PDA

View Full Version : Etapa 27: Steaua - CFR Cluj



Pages : [1] 2 3

ADelPiero
8th May 2006, 01:23
Duminica, 14.05.2006, Steaua - CFR Cluj, (20,30, TVR 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ULTRAS-STEEL
8th May 2006, 01:24
se incurca steaua mai mult ca sigur x2

Ioca10
8th May 2006, 01:25
Tre sa fim din nou lideri!
Forzza Steaua!!!

Dennis
8th May 2006, 01:25
sper ca de data asta nu ne incurcam, chiar nu cred ca o sa jucam prost cu clujul, meci de 1x parerea mea :)

rhadoo
8th May 2006, 01:28
cred ca va bate steaua,cfr e in vacanta
HAI JIUL PETROSANI!

Rossi
8th May 2006, 01:33
2 solist , cfr-ul lui Dorinel e peste Steaua

Cra10veanu
8th May 2006, 01:34
sper sa bata CFR-u, si o va face

apparte
8th May 2006, 02:17
Bate Steaua!Angelina,cutitu:D !
P.S Abia acum am vazut ca Angi e banat 7 zile!

remy
8th May 2006, 02:26
Campionii decimati pentru meciul cu CFR

Cosmin Olaroiu va avea mari probleme de efectiv pentru etapa viitoare, cu CFR Cluj, cand nu va putea folosi mai multi jucatori dupa "macelul" de la Bistrita. Astfel, duminica viitoare vor lipsi cu siguranta Sorin Ghionea (foto) si Victoras Iacob, care vor fi suspendati dupa cartonasele rosii primite in ultimele minute ale jocului. Acestora li s-ar putea adauga Mirel Radoi, daca verdictul dat de medicii bistriteni, potrivit caruia are nevoie de trei saptamani de pauza, se va adeveri la controlul care va fi efectuat astazi in Bucuresti. Daca va sta trei saptamani, Radoi va rata si restanta cu FCM Bacau, de pe 17 mai, sI intalnirea cu Sportul, de pe 21 mai, dar si turneul de pregatire al echipei nationale din SUA, programat intre 22 si 28 august. Organizatorii competitiei de peste ocean au introdus in contractul cu FRF o clauza potrivit careia este obligatorie prezenta vedetelor Mutu, Chivu, Lobont, Radoi si Dorinel Munteanu, insa in cazul unor accidentari aceasta nu se aplica.

Rechinul Ucigas
8th May 2006, 02:48
bate steaua dar greu cfr vine dupa o victorie in deplasare si au un moral bun clasata pe o pozitie satisfacatoare zic eu :)

Ammadeus
8th May 2006, 06:01
fara dubii, 0-3 sau 1-3; singura sansa a oierului corupator este sa-i promita contract in alb lui munteanu-ca antrenor, of course; sper in probitatea morala a neamtzului, mai ales ca e la cutzite cu meme-adultul cu trup si minte de copil la problematica varsta de 12 ani si 3 luni...tzeffer e mult peste steaua, pronosticul meu e ca oieru va vedea CL si UEFA la televizor; rapid si dinamo merg in cupe si probabil natzional, daca campioana e rapid; va fi cea mai drastica infringere pe teren propriu a lui steaua

B0gdaaaN
8th May 2006, 07:19
cred ca o sa bata steaua cu 1-0

Ess
8th May 2006, 09:24
Dupa semifinala cu englezii, steaua e oarecum in cadere libera (o singura victorie cu o posibila retrogradata), iar acum intalneste una din cele mai inconstante echipe din campionat. cfr-u daca prinde o zi buna, il vedem iar pe meme la ,,festival"... btw: ati vazut aseara ,,dialogul" intre meme si jean?
daca nu, X :d

Lidia
8th May 2006, 09:30
Angi va transmite ca VA CALCAM IN PICIOARE! VA VOM JERTFI PE ALTARUL FOTBALULUI ROMANESC!!!!

RajaF
8th May 2006, 09:33
Steaua in corzi, CFR profita si ii da lovitura de gratie :D
x2

Gabriel28
8th May 2006, 10:22
Steaua nici nu putea sa stea mai prost de atat. serios. nu era suficient ca erau cu moralul la pamant, s-au mai taiat si *******ii aia ....

philos
8th May 2006, 10:24
x2 zic si io...numa' printr-un miracol putem lua cele 3 puncte
Steaua si-a avut "cantecul de lebada" la Bistrita, unde a jucat bine, a dominat, a avut ocazii...dar ghinionul si arbitrajul au condus la pierderea meciului... asta cred ca a fost ultimul soc, ultimul efort... acum suntem in moarte clinica...

manu10
8th May 2006, 10:52
meci greu pentru ambele echipe!
pronostik: 1 50%; X 30%; 2 20% ;)

boosaw
8th May 2006, 11:17
Steaua nu-si mai permite sa piarda puncte... Desi nu se stie perntru ca in final de campionat Steaua,Rapid,Dinamo isi stimuleaza adversarii si nimanui nu cred ca-i strica ceva euroi in plus.

SORENSEN
8th May 2006, 11:35
Steaua NU VA PIERDE PUNCTE SAU UN PCT CU CFR C .
Vom invinge si nu va fi usor de loc..dar la limita vom castiga.
Hai Steaua !

Emilio
8th May 2006, 11:37
Cred ca va fi egal. Steaua va juca fara multi titulari intr-o perioada cam neagra pentru echipa din Ghencea.

Lupta, lupta CFR!

SORENSEN
8th May 2006, 11:52
...
perioada cam neagra pentru echipa din Ghencea.

Lupta, lupta CFR!
Care CFR ? :rolleyes:
Eu zic sa va vedeti de meciul cu Gloria ca daca ratati ca si cu Farul gata sare Copos si pune presiune pe jucatori :D
Hai Steaua !

be@
8th May 2006, 11:57
Cred ca nu e un secret cu cine tin , nu ? Hai CFR ! O victorie a ardelenilor m-ar unge pe suflet , dar cred ca se va termina egal .

4star
8th May 2006, 12:01
Desi Steaua nu este in perioada buna, CFR Cluj ul incostant, eu zic ca rezultatul va fi victoria Stelei. Nu stiu ce socuri tre sa la faca Oli la stelisti, dar trebuie sa isis revina de la meciul asta. Altfel poate fi prea tarziu.

Hipgnosis
8th May 2006, 12:21
Steaua - moral la pamant + multi jucatori care vor lipsi
CFR - va juca relaxata, fara griji + banii de la contracandidatele la titlu
pronostic : 1x2

mblue
8th May 2006, 12:38
nu inteleg de ce se oftica jucatorii in special rapidisti daca o echipa joaca f bine cu ei, ce dracu, ar vrea sa fie intampinati doar cu trandafiri si victoria sa vina leger? sunt multe echipe incostante care au meciuri bune si meciuri mai putin bune, revenind on-topic cred ca cf-ul are o sansa buna sa se apropie de locul 3 ce ar putea sa ii duca in cupele europene. hai tzefere!

tuxie
8th May 2006, 13:03
Si eu inclin sa cred ca asta va fi unul din meciurile unde CFR-ul poate produce o surpriza. Poate chiar sa starneasca din nou regretele si lacrimile lui Gigi ca i-a dat drumul lui Mos Martin Tudor sa plece si - implicit - istericalele lui Stoica la adresa arbitrilor :D
Oare la delegare nu pica Corpodean? :D

Rossi
8th May 2006, 13:04
Angi va transmite ca VA CALCAM IN PICIOARE! VA VOM JERTFI PE ALTARUL FOTBALULUI ROMANESC!!!!

:happy :happy :happy

bate clujul , pt ca vrem sa vedem jertfe :evil:

simi_id
8th May 2006, 13:15
prezenta vedetelor Mutu, Chivu, Lobont, Radoi si Dorinel Munteanu

De cand Radoi este vedeta ? :rolleyes:

Bate Clujul, Steaua va avea 5 goluri anulate, 20 de off-side-uri, 10 penalty-uri refuzate ... asta ca sa-si taie MM venele si JJ sa-i bage pe toti la puscarie. :D

Cristy
8th May 2006, 13:48
bate clujul, deoarce ei nu sunt sclavi ca cei din constanta.
2 0 pentru cfr

Dark Horror
8th May 2006, 14:07
Meciul va fi greu pt ca totushi vom juca cu Steaua,insa,avand in vedere momentele grele prin care trece,cred ca avem shanse mari sa scoatem cel putzin un punct.La mexiul asta ma multzumesc chiar shi cu o victorie cu 1-0 a CFR-ului shi sper sa dea Anca gol.

cfr_ista2000
8th May 2006, 14:20
un meci greu...dar uitandune la ultimele rez a lu steaua ...hmmm...bate cfr :drak: ...:)...eu vreu sa apere ff bine m tudor(de altfel cum o face de obicei..) si sa crape jj de nervi k lo lasat sa plece la cfr...FORTZA CFR!!! 1-0 MAS MULTUMII:D

Leviss
8th May 2006, 14:35
Nu credeam ca voi spune asta niciodata, dar sper ca cfr-ul sa scoata cel putin un egal si asta numai pentru a le da Dorinel o lectie mm-ului si lui beecali...

mblue
8th May 2006, 14:41
bate clujul, deoarce ei nu sunt sclavi ca cei din constanta.
2 0 pentru cfr
fara frica , va bate si pe voi, revenind , cfr-ul ar putea forta pe final de campionat participarea intr-o cupa europeana

cfr_ista2000
8th May 2006, 14:50
mblue....va fi greu ...chiar dak ne vom clasa pe unul din primele 4 locuri...nu avem inca nici stadion p care sa jucam...nush dak acum p final acesta vor forta...dar oricum p rapid si pe steaua o sai batem...FORTZA CFR!!!!!!!!!!!

MadMax
8th May 2006, 14:53
... o sa curga cam mult sange in vestiarul Stelistilor dupa meci! :ok: 0-2 bate CFR-ul

cfr_ista2000
8th May 2006, 14:57
... o sa curga cam mult sange in vestiarul Stelistilor dupa meci! :ok: 0-2 bate CFR-ul
SANGE VISINIU

dede
8th May 2006, 15:01
Munteanu va veni sa castige, da' neaparat sa castige
pt el meciul asta e mult mai important decat cel cu rapid si dinamo, fiind suparat ca a plecat de la Steaua si nu a mai putut juca intr-o semifinala de cupa europeana (intertoto nu se pune)
oricum, Steaua va castiga

starsteel
8th May 2006, 17:40
Meci extrem de greu nu din cauza adversarului, nu stiu cu cine ar putea fi usor acum, un lucru e clar, avem nevoie de toate cele 3 puncte chiar daca marcam golul victoriei in min.95. A venit timpul si momentul sa beneficiem de sansa nu mai putem face nici jumatate de pas gresit.
Lupta Steaua! Orice ar fi mereu langa tine!

Universal
8th May 2006, 18:12
CFR nu mai are pt ce lupta in campionat- nu s-a inscris in Intertoto- Steaua bate cu 2-1

steaua-86
8th May 2006, 18:19
Daca Steaua bate acum ii cresc simtitor sansele sa ia campionatul. Daca pierde eu zic ca nu-l mai ia anul asta. Pronostic 1x.

Universal
8th May 2006, 18:21
Daca bate- au 52 puncte cu restanta de la Bacau 55, cred ca vor lua campionatul, ar fi frumos dubla dupa 2005

Paul
8th May 2006, 18:25
meciul e greu , da nu avem alta solutie decat victoria
altfel , nu cred ca vom mai avea bafta de genul celei de aseara !

mai avem 2 jocuri :cu SPortu si CFR !
Avem o saptamana sa ne refacem (psihic , fizic , etc) si tre sa batem tzeferu :D

Universal
8th May 2006, 18:28
Si apoi este amrea revenire- luam titlul si Dinmao si Rapid se vor intreba cu ce au gresit,normal, Olaroiu ramane la Steaua,ca acolo ii este locul-ori va fi inlocuit cu Gica Hagi

uti2102
8th May 2006, 19:25
Singura optzine : VICTORIA !!!
Forza STEAUA ! /hello

Universal
8th May 2006, 19:27
Sper sa batem ,asa consolidam sprijin si morala, si scapam de incidente slabe, ast este,mai si pierdem

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:31
bat dorineii

One-Man Show
8th May 2006, 19:49
Failure Is Not An Option ! Pan' la urma dak Steaua nu ii zvanta pe CFR chiar acas' atunci ar tb sa se gandeasca ceva lume de p-acolo sa paraseasca fenomenu'.

Universal
8th May 2006, 19:51
Dorineii pot bate,inima imi zice 2-1 mintea ...atentie Uni ca CFR nu este de subestimat un 1-1 ar fi mare ..eu zic totusi 2-1 , chiar daca au lipsuri stelisti,pot suplini...eh..mnai este pana atunci

cap
8th May 2006, 21:05
un meci de 1x2

Universal
8th May 2006, 21:25
1x si luam campionatul :)

APercele79
8th May 2006, 21:29
dorinele, arata ca ai ceva coitze si pregateste-ti echipa etapa asta
orice scor nu m-ar mira, de la victorie lejera a stelei, la meci nul, la victorie lejera a clujului

Universal
8th May 2006, 21:33
APercele: De ce ai bagat la echipa favorita Dinamo,Rosenborg Trondheim si Middlesbrough?

Cat despre Steaua -Cluj,numai victoria conteaza,asta este calr,altfel 0 titlu

starsteel
8th May 2006, 21:39
dorinele, arata ca ai ceva coitze si pregateste-ti echipa etapa asta.....

Poate are o intalnire cu fanii dinamovisti si dupa un nou flit isi schimba atitudinea

Hopshio
8th May 2006, 21:40
is de -ai nostri...1 solist:)

Universal
8th May 2006, 21:44
m-am uitat putin la echipa lui Dorinel Munteanu au cativa accidentati- pronostic 2-1 sau 3-1

starsteel
8th May 2006, 21:47
Bucuresti (CFR) - Bacau - Bucuresti (Sportul) - Bucuresti (Jiul) - Vaslui ===> 23

Universal
8th May 2006, 21:48
Linia Trenburilor! :) Victorii!Sa dea ce este mai sfant si voi fi fericit,ultrafericit

starsteel
8th May 2006, 21:53
Apel pt. SUPORTERII Stelei lansat de conducerea stelista:
Umpleti stadionul la meciul cu CFR Cluj, avem mare nevoie!

Universal
8th May 2006, 22:03
As vrea sa vin,dar nu pot ,am afaceri in aceeasi zi,sunt plaect la 8.000 km de Rom dar i tin pumnii Stelei si am uit la tv

Ammadeus
8th May 2006, 22:13
1-4, cea mai concludenta victorie in deplasare, sunt politze de platit la oitzele infanteriste; in alta ordine de idei, steaua termina cel mult pe 3, cel mai probabil 4, si asta doar fiindca se termina campionatul...pacat ca tzefferu' n-are 6 pcte in plus, ne luptam la titlu acum...pacat ca sp. stud a blatuit meciul cu dinamo din tur, acum mergeau in cupe...una peste alta steaua nu prinde europa si asta e cel mai important pt. totzi cunoscatorii adevaratzi ai fenomenului...brusc oieru corupator scade in sondaje sub 5%!

APercele79
8th May 2006, 22:16
hahaha daca va era dor de el, HE'S BACK and better than ever!!!!

minca-l-ar tata pe el sa il manance........

STEAUA-MANIA
9th May 2006, 01:41
Angi va transmite ca VA CALCAM IN PICIOARE! VA VOM JERTFI PE ALTARUL FOTBALULUI ROMANESC!!!!
Ai devenit sclava lui angie..jalnic...

Clujenii īi pregătesc Stelei o nouă eclipsă şi nu ascund faptul că vor īncerca să profite la maxim de lovitura īn plex īncasată la tata Jean acasă de Oli, Gigi şi compania. Ieri, finanţatorul Arpad Paszkany a plusat, afirmīnd că nu se gīndeşte la o suplimentare a primelor de joc, pentru că meciul din Ghencea i se pare uşor.

"Steaua e o echipă oarecare, din moment ce i-a bătut şi Bistriţa. Īmi pare rău pentru faptul că au jucători răniţi, accidentaţi sau suspendaţi. Pentru că nu aş vrea să invoce aceste probleme drept scuze după ce cīştigăm meciul", a spus Paszkany. Acesta a explicat şi care e pentru CFR miza reală a acestui joc. "E visul meu să jucăm īn cupele europene. Fac calcule şi constat că sīnt şanse bune, care trebuie valorificate. Din păcate, nu vom putea juca la Cluj, pentru că autorităţile nu ne ajută deloc īn privinţa stadionului. Vom merge īn altă parte", a mai spus omul de afaceri.
gsp.ro
Paskany...si asa bucurestenii (in general) au boala pe unguri(nefondata dupa parerea mea),cele afirmate mai sus,vor accenta ura fata de Paszkany..
Ma intre,oare unde le este mintea(Desi ma indoiesc ca ar avea asa ceva)celor care fac astfel de declaratii!Apoi,ne mai mira faptul ca exista violenta pe stadioane,intre jucatori...
Paszkany o fi el bogat,dar ca om...=0 Dorinel Munteanu,nu ar fi facut o astfel de declaratie referitoare la orice adversar!Mda..se vede ca Munteanu a fost "crescut" in Germania.

Bell
9th May 2006, 03:38
Dupa meciu Steau - CFR care va fi castigat de clujeni cu 3 - 0 Jiji o sa - si crucifice oitele si apoi o sa se arunce cu Maybach-ul in Dambovita...


Steaua nu-si mai permite sa piarda puncte... Desi nu se stie perntru ca in final de campionat Steaua,Rapid,Dinamo isi stimuleaza adversarii si nimanui nu cred ca-i strica ceva euroi in plus.
Ha! ca parca-i dupa ia... o sa mai piarda do not worry:D


Cred ca va fi egal. Steaua va juca fara multi titulari intr-o perioada cam neagra pentru echipa din Ghencea.

Lupta, lupta CFR!

si io da pentru CFR:yeah:


Si eu inclin sa cred ca asta va fi unul din meciurile unde CFR-ul poate produce o surpriza. Poate chiar sa starneasca din nou regretele si lacrimile lui Gigi ca i-a dat drumul lui Mos Martin Tudor sa plece si - implicit - istericalele lui Stoica la adresa arbitrilor :D
Oare la delegare nu pica Corpodean? :D


Ce vrei sa zici prin "cred ca asta va fi unul din meciurile unde CFR-ul poate produce o surpriza".. ca ar putea pierde CFR-ul ... le dam mutirea mai!!!:evil:


:happy :happy :happy

bate clujul , pt ca vrem sa vedem jertfe :evil:

JIJI pregateste crucile pentru jertfa finala... ca 2 oi deja or inceput ritualu' la Bistrita

remy
9th May 2006, 04:46
"Echipă oarecare"

Clujenii īi pregătesc Stelei o nouă eclipsă şi nu ascund faptul că vor īncerca să profite la maxim de lovitura īn plex īncasată la tata Jean acasă de Oli, Gigi şi compania. Ieri, finanţatorul Arpad Paszkany a plusat, afirmīnd că nu se gīndeşte la o suplimentare a primelor de joc, pentru că meciul din Ghencea i se pare uşor.
"Steaua e o echipă oarecare, din moment ce i-a bătut şi Bistriţa. Īmi pare rău pentru faptul că au jucători răniţi, accidentaţi sau suspendaţi. Pentru că nu aş vrea să invoce aceste probleme drept scuze după ce cīştigăm meciul", a spus Paszkany. Acesta a explicat şi care e pentru CFR miza reală a acestui joc. "E visul meu să jucăm īn cupele europene. Fac calcule şi constat că sīnt şanse bune, care trebuie valorificate. Din păcate, nu vom putea juca la Cluj, pentru că autorităţile nu ne ajută deloc īn privinţa stadionului. Vom merge īn altă parte", a mai spus omul de afaceri.

"Avem un moral bun şi mă gīndesc că ne vom īntoarce cu trei puncte din Ghencea"
Arpad Paszkany
"Tilincă fructifică foarte bine centrările lui Dorinel, care e refăcut şi va juca īn meciul cu Steaua"
Iuliu Mureşan, preşedinte CFR Cluj

50 milioane de lei este prima individuală anunţată ieri de Arpad Paszkany

Nu vor stimulente
Preşedintele Iuliu Mureşan a declarat ieri că echipa sa nu este arbitrul campionatului şi că va juca cinstit meciurile cu Steaua şi Rapid, fără să fie interesată de primele pe care le-ar putea promite o formaţie sau alta. "Nu sīntem arbitrii campionatului. Vom īncerca să cīştigăm atīt cu Steaua, cīt şi cu Rapid, şi chiar să ajungem pe podium", a afirmat Mureşan.

georgemp
9th May 2006, 07:39
Egal,sau Bate Steaua

manu10
9th May 2006, 09:11
pronostik:
CFR Cluj - Steaua 0 - 0 pauza; 1 - 0 final; inscrie Anca min 92' :D
cartonase rosii: Petre Marin :rosu:
vene taiate: Cernea si Cristea :drak:

4star
9th May 2006, 09:44
pronostik:
CFR Cluj - Steaua 0 - 0 pauza; 1 - 0 final; inscrie Anca min 92' :D
cartonase rosii: Petre Marin :rosu:
vene taiate: Cernea si Cristea :drak:


Vezi ca esti pe langa, da iti dai si tu cu parerea. Astia parca se numesc chibiti sau bagatori de seama.

Sunt de acord cu scorul spus de tine : 1-0
In conditiile in care meciul este Steaua-CFR CLuj, si nu e nici o problema daca Anca da gol in propria poarta.

Daca tu vorbesti despre propriul campionat (ceva virtul) in care se joaca un meci special pentru tine: CFR Cluj-Steaua, keep dreaming.:drak:

Lidia
9th May 2006, 09:49
Ai devenit sclava lui angie..jalnic...
da ma... si esti invidios ca nu ai si tu o sclava? :D
ce sa-ti fac daca tu nu te poti desparti de gonflabila :evil:

manu10
9th May 2006, 10:29
Vezi ca esti pe langa, da iti dai si tu cu parerea. Astia parca se numesc chibiti sau bagatori de seama.

Sunt de acord cu scorul spus de tine : 1-0
In conditiile in care meciul este Steaua-CFR CLuj, si nu e nici o problema daca Anca da gol in propria poarta.

Daca tu vorbesti despre propriul campionat (ceva virtul) in care se joaca un meci special pentru tine: CFR Cluj-Steaua, keep dreaming.:drak:

normal ca-mi dau si eu cu parerea, tu nu faci la fel!? :ciocan:
fiecare cu pronosticul lui. :cool:
nimeni nu are de unde sa stie exact scorul final inainte de meci!
nu cred ca trebuie sa va bazati din nou pe autogoluri ca sa castigati un meci!:D
oricum sper sa fie un meci frumos indiferent de cine castiga, nu cum ne-a obisnuit steaua in ultimul timp..:headbang:

six
9th May 2006, 11:01
FORZA CLOOJ.....dedicatie pt jasie james :) :P :drak:

4star
9th May 2006, 11:42
normal ca-mi dau si eu cu parerea, tu nu faci la fel!? :ciocan:
fiecare cu pronosticul lui. :cool:
nimeni nu are de unde sa stie exact scorul final inainte de meci!
nu cred ca trebuie sa va bazati din nou pe autogoluri ca sa castigati un meci!:D
oricum sper sa fie un meci frumos indiferent de cine castiga, nu cum ne-a obisnuit steaua in ultimul timp..:headbang:

Ma refeream ca nu stiai despre ce meci e vorba pentru ca Steaua-CFR Cluj <> CFR Cluj - Steaua. E "doar" o diferenta de cateva sute de km si plus alte diferente "minore" cum ar fi terenul propriu si atmosfera de pe stadion.

simi_id
9th May 2006, 12:11
Daca Clujul castiga la Iasi ... si acum ar bate pe Steaua ... trecea inainte ei.

Parca imi pare rau acum ca nu a castigat la Iasi.

Forza Cluj

Forza Iasi

manu10
9th May 2006, 13:31
Ma refeream ca nu stiai despre ce meci e vorba pentru ca Steaua-CFR Cluj <> CFR Cluj - Steaua. E "doar" o diferenta de cateva sute de km si plus alte diferente "minore" cum ar fi terenul propriu si atmosfera de pe stadion.

eu ma refeream la rezultatul final ( acolo am scris corect:P )
ei lasa ca n-o sa fie tribunele asa de pline, mai degraba atmosfera o sa fie mai incarcata :rolleyes:

4star
9th May 2006, 14:09
Bine daca ai scris corect . Asa zic si eu. 1-0.
Atmosfera incarcata si tensiune o sa fie in toate meciurile de acum pana la sfarsit pentru ca sunt multe pretendente la titlu si la locuri pentru cupe europene. Asa ca o sa fie scantei la majoritatea meciurilor. Sper sa nu fie si ruperi de picioare si clavicule.

UrsMeier
9th May 2006, 14:21
la cum joaca steaua...nu e exclus sa piarda si meciul asta

manu10
9th May 2006, 14:50
Bine daca ai scris corect . Asa zic si eu. 1-0.
Atmosfera incarcata si tensiune o sa fie in toate meciurile de acum pana la sfarsit pentru ca sunt multe pretendente la titlu si la locuri pentru cupe europene. Asa ca o sa fie scantei la majoritatea meciurilor. Sper sa nu fie si ruperi de picioare si clavicule.
off... fiecare intelege cum vrea el! sau mai bine zis cum ii convine:rolleyes:
ramane de vazut la finalul meciului care va fi si scorul exact :P

tuxie
9th May 2006, 14:53
Pai va fi un scor mai deosebit, mai ales daca va invinge Clujul. Se vor lua in calcul in momentul ala golurile inscrise de stelisti, golurile inscrise de clujeni, golurile inscrise de arbitru si golurile neinscrise de stelisti din cauza jocului 'defensiv' foarte bun al arbitrului :evil:

PS: pe zi ce trece, celebra fraza "a o face de oaie" inclina sa capete noi conotatii :D

Luis Garcia10
9th May 2006, 19:32
Steaua Va Invinge Cu 2-0

APercele79
9th May 2006, 19:44
si cine va da golurile stelei?
cristea te pomenesti?

iridium
9th May 2006, 19:47
fara memelus si cei doi stelisti pictori pe sticla le va fi greu stelistilor sa invinga cfr clujul..... pronostic x

APercele79
9th May 2006, 20:08
adevarul este ca nu stiu de ce ma gandeam la atacantii stelei, cand trebuia sa ma gandesc din prima la fundasii clujeni
noroc ca se pun autogolurile, asa mai are si steaua sanse in campionat

LazioRoma
9th May 2006, 21:10
2-0 si luam o optiune de 70% pt titlu!:D:D

APercele79
9th May 2006, 21:12
luam, adica farul?

Universal
9th May 2006, 21:14
Invinge fara probleme Steaua cu 2-0

LazioRoma
9th May 2006, 21:18
luam, adica farul?
daca faci pr prostu cred ca asa ai sa ramai pana la urma!

Rossi
9th May 2006, 21:51
:rosu:

FarulConstanta esti de tot rasul ... cred ca te simti ca un barbat care are organe genitale de femeie :happy Ce faci cand joaca Farul-Steaua ? cu cine tii ? :happy

Cum adik sa tii si cu Farul si cu Steaua ? :happy

Pai cele doua sunt in comeptitie directa - te crezi la ciclism ? consideri ca steaua e in aceasi echipa cu Farul , Bacaul si Otelu ? cine duce trena ? :happy

LazioRoma
9th May 2006, 21:56
Depinde... plm.. in tur am tinut cu farul! In retur cu STEAUA pt ca avea nevoie impotriva dusmanilor comuni: COMUNITARI!

apparte
9th May 2006, 22:32
Batem echipa din Gruia si s-a terminat!

steff2006
9th May 2006, 22:39
:rosu: Steaua nu stie sa piarda.Echipe mari au trecut prin aceleasi momente.

Cra10veanu
9th May 2006, 22:54
cred ca v-o trage cfr-u peste ochi ceva de genu etapa trecuta cu bacaul

Gigel Sportul
9th May 2006, 23:27
Bat franarii. 3-1, doua goluri Dorinel.

STEAUA-MANIA
9th May 2006, 23:34
Gigelule:esti cam... "hent" incepand cu semnatura:D
Saracutu de tine,te-ai vazut si tu ca esti aproape de pusculita cu bani,gata..te vezi campion:D
Un meci greu,sper ca cefere-ul sa nu parcheze locomotiva in propiul careu.

tuxie
9th May 2006, 23:36
Gigelule:esti cam... "hent" incepand cu semnatura:D

Normal, daca nu tine cu Steaua, e in "hent".
Ia zi, cat mai e cavoul prin Ghencea? :drak:

STEAUA-MANIA
9th May 2006, 23:39
TUXIE,nu stiu..dar spune-mi cum sustii pe poli aek bragadiru timisoara,iar pe ADEVARATA POLI Timisoara,o lasati sa "moara" in C!"ultrasilor"... sustineti o echipa venita dintr-un oras "drag" voua:BUCURESTI!:happy
Poate tine cu cine vrea,insa vad ca-i pasa mai mult de capra vecinului...

Cra10veanu
9th May 2006, 23:49
vorbise un stelist care toata echipa lor vine de la bacau si galati, mai bine si un infumurat de la extensiv prrrrrrr care are venele taiate acum

amnael
9th May 2006, 23:52
Meci foarte greu, probleme mari pentru Steaua, sper sa le depaseasca, potential exista, sa vedem daca sunt in stare sa scoata ceva din ei...in afara de cioburi:)
Partida de 1X2 dupa parerea mea.
Forza Steaua!

tuxie
9th May 2006, 23:52
TUXIE,nu stiu..dar spune-mi cum sustii pe poli aek bragadiru timisoara,iar pe ADEVARATA POLI Timisoara,o lasati sa "moara" in C!"ultrasilor"... sustineti o echipa venita dintr-un oras "drag" voua:BUCURESTI!:happy
Poate tine cu cine vrea,insa vad ca-i pasa mai mult de capra vecinului...

Hai ca iti raspund: o sustin cu toata inima. Oricum i-ati spune voi : AEK, Bragadiru, etc - eu o sustin din motivele mele. La fel de bine ar trebuie sa va intrebati voi de ce sustineti o echipa care se c*ca pe vechile valori, care i-au facut palmaresul cu care scoateti voi ochii altora, condusa de un paranoic, cinstit ce e drept pana la un punct, dar care isi alege prost anturajul.
Adevarata Poli Timisoara o decid atat organele autorizate, si nu orice talan care stie doar sa comenteze in plus, dar in primul rand suporterii. Va deranjeaza faptul ca nu va suportam? Ar trebui sa va deranjeze mai mult poate specimenele pe care le aveti voi. Ne scoateti ochii ca nu suntem civilizati, sau ca suporterii nostri fac una-alta pe la meciuri? No shit! Sa fim realisti, din punct de vedere al civilizatiei, orice alta echipa inafara de Dinamo va da o mare clasa la ceea ce inseamna sa fii suporter. Revenind la topic totusi, CFR Cluj e clar ca nu are valoarea voastra daca e sa facem un "overall" al echipei, al performantelor, al palmaresului. Dar au un portar cum voi nu (mai) aveti, au o motivatie cum sinucigasii vostri nu au, insa in primul rand au o mentalitate pe care voi nu o veti avea niciodata.

Qvod erat demonstrandum.

WOLF_ULTRAS
10th May 2006, 00:21
victorie clara pentru dorinei steaua 1-3 cluj

STEAUA-MANIA
10th May 2006, 00:31
Adevarata Poli Timisoara o decid atat organele autorizate, si nu orice talan care stie doar sa comenteze in plus, dar in primul rand suporterii. Va deranjeaza faptul ca nu va suportam? Ar trebui sa va deranjeze mai mult poate specimenele pe care le aveti voi. Ne scoateti ochii ca nu suntem civilizati, sau ca suporterii nostri fac una-alta pe la meciuri? No shit! Sa fim realisti, din punct de vedere al civilizatiei, orice alta echipa inafara de Dinamo va da o mare clasa la ceea ce inseamna sa fii suporter.
Autoritatile?LOL ce ai nene?:) Poli Timisoara e in C:D
Sa tot am specimene precum Becali Gheorghe si in fiecare an sa ajungem in primavara europeana,zau ca nu m-as supara:D
No shit?Asta da exemplu de "civilizatie":D

vorbise un stelist care toata echipa lor vine de la bacau si galati, mai bine si un infumurat de la extensiv prrrrrrr care are venele taiate acum
Eh,las,ca ,craiova maxima a fost plina de olteni,ce sa iti povestesc,uita-te unde s-a nascut zoli crisan si nu numai el,ai sa vezi ca ati avut ARDELENI 100%..Corectule.

OTELUL + fcm bacau = steaua
Dap,se stie..de aia,acu cativa ani,mai exact in 2002,in ultima etapa,1-1 cu STEAUA si ati mers la baraj..de frati ce suntem:))))) Ai uitat sa mentionezi si dinamo:D

WOLF_ULTRAS
10th May 2006, 00:34
OTELUL + fcm bacau = steaua

cristian75poli
10th May 2006, 05:27
2 SOLIST!!!

"POLI" - CAMPIONII!!!

cristian75poli
10th May 2006, 05:34
Autoritatile?LOL ce ai nene?:) Poli Timisoara e in C:D
Sa tot am specimene precum Becali Gheorghe si in fiecare an sa ajungem in primavara europeana,zau ca nu m-as supara:D
No shit?Asta da exemplu de "civilizatie":D

Eh,las,ca ,craiova maxima a fost plina de olteni,ce sa iti povestesc,uita-te unde s-a nascut zoli crisan si nu numai el,ai sa vezi ca ati avut ARDELENI 100%..Corectule.

Dap,se stie..de aia,acu cativa ani,mai exact in 2002,in ultima etapa,1-1 cu STEAUA si ati mers la baraj..de frati ce suntem:))))) Ai uitat sa mentionezi si dinamo:D
Oare cine urmeaza sa se spanzure de la voi dupa acest meci? In curand vor fi toti in spital...

"POLI" - CAMPIONII!!!

cfr_ista2000
10th May 2006, 07:36
Batem echipa din Gruia si s-a terminat!

usor de zis...da habar nai cat o sa va fie de greu...:no: FORTZA CFR!!!

chinezu
10th May 2006, 08:45
In mod normal castiga cfr.

Sunchase
10th May 2006, 10:51
Starea stelistilor e una de disperare , prin urmare se poate intampla orice.daca steaua nu castiga pa titlu-salut intertoto ! :drak:

Cristy
10th May 2006, 12:49
Depinde... plm.. in tur am tinut cu farul! In retur cu STEAUA pt ca avea nevoie impotriva dusmanilor comuni: COMUNITARI!

aiurea sa fi o data oaie si o data sclav, fiecare cum poate :happy

ps: asteptam cu nerabdare sa vedem care isi mai taie venele.
care o sa fie oare ? cristea2goluripean sau moldovaghionea ?:happy

be@
10th May 2006, 13:41
Aveti grija . Daca va conduce CFR , sa nu cumva sa va injurati echipa , ca cine stie , s-ar putea sa va treziti cu un pumn in fata de la marele conducator MM Shtoica , ca in meciul din campionatul trecut . :lol:

alsign
10th May 2006, 13:51
Starea stelistilor e una de disperare , prin urmare se poate intampla orice.daca steaua nu castiga pa titlu-salut intertoto ! :drak:

disperat esti tu :o: .

dede
10th May 2006, 15:19
Aveti grija . Daca va conduce CFR , sa nu cumva sa va injurati echipa , ca cine stie , s-ar putea sa va treziti cu un pumn in fata de la marele conducator MM Shtoica , ca in meciul din campionatul trecut . :lol:
anu' trecut nu a condus cfr

2-0

Diodude
10th May 2006, 15:32
Azi e final uefa.pentru toti stelistii o amintire de vis de pe 27 aprilie 2006!!!!!!!!!!!!!!!!!MACCARONE:CAINE PANA LA MOARTE!!!!

Final
Middlesbrough 4 2 Steaua




33' Maccarone
64' Viduka
73' Riggott
89' Maccarone
16' Dica
25' Goian




' Forum de meci: Middlesbrough - Steaua

' Middlesbroug se califica in finala cu scorul general de 4-3, dupa ce Steaua a castigat acasa cu 1-0 si a avut 2-0 in Anglia.

' Final de meci.

90+4' Mai sunt cateva secunde.

90+3' Bate Radoi, se deviaza. Numai aut de poarta.

90+2' Hent la marginea careului. Lovitura libera pentru Steaua.

90+1' Actiune Dica in care, aparent hent, nu se acorda nimic.

90' 4 minute de prelungire.

90' Fault in atac al Stelei, englezii trag de timp.

89' GOL: Maccarone (Middlesbrough) - Centrare in careu, Maccarone se inalta de langa Nesu si inscrie cu capul.

89' Respinge Radoi cu capul din careu.

88' Sut Hasslebaink, pe langa bara. Carlos nu vazuse mingea.

88' Olaroiu cere ca echipa sa sa se apere mai avansat, dar stelistii nu pot.

87' Suporterii lui Middlesbrough se roaga pentru golul victoriei.

87' Schimbare Steaua: iese Bostina, intra Nesu.

85' Steaua se apara cu toata echipa. Iacob respinge ca la rugby. Steaua nu poate bloca la mijloc! Ce meci de cosmar.

84' Carlos scapa o minge in careu, dar prinde in cele din urma. La un pas sa se incurce cu Ghionea...

83' Hasselbaink este blocat la sacrificiu de Ogararu.

82' Balan se chinuie sa prinda o minge, dar nu recupereaza si este aut pentru gazde.

81' Mai sunt 10 minute de foc, Steaua este calificata la acest moment cu scorul de 3-3, gratie celor doua goluri marcate in deplasare.

81' Schimbare Steaua: iese Oprita, intra Baciu.

80' Lovitura libera pentru Middlesbrough, respinge Lovin.

79' Balan cetreaza, prea inalt pentru Dica. Primul atac al Stelei poate dupa mai bine de o ora...

78' Steaua urca in sfarsit in atac, Lovin obtine o lovitura libera.

77' Middlesbrough continua sa preseze. Steaua nu face decat sa se apere. Olaroiu cere atac!

73' GOL: Riggott (Middlesbrough) - Sut pe poarta, Carlos respinge in fata, Riggott vine lansat si trimite in poarta goala, pe langa portarul Stelei, cazut...
vezi foto

72' Steaua se apara retras si imporovizat. Nu este decat o chestiune de minute pana va mai primi gol.

' Carlos (Steaua)

71' Rochemback suteaza putin pe langa poarta!

68' Dica face un hent inutil, primeste galben si nu va juca in finala!

66' Middlesbrough ataca in valuri, Steaua nu se vede in joc in continuare.

64' GOL: Viduka (Middlesbrough) - Carlos iese gresit, lovitura de cap a lui Viduka, gol.
vezi foto

63' Centrare in careu a lui Middlesbrough, dar Hasselbaink trimite pe langa bara!

62' Hasselbaink primeste galben pentru simulare dupa o interventie a lui Goian in care. Lubos Michel nu se pacaleste!

60' Carlos greseste o interventie, din fericire nu se afla nici un adversar acolo.

57' Contraatac Steaua, 1 contra 3, insa Iacob intra in unghi mort si este deposedat

55' Schimbare gazde. Intra Yakubu si iese Taylor

52' Ocazie buna de gol pentru englezi, insa Carlos retine excelent sutul lui Viduka

52' Centrare in careul Stelei, iese Carlos si retine

51' *info: Gigi urmareste cu interes meciul
vezi foto

49' Oprita patrunde printre trei adversar in jumatatea adversa, insa in cele din urma pierde mingea

46' Lovitura libera pentru englezi, dupa ce Radoi l-a lovit in cap pe Boateng

46' Inceputul reprizei secunde

' Forum de meci: Middlesbrough - Steaua

' Sfarsitul primei reprize.

45+3' Steaua nu reuseste sa tina posesie. Dupa ce englezii au marcat, Steaua nu a putut lega doua pase la mijlocul terenului.

45+1' Sut Viduka, mingea este respinsa de Carlos, pacalit de o devire. Carlos respinge cu piciorul!!! Viduka, la un pas sa marcheze un gol tras la indigo cu cel al lui Dica de la Bucuresti.
vezi foto

45' 4 minute de prelungire.

44' Englezii preseaza si preseaza pentru a obtine egalarea. Steaua nu are replica.

42' Middlesbrough este pe val, numai pauza mai poate salva Steaua.

41' Sut peste bara al lui Taylor! Ce bomba!

39' Apararea Stelei e sah-mat, Carlos scoate cu un reflex extraordinar. Viduka, la un las de gol. Ogararu a ratat iesirea la off-side si era sa coste Steaua un gol.
vezi foto

37' Ghionea respinge un sut al lui Boateng.

36' Se joaca pe contre. Gazdele vor un gol inainte de pauza, se vede...

34' Dica este lovit de Boateng fara minge la mijlocul terenului, Michel nu vede si nu pedepseste infractiunea.

33' GOL: Maccarone (Middlesbrough) - Maccarone patrunde in careu si marcheaza.
vezi foto

30' Voleu Iacob, peste poarta!

28' Ghionea respinge in corner, executa Maccarone, dar faza se stinge. Excelent a respins Ghionea la faza anterioara...

27' Centreaza Parnaby, imprecis.

26' Schimbare Middlesbrough: iese Southgate, intra Maccarone.

25' Ce meci face Steaua! Middlesbrough este la pamant.

25' GOL: Goian (Steaua) - Al doilea corner consecutiv pentru Steaua, Goian trimite cu capul, Jones respinge in fata, mingea revine la Goian care trimite in plasa!
vezi foto

19' Lovin patrunde in careu, corner pentru Steaua.

' Un suporter a intrat pe teren, dar s-a prabusit. El a fost scos in afara gazonului pe targa!

17' Se aude galeria Stelei: Lupta Steaua!

' Al saselea gol din Cupa UEFA pentru Dica.

16' GOL: Dica (Steaua) - Petre Marin suteaza puternic, respinge in fata Jones, mingea ajunge la Dica, el dribleaza cu sange rece si suteaza in plasa, in diagonala.
vezi foto

14' Olaroiu si Mihai Stoica stau unul langa altul.

13' Steaua preseaza in aceste momente. Iacob este faultat, dar parca a simulat...

11' Gazdele gresesc multe pase la mijlocul terenului.

11' Offside la Iacob.

10' Iacob este angajat inalt, in careu, dar pune mana pe Jones si faulteaza.
vezi foto

10' Iacob sare fara frica la cap, e ca un tanc, si obtine un aut.

10' Offside la Hasselbaink.

9' Cornerul lui Middlesbrough, dara urmari.

8' Petre Marin respinge in corner o centrare a lui Parnaby.

7' Carlos prinde o minge trimsa lung in careu.

7' Iacob este faultat, dar se ridica fara probleme.

5' Pasa gresita a lui Bostina la o incercare de contraatac.

' Nu trebuie uitat ca in poarta lui Middlesbrough nu se afla portarul titular.

3' Cad Dica, peste poarta. Dica era singur singurel, demarcat perfect...

3' Corner pentru Steaua.

2' Viduka intra in careu cu mingea, este deposedat. Middlesbrough se apara cu numai doi fundasi la atactul anterior...

1' Oprita joaca retras, respinge in afara terenului o minge smulsa de la Viduka.

' Inceputul primei reprize.

' ora 21:59 - Lubos Michel arunca moneda. Radoi alege terenul.

' ora 21:58 - Cele doua echipe dau mana in aplauzele spectatorilor, jucatorii Stelei sunt concentrati si nu arata deloc frica, cel putin din priviri si gesturi.

' ora 21:57 - Cele doua echipe intra pe teren in acelasi timp.

' ora 21:55 - Stadionul este arhiplin, toata lumea canta.

' In aceasta pagina va vom tine la curent si cu cealalta semifinala Sevilia - Schalke. In tur, 0-0.

' Forum de meci: Middlesbrough - Steaua

' In tur: Steaua - Middlesbrough 1-0

' Buna seara si bun gasit alaturi de Onlinesport pentru un meci decisiv: Steaua cauta sa faca pasul in finala Cupei UEFA. Va invitam sa urmariti alaturi de noi partida Middlesbrough - Steaua.

' MIDDLESBROUGH: 22. Jones - 21. Parnaby, 5. Riggott, 6. Southgate, 3. Quedrue - 33. Taylor, 7. Boateng, 10. Rochemback, 19. Downing - 36. Viduka, 9. Hasselbaink

Antrenor: Steve McClaren Rezerve: 32 Knight, 26 Bates, 4 Ehiogu, 39 Cattermole, 15 Parlour, 18 Maccarone, 20 Yakubu

' STEAUA: 13. Carlos - 20. OOgararu, 3. Goian, 24. Ghionea, 18. P. Marin - 7. Oprita, 28. Lovin, 6. Radoi, 11. Bostina - 10. Dica, 19. Iacob

Antrenor: Cosmin Olaroiu

Rezerve: 12. Cernea, 5. Balan, 9. Simion, 14. Cristocea, 15. Nesu, 17. Baciu, 21. Cristea

' Arbitru: Lubos Michel (Slovacia)
Asistenti: Roman Slysho si Martin Balko (Slovacia)

' ora 21:35 - Tribunele sunt inca relativ goale. La englezi ele se umplu cu 10 minute inainte de startul partidei.

' ora 21:32 - Hasselbaink a ajuns mai tarziu la stadion si de aceea Middlesbrough a iesit mai tarziu la incalzire.

' ora 21:31 - Stadionul incepe sa se umple. Jucatorii Stelei se incalzesc de zor.

' ora 21:20 - Jucatorii Stelei au iesit pe stadion, la incalzire.

' Suporterii Stelei de la Middlesbrough au pregatit un raspuns pentru coregrafia fanilor englezi! (detalii )

' Gigi Becali a declarat inainte cu o ora de meci ca a fost la vestiare si si-a incurajat jucatorii. (detalii)

' Daca stelistii se plangeau miercuri ca gazonul este tare ca piatra, englezii au rezolvat joi seara: l-au udat pana la refuz!
(detalii)

' Forum de meci: Middlesbrough - Steaua

' Avancronica: Obiectiv: FINALA!

' Steaua: Carlos - Ogararu, Ghionea, Goian, Marin - Oprita, Lovin, Radoi, Bostina - Dica, Iacob

Vladek
10th May 2006, 16:06
MACCARONE:CAINE PANA LA MOARTE!!!!


:happy :happy El stie ca a devenit "caine pana la moarte"?? Vezi sa nu va intalniti cu Maccarone pe la alte echipe si sa va dea vreo 3 goluri ca omul nu stie ca acum e "caine".

PS: Ai uitat vreo cativa alti candidati la titlul de "caine", hai sa-ti aduc aminte : Bosvelt, fiindca ne-a dat gol la pe Lia cu Heerenveen, Ehiogu fiindca a comis hent in careu si a scapat ( o specialitate la Dinamo ), Joaquin fiindca l-a lovit pe Dica.
Sa le trimiti diplome de "caine" :happy :happy la toti baietii astia !

mblue
10th May 2006, 16:14
din pacate pt tine si din fericire pt noi , lui macarone il doare in tenisi de titlul de caine pana la moarte, e un fotbalist profesionist care si-a facut datoria fata de boro, datorie carer sper ca si-o va face si dorinel duminica , si astfel clujul sa reintrer in lupta pt un loc in cupa uefa.

Hipgnosis
10th May 2006, 16:24
saracu nici nu stie ca exista dinamo

manu10
10th May 2006, 16:30
i-mi mentin pronostikul dat:
Steaua - CFR Cluj 0 - 0 la pauza; 0 - 1 final; inscrie Anca min.92'
sper c-am scris bine de data asta, sa nu se mai interpreteze gresit :P

chinezu
10th May 2006, 17:14
Si totusi va avea mehmeh acces pe stadion?

cip_81
10th May 2006, 17:46
Ha, ha, ha, fiul lui taticu' trimis la meciul asta (Am castigat si-un pariu)...fiti cu ochii pe el....nu degeaba taticu' le-a promis celor de la steaua ca echipa nu va mai fi dezavantajata...din contra, am spune noi...se va trece in extrema cealalta.

Gigel Sportul
10th May 2006, 18:02
Si totusi va avea mehmeh acces pe stadion?
Timp de 6 luni nu. Sper sa se extinda pe viatza.

chinezu
10th May 2006, 18:29
Asa ceva nu am mai auzit! Sa promita presedintele frf unei echipe ca nu va mai fi dezavantajata!! Este cea mai clara mostra de psihologie inversa! Sa ne traiesti ''Nasule'' !

Cristy
10th May 2006, 18:59
Ha, ha, ha, fiul lui taticu' trimis la meciul asta (Am castigat si-un pariu)...fiti cu ochii pe el....nu degeaba taticu' le-a promis celor de la steaua ca echipa nu va mai fi dezavantajata...din contra, am spune noi...se va trece in extrema cealalta.

li s-au facut frica de cioban si lingusitor, asta e grav :headbang:

starsteel
10th May 2006, 19:13
......le-a promis celor de la steaua ca echipa nu va mai fi dezavantajata...din contra, am spune noi...se va trece in extrema cealalta.
Adica Steaua sa devina Dinamo? Asta e imposibil din toate punctele de vedere.

APercele79
10th May 2006, 19:16
corect, ai nostri inca nu au inceput sa isi taie venele..
ce atmosfera eleganta in ghena.....mmmm

Gigel Sportul
10th May 2006, 19:21
Adica Steaua sa devina Dinamo? Asta e imposibil din toate punctele de vedere.
Cu toata confuzia de la Dinamo, nu cred ca ar ajunge vreodata un cioban analfabet sa faca legea. Dar oricum, sambata bat franarii lui Dorinel, mai departe om vedea.

EDIT: Mazilu, Curelea si Varga au pus un pariu: cine dintre ei il determina pe Carlos sa se lase de fotbal :drak:. Castigatorul pariului da o lada de Jack Daniels galeriei :D.

Cristy
10th May 2006, 19:25
Cu toata confuzia de la Dinamo, nu cred ca ar ajunge vreodata un cioban analfabet sa faca legea. Dar oricum, sambata bat franarii lui Dorinel, mai departe om vedea.

EDIT: Mazilu, Curelea si Varga au pus un pariu: cine dintre ei il determina pe Carlos sa se lase de fotbal :drak:.

am auzit ca deja vor sa vi-l fure pe stancioiu, cata nesimtire sa negocieze inainte sa se termina campionatu, fiind si in lupta direct :rosu:

depinde de ce i-a zis fiului sa faca la acest meci, dar mai mult ca sigur taticu i-a spus sa nu-l supere pe cioban ca iar vine si face scandal la liga :rosu:

Gigel Sportul
10th May 2006, 20:02
Pe Stancioiu pot sa il ia si maine, nu ma deranjeaza. Vine Multescu fiul, ca oricum e mai bun. Sau asa il vedem si pe Popescu in actiune.

bgd2007
10th May 2006, 20:06
Castiga Steaua cu 2-0.

Gigel Sportul
10th May 2006, 20:29
Castiga Steaua cu 2-0.
La popice?

grande
10th May 2006, 20:31
La popice?
la barbut .....jocul preferat ciobanilor :happy

Luis Garcia10
10th May 2006, 20:32
Azi e final uefa.pentru toti stelistii o amintire de vis de pe 27 aprilie 2006!!!!!!!!!!!!!!!!!MACCARONE:CAINE PANA LA MOARTE!!!!

Final
Middlesbrough 4 2 Steaua




33' Maccarone
64' Viduka
73' Riggott
89' Maccarone
16' Dica
25' Goian




' Forum de meci: Middlesbrough - Steaua

' Middlesbroug se califica in finala cu scorul general de 4-3, dupa ce Steaua a castigat acasa cu 1-0 si a avut 2-0 in Anglia.

' Final de meci.

90+4' Mai sunt cateva secunde.

90+3' Bate Radoi, se deviaza. Numai aut de poarta.

90+2' Hent la marginea careului. Lovitura libera pentru Steaua.

90+1' Actiune Dica in care, aparent hent, nu se acorda nimic.

90' 4 minute de prelungire.

90' Fault in atac al Stelei, englezii trag de timp.

89' GOL: Maccarone (Middlesbrough) - Centrare in careu, Maccarone se inalta de langa Nesu si inscrie cu capul.

89' Respinge Radoi cu capul din careu.

88' Sut Hasslebaink, pe langa bara. Carlos nu vazuse mingea.

88' Olaroiu cere ca echipa sa sa se apere mai avansat, dar stelistii nu pot.

87' Suporterii lui Middlesbrough se roaga pentru golul victoriei.

87' Schimbare Steaua: iese Bostina, intra Nesu.

85' Steaua se apara cu toata echipa. Iacob respinge ca la rugby. Steaua nu poate bloca la mijloc! Ce meci de cosmar.

84' Carlos scapa o minge in careu, dar prinde in cele din urma. La un pas sa se incurce cu Ghionea...

83' Hasselbaink este blocat la sacrificiu de Ogararu.

82' Balan se chinuie sa prinda o minge, dar nu recupereaza si este aut pentru gazde.

81' Mai sunt 10 minute de foc, Steaua este calificata la acest moment cu scorul de 3-3, gratie celor doua goluri marcate in deplasare.

81' Schimbare Steaua: iese Oprita, intra Baciu.

80' Lovitura libera pentru Middlesbrough, respinge Lovin.

79' Balan cetreaza, prea inalt pentru Dica. Primul atac al Stelei poate dupa mai bine de o ora...

78' Steaua urca in sfarsit in atac, Lovin obtine o lovitura libera.

77' Middlesbrough continua sa preseze. Steaua nu face decat sa se apere. Olaroiu cere atac!

73' GOL: Riggott (Middlesbrough) - Sut pe poarta, Carlos respinge in fata, Riggott vine lansat si trimite in poarta goala, pe langa portarul Stelei, cazut...
vezi foto

72' Steaua se apara retras si imporovizat. Nu este decat o chestiune de minute pana va mai primi gol.

' Carlos (Steaua)

71' Rochemback suteaza putin pe langa poarta!

68' Dica face un hent inutil, primeste galben si nu va juca in finala!

66' Middlesbrough ataca in valuri, Steaua nu se vede in joc in continuare.

64' GOL: Viduka (Middlesbrough) - Carlos iese gresit, lovitura de cap a lui Viduka, gol.
vezi foto

63' Centrare in careu a lui Middlesbrough, dar Hasselbaink trimite pe langa bara!

62' Hasselbaink primeste galben pentru simulare dupa o interventie a lui Goian in care. Lubos Michel nu se pacaleste!

60' Carlos greseste o interventie, din fericire nu se afla nici un adversar acolo.

57' Contraatac Steaua, 1 contra 3, insa Iacob intra in unghi mort si este deposedat

55' Schimbare gazde. Intra Yakubu si iese Taylor

52' Ocazie buna de gol pentru englezi, insa Carlos retine excelent sutul lui Viduka

52' Centrare in careul Stelei, iese Carlos si retine

51' *info: Gigi urmareste cu interes meciul
vezi foto

49' Oprita patrunde printre trei adversar in jumatatea adversa, insa in cele din urma pierde mingea

46' Lovitura libera pentru englezi, dupa ce Radoi l-a lovit in cap pe Boateng

46' Inceputul reprizei secunde

' Forum de meci: Middlesbrough - Steaua

' Sfarsitul primei reprize.

45+3' Steaua nu reuseste sa tina posesie. Dupa ce englezii au marcat, Steaua nu a putut lega doua pase la mijlocul terenului.

45+1' Sut Viduka, mingea este respinsa de Carlos, pacalit de o devire. Carlos respinge cu piciorul!!! Viduka, la un pas sa marcheze un gol tras la indigo cu cel al lui Dica de la Bucuresti.
vezi foto

45' 4 minute de prelungire.

44' Englezii preseaza si preseaza pentru a obtine egalarea. Steaua nu are replica.

42' Middlesbrough este pe val, numai pauza mai poate salva Steaua.

41' Sut peste bara al lui Taylor! Ce bomba!

39' Apararea Stelei e sah-mat, Carlos scoate cu un reflex extraordinar. Viduka, la un las de gol. Ogararu a ratat iesirea la off-side si era sa coste Steaua un gol.
vezi foto

37' Ghionea respinge un sut al lui Boateng.

36' Se joaca pe contre. Gazdele vor un gol inainte de pauza, se vede...

34' Dica este lovit de Boateng fara minge la mijlocul terenului, Michel nu vede si nu pedepseste infractiunea.

33' GOL: Maccarone (Middlesbrough) - Maccarone patrunde in careu si marcheaza.
vezi foto

30' Voleu Iacob, peste poarta!

28' Ghionea respinge in corner, executa Maccarone, dar faza se stinge. Excelent a respins Ghionea la faza anterioara...

27' Centreaza Parnaby, imprecis.

26' Schimbare Middlesbrough: iese Southgate, intra Maccarone.

25' Ce meci face Steaua! Middlesbrough este la pamant.

25' GOL: Goian (Steaua) - Al doilea corner consecutiv pentru Steaua, Goian trimite cu capul, Jones respinge in fata, mingea revine la Goian care trimite in plasa!
vezi foto

19' Lovin patrunde in careu, corner pentru Steaua.

' Un suporter a intrat pe teren, dar s-a prabusit. El a fost scos in afara gazonului pe targa!

17' Se aude galeria Stelei: Lupta Steaua!

' Al saselea gol din Cupa UEFA pentru Dica.

16' GOL: Dica (Steaua) - Petre Marin suteaza puternic, respinge in fata Jones, mingea ajunge la Dica, el dribleaza cu sange rece si suteaza in plasa, in diagonala.
vezi foto

14' Olaroiu si Mihai Stoica stau unul langa altul.

13' Steaua preseaza in aceste momente. Iacob este faultat, dar parca a simulat...

11' Gazdele gresesc multe pase la mijlocul terenului.

11' Offside la Iacob.

10' Iacob este angajat inalt, in careu, dar pune mana pe Jones si faulteaza.
vezi foto

10' Iacob sare fara frica la cap, e ca un tanc, si obtine un aut.

10' Offside la Hasselbaink.

9' Cornerul lui Middlesbrough, dara urmari.

8' Petre Marin respinge in corner o centrare a lui Parnaby.

7' Carlos prinde o minge trimsa lung in careu.

7' Iacob este faultat, dar se ridica fara probleme.

5' Pasa gresita a lui Bostina la o incercare de contraatac.

' Nu trebuie uitat ca in poarta lui Middlesbrough nu se afla portarul titular.

3' Cad Dica, peste poarta. Dica era singur singurel, demarcat perfect...

3' Corner pentru Steaua.

2' Viduka intra in careu cu mingea, este deposedat. Middlesbrough se apara cu numai doi fundasi la atactul anterior...

1' Oprita joaca retras, respinge in afara terenului o minge smulsa de la Viduka.

' Inceputul primei reprize.

' ora 21:59 - Lubos Michel arunca moneda. Radoi alege terenul.

' ora 21:58 - Cele doua echipe dau mana in aplauzele spectatorilor, jucatorii Stelei sunt concentrati si nu arata deloc frica, cel putin din priviri si gesturi.

' ora 21:57 - Cele doua echipe intra pe teren in acelasi timp.

' ora 21:55 - Stadionul este arhiplin, toata lumea canta.

' In aceasta pagina va vom tine la curent si cu cealalta semifinala Sevilia - Schalke. In tur, 0-0.

' Forum de meci: Middlesbrough - Steaua

' In tur: Steaua - Middlesbrough 1-0

' Buna seara si bun gasit alaturi de Onlinesport pentru un meci decisiv: Steaua cauta sa faca pasul in finala Cupei UEFA. Va invitam sa urmariti alaturi de noi partida Middlesbrough - Steaua.

' MIDDLESBROUGH: 22. Jones - 21. Parnaby, 5. Riggott, 6. Southgate, 3. Quedrue - 33. Taylor, 7. Boateng, 10. Rochemback, 19. Downing - 36. Viduka, 9. Hasselbaink

Antrenor: Steve McClaren Rezerve: 32 Knight, 26 Bates, 4 Ehiogu, 39 Cattermole, 15 Parlour, 18 Maccarone, 20 Yakubu

' STEAUA: 13. Carlos - 20. OOgararu, 3. Goian, 24. Ghionea, 18. P. Marin - 7. Oprita, 28. Lovin, 6. Radoi, 11. Bostina - 10. Dica, 19. Iacob

Antrenor: Cosmin Olaroiu

Rezerve: 12. Cernea, 5. Balan, 9. Simion, 14. Cristocea, 15. Nesu, 17. Baciu, 21. Cristea

' Arbitru: Lubos Michel (Slovacia)
Asistenti: Roman Slysho si Martin Balko (Slovacia)

' ora 21:35 - Tribunele sunt inca relativ goale. La englezi ele se umplu cu 10 minute inainte de startul partidei.

' ora 21:32 - Hasselbaink a ajuns mai tarziu la stadion si de aceea Middlesbrough a iesit mai tarziu la incalzire.

' ora 21:31 - Stadionul incepe sa se umple. Jucatorii Stelei se incalzesc de zor.

' ora 21:20 - Jucatorii Stelei au iesit pe stadion, la incalzire.

' Suporterii Stelei de la Middlesbrough au pregatit un raspuns pentru coregrafia fanilor englezi! (detalii )

' Gigi Becali a declarat inainte cu o ora de meci ca a fost la vestiare si si-a incurajat jucatorii. (detalii)

' Daca stelistii se plangeau miercuri ca gazonul este tare ca piatra, englezii au rezolvat joi seara: l-au udat pana la refuz!
(detalii)

' Forum de meci: Middlesbrough - Steaua

' Avancronica: Obiectiv: FINALA!

' Steaua: Carlos - Ogararu, Ghionea, Goian, Marin - Oprita, Lovin, Radoi, Bostina - Dica, Iacob
:rosu: :rosu: :rosu: rau ai ajuns...

Luis Garcia10
10th May 2006, 20:33
la barbut .....jocul preferat ciobanilor :happy
din cate am vazut pe aici nimeni nu va fakut TIGANI SAU JAVRE nu? :rosu:

Bell
10th May 2006, 20:56
Rugaminte catre tori ce nu tin cu Steaua in meciu' de Duminica: Fiti mai ingaduitori si nu speriati stelistii ca o sa inceapa baieti sa se taie mai repede decat ii cazul si nu o sa aiba echipa cu ce sa joace :headbang: ... si iar motive ca oile de baza au fost accidentate si chestii de-astea slabe...:headbang: /hello
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gigel Sportul
10th May 2006, 20:59
din cate am vazut pe aici nimeni nu va fakut TIGANI SAU JAVRE nu? :rosu:
Stimabile, sa te faca cineva (in afara de buzunare) este cam greu, esti sau nu esti. Cine ma convinge ca un cioban este marele apostol al Romaniei neo-crestine si ca suntem o natiune mioritica isi merita dezonorantul titlu de "oaie" (cioban este deja prea mult). Remarca nu este o jignire, ci o neutra constatare.

Gigel Sportul
10th May 2006, 21:00
Rugaminte catre tori ce nu tin cu Steaua in meciu' de Duminica: Fiti mai ingaduitori si nu speriati stelistii ca o sa inceapa baieti sa se taie mai repede decat ii cazul si nu o sa aiba echipa cu ce sa joace :headbang: ... si iar motive ca oile de baza au fost accidentate si chestii de-astea slabe...:headbang: /hello
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si care ar fi paguba in acest caz?

Universal
10th May 2006, 21:03
Steaua arenevoie de putina liniste si ia campioantul. Vad ca Legia acastigat acum 2 minute campioantul in dauna lui Wisla, echipa lui Dan Petrescu castigand cuz 3-1 , deci a construit omul o echipa tare!Asa sa fie si in div.A!

apparte
10th May 2006, 21:15
usor de zis...da habar nai cat o sa va fie de greu...:no: FORTZA CFR!!!
Pai am zis eu ca va fi usor?:o: Doar ca batem si s-a terminat "criza"!:evil:

Gigel Sportul
10th May 2006, 21:28
Pai am zis eu ca va fi usor?:o: Doar ca batem si s-a terminat "criza"!:evil:
Da, bateti, rapidisti si dinamovisti prin tramvaie, ca pe teren nimic.


Steaua arenevoie de putina liniste si ia campioantul. Vad ca Legia acastigat acum 2 minute campioantul in dauna lui Wisla, echipa lui Dan Petrescu castigand cuz 3-1 , deci a construit omul o echipa tare!Asa sa fie si in div.A!
Liniste la Steaua egal Dunarea nu sparge digul. Da, Legia Warszawa a castigat campionatul, si Dan a facut echipa (de fapt, se proicepe foarte bine la facut echipe). Ideea este daca Oli a reusit sa faca o echipa, si raspunsul pare a fi negativ. Presimt un Steaua - CFR 0-2, urmat de un rasunator Sportul - Steaua 3-0, poate asa luati un Rudotel si ne scutiti de fitze si aere (sau vanturi) de superioritate. La Steaua nu este deloc liniste, la Dinamo situatia pare a precede al treilea razboi mondial, dar in Giulesti este liniste si in Regie se glumeste (si cea mai tare gluma este "cica poate luam campionatul"). Cand juctorii ajung sa sparga geamuri cu pumnul, precum internatii de la Jilava sau Rahova, totul a murit. Finala campionatului se va disputa in etapa 29. Nu-i nimic, Dan a pierdut in Polonia, dar merita sa castige in Romania, acolo unde a lucrat la o echipa in urma cu vreo 2-3 ani. In plus, cred ca suita de antrenori Balint - Andone - Multescu - Andone - Balint - Petrescu - Multescu merita o recompensa.

uti2102
10th May 2006, 21:36
Simtzi nevoia sa vorbeshti aiurea ?! Tzi-a luat aerul inaltzimea clasamentului ?! :o:
Shi va mai luatzi de altzii ca sunt trufashi...
Steaua 1 - 0 CFR

PS : din '23 pana in '89 nu sunt 58 de ani, sunt 66 :)

Cristy
10th May 2006, 22:18
Pe Stancioiu pot sa il ia si maine, nu ma deranjeaza. Vine Multescu fiul, ca oricum e mai bun. Sau asa il vedem si pe Popescu in actiune.

aha atunci e bine :) sa speram ca nu o sa "faca" niste greseli aiurea in meciu direct.

hai visiniiiiiiiiiiiiiiiiiii

HAI CFR :happy

Gigel Sportul
10th May 2006, 22:43
Simtzi nevoia sa vorbeshti aiurea ?! Tzi-a luat aerul inaltzimea clasamentului ?! :o:
Shi va mai luatzi de altzii ca sunt trufashi...
Steaua 1 - 0 CFR

PS : din '23 pana in '89 nu sunt 58 de ani, sunt 66 :)
Nici macar. Gluma ramane gluma, dar pentru cine nu pricepe, e mai greu de explicat. Cert este ca nu Mazilu a dat cu pumnul in geam si nici Siman nu a sarit la gatul colonelului de jandarmi.

RE: PS: din nefericitul 1948 pana in 2006 sunt 58 de ani, nu 66. Si din 1923 pana in 2006 sunt cam 83 de ani, de istorie si nicidecum de bolsevism. In sportul romanesc, acest curent politic nociv a venit in tandemul krasnaia armiia - NKVD, si asta tarziu, la cateva luni dupa ce l-au expulzat pe Rege. Nu mai incercati sa va spalati pe maini de propriile pacate, momentul lansarii bolsevismului in sportul romanesc este anul 1948, si primele cluburi bolsevice au aparut prin eliminarea capitalistilor de la Carmen si fuzionarea ciocanului cu nicovala (sau, ma rog, Unirea Tricolor, echipa betivilor, cum spunea raposatul bunicul, mare suporter al lui Venus).

STEAUA-MANIA
10th May 2006, 22:56
din 1923 pana in 2006 sunt cam 83 de ani, de istorie si nicidecum de bolsevism.
Bun,mama mi-a zis ca am trait in comunism:headbang: :headbang: m-a mintit:headbang: :headbang: am trait in capitalism!STEAUA rodul regimului capitalist!:yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
2-0 STEAUA!Dica si Nicolita!:yeah:

Cristy
10th May 2006, 23:00
iacob si radoi nu dau si ei cate un gol ? :happy
sau ei sunt ocupati cu geamurile ?:happy

One-Man Show
10th May 2006, 23:20
iacob si radoi nu dau si ei cate un gol ? :happy
sau ei sunt ocupati cu geamurile ?:happy

Pe Lia sunt numai termopane.;)

P.S. : "Anti-sclavi" ? Pai cine altcineva ar behai la comanda ? :rolleyes:

Cristy
10th May 2006, 23:22
voi, suporteri lu jiji :o: :happy ?

Gigel Sportul
10th May 2006, 23:23
iacob si radoi nu dau si ei cate un gol ? :happy
sau ei sunt ocupati cu geamurile ?:happy
Dau, cum sa nu dea. Daca pui un geam in fatza portii, rezolva ei, ca au experienta (parca asa suna basmul: "romanul are sapte vieti in pumnu-i de arama").

Dar, dupa cum spuneam: be-he-he be-he-he-he-he!

One-Man Show
10th May 2006, 23:32
Dau, cum sa nu dea. Daca pui un geam in fatza portii, rezolva ei, ca au experienta (parca asa suna basmul: "romanul are sapte vieti in pumnu-i de arama").

Dar, dupa cum spuneam: be-he-he be-he-he-he-he!

Offf ! Ce de suporteri negrii dungati cu alb avem aku'...:rolleyes: Unde erati in momentul in care sportul era eliminata din Cupa Romaniei de CS Otopeni (pe atnci in Divizia C) ?

Poate sa inscrie shi Carlos ! Daca la sfarsit Steaua va avea cu un gol mai mult decat CFR totul va fi bine. ;) Rapidul va juca fotbal de abia peste 1 etapa, iar ultrashii ashtia de la Sportu' o sa ishi vada echipa cum nu va mai shtii sa stea in ghete in fatza Stelei shi a Rapidului.

P.S. : Idolul vostru se ascunde de mine shi voi va dati zmei ? :drak:

Cristy
10th May 2006, 23:36
conteaza ca noi jucam fotbal si peste o etapa, pe cand steaua nu mai joaca de mult fotbal. :happy :yeah:

behehehehehehehehhehehehee

One-Man Show
10th May 2006, 23:42
conteaza ca noi jucam fotbal si peste o etapa, pe cand steaua nu mai joaca de mult fotbal. :happy :yeah:

behehehehehehehehhehehehee

Deci recunosti cRa meciul cu Bistrita va fi blat, nu ? Fenomenul fotbal iti este strain cu desavarshire. Sa iti amintesc ca in vizunea ta , revolutionara ce-i drept, arbitrul asistent are mai multe sarcini decat centralul ? :rolleyes:

Cristy
10th May 2006, 23:47
n-ai inteles nimic, am zis ca asistentu a semnalizat offside iar centralul daca nu vede e clar ca trebuie sa-l creada.

"Deci recunosti cRa meciul..." :happy

beheheheheheheehehehehehehehe
beh beh beh beeheheh beh beh beh (nu mi-a iesit dar seamana cu imnu vostru :D)

STEAUA-MANIA
10th May 2006, 23:48
O-M-S:sa nu uitam importanta contributie a magnificului cristy,care in naivititatea sa..i-a facut RETARDATI pe rapidisti!Propun ca cristy sa fie declarat:CEL MAI BUN PRIETEN AL STELISTILOR!:yeah: :yeah:
MOTIVATIE:i-a facut retardati pe rapidisti!:happy
Supunem la vot!:D Eu votez "pentru" :yeah:

Gigel Sportul
10th May 2006, 23:52
Si eu iti propun sa iti savurezi vorbele.

Gigel Sportul
11th May 2006, 00:04
Offf ! Ce de suporteri negrii dungati cu alb avem aku'...:rolleyes: Unde erati in momentul in care sportul era eliminata din Cupa Romaniei de CS Otopeni (pe atnci in Divizia C) ?

Poate sa inscrie shi Carlos ! Daca la sfarsit Steaua va avea cu un gol mai mult decat CFR totul va fi bine. ;) Rapidul va juca fotbal de abia peste 1 etapa, iar ultrashii ashtia de la Sportu' o sa ishi vada echipa cum nu va mai shtii sa stea in ghete in fatza Stelei shi a Rapidului.

P.S. : Idolul vostru se ascunde de mine shi voi va dati zmei ? :drak:
La acel meci cu CS Otopeni am fost pe stadion, in Otopeni. Asa cum am bantuit si pe la Sacele, Urziceni, Rm. Valcea, Turnu Severin etc. Stai linistit, risti sa ai o surpriza neplacuta, gen Andreea Marin, peste doua etape. Daca ati intrat pe nisipuri miscatoare intrati in panica, tot raul vostru spre binele nostru, noi inca mai glumim ca putem lua campionatul. Si ceea ce pentru noi este o gluma, pentru voi este motiv de suicid, avantaj noi. Nu se da nimeni zmeu, nu noi agresam tigani prin tramvaie, nu noi devalizam troleibuze, nu noi devastam proprietati private in zona Pietei Matache pe motiv ca proprietarii sunt oleaca mai tuciurii decat media romanilor. Astea sunt faptele de vitejie ale suporterilor stelisti, pentru ca asta va este nivelul.

Care idol se ascunde mai importantule de augustu-ti personaj? Sau oi fi si tu un mare razboinic al luminii stinse si ai iesit la lupta cu "sabia" din dotarea naturala? Hai pa, noapte buna si vise erotice!

Rossi
11th May 2006, 01:02
" Influentat! :rosu:

Gigi Becali a fost luni la Federatia Romana de Fotbal sa discute problema arbitrilor cu seful acestora, Costica Vilcea. :rosu:

Exasperat de greselile fluierasilor, finantatorul stelist i-a cerut sa faca delegarile cu mai mare atentie si a reusit sa-l obtina pe fiul acestuia,
Augustus Constantin, la meciul cu CFR. :rosu:

Rapid - Gloria va fi arbitrat de prietenul lui Mihai Stoica, Marius Martis, care a mers cu delegatia Stelei la Southampton.:rosu:

RUSINE JIJI ! RUSINE STEAUA !
:rosu:

Hipgnosis
11th May 2006, 11:01
RUSINE JIJI ! RUSINE STEAUA !
:rosu:
Rusine Argaseala! Rusine jandarmii care pazesc intrarea in complexul Ghencea.
Vezi ca mai e un dus-cu-pluta pe aici, remisor. Dati-va PM unu la altu ca va intelegeti perfect.

uti2102
11th May 2006, 11:04
Nu mai incercati sa va spalati pe maini de propriile pacate, momentul lansarii bolsevismului in sportul romanesc este anul 1948, si primele cluburi bolsevice au aparut prin eliminarea capitalistilor de la Carmen si fuzionarea ciocanului cu nicovala (sau, ma rog, Unirea Tricolor, echipa betivilor, cum spunea raposatul bunicul, mare suporter al lui Venus).
Pai daca e asha cum zici tu nu am de ce sa ma spal pe maini de "propriile"-mi pacate, pentru ca Steaua a fost infiintzata in 1947 de catre un general aflat in armata Regelui, cu un an inaintea "lansarii bolsevismului in sportul romanesc" :evil:

Cristy
11th May 2006, 15:00
O-M-S:sa nu uitam importanta contributie a magnificului cristy,care in naivititatea sa..i-a facut RETARDATI pe rapidisti!Propun ca cristy sa fie declarat:CEL MAI BUN PRIETEN AL STELISTILOR!:yeah: :yeah:
MOTIVATIE:i-a facut retardati pe rapidisti!:happy
Supunem la vot!:D Eu votez "pentru" :yeah:

a intrat stelistu in actiune sa-mi stearga mesajele.
ia zi-ne tu domnu "moderator" mesaju de mai sus e on topic ?:rosu:

Gigel Sportul
11th May 2006, 20:40
" Influentat! :rosu:

Gigi Becali a fost luni la Federatia Romana de Fotbal sa discute problema arbitrilor cu seful acestora, Costica Vilcea. :rosu:

Exasperat de greselile fluierasilor, finantatorul stelist i-a cerut sa faca delegarile cu mai mare atentie si a reusit sa-l obtina pe fiul acestuia,
Augustus Constantin, la meciul cu CFR. :rosu:

Rapid - Gloria va fi arbitrat de prietenul lui Mihai Stoica, Marius Martis, care a mers cu delegatia Stelei la Southampton.:rosu:

RUSINE JIJI ! RUSINE STEAUA !
:rosu:

Ai uitat o delegare "dedicata": Robert Tampitu (scuze, Dumitru) la FCM Bacau - Sportul Studentesc. Sper ca de data asta macar jucatorii sa il pocneasca pe bune, eventual sa il faca bun de spital vreo doi ani, dar din fericire pentru tinuta echipei si din pacate pentru igiena fotbalului romanesc, acest lucru nu se va intampla. Sper sa ne intoarcem cu tot lotul valid, fara accidentari si fara suspendari. Daca m-ar chema Multescu, nu l-as titulariza pe Mazilu, e nevoie de el in meciul urmator si are trei galbene.

Gigel Sportul
11th May 2006, 20:51
Pai daca e asha cum zici tu nu am de ce sa ma spal pe maini de "propriile"-mi pacate, pentru ca Steaua a fost infiintzata in 1947 de catre un general aflat in armata Regelui, cu un an inaintea "lansarii bolsevismului in sportul romanesc" :evil:
Da, un general aflat in armata presupus regala, dar promovat de Petru Groza pentru "merite deosebite". Dar hai sa nu ne certam cu decedatii, comunisti ati fost, comunisti veti fi. Pana la urma singurii din clanul Ceausescu implicati in fotbal au fost jupanul al mare si beizadeaua pretins fizician, amandoi cu aceeasi echipa (asta a declarat Zoe, intr-un Prosport de acum vreo doua saptamani). Sau ai memoria atat de selectiva incat uiti cum se faceau incorporarile si concentrarile fotbalistilor, pe motiv ca fiecare cetatean avea "dreptul si (mai ales!!!) obligatia" de a-si apara patria?

apparte
11th May 2006, 21:22
Hello!! Wake-up!! Numele de Nicu Ceausescu iti spune ceva?Ring a bell?
On-topic:ii batem pe cei din Gruia si gata:D!

One-Man Show
11th May 2006, 21:47
La acel meci cu CS Otopeni am fost pe stadion, in Otopeni. Asa cum am bantuit si pe la Sacele, Urziceni, Rm. Valcea, Turnu Severin etc. Stai linistit, risti sa ai o surpriza neplacuta, gen Andreea Marin, peste doua etape. Daca ati intrat pe nisipuri miscatoare intrati in panica, tot raul vostru spre binele nostru, noi inca mai glumim ca putem lua campionatul. Si ceea ce pentru noi este o gluma, pentru voi este motiv de suicid, avantaj noi. Nu se da nimeni zmeu, nu noi agresam tigani prin tramvaie, nu noi devalizam troleibuze, nu noi devastam proprietati private in zona Pietei Matache pe motiv ca proprietarii sunt oleaca mai tuciurii decat media romanilor. Astea sunt faptele de vitejie ale suporterilor stelisti, pentru ca asta va este nivelul.


La meciul cu Otopeni ati fost sub acoperire ? Te-a amenintat cineva p-aci ? Vorbesti de acte huliganice intamplatoare duse la bun sfarshit de cativa imbecili ce sufera de fenomenul ultras.


Care idol se ascunde mai importantule de augustu-ti personaj? Sau oi fi si tu un mare razboinic al luminii stinse si ai iesit la lupta cu "sabia" din dotarea naturala? Hai pa, noapte buna si vise erotice!

Altu' cu gura mare shi gandirea scurta. Vorbim, vorbim...da' numa' prostii. Idoli ? Nu am idoli printre semeni.

Sunt suprasaturat de aceste interventii inoportune ale catorva frustrati care pun Steaua intr-o lumina cu influente roshii de trista amintire. Argumenteaza te rog ideea conform careia ar trebui sa ne fie rushine cu trofeele obtinute sau teza conform careia Steaua a fost, este shi va fi comunista.

Gigel Sportul
12th May 2006, 00:45
Hello!! Wake-up!! Numele de Nicu Ceausescu iti spune ceva?Ring a bell?
On-topic:ii batem pe cei din Gruia si gata:D!
Da, a mai dat si el un ARO sau un apartament, dar in rest era foarte paralel cu fotbalul; dupa cum spunea in interviu si coana Joitica. Oricum, nu raposatul Nicusor se ocupa de incorporari si concentrari, astea erau in grija fratelui Ilie si a beizadelei "14 februarie", in plus seful al mare era mare stelist. Miza lui Nicu era una singura, sa isi mai ia si pretinsul fizician un pic de capace, numai ca pe Nicu il durea mai mult de baute si femei decat de fotbal. Acei doi sau trei indivizi care au stiut sa profite de Nicu au facut-o cu simt de raspundere, dar asta nu a fost in beneficiul echipei, ci al lor personal. Paradoxal nici unul dintre acesti profitori nu se mai afla in acest moment in staff-ul Sportului.

Lasand trecutul comunist, care caracterizeaza echipele armatei si militziei, diferenta dintre Siman si fecali este: mult in favoarea oierului la capitolul bani, dar mult mai mult in favoarea istoricului la capitolul IQ. Si la o frauda de peste 10 ME, cu care a incercat sa fenteze fiscul, ma mir si acum ca oierul mai este in libertate.

EDIT: In Gruia pleaca trei puncte si franarii lui Dorinel inca mai spera la podium.

Gigel Sportul
12th May 2006, 01:06
La meciul cu Otopeni ati fost sub acoperire ? Te-a amenintat cineva p-aci ? Vorbesti de acte huliganice intamplatoare duse la bun sfarshit de cativa imbecili ce sufera de fenomenul ultras.
Da, dar sunt ultrasii cre va caracterizeaza. Violenti, sovini si cu un IQ demn de al lui meme si jiji.


Altu' cu gura mare shi gandirea scurta. Vorbim, vorbim...da' numa' prostii. Idoli ? Nu am idoli printre semeni.
Aici esti foarte pe langa subiect. Nici eu nu pricepeam despre ce idoli este vorba, pur si simplu il invitasem pe individul in cauza sa imi explice la ce idoli se refera. Dar te bagi si tu precum stelistul in seama sau musca in hoit. Pentru ca ai gandirea mult mai scurta decat iti imaginezi ca ar avea-o cel mai idiot suporter al nostru.


Sunt suprasaturat de aceste interventii inoportune ale catorva frustrati care pun Steaua intr-o lumina cu influente roshii de trista amintire. Argumenteaza te rog ideea conform careia ar trebui sa ne fie rushine cu trofeele obtinute sau teza conform careia Steaua a fost, este shi va fi comunista.
Trofeele au fost obtinute astfel:
1978: Rica Raducanu este convins sa cedeze meciul direct in penultima etapa, sub amenintarea ca dispare definitiv din fotbal, in plus avea si ceva bube in viatza civila. A cedat meciul, sezonul urmator apara de zor in Ghencea.

1985-1989: ce era mai valabil in fotbalul romanesc era ori incorporat ori concentrat. Competita a fost ucisa, dar nu mai conteaza. Cupa aceea ca castigat-o Romania, nu Steaua, care a fost aspirator fraudulos al valorilor intregului fotbal romanesc. Din nefericire s-a trezit si idolul vostru, Vali, prin vara lui '89, ca a tinut in brate o mare chestie maro si s-a dezis de ea, dar pentru asta era necesar sa vina serviciile ecologice de la AC Milan, cu trei olandezi mandri ca brazii, si sa va reaminteasca un fapt divers relativ minor: orice lucru fortat se termina in rahat. Ca si performnata Stelei 1989: umilinta suprema.

Si asta este istoria Stelei: o continua, perpetua si interminabila umlinta. Performanta fara coloana vertebrala, in care onoarea nu mai conteaza, asta este sloganul Stelei. Dovada o am pe masa: calaul Dumitru delegat (sau mai exact dereglat) la Steaua II - Sportul; fara culise nu va simtiti bine, voi vreti un lucru (titlul de campioni) pentru care noi glumim. Ne separa mentalitatea, stimabile, voi sunteti capabili de seppuku pentru un loc doi, noi radem ca va determinam sa faceti acest gest. Si poate in gluma luam si campionatul, ar fi timpul, ca saa nu mai spere ciobanul ca achizitioneaza golgeteri la pret de batali.

APercele79
12th May 2006, 01:40
Dinamo acuză CCA şi Steaua de complicitate după delegarea lui Augustus Constantin la meciul roş-albaştrilor cu CFR Cluj

Considerat omul care i-a privat de puncte importante īn meciul cu Sportul (4-5), Augustus Constantin este atacat iar de dinamovişti. Vīlceanul a fost delegat duminică la meciul Steaua - CFR Cluj. "Aceasta după ce, luni, Gigi Becali a fost la taică-su, Costică «Vīlcea», şi au vorbit la sediul FRF. Chiar Gigi a recunoscut că şeful CCA i-a zis că Steaua nu va mai fi furată", au acuzat ieri acţionarii din Ştefan cel Mare. "Aşa a decis calculatorul", s-a apărat Constantin Gheorghe, şeful CCA.


Dinamoviştii au luat ieri foc! "Pe Serea l-au omorīt, dar Augustus n-a păţit nimic după ce ne-a distrus la partida cu Sportul. Nu vedeţi că e pregătit totul pentru Steaua?! Cel mai bine ar fi delegarea arbitrilor cu ajutorul calculatorului să fie transmisă ca extragerea Loto Prono, să bage bile ca la 6 din 49. Este un scenariu premeditat! Noi vrem curăţenie īn fotbalul romānesc şi iată ce se īntīmplă! Īntr-adevăr, Steaua e favorită la titlu, cel mai bun să cīştige, dar să nu se umble la calculatoare!", a declarat Florian Buşcă.


Vladimir Cohn a fost ironic: "Amuzante delegări! Mai bine s-ar īncerca puterea calculatoarelor de la CCA, să vedem dacă sīnt IBM ori sīnt făcute la «Faur». Cred că doar dacă acel calculator era de provenienţă romānească făcea astfel de delegări, or nu-mi aduc aminte ca ţara noastră să fie un nume īn fabricarea de PC-uri. E clar: e calculator marca «Pipera»!".

Cei din Ştefan cel Mare au acuzat şi īn urmă cu două săptămīni că arbitrajele din ultima vreme avantajează Steaua. “Nu vedeţi că şi la meciul Rapid - Gloria a fost delegat la centru Marius Martiş, prietenul lui MM Stoica, şi care a mers īn delegaţia Stelei īn străinătate?!”, au mai spus roş-albii.
Cei din Ştefan cel Mare au acuzat şi īn urmă cu două săptămīni că arbitrajele din ultima vreme avantajează Steaua. "Nu vedeţi că şi la meciul Rapid - Gloria, giuleştenii fiind şi ei īn luptă pentru titlu, a fost delegat Marius Martiş, prietenul lui MM Stoica, şi care a mers īn delegaţia Stelei īn străinătate?!", au mai spus roş-albii. Gigi Neţoiu a comentat ieri: "Vom urmări atent meciurile şi vom vedea dacă delegările au fost īntīmplătoare sau cu dedicaţie!".


hahaha in ce hal ati ajuns...

remy
12th May 2006, 02:18
Si ce zic organele competente, nu numai din Fotbal ?
Cum poate JIJI sa cumpere pe toata lumea, sa umble cu sacul cu bani dupa el, sa se faca de ras, alergand dupa autocarul bistritenilor, pt. a se face de rahat in fata tarii, aia refuzandu-l, unii copii crezand ca doar puterea banului face totul in viata, nu numai in fotbal.
Cum poate sa se dea ultra-religios, pe cand el ar calca si pe cadavre, numai sa-si vada ideile demente puse in practica ?
Asta e chipul Diavolului, care l-a convertit (posedat) si pe MEME, de putin timp si pe Radoi si Iacob. Pt. asta vedeti ce gesturi si fetze au toti, de scapati de la Balaceanca !
STELISTI FANATICI, ASCUNDEREA !

BAK
12th May 2006, 03:45
AcUm AR Trebui Sa Se Aplice Ceea Ce Se Intampla In Italia In Momentul De Fatza...juventus Este Pasibila De O Retrogradare In Serie B Datorita "mersurilor" In Care A Fost Implicata....
La Noi De Ce Nu Se Poate? Steaua, Dinamo, Gloria, Vasluiul, Bacaul Ar Fi Cele Mai AmenINTAte.......

Referitor La Meci, Eu Cred Ca Se Va Termina Egal Pentru Ca Dorinel Are De Luat O Revansa.....ASTA DACA SE VA JUCA CORECT

Ammadeus
12th May 2006, 05:44
1-3, deshi m-ash mira sa dea gol steaua...adevarul e ca n-au fatza de CL.

Devil
12th May 2006, 11:33
Remy a spus "tot". Fotbalul ar trb sa se joace cu mingea pe dreptulnghiul verde. JJ e un penibil. Nu e cu nimic mai bun decat Padureanu, Borcea, Vama etc. Are mita si spaga in sange. traficul de influenta e la el acasa. Dupa ce i-a haituit pe cei de la Bistrita o zi intreaga, aratandu-le gramada de bani, sunt mai mult ca sigur ca la fel face si dc trb sa se asigure ca un adversar nu joaca la adev valoare cu Steaua. Ce credibilitate poate sa aiba JJ cand el isi pune ce arbitru vrea la fel ca Mogi. Idea de CL le-a intunecat mintile. Sunt degustat de spectacolul asta de 2 bani. Sper ca CFR sa le scoata fotbalul din cap stelistilor si sa-l vad pe JJ sarac lipit macar o zi. Asta merita!!!

Hipgnosis
12th May 2006, 12:23
Dupa ce i-a haituit pe cei de la Bistrita o zi intreaga, aratandu-le gramada de bani, sunt mai mult ca sigur ca la fel face si dc trb sa se asigure ca un adversar nu joaca la adev valoare cu Steaua.

Pai dc. dadea bani la adversarii Stelei, nu mai dadea si la cei ai contracandidatelor, nu? Logica si bunul simt ar tb. sa te duca la concluzia asta.

be@
12th May 2006, 12:37
Pai normal ca nu da bani adversarilor , fiindca CFR nu e o echipa de blatisti .



După ce i-a urmărit prin Bucureşti cu Maybach-ul, Gigi Becali le-a promis jucătorilor bistriţeni că le va da 5.000 de dolari de om dacă nu pierd diseară īn Giuleşti

I-a urmărit cu Maybach-ul
Exact cīnd autocarul Gloriei pleca de la hotel, Becali s-a īntors. A scos mīna pe geamul limuzinei şi a făcut semn şoferului autocarului să oprească, dar acesta n-a ascultat. Gigi a īntors pe liniile de tramvai şi a pornit īn urmărirea bistriţenilor. A aprins farurile şi a stat īn spatele autocarului pīnă ce acesta a ajuns la restaurantul Perla.


"Băi, ce prost e ăsta!" :lol: :lol: :lol:
S-a dat jos, a īnceput să fluiere după jucători şi să-i oprească pe stradă. "Staţi aşa, nu fiţi sclavi! Nu vreţi să-mi luaţi banii? Băi, opriţi-vă, mă, să vă spun ce prime vă promit", le striga Becali, spre amuzamentul trecătorilor. "Băi, ce prost e ăsta!", a exclamat unul dintre elevii lui Sabău, īn vreme ce Horoba l-a sunat pe Pădureanu să-i spună ce se petrece.


Vai , ceva mai penibil n-am mai vazut . Se vede cat de disperat e oierul , si ca n-are incredere in mioarele lui .

Universal
12th May 2006, 12:43
Stati linistiti,Juve nu pica asa de repede. Rusine celor cu boro ,apropo, fiindca nu aveti comapsiune fata de romani acre au sustinut roamni 90 de minute cu sufletul la gura( si ok,asta este, nu a mers) , 2 Steaua-CFR presimt un meci foarte greu 2-1 sau 1-1 si apoi vedem cu se comporta celelate contracandidate.

Hipgnosis
12th May 2006, 14:12
Pai normal ca nu da bani adversarilor , fiindca CFR nu e o echipa de blatisti .

Pai nu da bani in general isteato, nu neaparat ca nu da CFR-ului! Ce naiba te faci ca nu intelegi?

Universal
12th May 2006, 14:15
CFR este poate,daca ma uit bine,cea mai curata echipa din divizia a cu cel mai interesant jucator-antrenor :) si cel mai bun

OVIDIU 62
12th May 2006, 14:30
aAs vrea sa se bucure meme ca este galatean ca si mine deci 1 solist

Universal
12th May 2006, 14:35
Eu zic un 1 foarte greu, va fi un mreci tare,dar chiar tare-tare, se va juac foarte bine si foarte impulsiv

chinezu
12th May 2006, 16:42
Va fi un succes categoric al clujenilor.Asta avand in vedere si absentii bucurestenilor(suspendati,harakiri,automutilati etc)

Ursu carpatin
12th May 2006, 16:47
Bine v-am regăsit!!!!
Despre meci pot să vă zic un singur lucru! Dacă cāştigă gazdele, cāştigă curat, cu CFR-ul nu pot vorbi despre blaturi! Dar o să aibă un meci greu. Poate arbitrul o să-l uşureze, mai ales acum că-s tunurile pe ei. Mă gāndesc să pun un X2.

Universal
12th May 2006, 16:50
Te sfatuiesc spre 1x sincer, multi se asteapta ca Steaua sa dea gres,dar exact in momentul in acre toti se asteapzta, ei bat cu 1-0,apropo,bine ai revenit

Cristian
12th May 2006, 16:52
Meci de importanta deosebita;

Eu unul nu sper nimic de la meciul asta

Sa invinga cel mai bun sau mai bine zis cel mai bine pregatit
Si zic eu ca se va juca pana in ultima etapa, atat la titlu intre: Steaua, Dinamo, Rapid, Sportul; cat si la retrogradare: Bacau e retrogradata, adik nu cred ca mai au sanse, ramane de vazut intre Pandurii si Vaslui

Universal
12th May 2006, 16:54
Cel mai bine pregatit este CFR insa nu casztiga mereu cea mai buna echipa

Ursu carpatin
12th May 2006, 16:57
universal, nu pot pune numai X2, că doar joacă echipa mea. Şi chiar sunt şanse.

Universal
12th May 2006, 16:58
CFR in deplasare..sincer nu as risca, nu zic ca am dreptate dar daca as fi nesigur nu as pune acest meci,nu l-as juca

Ursu carpatin
12th May 2006, 17:07
Apăi ne legăm de "deplasare" totul e "cool"! Păi CFR-ul īn deplasare se simte bine! Nici eu nu merg la pariuri, dar tastele merg.....:happy

Universal
12th May 2006, 17:11
ee....nu as risca, eu mi-am spus parerea,este treaba ta, dar eu cred sincer intr-un 2-1

APercele79
12th May 2006, 18:17
daca steluta si-o ia i bot de la CFR, pot sa spuna adio de la titlu
asa ca va fi meciul returului ptr ei...si fara citiva titulari

Bell
12th May 2006, 18:20
CFR rupe tat.. o sa spulbere Steaua de nu o sa se mai adune tot retury'... asa ca anu' asta adio titlu pentru Steaua...:D

Gigel Sportul
12th May 2006, 18:26
Pai nu da bani in general isteato, nu neaparat ca nu da CFR-ului! Ce naiba te faci ca nu intelegi?
Da, nu plateste nici transferurile, nici impozitele la fisc, nici salariile jucatorilor (in schimb le da "donatii" :D), ar da el bani lui Dorinel cand nu a fost in stare sa ii plateasca nici macar salariul. Fii sigur ca fata a priceput foarte bine cum sta treaba, dar citeaza si ea din presa. Penibil personaj Jiji asta, ma mir ca mai aveti (unii) tupeul sa ii luati apararea. Dar cand Valentin a fost cel mai bun conducator de club din tara asta bananiera, nu ma mai mira absolut nimic.

Bell
12th May 2006, 18:32
Anjica isi ispaseste pedeapsa... oare ce-a gresit fata asa rau??... oamenii rai au ascuns-o... Libertate pentru Angelica!!!! si HAI CFRUUUUUUUUUU!!!!!!

Ursu carpatin
12th May 2006, 18:42
Lasă, că Angi revine azi! Şi-n forţă! Că nu e singurul apărut din temniţe.....:D

Rossi
12th May 2006, 18:51
As vrea sa se bucure meme ca este galatean ca si mine deci 1 solist

nu v-ati saturat sa fiti sclavi ?
tragete in poze cu mainile pe piept ... poate cu ochii inchisi o sa vezi totul ca pe roze


on topic : chiar daca steaua joaca fara 3 titulari , tot e favorita ... pt ca meciul nu se joaca corect
11 stelisti + 3 arbitri impotriva a 11 clujeni ...

vlad1607
12th May 2006, 19:36
dc nu castiga taietorii de vene pierd sigur titlul..deci egal :D :D

One-Man Show
12th May 2006, 19:58
Da, nu plateste nici transferurile, nici impozitele la fisc, nici salariile jucatorilor (in schimb le da "donatii" :D), ar da el bani lui Dorinel cand nu a fost in stare sa ii plateasca nici macar salariul. Fii sigur ca fata a priceput foarte bine cum sta treaba, dar citeaza si ea din presa. Penibil personaj Jiji asta, ma mir ca mai aveti (unii) tupeul sa ii luati apararea. Dar cand Valentin a fost cel mai bun conducator de club din tara asta bananiera, nu ma mai mira absolut nimic.


Unii ati trecut deja de pragul salvarii ! Unicul gand ce va mentine in viata este ca maine tb sa o luati de la capat cu denigrarea a tot ceea ce tine de Becali. De ce n-arunci o vorba shi de Shiman ? Sau dinamovistii de Netoiu, Borcea, Cohn shi cati draku mai sunt p-acolo ? Rapidishtii nu sufla o vorba de Copos, Valvis & Vama !

Sunt de acord a omu' e in afara limitelor normale dupa care se ghideaza societatea, da' voi chiar credeti ca prin interventiile astea o sa schimbati ceva ? Vorbiti numa' de mizeriile pe care le-a facut (multe ce-i drept), da' cand vine vorba de partile bune va faceti ca ploua. Cand Tariceanu scuipa oamenii shi le spunea ca nu le poate oferi conditii de hotel, cand Copos nu putea fi gasit, cand Sulfina umbla cu cizmele curate shi sustinea ca a mers prin teritoriu, cand... shi cand..., atunci Becali reconstruit "cateva" case.
Incep sa cred ca este vorba de cu totul altceva decat de frustrare. Este vorba despre... (mai bine ma abtin). Incercati sa discutati fenomenul in sine shi nu circoteca ce se face in jurul fenomenului ! Incercati treaba asta pret de cateva ore macar. ;)

APercele79
12th May 2006, 20:09
cand o sa ii vezi pe dinamovisti ca apara mafia BBNC, atunci argumentul tau devine valid
eu ii fac varza pe toti din conducerea dinamovista si aici si pe dinamomania, si sper sa scapam dracu mai repede de acesti infecti

noi in schimb daca cumva avem tupeul sa criticam pe becali si pe MM, va atacati stelistii parca ar fi sfarsitul lumii! cum sa ne luam noi de Dumnezeii Stelei?? uite ca ii atacam, pentru ca sunt niste oligofreni, analfabeti si o tot dau in labareala pe la emisiunile TV ca "uite mama cine suntem noi"....acum ca e echipa e de puscarie, aici va e valoarea Jiji si MM!!!
stelistilor, mai luati-le apararea ptr. ca ei sunt niste fiinte credincioase....lasati-ne cu cardeala asta ieftina, va rugam frumos

One-Man Show
12th May 2006, 20:21
cand o sa ii vezi pe dinamovisti ca apara mafia BBNC, atunci argumentul tau devine valid
eu ii fac varza pe toti din conducerea dinamovista si aici si pe dinamomania, si sper sa scapam dracu mai repede de acesti infecti

noi in schimb daca cumva avem tupeul sa criticam pe becali si pe MM, va atacati stelistii parca ar fi sfarsitul lumii! cum sa ne luam noi de Dumnezeii Stelei?? uite ca ii atacam, pentru ca sunt niste oligofreni, analfabeti si o tot dau in labareala pe la emisiunile TV ca "uite mama cine suntem noi"....acum ca e echipa e de puscarie, aici va e valoarea Jiji si MM!!!
stelistilor, mai luati-le apararea ptr. ca ei sunt niste fiinte credincioase....lasati-ne cu cardeala asta ieftina, va rugam frumos

Cum in randul dinamovistilor sunt unii care care dorm pe forum pt a preaslavi tot ce tine de clubul Dinamo asha sunt stelisti care il apara pe Becali indiferent de circumstante. EU sunt satul de aceleashi interventii, de aceleashi formulari stupide din fiecare mesaj postat p-aci. 90% din ce scrieti reprezinta atacuri & mishtouri ieftine. Cam atat intelegeti. Circul din jurul fotbalului va impiedica sa mai vedeti frumusetea jocului. Urmaresti atat de mult aceasta circoteca incat ai inceput sa-ti formezi automatisme in limbaj: "labareala", "cardeala", etc. Jenant !

Angelina Jolie
12th May 2006, 20:34
RUPEM steauaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Anul asta titlul merge in Regie sau la ceferistii de langa podul Grant. Sau chiar si la caini. Numa' nu la steaua.:D

APercele79
12th May 2006, 20:41
one man show, eu zic sa o lasi mai moale cu JENANT ca incepi sa semeni cu altii de pe aici...cele 3 cuvinte care se tot folosesc pe OLS au devenit JENANT, PENIBIL SI SCLAV....alte sinonime nu mai exista?

si daca te uiti in toate posturile mele, eu discut 90% faze, meciuri, ocazii, faulturi etc.
recunosc ca sunt unii care vin aici doar ca sa se ia de "Jiji si MM" dar eu vorbesc foarte obiectiv mai in toate ce am scris pana acum

pentru ca nu iti convine ca lumea va uraste conducatorii, asta se vede de la o posta, dar nu fa atacuri ieftine pentru ca te faci de rahat

bine, Gigi becali e un smecher. na, ca sa fii multumit

One-Man Show
12th May 2006, 20:45
pentru ca nu iti convine ca lumea va uraste conducatorii, asta se vede de la o posta, dar nu fa atacuri ieftine pentru ca te faci de rahat

bine, Gigi becali e un smecher. na, ca sa fii multumit

N-ai priceput nimik ! :ciocan:

apparte
12th May 2006, 20:49
RUPEM steauaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Anul asta titlul merge in Regie sau la ceferistii de langa podul Grant. Sau chiar si la caini. Numa' nu la steaua.:D
Ioi,ce-i plange tu duminica sara:D !

APercele79
12th May 2006, 20:49
cred tu nu ai priceput ca vrei sa zici...mai bine las-o balta si fa-te ca nu s-a discutat subiectul asta niciodata

Angelina Jolie
12th May 2006, 20:52
Ioi,ce-i plange tu duminica sara:D !
Dumnezo nu culca-te bre apparte. Va va lovi direct in bot duminica. Las ca vezi tu.:D

Ess
12th May 2006, 21:08
ete angelina!!!bine ai revenit !!!
goooooollll Surduuuuuuu min 14.
No...iar ma duce joit'u asta-n viitor

apparte
12th May 2006, 21:15
Dupa meci o sa zici ca s-a mutat Baciu in Bucuresti! Indiferent de rezultat!:D

Angelina Jolie
12th May 2006, 21:18
Si Ancaaaaaaaaaaa, scoate suzeta.
HAI CFR! SuNTEM uNICI!
De ce? Fii mai explicit ma ca asara am fo beat rau, si pricep mai greu.:D

apparte
12th May 2006, 21:21
Anca n-are suzeta,am vorbit cu el :D !Faza cu Baciu,ti-o spun pe off-topic,la B!:D

Hopshio
12th May 2006, 21:56
tre sa castige duminica:)

remy
12th May 2006, 21:58
cand o sa ii vezi pe dinamovisti ca apara mafia BBNC, atunci argumentul tau devine valid
eu ii fac varza pe toti din conducerea dinamovista si aici si pe dinamomania, si sper sa scapam dracu mai repede de acesti infecti

noi in schimb daca cumva avem tupeul sa criticam pe becali si pe MM, va atacati stelistii parca ar fi sfarsitul lumii! cum sa ne luam noi de Dumnezeii Stelei?? uite ca ii atacam, pentru ca sunt niste oligofreni, analfabeti si o tot dau in labareala pe la emisiunile TV ca "uite mama cine suntem noi"....acum ca e echipa e de puscarie, aici va e valoarea Jiji si MM!!!
stelistilor, mai luati-le apararea ptr. ca ei sunt niste fiinte credincioase....lasati-ne cu cardeala asta ieftina, va rugam frumos
Te chinui degeaba cu unii fanatici pe aici, care au uitat de Dumnezeu, pt. ca au trecut la religia ... Steaua (ce mama naibii inseamna blasfemia asta ?). Ne jignesc pe restul romanilor care s-au saturat de Scooter, de violente ale sefilor, de maimutareli la TV ale unor dementi care-si au locul la Balaceanca.
Cine mai aduce argumente pro-JIJI sau pro-MEME, sau pro-Ceausescu, cred ca e bolnav de fanatism.
E grele cu voi. Deja cred ca ne luptam in van sa va reveniti.
RAMANETI TOT MAI IZOLATI IN LUPTA ASTA FARA ROST.
ON-TOPIC: LOGIC, CFR-UL AR TREBUI SA-I SPULBERE PE STEAUA, CEL PUTIN CUM A FACUT-O RAPIDUL, AVAND IN VEDERE SI CA SUNT MULTI ACCIDENTATI, DIN VINA LOR (SINUCIGASI !)

STEAUA-MANIA
12th May 2006, 22:08
parcele:nici macar suporter nu esti,esti ceva..nimic important..dar existi..cat despre echipele care le-ai pus la echipe favorite,este penal rau...ca orice dinamovist,esti mai mult anti-steaua decat pro=dinamo.
Vezi,sa nu te sinucizi..ne-ai lipsi fff mult.:D

remy
12th May 2006, 22:17
STELISTI FANATICI PENIBILI, CE SA LE FACI !
Daca ei sunt uniti in jigniri si golanisme, inseamna ca pe Forumul asta nu se mai face ordine in nimic !
Cel care a injurat si jignit mai sus, cred ca nu prea mai are ce cauta pe un Forum pe care-l credeam de discutii in contradictoriu, dar la locul lor.
Dar si unii ca Steaua-Mania(cul), Hipgnosis (care e in transa mereu), (Un)Lucky_Old_G's si multi altii pot fi exclusi, ei stiind doar sa atace jignitor persoane de pe Forum, nu-i intelege nimeni, la cate penibilitati spun !
Se poate vedea de catre cine trebuie aceste marlanii ?
Pe un Forum nu se pot accepta asemenea cuvinte !!!

STEAUA-MANIA
12th May 2006, 22:18
..macar nu trebuie sa va transporte departe...
Tu vorbesti de transport...sper ca nu e cazu sa iti spun pe cine ati transport,nu?

Gigel Sportul
12th May 2006, 22:52
Oricum ar fi, a incepe o discutie cu "bai" mi se pare cel putin suburban; din acest punct de vedere inteleg reactia lui SRTEAUA-MANIA. Chiar daca discutam, chiar daca ne mai si certam, nu poti stii cine se ascunde in spatele tastaturii adverse, un pic de respect mi se pare cel putin obligatoriu, daca nu fatza de interlocutori, macar fatza de propria persoana. Si cine nu a invatat ca prima conditie a respectului de sine este sa ii respecti pe cei din jur este "mai inferior" decat sub-cimpanzeul MM, pe care il criticam mai devreme intr-un alt topic. Si asemenea specimene chiar nu merita absolut nici un fel de concesii. Cred ca expresiile de maidan nu isi au locul pe acest forum, cat mi-o fi mie Vadim de "simpatic".

Angelina Jolie
12th May 2006, 23:32
[off topic]
FORZA CFR!

DIXX
12th May 2006, 23:33
Bate CFR macar cu doua in fata.

Cra10veanu
12th May 2006, 23:38
bate cfr mai mult ca sigur, si asa vom vedea sinucidere in masa in randu stelistilor :happy toti cu venele taiate, dupa exemplu lor, Radoi :happy

Bell
12th May 2006, 23:58
Hei Angi bine ai re-venit... Io ma apuc de azi sa sarbatoresc victoria lui CFR... incep cu bere sau cu vin? nu conteaza Hai CFRUUUUUUUUUU!!!!!... Si petnru cei care sunt mereu off topic ... io zic sa se creeze un thread numit off-topic si sa discutati acolo.....cred ca si acolo o sa fiti off-topic...

Bell
13th May 2006, 00:15
S-apoi ma apparte ce sa ma fac daca imi vin ideile dupa ce am trimis un mesaj ..tre sa astetp pan aaltcineva trimite ...?!!! sau sa ma auto citez???
ma rog...

t.b.
13th May 2006, 00:19
Vezi ca ai un buton pe care-l cheama "Edit" :D Foloseste-l cu incredere :D

Apparte tu ai unul pe care-l cheama "Merge Posts"

Bell
13th May 2006, 00:24
Vezi ca ai un buton pe care-l cheama "Edit" :D Foloseste-l cu incredere :D

Apparte tu ai unul pe care-l cheama "Merge Posts"

Meci pentru sfat..dar nu asta era ideea mi-a merge-uit apparte niste mesaje si am crezut ca m-i le-a sters numai pt ca erau consecutive...dar dupa aia am vazut merge-ul...

S=apoi mai t.b. ai venit sa incurajezi CFR-ul si sa te bucuri cu noi de victoria stralucita asupra Stelei?.. Io asa cred.

Gata pe "azi"???, everybody doarme???.... numa' io nu pot sa dorm de doru' meciului de Duminica unde CFR va trece cu tavalugu' peste Steaua lasand cu vena unflata (sau buza... sau totusi vena... nu imi aduc bine aminte...) pe Stelisti...:drak:

t.b.
13th May 2006, 00:40
:headbang: tot n-ai inteles ce-am zis....
Din regulamentul forumului (pe care ar fi trebuit sa-l citesti :evil: ) citire:

1.4 Fara "Spamming": Va rugam sa nu postati mesaje consecutive in acelasi thread sau acelasi mesaj cu copy/paste pe mai multe threaduri/forumuri, numai de dragul de a va creste numarul de posturi. Pentru a adauga ceva unui mesaj pe care tocmai l-ati scris, folositi butonul Edit Post (puteti edita un mesaj in maxim doua ore dupa ce l-ati scris prima oara). Nu creati threaduri pe banda rulanta, unele sub altele, doar pentru a va vedea numele scris pe Forum. Va rugam nu postati acelasi mesaj sau thread de mai multe ori, daca vedeti ca acesta a fost sters de moderator. Un astfel de gest poate duce la suspendarea temporara sau permanenta a contului dv.

http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516


On topic: Bate Steaua lejeeeeeer, omul cu suzeta-n chiloti o sa dea gol, dar in poarta lui Tudor :evil:

Bell
13th May 2006, 00:43
:headbang: tot n-ai inteles ce-am zis....
Din regulamentul forumului (pe care ar fi trebuit sa-l citesti :evil: ) citire:

spre rusinea mea nu l-am prea citit... dar merci pentru informatie.:ok:

..dar nu te-am vazut zicand nimic despre meci... sa vii cu incurajari ca are CFR-ul meci cu Steaua...si trbuie zdrobita

amu bate Steaua lejeeeer da...bate drumu pan ala stadoin si dupa aia la spital lejeeer...

Sunchase
13th May 2006, 00:52
Bafta CFR ! :D

Dark Horror
13th May 2006, 01:53
Multzumim!:DSperam ca batem duminica sa ii tzinem departe de voi pana etapa viitoare...

Cra10veanu
13th May 2006, 03:49
propun ca toate geamurile si obiectele din sticla din jurul arenei dintre cimitire sa fie inlocuite cu plexiglas sau alte materiale plastice pt a nu se sinucide jucatorii in urma victoriei categorice a cfr`ului in bucuresti!! :happy
steaua 0-2 cfr

Angelina Jolie
13th May 2006, 05:27
Ba nu, sa moara toti. Mie unu nu-mi pare rau dupa ei.:D
HAI CFR! Ar fi minunat sa nu ia steaua titlul datorita noua.

remy
13th May 2006, 06:00
Dorinel Munteanu: „Nu mă murdăresc”

Īn ianuarie 2004, Dorinel Munteanu se transfera la Steaua, solicitat de Victor Piţurcă. A stat īn Ghencea un an şi jumătate, timp īn care a cīştigat un titlu de campioană, dar şi 270.000 de euro numai din salariu. A plecat īn urmă cu un an, după ce a condiţionat rămīnerea de instalarea sa ca antrenor. Ulterior, īn toamna anului trecut, a fost īn mijlocul unui scandal, fiind acuzat că ar fi fost pionul principal īn debarcarea lui Zenga de pe banca Stelei, urmīnd apoi un schimb dur de replici cu Mihai Stoica. Acum, Dorinel vine ca adversar al roş-albaştrilor, īntr-un moment īn care Steaua n-are voie să facă paşi greşiţi dacă vrea titlul de campioană.

- Dorinel, ce īnseamnă pentru tine meciul Steaua - CFR Cluj, revanşă sau răzbunare?
- Nici una, nici cealaltă. Nu vin īn Bucureşti să demonstrez ceva cuiva. Nu, vin să joc un meci normal de campionat, īn care să nu existe dubii.

- Deci excluzi...
- Īn ciuda tuturor speculaţiilor, eu nu am venit īn Romānia să mă murdăresc. Am vrut să aduc tot ce am văzut mai bun īn Occident. N-am venit să fac jocurile altora şi nu vor fi manevre, atīt timp cīt eu voi fi la Cluj. Vreau punct sau puncte cu Steaua şi acelaşi obiectiv īl am şi cu Rapidul.

- Va fi al doilea duel cu Olăroiu, ai 1-0, pentru că ai cīştigat īn tur īn meciul CFR - Poli Timişoara. Cum va fi acum?
- Este al treilea duel, a mai fost şi īn vara anului trecut, Steaua - Poli 2-1, cīnd eu eram secundul lui Ţiţi Dumitriu. (Rīde).

„Mi-am făcut datoria la Steaua”

- Cum crezi că vei fi primit de suporterii Stelei?
- Cred că ei apreciază ce am făcut eu īn Ghencea şi nu vor fi contra mea, cel puţin īnainte de debutul meciului. Apoi, pe parcurs şi la final, probabil că mă vor īnjura şi huidui. Oricum, am avut momente frumoase īn Ghencea. Acest club mi-a oferit şansa să revin īn Romānia, cīnd aveam probleme la Wolfsburg. Cred că mi-am făcut datoria faţă de Steaua şi acum vreau să fac acelaşi lucru la Cluj.

- E mai puternică Steaua de acum decīt cea cu tine īn echipă?
- 90 la sută sīnt aceiaşi jucători, īnsă performanţa reuşită de ei este mai mare īn acest an. Marea valoare a Stelei constă īn faptul că au fotbalişti extrem de valoroşi, capabili să decidă de unii singuri un joc.

- Lipsesc Rădoi, Ghionea şi Iacob, e un avantaj pentru CFR?
- 3 jucători dintre cei mai importanţi ai Stelei, care au jucat mai toate meciurile şi sīnt absenţe grele, pentru că sīnt fotbalişti de echipa naţională. Totuşi, exact asta le-am explicat elevilor mei, să nu cadă īn plasă şi să creadă că gata, Steaua e terminată.

„Nu vreau banii Rapidului”

- Īn toamna anului trecut ai avut un schimb de replici mai dur cu Mihai Stoica, vei fi şi mai motivat din cauza acestui diferend?
- Amīndoi sīntem oameni maturi. Am avut nişte contre, dar pentru mine e un capitol īncheiat. Dar şi aşa, nu voi veni să fac cadouri Stelei, pentru că nici pe mine nu mă ajută Rapidul sau altcineva, tot singur mă ajut.

- O să refuzi o eventuală primă din partea Rapidului?
- Nici cīnd am bătut pe Dinamo n-au venit stimulente din altă parte, nici acum nu e cazul, pentru că avem promişi bani frumoşi din partea conducerii noastre şi vreau să-i luăm.

- E adevărat că Steaua mai are o datorie de 50.000 de dolari către tine?
- Nu, cei de la Steaua mi-au achitat absolut toţi bani, Gigi Becali a fost extrem de corect cu mine.

„Dorinel Munteanu are onoare, eu aşa īl ştiu, şi sīnt sigur că va evolua cu ambiţie atīt cu Steaua, cīt şi cu Rapid, īn etapa următoare”
Gigi Becali

33 de meciuri a jucat Dorinel pentru Steaua īn perioada ianuarie 2004 - iunie 2005

23 de puncte a obţinut CFR Cluj cu Dorinel Munteanu antrenor īn meciurile din deplasare din acest sezon, din totalul de 39 posibile, fiind pe locul 2 īntr-un clasament al meciurilor din deplasare, după Dinamo (28)

Proptele pentru Serea
Dorinel nu este de acord cu tratamentul la care a fost supus Serea după erorile din partida Gloria-Steaua. "Să fim serioşi, nu mai e ca pe vremuri, cu arbitri care să dezavantajeze net una dintre echipe. Īmi pare rău pentru Serea. A greşit, dar nu a făcut-o intenţionat. Cred că trebuie ajutat", a spus antrenorul clujenilor. (Valentin Şchiopu)

„Joc de la īnceput”
Tehnicianul ardelenilor a dezvăluit că va fi titulat mīine seară. "Vreau să joc de la īnceput, cred că pot face faţă din punct de vedere fizic", a declarat Munteanu. Dorinel va īmplini 38 de ani īn iunie şi este cel mai bătrīn fotbalist din lotul celor două echipe care se vor confrunta mīine seară pe stadionul "Lia Manoliu".

Ursu carpatin
13th May 2006, 06:12
remyyyyy! Tulai! Sper că ţii cu CFR-ul! Că de nu iar te chem īn arenă! Da' ştiu că ai răbdare....
Cāt despre īnlocuirea geamurilor cu alte materiale nu-s de acord! Şi nici Jiji! Păi de pun cărămizi, spre exemplu, cum mai pot războinicii să-şi verse sānjele?
Cātă diferenţă de mentalitate!!! Unu cu tendonu' altu' cu biberonu' (mă rog, suzeta, da' nu rima)! Bate CFR-ul lejer, la scor, cu 1-0 sau 2-1!

remy
13th May 2006, 06:19
Vedeti sa nu va taie aia de la Steaua, daca pierd, pt. ca sunt in stare si de crima, la cat de posedati de Diavol sunt.
Deja doi au incercat sa-si faca Harakiri, dar au ratat de putin.
Vedeti ca ciobanul e in stare de orice sa ia titlul, asa ca, mare grija si pt. suporterii care merg la Bucuresti !
Teoretic, si CFR are sanse la titlu, daca pierd celelalte cateva meciuri !

Ursu carpatin
13th May 2006, 06:29
Da, dacă pierd celelalte toate meciurile! Cam greu.... Dar duminică clar punem de-un rezultat pozitiv!

six
13th May 2006, 10:35
propun ca toate geamurile si obiectele din sticla din jurul arenei dintre cimitire sa fie inlocuite cu plexiglas sau alte materiale plastice pt a nu se sinucide jucatorii in urma victoriei categorice a cfr`ului in bucuresti!! :happy
steaua 0-2 cfr:yeah: bine graiesti /hello /hello :drak:

tu26dor
13th May 2006, 10:46
mai fratilor... nu mai tine nimeni cu steaua aici? cu orice risc zic 2-1 pt steaua.! ar fi cazul nu? greu , muncit si meritat...:)

Ursu carpatin
13th May 2006, 11:00
Īn ziau de azi, e tot mai greu să ţii cu Steaua! Sau să recunoşti! jiji şi memeul sunt de vină.....
Şi eu tot 2-1 zic, da' pt. noi!

goldeneyehd
13th May 2006, 11:36
Vreau sa va anunt ca steaua va lua campionatul la sigur numai victorii pana la final deci stati linistiti aaa si pt toti suporterii stelei capu sus ca urmeaza champions league :))))))))))

SORENSEN
13th May 2006, 12:16
Castigam meciul...desi CFR va incerca totul...

moxxx
13th May 2006, 12:50
parerea mea e ca daca steaua nu bate, nu merita sa ia titlu

Oaia Dolly
13th May 2006, 15:43
Acum e momentul sa dovedim caracter. Pe buna dreptate, daca nu invingem nu meritam sa castigam titlul.Avand in vede ca sunt acest week-end in Bucuresti ne vedem pe stadion!!!!!! Veniti cu totii, baietii au nevoie de noi si nu uitati:LACATUS LACATUS!!!!!!!!!!!!

Virus
13th May 2006, 16:19
FORZA CFR!!! Aduc shi geamuri numai bune de spart.Sa formati coada la intrarea oaspetilor.

SORENSEN
13th May 2006, 16:46
parerea mea e ca daca steaua nu bate, nu merita sa ia titlu
Asa s-a zis si ianinte de meciul cu Gloria...
Eu cred ca vom invinge si vom ramane in joc pentru titlu.
Hai Steaua !

Bell
13th May 2006, 16:54
Asa s-a zis si ianinte de meciul cu Gloria...
Eu cred ca vom invinge si vom ramane in joc pentru titlu.
Hai Steaua !

Asa ai crezut si inainte de meciul cu Gloria...
CFR zdrobeste......... Hai CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!

Ursu carpatin
13th May 2006, 17:00
Acum e momentul sa dovedim caracter. Pe buna dreptate ... nu meritam sa castigam titlul.... nu uitati:LACATUS LACATUS!!!!!!!!!!!!
Mi-am permis să scot din context două lucruri evidente.
1. Steaua nu merită să cāştige campionatu!
De ce? a.) Nu avem nevoie de asemenea conducători prin străinătate. Tipul de oier, parvenit, care nu ştie decāt să-şi afişeze banii, īncă, nu face bine imaginii Romāniei.
b.) Jocul Rapidului sau a Sportului este superior celei practicat de Steaua.
c.) Suporterii doresc jucători de fotbal, nu gladiatori, nimeni nu doreşte să se īntoarcă īn timp 2000 de ani....
d.) Am convingerea că Steaua a cheltuit mulţi bani pt. a strānge aceste puncte!
2. Dorinţa ascusă a ULTRAŞILOR de-a striga:LĂCĂTUŞ, LĂCĂTUŞ", ne arată faptul că noi, restul, n-am greşit cānd ne-am depărtat de acest club, de performanţele lor!

Eu unul n-o urăsc, şi chiar am avut insomnii īn urma semifinalei, dar a doua zi am văzut partea bună! Vă daţi seama ce circ ar fi făcut memeul şi ţepuitorul pānă la finală dacă vreo echipă mică de pe plaiurile mioritice ar fi īncercat să nu se lase īnvinse??? La Bistriţa a greşit mai mult arbitrul de tuşă, dar...dar īn 95 de minute, marea echipă Steaua n-a reuşit să marcheze nici un gol, numai cānd Albuţ se uita la Dică absent...că era jocul īntrerupt! Dacă zici că eşti echipă mare nu ai voie să păceşti aşa ceva!
Acum, toţi trebuie să pupe Steaua, de la duşman la arbitru....
Deja-l iubesc pe BODU!!!!!

Bell
13th May 2006, 17:19
Mi-am permis să scot din context două lucruri evidente.
1. Steaua nu merită să cāştige campionatu!
De ce? a.) Nu avem nevoie de asemenea conducători prin străinătate. Tipul de oier, parvenit, care nu ştie decāt să-şi afişeze banii, īncă, nu face bine imaginii Romāniei.
b.) Jocul Rapidului sau a Sportului este superior celei practicat de Steaua.
c.) Suporterii doresc jucători de fotbal, nu gladiatori, nimeni nu doreşte să se īntoarcă īn timp 2000 de ani....
d.) Am convingerea că Steaua a cheltuit mulţi bani pt. a strānge aceste puncte!
2. Dorinţa ascusă a ULTRAŞILOR de-a striga:LĂCĂTUŞ, LĂCĂTUŞ", ne arată faptul că noi, restul, n-am greşit cānd ne-am depărtat de acest club, de performanţele lor!

Eu unul n-o urăsc, şi chiar am avut insomnii īn urma semifinalei, dar a doua zi am văzut partea bună! Vă daţi seama ce circ ar fi făcut memeul şi ţepuitorul pānă la finală dacă vreo echipă mică de pe plaiurile mioritice ar fi īncercat să nu se lase īnvinse??? La Bistriţa a greşit mai mult arbitrul de tuşă, dar...dar īn 95 de minute, marea echipă Steaua n-a reuşit să marcheze nici un gol, numai cānd Albuţ se uita la Dică absent...că era jocul īntrerupt! Dacă zici că eşti echipă mare nu ai voie să păceşti aşa ceva!
Acum, toţi trebuie să pupe Steaua, de la duşman la arbitru....
Deja-l iubesc pe BODU!!!!!


Lasa-i asa mai Ursache ca is debuolati rau de tot acum nici ei nu mai situ pe cine vor... Doar reminiscentele de habotnicism ale oierului mai bantuie prin capul lor ca neaparat tre sa ia campinatul... dar va transmit mai bajeti ca ca Steaua NU va lua campionatul anul asta:no:

starsteel
13th May 2006, 17:28
.... Dar duminică clar punem de-un rezultat pozitiv!
Nu stiam ca sunteti programati la un control antidoping sper ca nu te-ai referit la hiv.

Bell
13th May 2006, 17:34
Hai ca asta a fo faina ... control antidoping ha...:)
Eu zic ca o sa fie rezultata negativ :) in Steaua - CFR 0 (- 3):D

Ursu carpatin
13th May 2006, 17:38
starsteel! Nu suntem din galatzi să avem aşa probleme! Glumeţule! Tot eşti o veselie! Păcat că n-am timp acum să rād de toate glumiţele tale!
Pt IQ-ul tău, care tinde spre ZERO, precizez că UN REZULTAT POZITIV, īn contextul dat, īnseamnă meci egal sau victoria CFR-ul din Cluj! Trebe mai clar?

STEAUA-MANIA
13th May 2006, 17:58
Bai , taietorilor de vene , ati ajuns de rasul lumii. :happy :happy
Ti-ai vandut un rinichi pt poli iasi..sau ai vandut altceva?:D
1-0 STEAUA:yeah:

Ursu carpatin
13th May 2006, 18:44
Dar ce, trebuie să donezi vreun organ echipei pe care-o susţii? Sau n-am īnţeles eu bine!
Oricum, e meci de X2! Cu sau fără tendoane!
Ce chestie ciudată, un singur meci, cel de la Bistriţa, a fost īndeajuns ca acest club, adică Steaua, să piardă mult mai mult decāt a acumulat īn ultimii ani!
Mult timp de aici īnainte se vor face glume pe seama tendoanelor!

Bell
13th May 2006, 19:11
Maine le-o dam in vena la stelisti heheheheheee
...si tot maine se va difuza filmu' Taierea mielilor (oilor):drak:... chiar dupa terminarea meciului... fiti pe faza si nu il ratati... hehehehehe

remy
13th May 2006, 20:13
Mi-am permis să scot din context două lucruri evidente.
1. Steaua nu merită să cāştige campionatu!
De ce? a.) Nu avem nevoie de asemenea conducători prin străinătate. Tipul de oier, parvenit, care nu ştie decāt să-şi afişeze banii, īncă, nu face bine imaginii Romāniei.
b.) Jocul Rapidului sau a Sportului este superior celei practicat de Steaua.
c.) Suporterii doresc jucători de fotbal, nu gladiatori, nimeni nu doreşte să se īntoarcă īn timp 2000 de ani....
d.) Am convingerea că Steaua a cheltuit mulţi bani pt. a strānge aceste puncte!
2. Dorinţa ascusă a ULTRAŞILOR de-a striga:LĂCĂTUŞ, LĂCĂTUŞ", ne arată faptul că noi, restul, n-am greşit cānd ne-am depărtat de acest club, de performanţele lor!

Eu unul n-o urăsc, şi chiar am avut insomnii īn urma semifinalei, dar a doua zi am văzut partea bună! Vă daţi seama ce circ ar fi făcut memeul şi ţepuitorul pānă la finală dacă vreo echipă mică de pe plaiurile mioritice ar fi īncercat să nu se lase īnvinse??? La Bistriţa a greşit mai mult arbitrul de tuşă, dar...dar īn 95 de minute, marea echipă Steaua n-a reuşit să marcheze nici un gol, numai cānd Albuţ se uita la Dică absent...că era jocul īntrerupt! Dacă zici că eşti echipă mare nu ai voie să păceşti aşa ceva!
Acum, toţi trebuie să pupe Steaua, de la duşman la arbitru....
Deja-l iubesc pe BODU!!!!!
Omule, dar parca as fi scris eu aici ! M-ai scutit de a scrie.
Vad ca deja foarte multi isi dau seama de ce ma agit eu aici din oct. 2005, sa arat ca Steaua lui JIJI e cea mai penibila echipa din istoria Romaniei !
Si cand vad ca si multi fanatici si-l fac ca idol, ti se face greata.
Unii chiar acuza meciul Rapid-Gloria 1-0, de blat.
Copii, Rapidul si Sportul sunt cu o clasa peste Steaua, de 3 saptamani si Dinamo e mai buna, cu toate ca a fost bulversata tot de un Becaliot, Don' Giovanni.
BRAVO RAPID, BRAVO SPORTUL, BRAVO DINAMO, CA NU SUNTETI PRECUM JENANTII DE LA STEAUA.
CFR CLUJ (TOT FEROVIARI), DUCETI STEAUA LA GUNOI !

Ursu carpatin
13th May 2006, 20:26
Vad ca deja foarte multi isi dau seama de ce ma agit eu aici din oct. 2005, sa arat ca Steaua lui JIJI e cea mai penibila echipa din istoria Romaniei !
Eu am scris un adevăr, pe cānd tu nu faci numai să jigneşti! :rosu: Te rog nu mai fă comparaţii īntre noi!

Oaia Dolly
13th May 2006, 21:01
Pentru URS: noi strigam Lacaus mereu fiindca il iubim si-l respectam. Pe jiji nu-l suport nici eu dar de aici si insinuarile tale legate de puncte si alte alea e cale lunga. P.S: s-a vazut superioritarea rapidului cand ne-am intalnit in sferturi. Bafta etapa viitoare.

Bell
13th May 2006, 21:11
Pentru URS: noi strigam Lacaus mereu fiindca il iubim si-l respectam. Pe jiji nu-l suport nici eu dar de aici si insinuarile tale legate de puncte si alte alea e cale lunga. P.S: s-a vazut superioritarea rapidului cand ne-am intalnit in sferturi. Bafta etapa viitoare.
Apoi ma oaie draga s-o cam vazut superioritatea lui Rapid big time... ca doar sper ca stii ca nu i-ati batut... ba chair ati luat-o peste urechi ultima italnire asa ca nu stiu de ce te agiti dejaba.... oricum o sa o luati si de data asta ca tot cu feroviari jucati... heheheh Amu sa nu te superi pe mine ca io ti-am zis-o preteneste...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!! !!!!

Ursu carpatin
13th May 2006, 22:12
Pt. remy. Eu l-am scris, dar e o postare, nu un articol, şi nu-i īnjur, ci īi critic!
Pt. Oaia Dolly. Pe Lăcătuş īl respectă mulţi, pānă şi adversarii! Dacă nu-l suporţi pe Gigi treaba ta, dar schimbă nick-ul. Şi nu-s insinuări, sunt realităţi. Pur şi simplu asta simt eu acum după ce am văzut ce circ au putut face! Cam atāt!
CFR-ul face măcar un egal!

adygrassoo
13th May 2006, 22:45
In mod sigur Steluta pierde!!!Si o sa auzim iar pe ciobanasul Tepes-voda cum striga"hotii".....Credeti ca ar trebui sa il anuntam ca a gresit adresa si ca locuinta lui reala e in alta comuna,recte Balaceanca????:confused: :thinkso: :confused:
:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

alsign
13th May 2006, 22:47
apropo in conditiile actuale cu trompeta campionatului "D..O" va juca la PlayStation , CFR-ul pentru ce trage :D ???? Pentru Rapid sau pentru trompeta :D:D:D?


adygrasooooooooooo ?? esti cumva unguroaica ???