PDA

View Full Version : Ce nu ar trebui sa pariati



gabi94
6th May 2006, 02:03
Deschid acest thread care ,sper eu ,ne va ajuta sa evitam a miza pe anumite meciuri sau campionate care au un grad de risc ridicat.

Evident ca tinta principala sunt acele meciuri care la prima vedere par a fi sigure si unde cotele sunt relativ mici pe favoriti ,dar din varii motive poate aparea surpriza.

Fiecare i-si poate exprima parerea insotita de o argumentatie.

Dregan
6th May 2006, 02:07
Nu mai pariati pe Franta 2. Surprize ca in acest campionat mai rar...:rosu:

Shumu
6th May 2006, 02:21
buna idee de thread, am putea chiar sa incercam si exemple concrete de meciuri

Nu pariati tenis, surprize ca la tenis mai rar..
Pariati Franta 2 si Spania 2, sunt cele mai mari sanse de a prinde X-uri
Nu pariati Anglia diviziile inferioare pe cote mai mici de 1.70. Majoitatea sunt veritabile capcane
nu pariati NBA si NHL la 1 sau 2, mai bine mergeti pe sub/peste
revin maine cu alte campionate ca acum m-a luat somnu' rau..

TaciAcolo
6th May 2006, 02:44
turcia nu se merita cand nu te astepti o comite fener acasa

gabi94
6th May 2006, 02:51
Cateva consideratii de ordin general :

-nu pariati pe FRANTA 2 , este o adevarata loterie
Eu personal m-am tzepuit de cateva ori si mi-am impus ca regula sa ignor acest campionat;un alt exemplu este SHADOW,de altfel un bun parior ,dar care are ghinionul de ai fi picat cu tronc acest campionat -pentru detalii intrati pe threadul lui

-nu pariati pe ligile inferioare din ANGLIA,chiar daca cotele pe favoriti vi se par atragatoare,dupa rezultatele care sunt cred ca acolo nu se joaca fotbalul pe care il stim noi

-nu pariati pe campionatele care se afla la final,la meciurile in care protagonistele nu mai lupta pentru nimic ,nici pentru evitarea retrogradarii,nici pentru titlul de campioana ,nici pentru un loc in CL,nici pentru un loc in Cupa UEFA

stizostedion
6th May 2006, 08:53
si cupele sunt de evitat surprize la greu

Hopshio
6th May 2006, 10:20
da in cupe nu ii prea mare interesul pentru echipele din fruntea clasamentului..asa am observat eu...dak nu zic corect sa ma corectati:)

Kainsashiki
6th May 2006, 11:26
Pe tenis nu trebuie pariat decat live si daca urmaresti meciul la TV. Desigur sunt 2-3 sportivi pe care merita pariat intotdeauna dar acestia au cote de 1,10 de cele mai multe ori.

La fotbal niciodata nu trebuie pariat pe Under 2,5 in Turcia si Olanda 2

Restu ati zis si voi si sunt de acord cu voi. Daca imi mai aduc aminte cate ceva ce nu trebuie pariat mai postez si aici :)

Paul
6th May 2006, 11:32
Nu pariati pe under/over in Germania1 . Aia pot face 0-0 in tur , si 5-3 in retur.

iuli
6th May 2006, 12:31
under/over este un joc de noroc...

Shumu
6th May 2006, 13:29
fals

iuli
6th May 2006, 13:49
.... hai mah taci...

Lucky_OLD_G's
6th May 2006, 13:51
poi dupa cum spuneti voi nu mai ai pe ce paria.........tre sa te feresti de toate campionatele......atunci ce mai pui pe bilet? curse de cai sau de ogari?:d

koala2006
6th May 2006, 13:54
standard liege + zulte waregem --------- au fost adevarate loto 6/49 anul asta; din fericire eu le-am "citit" la timp.......... si.. din pacate s-a terminat Belgia anul asta........

iuli
6th May 2006, 13:58
franta 2 este un campionat care chiar imi place...nu stiu dc va feriti de el...

gabi94
6th May 2006, 14:03
da in cupe nu ii prea mare interesul pentru echipele din fruntea clasamentului..asa am observat eu...dak nu zic corect sa ma corectati:)
Intr-o oarecare masura ai dreptate...Riscul cel mai mare sunt pina in faza semifinalelor in special pentru echipele din camionatele tari ce sunt angrenate pe mai multe fronturi :Liga Campionilor (chiar Cupa UEFA),Campionat,Cupa(e) interne ;nu le pot face pe toate ,ar trebui sacrificat ceva....

gabi94
6th May 2006, 14:20
poi dupa cum spuneti voi nu mai ai pe ce paria.........tre sa te feresti de toate campionatele......atunci ce mai pui pe bilet? curse de cai sau de ogari?:d
Cred ca nu ai citit posturile decat printre randuri....bine-inteles daca esti un parior perfect stii foarte bine ce nu trebuie sa pariezi...Nu este cazul pentru toti care suntem pe aici...

Hopshio
6th May 2006, 14:25
aci sau zis mai mult diviziile inferioare din fiecare campionat..dar daka pariezi un meci din prima divizie din fiecare campionat credema lucky ai ce alege.....

Dregan
6th May 2006, 14:54
franta 2 este un campionat care chiar imi place...nu stiu dc va feriti de el...


Brest - Caen 2-1:o: :o: :o: :o:

iuli
6th May 2006, 15:25
si dc l-ai jucat 2 ??? :o:

brest aveau nevoie mare de puncte, cu aceast victorie s-au salvat de la retrogradare...

Stiu, nu mai castigasera de 12 etape, astia nu au mai pierdut de 12 etape, oricum era NO BET...

gabi94
6th May 2006, 15:56
si dc l-ai jucat 2 ??? :o:

brest aveau nevoie mare de puncte, cu aceast victorie s-au salvat de la retrogradare...

Stiu, nu mai castigasera de 12 etape, astia nu au mai pierdut de 12 etape, oricum era NO BET...

Iuli ,poate ca era NO BET pentru tine dar cati dintre pariOri nu s-au fript cu acest meci ?

Daca acest thread exista de inaintea meciului,si tu ne-ai fi argumentat de ce sa nu pariem ,poate ca tineam cont de parerea ta...

In alta ordine de idei dupa parerea ta pentru astazi ce meciuri ,dintre cele care "seduc pariorii " ar trebui sa evitam?

ashky3
6th May 2006, 16:50
in toate campionatele exista mari surprize trebuie doar sa stii sa le eviti.
pt mine cele mai surprinzatoare competitii sunt cupele si de aceea numai joc pe meciuri din cupe niciodata.
dupa parerea mea ina anglia conferinta merita pariat trebuie sa gasesti cel putin un meci sigur fie ca e 1,x,2 sau under/over sau ca marcheaza gazdele sau oaspetii.

yakubu
6th May 2006, 16:57
iata ce nu trebuie jucat, dupa mine:

-franta1 si franta2 EXCLUS
-rusia1 dubios
-germania rar, bayern daca e...


eu anul trecut am luat in total vreo 35 mil. pe: spania1, olanda, belgia, scotia, portugalia si italia

ashky3
6th May 2006, 17:01
incercati sa pariati pe slovenia, eu am luat ceva bani pe acest campionat.sunt rezultate previzibile.

iuli
6th May 2006, 17:02
gabi...eu nu prea am intrat de mult la "ponturi zilnice"

unii deja isi pun propriile bilete acolo...asa ca nu are rost