PDA

View Full Version : Cu cine ati vrea sa cada Dinamo in turul 3?



Vadim
2nd August 2007, 13:27
Care credeti ca ar fi cel mai accesibil adversar pentru Dinamo in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

cezet_1968
2nd August 2007, 13:39
Cel mai ok adversar cred ca este anderlecht.

Luis Garcia10
2nd August 2007, 13:41
Zaglebie nu au ce cauta in poll, fiindca ei sunt deja imperecheati cu Steaua, si cum tragerea la sorti e inainte de returul meciurilor din turul 2 preliminar, va fi impusa o restrictie ca Steaua si Dinamo sa se evite intre ele! :ok:

aluna
2nd August 2007, 13:44
Levski Sofia(ca sa ne luam revansa) dar mai bine ar fi sa se califice finlandezii de la Tampere United.Doamne ajuta si vorbim maine,poate o sa avem si noi in sfarsit noroc la tragere.

vicov
2nd August 2007, 13:48
cu zaglebie daca trec astia de steaua :)
altfel, cu levski

Luis Garcia10
2nd August 2007, 13:51
cu zaglebie daca trec astia de steaua :)
altfel, cu levski

Nu intelegi ca nu se poate? Returul Steaua - Zaglebie e dupa tragere! Si daca sa presupunem prin absurd s-ar trage Dinamo - Steaua/Zaglebie ce ar face astia de la Uefa daca ii scoatem pe polonezi???? :groggy::groggy::groggy:

Charon
2nd August 2007, 14:05
Levski Sofia(ca sa ne luam revansa) dar mai bine ar fi sa se califice finlandezii de la Tampere United.Doamne ajuta si vorbim maine,poate o sa avem si noi in sfarsit noroc la tragere.

ce tampere united ma?
tu crezi ca daca se califica astia,vor fi si cap de serie?:happy

Luis Garcia10
2nd August 2007, 14:07
Dinamo poate pica cu Levski/Tampere mai! Deci pot juca si cu finlandezii! Tragerea E INAINTE DE RETURUL MECIURILOR DIN TURUL 2!!! Greu mai e.. :| :o:

adynezu007
2nd August 2007, 14:08
cel mai accesibil adversar....... Liverpool =))

ullyse
2nd August 2007, 14:11
Liverpool ... sa-l vad pe Porcea cum da din posterior la fiecare gol pe care il ia Dinamo :drak:

YoNuTzz
2nd August 2007, 14:19
bai, dinamo nu poate juca cu invingatoarea dintre steaua si zaglebie in turul 3, ptr k exista o restrictie, pana in faza sferturilor, echipele din aceasi tara nu se pot intalni...
ar fi bine ptr fotbalul romanesc sa cada cu invingatoarea dintre levski si tampere...(nu conteaza dak tampere nu e cap de serie, dak ii elimina pe levski, vor fi )

SAMM
2nd August 2007, 14:22
sa vina o echipa mare la Bucuresti, Arsenal, Liverpool, Valencia, Sevilla

sa se invete minte ca dak furi in campionatul intern n-ai sanse in europa

crissis
2nd August 2007, 14:22
Indiferent cu cine pica nu se califica. As dori sa l-e pice Arsenal

myke
2nd August 2007, 14:26
anderlecht. sa le bage doua cyril :D poate il sechestram de la aeroport si il readucem la steaua :))

White Shadow
2nd August 2007, 14:57
sa vina o echipa mare la Bucuresti, Arsenal, Liverpool, Valencia, Sevilla

sa se invete minte ca dak furi in campionatul intern n-ai sanse in europa

nu neaparat....voi ati furat in campionatul intern si uite ca ati facut o figura frumoasa in Europa.....semifinale de cupa Uefa , grupele Champions League........nu exista o regula , daca furi in campionatul intern nu poti sa faci o figura frumoasa in Europa...nici vorba...in aceste meciuri toti jucatorii sunt constienti ca trebuie sa joace mult mai bine decat in campionatul intern......

cel mai potrivit adversar pt Dinamo ar fi Besiktas......

Vand vise
2nd August 2007, 14:59
nici pe lesvki nu ii eliminati....

Cucu
2nd August 2007, 15:04
mi se pare mie sau lista de posibili adversari pentru Dinamo e mult mai puternica decat ceea a lui steaua?
sper sa mearga amandoua in Champions League.

Luis Garcia10
2nd August 2007, 15:09
Pai Steaua e cap de serie! Dinamo nu e ;)

CIPRI01
2nd August 2007, 15:21
E evident ca Steaua a a avut mereu mult noroc...dovada este si meciul cu zaglebie.....sa joci f prost, fara vlaga si nerv, sa ai o singuira ocayie si din aia sa dai gol....
aste este...din pacate Dinamo a avut mereu ghinion din punctul asta de vedere...o sa vedeti ce greu o sa cada

little_earl
2nd August 2007, 15:25
dinamo kiev .. sa vad daca bat cu 4-1 in deplasare

daca nu se poate, atunci sevilla

dj_jaxxx
2nd August 2007, 15:34
Eu as vrea ca picam cu Glasgow Rangers. Dinamo a jucat bine cu cluburile din Marea Britanie in ultimul timp (Everton, chiar si Man U la Bucuresti).

Daca picam cu orice echipa din lista intre Liverpool si Lazio, nu prea avem sanse, dar daca picam cu orice echipa intre Rangers si Levski, avem prima sansa. :)

SAMM
2nd August 2007, 16:00
nu neaparat....voi ati furat in campionatul intern si uite ca ati facut o figura frumoasa in Europa.....semifinale de cupa Uefa , grupele Champions League........nu exista o regula , daca furi in campionatul intern nu poti sa faci o figura frumoasa in Europa...nici vorba...in aceste meciuri toti jucatorii sunt constienti ca trebuie sa joace mult mai bine decat in campionatul intern......

cel mai potrivit adversar pt Dinamo ar fi Besiktas......

pai tocmai, ca n-am furat, de aia am arata valoare si in Europa, dinamo are vreo 5 titluri dupa revolutie si pe plan european 16imi de uefa atat

cum o veni asta :confused:


E evident ca Steaua a a avut mereu mult noroc...dovada este si meciul cu zaglebie.....sa joci f prost, fara vlaga si nerv, sa ai o singuira ocayie si din aia sa dai gol....
aste este...din pacate Dinamo a avut mereu ghinion din punctul asta de vedere...o sa vedeti ce greu o sa cada

vorba aia norocul e cum si-l face omul

faptul ca suntem capi de serie nu e un noroc, e doar rezultatul victoriilor multe pe plan european din ultimii ani, dinamo ar fi cap de serie doar dak in ultimii 5 ani ar fi fost arbitrata in europa de arbitri romani gen (corpodean, serea, lajos, lucian dan) etc
.
n-ar fi corect sa confunzi ghinionul cu faptul ca e interzis arbitrilor dintr-o tara sa arbitreze in Europa echipe din aceeasi tara
..

boni2204
2nd August 2007, 16:53
anderlecht. sa le bage doua cyril :D poate il sechestram de la aeroport si il readucem la steaua :))

daca joaca tot un minut cum a jucat in supercupa belgiei sigur da vreo doua goluri:rolleyes:
as vrea sa joace cu tampere/levski(1-0), dar nici anderlecht nu e de speriat pe langa cele care sunt dorite de stelisti pt dinamo:D

Ray1
2nd August 2007, 17:04
eu sincer as vrea sa se califice tempere si dinamo sa cada cu ei.dar e greu pentru ca levsky acasa joaca bine si dupa mine e mult mai buna decat dinamo

boni2204
2nd August 2007, 17:09
nu mi se pare a fi mai buna decat dinamo levski, dar cu mult mai buna ...:mda:
vom vedea, oricum nu cred ca va avea dinamo sansa sa cada cu levski sau tampere

Ray1
2nd August 2007, 17:55
pentru dinamo va fi greu insa daca vor sa ajunga in grupe trebuie sa treaca de toti.eu simt ca o sa cada cu lazio

boni2204
2nd August 2007, 18:01
de vrut iti dai seama ca vor toti dinamovistii sa treaca de orice adversar, dar totusi sunt unele echipe inaccesibile;)
prefer lazio, decat roma, pt ca simt macar ceva sanse, dar cand auzi de sevilia sau liverpool deja ma gandesc la tragerea pt turul 1 al cupei uefa
multi poate vor zice ca nu asta e atitudinea corecta, dar eu zic ca e cea reala si nu poti avea sanse in fata unei echipe ca sevilia, s-a vazut si anul trecut cu steaua

sun
2nd August 2007, 18:28
ce tampere united ma?
tu crezi ca daca se califica astia,vor fi si cap de serie?:happy

razi de unu singur Legion. Daca Tampere elimina pe Levski , preia statutul de cap de serie de la bulgari. Deci poate intalni chiar pe BATE/hafnarfjordur in turul III :ok:

Rebellz
2nd August 2007, 20:30
eu sper sa pice cu sofia

dede
2nd August 2007, 21:27
sa cada cu liverpool... :D daca tot nu au ocazia sa ajunga in grupe, macar in preliminarii sa dea de o echipa mare :D

E evident ca Steaua a a avut mereu mult noroc...dovada este si meciul cu zaglebie.....sa joci f prost, fara vlaga si nerv, sa ai o singuira ocayie si din aia sa dai gol....
aste este...din pacate Dinamo a avut mereu ghinion din punctul asta de vedere...o sa vedeti ce greu o sa cada
ce ghinon buey? :lol: daca pana acum s'au facut de kko in Europa si n'au fost in stare sa'si faca un coef ca lumea, nu e ghinion... :evil:

Sorin Blaj
2nd August 2007, 21:40
Zaglebie nu trebuie sa fie in poll. Nu poate cadea cu Dinamo.

cizu59
2nd August 2007, 22:31
cu DINAMO KIEV ca sa nu mai zica astia ca STEAUA a jucat cu o echipa slaba .Sa vedem ce ar face ei cu ucrainienii

Sorin Blaj
2nd August 2007, 22:32
Greu cu Dinamo Kiev.

whisper
2nd August 2007, 22:45
Eu as vrea cu Lazio:)

fandinamo_cta
2nd August 2007, 23:09
sa vina o echipa mare la Bucuresti, Arsenal, Liverpool, Valencia, Sevilla

sa se invete minte ca dak furi in campionatul intern n-ai sanse in europa


doamne dar multi retardati pe aici...2-4 .....gunoiul....

adynezu007
2nd August 2007, 23:15
Da in Europa ce a facut dinamo?:happy.. noi vorbim aici de EUROPA, nu de campionat.. ne'ati batut si voi odata la 20 de ani:happy..

Hard
2nd August 2007, 23:21
cu Arsenal ca si-au facut echipa:D

mArIuSeL
2nd August 2007, 23:23
Arderlecht!

Hai Craiova
2nd August 2007, 23:23
ce mai conteaza ca indiferent cu cine cade tot nu se califica

in UEFA cu ei

razwan_vs
2nd August 2007, 23:35
arsenal :D

fandinamo_cta
2nd August 2007, 23:44
Da in Europa ce a facut dinamo?:happy.. noi vorbim aici de EUROPA, nu de campionat.. ne'ati batut si voi odata la 20 de ani:happy..

si oaia asta la ce s-a referit???? este vorba c-am furat in campionatul intern ??? cum ??? cu 4-2??? frustratilor!!!!
Samm:
sa se invete minte ca dak furi in campionatul intern n-ai sanse in europa


MERCI pentru penalizare astea sunt vadimiste....am vizitat blogul ala de tot c......
YoYoyOi

dar cred ca id potrivit este YoYoyOi

Paul27
2nd August 2007, 23:53
Eu as vrea sa cada Dinamo ci Arsenal sau Lazio si sa le dea astia la goluri sa le iasa fotbalul din cap la toti cateii. Ei cred ca in Europa e ca la noi in campionat unde fura meci de meci si dupa aia se cred mari fotbalisti ca au castigat. Sa-i vedem in Europa ce le poate piele pt. ca aici se vede valoarea.

fandinamo_cta
2nd August 2007, 23:58
Eu as vrea sa cada Dinamo ci Arsenal sau Lazio si sa le dea astia la goluri sa le iasa fotbalul din cap la toti cateii. Ei cred ca in Europa e ca la noi in campionat unde fura meci de meci si dupa aia se cred mari fotbalisti ca au castigat. Sa-i vedem in Europa ce le poate piele pt. ca aici se vede valoarea.

DOAMNE dar sunteti chiar ciobani ...cine a furat sa ajunga steaua pe locul doi ???

NOI??? VOI!!


goluri ....... real...lyon ...noi ....fara numar ...multe oi

Paul27
3rd August 2007, 00:02
Sunteti niste fomisti pt ca va cuparat Gigi si pe voi asta primavara. S-au batut jucatorii pe banii lui Gigi in vestiar. Halal ekipa mai are si Min. de interne:rosu:

un
3rd August 2007, 00:03
care politie?
dinamo s-a molipsit de la militieni: numai militienii au voie sa bata.

Paul27
3rd August 2007, 00:04
care politie?
dinamo s-a molipsit de la militienii: numai militieni au voie sa bata.

:D

Paul27
3rd August 2007, 00:05
care politie?
dinamo s-a molipsit de la militienii: numai militienii au voie sa bata.

...sau intre ei pe bani :headbang:

Luis Garcia10
3rd August 2007, 00:10
VOI!!


Intoarce OI invers si ai sa-ti descoperi IQ-ul ;)

fandinamo_cta
3rd August 2007, 00:14
Intoarce OI invers si ai sa-ti descoperi IQ-ul ;)

hahaha buna gluma frustratule

tourist
3rd August 2007, 01:12
pot sa spun ca echipele nu sunt chiar asa de tari cum par la prima vedere...

otinho
3rd August 2007, 01:15
hahaha buna gluma frustratule

ba puscarie , du-te frate in mare sa te racoresti .. mai lasa-ne

ontopic : sper sa pice cu liverpool :D

YodaRo
3rd August 2007, 01:22
Indiferent cu cine ar cade Dinamo se mai pregateste inca un an pentru Liga Campionilor.

coztache2003
3rd August 2007, 02:03
eu as dori cel mai slab adversar, prefer sa fie tampere din finlanda daca sar putea sau daca nu besictas sau levsky, daca pica cu liverpool sau arsenal ce fac dinamovisti? iar joaca in uefa?

MagicTouch
3rd August 2007, 04:45
pot sa spun ca echipele nu sunt chiar asa de tari cum par la prima vedere...
:ras-plans::ras-plans::ras-plans:
Gluma anului! Poate ne spui si noua care ar fi echipele tari din Europa.
Teoretic Dinamo nu are nici o sansa indiferent de echipa cu care pica...practic,pe teren se poate intampla orice, desi ar cam trebui sa fie minunea mileniului. Cele mai accesibile par a fi celtic, anderlecht sau levski. In rest...GOD HAVE MERCY!!!

j.terry2007
3rd August 2007, 07:16
dinamo vA JUCA IN TURUL 3 CU CELTIC GLASGOW

daniel-steaua
3rd August 2007, 08:37
arsenal!!!!!!!!!
ce sa caute mai dinamo intr-o asa competitie?nu le mai place uefa?
mai dinamovistilor,nu va mai faceti atatea iluzii,pentru voi ,nu exista ucl.
tot la tv o sa vedeti aceasta competitie.ganditi-va deja cu cine picati in turul preliminar al uefa.lasati visele astea de champions league.mai aveti de muncit pana acolo.acum este greu,dar o puteti sustine pe steaua.hai la revedere

noir_desir
3rd August 2007, 08:44
Anderlecht... prietenii stiu de ce... :D

nemilosul
3rd August 2007, 09:37
FC Sevilla-oile care si-au rupt picioarele in meciul cu cfr pt banii ciobanului si ca sa ajunga Steaua in grupe

Lordliv
3rd August 2007, 09:48
werder bremen!

Charon
3rd August 2007, 10:22
SOLO LA LAZIO!
sau daca nu, Celtic- sa fie lectie si in teren si in tribune!:drak:

Luis Garcia10
3rd August 2007, 10:25
Sper din tot sufletul sa picati cu un adversar cat mai usor! (SINCER!) Sunt roman, iar problemele coeficientului pe mine chiar nu ma lasa rece..ca pe altii :mda: DAR! Fotbalul si legile lui nescrise au fost dure si cred eu ca vor fi in continuare cu echipele romanesti! Niciodata nu am avut norocul sa trecem de turul 3 preliminar, pana cand nu ne-am facut-o cu mana noastra....obtinand postura de cap de serie! Cred ca lui Dinamo ii va pica un adversar teoretic puternic, dar care va fi mai slab decat pare! :rolleyes:

dan
3rd August 2007, 10:43
pai pentru coeficientul tarii ar fi mai bine ca dinamo si steaua sa mearga in uefa si nu in grupele CL

Luis Garcia10
3rd August 2007, 10:59
In CL se da un bonus mare doar pentru prezenta ;)

dan
3rd August 2007, 11:08
n-am stiut :D

dinamo as vrea sa cada cu una dintre levski, diamo kiev sau anderlecht

Nightwish
3rd August 2007, 11:21
Sper sa pice cu Anderlecht..

Luis Garcia10
3rd August 2007, 11:24
Anderlecht si Bate Borisov ar fi ideal :rolleyes:

Celtic
3rd August 2007, 11:29
Indiferent care o sa fie adversarul, dinamo pleca cu sansa a doua.

Teoretic se poate califica pt ca minuni s-au mai vazut dar efoarte greu pt ei sa faca pasul asta. Probabil vor ajunge in uefa unde vor esua lamentabil asa cum se intampla de 17 ani cand trecerea de primul tur era pentru ei o mare realizare.

Dinamo ramane in continuare o echipa din lumea a 3-a a fotbalului european, cu mici sanse sa isi depaseasca aceasta conditie.

O mare vina o au conducatorii lor care de ani de zile se lauda ca vor face si vor drege, iar suporterii lor sunt atat de naivi incat chiar cred ca vor avea si ei o echipa de care sa fie mandri. E putin probabil sa se intample asta.

Castigarea campionatului in Romania este fix zero daca atunci cand joci in Europa nu faci nimic.
La dinamo asta se intampla de multi ani, vorba multa, promisiuni dar realizari nu.

caine19
3rd August 2007, 11:36
A N D E R L E C H T :)

Dani3l
3rd August 2007, 11:44
Oh,da ,anderlecht, va elimina anderlecht printr-un gol al lui Thereau marcat la bucuresti ,in minutul 93!:yeah: Dupa gol , pe sub tricoul lui Anderlecht,Thereau va arata tricoul Stelei si va pupa emblema Stelei sau isi scrie pe maieu "Pentru STELISTI!:yeah:":lol:
Allez Thereau!:lol::evil:

Incubus
3rd August 2007, 11:52
ce tare e stirea de pe prima pagina: "Fanii lui Dinamo vor Liverpool sau Levski Sofia/Tampere United!" :lol:

dancyu
3rd August 2007, 11:54
de data asta Dinamo cu Dinamo Kiev o sa cada zic io si
Steaua cu Fenerbahce :((

dede
3rd August 2007, 12:55
In CL se da un bonus mare doar pentru prezenta ;)
pt alea 3 pct bonus mai bine merg in uefa... :D acolo au sanse sa scoata mai multe pct :D

YoNuTzz
3rd August 2007, 12:58
se transmite pe vreun post tv in direct tragerea ?

Luis Garcia10
3rd August 2007, 12:59
Eurosport :ok:

YoNuTzz
3rd August 2007, 13:01
ok, ms, sa speram la adversari accesibili...

Incubus
3rd August 2007, 13:14
dinamo cade cu una tare, am o presimtire :D

Vand vise
3rd August 2007, 13:18
dinamo o sa joace in cupa uefa

Incubus
3rd August 2007, 13:19
e bine ca aduce puncte pt Romania :)))))
Au picat cu Lazio. Au sanse bune, cam 10%

dede
3rd August 2007, 13:19
joaca cu lazio... :D

otinho
3rd August 2007, 13:19
ati avut si voi bulan .. Lazio e lejer

*Coco*
3rd August 2007, 13:20
Lazio slabi?:shocked:
Voi creca sunteti nebuni:headbang:

boni2204
3rd August 2007, 13:20
a iesit ce si-au dorit lazio, e acceptabil

Vand vise
3rd August 2007, 13:20
hahahahahha. va spulbera lazio

boni2204
3rd August 2007, 13:21
fata de ceea ce ramasese in urna, e excelent, am scapat de sevilia, arsenal

Luis Garcia10
3rd August 2007, 13:21
Asa a vrut Borcea asa a iesit! Sanse sunt! :D

georg40
3rd August 2007, 13:21
Lazio un adversar foarte incomod, nu atat de bun pe cat numele ,dar echipele italiene sunt prin maniera de joc mereu foarte periculoase.
Este greu de pronuntat cat la suta sanse are Dinamo. Va fi foarte greu,dar se joaca doua meciuri...

Dani3l
3rd August 2007, 13:22
WOW,lazio!hahahaha Bafta,chiar aveti nevoie:D

boni2204
3rd August 2007, 13:24
se putea si mai rau, deci e mai bine decat ce putea fi

Vladek
3rd August 2007, 13:24
Exact asa cum si-a dorit Borcea. :happy:happy Asta a vrut, asta a primit.

Sa vedem acum echipa de "5 stele si 4231 de carate" la treaba.

boni2204
3rd August 2007, 13:25
Asa a vrut Borcea asa a iesit! Sanse sunt! :D

corect se pare ca si conducatorii stelei au primit ce si-au dorit , este o chestie care se intampla mai rar;)

YoNuTzz
3rd August 2007, 13:25
hai k dinamo a avut noroc...la ce echipe erau in urma, si a cazut lazio...dak dinamo cadea cu liverpool de ex, sansele erau de 5 % asha sunt de 50-50...parerea mea este k este foarte bine...

Charon
3rd August 2007, 13:27
ce sa mai spun?

Avanti Lazio!:cool:

boni2204
3rd August 2007, 13:30
vom vedea ce va fi e bine macar ca sunt sanse
acum sa vedem unde se va juca primul meci

Charon
3rd August 2007, 13:31
vom vedea ce va fi e bine macar ca sunt sanse
acum sa vedem unde se va juca primul meci


primul meci se joaca pe Olimpico!:ok:

razwan_vs
3rd August 2007, 14:06
pe olimpico nu are nici o sansa dinamo.....sa speram ca scapa cu 1-2 goluri acolo....

Ray1
3rd August 2007, 15:29
pentru dinamo va fi greu insa daca vor sa ajunga in grupe trebuie sa treaca de toti.eu simt ca o sa cada cu lazio

am avut dreptate.dinamo a cazut cu lazio:yes::yes: