PDA

View Full Version : Etapa 27: Dinamo - FC Vaslui



Pages : [1] 2

ADelPiero
8th May 2006, 01:16
Sambata, 13.05.2006, Dinamo - Fc Vaslui, (20,30, Antena 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ULTRAS-STEEL
8th May 2006, 01:18
se intalnesc 2 blastiste nu se stie 1x

Dennis
8th May 2006, 01:22
nrmal 1 solist dar nu se stie. totusi as merge pe 1x

rhadoo
8th May 2006, 01:24
Bate dinamo,doar nu si-au revenit degeaba la petrosani
HAI JIUL PETROSANI!

Rossi
8th May 2006, 01:34
1 solist

si-au mai revenit la moral , sau mai calmat suprterii ...deci batem :)

Rechinul Ucigas
8th May 2006, 02:46
1-1 :) sper sa fie un meci corect !!! ca daca nu e corect bate dinamo 100% :D

apparte
8th May 2006, 02:52
Dupa meci,o sa spun daca a fost meciul curat sau nu! Am un indicator care nu poate sa dea gres la meciul asta(nu e vorba de ratarile celebre ale lui Mihalcea)!

Ammadeus
8th May 2006, 06:17
meci de 1 daca rednic are promisiuni de antrenat dinamo; pe bune, x

B0gdaaaN
8th May 2006, 07:20
bate dinamo...1 solist

alex36
8th May 2006, 08:04
bate dinamo...1 solist

si de ce ai pus X la pronostic?..sa-nteleg ca ai gresit.nu?:D

bada_otelul
8th May 2006, 10:47
vs e ca si scapat de retrogradare asa ca merg pe 1

boosaw
8th May 2006, 11:04
vs e ca si scapat de retrogradare asa ca merg pe 1
Daca ia bataie de la dinamo si Pandurii probabil vor bate pe Fc Arges se cam incurca lucrurile

tuxie
8th May 2006, 11:20
Meciul asta o sa se termine 1-1 :D
Jiji stie de ce.

Hipgnosis
8th May 2006, 12:24
Daca Vasluiul joace bine, va fi greu pt. dinamo sa-i bata
Oricum, e meci de 1 solist, x ar fi o surpriza...2 e cam greu de luat in calcul
oricum, cred ca va fi meci pe bune.

mblue
8th May 2006, 12:42
si eu cred ca vasluiul va juca motivata in primul rand ca sa scape de grijile retrogradarii apoi pt Rednic.

Paul
8th May 2006, 15:55
avem toate sansele sa vedem un x2
Vaslui e pe val , inca nu a scapat de retrogradare , ca vi motiva da patronul lor si alti patroni , DInamo joaca prost acasa , deci toate ingredientele de x2.

dede
8th May 2006, 15:58
vaslui a scos cate un pct in Ghencea si giulesti...e randu' sa faca acelasi lucru si in stefan cel mare...mai ales ca dinamo cam are obiceiul sa piarda acasa

1-2

chinezu
8th May 2006, 17:53
Va castiga Dinamo fara probleme cu toate ca Vs e pe val.

Universal
8th May 2006, 17:59
Dinamo bate greu,eu spun 2-2,POli a pierdut,trebuie sa se revanseze.

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:30
un X cel mai sigur

Universal
8th May 2006, 20:05
Cel mai frumos ar fi 2-2 apoi..3 minute mai tarziu un 2-4 sau 3-3 , imi plac asemenea ,meciuri halucinante :)

codrind
8th May 2006, 20:48
Cică dinamo mai speră la titlu!! :o:
Cică vasluiul crede că a scăpat!! :o:

Va fi un meci de ....cică la cică.

:ok:

cap
8th May 2006, 20:51
x2 cred ca vasluiul joca si ei bine

APercele79
8th May 2006, 20:52
cred ca va fi meci pe bune.
premiera in romania!!! Hip crede ca meciul lui dinamo va fi pe bune..a fost nevoie de 30 de esecuri la rand ca sa ajunga la concluzia BAI DACA DINAMO TOT BLATUIA CIT CREDEAM EU, AVEAU ATAT DE PUTINE PUNCTE IN RETUR??

macar e mai istet ca amadeus....ala inca se chinuie cu viata

Universal
8th May 2006, 22:04
Hm...si ceva imi spune ca Dinamo se incurca cu 2-2, simt ca nu miroase a bine acest meci..Porumboiu..Netoiu..

OXz0n3
9th May 2006, 00:05
blat !

APercele79
9th May 2006, 00:46
blat !
faci tort?

B_I_C
9th May 2006, 01:05
Lui Porumboiu i-a ajuns cat a urcat in clasament si cate puncte a castigat, asa ca isi permite sa lase meciul dinamovistilor. Pe de alta parte, Dinamo nu isi mai permite pasi strambi. 1 solist. O victorie a vasluiului nici nu poate fii luata in considerare, iar un egal ... greu de crezut

georgemp
9th May 2006, 07:42
Bate Dinamo

fcvs
9th May 2006, 08:08
e blat... nu baieti?

be@
9th May 2006, 14:38
Rednic e in vederile lui Dinamo pentru postul de antrenor , dupa spusele lui Porumboiu.
Meci de 1x . Va avea viata grea Dinamo cu Vasluiul , veti vedea.

cip_81
9th May 2006, 14:48
e blat... nu baieti?

Normal, a devenit litera de lege. Esti nou pe aici si nu cunosti, inca, apucaturile unora, apucaturi care se manifesta fie gregar, fie individual (mai rar).

Despre meci...cred ca a venit timpul sa mai castige si Dinamo un meci pe propriul teren, chiar daca partida nu se anunta deloc usoara...din contra, s-ar putea sa vedem un nou Farul (cel din Giulesti, nu cel de pe Lia). Dar nu-i nimic (chiar nu vad nimic rau in asta), cu atat va fi mai frumoasa victoria, si cu atat va fi mai sectionata carotida unora...cu unghia.

Aurel.D
9th May 2006, 15:31
Pt. baietii frustrati:
Da, Dinamo va face blat, asa cum a mai facut acasa sezonul asta cu Jiul, Arges, Poli Iasi...Multumiti?
Acum gata, mergeti si luati-va medicamentele!!:D

Despre meci: va fi greu. Vasluiul nu este scapata de la retrogradare si Rednic este un antrenor ambitios, nu se va lasa usor.
Dinamo este inca in deriva si cred ca doar prezenta si incurajarile suporterilor ii vor ajuta!

Asa ca lasati naibii supararea si veniti la stadion!!!/hello /hello /hello

tuxie
9th May 2006, 15:41
Pt. baietii frustrati:
Da, Dinamo va face blat, asa cum a mai facut acasa sezonul asta cu Jiul, Arges, Poli Iasi...Multumiti?

Radem, glumim, numai sa nu faca Vasluiul aranjamente si sa vedem dupa meci cate etape de suspendare ia Borcica pentru ca l-a scuipat pe Porumboiu si i-a zis ca vrea sa-l vada gazat :D (la butelie, bineinteles).

Hipgnosis
9th May 2006, 17:07
premiera in romania!!! Hip crede ca meciul lui dinamo va fi pe bune..a fost nevoie de 30 de esecuri la rand ca sa ajunga la concluzia BAI DACA DINAMO TOT BLATUIA CIT CREDEAM EU, AVEAU ATAT DE PUTINE PUNCTE IN RETUR??

Pai doar de meciul asta am zis ca nu e blat mai, si inca cateva!
Problema e ca daca nu blatuiati nici un meci sezonul asta erati langa timisoara :ok:

Luis Garcia10
9th May 2006, 17:24
va fi un meci de care pe care ! Vasluiul isi joaca inca ramanerea in divizia A , iar Dinamo isi joaca prezenta in cupele europene , sau de ce nu chiar titlul!

APercele79
9th May 2006, 17:46
Pai doar de meciul asta am zis ca nu e blat mai, si inca cateva!
Problema e ca daca nu blatuiati nici un meci sezonul asta erati langa timisoara :ok:
haha draguta poanta....dar in locul tau nu as vorbi de blaturi..
lasa sa vorbeasca suporterii altor echipe dar in nici un caz stelistii... :)

chinezu
9th May 2006, 18:07
Hm...si ceva imi spune ca Dinamo se incurca cu 2-2, simt ca nu miroase a bine acest meci..Porumboiu..Netoiu..
Spune-ne domne si noua a ce miroase.Inteleg din spusele tale ca se va termina egal(2-2) Dinamo trage la cupa UEFA sau chiar la titlu si da un punct Vs.E incurcata rau chestia asta cu blaturile! Eu unul nu prea inteleg.Explica-mi maestre!

iridium
9th May 2006, 19:54
pronostic 1 solist, in bunul ei obicei, dinamo va face ori blat ori va folosi arbitrii
dinamo n-a castigat nimic fara blaturi sau arbitraje tendentioase asa ca....un borcea, netoiu si restul viermilor nu se vor da in laturi ca sa mai spere o etapa ca ar prinde un loc de UEFa desi asta ar insemna sa faca Romania de ras cum au facut-o in permanenta

APercele79
9th May 2006, 20:06
pronostic 1 solist, in bunul ei obicei, dinamo va face ori blat ori va folosi arbitrii
dinamo n-a castigat nimic fara blaturi sau arbitraje tendentioase asa ca....un borcea, netoiu si restul viermilor nu se vor da in laturi ca sa mai spere o etapa ca ar prinde un loc de UEFa desi asta ar insemna sa faca Romania de ras cum au facut-o in permanenta
asta e ammadeus mascat

bine mai iridius, asa e....somn usor

LazioRoma
9th May 2006, 20:45
Deci daca bate d____o e BLAT ORDINARR nu are cum sa castige sunt prea de rahat

APercele79
9th May 2006, 20:56
farule, te-au cam dat toti afara de pe thread-urile echipelor lor.... chiar iti place sa isi bata joc lumea de tine?
scrie si tu ceva logic si lumea te va respecta
cand scrii numai rahaturi, ai ajuns gluma OLS-ului

schimba-ti nickul 1steauabucuresti2farulconstanta si pe urma te luam in serios...prea mult o dai in labareala ca esti farist cand se vede de la o posta ca esti inca unul din fanii stelei din provincie care isi vede echipa o data la 6 ani la stadion

rhadoo
9th May 2006, 21:22
Pt. baietii frustrati:
Da, Dinamo va face blat, asa cum a mai facut acasa sezonul asta cu Jiul, Arges, Poli Iasi...Multumiti?
Acum gata, mergeti si luati-va medicamentele!!:D

Despre meci: va fi greu. Vasluiul nu este scapata de la retrogradare si Rednic este un antrenor ambitios, nu se va lasa usor.
Dinamo este inca in deriva si cred ca doar prezenta si incurajarile suporterilor ii vor ajuta!

Asa ca lasati naibii supararea si veniti la stadion!!!/hello /hello /hello
Meci greu!pai cum sa nu fie greu ca doar se intalnesc BLATISTELE diviziei A si va fi greu sa te uiti la un meci asa urat
apropo se televizeaza?probabil sponsori si reclame se vor face la militie si la C A P uri, ei ce vremuri sa te intalnesti cu prietenii dupa atata timp!
HAI JIUL PETROSANI!

Universal
9th May 2006, 21:48
Spune-ne domne si noua a ce miroase.Inteleg din spusele tale ca se va termina egal(2-2) Dinamo trage la cupa UEFA sau chiar la titlu si da un punct Vs.E incurcata rau chestia asta cu blaturile! Eu unul nu prea inteleg.Explica-mi maestre!


Cum am zis in pronosticuri, va fiu un meci egal, Dinamo ataca fara minte si in primele 20 de minute vom vedea 2 goluri:1-1 ,

in repriza adoua, surpriza, Vaslui conduce cu 2-1 in ultimele 20 de minute da Dinamo gol si gata 2-2 asa cum am zis. :ok:

Sau acceptam alta varianta: vor fi 2 gafe mari ale gazdelor si Dinamo bate cu 2-0 sa vedem si un penAlty

Cra10veanu
9th May 2006, 23:16
ia sa vedem ce echipa si-a facut vasluiu, dupa ce-i bateti pe astia, macar o data in viata voastra, atunci sa ziceti ca v-ati facut echipa, pronostic x

tuxie
9th May 2006, 23:40
ia sa vedem ce echipa si-a facut vasluiu, dupa ce-i bateti pe astia, macar o data in viata voastra, atunci sa ziceti ca v-ati facut echipa, pronostic x

Bun si X, pentru toata lumea. Vaslui un punct in sus, Dinamo un punct inspre locul ei de drept :D

cip_81
9th May 2006, 23:53
Meci greu!pai cum sa nu fie greu ca doar se intalnesc BLATISTELE diviziei A si va fi greu sa te uiti la un meci asa urat


Booon, ia sa-ti arat ceva, pacaliciule.


clar a fost de rosu,problema e ca el chiar asta vrut sa fie dat afara,din motive care cred ca pe noi ne depasesc,fie nu a vrut sa fie partas la mizeria asta ,fie asa i sa spus sa faca,cert e ca la 1-1 il scoti pe dragan si bagi un fundas pe kalai,pai de ce nu la bagat de la inceputul reprizeI A2 A?
oricum in cateva zile va iesi ceva la iveala daca nu le dau si la dragan si gheorghe ceva banuti
HAI JIUL!


La ce ati jucat in prima repriza nu aveati sanse,defapt la ce am jucat noi pt ca practic noi ne am dat la o parte in repriza a 2 a nu a jucat steaua mai bine
daca juca mai bine trebuia sa ne dea vreo 3 sau 4 goluri,sau ce sau tinut pt alte meciuri?
hai sa fim seriosi pana la 2-1 pt voi jiu nu a mai iesit din careu si dupa aia steua a ratat cu seninatate alte ocazii cand puteau da goluri linistiti
sau gheorghe ii da palme la nesu de fata cu arbitru de linie,era arbitru la 2 pasi de el s,sa fim seriosi chiar crezi?
oricum nu mai conteaza,faptul e consumat,eu am sustinut pt viitor ca e pacat de fotbal,pt ca numai cu dusuri dinastea reci va creste fotbalul romanesc,insa probabil a fost prea mult acest tur,tonul la dat argesul cu pandurii,acum steua,probabil vor mai urma de acum incolo.va fi ca in anii trecuti cand se stia si scoru cu o saptamana inainte
LASA O ASA CA SE POARTA LA VOI!
HAI JIUL!


Daca meciul se juca pe bune apai puteati sa jucati o saptamana si nu dadeati gol,da incalcite mai sunt caile DOMNULUI si pline de becali si rajitunari,petrosenenii stiu de ce!
HAI JIUL!

Si pot continua. Ai scris sau nu toate astea cu manuta ta? Daca da, mai ai tupeul sa intri aici si sa-ti versi dejectiile? Sa-ti spun ceva...in sezonul asta ati spuravietuit in A doar din mila altora. La anul, cand vor pica 4 echipe, va veti duce unde va este locul...in b, echipa de desculti ce sunteti.


farule, te-au cam dat toti afara de pe thread-urile echipelor lor.... chiar iti place sa isi bata joc lumea de tine?

Nu-i mai acorda atentie...e caz patologic, problemele lui fiind mult mai grave decat pareau la prima vedere.


Cum am zis in pronosticuri, va fiu un meci egal, Dinamo ataca fara minte si in primele 20 de minute vom vedea 2 goluri:1-1 ,

in repriza adoua, surpriza, Vaslui conduce cu 2-1 in ultimele 20 de minute da Dinamo gol si gata 2-2 asa cum am zis.

Sau acceptam alta varianta: vor fi 2 gafe mari ale gazdelor si Dinamo bate cu 2-0 sa vedem si un penAlty

Esti destul de confuz in gandire, fara suparare. Nu prea inteleg ce vrei tu sa spui (si ma refer si la alte posturi ale tale). Apropo, vezi ca Dinamo este echipa gazda....Vasluiului nu-i ramane decat sa se cazeze la un hotel.

tuxie
10th May 2006, 00:02
Of-urile fiind varsate, ramane sa i se pregateasca o medalie lui Flocea :D

Intrebare care nu-i de loc ironica: dintre voi, dinamovistii, cati aveti caine?

rhadoo
10th May 2006, 00:03
Booon, ia sa-ti arat ceva, pacaliciule.







Si pot continua. Ai scris sau nu toate astea cu manuta ta? Daca da, mai ai tupeul sa intri aici si sa-ti versi dejectiile? Sa-ti spun ceva...in sezonul asta ati spuravietuit in A doar din mila altora. La anul, cand vor pica 4 echipe, va veti duce unde va este locul...in b, echipa de desculti ce sunteti.



Nu-i mai acorda atentie...e caz patologic, problemele lui fiind mult mai grave decat pareau la prima vedere.



Esti destul de confuz in gandire, fara suparare. Nu prea inteleg ce vrei tu sa spui (si ma refer si la alte posturi ale tale). Apropo, vezi ca Dinamo este echipa gazda....Vasluiului nu-i ramane decat sa se cazeze la un hotel.
pacalici esti tu si echipa ta murdara!
si ce ai vrea sa facem?sa ne luptam cu morile de vant?sa stam in b pt ca asa vrea dinamo?am devenit mai smecheri intre timp sau nu stiti de corectia pe care ati primit-o la petrosani in urma cu ceva ani?e uite de acolo ni sa tras toti anii in b,pt corectia aia
si ati procedat la fel cu mai multe echipe
noi suntem fortati sa facem magariile astea pt ca altfel ne-am uita la tv,dar poate va venii timpul sa nu mai existe echipe de genul dinamo sau steaua in campionat
HAI JIUL PETROSANI!

WOLF_ULTRAS
10th May 2006, 00:12
sa stabilit blatu pana la urma ce scor o sa fie ?? ..................hai cu X

cip_81
10th May 2006, 00:18
Ce corectie ati dat voi? Cu asta va laudati? Inseamna ca nu avem ce discuta...cu "animalele" care-si duc traiul prin pesteri si-si fac dreptate cu bata (bate aveti, creier mai putin) dialogul nu poate exista. Ramaneti in lumea voastra mica si mizera. Pa.


Problema e ca daca nu blatuiati nici un meci sezonul asta erati langa timisoara

Fals. daca nu existau cele cateva reprezentatii ale voastre, alaturi de echipe dispuse sa-si ridice fustita, lupta pentru campionat s-ar fi dus in 3. Cred ca v-ati fi uitat in sus dupa Vaslui, echipa ce v-a predat o lectie de fotbal chiar langa cimitire.

rhadoo
10th May 2006, 00:24
Ce corectie ati dat voi? Cu asta va laudati? Inseamna ca nu avem ce discuta...cu "animalele" care-si duc traiul prin pesteri si-si fac dreptate cu bata (bate aveti, creier mai putin) dialogul nu poate exista. Ramaneti in lumea voastra mica si mizera. Pa.



Fals. daca nu existau cele cateva reprezentatii ale voastre, alaturi de echipe dispuse sa-si ridice fustita, lupta pentru campionat s-ar fi dus in 3. Cred ca v-ati fi uitat in sus dupa Vaslui, echipa ce v-a predat o lectie de fotbal chiar langa cimitire.
si voi cum ati facut 45 de ani?nu vorbii tu de bate...nu cred ca sunteti voi in masura sa judecati pe altii:rosu:
chiar ca nu merita sa se poarte un dialog cu tine!te supara adevarul,apropo de ce nu o luati si pe victoria langa voi poate le da de lucru la toti cainii si va faceti voi un campionat,una aveti deja si chiar aveti meci cu ea:rosu:
HAI JIUL PETROSANI!

chinezu
10th May 2006, 08:37
sa stabilit blatu pana la urma ce scor o sa fie ?? ..................hai cu X
Chiar nu -ti dai seama cat de penibil esti spunand despre acest meci ca este blat?

george-dinamo
10th May 2006, 10:13
aceste discutii despre marile blaturi ale lui DINAMO m-au facut sa nu mai intru pe aici. dar din cand in cand mai intru si ma mir: oare unii sunt chiar atat de bombalai si cred ce spun sau o spun doar asa sperand ca se vor da mari cunsocatori ai fenomenului. baieti luati o pauza, vedeti poate reusiti sa si ganditi, cine stie, poate v-au mai ramas vreo 2 neuroni de-o sinapsa.
cat despre meci va fi un meci greu, dar cred ca daca revenim la stadion putem sa castigam lejer. aportul suporterilor va fi determinant in ultimele etape.

Jupangrig
10th May 2006, 11:16
Meci de x2.
Rednic nu va fi antrenor la Dinamo.Acela va fi Lothar si asta inseamna ca Dinamo va pica in B cu astfel de antrenor.
Dupa meciul Stelei cu Vasluiul,Steaua va fi campioana.
Hai Steaua!
Hai Vasluiul!

Aaetius
10th May 2006, 11:28
Dupa meci,o sa spun daca a fost meciul curat sau nu! Am un indicator care nu poate sa dea gres la meciul asta(nu e vorba de ratarile celebre ale lui Mihalcea)!

Daca as fi stelist m-as abtine de la comentariile astea sau poate ati uitat de meciurile cu farul constanta si din tur si din retur sau de meciurile cu bacau din ultimii ani... asa ca nu cred ca vasluiul nu-si va apara corect sansele in fata lui DINAMO.:rosu: va pricepeti la fotbal cum ma pricep eu la BALET :no:

chinezu
10th May 2006, 15:38
Meci de x2.
Rednic nu va fi antrenor la Dinamo.Acela va fi Lothar si asta inseamna ca Dinamo va pica in B cu astfel de antrenor.
Dupa meciul Stelei cu Vasluiul,Steaua va fi campioana.
Hai Steaua!
Hai Vasluiul!
Ca suporter al Stelei nu as pune asa mare baza pe meciul de la Vaslui.Este unul din f putinele orase in care nu e la moda scooter maria.

Benny
10th May 2006, 16:27
Nu cred, ca Vasluiul se afla in tabara lui Dinamo. Deci meci pe bune.

Aurel.D
10th May 2006, 16:53
Alo, baietii cu blatul!

Am inteles mesajele vostre pline de continut si izvorate din cugetari foarte adanci si serioase.
Am inteles de la voi ca si acest meci va fi blat asa cum au fost toate celelalte 26 de meciuri ale lui Dinamo din acest sezon, mai ales cele de acasa.
Va credem, stati linistiti! Nu va agitati prea tare ca o sa va sara dopul.

Va multumim ca ne-ati deschis in sfarsit mintile noua, niste novici, va suntem recunoscatori!

Acum puteti sa va retrageti, convalescenta va fi lunga; stim ca deocamdata nu doare, stim asta si ne bucuram pt. voi!
Dar o sa va treaca incetul cu incetul, nu va faceti griji!

Cristian
10th May 2006, 17:01
Fratilor lu dinamo ii trebuie victorie sa mai spere la lupta pentru titlu, asta sa io zica lu Mutu.
Iar vasluiu nu e pe deplin salvata, ramane de vazut care va castiga, meci de 1X desi eu as spera un X :D

chinezu
10th May 2006, 18:20
Fratilor lu dinamu ii trebuie victorie sa mai spere la lupta pentru titlu, asta sa io zica lu Mutu.
Iar vasluiu nu e pe deplin salvata, ramane de vazut care va castiga, meci de 1X desi eu as spera un X :D
Asta, ca ii trebuie victorie ''lu dinamu '' e cea mai tare noutate (ca stire) pe care am auzit-o! Si eu fraieru' credeam ca le trebuie vreun egal! Bai, tu te auzi?

apparte
10th May 2006, 22:33
Daca as fi stelist m-as abtine de la comentariile astea sau poate ati uitat de meciurile cu farul constanta si din tur si din retur sau de meciurile cu bacau din ultimii ani... asa ca nu cred ca vasluiul nu-si va apara corect sansele in fata lui DINAMO.:rosu: va pricepeti la fotbal cum ma pricep eu la BALET :no:
Iti dau un pont: am prieteni in fiecare echipa(cate unul) iar la meciul asta sunt adversari directi ! Am spus ca vreau sa vad meciul intai!

Jupangrig
11th May 2006, 00:04
Ca suporter al Stelei nu as pune asa mare baza pe meciul de la Vaslui.Este unul din f putinele orase in care nu e la moda scooter maria.
Ca suporter al Stelei cunosc o multime de stelisti in Vaslui.
Este orasul nasterii si copilariei mele.Iubesc acest oras de care ma leaga aproape totul cu toate ca,nu mai locuiesc acolo de foarte mult timp.Dar nici in Bucuresti.
Vaslui,orasul in care nu se intampla niciodata nimic.
Dar am fost mai "stelist" decat "vasluian".Probabil ca de unde ca,Vasluiul pe acea vreme era numai prin B iar noi copiii ne gaseam idoli prin A, unde fotbalul era mai puternic si gaseam si jucatorii de nationala.La un meci direct Steaua-Vaslui...mai bine nu mai gandesc.Este greu.
Si nu pun baza pe meciul de la Vaslui.Imi place sa cred ca Vasluiul este salvat si Steaua campioana.

Rossi
11th May 2006, 01:04
Iti dau un pont: am prieteni in fiecare echipa(cate unul) iar la meciul asta sunt adversari directi ! Am spus ca vreau sa vad meciul intai!

cred ca tu ai prieteni acolo , in imaginea din avatarul tau

dupa cate blaturi a facut steaua anul acesta , imi e indiferent cum ia Dinamo cele 3 puncte , e important sa le ia

malu
11th May 2006, 01:47
Vorbiti in vant.
Meciurile se joaca pe teren... pana la proba contrarie... sau pana la Serea.

Forza Dinamo!

Hipgnosis
11th May 2006, 10:58
imi e indiferent cum ia Dinamo cele 3 puncte , e important sa le ia

Asa spuneti de 15 ani. Nu conteaza cum, sa luam 3 pct. Blatul sa traisca. Si dupa aia va injurati echipa ca sta capra in Europa la primul meci cu echipe celebre din bulgaria, albania, islanda sau ucraina. :rosu:

george-dinamo
11th May 2006, 11:19
vezi hip ca voi v-ati luat-o de la echipe din ucraina. nu confunda. oricum placa o puneti mereu. apropo ai vazut aseara finala? :D

Cristian
11th May 2006, 13:12
Chinezu nu te mai baga in seama daca nu stii despre ce e vorba, eu vad ca la multe postari de-ale tale aberezi, ai ceva impotriva echipei Otelul ?
meci de 1

Hipgnosis
11th May 2006, 16:34
vezi hip ca voi v-ati luat-o de la echipe din ucraina. nu confunda. oricum placa o puneti mereu. apropo ai vazut aseara finala? :D
vazut
Spaniolii au jucat ce trebuia sa joace si Steaua la 2-0, doar ca aia au mai mult creier :ok:

Jupangrig
11th May 2006, 16:46
vazut
Spaniolii au jucat ce trebuia sa joace si Steaua la 2-0, doar ca aia au mai mult creier :ok:
Nu au mai mult creier!
Au mai putin...Olaroiu!

Aurel.D
11th May 2006, 17:04
...si au si jucatori de fotbal!

Dinamo-Vaslui 3-0

Jupangrig
11th May 2006, 17:11
...si au si jucatori de fotbal!

Dinamo-Vaslui 3-0
"...au si jucatori de fotbal"...fata de Dinamo care s-a pierdut in UEFA,undeva...candva...Nu ne mai amintim cand .Este mult de atunci si oricum,pe cine ar interesa.:D
Dinamo - Vaslui 1-1/hello

chinezu
11th May 2006, 20:21
Fratilor lu dinamo ii trebuie victorie sa mai spere la lupta pentru titlu, asta sa io zica lu Mutu.
Iar vasluiu nu e pe deplin salvata, ramane de vazut care va castiga, meci de 1X desi eu as spera un X :D
Asta cu Mutu e cam rasuflata.Mai cauta...

ReBeL-BiHoR
11th May 2006, 21:11
hm.. Vaslui BATE !!!!:happy :happy :happy :happy :happy 2 va da Vaslui..!

Aurel.D
12th May 2006, 11:10
"...au si jucatori de fotbal"...fata de Dinamo care s-a pierdut in UEFA,undeva...candva...

Parca era vorba de Sevilla aici, nu? Te trezesti si tu vorbind.:rosu:

Hipgnosis
12th May 2006, 12:20
acum ca sa fim fair, era vb. de dinamo - vaslui :ok:
1 solist, dinamo s-a apropiat de titlu si nu va rata punctele care o mentin in cursa.

Universal
12th May 2006, 12:58
Dinamo nu invinge pe Vaslui , cu acest meci moldovenii scapa de retrogradare.Sau se vor face de ras vanzand meciul:Doar au un aptron pe nume Porumboiu.

fcvs
12th May 2006, 13:03
Dinamo nu invinge pe Vaslui , cu acest meci moldovenii scapa de retrogradare.Sau se vor face de ras vanzand meciul:Doar au un aptron pe nume Porumboiu.
sunteti fantastici!!!! pana acum fiecare rezultat pozitiv era considerat BLAT. acum si daca invingem tot BLAT e???
si ce vrei sa zici la faza cu Porumboiu? vorbiti pe de rost...

Universal
12th May 2006, 13:09
NU mai...eu nu sunt fanatic, doar stiu cu ce fel de aptron aveti de-a face,si imi pare sincer rau ,fiindca meriati mult ami mult(a veti jucatori destui de buni) Eu sper sincer intr-un joc drept, acesta ar duce un rezultat spre 2-2 ssau 1-1 mai mult nu pot echipele.Imi cer scuze daca am zis ceva mai anormal, dar nu era intentia.Insa sa aperam ca Vaslkui av avea o echipa mai buna sezonul viitor

fcvs
12th May 2006, 13:40
ce fel de patron? ia fa tu o descriere!

Universal
12th May 2006, 14:18
Porumboiu, cum cine? El este seful echipei,el parca incearca sa o finanteze,nu?

Jupangrig
12th May 2006, 14:24
Porumboiul din Vaslui:
-ajuns candva arbitrul in Romania-nu mai stiu daca nea Jan Apostol mai traieste,dar l-a ajutat mult.Ar merita niste flori din cand in cand
-cu multe canistre de vin si multa carne(ce mai face Mitzu),si...si...si...prinde "meciuri de meciuri" si este avansat incetul cu incetul pe liste diferite si devine international
-vine revolutia (ceva bani avea),se cupleaza cu Bebe(stiti voi care)care era "smecher de smecher"si era si priceput in agricultura si astfel devine un mare fermier nu anainte de...a muri Bebe subit.Oare familia lui are ceva procente sau au renuntat.
-este drept ca a luat si hotelul Racova (inchiriat la inceput)pe scarile caruia scuipa cu inversunare(vazut "pe viu")si unde cei care schimbau bani(nu dau nume)trebuiau sa plateasca cel putin o sticla de whisky pentru a putea pastra locul(bineinteles ca la barul de la parter al hotelului si nu lui Porumboiu in mana)
-apoi sprijinind partidele de la putere,"cuplandu-se"cu investori de talia "bombonel",executand concurenta-Gica Strungariu-,alegand directori la Garda financiara si mazilind pe altii,"cornul si laptele",afaceri,politica,afaceri...,ajunge o putere judeteana si nu numai(de altfel ca multi altii in aceasta tara-o mana spala(banii)pe alta
Am incercat sa relatez foarte pe scurt si s-ar putea sa fi facut si greseli.Daca da,imi cer scuze,dar nu am timp prea mult sa rasfoiesc "dosarele".
Aveti voie cu totii sa ma corectati dar nu sa ma injurati,caci asa sta bine unui Forumist.
Concluzie:
-"Porumboiul din Vaslui"a ajuns "sus"exact cum au ajuns si multi altii
-cum a ajuns mare arbitru numai conteaza dar, cert este ca, pe plan international ,a avut si prestatii demne de un adevarat mare arbitru
-angajatii lui il lauda , ca au salarii bune,premii,cadouri(craciun,etc),si asta anseamna ca nu este cu adevarat gen"coposu"
-investeste bani in sport ceea ce la un oras ca Vasluiul,nu este intradevar,necesarul obligatoriul,cunoscand saracia dar si bunul simt si ospitalitatea acestui oras dar sportul(fotbalul si handbalul cu precadere)au fost poate putinile sau daca nu singurile mari evenimente si bucurii ale acestui mic oras.
Hai FC Vaslui !

OVIDIU 62
12th May 2006, 14:25
meci de 1 solist

Universal
12th May 2006, 14:33
Intr-adevar,o scurta analiaz ce m-a impresionat,dar stiam demult ca fost un arbitru bun, ca patron e ok, insa este amestecat in cercurile pe care le urasc.

george-dinamo
12th May 2006, 15:17
NU mai...eu nu sunt fanatic, doar stiu cu ce fel de aptron aveti de-a face,si imi pare sincer rau ,fiindca meriati mult ami mult(a veti jucatori destui de buni) Eu sper sincer intr-un joc drept, acesta ar duce un rezultat spre 2-2 ssau 1-1 mai mult nu pot echipele.Imi cer scuze daca am zis ceva mai anormal, dar nu era intentia.Insa sa aperam ca Vaslkui av avea o echipa mai buna sezonul viitor
faza cu joc drept si previziunile tale fantastice....ai ghicit si revenirea lui boro, sau a forestei in 2000? banuiesc ca esti unul din cei care castiga bani frumosiu la pariuri daca stii tu toate cum se intampla. ia o pauza man si nu mai fa valuri ca iti vine apa peste gura si e de rau dupa aia.

chinezu
12th May 2006, 15:53
Porumboiu, cum cine? El este seful echipei,el parca incearca sa o finanteze,nu?
Sa stii ca Porumboiu chiar finanteaza echipa,nu doar ''incearca'' Si sa stii ca fara el Vs nu ar fi nici in div c.

Universal
12th May 2006, 16:09
George,da,este adevrat ,chiar ma pariat si am pus un 1x pt M'Brough, la 2-0 pt Steaua credeam ca gata ,s-a terminat, dar apoi m-am inselat...

Cristian
12th May 2006, 17:20
Meci de 1 clar; dar nici Vasluiul nu este de lepadat si ei au moral bun;
Dar Dinamo prin stilul ei actual de joc sincer mi se pare asa o degringolada, imi da impresia ca joaca la nimereala.
Asta e parerea mea, sper sa nu fiu in eroare

Universal
12th May 2006, 17:51
Un egal si Dinamo s.-a ars definitiv

APercele79
12th May 2006, 18:01
ziceti voi meci usor, dar eu nu vad asa lucrurile
vaslui a scapat de retrogradare, deci acum chiar ca joaca degajati, si au doar de castigat (de pierdut ce sa mai piarda, ca se pare ca vor ramane in A)
mihaescu, rednic, badea si mihalcea toti au boala pe actuala conducere a lui dinamo; deci si-ar da si viata sa le-o dea la bot lu BBNC...deci chiar ca e echipa periculoasa vasluiul...eu zic ca dinamo tot bate (daca are ceva orgoliu in ea, si vede ca s-a apropiat de titlu chit ca joaca super parnaie), dar meci usor cum tot ziceti voi... sincer nu cred

Universal
12th May 2006, 18:04
eu zic ca face egal 2-2 si mai are doar 3 meciuri in comparatie cu Steau care ami are 5

APercele79
12th May 2006, 18:16
daca dinamo nu ia 3 puncte cu vaslui (mai ales acum ca sa intors si PCH)..se fac de cacao rau pentru a nu stiu citea oara

vlad1607
12th May 2006, 19:32
castigam fara stralucire

Ess
13th May 2006, 00:43
In ciuda situatiei penibile de la dinamo (in special atitudinea cravatashilor de la loja) eu zic 1 solist.
Daca iese altcumva, nu-i bai...oricum se vor bucura dinamovistii duminica seara pe la 10 :d Macar atat de implinirea a 58 de ani de la infintzare !

remy
13th May 2006, 06:14
Daca Dinamo nu bate azi, isi ia adio de la titlu !
Dar nu cred ca va pierde, pt. ca au inceput sa se antreneze mai bine, cu toate ca nu prea au avut antrenori anul asta !
MAI BINE JUCAU FARA ANTRENOR, PT. CA ERA TOTUNA.
CE NENOROCIRE A FACUT BECALIOTUL GIOVANNI DIN CLUBUL ASTA !

tu26dor
13th May 2006, 10:55
dinamo este echipa care poate inca sa se faca de ras! de ce nu ar merge la fel de prost ca si pana acum ... dac a vasluiul are nevoie de puncte , merita unul si de la dinamo... hai sa fim seriosi... doar dinamo nu are pretentia la titlu nu? cu un 1-1 astazi s-ar putea resemna din timp...

fc_vaslui
13th May 2006, 18:05
cu acest meci speram sa demonstram ca vasluiu' joaca orice meci pe teren si nu in culise :jerk:

Lauryca
13th May 2006, 19:34
Hai cu X...cota 4 si ceva!!! :yeah: :ok: Dar daca e sa pierd ma multumesc cu 2!!!!

ASIGURATORUL
13th May 2006, 20:38
Ar fi bine sa bata Dinamo, sa fie un final de campionat mai incins, dar totul depinde de jucatori. Ei vor face totul? Pentru Vaslui un punct e foarte mare! Vor da totul in acest meci. Totul depinde de modul cum se va juca Daca Vasluiul vine sa se apere doar, va castiga Dinamo, daca vor ataca, atunci poate vor scoate un egal, dar foarte greu pentru moldoveni....:)

apparte
13th May 2006, 20:46
Din pacate,florin marin si rednic m-au "lucrat":evil: ! Rednic l-a pus pe Sfarlea mijlocas central in loc de mijlocas stanga, iar Marin nu-l utilizeaza pe Mihut in banda dreapta!

starsteel
13th May 2006, 20:50
Iata ca Vasluiul a revenit serios in hora retrogradarii. Aici se pare ca sunt 3 candidate pt. un loc Pandurii(21), Vasluiul(22) si Jiul(24).

Lauryca
13th May 2006, 21:09
Stai ca nu s-a terminat meciul; mai sunt 55 de min de jucat si Vasluiul ataca....la cum joaca, Dinamo nu merita sa conduca.

Lauryca
13th May 2006, 21:17
Yes!!!:yeah: :yeah: 1-1 :yeah: :yeah: Hai cu golul doi!!!

alsign
13th May 2006, 21:17
bineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Vaslui !!!!! fostu' vostru "taran" Mihalcea joaca bine :D Hai Dinamo cu Intertoto ..... ne bazam pe voi :D:D:D

be@
13th May 2006, 21:19
Stati , ca vor mai fi goluri , nu va grabiti . Poate se aseamana cu Dinamo-Sportul . :D

STEAUA-MANIA
13th May 2006, 21:19
LOL CE 11M nu au dat pt vaslui...iar isi intra in rol arbitrul....
1-1 pauza

alsign
13th May 2006, 21:20
Dinamo ................. nu ne dezamagiti http://www.millan.net/anims/giffar/pianosmiley.gif................. avem nevoie de o echipa puternica pentru Intertoto .... SFORZZZZAAAAA DINAMO

Borcica 5 clase" il face la pauza pe arbitru .


INTERTOTO http://www.millan.net/anims/giffar/sneak/murphy1.gif

Cra10veanu
13th May 2006, 21:29
Dinamo ................. nu ne dezamagiti ................. avem nevoie de o echipa puternica pentru Intertoto .... SFORZZZZAAAAA DINAMO

Borcica 5 clase" il face la pauza pe arbitru .


INTERTOTO http://www.millan.net/anims/giffar/sneak/murphy1.gif
voi nici acolo nu jucati :happy :happy

Lord_Haart
13th May 2006, 21:29
Ar fi prea tare sa dea golul victoriei pt Vaslui ori Badea ori Mihalcea!!!:D :D :D

Alin12
13th May 2006, 21:31
LOL CE 11M nu au dat pt vaslui...iar isi intra in rol arbitrul....
1-1 pauza
ti-ai taiat vreo vena,un tendon ceva?beeehhhbercutilor.daca stai rau cu vederea iti recomand un doctor bun:rosu: :rosu: :rosu:

ASIGURATORUL
13th May 2006, 21:32
Nimic nu poate fi imposibil. Dinamovistii de la Vaslui sa castige meciul daca stelistii de la Dinamo ii lasa:yeah: :ok:

alsign
13th May 2006, 21:33
Dinamo ... INTERTOTO .... http://www.millan.net/anims/giffar/pink.gif

vlad1607
13th May 2006, 21:34
un lucru e cert dupa meci o sa existe suficienta inteligenta k indiferent de rezultat sa nu existe vreun caz Tendonas Iacob :D :D :D

castigam 3-1 :D

johny bravo
13th May 2006, 21:43
e blat... nu baieti?

ce blat omule?!:rosu: e 1-1 in min 50, asta ce blat este? Da Dinamo campionatul din mana sau ce? Pur si simplu Vasluiu joaca cu ambitie (in plus inca nu sunt scapati de B) si Dinamo nu se regaseste. Asta e tot.

aurasul
13th May 2006, 21:45
ce ma 3-1,auzi ma cred ca ai cam luato razna.Luati si va bagati coada intre picioare de rusine.

moxxx
13th May 2006, 21:47
dinamo e parnae... moldovenii se tin bine

moxxx
13th May 2006, 21:50
ce blat omule?!:rosu: e 1-1 in min 50, asta ce blat este? Da Dinamo campionatul din mana sau ce? Pur si simplu Vasluiu joaca cu ambitie (in plus inca nu sunt scapati de B) si Dinamo nu se regaseste. Asta e tot.
dinamo se regaseste... asa joaca ei

alsign
13th May 2006, 21:50
ce blat ? nu ma , Dinamo ii trompeta Vasluiului http://www.millan.net/anims/giffar/pianosmiley.gif

Lord_Haart
13th May 2006, 21:52
mama !!!!! ca bara!!!!!

STEAUA-MANIA
13th May 2006, 21:55
dinamo sunt vai de mama lor...ce bara a dat valentin badea...:D

johny bravo
13th May 2006, 21:56
daca o tinem tot asa mi-e ca ne facem de ras. dar de blat nu vreau sa aud...

DBP
13th May 2006, 21:59
posibil un 2?

aurasul
13th May 2006, 22:00
hai vaslui nu va dati batuti baeti,ei sunt cu moralul la pamant,acum e sansa noastra

aurasul
13th May 2006, 22:03
imi pare rau ca nu vad meciul,dar sper ca baetii joaca bine.HAI FC VASLUI

Gabriel28
13th May 2006, 22:06
ce v-a croit-o croitoru inainte de pauza bwuahahahah hai dinamo!!!!

ps: ultimii 4-5 ani cand ati luat cupa pe naspa, trebuia sa se razbune cumva.

DBP
13th May 2006, 22:08
ce meci misto! Ce ocazie pt dinamo!!!!

DBP
13th May 2006, 22:10
gooooolllll

cosimo1
13th May 2006, 22:11
gooooooolllllllll!!!!!!!!!!!!!!!!vali badea!!!!!!!

DBP
13th May 2006, 22:11
gooooollll vasluiul!!!! deja se prefigureaza 2-ul!!!!

aurasul
13th May 2006, 22:11
Goooooooooooooollllllllllllll

aurasul
13th May 2006, 22:11
Goooooooooooooollllllllllllll

cosimo1
13th May 2006, 22:11
2-1 pt vasluiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!

DBP
13th May 2006, 22:12
si mei e timp sa se dea vreo 2-3 goluri!!!!

moxxx
13th May 2006, 22:12
Sah Mat!!!!!!!!!

STEAUA-MANIA
13th May 2006, 22:12
onanistii pierd!:happy hahahaha

B0gdaaaN
13th May 2006, 22:13
cinste lor cinste lor cinste VASLUIENILOR!!!!

metallic_rain
13th May 2006, 22:13
baieti, un intertoto ceva?

Lord_Haart
13th May 2006, 22:13
gooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllll lllllllllllll badea
/hello /hello /hello :evil: :evil: :evil: :evil:

aurasul
13th May 2006, 22:14
Hai Baetii Mai 5 Minute

metallic_rain
13th May 2006, 22:15
daca nu intertoto, un play station 2.

DBP
13th May 2006, 22:15
hai dinamo!!! (peste 2 ani poate la matineu?)

aurasul
13th May 2006, 22:16
Cainii Nu Mai Ziceti Nimic . Ati Mutit . Numai Gura E De Voi .fotbal Nimic.

arfel
13th May 2006, 22:16
bv...moldova....otelu-nat 2-0 dinamo-vs 1-2 iar maine iasi-jiu 2-0

bada_otelul
13th May 2006, 22:16
ete na ca bat si vs la dinamo.si chiar daca nu bat tot merita sa scape de retrogradare,joaca mult peste pandurii si bacau(dar sub otelul),pacat ca e necuratul ala de promboiu acolo,altfel mi-ar fi fost chiar simpatici vasluienii,asa mi-s indiferenti si pe alocuri antipatici
o intrebare:dinamo se bate pt titlu sau macar cupe europene?sa se lase ca mai mult de intertoto nu merita

Sergiu
13th May 2006, 22:17
:drak: Ma chiar asa ati ajuns sa faceti blat si cu dinamo???:drak:

bada_otelul
13th May 2006, 22:19
mah da a stiut ce jucator ia in coproprietate marius stan,pacat ca nu poate sa-l aduca la galati,nu de alta da nu-l lasa vasluienii,macar bani sa iasa

DBP
13th May 2006, 22:19
acu' vazura si rosu.... las' ca nu joaca cu argesu'!

aurasul
13th May 2006, 22:19
Fc Vaslui A Castigat

DBP
13th May 2006, 22:20
ce ocazie de 1-3!!!

Sergiu
13th May 2006, 22:21
Asta e o sa se lupte Dinamo cu Steaua pentru locu 3 (locu de intertoto).

DBP
13th May 2006, 22:21
ba! sunteti nebuni? Ii ajutati pe dinamo sa egaleze?

STEAUA-MANIA
13th May 2006, 22:22
haha final 1-2!ONANISTII AU PIERDUT!

B0gdaaaN
13th May 2006, 22:22
Felicitari Fc Vaslui!!!!

DBP
13th May 2006, 22:22
si gata!

cosimo1
13th May 2006, 22:22
victorie vasluiiii!!!!!!brova vasluuiiiii!!!!

bada_otelul
13th May 2006, 22:22
Borcea la sfarsitul meciului pierdut cu vs:Lasati-ne sa ne pregatim de intertoto!/sa ne antrenam pt intertoto!
votati varianta preferata

aurasul
13th May 2006, 22:24
Bravo Baeti

moxxx
13th May 2006, 22:26
bine ca pierdura azi...
o sa se concentreze mai mult pe liga campionilor, numai sa fie lasati sa se pregateasca

aurasul
13th May 2006, 22:27
cand o echipa bate,cealalta se vaeta ca a fost blat.Numai blaturi se zice ca face fc vaslui dar de ce cealalta nu joaca fotbal in loc sa se vaete ca o ****re.Ce sa va zic iarasi blat.Multumim Stelisrilor ca sunt alaturi de FC VASLUI

be@
13th May 2006, 22:28
imi pare rau ca nu vad meciul,dar sper ca baetii joaca bine.HAI FC VASLUI
De ce nu vezi meciul ? Acolo la voi , in Vaslui , inca n-a ajuns televizorul ?:drak:

Felicitari pentru victorie , insa etapa viitoare pierdeti . :P

inter
13th May 2006, 22:28
:happy :happy
felicitari Vasluiului !:ok:

bada_otelul
13th May 2006, 22:29
oricum nimic nu se compara cu victoria noastra la dinamo,3-0 pt o echipa aflata pe locul 15 impotriva celei de pe locul 1.felicitari vasluieni,acum sigur ati scapat

aurasul
13th May 2006, 22:29
Cam asta e povestea cu echipele mari.Sunt aroganti si nu trateaza toate jocurile cu seriozitate.

Nexus
13th May 2006, 22:31
Unde sunt frustratii de serviciu ?


Ia incepeti : sclavii lui Steaua, sa-i ia naiba...etc....

aurasul
13th May 2006, 22:31
eu sunt in portugalia de asta nu am vazut meciul si imi pare rau ca nu am putut vedea meciul.Si nu i-ti fa griji ca o ea si Iasul pe spinare

Ursu carpatin
13th May 2006, 22:32
Pe naiba! Pur şi simplu vasluienii au fost mai buni! Chiar puteau face oarece scor!

Gabriel28
13th May 2006, 22:32
am doar trei lucruri de spus despre meciul de azi:

1. "LOL"
2. conform FRF si UEFA, inca mai puteti sa va inscrieti in Intertoto
3. indemn suporterii adevarati ai echipei dinamo sa infiinteze o noua echipa Dinamo, asa cum au facut si o mare parte a suporterilor lui Manchester United atunci cand Brian Glazer a preluat echipa.

boosaw
13th May 2006, 22:32
Vicorie meritata Vaslui....Felicitari

Clasament azi:

13. FC Vaslui 25p (-14)
14. Jiul 24p (-15) - un meci mai putin
-----------------------------------------------------------
15. Pandurii Tg. Jiu 21p (-21)

relansat
13th May 2006, 22:33
Multumim FC Vaslui, ne vedem la meciul cu Iasi saptamana viitoare !

S2K
13th May 2006, 22:33
De rasul curcilor.

Linia de clasament a lui dinamo in acest retur:

12 5 2 5 17 : 18 17

Cam slabi pentru o echipa care "trage la titlu"... De fapt, da, au dreptate, sunt mai multe titluri... inclusiv pentru cea mai penibila echipa.

Nexus
13th May 2006, 22:34
un lucru e cert dupa meci o sa existe suficienta inteligenta k indiferent de rezultat sa nu existe vreun caz Tendonas Iacob :D :D :D

castigam 3-1 :D

ba 3-1 seful gratargiilor unde te-ai ascuns ?

aurasul
13th May 2006, 22:34
cu siguranta am scapat de retrogradare dar o sa va mai surprindem cand castigam si cu falitii de la Iasi

huskers
13th May 2006, 22:35
Nu cu mult timp in urma toti astia cu epoleti de la Dinamo(si nu numai) se bucurau de infrangerea Stelei in cupa UEFA. Uite ca a venit si vremea lui Dinamo sa piarda nu cu Boro sau mai stiu ce alte echipe ci cu nobody's team din Vaslui. CFR-ul nu se socoteste ca este de top la noi. Asa ca jos chipiul in fata Vasluiului si gata inapoi la ascultat de telefoane si mancat de ***** ca acum 20 de ani cand unele meciuri tineau 100 de minute pana marca cine trebuia.

Forza "U" Cluj

remy
13th May 2006, 22:36
Cum am banuit eu, asa a fost:

Daca Dinamo nu bate azi, isi ia adio de la titlu !
MAI BINE JUCAU FARA ANTRENOR, PT. CA ERA TOTUNA.
CE NENOROCIRE A FACUT BECALIOTUL GIOVANNI DIN CLUBUL ASTA ! A AJUNS MOSIA LUI, CA SI STEAUA LUI VARU-SAU, CARE E SI MAI PENAL.
BRAVO, VASLUI, ACUM VAD CA AU VALOARE DE DIVIZIA A, SI, CULMEA, TOT CU FOSTI DINAMOVISTI IN ECHIPA ! PE UNDE MAI SUNT DATI, CA FACEAU 3 ECHIPE CU CEI PLECATI !
TOT BLAT A FOST SI ASTA, COPII ?
SPER CA NU MAI AUD DE ABERATIILE ASTEA !
CEA MAI BLATISTA ECHIPA E STEAUA, SE STIE, SI O FACE PE FATA !

alsign
13th May 2006, 22:36
SUNTETI TROMPETA CAMPIONATULUI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


BORICICA 5 clase" mureai de ciuda acolo in cusca :D:D:D:D:D

be@
13th May 2006, 22:36
cu siguranta am scapat de retrogradare dar o sa va mai surprindem cand castigam si cu falitii de la Iasi

Ce-or sa va bata falitii astia de la Iasi , de n-o s-o puteti duce .

aurasul
13th May 2006, 22:37
Meritam sa ramanem in DIVIZIA A?

fc_vaslui
13th May 2006, 22:37
dupa acest meci vasluiul cred ca a convins pe toata lumea ca merita sa joaca si la anul in div.A si daca in tur nu erau anumiti jucatori echipa era mai sus....

be@
13th May 2006, 22:37
eu sunt in portugalia de asta nu am vazut meciul si imi pare rau ca nu am putut vedea meciul.Si nu i-ti fa griji ca o ea si Iasul pe spinare
Pai nu mai du lumea in eroare . La locatie la tine , scrie "vaslui" .

fc_vaslui
13th May 2006, 22:38
abia astept meciul cu iasu' de etapa viitoare

ps:fratilor veniti sa vedeti cum va ardem :o:
nu o sa aveti nici o sansa si va fi show mare in Moldova

aurasul
13th May 2006, 22:40
IASUL nu prea are sanse in fata FC VASLUI

cosimo1
13th May 2006, 22:43
nu vad nici un dinamovist pe forum????

be@
13th May 2006, 22:44
IASUL nu prea are sanse in fata FC VASLUI

Vedem noi vineri . :ok:

Universal
13th May 2006, 22:46
Dupa cum am zis inainte , ma asteptam inainte la un 2-2 fratilor, a iesit 1-2 ..... sunt cred,unul din singurii care dadeau un x2 suta la suta , nu prea m-a crezut nimeni de cand sunt in acest forum, pot spune ca sunt destul de bun la pronosticuri, si voi face inca unul: la sfarsitul campionatului se va prefigura o foarte mare surpriza, Rapid Bucuresti si Sportul Studentesc se vor bate aprig pentru locul 2 in campionat, de ce sunt atat de clar,deoarece Steaua are un meci in minus fata de toate echipele si teoretic 2 puncte fata de toate. Dinamo,asa cum am crezut si scris in alte articole, a iesit complet din lupta pt titlu si ii ramane numai inscrierea in Intertoto,unde are o sansa teoretica pt grupele Cupei Uefa, dar Sportul,fratilor este in sansa ,au sansa, arata ca o echipa puternica si omogena, si se comporta ca una...deci...de ce sa nu aiba un sau mai multe sanse de castiga tilul..insa ,facand un pronostic,ma pun dupa el-deci teoria cu locul 2 ramane , Steaua este ,dupa mine, dupa cum a jucat in toate partidele din divizia a , cea mai indreptatita sa castige campioantul,dupa 30 de etape, a fost cea mai sigura,insa si aici am anumite dubii- a devenit putin nervoasa dupa esecul'' nu stiu cat de dezastruos'' de a fi eliminata din SEMIFINALELE CUPEI UEFA...deci oricum este in top 10 in Europa si inca ma exista aici oameni din motive pur de reacredinta ii neaga valoarea si puterea de echipa si jocul. Pot spune un singur lucru- echipa se axeaza la sfarsit pe locul inatai. Si eu sunt suta la suta sigur ca isi va reveni.

Cristian
13th May 2006, 22:53
Iar se ascund suporterii dinamovistilor :))
Bine ma moldovenilor, desi recunosc ca i-am votat pe caini :(
Meritati sa stati in A

donmichelio
13th May 2006, 22:55
Ca de obicei jocurile lui dinamo din retur sunt o adevarata desfatare pentru spectatorii din toata tara. Ma bucur ca dinamo si-a revenit.Pot sa ma uit in continuare ca la circ.Numarul cainilor e formidabil!

Diodude
13th May 2006, 22:55
De rasul curcilor.

Linia de clasament a lui dinamo in acest retur:

12 5 2 5 17 : 18 17

Cam slabi pentru o echipa care "trage la titlu"... De fapt, da, au dreptate, sunt mai multe titluri... inclusiv pentru cea mai penibila echipa.
Ce gluma de moldovean emigrat in Anglia,adica de moldovean basit.Unde ai vazut tu mah mai multe titluri?Ca eu stiu ca e doar unul,titlul de campioana pe care Dinamo nu il merita anul asta.Cand scrii si tu pe forum si vrei sa faci pe filozofu' gandeste inainte sa scrii ceva asa de rahat ca devii patetic cu glumele astea de 2 bani.

STEAUA-MANIA
13th May 2006, 22:56
TOTI STELISTII SPUN:MULTUMIM,FC VASLUI!
Borcea "lasati-ne sa ne antrenam pt champions league"ce terminat:))))))))))))))))hahahahhahahaha
Onanisti jenanti...
unde-s ultrasii dinamovisti de tastatura..ati vazut ce multa lume a fost pe stadion,nu?ce atmosfera incendiara:happy
dio,alo,asta..s2k,nu e moldovean...te-ai dat de gol,ii fi crezut ca e neam cu tine:happy s2k e ARDELEAN:happy nu mai stii sa citesti?scrie MINERUL BAIA MARE!:happy ARDELENII nu pot tine cu moldovenii :happy

Diodude
13th May 2006, 22:56
nu vad nici un dinamovist pe forum????
Puneti ochelari funduri de sifoane.

Rechinul Ucigas
13th May 2006, 22:56
BRAVO VASLUI !!! EXCELENT !!!!!!!!!!
cateii adios !

AxinTe
13th May 2006, 23:00
:)

cosimo1
13th May 2006, 23:00
Puneti ochelari funduri de sifoane.
ai iesit si tu din lanul de porumb !!!!:happy
doare tare?????????:headbang:

Lord_Haart
13th May 2006, 23:00
unde sunt cateii aia care radeau ca RAPIDUL e pe 9:) :) :evil: :evil: :evil: :evil:

poliis
13th May 2006, 23:03
Ce gluma de moldovean emigrat in Anglia,adica de moldovean basit.

frustarea e mare cand niste echipe de moldoveni basiti nu va lasa sa castigati in groapa

remy
13th May 2006, 23:05
FOARTE BUN COMENTARIUL DE MAI JOS.
DOAR ASA SCAPAM DE ANTRENORI DE RAHAT, CA FLOCEA ! TOT RAUL A PORNIT DE LA GIOVANNI, CARE AR TREBUI INTERZIS DE LA CLUB, CA SI TURCU ! CE AM SPUS EU S-A ADEVERIT.
ORICUM, BRAVO VASLUI, CA A JUCAT EXCELENT CU TOATE BUCURESTENELE. SA JOACE SI CU STEAUA ASA, SI SUNTEM TOTI MULTUMITI.

DINAMO - FC VASLUI 1-2: SPERANTE IN ZADAR
13.05 / 22:45

Dinamo - FC Vaslui 1-2. Meciul care se dorea datator de sperante s-a transformat in seara aceasta intr-o noua deceptie, rezultat cu care Dinamo ucide din nou sperantele suporterilor intr-o salvare in extremis pe final de campionat. Poate ca e mai bine asa, daca chiar reuseam ceva ne-am fi pricopsit cu Flocea antrenor si sezonul urmator, numai bine sa-l ratam si pe ala la fel de lamentabil ca si pe cel in curs. Prezent in tribuna Andone a trait meciul exact cum o facea acum cateva luni, consternat insa de starea jalnica in care echipa a ajuns dupa ce o lasase pe locul 1. Tribunele, revenite dupa boicotul recent, i-au scandat numele cu putere pentru cine trebuie sa auda. Astfel se mai incheie un meci din seria neagra a meciurilor acasa ale lui Dinamo, care pana acum nu se poate lauda decat cu o victorie, in fata Gloriei Bistrita.

CRONICA MECIULUI
Cu doi dinamovisti pe banca tehnica, Rednic si Mihaescu, cu alti doi in teren, Mihalcea si Ionut Badea, FC Vaslui a castigat meritat in Stefan Cel Mare, sub privirile pline de mahnire ale lui Ioan Andone si Dorin Mateut care au vizionat meciul de la tribuna 0. Scorul a fost deschis de Dinamo, printr-un sut frumos de la 25 de metri realizat de Dan Alexa. Oaspetii au egalat prin lovitura de cap a lui Croituru care a castigat nepermis de usor duielul aerian cu Balan. La pauza scorul a fost de 1-1. La pauza, Florin Marin ii scoate pe Balan si C. Munteanu si-i introduce in teren pe Mihut si Zicu. Cu toate acestea tot vasluienii sunt mai periculosi si dupa ce rateaza cateva oportunitati clare de a inscrie, reusesc pe contraatac sa inscrie prin V. Badea stabilind scorul final de 2-1. La Dinamo a mai intrat si Danciulescu in locul lui Florentin Petre, iar Dan Alexa a fost eliminat in prelungiri pentru al doilea cartonas galben.

SA VINA ANTRENORUL !
Recenta infrangere a linistit complet spiritele in tabara dinamovista, este clar ca jucand in halul asta nu avem sanse nici daca celelalte echipe se bat singure. Se impune deci considerarea ofertelor care eventual le mai avem si sa ii dam lui Flocea ce e a lui Flocea, adica papucii inapoi la Nationala de tineret cu multumirile de rigoare. Asteptam deci sa vedem cine se incumeta sa se angajeze la treaba, tinand cont de toate conditiile de la Dinamo si evident si de domnul Turcu, "aclamat" de galeria dinamovista pentru toate interventiile dansului care au dus si ele, in parte, la dezastrul actual.

iceman77
13th May 2006, 23:12
TOTI STELISTII SPUN:MULTUMIM,FC VASLUI!
Borcea "lasati-ne sa ne antrenam pt champions league"ce terminat:))))))))))))))))hahahahhahahaha
Onanisti jenanti...
unde-s ultrasii dinamovisti de tastatura..ati vazut ce multa lume a fost pe stadion,nu?ce atmosfera incendiara:happy
dio,alo,asta..s2k,nu e moldovean...te-ai dat de gol,ii fi crezut ca e neam cu tine:happy s2k e ARDELEAN:happy nu mai stii sa citesti?scrie MINERUL BAIA MARE!:happy ARDELENII nu pot tine cu moldovenii :happy

Taci ba prostule...pentru ca maine o sa plangi la fel ca si cainii. De multe ori anul asta Dinamo sa facut de ras Simbata, si Steaua sa ***** pe ea Duminica. Ambele echipe merita in Intertoto.

Triphat
13th May 2006, 23:12
E clar... dinamo a pierdut campionatul. Lupta se da intre Steaua, rapid si Sportul.

Kod
13th May 2006, 23:19
Dinamo - Vaslui 1-2 .... /hello cea mai mare bucurie din saptamana asta pana acum

A inceput de la o vreme sa-mi placa sa ma uit la meciurile lui Dinamo.... mai toate au happy-end :D

Dinamovistilor, ar trebui sa va ascundeti o saptamana dupa rusinea asta :evil:

ReBeL-BiHoR
13th May 2006, 23:23
Stiam ca ia bataie.!/hello :evil: :evil:

iceman77
13th May 2006, 23:23
Dinamo - Vaslui 1-2 .... /hello cea mai mare bucurie din saptamana asta pana acum

A inceput de la o vreme sa-mi placa sa ma uit la meciurile lui Dinamo.... mai toate au happy-end :D

Dinamovistilor, ar trebui sa va ascundeti o saptamana dupa rusinea asta :evil:

Incet, incet echipele comuniste cad. Maine o sa vina timpul vostru sa va ascundeti. Asa ca ciocu mic, pentru ca nu este prima oara cind radeti de Dinamo simbata si va *****i pe voi Duminica.

moxxx
13th May 2006, 23:23
E clar... dinamo a pierdut campionatul. Lupta se da intre Steaua, rapid si Sportul.
au fost in cursa si dinamo?:D

Nexus
13th May 2006, 23:24
au fost in cursa si dinamo?:D

nu in cursa , in autobuz

be@
13th May 2006, 23:25
Mai dinamovistilor , faceti ceva sa nu va mai transmita Antena meciurile . Numai ghinion va poarta . :D

Triphat
13th May 2006, 23:26
Merita cea mai mare dezamagire din lume cainii dupa marea lor bucurie care a fost Boro - Steaua.

STEAUA-MANIA
13th May 2006, 23:26
NEXUS:CU BAGHETA TA MAGICA...NU FACI UN LUCRU NORMAL: DESFINTEZI dinamo.Te rog eu frumos...:D
iceman:nu te-ai topit?:D
Badea asta e super-tare...si-a batut joc de onanisti:happy

Nexus
13th May 2006, 23:30
NEXUS:CU BAGHETA TA MAGICA...NU FACI UN LUCRU NORMAL: DESFINTEZI dinamo.Te rog eu frumos...:D
iceman:nu te-ai topit?:D
Badea asta e super-tare...si-a batut joc de onanisti:happy

Da de ce s-o desfiintez. La cum joaca am bucurii saptaminale de pe urma lor.

pacat , pacat ca nu mai e si Foresta in campionat.

In alta ordine de idei : magarilor l-ati facut pe piticul pishopat sa plinga de nervi. Imaginea lui Dinamo. Mi-l mai amintesc odata cind plingea pe teren si racnea la Corpodean ca i-a furat. Bine m-am mai simtit.

apropo, plingarici agarici asta nu e ala care dadea la peste si a prins linia de inalta tensiune de era sa ii trasmita salutari lui Hildan personal ?

prefer baieti care sparg geamuri la nervi decit agarici care dau apa la soareci

alex_6tm
13th May 2006, 23:35
Gata Vasluiul a scapat de retrogradare..si dinamo de titlu. Lupta se da in 3

Kod
13th May 2006, 23:35
Incet, incet echipele comuniste cad. Maine o sa vina timpul vostru sa va ascundeti. Asa ca ciocu mic, pentru ca nu este prima oara cind radeti de Dinamo simbata si va *****i pe voi Duminica.

In primul rand eu nu am cioc, poate te refereai la altcineva... :D

In Romania nu exista echipe comuniste, iar partea cu "caderea" o vezi doar tu ca te uiti prea mult la Dinamo.

Noi nu ne "cacam" pe nimeni duminica, eventual Steaua prin jocul ei mai da cate o palma din cand in cand suporterilor "de buzunar" ca tine.

Gabriel28
13th May 2006, 23:36
unde sunt cateii aia care radeau ca RAPIDUL e pe 9:) :) :evil: :evil: :evil: :evil:


in cotetz :))))))))))) i-au pus moldovenii la respect :D

remy
13th May 2006, 23:37
Repet, poate nu se aude: Multumiti-i toti tot unui Becaliot, Giovanni, care face prapad pe unde se duce.
Ati uitat ce a facut si din Rapid ? Pe el doar banii si faima proprie il intereseaza, ca si varu-sau, la Steaua.
Cum naiba sa dai afara un antrenor care era pe primul loc, cu cel mai spectaculos joc din Divizia A, si sa aduci un antrenor de Div. B ???
Asta a fost ca un cal troian.
Cu Andone antrenor, acum Dinamo era la mare distanta in frunte.
Ai naibii antrenori au mai trecut de atunci, care au facut varza tactica acolo, si care a fost inexistenta !
Pur si simplu nu stia fiecare unde sa se aseze.
Aici s-a vazut clar cine a antrenat pe Dinamo in returul asta. Ce mai cauta pe acolo ? OUT, si sa revina Andone, Lucescu (oricare), Rednic.
Si mai bine ca au pierdut si acum, ca sa se faca ordine la club, ca nu mai merge cu Becalioti la echipele romanesti.
Fiti anti-Becali in fotbalul romanesc.
Cand vom scapa de toti (mai putin Victor, dar si el e samsar), atunci isi va reveni fotbalul.
Vedeti ce rusine a ajuns si Steaua !

Gabriel28
13th May 2006, 23:38
CE AM SPUS EU S-A ADEVERIT.


ce s-a adeverit ba? ca la fiecare post spui altceva, nici tu nu stii cum sa o mai dai la intors. asta va e nivelul.

klman
13th May 2006, 23:39
vaslui a castigat meritat. mi-e im pare rau numai de florentin petre. pleaca de la dinamo cu un gust amar... ca si ceilalti care vor pleca... vor fi mai multi...

be@
13th May 2006, 23:42
.

In alta ordine de idei : magarilor l-ati facut pe piticul pishopat sa plinga de nervi. Imaginea lui Dinamo. Mi-l mai amintesc odata cind plingea pe teren si racnea la Corpodean ca i-a furat. Bine m-am mai simtit.



Slava Domnului ca nu si-a taiat venele . :drak:

Rechinul Ucigas
13th May 2006, 23:49
remy disperatule si aici vb de steaua ? nu poti sa te abtii fara sa spui steaua ?

Dennis
13th May 2006, 23:53
Repet, poate nu se aude: Multumiti-i toti tot unui Becaliot, Giovanni, care face prapad pe unde se duce.
Ati uitat ce a facut si din Rapid ? Pe el doar banii si faima proprie il intereseaza, ca si varu-sau, la Steaua.
Cum naiba sa dai afara un antrenor care era pe primul loc, cu cel mai spectaculos joc din Divizia A, si sa aduci un antrenor de Div. B ???
Asta a fost ca un cal troian.
Cu Andone antrenor, acum Dinamo era la mare distanta in frunte.
Ai naibii antrenori au mai trecut de atunci, care au facut varza tactica acolo, si care a fost inexistenta !
Pur si simplu nu stia fiecare unde sa se aseze.
Aici s-a vazut clar cine a antrenat pe Dinamo in returul asta. Ce mai cauta pe acolo ? OUT, si sa revina Andone, Lucescu (oricare), Rednic.
Si mai bine ca au pierdut si acum, ca sa se faca ordine la club, ca nu mai merge cu Becalioti la echipele romanesti.
Fiti anti-Becali in fotbalul romanesc.
Cand vom scapa de toti (mai putin Victor, dar si el e samsar), atunci isi va reveni fotbalul.
Vedeti ce rusine a ajuns si Steaua !

Shi mai spui ca noi schimbam subiectul pe dinamo cand e vorba de steaua. bah hotarastete boule ca tu nu mai stii ce ai zis shi ce zici! Acum ca e bine ca dinamo a pierdut, apoi fiti anti-becali! ce legatura are p**a cu prefectura. Nu a jucat nici giovanni, nici gigi pentru voi, dar va luati de ei. Sa nu ma intelegi gresit, shi eu sunt anti-becali, dar la steaua gigi aduce bani shi nu l'as da jos decat daca vine altcineva cu bani...

Cat despre meci, Vaslui a castigat meritat impotriva la niste caini care se vedea de la distanta ca sunt castrati :happy

aurasul
14th May 2006, 00:01
Hai Baetii

uti2102
14th May 2006, 00:02
Vedeti ce rusine a ajuns si Steaua !
:happy Asta e concluzia lui Remy la Dinamo 1 - 2 Vaslui :happy
Mare tzi-e gradina Doamneeeee....

Am vazut ultimele 20 de minute shi am ramas placut surprins de evolutzia vasluienilor, ca de altfel shi de evolutzia de ieri a bistritzenilor. Daca s-ar juca asha 30 de etape....

luctoronto
14th May 2006, 00:08
:happy :happy lasati-l in pace pe remy ,ce aveti cu el,e suparat saracul si voi radeti de el...nu e frumos ,sa-i dovedim ca nu toata Romania a chefuit 3 zile si 3 nopti cand a pierdut Steaua ci nu mai el si alti cativa bolnaviori care au ramas fara pastilute si acum sunt putin confuzi:o: Va rugam fiti politicosi cu ei sa dovedim europei ca suntem toleranti cu minoritatile si persoanele dezavantajate de soarta.
Pe dinamo si rapid ne pipi la infinit!!!;) Noapte buna Remy!:sleep:

sandilau
14th May 2006, 00:14
Vedeti ce rusine a ajuns si Steaua !

ce rusine a ajuns Steaua, doar semifinala in Europa ;)

hahahha :D ce caine sarac si ratat esti, tine-o tot asa

chiar de nu castigam titlul, noi suntem optimisti,la noi se vor lucruri frumoase, pe cand pe voi parca toata lumea vrea sa va desfiinteze...pana si voi :evil:

aurasul
14th May 2006, 00:15
inca o data multumim stelistilor ca sustin Vasluiul.suta la suta Steaua va castiga campionatul.Dar unde sunt cainii aia inraiti se pare ca au dat in turbare dupa acest meci .

Kod
14th May 2006, 00:18
inca o data multumim stelistilor ca sustin Vasluiul.suta la suta Steaua va castiga campionatul.Dar unde sunt cainii aia inraiti se pare ca au dat in turbare dupa acest meci .

unde sa fie ? la vopsit de masini :yeah:

STEAUA-MANIA
14th May 2006, 00:19
Sper sa nu depindem de ultimul meci cu Vaslui...o sa ne fie ff greu.

cif2004
14th May 2006, 00:23
bineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Vaslui !!!!! fostu' vostru "taran" Mihalcea joaca bine :D Hai Dinamo cu Intertoto ..... ne bazam pe voi :D:D:D
Marsh Ma Jegosule cu Echipa ta de KKt
Vezi k poate va arde Cluju si pe voi si va duceti in Cupa Stanelor:headbang:

Hipgnosis
14th May 2006, 00:32
felicitari onanistilor, dupa cum s-a jucat au scapat bine :ok:

cap
14th May 2006, 01:02
Felicitari caslui

Kod
14th May 2006, 01:05
Mama ta mi-a supt mie .... acum 3 luni in Soho!!!

Ma da tu chiar asa de batut esti in cap ?

Chiar nici un admin nu e treaz la ora asta ?

Kod
14th May 2006, 01:12
chiar nu este nimeni sa-i stearga mesajele acestui individ??????:raici se vorbeste despre meciul dinam-fc vaslui,dar vad ca acest individ care se crede mare suporter dinamovist nu stie ce inseamna cei 7 ani de acasa!!!!!!!!!!!:no:
sper ca moderatorii vor lua masuri!!!!!!!!!??????

e dus saracul....ce sa-i faci ?

cred ca inca nu a aflat rezultatul meciului.... sa vezi atunci injuraturi... apropos... Dinamo - Vaslui 1-2 .. si, nu, NU e o gluma /hello

remy
14th May 2006, 01:46
Ma da tu chiar asa de batut esti in cap ?

Chiar nici un admin nu e treaz la ora asta ?
Si mai ziceati ca nu e un site pro-Steaua !
Eu am spus de sute de ori despre jignirile ordinare spuse de stelisti, dar se fac ca ploua. Oare regulamentul se aplica doar pt. Dinamovisti sau Rapidisti ?
Au stat postari jignitoare rau, mult si bine pe Forum, dar daca erau stelisti, au fost iertati.
Ce echitate e aici ?

Gabriel28
14th May 2006, 01:53
........Echipa aia ar trebui desfintata la ce a insemnat si la ce inseamna Progresul Bucuresti in fotbalul romanesc.

aceasi echipa care va bate cum va prinde, si aceasi echipa cu care ati jucat anu trecut in cupa si ati batut-o dupa multa spaga data lui Serea, returul din campionat pe urma l-ati pierdut la 4-0. mai bine vezi-ti de echipa ta de jalnici si lasa-ne pe noi, ca noi ne multumim cu ceea ce avem, dar macar stim ca e al nostru. voi? cu ce? cu titlurile luate de pe vremea ********ilor? cu titlurile "cumpara-te" dupa revolutie? bai...frectie...si masoara-ti cuvintele....ca mai mult de un carnat de 15-16 ani patetic...nu poti fi oricum.


:happy Asta e concluzia lui Remy la Dinamo 1 - 2 Vaslui :happy
Mare tzi-e gradina Doamneeeee....

bwuahahahah acum am observat ca ti-ai schimbat avatarul LOOOL.
lasa-l frate pe bow wow aka e remy....ca saracu dupa meciu de azi numai poa' sa scoata nici macar un "woof" :)))) oricum marfa retur ptr dinamo

0-03 cu otelul, 4-5 cu sportul, rapidu vai batut la curu gol la 3-0, 1-2 vaslui...aproape ca nici numai are cine sa va bata ca se termina campionatu! :yeah:

LazioRoma
14th May 2006, 02:38
In momentu asta suntem la 4 puncte de patrupezi .. si daca vom bate la bistrita avem reale sanse sa prindem locul3 :D:D:D

aurasul
14th May 2006, 02:39
da

Cristy
14th May 2006, 02:46
In momentu asta suntem la 4 puncte de patrupezi .. si daca vom bate la bistrita avem reale sanse sa prindem locul3 :D:D:D


:o: :o: :o: :o: se lupta steaua2 pentru titlu ?:o: :o:

Universal
14th May 2006, 03:15
YeAH! Batem ! Luam campionatul,abia astept sa vad trofeu,nici nu stiti cat de fericiti sunt stelistii ca au un adversar mai putin , cu atat mai bine pt noi,cu atat mai putini , si cu atat mai putin stres,sunt sigur ca Steaua se va redresa si
va lua campionatul,cu atat mai bine :) Hai Romania,hai Steaua!

saphicus
14th May 2006, 03:42
Acest FORUM este maculat in asa hal de un derbedeu precum DIODUDE
fara sa i se fi aplicat BAN PERMANENT pentru limbajul mai mult decat OBSCEN, ORDINAR, SI ABJECT, INDIFERENT CINE ESTE ACEASTA CREATURA CE-SI ZICE "OM" SI PROBABIL CA ARE PRETENTIE CA E SI "CIVILIZAT" SI INDIFERENT PE CARE MERIDIAN SAU PARALELA ISI DUCE NEFERICITA EXISTENTA MORALA !
Moderatori, ce parere aveti ? Mai sustineti CANTITATEA in defavoarea CALITATII ? Daca nu veti face curatenie generala pentru a starpi toti nemernicii care raspandesc in eter injuraturi abjecte , ca la usa cortului si care se nimeresc a fi citite de persoane civilizate ( in cazul de fata am dat adresa FORUMULUI unui coleg lector univ. pasionat de fotbal, spre a se documenta si a se inscrie ca nou User pe acest Forum, insa mai tarziu m-a sunat si mi-a spus ca a ramas consternat ce a citit pe threadul FC Vaslui - Dinamo, considerand o neseriozitate din partea mea ca postez aici !! Fara comentarii ). RUSINE !!!:mad: :mad: :mad:

remy
14th May 2006, 05:26
Acest FORUM este maculat in asa hal de un derbedeu precum DIODUDE
fara sa i se fi aplicat BAN PERMANENT pentru limbajul mai mult decat OBSCEN, ORDINAR, SI ABJECT, INDIFERENT CINE ESTE ACEASTA CREATURA CE-SI ZICE "OM" SI PROBABIL CA ARE PRETENTIE CA E SI "CIVILIZAT" SI INDIFERENT PE CARE MERIDIAN SAU PARALELA ISI DUCE NEFERICITA EXISTENTA MORALA !
Moderatori, ce parere aveti ? Mai sustineti CANTITATEA in defavoarea CALITATII ? Daca nu veti face curatenie generala pentru a starpi toti nemernicii care raspandesc in eter injuraturi abjecte , ca la usa cortului si care se nimeresc a fi citite de persoane civilizate ( in cazul de fata am dat adresa FORUMULUI unui coleg lector univ. pasionat de fotbal, spre a se documenta si a se inscrie ca nou User pe acest Forum, insa mai tarziu m-a sunat si mi-a spus ca a ramas consternat ce a citit pe threadul FC Vaslui - Dinamo, considerand o neseriozitate din partea mea ca postez aici !! Fara comentarii ). RUSINE !!!:mad: :mad: :mad:
Imi place de tine ca te agiti, dar nu esti echidistant. Cand eu avertizez de mii de ori ca sunt injurat, jignit, si nu numai eu, majoritatea Dinamovistilor, Rapidistilor, si altii, de catre unii stelisti ordinari, care repeta golaniile pe site, tu si altii de ce nu sariti, doar pt. ca acele persoane sunt cu Steaua, echipa ta preferata ?
Tie ti-ar place sa fii injurat doar pt. ca ai pareri, majoritatea documentate si la obiect ?
Hai sa te vad cum ii acuzi de asta si pe stelistii care fac murdariile astea, dar sunt tolerati aici !
Voi vreti sa spuna chiar toti ca e un site stelist, in care se accepta golaniile fanaticilor stelisti, dar altii care doar critica pe stelisti, sunt penalizati ? In cazul asta ai avut dreptate, dar de ce nu vezi de cateva luni ce acuz eu aici ?
Poti fi echidistant ?
Chiar acum, pe un thread, s-a scris de catre userul Rechinul Ucigas (ce nume penal !):
esti obsedat rau ma omule tu meriti o bataie pe cinste !!!!!! du-te dreacu de damblagiu !!!!!!!!!
Si asta nu-i nimic, altii au patit-o si mai rau.
De ce nu se iau masuri, asa cum se iau pt. golanul MEME, tot stelist care o face pe "smardoiul", ca si unii de pe aici, carora li se umfla taratza in ei.

VeXu
14th May 2006, 05:31
a fost blat ma...inca un blat al Vasluiului..blaturi blaturi si iar blaturi..pana si cu steaua o sa faca blat in ultima etapa...aa si sa nu uitam ca si arbitrii au fost blatuiti de porumboiu...criminalul fotbalului romanesc...noroc ca am primit 7 penalty-uri..asa am inscris si noi 2 goluri..oricum frumos "blatul"...frustratilor nu ?:rosu: :happy.

fcvs
14th May 2006, 05:57
e clar... A FOST BLAT (din nou!!!)

Gabriel28
14th May 2006, 06:35
hai national, hai sportu, hai steaua, hai faru :D

Ursu carpatin
14th May 2006, 07:02
Sunt de acord că a fost blat! Eu l-am văzut! Azi īl mānc!
Bravo Vaslui!

starsteel
14th May 2006, 08:04
Felicitari Vaslui sper sa nu depindem de ultima etapa ca nu se stie cu voi.
Despre Dinamo no coment dar tinand cont ca astazi e ziua lor sa le uram, La multi ani!

rada
14th May 2006, 08:21
bravo Vaslui, se dovedeste inca o datya ca dinamo fara blast sau arbitri, este echipa de retrogradare.Dinamo a batut anul asta acasa doar in blatul cu bistrita, in deplasare mai cu un albitru la Jiul etc, asta e dinamu :no:
rusine dinamovisti :rosu:

Ursu carpatin
14th May 2006, 08:22
Mă, ce fain ar fi de tine steaoţel, să fie un egal īntre echipele tale, iar rezultatul să nu fie bun nici unei echipe, adică una pierde campionatul alta pică.... Ioi ce rău sunt. Vasluiul nu cred că pică, prea joacă bine. Dar aialaltă clar nu ia campionatul!

Ulysses
14th May 2006, 09:34
Imi place de tine ca te agiti, dar nu esti echidistant. Cand eu avertizez de mii de ori ca sunt injurat, jignit, si nu numai eu, majoritatea Dinamovistilor, Rapidistilor, si altii, de catre unii stelisti ordinari, care repeta golaniile pe site, tu si altii de ce nu sariti, doar pt. ca acele persoane sunt cu Steaua, echipa ta preferata ?
Tie ti-ar place sa fii injurat doar pt. ca ai pareri, majoritatea documentate si la obiect ?
Hai sa te vad cum ii acuzi de asta si pe stelistii care fac murdariile astea, dar sunt tolerati aici !
Voi vreti sa spuna chiar toti ca e un site stelist, in care se accepta golaniile fanaticilor stelisti, dar altii care doar critica pe stelisti, sunt penalizati ? In cazul asta ai avut dreptate, dar de ce nu vezi de cateva luni ce acuz eu aici ?
Poti fi echidistant ?
Chiar acum, pe un thread, s-a scris de catre userul Rechinul Ucigas (ce nume penal !):
Si asta nu-i nimic, altii au patit-o si mai rau.
De ce nu se iau masuri, asa cum se iau pt. golanul MEME, tot stelist care o face pe "smardoiul", ca si unii de pe aici, carora li se umfla taratza in ei.
du-te ma la teatru si la biblioteca si lasa-ne pe noi astia mai din popor sa mai si injuram pe stadioane si cateodata si pe net ... asa ca huoooooooooo mars afara!:jerk:

manu10
14th May 2006, 09:39
la cum joaca dinamo in ultima perioada... nu mai aduna nici un punct pana la final!
noroc ca poli joaca si mai prost, poate reusiti sa castigati la tm:D

ASIGURATORUL
14th May 2006, 09:54
Pacat, mare pacat ca Dinamo a pierdut. Se vede ca le lipseste Crezul de invingator. Acest lucru il dau jucatorilor conducerea echipei. Acolo trebuie umblat. La actionari si antrenori. Jucatorii sunt destui de buni, dar daca conducerea nu le inspira increderea in victorie, dandu-le siguranta in propiul potential, Dinamo nu va mai realiza nimic. Pacat, caci era un final de campionat foarte frumos cu patru pretendente la titlu. Nu vreau sa va adorm, dar si la Steaua este acelasi lucru. Daca ai incredere in jucatori, si vrei sa le insufli mentalitatea de invingatori nu alergi cu bani dupa diverse echipe ca sa castigi campionatul, cand propriile succese sunt suficiente pentru a lua titlul!...:rosu:

noir_desir
14th May 2006, 11:03
Felicitari Vasluiului pt victorie si bafta pentru finalul de campionat, mai putin pt meciul cu Iasiul :)

adilie
14th May 2006, 12:08
Vreau sa-i aud pe toti cei care spuneau de blat la meciul asta.
Exprimati-va!

cipri_cj
14th May 2006, 12:09
Bravo Vasui...atzi facut unmeci mare shi nu doar din prisma rezultatului....meritztatzi sa ramanetzi in A

fc_vaslui
14th May 2006, 12:12
cred ca valentin badea ar putea fi chemat la nationala de piti:ok:

cip_81
14th May 2006, 12:14
Felicitari Vasluiului pentru victorie. Nu vreau sa minimizez performanta, dar nici nu era prea greu de obtinut in actuala situatie de la Dinamo.