PDA

View Full Version : 7 Mai 1986 - 7 Mai 2006



Paul
27th September 2005, 21:44
Acu` 20 de ani , incepea marea aventura europeana a Stelei ...

Acum dupa 20 de ani , s-a pus cumva problema sa se rejoace Steaua - Barcelona ... intre echipele actuale sau macar intre cele vechi...
L-am vazut pe Belo la Romania - Brazilia ... cred ca daca Barca l-a legitimat pe Albertini la 38 de ani , poate pune ochii si pe Belo , ca s-asa Puyol e cu un pas la Chelsea.

Sincer ce va doriti ... meci intre echipele istorice , sau sa vine Ronaldinho & Co. la Bucuresti ... ?

Catalanul
27th September 2005, 21:53
ca s-asa Puyol e cu un pas la Chelsea.In caz ca n-ai aflat, saptamana trecuta Puyol si-a prelungit contractul pana-n iunie 2010. Iar clauza sa de reziliere e de 150 milioane €. Sincer nu cred ca Abramovich e in stare sa scoata atitia bani din buzunar :D In pluc, Puyol e un jucator gen Maldini, toata viata sa va juca la Barça :ok:

Gabriel
27th September 2005, 22:25
Eu imi doresc ca in 2006 sa ajunga Steaua in Champhions League...si sa joace acolo cu Barcelona. Meci oficial...nu amical fara nici o importanta.

SORENSEN
28th September 2005, 11:30
Eu imi doresc ca in 2006 sa ajunga Steaua in Champhions League...si sa joace acolo cu Barcelona. Meci oficial...nu amical fara nici o importanta.
Sunt cu totul de acord, e bine sa privim spre trecut sa fim mandri de realizarile de atunci si sa cinstim perform,antele dar ar fi bine sa ne gandim mult mai serios la viitor si sa incercam sa formam atat o echipa cat si un sistem ce ne va permite sa speram la performante cat mai bune

dragos_popa17
28th September 2005, 11:59
Cum zice Gabriel. Meci amical Steaua-Barcelona, de old boys, si un meci oficial, intre echipele de azi, in Champions League. :D

uti2102
29th September 2005, 13:20
Cred k e musai sa se organizeze o festivitate cu ocazia implinirii a 20 de ani de la cashtigarea cupei campionilor. In plus, s-a tot spus ca o sa i se organizeze un meci de retragere lui Lacatush ! Eu zic sa aranjeze totul inainte de anul nou ca sa aiba timp Fiara sa revina la capacitate maxima :P

dede
29th September 2005, 16:35
prefer sa vad Steaua '86 - Barcelona '86...echipele actuale sa le vedem la anu in ucl

Paul
7th October 2005, 16:43
Cred k e musai sa se organizeze o festivitate cu ocazia implinirii a 20 de ani de la cashtigarea cupei campionilor. In plus, s-a tot spus ca o sa i se organizeze un meci de retragere lui Lacatush ! Eu zic sa aranjeze totul inainte de anul nou ca sa aiba timp Fiara sa revina la capacitate maxima :P

Din pacate Barcelona nu ar veni cu intreaga formatie...
Portarul Urrutti a murit intr`un accident de circulatie acum 3-4 ani;

Important e sa fie festivitatea , indiferent de ce se intampla...

alejandro
7th October 2005, 18:08
Cer scuze,voi ati auzit de ca se doreste organizarea unui astfel de meci sau doar ati vrea sa fie organizat?:rolleyes:

fia
7th October 2005, 18:14
Acu` 20 de ani , incepea marea aventura europeana a Stelei ...
Eu zic ca mai corect este : acu' 20 de ani se termina marea aventura europeana a Stelei.

Acum reincepe (poate).

SORENSEN
8th October 2005, 12:52
Cer scuze,voi ati auzit de ca se doreste organizarea unui astfel de meci sau doar ati vrea sa fie organizat?:rolleyes:
Se pare ca Ciobanul a zis ceva acum cateva luni dar si sluga promis ceva frumos si ca va fi un o festivitate pe masura performantei acum daca se tin de cuvant ...:rolleyes:
Plus ca tot Mheemheee-ul zicea si de o retragere oficiala a lui Marius Lacatus dar am inteles ca Becaliotul nu prea ar vrea :mda:

Paul
8th October 2005, 20:29
Cer scuze,voi ati auzit de ca se doreste organizarea unui astfel de meci sau doar ati vrea sa fie organizat?:rolleyes:

memelu` a zis ceva ...

alejandro
10th October 2005, 11:33
Mersi Paul si Catalinalexe:ok: nu auzisem de asa ceva...

Dennis
13th October 2005, 00:25
Eu zic ca ar trebui sa fie doar un meci in UCL si nimic altceva. Steaua trebuie sa se uite inainte, nu inapoi ;)

starsteel
7th May 2006, 20:03
Campionii sarbatoresc 20 ani de la castigarea Cupei Campionilor Europeni

starsteel
7th May 2006, 20:25
Ducadam x 4

starsteel
7th May 2006, 20:27
Golurile finalei Lacatus, Balint, trofeul si primirea de la aeroport.

starsteel
7th May 2006, 20:33
Sarbatorirea a 20 de ani de la magica zi 7 mai 1986 printre eroii de la Sevilla si cel care a asigurat comentariul Teoharie Coca Cosma.

One-Man Show
7th May 2006, 20:34
Un meci Old Boys, da' nu cre' ca va avea loc prea curand. Treburile astea costa shi nush cine va plati pt. ca Jiji e preocupat de prostiile shoptite de Memelu' ca sa mai sponsorizeze o actiune de acest gen. Cu un meci de genu' asta ar tb. inaugurat Stadionul Ghencea. Parerea mea...:D

Paul
7th May 2006, 21:54
ma uit la Belo si cred ca si azi ar fi avut loc la o echipa de buna gen FC National sau CFR

In schimb Fane Iovan ajunge azi maine la proportiile lu Rica Raducanu :D