PDA

View Full Version : Etapa 27: FCM Bacau - Sportul



ADelPiero
8th May 2006, 01:13
Sambata, 13.05.2006, FCM Bacau - Sportul, (18,00, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ULTRAS-STEEL
8th May 2006, 01:17
face scor sportu cum am facut si noi cu ei vad un 4,5-0

Cra10veanu
8th May 2006, 01:18
bate sportul
ia zii ultras-steel cum e cu sportu si provincia ? :happy

ULTRAS-STEEL
8th May 2006, 01:19
bate sportul
ia zii ultras-steel cum e cu sportu si provincia ? :happy
ad am comiso soarta :D nam apucat sa mai editez ca ai luat tu :P
ma gandeam la 2 lucruri cand scriam mesajul si asta a iesit

Dennis
8th May 2006, 01:21
2 solist...

rhadoo
8th May 2006, 01:27
bate sportu,dar poate mai are o zvacnire si bacaul
HAI JIUL PETROSANI!

Cra10veanu
8th May 2006, 01:29
ad am comiso soarta :D nam apucat sa mai editez ca ai luat tu :P
ma gandeam la 2 lucruri cand scriam mesajul si asta a iesit
ma sigur ? :rolleyes: sa nu ma minti ca deja ma bagi la idei
meci destul de lejer pt sportul, nu cred ca vor fii surprize

ULTRAS-STEEL
8th May 2006, 01:31
ma sigur ? :rolleyes: sa nu ma minti ca deja ma bagi la idei
meci destul de lejer pt sportul, nu cred ca vor fii surprize
da ma sigur stai linistit :ok:

Rossi
8th May 2006, 01:31
ce ar fi sa bata Bacau pe Sportul ?!

e o nebunie , totusi pronosticul meu e 1 :evil:

Cra10veanu
8th May 2006, 01:32
ce ar fi sa bata Bacau pe Sportul ?!

e o nebunie , totusi pronosticul meu e 1 :evil:
tu ai mancat cumva de pe jos ? pronostic 1 ?

Ultras
8th May 2006, 01:51
Spera si ei in continuare... Ca degeaba castiga ei tot, daca o facem si noi...

Alt meci dificil. Ultima deplasare in afara Bucurestilor. Bacaul joaca foarte bine impotriva echipelor bucurestene, cu o singura exceptie. Probabil si ultima lor sansa sa vada bani pana la sfarsitul anului. De ce imi este frica cel mai tare: cartonase, puncte cu var, oase rupte...

Cra10veanu
8th May 2006, 01:53
teoretic este un meci foarte usor pt sportul, Ultras, banuiesc ca te temi de stimulari din partea Stelei.

Ultras
8th May 2006, 02:03
Suntem pe primul loc cu 4 etape inainte de finalul campionatului. Ma tem de orice stimulare externa... Daca invingem la Bacau, parca vad ca la meciul cu Steaua o sa ne arbitreze Alexandru Tudor. Probabil si la cel cu Rapid. Siman care nu comenteaza mai niciodata arbitrajul a cerut fluierasi straini. Nu cred ca o sa vedem asa ceva.


PS. Inaintea meciului cu Rapid, JJ declara ca jucatorilor de la Sportul le vor tremura picioarele la meciurile cu SDR. Nu stiu de ce am o banuiala ca acum tremura o multime de genunchi in zonele Pipera si Ghencea...

Rechinul Ucigas
8th May 2006, 02:50
tare imi e frica sa nu ii incurce ultima clasata :)
pronostic 0-7:D
bafta sportul !!!

Ammadeus
8th May 2006, 06:19
bacaul stimulat de oier sa scoata ss din cursa, normal 0-2

B0gdaaaN
8th May 2006, 07:17
daca nu le promite jiji vreo prima celor de la bacau cred ca o sa ia de la sportul minim 3 goluri

Gabriel28
8th May 2006, 10:19
cu toata prima de la Gigi, la in ce forma e sportul, ptr ei va fi asa un mic antrenament. probabil ca se va termina 3-1 sau 4-1.

bada_otelul
8th May 2006, 10:42
in principiu,bate sportul fara probleme,dar nu se stie niciodata
bacaul a ajuns la incredibilul record de 10 infrangeri consecutive

be@
8th May 2006, 12:09
Sigur o sa le promita oierul ceva verzisori astora de la Bacau ca sa incurce Sportul . Dar degeaba . 2 solist .

Emilio
8th May 2006, 12:29
Spera si ei in continuare... Ca degeaba castiga ei tot, daca o facem si noi...

Alt meci dificil. Ultima deplasare in afara Bucurestilor. Bacaul joaca foarte bine impotriva echipelor bucurestene, cu o singura exceptie. Probabil si ultima lor sansa sa vada bani pana la sfarsitul anului. De ce imi este frica cel mai tare: cartonase, puncte cu var, oase rupte...

de acord 100%

mblue
8th May 2006, 12:43
bate sportul in mod normal si logiq

Paul
8th May 2006, 15:57
Dupa un retur de senzatie cu 10/11 victorii ale Sportului, prevad un blat , si ia Siman de la pariuri un sac de dolari :evil:

Acum serios vorbind, sincer cred ca Bacaul poate scoate punct(e) . Da poate lua si 5-6 bobitze.

dede
8th May 2006, 16:11
daca vrea, bacau' ii poate stresa putin pe cei de la sportu', cum au facut cu dinamo sau rapid, da' de asemea poate sa nu joace nimic si sportu' sa faca spectacol

Universal
8th May 2006, 18:54
A treia surpria a campioantului: 3-3 sau ramane normal 2-4

Paul
8th May 2006, 19:05
Haidi bre , ca se intalnesc Bacaul cu 1p / 33 posibile , si Sportul 30/33 posibile ... in retur

Si cand te gandesti ca Bacau a pierdut cu DInamo si Rapid in prelungiri :D

Universal
8th May 2006, 19:21
Tocmai de aceea Paul, sunt convons ca va fi egal, eu sunt ferm convns ca ar fi posibil asa ceva. Orice serie sfarseste odata

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:34
gasca nebuna face scorul etapei

Universal
8th May 2006, 19:53
Un 0-7 ? ...ar fi senzational

Universal
8th May 2006, 19:54
Un 0-7 ? ...ar fi senzational

cap
8th May 2006, 21:03
da sportul bate si face ca celelalte echipe sa tremure :D

Universal
8th May 2006, 21:42
Hm..nu prea cred, cred ca seria lor se va sfarsi oadat cu aceasta partida

B_I_C
9th May 2006, 00:58
Ce bataie o sa isi ia Bacau, nici nu vreau sa ma gandesc ... Meci de 2 solist cu multe goluri marcate, marea majoritate in poarta bacaului. Si ca sa ma mai gandesc si la un rezultat, sa zicem 0-2 / 1-3

georgemp
9th May 2006, 07:44
S-ar putea sa bata si Bacaul,sa vedem,

crys41
9th May 2006, 09:29
Meci clar de 2 solist. Chiar daca Bacaul se va mobiliza mai mult decat o face de obicei, tot n-o sa poata sa incurce Sportul, cel mult sa dea un gol si ei :). Prevad un 0-4.

Gigel Sportul
9th May 2006, 16:20
Iese scor. Si frica este mare prin unele locatii, daca oamenii pot spera la un rezultat utopic.

Cristy
9th May 2006, 16:38
meci greu, cu steaua2 :o:
sa aveti mare grija ca vor muri pe teren, insa la valoarea sportului ar trebui sa-i bata lejer, multa atentie la jocul dur al moldovenilor ;)

LazioRoma
9th May 2006, 20:39
Deci 1. va bate bacaul:D pt ca joaca pt STEAUA! 2. Vin banii de la Nea` GIGI 3. Probabil sportu nu va mai trage pt ca sunt constienti ca nu au ce face in CL pt ca vor vinde toti jucatorii in vara! Mazilu,lazar vin la STEAUA!

Gigel Sportul
9th May 2006, 21:32
Deci 1. va bate bacaul:D pt ca joaca pt STEAUA! 2. Vin banii de la Nea` GIGI 3. Probabil sportu nu va mai trage pt ca sunt constienti ca nu au ce face in CL pt ca vor vinde toti jucatorii in vara! Mazilu,lazar vin la STEAUA!
Dinamovistii mor de drum lung si stelistii se pare ca de grija principalelor contracanditate la titlu. Mazilu si Lazar la Steaua, un vis erotic pentru becalisti.

Si face Steaua in UCL ce a facut cu Rosenborg si cu Boro.

Universal
9th May 2006, 21:33
Este calr...Bacaul face cel putin un egal cu Sportul,trebuie sa lupte, mai au de primit bani de la conducere, si prime

Gigel Sportul
9th May 2006, 21:35
meci greu, cu steaua2 :o:
sa aveti mare grija ca vor muri pe teren, insa la valoarea sportului ar trebui sa-i bata lejer, multa atentie la jocul dur al moldovenilor ;)

Da, sclavii astia vor baga material din greu, cum au facut si cu voi, din fericire stam bine cu pregatirea fizica. Auzi cine vrea sa mearga in UCL, o caricatura de echipa care s-a calificat in semifinala jignind fotbalul si care in minutul 60 este deja sleita de orice puteri fizice si mai ales psihice, dovada pumnii in geamuri, gest de puscarias dornic sa mai guste cateva zile viata dulce de la infirmerie.

Universal
9th May 2006, 21:42
nuai vorbiti de sclavi daca nu aveti habr de notiunea cuvanrtului..fiti oameni buni seriosi , ce naiba....

Ultras
9th May 2006, 21:53
Deci 1. va bate bacaul:D pt ca joaca pt STEAUA! 2. Vin banii de la Nea` GIGI 3. Probabil sportu nu va mai trage pt ca sunt constienti ca nu au ce face in CL pt ca vor vinde toti jucatorii in vara! Mazilu,lazar vin la STEAUA!


Se vede ca nu ai nici o tangenta cu fenomenul... Iti trebuie 3 echipe ca sa nu fii trist... 1. adevarat ca va juca pentru Steaua. 2. adevarat ca vin bani negri de la jj. 3. fals pentru ca jucatorii sportului sunt constienti ca daca vor juca in CL atunci cand vor pleca de la sportul o vor face pe contracte grase. 4. acum nimeni nu ii va putea convinge sa traga mai "moale" in ultimele 4 meciuri, indiferent de ce li se promite. Ca nu le vor castiga pe toate 4 asta este o alta discutie. Oricum obiectivul lor este indeplinit. Au facut sa tremure o gramada de genunchi, iar adversarii incep sa isi faca putin curaj inventand scenarii fantasmagorice. Dar asta este mentalitatea adevarata de la cluburi artificiale ca steaua, care daca nu castiga pe teren incearca sa o faca in afara lui, prin presiuni asupra adversarilor si a arbitrilor.

Azi am mai auzit o aberatie care se adauga la o lista lunga de debitari ale lui MM Stoica. Cica Steaua este cea mai furata echipa din campionatul asta! Ca a fost furata in doua meciuri, cu Nationalul si la Bistrita. Pai daca astea au fost furturi, inseamna ca impotriva Sportului s-a produs un adevarat jaf al mileniului. Oricum nu am nici o pretentie de la golan decerebrat care este model de viata pentru toti aurolacii...

Gigel Sportul
9th May 2006, 21:56
nuai vorbiti de sclavi daca nu aveti habr de notiunea cuvanrtului..fiti oameni buni seriosi , ce naiba....
Serios?? Seche sclavul lui jj, fesheme si farul sclavii stelei, echipe care un singur scop in viatza, sa prospere echipa stapanului oier. Sclavi!!! la munca cu ei!

EDIT: Ultras, Steaua este o echipa furata. De jj si camarila.

Ultras
9th May 2006, 21:57
nuai vorbiti de sclavi daca nu aveti habr de notiunea cuvanrtului..fiti oameni buni seriosi , ce naiba....

Pai cand singurul tau scop pana la finalul campionatului este sa tragi cat poti de tare pentru Steaua pentru a incerca sa te lipesti de banii lui jj ce mai esti? Doar un sclav hamesit, care spera la cateva frimituri de la stapan...

Cra10veanu
9th May 2006, 23:02
eu zic ca oierul jiji, va sarii la cap cu niste banuti la aparatorii bacaului, asta inseamna ca-si face si Bacaul autobaza, si sportul nu va reusi sa marcheze mai mult de 2 goluri, asta cand ii prinde mazilu pe picior gresit pe fundasii bacaului :D

Gigel Sportul
9th May 2006, 23:08
eu zic ca oierul jiji, va sarii la cap cu niste banuti la aparatorii bacaului, asta inseamna ca-si face si Bacaul autobaza, si sportul nu va reusi sa marcheze mai mult de 2 goluri, asta cand ii prinde mazilu pe picior gresit pe fundasii bacaului :D
Daca aia se pot numi fundasi. Pot sa isi bage si autobaza Filaret in poarta (ca tot e a pesedeului, ca si echipa lor shea mandra), plus AtlasSib-ul si EuroTours in poarta, dar nu scapa fara trei bobite. Au sclavii aia echipa?

Cra10veanu
9th May 2006, 23:12
aveau, inainte sa plece toti la steaua

ultras_sportul
10th May 2006, 03:42
NU trebuie sa fii asa de sigur ca e o simpla plimbare la Bacauu. Chiar nu inteleg ce argumente ai, uiti ca Dinamo si Rapidul i-au batut cu extrem de mult noroc pe bacauani?

Cra10veanu
10th May 2006, 04:37
Dinamo n-are cu ce sa bata, Rapidul venea obosit si infumurat dupa UEFA, cand tratezi cu superficialitate uite ce se intampla

boosaw
10th May 2006, 12:42
Sportul bate la scor.... minim 2 goluri diferenta

himi
10th May 2006, 15:09
ARBITRI
FCM Bacau - SPORTUL STUDENTESC
13.05.2006

A: DUMITRU ROBERT (BRASOV)
A1: ONICAS IOAN (ZALAU)
A2: GHEORGHE SEBASTIAN (SUCEAVA)
R: PADURARU VASILE (GURA HUMORULUI)
OBS. JOC: BOC ALEXANDRU (BUCURESTI)
OBS. ARB.: GRIGORESCU NICOLAE (TIMISOARA)


Dumitru ... incredibil...

Dupa amicalul de la Brasov cu Lazar si Mazilu suspendati (cica l-au batut...) ne arbitreaza din nou... Uffffffffffffffffffffffffffffffffff

chinezu
10th May 2006, 17:01
Mi-as dori f mult sa bata Sportul desi imi este putin frica(nu de valoarea bc) pt ca f multe echipe mici clacheaza in fata unor performante mari.

Cristian
10th May 2006, 17:17
Fratilor dar aici si-au spus parerea numai jucatori ai altor echipe. Acei suporteri fanatici ai lui fcm bacau unde-s ? S-au mutat deja ? Gata Jiji le inghite orashu. Succes Bacau in B

Gigel Sportul
10th May 2006, 17:19
ARBITRI
FCM Bacau - SPORTUL STUDENTESC
13.05.2006

A: DUMITRU ROBERT (BRASOV)
A1: ONICAS IOAN (ZALAU)
A2: GHEORGHE SEBASTIAN (SUCEAVA)
R: PADURARU VASILE (GURA HUMORULUI)
OBS. JOC: BOC ALEXANDRU (BUCURESTI)
OBS. ARB.: GRIGORESCU NICOLAE (TIMISOARA)


Dumitru ... incredibil...

Dupa amicalul de la Brasov cu Lazar si Mazilu suspendati (cica l-au batut...) ne arbitreaza din nou... Uffffffffffffffffffffffffffffffffff

Arbitraj cu dedicatie. Un arbitru care simuleaza ca ar fi bruscat de jucatori si care provoaca suspendari dupa un meci amical, vine sa vicieze inca un rezultat. Sper sa nu ii mearga manevra. Asta e mai penal decat Serea, Chivulete, Helesteanu si Augustus la un loc.

deko
11th May 2006, 01:36
mai sunt suporteri . dar cu asemenea parcurs s-au cam reprofilat .
ce rost mai are sa votez cu Bacaul cand stiu ca nu vor castiga ,in plus chiar mi-as dori sa castige Sportul camp sau sa ajunga in Uefa, numai sa nu castige stelistii ingamfati.
Hai Bacau !

apparte
11th May 2006, 01:40
Arbitraj cu dedicatie. Un arbitru care simuleaza ca ar fi bruscat de jucatori si care provoaca suspendari dupa un meci amical, vine sa vicieze inca un rezultat. Sper sa nu ii mearga manevra. Asta e mai penal decat Serea, Chivulete, Helesteanu si Augustus la un loc.
Robert Dumitru a luat bataie la Oradea dupa un meci cu Alba-Iulia! Daca inainte de a afla centralul partidei as fi mers pe 2 solist, acum n-as mai fi atat de sigur!

UrsMeier
11th May 2006, 10:48
bacaul e deja picat in b.....deci nici o sansa.Bate sportul fara probleme

Hipgnosis
11th May 2006, 10:50
bacaul e deja picat in b.....deci nici o sansa.Bate sportul fara probleme

Pai am mai vazut echipe gata cazute care dintr-o tresarire de orgoliu matura cu adversarul (la figurat:)).
E clar ca e meci de 2, dar nici 1x nu e exclus

Cra10veanu
11th May 2006, 20:20
E clar ca e meci de 2, dar nici 1x nu e exclus
doar asa ca poate mai spera si steaua la titlu, dar va spun, luati la ochi titlul anul asta, ori sportul ori rapid :drak:

Gigel Sportul
11th May 2006, 20:33
Robert Dumitru a luat bataie la Oradea dupa un meci cu Alba-Iulia! Daca inainte de a afla centralul partidei as fi mers pe 2 solist, acum n-as mai fi atat de sigur!
Nici eu! Nashule!!! :rosu:

DanJuve
11th May 2006, 22:03
eu zic ca in mod normal sportul n -are cum sa s e incurce cu moldovenii
Pronostic 2

Gigel Sportul
12th May 2006, 00:23
Dane, ar fi cum spui, dar mai intai analizeaza delegarile de arbitri. De asta imi este frica.

gabi94
12th May 2006, 00:53
Minunile nu au cum sa apara la acest meci ...asadar un 2 clar ca lumina zilei.

Universal
12th May 2006, 13:02
NU va fi un 2 clar din 3 motive:

1 da ,este o rusine , dar patronul Stelei cred ca le va oferi abni( nu este fair-play,sunt toatl impotriva cestor lucruri,absolut)
2 FCM Bacau mai are o sansa( teoretica) de a se salva de la retrogardare .

Hai Romania!

One-Man Show
12th May 2006, 13:03
Minunile nu au cum sa apara la acest meci ...asadar un 2 clar ca lumina zilei.

Tb. sa fie o surpriza shi in aceasta etapa. :D

Universal
12th May 2006, 13:06
Tocami, un egal ar da totul peste cap-ceea ce si cred.Nimeni nu se asteapta la asa ceva

OVIDIU 62
12th May 2006, 14:37
Bacaul nu pierde dar nici SPORTUL nu bate asa ca va fi x solist

Universal
12th May 2006, 14:38
Ma alatur spuselor tale Ovidiu , 2-2

Cristian
12th May 2006, 17:32
Eu zic ca asta e meci clar, castiga Sportul;
Imi place cum joaca Sportul, joaca cu o dezinvoltura maxima, pe cand bacauanii nu mai au nicio sansa sa se salveze, fac si ei act de prezenta

Universal
12th May 2006, 17:54
Si fiindca se vor crede superiori ,studentii nu se vor concentra..deci x

be@
12th May 2006, 17:58
Aveti grija la Bacau , c-o sa faca tot posibilul sa-si ajute stapanii etapa viitoare . Or sa joace dur , si vor incerca sa scoata cartonas galben pentru Mazilu .

Universal
12th May 2006, 17:59
Care stapani? Ca nu inteleg

Gigel Sportul
12th May 2006, 18:30
Care stapani? Ca nu inteleg
Ei, care??? Sau nu stiai de prietenia ce ii leaga pe jj de seche? Ori iti inchipui ca seche nu mai conteaza prin BC? Doar suntem in Romania, aveam pretentii...

Rossi
12th May 2006, 19:00
nu stiu de ce , dar am o presimtire ca arbitrul trimis la aceasta partida , o sa-si faca "treaba":rosu: si Sportul scoate o remiza ...

deko
12th May 2006, 19:08
ar fi pacat daca s-ar intampla asa cu toate ca bacaul are mare nevoie de puncte. sa ia trei de la Steaua mai bine !
Hai Bacaul !

Gigel Sportul
12th May 2006, 23:28
nu stiu de ce , dar am o presimtire ca arbitrul trimis la aceasta partida , o sa-si faca "treaba":rosu: si Sportul scoate o remiza ...
Pia de asta ma temeam si eu. Dar vedem maine, sper ca Mazilu sa NU joace, avem nevoie de el im meciul urmator. Dumitru e "prieten" vechi al nostru, ne-a furat consistent si in B, si in A, iar in amicale ne-a pricopsit cu doua suspendari.

Lord_Haart
13th May 2006, 19:17
tre sa iasa un X maree!!:D :D :D

Lord_Haart
13th May 2006, 19:18
gooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllll BACAUL!!!!

Paul
13th May 2006, 19:21
Dupa un retur de senzatie cu 10/11 victorii ale Sportului, prevad un blat , si ia Siman de la pariuri un sac de dolari :evil:

Acum serios vorbind, sincer cred ca Bacaul poate scoate punct(e) . Da poate lua si 5-6 bobitze.

:happy :happy :happy

apparte
13th May 2006, 19:23
Care vedeti meciul? Din ce scrie pe comentariul live,Sportul a avut ocazii mai multe! Inclusiv un posibil penalty la Mazilu!

Lord_Haart
13th May 2006, 19:27
GOOOOLLLLL SPORTULLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:d:d:d

Lord_Haart
13th May 2006, 19:28
:d :d :d

klman
13th May 2006, 19:42
Gata... s-a cam terminat cu Bacau...

Lord_Haart
13th May 2006, 19:42
goooollllll SPORTUL

Lord_Haart
13th May 2006, 19:43
bacau - sportu 2-1
verdes 2 balan

Datenshi
13th May 2006, 19:43
1-2 =))

Lord_Haart
13th May 2006, 19:44
de fapt invers 2-1 pt sportul nu va speriati :P

Lord_Haart
13th May 2006, 19:56
O victorie meritata. :)

crys41
13th May 2006, 19:58
Da, 1-2 scor final, iar emotii, iar final cu intoarcere a rezultatului. Uff...

moxxx
13th May 2006, 19:59
s-a ingrosat gluma cu sportul... bravo baieti!!!

be@
13th May 2006, 20:01
Ce sadici sunt baietii astia de la Sportul de o bucata de vreme . Vad ca in ultimul timp le place sa fie condusi , si apoi sa revina. :D
Bravo , Sportul .

Cristy
13th May 2006, 20:02
:happy :happy :happy


si care e faza, a batut sportu spre ghinionul venelor voastre :happy

bravo SPORTUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU ati batut sclavii /hello

himi
13th May 2006, 20:03
Emotii? sau/si MORAL!!!?

3 meciuri intoarse! cu Moldova: Galati, Iasi, Bacau
+ victoria cu Dinamo dupa 4-4!

Cu Steaua si Rapid nu mai conteaza. Presiunea e la ei nu la noi!

Frica mi-e de noi in meciul cu Gloria!

blackbird
13th May 2006, 20:09
Felicitari Sportul!
Nu ne suparam daca luati campionatul.
Il meritati.(mult mai mult decat altii)
Si pana la urma suntem vecini.:)

Cra10veanu
13th May 2006, 20:11
gata, lupta se da intre sportul si rapid, steaua va iesii maine din calcule dupa meciul cu cfr.

blackbird
13th May 2006, 20:19
Asa sa fie!

Sa vadem cupe europene fara ceausei (sau oieri mai nou).

B0gdaaaN
13th May 2006, 21:10
celor de la Sportul a inceput sa le placa sa fie condusi si dupa aia sa intoarca rezultatul:D felicitari Sportul!!!

Kod
13th May 2006, 23:27
Bravo Sportul ! Felicitari pentru victorie!

Nu am nimic cu aceasta echipa, dar cred pe finalul campionatului vor claca. Prea au mers bine in ultima vreme.

Dar poate ma insel, oricum prefer sa ia ei titlul, decat oricare alta echipa in afara de Steaua.

klman
13th May 2006, 23:28
felicitari sportul!!! chiar meritati primul loc!!! :ok: :ok: :ok:

Kod
13th May 2006, 23:38
felicitari sportul!!! chiar meritati primul loc!!! :ok: :ok: :ok:

deocamdata...

07Ex
14th May 2006, 00:14
deocamdata...

Ai dreptate, pana pe 21.05 cand Sportul va bate si pe Steaua in Regie. :D

Kod
14th May 2006, 00:49
Ai dreptate, pana pe 21.05 cand Sportul va bate si pe Steaua in Regie. :D

Daca sunt buni si merita...sa bata !

Johnny Bravo
14th May 2006, 01:06
A scapat Mazilu de cartonas, si ne-a si fost permis un penalty. :great: :bere: Poate a fost in compensatie cu amicalul ala... :drak:

cap
14th May 2006, 01:07
felicitari sportul si sa castigati campionatul mult suces

Cristy
14th May 2006, 02:21
A scapat Mazilu de cartonas, si ne-a si fost permis un penalty. :great: :bere: Poate a fost in compensatie cu amicalul ala... :drak:

sa speram ca ia cu steaua :ok: :drak:

Universal
14th May 2006, 02:28
E...acum chiar s-a ingrosat gluma,sper ca Steaua va castiga partiga artiga cu <cfr cluj,important sunt cele 3 puncte,nimic mai mult,doar acel 1-0 de care il tot astep,desi am multe dubi..sa castige cine este cel mai bu si care are mai multa experienta europeana si nationala...

Kod
14th May 2006, 02:57
sa speram ca ia cu steaua :ok: :drak:

Nu ia, ca e baiat destept, vrea sa iasa goalgeter, deci trebuie sa va dea si voua veo 2-3 :P

Cristy
14th May 2006, 03:00
n-are cine sa-l ajunga, mai ales dupa hattrickul impotriva stelei ;)

Kod
14th May 2006, 03:49
n-are cine sa-l ajunga, mai ales dupa hattrickul impotriva stelei ;)

Nu stiu foarte exact, dar ii mai trebuiesc ceva goluri si are sanse chiar la titlul de goalgeter al europei. Asa ca ... sa va umple poarta :P

Gigel Sportul
14th May 2006, 19:45
Care vedeti meciul? Din ce scrie pe comentariul live,Sportul a avut ocazii mai multe! Inclusiv un posibil penalty la Mazilu!
Da, cel declarat in fereastra "Live" a OLS in minutul 58: Mazilu a fost contrat printr-un placaj la corp (un soi de checking demn de hochei), iar pe faza urmatoare de contraatac mingea a ajuns la Verdes care, nemarcat, a sutat puternic sub transversala. Si nu cred ca s-au scurs trei minute de la acel checking si golul lui Verdes.

Cred ca aceasta faza impunea un penalty mult mai corect decat cel care a fost acordat la golul de 1-1. Iar "distanta" dintre primele doua goluri a fost de 8-10 minute, nu trei, asa cum scrie in articolul de pe OLS.

Bacaul a incercat tot ce se putea sa obtina un rezultat favorabil: s-a aparat cu sase fundasi, astfel incat atacantii Sportului au fost nevoiti sa joace mai degraba lateral decat central. Sunt curios daca "lanterna" va juca si in restanta cu aceeasi ardoare cu care a facut-o in meciurile contra lui Dinamo, a Rapidului si a Sportului.


Nu stiu foarte exact, dar ii mai trebuiesc ceva goluri si are sanse chiar la titlul de goalgeter al europei. Asa ca ... sa va umple poarta :P
Nu cred ca are sansa asta. Dupa scandalul "Ghetelor de aur", titlul de golgeter al Europei in competitiile interne se acorda in functie de campionat. Astfel, in campionatele foarte puternice, coeficientul de multiplicare a numarului de goluri este 2, iar in RO de 1.5. Cu 22 de reusite, Mazilu are in clasamentul european 33 de puncte, iar lider era saptamana trecuta un italian cu 30 de reusite (60 de puncte). In acel moment, Mazilu ocupa pozitia a 21a.

codrind
14th May 2006, 20:00
Felicitări SPORTULUI!!

Greu de tot!!

Să fie aşa de rarefiat aerul, acolo sus ??? :D

Gigel Sportul
14th May 2006, 20:28
Felicitări SPORTULUI!!

Greu de tot!!

Să fie aşa de rarefiat aerul, acolo sus ??? :D
Nu stiu, probabil. Sau la fel de probabil ca jucatorii sa fi abordat mai lejer ultimele doua meciuri, pentru a se concentra mai bine asupra urmatoarelor doua, cu caracter decisiv. Oricum, baietii sunt montati si constienti ca urmeaza cele mai grele trei etape din tot campionatul, dar din discutii nu am sesizat frica.

Universal
15th May 2006, 03:00
Sportul nu are sanse la tilul,dar poate sa fie viceacmpioana , m-as bucura sincer sa-i vad. Sunt superbi baietii, ii apreciez foarte mult :ok :)

Gigel Sportul
15th May 2006, 20:37
Sportul nu are sanse la tilul,dar poate sa fie viceacmpioana , m-as bucura sincer sa-i vad. Sunt superbi baietii, ii apreciez foarte mult :ok :)
Da... vicecampioni dupa Rapid. Prietenii stiu de ce! Asa ca mai bine s-ar grabi jiji sa inscrie echipa in intertoto.

Universal
16th May 2006, 19:18
Nu are de ce, Sportul nu va putea invinge Steaua , un 1-2 pt stelisti si nu mai aveti sanse la tilul,va trebui sa va luptati cu Rapid pt locul 2.Succes!

Gigel Sportul
16th May 2006, 22:36
Nu are de ce, Sportul nu va putea invinge Steaua , un 1-2 pt stelisti si nu mai aveti sanse la tilul,va trebui sa va luptati cu Rapid pt locul 2.Succes!
Va dati bazati, dar urla frica in voi. O simt de la distanta, va temeti, ati ajuns sa va fie frica de echipa pe care stapanul vostru o trimitea in urma cu trei ani in B ca sa isi salveze obedientul sclav, pe atunci pesedist. Acum pleaca sclavul in B, pe termen lung (cu o penalizare de 9 puncte risca sa pice chiar in C), voua va este frica de replica celor umiliti atunci pe nedrept. Dar Dumnezeu exista, si nu este cioban, asa cum spera jiji. Oricum, noi ne-am atins obiectivul pentru acest sezon: va inspiram frica, puneti capul pe perna si il visati pe Mazilu cum va da afara din Europa, obiectivul este atins. Noi ne gandim numai la cresterea consumului de Rudotel in anturajul clubului Steata (conducatori, jucatori, suporteri), cred ca producatorii repsectivului neuroleptic ar trebui sa ne dea o prima, prea le-am crescut vanzarile, desi nu am dorit acest lucru.

Universal
16th May 2006, 22:46
Daca te refereai la mine..nu ai reusit,nu sunt din Romania :) acesta este primul lucru,al doilea , nu sunt stelist fanatic,al trelea ,vorbeam fiindca am statistici si stiu cate ceva despre valoarea jucatorior.
In nici un caz nu jignesc oamenii.

In orice caz,mult succes , sper sa aveti si in sezonul viitor aceeasi putere..dar nu cred ,fara 5-6 jucatori de baza.

mblue
17th May 2006, 09:18
aici trebuie sa se discute despre fcm bacau - steaua , nu steaua - sportul ,pt asta exista alt thred.
revenind, cred ca va fi un meci destul de greu al stelei care se poata incheia chiar cu o mare surpriza.

07Ex
17th May 2006, 18:11
aici trebuie sa se discute despre fcm bacau - steaua , nu steaua - sportul ,pt asta exista alt thred.
revenind, cred ca va fi un meci destul de greu al stelei care se poata incheia chiar cu o mare surpriza.

Chiar m-am intrebat dece lumea posteaza pe thread-ul asta despre meciul Sportul - Steaua. Daca ar fi dupa mine as inchide thread-urile astea dupa cateva zile de la terminarea meciului respectiv.

Universal
18th May 2006, 22:36
adevarat..insa meciul s-a sfarsit... ce se mai poate spune- Bacaul a jucat onorabil , gata sa obtina o surpriza.