PDA

View Full Version : Obiective pentru urmatorul sezon



torn_beton
3rd August 2007, 12:05
Cine va considera interesant topicul acesta este binevenit sa posteze.

Obiective:
---Imbunatatirea echipei a doua prin transferuri, cresterea BP pentru echipa a doua pana la 60 si reducerea agresivitatii la 30-35.
---Componentii echipei a doua trebuie sa treaca de 75% calitate globala, ce nu trece va fi pus pe lista de transferuri
---Inca 2-3 transferuri pentru prima echipa, astfel incat sa se permita castigarea ligii in fiecare din urmatoarele 4 sezoane.
---Cresterea fanilor si a stadionului la 10mii de locuri pana la iesirea din H
---Castigarea a minim 10 cupe de 32 de echipe(taxa 50mii) pentru sezonul urmator din H
---Aducerea calitatii echipei intre 65% - 70% sau chiar 60 daca este posibil prin promovarea tinerilor de la centrul de tineret

Dupa cum vedeti este mult de munca atat in pauza competitionala cat si pe parcursul noului sezon. :ok:

Hard
3rd August 2007, 14:42
offtopic:esti nebun:D,tu vrei toate astea indeplinite intr-un sezon ?:D

torn_beton
3rd August 2007, 15:19
offtopic:esti nebun:D,tu vrei toate astea indeplinite intr-un sezon ?:D

Pai hai sa vedem:

Obiective:
---Imbunatatirea echipei a doua prin transferuri, cresterea BP pentru echipa a doua pana la 60 si reducerea agresivitatii la 30-35.
Cam in maxim 4 saptamani se face.

---Componentii echipei a doua trebuie sa treaca de 75% calitate globala, ce nu trece va fi pus pe lista de transferuri
Coincide cu prima.

---Inca 2-3 transferuri pentru prima echipa, astfel incat sa se permita castigarea ligii in fiecare din urmatoarele 4 sezoane.
Urmatoarele 2 saptamani, ceea ce inseamna ca titularii de acum raman pentru echipa a doua, nu vor fi vanduti.

---Cresterea fanilor si a stadionului la 10mii de locuri pana la iesirea din H
Aici nu bag mana in foc la partea cu fanii. Stadionul are deja 6mii si inca 4 voi pune sigur.

---Castigarea a minim 10 cupe de 32 de echipe(taxa 50mii) pentru sezonul urmator din H
Posibil si probabil.

---Aducerea calitatii echipei intre 65% - 70% sau chiar 60 daca este posibil prin promovarea tinerilor de la centrul de tineret
Aici va fi mai greu ca trebuie bani dar urmatorul sezon tine 2 luni + saptamana asta de pauza.

Voi posta pe parcurs ce obiectivele au fost indeplinite. :drak:

realmadrid.com
3rd August 2007, 19:47
Misto articolul din Gazeta Fieni :D

Hard
3rd August 2007, 20:16
mentinerea in Liga G ,doar sezonul viitor voi mai avea sigur timp de soccerproject,ca dupa aia vin in Romania si nu se stie :D

torn_beton
26th August 2007, 19:46
Hard: postul asta e pentru tine.:D
Iar am 16M in banca. :drak:
Cred ca de maine sau de marti voi mai ramane cu sub 3M. :drak:

PS: Vezi ca saptamana asta sper sa fac retrospectiva planurilor, cum se antreneaza jucatorii complet.

Hard
26th August 2007, 21:09
cati jucatori iei de 13 M ?:D

torn_beton
26th August 2007, 21:21
Pai am 10 pe lista. :D
Sa vedem cati iau din astia 10. :drak:

Doctor_Satan
27th August 2007, 09:30
Ce obiective au unii!
Ale mele ar fi:
- Evitarea retrogradarii.
- Formarea echipei a 3-a.
- Marirea stadionului cu minim 2000 de locuri.
- Cresterea totalului pe linii pana peste 110.
- Sa scap de 2 LM pe care nu reusesc sa-i vand.

Hard
27th August 2007, 10:47
Mi-am schimbat obiectivul : Promovarea !

torn_beton
28th August 2007, 12:33
Obiective:
---Imbunatatirea echipei a doua prin transferuri, cresterea BP pentru echipa a doua pana la 60 si reducerea agresivitatii la 30-35.
---Componentii echipei a doua trebuie sa treaca de 75% calitate globala, ce nu trece va fi pus pe lista de transferuri
---Inca 2-3 transferuri pentru prima echipa, astfel incat sa se permita castigarea ligii in fiecare din urmatoarele 4 sezoane.
---Cresterea fanilor si a stadionului la 10mii de locuri pana la iesirea din H
---Castigarea a minim 10 cupe de 32 de echipe(taxa 50mii) pentru sezonul urmator din H
---Aducerea calitatii echipei intre 65% - 70% sau chiar 60 daca este posibil prin promovarea tinerilor de la centrul de tineret



Echipa B medie: BP 61.67 , Agr. 30.18%, Varsta: 21.09. ***
Sisteme de joc: 3-4-3,4-3-3,4-4-2,5-3-2,5-4-1
*** mediile se pot modifica de la 3 posturi pe care jucatorii nu sunt inca antrenati complet sau trebuie sa vina altii in loc.

Echipa A medie: BP 65.35 , Agr. 23.27%, Varsta: 21.63 ****
Sisteme de joc: 4-3-3,3-4-3,4-4-2,5-3-2,5-4-1
**** mediile se pot modifica putin datorita schimbarii/cresterii a 3 jucatori.

Tineri de la centru: 9 + 2(pe drum).
GR-ul echipei: 69 adus de la 79.

O mare parte din obiective au fost deja atinse , restul vor veni ca (,) consecinte ale celor indeplinite.
Pentru tine a fost analiza asta Hard. :D

Jerry20cm
28th August 2007, 12:35
Mi-am schimbat obiectivul : Promovarea !

si eu mi-am schimbat obiectivul:D
noul obiectiv e: promovarea fara infrangere:drak:

Hard
28th August 2007, 14:39
De mic imi doream sa ajung in F :cry:
Torn_beton :Inca 2-3 transferuri pentru prima echipa, astfel incat sa se permita castigarea ligii in fiecare din urmatoarele 4 sezoane.
:D urmarim urmarim :D

torn_beton
28th August 2007, 14:44
Torn_beton :Inca 2-3 transferuri pentru prima echipa, astfel incat sa se permita castigarea ligii in fiecare din urmatoarele 4 sezoane.
:D urmarim urmarim :D

Sunt pe teava. LB am rezolvat, RB e pe teava unul care scoate 65 in meci.
Prima echipa de atunci ce am modificat:
GK de la la 66 pe meci
LB cam la 66 cum termina de antrenat
CB 65
2 X CM de 65
LF de 65 si CF de 66
Tot ce era pe pozitiile astea scoteau pana in 62,63 pe meci.

As putea spune ca nu ai urmarit bine. :evil::ok:

Hard
28th August 2007, 14:47
bla bla...bla

castigarea ligii in fiecare din urmatoarele 4 sezoane.
asta urmaresc ma...:D

torn_beton
28th August 2007, 14:49
castigarea ligii in fiecare din urmatoarele 4 sezoane.
asta urmaresc ma...:D

:happy:happy
Asta e doar o chestiune de timp mah :ok: :drak:

Liviu
28th August 2007, 16:55
Eu am fost ceva mai 'modest' :D si mi-am propus pentru sezonul in curs :

- castigarea ligii cu 90 de puncte, golaveraj +150 si sa dau golgheterul ligii. De castigat o voi castiga, dupa 10 etape am golaveraj +54, golgheterul e de-al meu deci aici e OK.
- prima echipa sa scoata 120 pe linii si sa aduc 3 jucatori de mare valoare. Echipa scoate acum 117, cred ca va putea scoate 120 pana la finalul sezonului. Un jucator il voi lua cat de curand, ceilalti doi dupa ce primesc banii din castigarea ligii.
- a doua echipa sa scoata 110, se va realiza cand voi lua acei 3 jucatori.
- intinerirea lotului. Lotul are o medie de varsta de 25.2 ani iar prima echipa are acum o medie de varsta de 26.1 ani. Dupa cele 3 transferuri sper sa o duc la cel mult 25 iar lotul dupa ce voi scapa si de cei doi CM batrani + daca imi vine ceva de la tineret, sa scada sub 25.
- 10.000 de fani, se rezolva de la sine la promovare.
- extinderea stadionului la 6000 de locuri (in constructie).
- sa castig macar doua cupe amicale, una am castigat-o, a doua prin returul campionatul cand o sa imi permit sa o las 'mai moale'.
- daca mai raman bani (raman), inceperea constructiei centrului de tineret hipermodern.

dardar_3
14th October 2007, 15:26
Avand in vedere ca am 7 formatii in divizie care scot >=120...:mda:... Obiectivul pentru tur ramane clasarea in primele 4... la nu mai mult de 5 puncte de lider...:D

In retur voi vedea daca fortez promovarea sau ramanerea in F... si jonglare cu transferuri...:D


Mai ramane ca pana la sfarsitul campionatului sa ajung la 15.000 de locuri la stadion si castigarea a minim 10 cupe amicale~4-5 mil de euro...:D

torn_beton
14th October 2007, 15:31
Obiectivele pentru liga H au fost indeplinite in proportie de 80%.

Pentru liga G:

-castigarea ligii cu maxim de puncte
-castigarea a ~10M din cupe amicale :drak:
-vinderea a 5-6 jucatori de la centru, care nu corespund perspectivelor
-cumpararea unui RM si unui LF de maxim 22 de ani cu note intre 68 si 70 in caz ca se dovedeste falimentara solutia cresterii tinerilor. :D
-promovarea in Liga B in campionatul Romaniei :drak:
-castigarea campionatului OLS, desi dardar imi cam da batai de cap cu jucatorii lui de 29 de ani si note peste 70. :drak:

Liviu
14th October 2007, 18:34
Salut,
Sezonul tău fantastic se încheie acum cu promovarea ta în divizia G.47.
Mult noroc, sezonul viitor va fi mult mai greu!

Salutări călduroase,
Asociația de Fotbal SoccerProject.
Corect, obiectivele pentru sezonul viitor vor fi mult mai greu de realizat, poate si pentru ca nu mai petrec asa de mult timp pe SP.

Promovarea in F (o singura contracandidata scoate pe linii 120 si face transferuri f. bune - Red Bull), sa ajung sa scot 125 pe linii, sa transfer treptat, cate un jucator pe fiecare post exceptand SW si LM - obiectiv posibil sa fie prelungit pana in turul sezonului 21, sa mai pun 1000 de locuri la stadion si sa mai castig minim 5 cupe amicale... cam asta e tot.

Si sa vina ambii juniori de la tineret, dar asta nu mai depinde de mine. Chiar si unul, daca ar fi un CM de agr <30. :yes:

Doctor_Satan
24th October 2007, 14:50
Sezonul trecut am ratat 2 obiective: formarea echipei a 3-a si vinderea celor 2 LM (am reusit sa vand doar unul).

Obiectivele noului sezon:

-Intinerirea primei echipe.
-Terminarea in primele 5 echipe.
-Atingerea/depasirea pragului de 125 la totalul pe linii.

Adrian81
9th August 2010, 01:07
sper sa va iasa...