PDA

View Full Version : Am deraiat Rapidul!!!



ady51a
7th May 2006, 22:23
Felicitari Farul!!! /hello /hello /OLE/

STEAUA-MANIA
7th May 2006, 22:30
RESPECT FARUL!Nu ati cedat tentatiei cozonacilor lui copos..altii au facut!
Tibor Moldovan fost junior al lui rapid...in min 80. tibor moldovan in loc sa paseze la un coechipier liber....Ca sa citez pe Paul: I LOVEEEEE YOU FARUL!LA LA LA LA!

Paul
7th May 2006, 22:30
va asteptam pe 7 iunie la Vaslui
7 iunie ziua in care Steaua implineste 59 de ani si va sarbatorii titlul #23

Curca va primii si el o medalie si probabil ca o merita cu prisosinta!

Acum spre frustrarea rapidistilor , hai sa iesim in strada si sa cantam I love you Faru` !

Datenshi
7th May 2006, 22:31
Felicitari si pentru meciul cu Steaua de pe Lia.

One-Man Show
7th May 2006, 22:34
Felicitari Farul!!! /hello /hello /OLE/

Foarte tare Curca !!! Mi-a placut shi pushtiu' ala de 18 ani care a jucat titular (nu i-am retinut numele). Dak era Guritza cu 2-3 ani mai tanar...:rolleyes:

b3bito
7th May 2006, 22:39
voiculet il cheama el impreuna cu : todoran sunt ce`i mai iubyti de suporteri...el joaca ce trb un fotalist de viito voiculet

uti2102
7th May 2006, 22:44
Voiculetz imi place foarte mult. Tzine bine de minge. Felicitari Farul !

Leo_
7th May 2006, 22:56
Ati deraiat Rapidul aparandu-va 90 de minute. Felicitari Farul! ;)

Mihai
7th May 2006, 23:03
uite ce se bucura servitorii:drak:
Oricum de remercat ca totusi farul a avut demintatea sa nu faca ce a facut Bacaul... adik trageri de timp d=alea nesimtite etc.
Curca a fost f bun azi, asta e...
Pe fotbalisti ii inteleg de ce se bucura o sa ia bani de la Jiji... insa suporterii:happy se bucura doar asa ca a castigat stapanu=))))) sunteti un pic jalnici... traiti din performantele steli.. logic sunteti frustrati ca echipa voastra nu scoate capul in europa sau macar in tara.

b3bito
7th May 2006, 23:03
las mah bine k am luat 1 punct...cu toate k sincer nu mi`a placut...nu au atacat mai deloc...dar aparerea beton si portarul de nota 10 nu lam mai vazut pe curca intr`o forma asa de buna de mult timp..sper sa`l vad incontinuare la fel ...

Gabriel28
7th May 2006, 23:05
cel mai tare titlu de topic pe care l-am citit in ultimele luni :))))))))))))))))))))))))))))))))))

Mihai
7th May 2006, 23:06
:happy tu chiar crezi ca ma poti atinge cu mizerii de genul asta... stii cum e poezia aia:
de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

starsteel
7th May 2006, 23:08
Multumim Farul pt. deraierea Rapidului. Se credeau TGV dar sunt doar un GPV.

b3bito
7th May 2006, 23:11
Lol =)))

uti2102
7th May 2006, 23:12
Mai Mihaitza, sa-ntzeleg ca Farul trebuia azi sa se predea ?! Atzi ajuns sa va rugatzi dupa un blat sau dupa un penalty ?! Mai bine v-atzi bucura ca se joaca fotbal cat de cat, nu mai sunt blaturile de alta data. Ai uitat cum a jucat Argeshu' pe National ?!
Atat Steaua cat shi Rapid poate ar fi meritat sa cashtige week-end-ul asta, dupa joc shi mai ales dupa numarul ocazilor. Dar asta e, mai bine cand e fierbinte shi se joaca pe bune.
Bravo Farul, dar mai avetzi mult de munca !

Mihai
7th May 2006, 23:14
Hai sa vb serios, vreau si eu sa stiu adevaratii suporteri ai farului, nu aia care tin cu faru' ca stau in constanta dar au suflet de stelist:D
de ce va bucurati atat de mult ca ati incurcat rapidu? Daca mergeti pe mentalitatea asta de ce nu ati facut un thread cu: am stat capra cu Steaua daca tot vreti binele marelui Jiji?
Sunt 2 threaduri cu tenta stelista... diferite ca forma insa acelasi fond.



b3bito daca nu intelegi ce am zis iti dau un desen;) zburator daca vrei;;)

@popica: am zis felicitari jucatorilor... ei chiar au de ce sa se bucure, bani, faima (ca au fost egalii lui Rapid), insa suporterii:happy parerea mea ca demonstreaza ca sunt asa sub tutela stelei... ca sa nu zic mai urat:D

uti2102
7th May 2006, 23:16
Au stat capra cu Steaua :evil: Eshti tare ! Ai vazut meciu ?!

b3bito
7th May 2006, 23:16
da`l...dar vezi k nu am zis lol pt ce ai zis tu ;)
eu unul nu ma bucur pe oieri....urasc steaua mai mult ca rapid,dar mai putin ca dinamo ;) dak intelegi?..dar trb sa recunosc k sunt multi k aia cum ai zis tu ;)

One-Man Show
7th May 2006, 23:17
Hai sa vb serios, vreau si eu sa stiu adevaratii suporteri ai farului, nu aia care tin cu faru' ca stau in constanta dar au suflet de oaie:D
de ce va bucurati atat de mult ca ati incurcat rapidu? Daca mergeti pe mentalitatea asta de ce nu ati facut un thread cu: am stat capra cu Steaua daca tot vreti binele marelui Jiji?
Sunt 2 threaduri cu tenta stelista... diferite ca forma insa acelasi fond.



b3bito daca nu intelegi ce am zis iti dau un desen;) zburator daca vrei;;)

Be patient my litlle grasshopper ! Da' ce voiai domne ? Sa se predea ? Sa faca doar act de prezentza ? Bilbao ar tb sa se predea in fatza Realului etc. ?

Paul
7th May 2006, 23:19
ei chiar au de ce sa se bucure, bani, faima (ca au fost egalii lui Rapid), insa suporterii:happy parerea mea ca demonstreaza ca sunt asa sub tutela stelei... ca sa nu zic mai urat:D

Fanii Farului se bucura din 3 motive:

1) Echipa lor a facut un egal in Giulesti !
2) Suporterii au un feeling pro-Steaua , cand e vorba sa aleaga dintre cele 3 bucurestene. Exact cum Rapid e preferata de Timisoreni si olteni , iar DInamo e iubita pe stadioanele din Moldova , asa si Steaua e bine primita la Constanta (si la Oradea da aia n`ai echipa in A).
3) Ei se bucura de tristetea voastra , exact cum voi v`ati bucurat de tristetea noastra :D

Mihai
7th May 2006, 23:21
Da paul ai mare dreptate la pct 1 si 2 (doar la partea cu oltenii nu-s de acord, eu zic ca le urasc pe SDR la fel de mult:D)
cat despre pct 3... face partea tot din pct 2... tot din cauza feelingului cum zici tu:P se bucura.

b3bito
7th May 2006, 23:22
prima imi place...dar celelate nu prea...

ady51a
7th May 2006, 23:26
[QUOTE=Mihai]Hai sa vb serios, vreau si eu sa stiu adevaratii suporteri ai farului, nu aia care tin cu faru' ca stau in constanta dar au suflet de oaie :D
de ce va bucurati atat de mult ca ati incurcat rapidu? Daca mergeti pe mentalitatea asta de ce nu ati facut un thread cu: am stat capra cu Steaua daca tot vreti binele marelui Jiji?
Sunt 2 threaduri cu tenta stelista... diferite ca forma insa acelasi fond. [QUOTE]

Daca incurcam Steaua la fel faceam si atunci.
Nu am facut threard cum ai spus tu pt ca nici in tur nu am facut nimic dupa ce am pierdut cu Rapidul la Constanta cand nu am jucat mai nimic.
Voi sunteti o echipa cica "mare", la fel si Steaua si pote din punctul vostru de vedere e normal sa castigati orice meci cu echipele MICI cum o catalogati voi pe Farul. De asta rezultatul se asta seara este important pt noi. E greu pt tine sa intelegi asta.
Forza Farul!!! Solo Farul!!!:ok:
Pe noi chiar nu ne intereseaza in momentul asta cine castiga campionatul si ce lupte sunt. Vrem doar ca Farul sa castige.

andreiush
7th May 2006, 23:41
pote din punctul vostru de vedere e normal sa castigati orice meci cu echipele MICI cum o catalogati voi pe Farul.
Ady, pai chiar sunteti o echipa mica, nu ca asa zicem noi. Sunteti in aceeasi categorie cu Pandurii, cu Argesul, cu Bacaul.... echipe care merg in capitala sa se apere cu 11 oameni. Deci, fara suparare, dar sunteti echipa mica.

Napoletan
7th May 2006, 23:44
Hai sa vb serios, vreau si eu sa stiu adevaratii suporteri ai farului, nu aia care tin cu faru' ca stau in constanta dar au suflet de stelist:D
de ce va bucurati atat de mult ca ati incurcat rapidu? Daca mergeti pe mentalitatea asta de ce nu ati facut un thread cu: am stat capra cu Steaua daca tot vreti binele marelui Jiji?
Sunt 2 threaduri cu tenta stelista... diferite ca forma insa acelasi fond.



b3bito daca nu intelegi ce am zis iti dau un desen;) zburator daca vrei;;)

@popica: am zis felicitari jucatorilor... ei chiar au de ce sa se bucure, bani, faima (ca au fost egalii lui Rapid), insa suporterii:happy parerea mea ca demonstreaza ca sunt asa sub tutela stelei... ca sa nu zic mai urat:D


steaua nu are nici o legatura cu bucuria (oare?!) noastra! E absolut normal sa te bucuri de un egal in deplasare, la una dintre candidatele la titlu. In plus noi suntem angrenati in lupta pt. ocuparea unui loc de cupa uefa intertoto, si fiecare punct este extrem de pretios, mai ales ca aseara, nationalul, una dintre contracandidatele noastre au castigat 3 puncte.
O intrebare: ai fost la meci???
Eu recunosc ca nu am fost, deoarece nu mi-am putut permite sa pierd o noapte prin bucuresti, pt. ca nu am tren de intoarcere decat maine dimineata, iar maine este o zi lucratoare!

b3bito
7th May 2006, 23:45
pardon...pandruii,bacaul se bat la retrogradare...noi pt un loc in cupa uefa....intertoto... :D

andreiush
7th May 2006, 23:46
Vorbesc de modul in care jucati la echipe mari, nu de clasament.

FatFrumos
7th May 2006, 23:46
Farul sa inscris la Intertoto din pacate trebuia sa sarim peste National ca timisoara e la seminte si Argesul la pasune daca asta nu va e destul pentru meciul de azi nu are rost sa mai comentam.

si restul de meciuri vor fi la fel la acelasi obiectiv sa ne clasam cit mai bine sa putem juca in intertoto, nu e unde vream sa ajungem dar e un inceput.

b3bito
7th May 2006, 23:48
Vorbesc de modul in care jucati la echipe mari, nu de clasament.


ink o data iti dau dreptate...:ok:
dar la modul cum jucam dak comparii rezultatele intre noi si:pandurii,bacaul si arges
sunte castigatorii clar ;):ok:

andreiush
7th May 2006, 23:51
Bine na, sunteti cei mai buni dintre echipele mici, asa-i mai bine? :D

ady51a
7th May 2006, 23:52
Ady, pai chiar sunteti o echipa mica, nu ca asa zicem noi. Sunteti in aceeasi categorie cu Pandurii, cu Argesul, cu Bacaul.... echipe care merg in capitala sa se apere cu 11 oameni. Deci, fara suparare, dar sunteti echipa mica.

Suntem o echipa mica care a facut egal pe terenul echipei care vrea titlul si am castigat pe terenul altei echipe care se pregatea acum un an si ceva pt Champhions League.
Oare cum este o echipa care face egal acasa cu o echipa mica? :rolleyes:

andreiush
7th May 2006, 23:54
Bine, Ady, asa si Vasluiul e peste semifinalista Cupei Uefa :rolleyes:

b3bito
7th May 2006, 23:55
nu ma incalzeste cu nik` =))

ady51a
7th May 2006, 23:56
Pai de ca sa nu gandim asa? Voi nu ganditi asa?

b3bito
7th May 2006, 23:57
exact...fiecare suporter adevarat isi considera echipa k fiind cea mai buna din tara etc...cu toate k nu`i... :(

andreiush
8th May 2006, 00:00
Pai nu Ady, nu gandim asa...
In fine, bravo voua ca ati deraiat Rapidul.

ady51a
8th May 2006, 00:06
Pai vezi, am ajuns de unde am plecat.

Mihai
8th May 2006, 00:15
O intrebare: ai fost la meci???
Eu recunosc ca nu am fost, deoarece nu mi-am putut permite sa pierd o noapte prin bucuresti, pt. ca nu am tren de intoarcere decat maine dimineata, iar maine este o zi lucratoare!

Normal ca am fost la meci:):P
Galeria farului s-a comportat frumos:) am uitat sa zic de ei:P nu a injurat, nu a scandat Steaua:P si-a incurajat echipa frumos:)

raja_bell
8th May 2006, 00:40
spre diferenta de rapizii care iar s-au dat in spectacol aruncand cu brichete in teren! :no:
tinand cont de incidentele de ieri si de cele de la meciul cu steaua, firesc ar fi ca rapidului sa-i fie suspendat terenul in ultimele 2 etape! sunt recidivisti, iar pedeapsa trebuie sa fie mai aspra decat "disputarea meciurilor pe teren prpriu, dar fara spectatori"!

Mihai
8th May 2006, 00:49
Si un sunt dezamagit unii suporteri:(
Nu le-a fost invatatura de minte ce s-a intamplat anu trecut cu Poli. Si in plus ca mai erau unii tzarani ca altfel nu-i pot cataloga, la tribuna a II-a care din primul minut au injurat echipa adik erau continuu nemultumiti. La orice pasa gresita: X-ulescu fu***** mortii **** de prost. etc
Astai nu-s suporteri sa stea dracu acasa sa se uite la TV sa se manifeste in ograda lor cum le taie capu:no:

raja_bell
8th May 2006, 01:02
dar fac parte din tribuna si trebuie sa recunosti ca meritati sa fiti sanctionati! :cool:

Rechinul Ucigas
8th May 2006, 01:07
am jucat pt noi nupt steaua nici pt dinamo nici pt sportul ! avem un obiectiv de indeplinit cupa uefa intertoto si pana la sf tre sa terminam inaintea nationalului si a timisoarei :) deci avem nevoie de rezultate bune pana la sfarsit !

deci cum a spus mihai ca ne bucuram mai mult pt steaua nu e adevarat noi ne bucuram ca am reusit sa luam un pct acolo unde hamburg si alte echipa nu au reusit :)
normal ca stelistii din c-ta se bucura pt steaua iar cei de pe forum ne multumesc noua iar noi iesim drept sclavii :)

BRAVO FARUL ! ! !

andreiush
8th May 2006, 01:12
Premiaţi de Gigi cu 2.000 de euro

Maniera de joc a constănţenilor a fost pusă şi pe seama faptului că aceştia ar fi fost premiaţi suplimentar. Gigi Becali a recunoscut aseară, īntr-o emisiune televizată, că nu este străin de acest aspect. “Le-am promis 2.000 de euro pentru egal”, a spus rāzānd Becali, cānd a fost īntrebat dacă atāt īl costă o remiză. Īn schimb, Gheorghe Bosānceanu, patronul Farului, a subliniat că echipa sa nu a primit nici un ajutor: “Noi am jucat doar pentru noi şi pentru Intertoto. Singura primă este cea de 1.000 de dolari, prevăzută īn regulamentele noastre, pentru un punct īn deplasare”.

prosport

raja_bell
8th May 2006, 01:14
si ce daca? premierea adversarilor este un lucru firesc si legal!

Mihai
8th May 2006, 01:14
deci cum a spus mihai ca ne bucuram mai mult pt steaua nu e adevarat noi ne bucuram ca am reusit sa luam un pct acolo unde hamburg si alte echipa nu au reusit :)
BRAVO FARUL ! ! !

Ce frumoasa e bucuria farului privita asa, insa sunt destui care nu impartasesc acelasi punct de vedere cu tine. Oricum felicitari farului a jucat corect, si in plus (stiu ca ma repet dar am prea mare boala pe moldovenii aia:D) nu au jucat atat de mizer si atat de anti fotbal ca cei de la bacau:)

desdemona
8th May 2006, 01:16
Da, am auzit si eu la Realitatea. La care Jiji a zis: "pai ce, trebuie sa stie Bosanceanu? Jucatorii merita premiati si o sa-i premiez" (ceva de genul).
O fi, n-o fi adevarat... :P Jiji are gura cam mare, vorbeste fara sa gandeasca si se da viteaz dupa razboi. Dar astea sunt intr-adevar declaratiile lui :D

Oricum, bravo Farul!!! :ok:

andreiush
8th May 2006, 01:17
si ce daca? premierea adversarilor este un lucru firesc si legal!
Si-am zis eu altceva?

Mihai
8th May 2006, 01:17
si ce daca? premierea adversarilor este un lucru firesc si legal!
Dar imoral. nu sunt de acord cu asa ceva. Daca nu poti sa castigi prin prorpia echipa stai la mila altora sa castigi titlul.
Tu cum ai vrea sa castige copilul tau Cerbul de aur:D Sa cante cel mai frumos dintre toti... sau sa dai bani celor care au grija de ceilalti concurenti sa le dea mancare rece sa faca amigdalita:happy - ce exemplu stupid am dat, dar e tarziu si sunt nedormit de vineri:P

rasheedkpenny
8th May 2006, 01:20
Este legal dar mi se pare putin imoral. Mai bine iti platesti jucatorii tai sa bata decat sa-i platesti pe altii sa-ti bata adversarii, sau macar sa-i tavaleasca putin. Ceva de genul Rapid sau Dinamo sa dea bani Nationalului sa bata Steaua... la propriu sau la figurat. E doar un exemplu...

later-edit: GREAT MINDS THINK ALIKE!

raja_bell
8th May 2006, 01:21
@mihai:
esti culmea! :D ce naiba sa le ceri bacauanilor? ei sunt vai de capul lor. deh, nu mai e sechelariu sa imparta mici si bere in oras (din bani publici, bineinteles)! :D
cu tot respectul pentru fanii fcm bacau, echipa asta nu are valoarea de divizia a. gigi le-a promis un bonus daca incurca rapidul. si normal ca au facut tot ce le-a stat in putinta pt a isi lua banii! si se pare ca nu au fost atat de aerieni, intrucat insusi copos a recunoscut ca nu meritau sa piarda! si atunci nu stiu de ce ai boala pe o echipa care nu este in stare sa invinga decat pe alti prapaditi (chiar, ce a facut aek rocar timisoara la bacau? :D :D )!

mihai:
Dar imoral. nu sunt de acord cu asa ceva. Daca nu poti sa castigi prin prorpia echipa stai la mila altora sa castigi titlul.
Tu cum ai vrea sa castige copilul tau Cerbul de aur Sa cante cel mai frumos dintre toti... sau sa dai bani celor care au grija de ceilalti concurenti sa le dea mancare rece sa faca amigdalita - ce exemplu stupid am dat, dar e tarziu si sunt nedormit de vineri
nu sunt de acord! deh, sunt nu a great mind, ci a beautiful mind! :))))))))
exemplul dat de tine este prost! ok, sa-i zicem gresit! suna mai bine! prin faptul ca gigi premiaza farul, nu face nici un rau direct rapidului! nu le da bani rechinilor pentru a le rupe picioarele lui niculae si buga, ci ii premiaza pt obtinerea unui rezultat care ar avantaja steaua! ce e rau in asta? se practica peste tot, in divizia c, la rapid, in serie a etc.

fanul turkoglu :)))
Mai bine iti platesti jucatorii tai sa bata decat sa-i platesti pe altii sa-ti bata adversarii, sau macar sa-i tavaleasca putin. Ceva de genul Rapid sau Dinamo sa dea bani Nationalului sa bata Steaua

1) sigur isi premiaza consistent si proprii jucatori!
2) uneori nu mai depinzi doar de propria echipa (cum era steaua ieri), asa ca trebuie sa recurgi la astfel de metode!
3) fc national de ce crezi ca a jucat cu o duritate iesita din comun impotriva stelei? nu crezi ca au primit si ei un bonus?

Rechinul Ucigas
8th May 2006, 01:34
Surse autorizate susţin că cei de la Farul au fost vizitaţi cu o seară īnaintea meciului de Gigi Becali. Finanţatorul Stelei le-a oferit "rechinilor" 75.000 de euro pentru o victorie īn Giuleşti, adică 15 prime de cīte 5.000 de euro. O altă adversară a Rapidului īn lupta pentru titlu, Dinamo, a suplimentat bonusul de victorie al dobrogenilor cu cīte 1.500 de euro de om. Primelor obişnuite pentru succes īn deplasare, de 1.000 de euro, li s-a adăugat promisiunea renunţării la amenzile de cīte 2.000 de euro de jucător dictate de club, ceea ce a făcut ca titularii Farului să joace aseară pentru o sumă record, 9.500 de euro de fiecare. (Radu Oprişan)

andreiush
8th May 2006, 01:38
Deci s-au bagat cu curul in poarta pentru vreo 10.000 de euroi :) Brava, brava.

Rechinul Ucigas
8th May 2006, 01:41
asa spun cei de pe gsp , bosanceanu a spus ca prima e doar de 1000 si atat, nimeni nu a venit la el sa promita bani juc :)

de remarcat ca si dinamo a platit farul , daca e adevarata toat chestia :)

andreiush
8th May 2006, 01:43
Pai doar nu e prost jiji sa-i dea bani lui bosanceanu. Ce, bosanceanu joaca? :)

rasheedkpenny
8th May 2006, 01:46
fanul turkoglu :)))

Nu sunt fan Turkoglu... faptul ca joaca la echipa mentionata e o intamplare. Sunt fan din 94-95, Turkoglu era minor pe vremea aia...



2) uneori nu mai depinzi doar de propria echipa (cum era steaua ieri), asa ca trebuie sa recurgi la astfel de metode!
3) fc national de ce crezi ca a jucat cu o duritate iesita din comun impotriva stelei? nu crezi ca au primit si ei un bonus?

Pai tocmai ca Steaua depinde in continuare tot de rezultatele proprii pentru a castiga titlul, asa ca 2-ul nu tine.
La fel si cu bacauanii... "s-au aparat cu autobaza in poarta" si au luat galbene "fara numar", mi-e greu sa cred ca n-a pus Jiji o vorba buna. Despre FC National nu stiu ce si cum, daca au primit $ sau nu, dar nici Steaua n-a fost cu mult mai prejos.

raja_bell
8th May 2006, 01:51
bai!!! am pretentii de la tine!! nu pari a fi de tipul cristy sau remy! :D :D :D
citeste mai atent pucntul 2! ma refeream la situatia stelei ieri! dupa meciul de la bistrita nu mai depindeam doar de propriile rezultate! upsss! 1-0 pt mine! ai de dat o bere! /hello

cand o echipa joaca dur (fc national), normal ca si reactia este la fel. altfel nu termini meciul in picioare. oricum, am avut si in meciul ala 2 penalty-uri neacordate ...

nu am avzut rapid-bacau, dar ma bazez pe afirmatiile lui copos!

ps: a fost o gluma aia cu turkoglu! hai sa vedem daca stiu cine juca prin 94-95 la magic! corecteaza-ma daca gresec: horace grant (nr. 54), nick andersen (nr. 25), shaq (32), penny (nr1), scott skiles (antrenorul de azi al lui bulls)!

b3bito
8th May 2006, 14:26
pei ce voi nu va bagati cu curu in poarta pt aproape 10000 de euroi?acuma imi dai eu seama dc apara curca ala asa...pufff oricum bine k am scos un punct frumos...

Datenshi
8th May 2006, 14:39
off-topic:
hai sa vedem daca stiu cine juca prin 94-95 la magic! corecteaza-ma daca gresec: horace grant (nr. 54), nick andersen (nr. 25), shaq (32), penny (nr1), scott skiles (antrenorul de azi al lui bulls)!

Primii 4 sigur, de scott skiles eu nu-mi mai aduc aminte.

on: era un punct frumos daca jucati ceva, asa a fost doar norocos.

dede
8th May 2006, 15:08
hehe bravo Faru'! era si mai interesant daca in ultimele minute dadeati gol pe contra-atac (prin Moldovan, parca) :evil:
oricum, si 1 pct e bun :D