PDA

View Full Version : Etapa 3: Otelul - Unirea Urziceni



delaparis
6th August 2007, 01:10
Otelul - Unirea Urziceni
(TVR) Sambata, 11 august
ora 17,00

discutii inainte si dupa meci aici

crissis
6th August 2007, 01:48
Aici zic 1 dar pot aparea si surprize...

ensic
6th August 2007, 03:18
Hai Otelul sa vedem o victorie. Dati-mi sperante pentru UEFA.

Vlad
6th August 2007, 04:20
Mai degraba 2

Cristian
6th August 2007, 07:24
Zic ca e momentul sa ne revenim. Pronostic 1 normal.

noir_desir
6th August 2007, 10:00
deja e etapa a treia, ar cam trebui o victorie pt Otelul. Oricum, meci echilibrat.

bada_otelul
6th August 2007, 11:04
revin stan si seme,probabil gadop va fi si el titular,cred ca revine si kim.trebuie sa castigam,nu mai avem nicio scuza.dupa meci singurele scuze vreu sa vin de la plangaciosul de petrescu,sa urle iar ca a pierdut din cauza arbitrilor

Ferdininho
6th August 2007, 11:14
Meci foarte echilibrat, am votat X.

Leo
6th August 2007, 11:31
merg pe x

mArIuSeL
6th August 2007, 11:44
Meci echilibrat rau...merg pe 1x:D

Luis Garcia10
6th August 2007, 12:27
Da..1X :D :ok:

YoNuTzz
6th August 2007, 13:32
cred k este cazul k otelul sa castige primele puncte...
meci de 1X...

grande
6th August 2007, 13:41
x2

Patriots
6th August 2007, 13:51
Cred ca ar fi momentul sa ne revenim.Merg pe un 1

STEEL
6th August 2007, 16:07
1 solist.Nu concep altceva.Suntem peste ei ca valoare si treaba s-ar imputi si mai tare daca nu luam toate cele 3 puncte.

ReD_Devil
6th August 2007, 18:03
batem....greu dar batem :ok:

eSteven
6th August 2007, 19:22
Eu presimt ca toata frustrarea din meciul cu cfr o sa se rasfranga pe baietii de la Urziceni, concretizandu-se in 3 goluri:Stan(2), Szekely. Pronostic 3-1.


Nogo va fi titularizat?:headbang::rosu::angry:

Nightwish
6th August 2007, 20:58
Cred ca jucatorii Otelului se vor mobiliza pentru a obtine primele puncte din acest campionat; pronostic: 1

STEEL
6th August 2007, 21:20
Nogo va fi titularizat?:headbang::rosu::angry:

Sper din tot sufletul sa nu fie :(.....nu de alta dar parca jucam mai bine fara el,suntem mai siguri in aparare.:cool:

Mihai_alexandru
6th August 2007, 21:27
Otelul trebuie sa aiba un sezon bun deoarece este o sansa unica sa obtina experienta europeana 2 sezoane la rand... poate vor ajunge si ei o echipa foarte buna in 1,2 ani. Mult succes in Cupa UEFA. ;)
Pronostic 1. (si Unirea Urziceni era o speranta, dar a venit Meme la ei si brusc ritmul imbunatatirilor a scazut simtitor:sleep:)

cryrad1975
6th August 2007, 22:02
Sper din tot sufletul sa nu fie :(.....nu de alta dar parca jucam mai bine fara el,suntem mai siguri in aparare.:cool:

la tineretea lui, Nogo este destul de matur in joc, e normal sa aiba totusi si meciuri mai putin reusite, iar la fundasi se observa mai usor greselile. personal sper sa nu-l mai vad niciodata in tricoul Otelului pe Radnikov, nu are ce cauta in liga 1.daca revin accidentatii castigam lejer

STEEL
6th August 2007, 23:04
la tineretea lui, Nogo este destul de matur in joc, e normal sa aiba totusi si meciuri mai putin reusite, iar la fundasi se observa mai usor greselile. personal sper sa nu-l mai vad niciodata in tricoul Otelului pe Radnikov, nu are ce cauta in liga 1.daca revin accidentatii castigam lejer

Cu alte cuvinte din postarea ta se intelege ca ai o atitudine oarecum pro-nogo.In mare parte ai dreptate cu tineretea dar cu punctele pierdute rezultand in urma unor greseli extrem de grave si penibile in aceeasi masura da-mi voie sa te contrazic.Sa creasca frate la echipa a 2-a sau a 3-a nu sa dea cu stangu'-n dreptu' la prima echipa unde se vrea performanta.
Una peste alta vina pentru toate aceste "artificii de mare efect" care fac deliciul atat echipelor cat si a spectatorilor adversi,o are numai si numai conducerea clubului Otelul.Ca acu' saracu' nu s-o baga cu japca titular in teren,nu?

Andutzu
6th August 2007, 23:07
1solist!
jucatorii vor da totul pe teren ca sa castige si o vom face cu siguranta!(ar cam fi cazul)

Ulysses
6th August 2007, 23:25
galatenilor vaz ca debordati de optimism insa nu subestimati unirea urziceni !
x2

STEEL
7th August 2007, 00:13
galatenilor vaz ca debordati de optimism insa nu subestimati unirea urziceni !
x2

Nimeni nu a subestimat urziceniul coane ulysses,majoritatea care au postat aici au facut-o in concordanta cu capacitatile fiecarei echipe.E adevarat ca Otelul n-a ciugulit niciun punct pana acum dar sa nu uitam ca acasa inca suntem extrem de redutabili,doi,din cate se pare vor reveni cativa dintre titularii care ori au fost accidentati ori suspendati si trei,suntem convinsi ca conducerea galateana s-a pus putin cu penisul pe jucatori dupa ultima prestatie de la tg. jiu,astea sunt doar cateva dintre argumentele care ne dau sperante pt. meciul cu urziceniul.

eSteven
7th August 2007, 01:15
.....suntem convinsi ca conducerea galateana s-a pus putin cu penisul pe jucatori dupa ultima prestatie de la tg. jiu....
:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

SORINULTRA
7th August 2007, 09:32
s a nu uitam de ura dintre marius stan si mimi stoica , orgoliile celor 2 sunt imense , se v a juca probabil pe prime imense cea ce nu poate duce decat la un meci excelent , zic ca batem cu 1-0 sau 2-1

paul30
7th August 2007, 09:57
Bat galatenii. Unirea a inceput bine dar nu cred ca vor putea pune prea multa rezistenta

Blitz.
7th August 2007, 10:38
mi-a placut foarte mult Unirea pana acum....insa echipele mici nu reusesc sa fie constante tot sezonul...

De Otelul incepuse sa-mi placa de cand cu bataia pe care le-au dat-o turcilor :D...dar nu stiu ce au patit in campionat...probabil au avut ghinion... cu CFR au pierdut dintr-un penalty iar cu Pandurii (n-am vazut meciul dar am auzit ca un jucator galatean a primit rosu) tot 1-0 ..

In meciul asta vor veni si primele puncte pentru Otelul....pronostic : 2-1

fcunirea
7th August 2007, 13:10
Meci foarte echilibrat - scoatem (cel putin) un punct. Pron X2.

Ferko
7th August 2007, 18:05
Bate Otelul.

eSteven
7th August 2007, 18:12
Meci foarte echilibrat - scoatem (cel putin) un punct. Pron X2.

CEL PUTIN???:nah::nah:Cel MULT poate, deoarece am o presimtire legata de arbitraj...

Universal
7th August 2007, 18:21
Acum va invinge Otelul.Este timpul :ok:

be@
8th August 2007, 00:54
1 solist. Isi revine Otelul cu hotii astia din Urziceni.

eSteven
8th August 2007, 01:51
1 solist. Isi revine Otelul cu hotii astia din Urziceni.

Arbitreaza..... Corpodean. Sper sa vada ca e ros-alb-albastru si nu ros-albastru, ca altfel ne-am ...:headbang:

Mi-e frica de penalty contra Otelului acordat gratuit.

Marius.B
8th August 2007, 09:17
Arbitreaza..... Corpodean. Sper sa vada ca e ros-alb-albastru si nu ros-albastru, ca altfel ne-am ...:headbang:

Mi-e frica de penalty contra Otelului acordat gratuit.

Pai nu ar fi o noutate, ne-am obisnuit ,in primele 2 etape deja s-au dictat 2 lovituri de la 11 m gratuite impotriva noastra.

eSteven
8th August 2007, 09:41
Pai nu ar fi o noutate, ne-am obisnuit ,in primele 2 etape deja s-au dictat 2 lovituri de la 11 m gratuite impotriva noastra.


Ideea ar fi ca Otelul sa joace suficient de bine, incat nici arbitrul sa nu mai aba ce sa faca. AIA DA VICTORIE!!!
FORZA OTELUL!

Marius.B
8th August 2007, 11:25
Asa este, dar atunci cand meciul este extrem de echilibrat, cand echipele sunt de valori apropiate o astfel de greseala poate cantari decisiv in economia partidei.

cryrad1975
8th August 2007, 18:37
Asa este, dar atunci cand meciul este extrem de echilibrat, cand echipele sunt de valori apropiate o astfel de greseala poate cantari decisiv in economia partidei.

si cand STEEL BOYS au anuntat ca nu mai incurajeaza echipa o sa fie si mai greu...abia cand incepuse sa arate si peluza galateana mai bine....

katalinkostel
9th August 2007, 23:46
Mai ales ca Corpodean e ,,tatic'' la centru..........:(:(:(

delaparis
9th August 2007, 23:50
1 solist. Isi revine Otelul cu hotii astia din Urziceni.

De ce hoti ? :shocked:

katalinkostel
9th August 2007, 23:51
Otelul trebuie sa aiba un sezon bun deoarece este o sansa unica sa obtina experienta europeana 2 sezoane la rand... poate vor ajunge si ei o echipa foarte buna in 1,2 ani. Mult succes in Cupa UEFA. ;)
Pronostic 1. (si Unirea Urziceni era o speranta, dar a venit Meme la ei si brusc ritmul imbunatatirilor a scazut simtitor:sleep:)Nu vezi ca nu mai sunt bani deloc la Otelul....Cred ca visezi..M.Stan a anuntat ca toti jucatorii de la Otelul sunt de vanzare.:(:(:(

eSteven
10th August 2007, 02:22
M. Stan a zis si la amibitie cred, deoarece a fost acuzat de niste lucruri de catre primar. Oricum am auzit ca e saracie mare, dar cred ca toate astea ii vor ridica primarului cel putin 20 de mii de insi in cap. Nici cand e performanta nu se dau bani? Indianul nu cred ca va baga, iar daca o va face ...sigur vrea CL. :D

eSteven
10th August 2007, 02:25
De ce hoti ? :shocked:

Probabil ca s-a vazut cam ce penalty-uri se dau pentru anumite echipe in L1 hamBurger, iar Urziceniul face parte dintre ele.
Cum zicea cineva mai sus... un penalty inventat dezechilibreaza o partida ale carei combatante sunt de valori apropiate.

bada_otelul
11th August 2007, 15:20
Forzza Otelul!

Ulysses
11th August 2007, 15:22
hai unireaaaa!macar un egal sa-i trezim pe galateni iinainte de jocul din uefa:ok:

fcunirea
11th August 2007, 17:30
da nu vreau sa-i trezim... doar sa-i batem! daca-i trezim sa ne multumeasca dupa! :drak:

YoNuTzz
11th August 2007, 17:33
otelul chiar are mare nevoie de puncte...dar unirea este o echipa buna...
cred k va fi egal...

blaga
11th August 2007, 17:43
Sper din tot sufletul sa nu fie :(.....nu de alta dar parca jucam mai bine fara el,suntem mai siguri in aparare.:cool:

Nogo asta are stilu lui Daouda, atentie mare cu ei
baietii is inepuizabili, argesul a ajuns prin B si nici Mioveniu nu mai are multe

caine19
11th August 2007, 18:10
1-1... cred ca o sa fie over 2.5 meciul asta :D

*Coco*
11th August 2007, 18:30
Ce portar prost mai au si astia de la Urziceni:lol:Asta le papa meciul

Universal
11th August 2007, 18:31
GOooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 2-1

fcunirea
11th August 2007, 18:49
2-1 la pauza... mai e o repriza - Petrescu la mutare...

Casuba
11th August 2007, 19:20
Stie cineva vreo adresa pe net unde pot urmari si eu meciul ?...va rog....

spartacus
11th August 2007, 19:47
goooooooooooooool Otelul 3-2..bravo :ok:

Sergio_D
11th August 2007, 19:47
pai pe prosport nu merge?

Ulysses
11th August 2007, 19:51
cu forcepsul... pacat pentru unirea, ar fi meritat un punct... la golul 3 fundasul ialomitean a fost faultat dar pe nenorocitul asta de corpodean nu-l mai da cca-ul afara...

YoNuTzz
11th August 2007, 19:53
meci foarte frumos...
de fapt majoritatea meciurilor de pana acum au fost frumoase in liga 1...
unirea urziceni de ex : 2-2, 3-2, 2-3

spartacus
11th August 2007, 19:54
un meci frumos..felicitari ambelor echipe pentru jocul prestat. Sincer cred ca Otelul a fost echipa mai prezenta in joc care si-a dorit mai mult victoria si a obtinut-o meritat intr-un final incadescent ..

bravo Otelul..succes in UEFA!!!

fcunirea
11th August 2007, 20:01
Cred ca daca scoteam 1 pct nu se supara nimeni insa cred ca nu am vrut indeajuns de mult... asta e, felicitari otelului pentru cele 3 pcte... nu neaparat pentru joc - jocul ambelor echipe a fost asemanator. Nu vreau sa comentez arbitrajul ca altii de pe forum care nu au altceva mai bun de facut...

delaparis
11th August 2007, 20:06
Bravo Otelul ... /hello

vor face fata in UEFA :ok:

miril
11th August 2007, 20:09
pai pe prosport nu merge?

Se incarca foarte greu sau deloc, ieri respectiv azi. Meci bun calitativ, spectaculos, victorie meritata.

Universal
11th August 2007, 20:26
E clar, daca au reusit sa ii invinga pe Unirea care este o echipa destul de incomoda, atunci vor face fata si in fata lui LOkomotiv Sofia

BV Otelul /hello

kadar
11th August 2007, 20:29
hai otelul. sa-i bata pe toti....

Insane
11th August 2007, 20:31
A fost un meci superb .. si atmosfera din tribuna pe masura ! Bravo Otelul sa o tinem tot asa !

Patriots
11th August 2007, 20:32
Ma bucur ca am reusit sa luam cele 3 puncte la acest meci.Le-am merit pe deplin.Meciul a fost foarte frumos , cu ocazii de ambele parti , dar bine ca ne-am impus , mai ales ca aveam mare nevoie de puncte , iar acum avem si moralul ridicat pt. meciul cu bulgarii.

bada_otelul
11th August 2007, 20:35
daca era nogo jumate din fotbalistul Jelev castigam mult mai usor.la primul gol mingea a trecut printre sarghi si nogo(spectatori) iar la al doilea cred ca s-a vazut si de pe luna cine a gresit.partea cea mai proasta e ca la sofia o sa jucam probabil cu nogo si sarghi in centru :((jelev si szekely sunt suspendati).

Hard
11th August 2007, 21:09
noroc pe capul Otelului etapa asta...

Patriots
11th August 2007, 21:15
daca era nogo jumate din fotbalistul Jelev castigam mult mai usor.la primul gol mingea a trecut printre sarghi si nogo(spectatori) iar la al doilea cred ca s-a vazut si de pe luna cine a gresit.partea cea mai proasta e ca la sofia o sa jucam probabil cu nogo si sarghi in centru :((jelev si szekely sunt suspendati).

La Nogo s-a vazut in ultimele meciuri o scadere de forma , dar sper sa faca un meci bun cu bulgarii , ca sa ii batem cu un 2-0 sa nu mai avem emotii in retur , ca la meciul cu Trabzonspor.

bada_otelul
11th August 2007, 21:16
s-a vazut cat de important e Seme(2 pase de gol azi!) la fel si Stan(nu a avut cine sa ii mai paseze lui jula).
mi s-a parut penibila asa zisa galerie a celor din urziceni care din minutul 15 strigau hotii,hotii!(probabil le daduse msg danutz si strigau la comanda).unde mai pui ca asta a fost incurajarea lor predominanta.pur si simplu penibili!
nogo intr-adevar e intr-o forma f proasta chiar inaintea meciului cu lokomotiv cand nu il avem pe Jelev.

YoYoyOi
11th August 2007, 21:21
bv Otelul :cheer: deja incep a ma obisnuiesc sa zic asta :D

calificarea nu pare o problema in acest moment :ok:

ReD_Devil
11th August 2007, 21:27
noroc pe capul Otelului etapa asta...

norocul ti-l mai faci si singur :ok: noroc au avut ei ca trebuia sa fie gol la patrunderea lui giurgiu din min 88 :cool: s-au balbait cu ea p-acolo dar pana la urma a iesit bine....se vede ca a revenit semeghin /OLE/
cum ziceam...ca batem greu...dar batem...am avut dreptate :D

iar la bulgari...egal :D daca nu lipseau szekely si jelev cred ca bateam si la bulgari

bada_otelul
11th August 2007, 22:44
"A fost un meci nebun si, dupa cum a inceput acest campionat, cred ca va fi cel mai tare din istoria Romaniei. Sunt foarte suparat de rezultat si pe trei jucatori din echipa carora nu le spun numele, dar pe care e posibil chiar sa-i dau afara din lot pentru atitudinea din jocul de azi. Am avut mari greseli de aparare, dar per ansamblu echipa a aratat caracter, am reusit sa egalam la 2 si chiar am avut ocazii pentru a castiga meciul", a spus Petrescu.
Dan Petrescu a precizat ca nu este multumit de arbitraj, dar nu vrea sa comenteze pe aceasta tema, pentru ca nu vrea sa stea la alte meciuri "prin tribuna". "Mi-a placut echipa Otelul si cred suta la suta ca se va califica in turul intai al Cupei UEFA si iar spun ca suta la suta va fi in primele sase la finalul campionatului. Nu cred ca o echipa cu asemeena jucatori valorosi poate fi in colaps financiar, desi parca mi-as dori acest lucru pentru a putea cumpara si eu vreo cinci jucatori de aici", a mentionat Petrescu.

iata ca fair playul vine de unde ma asteptam mai putin,felicitari lui petrescu pt declaratiile facute acum,rusine stoica,o mizerie,un specimen care nu are ce cauta in Galati,dupa ce a supt bani in prostioe de la clubul asta acum mai arunca si cu noroi aiurea,cica Otelul are arbitraje preferentiale acasa:groggy::rosu::headbang:
rusine magarule!:rosu:

katalinkostel
11th August 2007, 23:14
MM ia luat locul lui Petrescu.Plangacios si foarte defavorizat de arbitru.....Oare cand o sa vad si eu un om din conducerea Otelului care critica arbitrajul...Si arbitraje potivnice am avut si noi o gramada campionatul trecut???:rosu::headbang::happy

riva
12th August 2007, 01:06
vreau si eu un link de la gsp unde gasesc cronica meciului gloria - urziceni ca eu nu am gasit nicaieri din prima etapa sau daca are cineva ziarul o poza scanata cu partea aia cu cronica unde apar notele fotbalistilor ziarul din 3 august ! mersi! dariusgon@yahoo.com

megastar
12th August 2007, 08:51
mi s-a parut penibila asa zisa galerie a celor din urziceni care din minutul 15 strigau hotii,hotii!(probabil le daduse msg danutz si strigau la comanda).unde mai pui ca asta a fost incurajarea lor predominanta.pur si simplu penibili!
.

Daca tu ai impresia ca aia venisera de capul lor la meci .... Sunt probabil "ultrasi" de meserie, platiti de club.Crezi ca exista in Urziceni vreun suporter care sa tina numai cu Unirea?

bada_otelul
12th August 2007, 13:09
Mihai Stoica: "Ma p.. pe Galati!"
12/08/2007 06:04:39
Presedintele clubului Unirea Urziceni, galateanul Mihai Stoica (foto), a avut mai multe iesiri necontrolate la finalul partidei cu Otelul. Oficialul ialomitenilor a proferat injurii la adresa gruparii la care a lucrat in perioada 1991-2002, strigand in fata unor reprezentanti ai clubului ros-alb-albastru, dar si in prezenta observatorului partidei ca nu mai vrea sa auda de Galati. "Ma p.. pe Galati! Sa ajungeti sa va bateti la retrogradare!", a spus Stoica.
In fata presei, conducatorul Unirii Urziceni a declarat: "A fost un arbitraj odios, impardonabil din partea lui Corpodean. Nu e bine ca Galatiul are arbitraje favorabile, asa cum s-a intamplat si in meciul cu CFR Cluj. De altfel, Otelul va vedea in Europa cum e sa ai arbitri corecti. Azi, a fost o japca de arbitraj! Am avut penalti neacordat, Semeghin si Szekely de la Otelul meritau al doilea galben si trebuiau eliminati, iar la golul trei a fost un fault grosolan! E ultima data cand mai vin cu placere la Galati, pentru ca nu mi se pare normal sa fiu fluierat de un stadion intreg pentru cat suflet am pus la acest club!"
Referitor la situatia financiara a clubului Otelul, Stoica a afirmat: "Galatiul are un primar de neinteles, e un comunist! Il cunosc foarte bine pe Dumitru Nicolae, care ma acuza pe nedrept ca am plecat de la Otelul cu opt jucatori in 2002. Am plecat cu unul singur, pentru care s-a si achitat grila. Cand am ajuns acum in Galati, am gasit un oras murdar... Ce sa mai zic despre un primar care are puloverul ingalbenit de fum de tigara, in conditiile in care el nu fumeaza?"

sa nu il fugaresti pe papagalul asta prin tot orasul?mare nesimtirea,si cica a pus atata suflet la echipa.pt prima data ii dau dreptate lui nicolae,8 jucatori au plecat odata cu el,2 la steaua(ghionea si bostina) si restul la alte echipe,pt ca avusese grija sa ii lase la final de contract.dar magariile astea le stiu toti deja,nu stiu dc se mira ca a fost huiduit tinand cont cate smenuri a facut pe spatele echipei

Denis
12th August 2007, 16:56
"........"Mi-a placut echipa Otelul si cred suta la suta ca se va califica in turul intai al Cupei UEFA si iar spun ca suta la suta va fi in primele sase la finalul campionatului. Nu cred ca o echipa cu asemeena jucatori valorosi poate fi in colaps financiar, desi parca mi-as dori acest lucru pentru a putea cumpara si eu vreo cinci jucatori de aici", a mentionat Petrescu........

ce ne mai lauda 'bursucu' :cool: ....frumos din partea lui.........adevarul este ca avem echipa valoroasa cu mici slabiciuni in atac.....parerea mea.......il felicit pe domnul Stan si pe jucatorii Otelului pt aceasta victorie. 3-2 meritat.....scor identic din sezonul trecut daca imi aduc aminte bine.....in iarna acestui an.....bv otelul/hello

Elphax
13th August 2007, 11:27
si totusi Otelul a avut mare noroc cu deciziile arbitrului

nu spun ca nu au meritat victoria, n-am vazut decat partial meciul, dar cei de la Urziceni au motive sa fie suparati

oricum - asa ii trebuie lui MM, vede el cum e sa nu mai fie cel mai tare din parcare (parcarea goala :) )