PDA

View Full Version : Din nou la realitate: Divizia A



Deciball
6th May 2006, 16:49
Dupa victoria cu Petrolul, putem spune ca suntem promovati. Avem 11 puncte fata de a doua clasata si mai sunt doar 6 meciuri.
Totusi, bucuria trebuie sa fie moderata, pentru ca raportat la istoria Universitatii Craiova o promovare nu poate fi considerata o performanta. Suntem la momentul la care ne trezim din cosmarul in care ne-au aruncat raporturile de interese dintre anumiti indivizi care se autointituleaza narcisist

Deciball
6th May 2006, 18:26
Dupa victoria cu Petrolul, putem spune ca suntem promovati. Avem 11 puncte fata de a doua clasata si mai sunt doar 6 meciuri.
Totusi, bucuria trebuie sa fie moderata, pentru ca raportat la istoria Universitatii Craiova o promovare nu poate fi considerata o performanta. Suntem la momentul la care ne trezim din cosmarul in care ne-au aruncat raporturile de interese dintre anumiti indivizi care se autointituleaza narcisist “oameni de afaceri”.
Este momentul sa ne gandim ca trebuie sa preintampinam situatii precum cea de la sfarsitul sezonului trecut, cand practic un simbol al fotbalului romanesc a fost exilat in pribegie. Trebuie sa stim ca in Divizia A nivelul la care se joaca este mult mai inalt decat in Divizia B. Ultimele meciuri ne-au aratat ca nu suntem inca la momentul la care sa stam fara emotii in tribuna, chiar si in conditiile in care jucam cu echipe din esalonul doi.
Prin urmare, consider ca afirmatia lui Ovidiu Stanga, cum ca am putea rezista in Divizia A cu actualul lot nu numai ca nu este realista, dar este departe de telurile pe care trebuie sa si le propuna Craiova: cupe europene, pentru ca ramanerea in Divizia A nu este o performanta, ci doar reprezentarea unui ideal obscur.
Pregatirea pentru Divizia A trebuie sa inceapa de acum, prin aducerea de fotbalisti care sa intareasca echipa. Negocierile trebuie deja sa inceapa, pentru ca in primele zile ale perioadei de transferuri sa poata fi semnate deja contracte cu jucatori de valoare in Divizia A. Avand in vedere ca, din punct de vedere financiar, nu suntem la nivelul echipelor din Bucuresti, sa fim macar mai rapizi, inainte sa sara ele cu banii.
Trebuie spus ca perioada de pregatire va trebui sa inceapa mai devreme decat cea a celorlalte echipe din Divizia A, pentru ca jucatorii nou-veniti sa se integreze in echipa.
Cred ca este momentul sa fie adus un presedinte care se pricepe la fotbal, care ar putea vedea ce-i lipseste echipei, care cunoaste care sunt jucatorii cu potential pentru Divizia A, pentru ca vine direct din focul competitiei si care a fost calit in lupta pentru performanta sub tricoul marii formatii a Craiovei.
Avand in vedere ca este liber de contract, cred ca este momentul oportun pentru ca echipa de conducere a Universitatii Craiova sa fie completata cu Sorin Cartu, in functia de presedinte al clubului. Consider ca are toate calitatile necesare pentru a organiza clubul astfel incat in curand sa ne gandim din nou la Oltenia ca la CAPITALA FOTBALULUI ROMANESC.

Paul
6th May 2006, 23:38
Avand in vedere ca este liber de contract, cred ca este momentul oportun pentru ca echipa de conducere a Universitatii Craiova sa fie completata cu Sorin Cartu, in functia de presedinte al clubului. Consider ca are toate calitatile necesare pentru a organiza clubul astfel incat in curand sa ne gandim din nou la Oltenia ca la CAPITALA FOTBALULUI ROMANESC.

Nu prea ma pasioneaza situatia Craiovei , da cred ca Sorin Cartu la U. Craiova ar avea un efect negativ ,daca i s-ar da un rol decorativ. S-ar pune presiune pe Stanga , care are si el sansa lui la anu sa arate ca e antrenor si completeaza trupa de succes : Oli , Razvan , Dan Petrescu , Sabau si Dorinel. Adica antrenorii care bat in jurul cifrei de 40 (sau sub).

Cat despre vise maretze , va amagiti degeaba. Promavarea din B e meritata , dar momentan sunteti o echipa de B , si e mult mai important sa va continuati drumul firesc , decat sa va ganditi la super achizitii , schimbari de antrenor , sau de staff , si tot felul de chestii.

One-Man Show
6th May 2006, 23:56
Promovarea nush dak e meritata sau "platita", da' va faceti vise prea mari. Nu puteti redeveni ce ati fost din primul sezon. In sezonul urmator veti fi o echipa nou-promovata. Asumati-va shi aceptati-va conditia ! ;)

alb.albastru
7th May 2006, 01:37
vedeti-va ba voi de memeu vostru..si lasati-ne sa ne antrenam pt div A

razvanm
7th May 2006, 09:43
Normal ca Universitatea va fi echipa promovata:D numai ca nu se tie niciodata cum vor evolua lucrurile...
Oricum cetatenii care o vedeau pe Craiova inclusiv in divizia C, ar trebui sa isi tina pliscul:evil:

luciano_1644
7th May 2006, 12:47
Dupa victoria cu Petrolul, putem spune ca suntem promovati. Avem 11 puncte fata de a doua clasata si mai sunt doar 6 meciuri.
Totusi, bucuria trebuie sa fie moderata, pentru ca raportat la istoria Universitatii Craiova o promovare nu poate fi considerata o performanta. Suntem la momentul la care ne trezim din cosmarul in care ne-au aruncat raporturile de interese dintre anumiti indivizi care se autointituleaza narcisist “oameni de afaceri”.
Este momentul sa ne gandim ca trebuie sa preintampinam situatii precum cea de la sfarsitul sezonului trecut, cand practic un simbol al fotbalului romanesc a fost exilat in pribegie. Trebuie sa stim ca in Divizia A nivelul la care se joaca este mult mai inalt decat in Divizia B. Ultimele meciuri ne-au aratat ca nu suntem inca la momentul la care sa stam fara emotii in tribuna, chiar si in conditiile in care jucam cu echipe din esalonul doi.
Prin urmare, consider ca afirmatia lui Ovidiu Stanga, cum ca am putea rezista in Divizia A cu actualul lot nu numai ca nu este realista, dar este departe de telurile pe care trebuie sa si le propuna Craiova: cupe europene, pentru ca ramanerea in Divizia A nu este o performanta, ci doar reprezentarea unui ideal obscur.
Pregatirea pentru Divizia A trebuie sa inceapa de acum, prin aducerea de fotbalisti care sa intareasca echipa. Negocierile trebuie deja sa inceapa, pentru ca in primele zile ale perioadei de transferuri sa poata fi semnate deja contracte cu jucatori de valoare in Divizia A. Avand in vedere ca, din punct de vedere financiar, nu suntem la nivelul echipelor din Bucuresti, sa fim macar mai rapizi, inainte sa sara ele cu banii.
Trebuie spus ca perioada de pregatire va trebui sa inceapa mai devreme decat cea a celorlalte echipe din Divizia A, pentru ca jucatorii nou-veniti sa se integreze in echipa.
Cred ca este momentul sa fie adus un presedinte care se pricepe la fotbal, care ar putea vedea ce-i lipseste echipei, care cunoaste care sunt jucatorii cu potential pentru Divizia A, pentru ca vine direct din focul competitiei si care a fost calit in lupta pentru performanta sub tricoul marii formatii a Craiovei.
Avand in vedere ca este liber de contract, cred ca este momentul oportun pentru ca echipa de conducere a Universitatii Craiova sa fie completata cu Sorin Cartu, in functia de presedinte al clubului. Consider ca are toate calitatile necesare pentru a organiza clubul astfel incat in curand sa ne gandim din nou la Oltenia ca la CAPITALA FOTBALULUI ROMANESC.

Ideea cu Sorin Cartu presedinte nici nu intra in discutie,avand in vedere faptul ca acesta si Ovidiu Stanga se au ca ,cainele si pisica! In alta ordine cred ca am face fata lejer in div A cu lotul actual,insa nu trebuie sa ne multumim cu a face fata.Trebuie sa se doreasca mai mult,chiar daca nu chiar cu sezonul 2006-2007.

Cra10veanu
8th May 2006, 01:49
Promovarea nush dak e meritata sau "platita", da' va faceti vise prea mari. Nu puteti redeveni ce ati fost din primul sezon. In sezonul urmator veti fi o echipa nou-promovata. Asumati-va shi aceptati-va conditia ! ;)
promovare platita, sa zicem, prin absurd ca ai dreptate, e mai putin ridicol decat sa castigi titluri platite, deci hai, la pascut

Balaci
8th May 2006, 10:40
Pe moment,in primul sezon,cred ca trebuie sa ne multumim cu consolidarea lotului si cu pastrarea in prima divizie.Ulterior,ramane de vazut ce se va intampla!Insa parerea mea ca Mititelu are acuma nevoie de sprijin financiar si din partea altor oameni de afaceri din zona Olteniei,altfel situatia nu e chiar cea mai buna!

praz verde
8th May 2006, 13:57
Părerea ea este că ne mai trebuie vreo 2 jucătoripentru divizia A: un mijlocaş şi un fundaş

Cra10veanu
9th May 2006, 19:29
parerea mea e ca e momentul sa se bage ceva mai multi bani in echipa, nu stiu daca mititelu isi permite sa tina echipa in divizia A

BrasovFans
10th May 2006, 15:15
Bah stati voi calmi la voi in banca! Va credeti deja in A? Vedeti sa nu va imbolnaviti de la atata dragoste pt stiinta! Credeti k peste 2 ani luati campionatul sau ce mai visati voi??? Vise fratilor... mai usor cu visele astea!!!

Forza Steagu' !!!

alb.albastru
10th May 2006, 15:22
Bah stati voi calmi la voi in banca! Va credeti deja in A? Vedeti sa nu va imbolnaviti de la atata dragoste pt stiinta! Credeti k peste 2 ani luati campionatul sau ce mai visati voi??? Vise fratilor... mai usor cu visele astea!!!

Forza Steagu' !!!
yo'te alt fugit d'acas'!!! :headbang::ciocan:...nu ne credem deja in A...SUNTEM DEJA IN A ....mai putem pierde locu' de promovare directa cand o ajunge fc brasov pe locu 2 in seria B2 ....ceea ce e...imposibil nu?...cat despre fc brasov....creca in 2 ani tot la promovare o sa viseze;)..asa ca... JET!

Cra10veanu
10th May 2006, 22:21
Bah stati voi calmi la voi in banca! Va credeti deja in A? Vedeti sa nu va imbolnaviti de la atata dragoste pt stiinta! Credeti k peste 2 ani luati campionatul sau ce mai visati voi??? Vise fratilor... mai usor cu visele astea!!!

Forza Steagu' !!!
pana a compara Brasov cu Universitatea e cale lunga, acuma iti iese pe nas invidia si oftica ca voi de-abi va tavaliti prin B, un blat un ceva sa prindeti cel putin barajul, ca locul intai vi l-a luat pinalty, si locul 2 e forexu, cu care o sa fuzionati voi in cazul in care intra ei in divizia A ceea ce mi se pare imposibil :D deci hai mucles de aici ca nu te priveste :jerk:

OVIDIU 62
13th May 2006, 17:40
La OTOPENI am vazut o echipa a olteniei care nu practica nimic din ceea ce se numeste fotbal.Am speranta ca la anul ve-ti face schimb cu PANDURII.BAFTA spre divizia B.

ASP
13th May 2006, 17:42
ia o gura de apa moldovene si clateste-te bine ca s-ar putea sa venim in inspectie specimenule.

Ionut_Blue_Lion
13th May 2006, 21:47
NU TE BAGA NIMENI IN SEAMA SI POSTEZI DE 2 ORI:rosu: :rosu: :rosu: ....iti urez un ban cat prostia ta de mare/hello /hello /hello

alb.albastru
13th May 2006, 23:22
La OTOPENI am vazut o echipa a olteniei care nu practica nimic din ceea ce se numeste fotbal.Am speranta ca la anul ve-ti face schimb cu PANDURII.BAFTA spre divizia B.
ORICUM PRACTICA CEVA MAI MULT DIN FENOMENU "FOTBAL" DECAT PRACTICA OTZELU' :mda: :jerk:

Cra10veanu
13th May 2006, 23:56
invidia iar ia nastere prin *******i, pe noi ne doare-n p**a de ce ziceti voi ! va spargem schemele la anu.

alb.albastru
14th May 2006, 11:40
invidia iar ia nastere prin *******i, pe noi ne doare-n p**a de ce ziceti voi ! va spargem schemele la anu.
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Sorin Blaj
19th May 2006, 21:44
Universitatea Craiova, echipa mea de suflet. Iti urez BINE AI REVENIT in Divizia A sau Liga I.

ASP
19th May 2006, 23:42
bravo Craiova!

b3bito
20th May 2006, 00:35
Bravo craiova,felicitari si bun venit in DIVIZIA A...

archaeus
20th May 2006, 01:02
Liga I, va rog... /hello

b3bito
20th May 2006, 01:21
da scuze :P
gestu` conteza...

Balaci
20th May 2006, 11:17
Olee,olaa,suntem iarasi in A!In sfarsit am revenit unde ne era locul,si nu putem decat sa speram ca lucrurile vor reveni la normal si la Craiova si ca vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat!

Ultras_gnr
28th May 2006, 08:28
Bun Venit in LIGA 1 a lui mitica:)))))!!!!! Vina adevarati olteni nu kkti aia d la pandurii!!!!!!!

Universal
29th May 2006, 05:27
sper sa aiba un pracurs frumos sezonul viitor, succes.

Sorin Blaj
3rd June 2006, 14:09
UNIVERSITATEA CRAIOVA a realizat o performanta mare, reusind promovarea in Divizia A, dupa doar un an in B, in conditiile in care a pierdut practic toti jucatorii si a luat-o de la zero.

FELICITARI UNIVERSITATEA!

Sper ca parcursul din acest an sa fie reeditat si in Divizia A cat mai curand. Trebuie felicitat si Ovidiu Stanga, care spre deosebire de Pavel Badea, a reusit sa promoveze echipa nu sa o retrogradeze.

Trebuie sa-l felicit si pe Mititelu, chiar daca imi este antipatic. Daca o sa reuseasca o calificare in cupele europene la anul o sa-mi devina sigur simpatic.:)

PS: Acest post este al 1.000-lea pentru mine. Ma bucur ca am avut ocazia sa il dedic UNIVERSITATII CRAIOVA, ECHIPA MEA DE SUFLET, echipa cu care tin de cand stiu de fotbal.

ASP
3rd June 2006, 14:55
frumos mesaj. din sufletul unui suporter adevarat.

ULTRAS_TAVY
12th June 2006, 09:16
Din nou cRAIOVA in LIGA ! felicitari!!!!!!Da echipa voastra nu are experienta(la jucatoriactuali ma refer) shi nu cred ca va sta mai mult de un sezon in A:happy

Cra10veanu
12th June 2006, 10:18
ce te face sa crezi asta ? iar ai citit in urma ?

b3bito
12th June 2006, 17:50
nici tu nu jtii mah cei de tine mah ultras_tavy.acuma ii feliciti acuma ii faci prosti....:headbang:
propun ban pt oameni ca asta idioti...

suspect
19th June 2006, 00:13
of doamne...cata rautate si cata invidie zace in altii ...Dumnezeo e de vina..ca nu i-a facut pe toti olteni`... :D

Cra10veanu
19th June 2006, 05:48
ce farmec mai avea daca erau toti olteni ? de cine mai radeam noi ? de moldoveni nu , de ardeleni nu ? :D

777
5th July 2006, 14:08
eu zic sa lasam comunitarii in pace si sa ne vedem de Craiova noastra... avem dupa parerea mea...un lot tanar...peste multe echipe din prima divizie... trebuie doar sa avem incredere in ei...si in o. stanga!

ASP
14th July 2006, 20:06
asta e cel mai mare prost de pe forum. probabil ca l-au sodomizat niste olteni ca altfel nu poate fi inteles

the lion king
14th July 2006, 20:17
cine?ovidiu asta?eu ii zic TATAIE ca la 44 ani ai lui are minte de mosh de 90 de ani.m-am mai luat eu de el..

Ionutz3000
19th July 2006, 12:33
/hello /hello /hello /hello /hello

Geog
24th July 2006, 13:47
O sa avem un an foarte greu ... echipa inca nu joaca nimic .

ASP
5th August 2006, 10:51
limbuta de la CT esti la tine in oras ca in deplasare

sonty
6th August 2006, 07:12
Am cam dormit eu pe mine in ultima vreme. ce se mai aude de ionescu si ciuca? mai sunt intregi?
batraneii gane si craioveanu?

*Coco*
6th August 2006, 10:30
Am cam dormit eu pe mine in ultima vreme. ce se mai aude de ionescu si ciuca? mai sunt intregi?
batraneii gane si craioveanu?
Ciuca nu va juca turul acesta
Ionescu o sa reintre in 3 sapt maxim
Gane este la FC Arges

inter
12th August 2006, 22:29
bine ca a plecat Gane ... si foarte importanta victoria de asta seara ... de moral
eclatant jocul lui Rose .... si foarte bun jocul echipei .... doar Parvu .. ma cam dezamagi ...

oricum e bine!
Bravo lor!

ASP
13th August 2006, 00:29
Parvu a intrat destul de tarziu in teren, dar sunt sigur ca poate mult mai mult doar ca e intr-o pasa mai nasoala acum. sper sa-si revina mai repede.

kykez
15th September 2006, 20:35
Rusine !!!

nr.zece
16th September 2006, 03:16
in sfarsit peluza sud a inceput sa vada falimentul in care taraste imbecilul de jiji al mititel echipa oltenilor
macar atat si tot am castigat ceva de la meciul cu iesenii
sper sa nu plece stanga, dar nici sa nu mai faca pe antrenorul si sa ramana acelasi jucator excelent de care avem nevoie