PDA

View Full Version : SA NE CUNOASTEM MAI BINE



EDMOND_
13th December 2003, 22:52
Sunt impresionat de iubirea care exista in continuare pentru Stiinta , desi au trecut ani buni de cand Craiova Maxima a scris istorie in fotbalul romanesc!
Au trecut ani , dar am ramas " Campioana unei mari iubiri ". Pentru a ne cunoste cat de cat , cei care posteaza aici si au sufletul alb-albastru sunt rugati sa scrie aici cate ceva despre ei ... minimul necesar fiind numele sub care posteaza , orasul si tara de unde o fac!

Am sa incep eu !

EDMOND_ . CRAIOVA . lucrez in turism sunt dintr-o generatie ceva mai veche de suporteri , am fost pe stadion cand am invins pe Fiorentina si apoi la aproape toate meciurile care au urmat... Am trecut un an pe la juniorii Craiovei , am avut antrenor pe "batranul" Opris care la un moment a hotarat ca am aptitudini de portar si m-a trecut in poarta ! Mi s-a parut de neconceput si am renuntat...

ady_azzuro
14th December 2003, 14:49
ady_azzuro :yeah: Kuweit, am venit aici de 2 ani, studiez la scoala engleza mai am 2 ani si o termin, dupa accea sper sa studiez mai departe in Canada sau America :) , fac parte din generatia noua de suporteri, am fost pt prima oare pe stadion in `93 cand Craiova a invins Gloria Bistrita cu 5-1, Craioveanu facand spectacol :yeah: Am jucat la "piticii" Craiovei, grupa `88, l-am avut antrenor pe Mitachescu, fostul portar al nostru, nu prea m-am inteles bine cu el, imi facusera cei de la Madrid o oferta si nu am putut rezista :cool:
Sunt speranta Craiovei si imi doresc sa fac parte din echipa noastra ...vreodata :yeah:
Numai bine :yeah:

Albastreata
15th December 2003, 05:48
Al pentru Alb-Albastri! Desi sunt plecat de ceva ani peste Atlantic, port cu mine amintirile multimii de pe Central si de pe strazile Craiovei. Adesea retraiesc cu prietenii de aici si ei sustinatori ai Universitatii, momentele de tensiune maxima picurate cu atata patima in suflet de neuitatul Sebastian Domozina! Si cate meciuri nu am trait eu, alaturi de cutia radioului... Imi sunt intiparite in memorie versurile spontane ale poetului (ce pacat ca acum nu-l mai putem numi asa...) Adrian Paunescu: "Oltenasii mei iubiti / Ii baturati si pe Leeds!", rostite cu glas tremurat si gatuit... Savoarea informatiilor si imaginilor din presa vestica, ce ajungeau atat de greu la noi: "Craiova, teroarea Europei!", insotita de imaginile stadionului arhiplin, in tribunele caruia patimasii alb-albastri veneau in zori, urmareau meciuri in genunchi si urinau in borcane... Jucatorii Craiovei care invingeau chiar daca jucau intr-un picior, bandajati, cu sangele siroind, cu oameni lipsa, echipele "favorite" si mai ales favorizate, cu arbitrii cu tot! Cum as putea sa-l uit pe Lucescu injurandu-l pe Cirtu si imbrincind ofiterii de militie sa aduca mingea, pentru ca bineinteles copiii de mingi erau in greva (Craiova conducea pe Dinamo, prin golul lui Ciurea....). Dupa o viata traita in Orasul Alb-Albastru, nu poti inlocui Universitatea cu nimic...

Sorin
15th December 2003, 11:07
daca tot e sa ne cunoastem, il rog pe frozen sa-mi trimita prin pm , yahoo id-ul lui , am incercat sa-i dau o invitatie si nu reusesc cu id-ul pe care l-a pus si nici pm nu primeste.
Trimite-mi id-ul prin pm

nr.zece
15th December 2003, 11:10
Eu, nascut in Craiovita Noua, langa calea ferata, mutat in bucuresti odata cu parintii.
Cu sportul am cochetat, de pe la 10 ani cand avand-o profa pe fata lui Traian Tomescu si fiind dracos de fel, s-a chinuit sa faca din mine ceva:
fost la canotaj, nu s-a prins de mine ca trebuia sa ma trezesc devreme
fost la schi, dupa ce era sa mor cu ele in picioare( si ea odata cu mine) m-a dat afara.
Fotbal pe la electromagnetica si dupa aia la steaua la grupa lui satmareanu, dar la steaua nu era loc pentru unul cu ta'su dintr-un minister rival.
Culmea, performante am avut la tir, performante nationale de juniori, asta este.
Ca suporter, din fericire munca imi permite sa merg la Craiova de cate ori am chef, si majoritatea meciurilor tari le vad pe Oblemenco, in bucuresti este mult mai simplu.
De obicei nu merg in galerie, pentru ca trupa mea din Craiova nu vrea acolo.
Lucrez in vanzari, si am colegi de toate culorile.
Curiozitate, in fabrica sectia de ambalare, si carausi este formata din moldoveni si bucuresteni.
Sectia de productie este 100% Olteneasca.
Sunt recunoscut ca un recalcitrant si de multe ori colegii evita sa aiba dispute cu mine, pentru ca risca sa fie convinsi ca am dreptate chiar cand nu este cazul.
Cand Craiova pierde, au mai ramas doar cativa care isi mai permit sa ma atace, restul au pierdut duelurile.
Cam asta sunt eu, si mi-as dori sa ajung vreodata sa pot sa ajut clubul nostru in orice fel.
P.S. Cred ca suntem singurii Romani, mandri de originile noastre.

Vietnam
22nd December 2003, 16:30
Nascut in Bucuresti prin 1971 , crescut la Craiova ( pina la 7 ani jumatate din an ii petreceam la bunici impreuna cu fratele meu). mai incapatinat din fire am tinut cu Steaua pina pe la 6 ani dar dupa ce le-a tras-o Universitatea cu 2-1 in finala Cupei Romaniei am intrat in "familia alb albastra" si de atunci nu am mai plecat. Ultimul meci vazut pe stadionul Ion Oblemenco a fost cu Sportul Studentesc (3-1 pentru noi) cand am iesit campioni ultima data. Era in 1991 si eram in Craiova pentru inmormintarea bunicului meu din partea mamei ( Dumnezeu sa-l odihneasca). Imediat dupa inmormintare am plecat cu 2 unchi pe "Central" dupa care ne-am intors la pomana. Bunicul a fost un om vesel si de aceea in spiritul dacic a fost multa "veselie" si nostalgie la aceea pomana. Am o gramada de fanioane ale Universitatii dinainte de 1989 si chiar citeva poze mai neoficale ( imbracati civil) ale echipei de aur. Am chiulit de la scoala pentru meciul cu Kaiserslautern si culmea culmilor la meciul cu Benfica ni s-a dat drumul de la scoala..... ca sa ma duc si sa pling ca prostul impreuna cu mama in fata televizorului.... A fost frumos. Eroii mei sunt Balaci, Crisan ( dumnezeu sa-l odihneasca),Stefanescu, Lung, Boldici, Camataru, Negrila, Donose, Beldeanu, Purima,Tilihoi, Irimescu, Geolgau, Ticleanu, Cirtu, Ungureanu, Marcu, Badea, Ciurea, Adi Popescu, Gica Popescu. Ei au dat pentru Craiova tot ce au avut mai bun si unii continua si azi sa ofere Craiovei totul. Sunt un mare admirator al lui Gica Popescu ( si nu-l condamn ca altii ca a plecat si jucat pentru Dinamo - era jucator profesionist ). Eu nu am ura "oltenilor" din Craiova impotriva lui Dinamo ( am fost legitimat la Dinamo la sectia handbal) si nici impotriva lui Steaua ( am fost stelist totusi) sau Rapid ( tata fiind rapidist ) in schimb Netoiu are sanse mari sa intre in lumea dreptilor in doua secunde daca macar unul din gindurile mele "bune" s-ar putea indeplinii. Eu ma bucur sincer pentru orice echipa romaneasca care merge in Cupe ( indiferent cine ar fi ea) si astept cu rabdare ca Universitatea sa revina la jocul spectaculos "dinainte" si evident sa luam si noi Cupa Campionilor de citeva ori. Si-mi pare tare rau ca nu poate sa mai comenteze Sebastian Domozina o finala europeana cu Universitatea protagonista.... A fost frumos si poate sa mai fie. Hai Stiinta

Gerson
27th December 2003, 09:31
cred ca mai interesanta ar fi o prezentare mai generala, am sa incerc s-o fac eu .
Este o comunitate de suporteri foarte interesanta, pe unii ii cunosc , cu altii doar am vorbit pe messenger sau pe mirc, pe unii i-am recunoscut de pe alte forumuri. Sint in jur de 60 de membrii care au scris si au citit mare parte din mesaje,clonele nu se pun. Unii au scris putin si au citit mai mult apoi au trecut la actiune, altii au scris mai putin decat pe alte forumuri, au atacat mai putin anumite echipe, dinamo cu precadere si aici au participat mai mult la discutii tehnice despre Craiova sau discutii de cultura generala si mai putin au intrat in certuri. Unii joaca un rol activ in anumite grupari , altii au fost activi si s-au risipit prin lume.Este chiar un fel de teren neutru aici, am recunoscut persoane cu situri proprii despre craiova sau altii intre care au existat unele mici frictiuni privind care forum sa devina cel mai cel al craiovei.Este vorba despre alte doua forumuri unde intra de regula doar oltenii. Avem doi veterani dar si doi adolescenti, dar aproape toti au prefixul 2 la varsta. Avem si 4 membrii cu o medie a mesajelor mai mare de 5 pe zi: Ady_azzuro 15 , Edmond_ 9.63, Inter 6.25 dar si Ion_1 7.66 el insa este nou venit doar de putine zile si deobicei noi veniti sint mai prolifici la inceput, apoi se mai plictisesc.

Dar Ady_azzuro , Edmond si Inter merita mentionati in mod deosebit pentru prezenta lor foarte activa la acest forum

Pe cei trei ,trebuie sa-i mentionez si sa-i felicit in mod deosebit,sint foarte activi.In rest, am preferat sa nu dau nume, unii au vorbit cu mine deja dar pe alte forumuri am folosit alte nickuri, nu vreau sa-i desconspir si sa ma desconspir neprimind acceptul lor de a spune mai multe. Dar tin sa remarc ca este una dintre cele mai serioase comunitati de forumisti ai unei echipe pe acest forum.
Este o comunitate foarte importanta si interesanta:
Am sa dau mai jos lista cu cei 60 , pe multi ii cunoasteti de pe alte forumuri.Asta inseamna ca dragostea pentru Universitatea Craiova este una foarte puternica.

Ady_azzuro
Edmond
Inter
Blue
Pacala
Sorin
Oaspetele
Frozen
Albastreata
The lion king
Matrix
Gerson
Klm
vialli
Ion1
nick
nemuritor
qristi
ravelli
bluescorpion
Lion
netscape
meseriasul71
rulez
einstein
hoffa
Adrian
gsm
iahannfus
glamdriger
fanatic_sud_vest
Frankie
Sabin17
Lutu
Craioveanu
U1
DoRyN
Pharaoh
MariusT
racitu
Vietnam
Novac
Artur
George
Tony Montana
ganticick
texas
MihaiCraiova
eugenman
Copacul
craioveanul03
robi100%oltean
Oble
Sava
Deciball
olteansuparat
Internazionale
alb albastru
Bailesteanu

Altii au in galerie pe stadion , mai putin de 60 de persoane. Asta nu inseamna ca n-au intrat multi suporteri ai Universitatii pe aici, dar acestia au fost si activi scriind macar doua trei mesaje si citind multe dintre mesajele care s-au scris.

HAi Craiova! Forza Stiinta!

P.S.: inca o data , Ady_azzuro, Edmond si Inter , merita un premiu de fidelitate
daca noi ceilati avem medii sub 5 mesaje pe zi, unii 4 altii 2, 3 sau mai putin de 1 chiar doar citeva mesaje, ei participa la majoritatea discutiilor. Cred ca Ady_azzuro chiar la toate

EDMOND_
27th December 2003, 13:03
Gerson , multumim! Ca de obicei vii cu surprize ....
Eu am ajuns moderator aici oarecum accidental , intru des , dar nu stau prea mult.... nu am foarte mult timp la dispozitie... insa am acces la internet aproape permanent si de asta postez mai mult decat altii !Lista ta a fost o surpriza si pentru mine...despre cativa nici nu stiam ca sunt suporteri ai Universitatii... Toti merita zile mai bune si sa speram ca echipa noastra de suflet ni le va oferi...
IMPORTANT : cele scrise aici pot fi folosite de catre anumiti "forumisti" in discutii deschise pentru a ne ataca ... puteti scrie numai nick-ul si orasul sau tara de unde postati...

ady_azzuro
27th December 2003, 19:37
Multumim frumos Gerson! :ok:
Eu de cand am venit pe forum am incercat cat am putut sa apar interesele Stiintei, de fiecare data cand am fost atacanti am fost prezent sa iau apararea Stiintei, EDMOND_ merita premiul intai cu coronita :D fiind cel care a postat cel mai multe mesaje pe topicul special rezervat Universitatii.
Cu totii suntem sentimentali si iubim aceasta frumoasa echipa alb-albastra, indiferent daca are rezultate buna sau rele, noi mereu vom fi alaturi de ea si o vom sustine in continuare, indiferent de punctul de pe glob in care ne aflam!
Asta ca sa le demonstram tutor, rapidistilor, stelistilor si dinamovistilor, dar in primul rand nou insine, ca suporteri ca in Banie nu exista si ca noi ne iubim echipa favorita mai mult decat o fac oricine, suntem intr-adevar cei mai adevatati suporteri din Romania si cei mai fideli, complimentele pot sa curga pana la nesfarsit in privinta fanilor Olteni, suntem speciali! :)

HAI CRAIOVA!!!

nick
28th December 2003, 21:54
Gerson,felicitari si multumiri!!! /hello Ma bucur ca prezenta mea firava pe forum a fost luata in considerare si ma regasesc si eu in lista suporterilor Universitatii.De fapt,sentimentele mele pentru aceasta echipa sint mult mai intense decit ar parea dupa numarul interventiilor pe forum.Oricum,sint de parere ca importanta e calitatea si nu cantitatea.
In general nu imi place sa vorbesc depre mine, asa ca voi spune doar ca am in jur de 30 de ani,sint de undeva din Transilvania si nu am acces nelimitat la internet.Cu Universitatea tin din copilarie,de peste 20 de ani,desi dupa cum am mai spus cindva,nu am fost inca niciodata in Craiova.

SARBATORI FERICITE TUTUROR SI UN AN NOU CIT SE POATE DE BUN!!!

EDMOND_
29th December 2003, 12:41
nick , o sa te invitam la primul meci dintr-o noua aventura europeana ...( cand va fi ... noi speram cat de curand...) . La multi ani!

inter
31st December 2003, 09:34
:ok: Gerson

Edmond cand ne intalnim la un meci?

EDMOND_
2nd January 2004, 12:34
Rezolvam , Inter! Ce ai zice de turneul de la Norcia? :)

nick
2nd January 2004, 20:45
nick , o sa te invitam la primul meci dintr-o noua aventura europeana ...( cand va fi ... noi speram cat de curand...) . La multi ani!
Edmond,multumesc anticipat!Sper ca ocazia sa se iveasca in curind,iar eu sa pot onora invitatia.
Tuturor va urez ca 2004 sa fie mai bun decit 2003 si mai slab decit 2005!
Toate bune!

inter
4th January 2004, 13:32
:D :D buna poanta Edmond, mai degraba poate ne vedem la Inter-Juve in primavara, eu iti aranjez cu biletul si tu alegi mijlocul de transport :p

LUTU
6th January 2004, 16:40
Sunt din Corabia, lucrez in cercetare in Buc, am 26 ani, nu am pierdut nici-un meci al Craiovei la meciurile din Bucuresti in ultimii 7 ani pe stadion, la Craiova prezent cel putin la meciurile cu Steaua, Dinamo, Rapid.
Intru pe urmatoarele forum-uri: http://forum.onecenter.com/bluelions
http://www.craiova-maxima.as.ro/
craiova-maxima - grup de discutii

de putin timp am intrat si pe acest forum (de la frozen am aflat) unde vad ca suntem majoritari :D
Din lista cunosc personal aproape jumatate, pe altii dupa msng, forum-uri, mIRC. Sunt multi care nu stiu de existenta acestui forum.
Sper sa ne intalnim odata la un pahar de vorba cat mai multi dintre noi.

FORZA STIINTA!

EDMOND_
10th January 2004, 13:45
LUTU , eu am sa ma intalnesc probabil intr-o saptamana cu Inter si Frozen in Bucuresti , te anuntam si pe tine....daca poti da-mi un pm cu un numar de telefon....

inter
10th January 2004, 13:54
mda astept cu nerabdare :P , sa ne intalnim

EDMOND_
11th January 2004, 12:10
Cat de curand , oricum trebuie sa aranjam cu meciul de la Milano! :)

ady_azzuro
11th January 2004, 14:08
Care, cum, cand, unde? :rolleyes:

Blue
12th January 2004, 04:12
tzin sa va anuntz ca asta este cea de-a 1000-a postare deci intru in categoria recordmenilor alaturi de Ady, Edmond si Inter :p :p :p

inter
12th January 2004, 08:41
/hello /hello Blue :ok:

ady_azzuro
12th January 2004, 18:13
tzin sa va anuntz ca asta este cea de-a 1000-a postare deci intru in categoria recordmenilor alaturi de Ady, Edmond si Inter :p :p :p

Felicitari Blue :yeah: , bine ai revenit pe forum si sa vedem cum o scoatem cu Stiinta si anul acesta.. :cool:

EDMOND_
12th January 2004, 22:35
Blue , ma bucur ..felicitari...beau un metaxa mare pentru asta ( sapte stele).

Ady , cred ca problema se pune altfel ..cum o va scoate Stiinta la cap cu noi!!!!

Sava
13th January 2004, 12:43
Eu sunt din Slatina si lucrez in Timisoara informatician.

Imi e cam greu sa merg la meciurile Stiintei dar incerc in fiecare an sa merg la cele cu dinamo, steaua, rapid si acasa si in deplasare.

Pe acest forum intru de putin timp imi place mult mai mult www.craiova-maxima.as.ro


Forza Stiinta

Sava
13th January 2004, 12:57
Suntem multi in timisoara care tinem cu stiinta (majoritatea olteni veniti la studii), iar vreo 6 mergem impreuna in deplasari

EDMOND_
13th January 2004, 16:23
Sava , bine ai venit! Si mie imi place maxima , nu este nevoie sa-i faci publicitate! Sper sa aveti bucurii in returul asta si , mai ales , la meciul direct , cu Timisoara!

EDMOND_
17th January 2004, 22:36
Claudiu , poti posta aici numai daca ai acceptul unui suporter oltean. Cum mesajul tau a fost unul "otravit " si pus pe cearta mi-am permis sa-l sterg .De asemenea considera mesajul meu ca pe un avertisment! M-as bucura sa nu fiu nevoit sa cer banarea ta.

EDMOND_
18th January 2004, 10:09
Poate nu am fost suficient de clar. Nu-ti permit sa deschizi un conflict pe forumul Universitatii Craiova. Ti-am spus in ce conditii poti sa postezi aici!.

EDMOND_
18th January 2004, 14:44
" Domnule"Claudiu , incepand din acest moment te sfatuiesc sa nu mai postezi sub nici o forma pe acest forum. Toate mesajele tele vor fi sterse. Nu te mai obosi nici cu pm , le voi sterge fara sa le citesc. Nu stiu cine esti si nici nu ma intereseaza. Ti-am accesat profilul si am vazut ca pe forumul brasovului , al carui suporter dai de inteles ca esti nu ai aproape deloc activitate...cel putin in ultimul timp. Intrucat eu nu te-am jignit in nici un fel iar mesajul pe care mi l-ai dat pe pm depaseste limitele bunului simt probabil am sa cer banarea ta. Ce ai scris acolo este postarea unui om care are probleme si care poate ar trebui sa consulte un medic.

Pacala
20th January 2004, 01:51
nu-i mai da atatea explicatii, sterge-i mesajele si gata.

EDMOND_
20th January 2004, 09:10
Pacala , ai castigat un premiu ! Ai avut postarea cu nr.4000 pe forumul Craiovei... premiul este o casta cu un meci al Craiovei si niste fotografii... Meciul este filmat de un amator ( adica de mine ) si este spre finalul carierei de jucator a lui Sandoi! (inscrie si un gol , din lovitura libera , in stil caracteristic ! )...
FELICITARI !

nr.zece
20th January 2004, 09:11
edmond, as vrea si eu o copie a casetei

EDMOND_
20th January 2004, 09:31
rezolvam> Intai sa o gasesc ( e pe undeva prin casa ) si oricum treb sa o copiez ....

ady_azzuro
20th January 2004, 14:50
nu-i mai da atatea explicatii, sterge-i mesajele si gata.


Pacala, lasa-l pe Edmond, dupa aia zice lumea ca e tiran, e mai bine cum e acum, democrat :cool:
Mesajele deja le-a sters, dar acum apar numai mesajele lui, o sa zica lumea ca vorbeste singur :D

Pacala
21st January 2004, 07:03
Pacala , ai castigat un premiu ! Ai avut postarea cu nr.4000 pe forumul Craiovei... premiul este o casta cu un meci al Craiovei si niste fotografii... Meciul este filmat de un amator ( adica de mine ) si este spre finalul carierei de jucator a lui Sandoi! (inscrie si un gol , din lovitura libera , in stil caracteristic ! )...
FELICITARI !
Multumesc mult Edmond. Ma bucur ca am atins aceasta cifra jubiliara.
Cum eu mai am niste casete si sint foarte departe de tara,mi-ar face placere sa cedez premiul in favoarea lui frozen. Am vazut ca dorea si el caseta.
Edmond,Frozen,sa puneti pozele sa le vedem toti. Care puteti, am inteles ca va intalniti deci se rezolva
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
Multumesc Edmond :ok:

EDMOND_
21st January 2004, 08:58
Ok , oricum o primea si frozen! Premiul ti-l pastram , facem noi in asa fel incat sa ajunga la tine!

EDMOND_
29th January 2004, 09:20
Aseara am avut o intalnire ( secreta , sa nu afle adversarii :) ) undeva in inima Bucurestiului... Asa l-am cunoscut pe Inter , Frozen si pe baietii din Gruppo Regie...
Am luat hotararea sa permanetizam aceste intalniri...in Bucuresti...Am baut numai suc , nu am vorbit nimic despre fotbal , nu am barfit alte echipe sau suporteri...:)

Apropo , sa nu credeti ce am scris mai sus , in partea doua a mesajului... Adevarul este ca inca nu m-am trezit dupa intalnire...:)

inter
29th January 2004, 09:53
:D:D:D:D

nr.zece
29th January 2004, 13:07
don't tell me, tu si inter probabil ati ajuns acasa in maxim juma' de ora, noi ......... nu.
nu mi-e prea bine acum, dar revin mai tarziu

ady_azzuro
29th January 2004, 13:14
Bagati-mi si mie un pm, daca aveti timp, despre intalnirea de aseara :)

inter
29th January 2004, 13:31
Frozen esti mancat, te durea gura sa spui ca vreti sa continuati "cheful"
eu am intrat in casa la 6.30 :p
asa ca ..................
oricum sunt fresh

inter
29th January 2004, 13:32
Ady cred ca maine ........... azi ....... nu prea am timp :D

ady_azzuro
29th January 2004, 13:43
Te doare capul sau ce s-a intamplat? :thinkso:

LUTU
29th January 2004, 14:21
inter, ne-am gandit la varsta ta...
ar trebui sa ne multumesti... :D

inter
29th January 2004, 19:12
Te doare capul sau ce s-a intamplat? :thinkso:

:O cum sa ma doara capul :headbang: , nici o problema :ok:

inter
29th January 2004, 19:13
inter, ne-am gandit la varsta ta...
ar trebui sa ne multumesti... :D

Lutule asta e ca nu v-ati gandit la mine ........... :mda:

ady_azzuro
29th January 2004, 19:32
Credeam ca ai baut prea mult la petrecere si nu ti-ai revenit...la ce te gandeai? :D

EDMOND_
29th January 2004, 20:06
Azzuro, iti este gandul numai la petreceri ..noi am avut intalnire de lucru !

inter
29th January 2004, 20:20
Ady tot cu gandul la "camile" :D:D:D, desi si parca aseara aparusera vreo doua:p

ady_azzuro
29th January 2004, 20:28
Hai ca ma bagarati in ceata :D
Si ce tot ati lucrat voi acolo o seara intreaga?

inter
29th January 2004, 20:32
ai fost unul dintre subiectele "FIERBINTI" ale serii :p

ady_azzuro
29th January 2004, 20:46
Acum am citit Pm-ul :happy

Macar sa fi baut si in cinstea mea :cool:

LUTU
30th January 2004, 13:17
inter, adevarul e ca nu am fost nici noi hotarati, dar daca ne-am vazut adunati ce puteam sa facem? lasa ca te lasam sa recuperezi data viitoare :D

nr.zece
30th January 2004, 23:08
nici nu ma asteptam sa te vad continuand cu noi pana dimineata sincer, ma revansez inter

ady_azzuro
2nd February 2004, 12:40
adaugati-l pe badita
cami_inventica@hotmail.com
Acum il vad pe webcam!
Cineva i-a facut-o si nu mege conexiune
Veniti pe msn messenger sa vorbim!!

ady_azzuro
2nd February 2004, 12:44
inventica_cami2000@yahoo.com

Puteti sa-l vedeti pe webcam

nr.zece
2nd February 2004, 13:01
mai termina ady, cu kkt-ala de forum, nu vezi ca sunt penibili, nu stiu sa-l utilizeze si ne fac de ras
"inventica cami", spunei vacii aleia ca este cacofonie adresa ei si sa se duca drak la mititelu ca se potrivesc la creier de minune

EDMOND_
2nd February 2004, 13:05
mai nou nici nu mai pot sa intru..cred ca au reorganizat ceva pe acolo , cred ca trebuie sa-mi fac alt cont

nr.zece
2nd February 2004, 13:09
da si-au reorganizat creierul, prin lobotomie si fac recuperare cu valium
au bagat vrajeala cu o conexiune care nu merge

ady_azzuro
2nd February 2004, 13:15
mai termina ady, cu kkt-ala de forum, nu vezi ca sunt penibili, nu stiu sa-l utilizeze si ne fac de ras
"inventica cami", spunei vacii aleia ca este cacofonie adresa ei si sa se duca drak la mititelu ca se potrivesc la creier de minune
Ba tu ma enervezi.
Tu nu intelegi ca acum avem conferinta cu Pavel Badea 10 suporteri Olteni pe yahoo mesenger?
INVENTICA CAMI este Pavel Badea.

nr.zece
2nd February 2004, 13:25
inventica cami este mailul cameliei care este webmaster.
ei fiind handicapati nu au stiut sa foloseasca forumul si atunci i-au dat contul de messenger al tutei aleia

EDMOND_
2nd February 2004, 13:53
Frozen , ce esti mah asa suparat pe ea? I-ai propus sa-ti fie prietena ( asta ca sa ma exprim elegant ! ) si te-a refuzat ? :)
Oricum nici mie nu-mi place forumul respectiv...am sa le trimit opinia mea... Calmeaza-te , uite beau un metaxa pentru tine...

nr.zece
2nd February 2004, 13:59
nici nu o cunost pe tuta, dar cand ei se fac de kkt in public suferim toti, si am asteptat ata timp acest site si este cel mai prost din cate cunosc eu

ady_azzuro
2nd February 2004, 15:50
inventica cami este mailul cameliei care este webmaster.
ei fiind handicapati nu au stiut sa foloseasca forumul si atunci i-au dat contul de messenger al tutei aleia

Stiu ca este emailul ei, dar Badita pana la urma a venit, probelma e ca s-au facut nenoroctii aia de rusine, adica un webmaster nu stie sa foloseasca un forum :happy
Poate daca ii aducem pe forumul asta se descurca mai usor :p
Maine de la 11, ii asteptam pe craiova-maxima, poate acolo vor sti sa foloseasca forumul :cool:
Forumul oficial este cel mai prost, probabil ca va ramane in anonimat :)

ady_azzuro
3rd February 2004, 16:56
Imnul Olteanului-American




M-a facut mama oltean
Port blue geans de-american,
Cu palarie sombrero
Si fumez tigari “Marlboro”,
Manânc praz si beau din toi,
In Craiova-s cow-boy,
Mai, Leano!

Cin’ se ia cu mine bine
Ii aduc “whisky” de prune.
Cin’ se ia cu mine rau
Il blestem de Dumnezeu –
(In româna deocheata
Si-n engleza mea de balta)
Ca-s ganster de vin la trap
Si ii bag un glonte-n cap,
Mai, Leano!

EDMOND_
3rd February 2004, 18:19
Scuza-ma ca te intreb , Ady ...este vorba despre tine ? ( esti pe thread-ul "sa ne cunoastem mai bine " !! :)

ady_azzuro
5th February 2004, 00:02
Este vorba despre Olteanul - American, o zice titlul :)
Cum ne-am americanizat toti de tot, e pt noi, in special pt Ion :D

Pacala
5th February 2004, 01:40
:D :ok:

nr.zece
5th February 2004, 09:12
uite ca nu mai este deloc si ma bucur ca am contribuit la dezactivarea lui, era o rusine.
prin asta mi-au da dreptate

ady_azzuro
6th February 2004, 16:55
Iata ca forumul oficial a revenit dar pana....marti :D
Saptamana viitoare vi se pregateste o surpriza :cool:

ady_azzuro
7th February 2004, 23:11
Forumul oficial va fi craiova-maxima, va asteptam pe toti acolo, incepand cu data de 10 februarie :yeah:

nr.zece
8th February 2004, 02:31
asteapta si plangi baby

vasi_florescu
8th February 2004, 13:40
In final tot forumul craiova-maxima ramane de baza.Astept pana marti.

EDMOND_
8th February 2004, 16:46
Succes , Vasi! Sper ca nu ai intrat special pe online , pe forumul Craiovei sa-mi spui lucrul asta... Dupa cum ai observat si eu postez acolo ( si destul de substantial )... Insa nu cred ca m-ai auzit vreodata facand vreo propaganda acestui forum , am postat doar la subiect... Insa cand se va redeschide forumul maxima am sa postez acolo ce cred eu despre orgoliul inutil de a demonstra ca un forum al Craiovei este mai bun decat altul... ce cred eu despre felul lipsit de fair play in care -procedeaza unii despre voi considerand ca suntem intr-o competitie. Daca ai fi citit atent ai fi vazut ca pe thread-ul cu stirile am postat chiar eu date despre viitorul forum oficial al Universitatii Craiova. Eu stiu ca suntem toti cei care iubim Craiova de aceeasi parte a baricadei... sunt insa curios cand o sa intelegeti si voi ( o mare parte din cei care posteaza pe maxima) lucrul asta !

vasi_florescu
9th February 2004, 20:11
Nu-i nici o problema.Astept insa ziua de maine pentru ca m-am familiarizat cu forumul maxima.Am vazut Edmond ca esti destul de activ.Cred ca trebuie sa ne unim cu totii,oltenii adevarati,cei care tin cu Stiinta la bine si la greu,indiferent de zona geografica din care postam,pentru a ne spune punctul de vedere si a fi cat mai reprezentativi.Forza Stiinta!

nr.zece
9th February 2004, 22:21
edmond stii ca noi suntem cei mai orgoliosi oameni, dar adevarul este ca acel forum a devenit cel mai puternic al nostru si tocmai de aia a devenit oficial, asta nu inseamna ca nu poate fiecare membru de acolo sa posteze si aici unde poate intra in contact cu suporteri de alta orientare

EDMOND_
9th February 2004, 22:31
Am spus eu altceva ? M-am legat de alte aspecte... si am sa detaliez chiar pe forumul respectiv!

nr.zece
9th February 2004, 22:34
succes in detaliere, dar cam asta este ideea si o sustin chiar daca m-ai criticat in trecut

ady_azzuro
11th February 2004, 17:45
asteapta si plangi baby

Ce vrusashi sa spui cu asta?