PDA

View Full Version : Ne-am saturat sa ni se spuna Steaua 2. AJUNGE !!!



tchibos
7th May 2006, 23:28
Tot ne streseaza faptul ca lumea spune ca suntem stelisti. Sa fie oare din cauza similitudinilor performantelor obtinute de Farul si de Steaua? :evil: Ne bucuram cand castigam puncte in momente in care echipa nu mai are nici un obiectiv de realizat si stie sa tina de rezultat mai bine atunci cand in joc se afla pielea stelei decat propia piele. In Cupa cand trebuia sa se baricadeze sa obina un egal au iesit la atac, iar acum cand nu mai era nici un motiv sa joace defensiv ne-am baricadat de parca de asta conta castigarea campionatului de catre Farul. Si ne mai intrebam si ne mai suparam ca ne spune lumea "steaua 2" :mda:

Napoletan
7th May 2006, 23:36
Pt.ca, din pacate asta suntem, si la nivelul suporterilor, cat si al echipei. Grav e ca nu sunt semne ca lucrurile s-ar putea redresa in viitorul apropiat.

b3bito
7th May 2006, 23:37
ai dreptate...putini suntem faristii adevaratii si numai cu farul...restul sunt dublu suporteri su triplu :P

Paul
7th May 2006, 23:38
Pana cand ? Pana cand ne bateti ! Io sper sa o tineti in ritmu asta. Perdeti cu noi , bateti pe aialalti si e ok :D

De ce va spune lumea steaua2 ? De idioti ce sunt. Dupa ce ne-ati mancat un titlu, si era sa ne mai mancati inca unul anul trecut , acum sunteti oamenii nostrii :rosu: !

Mihai
7th May 2006, 23:38
Felicitari tichiobs:) gata nu mia zic nimic de farul:), pentru ca vad ca are parte si de suporteri adevarati si in primul rand lucizi:ok:

andreiush
7th May 2006, 23:39
Bravo, tchibos :ok:

PS Cel mai bine ar fi sa ne zica userul ala, FarulConstanta de ce vi se zice Steaua 2 :D

b3bito
7th May 2006, 23:41
andreiush` ai perfecta dreptate cu FarulConstanta

si vb lu` paul nu jtiu dc lumea a uitat k acuma 2 sezoane dinamu a castigat datorita farului ...noi le`am luat lu` shtoia` 4 puncte si dinamu a castigat la 4 puncte diferenta...atunci dc nu au mai zis ceva?

ady51a
7th May 2006, 23:42
Mai bine de uitam cine ne zice Steaua 2 si inchidem topicul. Adica pt toate echipele pe care le batem suntem Steaua 2? Sa intelegem ca ele pierd numai de la noi si de la Steaua? Fata de Bistrita de exemplu suntem Steaua 1 ca noi i-am batut iar Steaua nu. Si se vorbea de frustrare. Noi suntem FARUL!!!

tchibos
7th May 2006, 23:43
in mod normal nu as fi deschis un astfel de threand dar am fost intr-un bar si am vazut oameni care se bucurau mult mai tare decat atunci cand Farul castiga si avea si obiectiv de realizat si mi s-a parut jenant

andreiush
7th May 2006, 23:45
Ady, daca am fi creat noi rapidistii threadul... dar uita-te ca l-a creat un constantean, un farist... Adica se simte lucrul acesta si la voi, nu doar ca va zicem noi...

tchibos
7th May 2006, 23:46
cred ca nu are rost sa ne ascundem dupa deget

b3bito
7th May 2006, 23:46
ink o data mai zic suntem faristii adevrati in ct...dar suntem putini...trb sa recunosc...multi sunt dublu suporterii

ady51a
7th May 2006, 23:47
Tchibos zice ca in barul respectiv erau mai multi stelisti decat faristi. Probabil la asta se refera. Nu neg ca sunt multi stelisti in Constanta cum sunt peste tot prin tara.
Si tchibos va intreaba pe voi: DE CE NE SPUNE LUMEA STEAUA 2? Astept raspunsurile voastre.
Oare de ce? Ca va batem pe voi? Si ca anul asta nu am batut pe Steaua? Stati linistiti, o sa o batem la anul cum am batut-o anul trecut.

FatFrumos
7th May 2006, 23:49
cind am reusit sa le batem pe toate nu mai ziceau nimic, pacat de faza respectiva cind t moldovan putea pasa sa le si luam 3 puncte atunci sa vezi drama.

b3bito
7th May 2006, 23:50
pur si simplu dinn rautate...farul a pierdut cu 3-0 ,si deja multa lume preconiza rezultatul asta...farul la 2-0 si 3-0 ink se mai apara,de park mai avea ce sa apere...
si lumea zice k noi intentionat am ajutat pe steaua...aizi nu este neapart vb despre suporteri este vb despre cluburi

pff
8th May 2006, 02:20
ni se zice steaua 2 .. mai mult din cauza "marei galerii" a farului care sta la tribuna .. si care striga steaua .. in meciurile cu dinamo cu rapid ..

Rechinul Ucigas
8th May 2006, 02:34
ni se spune steaua 2 pt ca : majoritatea in c-ta sunt stelisti , si avem si o galerie chiar faristo-stelista pirates sau cum se mai numesc cei care la meciuri scandeaza pro steaua si se mai duc si in ghenecea sa sustina steaua :( . Dar si datorita unor rezultate sez acesta 4-1 si 3-0 pt steaua , pacat ca s-a uitat ca acum un an nici o echipa din bucuresti nu a castigat la c-ta dar asta nu se pune tot sclavi suntem :)

o sa mai dureze : pana cand se va forma o singura galerie anti-bucuresti , nimeni de pe stad nu va mai scanda pro steaua :)
iar echipa sa obtina rezultate bune in fata stelei :)
avem nevoie de bani daca aveam bani ne doream si performanta si luptam pt ea pt primele locuri si atunci se vedea ca nu suntem steaua2 ci F A R U L !!!

Seahawk
8th May 2006, 04:12
Dar in campionatele trecute cand erau alde Ion Marin cu Baltoi si compania Onut, Balan si cei imprumutati de la Dinamo (chiar si Zicu) cand ii bateam pe Steaua pe unde ii prindeam de ce nu mai zicea nimeni nimic?
Acum nu stiu, si nu ma intereseaza de altii. Si aici cand ies prin baruri si ma intreaba astia de unde sunt si cu cine tin, si le spun clar cu FARUL, ma intreaba si cu mai cine? Dinamo, Steaua sau Rapid?! Eu le spun cu nici una, mie chiar nu imi pasa de alta echipa.
Poate este insa si din cauza ca echipele din capitala sunt mereu acolo in varf, si n-ar avea rost sa tii cu o echipa mediocra (vb de Farul in anii trecuti)... dar mai nou am inceput si noi sa ne ridicam asa incet dar sigur :D
Oricum ar fi eu nu cred ca infrangerea cu 3-0 a fost blat, orice a-ti spune voi. Steaua 2 sunt constantenii care se duc la meciuri cu farul si tin si cu Steaua, probabil din era generatiei de aur a stelei...
Insa sunt si multi constanteni care tin si cu Dinamo si altii si cu Rapid. Cred ca este ceva la moda sa tii si cu o echipa din capitala... i dunno

Eu unul nu tin decat cu Farul, Portul Constanta, CFR Constanta, Midia Navodari...and so on (adica toate echipele din Constanta, si judetul constanta) Nu m-as "vinde" pentru Steaua sau Dinamo niciodata.
Chiar cand era "marele derby" si toata lumea de aici "chiulea" de pe la munca sau scoala sa vada meciul eu mi-am vazut de ale mele si am tras un pui de somn excelent. Si m-am trezit si am vazut exact golul marcat de Cristocea si m-am bucurat pentru el, dar atat ;)
Suporterii adevarati sunt cei carora inima le bate pentru o singura echipa. La fel cum si iubirea e una singura...restul sunt doar "aventuri" :))))

Farul Constanta - unic amor

raja_bell
8th May 2006, 04:50
Eu unul nu tin decat cu Farul, Portul Constanta, CFR Constanta, Midia Navodari...and so on (adica toate echipele din Constanta, si judetul constanta) Nu m-as "vinde" pentru Steaua sau Dinamo niciodata.
totusi, profilul tau spune ca te-ai "vandut" la milano ... ;)

Vand vise
8th May 2006, 07:22
felicitari pt. punctul castigat :D

Kroenan
8th May 2006, 12:38
Un thread venit total nepotrivit, deoarece aici vor intra toate `corciturile` din Bucuresti (indiferent de echipa)
Iata si unele idei ale mele:

1) Nu inteleg de ce se face atata caz... Voi chiar nu-i observati pe aia din Timis care practic au inventat `sclavia`?

2) Desi galeria are momentele ei de ciudatenie, la Constanta niciodata nu a strigat tot stadionul `Steaua`... Va readuc aminte ca anul trecut la meciul direct cand galeria se `prostitua` restul stadionului a fluierat

3) De vina in toata povestea asta sunt `profesionistii` de la TV NEPTUN... Ei au lansat tampenia asta si au trimis imagini la restul televiziunilor...
Dupa meciul cu Betis au prezentat o imagine cu redactorii proprii:D intr-un bar bucurandu-se de calificare... De aici au ajuns la o stire de genul `Constanta a sarbatorit calificarea in strada`.
Nu stiu despre ce `Constanta` era vorba, dar astia se prostesc singuri

4) Desi acesti `sclavi` exista (nimeni nu neaga asta), sunt oricum mai putini ca in alte parti... Chiar trebuie sa repet la ce zona fac aluzie?:D

P.S Pana la urma, stim cu totii ce reprezinta TV NEPTUN, si cine sunt sclavii de acolo, nu?

desdemona
8th May 2006, 12:43
De vina in toata povestea asta sunt `profesionistii` de la TV NEPTUN... Ei au lansat tampenia asta si au trimis imagini la restul televiziunilor...
Dupa meciul cu Betis au prezentat o imagine cu redactorii proprii:D intr-un bar bucurandu-se de calificare... De aici au ajuns la o stire de genul `Constanta a sarbatorit calificarea in strada`.
Nu stiu despre ce `Constanta` era vorba, dar astia se prostesc singuri
P.S Pana la urma, stim cu totii ce reprezinta TV NEPTUN, si cine sunt sclavii de acolo, nu?
:happy Funny, nu stiam.... ca nu prea urmaresc TV Neptun decat transmisiile de handbal. Ce idioti :ok: Explicabil, oricum...

pirlinho
8th May 2006, 17:39
Acum doua sezoane. Ultima etapa din tur. Farul - Steaua 2-1 si Dinamo termina turul pe primul loc datorita acestui rezultat. Stelistii incep repede sa se smiorcaie ca suntem satelitul lui Dinamo.

Aseara. Rapid - Farul 0-0. Aceasi poveste, doar ca smiorcaitul vine de la Rapid.

Nu cred ca mai trebuie sa mentionez ca anul trecut am invins toate cele trei echipe.

Asa ca toti ipocritii care vin sa se smiorcaie ca ba ca suntem satelitul lui X, ba al lui Y, sa-si vada de echipa lor.

Ca exista multi fani ai Stelei in CT e adevarat - si as prefera sa-si tina gura la meciurile Farului sau sa stea acasa - insa nu exista nici o relatie de cauzalitate intre acest fapt si rezultatele Farului.

tchibos
8th May 2006, 19:11
bun...

... ma bucur ca sunt si faristi adevarati, asta inseamna ca inca exista speranta. La scara mica reactiile de pe acest threand exista si se pastreaza si la scara mare Mi-au placut raspunsurile si m-am mai linistit. Cel mai mult mi-a placut raspunsul lui Seahawk. Sa speram ca lucrurile se vor indrepa intr-un viitor care sa fie cat mai apropiat. Din punctul meu de vedere acest topic poate fi sters, inchis, lasat cum e sau redenumit in "Ne-am saturat sa ni se spuna steaua 2. AJUNGE !!!"

Ady mingea e in terenul tau :ok:

b3bito
8th May 2006, 19:38
nu suntem sclavii lu` nimeni...noi suntem "sclavii propriului club" pe care`l iubim

nu jtiu dak "sclavii propriului club" este o exprimare adecvata...dar am vrut k lumea sa intelegea k suntem multi care uram steaua
eu unul urasc steaua pt faptul k sunt multi stelistii in ct,care ne strik imaginea orasului,in loc k lumea sa zica da domne ce orash frumos,ce suporteri adevarati,iubesc o singura echipa...da ce frumos... ei zic sclavii lu` steaua...asa ceva nu se mai poate...

NOI IUBIM FARUL,SI NUMAI FARUL!!!

Kooler
8th May 2006, 23:19
Constanta este un oras mare si frumos si merita o echipa care sa ne reprezinte si de care sa fim mandrii. Avem una si se numeste Farul Constanta.

Mihai
8th May 2006, 23:22
Dar din pacate aseara s-a numit cum scrie mai sus in titlul threadului:drak:

b3bito
8th May 2006, 23:34
Dar din pacate aseara s-a numit cum scrie mai sus in titlul threadului:drak:

chiar nu va inteleg...bistrita cum a batut ?asta inseamna k a batut pt voi?k se numesc rapid 2?,dak voi ii veti bate atunci nu mai aveti dreptul sa ziceti absolut nimik :ok:
k si asa ziceti degeaba

Mihai
8th May 2006, 23:36
Corect:ok:
Daca ii batem lejer, adik nu se omoara aia pe teren atunci sunt de acord cu ce ai zis tu:D

b3bito
8th May 2006, 23:42
pei vei...fiecare echipa poate sa prinda un meci mai bun unul foarte prost...
iau apararea echipei,pt k este echipa ema de suflet...
dar nu exclud sa nu fii facut blat...poate a fost blat(doamne fereste )

Seahawk
9th May 2006, 01:34
totusi, profilul tau spune ca te-ai "vandut" la milano ... ;)

zise arruabarrena carcotasul.
Ce treaba are romania cu italia domnule de 23 de ani?(asa spune profilul tau)

six
9th May 2006, 14:03
1) Nu inteleg de ce se face atata caz... Voi chiar nu-i observati pe aia din Timis care practic au inventat `sclavia`?
beyStelistule pardon faristule se vede din insula serpilor ca sunteti la mila lu....steaua...nu sunt sigur ca va batem dar sunt sigur ca sunteti ros-albastrii.....nu toti ci numai o anumita parte asa ca nu sariti...se stiu ei ..:D :evil: :drak:

pirlinho
9th May 2006, 15:39
Tu vezi-ti de Rocarul/Fulgerul Bragadiru tau, UnuOptule.

tchibos
9th May 2006, 23:20
ca sa mai destindem atmosfera...

http://coke.addicted.googlepages.com/

dorryn
10th May 2006, 00:35
ce va bateti capul ? prea mult caz.. cine indrazneste sa-mi zica mie stelist din moment ce nu ma cunoaste / sa fim seriosi..din cauza unor tembeli care macar microbisti nu sunt nu trebuie sa "suferim".Sunt ironii ieftine care lovesc in acei constanteni care simpatizeaza cu steaua.Sa fie sa sanatosi(sau nu) stelisti sunt in toata tara..pt ca e "la moda" asa ca..stati calmi..cat despre faptul ca nu am jucat nimic cu steaua,aici da.. meciul a fost..ciudat..ca sa fiu mai finut..dar iarasi nu este vina supoorterilor farului ci a mizeriilor de jucatori(80%) care imbraca tricoul si bineinteles a conducerii.Sper totusi ca aceste ironii sa doara pe cineva,poate chiar sa le puna semne de intrebare.Nimic nu-i mai frumos decat o victorie impotriva capitalei iar asta nu o vor simti niciodata cei care tin cu o echipa doar pt ca acea echipa e mereu pe podium.Ei chiar nu sunt suporteri,nu simt mandria de a fi suporteri..e doar o bucurie seaca.Parerea mea ca nu trebuie luati in seama..dar e doar o parere iar voi cei din tara puteti spune ce vreti dar daca nu cer prea mult, sa stiti si ce vorbiti.Oricum e dreptul vostru sa ziceti ce vreti,e o tara libera nu ca statul in stat Constanta unde suntem privati de libertate si cenzurati in ultimul hal doar pt ca indraznim sa contestam un meci mai slab sau un jucator care ne injura(incredibil).JOS CHIFOREANU !

FatFrumos
10th May 2006, 02:31
beyStelistule pardon faristule se vede din insula serpilor ca sunteti la mila lu....steaua...nu sunt sigur ca va batem dar sunt sigur ca sunteti ros-albastrii.....nu toti ci numai o anumita parte asa ca nu sariti...se stiu ei ..:D :evil: :drak:

gee am pierdut si noi un meci ce sa iti povestesc sintem ai stelei dar voi ai uitat cind va-ti pus capra si ati luato adinc cu 1-8 de la steaua? aia cum a fost? sau mai bine zis cite meciuri ati cistigat voi de 3 sesoane incoace cu steaua?, mai bine uitate in ograda ta mai ales ca un seson in urma ati stat capra pentru noi.

BrasovFans
10th May 2006, 16:39
Dinamo 2!!! Ce ziceti? =))

pff
10th May 2006, 16:57
tu veziti ma de derby`urile tale cu forex si lasa`ne pe noi in ale noastre ..

b3bito
10th May 2006, 19:06
aleks de unde ai mai scos`o so pe asta....
cine stie poate sezonul urmator ni se zice rapid 2:no:

remy
13th May 2006, 14:46
Tchibos zice ca in barul respectiv erau mai multi stelisti decat faristi. Probabil la asta se refera. Nu neg ca sunt multi stelisti in Constanta cum sunt peste tot prin tara.
Si tchibos va intreaba pe voi: DE CE NE SPUNE LUMEA STEAUA 2? Astept raspunsurile voastre.
Oare de ce? Ca va batem pe voi? Si ca anul asta nu am batut pe Steaua? Stati linistiti, o sa o batem la anul cum am batut-o anul trecut.
Chiar nu stii de ce vi se spune Farul = Steaua 2 ?
Tu nu stiai ca s-a spus oficial ca galeriile (cred ca si cluburile) sunt infratite ?
Sa stii ca userul FarulConstanta v-a dat de gol, spunand ca Farul va pierde clar cu Steaua, pt. ca asa se vorbea printre constanteni.
Ca sa nu mai vorbim ca Farul este principalul loc de unde mai transfera Steaua jucatori, daca nu-i ia moaca de la Bacau.
MAI E CEVA DE ZIS ?
N-AM PUS PUNCTUL PE I ???
SI, ATENTIE, NU SPUN CA ATI FOST SLUGA STELEI DECAT DE 1 AN, MAXIM 2, DE CAND JIJI A MITUIT PE CEI CARE CONDUC CLUBUL ! ASTA MURDARESTE TOT CE ATINGE, CU SACOSA CU BANI.
PANA NU SE DEZICE DE STEAUA, FARUL VA FI DE RASUL ROMANILOR, CA FIIND SLUGA STELEI, SPUN ASTA FARA NICI O RAUTATE SAU FANATISM. E REALITATEA, SI NU ARE ROST S-O NEGATI.
SCORURILE DE 1-4 SI 0-3 SPUN TOTUL IN CE HAL AJUTA FARUL PE STEAUA. CHIAR 1-7 ??? NICI O ECHIPA DIN ROMANIA N-A MAI PIERDUT ASA JALNIC CU STEAUA !
LUATI EXEMPLU DE LA Gloria Bistrita, Rapid, Dinamo, Vaslui, CFR Cluj, etc. !

six
13th May 2006, 15:03
PANA NU SE DEZICE DE STEAUA, FARUL VA FI DE RASUL ROMANILOR, CA FIIND SLUGA STELEI, SPUN ASTA FARA NICI O RAUTATE SAU FANATISM. E REALITATEA, SI NU ARE ROST S-O NEGATI.
:rolleyes: are dreptate dinamovistu......:drak: :evil: :D :P :)

ady51a
13th May 2006, 15:14
remy, ma lasi cu userul FarulConstanta. Adica a ajuns asta sa ne reprezinte?
Daca se numeste FarulConstanta asta nu insemna ca tine cu Farul. Cred ca tu conosti mai bine cine e FarulConstanta de pe forum. Asa ca :sleep: sssssssssssssssttttttt
Asa pot sa rog si eu pe cineva sa intre cu userul DinamoBucuresti sa sa scrie acolo la voi ca Dinamo e cel mai ..... club si cel care face cele mai multe blaturi. Asta nu inseamana ca daca o spune unul care se numeste asa are si dreptate. Asa ca lasa-ne, lasa-ne :no:


SCORURILE DE 1-4 SI 0-3 SPUN TOTUL IN CE HAL AJUTA FARUL PE STEAUA. CHIAR 1-7 ??? [/B]]
Eu stiu o echipa care apierdut cu Steaua cu 8-1 chiar intr-un singur meci si nu a mai zis nimeni ca sunt sluga lui Steaua.
Daca te uiti mai etent vezi ca acum 2 sau 3 ani cand tot bECALI era presedinte la Steaua Farul castiga la Constanta cu 2-1 in meciul cu Steaua.

Si mai stiu o echipa care in ultima etapa anul trecut nu prea s-a omorat pe Ghencea si a pierdut cu 2-1 lasand titlua acolo la bECALI.

pS: UPSSS Acum am aflat ca e tot echipa care a pierdut cu 8-1 cu Steaua. Vai ce surpriza. Incredibil!!! :D

ady51a
13th May 2006, 15:17
Imi pare rau remy dar postul de mai sus chiar nu are legatura cu Farul, asa ca s-a dus.

ady51a
13th May 2006, 15:22
:rolleyes: are dreptate dinamovistu......:drak: :evil: :D :P :)
Uite cine vorbeste!!! Care-i diferenta dinte 1-7 in 2 meciuri si 1-8 intr-un meci?:rosu:

vlad1607
13th May 2006, 15:47
bine ma nu va mai ziceam asta va zicem CAPRE :D :D D::D:D:D :D

ady51a
13th May 2006, 15:50
Vlad eu zic sa-ti vezi de echipa aia a ta de 2 lei. Cred ca e un subforum interzis pe tine. O sa primesti avertisment pt jignirea tuturor suporterilor constanteni.

vlad1607
13th May 2006, 15:52
bine ma ..dc nu stii de gluma te las...tristule :D

remy
13th May 2006, 15:54
Uite ca eu am dreptate in multe privinte. Si nu stiu de ce ai sters postul de mai sus, ca sa te convingi ca nu vorbesc sa ma aflu in treaba.
Tu nu poti fi obiectiv sa recunosti ca Farul e infratita cu Steaua ? Nu-i greu, ce naiba.
Sau fa diferenta cum a jucat Farul cu Steaua si cum a jucat cu Dinamo si Rapid.
REPET CE AM SPUS MAI SUS:
SI, ATENTIE, NU SPUN CA ATI FOST SLUGA STELEI DECAT DE 1 AN, MAXIM 2, DE CAND JIJI A MITUIT PE CEI CARE CONDUC CLUBUL !
Ei, cum e ?
N-are rost sa amintesti de alte rezultate si alte perioade. AM ZIS DOAR CA SUNTETI CU STEAUA (NU TOTI SUPORTERII, CI MAI ALES CONDUCEREA) DE 1-2 ANI, NU MAI DEMULT. FA DIFERENTA.
Farul este in prezent, de 1-2 ani, sluga Stelei, o stiu toti.
Negi si ca Farul e pepiniera Stelei, ca un club slugarnic ?
Unde a vandut si va vinde jucatori, clubul Farul ?
N-ai aflat ca la Steaua ?
Sa vedem ce va fi de la anul. Poate vom vedea un club Farul de sine statator, nu sponsorizat de JIJI cel Viteaz !
Atunci, vom spune: FARUL e un club pe picioarele lui, nedepinzand de un club care este, prin dubiosenie, pe buzele tuturor romanilor.
UITATI DE STEAUA, CA VOR RADE TOTI DE INFRATIREA ASTA !

FatFrumos
13th May 2006, 16:14
ei remy si cum e ca javrele rosii sa tot fure meciuri ca nu sint in stare sa le cistige pe teren?......nu stiu cum aveti tupeul sa postati aici dupa ce ati furat meciul de la Constanta.

Elphax
13th May 2006, 16:27
mai, cred ca va certati degeaba pe tema asta. Cel mai simplu e sa dovediti ce sunteti pe teren si in tribune. Va certati cu toata lumea si va atacati daca se ia cineva de voi, indiferent daca are argumente sau nu.
Pot fi oricati constanteni in galeria stelei, dar cat timp vor mai fi fulare steliste la voi in tribune ar trebui sa o lasati mai moale

FatFrumos
13th May 2006, 16:40
nu e vorba de cearta ci cind te iei de cineva fara sa te uiti la tine in ograda platesti.

tchibos
13th May 2006, 16:55
ia uite ca au scapat catelusii din lesa... eu cred ca remy e fratele mai mic a lu' vlad1607 cel care in "tineretea" lui abera fara oprire. Credeam ca ti-au dat astia eject vlade, dar esti precum cancerul tai o bucata si cresc doua la loc. A propos, dinamo mai are vreun obiectiv?... ca se dadea mare echipa. In schimb vad ca suporterii dinamovisti au un obiectiv... peluza lor sa fie in flacari... voi v-ati facut de ras si ca echipa si ca suporteri asa ca gura mica

Elphax
13th May 2006, 16:57
nu e vorba de cearta ci cind te iei de cineva fara sa te uiti la tine in ograda platesti.

ma bucur ca esti de acord cu mine :ok:

pff
13th May 2006, 18:17
remy .. steaua il are de la faru` doar pe cristocea .. nush de unde ai scoso pe asta cu pepiniera stelei :)

remy
13th May 2006, 19:38
ia uite ca au scapat catelusii din lesa... eu cred ca remy e fratele mai mic a lu' vlad1607 cel care in "tineretea" lui abera fara oprire. Credeam ca ti-au dat astia eject vlade, dar esti precum cancerul tai o bucata si cresc doua la loc. A propos, dinamo mai are vreun obiectiv?... ca se dadea mare echipa. In schimb vad ca suporterii dinamovisti au un obiectiv... peluza lor sa fie in flacari... voi v-ati facut de ras si ca echipa si ca suporteri asa ca gura mica
Ca deobicei, se cunoaste ca aveti stilul stelistilor, fara sa aduceti argumente la ce am spus eu, voi doar sa jigniti, sau sa vedeti in ograda altora.
Raspundeti, Farul nu e infratita cu Steaua, macar din punct de vedere al galeriilor ?
Dar implicarea ciobanului e clara, odata ce ia jucatori numai de la Farul (urmeaza si alte transferuri spre Steaua, din vara), si joaca pe viata si pe moarte doar cu Rapid, Dinamo, Sportul, iar cu Steaua pierde rusinos cu 1-4 si 0-3 !!!
Nu va pune pe ganduri realitatea asta ?
Lasati alte echipe si vedeti in ograda voastra, pt. ca de asta discutam aici. Puteti oare sa fiti realisti ?

remy .. steaua il are de la faru` doar pe cristocea .. nush de unde ai scoso pe asta cu pepiniera stelei :)
Da, dar din Romania de unde a mai luat jucator(i) Steaua ? Nu ma refer la ciurucuri.

pff
13th May 2006, 22:55
cine a zis k cristocea nu e un ciuruc ?

Rechinul Ucigas
13th May 2006, 23:57
remy esti obsedat rau ma omule tu meriti o bataie pe cinste !!!!!!
du-te dreacu de damblagiu !!!!!!!!!

tchibos
14th May 2006, 03:19
Ca deobicei, se cunoaste ca aveti stilul stelistilor, fara sa aduceti argumente la ce am spus eu, .

tie iti aduce argumente FC Vaslui, argumente care mie mi se par cele mai solide si la care apelez cu repect fata de moldoveni... oare cum poti sa mai deschizi gura cu asa performante?:rosu:

remy
14th May 2006, 05:10
remy esti obsedat rau ma omule tu meriti o bataie pe cinste !!!!!!
du-te dreacu de damblagiu !!!!!!!!!
Moderatorii iar nu vad cum se vorbeste pe aici ?
Le zic celor carora li se umfla taratza in ei, ca ar trebui sa ia o pauza, daca n-au argumente sa ma contracareze (ei stiu ca spun realitatea, dar o fac pe desteptii), injura sau baga cuvinte jignitoare. Oricum, Dumnezeu e sus si-i vede pe aia care au numai cuvinte abjecte.
Poti sa iei o pauza mai mare, sa te calmezi putin ?
Eu fac fatza la orice ciudat, oricat se strofoaca el sa injure.
Repet: poti discuta civilizat, sau esti un pusti sarit din schema ?
De la ce te-ai luat, tataie ?
Ramai la mana ta, ca-i pacat sa te agiti atata, iti dauneaza grav sanatatii.
Greu mai scapati de titulatura de "Sclavii Stelei" !
O STIE TOATA TARA, CHIAR SI MULTI CONSTANTENI.
SA VA VEDEM CUM DEFILATI DE LA ANUL, SA TERMINATI LEGATURILE ASTEA PERICULOASE SI DUBIOASE !

tchibos
14th May 2006, 15:36
Greu mai scapati de titulatura de "Sclavii Stelei" !


scapam greu ca sunt multi pacalici ca tine care nu inteleg niste lucruri oricat de mult s-ar stradui lumea

ady51a
14th May 2006, 21:36
La finele conferinţei de presă, Hagi a fost īntāmpinat de mai mulţi ultraşi constănţeni, care au afişat bannere, gen „Respectaţi-ne“ sau „Pentru voi, ultraşi egal delincvenţi?“. Hagi s-a dus şi a vorbit puţin cu ei, dar, după ce a plecat, aceştia au scandat īn urma sa „Hagi mercenarul“ şi „Eşti stelist“.


Ce rost avea sa se strige "Esti Stelist" catre Hagi ??? :evil:
Ne-am saturat sa ni se spuna Steaua 2. AJUNGE !!!
Poate ne raspund cei care sustin tampenia asta? :rosu:

b3bito
14th May 2006, 21:46
defapt ady acele msj nu au fost pt hagi,au fost pt jandarmii dak te uiti la la subiectul A|C|A|B vezi si pozele...
msj su fost pt aia cu 2 clase ca re nu ne`a lasat sa le abgam,noi le`am facut pt cele inamplate la meciul cu national si nu numai....
si mai era msj(din care putea sa iti dai seama la ce ne referam) Din orice ne dati amenzi

ady51a
14th May 2006, 22:27
Eu ma refeream la asta Ce rost avea sa se strige "Esti Stelist" catre Hagi.

b3bito
14th May 2006, 22:40
pt k este....niciodata nu lam auzit sa zica ca farul este echipa de unde a plecat...niciodata nu lam auzit sa zica ceva despre farul

ady51a
14th May 2006, 23:21
Se pare ca nu ai inteles. Daca tot se vorbeste atat ca Farul este Steaua 2 ar trebui sa nu me deranjeze faptul ca Hagi este stelist. Cam asta am vrut sa spun.

b3bito
14th May 2006, 23:29
eu nu consider acest lucru ca suntem shtoaia 2...si ma inerveaza k`i stelist

remy
15th May 2006, 01:50
Se pare ca nu ai inteles. Daca tot se vorbeste atat ca Farul este Steaua 2 ar trebui sa nu me deranjeze faptul ca Hagi este stelist. Cam asta am vrut sa spun.
Accepta realitatea, macar campionatul asta .
Nu doare, sa stii.
Retine: Farul-Steaua = 1-7, cu Bosanceanu platit de JIJI.
Cu Dinamo si Rapid si-au dat viata pe teren, cu Steaua, s-au dat la fund.
Scorul direct spune totul, si n-au rost alte discutii.
Acceptati, si gata, ca nu va taie nimeni capul !

CHITU
15th May 2006, 01:59
sunt multi stelisti in costanta...si...poate la fel de multi sunt si in ploiesti si in toata tara dar cred ca voua vi se spune steaua 2 din cauza stelistilor din costanta care la victoriile stelei ieseau in oras sa sarbatoreasca,,,cea ce in orasele cu ultrasi nu se intampla asta...si nici la voi nu trebuia sa se intmple asta..

Rechinul Ucigas
15th May 2006, 02:16
remy iar ai avut cosmaruri cu becali ?

pff
15th May 2006, 03:23
remy .. deja devii penibil si tinzi sa devii si papagal daca te mai repeti .. mi`a placut intotdeauna ca te`ai luat de steaua .. da` incepi sa fii enervant cu steaua 2 ....

remy
15th May 2006, 03:34
Pai, daca unii tot o tin pe-a lor ca nu-i asa !
Apropo, tu ce parere ai despre situatia asta ?
Ce-ti spun stilurile diferite dintre meciurile cu Dinamo si Rapid, si cele cu Steaua ?
Macar acolo, niste dubii nu ai ?
Fiti realisti, ca nu e greu, ce naiba. Si lasati fanatismul, ca nu tine. Doar n-am spus ca si cei de fata sunt pro-Steaua, ci doar conducerea Farului.
Ziceti si voi ca ati fost doar anul asta asa, si ca promiteti sa nu mai fiti catalogati ca Steaua 2, ca va iertam.

Rechinul Ucigas
15th May 2006, 04:33
remy hai ca e tarziu la somn cu tine !!! lasa-ne ca ne-ai plictisit !!!!!!!!

Kroenan
15th May 2006, 12:27
Acest forumist pe nume @remy nu este papagal... Este ceea ce cunoscatorii numesc `indoctrinati` sau, mai pe romaneste, fanatici

@Remy... Probabil e mare plictiseala pe forumul dedicat echipei tale si te-ai gandit sa te bagi in seama in alta parte... Sau esti angajat la una din asa-numitele `fituici`.
Am dreptate sau nu?:D

remy
15th May 2006, 18:57
Nu eu am deschis threadul asta, si o recunosc majoritatea constantenilor, la fel ca si bacauanii.
Tot unul de-al vostru a scris asta, ca eu nu stiam sigur cum e denumita Farul. Pana la urma, tot Steaua 2 ramane, sau nu ? Anul asta, e la mintea cocosului ca asa este. Va asteptam de la anul sa va schimbati de la ... religia Steaua.

tchibos
15th May 2006, 20:01
eu am deschis topicul asta tocmai ptr ca m-am saturat ca niste indivizi sa puna eticheta, generalizand atitudinea unor constanteni

pff
15th May 2006, 20:35
remy tu primesti bani ca sa aberezi la fiecare ora din zi si din noaptea ? nu te`ai pliktisit .... sa`ti dau o veste .. pe noi ne`ai pliktisit

b3bito
15th May 2006, 20:41
pe mine nu ma plictisti mah....noroc k mai este cate un mascarici la 40 de ani,care na mai amuza,cu ce`i iese din gura...

remy
15th May 2006, 22:54
remy tu primesti bani ca sa aberezi la fiecare ora din zi si din noaptea ? nu te`ai pliktisit .... sa`ti dau o veste .. pe noi ne`ai pliktisit
Daca te-ai plictisit, joaca bambilici, sau vezi tu ce gasesti.
Nu mai apara orasul asta, care, pe langa ca are o echipa denumita Steaua 2 (n-o spun eu, am aflat de peste tot, chiar de la constanteni), il mai si injura si-l huiduie pe cel care a adus orasul Constanta pe buzele tuturor romanilor, adica pe Hagi. Intamplator am stat prin anii '80, prin Coiciu, pe langa locul unde s-a nascut Hagi.
Faceti de rusine orasul daca va injurati simbolul, pt. ca Bosanceanu e un golan ordinar, si pleaca cu sacosele cu bani de la JIJI, seful lui ! Oricat de slab antrenor ar fi Hagi, nu se face cum s-a facut zilele astea la Constanta.
Asa-i ca aberez, sau sunt platit pt. asta ?
Fiti barbati si recunoasteti ca anul asta rade toata tara de blaturile facute cu Steaua !

Paul
15th May 2006, 22:56
il mai si injura si-l huiduie pe cel care a adus orasul Constanta pe buzele tuturor romanilor, adica pe Hagi.
Fugi mah de aici. Auzi la el , parca ar fi orasul "Onesti" care a "lansat-o" pe Nadia.
Ce sa`ti povestesc ,orasul Constanta a devenit celebru , ca a lansat un machidon nascut in Sacele :rosu:

De fapt Constanta era un oras subdezvoltat pana a venit Hagi asta primar , iar acum toti tre sa`i linga picioarele :ciocan:

remy
15th May 2006, 23:50
Hop si Paulica, cel care amutise vreo luna, de frica ca Steaua va pica rau.
Normal ca-l injuri pe Hagi, pt. ca n-a vrut sa vina langa ciobanul-mafiot.
Si, daca stii ca Farul e satelitul Stelei, apari si tu din neant, si nu e intamplator.
Daca Hagi ar fi stat la Steaua, ce l-ai fi pupat unde nu trebuie !
Lasa-i pe constanteni sa-l laude sau sa-l critice.
Hop si tu, cu aiureli despre FOTBALISTUL HAGI. Daca ai 18 ani, e clar ca nu stii cine a fost Hagi si Generatia de aur, si sa-ti fie rusine ca-l jignesti asa. Ce stii tu din fotbal, suporter de TV si de presa !
Despre antrenorul Hagi poti sa razi cat vrei, ca nu poate mai mult.

delaparis
16th May 2006, 00:08
Fugi mah de aici. Auzi la el , parca ar fi orasul "Onesti" care a "lansat-o" pe Nadia.
Ce sa`ti povestesc ,orasul Constanta a devenit celebru , ca a lansat un machidon nascut in Sacele :rosu:

De fapt Constanta era un oras subdezvoltat pana a venit Hagi asta primar , iar acum toti tre sa`i linga picioarele :ciocan:

MAi ce le zici tu PAul :o:

De unde vorbesti tu baiete ... ??? /hello

pff
16th May 2006, 02:15
sacele e un sat ... acolo s`a nascut hagi .. si nu in coiciu ... ai auzit si tu de un cartier din cta si vii aici si te dai mare cunoascator ... si .. da .. aberezi .. enorm de mult ..si daca ai sa citesti pe alte thread`uri .. ai sa vezi ca nu am fost de acord cu injurarea lui .. si daca era FARUL steaua 2 ... cre` ca nu ar fi avut nici un suporter nimik sa comenteze din moment ce hagi zice peste tot ca e stelist ... si nu o sa joc io bambilici pt ca exista oameni nesuferiti ca tine .. mai bine ai posta tu la alte sectiuni .. care au legatura cu dinamo .. prafule

remy
16th May 2006, 03:35
pff = praf ... si pulbere.
Pana la urma ce esti tu, constantean, sau ce ?
Cat am stat eu in Constanta, cativa ani, am aflat ca Hagi s-o fi nascut el in Sacele, dar a copilarit in Coiciu.
Cati ani ai, constantene, care stii tu totul despre istorie ?
Si chiar asa, ce-i cu poza aia, acolo esti tu ? Ca arati bine, sa stii, la varsta ta !

Rechinul Ucigas
16th May 2006, 03:46
remy e timpul sa te retragi ! ai 40 ani si minte de 14 , ori e batranetea de vina si pt asta te iertam chiar avem in jud c-ta un loc pt tine la techirghiol sau palazu mare , unde te vei simti in largul tau si poti discuta in voie cu toti cei de acolo pt ca ei or sa te priveasca ca pe un semi-zeu la cate "lucruri interesante " iti ies din gura , ori esti sanatos si prost de bubui dar ma indoiesc ...eu totusi cred ca batranetea e de vina ai luat-o razana tataie :D

pff
16th May 2006, 07:52
tu ai zis ca s`a nascut in coiciu .. nu eu .. nush de ce te ataci asa .. :)) si nu inteleg ce legatura are istoria aici :) si nici avataru` meu :) dar ca sa`ti rasp la ultima intrebare ... e razboinicu` padurii .. idolu tau .. degeaba zici tu ca esti anti berbecali .. ca ai mare parte din comportamentu` lui :)

Ultras_gnr
28th May 2006, 07:49
Farului i se zice stoya 2 deoarece ,nu uitati, cat am fost infratiti cu galeria stelei shi de aceea dinam0 si crrapid n zic asha!! Noi cum ar trebui sa l zicem la astia de puli.....ooops poli crrapid2 sau zburatoarea timicioara????????

am3ricanu
28th May 2006, 13:11
pai in Constanta sunt foarte multi inculti ,persoane care cica sustin fotbalul romanesc da ei sustin taranimea din bucuresti nu ii interzice nimeni sa simpatizeze o alta echipa dar este cea mai mare idiotenie sa sustii o echipa din capitala gen fc oaia srl (stiaua) iar echipei din orasul tau sa o huidui ... atata timp cat la tv se dezvolta incultura aratandu`l pe nea jiji oieru` fotbalul romanesc se face de ras cu el :) stati sa auziti noul imn al fc oii srl :)) ciobanas cu 300 de oi ;))) FoRzA FaRuL ;) ANTI-buCUResti!!!

tchibos
28th May 2006, 23:13
noul imn al fc oii srl :)) ciobanas cu 300 de oi

:happy tare asta :ok: