PDA

View Full Version : Steaua - BATE Borisov



Pages : [1] 2 3 4 5

Vadim
3rd August 2007, 13:22
Comentati aici dubla Steaua - BATE Borisov/FH Hafnarfjordur (daca Steaua trece de Zaglebie).

Pentru a vota la sondaj trebuie sa fiti membru inregistrat pe forumul Onlinesport. Apasati aici (http://www.onlinesport.ro/forum/register.php) pentru a va iregistra.

dede
3rd August 2007, 13:23
Steaua intra din nou in grupe... :D

otinho
3rd August 2007, 13:23
inca mai avem un retur cu Zaglebie ...

Catalanul
3rd August 2007, 13:24
mai usor de atat nici ca se putea :rolleyes:

myke
3rd August 2007, 13:26
clar :D. daca ne impiedicam de astia nu avem fata nici de uefa. deschideti topicu despre grupe la steaua :D:D:D eu vreau cu barcelona :D

Vladek
3rd August 2007, 13:26
Am avut noroc, trebuie sa recunoastem. Ramane sa stim si sa-l valorificam.

haan
3rd August 2007, 13:27
Comentati aici dubla Steaua - BATE Borisov/FH Hafnarfjordur (daca Steaua trece de Zaglebie).

calificare suta la suta

SAMM
3rd August 2007, 13:27
100%. udne au disparut anti-stelistii?????

s-au sinucis

Dani3l
3rd August 2007, 13:27
Norocul tine cu cei tari :D

superchumbo
3rd August 2007, 13:28
poate pana la meciul tur se mai refac niste atacanti .... daca nu o sa iasa goian golgeter

4star
3rd August 2007, 13:28
Mai usor nu se putea. Grupele ne asteapta.

Hai Craiova
3rd August 2007, 13:29
mare noroc pe steaua

ar fi de rasul lumi sa nu se califice dupa ce a cazut cu unul dintre cei mai slabi adversari

motoroium
3rd August 2007, 13:30
ce mai vreti .......................ar fi culmea ca steaua sa nu se califice si dinamo da ...............dar ar fi ......prea de tot .......oricum Dinamo se va califica doar in grupele UEFA .............ca acolo ii este locul ....n-are fata D-l Borcea de LIGA lui Becali .......a zis Becali ca din Romania numai Steaua se va califica si cred ca a avut dreptate ........acuma o sa le vedem valoarea lui Dinamo .....ca anul trecut zicea D-l Borcea sa-i aducem echipe ca in Romania n-are cu cine juca ..........acuma sa-i vedem ....ca anul trecut au cumparat campionatul inca din tur ................augh ......augh .......aughhhh .....*

minerul
3rd August 2007, 13:30
Mai pacalicilor,nu trebuie decit sa va dea polacii un gol si se alege prafu de toate artificiile voastre!!!
Desi poate e mai bine ce Steaua sa intre in grupe.Asa nu va scapa de Becali si cu el la conducere oricum se va alege prafu mai devreme sau mai tirziu....Ca daca nu se califica in grupe poate se lasa oieru de fotbal.Asa insa...

georg40
3rd August 2007, 13:31
Sa ne pastram calmul. Forumistii au vrut acest meci si el , minune !, s-a implinit.
Acum toata concentratia asupra returului cu Zaglebie, doamne fereste a crede ca acest meci este deja jucat !
Apoi pregatit cu mare grija , da ,speram ca Steaua sa se califice, meciul cu, eu zic, BATE Borisov, care cu victoria in deplasare este mai mult ca sigur calificata.
Drumul spre faza grupelor trebuie sa reuseasca !
Lupta Steaua !!

YoNuTzz
3rd August 2007, 13:31
mai mult noroc nici k se putea...BATE Borisov/FH Hafnarfjordur erau ultimele echipe din cele prezente...
suntem 99 % in grupe, desi mai avem 3 meciuri de disputat...

dede
3rd August 2007, 13:31
din 3 meciuri din preliminarii trebuie sa scoatem 3 pct... :ok: altfel e nasol :D

oricum, deja se vad grupele... :evil:

BMW Power
3rd August 2007, 13:32
100%. udne au disparut anti-stelistii?????
Aici suntem...
Daca joaca ca si in meciurile de pregatire.....fii sigur ca ajungeti si in UCL.:(

geo_sponsorul
3rd August 2007, 13:33
forza steaua!
forza liga campionilor!

SAMM
3rd August 2007, 13:33
Aici suntem...
Daca joaca ca si in meciurile de pregatire.....fii sigur ca ajungeti si in UCL.:(

pe-astia ii batem si cu echipa de rezerve
.
:ok:

alin_cv
3rd August 2007, 13:33
Inca odata Steaua are noroc.A cata oara?:headbang: Stiti care ar fi culmea culmilor:sa se califice Zaglebie.:DCu cine si-au dorit conducatorii sa cada cu echipele acelea au cazut. La fel si catelusii:happy

BMW Power
3rd August 2007, 13:35
sunt sigur ca jucam, si sezonul asta, si sezonul urmator...

NU zi hop, pana nu sari

dede
3rd August 2007, 13:37
Aici suntem...
Daca joaca ca si in meciurile de pregatire.....fii sigur ca ajungeti si in UCL.:(
bineinteles... :sleep:
asta e ultima voastra speranta, ca Steaua sa joace ca in meciurile de pregatire... :confused: desi amicalele nici nu ar trebui luate in considerare... :mda:

Vladek
3rd August 2007, 13:38
hop, suntem in liga :D

Inca nu. Deocamdata suntem in turul 2 preliminar. Hai sa nu ne umflam prea tare in pene deocamdata.

BMW Power
3rd August 2007, 13:40
Nu e asta dorinta mea. Chiar nu-mi doresc asta, dar....toti stelistii, sunt sigur de asta, nu-si doresc Dinamo in UCL, si deci...normal ca si eu nu doresc nici o echipa in UCL.

TDA
3rd August 2007, 13:40
1923 s-a nascut un mit
nu existau aurolaci si nici catzei
era doar RAPID !!!!

FORZA RAPID !!!

huminoc
3rd August 2007, 13:41
Mare cretinism trebuie sa te bantuie daca te bucuri de raul altuia.
Stiti ca pana la urma si aia de la dinamo sunt tot romani.
Nu credeti ca ar fi mai bine sa aiba rezultate bune toate echipele din romania?
Imaginativa cum ar fi sa avem echipele de pe primele 2 - 3 locuri direct calificate in LC.
Pacat ca inca mai suntem interesati sa-i luam si ultimul leut celui de langa noi. (chiar daca noua nu ne foloseste)

steauasv
3rd August 2007, 13:42
a zis Gigi ca face sigla de la Steaua in 8 colturi cu Crucea pe mijloc :)))

Mark88
3rd August 2007, 13:42
keep dreaming guys ! steaua este in grupe si dinamo are sanse minime (dar are .. )

cezet_1968
3rd August 2007, 13:43
Sa treaca meciul de miercuri cu Zaglebie, sa se califice Steaua in turul urmator si pot spune ca Steaua e deja in Grupele LC. Oricum, parca, tragerea la sorti a fost aranjata!!:D

BMW Power
3rd August 2007, 13:43
Mare cretinism trebuie sa te bantuie daca te bucuri de raul altuia.
Stiti ca pana la urma si aia de la dinamo sunt tot romani.
Nu credeti ca ar fi mai bine sa aiba rezultate bune toate echipele din romania?
Imaginativa cum ar fi sa avem echipele de pe primele 2 - 3 locuri direct calificate in LC.
Pacat ca inca mai suntem interesati sa-i luam si ultimul leut celui de langa noi. (chiar daca noua nu ne foloseste)

Exact asta ziceam si eu, dar......se pare ca stelistii nu inteleg acest lucru. Asta e....Sa se creada ei Stea, ca.....pana la stele adevarate nu cred ca vor ajunge vreodata

steauasv
3rd August 2007, 13:44
Sa treaca meciul de miercuri cu Zaglebie, sa se califice Steaua in turul urmator si pot spune ca Steaua e deja in Grupele LC. Oricum, parca, tragerea la sorti a fost aranjata!!:D

da mare prostie ai mai zis wa

otinho
3rd August 2007, 13:45
Tragerea ii va motiva foarte mult si pe Zaglebie , nu va fi un meci usor miercuri :(

georg40
3rd August 2007, 13:46
Sa treaca meciul de miercuri cu Zaglebie, sa se califice Steaua in turul urmator si pot spune ca Steaua e deja in Grupele LC. Oricum, parca, tragerea la sorti a fost aranjata!!:D

Asta ar mai lipsi ca la asa-zisele blaturi sa mai vina si aranjamente la UEFA...
Dar nu m-ar mir sa mai apara cate unul si cu o astfel de teorie.
Jiji - il magico !

dede
3rd August 2007, 13:47
Sa treaca meciul de miercuri cu Zaglebie, sa se califice Steaua in turul urmator si pot spune ca Steaua e deja in Grupele LC. Oricum, parca, tragerea la sorti a fost aranjata!!:D
deja ati si inceput? :cry:
frustrarea e mare... :evil:

georg40
3rd August 2007, 13:47
Tragerea ii va motiva foarte mult si pe Zaglebie , nu va fi un meci usor miercuri :(

Un punct de vedere demn de luat in seama.Si eu cred la fel.Deci mare atentie !
Lupta Steaua !!

SAMM
3rd August 2007, 13:48
Tragerea ii va motiva foarte mult si pe Zaglebie , nu va fi un meci usor miercuri :(

corect, trebuie atentie maxima

din ce tara sunt bate astia ???

Cipri
3rd August 2007, 13:48
Normal ca ajunge Steaua in Liga :)) , cu Oli era 100 % ... dar cu Hagi totul e posibil :|

4star
3rd August 2007, 13:51
1923 s-a nascut un mit
nu existau aurolaci si nici catzei
era doar RAPID !!!!

FORZA RAPID !!!

Terminatzi.
Ilegalisti atunci UTC isti azi

Daca tot intri pe thread de UCL macar fii on topic

Sorin Blaj
3rd August 2007, 13:52
Nu se putea mai bine. Avem deja o echipa in grupele Ligii Campionilor.

DanielAndrei
3rd August 2007, 13:52
a dracului bafta acem noi romanii!! ne si vedem pe 2-3 la coeficientii uefa :P

4star
3rd August 2007, 13:56
Exact asta ziceam si eu, dar......se pare ca stelistii nu inteleg acest lucru. Asta e....Sa se creada ei Stea, ca.....pana la stele adevarate nu cred ca vor ajunge vreodata

daca tot sunteti de aceeasi parere cititi thread urile mai vechi cu sarbatorile terminatzilor la meciurile Stelei cu Rosenborg sau cu Boro. Si dupa ce va documentati un pic .. emiteti pareri.

tu26dor
3rd August 2007, 13:58
noroc mare ... nu spun mai mult... si cei de la zaglebie vor fi mai motivati... ar fi sansa lor sa ajunga in liga... sa nu zicem inca hop... mai avem un gard doua de sarit....

danny_78
3rd August 2007, 13:59
STEAUA MAI ARE RETURUL
Felicitari celor de la dinamo. Numai cu echipele puternice poti sa vezi unde esti cu adevarat

razwan_vs
3rd August 2007, 14:05
pana la meciul din turul 3 ...steaua mai are un meci cu polonezii care nu sunt de neglijat...da totusi iar a avut noroc la tragere.....si probabil o sa se califice....si iar o sa termine pe locul 4 sau in cel mai bun caz pe 3....

dede
3rd August 2007, 14:06
Nu credeti ca ar fi mai bine sa aiba rezultate bune toate echipele din romania?
Imaginativa cum ar fi sa avem echipele de pe primele 2 - 3 locuri direct calificate in LC.

pai anul viitor vom avea o echipa direct in grupe, iar peste 2 ani, daca sezonul asta ramanem pe unul din locurile 5-6, vor intra 2 echipe in grupe... :sleep:

YoYoyOi
3rd August 2007, 14:08
Doamne ajuta!!! :D

YoYoyOi
3rd August 2007, 14:09
pana la meciul din turul 3 ...steaua mai are un meci cu polonezii care nu sunt de neglijat...da totusi iar a avut noroc la tragere.....si probabil o sa se califice....si iar o sa termine pe locul 4 sau in cel mai bun caz pe 3....

cand am mai terminat pe 4? :thinkso:

Sorin Blaj
3rd August 2007, 14:10
STEAUA MAI ARE RETURUL
Felicitari celor de la dinamo. Numai cu echipele puternice poti sa vezi unde esti cu adevarat
Steaua mai are returul, tu mai ai de invatat notiuni elementare de bun simt.

Sorin Blaj
3rd August 2007, 14:10
cand am mai terminat pe 4? :thinkso:
In visul lui.

SAGEATA 1
3rd August 2007, 14:16
Suntem In Grupe Si Forza Steaua.

lightman
3rd August 2007, 14:19
pai..daca nu trecem nici de saraciile astea...o sa iasa show mare... Nu cred ca se pune problema sa nu ajungem in grupe...Ideea e sa mai si iesim din ele;) Fortza Steaua

SAGEATA 1
3rd August 2007, 14:21
AVEM BULAN DOAR O ECHIPA CA STEAUA POATE SA AIBA ASEMENEA NOROC,BV. CELOR DE LA LYON.FORZA STEAUA SI FARA JIGODI IN GRUPE:happy:happy:happy:happy

lightman
3rd August 2007, 14:23
pana la meciul din turul 3 ...steaua mai are un meci cu polonezii care nu sunt de neglijat...da totusi iar a avut noroc la tragere.....si probabil o sa se califice....si iar o sa termine pe locul 4 sau in cel mai bun caz pe 3....

Auzi...Vasluiul?!...daca te referi la 2006/2007 in CL....am terminat pe 3, vecinii nostri de la Dinamo Kiev au fost pe 4! Informeaza-te mai bine!

Patriots
3rd August 2007, 14:27
Steaua a avut mare noroc la tragerea la sorti.Adversarul din turul 2 e mai dificil decat cel din turul 3 , deci Steaua ar trebui sa bata la scor in turul 3(daca se califica).

Blitz.
3rd August 2007, 14:29
sa ramanen totusi la turul 2...mai avem un meci cu Zaglebie, iar surprize in fotbal sunt destule...

Sorin Blaj
3rd August 2007, 14:30
Asa e. Mai intai trebuie trecut de Zaglebie.

dede
3rd August 2007, 14:32
e mai greu cu zaglebie decat cu aia din turul 3... daca trecem de turul 2, turul 3 nu mai conteaza :D

MARCEL55
3rd August 2007, 14:41
Becali a declarat ca va tine cu Lazio. va repeta figura de la Dinamo-CFR, si va pune fularul cu Lazio la gat si va saluta ca fascistii? :happy

Celtic
3rd August 2007, 14:41
Steaua se califica cu 2 victorii ca sa isi imbunatateasca si mai mult coeficientul uefa.
FORZA STEAUA! Din nou in fotbalul mare.

Luis Garcia10
3rd August 2007, 14:41
Sa nu-i luam totusi la pret de matineu nici pe belarusii astia...ca n-au ajuns degeaba aici! Oricum..pana una alta suntem in turul 2 si avem nu meci greu miercuri cu Zaglebie Lubin :)

crissis
3rd August 2007, 14:45
Sa nu-i luam totusi la pret de matineu nici pe belarusii astia...ca n-au ajuns degeaba aici! Oricum..pana una alta suntem in turul 2 si avem nu meci greu miercuri cu Zaglebie Lubin :)

Lasa modestia ,anul acesta sortii au tinut cu Steaua. La Bucuresti polonezii nu au cum sa invinga la doua goluri diferenta.

Luis Garcia10
3rd August 2007, 14:50
Trebuie sa fim modesti pentru ca asa se obtin rezultatele! :rolleyes: Nu e nevoie de o atmosfera de vacanta! CA ASA APAR SURPRIZELE! :)

dede
3rd August 2007, 14:51
Sa nu-i luam totusi la pret de matineu nici pe belarusii astia...ca n-au ajuns degeaba aici!
pai stai ca inca nici ei nu au ajuns ;)
in turul 1 au trecut de apoel nicosia, desi nu erau cap de serie :rolleyes: belarusii au un incredibil coef de 1,540 :D

Universal
3rd August 2007, 15:06
nu conteaza. se va trece si de polonezi si dde bielorusi.

Forta Steaua!

crissis
3rd August 2007, 15:08
nu conteaza. se va trece si de polonezi si dde bielorusi.

Forta Steaua!

:happy te apuca balbaiala de bucurie

Cucu
3rd August 2007, 15:08
ne calificam daca trecem de polonezi

Universal
3rd August 2007, 15:16
:happy te apuca balbaiala de bucurie

Is foarte fericit :ok:

orbette
3rd August 2007, 15:17
ajunge steaua in grupe, dar numai daca trece de zaglebie

dj_jaxxx
3rd August 2007, 15:17
Lasa modestia ,anul acesta sortii au tinut cu Steaua. La Bucuresti polonezii nu au cum sa invinga la doua goluri diferenta.

Pai nu...1-0 pt Zaglebie si castiga polonezii la 11m ca doar au lovit bara la ei acasa :D

dj_jaxxx
3rd August 2007, 15:19
ajunge steaua in grupe, dar numai daca trece de zaglebie

Serios? :o:

Daca nu trece de Zaglebie nu are cum sa ajunga in grupe??? :groggy:


Glumesc mai :happy

Zax
3rd August 2007, 15:19
tragerea asta la sorti o sa-i ambitioneze pe cei de la zaglebie...e bine sa fim precauti si concentrati...trebuie sa tratam meciul asta foarte serios!

Ray1
3rd August 2007, 15:24
steaua a cazut bine si are mari sanse sa ajunga in grupe.dar sa nu uitam ca mai este inca un meci foarte greu cu zaglebie.Deci eu zic sa fim fericiti dar si prudenti

Cristian
3rd August 2007, 15:30
Parerea mea e ca ajunge steaua fara probleme in grupe. Succes Steaua.

Aurel.D
3rd August 2007, 15:36
Din nou bafta mare pe Steaua, ca de obicei....Se va califica fara probleme in grupe...

Lordliv
3rd August 2007, 15:39
deocamdata nu avem decat meciul :
lubin/steaua cu borisov/hafnarfjordur!:evil:

bob
3rd August 2007, 16:14
baaaaaaaa, ce norocosi ! aia de la borisov stiu ca fotbalul se joaca in 11 ? cred ca ia se sterg la c.r cu frunze de leustean !

marc_basten
3rd August 2007, 16:29
Mai este inca un retur si dupa inca doua Manse ana sa ajunga Steaua in Grupe... sa fim Sinceri mingea e rotunda ...

Paul
3rd August 2007, 17:10
baaaaaaaa, ce norocosi ! aia de la borisov stiu ca fotbalul se joaca in 11 ? cred ca ia se sterg la c.r cu frunze de leustean !

aia de la borisov fac instructie cu pescarii din islanda , cosmarul lui Dinamo

Paul
3rd August 2007, 17:12
iar surprize in fotbal sunt destule...
dar ce crezi ca Gigi Becali e Andreea Marin
Steaua nu a pierdut niciodata in turul II preliminar al Ligii de cand e format cu 3 tururi preliminare (Gorica, Shelbourne , Sloja Jugomagnat) sau in turul I (formatul cu 2 tururi preliminare) : (Flora Tallin, CSKA Sofia).

dj_jaxxx
3rd August 2007, 17:12
Mai este inca un retur si dupa inca doua Manse ana sa ajunga Steaua in Grupe... sa fim Sinceri mingea e rotunda ...

Imi pare rau ca intervin, insa ma amuza comentarii de genul asta!

Mingea e rotunda.... :happy

In alta ordine de idei, daca chiar suntem sinceri, mai este doar un retur pentru ca in turul 3 steaua poate juca fara portar si tot se califica :D

bob
3rd August 2007, 17:13
"paul : aia de la borisov fac instructie cu pescarii din islanda , cosmarul lui Dinamo"

iar noi o sa facem cu voi ! se leaga, nu ?

Oaia Dolly
3rd August 2007, 17:18
Mai suportati un an de vizionat Steaua la TV in Ch League:drak:? Sa va vedem cu Lazio, o echipa bunisoara care a profitat de suspendarea lui Juve si depunctarile lui Milan si Fiorentina.

tavimai
3rd August 2007, 17:34
baaaaaaaa, ce norocosi ! aia de la borisov stiu ca fotbalul se joaca in 11 ? cred ca ia se sterg la c.r cu frunze de leustean !

da macar aia de borisov mai spera sa se califice pe cand dinamo nici macar nu mai poate spera!:happyhttp://www.onlinesport.ro/forum/images/smilies/glol.gif
nu-i nimic ca va mai puteti pregati inca un an pentru C.L.!:happy
oricum urez succes tuturor echipelor romanesti in cupele europene chiar daca stiu ca dinamo nu prea are sanse sau chiar daca are sunt nule!

tavimai
3rd August 2007, 17:43
"paul : aia de la borisov fac instructie cu pescarii din islanda , cosmarul lui Dinamo"

iar noi o sa facem cu voi ! se leaga, nu ?

mai incet bre ca incep sa se rupa si vedetele voastre pe rand si atunci o sa vedeti cum e ca deja e jale ca aveti 2 accidentati.daca o sa aveti 7-8 cum a avut steaua si rapid atunci se va vedea de ce e in stare dinamo !atunci va va bate si echipa de rezerve de la faurei !

Platanu
3rd August 2007, 17:50
BATE Steaua ;).

toniuc
3rd August 2007, 17:51
De data asta am avut bafta.Dar la ultimele trageri la sorti nu.

Zaglebie-echipa cu cel mai mare coeficient.
Sevilia -echipa cu cel mai mare coeficient
Lyon-echipa cu cel mai mare coeficient din urna a doua
Dinamo Kiev-echipa cu cel mai mare coeficient din urna a patra.
Unde este norocul proverbial al Stelei?

unic_jul
3rd August 2007, 17:57
nu o sa l ierte nimeni pe hagi daca nu califica steaua in grupe.predecesorii sai au avut meciuri mai grele.

cred ca o sa i batem pe zaglebie dar la limita cu mari emotii.au rezistat destul de bine acasa.mai tineti minte ca inainte de meci mai toti ziceau ca i mancam ca le dam vreo 3 etc(noroc cu goe) ca altfel.........
deja toti se gandesc la grupe la sau la turul urmator dar mai e un meci cu zaglebie.nu le trebuie mult ci doar un gol atat ......... si deja lucrurile se complica...si un gol se poate lua foarte usor.asa ca atentie mare atentie.

YodaRo
3rd August 2007, 18:01
inca nu avem lotul sudat. Dica trebuie la mijloc si in atac in locul lui Badea sau Iacob. Nu avem jucator de constructie la mijloc.
Stie cineva cat mai stau accidentati Cristocea, Iacob si Badea?
Apararea merge bine pana acum insa in vreau pe Ghionea acolo rapid. Sa speram ca portarul nu va mai fi un cosmar pentru noi.

sorel_2006ct
3rd August 2007, 19:43
Trecem si de Zaglebie , si de Bate , si de cine vreti voi ! Mesaj pentru suporterii echipei dinamo : Steaua si-a castigat dreptul de a avea un adversar mai slab cotat , prin performantele obtinute in ultimii ani . Aveti bunul-simt si ciocul mic ! Voi vedeti ce faceti cu Lazio , ca tare mi-e teama ca nu treceti de italienii astia "desculti" ;)

Celso
3rd August 2007, 20:33
comentariile sunt de prisos:sleep:

romamerda
3rd August 2007, 20:35
Mai suportati un an de vizionat Steaua la TV in Ch League:drak:? Sa va vedem cu Lazio, o echipa bunisoara care a profitat de suspendarea lui Juve si depunctarile lui Milan si Fiorentina.

si Lazio a fost depunctata.....:P...Ink nu sunteti calificati..nu ziceti hop pana nu ati sarit gardul......k cne stie ce poate BATE :groggy:

romamerda
3rd August 2007, 20:38
Trecem si de Zaglebie , si de Bate , si de cine vreti voi ! Mesaj pentru suporterii echipei dinamo : Steaua si-a castigat dreptul de a avea un adversar mai slab cotat , prin performantele obtinute in ultimii ani . Aveti bunul-simt si ciocul mic ! Voi vedeti ce faceti cu Lazio , ca tare mi-e teama ca nu treceti de italienii astia "desculti" ;)

DESCULTI ZICI?? ha.....cat tupeu de spurkii...ma rog sa picam cu voi in grupe...dak treceti de echipa aia cu nume de aragaz...aaa dak lazio e echipa de desculti...BATE ce fel de echipa mai e???nu vb de lucruri sfinte..



OSARE,CREDERE,SPAVALDI DI ESSRE:yeah:

danpuric78
3rd August 2007, 21:49
Trecem si de Zaglebie , si de Bate , si de cine vreti voi ! Mesaj pentru suporterii echipei dinamo : Steaua si-a castigat dreptul de a avea un adversar mai slab cotat , prin performantele obtinute in ultimii ani . Aveti bunul-simt si ciocul mic ! Voi vedeti ce faceti cu Lazio , ca tare mi-e teama ca nu treceti de italienii astia "desculti" ;)

Corect, mai putin faza cu "descultii" de la lazio. daca steaua ar avea bugetul lui Lazio, becali s-ar fi lasa de mult de investit in fotbal.

In fine, noroc mare pentru steaua, indiscutabil. Insa, si-au castigat dreptul de a fi in prima urna valorica.
Calificare cat mai usoara si succes dupa.

Nexus
3rd August 2007, 22:24
baaaaaaaa, ce norocosi ! aia de la borisov stiu ca fotbalul se joaca in 11 ? cred ca ia se sterg la c.r cu frunze de leustean !

sa lasam astea domnu...va rog.... Knattspyrnufelag va spune ceva ? Da 17 Nentori ? Si mai am ....Ia povestiti-ne si despre cum e acolo si in citi si cu ce se joaca fodbalu :D in tarile alea care pina una alta v-au facut mucii haturi.

Ia s-auzim ca in mod sigur ati auzit de ei...

dannyreddog
4th August 2007, 00:52
Noroc demential,as putea zice, pentru Steaua la tragerea la sorti de la Nyon,stiam ca echipa de langa cimitirul Ghencea e norocoasa dar e chiar aiurea...Dintre toate echipele au putut sa cada cu anonimii aia din Belarus..
E incredibil! Oare ce vraji face oierul din Pipera sa cada cu echipele astea?Voodoo? Chiar nu inteleg...:confused:

Dani3l
4th August 2007, 01:02
Ofticati-va,Steaua a fost cap de serie pe meritele sale...o fi un motiv pt care cei din groapa n-au fost cap de serie.Ghiciti motivul.

mArIuSeL
4th August 2007, 11:52
Deci eu asha ceva nu am mai vazut...cat noroc poate avea steaua.....!!!!
Sunt deja in grupe ce mai.....

Zax
4th August 2007, 12:44
da...foarte mare noroc, mai ales cand am cazut cu Valencia, Seviila, Real Madrid, Lyon, Dynamo Kiev etc....

johny bravo
4th August 2007, 13:05
Iarasi un adversar penibil pt Steaua... dar asta nu e vina romanilor, asa ca va urez succes si sa aduceti cat mai multe puncte pt Romania. De ce nu, chiar si o primavara europeana din grupele Ligii Campionilor. In campionat v-as rupe gatu', dar cand jucati afara vreau sa bateti... asta e.

caine19
4th August 2007, 14:07
la valoarea voastra e greu sa ai noroc 5-6 meciuri la rand si sa castigi cu un sut pe poarta :) ...

am votat si fara sa vreau da ...

Cappone
4th August 2007, 14:09
ce tare ar fi sa intoarca zaglebie rezultatul!!!!!!!!!!!!

Dani3l
4th August 2007, 14:17
Zax,ce naiba nu stii ca ofticatii vad doar ce vor....cand esti cap de serie e normal sa ai parte de adversari mai slabi cotati ca tine.Nu e vina lui Steaua ca dinamo nu a fost in stare sa fie cap de serie..asta e.. dupa "mintea" unora , real madrid,valencia, lyon,dinamo kiev, betis, rosenborg se numeste noroc...de unde nu'i..nici Dumnezeu nu cere ;)
cappone ar fi mai tare daca ai tine cu adevarat poli si nu cu o echipa venita de la buc...pana si fifa a zis ca sustineti o echipa din bragadiru:D sa nu imi zici,ca aia de la Fifa,au fost blat cu STEAUA?:happy

Pax Romana
4th August 2007, 14:31
khamutovsky a jucat 2 sezone pt astia.. in 98 si 99 :D :D

http://telegraf.by/sport/2007/08/04/comment/
Khamutovsky a fost intervievat pe seama unei posibile întîlniri între BATE și Steaua. El a comunicat că belorușii au avut neșansa deoarece Steaua este o echipă puternică codusă de G. Hagi, care joacă foarte bine pe teren propriu. Este cea mai titrată echipă din Europa de Est
Jucătorul cheie este Mirel Rădoi - acesta a fost mult timp "vînat" și de echipele ruse Spartac și ȚSKA, fiind evaluat la suma de 6-7 milioane euro. De asemenea l-a remarcat pe Nicolae Dică drept un jucător foarte bun.
Steaua este o echipă cu un joc bine așezat tactic - și pentru a-i putea învinge BATE trebuie să nu piarda duelul tactic.

_________________________________

Fanii echipei beloruse sunt mulțumiți de adversară; deoarece consideră că au șanse.

http://www.sports.ru/football/3220131.html?comments=1
http://www.football.by/forum/viewtopic.php?t=1534&start=160
http://forum.pressball.by/viewtopic.php?p=965294&sid=6a879754f3021ff9bfbca44239324131

Dacă pe cineva interesează discuțiile purtate de aceștea pot traduce cele mai interesante posturi ... ;)

dede
4th August 2007, 15:13
aveti si voi o problema cu norocul unora... :happy
faptul ca am cazut cu bate nu e doar noroc... e si meritul Stelei, care a jucat si a adunat destule pct astfel incat sa fie cap de serie... teoretic, Steaua trebuia sa treaca de orice echipa din acea lista, ceea ce nu se poate spune si despre dinamo... :groggy:

caine19
4th August 2007, 15:34
las-o ca macane... E noroc sa cazi cu cel mai slab adversar posibil :o: ...

dede
4th August 2007, 15:37
si daca am fi cazut cu cel mai greu adversar tot trebuia sa ne calificam... doar ca acum putem sta ceva mai linistiti, probleme prea mari nu cred ca vor fi...

dan
4th August 2007, 15:42
pai in turul doi steaua a cazut cu cel mai tare adversar
anul trecut in in uefa a cazut cu sevilla ...si inainte a cazut cu valencia...ce bulan pe steaua:D
si nici in grupe anul trecut n-am prins echipe mai usoare

Incubus
4th August 2007, 16:44
sunt si unii care au votat NU :happy Cata ciuda pe unii... Ce nasol e sa ai un complex de inferioritate

gabisentimente
4th August 2007, 19:47
steaua mai are hopul cu zaglebie..daca il trece va juca cu chelsea!!!!!!!

Elvis81
4th August 2007, 19:58
cred ca acum va fi mult mai greu meciul cu zaglebie decat daca ar fi fost o adversara mai puternica in turul urmator....dupa cum au zis si la stiri a cam inceput sa le miroase si la polonezi a grupe si vor juca tare la bucuresti...oricum eu raman la parerea ca Steaua e in grupe de pe acum

aetius
5th August 2007, 13:43
in mod normal steaua trebuie sa ajunga in grupe cu 4 victorii in preliminarii . in acest caz orice alt comentariu ar fi de prisos.
in schimb o calificare a polonezilor ar pune definitiv cruce carierei de antrenor in romania a lui hagi. de ce?
simplu: cand am fost capi de serie ca tara am piedut barajul de calificare pe mina lui hagi. acum la nivel de club steaua e cap de serie , a obtinut maximum din tragerea la sorti pentru turul 3 ... daca nici acum nu te califici in liga in conditiile actuale ale stelei ... ca antrenor nu o sa te mai califici niciodata.


bafta steaua !

dede
5th August 2007, 15:01
in schimb o calificare a polonezilor ar pune definitiv cruce carierei de antrenor in romania a lui hagi. de ce?
simplu: cand am fost capi de serie ca tara am piedut barajul de calificare pe mina lui hagi. acum la nivel de club steaua e cap de serie , a obtinut maximum din tragerea la sorti pentru turul 3 ... daca nici acum nu te califici in liga in conditiile actuale ale stelei ... ca antrenor nu o sa te mai califici niciodata.

mai lasati'l pe Hagi in pace... de cand a venit la Steaua numai insuccese ati spus ca va avea, si surpriza... din 3 meciuri, 3 victorii :evil: si vor mai urma si alte victorii :D

Snake_21
5th August 2007, 15:27
Steaua a muncit ca sa fie cap de serie deci pe langa noroc ( ca am avut si d ala :P ) a fost si munca depusa de echipa ;) Si faza cu Steaua a avut mereu noroc e o mare minciuna dar unii sunt prea ofticati sa inteleaga asta ;)

Luis Garcia10
5th August 2007, 15:29
STEAUA in Liga /hello /hello :D ( Sa speram :D :P )

Gontel
5th August 2007, 17:32
Ar fi culmea sa nu ne calificam. Trebuie insa mare atentie pt ca imi aduc aminte si acum de dubla cu Neman Grodno in care am fost salvati de golul din min 89 al lui Oprita din mansa tur, in deplasare (1-1). In Ghencea la retur a fost 0-0. Deci o calificare chinuita. Sigur ca Steaua are mai multa experienta europeana decat atunci, dar acest adversar trebuie tratat cu maxima seriozitate.

achile
5th August 2007, 19:24
las-o ca macane... E noroc sa cazi cu cel mai slab adversar posibil :o: ...

Laso tu ca macane....ce adversar a avut Steaua acum in turul 2???cel mai tare posibil!!!asa ca taci naibi din gura si jucati si voi vreo 3 ani prin Europa sa va castigati statutul nostru sau "noroc" cum va place voua sa ii spuneti , castigati puncte si deventiti cap de serie , asa ca la munca nu la intins mana cersetorilor!!!

achile
5th August 2007, 19:43
Nu pot sa-i inteleg pe toti cei care tot zic ca ba Steaua a avut norok ba armata ba comunismu ba....frustrari si neputinta asta aratati , va ascundeti neputinta echipelor care le sustineti in toate aceste vorbe
Momentan Steaua este de neegalat in Romania si asa va ramane mereu iar voi asta o stiti si va roade rau de tot
Multi spun ca Steaua a avut noroc ca a luat Cupa Campionilor , pai dupa cunostintele mele cele mai bune echipe ajung in finala de obicei
Se spune ca nu am jucat cu echipe mai grele in afara de Anderlecht dar daca nu am jucat noi a jucat Barcelona sau adversarele invinse de ei iar noi i-am invins pe ei deci am fost CEI MAI BUNI!!!
Despre norocul trageri la sorti am spus cu un post mai in urma ,atata timp cat castig puncte e normal si sa profit de ele si anumite echipe sa spuna mersi deoarece profita acum de ele si insusi fotbalul romanesc sa-i multumeasca Stelei pt valoarea crescuta a campionatului de acum
Acesti scartani si carcotasi care tot folosesc cuv "noroc" in dreptul Stelei sa nu uite ca pana a ajunge cap de serie am avut echipe ca :Rosenborg,Standard Liege,Besiktas,Parma,Atletico Madrid,Valencia ,Vilareall,Standard,Dinamo Kiev,Lyon,Real Madrid,Herenveen si Sevillia

CE ECHIPE!!!!!! "slabe" bineinteles

dj_jaxxx
8th August 2007, 19:58
Islandicii conduc cu 1-0 la BATE acasa si au nevoie de 2-0 pentru calificare. Ambele echipe in 10 oameni.

Jucatorii stelisti ar face bine sa inceapa sa-si caute caciulile si manusile de iarna pentru calatoria in Islanda :D

dani3lll
8th August 2007, 20:31
eu zic ca va fi simplu pt steaua anul acesta

Celso
8th August 2007, 21:26
eu zic ca va fi simplu pt steaua anul acesta

nu zi hop ..pna nu sari parleazul...1-1 la pauza cu zaglebie....nu este nimic jucat deocamdata!:rolleyes:

dede
8th August 2007, 22:34
deja ne putem gandi la meciurile cu astia, gata :D
sper ca in turul asta sa avem mai putine emotii...

iohannfus
8th August 2007, 22:39
daca Steaua joaca ca in aceasta seara eu nu cred ca va ajunge nici macar la Borisov ... parerea mea ... noroc cu acest banel care si-a regasit cadenta :D ...

bafta multa dar daca va juca asa nu-; vad bine pe jiji and comp.

delaparis
8th August 2007, 22:42
Steaua bate Bate Borisov :D

dede
8th August 2007, 22:56
in primul meci Bate Steaua, in al doilea Steaua Bate :D

delaparis
8th August 2007, 23:09
pai bate Steaua sau Bate Borisov ? ... :D

dj_jaxxx
8th August 2007, 23:10
Deci Steaua va fin in a 3a urna valorica nu? Sper sa pice iar cu Real Madrid ca de data asta ii bate, mai ales ca fetita de Beckham a trecut balta :)

dede
8th August 2007, 23:11
da, va fi in urna a 3-a
pai bate Steaua sau Bate Borisov ?Steaua bate Bate... :D

danpuric78
8th August 2007, 23:30
Akuma hai ca incepe lumea s-o dea in castraveti. daca nici pe astia nu-i bate steaua, atunci pe cine?
ce dreaq, Astia nici in liga lui mitica n-ar rezista.

Problema reala pentru steaua e sa-si caute portar, antrenor si cam atat.

dede
8th August 2007, 23:35
Akuma hai ca incepe lumea s-o dea in castraveti. daca nici pe astia nu-i bate steaua, atunci pe cine?

pai pana acum Steaua a batut toate echipele pe care le'a intalnit :D

danpuric78
8th August 2007, 23:38
pai pana acum Steaua a batut toate echipele pe care le'a intalnit :D

Paqi nu mah, eu am vrut sa zic ca e greu de conceput sa nu-i bata pe astia. daca ar juca cu mioveniul sau buzaul si tot ar avea sansa a doua.
Parerea mea e ca prezenta astora in turul 3 e o gluma a uefa, de care iata profita steaua.

dede
8th August 2007, 23:45
Paqi nu mah, eu am vrut sa zic ca e greu de conceput sa nu-i bata pe astia. daca ar juca cu mioveniul sau buzaul si tot ar avea sansa a doua.
Parerea mea e ca prezenta astora in turul 3 e o gluma a uefa, de care iata profita steaua.
cu buzaul sansa a doua? :o: pana nu de mult ziceati altceva :happy

cat despre bate, nu stiu de ce zici ca e o gluma a uefa... a pornit din turul 1, unde nu era cap de serie, si pt ca a batut apoel nicosia, care era cap de serie, in turul 2 a intalnit o echipa mai slaba, pe islandezii aia...

delaparis
8th August 2007, 23:59
pai pana acum Steaua a batut toate echipele pe care le'a intalnit :D


pai a intalnit echipe ? ... :D stai sa vezi acum cum bate bate echipe echipe :D

dede
9th August 2007, 00:03
nu bate bate... :happy
echipe echipe veti vedea in grupe :D pana atunci ne multumim sa batem echipe "mai putin echipe" :happy

YodaRo
9th August 2007, 01:45
N-au cum sa ne incurce anonimii astia. Avem multi jucatori de valoare in lot...isi revin si accidentatii, avem concourenta pe posturi, ne consolidam relatiile de joc.
Cu BATE o sa fie meci de antrenament pentru grupele Ligii Campionilor. Ii bate(m) si la ei si la noi.

YoNuTzz
9th August 2007, 01:49
nu cred k va fi atat de usor precum credem noi...si mai ales dak stelistii ii iau in desconsiderare pe BATE...
oricum, de calificat, ne calificam :ok:

giovanni BV
9th August 2007, 03:45
Steaua va intalni in BATE o echipa de doua ori mai buna decat Zaglebie , asa ca trebuie sa dovedeasca si mai mult , mai ales in aparare pentru ca acolo au probleme mari , si linia de mijloc trebuie sa fie ca un dublu zid . BATE au jucatori foarte buni , nu prea mare experienta , dar bataiosi pentru orice minge , si daca gresesti , ei te lovesc . Experienta Stelei poate face diferenta dinnou , dar sper sa se vada si mai mult la joc . Eu de cand ma stiu , l-am apreciat foarte mult pe Banel Nicolita , care cred ca este un jucator important pentru Steaua , si voi fii tot timpul cu el , chiar si cand greseste , pentru ca sa dezvoltat foarte mult in joc si are experienta si mai buna dupa atata timp de fotbal , sa vazut si azi , si se va vedea si in viitor , eu unul l-as convoca la echipa nationala oricand e nevoie .

Vladek
9th August 2007, 11:00
Problema reala pentru steaua e sa-si caute portar, antrenor si cam atat.

Pai Zenga e liber de contract. Dar deh ... chelul vrea tichie de margaritar iar marele "GG" pe "Rege" ca antrenor. L-am injurat pe Olaroiu o gramada, dar nici nu vreau sa ma gandesc ce-ar fi facut Hagi cu alde Stancu, Baciu, Coman in loc de Golanski sau Rada.

gabisentimente
9th August 2007, 12:34
steaua-bate borisov 5-0 si 7-0

Luis Garcia10
9th August 2007, 13:49
Va fi greu si cu belarusii! :rolleyes:

4star
9th August 2007, 13:58
Nu imi place cum arata Steaua. De fapt cum nu arata fotbal. Aseara cand vedeam fundasii polonezi la mijlocul terenului si toti fotbalistii in apropierea careului nostru am avut sentinmentul ca ratam calificarea. Am crezut ca se repeta episodul Boro. Asa se intampla cand jcoi la 0-0 si le permiti sa iasa din terenul lor. Cea mai buna aparare e atacul. Dar aseara nici nu am avut cu cine (nici antrenor nici atacanti). Ma gandeam cu parere de rau ce bun ar fi fost acum Thereu.
Asa si cu Bate .. daca o sa ii lasam sa ne calareasca . .ei o sa joace determinati, n-au nimic de pierdut..
Teoretic nu putem scapa calificarea, practic .. da.

Luis Garcia10
9th August 2007, 14:05
Nu imi place cum arata Steaua. De fapt cum nu arata fotbal. Aseara cand vedeam fundasii polonezi la mijlocul terenului si toti fotbalistii in apropierea careului nostru am avut sentinmentul ca ratam calificarea. Am crezut ca se repeta episodul Boro. Asa se intampla cand jcoi la 0-0 si le permiti sa iasa din terenul lor. Cea mai buna aparare e atacul. Dar aseara nici nu am avut cu cine (nici antrenor nici atacanti). Ma gandeam cu parere de rau ce bun ar fi fost acum Thereu.
Asa si cu Bate .. daca o sa ii lasam sa ne calareasca . .ei o sa joace determinati, n-au nimic de pierdut..
Teoretic nu putem scapa calificarea, practic .. da.

Subscriu! :ok:

dede
9th August 2007, 14:16
Va fi greu si cu belarusii! :rolleyes:
inca 2 victorii pt Hagi... :D

crissis
9th August 2007, 14:20
inca 2 victorii pt Hagi... :D

Nu fi asa sigur. Chiar daca te numesti Steaua nu inseamna ca ai castigat un meci inainte ca acesta sa se dispute,trebuie sa mai si muncesti pentru a castiga.Steaua isi va juca calificarea inca din tur.

dede
9th August 2007, 14:27
nu, dar Hagi deja s-a obisnuit cu victoriile :D
vor veni inca 2 victorii la un gol diferenta si suntem in grupe :evil:

YoNuTzz
9th August 2007, 14:34
in mod normal ar trebui sa facem dubla victorie, la fel ca si cu polonezii, dar repet, steaua nu trebuie sa-si subestimeze adversarul, oricat de slab ar fi acesta...
chiar ar fi pacat sa dam cu piciorul acestui noroc...

Rossi
9th August 2007, 14:35
ce mai vreti .......................ar fi culmea ca steaua sa nu se califice si dinamo da ...............dar ar fi ......prea de tot .......oricum Dinamo se va califica doar in grupele UEFA .............ca acolo ii este locul ....n-are fata D-l Borcea de LIGA lui Becali .......a zis Becali ca din Romania numai Steaua se va califica si cred ca a avut dreptate ........acuma o sa le vedem valoarea lui Dinamo .....ca anul trecut zicea D-l Borcea sa-i aducem echipe ca in Romania n-are cu cine juca ..........acuma sa-i vedem ....ca anul trecut au cumparat campionatul inca din tur ................augh ......augh .......aughhhh .....*


3rd August 2007, 12:30

nici dupa 6 zile nu ati avut bunul simt sa editati mesajul lu panarama asta ?!

Universal
9th August 2007, 16:20
Steaua va ajunge sigur in grupe. bate este o echipa mediocra, mai slaba decatr Zaglebie, cam de valoarea Panurilor

YodaRo
9th August 2007, 17:22
e bine ca o sa ne mai consolidam relatiile de joc. Apar si jucatorii care au fost accidentati plus Plesan. E ca un meci de verificare dar cu miza.
Trecem fara probleme de ei. Avem nevoie de cat mai multe meciuri ca sa consolidam echipa. Teoretic unei echipe noi, cu antrenor nou si jucatori noi ii trebuie cam minim 4 luni sa sudeze echipa., Sa speram ca la noi va fi mai putin pentru ca avem nevoie in grupele Ligii sa fim in forma maxima.

Sorin Blaj
10th August 2007, 01:53
E important ca jocurile bune sa vina in grupe.

Borcea_the_dog
10th August 2007, 10:30
3 - 0 pt Steaua la ei
5 - 1 pt Steaua aici ... dupa o greseala a lui Zapata care, de frica sa sara si sa nu o prinda, va baga mingea in propria poarta cu capul.

Golul lor poate fi auto-marcat si de Nicolita, ca e expert la tonto-goluri. Acum are si conditii : Zapata e in forma maxima, e pus pe scapat mingi usoare. Doar sa-si regleze Nicolita tirul si sa uite ca stie unde sunt situate portile.

Ce e clar : SIGUR Steaua ia acasa un gol dupa o faza de TONTO-MONDO. Dar la cele 'spce goluri bagate in poarta lui (Se) BATE (singura) , cine dreq o sa mai comenteze ceva ? Macar aia o sa fie faza de spectacol

Sorin Blaj
10th August 2007, 12:04
Borcea, ia o pauza. Este evident ca ai nevoie.

krydo
10th August 2007, 15:06
Stie careva cand se vor pune in vanzare biletele pt meciul cu BATE Borisov si cum se va proceda ca am inteles ca sistemul miraculos si revolutionar nu prea le-a functionat? La meciul cu Zaglebie organizarea a fost catastrofala... a trebuit sa stam cate 5 ore in ploaie pt un amarat de bilet... caci erau doar 6 casiere din care 3 erau la cafea... Sper sa nu se repete povestea... si sa faca si ei macar 10-15 case...

Universal
10th August 2007, 15:54
REACTII - Miercurea viitoare, la ora 21.00, Steaua va juca in Belarus cu BATE Borisov, echipa noastra avand sanse mari sa acceada, din nou, in grupele Ligii, aceasta parere avand-o si Banel Nicolita: "Grupele sunt aproape, chiar daca, deocamdata, nu stim nimic despre BATE". Multumit a fost si Hagi, care a recunoscut ca nu s-a interesat pana acum de formatia bielorusa. "De acum incolo o sa-i analizam, pentru ca trebuie sa ajungem in grupe, n-avem voie sa gresim", a spus tehnicianul, care i-a remarcat pe Zapata si Golanski, dar si, "modest", pe sine insusi "Si eu mi-am indeplinit rolul la pauza, si echipa a jucat mult mai bine".

BATE viseaza ca bate

Urmatorul adversar, BATE Borisov, s-a calificat, dupa 3-1 in deplasare si 1-1 pe teren propriu cu islandezii de la Hafnarfjordur. Unul dintre atacanti, Vitali Rodionov, spera ca echipa sa va elimina Steaua. "Romanii formeaza o echipa foarte buna, dar si noi vrem sa ajungem in grupele Ligii. Ne vom aduna toate fortele pentru a ne indeplini visul", a spus Rodionov, care va lipsi in meciul tur, el fiind eliminat in returul cu Hafnarfjordur.

aetius
10th August 2007, 16:38
dati bani la hamu sa blatuiti meciul din belarus si e ok.
tata jiji sa sara cu 500000 de coco la rusii astia albi si vor face hattrick acolo , 3 goluri dica !!!!

Universal
10th August 2007, 16:56
nu mai spune prostii :)

georg40
10th August 2007, 17:03
dati bani la hamu sa blatuiti meciul din belarus si e ok.
tata jiji sa sara cu 500000 de coco la rusii astia albi si vor face hattrick acolo , 3 goluri dica !!!!

Iarta-ma de mult nu am citit o prostie mai mare decat cele scrise de tine.
Eu ii stiu pe bihoreni baieti destepti, chiar daca nu tin cu Steaua.

Universal
10th August 2007, 17:05
ei.. a exagerat. Exista o sumedenie de mentalitati in acest forum. Multiculti :o:

dede
10th August 2007, 18:26
dati bani la hamu sa blatuiti meciul din belarus si e ok.
tata jiji sa sara cu 500000 de coco la rusii astia albi si vor face hattrick acolo , 3 goluri dica !!!!
bineinteles... :sleep:
Steaua are nevoie ca la fiecare meci sa faca blat... :mda: altfel nu stiu cum ar putea trece de amaratii astia...

danpuric78
10th August 2007, 18:49
bineinteles... :sleep:
Steaua are nevoie ca la fiecare meci sa faca blat... :mda: altfel nu stiu cum ar putea trece de amaratii astia...

Nu prea cred ca se uita rusii la banii lui GG. El e mic copil pe langa banii care se invart acolo.

milanezu
10th August 2007, 20:34
Nu prea cred ca se uita rusii la banii lui GG. El e mic copil pe langa banii care se invart acolo.

pot sa aiba multi bani ca fotbal nu prea stiu.
e clar ca nu au nici o sansa.

caine19
11th August 2007, 14:40
sa fim sinceri... steaua trece fara probleme :)

Sergio_D
11th August 2007, 15:03
bate borisov :D

nu trebuie subestimati... iar jocul de acum al Stelei nu este prea stralucit. Hagi asta nu e prea grozav ca antrenor, dar sa zicem ca inca este la inceput...

Nico21
11th August 2007, 15:10
dati bani la hamu sa blatuiti meciul din belarus si e ok.
tata jiji sa sara cu 500000 de coco la rusii astia albi si vor face hattrick acolo , 3 goluri dica !!!!


La cazierul :):)Stelei,se poate si asa ceva...ce,doar tusierii cehi sa isi faca vile prin Pipera ?:):):)

Ulysses
11th August 2007, 15:16
La cazierul :):)Stelei,se poate si asa ceva...ce,doar tusierii cehi sa isi faca vile prin Pipera ?:):):)

ma donator de aripi , daca rapidul nu exista in europa nu tre' sa te faci si tu de ras croncanindu-ti frustrarea pe threadurile STELEI si ale lui dinamo ?huoooooo , rusine , ia-ti rudotelul !:ok:tine-ti firea , nu te-ai obisnuit inca ? infrangerile sunt deja apanajul vostru , mai ai timp ...:ok:

YoNuTzz
11th August 2007, 15:19
eu nu pot sa cred k nu au nici o sansa, sanse sunt si ptr. Bate Borisov, dar dupa cum am mai spus, Steaua trece fara probleme...:ok:

Nico21
11th August 2007, 15:19
:):)Mai asta de la Moulin Rouge,:):):):) cand Rapidul ajungea intr-o finala de Cupa Europeana,voi nici macar nu erati in proiect la Moscova...:):):)

eventHorizon
11th August 2007, 15:45
Mustata asta sufera de boala lu remy :( In mod normal n-ar trebui sa ne puna multe probleme bielorusii, dar cine stie... Oricum ne calificam sigur si tot la fel de sigur porcea si clanul de frustrati vor inghiti in sec :ok:

SAMM
11th August 2007, 15:47
incepe sa imi fie frica

jocul nu se amelioreaza deloc

Universal
11th August 2007, 16:02
Nu imi este frica de nimic :evil: fiindca Steaua nu are de ce sa-si faca griji :ok:

SAMM
11th August 2007, 16:21
Nu imi este frica de nimic :evil: fiindca Steaua nu are de ce sa-si faca griji :ok:

joaca slab rau de tot

in 4 meciuri, n-am vazut 5 pase consecutive, sper ca poate Plesan sa tina mijlocul mai bine decat finul si cei doi lungani

danpuric78
11th August 2007, 18:53
joaca slab rau de tot

in 4 meciuri, n-am vazut 5 pase consecutive, sper ca poate Plesan sa tina mijlocul mai bine decat finul si cei doi lungani

A ajuns SAMM realist.
Bah SAMM, nu de meciul cu BATE trebuie sa va fie frica. E o diferenta urisa intre Steaua si astia, incat calificarea poate fi lejer rezolvata prin sclipiri individuale sau faze fize.

Dupa aia, in grupe s-ar putea sa apara probleme.
Oricum ,din partea mea succes.

Lover
11th August 2007, 19:48
nu stiu cat de usor le va fii la faze fixe... bielorusii aia cred ca au oameni inalti :D

Ioca10
11th August 2007, 23:17
O dubla din care trebuie sa aducem puncte;)
Forza Steaua!!!

LazioRoma
12th August 2007, 03:20
STEAUA nu are noroc ! dinamo are noroc ca mai baga prostii botu la banii lor!

Snake_21
12th August 2007, 12:18
Trece Steaua de Bate urmeaza doua meciuri clare :P : BATE STEAUA si STEAUA BATE :P

LazioRoma
13th August 2007, 16:03
steaua 100% in grupe!

georg40
13th August 2007, 20:37
Arbitru:Matteo Simone Trefoloni (ITA)
Arbitri-asistenti:Luca Maggiani (ITA), Cristina Cini (ITA)
Al patrulea oficial:Oscar Girardi (ITA)
Observatorul arbitrilor:László Vagner (HUN)

Lordliv
13th August 2007, 22:24
vreau ca bumbescu sa fie fericit,asa ca, sa bata steaua!:yes:

YoNuTzz
13th August 2007, 22:27
stati linistiti: BATE Steaua :ok:

Nexus
14th August 2007, 06:33
Sper ca va fi la fel de usor cum pare. Efectiv nu e voie sa ne impiedicam de astia.

Ioca10
14th August 2007, 10:24
Bate Steaua;)

Snake_21
14th August 2007, 10:55
Ce bine ca toata lumea are aceeasi parere :D

Sorin Blaj
14th August 2007, 12:06
Revine Goian in aparare si va face echipa cu Rada. Plesan si Radoi vor juca la mijloc.

YoYoyOi
14th August 2007, 12:35
di undi stii? :D

Ioca10
14th August 2007, 12:39
Scrie in gazeta:D

Sictirit
14th August 2007, 13:17
Aici se pot vedea golurile lui BATE Borisov in Liga Campionilor si in campionatul bielorus: www.fcbate.by
Stadionul lor e ceva de genul Midia Navodari.

http://www.frank-jasperneite.de/jahr2003/borisov2.jpg

Sictirit
14th August 2007, 13:25
Revine Goian in aparare si va face echipa cu Rada. Plesan si Radoi vor juca la mijloc.

Deci singurele semne de intrebare sunt: mijlocas stanga si varf. Cred ca asa va incepe Hagi:
Zapata - Golanski, Rada, Goian, P. Marin - Nicolita, Radoi, Plesan, Croitoru - Neaga, Dica.
Mai ar f si posibilitatea cu Neaga pe stanga si Zaharia in fata dar ma indoiesc, mai ales ca jucam in delasare.

Eu as juca ceva de genul:
Zapata - Golanski, Goian, Radoi, P. Marin - Bicfalvi, Plesan - Nicolita, Dica, Neaga - Zaharia

aetius
14th August 2007, 13:43
plesan sa afle in ce camera va fi arbitra... in rest totul e ok...stie jiji...

georg40
14th August 2007, 13:54
plesan sa afle in ce camera va fi arbitra... in rest totul e ok...stie jiji...

Esti rau...

aetius
14th August 2007, 13:59
glumeam...
in orice caz steaua poate lua fara sa forteze prea mult toate punctele din dubla cu bate borisov. ideea ar fi sa ia un avans de 2, 3 goluri acum ca dupa meciul de la cluj duminica vor fi obositi si sanse mai mult de 1-0 la bucuresti nu vor fi.

dede
14th August 2007, 14:57
dupa meciul de la cluj duminica vor fi obositi si sanse mai mult de 1-0 la bucuresti nu vor fipai stai ca returul e abia peste 2 saptamani... deci mai e timp...

aetius
14th August 2007, 15:00
sorry am uitat... my mistake...

Universal
14th August 2007, 15:00
Este timpul ca echipa sa arate de ce este in stare :ok:

Apropo: De astazi sunt mod pe Europa, deci, cu mine puteti discuta in caz ca primeste cineva avertismenete sau banari :ok:

Dar desigur doresc o armonie :ok:

kain
14th August 2007, 15:08
Steaua bate Borisov :P

Universal
14th August 2007, 15:30
Si pe cine Bate atunci Borisov :D?

Q.
14th August 2007, 19:34
Sper sa va faceti de kkt cu Bate Borisov si sa va elimine pentru ca doar asta va e conditia...:)

Universal
14th August 2007, 19:38
Aici se pot vedea golurile lui BATE Borisov in Liga Campionilor si in campionatul bielorus: www.fcbate.by
Stadionul lor e ceva de genul Midia Navodari.

http://www.frank-jasperneite.de/jahr2003/borisov2.jpg



ala e stadion? :ras-plans:

Universal
14th August 2007, 19:39
Sper sa va faceti de kkt cu Bate Borisov si sa va elimine pentru ca doar asta va e conditia...:)

Suparat dupa meci?

;) Calm down

Elphax
14th August 2007, 19:58
un stadion gen Groapa ...

Universal
14th August 2007, 20:04
mai rau , de Divizia B ..daca are doar 5.000 de locuri, parca?

dede
14th August 2007, 21:10
Sper sa va faceti de kkt cu Bate Borisov si sa va elimine pentru ca doar asta va e conditia...:)
:cry: serios? poti sa speri in continuare... :happy

maine va veni a 6-a victorie consecutiva pt Hagi :D la un gol diferenta... :D

Charon
14th August 2007, 21:13
mai rau , de Divizia B ..daca are doar 5.000 de locuri, parca?

stadionul Metrom Brasov?:happy:rolleyes:

Nightwish
14th August 2007, 21:33
stadionul Metrom Brasov?:happy:rolleyes:
Metrom cred ca arata mai decent :D

Universal
14th August 2007, 22:56
Metrom cred ca arata mai decent :D

Doar este romanesc, cei din Belarus au ramas se pare in urma
cu toate, din pacate :o:

alex82
14th August 2007, 23:10
Liga lu' Becali?! Daca ar fi liga lui Becali ati juca singuri in ea numai ca sa iesiti campioni, ca altfel nu sunteti in stare...In loc sa vorbesti aiurea de cumpararea campionatului mai bine adu ti aminte cand fugea Oieru' cu banii pe strada sa cumpere meciu' cu Bistrita...
Pana una alta poate te gandesti si tu un pic ca daca se califica amandoua ne creste coeficientul...de tara...ca de cel inteligenta al tau nu poate fi vorba...
Hai Dinamo!
Hai Steaua!

YoYoyOi
14th August 2007, 23:59
ai pornit gresit din start :cool: ai grija la limbaj ca nu suntem in peluza aici ;)

bate Steaua :ok:

YoNuTzz
15th August 2007, 01:14
maine la 20.00 BATE - STEAUA...
steaua tre' sa isi asigure calificarea ink din tur...
mizez pe un 2-0 ptr steaua...:ok:

delaparis
15th August 2007, 01:23
Bate Steaua pe Bate maine seara .... nici nu mai stiu cum sa scriu :D

Nexus
15th August 2007, 01:33
Orice rezultat in afara de victorie este rusinos. 1-1 au facut pescarii aia. Insa jocul din ultima vreme nu ma face sa sper la prea multe. 1-0 in tur 1-0 in retur si ursul trece ciinii latra :D. Pina cind ?

Poate ca grupele UEFA ne-ar fi priit mai mult. Insa cu norocul asta la sorti suntem condamnati la liga. Alti bani alte batai...

White Shadow
15th August 2007, 01:34
...vorbim aici despre echipa care a jucat o semifinala de cupa UEFA si a fost la cateva minute distanta de finala...nu ?.........castiga Steaua dar la ce fotbal nebun se joaca in ziua de astazi nici un meci nu poate sa fie considerat castigat dinainte.....ar fi prea usor pt ca trebuie sa traiasca si casele de pariuri din ceva........

bafta Steaua........ce frumos ar fi cu 2 echipe romanesti in grupele Champions League...

Snake_21
15th August 2007, 01:58
Bate Steaua fara probleme daca si de echipa asta ne facem griji la alte ce ar trebui sa facem sa nu ne mai prezentam? O sa se califice cu doua victorii Steaua :D

delaparis
15th August 2007, 02:20
Sa fiu cinstit din ce am vazut pana acum in jocul Stelei reiese la fel ca si la Dinamo ... nu leaga la mijloc iar atacantii o cam balbaie in fata cu mingea la picior ....
Solutiile vin de obicei de la jucatori surprinzatori in rolul de marcatori :rolleyes:

Steaua joaca casnit azi desi ar putea sa o faca mai in viteza dat fiind tehnica jucatorilor ...
Banel este pistonul echipei , desi rudimentar tehnic, este voluntar si antrenant .... un fel de Radoi acum doi ani ...

Apropos de Radoi , scade in valoare .... cel putin asta se vede pe teren.

Borisov nu este o echipa care sa puna probleme nici macar lui Progresul deci nu reprezinta un reper pentru viitorul apropiat.

Deocamdata asta am ca parere dar daca Steaua va juca ceva altfel decat in ultimele doua meciuri poate ca o sa-mi schimb punctul de vedere

Snake_21
15th August 2007, 02:21
Pai ramane de vazut azi :P ce o sa joace :D

delaparis
15th August 2007, 02:22
azi :D

YoYoyOi
15th August 2007, 10:27
n-o sa fie mare schimbare, stati calmi :rolleyes:

Sezione
15th August 2007, 11:00
Daca nici de astia nu tgrece steau..atunci....ce sa cauti in grupe ??

Sictirit
15th August 2007, 11:08
maine la 20.00 BATE - STEAUA...
steaua tre' sa isi asigure calificarea ink din tur...
mizez pe un 2-0 ptr steaua...:ok:

Stie cineva daca se poate vedea pe net meciul? Mersi.

Sictirit
15th August 2007, 11:11
FC BATE, campioana Belarusului, joaca in orasul Borisov, oras cu o po****tie de 150,000 de locuitori. Clubul a fost infiintat in 1973 si reinfintat, dupa o pauza de cativa ani, in 1996. Echipa joaca pe stadionul Haradskoy Stadium cu o capacitate de 5500 de locuri.

De la reinfiintarea din 1996 echipa a castigat 3 titluri nationale (in 1999, 2002 si 2006), si o Cupa a Belarusului in 2006. Din 1999 FC BATE a participat in fiecare an in cupele europene, cea mai notabila performanta fiind turul III in Cupe Uefa Intertoto in sezonul 2002-2003, cand a fost invinsa destul de greu de Bologna FC 1909 (0-2 si 0-0). Echipa a reusit o singura data sa depaseasca tururile preliminare ale cupelor europene, in sezonul 2001-2002 reusind accedarea in primul tur al Cupei UEFA, unde a fost "pedepsita" pentru acest "tupeu", pierzand cu un categoric 6-0 in dubla mansa cu granzii AC Milan.

Cei mai cunoscuti jucatori care au trecut prin curtea lui FC BATE sunt actualul jucator al Arsenalului, Alexander Hleb (1999-2000) si fostul jucator al celor de la AC Milan, Vitali Kutuzov (1998-2001), in prezent legitimat la AC Parma.

Din lotul actual, Artem Radkov si Gennadi Bliznyuk sunt jucatori cu prezente constante in nationala Belarusului.

Este prima data cand FC BATE Borisov ajunge in turul III preliminar al Ligii Campionilor, aceasta realizare reprezentand deja cea mai mare performanta din istoria clubului, care ii garanteaza participarea, pentru a doua oara in istorie, in primul tur al unei cupe europene.

Site-ul oficial al clubului este www.fcbate.by, unde se pot vedea golurile echipei in preliminarile Ligii Campionilor si in campionatul Belarusului.

Snake_21
15th August 2007, 11:21
Din cate am auzit si Hamutovski a jucat la ei parca :thinkso:

Sictirit
15th August 2007, 12:05
Din cate am auzit si Hamutovski a jucat la ei parca :thinkso:

Da, asa e, uitasem. uite si ce zice Hamu de ei:

"Steaua nu va avea nicio problemă în a obține calificarea. Are multe clase peste BATE Borisov, am văzut-o anul trecut evoluând în Ligă, are experiență și e mult, mult mai valoroasă. Eu spun așa: dacă Steaua va juca serios și bine, deci nu foarte bine, va trece mai departe. O echipă fără jucători tehnici. Luați individual, fiecare dintre titularii ei e sub titularii Stelei. Sunt agresivi, sunt disciplinați, aleargă mult, dar cam atât. Nu există presiune pe echipele vizitatoare. În schimb, cei de la Borisov vor avea mari probleme în Ghencea, acolo unde atmosfera este fabuloasă, cum eu nu am mai întâlnit pe multe stadioane. Am spus mereu că de fiecare dată când am jucat cu Steaua în Ghencea aveam o motivație și un curaj fantastice, pentru că fanii ne împingeau de la spate.
Ziariștii din Belarus mi-au dat zeci de telefoane să mă întrebe de Steaua. Le-am zis clar că ... ăăă ... cum se zice în românește, că am uitat! Că să-și ia gândul de la grupele Ligii Campionilor, că nu au șanse. Steaua e marea favorită și sută la sută ea se va califica."

Meserias Hamu.

Snake_21
15th August 2007, 12:42
Super portar Hamu si jucator de treaba si cu bun simt :D Respect pentru el :)

Rossi
15th August 2007, 12:50
astia din belarus sunt mai slabi ca polonezii ...
la ce bulan a avut steaua la tragerile la sorti , e normal sa se califice ...

Ioca10
15th August 2007, 13:32
E timpul sa aducem puncte pentru Romania;)
Forza Steaua!!!

YoNuTzz
15th August 2007, 13:57
se pare k atacantul lor "cel periculos" a fost suspendat 2 etape, si nu va juca nici in retur :ok:
Forza Steaua ! Diseara 2-0, doar victorie :ok:

dede
15th August 2007, 14:19
echipa probabila:
Zapata- Golanski, Goian, Rada, P. Marin- Rădoi, Pleșan- Nicoliță, Dică, Croitoru- Neaga

Sebastian23
15th August 2007, 14:24
steaua se califica. BATE sunt prea slabi. dar, fratilor, steaua joaca precum o cizma (si sunt indulgent). iar faza ca echipele mari nu tb sa joace bine sa castige este scuza alora care joaca prost. hagi este o panarama de antrenor, nu cred ca-l prinde anul nou la steaua. fara dica steaua este in pom, are nevoie de executii uluitoare a celorlalti jucatori pt a castiga (vezi bicfalvi). cu jocul aratat pana acum va fi greu si cu BATE, sa nu mai zic de meciurile care urmeaza in champions league.

YoYoyOi
15th August 2007, 14:31
ce tare-i Hamu cu "amnezia" lui :happy

boni2204
15th August 2007, 17:16
bate steaua ca am pariat pe ei si daca mi se duce biletul din cauza lor atat le trebuie:)

Bumbescu
15th August 2007, 17:27
Inca o sansa pentru Neaga, sper sa fie ultima, daca nici azi nu marcheaza....mai ales ca o sa le dam vreo 3, 4 goluri...

delaparis
15th August 2007, 17:39
Daca cineva stie un alt link unde se poate vedea meciul pe net in afara de
http://www.myp2p.eu/Matches/Match6.htm

rog frumos sa-l puna aici ...

Siteul lor nu prea merge bine la meciurile cu Steaua :D

Hull
15th August 2007, 17:40
Solaris s-ar putea - cu sopcast -- dar deocamdata este doar "maybe"
Stie cineva cine mai transmite pe net ???
Multumesc mult.
Steaua BATE bate !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok:

Van Halen
15th August 2007, 18:32
[QUOTE=Hull;1502456]Solaris s-ar putea - cu sopcast -- dar deocamdata este doar "maybe"
Stie cineva cine mai transmite pe net ???
Multumesc mult.
Steaua BATE bate !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


:rosu: HAI LAZIO
STEAUA SPER SA JOACE PROST DAR SA SE CALIFICE
HA HA HA
CONTEAZA ULTIMA IMPRESIE
HI guys

albedo111
15th August 2007, 18:45
Pe http://www.rojadirecta.org/ poate cu TVUPlayer
Deocamdata e offline si asta.

Sorin Blaj
15th August 2007, 18:50
Da, asa e, uitasem. uite si ce zice Hamu de ei:

"Steaua nu va avea nicio problemă în a obține calificarea. Are multe clase peste BATE Borisov, am văzut-o anul trecut evoluând în Ligă, are experiență și e mult, mult mai valoroasă. Eu spun așa: dacă Steaua va juca serios și bine, deci nu foarte bine, va trece mai departe. O echipă fără jucători tehnici. Luați individual, fiecare dintre titularii ei e sub titularii Stelei. Sunt agresivi, sunt disciplinați, aleargă mult, dar cam atât. Nu există presiune pe echipele vizitatoare. În schimb, cei de la Borisov vor avea mari probleme în Ghencea, acolo unde atmosfera este fabuloasă, cum eu nu am mai întâlnit pe multe stadioane. Am spus mereu că de fiecare dată când am jucat cu Steaua în Ghencea aveam o motivație și un curaj fantastice, pentru că fanii ne împingeau de la spate.
Ziariștii din Belarus mi-au dat zeci de telefoane să mă întrebe de Steaua. Le-am zis clar că ... ăăă ... cum se zice în românește, că am uitat! Că să-și ia gândul de la grupele Ligii Campionilor, că nu au șanse. Steaua e marea favorită și sută la sută ea se va califica."

Meserias Hamu.
Mai rar asa om. BRAVO LUI!!!

Sorin Blaj
15th August 2007, 19:31
Echipa Stelei:

Ulysses
15th August 2007, 19:32
slaba miscare pe aici,nici urma de dinamovisti , rapidisti si alte nationalitati conlocuitoare :no:
la ora asta nea anton ii toarna beton lu' mustata si puric ii toarna in pahar lu' lover:rolleyes: lu' ala cu dorintele neimplinite nu-i toarna nimeni ca e entitate neglijabila:happy si toate acestea pentru ca ei stiu ca STEAUA e in grupe din nou iar asta se digera greu , foarte greu de catre vesnicii frustrati:ok:

Dani3l
15th August 2007, 19:40
Uly:mai termina,ce tot ii provoci?
LUPTA STEAUA!

danpuric78
15th August 2007, 19:42
Meciul pare unul relativ usor pentru steaua, si judecand dupa adversar asa si este.
totusi o eventuala calificare ar fi privita ca normala, asteptata. In schimb un esec, desi putin probabil ar fi un adevarat dezastru.

astia sunt o echipa pe care si mioveniul sau buzaul ar avea sanse reale s-o scoata, asa ca probabil calificarea se va decide din aceasta seara.
iar echipa lui hagi ar trebui sa arate ceva din fotbalul pe care intentioneaza sa-l joace in grupele CL.

Sorin Blaj
15th August 2007, 19:43
A plouat in Belarus:

Nightwish
15th August 2007, 19:48
Sa vedem cum se prezinta steaua.
Cica aia sunt cam nervosi ca stelistii au fost cu nasul pe sus :happy:happy
Ramane de vazut daca stelistii au motive sa fie cu nasul pe sus :)

dardar_3
15th August 2007, 19:58
Forza Steaua!....


Pe ei...pe ei... pe blana lor...:drak:

resita
15th August 2007, 19:59
succes steaua :ok:

Adi Da Samraj
15th August 2007, 19:59
Sa inceapa meciul ... Forza Steaua !

sebastianstis
15th August 2007, 20:00
baaaaaaaaaaaafta STEAUA

adinelu
15th August 2007, 20:00
hai sa nu ne mai bucuram inainte....probleme era cat pe aci sa le faca si polonezii asa ca....mai cu picioarele pe pamant...

...si inca ceva...Zapata incepe sa semene cu Carlos...sa mi se para doar mie?:))..oricum sa aiba bafta si sa faca un meci bun...atat de bun incat sa inter in grupe...in grupele UEFA...hahahhahahha

krydo
15th August 2007, 20:05
Bai frate vad ca si astia de la BATE Borisov poarta echipamente Adidas... Parca ziceau nemtii ca ei nu fac echipamente pt echipele din estul Europei cand a mers Mititelu la ei.... Acuma ori or dat si astia bani (putin probabil) ori l-au fraierit aia de la adidas pe Mititelu ca sa scoata 180.000 de euro pe patru randuri de echipament pentru Craiova... Sincer cred ca e varianta a doua...:D

resita
15th August 2007, 20:06
slaba miscare pe aici,nici urma de dinamovisti , rapidisti si alte nationalitati conlocuitoare :no:
:

dar nici stelisti nu sunt :D

Universal
15th August 2007, 20:09
Unde aici? :D

is o gramada :D

dardar_3
15th August 2007, 20:10
Cat pe-aci Neaga sa deschida scorul:P