PDA

View Full Version : Etapa 27: Otelul - FC National



Pages : [1] 2

ADelPiero
8th May 2006, 01:20
Duminica, 14.05.2006, Otelul - FC National, (18,00, National TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ULTRAS-STEEL
8th May 2006, 01:22
batem cu un 2-0 goluri stan,baltoi
FORZA OTELUL

Cra10veanu
8th May 2006, 01:36
pronostic 1 fara dubii, o astept pe be@ sa-i vad crizele :D

Rechinul Ucigas
8th May 2006, 02:52
Sper sa bata otelul si pt ei dar si pt noi ne-ar ajuta pt lupta in intertoto :)
oricum grigoras e meserias dupa victoria de la arges urmeaza o alta victorie :D

STEELMAN
8th May 2006, 03:07
iar meci acasa?nu am putea sa jucam in cotroceni?

SteelBoy
8th May 2006, 03:17
iar meci acasa?nu am putea sa jucam in cotroceni?
:happy NU:evil:NU :happy
asa mai au sansa si vanzatorii de seminte de la noi sa mai faca un ban si cocsarii sa mai scape de ****ri!!:happy
si de data asta am incredere in ei ca vor castiga!! 100%sigur ca national e o echipa de nivelul pitestiului........deci de batut/hello

miril
8th May 2006, 07:49
Ne vom "antrena" pentru finala. Vom avea, presupun, multe rezerve in teren. Doi, cu inima.

B0gdaaaN
8th May 2006, 07:53
cred ca o sa se termine 1x

SORINULTRA
8th May 2006, 08:11
sper sa vedem si noi o victorie categorica acasa asa cum au fost atatea in deplasare .

erreyy
8th May 2006, 08:44
pronostic 1 fara dubii, o astept pe be@ sa-i vad crizele :D
Esti cam pervers mai oltene, la topicul cu FC Arges ziceai ca speri sa bata FC Arges sa nu-i mai vezi pe moldovenii astia din grupa C care si-au luat-o in cap ca sunt ultrasi si au prins tupeu ca au batut pe Dinamo pe aici pe forum, acum ce faci te-ai sucit ca nu prea esti hotarat cu cine tii sau doar iti place sa te bagi si tu in seama pe aici daca in divizia B te-ai plictisit:ciocan: :ciocan: :ciocan:

bada_otelul
8th May 2006, 10:30
sper sa vedem si noi o victorie categorica acasa asa cum au fost atatea in deplasare .

mie nu mi-ar fi rusine nici cu o victorie la limita.poate se gandesc si ei la finalla cupei si ii prindem mai neatenti.oricum ar cam fi timpul sa castigam si noi acasa.suntem regina deplasarilor in retur,dar acasa...
nu mai avem scuze daca nu castigam,nu sunt national nici de nivelul sportului sau stelei,si nici nu va arbitra un pui de porumboi

Bancaru
8th May 2006, 11:42
Este drept ca returul asta Otelul a fost o masina de goluri. Si nu a dat la oricine ci 3 la dinamovisti, chiar in Groapa, iar la reduta argeseana a infipt 5. Ei nu joaca bine acasa noi nu jucam bine in deplasare. E bun si un egal. Amandoua echipele se vor multumi si cu egal. Noi vom fi cu gandul la finala ceea ce nu e tocmai bine pentru ca Rapidul a calcat putin aiurea aseara, iar participarea in UEFA, fie si intertoto o asigura si campionatul, pentru ca noi nu suntem castigatorii cupei. Putem sa si pierdem. In plus, campionatul tine pana in ultima etapa. Mentalitatea ca nu mai ai pentru ce sa lupti e de rahat. Lupti pentru puncte si palmares. Sper intr-un rezultat bun.
Fac si o previziune - de la vara Grigoras pleaca de la Otelul. O sa vedeti. Ori il cheama Bosanceanu la Marea Neagra ori astia de la Arges se baga pe fir. Oferta e proasta la ora asta.

be@
8th May 2006, 11:49
Aoleu ! Meci cu Otelul ! Miril , iti recomand sa fii cu ochii pe thredul asta , fiindca presimt ca o sa ai mult de lucru . :D
Otelul joaca mai slab acasa , asa ca sper sa ne intoarcem cu punct(e) . Victoria este necesara pentru moralul echipei , inainte de finala Cupei .

SORINULTRA
8th May 2006, 12:04
oricum victorie otelul 3-1.

mblue
8th May 2006, 12:46
bate otelul , nu cred ca bancarii vor forta nota in acest meci

Caligula
8th May 2006, 13:05
Exact la asta ma gandeam si eu. Ma dispera si in acelasi timp ma extaziaza inconstanta Otelului. Victorii dintre cele mai ciudate, in special prin prisma scorului. Pe Otelul chiar nu e bine sa pariezi la casele de paruri, mai ales cand joaca acasa. De data aceasta as pune totusi la bataie juma` de imparatie si fiica nenascuta pt. victoria galatenilor :). Victoriile din meciurile ce vor urma nu fac decat sa ne intareasca moralul pt. sezonul urmator. O finala de cupa sau o clasarea in primele 4 sunt iminente. Sportul Studentesc de astazi - Otelul de maine. HAI OTELU!!!!!!!!

M|tea
8th May 2006, 13:19
sper sa castigam 3 puncte, indiferent de maniera jocului sau de scor.
am o parere prea buna despre m.stan incat sa cred ca ar putea sa-l piarda pe grigoras la sfarsitul campionatului.echipa merge bine, sper sa reusim sa-i pastram pe semeghin si pe baltoi si in sezonul viitor. cu lotul actual si cu inca 2-3 piese noi in angrenajul echipei sezonul viitor vom fi sigur in primele 6 echipe.
on topic: nationalul vine cu gandul la finala cupei, ptr ca asa e romanu...asta e mentalitatea noastra :( imi e treama de tactica antrenorului italian si de cativa jucatori din parcul cu platani dar sper sa castigam fara prea mari probleme!

Forza Otelul!

miril
8th May 2006, 13:41
Sportul este o echipa in mare forma, acum, dar uite ca le-am luat sase puncte. Cu Otelul am avut dintotdeauna probleme si pot spune ca am si pierdut un titlu, in 1997, cand am pierdut la Galati un meci important, ambele formatii de atunci fiind mai valoroase decat cele de astazi. Nu m-ar deranja un X.

Bancaru
8th May 2006, 14:57
Adevarul e ca Otelul ne-a cam nasit de ani buni.

dede
8th May 2006, 15:47
castiga otelu'

1-0

Otzelaru'
8th May 2006, 15:58
mai sorine dar cum poti sa bagi un asemenea pronostic adica 3-1 pt otelul asa am zis eu la arges dar uite ca a fost 0-5 pronosticul meu....4-0 si nationalul nu prea joaca fotbal sincer mi se pare ca joaca cam prost nu stiu de ce...unele meciuri le face de tot rahatul ma si mir ca are 42 pct oricum otelul trebuie sa castige :ok:

miril
8th May 2006, 16:47
Si cand te gandesti ca noi i-am trimis la poligraf pentru ca trebuiau sa aibe mai multe puncte. A se intelege, pierdem la echipele mai prost clasate si castigam la cele mai bine situate in clasament. Adica, suntem Robin Hood din Cotroceni. Lasand glumele (mai mult sau mai putin serioase) deoparte, avem o echipa cu jucatori foarte tineri, de perspectiva, si foarte bine claditi fizic. In multe meciuri din retur, media de varsta a liniei de fund a fost de 21-22 de ani, iar media de inaltime de 1,87 cm, iar trei sunt selectionati la Nationala de Tineret. Fructele, cu adevarat, le vom culege peste vreo 2-3 ani, cand vor veni la echipa si generatiile 89 si 90, generatii de exceptie. Asta ca tot se mira unii.

Bancaru
8th May 2006, 17:09
Chiar! Cum naiba avem 42 de puncte? Numai 42 de puncte, vreau sa zic. Puteam sa avem mult mai multe. Cu cel putin 6 sau 9. In fine... O sa luam 4 de la Otelul....

geilon
8th May 2006, 17:33
un scurt mesaj de pe www.monitoruldegalati.ro:

Gabi din Craiova - Bravo OTELUL!!! Sunteti o echipa puternica si nu uitati: sunteti f iubiti si-n Banie!!! Multi fani Otelul sunt in Craiova. La cat mai multe goluri si acasa.Ca-n deplasari sunteti mortali !!! HAI OTELUL !!!!!

si pe www.vlg.sisnet.ro:
acelasi Gabi din Craiova - Sunteti tari ce mai...! Bravo voua.Ati demonstrat ca sunteti o echipa puternica si omogena.Cel putin in deplasari.Ramane ca si acasa sa aveti aceleasi rezultate.HAI OTELUL! Si in Banie sunteti iubiti !!!!

hmmm a inceput fenomenul otelul? poate cine stie, nu?
otelul-national sper intr-un 1-0

Platanu
8th May 2006, 17:41
Meci foarte greu al Nationalului,ca dovada ca in tur am castigat la limita cu 3-2,e drept,Prunea nefiind intr-o forma prea buna.Ne trebuie daruire si dezinvoltura in joc,insa cred ca jucatorii se vor "pastra" pentru finala Cupei.
In concluzie,X!

Universal
8th May 2006, 18:11
Otelul-National 5-1

SteelBoy
8th May 2006, 18:25
Este drept ca returul asta Otelul a fost o masina de goluri. Si nu a dat la oricine ci 3 la dinamovisti, chiar in Groapa, iar la reduta argeseana a infipt 5. Ei nu joaca bine acasa noi nu jucam bine in deplasare. E bun si un egal. Amandoua echipele se vor multumi si cu egal. Noi vom fi cu gandul la finala ceea ce nu e tocmai bine pentru ca Rapidul a calcat putin aiurea aseara, iar participarea in UEFA, fie si intertoto o asigura si campionatul, pentru ca noi nu suntem castigatorii cupei. Putem sa si pierdem. In plus, campionatul tine pana in ultima etapa. Mentalitatea ca nu mai ai pentru ce sa lupti e de rahat. Lupti pentru puncte si palmares. Sper intr-un rezultat bun.
Fac si o previziune - de la vara Grigoras pleaca de la Otelul. O sa vedeti. Ori il cheama Bosanceanu la Marea Neagra ori astia de la Arges se baga pe fir. Oferta e proasta la ora asta.
Fie cum zici tu ...dar iti spun ca te inseli armanic!!Crezi ca Stan va sta si il va lasa sau noi suporterii??NEVER!!!Si crezi ca argesul sau farul sunt mai puternici ca noi financiar ??Nici gand!!Veti vedea voi ...ca odata cu performanta vor veni si banii indianului!:evil:

Universal
8th May 2006, 18:27
Va fi macel, Otelul rupe Nationalul, este precum portocala olandeza de fotbal :) sau cocosul galic in zilele bune, mi-ar placea un 6-2 sau 5-2

SteelBoy
8th May 2006, 18:30
Si cand te gandesti ca noi i-am trimis la poligraf pentru ca trebuiau sa aibe mai multe puncte. A se intelege, pierdem la echipele mai prost clasate si castigam la cele mai bine situate in clasament. Adica, suntem Robin Hood din Cotroceni. Lasand glumele (mai mult sau mai putin serioase) deoparte, avem o echipa cu jucatori foarte tineri, de perspectiva, si foarte bine claditi fizic. In multe meciuri din retur, media de varsta a liniei de fund a fost de 21-22 de ani, iar media de inaltime de 1,87 cm, iar trei sunt selectionati la Nationala de Tineret. Fructele, cu adevarat, le vom culege peste vreo 2-3 ani, cand vor veni la echipa si generatiile 89 si 90, generatii de exceptie. Asta ca tot se mira unii.
Tu nu uita ca nu reusiti sa le tineti niciodata pe adevaratele talente in curtea voastra..la fel se va intampla si de acu incolo...gandestete ca voi ati trait numai din vanzarea jucatorilor si din imprumutarea altora:mda: :evil: ..1solist fara discutii...S.B


un scurt mesaj de pe www.monitoruldegalati.ro:

Gabi din Craiova - Bravo OTELUL!!! Sunteti o echipa puternica si nu uitati: sunteti f iubiti si-n Banie!!! Multi fani Otelul sunt in Craiova. La cat mai multe goluri si acasa.Ca-n deplasari sunteti mortali !!! HAI OTELUL !!!!!

si pe www.vlg.sisnet.ro:
acelasi Gabi din Craiova - Sunteti tari ce mai...! Bravo voua.Ati demonstrat ca sunteti o echipa puternica si omogena.Cel putin in deplasari.Ramane ca si acasa sa aveti aceleasi rezultate.HAI OTELUL! Si in Banie sunteti iubiti !!!!

hmmm a inceput fenomenul otelul? poate cine stie, nu?
otelul-national sper intr-un 1-0
Speram sa fie adevarat asta cu suporteri in banie..si nu numai ...am mai primit cateva msj pe forum care si din bucuresti se aude ca avem sustinatori !!Hmm poate poate !!Forza OTELUL !!FORZA S.B!! VICTORIE CLARA!!/hello

Universal
8th May 2006, 18:39
Imi place Glatiul, are antrenor,nu gluma!

SteelBoy
8th May 2006, 18:41
Imi place Glatiul, are antrenor,nu gluma!
Si echipa:evil: si acu mai nou si o adevarata galerie:evil: :yeah: FORZA S.B!!FORZA OTELUL!!

Universal
8th May 2006, 18:48
ESte tare echipa, ar fi fost super sa se fi inscris in Intertoto,o vedeam in Uefa, 100%

SteelBoy
8th May 2006, 19:18
Hmm nu se stie niciodata...oricum FORZA OTELUL!!S.B!!:D

Universal
8th May 2006, 19:20
Ba era sigur,cu Bogdan Stelea in poarta anul viitor au o sansa buna pt accede in Intertoto,sa aiba bani si totul se rezolva.

geilon
8th May 2006, 19:23
mai vedem pana la anu'. sper sa ramana acesti jucatori "refuzati" de altii, stiti la cine ma refer. si sa ramana cu inima la otelul.

SteelBoy
8th May 2006, 19:23
Lasa ca Stelea numai e cine era l-am vazut la antrenamente si eu unul nu am incredere ca va da o oarecare siguranta in apararea doar sa le ridice oarecum moralul jucatorilor tineri mai ales pt ceea ce a fost si felul de a se impune dar nik mai mult:) insa cine poate sti...omul nu e mort pana nu moare!!:evil:

Universal
8th May 2006, 19:25
ESte o legenda Stelica a jucat mult timp foarte bine si este un exemplu,deci au ce invata jucatorii tinei de la el, le da incredere si moral, sper sa fie bine de Galati sezonul viitor,nu exclud meciuri si mai bune, sa nu plece Petre GRigoras,este un antrenor inteligent si carismatic

SteelBoy
8th May 2006, 19:26
mai vedem pana la anu'. sper sa ramana acesti jucatori "refuzati" de altii, stiti la cine ma refer. si sa ramana cu inima la otelul.
Baltoi si Semeghin au reusit sa isi faca un loc destul de mare in sufletele noastre chiar facandu-l uitat pt unii pe Apostol care se anunta o mare speranta a noastra...si ieri /Baltoi a dat dovada ca lupta si cu sufletul pt Otelul (a fluturat steagul nostru si a cantat cu noi )si cine stie...de fapt majoritatea jucatorilor lupta si cu inima chiar ma mira unii gen Costin , ma fac sa fiu mai mandru ca sunt otelar/hello .

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:27
FORZAAAAAAAAAA OTELULLLLL batem la scor 3-0 :D:D:D
am revenit :D

Universal
8th May 2006, 19:28
CE 3-0 eu sper 5-0 si iubire in toata MOLdOVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

bada_otelul
8th May 2006, 19:29
Si echipa:evil: si acu mai nou si o adevarata galerie:evil: :yeah: FORZA S.B!!FORZA OTELUL!!

avea si inainte dar nu chiar asa numeroasa,oricum ideea e ca otelul a fost sprijinita si la rau(in tur) de galerie,bravo sidexplozia

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:32
o vom sprijini si in divizia C doamne fereste ......suntem peste tot lanaga echipa noasta de suflet

bada_otelul
8th May 2006, 19:34
Baltoi si Semeghin au reusit sa isi faca un loc destul de mare in sufletele noastre chiar facandu-l uitat pt unii pe Apostol care se anunta o mare speranta a noastra...si ieri /Baltoi a dat dovada ca lupta si cu sufletul pt Otelul (a fluturat steagul nostru si a cantat cu noi )si cine stie...de fapt majoritatea jucatorilor lupta si cu inima chiar ma mira unii gen Costin , ma fac sa fiu mai mandru ca sunt otelar/hello .

baietii astia pun suflet la echipa dar pe iulica apostol nu-l va depasi nimeni,este un adevarat otelar,si va ramane otelar indiferent la ce echipa va juca(anul trecut l-am vazut la mai multe meciuri ale otelului de la galati).el cu tase,macar pentru asta sa fie respectat,ca vad ca acum cand joaca slab se tot iau bulangiii de el,lingai prosti,samantari de 2 bani,bine ca macar galeria il mai sprijina

bada_otelul
8th May 2006, 19:35
o vom sprijini si in divizia C doamne fereste ......suntem peste tot lanaga echipa noasta de suflet

welcome back little one!

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:39
welcome back little one!
thx pentru primire :yeah:

Universal
8th May 2006, 19:40
Dar unde ai fost omule de zici ca ai fost plecat ? :)

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:42
Dar unde ai fost omule de zici ca ai fost plecat ? :)
miam luat un ban de 3 zile din cauza lui danjuve:mda: fan al FC arges dacal stii
:cool:

Universal
8th May 2006, 19:44
A..inteleg,dar nu te mai certa cu admini,nu merita sa te certi pt niste echipe, important este ca estia ici si nu mai repeti vreo greseala, nu stiu,depinde de tine ,in orice caz, bine ai venit

bada_otelul
8th May 2006, 19:45
:D sa iti tot iei ban si sa castige otelul cu 3,4,5-0.ca si la meciul de la petrosani ti-ai luat ban si am batut cu 3-0.
ce zici,punem de un ban si la meciul cu national?

b3bito
8th May 2006, 19:45
Eu zic k va bate galatiul,imi si doresc sa bata galatiul,pt k national este in lupta directa cu farul pt intertoto,si galatiul il antrenor si pe grigoras,care a fost cel mai iubit si este cel mai iubit antrenor pe care la avut farul(dupa parerea mea)

GRIGORAS,GRIGORAS CEL MAI TARE DIN ORAS (scandarea noastra favorita pt GRIG)/hello /hello /hello

Si din vara cik este posibil ca GRIGORAS sa revina din nou la farul:ok: :ok: :ok:

Universal
8th May 2006, 19:46
Important este sa nu mai faca aceeasi greseala si gata, daca se linisesc apele,meciurile,se linistes csi spiritele.

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:46
A..inteleg,dar nu te mai certa cu admini,nu merita sa te certi pt niste echipe, important este ca estia ici si nu mai repeti vreo greseala, nu stiu,depinde de tine ,in orice caz, bine ai venit
ms oricum mam invatat minte nui mai iau pe toti in seama dar adevaru ca ala prea ma inervat mam abtinut eu vreo 2 zile dar pana la urma am cedat :headbang:

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:48
daca chiar e adevarat faza cu banul pun de un ban mai mare :D sai rupa cu vreo 10-0 :D

Universal
8th May 2006, 19:50
daca bate pe Natioanl cu 10-0 este catastrofa in Bucuresti :) :) :)

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 20:00
ceva interesant ce am gasit pe GSP
Vezi clasamentul returului

1. Sportul 11 9 1 1 29 - 11 28p (+10)
2. Rapid 11 7 4 0 21 - 5 25p (+7)
3. Oţelul 11 6 2 3 20 - 11 20p (+5)
4. Farul 11 6 1 4 14 - 11 19p (+4)
5. Steaua 10 5 3 2 11 - 5 18p (0)
6. CFR Cluj 11 5 3 3 11 - 9 18p (0)
7. Gloria 11 5 2 4 11 - 10 17p (-1)
8. Dinamo 11 5 2 4 16 - 16 17p (+2)
9. FC Vaslui 11 4 4 3 11 - 10 16p (-2)
10. FC Naţional 11 4 3 4 10 - 13 15p (0)
11. Poli Timişoara 11 3 4 4 11 - 13 13p (-2)
12. Jiul 11 3 3 5 13 - 16 12p (-6)
13. Poli Iaşi 11 3 2 6 9 - 11 11p (-4)
14. FC Argeş 11 1 3 7 6 - 18 6p (-12)
15. Pandurii Tg. Jiu 11 1 2 8 4 - 18 5p (-10)
16. FCM Bacău 10 0 1 9 5 - 25 1p (-11)
dc nam avut noi echipa asta si in tur rupeam ne bateam la titlu :( :( :(

Universal
8th May 2006, 20:03
Wow,ce prost sta Dinamo,intr-adevar ..pacat de ei,meritau mai mult, asta este, si Otelul este o minune in acest an ca si Sportul ori Farul

Bancaru
8th May 2006, 20:10
Ce euforie generalizata! Auzi ca traim din vanzarea de jucatori. Ar fi ceva, dar e gresit. Adevarul e ca Otelul si-a pastrat talentele... D'aia se bate la titlu. Nici macar pe paluga aia, Izvoranu, nu a putut sal tina Stan.

Universal
8th May 2006, 20:13
Stiu,am vazut, dar in viitor vor veni jucatori noi , aduc prospetime in joc

cap
8th May 2006, 20:29
mai eu cred ca otelul nu reuseste sa castige pt ca baietii nostri nus obisnuiti cu atmosfera noastra si sper sa se obisnuiasca ca ei vor sa castige si acasa dar nu pot din cauza emotii
un exemplu stan de cate ori na scapat fata in fata cu portarul advers si a ratat
dar sper sa castige
forta otelul forta galati lupta otelul lupta galati

bada_otelul
8th May 2006, 20:58
Eu zic k va bate galatiul,imi si doresc sa bata galatiul,pt k national este in lupta directa cu farul pt intertoto,si galatiul il antrenor si pe grigoras,care a fost cel mai iubit si este cel mai iubit antrenor pe care la avut farul(dupa parerea mea)

GRIGORAS,GRIGORAS CEL MAI TARE DIN ORAS (scandarea noastra favorita pt GRIG)/hello /hello /hello

Si din vara cik este posibil ca GRIGORAS sa revina din nou la farul:ok: :ok: :ok:

am auzit zvonul dar cunoscandu-l pe m.stan nu cred ca-l lasa asa usor sa plece,pe langa faptul ca mai are 2 ani cu otelul la nevoie ii mareste si salariul,dau si din buzunarul propriu numai sa-l tina.
nu pleaca acum cand se pregatesc performante la galati,probabil acum vor baga si indienii bani mai multi(oricum nu sumele fabuloase care le vehiculau astia in presa)

cap
8th May 2006, 21:11
Normal ca no sal lase pe grig sa plece asa usor
iar voi astea de la farul acuma vati dat seama cat de bun e grig ? cand lati pierdut

Universal
8th May 2006, 21:19
Trebuie sa-l plateasca bine sa ramana in Galati,altfel e de rau :(

SteelBoy
8th May 2006, 22:09
baietii astia pun suflet la echipa dar pe iulica apostol nu-l va depasi nimeni,este un adevarat otelar,si va ramane otelar indiferent la ce echipa va juca(anul trecut l-am vazut la mai multe meciuri ale otelului de la galati).el cu tase,macar pentru asta sa fie respectat,ca vad ca acum cand joaca slab se tot iau bulangiii de el,lingai prosti,samantari de 2 bani,bine ca macar galeria il mai sprijina
Noi cel putin baietii de la S.B si nu numai ci intreaga galerie are in continuare incredere in el si credem cu totii ca va reveni la forma pe care a avut-o inainte de a pleca de la noi ..oricum Galatiul e casa lui...Chiar inainte de a pleca la mioveni a venit personal cu masina..ne-a salutat si ne-a transmis mult noroc ...APOSTOL 4EVER IN OUR HEARTS!!S.B 4EVER!!:rolleyes:

SteelBoy
8th May 2006, 22:19
Trebuie sa-l plateasca bine sa ramana in Galati,altfel e de rau :(
:happy hai ma sa fim seriosi Grigoras nu va pleca pt ca ce a gasit aci la galati si ce va urma sa se intample nu va gasi la constanta nicicand ...plus este mult mai iubit aci decat acolo

SteelBoy
8th May 2006, 22:24
Ma pana la urma cand e meciul??Aci vad ca dum la 18:00 in direct pe national tv....pe siteul telesport ca e samb la 18:00 pe tvr2 si pe gsp parca ca e dum pe tvr2 deci 3 variante care se contrazic una pe alta???:headbang:

miril
8th May 2006, 23:27
National TV, duminica 18.00. Euforia este nesjustificata, nu neaparat ca nu ati putea sa ne bateti, dar victoria nu va ajuta in clasament, iar scorul cu Argesul este inconcludent, venind dupa demiterea lui Cartu. Cat s-a terminat scorul in tur cu pitestenii, de curiozitate? Grigoras este meserie, iar Stan este un presedinte bun, important este ca ei sa nu se opreasca aici.

georgemp
8th May 2006, 23:30
Bate Nationalul,nu o sa fortam nota,dar otelul e slab acasa!

lolo_grupa_c
8th May 2006, 23:41
...nici nu are rost sa ne facem prea mari emotii.......diferenta de valoare e clara,asa ca un simplu 2-0 zic eu,e de ajuns!!!!sper sa ne respectam in primul rand pe noi insine si sa ne aratam din nou clasa cu o coregrafie speciala,sau cu ceva original!!!!grupa c isi va face datoria ca de obicei.......

miril
8th May 2006, 23:42
Uite-te in clasament si vei vedea valoarea! In tur nici nu erati pe forum!!! In rest, fiecare cu a lui ca-i...mai frumoasa si mai dragastoasa.

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 00:10
se refera la ora actuala......esti cam greu de cap

b3bito
9th May 2006, 00:13
Normal ca no sal lase pe grig sa plece asa usor
iar voi astea de la farul acuma vati dat seama cat de bun e grig ? cand lati pierdut


stai calm k pe grig,nu la dat nimeni afara de la echipa a plecat el din cauza unor jucatori,care acuma sunt la a2a echipa...noi suporterii mereuu lam iubyt si sutinut...nu contarezultatele...mereu am stiu ca este un antrenor mare cu caracter...

P.S nu se stie sar putea sa` lase galatiul chiar dak ii va oferi mami mult,el este un farist convins,knd era antrenor pe la falticeni sau pe unde naiba era,cel putin o data la 2 meciuri de acasa venea,adik venea mai la fiecare meci al farului :ok:
nu`i genu de om,care sa`l faca banu..

SUCCES CU NATIONAL..:ok:

SteelBoy
9th May 2006, 01:32
Bate Nationalul,nu o sa fortam nota,dar otelul e slab acasa!
Tu crezi ceea ce ai zis??Daca da inseamna ca ai dureri mari de cap si posibil temperatura:rosu:
Viseaza ca pana dum ai tot timpul din lume:drak: FORZA OTELUL!! S.B

SteelBoy
9th May 2006, 01:35
Uite-te in clasament si vei vedea valoarea! In tur nici nu erati pe forum!!! In rest, fiecare cu a lui ca-i...mai frumoasa si mai dragastoasa.
Valoare...ma faci sa rad fii serios !!Echipa de anul trecut este doar o simpla amintire a fost un cosmar dar si asa erati sa ramaneti cu mortul in casa iti mai aduci aminte??DE golul lui MACARE??Nup normal ..norocul vostru a fost atacantul ala care a dat gol in ultimul min daca nu ma insel...hai sa fim seriosi!!Valoare adev se va vedea dum pe teren!!!Bft.FORZA OTELUL !!!S.B/hello

unikt
9th May 2006, 01:37
salutare la toata suflarea galateana cred in victoria alor nostri si dak e sa nu fie asa nu e nik o problema cu otelul pana la moarte si dupa 1000 de ani

georgemp
9th May 2006, 07:41
Tu crezi ceea ce ai zis??Daca da inseamna ca ai dureri mari de cap si posibil temperatura:rosu:
Viseaza ca pana dum ai tot timpul din lume:drak: FORZA OTELUL!! S.B
Vorbim dupa meci ;)

miril
9th May 2006, 08:12
Rog pe forumisti sa se exprime civilizat ca sa nu avem dureri la...partea mai slaba a...unora. Euforia galateana este de inteles dar nu tocmai justificata, caci un campionat se joaca tur-retur si nu pe perioade. Meciul de la Galati va fi greu prin traditia meciurilor dintre combatante si prin faptul ca vine inaintea finalei de Cupa pentru noi, jucandu-se in plus si duminica seara. Daca avem atitudine profesionosta vom juca la toti parametrii. Cei mai buni sa castige!

bada_otelul
9th May 2006, 08:54
Rog pe forumisti sa se exprime civilizat ca sa nu avem dureri la...partea mai slaba a...unora. Euforia galateana este de inteles dar nu tocmai justificata, caci un campionat se joaca tur-retur si nu pe perioade. Meciul de la Galati va fi greu prin traditia meciurilor dintre combatante si prin faptul ca vine inaintea finalei de Cupa pentru noi, jucandu-se in plus si duminica seara. Daca avem atitudine profesionosta vom juca la toti parametrii. Cei mai buni sa castige!

CORECT!

The_Blonde
9th May 2006, 09:49
Nu obisnuiesc sa dau un pronostic!Dar sper ca la meciul asta de acasa sa fim cu totii la cel mai inalt nivel!Atat galeria cat si echipa!Si pentru fanii lui Fc National!Chiar vreti sa veniti pe la galati?oricum nu o sa va auziti poate doar dak aduceti fanfara aia Los Platanos!!FORTZA OTElUL!Si sa nu uit vreau si io dak tot veniti sa vad vreo fata de la voi din galerie....

App asta a fost primul meu mesaj ....dar va voi stresa mult timp de acum incolo!E ciudat sa mai vedeti si opiniile unei fete ultras:)) dar va obisnuiti voi....

miril
9th May 2006, 10:17
Daca vom veni la Galati vom veni ca sa ne sustinem echipa nu ca sa ne auzim, in primul rand. Los Platanos nu mai face parte din...repertoriului nostru. HAI PROGRESUL!

M|tea
9th May 2006, 10:30
nu?dar ce au patit? erau chiar amuzanti cei din los platanos.....pacat de ei :)
2-0 cred ca va dam

alamar
9th May 2006, 10:39
Etete si la astia! GAGAlatiul a prins glas si face gaga. Sunteti mici si cu gura mare. Nici nu ne obosim prea tare cu voi, miercuri jucam FINALA cupei cu Rapidul. Ala, da, meci! Daca tot mergem la Galati macar avem ce vizita pe acolo? Sau ne stricam bunatate de week-end?

miril
9th May 2006, 10:47
Haideti sa revenim la tonuri de...valsuri...dunarene si sa lasam ga(r)ga(ra) pe alta data. Nu are rost sa ne intepam reciproc despre un meci, practic fara miza, in care Galatiul vrea sa dovedeasca suporterilor ca este in forma, iar Nationalul se gandeste la finala Cupei. De aici se intelege ca otelarii par mai motivati decat noi, desi o echipa cu adevarat profesionista nu ar judeca asa.

georgemp
9th May 2006, 10:48
Rog pe forumisti sa se exprime civilizat ca sa nu avem dureri la...partea mai slaba a...unora. Euforia galateana este de inteles dar nu tocmai justificata, caci un campionat se joaca tur-retur si nu pe perioade. Meciul de la Galati va fi greu prin traditia meciurilor dintre combatante si prin faptul ca vine inaintea finalei de Cupa pentru noi, jucandu-se in plus si duminica seara. Daca avem atitudine profesionosta vom juca la toti parametrii. Cei mai buni sa castige!
Din cate am auzit,a fost reprogramat,se joaca Sambata de la 18,ca sa avem timp sa ne pregatim pentru finala de miercuri

Gabriel28
9th May 2006, 10:49
Otelul e una dintre cele mai bune echipe din divizia a care joace "acasa". cu toate acestea nationalul i-au incurcat mai mereu, ptr ca noi ca si sportul nu suntem stresati de nimic. deci pronosticul meu de in favoarea nationalului, probabil un 2-1.

miril
9th May 2006, 10:51
Hagi2006, situatia a fost cam inversa, o perioada buna de timp. E mai bine asa, George!

deja-vu
9th May 2006, 10:53
mie nu mi-ar fi rusine nici cu o victorie la limita.poate se gandesc si ei la finalla cupei si ii prindem mai neatenti.oricum ar cam fi timpul sa castigam si noi acasa.suntem regina deplasarilor in retur,dar acasa...
nu mai avem scuze daca nu castigam,nu sunt national nici de nivelul sportului sau stelei,si nici nu va arbitra un pui de porumboi

Ciudata logica: nu este National de nivelul Sportului! Atunci cum se face ca i-am batut si in Cotroceni si in Regie? Eu spun ca Nationalul, cand vrea cu adevarat, greu poate fi invinsa, oricare ar fi echipa adversa.

georgemp
9th May 2006, 11:01
Hagi2006, situatia a fost cam inversa, o perioada buna de timp. E mai bine asa, George!
Nu e corect ca una dintre echipe sa fie mai odihnita,chiar si pentru o zi!

miril
9th May 2006, 11:16
Si totusi, in fotbalul mare, international, nimeni nu se uita la o zi, numai in divizia...lui Mitica se prodcedeaza asa.

georgemp
9th May 2006, 11:24
Si totusi, in fotbalul mare, international, nimeni nu se uita la o zi, numai in divizia...lui Mitica se prodcedeaza asa.
In divizia lui Mitica e rau,ca meciurile nu au data fixa,si se amana cand se vrea.Ex Rapid-Jiu anul trecut,sau Steaua-Bacau...in alte tari nu se face asa!

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 11:54
nu este stresant , este chiar gretos pt. ca esti paralela rau cu fenomenul.:headbang:
taci mah in gura aia..........iti zic eu ca ea iti da clasa fenomenul ultras asa ca sssshhhttt:no:

oricum va batem stati linistiti un 3-0 va ajunge..........si pentru ala care zice ca vine la galati sasi strice wekendul : stai acasa ma ca oricum veniti dg de vazut aveti ce vedea dar la meci o sa ne vedeti numai pe noi ultrasii si echipa care vom domina la toate capitolele

Marius.B
9th May 2006, 11:58
Otelul e una dintre cele mai bune echipe din divizia a care joace "acasa". cu toate acestea nationalul i-au incurcat mai mereu, ptr ca noi ca si sportul nu suntem stresati de nimic. deci pronosticul meu de in favoarea nationalului, probabil un 2-1.


De data aceasta lucrurile vor sta altfel.Daca pana acum ati mai "ciupit" ceva acum nu luati nimic.

Otzelaru'
9th May 2006, 12:03
fratii mei cine e sefu galeriei de la otelul ca vreau sa vb cu el sa scrie id-ul de messenger ca vb pe mess cu el sau sa-mi dea id-ul unul din galeria galateana

Luci@n333
9th May 2006, 12:08
taci mah in gura aia..........iti zic eu ca ea iti da clasa fenomenul ultras asa ca sssshhhttt:no:

Cine a zis ca am nevoie de lectii de ultras, nu sunt si nici nu vreau sa fiu.

Si ba astia care stiti sa faceti proteste doar cand nu va da clubu' autocar de deplasare...ciocu mic. (iubitori al oierului din capitala)

Ia ziceti ma...fenomenul asta ultras....de la voi.....cum se manifeste...stiti ce este aia macar o deplasare pe BANII VOSTRI (INDEPENDENTA)?... :-w ...ma gadeam eu.

si da...stiu de prezenta a 2 femei in tur la meciu cu noi ... a fost impresinant ca doar 2 femei sa aiba bani de deplasare dintre toti ,,ultrasii" vostri.

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 12:09
fratii mei cine e sefu galeriei de la otelul ca vreau sa vb cu el sa scrie id-ul de messenger ca vb pe mess cu el sau sa-mi dea id-ul unul din galeria galateana
seful este SUKER da nui stiu idu intreabai pe baieti de la grupa c ei sunt mai apropiati cu el

miril
9th May 2006, 12:16
Ii rog pe galateni sa se foloseasca de PM pentru informatii interne, de acum incolo. In rest, sa lasam terbilismele deoparte si sa ne sustinem echipele civilizat si echipa mai buna sa castige!

Luci@n333
9th May 2006, 12:25
Ii rog pe galateni sa se foloseasca de PM pentru informatii interne, de acum incolo. In rest, sa lasam terbilismele deoparte si sa ne sustinem echipele civilizat si echipa mai buna sa castige!
ok...:)
Suporterul de tastatura din mine spune un 0-2 pe tabela ca anu' trecut :evil:

be@
9th May 2006, 12:30
Otelul-National 5-1

Serios ? Hai . Facem pariu ? Daca ne bate Otelul la diferenta de 4 goluri , eu ma retrag de pe forumul asta . Tu pe ce pariezi ?

miril
9th May 2006, 12:36
Be@, ce chiar vrei sa ne...parasesti?!?! Glumeam, dar cine ar fi pariat ca vom pierde la Farul cu 4-0 dupa 4-1? Lucian, ultrasul din mine spune 2-1 pentru noi!!!

M|tea
9th May 2006, 12:44
daca tot veniti la galati sper sa nu va inecati in Dunare de suparare la sfarsitul meciului! hai bafta la noroc :) si pacat ca nu jucam in cotroceni, ptr ca sigur se lasa Be@ de forum :D

FORZA OTELUL! FORZA PELUZA NORD!

unikt
9th May 2006, 13:18
:yeah: mai oameni buni intelegeti si voi ca OTELUL va castiga , si nu va mai datzi mari suporteri si intratzi la meciuri fara bilet nu mai spun de abonament,eu zic ca OTELUL va castiga 2-0 dar nu mas supara de 1-0 .FORTZA OTELUL

lolo_grupa_c
9th May 2006, 13:25
..........fratii mei din parcul cu platani!!!!!!!!!!cand ajungeti in gl.........sa ma chemati sa va pun covorul rosu'!!!!!!!!!!!asta pt. ca sunt politicos,pt. ca vb. frumos,.....haideti cu niste porumbei albi,sai aruncam....

unikt
9th May 2006, 13:26
BAI MARIUS. B o sa ia doua goluri si noi 3 puncte FORTZA OTELUL

lolo_grupa_c
9th May 2006, 13:26
........??????????????????????????

.........sa fie pace in lumeeee!!!!!!!!!!!llasati rasismul departe de stadion,,,bucurati_va de vremea de afara,iesiti in parc cu prietenele la o cafea,,,,,nu aruncati gunoaie pe jos,,,,,,

......vopsiti ciorile in alb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sa nu facem diferente intre oameni,cu totii suntem egali,!!!!!!!da vopsiti ciorile in alb,!!!!!!

.......poi...........si atunci unde ajungem??????????????va spun io....la spitalu' de nebuni......asa ca hai sa fim seriosi......

unikt
9th May 2006, 13:49
DA CU TOTZI SUNTEM EGALI CU O SINGURA EXCEPTIE " PROSTIA" BRAVO lolo grupa c FORTZA OTELUL

Cristian
9th May 2006, 13:50
FORZA OTELUL Sper sa batem, nu zic ca altii ca sigur batem ca va fi meci greu.

miril
9th May 2006, 13:52
Prostia nu este o...exceptie! HAI PROGRESUL!

unikt
9th May 2006, 13:57
Da La Uni Zace Prostia Mai Mult Ca La Alti Fortza Otelul

Cristian
9th May 2006, 13:57
eu nu inteleg de ce nu-mi lasati mesajele, nu am zis nimic de rau, nici nu am injurat, am zis doar ca de ce nu o lasa cei de la fc national pe Steel_girl in pace sa-si spuna si ea parerea. FORZA OTELUL

Otzelaru'
9th May 2006, 13:59
imi dai si mie vreunu id-ul de la grupa c????tre sa vb cu unu din galerie care merge in deplasari sa sustina echipa

lolo_grupa_c
9th May 2006, 14:01
.....cristi_biggy.............

SORINULTRA
9th May 2006, 14:03
; Multi Ne-au Vazut Nascandu-ne , Putini Ne Vor Vedea Murind; Grupa 'c' Forza Otelul 3-0 .

lolo_grupa_c
9th May 2006, 14:06
DA CU TOTZI SUNTEM EGALI CU O SINGURA EXCEPTIE " PROSTIA" BRAVO lolo grupa c FORTZA OTELUL
,,,,eu am incercat sadau un ex. de cum ar trebui sa vb.......da' sa stii ca eu unu' nu sunt de acord ,da' in situatia de fata nu aveam ce face...asa ca.....cine tre sa ia msg in considerare...sa_l ia

bada_otelul
9th May 2006, 14:42
Ciudata logica: nu este National de nivelul Sportului! Atunci cum se face ca i-am batut si in Cotroceni si in Regie? Eu spun ca Nationalul, cand vrea cu adevarat, greu poate fi invinsa, oricare ar fi echipa adversa.

nu la asta ma refeream,nu te poti lua dupa un singur meci.adevarul e ca sportul sunt pe primul loc,se bat la titlu.nationalul se gandesc mai mult la intertoto si la finala cupei.din cauza finalei am si zis ca nu avem voie sa ratam victoria.
cat despre fetele din galerie,sunt mai mult de 2,fata de voi...la capitolul galerie nu se pune problema cine este mai bun.dupa trioul magic si timisoara in momentul asta noi suntem urmatorii
din pacate nu galeria joaca pe teren,dar nici cu actualii fotbalisti nu avem de ce sa ne fie rusine,echipa avem,galerie avem,si vad ca apar tot mai multi galateni pe forum
pronostic:victorie,dar la limita a otelului.
ps:daca nu vrea careva sa-si strice weekwndul sa ramana la bucuresti,nu va obliga nimeni sa veniti daca nu vreti

geilon
9th May 2006, 16:01
ca o concluzie: "FETELE DIN GALERIA NOASTRA SUNT MAI MULTI CA VOI ACASA"

misto nu? da ce rimeaza.

tutye
9th May 2006, 16:15
Batem si spargem ghinionul pe care il avem acasa......Eu zic un sec 3-0...Forza otelul!!!!!:yeah:

miril
9th May 2006, 16:25
Intr-adevar, unikt, la unii zace prostia mai mult. Nu ma supar ca sunt multi galateni pe acest topic dar v-am rugat sa tratati pe PM lucruri care tin de organizare si alte lucruri de...bucatarie interioara. Este pentru ultima data cand va atentionez sa procedati conform regulamentului, dupa acesta informare voi fi nevoit sa sterg mesajele off topic. CristianGL, am sters mesajul suporterului bancar care a cauzat raspunsul lui Steeel_girl si de aceea ti-am sters acea parte de mesaj prin care atrageai atentia, adica..."S-a rezolvat".

krapulax
9th May 2006, 16:26
bine ai venit, tutye.
si eu zic ca bateti. da nu zic si forza otelul.
m-ar interesa situatia cartonaselor galbine la jucatorii nostri. sunt vreo 4, asa, care mi se par esentiali in clipa de fata si nu as prea vrea sa piarza finala. pe numele lor de botez ovidiu, ovidiu, ryan si john.

miril
9th May 2006, 16:28
Numai daca iau rosu conteaza in finala Cupei nu si acumularea de galbene care conteaza exclusiv in campionat.

bada_otelul
9th May 2006, 16:40
oricum ar trebui sa-i menajeze pt finala,ar fi chiar foarte bine si pt national si probabil si pt noi.oricum toti jucatorii de la national vor fi cu gandul la finala,mai putin la meciul de sambata,bine ca nu mai e duminica.
din aceste motive si sper ca baietii vor sti sa profite si sa castige acasa.
ps:welcome tutye,te-ai hotarat sa intri si tu aici?cu cat mai multi cu atat mai bine

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 16:43
mai era unu care a postat in urma zicea ca voi sunteti peste noi la valoare in retur se inseala rau
Vezi clasamentul returului

1. Sportul 11 9 1 1 29 - 11 28p (+10)
2. Rapid 11 7 4 0 21 - 5 25p (+7)
3. Oţelul 11 6 2 3 20 - 11 20p (+5)
4. Farul 11 6 1 4 14 - 11 19p (+4)
5. Steaua 10 5 3 2 11 - 5 18p (0)
6. CFR Cluj 11 5 3 3 11 - 9 18p (0)
7. Gloria 11 5 2 4 11 - 10 17p (-1)
8. Dinamo 11 5 2 4 16 - 16 17p (+2)
9. FC Vaslui 11 4 4 3 11 - 10 16p (-2)
10. FC Naţional 11 4 3 4 10 - 13 15p (0)
11. Poli Timişoara 11 3 4 4 11 - 13 13p (-2)
12. Jiul 11 3 3 5 13 - 16 12p (-6)
13. Poli Iaşi 11 3 2 6 9 - 11 11p (-4)
14. FC Argeş 11 1 3 7 6 - 18 6p (-12)
15. Pandurii Tg. Jiu 11 1 2 8 4 - 18 5p (-10)
16. FCM Bacău 10 0 1 9 5 - 25 1p (-11)
si voi in tur ati fost in fata noastra deci se va decide in teren cinei mai buna sezonul asta


eu nu inteleg de ce nu-mi lasati mesajele, nu am zis nimic de rau, nici nu am injurat, am zis doar ca de ce nu o lasa cei de la fc national pe Steel_girl in pace sa-si spuna si ea parerea. FORZA OTELUL
esti cristi _m_gl ???
sunt deacord cu el lastio pe Steel_girl in pace sa-si spuna si ea parerea ...........carei treaba ce aveti cu ea ???
FORZA OTELUL
otelul 3-0 fc national

miril
9th May 2006, 16:52
Daca eram peste voi si in retur ne-am fi batut la titlu acum. Ar fi fost de ajuns sa batem pe Jiul si FC Vaslui. Meciul de sambata nu poate fi considerat relevant despre valoarea echipelor, fiind un meci practic fara miza si, in plus pentru noi, in avansul unuia cu miza.

cap
9th May 2006, 16:57
nationalul sa aiaba mare grija ca va avea cel mai urat meci din returul asta si o sa urasca echipa otelul :D
Forta otelul

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 16:58
cati veniti la galati 5-10 insi cum ati venit de atatia ani ??

miril
9th May 2006, 17:09
Pai suntem oameni seriosi, nu de la gradinita. In rest, se vede ca ai cas la gura, altfel ai fi tratat problema suporterilor cu mai mult respect si cu mai putin misto dambovitean. Se vede ca habar nu ai de istoria echipei din Parcul cu Platani. Dar nu-i timpul pierdut, poti sa mai inveti daca ai...disponibilitate, daca nu...

unikt
9th May 2006, 17:13
la galati trebuie sa veniti mai multi ca sa sustineti ekipa ca de sunteti in relatii fffffff bune cu vasluieni lui porumbel , poate joaca si nationalul cu noi cum a jucat si cu vasluiul da noi nu avem nevoie de ..................... stiti voi ce FORTZA OTELUL

Miril Da La Ce Istorie Te Referi A Parcului Sau A Ekipei , Da Ekipa Ce Istorie Are ? Fortza Otelul

miril
9th May 2006, 17:21
Este treaba fiecaruia sa afle si asta inainte de a face afirmatii puerile despre cei 10-15 spectatori ai adversarilor. Altfel, respectivul risca sa para nefamiliar cu fenomenul fotbalul romanesc.

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 17:24
Pai suntem oameni seriosi, nu de la gradinita. In rest, se vede ca ai cas la gura, altfel ai fi tratat problema suporterilor cu mai mult respect si cu mai putin misto dambovitean. Se vede ca habar nu ai de istoria echipei din Parcul cu Platani. Dar nu-i timpul pierdut, poti sa mai inveti daca ai...disponibilitate, daca nu...
alooo gara team intrebat frumos atata tot nam facut nici un misto la ce naiba te gandesti...........si nu ma intereseaza istoria voastra dc mar interesa ???

miril
9th May 2006, 17:33
Frumosul a capatat o noua definitie...misto. Am inteles ca nu tear (sic) interesa istoria noastra, caci observ si alta lipsa de interese. Nu-i bai, nu cu asta se castiga un meci ci se poate castiga,, in schimb, o paine buna! Hai ca am inchis telefonul. Alo, se aude?

geilon
9th May 2006, 17:46
si marmota numara alunele pe calculator. nu?

batem. sa dea Domnu'.

tutye
9th May 2006, 18:14
cati veniti la galati 5-10 insi cum ati venit de atatia ani ??


Wolf...aici nu vorbim cu Stelisti Dinamovisti sau rapidisti..eu din cate am vazut vorbim totusi cu niste oameni civilizati...Si daca is 10 insi asa cum zici tu sunt tocmai din cauza ca sunt civilizati iar la noi in romania nu ai cum sa vezi mai mult de maxim 10-15 suprosteri civilizati.....nu mai fi ironic si fii si tu fair play......eu zic sa-i respectam totusi......Forza Otelul!!!:rosu: pentru tine....:P

bada_otelul
9th May 2006, 18:16
nu stiu ce istorie are nationalul de sa ne speriem,are o cupa,cateva locuri 2(parca de 3 ori),si ceva mai multi ani in divizia A decat otelul.intr-adevar nu trebuie luata la misto dar nici nu vad cine stie ce motiv de lauda

krapulax
9th May 2006, 18:26
tutye- multumim
bada- istoria unei echipe nu inseamna numai performantele (obtinute cine stie cum). n-am zis ca trebuie sa va speriati, n-am zis ca ne laudam. doar atat- fara ironii ieftine
xbitfileplanet- you're a dead man. dead!

bada_otelul
9th May 2006, 18:31
tutye- multumim
bada- istoria unei echipe nu inseamna numai performantele (obtinute cine stie cum). n-am zis ca trebuie sa va speriati, n-am zis ca ne laudam. doar atat- fara ironii ieftine
xbitfileplanet- you're a dead man. dead!

asta am zis si eu,ca nu trebuie luata la misto.cand am zis motiv de lauda ma refeream lauda din partea celorlalti

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 19:07
Wolf...aici nu vorbim cu Stelisti Dinamovisti sau rapidisti..eu din cate am vazut vorbim totusi cu niste oameni civilizati...Si daca is 10 insi asa cum zici tu sunt tocmai din cauza ca sunt civilizati iar la noi in romania nu ai cum sa vezi mai mult de maxim 10-15 suprosteri civilizati.....nu mai fi ironic si fii si tu fair play......eu zic sa-i respectam totusi......Forza Otelul!!!:rosu: pentru tine....:P
da nus ironic deloc am intrebat asta a fost tot am zis poate sau mai inmultit si ei cum am facuto si noi ca mam saturat in bucuresti sa vad numai dealde dinamo rapid si steaua huligani aia care trateaza pe toti de sus

SteelBoy
9th May 2006, 19:49
Vorbim dupa meci ;)
ok:ok: daca e sa invingi cu orice scor vrei iti jur ca vin la voi la galerie si va imbat pe toti cei care veniti la Galati(asta daca veniti!!))dar pana atunci "sweet dreams!!"..

SteelBoy
9th May 2006, 19:53
Etete si la astia! GAGAlatiul a prins glas si face gaga. Sunteti mici si cu gura mare. Nici nu ne obosim prea tare cu voi, miercuri jucam FINALA cupei cu Rapidul. Ala, da, meci! Daca tot mergem la Galati macar avem ce vizita pe acolo? Sau ne stricam bunatate de week-end?
Aoleu dragutule...Daca vrei iti arat cu cea mai mare stima GALATIUL dar sa nu uiti sa inchizi gura cand intri in oras ca nu vrem sa ne spurcati aerul de aci cu ala de capitala si in plus sa te stergi pe picioare cand intri pe stadion!!Aoleu si uite unde statea ala mare.In locul tau nu comentam ca voi nici acasa nu sunteti cati suntem noi intr-o deplasare...dar e clar ca nu esti decat un rozator de seminte la tribuna a 2-a si un ultras la tastatura!!!

iridium
9th May 2006, 19:58
x otelul joaca prost acasa vine dupa o victorie iar national joaca bine in deplasare, posibil si un 2

pec
9th May 2006, 20:00
3-2 pt Otelul. O sa fie greu, dar sigur batem!

SteelBoy
9th May 2006, 20:08
x otelul joaca prost acasa vine dupa o victorie iar national joaca bine in deplasare, posibil si un 2
tu intoarcete la jucariile tale ca habar nu ai de fenomenul asta numit fotbal...auzi nationalul joaca bine in deplasare....posibil insa nu la Galati!:ciocan:

Jonathan Archer
9th May 2006, 21:17
In primavara asta Otelul joaca fabulos in deplasare dar timid acasa.E un complex al jucatorilor fata de meciurile de pe teren propriu dar va veni si clipa cand se va sparge acest complex.Iar cand momentul acela va veni (poate etapa asta) echipa adversa v-a pleca acasa cu o caruta de goluri.

Universal
9th May 2006, 21:25
Aici se vorbeste de Otelul-National ..nu de bnani fratilor :) pronostic 0-3

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 21:42
Aici se vorbeste de Otelul-National ..nu de bnani fratilor :) pronostic 0-3
ce rau esti ma.......nu ti se pare cam mult 0-3 asta

Universal
9th May 2006, 21:44
Ai mai c aam glumit :) desigur era vorb ade 3-0 daca mi-ai citit de dinainte meajele, no, bine, ca erai atent , exista si oameni atenti, nu numai fanatici

STEELMAN
9th May 2006, 22:59
hai sa fim realisti de alde 4,5-0 sunt satul chiar nu vad ce rivalitate poate fi intre noi si bancari pe care eu ii vad niste oameni foarte decenti si cu bun simt.galateni va rugam purtati-va corespunzator.nu pot sa nu vad nr de forum'isti din gl din ce in ce mai mare.welcome si sper sa aveti continuitate chiar si cand echipa va avea si momente mai putin bune pt ca inca nu sa nascut echipa invincibila.FORZA GRUPA C MILITANTA ULTRA!

cap
9th May 2006, 22:59
lsati ma ca vom vede la meci exact scorul :D

Cristian
9th May 2006, 23:08
Moaammaa ce au evoluat lucrurile pe aici de cand nu am mai intrat :D
Da Wolf_ultras acum am vz ca ai scris ;)
FORZA OTELUL
repede fanii astia fanatici a lu fc national au luat fata peste picior, ce ea nu are dreptu sa scrie aici ? ma refer la STeel_Girl
Sper o Victorie Otelara Sambata

Cra10veanu
9th May 2006, 23:11
Esti cam pervers mai oltene, la topicul cu FC Arges ziceai ca speri sa bata FC Arges sa nu-i mai vezi pe moldovenii astia din grupa C care si-au luat-o in cap ca sunt ultrasi si au prins tupeu ca au batut pe Dinamo pe aici pe forum, acum ce faci te-ai sucit ca nu prea esti hotarat cu cine tii sau doar iti place sa te bagi si tu in seama pe aici daca in divizia B te-ai plictisit:ciocan: :ciocan: :ciocan:
bai tinere sa te pun la punct cum trebuie, se vede clar cu cine tin (uite-te atent la echipa favorita), eu imi expun parerile la fiecare meci. Legat de divizia B, pe mine nici nu ma bucura ca promovam, ca acest lucru vine de la sine :D, pe langa performantele Craiovei promovarea este un floc in fata p..ii intelegi ? si nu e vorba ca m-am sucit aici, dar dintre national si otelu o vad castigatoare pe otelu, legat de grupa C, nu va mai dati rotunzi ca aia nu-s ultrasi, va invitam in banie la anu sa vedeti ce inseamna galerie :ok:

Luci@n333
9th May 2006, 23:15
Intr-adevar, unikt, la unii zace prostia mai mult. Nu ma supar ca sunt multi galateni pe acest topic dar v-am rugat sa tratati pe PM lucruri care tin de organizare si alte lucruri de...bucatarie interioara. Este pentru ultima data cand va atentionez sa procedati conform regulamentului, dupa acesta informare voi fi nevoit sa sterg mesajele off topic. CristianGL, am sters mesajul suporterului bancar care a cauzat raspunsul lui Steeel_girl si de aceea ti-am sters acea parte de mesaj prin care atrageai atentia, adica..."S-a rezolvat".
Abuz de putere..cu cenzura....
Si baiatu care zice ca da de baut...si astea...vezi ca beau doar suc de fructe.(eventual ceva mai fermentate):ok: merci mult....la anu fac si eu cinste.
Hai pa ca urmeaza sa castigam singurul meci care mi-am dorit sa-l castigam in editia asta de campionat...FINALA CUPEI!!!
Din partea mea..puteti sa ne dati si 1000000000000000009 la 0 ....ce conteaza, de retrogratat nu retrogradam, de castigat campionat nu castigam... ne incalzim si noi cu voi pt meciul care cu adevarat conteaza.

Cristian
9th May 2006, 23:16
bai Oltene scuze ca-ti spun dar nu mai fi asa de plin de tine, ca vezi Doamne asta e galerie, ca si cum ai spune ca nu facem nimic ptr miscarea ultra, stai tu linistit ca nu sunteti voi cei mai tari, aveti si voi 500-1000 de oameni care canta dar restu samantari, am vazut eu. FORZA OTELUL
Scuze de offtopic

Cra10veanu
9th May 2006, 23:19
nu stiu unde ai vazut tu 1000 de persoane la noi pe stadion, ca deobicei e stadionu plin, si nu-ti vorbeam de samantari, ci de peluza sud unde-s ultrasii, ai vazut tu numai 1000 de persoane ? :D or fii restu samantari, dar macar nu-s si stelisti in acelasi timp :D

tuxie
9th May 2006, 23:23
bai Oltene scuze ca-ti spun dar nu mai fi asa de plin de tine, ca vezi Doamne asta e galerie, ca si cum ai spune ca nu facem nimic ptr miscarea ultra, stai tu linistit ca nu sunteti voi cei mai tari, aveti si voi 500-1000 de oameni care canta dar restu samantari, am vazut eu. FORZA OTELUL
Scuze de offtopic

Omule, acum si eu tin cu Otelul la multe meciuri - pura simpatie pentru faptul ca Otelul a reusit sa redevina o echipa care face un joc cum putin vezi in Divizia A. Insa atitutinea ta este gresita aici - nu stiu daca ai fost vreodata sa vezi cum e un meci al Universitatii la Craiova. Iti spun sincer, este una din echipele ale carei galerie ma surprinde in 2 feluri: cel placut, prin patima pe care o au pentru echipa lor, este o parte din ei, chiar si din samantarii de care vorbesti tu, dar si cel neplacut, prin violenta extrema pe care o practica. Crede-ma, mai bine te duci si te p*si pe stadionul lui Dinamo cand va juca (daca va juca) vreodata o finala de UEFA, decat sa strigi "m**e Universitatea" in Craiova.

Cristian
9th May 2006, 23:23
Mda bine, nu ma cert cu tine ca nu are nici-un rost
Voi sa va vedeti promovati si dupa aia sa comentati,
Si asta cu stelistii stai linistit ca atunci cand vine omu pe stadion nu ai de unde sa stii ca e stelist sau ce e

tuxie
9th May 2006, 23:23
or fii restu samantari, dar macar nu-s si stelisti in acelasi timp :D
Punctul pe i.
Nota 10, oltene, sa traiesti!

Cra10veanu
9th May 2006, 23:25
Mda bine, nu ma cert cu tine ca nu are nici-un rost
Voi sa va vedeti promovati si dupa aia sa comentati,
Si asta cu stelistii stai linistit ca atunci cand vine omu pe stadion nu ai de unde sa stii ca e stelist sau ce e
sintem promovati de multi prietene :ok:
apropos, nu ma cert! :)

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 23:29
oltene aveti boala pe noi ??..........dupa ce vam rupt la voi acasa vam facut de tot rasu ??

Cra10veanu
9th May 2006, 23:30
n-avem boala pe voi, sinteti prea mici sa avem boala pe voi, avem noi boala pe altii, stiu ei cine-s

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 23:32
n-avem boala pe voi, sinteti prea mici sa avem boala pe voi, avem noi boala pe altii, stiu ei cine-s
si voi tratati ma lumea de sus .....suntem mici ca nu avem istoria voastra..........dar in rest:happy

STEELMAN
9th May 2006, 23:32
nu ati inteles nimic.ca au fost braileni stelisti la meciul direct asta e altceva.
in principiu nu ati fost acolo...

Cristian
9th May 2006, 23:33
Suntem prea mici, bai fugi de aici, tu nusht ce campionat urmaresti dar din cate am vazut eu nu mai exista echipe mici. Adik ce voi sunteti asa de imensi ? Hai nu te mai rupe acum in figuri din pricina promovarii ca daca era sa mai stati in B nu aveati asemenea glas.
FORZA OTELUL

Cra10veanu
9th May 2006, 23:34
privim de sus, cand sintem atacati de jos :D

tuxie
9th May 2006, 23:35
Aici din cate stiu eu e vorba de Otelul - National, nu de Otelul - U Craiova, asa-i? Lasati si voi disputele astea stupide pana la anul :)
Hai ca si olteanu' tot cu voi tine pana la urma, ca nu-i suporta pe mitici :D

Cra10veanu
9th May 2006, 23:35
Suntem prea mici, bai fugi de aici, tu nusht ce campionat urmaresti dar din cate am vazut eu nu mai exista echipe mici. Adik ce voi sunteti asa de imensi ? Hai nu te mai rupe acum in figuri din pricina promovarii ca daca era sa mai stati in B nu aveati asemenea glas.
FORZA OTELUL
noi nici nu trebuia sa retrogradam, de aia n-am stat mai mult de un an , pt ca locul nostru nu este acolo. Va pun o intrebare : cum este posibil ca o echipa care cu acelasi lot a terminat pe locu 4 sezonul precedent, un an mai tarziu a retrogradat ? si jumatate din jucatori joaca la dinamo acuma ? va las sa reflectati

tuxie
9th May 2006, 23:38
noi nici nu trebuia sa retrogradam, de aia n-am stat mai mult de un an , pt ca locul nostru nu este acolo. Va pun o intrebare : cum este posibil ca o echipa care cu acelasi lot a terminat pe locu 4 sezonul precedent, un an mai tarziu a retrogradat ? si jumatate din jucatori joaca la dinamo acuma ? va las sa reflectati
Unii oameni n-au auzit de Cainetzoiu :D
Pe romaneste: daca v-a mancat in c*r, scarpinati-va :evil:

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 23:41
faza e ca pana sa vina iar MRIUS STAN la noi am avut numai hoti si lingai in conducere care au stat cate un an respectiv 2 si sau ciordit dupa ce au cules aldea boghici si parvu .daca era stan de pe atuncea ne bateam la titlu stai calm

Cristian
9th May 2006, 23:41
Am auzit ca vrea Dinel STaicu si cu Netoiu si cu Borcea sa cumpere Craiova =)))

Cra10veanu
9th May 2006, 23:41
a inceput sa ne manance prea tarziu, pana si gazonul de pe stadion era corupt! eu sincer sint fericit ca universitatea a retrogradat (probabil sint singurul oltean care gandeste asa) dar era singura solutie pt a reface Craiova si sa avem bucurii in anii ce urmeaza !

miril
9th May 2006, 23:44
Lucian, niciun abuz, a actiona preventiv este un mod de a favoriza un dialog civilizat. Ca nu intotdeauna masura da si rezultate, asta-i alta treaba! Multumesc acelor galateni care au inteles ca ei sunt adversarii nostrii si nu inamicii nostrii. Sper ca cei mai buni sa castige desi gandul nostru este in alta parte. HAI PROGRESUL! In rest, va rog sa mutati discutiile off topic pe un topic adecvat despre U Craiova si situatia ei.

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 23:57
voi ati avut bulan cu noi cand am jucat in cupa la penalti ff simplu acuma puteam sa fim noi in locul vostru......FORZA OTELUL

Marius.B
10th May 2006, 00:00
Be@, ce chiar vrei sa ne...parasesti?!?! Glumeam, dar cine ar fi pariat ca vom pierde la Farul cu 4-0 dupa 4-1? Lucian, ultrasul din mine spune 2-1 pentru noi!!!


Nu mai aveti voi de aceasta data norocul pe care l-ati avut in tur cand ati inscris golul victoriei in min 90.
P.S.va stresati degeaba o sa pierdeti si cele 3 puncte de la Galati si Cupa.

STEELMAN
10th May 2006, 07:30
poate va mai urcati in borcan!:D
e fosta propietate a politiei galatene/hello

SORINULTRA
10th May 2006, 08:59
nici nu se pune problema echipei invingatoare . poate nu o sa facem scor cum am facut cu dinamo,bacau,pitesti dar un 2-0 tot va dam.......

The_Blonde
10th May 2006, 09:23
Nu intra omu' o zi pe net si cand intra vede ca a starnit controverse pe aici!Desi nu asta era itnentia mea....Sunt fata!Da!Si nu vad care e treaba?Nu credeti ca fetele sunt suportere adevarate?Oricum nu asta era treaba.E adevarat ce a spus STEELMAN bancarii si cu otelarii nu imi aduc amitne cand au avut ceva de impartit.Totusi nu pot trece cu vederea ca unii suporteri bancari,emana un aer de superioritate de Bucuresti....lucru care mie mi se pare BLEAH!!!! FORTZA OTELUL!!!!

SORINULTRA
10th May 2006, 09:27
oricand , oriunde, si in orice imprejurari e buna o fata . grupa c ............ otelul

miril
10th May 2006, 09:33
Sa vedem lucrurile din partea lor buna, ambele tabere sunt optimiste, cu un plus pentru galateni. Pozitiv ar fi si daca, in continuare, am incerca sa ne exprimam la subiect si nu sa ne intepam inutil reciproc. HAI PROGRESUL!

The_Blonde
10th May 2006, 09:45
Miril dar i-a zi locuiesti prin Progresul?Am si io rude pe acolo...cam plina de gropi zona!!!oricum ca sa revenim la meciul nostru,pana la urma se jaoca samabata seara nu?A si inca o chestie dak s-a descoperit ca Nogo si Rancan nu erau cu actele in regula mai au drept de joc sambata?

tutye
10th May 2006, 10:17
Miril dar i-a zi locuiesti prin Progresul?Am si io rude pe acolo...cam plina de gropi zona!!!oricum ca sa revenim la meciul nostru,pana la urma se jaoca samabata seara nu?A si inca o chestie dak s-a descoperit ca Nogo si Rancan nu erau cu actele in regula mai au drept de joc sambata?


Da au, ca s-a rezolvat problema.....cat despre replicile cu cei de la unv. CRaiova...eu zic ca nu are rost sa ne intepam cu cei cu care chiar nu am avut nimic niciodata....Noi ar trebui sa ne vedem de Stelistii astia care se inmultesc pe zi ce trece in galati ca de altfel si in tara.....Astia care cand vin pe stadion au cate 2 geci pe ai sa nu li se vada tricoul care il au pe dedesupt..astai care la anu daca ajunge Dinamo prin semifinale o sa se bata toti cu pumnul in piept ca sunt Dinamovisti.....Forza Otelul!!!!

The_Blonde
10th May 2006, 10:25
Mersi Tutye!!!Ne vedem sambata la meci.....
Pentru cel care a intrebat dak au ce vedea in Galati sau isi strica weekendul aiurea,am o vorba:tu cand vii in deplasari vii ca in excursie?ma mir ca nu vrei sa vezi si muzeele!!! :) oricum nu am vrut sa par rea dar Galatiul este un oras frumos,pacat insa ca voi nu o sa vedeti prea mult din el pentru ca o sa veniti la stadion pe soseaua de centura :)))

Bancaru
10th May 2006, 10:29
Zona Progresul nu are nicio legatura cu echipa. Numai numele. In rest... FC National, sau Progresul, este situata in Cotroceni - 13 Septembrie iar zona Progresul... prin Berceni, cam asa ceva.
12 pagini pentru acest meci? Nici nu cred ca merita. Ce s-a putut spune atat? Putem sintetiza in 2 cuvinte: Hai Progresul!

The_Blonde
10th May 2006, 10:35
Mmmm n-am stiut de faza asta...cunosc si eu zona progresul crede-ma....am locuit in berceni...in fine nu stiam ca la Fc National i se mai spune si asa.Mie mi se pare remarcabil ca pentru un meci aparent fara miza se agita lumea....e un lucru imbucurator ca suporterii isi dau interesul!!!!!

SORINULTRA
10th May 2006, 10:45
adica galatenii ca la toate meciurile i si dau interesul , ca de la national nu am vazut mai mult de 2,3 insi. otelul 2-0 national

Cristian
10th May 2006, 11:44
Asa Steel_Girl pune-i la punct, ca doar si fetele au dreptul la o opinie
Forza OTELUUL

WOLF_ULTRAS
10th May 2006, 12:02
Asa Steel_Girl pune-i la punct, ca doar si fetele au dreptul la o opinie
Forza OTELUUL
zile :D:ok:
forza otelul

lolo_grupa_c
10th May 2006, 12:12
...da da da da........asta ar trebui sa facem ...sa nu ne mai punem minte cu astia care nau treaba pe acasa,,,,,

SORINULTRA
10th May 2006, 14:24
ca o curiozitate cati membri are galeria lui fc national ? veniti la galati cu un taxiu si doua biciclete?

Cristian
10th May 2006, 15:00
Fanfara, unde e fanfara, aia erau miezu.
FORZA OTELUL

SORINULTRA
10th May 2006, 15:16
s au scindat mai acum sunt 2 factiuni , aia fanfara cica sunt aripa dura a galeriei

bada_otelul
10th May 2006, 16:28
dupa cum se prezinta cele doua echipe pare un meci fara miza,dar pt noi miza este onoarea,victoria acasa,au fost prea putine in ultimul an.nationalul vine ca in vacanta dar nu se stie ce surprize mai au.
ce bine ca suntem asa multi galateni pe forum,important e sa fim alaturi de echipa si la bine dar mai ales la rau.forzza otelul!

chinezu
10th May 2006, 16:42
Cel mai lipsit de importanta meci al etapei.Va castiga National la scor.

Cristian
10th May 2006, 16:52
Fie ca tine chinezule, dar multi au zis asa si au iesit cu coada intre picioare. Nu are nici un rost sa ne certam si sa ne contram, fiecare cu parerile lui.

cap
10th May 2006, 17:14
noi nici nu trebuia sa retrogradam, de aia n-am stat mai mult de un an , pt ca locul nostru nu este acolo. Va pun o intrebare : cum este posibil ca o echipa care cu acelasi lot a terminat pe locu 4 sezonul precedent, un an mai tarziu a retrogradat ? si jumatate din jucatori joaca la dinamo acuma ? va las sa reflectati

Foarte simplu nati avut un antrenor capabil sa conduca o echipa

bgd2007
10th May 2006, 18:11
poate va mai urcati in borcan!:D
e fosta propietate a politiei galatene/hello

Ce-i cu asta?

WOLF_ULTRAS
10th May 2006, 18:12
Ce-i cu asta?
uitate la poza si poate o sa intelegi

bgd2007
10th May 2006, 18:23
pai da ce-i cu poza aia?

WOLF_ULTRAS
10th May 2006, 18:26
fani de alu fc national care au mai fost la galati sau suit in postul ala de politie abandonat de langa combinat........si steelman a zis si el poate va mai suiti in postu de politie

bgd2007
10th May 2006, 18:45
mi-am dat si eu seama ca sunt fani fc national dar nu stiam in ce s-au suit.

miril
10th May 2006, 18:58
Cartierul Cotroceni este unul dintre cele mai selecte cartiere ale Bucurestiului, iar FC National este urmasa, dupa schimbarea numelui, a echipei Progresul Bucuresti, echipa tutelata mult timp de BNR, cu stadionul in cartierul Cotroceni, un stadion sic, modern. Pe vremuri Progresul avea in jur de 10 (zece) mii de suporteri, astazi, in jur de o mie, in perioadele faste. Asa se scrie istoria! Pe acest forum, suporterii lui FC Nationali sunt dintre cei mai dinamici si angajati, asa ca...sa ne referim la meci, ca asta-i subiectul. HAI PROGRESUL!

starsteel
10th May 2006, 19:04
Am auzit ca daca aplicam acelasi "tratament" precum bancarii in meciul cu Steaua da Copos cate un cozonac. Cica pt. o clavicula rupta la un bancar australian se ofera realizatorului chiar 2 cozonaci.:drak:

WOLF_ULTRAS
10th May 2006, 19:59
pustietate mare aici nu se cearta nimeni nu se contrazice nimeni....plictiseala.....forza otelul

SteelBoy
10th May 2006, 20:51
Duelul va fi sambata ...mai mult pe teren ca intre galerii nu va fi nici un duel ...ca nu avem cu cine ...deci FORZA OTELUL !!FORZA S.B!!

Universal
10th May 2006, 21:06
Bine ca nu se cearta nimeni,ma si saturasem de nebuni. Acum totul va fi bine,.Sa bata Otelul si vad aici cateva sute de mesaje pline de ''iubire''

Cristian
10th May 2006, 21:29
Va corectez, ala e post de militie, in niciun caz de politie :D

cap
10th May 2006, 22:52
pustietate mare aici nu se cearta nimeni nu se contrazice nimeni....plictiseala.....forza otelul
aha pustiea ca pustietatea dar nai cu cine sa te contrazici nu neaparat sa ne certam
Forta otelul vinci per noi

scuze pt greseli eram cam grabit

georgemp
10th May 2006, 23:08
Pana la urma cand se joaca meciul,sambata sau duminica?Eu stiu ca sambata...

WOLF_ULTRAS
11th May 2006, 00:38
sambata :D


Va corectez, ala e post de militie, in niciun caz de politie :D
i se mai zice si borcan :evil: de militie :P

lolo_grupa_c
11th May 2006, 13:43
.....ce sa mai zic......deja ma gandesc la meciul cu poli timisoara!!!!la ce sa ne mai batem capul cu astia de la national??cand meciul e castigat cu 5 zile inainte???...traiasca ultrasii adevarati,cei care se implica in realizarea coregrafiilor,acei suporteri care nu lasa capul plecat niciodata,acei suporteri care respecta la sange legile(nescrise) ultras,acei suporteri care merg dupa echipa indiferent de mijlocul de transport,indiferent de ziua din calendar,acei suporteri care isi respecta rivalul atunci cand acesta este mai bun...etc,etc....respect pt. acesti suporteri...in rest sunteti=0(zero)

bgd2007
11th May 2006, 13:56
.....ce sa mai zic......deja ma gandesc la meciul cu poli timisoara!!!!la ce sa ne mai batem capul cu astia de la national??cand meciul e castigat cu 5 zile inainte???...traiasca ultrasii adevarati,cei care se implica in realizarea coregrafiilor,acei suporteri care nu lasa capul plecat niciodata,acei suporteri care respecta la sange legile(nescrise) ultras,acei suporteri care merg dupa echipa indiferent de mijlocul de transport,indiferent de ziua din calendar,acei suporteri care isi respecta rivalul atunci cand acesta este mai bun...etc,etc....respect pt. acesti suporteri...in rest sunteti=0(zero)

De unde-i mai meciul castigat cu 5 zile inainte?????( e blat?)
Visezi?
Stai sa vezi pe teren ce iese.

Bancaru
11th May 2006, 15:11
Am auzit ca daca aplicam acelasi "tratament" precum bancarii in meciul cu Steaua da Copos cate un cozonac. Cica pt. o clavicula rupta la un bancar australian se ofera realizatorului chiar 2 cozonaci.:drak:
Vedeti ca in aparare sunt Sapunaru si Burca. E liber la spital la voi? E doctorul ala, Bacalbasa, care se ocupa de cazurile bune de dat la Pro(st) TV la ora 17.00.

cap
11th May 2006, 17:39
Vedeti ca in aparare sunt Sapunaru si Burca. E liber la spital la voi? E doctorul ala, Bacalbasa, care se ocupa de cazurile bune de dat la Pro(st) TV la ora 17.00.

dar dc intrebi ? vreti sa stea tota echipa progresul in spital no sa puteti pt ca la noi se sta cu spaga in spital si deja locurile rezervate :d

Platanu
11th May 2006, 18:17
.....ce sa mai zic......deja ma gandesc la meciul cu poli timisoara!!!!la ce sa ne mai batem capul cu astia de la national??cand meciul e castigat cu 5 zile inainte???...traiasca ultrasii adevarati,cei care se implica in realizarea coregrafiilor,acei suporteri care nu lasa capul plecat niciodata,acei suporteri care respecta la sange legile(nescrise) ultras,acei suporteri care merg dupa echipa indiferent de mijlocul de transport,indiferent de ziua din calendar,acei suporteri care isi respecta rivalul atunci cand acesta este mai bun...etc,etc....respect pt. acesti suporteri...in rest sunteti=0(zero)Pe scurt:FANS FC NATIONAL.

Luci@n333
11th May 2006, 19:13
.....ce sa mai zic......deja ma gandesc la meciul cu poli timisoara!!!!la ce sa ne mai batem capul cu astia de la national??cand meciul e castigat cu 5 zile inainte???...traiasca ultrasii adevarati,cei care se implica in realizarea coregrafiilor,acei suporteri care nu lasa capul plecat niciodata,acei suporteri care respecta la sange legile(nescrise) ultras,acei suporteri care merg dupa echipa indiferent de mijlocul de transport,indiferent de ziua din calendar,acei suporteri care isi respecta rivalul atunci cand acesta este mai bun...etc,etc....respect pt. acesti suporteri...in rest sunteti=0(zero)
Ai uitat un amanunt foarte esential si primordial... sa faca ce zici tu mai sus INDEPENDENTI
da' poate nu ai de unde sa sti amanunte dintr-astea neesentiale si daca da atunci jos caciula.

lolo_grupa_c
11th May 2006, 20:11
.....da ai dreptate........

Marius.B
12th May 2006, 00:07
De unde-i mai meciul castigat cu 5 zile inainte?????( e blat?)
Visezi?
Stai sa vezi pe teren ce iese.

O sa iasa o victorie pt noi.Nu o sa mai aveti norocul de acum vreo 3-4 ani cand ne-a arbitrat Serea si pe la finalul meciului le-a acordat gratis celor de la National un 11m.Ne vom razbuna si pt meciul din tur si pt eliminarea din Cupa.

lolo_grupa_c
12th May 2006, 00:37
....cititi revista "suporter"!!!!!!!!!!pt. astia care vorbesc asa.....aiurea.....mai bagati si voi la cap ceva !!!

SORINULTRA
12th May 2006, 08:47
ce i mi place mie ca toate galeriile din tara se bat cu pumnul in piept ca sunt independenti de club. dar adevarul nu este acesta nici pe departe , cati membri cotizanti au galeriile din capitala? ........ nici unul, si asa este peste tot in tara . intradevar vorbele sunt frumoase. de exemplu dinamo a inceput razboiul cu becalii cand le a taiat fondurile pt. galerie.

Bancaru
12th May 2006, 10:22
dar dc intrebi ? vreti sa stea tota echipa progresul in spital no sa puteti pt ca la noi se sta cu spaga in spital si deja locurile rezervate :d
Daca e asa nici nu ma gandesc sa va incurcam. Stati voi, ca sunteti abonati, iar noi o sa ne vedem de drum. Sapunaru si Burca vor fi pe baricade. Personal sper sa se dea si Ersin pe brazda, ca are cu ce.

Hipgnosis
12th May 2006, 12:14
Sper sa castige Otelul. Si sa vedem o seria a doua la actiunea "Poligraful". :headbang:

be@
12th May 2006, 12:26
Asa . Si care-i problema ta ? Daca Iacov , antrenorul si jucatorii au avut curajul sa faca testul cu poligraful , inseamna ca sunt curati .

tuxie
12th May 2006, 12:27
Asa . Si care-i problema ta ? Daca Iacov , antrenorul si jucatorii au avut curajul sa faca testul cu poligraful , inseamna ca sunt curati .
Sau ca s-a facut blat cu omul care coreleaza variatiile de pe graficul respectiv cu inregistrarea audio :D

be@
12th May 2006, 12:30
Eh , da , sigur . :D
As vrea sa vad si alti conducatori ca se duc sa faca testul cu poligraful .

starsteel
12th May 2006, 12:37
Asa . Si care-i problema ta ? Daca Iacov , antrenorul si jucatorii au avut curajul sa faca testul cu poligraful , inseamna ca sunt curati .
Dupa meciul cu Rapid sa fi facut testul cu poligraful si atunci sa vezi ce surprize ar fi iesit. Apropo stie cineva rezultatul testului eventual chiar si intrebarile?

SORINULTRA
12th May 2006, 12:42
vedeti va de treaba si prostia aia cu poligraful a fost tot o manevra de imagine a lu aia de la national o vrajeala pusa in aplicare de presa si conducatorii lu national

be@
12th May 2006, 12:44
Care-i problema cu meciul impotriva Rapidului ? Hai , ca ma faci sa rad . Ma asteptam la mai mult de la unul care are 38 de ani . In tur i-am batut , iar pe Giulesti era sa plecam cu un egal . Daca Rapidul facea blaturi , nu ajungea asa sus in UEFA .

Universal
12th May 2006, 12:46
Blat? Otelul-National? NU cred. Natioanl nu are decat un singur obiectiv:Cupa, in rest ..nimica, Otelul are avant -deci nu cred de vreun noncombat.

Hai Boro :))))))) Super-Boro:)))) 0-4cu Fc Sevilla...aoleu.....

SORINULTRA
12th May 2006, 13:13
numai blaturi aveti in cap .fiti seriosi otelul nu a facut si nu va face nici un blat

Universal
12th May 2006, 13:19
Anul acesta nu.Eu sper( dar degeaba,vad cu ochii mei) sa nu mai existe in veci asa ceva in Rom . Poate in 10 ani cand avem, alta generatie.

Hipgnosis
12th May 2006, 14:08
vedeti va de treaba si prostia aia cu poligraful a fost tot o manevra de imagine a lu aia de la national o vrajeala pusa in aplicare de presa si conducatorii lu national

Evident!
A fost doar o plasa aruncata celor ca be@, care pun botul la orice.

Universal
12th May 2006, 14:19
Poligraful nu este 100% ''aduator de adevar''-tampeniile presei-poate poligraful de la politie..acolo merge

OVIDIU 62
12th May 2006, 14:28
victorie galateana 100%

Universal
12th May 2006, 14:37
Da..si nu...Nationalul este o echipa imprevizbila din taote punctele de vedere

UrsMeier
12th May 2006, 14:42
otelul nu joaca prea bine acasa......si se poate intampla orice

Universal
12th May 2006, 14:50
Tocmai ,te poti astepta la un 2-1 si se intaorce roata la 3-2

SORINULTRA
12th May 2006, 15:22
forza otelul 3-1

lolo_grupa_c
12th May 2006, 15:25
....victorie pt. OTELUL!!!!!!!!!!!!!!!altceva?cu cina sa_mi bat io capu' azi???vad ca nu am cu cine..........

starsteel
12th May 2006, 15:58
Care-i problema cu meciul impotriva Rapidului ? ....
Ala din Cupa care il jucati miercuri. Adica cati nationalisti o sa puna botul? asta era mesajul.
P.S. Eu de la o persoana care defileaza cu super boro! nu ma astept la nimic

WOLF_ULTRAS
12th May 2006, 16:03
de 3 zile numai vreme nasoala ploaie intruna :( poate maine se mai lumineaza cerul sa vina lumea la stadion oricum eu vin oricea ar poate sa ploaie si cu pietroaie FORZA OTELUL

Universal
12th May 2006, 16:05
Aici este soare si frumos,vino aici! La o bere buna. Sper sa bata Otelul :)

chinezu
12th May 2006, 16:37
Va fi cea mai lejera victorie a Nationalului in deplasare din acest campionat.Acasa galatenii sunt cam impiedicati.

Cristian
12th May 2006, 16:41
Oameni buni, scoateti cuvantul blat din dreptul echipei Otelul, ca toate meciurile le jucam pe teren s-a vazut (2-3 cu Sportul cand inca aveam emotiile retrogradarii...)

Cat despre meciul de maine asteptam un joc curat, plin de faze de poarta si de goluri din partea echipei Otelul desigur. FORZA OTELUL

Si mie mi se pare vrajeala chestia cu poligrafu, dar nici nu-i pot suspecta pe National de blat cu jiul sau cu vaslui

Cristian
12th May 2006, 16:43
Va fi cea mai lejera victorie a Nationalului in deplasare din acest campionat.Acasa galatenii sunt cam impiedicati.


Asa e chinezu, pana la proba contrarie

Scrie si tu cu ce echipa tii macar sa stim si noi minimum despre cineva care-si da cu parerea

WOLF_ULTRAS
12th May 2006, 16:44
Aici este soare si frumos,vino aici! La o bere buna. Sper sa bata Otelul :)
unde in buc ?dai tu berea :P:D :rolleyes: ?

Universal
12th May 2006, 16:53
din pacate nu-zi München si un tv LCD

WOLF_ULTRAS
12th May 2006, 16:55
din pacate nu-zi München si un tv LCD
:ok: dar in ce oras ai stat in romania :D

Universal
12th May 2006, 16:57
nicaieri ,nu provin din Rom :) am trait doar 3 ani in Pitesti

WOLF_ULTRAS
12th May 2006, 16:58
nicaieri ,nu provin din Rom :) am trait doar 3 ani in Pitesti
deci pana la urma deunde provii tu ce nationalitate ai

Universal
12th May 2006, 16:59
bunicii din partea mamei sunt romani in rest suntem ger ,suedezi, austrieci

WOLF_ULTRAS
12th May 2006, 17:04
bunicii din partea mamei sunt romani in rest suntem ger ,suedezi, austrieci
aha :D
hai ca am facut un pic de offtopic :rolleyes: dar ce naiba sa facem daca aici nu se vb nimic interesant nu se contrazice nimeni.........oricum maine la de la ora 16:00 prezent la stadion la peluza NORD sa sutin echipa FORZA OTELUL batem 3-1..........doamne ajuta fara ploaie maine ca sa mai vina si samantari la stadion:ok:

tutye
12th May 2006, 17:14
Cine sare SIDEXPLOZIA ALE ALE......3 0......

Universal
12th May 2006, 17:16
Ma astept sincer la un rezultat -victorie claar a Otelului(imii cer scuze de ortografie, dar cu bunica vorbesc doar 1 pe saptamana, in Rom vin de 6 ori pe an) eu spun un 4-1 ar face lumea fericita :)

WOLF_ULTRAS
12th May 2006, 17:21
Cine sare SIDEXPLOZIA ALE ALE......3 0......
SIDEXPLOZIA sare ALE ALE/OLE/........3-1.........forza otelul..FORZA OTELUL...lupta galati...LUPTA GALATI...galeria ta...GALERIA TA...VREA maine sa bati ALE OTELULE ALE...ALE OTELU ALE:ok:

Bancaru
12th May 2006, 17:30
Ajută sinistraţii
Directorul general al Oţelului, Marius Stan, a anunţat că încasările de la partida cu FC Naţional vor fi donate unor familii afectate de inundaţii, împreună cu banii strînşi de la meciul precedent cu Vaslui. "Suma strînsă pînă acum este derizorie. Sper ca gălăţenii să vină la meci şi să plătească bilet, să înţeleagă că pot contribui la alinarea suferinţei oamenilor. Dacă nu vor veni mulţi spectatori, vom suplimenta noi suma", a spus Marius Stan.

JOS PALARIA, DOMNULE STAN!