PDA

View Full Version : Lazio - Dinamo



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Vadim
3rd August 2007, 13:23
Comentati aici dubla dintre Dinamo si Lazio (primul meci la Roma).

Pentru a vota la sondaj trebuie sa fiti membru inregistrat pe forumul Onlinesport. Apasati aici (http://www.onlinesport.ro/forum/register.php) pentru a va iregistra.

Bogdan99
3rd August 2007, 13:25
dinamo ajunge in grupe !!! grupele cupe Uefa !!!! :) :)

minerul
3rd August 2007, 13:26
MAcar cade de pe un cal frumos....decit sa te bata Borisov mai bine te bate Lazio

myke
3rd August 2007, 13:27
eu cred ca sansele sunt 50-50%. bafta lor sa fie umiliti in grupe :D

Hai Craiova
3rd August 2007, 13:27
nu a cazut rau, e acceptabil
35% sanse de calificare pentru dinamo

succes dinamo

SAMM
3rd August 2007, 13:28
dak facea extragerea mitica sigur cadea dinamo cu tampere aia


s-a compensat mizeria facuta azi de comisiile corupte

dede
3rd August 2007, 13:28
greu, dar se putea si mai greu :D

probabil si anul asta se vor pregati in continuare... :rolleyes:

crissis
3rd August 2007, 13:29
Sigur veti ajunge in grupele ... UEFA :happy:happy:happy

cif2004
3rd August 2007, 13:30
Duamne ce m-as bucura sa nu treaca unii in turul III

BMW Power
3rd August 2007, 13:33
Sanse egale pentru ambele echipe

danshb
3rd August 2007, 13:33
cu putin noroc si multa bafta poate ajunge si dinamo in grupe.mai scoatem si noi capu afara cu 2 echipe in liga campionilor

BMW Power
3rd August 2007, 13:33
E bine ca primul meci il facem in deplasare

SAMM
3rd August 2007, 13:34
am trecut vreodata de italieni in Europa ?????

YoNuTzz
3rd August 2007, 13:35
ACCESIBIL...sanse 50-50% + k returu se joaca in Stefan Cel Mare

Vladek
3rd August 2007, 13:35
Borcea a primit exact ce si-a dorit. Nu batea el toba la TV ca vrea sa joace cu Lazio ? Acum sa vedem echipa "de 5 stele si 1213343 de carate" la treaba.

cezet_1968
3rd August 2007, 13:36
Dinamo are sanse sa treaca de Lazio. Sanse mari! Cam 65-70%.

torn_beton
3rd August 2007, 13:39
Am cazut cu un adversar accesibil si pentru noi la ce nume mai erau acolo.
Cu siguranta Lazio nu sunt peste Benfica, unde am pierdut ca ne-am speriat de ei.
Oricum, tragere destul de norocoasa.

zizou_05
3rd August 2007, 13:39
e bine......putea fi mai rau......oricum adevaratii fani ai fotbalului ar trebui sa fie de parere ca e mai bine cu 2 echipe decat cu una in UCL,...steaua e deja calificata

LazioRoma
3rd August 2007, 13:41
II VAD PE LAZIO LA BUCURESTIIIIII nu imi vine sa CREDDDDDDDDDDDD :X:X FORZA LAZIOOOOOOOOOOO !!!!!!

korutfl
3rd August 2007, 13:42
nu merge cu cazutul de pe cai mari, frumosi sau cum or fi ei. daca ai valoare, te califici. da' e pacat de bafta pe care o au altii cu gura mare, care cica au facut performanta prin '86. DINAMO n-a avut niciodata noroc la tragerile la sorti. pai ce, cand juca dinamo in CCE, cine a eliminat-o? in 84 - LIverpool, care avea sa cistige cupa, in 89 Sampdoria (in CC), care avea sa castige, de asemenea, iar in 90 Anderlect, care a jucat finala. Si a mai eliminat si pe HAMBURG, detinatoarea en-titre. Steaua ce detinatoare en-titre a eliminat?

Charon
3rd August 2007, 13:43
II VAD PE LAZIO LA BUCURESTIIIIII nu imi vine sa CREDDDDDDDDDDDD :X:X FORZA LAZIOOOOOOOOOOO !!!!!!

:drak::drak: zi ca zici bine!

LazioRoma
3rd August 2007, 13:43
ii distruge LAZIO stati cumintii la ce trupa smekera si-au facut indraznesc sa zic ca LAZIO are sanse la finala CL anul acesta!

SAMM
3rd August 2007, 13:46
. Steaua ce detinatoare en-titre a eliminat?

valencia ???

si de curand, nu in vremurile poetice


cine ne pune echipa lui lazio aici pe forum, ca nu mai stiu cine joaca la ei sau link ceva

korutfl
3rd August 2007, 13:47
sa dea dumnezeu sa se califice amandoua, sa scrie si ele o pagina de istorie a fotbalului nostru amarat. da' iar vin si spun: ce-ar mai putea comenta jiji daca dinamo o elimina pe lazio, cand echipa lui va elimina o adunatura de racketi belarusi sau o barcuta de pescari islandezi? sau, doamne fereste, daca nu se califica steaua?

torn_beton
3rd August 2007, 13:48
ii distruge LAZIO stati cumintii la ce trupa smekera si-au facut indraznesc sa zic ca LAZIO are sanse la finala CL anul acesta!

:happy:happy:happy
Cumetre cati ani ai ma?:happy:happy

Kainsashiki
3rd August 2007, 13:49
Adversar destul de bun pentru Dinamo, 40% sanse de calificare zic eu. Anul trecut, daca nu era scandalul cu meciuri trucate in Serie A, Lazio juca prin intertoto....In afara de pandev, mauri si rocchi, n-au nume mari. Poate portarul Carizzo, transferat acum, desi .... :)

Bafta Dinamo!

korutfl
3rd August 2007, 13:50
daca tin eu bine minte, juca cu valencia in cupa uefa, deci inainte de asta spaniolii o mali luasera pe coaja si de la altii.:drak::drak::drak:

DanielAndrei
3rd August 2007, 13:50
dinamo are sansa ei...zic ca a cazut foarte bine!!! succes

LazioRoma
3rd August 2007, 13:51
nunu are nici o sansa dinamo stay cuminte! lazio are trupa smekera din achizitiile pe care le-au facut asta vara + ce aveau i echipa este oo echipa de top in europa se bate la titlu in italia .. nu mai faceti aberatii deasta peneibile ca nu o sa se compare vrodata dinamo cu LAZIO ! LAZIO a platit cateva milioane de euro pe un jucator pe cand dinamo are cateva milioane de euro tot bugetu ei!

SAMM
3rd August 2007, 13:52
nu mai e nici lazio ce a fost mai demult

ma uit pe echipa, sunt putin jucatori cunoscuti

40% sanse dinamo, hai 30% ca nu arbitreaza romani

Jimmy_25
3rd August 2007, 13:52
sa dea dumnezeu sa se califice amandoua, sa scrie si ele o pagina de istorie a fotbalului nostru amarat. da' iar vin si spun: ce-ar mai putea comenta jiji daca dinamo o elimina pe lazio, cand echipa lui va elimina o adunatura de racketi belarusi sau o barcuta de pescari islandezi? sau, doamne fereste, daca nu se califica steaua?

Sa stii ca numai datorita rezultatelor avute in europa Steaua a ajuns sa joace cu asa zisi amarati .......... ei cand o sa aiba si Dinamo rezultate ........ o sa joace si ei cu amarati ( numai sa nu fie pescari din Islanda ) ca aia ii bat

LazioRoma
3rd August 2007, 13:52
Adversar destul de bun pentru Dinamo, 40% sanse de calificare zic eu. Anul trecut, daca nu era scandalul cu meciuri trucate in Serie A, Lazio juca prin intertoto....In afara de pandev, mauri si rocchi, n-au nume mari. Poate portarul Carizzo, transferat acum, desi .... :)

Bafta Dinamo!

da!? ce zici de LEDESMA? de siviglia sau achizitia noua paladino ?! GATA linistitiva ca nu merg blaturile aici ! nu e divizia a!

DanielAndrei
3rd August 2007, 13:55
@LazioRoma : nu prea au nume juc lui Lazio...daca ii consideri valorosi, eu ii consider fara experienta

Salah ad-Din
3rd August 2007, 13:56
vreo 30% sanse zic eu

Daca scapam cu 1-0 acolo e bine, daca scapam cu 2-1 acolo e de vis

georg40
3rd August 2007, 13:58
Pesimism in Poll dupa primele exprimari de pareri, majoritatea crezand prea putin in sansele dinamovistilor.
Lazio este o echipa periculoasa si tipic italiana.
Maniera de joc este insa mai periculoasa decat valoarea. Ma refer la utilizarea intregului arsenal sportiv si mai putin sportiv, pentru ca putine echipe stiu mai bine ca cele italiene sa traga de timp, sa "moara" pe teren la fiecare contact cu adeversarul, sa protesteze mereu la deciziile arbitrului etc.etc.
Dinamo are o singura sansa: sa foloseasca din plin potentialul ofensiv de care dispune si sa joace atat la Roma cat si la Bucuresti pe atac !

Ferko
3rd August 2007, 13:59
Greu pentru Dinamo. Nu inteleg dece atata bucurie pe stelesti, ca ei inca n-au ajuns in turul III. E adevarat ca Steaua are mereu noroc la tragerile la sorti, dar nu inteleg frustrarea stelistilor !

Vladek
3rd August 2007, 14:01
Dinamo a avut ghinion, indiferent ce s-ar zice. Nu atat prin faptul ca adversarul e Lazio, cat ca sunt italieni. Pana si Werder Bremen sau Ajax erau preferabile.

Asta pentru ca italienii au stiinta aia nesuferita a jocului, de nu fac nimic 88 de minute si apoi te trezesti ca ti-au dat doua goluri si nu stii cand si cum. Va fi extrem, extrem de greu.

Ferko
3rd August 2007, 14:02
dak facea extragerea mitica sigur cadea dinamo cu tampere aia


s-a compensat mizeria facuta azi de comisiile corupte Tare frustrat mai esti.

razwan_vs
3rd August 2007, 14:02
iaca ca au cazut cu cine doreau......oricum dubla grea pt dinamo aici ....se va vedea valoare.....cu adevarat...sa speram ca se califica ambele echipe ...si in ucl si in uefa

georg40
3rd August 2007, 14:02
Greu pentru Dinamo. Nu inteleg dece atata bucurie pe stelesti, ca ei inca n-au ajuns in turul III. E adevarat ca Steaua are mereu noroc la tragerile la sorti, dar nu inteleg frustrarea stelistilor !

Poate te explici ferko , ca nu prea am inteles. Stelistii nu sunt frustrati ci din cale afara de bucurosi !

LazioRoma
3rd August 2007, 14:03
nu mai e nici lazio ce a fost mai demult

ma uit pe echipa, sunt putin jucatori cunoscuti

40% sanse dinamo, hai 30% ca nu arbitreaza romani


LAZIO e mai tare decat ce a fost .. Behrami ... e un TALTENT 100% STENDARDO este iar un talent ! si sigur va face tot posibilul sa se afirme ca este un jucator tanar! Sa nu mai vb de LEDESMA care a dat golul campionatutlui cu as roma.. de la 40 de metri MAURI iar este un jucator care poate face diferenta.. deci inj concluzie LAZIO este cu vro 3-4-5 clase peste dinamo!

Incubus
3rd August 2007, 14:03
Greu pentru Dinamo. Nu inteleg dece atata bucurie pe stelesti, ca ei inca n-au ajuns in turul III. E adevarat ca Steaua are mereu noroc la tragerile la sorti, dar nu inteleg frustrarea stelistilor !

de unde ati scos prostia asta ca Steaua are noroc la trageri? De Sevilla, Valencia ati auzit? Acum a fost cap de serie si era logic sa cada cu un adversar mai slab:headbang: Dinamo are mult de munca sa ajunga cap de serie

irriducibile_01
3rd August 2007, 14:05
Greu, f greu...
Imi pare rau pentru Dinamo...o sa fiu langa laziali!

Ferko
3rd August 2007, 14:05
Poate te explici ferko , ca nu prea am inteles. Stelistii nu sunt frustrati ci din cale afara de bucurosi ! Citeste postarile stelistilor si o sa te convingi...daca vrei, daca nu crede ce vrei ca si eu cred ce vreau.

iohannfus
3rd August 2007, 14:06
am un sentiment contradictoriu ... :headbang: ... ciudat sentiment ... chiar imi pare rau de Dinamo, de ceea ce investitorii aia incearca sa faca acolo, de echipa asta de aur a lui Dinamo, de banii bagati in van :))

imi pare rau si de Puriu ... mareee antrenor :D ...
oricum o sa ma duc la meci in galeria lui Lazio ... UltraSS Sur :))

YoYoyOi
3rd August 2007, 14:06
bafta Dinamo:ok:

ai nevoie :evil:

LazioRoma
3rd August 2007, 14:07
@LazioRoma : nu prea au nume juc lui Lazio...daca ii consideri valorosi, eu ii consider fara experienta

O echipa care a batut 3-0 npe roma care roma totusi .. este o echipa cu exxperienta cu jucatori care joaca de mult impreuna.. si nenumarate mecuiuri mari de tot sezonu asta in serie a! eu zic ca au valoare! gandestete ca dupa 2004 cand echipa sa destramat de tot . si a trebuit sa lupte pt salvarea de la retrogradare numai cu puscarii de jucatori si au reusit aproape peste noapte sa construiasca o echipa de champins league.. eu zic ca au valoare Mare de tot! lazio e lazio nu poti niciodata sa compari lazio cu dinamo!

Aramis_2007
3rd August 2007, 14:08
Record acasã in sezonul 2006/2007 19 meciuri 10 victorii 6 egaluri 3 meciuri pierdute, golaveraj 25-9. Au marcat doar 25 de goluri in 19 meciuri, in schimb au si primit doar 9 :groggy:

Eu cred ca Dinamo are sanse de un rezultat acceptabil la Roma si sa ii batã la Bucuresti.

Calificare Dinamo 45%

Celtic
3rd August 2007, 14:08
ajunge in grupe, in grupele uefa dar numai daca isi depaseste conditia de echipa de categoria a 3-a

Spartakus
3rd August 2007, 14:09
ce e la statuie?
aia! asa le trebuie...
:headbang:

tu26dor
3rd August 2007, 14:09
dinamo are sansa ei... mai ales ca la lazio tota lumea mai are un pic si iese la pensie... nu sunt dinamovist... dar de ce nu?

boni2204
3rd August 2007, 14:10
Dinamo a avut ghinion, indiferent ce s-ar zice. Nu atat prin faptul ca adversarul e Lazio, cat ca sunt italieni. Pana si Werder Bremen sau Ajax erau preferabile.

Asta pentru ca italienii au stiinta aia nesuferita a jocului, de nu fac nimic 88 de minute si apoi te trezesti ca ti-au dat doua goluri si nu stii cand si cum. Va fi extrem, extrem de greu.

sincer eu prefer pe lazio decat werder, uiti ca werder era sa iasa dintr-o grupa cu barca si chelsea, plus ca nemtii sunt nemti
stii ce se spune fotbalul e un joc care se joaca intre 22 de jucatori si la final castiga nemtii;)

Spartakus
3rd August 2007, 14:11
Iupiiiii!!! Dinam greu cazut.
Cine la statuie? Aia la statuie.
Bun Dinam. Prost cazut. Hihihihi
:headbang:

Incubus
3rd August 2007, 14:13
Ghinionul lui Dinamo e ca se joaca in August. Daca se juca prin noiembrie - decembrie sa ii prinda pe o mocirla d-aia ca la Rovine sau ca in meciul cu CSKA Moscova, atunci aveau sanse.

pff
3rd August 2007, 14:13
analfabet tu

4za_Lazio
3rd August 2007, 14:14
@LazioRoma : nu prea au nume juc lui Lazio...daca ii consideri valorosi, eu ii consider fara experienta

poate ca jucatorii lui Lazio nu au experienta in CL...dar dinamo are?cat despre valoarea jucatorilor, nu sunt jucatori cu nume, sunt jucatori care acum se fac cunoscuti.singura problema pe care o are Lazio e cea a portarului:dupa retragerea lui Peruzzi, inlocuitorul acestuia, Carrizo ( pe care s'a platit 10 mil $) nu va primi cetatenia italiana la timp si clubul nu il va include in lista de jucatori.Sigura varianta pentru postul de portar este Marco Ballotta de 43 ani.Calificarea va fi rezolvata din meciul tur, care nu se va disputa pe Olimpico ci pe Stadio Flaminio (aprox 40 de mii locuri)

sonny_2008
3rd August 2007, 14:15
desi am votat ca nu ajunge dinamo in grupe, sper totusi, nici lazio nu mai este ceea ce a fost

Sorin Blaj
3rd August 2007, 14:16
Se putea si mai bine, dar se putea si mai rau.


Lazio nu mai este cea fost, acum este o echipa de batut. Cred ca il mai au in poarta pe Ballotta, de vreo 40 de ani. Abia il asteapta Niculescu. :)

Decat Liverpool, Arsenal, Valencia sau Werder, mai bine Lazio.


Dinamo are forta sa treaca de Lazio. Mai ales ca in Italia incepe campionatul in septembrie.


MULT NOROC DINAMO!

4za_Lazio
3rd August 2007, 14:17
dinamo are sansa ei... mai ales ca la lazio tota lumea mai are un pic si iese la pensie... nu sunt dinamovist... dar de ce nu?

hai ca asta e chiar tare :happy...media de varsta la Lazio e de 24 de ani.e una dintre cele mai tinere echipe din serie A.Doar 3 jucatori au peste 30 de ani
Rocchi-31,Siviglia-34 si Ballotta-43:P

LazioRoma
3rd August 2007, 14:18
bah cand va aud ca nu mai este ce a fost... ma ia cu ametzeala

Lordliv
3rd August 2007, 14:18
sanse aproximativ egale pentru ambele echipe de a ajunge in grupele ligii!

rezultate inregistrate de lazio ,in aceasta vara,in meciuri amicale:

1-1 cu stuttgart,2-0 cu west ham, 2-0 cu peikan,5-2 cu southampton,1-2 cu arsenal,ieri la turneul de la amsterdam.

lazio incepe campionatul pe 25 august... avantaj dinamo...:yes:

LazioRoma
3rd August 2007, 14:20
ce sa ne mai lalaim discutiile astea nu isi au rostu pt ca si dinamovisti sunt realistii ca nu au nici o sansa ... dar vorbesc ca sa nu taca !

LazioRoma
3rd August 2007, 14:22
BEHRAMI costa ca tot complexul sportiv dinamo :))

YoYoyOi
3rd August 2007, 14:24
au scapat usor dinamovistii :D se putea si mai rau... asa au ceva sanse sa treaca mai departe :)

LazioRoma
3rd August 2007, 14:25
Au au ceva sanze de la -0 la 0

miril
3rd August 2007, 14:30
Lazio este una dintre echipele cele mai omogene si de perspectiva din campionatul italian. N-au nume sonore caci de ei vom auzi peste vreun an-doi. Meci greu, dar incomparabil mai putin greu daca ne gandim ca Dinamo putea intalni Liverpool, Valencia sau Arsenal, spre exemplu.

Blitz.
3rd August 2007, 14:31
Au au ceva sanze de la -0 la 0

totul incepe de la 0-0...aja ca deocamdata sansele sunt egale...
oriqm,, ar fi frumos sa avem 2 echipe in CL...

LazioRoma
3rd August 2007, 14:31
si asa este prea mult!!!! LAZIO este INACCESIBILA PT DINAMO!

Incubus
3rd August 2007, 14:34
asta e lotul lui Lazio: http://www.sslazio.it/cms/view/home/squadra/prima_squadra/s137

boni2204
3rd August 2007, 14:35
vom vedea, te inteleg ca tii cu lazio, dar daca juca steaua cu ei cu cine tineai?

Patriots
3rd August 2007, 14:35
Dinamo a avut cel mai mare ghinion dintre echipele romanesti la tragerea la sorti.Lazio este o echipa foarte grea.Oricum sanse sunt , probabil 60%-40% in favoarea italienilor.

zebe
3rd August 2007, 14:36
ii bine...parerea mea ca mai bine putea fi numa' daca pica cu besiktas...se poate:rolleyes:

boni2204
3rd August 2007, 14:36
se putea si mai rau, deci nu cred ca a avut chiar ghinion pt ca majoritatea echipelor erau valoroase ca doar de asta sunt capi de serie

SAMM
3rd August 2007, 14:36
Tare frustrat mai esti.

petarda, fumigena, medicamente

Aramis_2007
3rd August 2007, 14:39
hai ca asta e chiar tare :happy...media de varsta la Lazio e de 24 de ani.e una dintre cele mai tinere echipe din serie A.Doar 3 jucatori au peste 30 de ani
Rocchi-31,Siviglia-34 si Ballotta-43:P

http://www.sslazio.it/cms/view/home/squadra/prima_squadra/s137

Inzaghi este nascut in 1976, Manfredini 1975 etc...

Vladek
3rd August 2007, 14:40
sincer eu prefer pe lazio decat werder, uiti ca werder era sa iasa dintr-o grupa cu barca si chelsea, plus ca nemtii sunt nemti
stii ce se spune fotbalul e un joc care se joaca intre 22 de jucatori si la final castiga nemtii;)

Fiecare cu parerea lui. Eu ma gandesc si la trecut, si contra echipelor italiene nu-mi amintesc sa fi reusit mare branza vreo echipa romaneasca. Ultimul rezultat a fost acel 0-0 Parma-Steaua, daca nu ma insel.
Iar Werder era bineinteles echipa foarte buna, dar macar ar fi iesit la joc. Lazio va sta la panda, va toca marunt adversarul, asteptand cu rabdare o greseala ... pe care echipele romanesti o comit mai mereu. Pentru ca nu avem jucatori care sa poata evolua constant 90 de minute asa cum fac italienii. Noi suntem cu sclipirile individuale ale lui X sau Y, ei aduc ca argument forta de joc a grupului. Si mai mereu au castigat ...

Apropo de capra vecinului, sindrom ce deja se manifesta ... Personal, desi nu pot sa tin cu Dinamo, nici nu voi tine pumnii stransi pentru Lazio. In meciul asta, ma declar neutru. :D:D

SAMM
3rd August 2007, 14:42
as fi vrut Arsenal, dar nici de italieni nu tin minte sa fi trecut vreo echipa romaneasca


:D

Luis Garcia10
3rd August 2007, 14:44
Dinamo a avut parte de o tragere nici prea prea, nici foarte foarte... E greu cu Lazio! Dar eu cred ca romanii au ajuns la un nivel foarte bun si au puterea sa se bata de la egal la egal cu Lazio! E foarte bine ca primul meci e la Roma! Se poate cred eu! Luptati-va! :D

LazioRoma
3rd August 2007, 14:49
nu cred ca se poate face mare lucru :))) dinamo e victima SIGURA!!!

Bancaru
3rd August 2007, 14:54
Lazio nu mai este ce a fost, cum nici Dinamo nu mai este ce a fost. Adica Lazio nu mai e forta de pe vremea lui Eriksson iar Dinamo nu mai e agentul 007. Eu cred ca pot sa ii bata pe italieni.

boni2204
3rd August 2007, 14:55
Fiecare cu parerea lui. Eu ma gandesc si la trecut, si contra echipelor italiene nu-mi amintesc sa fi reusit mare branza vreo echipa romaneasca. Ultimul rezultat a fost acel 0-0 Parma-Steaua, daca nu ma insel.
Iar Werder era bineinteles echipa foarte buna, dar macar ar fi iesit la joc. Lazio va sta la panda, va toca marunt adversarul, asteptand cu rabdare o greseala ... pe care echipele romanesti o comit mai mereu. Pentru ca nu avem jucatori care sa poata evolua constant 90 de minute asa cum fac italienii. Noi suntem cu sclipirile individuale ale lui X sau Y, ei aduc ca argument forta de joc a grupului. Si mai mereu au castigat ...

Apropo de capra vecinului, sindrom ce deja se manifesta ... Personal, desi nu pot sa tin cu Dinamo, nici nu voi tine pumnii stransi pentru Lazio. In meciul asta, ma declar neutru. :D:D

problema ca werder iesea la joc de ne bagau vreo doua asa fara sa intram bine in meci:D:D:D, asa ca poate e mai bine un meci cu putina tatonare
stai linistit ca nici eu nu tin cu bate, pt ca sunt roman si chiar de as tine tot degeaba:):):)

Boeing
3rd August 2007, 14:55
nu cred ca se poate face mare lucru :))) dinamo e victima SIGURA!!!

Nici chiar asa... Sa nu dai in penibil.... Lazio are prima sansa, dar si Dinamo are sansa ei... 30%.

Bancaru
3rd August 2007, 14:56
Nu e cazul ca stelistii sa faca atata haz, ca daca Dinamo ia bataie de la Lazio nu o sa fie asa ilar cum ar fi daca Steaua ar lua-o in barbie de la Bate sau Hampfjo... sau cum se numeste echipa aia.

bob
3rd August 2007, 14:56
la inceput vroiam sa scriu ca lazio nu mai e cine stie ce, ca au probleme cu banii, sunt batrani., n-au mari nume. m-am uitat la lot, si au o gramada de jucatori tineri de perspectiva,desi fara nume de speriat. se vede ca s-au intarit. sunt clar peste dinamo. avem sanse de 20%.
daca nu erau penalizate juve, fiorentina, lazialii jucau in uefa. sunt accesibili. avem sansa noastra, daca vom juca cu cap.
si cand ma gandesc ca , prin iunie , ma gandeam sa-mi iau bilet low-cost, sa ma duc la roma, si radeam cu niste amici sa facem excursia prin august, poate joaca dinamo cu lazio, imbinam plimbatul cu un meci ! si acum cand am renuntat la excursie, zdrang , lazio ! mai tare imi e ciuda ca nu pot sa sustin echipa fiind acolo, decat ca e o echipa grea !

Kukubau
3rd August 2007, 15:02
... luatzi de aici:
http://web.tiscali.it/guareschi/inno_della_lazio.mp3
si invatza-tzi-l .... :)

Cucu
3rd August 2007, 15:07
meci greu

tu26dor
3rd August 2007, 15:08
hai ca asta e chiar tare :happy...media de varsta la Lazio e de 24 de ani.e una dintre cele mai tinere echipe din serie A.Doar 3 jucatori au peste 30 de ani
Rocchi-31,Siviglia-34 si Ballotta-43:P

scuze ...greseala mea... m-am informat din articolul de pe online unde spune ca mare majoritate a vedetelor sunt in varsta...
asta e...oricum ideea e ca din lazzio nu a ramas decat numele... e posibil ca dinamo sa reuseasca sa treaca....

Ulysses
3rd August 2007, 15:16
dinamo-OUT!:happy:happy:happy iar si iar si iar :ok:

orbette
3rd August 2007, 15:18
dinamo au sanse mai mari ca lazio de calificare...parerea mea e ca lazio ar termina cu greu in primele 5 echipe in romania
au avut noroc dinamovistii, doar rangers si poate anderlecht erau mai accesibili decat lazio

Universal
3rd August 2007, 15:19
Indraznesdc sa zic ca Dinamo are o sansa sa ajunga in UCl- joaca returul acasa..si mi se pare f f bine

DanielAndrei
3rd August 2007, 15:19
la meciul din deplasare, dinamo va avea si avantajul suporterilor romani :D...doamne fereste sa lase cu bataie intre cele 2 galerii

Luis Garcia10
3rd August 2007, 15:21
Doua cuvinte imi sugereaza aceasta tragere la sorti! IRONIA SORTII! Borcea, atotputernicul a cerut Lazio, a tinut sa declare asta si acum dorinta i-a fost indeplinita! Incredibil! :rolleyes:

Ray1
3rd August 2007, 15:23
ce pot sa zic.dupa mine lazio era echipa cea mai grea.dinamo are sanse putine insa nu e inca nimic stabilit.Daca nu o sa faca greseli in aparare unde lazio cu pandev, rocchi, si mauri fac unul din atacurile cele mai tari, pot avea sanse.Ramane de vazut

Cristian
3rd August 2007, 15:29
Parerea mea e ca Dinamo a picat cam rau cu Lazio.. In orice caz succes Dinamo.

Lordliv
3rd August 2007, 15:30
dinamo au sanse mai mari ca lazio de calificare...parerea mea e ca lazio ar termina cu greu in primele 5 echipe in romania
au avut noroc dinamovistii, doar rangers si poate anderlecht erau mai accesibili decat lazio

borcea stia el ce stia ,cand a vrut sa cada cu lazio!

daca nu erau penalizate milan,fiorentina sau retrogradata juve,lazio nu avea ce sa caute in lc!

este o echipa de pluton in italia,asa ca prea se face mare caz de valoarea ei!
dinamo este totusi campioana romaniei:yes:

Charon
3rd August 2007, 15:41
borcea stia el ce stia ,cand a vrut sa cada cu lazio!

daca nu erau penalizate milan,fiorentina sau retrogradata juve,lazio nu avea ce sa caute in lc!

este o echipa de pluton in italia,asa ca prea se face mare caz de valoarea ei!
dinamo este totusi campioana romaniei:yes:

cu cate puncte au fost penalizate milan si fiorentina?
daca nu era "daca si cu parca" era altceva!:happy
Lazio a luat locul 3 in Italia,intr-un campionat in care milan a jucat jenant iar fiorentina s-a batut cu Palermo!

Lordliv
3rd August 2007, 15:47
cu cate puncte au fost penalizate milan si fiorentina?
daca nu era "daca si cu parca" era altceva!:happy
Lazio a luat locul 3 in Italia,intr-un campionat in care milan a jucat jenant iar fiorentina s-a batut cu Palermo!

bucurati va voi acum,ca dupa cele 2 meciuri veti plange!:drak:
lazio in editia 2003-2004 ,in campionatul italiei, a obtinut locul al 6 lea ,in editia 2004-2005,locul al 10 lea ,iar anul trecut, decat locul al 16 lea!

Ray1
3rd August 2007, 15:51
lasa-i sa se bucure pana la meci si o sa vada acolo ce inseamna fotbal.rugativa sa nu va faceti de rusine si sa luati 5-6 goluri

White Shadow
3rd August 2007, 15:54
Dinamo merge mai departe....Lazio ii slaba , in Italia exista 3 echipe bune , AC Milan , Inter Milan si Roma....in rest toate sunt varza si practica un joc de tot rahatu bazat doar pe defensiva..........

Ray 1...5 , 6 goluri...de la cine ?....de la batranii aia ?...hai sa fim seriosi.........

Bafta Dinamo........

orbette
3rd August 2007, 15:55
hai sa nu supraevaluam lazio. e adevarat ca e o performanta sa termini pe 3 in italia, dar ca valoare lazio e sub milan, inter, roma, fiorentina, juventus. anul asta au prins CL din pura conjunctura. eu zic ca dinamo are cel putin 50% sanse, daca ar fi cazut gloria cu lazio in uefa sa zicem, atunci ar fi fost favoriti lazio, dar asa, dinamo are prima sansa, mai ales ca returul se joaca la bucuresti

marauder
3rd August 2007, 15:56
Asa e. Lazio e mult sub Benfica. Sunt de-a dreptul idioti daca se sperie de numele lui Lazio. Ar trebui sa-i calce in picioare fluierand.

doru_teo
3rd August 2007, 15:57
pleaca spartanii la roma.... sau gladiatorii.... se vor intoarce gladiole... :happy

White Shadow
3rd August 2007, 15:58
Asa e. Lazio e mult sub Benfica. Sunt de-a dreptul idioti daca se sperie de numele lui Lazio. Ar trebui sa-i calce in picioare fluierand.

normal ca e sub Benfica......sunt mult mai slabi decat Benfica.........

Charon
3rd August 2007, 16:01
bucurati va voi acum,ca dupa cele 2 meciuri veti plange!:drak:

daca strigi "hai dinamo" te cred pe cuvant!:cool:

Lordliv
3rd August 2007, 16:02
am trecut vreodata de italieni in Europa ?????

craiova a trecut de 2 ori de fiorentina ,iar dinamo de inter!

Lordliv
3rd August 2007, 16:03
daca strigi "hai dinamo" te cred pe cuvant!:cool:

strig hai romania! pentru ca sunt roman!:ok:

bob
3rd August 2007, 16:04
ce atata tura-vura. daca i-am batut pe steaua la ei acasa, inseamna ca avem valoare, si puteam accede in cl. ca doar steaua e echipa europeana , nu? deci avem sanse !
cativa irriducibili si-o vor lua pe coaja. vor veni crezand ca aici lumea merge cu flori la meci, si cand colo ce sa vezi : pe langa unirea, zbang, cateva pietroaie in cap !

Ray1
3rd August 2007, 16:06
eu sunt in italia de 5 ani si tin cu roma, dar cand e sa imi dau cu parearea eu zic ca lazio e cu 2 clase peste dinamo (cu toti jucatori pe care ia cumparat).Sincer eu vreau sa se califice dinamo si sa avem cate mai multe echipe in europa.
deci ewu va zic sa va uitati la cateva meciuri cu lazio de anul trecut si dupa sa spuneti daca ii calcati in picioare sau nu.
Daca dinamo se califica in grupe dau de baut la toti de pe forum:yes::):ok:

bob
3rd August 2007, 16:09
pe ce stadion se va juca acolo ? unii zic ca nu pe olimpico !

Charon
3rd August 2007, 16:10
ce atata tura-vura. daca i-am batut pe steaua la ei acasa, inseamna ca avem valoare, si puteam accede in cl. ca doar steaua e echipa europeana , nu? deci avem sanse !
cativa irriducibili si-o vor lua pe coaja. vor veni crezand ca aici lumea merge cu flori la meci, si cand colo ce sa vezi : pe langa unirea, zbang, cateva pietroaie in cap !

pai da ma,ca asa fac "ultrasii" de prin romanica,arunca cu pietre si evita ca lasii o lupta directa!:happy

White Shadow
3rd August 2007, 16:12
eu sunt in italia de 5 ani si tin cu roma, dar cand e sa imi dau cu parearea eu zic ca lazio e cu 2 clase peste dinamo (cu toti jucatori pe care ia cumparat).Sincer eu vreau sa se califice dinamo si sa avem cate mai multe echipe in europa.
deci ewu va zic sa va uitati la cateva meciuri cu lazio de anul trecut si dupa sa spuneti daca ii calcati in picioare sau nu.
Daca dinamo se califica in grupe dau de baut la toti de pe forum:yes::):ok:

ce performante extraordinare a reusit sa obtina Lazio in ultimii 3 ani in Europa ?

ce rezultate a obtinut in sezonul trecut cu Inter , Roma si Ac Milan ?

Ray1
3rd August 2007, 16:16
ce performante extraordinare a reusit sa obtina Lazio in ultimii 3 ani in Europa ?

ce rezultate a obtinut in sezonul trecut cu Inter , Roma si Ac Milan ?

dar dinamo ce performante a facut in ultimii 3 ani?ar fi mai bine sa te gandesti la intrebarea asta.acu 2 ani in uefa nu a trecut de grupe si a trecut rapidul care avea o grupa mult mai grea

bob
3rd August 2007, 16:21
pai da ma,ca asa fac "ultrasii" de prin romanica,arunca cu pietre si evita ca lasii o lupta directa!:happy

dupa aia vin pumnii. sa nu uite de excursia asta !

White Shadow
3rd August 2007, 16:21
dar dinamo ce performante a facut in ultimii 3 ani?ar fi mai bine sa te gandesti la intrebarea asta.acu 2 ani in uefa nu a trecut de grupe si a trecut rapidul care avea o grupa mult mai grea

anul asta Dinamo e mult mai puternica decat in ultimii 3 ani si poate sa castiege cu o echipa care nu a aratat mai nimik in Europa in ultimii ani.....

ultima lor participare in grupele Champions League a fost in 2003-2004 cand au terminat pe ultimul loc in grupa cu 5 pts

Ray1
3rd August 2007, 16:27
dar spunemi.echipele se califica in europa dupa ce au facut in ultimii 3 ani sau dupa cum au jucat anul trecut?
ai dreptate dinamo e mult mai puternica dar si lazio e mult mai buna decat anii trecuti.
eu chiar sper sa se califice dinamo dar eu am spus ca e foarte greu.Turcu a zis bine:mai mult de 15 % nu au sanse.Eu zic si mai putin

dj_jaxxx
3rd August 2007, 16:28
Eu sunt optimist si cred ca avem sanse bune la calificare. Putem face egal in Italia (daca si marcam e perfect :D), iar la Bucuresti orice se poate intampla. Sa nu uitam ca i-am condus pe Man U in Stefan cel Mare pentru cateva minute :D (stiu ca nu aveau toti titularii dar na :) ).

Oricum e bine ca jucam intai acolo.

p.s. Atletico trebuia sa mature pe jos cu Gloria nu? :D

ducus
3rd August 2007, 16:29
Ati vazut, am avut gura aurita cand am zis ca vom avea mare noroc daca vom cadea cu Lazio, cea mai accesibila dintre echipele cap de serie. :))
In ofensiva il remarcam pe fratele lui Pippo Inzaghi, Simone, pe Makinwa, Igli Tare si Goran Pandev.

White Shadow
3rd August 2007, 16:31
dar spunemi.echipele se califica in europa dupa ce au facut in ultimii 3 ani sau dupa cum au jucat anul trecut?
ai dreptate dinamo e mult mai puternica dar si lazio e mult mai buna decat anii trecuti.

daca au reusit sa castige cu Inter , Ac Milan si Roma in sezonul trecut atunci da , ai dreptate , sunt mult mai buni decat anii trecuti.....

LazioRoma
3rd August 2007, 16:32
Asa e. Lazio e mult sub Benfica. Sunt de-a dreptul idioti daca se sperie de numele lui Lazio. Ar trebui sa-i calce in picioare fluierand.


hai sa nu supraevaluam lazio. e adevarat ca e o performanta sa termini pe 3 in italia, dar ca valoare lazio e sub milan, inter, roma, fiorentina, juventus. anul asta au prins CL din pura conjunctura. eu zic ca dinamo are cel putin 50% sanse, daca ar fi cazut gloria cu lazio in uefa sa zicem, atunci ar fi fost favoriti lazio, dar asa, dinamo are prima sansa, mai ales ca returul se joaca la bucuresti

bai voi ati inebunit pe bune... si fara suparare cuym dracu sa fie benfica peste LAZIO!?!?!?! de unde pana unde ati ajuns la concluzia asta?!

Ray1
3rd August 2007, 16:35
Ati vazut, am avut gura aurita cand am zis ca vom avea mare noroc daca vom cadea cu Lazio, cea mai accesibila dintre echipele cap de serie. :))
In ofensiva il remarcam pe fratele lui Pippo Inzaghi, Simone, pe Makinwa, Igli Tare si Goran Pandev.

stai linistit ca nu inzaghi, tare si makinwa sunt pericolul, dar pandev si cu rocchi.
daca joaca unul din primii 3 dinamo poate sa stea linistita ca nu o baga astia in poarta , dar cu pandev si Rocchi + mauri in spatele lor e greu

dj_jaxxx
3rd August 2007, 16:35
bai voi ati inebunit pe bune... si fara suparare cuym dracu sa fie benfica peste LAZIO!?!?!?! de unde pana unde ati ajuns la concluzia asta?!

Benfica este pe locul 19 in clasamentul echipelor si Lazio pe 72 ;)

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/trank2008.html

Pana si Dinamo are mai multe puncte in cupele europene in ultimii 5 ani decat Lazio.

LazioRoma
3rd August 2007, 16:35
Ati vazut, am avut gura aurita cand am zis ca vom avea mare noroc daca vom cadea cu Lazio, cea mai accesibila dintre echipele cap de serie. :))
In ofensiva il remarcam pe fratele lui Pippo Inzaghi, Simone, pe Makinwa, Igli Tare si Goran Pandev.

nu uita de maurri behrami si rocchi :happy al draq de gura aurita ai avut si o sa ai cand ai sa vezi ca nici in grupele uefa nu ajungeti!

LazioRoma
3rd August 2007, 16:37
Benfica este pe locul 19 in clasamentul echipelor si Lazio pe 72 ;)

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/trank2008.html

nu ma refer la clasament pt ca LAZIO nu a mai jucat in europ[a in ultimi ani pt ca au avut problemele pe care le-au avut ! acuma se va vedea totul !
nu zic ca e o super echipa dar este ,mult peste caini si ai sa vezi asta ! o echipa care calca roma in picioare cu 3-0 si multe alte echiope tari ! nu este o echipa pe care dinamo sa o poate bate .. si sa nu ne mai aducem aminte cum a castigat dinamo multe din meciurile de campionat de anu trecut !

LazioRoma
3rd August 2007, 16:39
eu zic ca LAZIO ajunge departe anau asta in CHAMPION LEAGUE trece de sferturi !

miril
3rd August 2007, 16:39
Lazio este o echipa in ascensiune, comparabila cu Benfica, as putea zice chiar mai stabila si omogena, team-ul primand fitelor si floricelelor inutile. Dinamo insa are sanse reale.

Ray1
3rd August 2007, 16:39
Benfica este pe locul 19 in clasamentul echipelor si Lazio pe 72 ;)

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/trank2008.html

Pana si Dinamo are mai multe puncte in cupele europene in ultimii 5 ani decat Lazio.

ai dreptate cu clasamentul dar mai intai gandestete cum sunt facute aceste clasamente.Europa conteaza mult si dupa mine campionatul italian e de 10 ori peste cel din portugalia.
lazio ajunge greu in europa pentru ca sunt echipe ca inter, milan , juve , roma
benfica se lupta cu sporting si cateodata cu porto

LazioRoma
3rd August 2007, 16:40
ai dreptate cu clasamentul dar mai intai gandestete cum sunt facute aceste clasamente.Europa conteaza mult si dupa mine campionatul italian e de 10 ori peste cel din portugalia.
lazio ajunge greu in europa pentru ca sunt echipe ca inter, milan , juve , roma
benfica se lupta cu sporting si cateodata cu porto

Corect !

White Shadow
3rd August 2007, 16:41
bai voi ati inebunit pe bune... si fara suparare cuym dracu sa fie benfica peste LAZIO!?!?!?! de unde pana unde ati ajuns la concluzia asta?!

in sezonul 2006-2007 din Champions League , Benfica a terminat grupa pe locul 3 cu 7 pts obtinute , pe primul loc a termina Man UTD si pe locul 2 la mica distanta de locul 3 a terminat Celtic cu 9 pts

pe vremea aia Lazio unde a fost , ce a facut in Europa ?

in sezonul 2005-2006 din Champions League , Benfica a terminat pe locul 2 grupa , in fata celor de la Man UTD si Lille , dupa aia a trecut de Liverpool cu 3-0 scorul general si sa oprit in sferturi cand a fost eliminata de Barcelona........

pe vremea aia Lazio unde a fost , ce a facut in Europa ?

iti spun eu unde au fost.....au fost prin Serie A si frecau menta cu Palermo si Chievo....

dj_jaxxx
3rd August 2007, 16:41
nu ma refer la clasament pt ca LAZIO nu a mai jucat in europ[a in ultimi ani pt ca au avut problemele pe care le-au avut ! acuma se va vedea totul !
nu zic ca e o super echipa dar este ,mult peste caini si ai sa vezi asta ! o echipa care calca roma in picioare cu 3-0 si multe alte echiope tari ! nu este o echipa pe care dinamo sa o poate bate .. si sa nu ne mai aducem aminte cum a castigat dinamo multe din meciurile de campionat de anu trecut !

Ma rog, putem specula pana in ultimul minut inainte de inceperea meciului.

Vom trai si vom vedea. Si Lazio si Dinamo au avut un sezon european destul de slab anul trecut si cauta sa iasa in evidenta anul asta, asa ca eu cred ca vom vedea 2 meciuri bune si stranse cu putine goluri. :ok:

LazioRoma
3rd August 2007, 16:42
oricum este ceva formidabil ca o sa aibe toti suporteri lazilai ca mine si ca multi alti de pe forumul acesta sansa sa stea si sa isi incurajeze echipa de suflet la un loc cu adevaratii suporteri lazilai! MULTUMESC LAZIO!!!

dj_jaxxx
3rd August 2007, 16:43
eu zic ca LAZIO ajunge departe anau asta in CHAMPION LEAGUE trece de sferturi !

Pai ar fi culmea sa nu crezi ca echipa ta favorita va ajunge departe. :)

Insa cel mai greu este sa fii obiectiv. :)

LazioRoma
3rd August 2007, 16:47
:D
in sezonul 2006-2007 din Champions League , Benfica a terminat grupa pe locul 3 cu 7 pts obtinute , pe primul loc a termina Man UTD si pe locul 2 la mica distanta de locul 3 a terminat Celtic cu 9 pts

pe vremea aia Lazio unde a fost , ce a facut in Europa ?

in sezonul 2005-2006 din Champions League , Benfica a terminat pe locul 2 grupa , in fata celor de la Man UTD si Lille , dupa aia a trecut de Liverpool cu 3-0 scorul general si sa oprit in sferturi cand a fost eliminata de Barcelona........

pe vremea aia Lazio unde a fost , ce a facut in Europa ?




iti spun eu unde au fost.....au fost prin Serie A si frecau menta cu Palermo si Chievo....




nu te mai gasi tu sa judeci aiurea pt ca LAZIO a avut problemele care le-a avut ca orice echipa al carui ciclu de jucatori si conducatori se schimba ! Lottito insa a reusit sa aduca din nou LAZIO acolo unde ii este locul! si inca ceva... nu mai judeca tu ani in care benficca a facut si LAZIO nu! pt ca atunci cand LAZIO lansa in europa si in lume jnucatori ca FIORE LOPEZ SALAS SIMEONE DE LA PENNA ALMEYDA NESTA! si multi alti benfica se batea ea la randu ei cu alte sinatra !!!

LazioRoma
3rd August 2007, 16:50
Pai ar fi culmea sa nu crezi ca echipa ta favorita va ajunge departe. :)

Insa cel mai greu este sa fii obiectiv. :)

Pai gandestete ca ar avea toate sansele.. au nijte tineri FORMIDABILI acolo . Behrami .. Mauri CIRIBARI! STENDARDO sunt doar cativa!

dj_jaxxx
3rd August 2007, 16:51
ai dreptate cu clasamentul dar mai intai gandestete cum sunt facute aceste clasamente.Europa conteaza mult si dupa mine campionatul italian e de 10 ori peste cel din portugalia.
lazio ajunge greu in europa pentru ca sunt echipe ca inter, milan , juve , roma
benfica se lupta cu sporting si cateodata cu porto

Cum sa fie greu sa intrii in cupele europene cand 8 echipe din Italia se califica pentru europa? Primele 4 intra in CL automat si inca 3 in UEFA deci nu este chiar asa greu pentru Lazio sa intre in europa daca au asa mare valoare si sunt a 4a echipa in Italia.

Ray1
3rd August 2007, 16:53
aici era vorba de benfica si ca ea se afla pe locul 19 sau nu stiu cat pentru ca e an de an in champions.pentru lazio e mai greu sa prinda an de an champions:yes:

Charon
3rd August 2007, 16:54
in sezonul 2006-2007 din Champions League , Benfica a terminat grupa pe locul 3 cu 7 pts obtinute , pe primul loc a termina Man UTD si pe locul 2 la mica distanta de locul 3 a terminat Celtic cu 9 pts

pe vremea aia Lazio unde a fost , ce a facut in Europa ?

in sezonul 2005-2006 din Champions League , Benfica a terminat pe locul 2 grupa , in fata celor de la Man UTD si Lille , dupa aia a trecut de Liverpool cu 3-0 scorul general si sa oprit in sferturi cand a fost eliminata de Barcelona........

pe vremea aia Lazio unde a fost , ce a facut in Europa ?

iti spun eu unde au fost.....au fost prin Serie A si frecau menta cu Palermo si Chievo....

faci o greseala elementara,compari 2 campionate care nu merita comparate:benfica ajunge in liga si daca joaca prost,pentru ca in portugalia,sa fim seriosi doar 2 echipe conteaza benfica si porto,mai nou si sporting; pe cand in italia sunt mereu 5-6 echipe care lupta pentru acelasi ideal!:ok:

asa si steaua ori Rapid au facut ceva prin europa in ultimii ani,mai multe ca Lazio,dar pune-i sa joace o dubla mansa sa vedem,scot 1 punct?

amintesteti cu ce coeficient a intrat Tottenham in uefa anul trecut,cand a fost in grupa cu dinamo!
avea coeficientul unei echipe de gen cipru ori luxemburg fiind a 5-a din grupa,dar a maturat cu adversarii pe jos!

o echipa de loc 4-5 din italia,spania,anglia bate orice campioana din campionate de rang 2 cum e portugalia,bineinteles cu exceptii!

dj_jaxxx
3rd August 2007, 16:56
Pai gandestete ca ar avea toate sansele.. au nijte tineri FORMIDABILI acolo . Behrami .. Mauri CIRIBARI! STENDARDO sunt doar cativa!

Sunt de acord ca au o echipa buna si promitatoare, insa nu cred ca sunt gata sa faca un impact imediat. Adica faptul ca au terminat pe 3 in Italia nu e lucru mie. Este posibil sa se califice in grupe, insa nu putem spune ca le va fi chiar asa de usor. Si daca se califica in grupe va fi extrem de greu sa iasa de acolo.

Peste un an sau doi Lazio cu siguranta va fi o echipa de care lumea se va teme mult mai mult.

LazioRoma
3rd August 2007, 16:57
faci o greseala elementara,compari 2 campionate care nu merita comparate:benfica ajunge in liga si daca joaca prost,pentru ca in portugalia,sa fim seriosi doar 2 echipe conteaza benfica si porto,mai nou si sporting; pe cand in italia sunt mereu 5-6 echipe care lupta pentru acelasi ideal!:ok:

asa si steaua ori Rapid au facut ceva prin europa in ultimii ani,mai multe ca Lazio,dar i-a pune-i sa joace o dubla mansa sa vedem,scot 1 punct?

aduti aminte cu ce coeficient a intrat Tottenham in uefa anul trecut,cand a fost in grupa cu dinamo?
avea coeficientul unei echipe de gen cipru ori luxemburg fiind a 5-a din grupa,dar a maturat cu adversarii pe jos!

Da cortect! echipele tre

White Shadow
3rd August 2007, 16:57
nu te mai gasi tu sa judeci aiurea pt ca LAZIO a avut problemele care le-a avut ca orice echipa al carui ciclu de jucatori si conducatori se schimba ! Lottito insa a reusit sa aduca din nou LAZIO acolo unde ii este locul! si inca ceva... nu mai judeca tu ani in care benficca a facut si LAZIO nu! pt ca atunci cand LAZIO lansa in europa si in lume jnucatori ca FIORE LOPEZ SALAS SIMEONE DE LA PENNA ALMEYDA NESTA! si multi alti benfica se batea ea la randu ei cu alte sinatra !!!

eu nu am judecat pe nimeni , am facut doar o comparatie intre cele 2 echipe in ultimi 2 ani , astia conteaza mai mult , nu ?...asta e , ati avut probleme , sunt problemele voastre.....ce sa-i faci, la toti ni greu......

si pana la urma ce rezultate ati obtinut in sezonul trecut cu Inter , AC Milan si cu marea rivala , AS Roma ?

pe vremea cand Benfica castiga de doua la rand trofeul Champions League voi unde ati fost ?

dj_jaxxx
3rd August 2007, 16:57
aici era vorba de benfica si ca ea se afla pe locul 19 sau nu stiu cat pentru ca e an de an in champions.pentru lazio e mai greu sa prinda an de an champions:yes:

Adica e greu sa stea an de an in primele 4 locuri?

Charon
3rd August 2007, 17:02
eu nu am judecat pe nimeni , am facut doar o comparatie intre cele 2 echipe in ultimi 2 ani , astia conteaza mai mult , nu ?...asta e , ati avut probleme , sunt problemele voastre.....ce sa-i faci, la toti ni greu......

si pana la urma ce rezultate ati obtinut in sezonul trecut cu Inter , AC Milan si cu marea rivala , AS Roma ?

informeaza-te si ai sa vezi!:cool:

White Shadow
3rd August 2007, 17:06
faci o greseala elementara,compari 2 campionate care nu merita comparatebenfica ajunge in liga si daca joaca prost,pentru ca in portugalia,sa fim seriosi doar 2 echipe conteaza benfica si porto,mai nou si sporting; pe cand in italia sunt mereu 5-6 echipe care lupta pentru acelasi ideal!:ok:

dar si cand ajung in grupele Champions League fac o figura frumoasa si nu se fac de ras , vezi ce au facut in ultimii 2 ani ...


Adica e greu sa stea an de an in primele 4 locuri?

eu zic ca e destul de greu cat timp se afla pe acolo , Inter , Juve , AC Milan si AS Roma....si mai sunt echipe ca si Palermo , Chievo , Fiorentina care te pot incurca.........

torn_beton
3rd August 2007, 17:20
oricum este ceva formidabil ca o sa aibe toti suporterii lazilai ca mine si ca multi alti de pe forumul acesta sansa sa stea si sa isi incurajeze echipa de suflet la un loc cu adevaratii suporteri lazilai!

Nu am sa te invat eu acum sa scrii pentru ca, desi se pare ca nu stii, nu sunt invatatatoarea ta. :ok:

Insa nu inteleg cum de esti asa inversunat, tu, mare suporter al echipei Lazio, echipa pe care nu ai vazut-o niciodata in viata ta pe viu.

Ar trebui sa te Bucuri mai repede ca a picat Steaua cu pescarii aia sau ce sunt si sa nu mai comentezi pe aici de Lazio.

Si da, Lazio este mult sub Benfica si multe alte echipe din Europa.
Este chiar si sub Sahtior Donetk marea echipa Lazio.:ok:

LazioRoma
3rd August 2007, 17:24
pe LAZIO aim vazut live
in derbi baietas :)) nu ma mai invata tu nimika pe mine!

bob
3rd August 2007, 17:24
nu este o echipa pe care dinamo sa o poate bate .. si sa nu ne mai aducem aminte cum a castigat dinamo multe din meciurile de campionat de anu trecut !

cum a castigat, bre ? cu alea 2 mil ale oierului ? esti varza !
tovarase suporter lazial din comuna bolintin , vezi ca te iau aia la pumni cand te bagi in peluza. o sa creada ca esti infiltrat. sau poate nu ajungi nevatamat acolo . bucurestiul e mareeeeee !

sun
3rd August 2007, 17:29
s-a compensat mizeria facuta azi de comisiile corupte

intr-adevar , nu m-am gandit la asta !! :)

prima reactie a lui Rednic : "Avem adversar mai greu decat are Steaua , ca de obicei " ...

in loc de puncte puncte a se citi : "pentru ca avem un coeficient mai slab decat ei "

cand o sa se invete minte ? Performanta aduce nu doar glorie , bani, ci si adevrsari mai slabi in fazele incipiente ale competitiilor :ok:

SAMM
3rd August 2007, 17:29
o sa fiti exterminati cainilor

aia sunt fascisti si probabil nici cainii nu ii suporta

mi-am mai revenit cu tragerea asta dupa ce s-a intamplat azi


:happy:happy:happy

tavimai
3rd August 2007, 17:48
eu cred ca sansele sunt 50-50%. bafta lor sa fie umiliti in grupe :D

50-50 sunt dar ale lu dinamo un pic mai mici!:happy

YodaRo
3rd August 2007, 17:51
ideea e ca nici anul asta nu joaca in Liga Dinamo. Sunt inebuniti ale Borcea & co sa isi ia banii bagati in arbitri inapoi. Faliment total o sa fie. Trebuie sa mai cumpere un campionat pana ajung sa intre in Liga fara tururi preliminare... pe munca Stelei. Altfel nu se poate.
Forza Lazio!

tavimai
3rd August 2007, 17:52
Sanse egale pentru ambele echipe

sanse egale cu ce? cu zero? pai daca au sanse egale atunci sa faca o cerere la fifa sa se califice amandoua fara joc !:happy

tavimai
3rd August 2007, 17:56
:happy:happy:happy:happy
Dinamo are sanse sa treaca de Lazio. Sanse mari! Cam 65-70%.

:happy:happy:happy:happy:happy:

4za_Lazio
3rd August 2007, 17:56
White Shadow tu vorbesti mult si vorbesti in necunostinta de cauza.Imi compari pe Benfica cu Lazio(in primu rand nu poti sa compari un campionat ca al portughezilor cu Serie A).Zici ca a terminat Lazio anul trecut pe locul 14 sau cat ai zis.A terminat pe locul 6 si a fost depunctata.Despre faza cu jucatorii batrani sa va iasa din cap.Media de varsta a titularilor e de 24 de ani cum am mai zis.Oricum va recomand sa urmariti niste meciuri de sezonul trecut...sunt 100% ca o sa va schimbati parerea.
uite aici niste rezumate ale unor meciuri din sezonul trecut ;)

http://youtube.com/watch?v=p0enY00FpSg
http://youtube.com/watch?v=w074rZTBAv0

si un gol luat de Lobont de la Behrami intr'un fiorentina Lazio 1-2
http://youtube.com/watch?v=OJhirTaBbSM

alin_cv
3rd August 2007, 17:59
FORZA LAZIO ,DRESATI CATEII miau,miau,miau:happy:happy

dj_jaxxx
3rd August 2007, 18:02
Oricine are meciuri bune, si meciuri mai putin bune. In momentul de fata doar meciurile tur/retur vor conta.

Hai sa caut si eu clipuri din meciuri jucate de Dinamo din sezonul trecut.

Nu prea e relevant sa ne uitam la meciurile din liga. Dupa cum se stie cupele europene sunt total diferite si unele echipe joaca total altfel decat in campionat (vezi Liverpool).

torn_beton
3rd August 2007, 18:04
Ce distractivi sunt toti frustratii stelisti care se bucura pe aici de parca s-ar fi jucat deja meciurile.

Ehhh... lasa ca asa e cand locuiesti la tara, te refulezi si tu pe forumuri ca nu ai ce face. :happy

Vedeti mah ca mai e un topic despre meciul Stelei cu niste pescari. Cred ca multi dintre voi nici nu l-ati vazut. :happy

tavimai
3rd August 2007, 18:10
da!? ce zici de LEDESMA? de siviglia sau achizitia noua paladino ?! GATA linistitiva ca nu merg blaturile aici ! nu e divizia a!

oare? si daca arbitreaza a. constantin ce zici?si de mai au si 2 tusieri "rezolvati " de borcea? sau poate ca borcea o sa-i lucreze pe la spate se aiba terenul suspendat la meciul direct si 4-5 juc suspendati si 7-8 accidentati si atunci nu sunt sanse?:happy:happy:happy

ReD_Devil
3rd August 2007, 19:02
favorita Lazio dar ...nu e imposibil...eu sper sa se califice pt binele fotbalului romanesc...

freemadmike
3rd August 2007, 19:06
sa zica mersi de Lazio, daca intalneau pe Liverpool....li se ingalbeneau dintii:drak:

romamerda
3rd August 2007, 19:12
Forzza Lazio.....Toti zic k Dinamo va avea meci usor..or sa vada cum joaca Lazio......o sa vedeti voi ce contraatac are Lazie

dj_jaxxx
3rd August 2007, 19:18
E greu sa fii pe contraatac cand trebuie sa scoti mingea din plasa constant :D

kain
3rd August 2007, 19:35
Dinamo are toate sansele sa ajunga, depinde numai de cum va juca. 50% sanse sa ajunga in grupe :ok:

Travis Daye
3rd August 2007, 19:48
Sigur veti ajunge in grupele ... UEFA :happy:happy:happy

cel putin noi jucam in cupe europene, chiar daca e vorba doar de cupa uefa.... asa ca.... nu cred ca e cazul tau sa vorbesti ieseanule :D

Travis Daye
3rd August 2007, 19:50
toata lumea rade ca vai ce adversara a prins dinamo... lazio nu mai e ce a fost altadata... asta trebuie sa o recunoasteti...... singurele formatii de care mi-era frica erau Liverpool, Arsenal, Valencia si Sevilla.... evident ca as fi preferat ceva gen Tampere United, Glasgow Rangers.... dar nici Lazio nu e foarte grea

korutfl
3rd August 2007, 19:50
de acord cu sumele vehiculate la achizitionarea jucatorilor. da' pe de alta parte, i-a venit cuiva in minte sa compare salariile oamenilor de rand din romania cu cele din italia? sau orice alta tara vest-europeana vreti voi. ca valorile adevarate se tin pe bani grei e una, ca nu avem noi potenta financiara sa aducem vedete e alta. pe de alta parte, daca vrei cu adevarat performanta poti sa faci. asta e cheia, la dinamo: sa doreasca jucatorii cu adevarat sa se califice, nu sa se gandeasca la transferuri afara. nu era mai bine pe vremea lui ceasca? jucatorii nu se puteau transfera afara pana la 28 de ani. si pana atunci aveau tot timpul din lume sa-si demonstreze valoarea. ce s-ar fi ales de steaua daca lacatus, hagisi ceilalti o taiau afara in 86'? mai avea steaua un nume? uitati-va la dinamo: in '90 avea 12 jucatori de nationala, toti pana in 25 de ani. au plecat afara, s-a spart echipa si s-a ales praful de munca lui nea mircea. si atunci dinamo avea echipa mai buna ca steaua in '86:(

Mario Di Lazi
3rd August 2007, 19:57
hai ....
forza ..... :D

romamerda
3rd August 2007, 20:02
o sa vedeti la timpul potrivit cum joak si nu mai analizati voi k penalii aia de la tv kre nu mai auzisera de lazio din 2000....Tine-ti minte jucatorii astia:Ledesma,Behrami,Rocchi...o sa vedeti voi ..s

valitudor
3rd August 2007, 20:11
Dinamo a avut ghinion, indiferent ce s-ar zice. Nu atat prin faptul ca adversarul e Lazio, cat ca sunt italieni. Pana si Werder Bremen sau Ajax erau preferabile.

Asta pentru ca italienii au stiinta aia nesuferita a jocului, de nu fac nimic 88 de minute si apoi te trezesti ca ti-au dat doua goluri si nu stii cand si cum. Va fi extrem, extrem de greu.

Hmm. Imi amintesc un meci de acum multi ani dintre Dinamo si o echipa italiana. Un meci intreg am sters pe jos cu ei dar prin minutul 93 s-a gasit unul de-al lor, un necunoscut, sa scape singur cu portarul nostru si ne-au egalat. La ei am facut, cred eu, cel mai bun meci din intreaga istorie a noastra dar s-a terminat cu un rezultat alb si am pierdut calificarea...
De nimeni nu-mi este mai frica decat de italieni

Slabe sanse... sa zicem 30% doar asa, pentru moral

Paul
3rd August 2007, 20:19
faptul ca unii zic ca "domnu nu stiu pe nimeni de la Lazio" sau "stiu numa pe Inzaghi jr care era vedeta acu 7 ani" nu inseamna nimic. Sa nu uitam ca 90% dintre comentatori nu au mai vazut fotbal italian la TV decat in Ch. League.

Lazio ramane Lazio , sa nu uitam ca si ei au venit cu penalizare si s-au calificat in Liga ...

romamerda
3rd August 2007, 20:23
Simone inzaghi abia prinde echipa......Nu e problema dak nu au auzit de noi..si cred k suntem adversar simplu....vor vedea pe teren...si poate atunci or sa ne tina minte....si totusi..ar trebuii sa fie realisti.Dinamo nu avea nici o sansa..cu orice echipa..pt.k erau numai echipe tari in grupa

Celso
3rd August 2007, 20:30
ne calificam....daca ii luam tare acolo....Bratu un gol pe contra-atac, inca unu Niculescu din lovitura libera si gata:D, Lobont in forma.....pt Lazio va fi primul meci oficial si nu ii va fi usor....am incredere... se putea si mai rau:D, Lazio nu are cine stie ce jucatori de mare valoare, doar ca sunt o echipa muncitoare!

White Shadow
3rd August 2007, 21:27
hai sa vedem asa ca fapt divers ce a facut Lazio in Serie A in sezonul trecut.......probabil ca nu conteaza acest lucru pt ca in meciurile din cupele europene echipele joaca mult mai bine pt ca toti jucatorii sunt constienti ca asta e sansa lor de a se remarca in Europa si sunt si multi bani la mijloc.............deci :

VICTORIE
EGAL
INFRANGERE

Turul Campionatului :

10.09.2006
Milan AC - Lazio Roma 2-1
Milan a condus cu 2-0 pana in minutul 73 cand Makinwa Ayodele a marcat un gol pt Lazio.

17.09.2006
Lazio Roma - Palermo 1-2
primul meci jucat acasa in fata suporterilor , prima infrangere , pana in minutul 73 Palermo a condus cu 2-0 , golul echipei laziale a fost marcat de Tommaso.

20.09.2006
Chievo Verona - Lazio Roma 0-1
prima victorie in deplasare , unde...la Chievo , o echipa care a terminat campionatul pe locul 18.....golul victorios a fost marcat de Oddo Massimo in minutul 63 dintr-un penalty amarat.

24.09.2006
Lazio Roma - Atalanta 1-0
prima victorie acasa , wau , party.....au avut nevoie de 69 de minute pt a marca un gol , golul victorios a fost marcat de Siviglia Sebastiano...

30.09.2006
Torino AC - Lazio Roma 0-4
dupa ce in prima repriza scorul a fost 0-0 in repriza a doua cei de la Lazio au marcat 4 goluri , Rocchi Tommaso , Oddo Massimo de doua ori si Mauri Stefano..........Torino a terminat campionatul pe locul 15 si acasa din 19 meciuri jucate acasa a reusit sa obtina doa 6 victorii , 4 egaluri si 9 infrangeri.......Torino a fost echipa care a avut cel mai slab atac din Serie A , doar 15 goluri marcate acasa in 19 meciuri si 27 de goluri marcate in 38 de meciuri jucate...

15.10.2006
Lazio Roma - Cagliari 0-0
o remiza pe teren propriu cu o echipa care a terminat campionatul pe locul 16 , o echipa care a avut in deplasare 2 victorii , 6 egaluri si 11 infrangeri.

22.10.2006
Catania - Lazio Roma 3-1
pana in minutul 57 Lazio a fost condusa cu 3-0 de o echipa care a terminat campionatul pe locul 13 , golul de onoare a fost marcat de Tommaso.

25.10.2006
Sampdoria - Lazio Roma 2-0
Sampdoria chiar daca a terminat campionatul pe locul 11 a fost o echipa care a jucat foarte bine acasa , a avut doar 3 infrangeri in 19 meciuri jucate acasa.

29.10.2006
Lazio Roma - Reggina 0-0
alta remiza cu o echipa care a fost la un singur pas de retrogradare , a reusit sa se salveze in ultima etapa cand a castigat acasa cu AC Milan , alt meci aranjat din Italia , mafie mare.........Reggina atunci avea cota de 1.30 la victorie.....

05.11.2006
Empoli - Lazio Roma 1-1
Pandev Goran a marcat pt Lazio in minutul 17 si au fost la un pas de victorie dar sau vazut egalati in ultimile minute de joc , Vannucchi Ighli a marcat pt gazde in minutul 87....un rezultat bun avand in vedere faptul ca Empoli a terminat campionatul pe un loc de cupa UEFA si acasa a avut doar 2 infrangeri in 19 meciuri.

dupa aia au urmat 3 meciuri consecutive in care Lazio a facut spectacol :
12.11.2006
Lazio Roma - Udinese 5-0
Rocchi Tommaso 2 , Mauri Stefano 2 si Oddo Massimo
Udinese , o echipa de mijlocul clasamentului , a terminat campionatul pe locul 10.

19.11.2006
Messina - Lazio Roma 1-4
Mauri Stefano 2 , Pandev Goran si Makinwa Ayodele au marcat pt Lazio , au castigat la scor cu echipa care e terminat pe ultimul loc in Serie A si care a avut cea mai slaba defensiva , 69 de goluri marcate in 38 de meciuri.

26.11.2006
Lazio Roma - Ascoli 3-1
Belleri Manuel , Pandev Goran si Foggia Pasquale au marcat impotriva unei echipe care a terminat campionatul pe locul 19.

03.12.2006
Fiorentina - Lazio Roma 1-0
gata cu spectacolul pt ca a urmat jocul impotriva echipei lui Adrian Mutu , o echipa care a jucat foarte bine acasa.

10.12.2006
Lazio Roma - Roma AS 3-0
mare meci mare pe care Lazio a reusit sa-l castige la scor , aici chiar nu am ce sa comentez , o victorie mare pt Lazio , Roma venea dupa 6 victorii consecutive si la casele de pariuri favorita era Roma care a primit o cota de 2.30 la victorie spre deosebire de Lazio care a avut o cota de 3.12........ goluri marcate de Ledesma Cristian Dan , Oddo Massimo din penalty si Mutarelli Massimo.

17.12.2006
Livorno - Lazio Roma 1-1
un rezultat de egalitate obtinut cu o echipa de mijlocul clasamentului , un rezultat bun avand in vedere faptul ca Livorno a avut un joc destul de bun acasa unde putine echipe au reusit sa obtina ceva puncte , golul celor de la Lazio a fost marcat de Pandev in minutul 25.

20.12.2006
Lazio Roma - Inter Milan 0-2
infrangere acasa cu echipa care a castigat campionatul in Serie A.

23.12.2006
Parma - Lazio Roma 1-3
victorie in deplasare la Parma , o echipa de mijlocul clasamentului , golurile au fost marcate de Stendardo Guglielmo , Pandev Goran si Rocchi Tommaso.

14.01.2007
Lazio Roma - Siena 1-1
o remiza acasa cu o echipa care a terminat campionatul pe locul 14 , Rocchi Tommaso a marcat in minutul 61 dar Siena a reusit sa egaleze prin Cozza Francesco in minutul 87.

Returul Campionatului

21.01.2007
Lazio Roma - Milan AC 0-0
remiza acasa cu echipa care a castigat trofeul Champions League.

27.01.2007
Palermo - Lazio Roma 0-3
O victorie surprinzatoare , nimeni nu se astepta ca Lazio sa castige la Palermo , o echipa care a castigat in turul campionatului la Lazio cu 2-1 si acuma a pierdut acasa cu 3-0 , ciudat e fotbalul asta , 1.90 a fost cota celor de la Palermo pt victorie si 4.00 a avut Lazio la victorie , golurile au fost marcate de Rocchi Tommaso 2 si Siviglia Sebastiano.

18.04.2007
Lazio Roma - Chievo Verona 0-0
ciudat e acest fotbal , in turul campionatului cand au jucat in deplasare au castigat cu 1-0 si acuma doar 0-0 cu retrogradatii astia amarati.

11.02.2007
Atalanta Bergamo - Lazio 0-0
alt rezultat Made in Italy

18.02.2007
Lazio Roma - Torino AC 2-0
un rezultat perfect normal impotriva unei echipe slabe......
a marcat Pandev 2 goluri

25.02.2007
Cagliari - Lazio Roma 0-2
un rezultat normal , au marcat Cribari Sanches Emils si Rocchi Tommaso

28.02.2007
Lazio Roma - Catania 3-1
Pandev Goran , Siviglia Sebastiano si Rocchi Tommaso

04.03.2007
Lazio Roma - Sampdoria 1-0
a marcat Rocchi Tommaso in minutul 22

11.03.2007
Reggina - Lazio Roma 2-3
Pandev Goran , Manfredini Christian , golul victoriei a fost marcat de Makinwa Ayodele in minutul 79.

18.03.2007
Lazio Roma - Empoli AC 3-1
perioada buna continua , dupa 5 victorii consecutive urmeaza alta victorie...........au marcat pt Lazio Pandev Goran , Rocchi Tommas si Manfredini Christian.

01.04.2007
Udinese - Lazio Roma 2-4
a saptea victorie consecutiva pt Lazio....4-2 in deplasare la Udinese....cu Udinese le-a mers jocul in sezonul trecut dupa ce si in tur au castigat cu 5-0.....au marcat Stendardo Guglielmo , Mauri Stefano , Behrami Valon si Rocchi Tommaso.

07.04.2007
Lazio Roma - Messina 1-0
gol victorios a fost marcat de Stendardo Guglielmo in minutul 45

15.04.2007
Ascoli - Lazio Roma 2-2
dupa 8 victorii consecutive Lazio face un pas gresit la retrogradatii de la Ascoli , 2-2 , a marcat Rocchi Tommaso si Jimenez L.A.G. a reusit sa egaleze la 2-2 in minutul 84.

22.04.2007
Lazio Roma - Fiorentina 0-1
alta infrangere cu Fiorentina dupa ce si in tur au pierdut cu acelasi scor............Adrian Mutu a marcat golul celor de la Fiorentina in minutul 71........un telefon la Mutu nu ar strica "Mutule , ce faci tata ? cum joaca Lazio ?..poti sa ma ajuti cu cateva detalii ?"......"tot respectul meu domnu Rednic , va ajut cu cea mai mare placere dar momentan sunt ocupat , va sun eu mai tarziu sau va dau un bip"

29.04.2007
Roma AS - Lazio Roma 0-0
dupa ce in tur a castigat cu 3-0 acuma au reusit sa obtina o remiza 0-0.....destul de bine sa prezentat Lazio in acest derby tur-retur cu AS Roma.

06.05.2007
Lazio Roma - Livorno 1-0
a marcat Jimenez L.A.G. in minutul 27 , o victorie importanta avand in vedere faptul ca era etapa 35 si mai erau 3 etape de jucat pana la final.

13.05.2007
Inter Milan - Lazio Roma 4-3
tin minte acest meci , a fost un meci superb , cred ca a fost cel mai spectaculos meci din sezonul trecut.........Lazio a inceput perfect meciul , a marcat Pandev Goran in minutul 3 si Mutarelli Massimo in minutl 5 pt 2-0.........dar Inter a egalat pana in mintul 35.....in minutul 41 Lazio a condus cu 3-2 prin golul marcat de Ledesma Cristian Dan dar Inter a marcat 2 goluri in ultimile 10 minute si meciul a fost pierdut.

20.05.2007
Lazio Roma - Parma 0:0
o remiza in penultima etapa , in acel moment Parma lupta pt evitarea retrogradari si Lazio lupta sa prinda un loc pt preliminarie din Champiosn League.

Siena - Lazio Roma 2-1
In ultima etapa Lazio a pierdut la Siena , ciudat , astia vreau sa ajunga in Champions League si pierd la Siena in ultima etapa , what a fuck ?.....Siena daca pierdea acest meci retrograda...ciudat acest campionat al italiei....mafie mare pe acolo....in minutul 73 Rocchi Tommaso a egalat dintr-un penalty pt ca meciul sa fie pierdut in minutul 85 cand Negro Paolo a marcat pt Siena

Lazio in sezonul trecut a obtinut 18 victorii , 11 egaluri si 9 infrangeri.

http://img217.imageshack.us/img217/3343/capture65yx4.jpghttp://img63.imageshack.us/img63/2247/capture67rq3.jpg

Pandev si Tommaso au marcat impreuna in sezonul trecut in Serie A dupa calculele mele ...nu stiu daca sunt corecte........26 de goluri.....deci vom avea un duel interesant : N&D vs P&T :D

Nu conteaza cu cine jucam , poate sa fie si o echipa de robocopi , noi trebuie sa avem mentalitatea aia de invingatori , in ziua de astazi nu mai exista sansa a doua , tot aud la televizor ca plecam cu sansa a doua , tampenii , cu sansa a doua pleci cand joci cu Chelsea , Milan , Lyon sau Bayern dar in nici un caz cand joci cu o echipa care nu sunt campioni la ei in tara.....

Nu inteleg atitudinea voastra , a suporterilor , stelisti , dinamovisti , ura asta asa mare ....de ce suporterii stelisti nu au puterea sa spuna "bafta Dinamo"....de ce suporterii dinamovisti nu au puterea sa spuna "bafta Steaua".....de ce ?......am vazut ca sunt cativa suporteri care fac acest lucru....l-am vazut pe Diablo care a avut puterea sa spuna "bafta Dinamo" chiar daca e suporter stelist....si parca am mai vazut cativa...dar sunt putini , astia se pot numi suporteri adevarati pt ca nu sau lasat mani****ti de declaratile presedintilor de cluburi.......de ce altii pot sa faca acest lucru si altii nu sunt in stare se faca acest lucru ?........parerea mea e ca aceasta ura e mai mare si din cauza presedintilor de club care vin cu declaratii tot mai rautacioase si suporterii cum aud aceste declaratii incep sa faca si ei pe smecherii , sa fie rai , sa se bucure cand echipa rivala pierde meciuri in Europa , penibil , foarte penibil........pana la urma sunt doar cateva meciuri de fotbal in care voi suporterii ce castigati daca va bucurati daca Steaua sau Dinamo pierd intr-un meci dintr-o cupa europeana ?....ce castiga presedintii de cluburi cu aceste declaratii de tot rahatu pe care le spun la televizor ?...vreau sa castige Lazio , m-am bucurat cand a castigat Middlesbrough ?...absolut nimik....

Nu imi ramane sa spun decat :

Bafta Dinamo :ok:
Bafta Steaua :ok:
Bafta CFR Cluj :ok:
Bafta Otelul :ok:
Bafta Rapid :ok:

numai bine si mai lasati rautatile la o parte pt ca nu aveti nimik de castigat daca pierde echipa rivala in Europa.......

Celso
3rd August 2007, 21:38
wow SHADOW.....ca pe vremuri:D....asa sa speram....

PS: ai ura bafta timisorenilor?:D.... eu le-am urat bafta stelistilor si in trecut in Europa...le urez si acum...insa vad ca au ei destula, nu mai au nevoie si de la mine:D

dj_jaxxx
3rd August 2007, 21:42
Daca poate cineva sa ne spuna ce ca facut Lazio in europa si cu cine a jucat in ultmii 2-3 ani ar fi perfect. :)

Sunt curios si mi-e lene sa stau sa caut pe siteul uefa :D

Sorin Blaj
3rd August 2007, 21:43
toata lumea rade ca vai ce adversara a prins dinamo... lazio nu mai e ce a fost altadata... asta trebuie sa o recunoasteti...... singurele formatii de care mi-era frica erau Liverpool, Arsenal, Valencia si Sevilla.... evident ca as fi preferat ceva gen Tampere United, Glasgow Rangers.... dar nici Lazio nu e foarte grea
Si eu sunt de aceeasi parere.

Dinamo se poate califica, dar pentru asta trebuie sa joace la nivelul jocului cu Steaua: 4-2 in Ghencea.

4za_Lazio
3rd August 2007, 21:44
white shadow nu incetezi sa ma uimesti...nimeni nu compara serie A cu liga asta a nostra,dar tu reusesti imposibilul.imi arati ca dinamo a terminat cu 77 de puncte si Lazio cu 62...cat despre comentariul tau despre meciuri...nu m'am putut abtine din ras.Ti'am mai spus sa nu mai vorbesti fara rost cand nu stii despre ce e vorba.Pana la etapa cu udine(echipa de mijlocul clasamentului...cred ca habar n'ai ce jucatori au in lot) Lazio a folosit clasicul 4-4-2.Acest meci a facut trecerea la 4-3-1-2.chestia aia cu ''minunea continua'' de'a dreptul penibila.cum poti sa afirmi asa ceva cand echipa nu primeste gol 5 etape consecutive,are 8 victorii consecutive, si un lung sir de meciuri fara infrangere.app in ultimele meciuri Lazio a folosit rezervele deoarece locul de CL era asigurat.

White Shadow
3rd August 2007, 21:53
wow SHADOW.....ca pe vremuri:D....asa sa speram....

PS: ai ura bafta timisorenilor?:D.... eu le-am urat bafta stelistilor si in trecut in Europa...le urez si acum...insa vad ca au ei destula, nu mai au nevoie si de la mine:D

ca pe vremuri zici..nu ?..eu si posturile mele kilometrice :D

sincer...da....ce am eu de castigat daca le doresc sa piarda in Europa.....conteaza ca noi sa castigam cu ei in meciul direct si in rest nu mai conteaza nimik.........


Ti'am mai spus sa nu mai vorbesti fara rost cand nu stii despre ce e vorba.Pana la etapa cu udine(echipa de mijlocul clasamentului...cred ca habar n'ai ce jucatori au in lot) Lazio a folosit clasicul 4-4-2.Acest meci a facut trecerea la 4-3-1-2.chestia aia cu ''minunea continua'' de'a dreptul penibila.cum poti sa afirmi asa ceva cand echipa nu primeste gol 5 etape consecutive,are 8 victorii consecutive, si un lung sir de meciuri fara infrangere.app in ultimele meciuri Lazio a folosit rezervele deoarece locul de CL era asigurat.

extraordinar , fenomenal , a avut un sir de 8 victorii consecutive cu 8 echipe penibile , ce sa iti povestesc , mare performanta , record mondial................wau....


Pana la etapa cu udine(echipa de mijlocul clasamentului...cred ca habar n'ai ce jucatori au in lot)

nici nu ma intereseaza , te pomenesti ca joaca neamurile lui Ronaldinho la ei...asa de buni sunt , eu am vazut ca au terminat pe locul 10 sezonul trecut cu 12 victorii din 38 de meciuri jucate ,


white shadow nu incetezi sa ma uimesti...nimeni nu compara serie A cu liga asta a nostra,dar tu reusesti imposibilul.imi arati ca dinamo a terminat cu 77 de puncte si Lazio cu 62

nu exista termen de comparatie intre cele 2 campionate pt ca la voi MAFIA E MULT MAI MARE DECAT LA NOI

4za_Lazio
3rd August 2007, 22:17
Daca poate cineva sa ne spuna ce ca facut Lazio in europa si cu cine a jucat in ultmii 2-3 ani ar fi perfect. :)

Sunt curios si mi-e lene sa stau sa caut pe siteul uefa :D


nu a jucat in europa in ultimii 2 ani.anul trecut a terminat pe locul 6 (de cupa UEFA),dar din cauza scandalului calciopoli nu i s'a permis participarea.
Nu asta conteaza. Tot o tineti p'asta ca Lazio nu mai e ce a fost...dar voi habar n'aveti cum joaca.Dupa evitarea falimentului, Lazio a fost preluata in 2004 de catre actualul presedinte, Lotito.Primul sezon a fost unul al schimbarilor,Lazio transferand aproape o echipa(9 juc) in ultimele 2 ore de mercato.S-a indeplinit obiectivul de evitare a retrogradarii, terminand sezonul pe locul 12.In sezonul 2005/2006 Lazio, cu actualul antrenor,Delio Rossi a reusit sa termine pe loc de cupa Uefa(6), dar dupa cum stiti nu a participat.Sezonul 2006/2007 a inceput cu o penalizare de 11 puncte si a reusit o clasare pe podium.De 3 ani Lazio progreseaza in campionat si in maturitatea jocului.
pentru ''cunoscatorii'' care spun ca Lazio nu mai e ce a fost si ca nu are echipa o sa va astepte o mare surpriza...
Sa pun si echipa de baza sa mai va informati despre jucatori
Ballotta(Carrizo nu a primit cetatenia)

Scaloni Stendardo(Siviglia e accidentat) Cribari Zauri

Behrami(sau Mudingay) Ledesma Mutarelli

Mauri

Pandev Rocchi

apropo, Lazio a refuzat ieri o oferta de aprox 20 de mil de euro pentru Ledesma...putin nu'i asa?

danpuric78
3rd August 2007, 22:19
Adversar greu, in fine daca Borcea vrea Cl, sa inteleaga clar ca e nevoie de timp, rabadare si investiti. greu se obtine dreptul de a cersi mila europei.

miril
3rd August 2007, 22:20
nu exista termen de comparatie intre cele 2 campionate pt ca la voi MAFIA E MULT MAI MARE DECAT LA NOI

Ai lasat mult la dospit ideea asta? Si mai vine si din partea unui UT-ist. Am vrea noi sa avem echipe penibile precum Udinese si Sampdoria in campionat. Repet, Lazio este o echipa care nu se vede pe...hartie, dar se exprima foarte bine in teren, unde omogenitatea jocului este cheia rezultatelor bune ale unei echipe fara vedete.

White Shadow
3rd August 2007, 22:21
4za Lazio , cateva informatii daca vrei sa ne dai despre Tommaso..cine-i baiatu asta ?....

Ray1
3rd August 2007, 22:23
ma dinamo in italia ar termina pe locul 8-10 daca nu chiar mai mult.deci hai sa nu mai mancam atat k...t. si white shadow tu nu trebuie sa te uiti la rezultate , dar la meci.cum am mai zis eu sper ca voi sa aveti dreptate si dinamo sa se califice.(abia a castigat la buzau):happy:happy:happy

dj_jaxxx
3rd August 2007, 22:25
@ 4za_Lazio:

Eu nu am "tras-o" cu nimic. Nu prea sunt la curent cu toate scandalurile...etc.

Ideea este ca Dinamo nu va bate 5-0, insa nici nu va pierde 5-0 (scor cumulativ tur/retur).

Pana la urma, aproape orice echipa din Serie A este un adversar redutabil pentru cele mai bune echipe romanesti.

White Shadow
3rd August 2007, 22:31
Ai lasat mult la dospit ideea asta? Si mai vine si din partea unui UT-ist.

nu spun eu acest lucru , sunt multi care vorbesc despre mafia din Serie A , de ex asta ce zice ca eu nu pricep italiana ?

http://img475.imageshack.us/img475/5562/capture69du8.jpg

Ray1
3rd August 2007, 22:34
nu spun eu acest lucru , sunt multi care vorbesc despre mafia din Serie A , de ex asta ce zice ca eu nu pricep italiana ?

http://img475.imageshack.us/img475/5562/capture69du8.jpg

asta e acum 30 de ani si mai mult.dar in romania si acum se mai aranjeaza meciurile

miril
3rd August 2007, 22:41
Sa nu deviem, era vorba de comparatie, in plus la ei s-a luat masuri, echipe precum Milan si Juventus au vazut B-ul. Unde vezi asta la noi? Daca s-ar fi intamplat asa, echipele noastre favorite ar fi avut mai multe trofee si nu ar fi pribegit atatia ani prin liga 2. Hai sa revenim la normal si sa-l lasam pe Tommaso si sa vorbim de Rocchi, jucator convocat si la echipa nationala a Italiei. OK?

White Shadow
3rd August 2007, 22:43
Ray 1...am crezut ca are legatura cu ce sa intamplat anul trecut in Italia..sau nu sa intamplat nimik ?...totul a fost ok ?...in fine...nu mai conteaza...hai ca suntem off-topic..........

Miril , de ce sa-l lasam pe Tommaso cat timp el a marcat cele mai multe goluri in sezonul trecut pt Lazio ?

4za_Lazio
3rd August 2007, 22:44
4za Lazio , cateva informatii daca vrei sa ne dai despre Tommaso..cine-i baiatu asta ?....

intra si tu pe www.tommasorocchi.it
a venit la Lazio in 2004 impreuna cu alti 8 jucatori in ultima zi de mercato de la empoli.o sa gasesti mai multe informatii pe site

ce te intereseaza?

4za_Lazio
3rd August 2007, 22:48
nu spun eu acest lucru , sunt multi care vorbesc despre mafia din Serie A , de ex asta ce zice ca eu nu pricep italiana ?

http://img475.imageshack.us/img475/5562/capture69du8.jpg

ce jucator de la firenze a dat declaratia aia?

miril
3rd August 2007, 22:50
Pentru ca eu nu vorbesc de Marius cand ma refer la Lacatus. Voi incerca sa vad returul pe Lia Manoliu. Sper sa vad un meci frumos, indiferent de rezultatul final.

Ray1
3rd August 2007, 23:01
ce jucator de la firenze a dat declaratia aia?

socrates dar afost in italaia acu 20-30 de ani nu sunt sigur

White Shadow
3rd August 2007, 23:02
ce jucator de la firenze a dat declaratia aia?

Socrates........

Tommaso Rocchi - Monster....meserias jucatorul........

http://www.youtube.com/watch?v=VIH09pYUCTg

miril
3rd August 2007, 23:05
Normal ca lui Socrates nu-i plac strugurii de soi Rossi.

Ray1
3rd August 2007, 23:07
gata cu rocchi si cu lazio ca mati plictisit.azi am vorbit despre lazio mai mult decat am facuto in toata viata mea.gata dinamo scoatei afara din champions si scoatel si pe borcea ca prea imie antipatic

boni2204
3rd August 2007, 23:07
daca dinamo va pierde va fi in fata unui adversar puternic, dar daca va castiga parca vad deja pe toti cei care iau la misto pe dinamo si sansele ei cum vor incepe sa zica ca lazio este slaba, o batea orice echipa si alte scuze de astea penibile
vezi cazul meciului cu bayer cand toti au ironizat echipa germana dupa ce au pierdut cu dinamo, dar inainte de a incepe grupele nimeni nu dadea sanse dinamovistilor sa treaca de grupa
vom trai si vom vedea, bafta dinamo si eu prefer varianta a doua sa zica toti ca lazio a fost sub asteptari, iar dinamo sa ajunga in grupe

dannyreddog
4th August 2007, 00:33
Adversar bun,dar dupa parerea mea nu atat de buna precum cred majoritatea oamenilor.Intr-adevar e o echipa italiana,ca orice echipa din cizma care se respecta stiu cu ce se mananca faza defensiva,cu un joc elaborat si precis...
Dinamo are avantajul ca la ora disputarii partidei va avea mai multe meciuri oficiale in picioare decat echipa romana si cu siguranta acest lucru este in favoarea noastra,echilibrandu-se balanta in favoarea elevilor lui Mircea Rednic.
Mizez,totodata,si pe aportul suporterilor nostri care vor veni in numar foarte mare, stiindu-se foarte bine ca in Italia exista o comunitate mare de romani mai ales in Torino si Roma.Cred ca in meciul tur din Italia vor veni cel putin 10.000 de suflete alb-rosii pt a sustine echipa favorita in tentativa ei de a patrunde pentru prima data in cea mai importanta competitie intercluburi din Europa si din lume Uefa Champions League..
In concluzie Lazio porneste aceasta dubla ca favorita dar sa speram ca ai nostrii sa se califice si chiar sa rezolve calificarea inca din meciul tur..;)

dardar_3
4th August 2007, 01:15
Era cat pe ce sa pun Da...:mda:... puneti dom'le intrebare cine se califica ...:D...


greu dom'le cu lazio astia...:D

Ia uite ce au facut in iarna la Firenze Irriductibili:D

http://www.corriere.it/Media/Foto/2006/12_Dicembre/03/AUTO.jpg

LazioRoma
4th August 2007, 01:36
eu nu am judecat pe nimeni , am facut doar o comparatie intre cele 2 echipe in ultimi 2 ani , astia conteaza mai mult , nu ?...asta e , ati avut probleme , sunt problemele voastre.....ce sa-i faci, la toti ni greu......

si pana la urma ce rezultate ati obtinut in sezonul trecut cu Inter , AC Milan si cu marea rivala , AS Roma ?

pe vremea cand Benfica castiga de doua la rand trofeul Champions League voi unde ati fost ?

pe as roma am batuto cu 3-0

LazioRoma
4th August 2007, 01:38
o sa vedeti la timpul potrivit cum joak si nu mai analizati voi k penalii aia de la tv kre nu mai auzisera de lazio din 2000....Tine-ti minte jucatorii astia:Ledesma,Behrami,Rocchi...o sa vedeti voi ..s

mai ales LEDESMA SI BEHRAMI :ok:

eSteven
4th August 2007, 05:02
Am pierdut sansa sa vad un Liverpool-Dinamo!!!. Off, ce nu imi plac frantujii:)

-Lazio vad ca s-a intarit, nu concep sa nu mearga in UCL, vor macar finala anul asta:).
-Dinamo s-a intarit si ea, sunt constienti ca pot rata calificarea in grupe, vor macar 5 pcte daca ajung acolo:).

Este foarte clar ca discutam de o disproportie la nivel de lot, mentalitate, forta, palmares, experienta europeana si nu ultimul rand putere financiara. De asta e frumos fotbalul.... poti pierde chiar si atunci cand tot ce misca in tara e de partea ta, raul, ramul, catelul, purcelul.

Parti proaste ca e echipa italiana: Astia au managementul succesului, chiar si atunci cand joaca prost... de multe ori se impun. Prin natura lor de joc si mentalitate sunt slabe sanse ca Dinamo sa beneficieze de vreo relaxare a lui Lazio pe fondul faptului ca sunt favoriti sau deja calificati. Daca se simt amenintati strica jocul, si te pocnesc in moalele capului prin minutul 89.

Parti bune... Putine de spus aici. Nu e vreun noroc ca ai dat de Lazio intr-o dubla privind calificarea in UCL (si nu vreo cupa de Ciocolata) in timp ce pe lista erau nume mai grele. Se putea si mai bine, dar daca lucrurile se intampla in soarta cu vreun scop de la Doamne Doamne, banuiesc ca e favorabil lui Dinamo deoarece ma indoiesc ca puterea divina a pregatit vreun titlu de campioni lui Lazio anul asta.

Daca Dinamo se va pierde cu firea, se vor simti inferiori la majoritatea capitolelor si nu vor avea incredere in sansa lor vor fi umiliti. Daca se intampla contrariul, sunt sigur ca Lazio va obtine greu calificarea.
Meciul cheie ptr. Dinamo cred ca va fi pe pamantul "dusmanului", desi la nivelul asta nu conteaza unde se joaca prima data.

Eu pronostichez ca Dinamo va face o figura frumoasa dar imi e teama ca si daca ar invinge in St. cel Mare nu va fi de ajuns sa acopere ca si golaveraj.

Succes Dinamo, ai nevoie din plin!!!

eSteven
4th August 2007, 05:21
Later edit: uitasem ca nu vor juca pe "Fane Babanul" returul.

LazioRoma
4th August 2007, 06:37
Borcea ori e batut in cap ori e prost din 2 1:)) auzi e sigur el ca scoate dinamo pe LAZIO ... Vai de capu tau ... si de zilele tale..

superchumbo
4th August 2007, 07:26
Cred ca in meciul tur din Italia vor veni cel putin 10.000 de suflete alb-rosii


:confused: .. si unde vor avea locuri ??? la peluze sau la rulote ???



dar sa speram ca ai nostrii sa se califice si chiar sa rezolve calificarea inca din meciul tur..;)


din primul tur ??? mda...

crissis
4th August 2007, 08:47
Borcea ori e batut in cap ori e prost din 2 1:)) auzi e sigur el ca scoate dinamo pe LAZIO ... Vai de capu tau ... si de zilele tale..

De ce spui asta ? Borcea crede in echipa lui si bine face ca mentine o atmosfera de incredere la echipa. Lazio nu mai este echipa de acum cativa ani cand era o forta in fotbalul european, a ramas o echipa buna dar asta nu inseamna ca dinamovistii sunt ca si descalificati inainte de a juca cele doua manse. Sansele dinamovistilor sunt cam 40-60% sa se califice,parerea mea .

sun
4th August 2007, 11:26
Lazio in CL in ultimii 10 ani:

2000 : Sferturi ( eliminata de Valencia cu 5-3 )
2001 : Faza a doua a grupelor ( in grupa cu Real , Leeds , Anderlecht ) - Locul 4
2002 : Prima faza a grupelor ( Nantes , Galatasaray , PSV ) - Locul 4
2004 : Prima faza a grupelor ( Chelsea , Sparta , Besiktas ) - Locul 4

mArIuSeL
4th August 2007, 11:51
Dupa parerea mea nu cred ca se vor califica...Dar sper sa iasa cu fruntea sus din dubla mansa...si sa se califice in Cupa Uefa!

Dragosu_buc
4th August 2007, 12:35
eu cred intr-o calificare a lu Dinamo 100% deoarece ma bazez pe echipa care o are Dinamo...si Lazio nu mai e ce o fost o data!!!... FORTZA DINAMO!!!!

johny bravo
4th August 2007, 12:57
Borcea ori e batut in cap ori e prost din 2 1:)) auzi e sigur el ca scoate dinamo pe LAZIO ... Vai de capu tau ... si de zilele tale..

Si ce mare echipa e si Lazio de esti asa sigur ca Dinamo n-are nici o sansa?

johny bravo
4th August 2007, 13:01
Hmm. Imi amintesc un meci de acum multi ani dintre Dinamo si o echipa italiana. Un meci intreg am sters pe jos cu ei dar prin minutul 93 s-a gasit unul de-al lor, un necunoscut, sa scape singur cu portarul nostru si ne-au egalat. La ei am facut, cred eu, cel mai bun meci din intreaga istorie a noastra dar s-a terminat cu un rezultat alb si am pierdut calificarea...
De nimeni nu-mi este mai frica decat de italieni

Slabe sanse... sa zicem 30% doar asa, pentru moral

A fost meciul cu Sampdoria... si am fost in groapa. Ai perfecta dreptate, aveam 1-0, ii jucam cum voiam, iar in minutul 90+ a intrat unu in careu, a fost faultat si a transformat daca nu ma insel Vialli. La ei a fost 0-0 dupa un meci formidabil facut de baietii nostri. In fine, Sampdoria a luat Cupa Cupelor in anul ala si avea o super echipa asa ca macar am cazut de pe un cal frumos...

sacke90
4th August 2007, 14:00
sa fim realisti....nu cred k poate trece dinamo de lazio doar printr-o minune:(

Celso
4th August 2007, 14:05
am inteles, cap de serie , dar chiar cea mai varza:groggy:...macar o Sparta Praga sau ceva mai decent nu se putea.....:)oricum, sa vedem ce stie BATE:)

caine19
4th August 2007, 14:05
dak facea extragerea mitica sigur cadea dinamo cu tampere aia


s-a compensat mizeria facuta azi de comisiile corupte

Ar trebui sa ne pupati talpile ... Din cauza noastra jucati in UCL nerecunoscatorilor ;) ...

Ii vom elimina pe italieni : 1-1 la roma si 2-0 la Bucuresti :yeah:

Forza Dinamo !!! lazio merda

YoNuTzz
4th August 2007, 14:06
nu este vorba k dinamo nu are nici o sanse...are sanse, dar mai mici in comparatie cu lazio...calificarea este grea, dar posibila...

Ted
4th August 2007, 14:09
Sanse sunt pt Dinamo,depinde doar de ei...Ma gandesc numai ca portarul lor are 43 de ani :) Pana si pt Milan e batran...

Cappone
4th August 2007, 14:11
va ajunge dinamo in grupe.lazio nu este cine stie ce echipa tare.si nu in ultimul rand iasiul va ajunge in liga a 2 a,pentru ca nu are fata de liga 1

caine19
4th August 2007, 15:32
Daca prindem o lovitura libera din apropierea careului avem sanse mari sa dam gol... Nu ai acelea-si reactii la 42 de ani cum ai la 25 :D

Macar egal acolo !

LazioRoma
4th August 2007, 17:43
hai sa vedem asa ca fapt divers ce a facut

Pandev si Tommaso au marcat impreuna in sezonul trecut in Serie A dupa calculele mele ...nu stiu daca sunt corecte........26 de goluri.....deci vom avea un duel interesant : N&D vs P&T :D

Nu conteaza cu cine jucam , poate sa fie si o echipa de robocopi , noi trebuie sa avem mentalitatea aia de invingatori , in ziua de astazi nu mai exista sansa a doua , tot aud la televizor ca plecam cu sansa a doua , tampenii , cu sansa a doua pleci cand joci cu Chelsea , Milan , Lyon sau Bayern dar in nici un caz cand joci cu o echipa care nu sunt campioni la ei in tara.....

Nu inteleg atitudinea voastra , a suporterilor , stelisti , dinamovisti , ura asta asa mare ....de ce suporterii stelisti nu au puterea sa spuna "bafta Dinamo"....de ce suporterii dinamovisti nu au puterea sa spuna "bafta Steaua".....de ce ?......am vazut ca sunt cativa suporteri care fac acest lucru....l-am vazut pe Diablo care a avut puterea sa spuna "bafta Dinamo" chiar daca e suporter stelist....si parca am mai vazut cativa...dar sunt putini , astia se pot numi suporteri adevarati pt ca nu sau lasat mani****ti de declaratile presedintilor de cluburi.......de ce altii pot sa faca acest lucru si altii nu sunt in stare se faca acest lucru ?........parerea mea e ca aceasta ura e mai mare si din cauza presedintilor de club care vin cu declaratii tot mai rautacioase si suporterii cum aud aceste declaratii incep sa faca si ei pe smecherii , sa fie rai , sa se bucure cand echipa rivala pierde meciuri in Europa , penibil , foarte penibil........pana la urma sunt doar cateva meciuri de fotbal in care voi suporterii ce castigati daca va bucurati daca Steaua sau Dinamo pierd intr-un meci dintr-o cupa europeana ?....ce castiga presedintii de cluburi cu aceste declaratii de tot rahatu pe care le spun la televizor ?...vreau sa castige Lazio , m-am bucurat cand a castigat Middlesbrough ?...absolut nimik....

Nu imi ramane sa spun decat :

Bafta Dinamo :ok:
Bafta Steaua :ok:
Bafta CFR Cluj :ok:
Bafta Otelul :ok:
Bafta Rapid :ok:

numai bine si mai lasati rautatile la o parte pt ca nu aveti nimik de castigat daca pierde echipa rivala in Europa.......


tu comp[ari 63 de puncte in italia cu 72 a lu dinamo? dinamo multe meciuri le-a castigat prin spatele stadionului .. si tu vii cu argumeentu asta penibil?!

LazioRoma
4th August 2007, 17:46
Si ce mare echipa e si Lazio de esti asa sigur ca Dinamo n-are nici o sansa?

Este o echipa mare si ai sa vezi asta in dubla cu dinamo.. bine ca o echipa mare nu inseamna ca tre sa bati pe dinamo ca pe dinamo ii bate si vaslui diseara daca isi pun mintea si JOACA PE BUNE!:ok:

Celso
4th August 2007, 17:47
dinamo? dinamo multe meciuri le-a castigat prin spatele stadionului ..

si care ar fi meciurile alea? ...iar vbiti doar ca sa va aflati in treaba:headbang:

LazioRoma
4th August 2007, 17:50
nu vb niumeni sa se afle in treaba dar toata lumea stie ce este si ce reprezinta dinamo ... o conducere mafiota !

Celso
4th August 2007, 17:52
esti si stelist....te inteleg...:):lol:

LazioRoma
4th August 2007, 17:57
Nu sunt asa stelist pe cat sunt lazial!

gabisentimente
4th August 2007, 19:44
hmmm.... sper ca lazio sa spulbere aceasta echipa mica...dinamo in mod normal nu trebuie inscrisa in europa

Aurel.D
4th August 2007, 19:44
Nu cred ca ar trebui sa ne plangem...La ce puteam sa ne asteptam? Dinamo nu a avut niciodata bafta la tragerile la sorti si oricum decat Inter sau Arsenal, mai bine Lazio..Singura chestie nasoala este ca sunt italieni..:D si au un fotbal care te calca pe nervi....
Dinamo va avea ceva avantaje la dubla asta: primul meci va fi in deplasare, si la ora meciului va avea deja 5 meciuri oficiale...
Dinamo se poate califica daca va juca cu curaj, mult tupeu, fara sa se pripeasca....cu multa atentie in aparare! :ok:
Eu cred ca se poate califica....

Vladek
4th August 2007, 19:50
Nu cred ca ar trebui sa ne plangem...La ce puteam sa ne asteptam? Dinamo nu a avut niciodata bafta la tragerile la sorti ..


Eterna legenda a echipei ghinioniste .. :groggy::groggy:



Eu cred ca se poate califica....

Greu, greu de tot. Contra italienilor, echipele romanesti nu au reusit niciodata mare branza.

LazioRoma
4th August 2007, 20:00
Nu cred ca ar trebui sa ne plangem...La ce puteam sa ne asteptam? Dinamo nu a avut niciodata bafta la tragerile la sorti si oricum decat Inter sau Arsenal, mai bine Lazio..Singura chestie nasoala este ca sunt italieni..:D si au un fotbal care te calca pe nervi....
Dinamo va avea ceva avantaje la dubla asta: primul meci va fi in deplasare, si la ora meciului va avea deja 5 meciuri oficiale...
Dinamo se poate califica daca va juca cu curaj, mult tupeu, fara sa se pripeasca....cu multa atentie in aparare! :ok:
Eu cred ca se poate califica....

Ce te face sa crzezi ca LAZIO nu are valoare egala cu inter si arsenal?

Elvis81
4th August 2007, 20:04
Greu, greu de tot. Contra italienilor, echipele romanesti nu au reusit niciodata mare branza.

va fi foarte greu dar eu cred ca are sanse dinamo....nu cred ca lazio e asa mare echipa ,fata de variantele celelalte....am vazut cateva meciuri de ale lor in sezonul trecut si nu sunt chiar asa tari cum zic toti...parerea mea e ca dinamo are sanse cam de 35%

cat despre ghinionul de la tragerea la sorti nu prea e nimic de comentat...daca era cap de serie ar fi avut adversar usor,iar borcea a zis ca vrea cu lazio...deci e noroc nu ghinion....

as vrea sa ajungem in grupe,si poate si mai departe....asa ca BAFTA!

Elvis81
4th August 2007, 20:05
Ce te face sa crzezi ca LAZIO nu are valoare egala cu inter si arsenal?

pai cu inter cam greu...tinand cont de diferenta din clasament :happy

Blitz.
4th August 2007, 20:14
azi la stiri pe antena 1, Borcea : "sunt sigur de calificare!"

ar trebui sa fie un pic mai realist Borcea...ori e exagerat de optimist, ori nu stie exact cu cine a picat in turul 3....

Universal
4th August 2007, 20:17
Este optimist, dar cred ca acum chiar nu exagereaza. Lazio nu este o superechipa, nu cunosc jucatori acolo..in afara de portar...

Lazio este o echipa buna, dar si Dinamo este o echipa buna. Si cel mai bun lucru este ca s-a intarit.Iar cu Zicu vor face diferenta

pff
4th August 2007, 20:24
lazioroma esti o rusine pt romani du`te si impusca`te plz

Luis Garcia10
4th August 2007, 20:27
Un meci foarte greu pentru Dinamo si eu cred ca ai nostrii trebuie sa fie concentrati toate cele 90 de minute pentru ca sanse vor fi! Important e SA PROFITE DE SANSELE CE SE VOR IVI! Ramane de vazut..insa repet! SANSE VOR FI! Lazio nu e nici pe departe o echipa invincibila...SE POATE! :rolleyes: :D

LazioRoma
4th August 2007, 21:56
Este o echipa mare si ai sa vezi asta in dubla cu dinamo.. bine ca o echipa mare nu inseamna ca tre sa bati pe dinamo ca pe dinamo ii bate si vaslui diseara daca isi pun mintea si JOACA PE BUNE!:ok:

EXACT CE ZICEAM! ca ii bate si vaslui daca isi pune mintea cu ei =)))

dede
4th August 2007, 22:33
azi la stiri pe antena 1, Borcea : "sunt sigur de calificare!"
poate de calificarea in cupa uefa... :evil:

La ce puteam sa ne asteptam? Dinamo nu a avut niciodata bafta la tragerile la sorti
cica bafta... :mda: pai si voi cu cine ati fi vrut sa cadeti? :groggy: orice echipa de acolo v'ar fi putut elimina, cine e de vina ca aveti un coef de kko si nu sunteti cap de serie? :sleep:

LazioRoma
4th August 2007, 22:37
rusine asta e dinamo sa fie clar odata dinamo = valoare 0

LazioRoma
4th August 2007, 22:48
Secondo Tommaso Rocchi, infine “la Dinamo Bucarest è una buona squadra”. “Sinceramente – ammette il giocatore - non ha mai pensato a quale club avremmo potuto affrontare perché considero tutte le formazioni impegnati nei preliminari tutte valide. Sono due partite certamente difficili, indipendentemente da chi hai di fronte, due gare che vanno affrontate con determinazione e convinzione di potercela fare. Le amichevoli finora disputate ci hanno aiutato a trovare la condizione giusta ma quella di Ferragosto la sento come una sfida nuova che può portarci alla Champions e che ha dunque un fascino tutto particolare. Credo che abbiamo i mezzi per superare questo ostacolo ma dovremo dare tutti il massimo”.

Tomaso Rocchi

Cristian
4th August 2007, 23:04
Nu cred ca ar trebui sa ne plangem...La ce puteam sa ne asteptam? Dinamo nu a avut niciodata bafta la tragerile la sorti si oricum decat Inter sau Arsenal, mai bine Lazio..Singura chestie nasoala este ca sunt italieni..:D si au un fotbal care te calca pe nervi....
Dinamo va avea ceva avantaje la dubla asta: primul meci va fi in deplasare, si la ora meciului va avea deja 5 meciuri oficiale...
Dinamo se poate califica daca va juca cu curaj, mult tupeu, fara sa se pripeasca....cu multa atentie in aparare! :ok:
Eu cred ca se poate califica....

Daca jucati cum ati jucat cu Vaslui nu va vad prea bine.

4za_Lazio
4th August 2007, 23:15
Dinamo slabutz astazi cu vaslui...tot respectul pentru vaslui, dar dak ei au dat doua goluri lui dinamo in deplasare...:rolleyes:

boni2204
5th August 2007, 02:34
daca vaslui a dat doua goluri in groapa....lazio de cate ori marcheaza? :D:D

o singura data ca sunt italieni:D:D:D

tu26dor
5th August 2007, 03:27
corect... o singura data... dinamo va juca super, nu va reusi sa inscrie, dar va pierde fara sa realizeze cum si cand ...
asa se intampla de obicei cand joaca o echipa din italia...
daca nu au reusit sa castige azi in fata vasluiului, ce pretentie sa mai aiba la lazzio... hi hi...

aetius
5th August 2007, 13:38
o singura data ca sunt italieni:D:D:D


:rosu: pentru " la vie en rose " arata de fotbalisti pe teren.
:rosu: pentru rednic aflat in starea de " dolce fa niente..."
:rosu: pentru suporteri ultras ai lui dinamo ,etapa trecuta ...


sper sa se califice dinamo , dar cu o singura conditie !
SA JOACE NAIBII FOTBAL NU MIZERII !!!!:headbang:

georg40
5th August 2007, 13:45
@ aetius: cat esti tu de bihoren, si mie apropiat, ti-as imputa ...risipa de spatiu. Crezi ca daca scrii asa mare vor vedea si orbii ?

aetius
5th August 2007, 13:56
macar rednic !!!

caine19
5th August 2007, 14:54
Cu jucatori ca zicu nu putem face performanta :( ...

Ulysses
5th August 2007, 17:00
nici ca zicu nici ca ceilalti, asa v-ati nascut voi , niste loseri care va uitati la STEAUA cum joaca in grupele UCL castigand faima si euroi:happy:happy:happy
ps solutia e una singura : sa va arbitreze corpodean toate etapele pana la final:ras-plans::ras-plans::ras-plans:
pps te-ai dat cu capul rau de peluza pch dupa golul 2?:great:/OLE/
ppps si mai vrei sa-i eliminati si pe lazio? miau , miau , miau

Blitz.
5th August 2007, 17:07
@ulysses : las'o mai moale ca nici voi nu sunteti mai bravi ! cu arbitrii, si cu datu' cu capul...

Gontel
5th August 2007, 17:25
Dupa ce am aflat adversarul, am crezut ca Dinamo poate trece de Lazio pt ca aceasta echipa nu mai impresioneaza de cativa ani incoace si mai are si probleme financiare.

Insa daca te bate Vasluiul acasa, nu mai poti emite pretentii la grupele UCL. Cam asta e adevarul, din pacate.

LazioRoma
5th August 2007, 19:04
LAZIO -dinamo 3-1 la roma 1-1 la bucuresti !

danpuric78
5th August 2007, 19:57
nici ca zicu nici ca ceilalti, asa v-ati nascut voi , niste loseri care va uitati la STEAUA cum joaca in grupele UCL castigand faima si euroi:happy:happy:happy
ps solutia e una singura : sa va arbitreze corpodean toate etapele pana la final:ras-plans::ras-plans::ras-plans:
pps te-ai dat cu capul rau de peluza pch dupa golul 2?:great:/OLE/
ppps si mai vrei sa-i eliminati si pe lazio? miau , miau , miau

ce-mi plac mie astia care gandesc si vorbesc din stirle prottv si antean1.
auzi faima in CL.
Pai bah prietene, tu cine crezi ca se uita la echipele romanesti in Cl, in afara de noi romanii. Sau crezi ca la magazinele de pe Gerland si Santago Bernabeu se vand doar tricouri ale stelei?

Am mai zis-o si o repet: o echipa cu caracter n-ar merge in Cl decat daca ar sti ca poate sa faca ceva acolo.

CL e prostitutie: te umilesti pentru bani. fac mishto de tine echipee mari ale europei si tu te alegi cu ceva bani. Bufonareala, circareala. sparring partneri pentru meciurile seriaose.
O aventura bine platita si atat.

dede
5th August 2007, 20:53
tu acum incerci sa gasesti scuze in caz ca dinamo nu ajunge in grupe? :sleep:

torn_beton
5th August 2007, 21:02
CL e prostitutie: te umilesti pentru bani. fac mishto de tine echipee mari ale europei si tu te alegi cu ceva bani. Bufonareala, circareala. sparring partneri pentru meciurile seriaose.
O aventura bine platita si atat.

Aici nu pot sa iti dau dreptate pentru ca nici nu ai. Este adevarat ca Steaua a fost umilita anul trecut in grupele UCL si ca a castigat doar bani de acolo.

Dar uiti ca UCL este cea mai importanta competitie pentru cluburi din lume. Uiti ca acolo joaca cele mai bune cluburi din lume, legende ale fotbalului, si unii dintre cei mai buni jucatori din lume.

Ei bine nu poti sa ai pretentia sa te lupti cu echipele din UCL fara sa participi. :headbang:

Prima conditie pentru a progresa in UCL e sa PARTICIPI. :ok: