PDA

View Full Version : Predictii DiabLo



Kainsashiki
6th May 2006, 11:39
Deschid un nou thread in care voi posta predictiile la unele meciuri pe care le pariez eu.

Meciurile pe care le voi analiza vor avea cota mai mare de 1,5 intotdeauna. Dar hai sa lasam vorbele si sa trecem la treaba. Sper sa am cat mai multe reusite.

Kainsashiki
6th May 2006, 11:52
Malaga - Sevilla (06 Mai ora 21)

Peste 3 zile Sevilla are un meci foarte important pentru ei, finala Cupei Uefa si cu siguranta nu vor alinia cel mai bun 11.

Chiar daca sunt deja retrogradati Malaga nu se vor da la o parte. Acasa joaca bine niciodata n-au pierdut la o diferenta mai mare de 1 gol ci chiar au facut 0-0 cu Barcelona si cu Valencia.

Anul acesta in deplasare Sevilla au castigat la o diferenta mai mare de 2 goluri doar la Cadiz (0-4)

Alegerea mea: Malaga v FC Sevilla 1X @ 1.89

iuli
6th May 2006, 12:35
sigur nu vor juca cu prima echipa?

Kainsashiki
6th May 2006, 23:01
Malaga - Sevilla 0-2 (Renato 18 si Fernando Sales 90)

se pare ca am inceput cu stangu' ... nu'i nimic mai incercam ;)

Kainsashiki
10th May 2006, 11:47
Middlesbrough v FC Sevilla (10 Mai, ora 21:45)

Tinand cont ca se joaca cu trofeul pe masa niciuna din cele 2 echipe nu va ataca in valuri de la inceput, prudenta fiind cheia jocului din aceasta seara.
De la Midlesbrough vor lipsi Mendieta si Pogatetz iar de la Sevilla nu va lipsi nimeni.
Cele 2 formatii nu s-au mai intalnit pana acum.

My pick: X Half Time @ 2.00

Kainsashiki
10th May 2006, 16:25
Eu am jucat si Primul Gol marcat dupa minutul 29 la cota de 1,75. In cazul in care se termina 0-0 se da cota 1 si se returneaza miza.

Ballack_29
10th May 2006, 19:46
Eu am jucat si Primul Gol marcat dupa minutul 29 la cota de 1,75. In cazul in care se termina 0-0 se da cota 1 si se returneaza miza.


nu te supara diablo la ce agentie ai jucat? ms anticipat ;)

iuli
10th May 2006, 20:02
bet365...probabil

Dudubetwin
10th May 2006, 20:04
parca a spus ca a pariat la globet !! asa`i Diablo ??

Kainsashiki
10th May 2006, 20:20
la gamebookers la "Primul Gol"

Ballack_29
10th May 2006, 20:23
ok..10x

Kainsashiki
10th May 2006, 22:18
gol sevilla min 27...:( inca 2 minute n-au mai rezistat obositii aia

Kainsashiki
24th May 2006, 14:02
Juventude v Santa Cruz (25 Mai 2006 ora 1:30)

In campionatul Braziliei se intalnesc diseara Juventude vs. Santa Cruz.

Gazdele joaca foarte bine acasa avand doua victorii si un egal. In schimb, Santa cruz ocupa ultimul loc iar in deplasare au 3 infrangeri marcand doar un singur gol.
Parerea mea e ca Juventude vor castiga fara mari probleme acest meci

My pick: Juventude vs. Santa Cruz 1 @ 1.45 (GameBookers)

Kainsashiki
25th May 2006, 15:39
Juventude vs. Santa Cruz 4-1:ok:

Ballack_29
25th May 2006, 17:23
diablo da-mi te rog IDu tau de mess pe Private pls

Kainsashiki
25th May 2006, 22:01
Miami vs. Detroit (26 Mai 3:00)

Nu prea am multe de zis despre meciul asta dar sunt destul de sigur ca Detroit vor castiga dupa ce au pierdut primul meci acasa impotriva lui Miami. Miami probabil vor juca mai relaxati si nu se vor mai fi la fel de motivati dupa ce au castigat prima partida din play-off.
Cota este cam mica 1,35 pt Detroit dar daca jucati o suma mare de bani iese un profit bunicel

My pick: Detroit to win @ 1.35 (BetFair)

Kainsashiki
26th May 2006, 09:18
Miami vs. Detroit 88-92 :ok:

Kainsashiki
26th May 2006, 12:45
Horna L. - Pavel A. (14:30)

Pavel nu a avut un an prea bun fiind mult timp accidentat in timp ce Horna, un jucator foarte bun pe zgura a prins un an bun, castigand la Acapulco si prinzand sferturile de finala la Casablanca. Ambii jucatori sunt in forma buna dar tind sa cred ca Horna nu se va impiedica de Pavel care deja a atins o performanta destul de buna pentru varsta lui.

My Pick: Horna to win @ 1.50 (Bet-at-home)

Kainsashiki
26th May 2006, 19:22
Horna - Pavel cota 1 deoarece Horna a abandonat la incalzire.

Romania - Irlanda N (04:00)

Dupa rusinea din meciul cu Uruguayul, Romania trebuie sa bata pentru a nu se face de rusine. De data aceasta Piturca va avea toti jucatorii la dispozitie, in partida cu Uruguay nefolosindu-i pe cei care au jucat duminica in divizia a. Irlanda de N nu spune nimic in fotbalul actual sunt o formatie de mana a 3a nu cred ca au nicio sansa in partida de maine dimineata.

My pick: Romania to win @ 1.45 (Bet-At-Home)

Kainsashiki
27th May 2006, 09:59
Romania - Irlanda N 2-0 :ok:

Eu l-am jucat in combo am luat Lask Linz - Kufstein la over 2,5 si a iesit si ala..

Kainsashiki
27th May 2006, 15:08
Romania - Serbia-Muntenegru (Handbal) (Duminica, ora 11)

Primul meci al barajului de calificare in care aportul publicului va fi foarte important pentru Romania. Jucatoarele noastre vor trebui sa castige la o diferenta mare pentru a nu avea emotii in Serbia. Probleme de lot nu avem si toate jucatoarele sunt cu moralul ridicat.

Gheorghe Tadici vrea o victorie la minimum şapte goluri diferenţă. "Dacă jucăm la optzeci la sută din capacitate, nu ne vor sta īn faţă. Sper să nu facem greşeli şi să ne concentrăm la maximum", spune Tadici, care mizează pe apărarea ermetică a echipei sale.

My pick: Romania to win @ 1.40 (Bet-at-Home)

Poza o pun maine ca am putina treaba acum.

Kainsashiki
28th May 2006, 17:48
Romania - Serbia si Muntenegru 21:25 :no: dupa ce au condus detasat mai tot meciul au pierdut pe final :no:

Bilant saptamanal: 5 Predictii dintre care 3 reusite, 1 anulata (cota 1) si 1 pierduta.

De marti incepem iar..

Kainsashiki
2nd June 2006, 11:30
FCM Bacau - CS Vaslui (Azi, ora 20:00, Naţional TV)

Bacaul a retrogradat de mult nu mai are niciun interes sa incurce Vasluiul. Cei de la Vaslui daca vor obtine o victorie azi vor fi salvati de retrogradare si vor da totul ca sa o obtina pentru ca etapa viitoare intalnesc Steaua. Se stie prietenia dintre Becali si Sechelariu si nu m-ar mira ca Becali sa-l sfatuiasca pe Seche sa o lase mai moale cu Vasluiul pentru a nu avea probleme sapt viitoare. De asemenea si intre cei de la Bacau si cei de la Vaslui exista o prietenie puternica:

Partida de azi de pe "Municipal" este lipsită de miză pentru gazde, pe care nici realizarea baremului de 22 de puncte nu pare să le mai stimuleze. De cealaltă parte, vasluienii, vecinii lor de judeţ, au nevoie de un singur punct pentru a juca relaxaţi īn ultima etapă cu Steaua.

Dacă astăzi vor fi adversari, preşedintele galben-albaştrilor, Gheorghe Chivorchian, şi finanţatorul Vasluiului, Adrian Porumboiu, vor fi mīine seară colegi de petrecere. Corneliu Porumboiu, fiul fostului mare arbitru FIFA şi recent cīştigător al unui premiu la Festivalul de film de la Cannes, se īnsoară cu o franţuzoaică de origine bască, iar boss-ul băcăuan e invitat de onoare! Legăturile dintre oficialii celor două cluburi nu se opresc aici, pentru că naşul de cununie al fetei celei mari a lui Chivorchian va fi chiar Adrian Porumboiu.

"Faptul că sīnt prieten cu Porumboiu şi că mă duc la nunta băiatului său nu īnseamnă că va fi ceva dubios şi pe teren", a dezminţit Chivorchian eventualele suspiciuni pe marginea acestui meci.


FCM BACĂU (albastru)
21 C. MANEA - 2 CODREANU, 17 SPIRIDON, 27 GEAMĂN, 22 FL. GANEA - 19 M. DOBOŞ, 10 S. TROFIN, 25 BALAURU, 18 AD. GHEORGHIU - 9 R. NEAGU, 24 VERDEŞ
Antrenor Cristi Popovici
REZERVE: 12. Ignătescu, 3. Bojescu, 6. Mardare, 7. Mavriche, 11. Fl. Petcu, 14. M. Tănasă, 20. Dornescu
ABSENŢI: D. Bogdan (exclus din lot), D. David, Potorac (accidentaţi)

Arbitru A. Heleşteanu (Iaşi). Asistenţi I. Popa (Paşcani), S. Stoianov (Constanţa)

FC VASLUI (galben-verde)
1 HUŢAN - 15 BUHUŞ, 17 B. PANAIT, 16 B. NICOLAE, 3 I. BAICU - 18 BUHĂESCU, 4 I. BADEA, 10 M. CROITORU, 8 SFĪRLEA - 26 BUKVICI, 9 V. BADEA
Antrenor Mircea Rednic
REZERVE: 22. Hăisan, 5. Cornea, 20. T. Stanciu, 21. Danteş, 23. Maletici, 24. Mihalcea, 25. Pīslă
ABSENŢI: Jovanovici (suspendat), Lăcustă (plecat)

My Pick: Vaslui to win @ 1.75 (BetAndWin) ... la gamebookers n-a aparut cota.

Kainsashiki
2nd June 2006, 11:37
Shelbourne vs. Bray Wanderers (azi, ora 22:00)

La meciul asta nu mai scriu nimic deoarece au scris altii, si au scris foarte bine.

My pick: Shelbourne bate la 2 sau mai multe @ 2.02 (GameBookers)

Kainsashiki
2nd June 2006, 23:57
FCM Bacau - CS Vaslui 0:2 :ok:

Shelbourne - Bray 4-1 :ok:

Kainsashiki
3rd June 2006, 00:03
Dunarea Giurgiu - Petrolul Ploiesti (Sambata, ora 11:00)

Despre acest meci tot ce stiu (din surse sigure) e ca e blat 100 %. Petrolul Ploiesti se afla la egalitate de puncte cu Unirea Urziceni si daca vor obtine maine o victorie vor merge la barajul pentru promovarea in Liga 1. Cei de la Dunarea Giurgiu au intrat in vacanta deja si suma de 20000 euro a venit la fix pentru ei ca sa o lase mai moale.

My Pick: Maine de dimineata va duceti la Global Sport Bets si puneti o suma mare pe Petrolul.

iuli
3rd June 2006, 00:47
ba nu....dak bate urziceni...se duc ei la baraj

Kainsashiki
3rd June 2006, 00:51
conteaza intalnirile directe: 3-2 pt petrolu la petrolul acasa si 1-1 la urziceni

Kainsashiki
3rd June 2006, 13:12
Dunarea Giurgiu - Petrolul Ploiesti 4:3 :no:

Nu stiu ce s-a intamplat cu meciul asta dar promit ca marti o sa aduc detalii noi.

Kainsashiki
5th June 2006, 20:38
Asa, am revenit cu detalii.

Fiecare jucator de la Dunarea Giurgiu avea promisi cate 1000 de euro daca se dadeau la o parte. Insa, de la Urziceni au avut promisi 50 de mii de euro. Au decis sa joace prima repriza pe bune si sa se hotareasca la pauza daca accepta sau nu. Tinand cont ca la pauza au avut 3-0 au jucat in continuare pe bune. :no: In fine, oricum in Divizia B se fac cele mai multe blaturi..

Celso
5th June 2006, 20:46
asta e mah Diablo....nu mai sunt oamenii de onoare:mda: :)

Kainsashiki
11th June 2006, 11:42
Rafael Nadal vs. Roger Federer (Finala Roland Garros - ora 16:00, in direct pe Eurosport 1 si TVR 2)

Ne aflam in fata finalei de la Roland Garros in care se vor intalni primii 2 sportivi din clasamentul ATP. Nadal l-a batut pe Federer peste tot anul acesta si de aceea dorinta elvetianului va fi foarte mare sa-l invinga pe regele zgurei.

In intalnirile directe Nadal conduce detasat:

Nadal leads 5-1
2006 ATP Masters Series Rome
Italy Clay F Nadal 6-7(0) 7-6(5) 6-4 2-6 7-6(5)
2006 ATP Masters Series Monte Carlo
Monaco Clay F Nadal 6-2 6-7(2) 6-3 7-6(5)
2006 Dubai
U.A.E. Hard F Nadal 2-6 6-4 6-4
2005 Roland Garros
France Clay S Nadal 6-3 4-6 6-4 6-3
2005 ATP Masters Series Miami
FL, U.S.A. Hard F Federer 2-6 6-7(4) 7-6(5) 6-3 6-1
2004 Miami AMS
FL, U.S.A. Hard R32 Nadal 6-3 6-3

Din ce am vazut eu Federer s-a calificat fara emotii in finala jucand exceptional. Chiar daca Nadal este considerat favoritul acestei finale sunt de parere ca Federer se va impune

My Pick: Federer to win @ 2.38 (BetFair) :ok:
Set Betting: 3-2 for Federer @ 6 (BetFair) :ok:

Kainsashiki
11th June 2006, 21:15
Nadal - Federer 3-1 :no:

am avut noroc ca am prins dupa primul set castigat de Federer cu 6-1 o cota de 2,4 pt Nadal si am luat-o si am iesit in castig :D

Kainsashiki
20th June 2006, 14:30
Ecuador - Germania (Grupa A, ora 17:00, live on TVR 1)

In Grupa A diseara vom vedea derby-ul grupei.

Situatia in grupa este urmatoarea:

Ecuador 2 2 0 0 5 0 6
Germania 2 2 0 0 5 2 6
Polonia 2 0 0 2 0 3 0
Costa Rica 2 0 0 2 2 7 0

Asadar, in cazul unui egal diseara Ecuador ramane pe primul loc din cauza golaverajului. Insa, germanii cu siguranta nu isi doresc sa intalneasca in optimi una dintre favoritele la castigarea CM, Anglia. Inca un motiv pentru care si-ar dori victoria este si spalarea rusinii din meciul precedent cand au batut d-abia in minutul 91.

Echipele probabile:

Ecuador :Villafuerte; De la Cruz, Guagua, Espinosa, Reasco; Edison Méndez, Urrutia, Edwin Tenorio, Valencia; Kaviedes y Félix Borja. .

Germania: Lehmann; Friedrich, Metzelder, Mertesacker, Lahm; Schneider, Ballack, Frings, Schweinsteiger; Klose y Podolski .

Arbitru: Valentin Ivanov

Stadion: Olympiastadion (Berlín)

My pick: Germania to win @ 1.55 (BetAndGame)

Kainsashiki
20th June 2006, 19:07
Ecuador - Germania 0-3 :ok:

Kainsashiki
27th September 2006, 13:39
Revin in forta dupa 3 luni ;)

Shaktior Donetsk - Olympiakos:

Cu totii stim ca echipele grecesti ajung in grupe iar aici nu fac nimic, niciodata nu ajung in fazele superioare. Echipa lui Mircea Lucescu a jucat bine la Roma, dar a luat bataie cu 4-0. Olympiakos a luat bataie acasa cu 2-4 dupa ce au condus.

Shaktior joaca bine acasa, imi aduc aminte ca acum 2 ani au batut pe Barcelona cu 2-0.

Pentru Shaktior nu vor juca Tkachenko si Chingrisky, dar revine brazilianul Matuzalem.

Cum ziceam mai sus, echipele grecesti nu fac nimic in grupe. Iata si rezultatele echipei Olympiakos in deplasare din sezonul 98-99 pana azi:

Victorii: 0
Egaluri: 5
Infrangeri: 20

Rivaldo este incert pentru acest meci, dupa o accidentare suferita la un antrenament.


Echipele nu s-au mai intalnit pana acum.

Echipe probabile:

Shaktior: Shutkov; Darijo Srna, Tomáš Hübschman, Mariusz Lewandowski, Razvan Rat; Elano Blumer, Anatoliy Tymoschuk, Igor Duljaj, Matuzalem; Emmanuel Okoduwa, Ciprian Marica

Olympiakos: Antonios Nikopolidis; Georgios Anatolakis, Júlio César, Abdeslam Ouaddou; Anastasios Pantos, Ieroklis Stoltidis, Rivaldo/Miloš Maric; Predrag Djordjevic, Grigoris Georgatos; Michalis Konstantinou, Nery Alberto Castillo


My pick: Shaktior to win @ 1.80

Kainsashiki
28th September 2006, 00:05
slab

shaktior - oly 2-2 :no:

Kainsashiki
28th September 2006, 20:04
Rapid - Nacional:



Pentru partida din această seară pe care Rapid o va susţine în compania portughezilor de la Nacional Madeira, Răzvan Lucescu ar putea alinia următorul "11":
Coman, M Constantin, Maftei, I Rada, Bădoi, C Lazăr, N Grigore, Karamian, Buga, Zicu, Moldovan

Rezerve: Apoula, I Stancu, Griffiths, Perjă, Măldărăşanu, Săpunaru, Burdujan.
Absenţi: R Stancu, E Dică, Mazilu - accidentaţi.


Antrenorul formaţiei Nacional Madeira, Carlos Brito, ar putea începe meciul în formula:
Diego Benaglio, Jose Vitor, Avalos, Ricardo Fernandes, Alonso, Cleber, Bruno Amaro, Juliano Spadacio, Bruno Basto, Adriano şi Chilikov.

Rezerve: Rafael, Fernando Cardozo, Emerson, Chainho, Luciano, Rodrigo, Cassio şi Vinicius.

In tur a fost 1-0 pt Rapid.

Nacional n-are experienta in Europa.

Cam aiurea predictia asta, dar...

My Pick: Draw or Rapid @ 1.66

Kainsashiki
6th October 2006, 10:59
Waterford - Shelbourne:

Shelbourne are o deplasare usoara la Waterford, penultima clasata in Premier League din Irlanda.

Shelbourne sunt intr-o forma buna, iar atacantii sai Jason Byrne si Glen Crowe au marcat in acest sezon 37 de goluri impreuna (25 in campionat si 12 in cupa)

In ultimii 7 ani, in intalnirile directe Shelbourne au obtinut 13 victorii, 4 meciuri s-au terminat nedecise iar Waterford s-au impus de 3 ori.

De la Waterford astazi lipsesc 3 jucatori importanti care au fost eliminati etapa trecuta cu Bohemians Dublin.

My pick: Shelbourne to win @ 1.62 (Formula)

Kainsashiki
7th October 2006, 13:12
Waterford - Shelbourne 0-1 :ok:

Kainsashiki
29th October 2006, 10:22
Sligo Rovers v Derry City

Duminica, ora 18:15
Stadion: The Showgrounds
Arbitru: Alan Kelly
Meciul este transmis live pe www.rte.ie


Meciul conteaza pentru Semifinala cupei FAI din Irlanda. Derry este o echipa cu traditie in Irlanda si vor sa castige cupa, chiar daca lupta pe doua fronturi. Ei vin cu un moral bun dupa victoria din aceasta saptamana in fata celor de la Shelbourne.

In turul precedent Sligo s-a chinuit cu amatorii de la Killester, avand nevoie de prelungiri pentru a putea trece de ei.

Brian Cash, Sean Flannery si Matthew Judge vor lipsi de la Sligo Rovers, dar vor reveni Chris Turner, Harpal Singh si portarul O'hara.

Si de la Derry lipsesc cativa jucatori importanti. Darren Kelly si Killian Brennan vor absenta azi, dar va reveni Kevin McHugh.

Derry are traditia de partea ei, castigand de 3 ori cupa si ajungand de inca 3 ori in finala. De cealalta parte Sligo au castigat doar o data cupa!

My pick: Derry to win @ 2.14 (BetFair)

Kainsashiki
25th April 2007, 13:26
Chelsea si Liverpool se vor intalni, miercuri, incepand cu ora 21:45, in prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor.

Acesta este cel de-al patrulea an consecutiv pentru Chelsea in care intalneste formatii din Anglia in Liga Campionilor. In sezonul 2003-2004, Chelsea s-a duelat cu Arsenal in sferturile de finala, in tur remizand, 1-1, pe Stamford Bridge, iar in returul de pe Highbury castigand cu 2-1. In sezonul 2004-2005, Chelsea s-a intalnit cu Liverpool, care a eliminat-o din sferturi, 0-0 in tur si 1-0 in retur. Si in ultimul sezon de Liga Campionilor, Chelsea si Liverpool s-au intalnit in faza grupelor, terminand ambele meciuri la egalitate, scor 0-0.

Liverpool a fost eliminata de doua ori din Europa de formatii din Anglia. Leeds United a eliminat-o in sezonul 1970-1971, iar Nottingham Forest a trimis-o acasa in sezonul 1978-1989, din primul tur al Cupei Campionilor Europeni.

Chelsea este neinvinsa in ultimele cinci meciuri disputate pe teren propriu in Liga Campionilor, iar Liverpool a castigat ultimele doua meciuri din deplasare disputate in Liga Campionilor.

Michael Ballack va lipsi de la Chelsea in aceasta partida, dupa o accidentare la glezna. De la Chelsea vor lipsi si olandezul Arjen Robben impreuna cu Michael Essien, cel care este suspendat. Ricardo Carvalho ar putea reveni in primul 11 al lui Jose Mourinho, dupa ce marti s-a antrenat normal.

La Liverpool, Steve Finnan este din nou apt de joc dupa ce a lipsit doua meciuri, iar Jamie Carragher va egala recordul de prezente pentru Liverpool in Liga Campionilor, detinut de Ian Callaghan, cel care a bifat 89 de prezente pentru Liverpool in competitie.

Parcursul pana in semifinale:

CHELSEA:

Grupa A:
12 Sep v Werder Bremen (Acasa) Meci castigat cu 2-0 (Essien, Ballack)
27 Sep v Levski Sofia (Deplasare) Meci castigat cu 3-1 (Drogba 3)
18 Oct v Barcelona (Acasa) Meci castigat cu 1-0 (Drogba)
31 Oct v Barcelona (Deplasare) Meci egal: 2-2 (Lampard, Drogba)
22 Nov v Werder Bremen (Deplasare) Meci pierdut cu 0-1
05 Dec v Levski Sofia (Acasa) Meci castigat cu 2-0 (Shevchenko, Wright-Phillips)

Optimi:
21 Feb v Porto (Deplasare) Meci egal: 1-1 (Shevchenko)
06 Mar v Porto (Acasa) Meci castigat cu 2-1 (Robben, Ballack)

Sferturi de finala:
04 Apr v Valencia (Acasa) Meci egal: 1-1 (Drogba)
10 Apr v Valencia (Deplasare) Meci castigat cu 2-1 (Shevchenko, Essien)


LIVERPOOL:

Grupa C:
12 Sep v PSV (Deplasare) Meci egal: 0-0
27 Sep v Galatasaray (Acasa) Meci castigat cu 3-2 (Crouch 2, Luis Garcia)
18 Oct v Bordeaux (Deplasare) Meci castigat cu 1-0 (Crouch)
31 Oct v Bordeaux (Acasa) Meci castigat cu 3-0 (Luis Garcia 2, Gerrard)
22 Nov v PSV (Acasa) Meci castigat cu 2-0 (Gerrard, Crouch)
05 Dec v Galatasaray (Deplasare) Meci pierdut cu 2-3 (Fowler 2)

Optimi:
21 Feb v Barcelona (Deplasare) Meci castigat cu 2-1 (Bellamy, Riise)
06 Mar v Barcelona (Acasa) Meci pierdut cu 0-1

Sferturi de finala:
03 Apr v PSV (Deplasare) Meci castigat cu 3-0 (Gerrard, Riise, Crouch)
11 Apr v PSV (Acasa) Meci castigat cu 1-0 (Crouch)

Ultimele rezultate directe:

03 Oct 2004 (Premier League) Chelsea 1-0 Liverpool (Joe Cole)
01 Ian 2005 (Premier League) Liverpool 0-1 Chelsea (Joe Cole)
27 Feb 2005 (Finala Cupei Ligiil) Liverpool 2-3 Chelsea (dupa prelungiri) (Riise, Nunez - Gerrard (autogol), Drogba, Kezman)
27 Apr 2005 (Champions League sf:1) Chelsea 0-0 Liverpool
03 Mai 2005 (Champions League) Liverpool 1-0 Chelsea (Luis Garcia)
28 Sep 2005 (Champions League, Grupa G) Liverpool 0-0 Chelsea
02 Oct 2005 (Premier League) Liverpool 1-4 Chelsea (Gerrard - Lampard pen, Duff, Joe Cole, Geremi)
06 Dec 2005 (Champions League Group G) Chelsea 0-0 Liverpool
05 Feb 2006 (Premier League) Chelsea 2-0 Liverpool (Gallas, Crespo)
22 Apr 2006 (Cupa Angliei) Chelsea 1-2 Liverpool (at Old Trafford) (Drogba - Riise, Luis Garcia)
13 Aug 2006 (Charity Shield) Chelsea 1-2 Liverpool (at Cardiff) (Shevchenko - Riise, Crouch)
17 Sep 2006 (Premier League) Chelsea 1-0 Liverpool (Drogba)
20 Ian 2007 (Premier League) Liverpool 2-0 Chelsea (Kuyt, Pennant)

Echipe probabile:

Chelsea: Cech - Diarra, Carvalho, Terry, A.Cole - Wright-Phillips, Lampard, Makelele, Joe Cole - Sevcenko, Drogba.
Antrenor: Jose Mourinho.

Liverpool: Reina - Finnan, Agger, Carragher, Riise - Gerrard, Sissoko, Mascherano, Xabi Alonso - Kuyt, Crouch.
Antrenor: Rafael Benitez.

My pick: X @ 3.00. stake: 3\10

Kainsashiki
26th April 2007, 13:07
Chelsea - Liverpool 1-0 -3

Joi seara are loc socul spaniol din semifinalele Cupei UEFA. Osasuna si Sevilla se vor intalni in prima mansa a competiei, intr-un meci care a captat atentia intregii tari.

Daca in 2000, Real Madrid, Barcelona si Valencia s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor, acum a venit randul dominatiei spaniole in Cupa UEFA, unde s-au calificat Osasuna, Sevilla si Espanyol Barcelona.

Spania putea avea patru echipe in semifinalele competitiei, daca Werder Bremen nu elimina Celta lui Gabriel Tamas.

Cele doua echipe au o situatie cu totul diferinta in clasament. Sevilla este intr-o mare lupta pentru titlu, cu Barcelona si Real Madrid, ocupand locul 2 cu 58 de puncte, in timp ce Osasuna se relaxeaza pe locul 14, cu 36 de puncte.

La Osasuna, Javed Nekounam a fost recuperat, dar este foarte putin probabil ca el sa joace in partida de joi seara. In ultima partida de campionat, antrenorul Osasuseni, Ziganda, a odihnit nu mai putin de sase titulari, pentru a fi in forma maxima in partida din Cupa UEFA.

Sevilla nu va putea conta pe serviciile accidentatului Renato. Juande Ramos a odihnit si el cativa ucatori in victoria cu 4-1 de la Athletic Bilbao.

Multi jucatori in aceasta partida vor fi atenti sa nu primeasca un cartonas galben, care automat ii va suspenda pentru partida retur. Julien Escude, Jose Marti si Aitor Ocio sunt cei care sunt pasibili de suspendare de la Sevilla, in timp ce Javier Flano, Raul Garcia, Josetxo Romero si Roberto Soldado, sunt jucatorii de la Osasuna care ar putea rata mansa a doua a semifinalelor daca primesc cartonas galben.

Echipe probabile:

Osasuna: Ricardo - Izquierdo, Cruchaga, Cuellar, Corrales - Juanfran, Punal, Raul Garcia, David Lopez - Soldado Milosevic
Antrenor: Cuco Ziganda

Sevilla: Palop - Alves, Ocio, Escude, Dragutinovic - Navas, Marti, Poulsen, Adriano - Kerzhakov, Kanoute.
Antrenor: Juande Ramos

My pick: X @ 3.10 stake: 3\10

Intr-un alt meci din semifinalele Cupei UEFA, Espanyol Barcelona si Werder Bremen se vor intalni pe Estadio Olimpic din Barcelona, intr-un duel decimat de absente.

Espanyol Barcelona este scapata de griji in Primera Division si isi poate indrepta atentia 100% spre Cupa UEFA. Werder Bremen duce o lupta nebuna in Bundesliga, unde se afla pe locul doi.

Pablo Zabaleta, Francisco Chica si Luis Garcia sunt suspendati pentru aceasta partida de la Espanyol, dar antrenorul Valverde poate conta pe Raul Tamudo, dupa ce acesta a lipsit din returul cu Benfica.

Pierre Wome, Ivan Klasnic, Tim Borowski si Per Mertesacker sunt absentele cu renume de la Werder Bremen. Thomas Schaaf a primit o singura veste buna, prin revenirea lui Chritian Schulz.

Echipe probabile:

Espanyol: Iraizoz; Lacruz, Torrejón, Jarque, David Garcķa; Rufete, Ivįn de la Peña, Moisés, Riera; Tamudo, Pandiani.
Antrenor: Ernesto Valverde

Werder Bremen: Wiese; Fritz, Pasanen, Naldo, Owomoyela; Frings, Baumann, Jensen; Diego; Klose, Hunt.
Antrenor: Thomas Schaaf

My pick: 2 @ 2.60 - Stake: 5\10

Kainsashiki
27th April 2007, 17:44
-11

Lupta pentru castigarea Premiershipului este aproape de final. Dupa ce etapa trecuta Chelsea nu a stiut sa profite de egalul facut de Manchester cu Middlesbrough, remizand in deplasarea de la Newcastle, londonezii se afla la 3 puncte in spatele liderului, cu patru etape inainte de sfarsitul sezonului.

Manchester United vine dupa meciul spectaculos din Liga Campionilor, unde a invins AC Milan cu 3-2, si are de facut o deplasare scurta pana la Everton, fosta echipa a lui Wayne Rooney. Gary Neville, Rio Ferdinand si Nemanja Vidic au fost recuperati, dar mai mult ca sigur nu vor fi folositi, fiind menajati pentru returul cu AC Milan. De la Everton va lipsi atancatul Andrew Johnson, dupa ce s-a accidentat in partida de saptamana trecuta cu West Ham. Alaturi de Johnson vor lipsi si tinerii Victor Anichebe si James Vaughan. Portarul imprumutat de la Manchester, Tim Howard, va lipsi si el, din cauza unei clauze din contract care ii interzaice sa joace impotriva "diavolilor rosii".

My pick: 2 @ 1.65 8\10

Chelsea primeste pe Stamford Bridge vizita lui Bolton, o echipa naucita de accidentari. Sam Allardyce, managerul lui Bolton, nu va putea conta pe serviciile lui El-Hadji Diouf, Tal Ben Haim, Abdoulaye Faye, Kevin Nolan, Nicky Hunt si Stelios Giannakopoulos. Singura revenire in formatia lui Sam Allardyce este chilianul Ivan Campo, revenit dupa o suspendare. Pentru Chelsea, Arjen Robben este din nou apt, dar nu va juca, Essien va reintra in 11 lui Mourinho, iar Michael Ballack este in continuare accidentat. Meciurile lui Chelsea si Manchester se joaca, sambata, la aceeasi ora, iar desfasurarea unei partide poate influenta si desfasurarea celeilalte partide.

My pick: 1 @ 1.3 10\10

Pe Fratton Park, Portsmouth va primi vizita lui Liverpool, proaspat invinsa de Chelsea in semifinalele Ligii Campionilor. De la "Pompey" vor lipsi in aceasta partida veteranul Sol Campbell si Linvoy Primus. O alta absenta de durata este si bulgarul Svetoslav Todorov, dar va reveni Sean Davis. Dupa ce in meciul de etapa trecuta Rafa Benitez i-a odihnit pe Gerrard, Craig Bellamy, Javier Mascherano si Daniel Agger, tehnicianul spaniol ar putea face acest lucru din nou, in partida cu Portsmouth.

My Pick: 1x @ 1.6 6\10

Egalata in ultima secunda de Tottenham, Arsenal continua cursa de urmarire a lui Liverpool si va intalni pe teren propriu Fulham. Arsene Wenger nu va putea conta pe serviciile mijlocasilor Tomas Rosicky, Freddie Ljungberg, Thierry Henry, Robin van Persie si Theo Walcott. Fulham are mari probleme in clasament, se afla la 3 puncte de un loc ce o trimite in Championship si nu a castigat nici un meci in ultimele 15 partide disputate in deplasare, ultima victorie venind in septembrie 2006, cu Newcastle United.

My pick: Handicap: Arsenal v Fulham 0:1 X @ 3.50

Kainsashiki
28th April 2007, 19:51
manchester :ok:
chelsea :no:
liverpool :ok:

-12.2

la arsenal am uitat sa zic miza: 3\10

aceste unitati sunt virtuale, nu le joc pe bani reali. cand voi incepe sa joc si pe bani reali voi posta in threadul de bilete.

Kainsashiki
30th April 2007, 17:11
-15.2

Liverpool si Chelsea se vor bate, marti, de la ora 21:45, pentru un loc in finala Ligii Campionilor, ce va avea loc pe 23 Mai, pe Stadionul Olimpic din Atena. Londonezii lui Mourinho s-au impus in prima mansa cu 1-0, dar calificarea nu este inca jucata.

Chelsea s-a impus in prima mansa
Londonezii s-au impus in prima mansa cu scorul 1-0, gratie reusitei lui Joe Cole, din minutul 29, dupa o cursa superba a lui Didier Drogba. Londonezii au dominat clar prima parte a jocului, iar dupa ce au inscris, Jose Mourinho a comandat retragarea, cormoranii de la Liverpool dominand mitanul secund, dar fara a pune mari probleme la poarta lui Cech.

Ultimele noutati
Cele doua combatante vin dupa doua insuccese in Premiership. Liverpool a pierdut in deplasarea de la Portsmouth, scor 2-1, iar Chelsea a remizat cu Bolton, scor 2-2.

Echipa lui Mourinho nu a pierdut numai titlul in remiza cu Bolton, ci si pe portughezul Ricardo Carvalho, accidentat in prima repriza si inlocuit cu Lampard. Alaturi de Carvalho va lipsi si Michael Ballack, in continuare accidentat, dar vor reveni Michael Essien, dupa o suspendare, si Arjen Robben, dupa o accidentare ce l-a tinut mult timp departe de gazon.

Dupa ce l-a tinut rezerva in partida tur, Rafa Benitez il va trimite inca din primul minut pe teren pe golgeterul lui Liverpool din Liga Campionilor, Peter Crouch, care va face pereche in atac cu olandezul Dirk Kuyt.

Parcursul pana in semifinale:

CHELSEA:

Grupa A:
12 Sep v Werder Bremen (Acasa) Meci castigat cu 2-0 (Essien, Ballack)
27 Sep v Levski Sofia (Deplasare) Meci castigat cu 3-1 (Drogba 3)
18 Oct v Barcelona (Acasa) Meci castigat cu 1-0 (Drogba)
31 Oct v Barcelona (Deplasare) Meci egal: 2-2 (Lampard, Drogba)
22 Nov v Werder Bremen (Deplasare) Meci pierdut cu 0-1
05 Dec v Levski Sofia (Acasa) Meci castigat cu 2-0 (Shevchenko, Wright-Phillips)

Optimi:
21 Feb v Porto (Deplasare) Meci egal: 1-1 (Shevchenko)
06 Mar v Porto (Acasa) Meci castigat cu 2-1 (Robben, Ballack)

Sferturi de finala:
04 Apr v Valencia (Acasa) Meci egal: 1-1 (Drogba)
10 Apr v Valencia (Deplasare) Meci castigat cu 2-1 (Shevchenko, Essien)

Semifinale, prima mansa:
25 Apr v Liverpool (Acasa) Meci castigat cu 1-0 (Joe Cole)

LIVERPOOL:

Grupa C:
12 Sep v PSV (Deplasare) Meci egal: 0-0
27 Sep v Galatasaray (Acasa) Meci castigat cu 3-2 (Crouch 2, Luis Garcia)
18 Oct v Bordeaux (Deplasare) Meci castigat cu 1-0 (Crouch)
31 Oct v Bordeaux (Acasa) Meci castigat cu 3-0 (Luis Garcia 2, Gerrard)
22 Nov v PSV (Acasa) Meci castigat cu 2-0 (Gerrard, Crouch)
05 Dec v Galatasaray (Deplasare) Meci pierdut cu 2-3 (Fowler 2)

Optimi:
21 Feb v Barcelona (Deplasare) Meci castigat cu 2-1 (Bellamy, Riise)
06 Mar v Barcelona (Acasa) Meci pierdut cu 0-1

Sferturi de finala:
03 Apr v PSV (Deplasare) Meci castigat cu 3-0 (Gerrard, Riise, Crouch)
11 Apr v PSV (Acasa) Meci castigat cu 1-0 (Crouch)

Semifinale, prima mansa:
25 Apr v Chelsea (Deplasare) Meci pierdut cu 0-1 (Joe Cole)

Ultimele rezultate directe:

03 Oct 2004 (Premier League) Chelsea 1-0 Liverpool (Joe Cole)
01 Ian 2005 (Premier League) Liverpool 0-1 Chelsea (Joe Cole)
27 Feb 2005 (Finala Cupei Ligii) Liverpool 2-3 Chelsea (dupa prelungiri) (Riise, Nunez - Gerrard (autogol), Drogba, Kezman)
27 Apr 2005 (Champions League sf:1) Chelsea 0-0 Liverpool
03 Mai 2005 (Champions League) Liverpool 1-0 Chelsea (Luis Garcia)
28 Sep 2005 (Champions League, Grupa G) Liverpool 0-0 Chelsea
02 Oct 2005 (Premier League) Liverpool 1-4 Chelsea (Gerrard - Lampard pen, Duff, Joe Cole, Geremi)
06 Dec 2005 (Champions League Grupa G) Chelsea 0-0 Liverpool
05 Feb 2006 (Premier League) Chelsea 2-0 Liverpool (Gallas, Crespo)
22 Apr 2006 (Cupa Angliei) Chelsea 1-2 Liverpool (at Old Trafford) (Drogba - Riise, Luis Garcia)
13 Aug 2006 (Charity Shield) Chelsea 1-2 Liverpool (at Cardiff) (Shevchenko - Riise, Crouch)
17 Sep 2006 (Premier League) Chelsea 1-0 Liverpool (Drogba)
20 Ian 2007 (Premier League) Liverpool 2-0 Chelsea (Kuyt, Pennant)
25 Apr 2007 (Champions League - Semifinale, prima mansa) Chelsea 1-0 Liverpool (Joe Cole)

Acesta este cel de-al patrulea an consecutiv pentru Chelsea in care intalneste formatii din Anglia in Liga Campionilor. In sezonul 2003-2004, Chelsea s-a duelat cu Arsenal in sferturile de finala, in tur remizand, 1-1, pe Stamford Bridge, iar in returul de pe Highbury castigand cu 2-1. In sezonul 2004-2005, Chelsea s-a intalnit cu Liverpool, care a eliminat-o din sferturi, 0-0 in tur si 1-0 in retur. Si in ultimul sezon de Liga Campionilor, Chelsea si Liverpool s-au intalnit in faza grupelor, terminand ambele meciuri la egalitate, scor 0-0.

Liverpool a fost eliminata de doua ori din Europa de formatii din Anglia. Leeds United a eliminat-o in sezonul 1970-1971, iar Nottingham Forest a trimis-o acasa in sezonul 1978-1989, din primul tur al Cupei Campionilor Europeni.

My pick: Crouch to score anytime 5\10 @ 2.85

ciorbicafaristu
30th April 2007, 19:06
foarte misto analiza meciului...dar nu inteleg ce legatura are cu pariul propus de tine

Kainsashiki
18th May 2007, 21:34
Finala Cupei Angliei: Manchester United - Chelsea

90 de mii de spectatori sunt asteptati la marea intalnire din finala Cupei Angliei, dintre Manchester United si Chelsea, ce va avea loc sambata de la ora 17:00 pe noul Stadion Wembley.

Ambele echipe s-au batut pana in antepenultima etapa in Premiership pentru castigarea titlului, dar Manchester United a fost incoronata campioana dupa ce a remizat cu Arsenal. Cupa Angliei este ultimul trofeu ramas nedisputat in Anglia, celalte doua care s-au disputat au fost impartite in mod egal de Manchester si de Chelsea. "Diavolii rosii" au castigat campionatul, iar londonezii au castigat Cupa Ligii in fata lui Arsenal.

Pe plan european ambele echipe au avut un parcurs asemanator, oprindu-se in semifinale. Manchester United a fost eliminata de AC Milan dupa o infrangere umilitoare pe San Siro, iar Chelsea a pierdut calificarea la loviturile de la 11 metri in dauna lui Liverpool.

In acest sezon este pentru a treia oara cand ocupantele locului unu si doi din campionat se intalnesc si in finala Cupei Angliei. In 1913 Aston Villa, ocupanta locului doi din acel sezon, a reusit sa invinga campioana Sunderland cu 1-0, iar in 1986 Liverpool a reusit eventul, invingandu-i pe rivalii de la Everton cu 3-1.

Chelsea este ultima echipa care a ridicat trofeul pe vechiul stadion Wembley, impunandu-se in finala din 2000 impotriva lui Aston Villa, cu 1-0, printr-un gol marcat de Roberto Di Matteo. De altfel, Di Matteo este cel care a inscris cel mai rapid gol din istoria Cupei Angliei, in 2003, inscriind dupa numai 43 de secunde in victoria cu 2-0 impotriva lui Middlesbrough.

Chiar daca a facut senzatie la Chelsea, Jose Mourinho nu a reusit niciodata sa castige Cupa Angliei.

Pentru Manchester United, aceasta este cea de-a 18-a aparitie in finala, castigand pana acum de 11 ori trofeul. In sapte din cele 17 finale disputate echipa a fost antrenata de Sir Alex Ferguson, managerul "diavolilor rosii" reusind sa castige de cinci ori trofeul, in 1990, 1994, 1996, 1999 si 2004. Ferguson are 18 trofee castigate cu Manchester United si 27 cu toate echipele pe care le-a antrenat, un adevarat record!

Chelsea si Manchester s-au mai intalnit de noua ori in istoria Cupei Angliei, campionii dominand clar duelul cu londonezii, impunandu-se de opt ori si fiind nevoiti sa se recunoasca infranti o singura data. Singura victorie a londonezilor in Cupa Angliei dateaza din 1950, cand s-au calificat in semifinalele competiei in dauna lui Manchester. De atunci, Manchester a castigat de sapte ori, iar o partida a avut nevoie de rejucare, cea din 1999, din sferturile de finala.

Ambele echipe se confrunta cu probleme din cauza accidentarilor. De la Manchester United vor lipsi Gary Neville si Louis Saha, iar Jose Mourinho are mari, foarte mari probleme, declarand dupa meciul cu Everton din campionat ca nu stie daca va putea strange 16 jucatori valizi.

Michael Ballack, Ricardo Carvalho si Andriy Sevcenko nu vor juca sigur sambata, in timp ce Ashley Cole, Jon Obi Mikel si Arjen Robben sunt incerti. Surpriza pe care Mourinho i-a pregatit-o lui Ferguson in aceasta partida este portarul Hilario, care va fi folosit ca atacant.

Echipe probabile:

Manchester United: Edwin van der Sar; John O'Shea, Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Patrice Evra; Cristiano Ronaldo, Michael Carrick, Paul Scholes, Ryan Giggs; Alan Smith, Wayne Rooney
Antrenor: Sir Alex Ferguson

Chelsea: Petr Cech; Paulo Ferreira, Michael Essien, John Terry, Ashley Cole; Claude Makelele, Frank Lampard, Shaun Wright-Phillips, Joe Cole; Didier Drogba, Salomon Kalou
Antrenor: Jose Mourinho

Arbitru: Steve Bennett

My pick: Chelsea to win the FA Cup @ 1.85