PDA

View Full Version : Votati: Angelina Jolie sau STEAUA MANIA?



Pages : [1] 2

fia
7th May 2006, 09:20
Cele 10 zile ale luptei au luat sfarsit. Votati cine a fost mai convingator dintre cei doi, si nu uitati sa argumentati.

Lupta se gaseste aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=13118

rasheedkpenny
7th May 2006, 11:04
Angelina Jolie a "ilustrat" foarte bine vorbele urmatoare: "Voi pentru cupe si flori, noi pentru aceste culori". :drak:
Dar in urma votului o sa castige STEAUA MANIA... "ie" mai multi! :(

andreiush
7th May 2006, 11:09
Angelina Jolie - Steaua-Mania 15-7. Adica numarul de mesaje este tot una cu scorul ;)
Oricum, Mania, si-a cam dat cu firma-n cap si cu ultimul mesaj. S-a retras, n-a mai scris nimic (din lipsa de inspiratie?), iar apoi in ultima zi a mai pus un mesaj in care a aruncat cu noroi.

Paul
7th May 2006, 11:29
Votez cu Steaua-Mania , fiindca in atat timp cat s-a luptat cap la cap l-a pus la punct pe dinamovist.

Paul
7th May 2006, 11:36
apoi a urmat un monolog al dinamovistului cu pretentii de ceferist insa atat timp cat mania a spus ce avea de spus in 6 replici , nu vad de ce erau necesare 25.

parerea mea :ok:

Lidia
7th May 2006, 12:14
Am votat si eu... ia ghiciti pe cine? :D

Rossi
7th May 2006, 13:52
pai steaua-mania a abandonat intalnirea si a fost si umilit de raspunsurile Angelinei

clar , am votat Angelina

gicu
7th May 2006, 14:30
vot pt. Angi, n-a avut adversar

Hopshio
7th May 2006, 16:52
cu cine a concurat angi?? ca nush....:ok: hai angi..vot de la mine!!

aliss
7th May 2006, 17:04
Avand in vedere ce mentalitate de suporter are steaua-mania, votez cu Angi.

Suporteri pt trofee?Unora dintre noi,nu le place sa piarda..prefera sa fie invingatori!(...)
=>> m-am lamurit de ce tine el cu Steaua :)

joliule,esti un frustrat..un loser,iar loserii au atitudini de oameni frustrati,complexati..(...)..suferind mai esti,normal,atitudine tipica suporterilor "mici"
=>> atitudine tipica stelistilor...din cauza asta a iesit lumea in strada sa se bucure ca ati pierdut cu boro :)

@paul, eu inteleg ca vrei sa influentezi voturile spunand ca Angi e dinamovist, dar las-o mai moale...ca nu e cazul sa faci campanie electorala :)

fia
7th May 2006, 17:09
Vreau sa vad macar un stelist care voteaza cu Angie :)

Hopshio
7th May 2006, 17:20
io is stelist infocat..dar asta nu are legatura....:)

realmadrid.com
7th May 2006, 18:59
@Fia

Nu-s ei asa de fair-play incat sa recunoasca ca SteauaMania s-a facut de kk :D. Meci castigat clar de Jolie, care dupa cum a spus si el, nu ar fi trebuit sa se arunce intr-o lupta cu un stelist de "valoare", care o dadea in garduri de fiecare data cand nu stia ce sa zica :D.

King of Hell
7th May 2006, 21:34
Cu Angelina pentru ca stelistu ala e pur si simplu stresant.

STEAUA-MANIA
7th May 2006, 21:54
Satanistule:desi ai 18(cica) ai dat o justificare demna de un copil de 4-5 ani:D
Bineinteles,toti cei care l-au votat pe joliul sunt fie rapidisti(solidaritate cu fratele ceferist din canada LOL) fie dinamovisti(deah,simpatie fata de STEAUA) sau tovarasi de joaca sau de YM:)))
Credeti ca nu as fi putut sa-i raspund joliului?LOL...dupa cum am scris si intr-un mesaj,nu am cu cine sa "dezbat" atata timp cat,toate mesajele lui jolie sunt rodul frustrarii sale:( bineinteles,unii dintre voi fie nu stiu sa citeasca(ceea ce ar fi la fel de trist) fie citesc doar ce le convine.
Unii dintre voi traiesc ptr si cu Ols..trist...va urez o viata "frumoasa" pe Ols:)
jolie:felicitari pt "victorie"a dream come true:happy acu,poti spune ca ti s-a indeplinit un vis..

Lidia
7th May 2006, 22:18
STEAUA-MANIA: AJ iti transmite: forza steaua :lol:

Last edit:
Acu ti-am vazut si semnatura: ISTORIA O SCRIEM NOI,VOI DOAR O CITITI

asta mi-a adus aminte de Nicolae Iorga vs Iuliu Maniu.
Nicolae Iorga, care nu-l prea putea inghiti pe ardeleanul Iuliu Maniu (fost prim-ministru), si il ataca mereu in Parlamentul Romaniei, dupa un conflict de idei ii zice pe un ton apasat si destul de nervos:
- Domnule Maniu, eu AM SCRIS ISTORIA...
Bineinteles ca replica Maniu nu a intarziat. Cu un calm specific ardelenilor ii zice:
- Domnule Iorga, dumneata AI SCRIS ISTORIA... dar eu AM FACUT-O...
:happy

maldini
7th May 2006, 22:38
apoi a urmat un monolog al dinamovistului cu pretentii de ceferist insa atat timp cat mania a spus ce avea de spus in 6 replici , nu vad de ce erau necesare 25.

parerea mea :ok:


Votez cu Steaua-Mania ...jolie nici nu stie daca e dinamovist sau keferist...dupa nick se pare ca este gay :drak:

STEAUA-MANIA
7th May 2006, 22:43
andreiush:corect,insa,atunci,limiteaza-te si tu la 1 mesaj..nu incerca sa influentezi pe altii.

maldini
7th May 2006, 22:55
andreiush are 5 msg aici ...pai ce e asta el poate si noi nu ?:drak: :D oricum Paulica are dreptate tot Steaua e mai tare :evil:

aliss
7th May 2006, 23:59
baresi70, bula, lupu90, maceda, maradona, totti_10, van basten_9=0 posts, sheva=3 posts si banned
e doar o constatare..:)

CoolRain
8th May 2006, 00:16
Am votat cu ceferistul si am ramas surprins: scorul a devenit 16-15 :D. Apoi am vazut si eu "celebritatile" care l-au votat pe stelist...
Revenind la subiect: mania e pe dinafara, sunt sigur ca parerile lui nu sunt reprezentative decat pentru o minoritate dintre stelisti.
Edit: ar fi culmea sa se faca 16-16 :D

Mihai
8th May 2006, 00:17
Angi clar!!!!! Nu se pune problema:D

apparte
8th May 2006, 02:45
Din pacate,Mania a renuntat prea usor!Daca i s-au servit stereotipuri,trebuia sa raspunda identic!Votul meu merge la Angelina!

raja_bell
8th May 2006, 04:40
steaua-mania! a argumentat bine! ideea mesajelor sale este ca steaua trebuie respectata, fie ca e iubita sau urata!

in plus, angelina e si dinamovist(a :D ) si a argumentat aiurea! adica ...

angi:

Daca vrei ca o paranteza pot sa iti spun ca simpatizez putin Dinamo pentru pasiunea de care dau dovada suporterii
adica numai suporterii dinamovistii dau dovada de pasiune? stelistii nu? care este unitatea de masura care defineste pasiunea? numarul de spectatori care vin la meciuri? comportamentul fanilor la victorii? sau, mai degraba, la infrangeri? aruncatul cu banane in jucatori? vopsirea masinilor jucatorilor? lozincile adresate lui petre ("mai bine dadeai coltul") si lui danciulescu ("tigane du-te la steaua")?
bun, deci primul argument gresit in incercarea de a explica simpatia fata de dinamo si ura fata de steaua!


pentru niste jucatori emblematici care pot fi identificati cu Dinamo (Catalin Haldan, Florentin Petre ca sa dau doar 2 exemple recente)
cu ce e mai emblematic petre decat paraschiv sau haldan decat ogararu?
toti 4 sunt (de fapt 3, pentru ca haldan, din pacate, a decedat pe teren) fotbalisti care joaca de la grupele de pitici la cluburile cu care se identifica, steaua, respectiv dinamo!
al doilea argument gresit!


pentru ca sunt foarte multi jucatori care afirma care daca se intorc in tara nu vor juca decat la Dinamo.
poate ai auzit si de declaratiile lui neaga sau zenga! si, ce demonstreaza asta? nimic! "bullshit", cum ar spune gunnery sergeant hartman (cine stie, cunoaste ... :D )! vorbe doar pentru a le suci capul suporterilor mult prea naivi, care astfel ii eticheteaza ca fiind "caine pana la moarte", "stelist pe viata", "rapidist 100%" etc. vezi cazul lui alexa! vai, cum era intampinat in iarna, el marele luptator anti-steaua, care, chipurile, ar fi refuzat o oferta de 4 ori mai buna a stelei (asta sa i-o spuna lui mutu. nu, nu fotbalistu', ci unul dintre simbolurile pch), doar pentru a se lupta cu mafia ghencisto-lepefista-ferefista-cca-ista etc. si dupa 1-2 evolutii care au demonstrat care ii este adevarata valoare, hop, au inceput amenintarile si injuraturile din directia fanilor! la fel si in cazul lui barcauan, care a declarat de curand ca va pleca in vara de la dinamo si nu se va mai intoarce niciodata in stefan cel mare! si cu siguranta le va povesti colegilor din ucraina ce i-ar putea astepta la dinamo, mai ales acum cand borcea si netoiu s-au mai cumintit, iar pe serea si corpodean ii paste excluderea din arbitraj la cea mai mica banuiala. cam atat despre declaratiile jucatorilor ...
asadar al treilea argument gresit!



Si in ciuda faptului ca au niste actionari care le distrug echipa an de an, au ramas fideli echipei.
chiar???????? oi fi eu prost informat, dar din cate stiu, pch, cei, ah, atat de fideli suporteri dinamovisti, cei care nu isi lasa echipa la greu, au lipsit de la ultimele meciuri de pe teren propriu, iar in deplasarea de la cluj si-au injurat asa zisii favoriti timp de 90 de minute si i-au batut pe suporterii dinamovisti din ardeal (care se alaturasera grupului) pentru ca acestia avusesera tupeul sa-i injure pe conducatorii clubului alb-rosu! si doar deh, e mare pacat sa-i injuri pe cei care te finanteaza (ma refer la galerie, nu la club in sine)!
al patrulea argument gresit!

cu alte cuvinte ... busted!
am demonstrat ca argumentele angelinei (de ce merita dinamo mai multa simpatie decat steaua) nu au nici un fundament! de aceea consider, repet, ca duelul a fost castigat de steaua-mania!



angelina a mai afirmat ca toti suporterii sunt egali, indiferent ca tin cu avantul chetani sau real madrid! da, asa ar fi frumos, asa ar trebui! dar din pacate nu este asa! unii au preferat sa iasa in strada sa-si manifeste bucuria fata de eliminarea stelei. este vorba in special de dinamovisti, rapidisti, suporteri ai stiintei si ai lui aek timisoara! pacat de mentalitatea lor. e trist sa remarc faptul ca i-a bucurat mai mult un esec al adversarului ("este cea mai fericita zi din viata mea", spuse gigi corsicanu, cel care se prezinta drept mare suporter rapidist) decat un succes al propriei formatii. de aceea ii intreb: cand ati sarbatorit pe strada ultimul triumf al echipei voastre favorite? amintirile se pierd in negura timpului? ar trebui sa va dea de gandit ...
altii in schimb nu au facut-o, exact cum nici stelistii nu au iesit sa sarbatoreasca infrangerea lui dinamo la marsilia!
exista deci o diferenta! cum au schimbat titlurile, performanta, succesul atitudinea suporterilor stelisti? simplu! au un anumit blazon de aparat! asta implica demnitate, fair play, respectul fata de adversar, corectitudine! nu avem nevoie de campioante luate miseleste, nu avem nevoie de cadouri, dorim sa fim mereu victoriosi, dar, totodata, stim sa recunoastem cand adversarul a fost mai bun! aceasta este calitatea cea mai importanta! astfel ne-am castigat respectul europei!
esta es la diferencia, cum ar spune ... francezii! ;)

Lidia
8th May 2006, 07:39
baresi70, bula, lupu90, maceda, maradona, totti_10, van basten_9=0 posts, sheva=3 posts si banned

e doar o constatare..:)
la constatarea lui aliss fac si eu o completare.
bula - Join Date: 7th May 2006
lupu90 - Join Date: 7th May 2006

RajaF
8th May 2006, 08:25
altii in schimb nu au facut-o, exact cum nici stelistii nu au iesit sa sarbatoreasca infrangerea lui dinamo la marsilia!

Stelistii nu au iesit in strada atunci pentru ca sunt prea aroganti si erau si calificati mai departe pe deasupra. Inverseaza rolurile anul asta cu Dinamo in semifinala si Steaua facand kktul praf in campionat si ai fi vazut cum si stelistii ieseau sa se bucure alaturi de rapidisti si timisoreni.

steaua-mania este modelul de fan stelist din cauza caruia a iesit lumea in strada sa se bucure, enerveaza lumea pana la culme cu Steaua in sus, Steaua in jos ce buna si tare e Steaua si ce varza sunt restul. Dovezi? Canci... umilinta cu englezii si frustrari revarsate de jucatori pe venele proprii sunt adevarata valoare a stelei.

Nu ca Dinamo ar fi mai buna... dar macar lor le-a mai coborat nasul din cer anul asta, voua inca nu. Tineti minte ca nu ati castigat nici un trofeu anul asta si Sportul se afla deasupra voastra in clasament. Clasament mincinos de altfel pentru ca la ce fotbal joaca Sportul comparat cu Steaua la ora actuala ar trebui sa fie la cel putin 5 locuri diferenta.


nu avem nevoie de campioante luate miseleste, nu avem nevoie de cadouri, dorim sa fim mereu victoriosi, dar, totodata, stim sa recunoastem cand adversarul a fost mai bun!

Aveti la fel de multe campionate furate ca si Dinamo, direct prin rezultate furate si indirect prin furtul jucatorilor de la alte echipe.
Cat despre treaba ca recunoasteti cand adversarul a fost mai bun sa fim seriosi... daca esti dragut sa imi arati si mie interviul dat de MM sau jiji in care recunosc ca Bistrita a fost mai buna. Daca jucatorii stelei sunt atat de frustrati de impotenta dovedita in fata unei echipe precum Bistrita, ce sa mai zicem de fani?

Angelina, castigatoare fara drept de apel
steaua-mania... varza

P.S. Ca sa nu uit.


(solidaritate cu fratele ceferist din canada LOL)

mania cand o sa imi arati si mie pe harta unde este san francisco? A dracu de mare e Canada asta, si foarte naspa stai si tu cu geografia de capacitate. :D

raja_bell
8th May 2006, 08:55
Stelistii nu au iesit in strada atunci pentru ca sunt prea aroganti si erau si calificati mai departe pe deasupra.
:happy
care-i legatura cu aroganta? sa inteleg deci ca in starda au iesit ne-arogantii! penibil! dar legatura cu faptul ca steaua era deja calificata? ce, tu te bucuri de esecul rivalilor in functie de rezultatul favoritilor? ahahha


steaua-mania este modelul de fan stelist din cauza caruia a iesit lumea in strada sa se bucure, enerveaza lumea pana la culme cu Steaua in sus, Steaua in jos ce buna si tare e Steaua si ce varza sunt restul. Dovezi? Canci... umilinta cu englezii si frustrari revarsate de jucatori pe venele proprii sunt adevarata valoare a stelei.
umilinta cu englezii? nicidecum! noi am fost mai slabi si am pierdut! nu facem caz din asta! repet, ca sa pierzi in semifinala, trebuie intai sa ajungi acolo! ;)
umiliti ati fost voi, astia care va muscati unghiile la succesele stelei si va comportati ca niste primate la o infrangere a ros-albastrilor! v-ati auto-umilit prin atitudinea voastra care denota ca sunteti mai degraba anti-steaua, decat pro x sau y!
le doresc brasovenilor tai numai arbitraje de genul lui serea la bistrita! atunci sa vezi frustrare!


Nu ca Dinamo ar fi mai buna... dar macar lor le-a mai coborat nasul din cer anul asta, voua inca nu.
pai asta datorita faptului ca inca suntem in cer! si nici nu vom cobori prea curand!


Tineti minte ca nu ati castigat nici un trofeu anul asta si Sportul se afla deasupra voastra in clasament. Clasament mincinos de altfel
uite, pasajul asta denota frustrare! la maxx! tine tu minte ca avem un joc mai putin disputat! dupa restanta cu bacaul sa vezi icter si unghiute in zona jugularei! :D
ai dreptate cu clasamentul. e mincinos! ahahaha!


Clasament mincinos de altfel pentru ca la ce fotbal joaca Sportul comparat cu Steaua la ora actuala ar trebui sa fie la cel putin 5 locuri diferenta.

se pare ca nu stii semnificatia cuvantului clasamanent! nu inteleg de ce te-ai bagat pe acest topic ca sa-ti versi spumele!
clasamentul contabilizeaza evolutiile intregului sezon, cu pase bune si proaste! asa ca ce joaca steaua si sportul acum este irelevant! degeaba te agiti!
in toamna am invins sportul fara drept de apel. peste cateva saptamani vine meciul direct ...


daca esti dragut sa imi arati si mie interviul dat de MM sau jiji in care recunosc ca Bistrita a fost mai buna.
pai cand a fost bistrita mai buna? vorbesti doar ca sa te afli in treaba ...


Daca jucatorii stelei sunt atat de frustrati de impotenta dovedita in fata unei echipe precum Bistrita, ce sa mai zicem de fani?
jucatorii si suporterii au fost frustrati de furtisagul de la bistrita! de-a lungul sezonului steaua a fost dezavantajata in numeroase randuri de fluierasi. acum s-a umplut paharul, iar reactia a fost cat se poate de fireasca!
de abia astept sa se "greseasca" la fel si impotriva brasovului. sunt curios ce reactie vei avea ...

Lidia
8th May 2006, 08:57
Din regulamentul Arenei:
ATENTIE: Pentru a vota in ArenA, trebuie o vechime pe forum de minim 30 de zile si minim 50 de mesaje scrise.

Deci ambele conditii trebuie intrunite.
pentru conformitate: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=33315&postcount=1

Conform regulamentului, voturile urmatorilor useri trebuie anulate:
de la Angelina Jolie:
RedDog4Life (Total Posts: 1)

de la STEAUA-MANIA:
arruabarrena (sub 30 zile: Join Date: 16th April 2006 );
baresi70 (Total Posts: 0);
bgd2007 (sub 30 zile: Join Date: 18th April 2006);
bula (Total Posts: 0; Join Date: 7th May 2006);
lupu90 (Total Posts: 0; Join Date: 7th May 2006);
maceda (Total Posts: 0);
sheva (Total Posts: 3);
totti_10 (Total Posts: 0);
van basten_9 (Total Posts: 0).

Concluzia:
din numarul total de voturi ale lui AJ trebuie anulat 1 vot ==> voturi valabile: 21
din numarul total de voturi ale lui SM trebuie anulate 9 voturi ==> voturi valabile: 8

raja_bell
8th May 2006, 09:02
penibila regula! adica eu care sunt membru cu 12 postari/zi (in medie) am mai putine drepturi decat unul care in 30 de zile a postat de 50 de ori? :headbang:
pai care dintre noi este acela mai activ pe forum? ar trebuie facuta o modificare!
parerea mea, evident ...

RajaF
8th May 2006, 09:15
pai cand a fost bistrita mai buna?

Gloria Bistrita - Steaua 1-0, tabela nu minte, daca erati mai buni nu trebuia sa va milogiti la Serea pentru un penalti.


de abia astept sa se "greseasca" la fel si impotriva brasovului. sunt curios ce reactie vei avea ...

Stai tu linistit ca ce furtisaguri si magarii am vazut cat a fost Brasov in A... si spre deosebire de tine eu nu sunt obisnuit sa fure arbitrii pentru echipa mea, ci impotriva lui FC Brasov...


uite, pasajul asta denota frustrare! la maxx!

Arsenal in finala CL, Brasov cu mandrie in B, inca nu te-ai prins... :D


jucatorii si suporterii au fost frustrati de furtisagul de la bistrita!

Da de furtisagul cu Farul de ce nu au fost frustrati? A pardon... pe ala l-ati castigat... a iesit cum trebuie.


nu inteleg de ce te-ai bagat pe acest topic ca sa-ti versi spumele!

Eu nu imi vars nici o spuma... tu tot nu te prinzi :D


peste cateva saptamani vine meciul direct ...

Ai grija ce iti doresti, ca va cotonogeste Sportul de isi taie Radoi direct jugulara , ca doar e o reactie cat se poate de normala:D

philos
8th May 2006, 09:53
am urmarit lupta mai mult pt caterinca...asa sa ma amuz... ca argumente fotbalistice, nu am gasit nimic de apreciat... de altfel caterinca a fost principalul motiv pt care aceasta lupta a avut loc...sau, ma rog, asta cred eu... ma abtin de la vot

@ rajaf
tu n-ai vazut meciul de la Gloria, dai dovada de mare tupeu sa te arunci cu aprecieri aiurea (sau nu-mi zice, l-oi fi ascultat pe steauafc.com :D:D:D)...

metallic_rain
8th May 2006, 09:58
Mania, de cate ori ai fost frate pe Ghencea sa iti vezi favoritii? Pot sa pun pariu ca deplasarile facute de tine is subtiri de tot asta ca sa nu zic nici una. Ai o echipa la tine in oras care acum sufera de aceeasi treaba pe care a suferit-o si CFR Cluj si anume mocirla diviziei C, numa ca la voi datele sunt altele, vanzari de locuri pt Bacau si ma rog. V-a ajuns blestemele fanilor si mi se pare corect.
Si mai lasa-ne cu atitudini de astea becaliste unde numa voi aveti dreptate frate si altii sunt prosti. Trage apa dupa ce termini de vorbit si du-te ca vine sesiunea. Sau mergi si mai citeste istoria scrisa pe tancurile staliniste ale clubului au favorit vazut la teveu.

STEAUA-MANIA
8th May 2006, 10:29
metallica:baiatu asta care a fost la Bucuresti sa faca "curat", daca nu esti capabil sa asimilezi informatia..stai in banca ta.Am fost la mai multe meciuri pe Ghencea decat ai fost tu la scoala...In timp ce incurajam STEAUA la meciul cu Lens,Halmstad,Liverpool,tu,programai o alta "descalecare" la Bucuresti.
Lidia:habar nu am cine sunt cei care au votat,PT CA NU IMI PASA DE REZULTATUL FINAL al sondajului!Din punctu meu de vedere pot sa pierd cu 100-1 :D irelevant.
DRAGOSTEA MEA FATA DE STEAUA MERGE MAI DEPARTE DE REZULTATUL FOTBALISTIC!INSA,unii dintre voi nu au inteles..asta e...
:cya:suporterilor "mici" si frustrati:vezi rapid,cfr,fc brasov..Va inteleg,e greu sa vezi STEAUA facand ISTORIE,iar,voi,astia micutzi sunteti invizibili...vedeti doar sau in majoritatea timpului pe STEAUA la tv,in ziare..ce sa faci,traim intr-o lume,in care cei mici nu conteaza!:D
Am fost acuzat ca sunt arogant LOL...NICIDECUM,spun niste lucruri REALE,care unora nu le plac,insa,eu nu scriu pe Ols ca sa-i fac pe plac lui x,y,z!Scriu ceea ce vad,iar numerele nu mint:STEAUA domina fotbalul romanesc atat anterior 89 cat si post 89..asa ca,bagati-va unghia in gat,de oftica ca STEAUA FACE ISTORIE PT FOTBALUL ROMANESC!
ps desi n-ar fi cazu sa ma justific in fata nimanui...anul trecut am avut abonament la STEAUA,PN.Acelasi lucru voi face si pt sez 2006-07!:happy

metallic_rain
8th May 2006, 10:50
Fratica, nu toata lumea din Vale e inculta asa cum ai crede tu. Intamplarea face ca si eu am terminata o facultate, si am facuto pe fortele mele nu pe plasele si banutii mamei ca tine. Eu veneam din tura de noapte si mergeam la seminar pt ca ma saturasem de salopete si voiam mai multe de la mine, si is tare mandru de ce am realizat. Pe mine nu ma pasioneaza dueluri cu Halmstad, lens si altele, si stii de ce ma? ca eu sunt JIULIST!Si sunt mandru de asta. eu nu sunt ca tine sa ma umplu de penibil si sa sar intr-o fantana arteziana ca un tzap in calduri pe ritmuri obositoare, in timp ce ma filmeaza pro teve, sa te mandresti... Mami am aparut la stirile de la ora17! Ma plictisesti!

Balaci
8th May 2006, 10:52
Am votat Steaua-Mania pentru simplul motiv ca AJ mi se pare un tip agresiv fara motiv,plus mult prea arogant(tipic pentru un ardelean plin de frustrari:D)!Deci este mai degaraba un vot sentimental decat unul logic(chiar daca si la nivelul argumentarii il prefer pe Steaua-Mania)

Cainele
8th May 2006, 10:54
votul meu s-a dus in urna pentru AJ ;)

raja_bell
8th May 2006, 10:59
rajaf:

Gloria Bistrita - Steaua 1-0, tabela nu minte, daca erati mai buni nu trebuia sa va milogiti la Serea pentru un penalti.
un penalty care erau de fapt 3. plus un gol anulat aiurea! degeaba incerci sa te ascunzi ...
de meciul cu sportul ma tem cel mai putin! ei nu se folosesc de autocar ... si le va fi fatal!
si lasa generalizarile gen "am fost furati mai des ca voi", "esti obisnuit cu furtul" si restul bla bla-ului! chestii din astea tin eventual in piata sfatului ...

steaua-mania:

habar nu am cine sunt cei care au votat,PT CA NU IMI PASA DE REZULTATUL FINAL al sondajului!Din punctu meu de vedere pot sa pierd cu 100-1 irelevant.
DRAGOSTEA MEA FATA DE STEAUA MERGE MAI DEPARTE DE REZULTATUL FOTBALISTIC!INSA,unii dintre voi nu au inteles..asta e...

bravo! atitudine demna prin care le dai o palma tuturor celor care s-au ambalat degeaba! :ok:

aliss
8th May 2006, 11:13
Lidia:habar nu am cine sunt cei care au votat,PT CA NU IMI PASA DE REZULTATUL FINAL al sondajului!Din punctu meu de vedere pot sa pierd cu 100-1 :D irelevant.
DRAGOSTEA MEA FATA DE STEAUA MERGE MAI DEPARTE DE REZULTATUL FOTBALISTIC!INSA,unii dintre voi nu au inteles..asta e...
pacat ca aici nu e vorba de dragostea ta fatza de steaua :)..da' n-are nimic, continua...devine interesant :)

STEAUA-MANIA
8th May 2006, 11:15
Stiu ca nu ar trebui sa scriu la acest topic,insa nu pot sa nu raspund minerului.
Minere esti "taran" (ca atitudine).Degeaba ai facut facultate,asta nu schimb ceea ce esti..un frustrat.
Minerule,ai face bine sa nu mai faci remarci referitoare la parinti..altfel,schimb placa.Accept multe,pana cand cineva se ia de parinti mei.
Nu te-ai aruncat intr-o arteziana pt simplu motiv ca nu ai avut ocazia,pt tine,un succes e sa invingi pe Minerul Lupeni,pt STEAUA un succes e sa se califce in 1/2 Cupa Uefa...
aliss:daca nu ai citit ce a scris jolie,nu te baga,stai in banca ta:cool:

aliss
8th May 2006, 11:23
am citit, stai tu linistit....:)...succes in dezbateri, ca oricum n-ai inteles nimic din lupta asta :)

CoolRain
8th May 2006, 11:26
Bai omule, esti penibil. Cum poti sa gandesti asa? Cine nu tine cu Steaua e un frustrat si un nerealizat... bleah... Dupa capul tau patrat un profesor universitar din Craiova este complexat in fata lui Jean Pavel... lol
Du-te si te culca.

Lidia
8th May 2006, 11:35
...NU IMI PASA DE REZULTATUL FINAL al sondajului!Din punctu meu de vedere pot sa pierd cu 100-1 :D irelevant.
ia uite ce coincidenta... acelasi lucru mi l-a zis si AJ dupa ce am pus mesajul :D


STEAUA domina fotbalul romanesc atat anterior 89 cat si post 89..
nu vorbi de anterior de '89 ca avea pile sus puse.
Eu nu sunt microbista si nici nu am o preferinta vis-a-vis de vreo echipa... dar nu o sa pot uita niciodata acea finala Steaua-Dinamo cand, Steaua condusa de Dinamo a parasit gazonul inainte de finalul celor 90 min. Chiar daca au abandonat si meciul nu s-a rejucat cupa a fost luata de Steaua. Cupa aia o puneti voi la numaratoare cand va bateti in cifre... Am zis ca nu am preferinte dar nu mi s-a parut corect ceea ce s-a intamplat. Si acum am in fata imaginea aroganta a lui Lacatus care iesea de pe gazon mergand cu spatele si aplaudandu-se.... RUSINE... Tata e stelist si acelasi lucru l-a zis si el atunci...RUSINE

STEAUA-MANIA, se vede ca nu ai priceput nimic nici din lupta si nici din ceea ce se scrie aici.
Scopul luptei era:

As vrea sa il intreb de ce domnia sa crede ca toti suporterii din Romania sunt obligati sa tina cu Steaua, si de ce noi muritorii de rand nu avem dreptul sa ne alegem echipa favorita si sa uram o echipa rivala, condusa de un ... ma rog nu dezvoltam aici. Sper sa accepte, provocarea.
AJ te-a intrebat clar de ce toti suporterii din Romania trebe sa tina cu Steaua sau macar sa o respecte. Nu ai dat nici un raspuns veridic.
Cunosti vorba din batrani: RESPECTA DACA VREI SA FI RESPECTAT!!! Nu prea cred ca ai tai au omis sa ti-o spuna macar o data. Dar tie ti-a intrat pe o ureche si ti-a iesit pe alta... si continui sa-ti afisezi aroganta si dispretul fata de cei care nu au aceleasi preferinte ca si tine.

Asta e raspunsul tau la RESPECTA DACA VREI SA FI RESPECTAT!!!

:cya:suporterilor "mici" si frustrati:vezi rapid,cfr,fc brasov..Va inteleg,e greu sa vezi STEAUA facand ISTORIE,iar,voi,astia micutzi sunteti invizibili...vedeti doar sau in majoritatea timpului pe STEAUA la tv,in ziare..ce sa faci,traim intr-o lume,in care cei mici nu conteaza!:D
:no:

Emilio
8th May 2006, 11:44
Angelina a fost 2 clase peste Steaua Mania.

PS. pot scrie "luptatorii" pe threadul de comentarii?

raja_bell
8th May 2006, 12:45
lidia:

Eu nu sunt microbista si nici nu am o preferinta vis-a-vis de vreo echipa... dar nu o sa pot uita niciodata acea finala Steaua-Dinamo cand, Steaua condusa de Dinamo a parasit gazonul inainte de finalul celor 90 min. Chiar daca au abandonat si meciul nu s-a rejucat cupa a fost luata de Steaua. Cupa aia o puneti voi la numaratoare cand va bateti in cifre...
de ce te bagi daca nu te pricepi?
la acea finala, stelei i-a fost anulat un gol valabil in min 90, la semnalizarea tusierului de casa al militiei! da, respectivul era pe statutul de plata al clubului securitatii!
valentin a reactionat gresit! la nervi. el era genul de om care se ducea inainte de meciuri la arbitri si le spunea sa fie corecti si nu cumva sa avantajeze steaua (ion craciunescu a marturisit asta acu vreo cateva luni)! dinamo lucra altfel ...
dupa revolutie, steaua a renuntat la acel trofeu obtinut prin mijloace neortodoxe (chiar daca l-ar fi meritat cu prisosinta) returnandu-l celor din stefan cel mare (daca ti-ai aminti nu numai jumatati, ai stii ca la capatul acelei finale trofeul fusese decernat dinamovistilor, cupa ajungand ulterior in ghencea) insa surpriza! celor de la dinamo le-a fost rusine de magariile comise atunci, asa ca nu au acceptat nici ei cupa, ea nexistand astazi in palmaresul niciunei formatii!

DanielAndrei
8th May 2006, 12:57
am votat cu stelica, desi voiam un X...angelina e intr-adevar o frustrata si pana nu ii da cineva una in barba tot cu nasul pe sus umbla !!! :rosu:

CoolRain
8th May 2006, 13:01
@arruabarrena: te iei de mana cu steaua-mania, daca va asezati unul langa altul iese un plan perfect. Mai citeste baiatule, habar n-ai cine a dat gol atunci si habar n-ai ce s-a intamplat cu trofeul. Te-ai facut de ras. Fraiere:D

Lidia
8th May 2006, 13:03
arruabarrena: eu stiu ce am vazut atunci la meci si faptul ca ulterior cupa a fost data celor de la Steaua.
Nu stiam de returnarea cupei... dar oricum ramane intrebarea "De ce au acceptat-o?"
In ceea ce priveste golul anulat: la multe meciuri au fost anulate goluri fiindca unul din arbitrii vazuse altceva. Dar intotdeauna meciul era lasat sa curga si castigatoarea este desemnata la finalul celor 90 min... greselile arbitrilor se discutau dupa, nu se apuca echipa sa-si faca dreptate pe teren.
Nu-mi zice ca Valentin era corect ca asta chiar nu o cred. Vad ca esti tinerel deci nu ai prins si nici nu aveai cum sa intelegi mare lucru din vremurile apuse. Asa ca lasa "corectitudinea" lui Valentin deoparte...


Mai citeste baiatule, habar n-ai cine a dat gol atunci si habar n-ai ce s-a intamplat cu trofeul. Te-ai facut de ras.:D
chiar arruabarrena... ai vazut meciul?

philos
8th May 2006, 13:35
io am dat mah gol si trofeul e la mine acasa :D...mai comenteaza careva ceva?

metallic_rain
8th May 2006, 14:03
Frate cred ca scurgerile alea de substante de la combinatul vostru din Baia Mare au ajuns necontrolat si in creierul tau. Repet in Valea Jiului nu sunt doar mineri. Am 10 ani pe cartea de munca dar nici un minut in mina bre! Cat despre luatul de parinti... nu am treaba cu ei ca nu ii cunosc,eu facusem doar o remarca la faptul cum ai facut tu facultate si cum ai fost sprijinit cu plasutze si alte treburi. Asa ca te rog respectuos sa iti continui baia in fantana arteziana incontinuare. Eu raman incontinuare la ai mei jiulisti, si nu am sa ma umplu niciodata de penibil strigand pt alta echipa desii stau la sute de km de ea. Performatele Stelei, sunt frumoase nimic de obiectat, dar pentru ca ei castiga bani de nu mai stiu sa ii numere asta nu e un motiv pt tine care stai la sute de km de bucales sa iesi si sa te dai in specatcol doar pt a te vedea la televizor. Parerea mea ;)

STEAUA-MANIA
8th May 2006, 14:40
Mai bine eu cu,combinatul decat sa fiu din petrosani,oras care ne-a dus cu 15 ani inapoi!MULTUMIM TOVARASULUI iliescu si prietenilor sai mineri,in frunte cu luceafarul huilei,miron cozma!:rosu:
aliss:vad ca asimilezi greu informatia..jolie sustine ca STELISTII sunt suporteri de trofee,de asta am scris ca dragostea mea fata de STEAUA merge mai departe de rezultatul fotbalistic.INDIFERENT daca STEAUA nu v-a mai castiga vreun campionat,meci,VOI CONTINUA sa fiu suporter STEAUA!E usor sa fii suporter cand echipa castiga.


STEAUA-MANIA, se vede ca nu ai priceput nimic nici din lupta si nici din ceea ce se scrie aici.
Scopul luptei era:
AJ te-a intrebat clar de ce toti suporterii din Romania trebe sa tina cu Steaua sau macar sa o respecte. Nu ai dat nici un raspuns veridic.

Lidia:se vede ca nu esti apasionata de fotbal..insa am sa iti raspund:D
NICIODATA NU AM SUSTINUT CA TOTI ROMANII TREBUIE SA TINA CU STEAUA!Fetito,vorbesti fara tine..1st citeste si apoi tasteza:P
2.Recunosc,am afirmat ca STEAUA ar trebuie sa fie respectata pt ceea ce a facut si inca va face pt fotbalul romanesc!Ti se pare ceva anormal?
Inteleg ca esti prietena cu jolie si ca va jucati nu stiu ce joc pe net..dar,INCEARCA sa fii OBIECTIVA,altfel dai in DERIZORIU!:P

Lidia
8th May 2006, 15:20
NICIODATA NU AM SUSTINUT CA TOTI ROMANII TREBUIE SA TINA CU STEAUA!Fetito,vorbesti fara tine..1st citeste si apoi tasteza:P
baietica: am repetat motivul luptei. Ti-am dat si quote. La prima parte te-ai scuzat ca nu ai afirmat dar partea a doua ai balacarit-o... de asta ti-am si zis respecta daca vrei sa fi repectat.


2.Recunosc,am afirmat ca STEAUA ar trebuie sa fie respectata pt ceea ce a facut si inca va face pt fotbalul romanesc!Ti se pare ceva anormal?
am mai zis RESPECTA DACA VREI SA FI RESPECTAT! In plus, nu poti sa ceri sa o respecte altii atata timp cat nici voi nu o respectati pe deplin. Echipa care a adus performanta cu care va laudati atata a fost la aniversarea de ieri ignorata pe deplin atat de conducere cat si de suporteri...
Pentru ce va face nu poate fi respectata fiindca nu se stie ceea ce va face... sau poate unii sunt clarvazatori... citesc cumva in cafea sau dau in bobi? :P


Inteleg ca esti prietena cu jolie si ca va jucati nu stiu ce joc pe net..dar,INCEARCA sa fii OBIECTIVA,altfel dai in DERIZORIU!:P
baietas, ceea ce fac eu in afara forumului NU E TREABA TA, asa ca nu-ti mai baga nasul unde nu iti fierbe oala... :D

Mihai
8th May 2006, 15:34
Delpeiro & Apparte nota 10:ok: Felicitari ati fost obiectivi!!!

micutzu
8th May 2006, 16:36
Fortza Angi !!! :d

MariusTR
8th May 2006, 17:04
Am citit ce scriu cei doi pe acest forum , am citit disputa lor si am ajuns la concluzia mea:
Sa compari pe userul angelinajolie cu STEAUA-MANIA este la fel cum ai compara pe Becali cu Plesu , pe Aaragon cu Gollum sau pe Teo cu Ciciolina ... adica STEAUA - MANIA este URIASUL si angelinajolie este soricelul.

STEAUA -MANIA primeste votul meu , fiindca in aceasta disputa nu a avut adversar... si daca o fi avut , eu nu am observat vreo miscare :ok:

sun
8th May 2006, 17:14
Vreau sa vad macar un stelist care voteaza cu Angie :)

ala o sa fiu eu . Lupta nu a avut istorie , nu cred ca steaua - Mania va fi dezamagit de infrangere .

Votez pe Angelina_Jolie

@metalic rain . Nu cred ca Baia Mare e mai poluata ca Petrosani :ok:

MariusTR
8th May 2006, 17:16
ala o sa fiu eu . Lupta nu a avut istorie , nu cred ca steaua - Mania va fi dezamagit de infrangere .

Votez pe Angelina_Jolie
Atunci votezi impotriva ratiunii si corectitudinii , fiindca STEAUA - MANIA a fost din toate punctele de vedere superior /hello

RajaF
8th May 2006, 17:37
un penalty care erau de fapt 3. plus un gol anulat aiurea! degeaba incerci sa te ascunzi ...

Eu nu ma ascund nicaieri, voi va ascundeti impotenta cu argumente de genul arbitrii ne-au furat, am fost mai buni, etc... O echipa mare reuseste sa castige indiferent de adversar (fie el si arbitru).
Si philos, istoria aia pe care o scrieti voi o sa zica peste 10 ani ca Rapid a luat titlul pentru ca Steaua a cedat psihic in ultimele x etape. Nu o sa il mai tina minte nimeni pe Serea (desi s-ar putea sa ma insel ca ce au facut Radoi & co. dupa meci s-ar putea sa ramana fapt unic in fotbal). Istoria aia cu care va mandriti voi o sa arate 1-0 pentru Gloria si atat.


de meciul cu sportul ma tem cel mai putin! ei nu se folosesc de autocar ... si le va fi fatal!

La fel de fatal ca si lui Boro? Nici ei nu au bagat autobaza nicaieri si Steaua in frunte cu Oli s-au pierdut ca niste miei. Nici nu vreau sa imi imaginez cum o sa ii fugareasca Sportul de pe teren.


si lasa generalizarile gen "am fost furati mai des ca voi", "esti obisnuit cu furtul" si restul bla bla-ului! chestii din astea tin eventual in piata sfatului ...

Astea nu sunt generalizari, nu e "bla bla", e adevarul. Doar pentru ca nu vrei tu sa recunosti nu inseamna ca nu s-au intamplat :ok:


Cat despre lupta, steaua-mania daca ai fi avut juma' de gram de sange in coite terminai lupta cu AJ oricat de degeaba ti se parea tie ca e, si nu veneai cu declaratii de genul "nu imi pasa cine castiga" "este irelevant". Esti varza.

joao pinto
8th May 2006, 19:08
Am citit ce scriu cei doi pe acest forum , am citit disputa lor si am ajuns la concluzia mea:
Sa compari pe userul angelinajolie cu STEAUA-MANIA este la fel cum ai compara pe Becali cu Plesu , pe Aaragon cu Gollum sau pe Teo cu Ciciolina ... adica STEAUA - MANIA este URIASUL si angelinajolie este soricelul.

STEAUA -MANIA primeste votul meu , fiindca in aceasta disputa nu a avut adversar... si daca o fi avut , eu nu am observat vreo miscare :ok:

Asta este faza zilei!
Adica sa-l compari pe Plesu cu Mania! :o:
Mai baiete, incearca sa treci peste incrancenarea de stelist "frustrat" :D si alege-ti criteriile de comparatie mai atent!
Nu zic de AJ ca este cel mai "curat" user, dar Mania a fost total depasit de subiect ! (de altfel, tipic pentru suporterii stelisti)
Votul meu merge la Angi.

philos
8th May 2006, 21:34
Si philos, istoria aia pe care o scrieti voi o sa zica peste 10 ani ca Rapid a luat titlul pentru ca Steaua a cedat psihic in ultimele x etape. Nu o sa il mai tina minte nimeni pe Serea (desi s-ar putea sa ma insel ca ce au facut Radoi & co. dupa meci s-ar putea sa ramana fapt unic in fotbal). Istoria aia cu care va mandriti voi o sa arate 1-0 pentru Gloria si atat.


ce ai mah cu mine? :D ai dreptate, asa e... nu o sa mai tina nimeni minte ce a fost in teren...ma indoiesc insa si ca scorul va ramane in istorie...numa' daca cine stie, scormoneste cineva prin arhive...

realmadrid.com
8th May 2006, 22:14
Frizere, se vede ca esti pe din afara :D. Mania doar a aberat aici, iar Jolie l-a termiant din 3-4 mesaje, daca era asa bun Mania, nu renunta dupa al 6lea mesaj. Te inteleg ca esti stelist..si suparat pt rezultatele echipei tale de suflet (echipa pe care n-ai vazut-o o singura data pe stadion) dar nu mai abera pe aici...

metallic_rain
9th May 2006, 00:03
S-a vazut ieri 7 mai cine sunt FRUSTRATI de performantele Stelei. Jiji si cu Meme, cei doi fiind cancerul echipei Steaua. Aceea cupa din 7.05.86, nu va fi egalata niciodata de 10 semifinale consecutive de UEFA! ca fiind vb de semifinale, in '88 Steaua mai are una in cupa campionilor, de care nu o pomeneste nicunde, asa cum o face Meme acum. Sa nu mai zicem si de finala din 89 cu Milan, unde chiar daca a fost un dezastru pt noi cu cele 2 goluri ale lui van Basten si alte 2 ale lui Gullit, e o finala jucata, nu? Dar sa revenim la frustrati, si sa nu ne mire faptul ca daca cei 2 urangutani care dezbina, inlatura ceea ce mai inseamna adevarata Steaua (ultimul ex. Lacatush), si conduc in stil personal ca 2 frustrati, ce sa mai asteptam de la suporteri de gen Steaua-Mania?
Apropos flacaii care tin cu Steua, nu multi au avut ocazia sa vada acel trofeu cu ochii lor asa cum am avut privilegiul cei din valea jiului in 1986 la semifinala de cupa romaniei unde Jiul a intalnit Steaua. Ma mandresc ca am vazut acel trofeu castigat de cea mai mare echipa a Romaniei, o echipa la vremea respectiva cu conducatori adevarati si suporteri devotati, nu ca si cei de azi care au un calculator se dau mari suporteri ai stelei dar nu au vazut-o decat la teveu si au scris rapid pe forum, iar dupa un deznodamant fericit au sarit in miez de noapte in fantani arteziene cantand ritmuri obosite ale unui DJ german...

STEAUA-MANIA
9th May 2006, 00:21
metalistule:ai o obsesie cu fantana arteziana...cumva ai picat in cap intr-o fantana arteziana?Nu de alta ,asta ar explica "calitatea" mesajelor tale...
Nu mai face pe moralistul,cel care v-a tinut in brate,taticul minerilor si camarad al TOVARASULUI iliescu,adica miron cozma,ne-a dus cel putin 20 de ani inapoi...Gheorghe Becali si Mihai Stoica nu ne-au dus 20 de ani inapoi...SA MULTUMIM DL miron cozma (si prin persoana metalistului de fata)pt glorioasele sale fapte de vitejie!hei hei!

metallic_rain
9th May 2006, 00:39
Asa cum am eu obsesie pe fantana arteziana, asa ai tu obsesie pe faptul ca eu am ceva comun cu Cozma. Asa-zisule fan, locuiesc de 2 ani in iasi, si atata timp cat am stat in Petrosani nu am avut nici o treaba cu mineritul. Am lucrat in cu totul alt domeniu decat mineritul fratica. Deci schimba placa cu Cozma ca e obosita. Poate odata o sa te iau la mine in poale si o sa iti povestesc istoria lui Cozma vazuta dinauntru nu la televizor ca tine. Tu pe vremea aia te uitai la testoasele ninja si sandy bell, pt ca erai micut frate, iar ce ai auzit tu la teveu se numeste in*******ire in tot ce se spune de Valea Jiului.
Iar cu oameni ca meeemeee, ma lasi? Pe el il asez in galeria presdintilor clebrii care au sarit ca niste papagali la bataie la suporteri alaturi de regretatul Jesus Gil y Gil de la Atletico Madrid uitand ca totusi sunt presedinti de club asta cerand o oarecare conduita, si nu vand ridichi in piata. Meme s-a umplut de penibil si la Bistrita jignind un alt personaj dubios al fotbalului romanesc cand foarte bine putea sa il trateze cu multa indiferenta, si fi sigur ca puncta la imagine mai mult decat sa se maimutareasca tarziu in noapte pe antena 11. Iar daca acest personaj se va apuca de politica impreuna cu Jiji, probabil Zmarandescu va fi presedintele senatului banuiesc, si ai sa vezi ce transhumata ne va paste de ne va azvarlii undeva in cretacic cu gandirea celor 2... Trebuie sa aveti grija ce va doriti ca s-ar putea sa se indeplineasca si sa o mierlim toti!

realmadrid.com
9th May 2006, 01:00
Mania, nu inteleg de ce dreaq generalizezi ?, ai fost vreodata acolo, ca sa vezi cum sta treaba, cum sunt oamenii si locurile ?....banuiesc ca nu, probabil ca de aia si vorbesti :D.
Metallic Rain are dreptate, de ce vorbesti tu despre mineriade, daca pe vremea aia, erai in scoala generala ?...vorbesti din auzite ?..din auzite se pot intelege multe lucruri gresite ;).

Cunosc destui oameni din Vale si te asigur ca sunt de nota10, fata de multe tarfe din Bucuresti si alte locuri ;).

Asa ca daca omul te-a asigurat ca n-a avut legatura cu mineritul, de ce mai insisti ?..sau odata ce nu mai ai argumente, te iei ba de Iliescu, ba de mineriade...sau ca Becali, zici ca diavolul si-a bagat coada :D

metallic_rain
9th May 2006, 01:05
Allah! sau amin se zice? ;)) Dar Steaua-maniacul nu e din bucuresti, asta e marea problema... dar se comporta ca una de la drumul de centura. Fii demn barbate si revino-ti.. Urmeaza gara Simeria! cobori?
PS.
Intreaba Angi, de ce esti tare in clontz numa cand e banat? Vine el si o sa iti traga bataita la funduletz :) Las' ca vezi tu.

STEAUA-MANIA
9th May 2006, 01:25
minerule:nu stiam si nici nu ma intereseaza cine e banat:D esti cam limitat,ce treaba are bucurestiu cu cele de pe centura si cu atitudinea mea LOL...oricum,dupa mesaje,nu cred ca tu sa fi absolvit vreo scoala,serios...
realmadrid
De ce vorbesc de mineriada,pt ca datorita vitejilor lui cozma,in loc sa mergem inainte,am mers inapoi..20 de ani !Dupa varsta din profilul tau...cred ca tu vb din amintiri,in 91 aveai 2 ani...
Apropo,i-am spus amicului tau ca am fost la meciurile lui STEAUA cu lens,liverpool,Halmstad,dinamo si el continua sa sustina ca am vazut STEAUA doar la tv..el de ce generalizeaza?madrid-ule iti lipseste coerenta....e normal,ai 17 ani:D

MariusTR
9th May 2006, 06:46
madrid-ule iti lipseste coerenta....e normal,ai 17 ani:D
stai ca-i mai lipseste cate ceva prin partile esentiale, pe langa coerenta ( pe care nu o are ), la mansarda de ex bate vantul ... poate-i cresc cand se maturizeaza :D

STEAUA - MANIA e genial, observa esentialul despre Gradinita de pe OLS.

STEAUA - MANIA primeste votul meu /hello

raja_bell
9th May 2006, 06:53
coolrain:

@arruabarrena: te iei de mana cu steaua-mania, daca va asezati unul langa altul iese un plan perfect. Mai citeste baiatule, habar n-ai cine a dat gol atunci si habar n-ai ce s-a intamplat cu trofeul. Te-ai facut de ras. Fraiere
pacaliciule :D , ar fi bine sa te bagi in seama doar daca te pricepi! altfel risti sa te faci de cacao ...:ciocan:
ai totusi o bila alba pt gluma: "habar n-ai cine a dat gol atunci"! :D


lidia:

Nu stiam de returnarea cupei... dar oricum ramane intrebarea "De ce au acceptat-o?"
nu a fost un gest frumos. din fericire si-au acceptat greseala dupa revolutie! dar oare de ce nici dinamovistii nu au acceptat trofeul ulterior? ar trebuie sa iti dea de gandit acest lucru! daca s-ar fi stiut nevinovati, cu siguranta ar fi primit cupa cu bratele deschise. stiu insa si ei ca nu a fost vorba de o greseala intamplatoare, asa ca nu au dorit nici ei sa se identifice cu un trofeu mincinos!

lidia:

Nu-mi zice ca Valentin era corect ca asta chiar nu o cred. Vad ca esti tinerel deci nu ai prins si nici nu aveai cum sa intelegi mare lucru din vremurile apuse. Asa ca lasa "corectitudinea" lui Valentin deoparte...
varsta mea nu are nici o importanta. unii au trait 40 de ani in comunism si au ramas habarnisti, iar altii (printre care s-ar putea regasi persoane care nu au prins deloc acele vremuri) s-au documentat de-a lungul anilor. la urma urmei e vorba de cultura.
nu crezi ca valentin era corect? nu-i nimic! poate iti va schimba parerea un interviu cu ion craciunescu, interviu aparut in gazeta sporturilor in urma cu un an (poate mai tii minte seria asa ziselor dezvaluiri incendiare din istoria stelei). redau un fragment:


- Pe Valentin Ceauşescu l-aţi cunoscut?
- Da, după un meci Steaua - Dinamo din 1988. Se terminase 3-3, eu fusesem asistent şi dinamoviştii marcaseră două goluri pe partea mea, iar cei de la Steaua ceruseră ofsaid.
- V-a reproşat ceva după meci?
- Eram cu Iordănescu, antrenorul de atunci al Stelei, şi ne uitam pe casetă, pentru că el spunea că ar fi fost ofsaid. Īn cameră a intrat Valentin Ceauşescu. Īl vedeam pentru prima dată atīt de aproape. A īnchis uşa şi a zis direct: ŤNu vă mai uitaţi pe casetă, golurile lui Dinamo au fost corecteť. Apoi, a venit la mine şi m-a bătut pe umăr. Ştiţi ce mi-a zis? ŤBăiete, s-o ţii tot aşa, să fii cinstit īn continuare. Să ştii ceva, nimeni nu va avea ce să-ţi facă dacă vei fi corectť. Pentru mine a fost o lecţie.
- Dar chiar nu v-a cerut să-i faceţi vreun favor Stelei?
- Reţineţi, niciodată nu mi-a dat vreun telefon să-mi ceară să ajut Steaua şi nici după meciuri n-a venit să-mi reproşeze ceva. Un tip incredibil, de un bun-simţ ieşit din comun. Din ce am auzit, el se aprindea foarte tare īn timpul jocurilor, dar la final se calma şi era decent.

ei, ar mai fi ceva de adaugat?

metallic_rain
9th May 2006, 09:51
Vere, vad ca unicul tau neuron o da cu mineriadele lui Cozma in continoarea programului. Du-te bai frate in vale si vezi istoria din interior, acolo in vale, lasa-l naibii de televizor ca te-a in*******it. Tu chiar nu realizezi asta? Vad ca te aperi numa cu chestia asta maniacule. Daca esti intradevar Stelist cum paginezi aici, vi si imi prezinti contariul la faptul ca Meme nu e un ******* ca se face de bacanie in tribune si pe la televizor batand oameni care ii platesc bilet, si el vine si se face de cacao la teveu spurcand un om cu par alb in cap, cand foarte bine putea sa il ignore. Tot tu daca esti stelist vi si imi spui ca Meme si Jiji vi si argumentezi ca nu au fost deloc frustrati si ca nu au facut nimic pt generatia sevilia 86, din lipsa de timp, (intre noi fie vorba acolo sunt o finala castigata, o semifinala si inca o finala jucata, iar meme si jiji sunt constienti ca asta atarna mai greu decat o semifinala de UEFA) si ca l-au dat afara pe Lacatush ca se tunsese prea scurt si nu mai avea breton in ochi. Cu de astea sa vi mai maniac maruntel , nu sa o dai cu minerit si cu alte alea la care oricum nu te pricepi. Astept sa vad daca esti in stare sa explici cum ne va fi cu Jiji si Meme in functii de conducere ( prin absurd) sa vedem si noi cu ochi nostri si cu largul lor concurs cum se traia in neolitic... pt ca acolo ne vor duce oameni ca ei!
PS. Dupa ingusta ta stiinta spui ca doar din cauza lui Cozma am ajuns inapoi cu 20 de ani. Ia si mediteaza la acest articol si spune, un asemenea urnagutan de-si zice manager unde si mai ales cat trage Steaua inapoi. http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=107049. Asta ma intereseaza sa imi raspunzi mie nu baliverne mineresti pt ca te vede lumea panicat si fara nici o idee!

realmadrid.com
9th May 2006, 11:16
realmadrid
De ce vorbesc de mineriada,pt ca datorita vitejilor lui cozma,in loc sa mergem inainte,am mers inapoi..20 de ani !Dupa varsta din profilul tau...cred ca tu vb din amintiri,in 91 aveai 2 ani...
Apropo,i-am spus amicului tau ca am fost la meciurile lui STEAUA cu lens,liverpool,Halmstad,dinamo si el continua sa sustina ca am vazut STEAUA doar la tv..el de ce generalizeaza?madrid-ule iti lipseste coerenta....e normal,ai 17 ani:D

Nu am spus ca stiu ce a fost atunci, pt ca da, eram prea mic...dar nici tu la 15 ani nu prea erai pasionat de mineriade :ok:. Si are dreptate, la TV se poate manca mult kkt, cel mai bine afli tot de la sursa. Nu ma intereseaza asa mult la ce meciuri ai fost tu, eu doar ti-am zis sa nu mai generalizezi. Chiar daca Cozma sa zicem ca ne-a adus cu 20 de ani in urma, nu mai acuza pe toata lumea de acolo de asta :ok:. Si unde generalizeaza el daca ti-a spus ca n-ai vazut Steaua decat la TV, asa cum fac 90% din suporterii din alte orase decat Bucuresti ?...si pt o dragoste asa mare pt Steaua, 4 meciuri sunt de nimic :D
Si iti mai zic odata, metallic rain zice ca n-a avut nici cea mai mica legatura cu mineritul, de ce il faci miner ?

@Frizeru

Continua sa te bagi ca musca in rahat, ca iti sta bine :D

raja_bell
9th May 2006, 14:28
n-ai vazut Steaua decat la TV, asa cum fac 90% din suporterii din alte orase decat Bucuresti ?...si pt o dragoste asa mare pt Steaua, 4 meciuri sunt de nimic

spuse suporterul real madrid domiciliat in militari! :headbang:
zau ca mai bine taceai! ;)

STEAUA-MANIA
9th May 2006, 15:35
realmadrid:la cate meciuri ale lui real madrid ai fost?:D

bgd2007
9th May 2006, 17:10
Votul meu pentru STEAUA-MANIA.
Parerea mea e ca nu se compara cei 2.
Uitati-va la nickname-uri :STEAUA-MANIA vs "Angelina Jolie"(un nick mai penibil pe un forum pentru o persoana de sex masculin nici nu se putea).
Morala:Cine-i mai destept cedeaza! (imi pare rau pentru unii care au votat Angelin,dar acesta a fost lasat in OFSAID de STEAUA-MANIA!!Si a derapat!)


PS:VOTUL NU ESTE RELEVANT!
Uitati-va la cine a votat:majoriatatea celor care au votat "Angelina Jolie" sunt suporteri dinamovisti si au facut-o pentru simplul motiv ca sunt anti-Steaua si nu pentru ca ar susine Clujul sau pe AJ.

joao pinto
9th May 2006, 20:01
Votul meu pentru STEAUA-MANIA.
Parerea mea e ca nu se compara cei 2.
Uitati-va la nickname-uri :STEAUA-MANIA vs "Angelina Jolie"(un nick mai penibil pe un forum pentru o persoana de sex masculin nici nu se putea).
Morala:Cine-i mai destept cedeaza! (imi pare rau pentru unii care au votat Angelin,dar acesta a fost lasat in OFSAID de STEAUA-MANIA!!Si a derapat!)


PS:VOTUL NU ESTE RELEVANT!
Uitati-va la cine a votat:majoriatatea celor care au votat "Angelina Jolie" sunt suporteri dinamovisti si au facut-o pentru simplul motiv ca sunt anti-Steaua si nu pentru ca ar susine Clujul sau pe AJ.

Sa vii sa votezi cand o sa ai cel putin 30 de zile de cand esti pe forum.
Pana atunci, stai in banca ta si vezi tema disputei! Dupa aia sa judeci rezultatul.

maldini
9th May 2006, 20:13
realmadrid:la cate meciuri ale lui real madrid ai fost?:D

La nici unul...Poate peste 1-2 ani cand va avea pasaport si daca o sa primeasca bani de la parinti :drak:
Foarte amuzant duelul asta ...o groaza de keferisti contra lui Steaua-Mania :mda: Stelica tata dupa cum zicea si Paul : Cainii (rosii sau visinii ) latra Ursul ( ala din Carpati :evil: ) trece :D

raja_bell
9th May 2006, 20:19
joao pinto:

Sa vii sa votezi cand o sa ai cel putin 30 de zile de cand esti pe forum.
Pana atunci, stai in banca ta si vezi tema disputei! Dupa aia sa judeci rezultatul.
muhahahahahahaha!
:happy :happy :happy
bai portughezule, esti in offside! bgd2007 are 110 postari in mai putin de o luna, iar tu ai adunat 254 din august anul trecut! deci care e mai "membru"?
voi va dati autogol si nici nu realizati ca va faceti de ras ... :D :D :D

Lidia
9th May 2006, 20:27
bai portughezule, esti in offside! bgd2007 are 110 postari in mai putin de o luna, iar tu ai adunat 254 din august anul trecut! deci care e mai "membru"?

aici nu este vorba de "care este mai membru"... regulamentul spune clar: Pentru a vota in ArenA, trebuie o vechime pe forum de minim 30 de zile si minim 50 de mesaje scrise.
Nici tu nu intrunesti conditiile. Ai vazut mai conditiile si chiar ai comentat pe marginea lor... asa ca nu mai rade...

raja_bell
9th May 2006, 20:32
normal ca am comentat! pe seama lor! mi se pare lipsit de logica criteriul celor 30 de zile! cine e mai activ pe forum? unul care intr-un an a acumulat 1000 de mesaje, sau unul care a postat de 260 de ori in 25 de zile?;)

vad ca nu ai mai zis nimic despre valentin! macar bine ca te-a luminat acel citat! :D :D

Lidia
9th May 2006, 20:41
mai... tre sa fie regula si de vechime...
gandeste-te la urmatorul scenariu: X provoaca pe Y in arena. Z, prieten a lui Y se inscrie pe forum si scrie intr-o zingura zi 200 mesaje (au existat useri pe acest forum care au scris 200 mesaje intr-o singura zi) dupa care sta ca si-a castigat dreptul de vor. Voteaza si dispare.
Care ti se pare mai indreptatit la vot? Cel care a scris 200 mesaje intr-o zi si dispare dupa incheierea poll-ului sau cel care a scris regulat, timp de o luna cel putin 2 mesaje pe zi?


cine e mai activ pe forum? unul care intr-un an a acumulat 1000 de mesaje, sau unul care a postat de 260 de ori in 25 de zile?;)
prefer 260 mesaje bune intr-un an decat 260 de gunoaie in 25 de zile


vad ca nu ai mai zis nimic despre valentin! macar bine ca te-a luminat acel citat! :D :D
parerea unui singur om este irelevanta... cu atat mai mult cat e vorba de parerea lui Craciunescu care se stie ca nu este fara de pacat.

Valentin era pasionat si de bridge. Avea obiceiul sa joace destul de des intr-un club de pe langa Gara de Nord parca. Am cunoscut intamplator, acu ceva ani buni, cateva persoane care frecventau acelasi club si mi-au povestit cateva lucruri. Ma incred mai mult in parerea lor.
Valentin juca foarte bine... prost nu era, de fapt era mult peste ceilalti membrii ai familiei sale. Sunt convinsa ca taica-su era un om destept ca altfel nu-mi explic faptul ca nu a luat-o pe maica-sa de nevasta.

raja_bell
9th May 2006, 20:49
1) se poate vota x zile (nu stiu exact daca 5,7 sau 10), asa ca daca respectivul dispare, i se poate anula votul!
2) improbabil ca amicul y al lui z sa se chinuie sa posteze 200 de mesaje doar pentru a avea drept de vot!
3) dupa modelul asta, x isi poate chema prietenii sa se inscrie acum, iar peste o luna va incepe sa se dueleze, profitand de pe urma unui vot falsificat de catre acei pseudo-useri, care indeplinesc totusi conditia celor 30 de zile!
4) se poate stabili un minim de 10 sau 15 zile! cred ca e mai aproape de adevar!
5) la urma urmei tot votul este o chestie subiectiva! oare pe cati crezi ca a interesat tema duelului? pe foarte putini! eu ma consider unul dintre acestia, pentru ca imi sunt simpatici ambii useri, asa ca nu pornesc de la o parere preconceputa! :ok:


parerea unui singur om este irelevanta... cu atat mai mult cat e vorba de parerea lui Craciunescu care se stie ca nu este fara de pacat.
mda, irelevant, irelevanta! un interviu cu un arbitru din acea vreme nu conteaza! dar ce e relevant? basmele si legendele care circula prin targ? bazaconiile lansate de cei care nu vor sa accepte adevarul si cauta scuze penibile?
acum te pomenesti ca si craciunescu o intruchipa raul suprem! nimeni nu a spus vreodata o vorba rea despre valentin (in legatura cu fotbalul), indiferent ca aceia erau de la dinamo, craiova sau de oriunde altundeva! eu ii reprosez doar acea iesire de pe teren! nu a fost insa singurul caz! mai cunosc un fost utc-ist, ajuns acum mare patron (dupa n-spe tepe date) de echipa "sarmana" (cum ii place sa spuna) care a procedat la fel! si nu a urlat nimeni!
eu mi-am facut datoria. am adus argumente care sa-mi sustina parerea! am redat un interviu cu o persoana abilitata sa faca afirmatii despre valentin! mingea e in terenul tau! si nu o poti trimite inapoi cu replici de genul "se stie ca...", "parerea unui singur om (pe care incerci sa il discreditezi, desi tipul are totusi o finala de liga campionilor in palmaresul sau de fluieras) nu conteaza..." sau alte chestii preluate dupa ureche!

Lidia
9th May 2006, 21:00
lupta dureaza 10 zile, iar votul dureaza 3 zile

de restul zi-i administratorului... pe mine chiar nu ma intereseaza.
In momentul de fata asta e regulamentul in vigoare asa ca de el se tine cont. Oricum, orice modificare a lui nu va influenta luptele deja incepute.

Esti cumva avocatul lui Valentin? De ce consideri ca Craciunescu care, dupa cum spunea si in interviu, l-a vazut o data intr-un cadru oficial are abilitatea de a-si spune parerea despre Valentin si persoane din anturajul sau, care l-au vazut in particular mult mai des nu au aceasta abilitate?
Nu am incercat sa-l discreditez si nici nu ziceam nimic daca tu nu l-ai fi ridicat in slavi.

raja_bell
9th May 2006, 21:06
Esti cumva avocatul lui Valentin?
e cea mai prosta replica pe care o puteai da!
nu sunt avocatul nimanui, dar nu pot accepta vorbe aruncate in vant, doar pentru ca asa au zis miti, piti, misu sau gigel!
mai ales cand e vorba de un om cu bun simt, un adevarat simbol al corectitudinii (nu eu am zis-o, ci ion craciunescu ;) )!


persoane din anturajul sau, care l-au vazut in particular mult mai des nu au aceasta abilitate?
poftim! astept citate, pasaje din ziare etc.

Lidia
9th May 2006, 21:10
Ce pana mea il tot aperi atat? Ma faci sa intru la banuieli. :D
Ramai tu si inghite tot ce zice Craciunescu si Valentin si lasa-ma pe mine cu parerea mea... PRICEPUT? Du-te si plictiseste pe altcineva...

STEAUA-MANIA
9th May 2006, 21:14
Lidia,ce esti asa stresata...treci prin perioada aia?:D

raja_bell
9th May 2006, 21:19
Ramai tu si inghite tot ce zice Craciunescu si Valentin si lasa-ma pe mine cu parerea mea... PRICEPUT? Du-te si plictiseste pe altcineva...
muhahahaahahah! :happy :happy :happy
penibil! dar firesc, atunci cand esti pusa la zid cu argumente si esti prea incapatanata sa le accepti!
te-am plictisit? hm, pentru o plictisita ai raspuns cam des ...
dar ai dreptate! te las cu parerea ta! nu are rost sa continuam discutia. avem perceptii diferite. si nu ma refer aici neaparat la subiectul dezbatut ...

bgd2007
9th May 2006, 21:24
Ce tare!Vad ca unii au inceput sa se certe pe tema dreptului meu de vot!!!
Oricum,la cati stelisiti sunt pe forum,STEAUA-MANIA ar castiga detasat!!
Insa aia nu-si pun mintea,precum dinamovistii (sau mai nou ceferistii din cluj) pe aici!!

PS:Daca nu va convine atitudinea unor useri stiti foarte bine ca exista lista de IGNORE.
Folositi-o cu incredere!Nu veti regreta!

Lidia
9th May 2006, 21:28
muhahahaahahah! :happy :happy :happy
penibil! dar firesc, atunci cand esti pusa la zid cu argumente si esti prea incapatanata sa le accepti!
te-am plictisit? hm, pentru o plictisita ai raspuns cam des ...
dar ai dreptate! te las cu parerea ta! nu are rost sa continuam discutia. avem perceptii diferite. si nu ma refer aici neaparat la subiectul dezbatut ...
daca tu crezi ca m-ai pus la zid cu un singur argument care poate fi pus usor sub semnul indoieli, iti las aceasta satisfactie... :drak:

raja_bell
9th May 2006, 21:31
nu este o satisfactie, ci o constatare! :D :D :D

"semnul indoieli"? hihi! pai asa poti sa negi si exista soarelui! poate e doar un neon de la americani! :D

zid, ne-zid, pana acum la argumente e 1-0, adica eins-null, cum ar zice englezii! :D :D

Lidia
9th May 2006, 21:46
:happy :happy vad ca ti scoruri... inseamna ca tu consideri polemica asta drept o lupta. Daca esti asa de razboinic de ce nu ai pornit o lupta in arena? :evil:

realmadrid.com
9th May 2006, 21:47
spuse suporterul real madrid domiciliat in militari! :headbang:
zau ca mai bine taceai! ;)

Eu cel putin am o scuza, nu stau in Spania ;). Fata de cei care stau in provincie la noi, pe mine ma costa un drum pana acolo de 100 de ori sa merg pana acolo ;).

@Maldini
Nu-ti face probleme pt mine din cauza banilor, vreau doar sa am cu cine sa merg..si merg ;)...si la 17 ani.

STEAUA-MANIA
9th May 2006, 21:52
La nici unul...Poate peste 1-2 ani cand va avea pasaport si daca o sa primeasca bani de la parinti :drak:

Desigur,cand vine vb de propria persoana...o da in diverse:D
Dupa mintea unora:( suporteri sunt doar cei care au fost la un meci al echipei pe care o sustine LOL..atunci,AC MILAN,real madrid,man utd,chelsea,ajax,river plate,samd..au aproximativ 500.000 de suporteri:headbang:
Maldini,ce sa faci amice,e plina lumea de moralisti,stii cum e treaba cu barna...:yeah:

realmadrid.com
9th May 2006, 22:04
Nu smekere, n-o dau in diverse, dar ti-am zis ca mie imi este de 100 de ori mai greu sa ajung acolo decat la majoritatea fanilor stelisti din tara.
Spune-mi si mie, de ce liderul galerie steliste, s-a dus sa-i sustina pe cei de la Jiul in loc sa mearga cu Steaua la Bistrita :happy ?...jalnic ;).

t.b.
9th May 2006, 23:38
Dupa mintea unora:( suporteri sunt doar cei care au fost la un meci al echipei pe care o sustine LOL..atunci,AC MILAN,real madrid,man utd,chelsea,ajax,river plate,samd..au aproximativ 500.000 de suporteri:headbang:


Vad ca unii nu realizeaza diferenta intre suporteri si simpatizanti, sau poate nu vor sa realizeze din diverse motive :rolleyes:
Mai nou unii stelisti au ajuns sa-l ridice in slavi pe Ceausescu si familia, altii isi taie venele, bat suporteri si se considera "Vlad Tepes" sau Mesia. Ce sa le faci? Sa-i lasam sa traiasca in universul lor daca asta vor.



exista deci o diferenta! cum au schimbat titlurile, performanta, succesul atitudinea suporterilor stelisti? simplu! au un anumit blazon de aparat! asta implica demnitate, fair play, respectul fata de adversar, corectitudine! nu avem nevoie de campioante luate miseleste, nu avem nevoie de cadouri, dorim sa fim mereu victoriosi, dar, totodata, stim sa recunoastem cand adversarul a fost mai bun! aceasta este calitatea cea mai importanta! astfel ne-am castigat respectul europei!

Si acum o mostra de fair-play, respect fata de adversar si corectitudine din partea unui suporter stelist: STEAUA-MANIA, gasiti in citatele din postul asta:
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=624739&postcount=19


Am mai auzit ceva de-un meci din `88 FC Bihor - Steaua, n-am retinut exact ce s-a intamplat atunci, poate ne detaliaza vreun stelist fin cunoscator al istoriei glorioase, incomparabile si inegalabile a echipei Steaua :evil:

Deci, duelul a pornit de la ideea lui Steaua-Mania cum ca toata lumea ar trebui sa respecte Steaua. Concluzia e destul de clara pentru oricine vrea sa o vada. Din moment ce unii suporteri ai lui Steaua nu respecta pe nimeni, dovada citatele din postul de mai sus, nu pot pretinde nimanui sa le respecte echipa favorita. Daca ne mai uitam pe la conducatorii care s-au perindat pe la acel club, de la membrii familiei Ceausescu si pana in prezent la "razboinicul luminii" si maimutica de la Galati, e tot mai greu sa respecti Steaua, in plus unii mai citesc cate-un articol despre istoria infiintarii echipelor de fotbal, si povestea infiintarii clubului Steaua nu e deloc una prea frumoasa.
Steaua-Mania a folosit o serie de jigniri (frustrat, complexat,penibil etc) in lipsa unor argumente, a incercat si sa schimbe tema prin comparatii aiurea cu Machester, Heulva, Juventus, apoi chiar si prin trimiteri laudative la adresa echipe rivale, despre care am vazut prin alte threaduri cam ce zice, si in final cand a vazut ca tehnicile astea nu dau roade, s-a retras motivand:

Hai,ca deja esti penibil...ai o mentalitate de persecutat,frustrat,samd...

Nu te supara,dar esti un suporter frustrat..si asta se vede in mesajele tale!

am destule argumente,insa nu am cu cine dialoga

STEAUA-MANIA
9th May 2006, 23:46
Daca ne mai uitam pe la conducatorii care s-au perindat pe la acel club, de la membrii familiei Ceausescu si pana in prezent la "razboinicul luminii" si maimutica de la Galati, e tot mai greu sa respecti Steaua, in plus unii mai citesc cate-un articol despre istoria infiintarii echipelor de fotbal, si povestea infiintarii clubului Steaua nu e deloc una prea frumoasa.

Daca ne uitam ce rezultate internationale a avut echipa STEAUA sub acei conducatori...si rezultatele lui U Cluj anterior si post 89...:ok:
Sa batzi din gura sau in cazul de fatza sa tastezi..e usor,mai greu e cand trebuie sa faci ceva!Gheorghe Becali,Mihai Stoica cu toate lucrurile rele care le-au facut..au dus echipa in 1/2 Cupa Uefa 2005-06 si 1/8 Cupa Uefa 2004-05.Spune-mi,conducatorii de la U,ce rezultate remarcabile au avut?In afara sa duca echipa pt meciul de la Ineu...
Dupa creierasu tau...aceleasi meritele le are un doctor care salveaza unui om ..cu unul care vinde ziare in piata Marasti.RESPECT!
Ce te-ar face fericit pe tine?Sa se desfinteze STEAUA?STEAUA cand a avut echipa a castigat..ca dovada,ca in peste 50 de existenta,au avut perioade cand au castigat si cand nu au castigat..daca eram asa de ajutati de sistem..poti fi sigur,ca ar fi castigat precum Rosenborg in Norvegia!Oftica-te in continuare,asta stiti sa faceti voi,astia care tineti cu echipe mici...dati vina pe x,y,z ,va ascundeti in spatele acestor scuze,ca sa va mascati neputinta,lipsa de valoare,samd. E mai usor sa arati cu degetu spre altu..decat sa arati catre propria persoana.
Tot STEAUA e de vina ca jucati pe o puscarie de stadion?Tot STEAUA e de vina ca sta sa se prabuseasca stad Ion Moina?Tot STEAUA e de vina ca sunteti de ani buni in mizeria din B,ati fost chiar si in C...Tot STEAUA e de vina ca n-ati avut NICIODATA rezultate deosebite in cupele europene!

t.b.
9th May 2006, 23:56
Din nou incerci sa schimbi subiectul :rolleyes: aici nu a vorbit nimeni despre "U". Asta-i replica ta favorita, cand cineva zice ceva care nu-ti convine ii ataci echipa favorita. Cam penibil nu crezi?
Sincer cand il auzi pe Becali declarand "MM a zis ca-i doreste moartea nu ca vrea sa-l omoare, deci care-i problema?" nu prea mai stai sa te gandesti la ce performante are clubul pe care-l conduc. Singura calitate a lui Becali e ca are bani, in rest nu e cu nimic mai presus fata de "vanzatorul de ziare din piata Marasti", ba dimpotriva.

STEAUA-MANIA
10th May 2006, 00:01
Pai faci pe moralistul...stii tu treaba cu barna...Eu nu atac pe nimeni,iti prezint niste realitati,realitati care te oftica la greu:D Imi vorbesti de moralitatea celor din conducerea STELEI?!hahaha uita-te la "curatul" padureanu ,nici cei de la U nu-s usa de biserica,de asta poti fi sigur.
Becali Gheorghe cu toate ca e rau de gura,a facut mai mult pt tara asta,decat au facut politicienii...de tine nu mai zic...i-a ajutat pe sinistrati.Spune-mi,moralistule cu ce ai ajutat pe acei sinistrati!Fapte,nu vorbe..ca la vorbe..toti suntem campioni mondiali.
real: Personal,nu sunt de acord cu cei care ajuta pe cei nevoiasi..si care o fac doar cu televiziunile de fata..daca vrei sa faci un bine,fa-l fara sa te falesti cu binele facut.Insa,fa si tu o chestie de "imagine",ti-am zis,la batut din gura/tastat toti suntem no.1...fapte,nu vorbe!

realmadrid.com
10th May 2006, 00:09
Cat de greu e sa-ti dai seama ca faza cu sinistratii a fost pt imagine :D ?...si din 500 de milioane, daca a dat 1 milion, n-a iesit in pierdere ;). Bravo lui ca i-a ajutat, dar vezi ca acum e cercetat pt evaziune fiscala....ca de cativa ani el tot doneaza jucatorilor bani :D

t.b.
10th May 2006, 00:57
Ce te-ar face fericit pe tine?Sa se desfinteze STEAUA?STEAUA cand a avut echipa a castigat..ca dovada,ca in peste 50 de existenta,au avut perioade cand au castigat si cand nu au castigat..daca eram asa de ajutati de sistem..poti fi sigur,ca ar fi castigat precum Rosenborg in Norvegia!Oftica-te in continuare,asta stiti sa faceti voi,astia care tineti cu echipe mici...dati vina pe x,y,z ,va ascundeti in spatele acestor scuze,ca sa va mascati neputinta,lipsa de valoare,samd. E mai usor sa arati cu degetu spre altu..decat sa arati catre propria persoana.
Tot STEAUA e de vina ca jucati pe o puscarie de stadion?Tot STEAUA e de vina ca sta sa se prabuseasca stad Ion Moina?Tot STEAUA e de vina ca sunteti de ani buni in mizeria din B,ati fost chiar si in C...Tot STEAUA e de vina ca n-ati avut NICIODATA rezultate deosebite in cupele europene!

Dar oare cum isi facea Steaua echipa? Nu te-ai intrebat? Jucatorii aia atat de valorosi pe care-i avea Steaua proveneau din provincie, da si alte cluburi din afara cumpara jucatori, dar ii cumpara pe bani seriosi, si cluburile de la care provin au un beneficiu, inainte de `89 jucatorii erau obligati sa mearga la echipele departamentale.
Tu vrei sa spui ca Steaua nu a fost ajutata de regimul comunist :happy. Ia cauta cate ceva despre meciul ala de la Oradea din `88, (ati castigat cu 3-2, Felicitari :evil: ) sau partea asta nu o cunosti? Ai auzit doar de CCE (intr-adevar o mare performanta ), in schimb abuzurile comise nu te intereseaza. Ma lasa rece istoria glorioasa si inegalabila a Clubului Sportiv Central al Armatei, cu palmaresul ei cu tot, avand in vedere modul in care au fost realizate performantele respective. Nimeni nu a zis ca Steaua trebuie sa se desfiinteze, acum e tarziu oricum, si in alte tari au ramas fostele echipe departamentale, dar trebuie sa va recunoasteti istoria asa cum e ea, cu bune si cu rele, si sa aveti un pic mai mult respect fata de celelalte echipe si suporterii acestora.
Stadionul Ion Moina sta sa se prabuseasca din aproximantiv aceleasi motive ca si cel din Baia-Mare ;)


Pai faci pe moralistul...stii tu treaba cu barna...Eu nu atac pe nimeni,iti prezint niste realitati,realitati care te oftica la greu Imi vorbesti de moralitatea celor din conducerea STELEI?!hahaha uita-te la "curatul" padureanu ,nici cei de la U nu-s usa de biserica,de asta poti fi sigur.
Becali Gheorghe cu toate ca e rau de gura,a facut mai mult pt tara asta,decat au facut politicienii...de tine nu mai zic...i-a ajutat pe sinistrati.Spune-mi,moralistule cu ce ai ajutat pe acei sinistrati!Fapte,nu vorbe..ca la vorbe..toti suntem campioni mondiali.
real: Personal,nu sunt de acord cu cei care ajuta pe cei nevoiasi..si care o fac doar cu televiziunile de fata..daca vrei sa faci un bine,fa-l fara sa te falesti cu binele facut.Insa,fa si tu o chestie de "imagine",ti-am zis,la batut din gura/tastat toti suntem no.1...fapte,nu vorbe


Din nou revenim la singura calitate a lui George(vad ca nici nu stii cum il cheama) Becali - averea. Daca as fi avut banii lui si eu i-as fi ajutat. E bine ca a facut-o, sunt altii care-au averi comparabile cu a lui Gigi si care n-au facut asta, ca a facut-o pentru imagine sau din alte motive nici nu prea mai conteaza. Dar cand il auzi ca i se pare normal ca cineva sa doreasca moartea unui om, si imediat se da mare crestin, trimis a lui Dumnezeu, salvatorul Romaniei chiar mi se face greata. Asta-i mult mai penibil decat blaturile lu` Padureanu, Pinalty, Copos, Borcea etc.

STEAUA-MANIA
10th May 2006, 01:24
Dar oare cum isi facea Steaua echipa? Nu te-ai intrebat? Jucatorii aia atat de valorosi pe care-i avea Steaua proveneau din provincie, da si alte cluburi din afara cumpara jucatori, dar ii cumpara pe bani seriosi, si cluburile de la care provin au un beneficiu, inainte de `89 jucatorii erau obligati sa mearga la echipele departamentale.
Tu vrei sa spui ca Steaua nu a fost ajutata de regimul comunist :happy. Ia cauta cate ceva despre meciul ala de la Oradea din `88, (ati castigat cu 3-2, Felicitari :evil: ) sau partea asta nu o cunosti? Ai auzit doar de CCE (intr-adevar o mare performanta ), in schimb abuzurile comise nu te intereseaza. Ma lasa rece istoria glorioasa si inegalabila a Clubului Sportiv Central al Armatei, cu palmaresul ei cu tot, avand in vedere modul in care au fost realizate performantele respective. Nimeni nu a zis ca Steaua trebuie sa se desfiinteze, acum e tarziu oricum, si in alte tari au ramas fostele echipe departamentale, dar trebuie sa va recunoasteti istoria asa cum e ea, cu bune si cu rele, si sa aveti un pic mai mult respect fata de celelalte echipe si suporterii acestora.
Dar cand il auzi ca i se pare normal ca cineva sa doreasca moartea unui om, si imediat se da mare crestin, trimis a lui Dumnezeu, salvatorul Romaniei chiar mi se face greata. Asta-i mult mai penibil decat blaturile lu` Padureanu, Pinalty, Copos, Borcea etc.
Becali nu a zis ca i se pare normal,a sustinut ca asta e parerea lui Mihai Stoica si ce atata tevatura.Oricum,nici eu nu doresc moartea nimanui..
Iti spun ceva numele Gheorghe Popescu,fost capitan al echipei nationale de fotbal a romaniei?!A jucat la STEAUA pe perioada stagiului militar,88-89,era perioada cu rezultate ff bune la nivel international.Daca era asa de tare sistemul..de ce nenorocitii aia de comunisti nu l-au "blocat" la STEAUA?!Cam imbecili comunisti,este?
Stii cine e Ioan Ovidiu Sabau?!Inainte de meciul cu STEAUA(de sambata trecuta)a sustinut ca desi a facut armata la STEAUA,le MULTUMESTE CLUBULUI CA I-au acceptat dorinta de a evolua pt o alta echipa decat STEAUA(Sursa:gsp)
Cum iti explici ca Dobrin,un jucator ENORM,nu a jucat pt STEAUA?Doamne,ce sistem tampit...sa ajute STEAUA si sa nu-l ia cu forta pe Dobrin...:headbang: :D
Deci,pana la urma,cum sta treaba cu sistemul pro-STEAUA?
Pe timpul lui Franco,daca nu stii,nenea asta..a fost un "mic" dictator al Spaniei..Real Madrid a castigat campionatul spaniei:1953-54 1954-55 1956-57
1957-58,1960-61,1961-62,1962-63,1963-64
1964-65,1966-67,1967-68,1968-69,1971-72
Cupa Spaniei:1945-46,1946-47,1961-62
1969-70 1973-74 1974-75
Cupa Campionilor:1955-56,1956-57,1957-58,1958-59,1959-60
1965-66.
Dupa gandirea ta,rezultatele lor,sunt rezultatul sistemului..eu zic sa le anuleze cele 6 Cupa Campionilor!Sa stii,chiar m-as bucura:D ar insemna ca AC MILAN e echipa cu cele mai multe Cupa Campionilor/CL castigate!:happy

delaparis
10th May 2006, 02:01
Bun te citesc cu tot postul tau lung si plin de date si informatii despre Spania ...
Si ce vrei sa zici cu asta ???

Apropos te inseli cu perioada in care a jucat G.Popescu la Steaua ... :no:

Mai incearca ...

metallic_rain
10th May 2006, 02:37
Bai Jimmy Taragot, Gica Popescu o fost tinut cu japca la Steaua intre 87-88, si cum a terminat stagiul militar s-a cam tirat de acolo fiind ascuns pe unde a apucat, pana cei de la craiova au obtinut un compromis. Deci....
Dobrin... nu stiu cat de tare si-a dorit sa ajunga la Steaua.... Eu as zice ca acest sistem comunist i-a refuzat transferul la Real Madrid... pt ca acolo ii sclipeau lui ochii precum cele 2 prune de pe eticheta aia celebra. In anii 70' cei de la Steaua si Dinamo erau inca blanzi in modul de acaparare a anumitor jucatori. Sfatul meu e sa te apuci de crosetat ciorapei flausati ca tropezi serios in anumite chestii legate de clubul tau iubit!

t.b.
10th May 2006, 02:48
Becali nu a zis ca i se pare normal,a sustinut ca asta e parerea lui Mihai Stoica si ce atata tevatura.Oricum,nici eu nu doresc moartea nimanui..
Iti spun ceva numele Gheorghe Popescu,fost capitan al echipei nationale de fotbal a romaniei?!A jucat la STEAUA pe perioada stagiului militar,88-89,era perioada cu rezultate ff bune la nivel international.Daca era asa de tare sistemul..de ce nenorocitii aia de comunisti nu l-au "blocat" la STEAUA?!Cam imbecili comunisti,este?
Stii cine e Ioan Ovidiu Sabau?!Inainte de meciul cu STEAUA(de sambata trecuta)a sustinut ca desi a facut armata la STEAUA,le MULTUMESTE CLUBULUI CA I-au acceptat dorinta de a evolua pt o alta echipa decat STEAUA(Sursa:gsp)
Cum iti explici ca Dobrin,un jucator ENORM,nu a jucat pt STEAUA?Doamne,ce sistem tampit...sa ajute STEAUA si sa nu-l ia cu forta pe Dobrin...:headbang: :D
Deci,pana la urma,cum sta treaba cu sistemul pro-STEAUA?
Pe timpul lui Franco,daca nu stii,nenea asta..a fost un "mic" dictator al Spaniei..Real Madrid a castigat campionatul spaniei:1953-54 1954-55 1956-57
1957-58,1960-61,1961-62,1962-63,1963-64
1964-65,1966-67,1967-68,1968-69,1971-72
Cupa Spaniei:1945-46,1946-47,1961-62
1969-70 1973-74 1974-75
Cupa Campionilor:1955-56,1956-57,1957-58,1958-59,1959-60
1965-66.
Dupa gandirea ta,rezultatele lor,sunt rezultatul sistemului..eu zic sa le anuleze cele 6 Cupa Campionilor!Sa stii,chiar m-as bucura:D ar insemna ca AC MILAN e echipa cu cele mai multe Cupa Campionilor/CL castigate!:happy

Situatia din Spania nu o cunosc, oricum Real Madrid nu a fost infiintata de Franco :rolleyes: Nu am sustinut ca Steaua trebuie sa se desfiinteze sau sa i se retraga titlurile si cupele castigate, eu am zis doar atat: trebuie sa va recunoasteti istoria asa cum e ea, cu bune si cu rele, si sa aveti un pic mai mult respect fata de celelalte echipe si suporterii acestora.

Tu acum incerci sa-mi demonstrezi ca regimul comunist nu a avantajat Steaua? :happy

Despre exemplele tale:
Dobrin - a refuzat sa semneze cu Dinamo si din acest motiv nu a jucat la campionatul mondial din Mexic
Gica Popescu - dupa cum zicea in cartea sa, a fost amenintat cu inchisoarea si a fugit din cantonament la Craiova
Sabau nu a jucat la Steaua, a jucat in schimb la ASA Tg. Mures, a doua echipa a Armatei

Nu mai are rost sa discutam pe threadul asta ca suntem cam off-topic, ca numa` ii stric victoria lui Angelina :D :drak:
Cum am zis ceva mai sus, mai bine va lasam in lumea voastra in care Steaua e cel mai curat club de pe Terra.

Lidia
10th May 2006, 12:20
Cum poll-ul s-a inchis azi dimineata imi permit sa fac clasamentul:

Total voturi exprimate: 57 din care:
34 voturi pentru Angelina Jolie
23 voturi pentru STEAUA MANIA

Voturi valabil exprimate pentru Angelina Jolie: 32
ADelPiero (Join Date: 16th January 2003; Total Posts: 7,399)
alex36 (Join Date: 12th July 2004; Total Posts: 308)
aliss (Join Date: 22nd September 2005; Total Posts: 3,003)
andreiush (Join Date: 12th January 2004; Total Posts: 4,351)
apparte (Join Date: 24th March 2003; Total Posts: 1,782)
Ayrton (Join Date: 18th December 2002; Total Posts: 3,423)
Cainele (Join Date: 15th November 2003; Total Posts: 1,142)
Catalanul (Join Date: 21st March 2004; Total Posts: 7,692)
CoolRain (Join Date: 4th August 2004; Total Posts: 1,501)
delaparis (Join Date: 7th July 2005; Total Posts: 952)
Emilio (Join Date: 30th September 2005; Total Posts: 1,130)
fia (Join Date: 11th March 2004; Total Posts: 8,451)
george_fcn (Join Date: 2nd November 2005; Total Posts: 575)
gicu (Join Date: 23rd December 2002; Total Posts: 1,981)
gigel_bucur (Join Date: 21st October 2003; Total Posts: 1,202)
hopshio (Join Date: 27th January 2006; Total Posts: 2,139)
joao pinto (Join Date: 3rd August 2005; Total Posts: 254)
jorgensen (Join Date: 10th May 2004; Total Posts: 676)
King of Hell (Join Date: 8th October 2004; Total Posts: 1,815)
kra****x (Join Date: 11th March 2005; Total Posts: 862)
Lidia (Join Date: 14th March 2003; Total Posts: 706)
metallic_rain (Join Date: 4th May 2005; Total Posts: 431)
micutzu11 (Join Date: 5th July 2005; Total Posts: 987)
Mihai (Join Date: 18th May 2004; Total Posts: 5,181)
MT (Join Date: 19th April 2005; Total Posts: 230)
RajaF (Join Date: 13th December 2005; Total Posts: 337)
rasheedkpenny (Join Date: 25th November 2002; Total Posts: 3,261)
realmadrid.com (Join Date: 17th May 2003; Total Posts: 7,532)
stefy_deva (Join Date: 17th March 2006; Total Posts: 202)
sun (Join Date: 7th May 2005; Total Posts: 1,912)
t.b. (Join Date: 19th June 2005; Total Posts: 3,613)
TZEFERU (Join Date: 24th August 2003; Total Posts: 756)

Voturi nule pentru Angelina Jolie: 2
BIANCO-ROSSI (Join Date: 29th March 2006; Total Posts: 530) Deoarece lupta a inceput pe 23 aprilie, am considerat nule toate voturile utilizatorilor care nu aveau 30 zile la inceperea luptei.
RedDog4Life (Join Date: 7th February 2006; Total Posts: 1)


Voturi valabil exprimate pentru STEAUA MANIA: 12
balaci (Join Date: 11th December 2003; Total Posts: 409)
CAMATARU 9 (Join Date: 12th September 2005; Total Posts: 156)
DanielAndrei (Join Date: 27th May 2004; Total Posts: 1,701)
dOn-JJ (Join Date: 25th June 2004; Total Posts: 1,948)
GruppoApparte (Join Date: 22nd October 2005; Total Posts: 715)
john_titan (Join Date: 27th July 2005; Total Posts: 122)
maldini (Join Date: 2nd October 2005; Total Posts: 564)
MariusTR (Join Date: 4th October 2005; Total Posts: 2,182)
mee_tza (Join Date: 26th February 2006; Total Posts: 157)
Paul (Join Date: 1st December 2003; Total Posts: 14,265)
relansat (Join Date: 29th June 2005; Total Posts: 4,157)
tafu (Join Date: 21st December 2005; Total Posts: 130)

Voturi nule pentru STEAUA MANIA: 11
arruabarrena (Join Date: 16th April 2006; Total Posts: 279)
baresi70 (Join Date: 5th January 2006; Total Posts: 0)
bgd2007 (Join Date: 18th April 2006; Total Posts: 111)
bula (Join Date: 7th May 2006; Total Posts: 0)
lupu90 (Join Date: 7th May 2006; Total Posts: 0)
maceda (Join Date: 19th December 2005; Total Posts: 0)
maradona (Join Date: 5th January 2006; Total Posts: 0)
sergiuseling (Join Date: 8th May 2006; Total Posts: 7)
sheva (Join Date: 30th September 2005; Total Posts: 3)
totti_10 (Join Date: 2nd December 2005; Total Posts: 0)
van basten_9 (Join Date: 2nd December 2005; Total Posts: 0)

Scor final: Angelina Jolie vs STEAUA MANIA: 32-12

Cu alte cuvinte, Angelina l-a UMILIT pe mania contrar tuturor previziunilor! :D

STEAUA-MANIA
10th May 2006, 12:45
Lidia,ce satisfactie ai..LOL...GET A LIFE:D
Jolie si-a mobilizat lumea de pe YM lol:D Eu chiar am rugat pe un anumit user de pe ols,sa nu ma voteze:D
Oricum,fara cele anulate,am pierdut la 1 vot:D Tinand cont ca voturile impotriva mea de au fost opera dinamovististilor,rapidistilor,ceferisti,nu ma surprinde rez final:D Au votat impotriva mea,pt ca le stau in gat(ce bine e:D ) Putea sa fie oricine vs me,oricum ar fi votat pe celalalt:)))

Lidia
10th May 2006, 12:55
Lidia,ce satisfactie ai..LOL...GET A LIFE:D
Jolie si-a mobilizat lumea de pe YM lol:D Eu chiar am rugat pe un anumit user de pe ols,sa nu ma voteze:D
Oricum,fara cele anulate,am pierdut la 1 vot:D Tinand cont ca voturile impotriva mea de au fost opera dinamovististilor,rapidistilor,ceferisti,nu ma surprinde rez final:D Au votat impotriva mea,pt ca le stau in gat(ce bine e:D ) Putea sa fie oricine vs me,oricum ar fi votat pe celalalt:)))

dupa explicatiile care le dai vis-a-vis de pierderea ta se vede cat de mult nu ti-a pasat :happy

fie ma... ai pierdut la 1 vot... ar sti vorba aia... cand pierzi trenul nu mai conteaza ca ai intarziat 5 min sau doua ore :drak:

bgd2007
10th May 2006, 13:11
STEAUA-MANIA rules!
La restul- frustrarea RULES!
Apropo, ARDEALUL LA FOTBAL<=0

DanielAndrei
10th May 2006, 13:25
cred ca am facut o prostie votandu-l pe maniac...devine din ce in ce mai penibil

Lidia
10th May 2006, 14:25
cred ca am facut o prostie votandu-l pe maniac...devine din ce in ce mai penibil
Ai pus punctul pe i ... :ok:

Paul
10th May 2006, 14:49
dupa explicatiile care le dai vis-a-vis de pierderea ta se vede cat de mult nu ti-a pasat :happy

fie ma... ai pierdut la 1 vot... ar sti vorba aia... cand pierzi trenul nu mai conteaza ca ai intarziat 5 min sau doua ore :drak:

Hai sa`ti spun un secret. Daca S.M. vroia sa castige o facea printr-o miscare simpla. Imi zicea : bre Paulica , hai ca dau o palinca , da vreau sa`l vad pe dinamovist raspuns.

Cum in lista mea de YM , am vre`o 30 de stelisti , le dadeam link direct si avea 30 de voturi cu ochii inchisi.

raja_bell
10th May 2006, 14:53
realmadrid.com

Eu cel putin am o scuza, nu stau in Spania . Fata de cei care stau in provincie la noi, pe mine ma costa un drum pana acolo de 100 de ori sa merg pana acolo

esenta este aceeasi! ;)
nu te poti jigni pe cineva daca si tu esti in aceeasi barca! de unde stii ca respectivii suporteri nu sunt mult mai saraci decat tine?
resepecta-i pentru ceea ce sunt, nu in functie de echipa sustinuta sau nr. meciurilor vazute live! :ok:

la restul bazaconiilor despre steaua, comunisti, ceasca etc. nu are rost sa raspund. prea multe legende din popor, prea multe aberatii nefondate, recitate mecanic de diferiti indivizi pe care steaua-mania ii numeste frustrati! pe buna dreptate, as adauga eu!

Lidia
10th May 2006, 14:58
Hai sa`ti spun un secret. Daca S.M. vroia sa castige o facea printr-o miscare simpla. Imi zicea : bre Paulica , hai ca dau o palinca , da vreau sa`l vad pe dinamovist raspuns.

Cum in lista mea de YM , am vre`o 30 de stelisti , le dadeam link direct si avea 30 de voturi cu ochii inchisi.

de paulica... si acu tre sa apreciem ca stelistii nu s-or mai dat la blaturi asa cum le este in obicei? :drak:

Paul
10th May 2006, 15:03
niciodata nu au facut blaturi stelistii ...
chiar daca unii au senzatia ,ca daca aici in Arena se lupta un stelist cu alt user , castiga stelistu :D
tehnica Y!M e specifica dinamovistilor , care cand a fost Steaua vs DInamo , s-au mobilizat la maxim in perioada votului ca sa nu piarda la scor :D

Nu ne ocupam cu asa ceva. Atunci , cel mai simplu am face : sa vedem cine are mai multi amici pe aici si putere de convingere.

Exact cum as face provocare Paul vs Lidia , si tu poate ai 20 de amici si mai convingi inca 20 (dintre neutrii) + 10 voturi de la dusmanii mei + votul meu ==> faci 51 de voturi

Iar eu dau un spam pe YM , votati cu mine si am deja 30. Mai da nustiu care inca un spam (votati paulica) ==> se fac 60

Mai adaugam voturile pe care le obtin in mod natural , si scorul devine 100 - 51 :evil:

Dar din fericire nu ne ocupam cu asa ceva :D

DanielAndrei
10th May 2006, 15:07
dc vorbesti aiurea si mult?? numai tu ai lista de YM plina?

Lidia
10th May 2006, 15:08
lasa mai paulus... nu te mai scuza atata... stii vorba aia: cine se scuza se acuza :D

hmmm... mie niciodata nu mi-a trecut prin cap sa fac astfel de calcule si scenarii. Asta ma face sa cred ca esti expert in astfel de lucruri. :D Unde ti-ai facut stagiul? :evil:

Paul
10th May 2006, 15:15
sub directa intremare a lui Dr."Tata" Jean Padureanu

t.b.
10th May 2006, 17:24
Apropo, ARDEALUL LA FOTBAL<=0


Ia auzi acolo... Oare unde s-a jucat prima oara fotbal pe teritoriul actual al Romaniei? Sa fie oare in Moldova? Hm... n-as crede.
Astea au fost echipele care-au participat la primul campionat in format divizionar, sezonul `32-`33
Ripensia Timisoara, CFR Bucuresti, Gloria CFR Arad, Crisana Oradea, Tricolor Ploiesti, Romania Cluj, Soimii Sibiu, Universitatea Cluj, CAO Oradea, Venus Bucuresti, Unirea Tricolor Bucuresti, RGMT Timisoara, AMEFA Arad, Brasovia Brasov.
Asadar nr. de echipe/oras:
Bucuresti 3
Cluj, Timisoara, Oradea, Arad 2
Brasov, Ploiesti, Sibiu 1

Pe regiuni:
Transilvania+Banat: 8
Muntenia: 4
Moldova: 0

Din punct de vedere istoric am cam lamurit-o. Hai sa vedem si din punct de vedere al performantelor:

echipe care au castigat campionatul Romaniei
Transilvania+Banat:
Chinezul Timişoara de 6 ori
UTA Arad de 6 ori
Ripensia Timişoara de 4 ori
Colţea Braşov
UDR Reşiţa
ICO Oradea

Moldova
0

echipe care au castigat Cupa Romaniei
Transilvania+Banat:
Ripensia Timişoara de 2 ori
UTA Arad de 2 ori
Metalul Reşiţa
Progresul Oradea
Poli Timişoara de 2 ori
Arieşul Turda
"U" Cluj
Jiul Petroşani
Gloria Bistriţa

Moldova
0


Deci am lamurit si ca performante


Asa ca pe viitor, documenteaza-te inainte sa faci scrii tampenii pe forum.

Lidia
10th May 2006, 17:35
t.b. intotdeauna bine documentat :D :ok:

bgd2007
10th May 2006, 18:05
Ia auzi acolo... Oare unde s-a jucat prima oara fotbal pe teritoriul actual al Romaniei? Sa fie oare in Moldova? Hm... n-as crede.
Astea au fost echipele care-au participat la primul campionat in format divizionar, sezonul `32-`33
Ripensia Timisoara, CFR Bucuresti, Gloria CFR Arad, Crisana Oradea, Tricolor Ploiesti, Romania Cluj, Soimii Sibiu, Universitatea Cluj, CAO Oradea, Venus Bucuresti, Unirea Tricolor Bucuresti, RGMT Timisoara, AMEFA Arad, Brasovia Brasov.
Asadar nr. de echipe/oras:
Bucuresti 3
Cluj, Timisoara, Oradea, Arad 2
Brasov, Ploiesti, Sibiu 1

Pe regiuni:
Transilvania+Banat: 8
Muntenia: 4
Moldova: 0

Din punct de vedere istoric am cam lamurit-o. Hai sa vedem si din punct de vedere al performantelor:

echipe care au castigat campionatul Romaniei
Transilvania+Banat:
Chinezul Timişoara de 6 ori
UTA Arad de 6 ori
Ripensia Timişoara de 4 ori
Colţea Braşov
UDR Reşiţa
ICO Oradea

Moldova
0

echipe care au castigat Cupa Romaniei
Transilvania+Banat:
Ripensia Timişoara de 2 ori
UTA Arad de 2 ori
Metalul Reşiţa
Progresul Oradea
Poli Timişoara de 2 ori
Arieşul Turda
"U" Cluj
Jiul Petroşani
Gloria Bistriţa

Moldova
0


Deci am lamurit si ca performante


Asa ca pe viitor, documenteaza-te inainte sa faci scrii tampenii pe forum.



Eu nu "fac scriu" nimic!
Eu vorbesc de situatia ACTUALA, nu de sezonul 1932-1933!(pe care nici bunicu' nu l-a prins din nefericire)

Si alta data sa citesti mai bine un mesaj,spuneam


Ardealul la fotbal e 0

Am pomenit ceva de Banat sau de Moldova?
Ardealul la NIVEL NATIONAL e 0 la fotbal IN MOMENTUL DE FATA(2006) nu in 1930 toamna!
IA CLASAMENTUL RETURULUI!!!!!!!!!!!!
Traiesti in prezent sau in trecut??


Sa reformulez,poate intelegi:
SEZONUL ACESTA ARDEALUL E 0 LA FOTBAL.
ACUM E CLAR?
Istoria invat-o tu poate o dai la BAC!

t.b.
10th May 2006, 18:51
In clasamentul actual, cea mai bine clasata echipa din Moldova e Poli Iasi, pe locul 10. Trei echipe din Ardeal sunt mai bine clasate.

Asa ca ramane cum am stabilit:
Ardeal = istorie, traditie si rezultate
Moldova=0
Afirmatii valabile in prezent, trecut si viitor ;)

Tinere de BAC am scapat de mult, tie iti doresc insa multa bafta la dificilul (pentru unii) examen de capacitate. Poate din a 3-a incercare reusesti si tu sa scoti 5-ul.

bgd2007
10th May 2006, 20:12
Mai baiatule,ia clasamentul RETURULUI unde OTELUL este pe locul 3(trei).(vezi pe GSP)
Si nu o mai drege acum,ti-ai sters data nasterii de la profil,era anul 1987(deci ar trebui sa ai aprox 18-19 ani,dar constat cu stupoare ca tu inca vorbesti despre "capacitate")!
Apuca-te de invatat ca vine bacul intr-o luna si tu pierzi vremea pe internet.
Oricum sunt mai in varsta decat tine!
Mai studiaza!

Uite daca vrei,te provoc la un duel,in arena,cu probleme de clasa a-5-a(ca nu cred ca stii mai grele).
Tu imi dai una.Eu iti dau una.
Sa vedem pentru cine e grea capacitatea,OK?
Iar daca refuzi,se subintelege...

Hai sa incepem:eu ti-o zic de acum pe a mea:

Sa se cerceteze daca numarul 2005^2006 +2 ^2004 este prim sau nu.
daca termini, ocupa-te de 2005^2004 +2^2006.(ca sa fim in ton cu anii)

Asta asa mai banal,ca pentru inceput,sa vedem daca ai facut clasa a-5-a cu sau fara frecventa la matematica.
Mult succes domnul stUdent.
Solutia trebuie data pana joi,11 mai 2006,ora 20.00(stiu ca ardelenii sunt mai domoli).
Abia dupa ce o rezolvi,imi dai si mie una,cu timp de lucru.
(incepem cu tine pentru ca ai spus ca esti foarte destept si de aceea rezolva tu prima problema.)
Nu poti sa spui ca matematica nu e domeniul tau.Notiuni de clasa a-5-a ar trebui sa stie oricine,ca doar a dat capacitatea adusa de tine in discutie)
Multa bafta!!!

Lidia
10th May 2006, 20:17
t.b. ioi ce greseala ai facut... nu trebuia sa-i dai nas cu scoala ca abia asteapta. O sa-ti insire toate notele, mediile, examene care le-a dat, ca-i cel mai tare din grupa... bla bla bla... Dupa ce o sa-ti insire pe thread o sa te ia si pe PM. Mie mi-a umplut inbox-ul si pana nu l-am amentat ca il pun pe ignore nu s-a potolit. Apoi l-a luat pe AJ, dar asta cum ii spurcat de gura o scapat repede :D
Are scai si se agata de tot ce prinde. Dar crede-ma, nu merita... e boring...

iooooooooii... acu am vazut... s-a mutat la Cluj... pana la urma s-a convins si el ca Clujul e mai tare decat Galatiul :happy

metallic_rain
10th May 2006, 20:55
Mai prietene, dar s-a schimbat cumva regulamentul si se fac si clasamente pe retur care se omologheaza si eu nu stiu? La noi in sat n-o venit nici o depesha pe tema asta. Si ca tot sunteti pe locul 3 conform GSP.. aveti cumva pretentii si la UEFA ceva? :))

bgd2007
10th May 2006, 21:11
Mai prietene, dar s-a schimbat cumva regulamentul si se fac si clasamente pe retur care se omologheaza si eu nu stiu? La noi in sat n-o venit nici o depesha pe tema asta. Si ca tot sunteti pe locul 3 conform GSP.. aveti cumva pretentii si la UEFA ceva? :))

Pur si simplu un astfel de clasament exista,si arata nivelul echipelor doar in retur.Altceva nici nu am spus.

t.b.
10th May 2006, 22:39
Mai baiatule,ia clasamentul RETURULUI unde OTELUL este pe locul 3(trei).(vezi pe GSP)


Frectie la picior de lemn clasamentul returului



Si nu o mai drege acum,ti-ai sters data nasterii de la profil,era anul 1987(deci ar trebui sa ai aprox 18-19 ani,dar constat cu stupoare ca tu inca vorbesti despre "capacitate")!
Apuca-te de invatat ca vine bacul intr-o luna si tu pierzi vremea pe internet.

Nu am avut niciodata in profil data nasterii, cei de pe forum pot sa-ti confirme, poate ai tu ceva puteri paranormale, dar de data asta au dat gres cu vreo 4 ani. Ala cu BAC-ul era King, poate ne confunzi... in fine putin imi pasa ce crezi




Uite daca vrei,te provoc la un duel,in arena,cu probleme de clasa a-5-a(ca nu cred ca stii mai grele).
Tu imi dai una.Eu iti dau una.
Sa vedem pentru cine e grea capacitatea,OK?
Iar daca refuzi,se subintelege...

:happy
Vad ca intreg universul tau graviteaza in jurul matematicii, cam trist pt tine, sa stii ca nu prea-ti foloseste la nimic in viata de zi cu zi.


Nu accept provocarea, recunosc ca nu-s pasionat de matematica, de cand am terminat liceul nu am mai folosit-o si iti zic eu ca poti sa traiesti bine-mersi fara ea.


Totusi ca sa-ti inchid gura o sa-ti raspund la astea, doar la astea.



Hai sa incepem:eu ti-o zic de acum pe a mea:

Sa se cerceteze daca numarul 2005^2006 +2 ^2004 este prim sau nu.


se imparte la 17.




daca termini, ocupa-te de 2005^2004 +2^2006.(ca sa fim in ton cu anii)

se imparte la 29


Randul tau:
Ia estimeaza nr. de cifre al lui 2005^2006 +2 ^2004 :evil:



t.b. ioi ce greseala ai facut... nu trebuia sa-i dai nas cu scoala ca abia asteapta. O sa-ti insire toate notele, mediile, examene care le-a dat, ca-i cel mai tare din grupa... bla bla bla... Dupa ce o sa-ti insire pe thread o sa te ia si pe PM. Mie mi-a umplut inbox-ul si pana nu l-am amentat ca il pun pe ignore nu s-a potolit. Apoi l-a luat pe AJ, dar asta cum ii spurcat de gura o scapat repede
Are scai si se agata de tot ce prinde. Dar crede-ma, nu merita... e boring...

Mi-a trimis si mie un PM cu titlu sugestiv "Pune mana pe carte" :D i-am raspuns ceva pe-acolo la vrajeala (ca asa-s ardelenii politicosi :D ), precizandu-i totusi sa nu se oboseasca sa-mi raspunda :D

bgd2007
11th May 2006, 13:33
:) :) :) :)

Pai nu asa ,trebuie sa demonstrezi faptul ca alea se divid cu ce ai zis tu!Tu asa dai o solutie,fara sa justifici?
Ca asa facem repede cu matlab sau facem un program(desi nu poti lucra direct in C++ de exemplu cu numere asa mari,insa daca esti student,sigur stii)!!!
La problema ta,nr are 6625 de cifre.(este banala,ia formula pentru nr de cifre din reprezentarea in baza 10 a unui nr natural->adica 1+[logaritm zecimal din n](parte intreaga)


Apropo de matematica,chestiile astea sunt de cultura generala(matematica de clasa a-5-a),nu e vorba ca esti sau nu pasionat,daca cineva nu stie asa ceva,sunt semne de intrebare asupra modului cum a promovat examenul de capacitate!
Si daca chiar vrei sa stii,eu "is" student la matematica-informatica, si cu asta ma ocup in viata de zi cu zi,si o sa ma ocup toata viata(informatica), nu e deloc "trist"!!:) :)Nu am de gand sa fac mate-info pentru a deveni manager de hotel:)(vezi la altii)

Pe Lidia las-o in pace pentru ca se contrazice singura.
Pe de o parte spune ca m-a pus la ignore,pe de alta vad ca a citit posturile mele din moment ce a intervenit!
Cert este ca eu o am in lista de ignore si nu pot vedea ce spune doar daca e citata de altii.
Nu mai discut cu persoane care fac o afirmatie fara sa o probeze si se considera superioara doar ptr ca s-a nascut intr-o anume "provinice" a... Romaniei(stie ea).
Si nu era vorba de faptul ca ma laud,problema a fost ca ea afirma ca sunt incult si nu cunosc istorie(fara nici o argumentare),si eu am pus-o in tema ca am participat chiar la o olimpiada nationala de istorie,deci nu am cum sa nu stiu despre Alba-Iulia si alte vrajeli.Atata tot.Nu m-am laudat si nici nu am de gand sa ma laud.Insa cand unii ma fac incult gratuit,trebuie sa ripostez,nu?Desi nu merita efortul de a-i demonstra contrariul.
Iar apropo de Angelin Jolie(forumistul acela cu cel mai penibil nick posibil) si pe el il am in lista de ignore,asa ca poate sa stea linistit cu PM-urile lui la mine in mod cert nu ajung.
deocamdata el sa-si "ispaseasca" suspendarea!

Apropo,daca zici ca ai 4 ani de cand ai dat BAC-ul inseamna ca suntem de-o seama, pentru ca eu sunt in anul 4!Asa ca nu mai privi de sus!

NUmai bine!
PS:Scuze ptr PM-ul cu "pune mana pe carte" insa nu stiu de ce am vazut eu la tine anul nasterii 1987-ma rog nu mai conteaza!In orice caz raspuns la el nu am primit!!

Triphat
11th May 2006, 13:47
A castigat Angelina Jolie. Dar tot nu-mi place ca e dinamovist, adica ceferist, dar sigur a tinut cu dinamo inainte sa promoveze CFR. :no:

bgd2007
11th May 2006, 13:49
A castigat Angelina Jolie. Dar tot nu-mi place ca e dinamovist, adica ceferist, dar sigur a tinut cu dinamo inainte sa promoveze CFR. :no:

exact!
Tot zicea ca sustinea pe CFR si in C(ce gluma buna).
Cand era CFR-ul in C,probabil el saracul nici nu stia unde e stadionul CFR, el sustinea atunci pe DINAMO!!
Si mai vrea sa spuna ca atunci cand era Universitatea in A si CFR in C,el sustinea pe CFR!
Cine crede asa ceva?

Lidia
11th May 2006, 13:58
hahaha... bgd-ul asta nu intelege decat ce vrea el si le potriveste asa cum ii place.
Nu am zis ca l-am pus pe ignore ci ca doar l-am amenintat ca-l pun pe ignore daca mai imi umple inbox-ul...
asta e din PM-ul care i l-am trimis:

ma bucur sincer ca ti-am adus o bucurie si sper ca te-a ajutat sa treci mai usor pe langa toate frustrarile care le-ai avut aici. :D

Acu ca ti-am facut si eu o bucurie, te rog frumos sa faci si tu una mica... nu mai imi trimite PM-uri. Nu imi sta in fire sa bag pumnul in gura cuiva (a se intelege sa pun pe ignore un user) si nici nu am facut-o pana acu... dar cred ca am sa o fac cat de curand. Pricepe odata si pentru totdeuna. Nu ma intereseaza cine esti si ce esti. PRICEPE...
cum dupa asta nu am mai primit nici un PM de la el nu l-am pus pe ignore... Nu aveam nici un motiv... in plus ma mai distrez si eu vazand cat e de aberant... :evil:
Ah ce ma bucur ca m-a pus pe ignore... pot sa-l injur fara drept de apel :drak:

t.b. cred ca ai sesizat tonul ultimului lui mesaj :D Te-a periat bine sau a mai lasat ceva scame? :happy

bgd2007
11th May 2006, 14:08
Penibil,Lidia, PENIBIL!

Lidia
11th May 2006, 14:28
This message is hidden because Lidia is on your ignore list.

Penibil,Lidia, PENIBIL!
:happy
da vad ca te joci cu add/remove din ignore list... te mananca sa vezi ce scriu... :happy :happy
Daca nu citeai nu aveai reactia asta... adica nu imi dadeai paste sa ma convingi ca sunt pe lista ta de ignore. Esti penibil ma... si o curca cu creierul ei mic ar fi gandit mai bine ca tine. Putin imi pasa ca sunt pe ignore. Autoflateaza-te in continuare ca daca nu o faci tu nimeni nu o va face :evil:

bgd2007
11th May 2006, 22:18
Stai linistita,nu vad ce scrii.
Doar am intrat odata ne-logat si atunci am vazut toate mesajele.
Oricum fa-ti mai departe meseria de avocat.

Lidia
11th May 2006, 22:33
cata prostie umana!!!... lui asta ar trebui sa i se faca monument :happy

bei moldovene... data viitoare nu uita sa pui bifa pe casuta Remember Me... nu de alta dar sa nu mai citesti mesaje fara sa vrei :evil:

raja_bell
12th May 2006, 09:15
cata prostie umana!!!... lui asta ar trebui sa i se faca monument

mai incet cu aprecierile astea. nu de alta, dar mai stiu eu cativa cu ... statuie! ;)

Lidia
12th May 2006, 09:43
mai incet cu aprecierile astea. nu de alta, dar mai stiu eu cativa cu ... statuie! ;)
aaaa... si esti mandru de a ta? :P

raja_bell
12th May 2006, 10:44
dar tu de a ta? :P :D
hai sa lasam replicile de gradinita! :drak:

Lidia
12th May 2006, 12:13
dar tu de a ta? :P :D
hai sa lasam replicile de gradinita! :drak:
cine a inceput si cine s-a bagat ca musca in lapte? :evil:

Ursu carpatin
12th May 2006, 16:41
Mă bucur să văd că Angi a cāştigat şi fără votul meu!

Angelina Jolie
12th May 2006, 20:22
Aiaiaiaiaiai, ce si-o mai sustinut cauza mania pe aici. Mai ceva ca in Arena. Acum daca as fi domn nu i-as mai pomeni nimic, dar cum nu merita atata din partea mea trebuie sa-i spun: TE-AM UMILIT BAIETZASH!!! Si mai urmeaza numai sa ne intersectam pe undeva pe forum.
ESTI PRAF SI PULBERE MAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! JENAAAAAAAAAAAAAAANT!:D

bgd2007
12th May 2006, 21:11
Hopaa,
s-au facut gratieri?
Bine ati revenit pe forum!
Sa fiti mai cuminti de acum incolo!!
Totusi sa felicitam adversarul(Angelina Jolie)
pentru castigarea disputei!(eu tin cu Steaua)

Angelina Jolie
12th May 2006, 21:34
Ma individ, disputa NU era steaua-CFR! Daca nici pana acum nu ai inteles asta, esti pierdut pentru omenire.
PS: Nu cumva sa-mi mai dai vreun PM ca te injur direct.:D

Ursu carpatin
12th May 2006, 21:40
Hopaa,
s-au facut gratieri?
Bine ati revenit pe forum!
Sa fiti mai cuminti de acum incolo!!
Ce umor ai!!! Păi revenirea noastră poate fi coşmarul tău! :ciocan: Aşa că şezi blānd. Şi nu īncerca PM-uri, că s-o auzit şi prin UE ce obiceiuri ai!

Angelina Jolie
12th May 2006, 21:45
Nu ca poate ursule, SIGUR. Aia-i bistos, cum zice englezu'.

bgd2007
12th May 2006, 21:46
Deci, ... BAFTA!!
Vreti sa ma provocati?
Nu tineee.
"frectie la picior de lemn"
HAI STEAUA!!!!

Ursu carpatin
12th May 2006, 21:48
Englezul zice veribistos! Oricum am nervi, că am stat 5 zile īn plus banat, amu trebe să recupere, aşa că pune ceva pe ţeje repede! Las-i pe ăştia care nu ştiu nici acum de se s-au luptat pe aici, şi hai să facem treabă! OK?

Angelina Jolie
12th May 2006, 21:48
Esti penibil mai galatzan. Scoate in primul rand CLUJUL de la locatie, ca ne faci de mandra minune.
EDIT: Evident mi-o dat iar PM genialul. Nu mai poate fara mine. Data viitoare il injur rau de tot.:D

bgd2007
12th May 2006, 21:53
Asta e un forum de sport,lasati off-topicul.
Vorba multa,saracia omului.
Deci,
HAI STEAUA!!!!

Angelina Jolie
12th May 2006, 21:56
Ma trilulilu crocodilu, tu stii citi? Aici e ArenA maaaaaaaaaaaaaaaaaaa, stii locul ala unde demonstrezi ca esti cu 5 minute mai destept decat unii stelisti. Exemplu pentru aprofundare: tu si mania.:lol:

Ursu carpatin
12th May 2006, 21:57
Şi te-am rugat să te apuci de trimis PM-uri! Spune ce n-ai priceput că-ţi traduc! Angi, ăsta ce limbă vorbeşte?

bgd2007
12th May 2006, 22:01
"Intelijanta" nu se masoara in minute,stimabile!Mai studiaza,mai studiaza!
Apropo,stii bancul cu Einstein?
Einstein se intalneste la o conferinta cu mai multe persoane si ii intreaba pe fiecare ce IQ au.
Primul zice:
am iq 150
mai asteapta putin ca vorbim despre teoria relativitatii
Al doilea:
124
asteapta si tu ca vom discuta despre mecanica cuantica
Al treilea:
eu am iq 15
La care Einstein:
HAI STEAUA!!

Angelina Jolie
12th May 2006, 22:01
Stai sa vezi cand incepe si cu tine.:D Asta are mania PM-urilor. Nu mai scapi de el decat daca-l injuri. Sa-ti zica Lidia.
Ma tu ori vrei sa pari simpatic, ori nici nu-ti dai seama ca-i faci prosti pe stelisti. Una din 2. Oricum cu mine nu-ti merge fiule. Sunt destui oameni pe care ii apreciez aici, dar nu e cazul tau. LIBEEEEEEEEEER!

bgd2007
12th May 2006, 22:02
Şi te-am rugat să te apuci de trimis PM-uri! Spune ce n-ai priceput că-ţi traduc! Angi, ăsta ce limbă vorbeşte?

Ruseste!
Mai exact,cred ca avem o problema tehnica.Anume,sunteti pe lista mea de ignore si nu-mi parvin e-mailurile de la voi.Se duc in hiperspatiu.N-am timp sa le caut.
V-am trimis doar niste mail-uri de bun venit.

Angelina Jolie
12th May 2006, 22:04
Ma licurici, daca am fi pe ignore nu ne-ai raspunde la toate mesajele, mai geniu nedescoperit.:lol:
Si eu de bun regasit ti-am zis ce ti-am zis. Aia e parerea mea despre tine, dar nu o postez pe forum sa nu iau avertisment.

Ursu carpatin
12th May 2006, 22:05
No, bancul e fain! Dar n-am īnţeles cum de-i faci handi pe stelişti? Sau nu ţi-ai dat seama?

t.b.
12th May 2006, 22:07
HAI STEAUA!!!!

Saracutul de el, ce confuz e.... :rolleyes: La locatie si-o bagat Cluj, la echipa favorita Otelul cand el de fapt ii stelist.


i-am zis frumos sa-si schimbe locatia, vad ca n-o mers cu vorba buna asa ca:
SCHIMBA-TI BA LOCATIAAAAAAAAA, trece acolo Galati, Bukale ce vrei tu numa` nu Clujul, ca-i forum public asta. Sa nu-mi spui ca ti-e rusine ca esti galatean :evil:

bgd2007
12th May 2006, 22:07
Stai sa vezi cand incepe si cu tine.:D Asta are mania PM-urilor. Nu mai scapi de el decat daca-l injuri. Sa-ti zica Lidia.
Ma tu ori vrei sa pari simpatic, ori nici nu-ti dai seama ca-i faci prosti pe stelisti. Una din 2. Oricum cu mine nu-ti merge fiule. Sunt destui oameni pe care ii apreciez aici, dar nu e cazul tau. LIBEEEEEEEEEER!

E-mailurile sunt cu "directie unica".
Am spus eu ca nu sunt si niste suporteri stelisti mai saraci cu duhul?
Eu consider ca STEAUA e cea mai buna echipa din Romania,atata tot,nu sunt suporter fanatic sau altceva.
De altfel mi s-a cam acrit de dl Behehecali.

bgd2007
12th May 2006, 22:09
Saracutul de el, ce confuz e.... :rolleyes: La locatie si-o bagat Cluj, la echipa favorita Otelul cand el de fapt ii stelist.


i-am zis frumos sa-si schimbe locatia, vad ca n-o mers cu vorba buna asa ca:
SCHIMBA-TI BA LOCATIAAAAAAAAA, trece acolo Galati, Bukale ce vrei tu numa` nu Clujul, ca-i forum public asta. Sa nu-mi spui ca ti-e rusine ca esti galatean :evil:


Bre stapane,care-i problema?
Poate chiar m-am mutat la Cluj,cine stie?
Sau poate sunt doar in vizita,si atunci evident,"locatia" in care ma aflu acum e CLUJ.
Ce,e teritoriu interzis?

Angelina Jolie
12th May 2006, 22:10
Precum zicea si tb: SCHIMBA BAAAAAAAAAAA LOCATIAAAAAAAAAAAAAAAA! Nu meriti sa fii clujean.
Daca te-ai mutat la Cluj apoi o sa-ti aplicam si niste corectii fizice mai baiete.:D

Hopshio
12th May 2006, 22:11
ai mah da ce disputa...2 vs 1....sau 3 vs 1?? bgd mergi imbatate sa ai umpic de curaj:P

bgd2007
12th May 2006, 22:14
Lasa-i ca-s faini clujenii astia!Or fi beti?(tu ai spus-o ,sa nu se supere pe mine).

Hai ca nu ma imbat,ma duc la culcare.Mai discutam cand o sa se trezeasca Angi.(fara suparare,scrie la profil ca ii place alcoolul- nu numa' ca-i place, dar e un interes ptr el alcoolul.)

Raspuns pentru T.B.:Nu mi-e rusine ca sunt roman!!

t.b.
12th May 2006, 22:15
Poate chiar m-am mutat la Cluj,cine stie?


Eu am zis sa ti-o schimbi, apai treaba ta cum, aici vad 2 variante
1. ti-ai pus aiurea Clujul si in cazul asta solutia e aici: http://onlinesport.ro/forum/profile.php?do=editprofile
2. chiar esti prin Cluj (varianta putin probabila, da` analizam toate variantele) si atunci solutia e: Lasa-ne, lasa-ne :cya:

Angelina Jolie
12th May 2006, 22:16
Da eu is cam mahmur ce-i drept. Meri culca-te si scoate UNICUL ORAS de la locatie. Pune galatz'.

Hopshio
12th May 2006, 22:16
bgd acuma cand vin si eu u pleci...ma faci sa sufar:((

bgd2007
12th May 2006, 22:19
sorry lupta-te tu cu astia ca mi-e somn.
Good night,Transilvania!

Hopshio
12th May 2006, 22:21
io sa ma lupt?? cu tine vroiam sa ma lupt..dar tu pleci..pleci fara sa imi spui nimik..:( de ce??:( tre sa sufar:(

Angelina Jolie
12th May 2006, 22:23
Aiaiaiai ma bgd, esti neiubit de nime' ma, asta e adevarul.:D Oare de ce?

Hopshio
12th May 2006, 22:25
ca pleaca de la intalniri...fara sa zica nimik..ma lasa cu ochii in balta..sau nu asa era replica??

Angelina Jolie
12th May 2006, 22:26
Lasa ca vede el cand il prindem. O sa ii scoatem un ochi si o sa i-l aratam.:D

Hopshio
12th May 2006, 22:28
da sa stii ca asa facem..il prindem..scoatem ochiu si il bagam in cea mai mare balta sa se invete minte...!!!asa.si am pus punct.

Angelina Jolie
12th May 2006, 22:29
In balta cu scursuri le la combinatu' din galatz.:D

Hopshio
12th May 2006, 22:30
cred ca esti beat...:P

Angelina Jolie
12th May 2006, 22:30
Am fost aseara, acu is doar mahmur si cu chef de scandal.:D

Hopshio
12th May 2006, 22:31
?? vrei scandal mah..vrei scandal?? fatzi programare ca io is inaintea ta:P

Angelina Jolie
12th May 2006, 22:33
Na na, stai la rand ma, ca io cu bgd ne certam de mult bre. Apoi mai e ursu, tb, Lidia, sunt destui care vor sa ii scoata ochii.:D

Hopshio
12th May 2006, 22:35
da io am zis de ochi..:P..ok? tu te certi io ii scot ochii..ursu il tine...lidia ii acopera gura cu ceva sa nu urle...si ii rezolvam noi pe toti...DAR EU II SCOT OCHI..:p

Angelina Jolie
12th May 2006, 22:37
Si tb ii da cu o jorda de otel de la combinat peste spinare.:D

Hopshio
12th May 2006, 22:38
no vezi..nu tre sa ne certam...ne rezolvam noi cumva...lucram in grup:P

Angelina Jolie
12th May 2006, 22:40
In haita. Lupii care sfasie oaia (no offence intended).
No gata ma ca l-am speriat. Luam o pauza.

Hopshio
12th May 2006, 22:42
da si vine si jiji becali sa apere oaia:P

Lidia
13th May 2006, 00:02
...lidia ii acopera gura cu ceva sa nu urle...si ii rezolvam noi pe toti...DAR EU II SCOT OCHI..:p
ai de-ati sti voi cu ce o sa i-o umplu!!!... pot sa iau material si de la voi? :D :evil:

Angelina Jolie
13th May 2006, 00:04
Asa Lidia, musca din adversar. Las ca am venit eu sa te sustin.

Lidia
13th May 2006, 00:12
pai trebe AJ... cat ai stat tu in carcera o trebuit sa-l umilesc singura :D

Angelina Jolie
13th May 2006, 00:13
Las ca te-ai descurcat onorabil.:lol:

metallic_rain
13th May 2006, 01:51
Dar nu mai da nici un semn de viata uni-neuronalul maniac! o fi murit (de oftica) cumva? Dumnezeu sa-l odihneasca!:drak:

Angelina Jolie
13th May 2006, 02:39
Eh, metallic, acu ca s-a intors seful nu mai are sange in el.:D

MariusTR
13th May 2006, 06:53
IARASI s-au intors ardelenii astia 2 ca sa faca scandal pe aici, scandalagii de Ursu si jolia ?

ca tot veni vorba... :
- De ce rade un ardelean in buda?
- Pentru ca tocmai s-a prins de banc

Angelina Jolie
13th May 2006, 06:56
Pocire de nume. Cer avertisment. Asa cum primesc si altii cand ii amintesc de nobila aia profesiune de a tunde oameni.
In alta ordine de idei, mi-e jena ca esti ARDELEAN! Marsh de aici.

Ursu carpatin
13th May 2006, 07:00
Ce??? E ardelean??? Ioi şi vai! Mă Angi, ăsta-i vinitură! Nu poate fi neaoş!
Şi noi luăm la şuturi numai pe cei ce merită! Tu nici asta nu meriţi! Tu poţi lua lecţii de automutilare de la favoriţii tăi, că-s mari războinici!

MariusTR
13th May 2006, 07:01
Am observat ca in toate mesajele iarasi ataci cate un forumist, te-ai intors ca sa faci scandal pe OLS?
"Marsh de aici" ? ... asa sa vorbesti tu acasa la tine in familie, buey !

Eu, sa fiu Vadim, v-as bana pe amandoi in grup compact, ca sunteti ca si Pacala cu Tandala, unde jigneste unul hop si celalalt :D

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:02
Asta ii ala pe care il vom vizita noi in Baia Mare ma. Uitasi deja? Ala de are ceva firma acolo pe strada principala ma. Mergem sa vedem cum ii merg afacerile.:D
BUEY sa ii zici la mami ta. Sa vezi daca ii place.:jerk:
Dar cum nu esti Vadim ci doar bufon la curte, taci si inghite, sau cara-te pe alt thread. :D Nu io am venit dupa tine sa te provoc ci invers.

MariusTR
13th May 2006, 07:04
Angelino, ai grija numa sa nu ma jignesti , ca iar iti iei ban si "ar fi pacat de lume" :D
Ca restul ar rasufla linistiti ;)

Ursu carpatin
13th May 2006, 07:04
Ce mă? Tu faci parte din familia lui? Sau vrei să fi adoptat?
Clar, eşti maso! No buuuuun! stai să ne facem planul, că revenim!
Nu cred că ăsta-i moroşan!!! Nu cred!!

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:06
Nu nu, n-ai grija. Ma pot abtine daca vreau, nu te ... stii tu Dabija.
Pocire de nume din nou. Angelina Jolie pentru cei care nu stiu citi.

MariusTR
13th May 2006, 07:07
Vezi numai sa nu reveniti direct pe Lista neagra, la cat sunteti de "talentati" :D

Noah bine' mah, noi suntem mamaliga si branza, mah...

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:09
Precum ziceam, are Dabija o vorba. Lasa-ne pe noi in treburile noastre si meri vezi daca cineva n-are ceva scame pe haina. Ca aici nu te-a chemat nimeni.

Ursu carpatin
13th May 2006, 07:09
Asta-i grija ta? Să nu ajungem pe-acolo? Ce ocupaţii ai! Nu mai bine meri să deschizi magazinul? Că-i şapte trecut...

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:10
Azi are zi libera ca-i sambata.:D

Ursu carpatin
13th May 2006, 07:11
Aha! Unealta-i la sertar azi! De aia stă aici şi ne enervează, că are timp!

MariusTR
13th May 2006, 07:11
Precum ziceam, are Dabija o vorba. Lasa-ne pe noi in treburile noastre si meri vezi daca cineva n-are ceva scame pe haina. Ca aici nu te-a chemat nimeni.
Eu sunt user OLS si postez unde vreau eu si cand vreau eu si am grija ca lumea sa nu injure sau sa jigneasca pe aici, mey Angelina Jolie. :ok:
Nu dureaza mult si vad ca amandoi o sa va dati pe brazda si o sa incepeti sa injurati ... si apoi iara vine pauza :D

Timisoara poate ca-i fruncea
Da noi, Cluju' suntem spatele, mah!

Ursu carpatin
13th May 2006, 07:15
Mă, uită-te-n-jur! Ce vezi?

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:22
Vede ca toata lumea il uraste.:D Ca nimeni nu-l place sau respecta, aia vede.
Si nush ce au astia azi ma da toti se cred CLUJENI. Pai maaaaa indivizi, clujenismul se mosteneste sau se obtine dupa ani de zile nu-i pentru toti pestisorii ca voi.

Ursu carpatin
13th May 2006, 07:24
Chiar aşa! Cum de-i singur īn toate luptele? Măcar cu remy de-ar pune de-o alianţă....

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:26
Sa facem o ArenA ursuleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Noi 2 si ei 2. Pfoaiaiaiaiaaiaiai ii mancam de vii maaaaaaa. Asta ca sa fim on-topic si aici ca peste tot. Noi frumosii CLUJULUI!

Ursu carpatin
13th May 2006, 07:30
Ie mă! Dar crezi că se prezintă? Tulai ce bucurie ar fi pe sufletul meu!

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:31
Pai ce-i drept sa nu prea au sange in momite, dar noi putem spera nu?:D

MariusTR
13th May 2006, 07:31
Sunteti patetici amandoi, "Noi frumosii Clujului" ... mi se face greata!
Mergeti de va culcati ca sunteti "obositi" amandoi.

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:34
Ma baiete, noi purtam o conversatie aici. Daca nu-ti place esti liber sa dispari. Eu unul nu voi plange dupa tine. Si ia si patentu' cu tine, sau ce altceva mai visezi tu pe acolo. Noi CLUJENII ITI DAM ... voie sa pleci.:D

Ursu carpatin
13th May 2006, 07:37
Mergeti de va culcati ca sunteti "obositi" amandoi.

Să ne culcăm? Acum, cānd avem pe ţeje un oarece şoricel? Nem! Stăm pe poziţii, să apărăm Clujul de intruşi! :D

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:37
Exact ursule. UNICUL ORAS!

Ursu carpatin
13th May 2006, 07:39
E, acuma să nu crezi că am īnchis porţile oraşului!! Nu! Oamenii de calitate sunt bineveniţi! Dar ceilalţi.....

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:40
Ceilalti pe Somes in jos.:D La Gherla cu ei, la "universitatea" de acolo.:D
Deci ursule, sa revenim la treburile noastre. Tu cu mierea, eu cu berea stii tu. Hai sa-i provocam in ArenA ma, dade or veni.;) Da ne trebuie motiv ca lumea ca asa zice la regulament.

Ursu carpatin
13th May 2006, 07:47
MariusTR e stelist parcă.... Unde-o fi dispărut? La tăiat tendoane, ori la tuns oi? Deja-mi lipseşte! Ce uşor te ataşezi de unii oameni!:evil:

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:50
Da cred ca-i la tuns ca-mi parea mie ca-i cam pletos. No zi ma, ii provocam sau ti-e frica?;)

Ursu carpatin
13th May 2006, 07:54
Mie mă? Provocăm! Dacă-i musai, cu plăcere! Bagă tu iniţiativa, că am ceva treburi amu!

Angelina Jolie
13th May 2006, 07:55
Pai asteptam sa vedem ma. Sa ne socotim pe ce motiv. Suntem deschisi la sugestii pana una alta.:D

Ursu carpatin
13th May 2006, 08:02
Oui! Facem anunţ oficial că aşteptăm sugestii?

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:04
E facut deja. Facem un duel cu MariusTR si remy sau mania ca poate vrea sa isi ia revansa dupa umilinta. Cautam motiv de lupta. Sariti cu idei. SERIOASE va rog.;)

MariusTR
13th May 2006, 08:12
Stai ca va dau eu anunt. Sunteti varza amandoi :D

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:13
Daca noi suntem varza atunci tu ce esti? Las ca te vedem in ArenA baietzica.;)

MariusTR
13th May 2006, 08:16
Fatzi-o singur in Arena , cum te-ai obisnuit, eu nu ma cobor la nivelul vostru...

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:20
Atunci ce mama :drak:-ului cauti aici? Hai valea. Jenantule, pic de sange n-ai in tine.

MariusTR
13th May 2006, 08:21
Eu rad de maimute , nu ma "duelez" cu ele ...
In plus va faceti singuri de ras, nu tre' sa va ajute nimeni :)

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:22
Aham, asta se vede dupa cine ne tine noua partea si cine va tine voua partea.:D Hai fa un poll pe diverse sa vedem pe cine apreciaza lumea mai mult, pe AJ sau pe MariusTR. Is chiar curios, babuinule.

Ursu carpatin
13th May 2006, 08:23
Maimuţe? Hmmmmm. Cer avertisment pt jignire! Franzelopitecul a deraiat!

metallic_rain
13th May 2006, 08:23
Hopa.... Uite inca un stelist ce face baie in fantana arteziana. Ba.... tu nu vezi ca ii provoci si nu ai nici o sansa? Meri ma cu oile ca-i dimineata si iti ocupa Steaua-Mania pashunea!

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:24
Asa ursule, ca bine zici. JIGNIREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! BAN 3 LUNI!
Metallic subtil ca de obicei.:ok:

raja_bell
13th May 2006, 08:24
da, da, din putul gandirii ...
asta iese cand ploaie este prea ... "acida" ...

Ursu carpatin
13th May 2006, 08:25
Păi şi Becalu' s-a dezis de el! Amu nu-i mai rămāne decāt sacrificiul tendonului (a se citi "jugulara")!

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:26
Exact. Arubarena hai inscrie-te in echipa cu celalalt sa avem adversar. Ca prea-l nenorocim.:D

Ursu carpatin
13th May 2006, 08:27
Arubarena, aia-i sigla echipei ASA Tg.Mureş?

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:29
No ia ce-l framanta pe el la ora asta. Pfoai ma ursule.

metallic_rain
13th May 2006, 08:29
da, da, din putul gandirii ...
asta iese cand ploaie este prea ... "acida" ...
Cumpar o vocala, imi spune si mie ce-a vrut omuletzu aici?

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:30
O consoana bre. A vrut sa zica asta ieste.:lol:

Ursu carpatin
13th May 2006, 08:30
Nici eu n-am priceput, dar m-am făcut că da!

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:31
Pai normal, sa nu il jignim. Noi vrem sa stea in povesti nu sa o ia la fuga plangand.:D

metallic_rain
13th May 2006, 08:33
daca e stelist il iertam... daca nu avem pt el:rosu: astia de la steaua au becali putini! Tap tap tap tarap tarap.... conform dj-lui ala obosit

raja_bell
13th May 2006, 08:37
lol! imi cer scuze in fata marii adunari nationale! da, am gresit o litera! insa am avut dreptate! e nasol acidul!! te face sa te pierzi in spatiu! :D
btw, normal ca e sigla ASA tg mures! :D :D :D da' vezi ca mi-a(t)i pocit numele! ahahha! asta ca tot ati pomenit de negotul cu vocale, consoane si "caciulite"! :D cer sa fiti bannati 3 zile! :rosu: :D

edit:
daca e stelist il iertam... daca nu avem pt el
vezi ca e voie cu virgule! ceeee? nu dispui de asa ceva? fii pe pace. angi vinde orice! :)

MariusTR
13th May 2006, 08:37
metallic rain, vad ca-ti arde de o pauza, mai tata...

Eu zic sa i-o dam ... pauza.

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:41
angi vinde orice! :)
Pocire de nume. BAN 5 zile. Macar tu esti amuzant ma, nu ca cel care lucreaza cu parul oamenilor.:D
Uite se facu si papagal. I-am zis faza cu NOI CLUJENII ITI DAM ... liber si deja ma parafrazeaza. Penalule.

raja_bell
13th May 2006, 08:42
pai normal ca am tinut mortis sa te jignesc si eu!!! :D :D :D
ai mai mult respect fata de arruabarrena, groparul ambrosianei! :drak:

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:44
Mda, ma scuzati domnule arrrubarrrena. Amu ti-i lega de mine ca am pus prea multi sau ce?:D
Apropo domnu' care face Baia Mare si Ardealul de rusine, nu mai vorbi la plural ca tu esti intotdeauna singur. NIMENI, NICIODATA nu iti tine partea. Trist baiete.:lol:

raja_bell
13th May 2006, 08:47
Amu ti-i lega de mine ca am pus prea multi sau ce
ceeee? ai pus prea multi "sau ce"? :D unde? in ciorba? e daunatori astia?

:happy :happy :happy

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:48
No poftim ma, asta-i de pomina. Jignireeeeeeeeeeeeee! Face apropouri la ciorba si mie mi-e pofta de o bere.:D

RajaF
13th May 2006, 08:53
Mah voi nu aveti normalul :D

raja_bell
13th May 2006, 08:53
i: - departe-i cluju'?
r:- acuma da!

:happy :happy :happy

da' cred ca gasesti bere si in judetul guvernat de un taran austriac! :D :D

raja_bell
13th May 2006, 08:54
Mah voi nu aveti normalul

pai nu mai era loc si de "normal"! ca is multi "sau ce"! :D :D

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:56
Maaaaaaa, ho ma ca zici ca-s la ora de gramatica. :( Vezi ca e unu' starsteel ce are mare nevoie de niste meditatii.

MariusTR
13th May 2006, 08:57
Bine ca stii tu gramatica... ca nu stii nici macar sa legi 2 cuvinte :D
Esti pe dinafara complet.

Angelina Jolie
13th May 2006, 08:59
Bine ma, amu pune foarfeca jos si zi-mi pe ce te bazezi cand scuipi asemenea afirmatii?
Apropo assie, propozitia se incheie cu punct daca nu stiai.;) Sau mai bine zis fraza, sau afirmatia, ce vrei tu. Oricum eu am dreptate iar tu nu, deci eu sunt destept iar tu ignorant.:lol:

MariusTR
13th May 2006, 09:02
Pai am vazut cum scrii pe aici numai cu clujisme din pestera. Numai taranii vorbesc ca si tine prin Cluj... se vede ca tu faci parte din "crema" clujenilor :D

Angelina Jolie
13th May 2006, 09:04
Daca erai o persoana inteligenta iti dadeai seama ca vorbesc asa intentionat si la misto. Dar cum nu e cazu la tine ....
Gata hai ca m-am plictisit de tine. Stai jos, 2.
MERI CU GALEATA!:D