PDA

View Full Version : Etapa 27: Poli Iasi - Jiul



ADelPiero
8th May 2006, 01:20
Duminica, 14.05.2006, Poli Iasi - Jiul Petrosani, (17,00, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ULTRAS-STEEL
8th May 2006, 01:22
rupe iasiu 2-0

rhadoo
8th May 2006, 01:29
daca nu scoatem macar un punct la iasi va fi greu sfarsitul de campionat
eu sper un X 2
daca va fi asa atunci sa terminat cu retrogradarea
HAI JIUL PETROSANI!

Cra10veanu
8th May 2006, 01:31
x2 , Jiul are sansa de-a castiga 3 puncte la iasi, in cel mai rau caz 1 pct

Rossi
8th May 2006, 01:32
1 solist

PaRazytul
8th May 2006, 01:39
Sa dau si yo un pronostic.. 0-1 !!!
FORZA JIUL PETROSANI

r3my
8th May 2006, 01:48
Am votat X, dar sper intr-un 2. La o adica, se poate.

Haide Jiul... haide Jiul... haideee...... /hello /hello /hello

iaro
8th May 2006, 04:29
Jiul vine foarte motivata la noi ca sa se fereasca de grijile retrogradarii, iar ai nostri nu se descurca minunat pe teren propriu. Deci, cred ca va fi o partida deschisa oricarui rezultat, dar mai mult inclin spre un 1-0 pentru Poli.
Iar parerea mea e ca si in cazul in care vor pierde la noi, Jiul nu merge in B pentru ca au echipa superioara Pandurilor.

B0gdaaaN
8th May 2006, 07:15
meci greu...jiul o sa vina la iasi sa scoata din punctele care le`au pierdut cu dinamo...cred ca o sa`i batem...greu dar ii batem

rhadoo
8th May 2006, 10:47
daca joaca poli ca si cu sportu,trebuie sa avem noroc ca sa aducem ceva acasa,dar daca luam 1punct ne este suficient ca sa scapam de retrogradare
HAI JIUL PETROSANI!

bada_otelul
8th May 2006, 10:49
poli vad ca joaca bine chiar daca pierde sau castiga,as zice meci de 1X

boosaw
8th May 2006, 10:52
daca joaca poli ca si cu sportu,trebuie sa avem noroc ca sa aducem ceva acasa,dar daca luam 1punct ne este suficient ca sa scapam de retrogradare
HAI JIUL PETROSANI!
Asa este... Poli a jucat foarte bine cu Sportul dar si noi daca jucam la fel de bine ca si cu Dinamo, fara a mai rata exasperant putem venii acasa cu punct(e)... Mizez pe lipsa de griji a Iasiului si pe nevoia noastra de pct... meci de 1x2

be@
8th May 2006, 13:04
Mizez pe lipsa de griji a Iasiului si pe nevoia noastra de pct... meci de 1x2

Asta s-o crezi tu . Meciurile de pe teren propriu cu Jiul si Argesul sunt extrem de importante . Plus cel din deplasare , de la Vaslui . :drak:
Bate Politehnica cu 1-0 , ca de obicei . Nici nu ne trebuie mai mult .

Balaci
8th May 2006, 13:33
Sper sa bata Jiul,desi mai degraba as merge pe mana unui egal!

DanielAndrei
8th May 2006, 13:53
Asa este... dar si noi daca jucam la fel de bine ca si cu Dinamo, fara a mai rata exasperant putem venii acasa cu punct(e)...

nici un meci nu seamana cu altul, si noi cu rapidul am ratat cat pentru un campionat si la bistrita am facut-o de oaie...meci de 1x /hello

dede
8th May 2006, 15:30
jiu' nu pleaca cu nici un pct

1-0

simi_id
8th May 2006, 16:53
Avem chiar sanse de Intertoto :D

Dar noi suntem priceputi doar la Norcia Winter Cup :P

Universal
8th May 2006, 18:26
Nu aveti nici o sansa de Intertoto, Farul a luat-o de mult inainte,si Poli are si ea sanse. Meci de x 1-1

SteelBoy
8th May 2006, 18:44
Exact.. din unele motive chiar nu vreau sa bateti de data asta desi sunt moldovean si sunt mandru de asta:drak: :ok: , dar cum ziceam parca ne-ar sta mai bine nou pe locul pe care il ocupati voi acu sau de ce nu mai sus:evil:
FORZA OTELUL!!FORZA S.B!!Dupa ce va depasim in clasament succes in meciurile ce vor mai ramane:D

Universal
8th May 2006, 18:47
Va fi n meci dificil, POli Iasi are nevioie de bani si nu are de unde sa ii dea jucatorilor..ma indoiesc ca vor invinge

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:37
bate iasiu si jiul o sa stea cu frica in sana pana in ultima etapa :D

Universal
8th May 2006, 19:41
Hm..aici ma indoiescceu zic mai degraba un x2 hai sa spunem 1-0 dar greu

codrind
8th May 2006, 20:44
Normal ar fi 1 solist!!

Dar ce mai e NORMAL în ROMÂNIA!!?? :mda:

Sper să mai adunăm 3 puncte iar la meciul următor să-i umilim (pt. a câta oară) pe
cei din sud!! :ok:

cap
8th May 2006, 20:57
bai cam greu sa mizezi pe meciul asta dar ris pe un x

Universal
8th May 2006, 21:56
Saptamana de foc meci de foc , Jiul poate cade iar in nucleul retrogradarii,Vaslui e ca si salvata...este ceva ..inca nu s-au jucat toate etapele

r3my
8th May 2006, 22:09
Saptamana de foc meci de foc , Jiul poate cade iar in nucleul retrogradarii,Vaslui e ca si salvata...este ceva ..inca nu s-au jucat toate etapele
Programul urmatoarelor meciuri:
Jiul: Iasi -D, Bacau -A, Steaua -D, Rapid -A; avem 24p.
Vaslui: Dinamo -D, Iasi -A, Bacau -D, Steaua -A; au 22p.

Cu ce-ti pare tie ca Vaslui e ca si scapata, iar Jiul nu ???? La ce sta mai bine VS decat Jiul? la puncte, la program? la rezultatul direct (2-1 pt Jiul si 0-0)? ca echipa ???? ca io nu vad ca ar sta cu nimic mai bine.

bada_otelul
8th May 2006, 22:48
Programul urmatoarelor meciuri:
Jiul: Iasi -D, Bacau -A, Steaua -D, Rapid -A; avem 24p.
Vaslui: Dinamo -D, Iasi -A, Bacau -D, Steaua -A; au 22p.

Cu ce-ti pare tie ca Vaslui e ca si scapata, iar Jiul nu ???? La ce sta mai bine VS decat Jiul? la puncte, la program? la rezultatul direct (2-1 pt Jiul si 0-0)? ca echipa ???? ca io nu vad ca ar sta cu nimic mai bine.

dar nu trebuie sa te raportezi la vs ci la pandurii,oricum nu cred ca are sanse jiul sa cada,pandurii se duc

r3my
8th May 2006, 22:52
normal... numa' ca lui i s-o parut ca Vaslui sta mai bine decat Jiul....

rhadoo
8th May 2006, 23:18
noi daca scoatem 1 pct cu iasu si batem bacaul nu mai avem nici o treaba
nici teoretic pandurii nu ne mai pot ajunge
dar va fi foarte greu la iasi
HAI JIUL PETROSANI!

metallic_rain
8th May 2006, 23:40
Un meci care il astept de la inceputul campionatului. Vine echipa mea de suflet unde traiesc eu de 2 ani. Doamne da greu trece timpul. Ma invart prin casa ca un leu in cusca doar doar de-o trece mai repede sa merg in copou!

rhadoo
9th May 2006, 00:00
Atacantul echipei Jiul Petroşani, Adrian Dulcea, a declarat, luni, că nu se simte vinovat de ratările din meciul cu formaţia Dinamo Bucureşti, pierdut cu scorul de 1-3.

"Am ratat rău de tot, dar nu mă consider vinovat pentru asta. Au fost jucători mult mai mari decât mine care au ratat. Îmi pare rău pentru ce s-a întâmplat. Sper să-mi iau revanşa în următoarele jocuri şi să înscriu chiar în partida cu Poli Iaşi. Nu-mi fac probleme pentru ratările avute în meciul cu Dinamo, pentru că faţă de alţii eu am ajuns în faţa porţii", a spus Dulcea, despre care conducătorii clubului petroşenean consideră că nu are valoare de Divizia A.
mare adevar au grait,bou asta nu ii vede decat pe aia mai prosti decat el si se crede bun
cred ca o sa ne luam ramas bun de la el
HAI JIUL PETROSANI!

r3my
9th May 2006, 00:50
Cu siguranta. Oricum, sper sa nu-l mai vedem pe teren in etapele care au mai ramas. Decat el, mai bine jucam cu un singur atacant si sa-l bage pe M.Voicu de la inceput.

metallic_rain
9th May 2006, 01:04
Pe Dulcea il pun sa se ia de mana cu Neiconi cel care acum 10 ani intr-o editie intreaga nu a reusit sa o bage in atze deloc. Nu stiu daca mai sunt si alti asemeni pseudo-atacanti fata gol in div A desi au jucat ceva meciuri vai lor

georgemp
9th May 2006, 07:43
Bate Poli Iasi!

poliis
9th May 2006, 12:13
saracu' farulaziosteaua ce frustrat e ...ma baiatule, du-te si da si tu niste pumni in geamuri, poate iti tai tendoanele...5-0 auzi la el

sa revin...bate poli cu scorul obisnuit 1-0

ce_bine_e
9th May 2006, 15:35
hai ca noi de ducem in B, a fost frumos in A, dar nu avem noi fatza sa jcuam in prima liga

"Comisia de licenţiere a refuzat să acorde licenţa echipei de fotbal Politehnica Iaşi, care nu a îndeplinit criteriul financiar ● Poli are la dispoziţie o săptămână de zile în care să-şi achite datoriile în valoare de şase miliarde lei (600 mii RON) ● Doar aşa ieşenii mai pot spera să evolueze şi sezonul viitor pe prima scenă a fotbalului românesc ● Dacă până vineri Politehnica nu-şi achită datoriile, gruparea din Copou nu va primi licenţa şi va fi exclusă din Divizia A la sfârşitul acestui sezon, urmând să joace din august în Divizia B ● "Situaţia este critică. Dacă nu ne achităm datoriile în această săptămână nu primim licenţa", a spus Sorin Boca ● "Nu am nici o soluţie în acest moment, trebuie să facem front comun ca să evităm o asemenea ruşine", a declarat şi primarul Gheorghe Nichita"Nu am reuşit să primim licenţa la şedinţa care a avut loc la Bucureşti, pentru că nu am îndeplinit criteriul financiar. Dacă am trecut cu bine peste toate celelalte criterii, membrii comisiei au fost foarte tranşanţi în ceea ce priveşte îndeplinirea criteriului financiar. Astfel, dacă până luni, când este programat ultimul termen de obţinere a licenţei, nu achităm datoriile în valoare de 200 mii dolari, adio licenţă şi adio Divizia A. Din păcate, situaţia este fără ieşire şi nu ştiu de unde vom găsi în doar câteva zile o sumă atât de importantă. Mai fac un apel către oamenii de afaceri din Iaşi să vină alături de această echipă, pentru că munca depusă până acum ar putea fi zadarnică, dacă nu primim licenţa şi vom fi excluşi din campionat", a declarat preşedintele Sorin Boca.
În plină criză, toate privirile sunt îndreptate către primarul Gheorghe Nichita şi către Consiliul Local, care a promis că va aloca suma de 15 miliarde lei (1,5 milioane RON) echipei de fotbal în anul 2006. De această dată însă, Nichita a declarat că nu are deocamdată nici o soluţie pentru rezolvarea crizei financiare. "Nu am nici o soluţie de rezolvarea a crizei financiare. Trebuie să facem cu toţii front comun, de la aleşi locali, oameni de afaceri şi mass-media pentru a evita o asemenea ruşine. În acest moment, eu nu am nici o funcţie la club, sunt oameni plătiţi să găsească soluţii şi în momentul în care vor fi găsite căile legale pentru a vira banii în contul Politehnicii o vom face cu mare plăcere. Mă doare inima că s-a ajuns până aici, dar dacă nu găsim câteva miliarde până luni, poate că nu merităm o echipă în prima divizie", a declarat primarul Gheorghe Nichita."

ciao, ne-a parut bine! :cya:

tuxie
9th May 2006, 15:46
hai ca noi de ducem in B, a fost frumos in A, dar nu avem noi fatza sa jcuam in prima liga
[...]

ciao, ne-a parut bine! :cya:

Stai calm, mosule, ca nu e dracul asa de negru, pariu pe ce vrei tu ca se gaseste o solutie, ceva gen va viram acum X ron si restul ii mai esalonati, blabla. Nu scapam noi de voi asa usor :ok:

WOLF_ULTRAS
9th May 2006, 17:02
Formaţia Politehnica Iaşi riscă să fie retrogradată în Divizia B, după ce FRF a refuzat să-i acorde licenţa pentru sezonul 2006/2007, din cauza datoriilor de 200.000 de dolari, a declarat, marţi, preşedintele clubului ieşean, Sorin Boca.
vati ars daca nu platiti datoriile

be@
9th May 2006, 17:17
Lasa , ma , ca si Rapid are sa ne plateasca 200 .000 $ pe transferul lui Pancu . In plus , au datorii la jucatori , deci s-au ars si ei . :D
Stati linistiti , ca se va gasi o solutie . Problema e ca CL nu poate aloca 15 miliarde , pentru ca suntem SA , iar legea nu permite .

ce_bine_e
9th May 2006, 18:50
Am Pierdut O Batalie Dar Nu Si Razboiul! In 3 Ani Jucam Intr-o Cupa Europeana 100%! Ar Fi Fals Ca Un Roash Ca Iasul Sa Se Impiedice In Asa Ceva!

r3my
9th May 2006, 18:56
hai ca noi de ducem in B, a fost frumos in A, dar nu avem noi fatza sa jcuam in prima liga
[...]ciao, ne-a parut bine! :cya:

Parca vad ca Iasi-ul va pierde si cu noi, si cu Vaslui... :)

DanielAndrei
9th May 2006, 19:30
cumva 2 pariuri?? :D

rhadoo
9th May 2006, 21:15
Lasa , ma , ca si Rapid are sa ne plateasca 200 .000 $ pe transferul lui Pancu . In plus , au datorii la jucatori , deci s-au ars si ei . :D
Stati linistiti , ca se va gasi o solutie . Problema e ca CL nu poate aloca 15 miliarde , pentru ca suntem SA , iar legea nu permite .
asta de unde ai scos-o,poate platesc cu ordine de compensare,pai ce are una cu alta?unde e lege nu e tocmeala,trebuie sa platiti asta e!
si noi am avut probleme si a trebuit sa plateasca
si ce s.a sunteti?pai sa plateasca actionarii
sau faceti o non profit ,da nu cred ca se poate
da las ca C A P lu porumboiu mere si plateste el si pt noi si pt voi
HAI JIUL PETROSANI!

Cristy
9th May 2006, 21:20
Lasa , ma , ca si Rapid are sa ne plateasca 200 .000 $ pe transferul lui Pancu . In plus , au datorii la jucatori , deci s-au ars si ei . :D
Stati linistiti , ca se va gasi o solutie . Problema e ca CL nu poate aloca 15 miliarde , pentru ca suntem SA , iar legea nu permite .

pai diferenta e ca noi am primit licenta, pe cand voi ....
imi pare rau ca ataci Rapidul, eu consider poli iasi o echipa frumoasa si corecta ( nu ca altele)

fc_vaslui
9th May 2006, 22:25
Sper să mai adunăm 3 puncte iar la meciul următor să-i umilim (pt. a câta oară) pe
cei din sud!! :ok:




:nah: :nah: imi place ca esti glumetz dar si optimist :ok:

fc_vaslui
9th May 2006, 22:27
iasu' nu ar trebui sa se teama de meciul asta cu jiul ci daca echipa va mai fi la anul in div. A ca sa mai joace la vs :evil: ....daca nu stiati e posibil sa va duceti in B http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=107118:jerk:

Cra10veanu
9th May 2006, 22:55
n-are nimic daca se duc, oricum Be@ tine si cu nationalu, deci tot nu scapam :D

WOLF_ULTRAS
10th May 2006, 00:32
fac ei rost de bani scoate ala de la ei boc,boca cum dracu ai zice....nu are cum sa se lkase de izbeliste clubul asta

r3my
10th May 2006, 02:07
si eu sunt convins ca se vor gasi bani. :ok:

r3my
10th May 2006, 02:08
cumva 2 pariuri?? :D
Iti dai seama ca asa voi si juca la pariuri... :)

be@
10th May 2006, 11:48
pai diferenta e ca noi am primit licenta, pe cand voi ....
imi pare rau ca ataci Rapidul, eu consider poli iasi o echipa frumoasa si corecta ( nu ca altele)

Hai , ca nu v-am atacat . Dar zi-mi si mie , nu e aceiasi situatie ? Legea spune ca primesti licenta daca nu ai datorii la jucatori sau la terti . Iar judecatorii au hotarat ca Rapidul mai trebuie sa plateasca Politehnicii 200.000 de $ pe transferul lui Pancu . In plus , si jucatorii vostri , ca si ai nostri , nu si-au primit salariile de 4 luni . De ce Rapidului i s-a acordat licenta , si noua , nu ? Nu vreau sa va atac , nu am nimic cu voi , doar imi pun niste intrebari .

Cristy
10th May 2006, 12:34
crezi ca doar la Poli iasi si Rapid au datorii catre stat si jucatori ?
toate cluburile au inclusiv clonele, insa doar noi recunoastem

boosaw
10th May 2006, 12:37
Nu va mai faceti atatea griji.. Banii sunt sigur ca se vor gasi... Doar nu sunt milioane de euro.. cat despre meci, sper ca Jiul sa scoata macar un egal

chinezu
10th May 2006, 15:57
Normal ar fi 1 solist!!

Dar ce mai e NORMAL în ROMÂNIA!!?? :mda:

Sper să mai adunăm 3 puncte iar la meciul următor să-i umilim (pt. a câta oară) pe
cei din sud!! :ok:
Da chiar asa pt a cata oara ? Baiete, ai grija ca astia nu va dau licenta iar tie iti arde sa -i umilesti pe cei din sud! Vai de capul tau!

ce_bine_e
10th May 2006, 19:26
s-o crezi tu:D...sunt sigur ca luam licenta :D

simi_id
11th May 2006, 12:53
Meciul asta trebuie sa castigam neaparat. Gloria pierde la Rapid. Si avem sanse sa terminam pe 9, sa luam banii de la drepturi TV. :)

arfel
11th May 2006, 13:34
pana la final vom mai lua 10 pct

be@
11th May 2006, 13:44
Meciul asta trebuie sa castigam neaparat. Gloria pierde la Rapid. Si avem sanse sa terminam pe 9, sa luam banii de la drepturi TV. :)

Acuma vrei bani pe drepturile tv ? Dar etapa trecuta ce ai zis ?




Opt absenţi pentru meciul cu Poli Iaşi

Antrenorul Aurel Şunda are mari probleme de lot pentru partida de la Iaşi. Şoltuz, Bădoiu, Ionuţ Voicu şi Hotoboc sunt accidentaţi, Paleacu, Pâcleşan şi Ciprian Petre sunt suspendaţi, iar Diniţă va participa, sâmbătă, la nunta fratelui său, eveniment pentru care a cerut permisiunea conducerii.

DanielAndrei
11th May 2006, 13:46
noi avem 2 suspendati, Toma si Gavatorta, si 2 accidentati, Ciobanu si Miclea...sansa e de partea noastra. Cred ca duminica facem spectacol, iar de luni nu mai existam!!!

Caligula
11th May 2006, 14:14
Sper ca iesenii sa nu fie demoralizati de situatia ce s-a creat la club si sa vad un meci interesant, finalizat cu o victorie a Iasiului. Am pronosticat totusi X.

poliis
11th May 2006, 15:31
revine balbinho :D

rhadoo
11th May 2006, 15:52
va fi greu,practic toata echipa lipseste,doar cu noroc o sa reusim sa aducem 1 pct acasa sau sa ducem autobaza cu noi
sper sa fie un rezultat favorabil pt noi
HAI JIUL PETROSANI!

haide_jiul
11th May 2006, 19:39
Bate Jiul pt ca Iasiul are nevoie de bani sa ramana in divizia A si Jiul de puncte.X2

Swisstec
11th May 2006, 23:25
Greu, dar sa nu uitam, Sunda n-a pierdut niciodata in fatza lui Popik!!! :D :happy

r3my
11th May 2006, 23:38
Din pacate, noua ne vor lipsi 8 oameni... cam cei mai importanti... (Hotoboc, Badoiu, Soltuz, Paclesan, Paleacu, I. Voicu, C.Petre, Dinitza). Naspa de tot... Totusi sper.../hello

be@
12th May 2006, 12:23
Vin banii !

Echipa Politehnica Iaşi are şanse mari să evolueze şi sezonul viitor pe prima scenă a fotbalului românesc. Aceasta după ce, la sfârşitul mai multor runde de discuţii, primarul Gheorghe Nichita a anunţat ieri că juriştii municipalităţii şi ai grupării din Copou au găsit soluţiile pentru ca Politehnica să poată primi bani din bugetul local. Practic, banii vor fi acordaţi printr-un contract de prestări servicii, imaginea municipiului urmând să fie promovată prin intermediul echipei de fotbal, care atinge deja trei sezoane consecutive în eşalonul de elită. "În urma discuţiilor, am ajuns la o soluţie pentru a rezolva situaţia de la echipa de fotbal. Astfel, s-a ajuns la varianta acordării banilor printr-un contract de prestări servicii, mai precis promovarea imaginii municipiului prin intermediul fotbalului", a declarat primarul Gheorghe Nichita. Acest proiect de hotărâre trebuie însă supus aprobării Consiliului Local, în următoarea şedinţă, programată pe data de 22 mai. În aceste condiţii, soluţia salvatoare va permite oficialilor din Copou să-şi achite datoriile faţă de jucători şi la bugetul de stat, în valoare totală de şase miliarde lei (600 mii RON). Totuşi, conducerea Politehnicii trebuie să facă dovada acestor plăţi până luni, când la Bucureşti este programat un nou termen pentru obţinerea licenţei de club profesionist. Chiar dacă timpul este scurt şi în perspectiva în care au fost depistate căile legale prin care Politehnica să poată fi finanţată de la bugetul local, preşedintele Sorin Boca a anunţat că este încrezător că va reuşi să achite datoriile până luni, 15 mai. Chiar şi aşa însă, până aseară, din vânzarea abonamentelor pentru sezonul viitor se adunaseră doar aproximativ 400 milioane lei (40 mii RON). "Am încredere că până luni, când suntem chemaţi la Bucureşti, vom face dovada achitării acestor datorii şi vom primi licenţa de club profesionist. Sper ca şi municipalitatea să ne poată ajuta, chiar dacă nu în aceste zile, dar măcar noi şi băieţii să avem certitudinea că vom încasa banii de la bugetul local", a declarat preşedintele Politehnicii Iaşi, Sorin Boca.

Surpriză

Mai mult decât atât, primarul Nichita a anunţat, tot ieri, că formaţia pregătită de Ionuţ Popa ar putea primi de la bugetul local o sumă mult mai mare decât cea prevăzută iniţial, 15 miliarde lei (1,5 milioane RON). Aceasta pentru că banii vor fi alocaţi pentru anul calendaristic 2006, deci şi pentru turul ediţiei viitoare de campionat. Din câte se pare, Politehnica va primi de la bugetul local suma de 30 miliarde lei (3 milioane RON), din care va fi scăzut însă TVA-ul, de aproximativ 4,8 miliarde lei (480 mii RON). "Cred că vor fi mai mult de 15 miliarde lei (1,5 milioane RON - n.r.). La prevederea bugetară iniţială a fost luat în calcul numai acest campionat. Acum din perspectiva noii variante, trebuie să ne gândim şi la sezonul viitor, pe care nu-l luasem în calcul la începutul anului, când am întocmit proiectul de buget. În plus, la acest contract va trebui plătit TVA-ul", a mai spus Nichita. Practic, după mai multe căutări, s-a ajuns la această situaţie după ce şi varianta cu constituirea unei asociaţii sportive a căzut, deoarece alocaţia bugetară acordată unei singure Organizaţii Neguvernamentale (ONG) nu putea depăşi o treime din totalul sumei pentru toate aceste organizaţii. Practic, Poli ar fi putut primi, în aceste condiţii, de la bugetul local maxim 400 milioane lei (40 mii RON).

Vor locul Iasului !

Nu ne bucurăm de răul altuia, dar e un mod de a ne salva. Noi întîi trebuie să mai urcăm o poziţie ca să sperăm", spus preşedintele FCM-ului, Gheorghe Chivorchian. Ieşenii spun însă că băcăuanii nu trebuie să-şi facă iluzii. "Am vîndut circa 100 de abonamente şi, împreună cu primarul Nichita, am găsit soluţii de a ne împrumuta pentru a achita pînă luni datoriile presante, fără de care nu puteam primi licenţa", a declarat preşedintele lui Poli, Sorin Boca. "Îmi pare rău pentru băcăuani că vor retrograda, pentru că sînt vecinii noştri, dar nu trebuie să-şi facă iluzii pe seama noastră", a completat Boca.

Darius
12th May 2006, 12:34
Din pacate, noua ne vor lipsi 8 oameni... cam cei mai importanti... (Hotoboc, Badoiu, Soltuz, Paclesan, Paleacu, I. Voicu, C.Petre, Dinitza). Naspa de tot... Totusi sper.../hello

De ce sunt asa de multe absente?

Universal
12th May 2006, 12:48
POli Iasi in B? Ar fi o surpriza....prea nefericita,sincer. Nu ar merita asa ceva dupa ceeea ce au aratat in meciuri.Insa la acesta nu cred ca vor bate-vor fi demoralizati

DanielAndrei
12th May 2006, 13:12
acum ca se rezolva cu banii, ramane ca baietii sa joace dand tot din ei pt toti suporterii ieseni....FORTZA POLI

Universal
12th May 2006, 13:19
Eu zic un 2-1 si se rezolva totul.

r3my
12th May 2006, 13:20
De ce sunt asa de multe absente?
accidentari, suspendari, iar Dinitza invoit sa mearga la nunta fratelui sau... :bere:

Universal
12th May 2006, 13:23
Dar eu spun ca Jiul este salvat, afe puncte-n avans fata de locul 14,merge un chef )

OVIDIU 62
12th May 2006, 14:33
A s vrea ca JIUL sa bata ca sa treaca OTELUL inaintea iesenilor deci 2 solist

Universal
12th May 2006, 14:34
Greu-mai mult de 1-1 nu cred ca va merge, Jiul are 8 jucatori lipsa.

arfel
12th May 2006, 14:43
Ca sa treca otelu de iasi trebuie sa bata si tg jiu si voi si jiu da nu prea cred asa ca la meciu asta 1

Universal
12th May 2006, 14:48
mai jhony popa haiducule :) Iasi este scapata pana la urma de div b=?

B0gdaaaN
12th May 2006, 15:56
mai jhony popa haiducule :) Iasi este scapata pana la urma de div b=?

da mah este scapata...
citeste aici daca vrei:http://www.evenimentul.ro/articol/vin-banii-la-poli-iasi.html

Universal
12th May 2006, 16:07
perfect,atunci are pt ce juca, nu trebuie sa isi mai faca griji degeaba

rhadoo
12th May 2006, 23:21
Jiul Petrosani are viitorul asigurat
Echipa de fotbal - juniori a clubului Jiul Petrosani antrenata de Ionut Stelescu a castigat turneul international desfasurat la Barcelona - Copa Maresme 2006
Uite ca avem si vesti bune!
pacat ca sunt prea micuti ca i-am duce la iasi sa faca o figura frumoasa
HAI JIUL PETROSANI!

boosaw
12th May 2006, 23:39
Jiul Petrosani are viitorul asigurat
Echipa de fotbal - juniori a clubului Jiul Petrosani antrenata de Ionut Stelescu a castigat turneul international desfasurat la Barcelona - Copa Maresme 2006
Uite ca avem si vesti bune!
pacat ca sunt prea micuti ca i-am duce la iasi sa faca o figura frumoasa
HAI JIUL PETROSANI!

Pai Simota a fost baiat destept si acum 4 ani a investit masiv in baza sportiva si copii... Cele 12 grupe de pitici au superconditii...

Ess
13th May 2006, 00:51
Mda...la tatzi ni greu, tzara-i saraca, rujinesc albinele ...stuff'n'shit...
Noroc ca nu se baga inca motrul pe apa si curentu din radiatziile solare.
Ashe ca petrol si huila ne mai trebe...
OnToppic> cam x2 vad meciu asta, in ciuda absentzelor de la jiul.

LazioRoma
13th May 2006, 02:15
Lasa , ma , ca si Rapid are sa ne plateasca 200 .000 $ pe transferul lui Pancu . In plus , au datorii la jucatori , deci s-au ars si ei . :D
Stati linistiti , ca se va gasi o solutie . Problema e ca CL nu poate aloca 15 miliarde , pentru ca suntem SA , iar legea nu permite .
Scoate dracu super boro de acpolo ca esti de kkt! te faci de ras =)) cu 4-0 au luato aia si tu inca super boro.. pana imbatranesti o sa tii acolo super boro

tu26dor
13th May 2006, 10:49
dau si eu un pronostic... 2-0 pt iasi... oricate griji are jiul... nu cred eu sa scape de ele la iasi... nu are cum

be@
13th May 2006, 12:12
Scoate dracu super boro de acpolo ca esti de kkt! te faci de ras =)) cu 4-0 au luato aia si tu inca super boro.. pana imbatranesti o sa tii acolo super boro

Pai , mai , s-a demonstrat inca o data valoarea voastra de doi lei . Daca o echipa ca Boro v-a eliminat , inseamna ca sunteti de kko.


Jiul Petrosani are viitorul asigurat
Echipa de fotbal - juniori a clubului Jiul Petrosani antrenata de Ionut Stelescu a castigat turneul international desfasurat la Barcelona - Copa Maresme 2006




Sa n-ajunga cumva pe la S, D , R sau P , ca astia stau cu ochii pe ei .

boosaw
13th May 2006, 13:42
Sa n-ajunga cumva pe la S, D , R sau P , ca astia stau cu ochii pe ei .

Din pacate noi astia mai mici nu prea avem ce face

GeKuRA
13th May 2006, 17:02
4-0 :ok:FORZA POLI !!!

metallic_rain
13th May 2006, 17:45
Se deplaseaza maine cineva din petrosani la meci?

ASIGURATORUL
13th May 2006, 20:30
Va fi blat? La meciurile care s-au jucat, meciul acesta are scorul pus: 2- 0! Deja se stie rezultatul?:headbang:

be@
13th May 2006, 20:46
Ce blat visezi ? Popik are de luat o revansa in fata lui Sunda.

poliis
13th May 2006, 21:04
pe site-ul ols deja e pus scorul .. sa speram ca e cel corect :D

http://img400.imageshack.us/img400/668/polijiul7rk.jpg (http://imageshack.us)

Lauryca
13th May 2006, 21:16
Da...acum pun rezultatul la pariuri...:)

boosaw
13th May 2006, 22:36
E grav... clasamentul de sambata:

13. FC Vaslui 25p (-14)
14. Jiul 24p (-15) - un meci mai putin
-----------------------------------------------------------
15. Pandurii Tg. Jiu 21p (-21)

bada_otelul
13th May 2006, 22:38
daca nu fac macar un egal cei de la jiul cam reintra in calculele retrogradarii.decat sa scape pandurii mai bine raman in A jiul.
ar fi bun un egal,sa trecem si noi de poli,sa pastreze si jiul distanta fata de pandurii si nici sa nu piarda poli,cealalta echipa din moldova care nu este enervanta(alaturi de otelul)

be@
13th May 2006, 22:43
E grav... clasamentul de sambata:

13. FC Vaslui 25p (-14)
14. Jiul 24p (-15) - un meci mai putin
-----------------------------------------------------------
15. Pandurii Tg. Jiu 21p (-21)

Cu cine mai are de jucat Jiul , in afara de noi ?

boosaw
13th May 2006, 22:46
Cu cine mai are de jucat Jiul , in afara de noi ?

D - Poli Iasi
A - Bacau
D - Steaua
A - Rapid

be@
13th May 2006, 22:47
Vai , ce final de foc aveti !

boosaw
13th May 2006, 22:48
Vai , ce final de foc aveti !
Daca nu facem 4 pct cu Iasi si Bacau e bai mare..... :(

poliis
13th May 2006, 22:57
lasa...ca faceti 4 puncte cu bacau si steaua :evil:

rhadoo
13th May 2006, 22:59
4 puncte ne trebuie
daca maine nu scoatem 1 pct de la iasi inseamna ca sa sucit treaba
e cineva din petrosani in stare de asa ceva,daca fost in stare sa mai stea 1 an in b nu stiu ce sa mai cred
e vb de bani,de multi bani
HAI JIUL PETROSANI!

r3my
13th May 2006, 23:51
lasa...ca faceti 4 puncte cu bacau si steaua :evil:
cu ei facem 6p. si inca 3 cu rapid... /hello

tu26dor
14th May 2006, 04:03
e clar ...astia vor bate la iasi doar daca e blat... si au tot interesul nu? ca sa nu mai vorbim ca iasul tre sa scoata banii pana luni ca altfel sunt amenintati cu retogradarea... e posibil un egal pe bani multi oare? sau o infrangere lejera a iasului... ori trecem peste toate si batem cu 1, 2 -0 ca de obicei...

bada_otelul
14th May 2006, 10:00
daca ar fi sa ne luam dupa valoarea adversarilor,pandurii nu ar trebui sa ia mai mult de un punct in ultimele 3 etape(poli tim,national si otelul).jiul si vs au cu bacaul,deci ar trebui sa aiba cate o victorie asigurata,dar nu se stie niciodata cand ii apuca mustrarile de constiinta.
oricum daca prin absurd s-ar ajunge in ultima etapa,ca vasluiul sa aiba nevoie ca noi sa ii batem pe olteni,sper sa ii batem cu toata antipatia fata de porumboiu.asta ar insemna sa si un meci de retragere pt tase(desi mai sunt sanse sa continue si la anul) deci blatul ar fi exclus.pe langa asta pandurii nici cu national n-ar trebuie sa ia punct la cum joaca,ieri cu rezervele si au pus multe probleme,ce sa mai zic daca joaca titularii.
asa ca eu zic jiul sa se ocupe de un eventual egal azi si sa ii bata pe bacau,nu retrogradeaza nici ei nici vs

moxxx
14th May 2006, 11:33
cred ca bat moldovenii

apparte
14th May 2006, 15:42
La absentele din lotul Jiului, n-ar fi mirare sa piarda!O singura necunoscuta exista in aceasta partida...Ionut Popa:D !:drak:

rhadoo
14th May 2006, 17:25
hai jiule ca se poate!
mare ocazie pt JIUL,scoate onofras de pe linia portii!
HAI JIUL PETROSANI!

ASIGURATORUL
14th May 2006, 17:26
Ce face Poli? Da meciul Jiului? Credeam ca ce a fost scris anterior pe Transmiterea meciurilor in direct poli- iul 2-0 era corect:D Sper ca pana in final sa se confirme/hello

rhadoo
14th May 2006, 17:29
ai crezut ca tine prost
cum sa fie 2-0 daca meciul nu sa jucat?
HAI JIUL PETROSANI!

rhadoo
14th May 2006, 17:32
1-0 urata treaba
HAI JIUL PETROSANI!

ASIGURATORUL
14th May 2006, 17:32
Asa a fost scris, cauta mai anterior si vezi ca asa era scris. Credeam ca se pune de un blat........ Glumesc... dar vad ca e 1-0 si merge spre ce era scis ....

focus
14th May 2006, 17:32
hai poli 1-0

Schneider13
14th May 2006, 17:56
Remy..v-am zis eu ca nu sunteti salvati de la retrogradare.....cu cine mai aveti in afara de steaua si rapid????

rhadoo
14th May 2006, 17:56
cu bacau
HAI JIUL PETROSANI!

Schneider13
14th May 2006, 18:00
cu bacau
HAI JIUL PETROSANI!

A da..luati 3 pct cu ei...pana la urma tot Pandurii pica!:yeah:

rhadoo
14th May 2006, 18:03
nu se stie ,daca baga condescu carbuni poate nu o sa ne mai trebuiasca nocturna
HAI JIUL PETROSANI!

rhadoo
14th May 2006, 18:11
cred ca este clar
va fi un final de foc pt jiu

ASIGURATORUL
14th May 2006, 18:12
Deci este 2-0 Deci ce a fot scris anterior este corect. /hello

rhadoo
14th May 2006, 18:15
no stai ca nu e gata
HAI JIUL PETROSANI!

focus
14th May 2006, 18:39
aproape de 3-0

totmarius
14th May 2006, 18:43
am intrat in hora retrogradari inca odata

rhadoo
14th May 2006, 18:51
BARA!hai ca suntem de cacao
ma asteptam la un egal,dar se pare ca face altcineva cartile
HAI JIUL PETROSANI!

focus
14th May 2006, 18:55
/OLE/ bravo poli/OLE/

rhadoo
14th May 2006, 18:57
final 2-0 parca a stiut cineva scorul de ieri
o fi vreun nostradamus pe la ols?
oricum vor fi 3 etape de foc de acum inainte
HAI JIUL PETROSANI!

totmarius
14th May 2006, 18:59
putin zis de foc

Schneider13
14th May 2006, 19:18
BARA!hai ca suntem de cacao
ma asteptam la un egal,dar se pare ca face altcineva cartile
HAI JIUL PETROSANI!

Poti sa si spui cine face cartile???N-as vrea sa creada fiecare ce vrea....

noir_desir
14th May 2006, 19:41
Bravo Poli!...meci excelent facut de moldoveni...daca in prima repriza, meciul a fost de "vacanta" pt ieseni si mai periculosi au fost petrosanenii (cel putin in primele 25 de minute), in a doua numai noi am contat si scorul putea fi chiar mai mare...of, iarasi Balba...:)
Ce m-a mirat a fost faptul ca nu a fost nici un petrosanean in sectorul de peluza care le era rezervat...ciudat, asta s-a mai intamplat doar la meciul cu Gloria, din cate stiu...In alta ordine de idei, gest frumos al galeriei de la Peluza B, care i-a facut un cadou profesorului Popa.
In rest, ce pot sa spun...tre sa fiu fair-play si sa uram bafta Jiului in finalul de campionat, caci prefer in A o echipa cu traditie decat niste "debutante" ca Pandurii sau ca Vaslui.

codrind
14th May 2006, 19:46
Fuse un 2-0 SEC!! /hello
Şi cu 2 bare pt. POLI pe final !! :headbang:

Jiul oricum - NU RETROGRADEAZĂ !! Aşa că staţi liniştiţi !!

Bacăul şi Bandurii !! sunt echipele de matineu!!:ok:

07Ex
14th May 2006, 20:03
Nici eu nu cred ca Jiul va retrograda, dar bine ca a batut Poli ca lupta pentru retrogradare sa se dea pana in ultima etapa.

axel
14th May 2006, 20:26
Fuse un 2-0 SEC!! /hello
Şi cu 2 bare pt. POLI pe final !! :headbang:

Jiul oricum - NU RETROGRADEAZĂ !! Aşa că staţi liniştiţi !!

Bacăul şi Bandurii !! sunt echipele de matineu!!:ok:
poate si voi retrogradati daca nu va platiti datoriile :drak:

codrind
14th May 2006, 20:36
poate si voi retrogradati daca nu va platiti datoriile :drak:

Puiule eşti PROST ....informat!! ;)

Problema DATORIILOR a fost rezolvată, aşa că .... :ciocan: uităte în altă ogradă!!

Oraşul IAŞI va fi în stare să ţină o echipă în divizia A! nu ca alţii, care au primit POMANĂ de la un alt oraş, iar acum SUNT ŢANŢOŞI nevoie mare!! :evil:

aurasul
14th May 2006, 20:37
Felicitari Poli.Numai asa demonstram ca moldovenii au echipe pt Divizia A.Multi sunt invidiosi pe noi dar acesta e fotbalul.Ne intalnim la Vaslui.Speram sa fie un X.

Ce bine e ca au rezolvat problemele financiare.Fortza POLI

ce_bine_e
14th May 2006, 21:02
Ce bine e ca au rezolvat problemele financiare.Fortza POLI
M-AI STRIGAT?:P:P:P:P:P
SI EU VREAU UN X 2 :)

be@
14th May 2006, 21:08
Felicitari Poli.Numai asa demonstram ca moldovenii au echipe pt Divizia A.Multi sunt invidiosi pe noi dar acesta e fotbalul.Ne intalnim la Vaslui.Speram sa fie un X.


Ce bine e ca au rezolvat problemele financiare.Fortza POLI




Multumim . Respect .:ok:

Insa : Vaslui , nu uita / Va veni si ziua ta ! :P

moxxx
14th May 2006, 21:10
pacat de jiul... io as vrea sa cada numai moldoveni... ca prea sunt multi

be@
14th May 2006, 21:12
Uite ca ai sa ramai cu dorinta. Va pica Bacau , dar va veni Ceahlaul in locul lor . Si tot multi vom fi . Jiul sa nu-si faca griji , ca nu pica. Chiar daca au pierdut cu 2-0 , au echipa buna .

aurasul
14th May 2006, 21:15
olteni invidiosi.lasa ca va vine si randul vostru

sunteti in subsolul clasamentului,nu e de mirare asta e fotbalul oltene.

fortza moldovenii

DanielAndrei
14th May 2006, 22:48
in sfarsit l-a batut pe Sunda...bine ca baietii nu au fost influentati de situatia critica in care am fost saptamana aceasta :ok: . Bravo Cernoch, esti meserie tata, si tie Balba, FORTZA POLI!!!

romano
14th May 2006, 22:55
A jucat bine iasu si a bautut . Merita vicotoria si akum sa vedem daka o sa aiba bani de licentza pro ..daca nu o platesc iar in B

codrind
14th May 2006, 23:05
.... Merita vicotoria si akum sa vedem daka o sa aiba bani de licentza pro ..daca nu o platesc iar in B


Pentru că tot apar înapoiaţi (în ale ştirilor ;) ) iată răspunsul:

Vin banii la Poli Iaşi !

Primarul Iaşului, Gheorghe Nichita, a anunţat ieri că a găsit o modalitate legală prin care să poată susţine divizionara A de fotbal din Copou. Aflată la un pas de a nu primi licenţa pentru a continua pe prima scenă, din cauza datoriilor de aproape zece miliarde de lei, Poli va primi curînd 15 miliarde de lei de la municipalitate.

"Am găsit, în sfîrşit, o formulă viabilă prin care să putem aloca fonduri la fotbal: vom încheia un contract de prestări servicii, în care misiunea clubului Poli Iaşi va fi aceea de a promova imaginea oraşului", a anunţat Gheorghe Nichita. Zilele trecute, edilul-şef al Iaşului a precizat că o modalitate prin care fotbalul putea obţine fonduri era înfiinţarea unei organizaţii non-guvernamentale, care să atragă bani în baza unor proiecte. "Am renunţat la acestă idee, întrucît finanţarea maximă pe care o putea obţine Poli era de numai o treime din bugetul alocat pentru ONG, adică 300 milioane de lei. Bani care însă ar fi fost total insuficienţi", a explicat primarul Iaşului. (A.Zancu, G.Iftimie)
sursa: www.evenimentul.ro

Aşa că ăia care tot trăiesc "spaime-dorinţe " de genul ăsta să doarmă LINIŞTIŢI!! NU vor mai uda patul :mda: !!

B0gdaaaN
14th May 2006, 23:16
s`a terminat 2-0...exact ce am pronosticat si pe site`ul echipei...

arfel
14th May 2006, 23:18
si yo :)

Universal
15th May 2006, 02:54
Meci frumos, echipa puternica,Iasi are echipa fratilor,nu gluma

be@
15th May 2006, 11:35
Mesaje afisate de galeria Politehnicii :

„Un stadion plin de reclame, / Poli cu conturile goale!“,

„La oficiala mereu prezenti, / La bani vesnic absenti“

"Curaj! Nu va fie frica / Implicati-va la echipa!“

"Cu multi ieseni in Top Capital / Poli sustinuta doar de Consiliul Local"

B0gdaaaN
15th May 2006, 12:03
Mesaje afisate de galeria Politehnicii :

„Un stadion plin de reclame, / Poli cu conturile goale!“,

„La oficiala mereu prezenti, / La bani vesnic absenti“

"Curaj! Nu va fie frica / Implicati-va la echipa!“

"Cu multi ieseni in Top Capital / Poli sustinuta doar de Consiliul Local"




interesante bannerele...pacat ca nesimtitii de la oficiala nu se simt

Universal
15th May 2006, 17:56
A investi la Iasi nu este rentabil,aduce profit abia dupa 3-4 ani..nu as astepta atata.Pe teren lung ar fi ceva, dar dup acum vad politica de adminstratie a clubului,pot spune ca nu se pricep la o accesare economica pe termen lung

poliis
15th May 2006, 20:07
banii nu se baga in fotbal doar din dorinta de profit (cu toate ca imaginea castigata ar fi suficienta)
interesant e ca la strangerea celor 200mii de dolari...au contribuit cu cate 500 milioane fiecare un sirian si un turc (nu stiu exact ce nationalitate are asta de la GoldPlatin)...oricum, ideea e ca is 2 straini, iar "actionarii" sau miliardarii din Iasi nu au miscat un deget:rosu:

Universal
15th May 2006, 20:57
Era de asteptat...stiam eu...

codrind
15th May 2006, 23:26
..au contribuit cu cate 500 milioane fiecare un sirian si un turc (nu stiu exact ce nationalitate are asta de la GoldPlatin)...oricum, ideea e ca is 2 straini......

Yavouz e TURC, dar nu se aplica : " cum e turcu, e şi pistolu' "!
Şi pe bune că-ţi vine să-i.... "scuipi" în gură pe miliardarii de carton din IAŞI, ăia care doar se fandosesc pe la stadion, că e de bon-ton! :jerk:

B0gdaaaN
15th May 2006, 23:30
nu scuipati....adunata toata galeria la oficiala si apostrofati tot meciul...poate se simt si la meciul urmator o sa vina si cu ceva bani ... dar la cat de nesimtiti sunt...ma indoiesc

be@
16th May 2006, 12:21
Il astept pe metallic_rain cu impresii de la meci . :)

LazioRoma
18th May 2006, 19:55
Mesaje afisate de galeria Politehnicii :

„Un stadion plin de reclame, / Poli cu conturile goale!“,

„La oficiala mereu prezenti, / La bani vesnic absenti“

"Curaj! Nu va fie frica / Implicati-va la echipa!“

"Cu multi ieseni in Top Capital / Poli sustinuta doar de Consiliul Local"



nu prea meritati mai mult .. sunt atatea echipe din moldova MAM SATURAT DE VOI SI DE TINE IN SPECIAL!!!!!!!!!! SERIE b SERIE b SERIE b /hello /hello /hello

Universal
18th May 2006, 21:53
mesaje tare naive si faar subastanta,daca am vedea totul de la o simpla analiza,insa eu cred ca suporterii sunt suparati , echipa nu este sustinuta prea bine de ..nimeni...in rest este buna ,dar nu indeatat incat sa faca minuni.
Din nimic iese nimic- Sartre.
Pronostic: Jiul se salveaza prin 1-1