PDA

View Full Version : Ati paria tot ce aveti pe Rapid - Gloria?



ady51a
9th May 2006, 14:14
Ati paria tot ce aveti pe Rapid - Gloria?

iuli
9th May 2006, 14:28
Nu

Hopshio
9th May 2006, 14:29
nici eu....as miza pe un x..dak as paria:P

iuli
9th May 2006, 14:32
eu 1 as paria, dar nu tot ce am

Kainsashiki
9th May 2006, 14:48
Pe Rapid - Gloria , Dinamo - Gloria si Steaua - Bacau intotdeauna!

White Shadow
9th May 2006, 15:04
absolut tot , casa , pisica , femeia , tot...........Rapid in meciul trecut jucat acasa nu a marcat in 90 de minute nici un gol , yo unu nu cred ca vor urma inca 90 de minute in care Rapidul nu va marca acasa pt ca ar fi 180 de minute fara gol pt Rapid acasa cu doua echipe slabe.....si cand spui Bistrita iti vin in minte o gramada de lucruri.

Kainsashiki
9th May 2006, 15:12
de dim am fost la banca sa bag tot cashu` pe card :D sper sa nu scada prea mult cota oricum va fi in jurul a 1,15

Dregan
9th May 2006, 15:43
de dim am fost la banca sa bag tot cashu` pe card :D sper sa nu scada prea mult cota oricum va fi in jurul a 1,15


Daca e 1.15 nici nu mai merita osteneala. Riscul e prea mare pt o asemenea cota infima.



P.S. Tocmai am aflat ca la St**leyB*t este 1.17 cota. Mult prea mica...

gabi94
9th May 2006, 15:48
In nici un caz,cu atat mai putin cand e si o cota minuscula...

Kainsashiki
9th May 2006, 15:57
la un asemenea meci riscul este 0,1 %

relansat
9th May 2006, 16:08
Eu privesc threadu` ca o simpla intrebare: E blat sau nu ? (imi place de ady ca a nuantzat)

Nu mi`as paria pe o cota de 1.15-1.20 din mai multe motive, unul dintre ele fiind acela ca oricand Steaua si Dinamo pot oferi

la orice mai mult decat Rapidu` solo :) ... sa nu va aud cu faze de genu` cum ca Steaua n`ar motiva`o pe Gloria niciodat` dupe ce

s`a intamplat la Bistrita pt. ca nu cred ... jucarea meciului in prima zi a etapei e foarte interesanta (ca idee) ...

un alt motiv ar fi ala ca niciodat` nu pariez o suma exagerat de mare (pentru mine) pe un sigur eveniment ...

In concluzie, nu cred ca e BLAT si nu mi`as paria coshmelia pe un amarat de meci care implica doua echipe de valori

nici pe departe apropiate

1. Gloria e "inconstanta" ...

2. Rapidu` ne`a aratat cum se pot pierde 2 puncte duminica seara

3. Nelutzu` e impartit intre nuanta de alb visiniu si cea de rosu` aprins

Kainsashiki
9th May 2006, 16:24
de "TATA JEAN" ce zici ??

sau de ce zicea Mihai Stoica aseara ca jucatorii de la Bistrita care aveau cartonase galbene multe il rugau pe Serea sa le dea galben ca sa stea in meciul cu Rapid?

Shumu
9th May 2006, 16:42
e blat, castiga rapidu si se merita pariat pe o miza f mare. La 1000 dolari pariati, iei 200. iti trebuie insa 2 lucruri:
1. cei 1000 de dolari
2. mult curaj

ady51a
9th May 2006, 16:56
Eu privesc threadu` ca o simpla intrebare: E blat sau nu ? (imi place de ady ca a nuantzat)

Nu mi`as paria pe o cota de 1.15-1.20 din mai multe motive, unul dintre ele fiind acela ca oricand Steaua si Dinamo pot oferi

la orice mai mult decat Rapidu` solo :) ... sa nu va aud cu faze de genu` cum ca Steaua n`ar motiva`o pe Gloria niciodat` dupe ce


Rely sa nu uitam cum gandeste Bistrita. In cazul asta cred ca-i mult mai simplu pt ei sa piarda decat sa joace cum a facut-o Farul in Giulesti. Adica trebuie sa si poti sa scoti un egal la Rapid.
Si inca ceva, eu cred ca "oferta" Rapidului era la pachet, tot ce se poate scoate la Gloria - Steaua si tot ce se poate scoate la Rapid - Gloria si misiunea a fost indeplinita inca de etapa trecuta. :D

Paul
9th May 2006, 18:55
Ascultati la mine:
Casa , masina si nevasta pe meciul asta.
1 solist

Edit: doar pentru o cota minima de 1.25.
La sub 1.25 ,nu merita ... :D

Totusi eu unul o sa joc 1 pauza :D

Dregan
9th May 2006, 19:03
Ascultati la mine:
Casa , masina si nevasta pe meciul asta.
1 solist

Edit: doar pentru o cota minima de 1.25.
La sub 1.25 ,nu merita ... :D

Totusi eu unul o sa joc 1 pauza :D


Rapid da gol mai mult in repriza a doua. Mai degraba merge un 1 in a doua repriza.

Paul
9th May 2006, 19:05
Si inca ceva, eu cred ca "oferta" Rapidului era la pachet, tot ce se poate scoate la Gloria - Steaua si tot ce se poate scoate la Rapid - Gloria si misiunea a fost indeplinita inca de etapa trecuta. :D
Hai sa intelegi si tu care e povestea.

Meciul Gloria - Steaua fusese aranjat pe semn 2 , cu 2 pauza pe o suma de 75k $. Numa ca in stitlul Jean Padureanu , s-a decis sa joace la 2 capetele , fiindca la 1x , primea cate 50k $ de la Copos si 100 k $ de la Borcea.
Deci lua dublu daca incurca Steaua.

De aici relaxarea stelistilor si nervi de final , de aici tot scandalul. Din surse extrem de bine informate stiu povestea si sumele , fiindca altfel nu scriam aici de dragul de a scrie , fiindca e o chestie mizerabila pentru ce a facut Jiji.
Stiu sigur ca la Bistrita in tribuna , erau 15.000 de oameni , si 225.000 $ in 3 valize.
una alb rosie cu 100.000, una ros albastra cu 75.000 si una visinie cu 50.000.
Valiza ros-albastra , a luat dupa meci drumul Constantei , iar cea alb rosie si cea visinie au ramas aici.

Deci Gloria a jucat la 2 capete , dar stia ca la un capat sunt 150.000 iar la celalalt 75.000. Oricum ar fi luat banii.

Cu Rapid orice e posibil. Jean Padureanu e in stare sa o vanda si pe ma-sa si pe ta-so , insa aici va fi blat din urmatoarele motive:
- dupa teapa luata la Bistrita , Steaua nu va mai da nici un cent Gloriei

Deci raman in lupta banii Rapidului cu cei ai lui Dinamo , insa e firesc ca Dinamo sa-si indrepte atentia spre CFR , decat spre Gloria.

- avand in vedere ca si daca s-ar juca pe bune , Rapid ar avea prima sansa , e clar ca Jean Padureanu se va multumi cu putin , in jur de 30.000 $ , o suma excelenta pentru un meci in deplasare .

In concluzie 1 solist , insa nu se stie niciodata ce se intampla daca MM , Gigi si Tata Jean se pot intelege dupa ce si-au declarat ura vesnica , cad la intelegere si vor sa dea o ue Rapidului

O cota de peste 1.25 e excelenta !

Paul
9th May 2006, 19:08
Cotele:
1.35 la Astra !!!!!!
Bagati viteza la agentii !

fia
9th May 2006, 19:10
Nu uitati ca Gloria a dat 2-1 in tur rapidului :D

dani-1
9th May 2006, 19:18
astept de mult acest meci o sa pariez tot ce am ... nici nu ma mai intereseaza cota pentru ca este un meci pe care il consider sigur
Se cunoaste prietenia dintre ,, Tata Jean'' si Copos, Nelutzu Sabou este fost jucator al Rapidului , Gloria este salvata de la retrogradare , toate motivele pentru ca meciul sa se indrepte spre un mare BLAT

Paul
9th May 2006, 19:30
Nu uitati ca Gloria a dat 2-1 in tur rapidului :D
pai daca n`ati venit cu banu :ciocan:

iuli
9th May 2006, 20:19
Nu uitati ca Gloria a dat 2-1 in tur rapidului :D

corect fia...

exact acelasi lucru vroiam sa il spun si eu...

nu stiu dc tot ganditi mereu ca e blat....

Steaua-Gloria 0-1

Gloria-Rapid 2-1

Gloria-Steaua 1-0

Si paul nu mai spune u de acei bani, nu te contrazic, tu stii mai bine, doar esti de acolo, dar pe steaua nu a mancat-o Gloria,ci ARBITRII !!!!!!

Atat, Gloria a castigat absolut intamplator acest meci....

Paul
9th May 2006, 22:36
Rezultate contradictorii? :o: Tot timpul joaca la 2 capete , tot timpul cer mai mult.

O sa vedeti vineri in Giulesti o Gloria adormita rau ;)

Dregan
9th May 2006, 22:43
Rezultate contradictorii? :o: Tot timpul joaca la 2 capete , tot timpul cer mai mult.

O sa vedeti vineri in Giulesti o Gloria adormita rau ;)



Hai ma ne lasi? Asa ai zis si inaintea meciului cu Steaua sa punem 2 la pauza si ai vazut ce a iesit...

relansat
9th May 2006, 23:31
Avantajul celor care sustin ca ar fi blat:

- castiga Rapid - "Ati vazut ce naspa a jucat Gloria? :)"

- egal, fie victorie Gloria (de domeniu` SF`ului) - "Nu s`au putut intelege la pretz, etc ... - aici pot aparea multe povesti, care sa

concureze cu scenariile lu` spielberg .... "

... "naivii" (printre care ma numar si eu), au numai dezavantaje pt ca "asta e" :)

...... completarile, dupe meciu` de vineri

tchibos
10th May 2006, 00:01
hai sa fim seriosi... chiar e Gloria echipa care face cartile in Divizia A. Adica, printr-un scenariu nu prea mult SF, se intelege tata Jean si Jiji, chiar credeti ca are Gloria sanse sa puna probleme Rapidului?... Farul e echipa mare cand "vrea" dar gloria e mult prea slaba pentru astfel de scenarii... cu steaua e greu de inteles ce s-a intamplat, dar Rapidul sigur le da vreo 3 boabe lejer, una in prima epriza si alte doua in a doua. Totusi eu nu voi paria pe Rapid pentru ca in ultima perioada imi da emotii din ce in ce mai mari si imi face nervi mai mult decat pot duce... am patit-o cu Bacaul cand nici nu mai speram sa castig la un bilet dupa ce imi ieseau meciuri la care nici nu ma gandeam sa iasa, si am patit-o si cu Farul cand am pierdut o suma maricica din cauza lor

Moshu
10th May 2006, 00:08
va mai sugerez si eu un meci foarte interesant(parerea mea) care la fel implica victoria rapidului, dar la o cota mult mai mare, si anume meciul dintre Rapid si Sportul....se stie foarte bine ca Sportul nu are resursele necesare pentru a juca meciuri de CL(sa nu mai spunem de stadion si altele), fapt pentru care eu sunt sigur 99% ca nu vor lua campionatul, alt lucru la fel de interesant este reprezentat de stransa legatura dintre Siman si George Copos( sa nu uitam ca ambii copii ai lui Siman au fost botezati de Copos)...sunt aproape sigur ca sportul va reusi sa incurce pe steaua in meciul ce urmeaza si ca va tranti meciul impotriva giulestenilor...

nu va spun sa jucati meciul asta...e blat sigur..etc
asta este parerea mea, daca simtiti ca meciul va fi castigat de rapidisti luati-l...

Dregan
10th May 2006, 00:23
Valeu frate...Hai ca parca e site-ul cu Mama Omida...bai vi s-a innegrit mintea de tot...vedeti numai blaturi...cel putin asta cu Sportul si Rapid deja e prea de tot.:rosu:

Moshu
10th May 2006, 00:30
mah..crezi ce vrei..ai vazut ce am scris jos, nu am obligat pe nimeni sa joace...doar mi-am spus parerea...si nu mai spune de siteul lu Mama Omida pentru ca pana la urma este un sub-forum de pariuri(in mare parte predictii)...si asta ar trebui sa facem, predictii..o sa vedem dupa meci daca am avut sau nu dreptate

relansat
10th May 2006, 00:49
chiar credeti ca are Gloria sanse sa puna probleme Rapidului

Eu sincer chiar cred asta ... conditzia ar fi ca bistritenii sa fie la fel de motivatzi ca Farul, Vaslui sau Bacaul, echipa din urma

nereusind sa ia punctu` pe ultima suta de metri ... oricum, Rapidu` va castiga meciu` (un 90%, imi dau si eu cu procentu` :) )

dat fiind circumstantele ... inca ceva: cum zicea si faristu`: Gloria e mult prea slaba pt Rapid

White Shadow
10th May 2006, 00:54
va agitati degeaba , daca era o cota de 1.50 mai discutam , dar asa nu are rost.....1.15 , hai sa fim seriosi.

un lucru stiu sigur , Sportul nu are cum sa castige campionatul.

Blaturi au fost , sunt si vor fi intotdeauna.

tchibos
10th May 2006, 01:17
nu se stie niciodata... pe mine ma uimeste Sportul cu fiecare meci pe care il joaca. Oricum nu e o echipa pe care sa pariezi, dar m-as bucura foarte mult sa ia Sportul campionatul

White Shadow
10th May 2006, 01:20
yo zic ca nu e bine pt Romania sa castige Sportul campionatul , oare ce pot sa faca astia prin Europa ?

Dregan
10th May 2006, 02:13
yo zic ca nu e bine pt Romania sa castige Sportul campionatul , oare ce pot sa faca astia prin Europa ?


Hai sa fim seriosi... Dar restul ce crezi ca pot sa faca in Europa? Lasa sa mai castige si altii nu tot obositii si blatistii de sdr.

White Shadow
10th May 2006, 02:21
Rapid a jucat un sfert de finala si Steaua o semifinala in cupa Uefa , tu crezi ca Sportul e in stare sa ajunga pana unde au ajuns echipele Rapid si Steaua ?......cu cine ? cu Mazilu ?

Dregan
10th May 2006, 02:26
Rapid a jucat un sfert de finala si Steaua o semifinala in cupa Uefa , tu crezi ca Sportul e in stare sa ajunga pana unde au ajuns echipele Rapid si Steaua ?......cu cine ? cu Mazilu ?


Pai mai omule Mazilu e golgheterul campionatului. Si e cu doua clase peste jucatori ca Iacob sau Cristea.

White Shadow
10th May 2006, 02:38
Greu e fotbalul asta de priceput pt unii...........

Sportul nu are voie sa castige campionatul pt ca daca vor ajunge sa joace in Europa cu echipa asta ne vom face de ras.

Tu ce vezi ma baiatule in ziua de astazi la Sportul ?.....o echipa frumoasa care joaca etraordinar si cu un jucator fenomenal cum e Mazilu.

Hai sa iti spuna si Umbra poate pricepi si tu ce echipa o sa aiba Sportul la toamna , o sa fie o echipa varza pt ca pe lista de vanzari sunt Mazilu, Balan, Lazar, ETC.

Si acum te intreb si yo daca nu te superi

Ce p... mea va face Sportul in Europa fara trupa actuala ?

Dregan
10th May 2006, 03:16
Greu e fotbalul asta de priceput pt unii...........

Sportul nu are voie sa castige campionatul pt ca daca vor ajunge sa joace in Europa cu echipa asta ne vom face de ras.

Tu ce vezi ma baiatule in ziua de astazi la Sportul ?.....o echipa frumoasa care joaca etraordinar si cu un jucator fenomenal cum e Mazilu.

Hai sa iti spuna si Umbra poate pricepi si tu ce echipa o sa aiba Sportul la toamna , o sa fie o echipa varza pt ca pe lista de vanzari sunt Mazilu, Balan, Lazar, ETC.

Si acum te intreb si yo daca nu te superi

Ce p... mea va face Sportul in Europa fara trupa actuala ?


Da ce te enervezi frate asa? Uite o sa castige Sportul ca sa te superi tu umbro...:rosu:

Kainsashiki
10th May 2006, 08:53
Cum dreaq sa castige Sportul campionatu cand Siman n-are bani sa le dea 800 euro prima\meci. Credeti ca le da 30 mii \ jucator ? La cat de kitros e asta o sa vanda si meciurile cu Steaua si cu Rapid si o sa-l vanda si pe Mazilu !

Sunt 100 % sigur ca Sportul nu va castiga campionatul.

relansat
10th May 2006, 10:24
O intrebare pt SHADOW: preferi ca acest campionat sa fie castigat de un outsider(Sportu`) sau de o "blatista"(Rapid)?

P.S: ... totu` ca sa fie mai bene pt Romania, benenteles ... astept raspuns

ady51a
10th May 2006, 11:27
Iar o dam pe offtopic. Tb sa se discute despre Pariuri pe meciul Rapid - Gloria. :no: :headbang:

White Shadow
10th May 2006, 13:33
O intrebare pt SHADOW: preferi ca acest campionat sa fie castigat de un outsider(Sportu`) sau de o "blatista"(Rapid)?

P.S: ... totu` ca sa fie mai bene pt Romania, benenteles ... astept raspuns

Prefer ca acest campionat sa fie castigat de Razvan Lucescu pt ca merita.

Prefer ca acest campionat sa fie castigat de o echipa care sa ne reperezinte in Europa cel mai bine , ca de obicei voi nu intelegeti acest lucru.

Nu stiti ce inseamna cuvantul "Europa" , aveti in minte doar blaturi si alte tampenii , Romania trezeste-te.

Ady nu trebuie sa fii un parior bine informat ca sa iti dai seama ca Rapid va castiga acest meci la scor........cum drak sa nu pariezi tot ce ai pe Rapid.........casa , femeia si pisica pe Rapid vineri.

Cine e Gloria sa incurce Rapidul sau ce motive ar avea sa incurce Rapidul ?.....

Vreau raspunsuri ca sa fim on-topic

Moshu
10th May 2006, 13:37
Hai sa fim seriosi... Dar restul ce crezi ca pot sa faca in Europa? Lasa sa mai castige si altii nu tot obositii si blatistii de sdr.
da..ai dreptate...yo propun sa castige Otelu :happy

Vraciul
10th May 2006, 14:13
si eu prefer rapid sau sportul, insa cred ca se fac magarii in spatele lui razvan fara ca acesta sa stie neaparat. sa fim seriosi, becali are ceva dreptate cand a spus ca politicul este implicat in fotbal.

Dregan
10th May 2006, 14:23
da..ai dreptate...yo propun sa castige Otelu :happy


La tine la tzara acolo nu se stie ca se scrie Otelul si nu Otelu ?

Hopshio
10th May 2006, 14:25
io vreau un x:evil:

relansat
10th May 2006, 15:19
Intr`o discutie privata mi`ai zis ca o sa fie blat sigur ... nu pot trage decat o concluzie: tu vrei ca o blatista sa joace`n CHL

Ca vrei tu ca Rapidu` sa castige capionatu`, asta`i alta treaba ... de ce nu Steaua? Pentru ca a pierdut puncte pe sfarsit de campionat?

Haidetzi sa ne uitam per ansamblu` si sa vedem cine merita cu adevarat titlul ... daca e Rapidul, atunci de ce nu Sportu`?

Au avut cam acelasi parcurs, tur slab - retur fantastic ... ma doare`n pix ca isi va vinde juma` de echipa`n vara ...

Ai spus ca vrei sa fim reprezentati de o echipa care sa ne reprezinte cel mai bine in cupa UEFA :) ... cu totii stim acea echipa ...

uite ca eu vreau ca Oli sa castige campionatu` ca sa`mi dea cu firma`n cap ... pt ca eu de la inceput am contestat aducerea lui

la Steaua (si inca o mai contest) ...

Si ca sa fiu offtopic rau de tot: La ce scor te gandeai ca o sa castige Rapidu` cu FCM Bacau? ... da, la ala ma gandeam si eu :)

_Razvi_
10th May 2006, 15:20
Shadow ... daca sportul castiga campionatul , teoretic,numarul de puncte,cat si practic,jocul lor a fost mai buna ca al lui Rapid sau Steaua ...
D ce merita Lucescu si nu merita Mutescu???
Lucescu are probabil cea mai moderna baza de pregatire din tara,plus ca patronul i'a facut cadou intr'o zi pe Moldovan si pancu
Gigi are o echipa care se antreneaza pe unde apuca , si probabil cel mai frumos cadou pe care siman il poate da lui este , inca vreo 2-3 juniorii de la centrele de copii si juniorii...
Cat despre Rapid - Gloria , eu unul as pune toata banca pe victoria Rapidului,le'a dat'o Gloria in tur,nu vad si in retur sa fie lafel...

White Shadow
10th May 2006, 15:34
Au avut cam acelasi parcurs, tur slab - retur fantastic ... ma doare`n pix ca isi va vinde juma` de echipa`n vara ...

Si ca sa fiu offtopic rau de tot: La ce scor te gandeai ca o sa castige Rapidu` cu FCM Bacau? ... da, la ala ma gandeam si eu :)

Inseamna ca te doare in pix de Romania , cum drak sa ne reprezinte Sportul in Europa fara trupa actuala ?......in fine yo intreb si yo raspund , nu are rost sa mai intru in detalii pt ca nu vreau sa il supar pe Ady si sa fac off-topic.

Lasa tu prietenii Bacau - Steaua , Bacau a tras pt Steaua , e imposibil sa pierzi la scor in multe deplasari si vii la Rapid si faci un meci extraordinar , sa nu vii sa imi spui ca echipele mici incearca sa joace cat mai bine cu echipele mari ca asta e vrajala pt copilasii de gradinita.

Sunt curios cum se va termina meciul Bacau v Sportul , parca vad ca Bacau va face cel mai bun meci al lor din Divizia A.


Shadow ... daca sportul castiga campionatul , teoretic,numarul de puncte,cat si practic,jocul lor a fost mai buna ca al lui Rapid sau Steaua ...


Daca si cu Parca se plimbau cu o barca.Daca Parca nu era parca Daca se inneca!
Daca ma gandesc mult la un lucru …tot universul va conspira la indeplinirea dorintei mele?
Daca ne-am ameti , am vorbi despre prezent sau despre un viitor dezirabil ?
Daca scufundam un soricel intr-un borcan de miere….oare va capata gust de caramel sau borcanul va mirosi a hoit?


Scuze pt off-topic........

Paul
10th May 2006, 16:27
Pacat.
M-am dus sa pariez azi 4 M pe "1" solist si surprizaaaaaa ... la Astra Sport Bets , cota era 1.20 si nu 1.35 cat era ieri :ciocan:
Gloria are 3 victorii in ultimele 3 etape , deci ar trebui sa aiba oarecare sanse.
Insa acum nu are nici una.

Kainsashiki
10th May 2006, 17:23
ce-i prea mult strica :) decat la astra prefer GB la 1,15

Dudubetwin
10th May 2006, 17:44
eu prefer sa nu pariez pe meciul acesta ;) ... oricum .. jiji o sa le dea mai multi bani decat rapidul :D

Kainsashiki
10th May 2006, 17:56
Gigi Becali a declarat miercuri ca va incerca sa motiveze financiar jucatorii Gloriei Bistrita, care intalnesc in etapa 27 pe Rapid. Becali va face o vizita jucatorilor si le va pune banii pe masa.
"Ma duc sa vorbesc direct cu echipa, cu jucatorii, fara sa trec pe la sefi sau antrenori. Le las banii acolo si le zic: Luati. Asa am facut si cu Farul. Vor fi surprize mari, o sa vedeti", a spus miercuri Becali.

----


Fundasul Octavian Abrudan a afirmat că jucătorii bistriteni sunt oricum motivati pentru meciul cu Rapid, programat vineri, de la ora 20.00.

"La fel de motivati am fost si la partida cu Steaua. Dacă vom scoate un rezultat bun si vom primi din alte părti stimulente, e OK, dar noi oricum ne mobilizăm. Rămâne să demonstrăm pe teren că nu ne ducem la plimbare în Bucuresti. Eu nu am participat la nici un meci aranjat. Cred că am demonstrat pe tot parcursul campionatului că am jucat corect', a spus Abrudan.

Mijlocasul Gabriel Muresan a precizat că Gloria se duce într-adevăr într-o plimbare în Capitală, dar acolo jucătorii îsi vor vedea de treaba lor. "Să sperăm că o să primim ceva si de la domnul Becali pentru că gruparea noastră are putini bani pentru prime', a subliniat Muresan.

Fundasul Alin Rus a declarat că Gloria nu merge în plimbare în Giulesti. "Dacă Gigi Becali vrea să ne stimuleze, este foarte bine, o să-i luăm, că are prea multi', a spus Rus.

Vicepresedintele Ioan Horoba sustine că nu se vor accepta stimulente financiare din partea altor cluburi.

"Trebuie să gasim motivatii pentru ceea ce ar face ei, de fapt. Speculatii s-au facut si în tur, în preajma meciului cu Rapid, dar nu au avut dreptate fiindcă i-am învins pentru prima oară în ultimiii zece ani pe cei de la Rapid (n.r. - scor 2-1). Dacă vom putea, si acum o vom face. Îl sfatuim pe Gigi Becali să-si tină banii si, cu toate că vom locui în Pipera, să stea cât mai departe de echipa noastră pentru că noi nu suntem masă de manevră pentru nimeni, nici chiar pentru el', a adăugat oficialul bistritean


:)))) Stie cineva daca la gb poti sa pariezi la handicap pe divizia a??

relansat
10th May 2006, 19:05
Inseamna ca te doare in pix de Romania , cum drak sa ne reprezinte Sportul in Europa fara trupa actuala

Da mey, da` se pare ca tu confunzi Rapidu` cu Romania ...

De ce nu n`ar putea Sportu` sa ne reprezinte in Europa? :) ... crezi ca ar avea o prestatie mai slaba decat cea a lu` Dinamo? :D

Bacau joaca pt Steaua, FC Arges pt Dinamo si Gloria pentru oricine e dispus sa dea o suma acceptabila ...

e tare imputzit campionatu` nostru ...

Si ca sa fiu ontopic, cum dreak sa`ti joci la Astra casa de vreme ce trebe sa mai bagi inca vreo 2 evenimente ... sau merge solo acu`? :o:

Aceeasi discutie ca la meciu` lu` Marseille ... castig sigur

iuli
10th May 2006, 20:08
dinamo a reprezentat prost fotbalul romanesc????

sa fim seriosi...dinamo a facut o performanta acceptabila...

cat despre vaslui, sa dea domnul sa retrogradeze, blatisti mai mari ca astia rar poti sa vezi...si sa nu zica cineva ca nu e asa ca e un mincinos...

Bate si pandurii insa pe arges, pe national, echipele blatiste, mai bate si la galati si raman in A...

Moshu
10th May 2006, 21:45
am mai putea sa jucam Gloria nu marcheaza( la casele care accepta) sau daca nu se gaseste..NG (cel putin o echipa nu marcheaza - echipa care va fi gloria)la cote in jur de 2,1

Vraciul
11th May 2006, 08:55
rapidul va bate la scor, cu blat sau nu. gazdele sunt mult mai motivati decat oaspetii, care nu mai au nici un obiectiv.
in afara de ultimul meci in deplasare cu jiul, rapidul are meciuri grele cu clujul in deplasare si cu sportul acasa. in acest meci cu gloria nu va risca nimic. ultimul meci al stelei cu vasluiul va fi si el la fel de greu, in cazul in care vasluiul va fi amenintata de retrogradare desi moldovenii au nevoie de cat mai multe puncte. Consider ca meciurile vasluiului cu dinamo si steaua se vor juca pe bune, porumboiu nu se va mai uita la prietenii si in nici un caz la bani, pe care ii are. are de castigat un pariu.
Pandurii cu siguranta vor sa faca baremul de 22 de puncte pentru a nu fi penalizata cu 3 in esalonul secund dar cu siguranta ca le va face avand in ultimele 3 etape cu otelul, nationalul si timisoara.
deci, toate cele 4 echipe cu sanse la primul loc vor profita la maxim de meciurile cu echipele fara obiectiv: clujul, gloria, national
si arges. poate doar clujul si nationalul sa-si doreasca o participare in Interto.
si cum la noi se practica stimularea adversarului.... nici un meci nu va fi usor. cand iti platesti adversarul sa o lase mai moale se numeste blat sau mita, cand iti platesti adversarii adversarelor tale se numeste evaziune fiscala, vorba lui Bodu. :P amandoua "modalitatile" de plata ar trebui taxate de lege, insa este greu de dovedit.
Imbarligate sunt caile campionatului nostru!

Dregan
12th May 2006, 03:08
Am sa ma duc la Ast*a sa pariez Live pe meciul asta... acolo o sa se vada cel mai bine daca Gloria vrea sa joace sau nu. Oricum daca Rapid le da gol repede o sa fie scor mare.

Kainsashiki
12th May 2006, 15:30
Cea mai buna solutie pentru cei care pariaza online:


Pariul este live pe Gamebookers. Deschideti tv-ul pe National TV, urmariti meciul, vedeti cum joaca Bistrita si daca credeti ca se va preda in min 20 pariati pe Rapid. Poate mai creste si cota pana atunci ;)

Paul
12th May 2006, 16:15
prin minutu 20 poti paria 1 pauza , sau poti paria merem "Rapid da urmatorul gol" :D

dragosbet
12th May 2006, 17:06
sincer sa fiu ... eu nu mi-as risca casa pe asemenea meci :D

Lucky_OLD_G's
12th May 2006, 20:28
hy mey dragos ca 101 % se va termina 2-0 3-0 ptr rapid......juve are 1.2 la victorie in deplasare......acolo poate sa iasa bomba...da aici fara probleme.........cum vezi tu desfasurarea meciului?????? pana in min 30 de deja 2-0 sau 3-0 ptr rapid........:)) e ceva normal......doar daca nu se gandesc la 10 000 parai de la jiji.......daca sunt cu gandul la banetu ala cred ca ii vor lua pe sus pe rapidisti vor manca din ei...da greu de crezut asa ceva...nU?":)

razwan_vs
12th May 2006, 21:51
0-0 la pauza .........poate ramane la fel

Kainsashiki
12th May 2006, 22:30
uofff:(( am asteptat atata meciul asta si cei de la gb l-au scos din oferta !!! :(

Hopshio
12th May 2006, 22:54
cine so riscat bine o facut:)

relansat
12th May 2006, 22:56
V`ati uitat la glezna lu` Sergiu Mandrean? Daca va uitatzi mai atent poate ca observatzi ca a fo` blat suta la suta ... :o:

M`am convins si cu meciu` asta ... pana una alta Rapid - Gloria 1-0, meci curat si nimic mai mult :)

ady51a
13th May 2006, 00:20
Ce e cu glezna lui Mandrean ca eu nu am vazut meciul?

Dregan
13th May 2006, 00:52
Sa fim seriosi... care a pus bani pe meciul asta a tremurat serios... Asta nu a fost blat puteti sa ziceti orice, iar rapid a avut mare bulan ca a castigat.

Moshu
13th May 2006, 01:00
am mai putea sa jucam Gloria nu marcheaza( la casele care accepta) sau daca nu se gaseste..NG (cel putin o echipa nu marcheaza - echipa care va fi gloria)la cote in jur de 2,1
:ok: :ok: :ok:

Lucky_OLD_G's
13th May 2006, 01:08
era de asteptat.......oricum blat nu a fost.......cu exceptia lui chibulcutean ala......toate mingile aproape le-a gresit........intentionat sau neintentionat....

relansat
13th May 2006, 02:30
Ce e cu glezna lui Mandrean ca eu nu am vazut meciul?

O gluma nimic mai mult ... hai noroc si te astept cu urmatoru` blat ;)

Paul
13th May 2006, 12:20
Sa fim seriosi... care a pus bani pe meciul asta a tremurat serios... Asta nu a fost blat puteti sa ziceti orice, iar rapid a avut mare bulan ca a castigat.
Nop.

Sincer m-am asteptat la un scenariu bun , d`ala din telenovela. Chiar ma gandeam ca [poate deschide Gloria scorul si bate Rapid cu 2-1.

Asa ca am preferat sa nu ma uit la meci , si am facut o miscare :D

iuli
13th May 2006, 18:05
offf....Rely...invidios mare esti...dak si asta a fost blat....hai las-o moarta...

ca incep sa vb si eu de celebra Vaslui...cea mai "curata" echipa din acest an...

hai ciao

relansat
13th May 2006, 18:58
einstein vezi ca iar n`ai inteles ... eu sunt cel care sustine ca nu a fo` blat (d`ohhh)

@off vaslui e spalata cu tide si imbalsamata cu cocolino pe langa dinamo, dar asta`i alta discutie ... vezi ca iar esti pe langa subect

razwan_vs
13th May 2006, 19:08
:))) ca deobicei iuli ....

iuli
13th May 2006, 22:02
am crezut ca ai zis ca s-a prefacut mandrean..eu nu am vazut meciul...

razwan...:)

Pepsi-Cola
14th May 2006, 02:00
eu as paria ...m-as risca

Moshu
14th May 2006, 02:36
eu as paria ...m-as risca
da..pe mine m-ar tenta sa joc un scor corect 1-0 :D

Dregan
14th May 2006, 02:46
da..pe mine m-ar tenta sa joc un scor corect 1-0 :D

Da si eu as paria ca da Pancu gol in minutul 66:D

Hopshio
15th May 2006, 18:39
Amuh ar trebui deschis un theard cu: Ati paria tot ce aveti pe STEAUA-BACAU??:)

Ballack_29
15th May 2006, 19:11
sau unu ati paria tot ce n-aveti ca intra romania in UE?>:D