PDA

View Full Version : Playoff Semi1: BU MOBITELCO CLUJ - CSU SIBIU



Pages : [1] 2

MT
5th May 2006, 09:26
Ma gandesc ca poate ar fi indicat un poll /thread pentru pronosticuri/discutii dedicate acestei semifinale. Daca e considerat util poate sa ramana, daca nu, erase&rewind.

Ca sa sparg gheata:
Cu toti jucatorii apti (inclusiv Tudor Dumitrescu) Clujul are o banca de rezerve mult mai lunga decat Sibiul. Jucatorii se muleaza foarte bine pe tactica "sarbeasca" a lui Perisic, cu o aparare care -de exemplu- a tinut Dinamo si Asesoft la 70-80 de puncte in recentul turneu de Cupa. Atacul poate fi imbunatatit in continuare, dar din fericire intalnim echipa care de obicei le ia la greu. Cele mai importante partide vor fi (dupa parerea mea) meciul 1 de la Cluj (Sibiul e o echipa de moral, daca li se va administra o infrangere serioasa in primul meci li se va taia din avant) si meciul 3 de la Sibiu.

Pronostic: 3-1 (As fi mers pe un 3-0 :D dar ma gandesc ca daca U pleaca cu 2-0 la Sibiu se lasa pe tanjala in primul meci de acolo)

paul*
5th May 2006, 11:18
La primul titlu de campioni castigat de CSU in 1996 la semifinala jucata in sistem doua din trei CSU desi a pierdut primul meci de la Bucuresti si jumate din galerie(plecati acasa dupa bataia din tribuna cu suporteri dinamovisti), in cel de al doilea meci au castigat lejer.
Nu cred ca logica unora si a altora vor putea defini aceasta semifinala in vreun anume fel.Si ca sa fiu si mai convingator,dupa umilinta din campionat in fata celor de la Asesoft,suporteri echipei au fost prezenti la antrenamentul echipe de dinaintea meciului de copa disputat dupa 1 saptamana cerandu-le daruire totata.Si era cat pe ci sa le-o tragem.Nici un meci nu seamana cu altul,mai ales in aceasta faza a competitiei.
3-1 ptr.CSU

BAK
5th May 2006, 19:52
eu cred ca o sa fie o semifinala mult mai interesanta decat asesoft-dinamo! sa castige cel mai bun!!!
pronostic 3-1 pentru Cluj

t.b.
5th May 2006, 20:02
3-0 clar :yeah::drak:

virtual
6th May 2006, 13:40
3-1

monica
6th May 2006, 19:08
1-3.

nicks
7th May 2006, 02:58
Totusi Paul sa nu uitam ce jucatori am avut atunci in teren.....acei oameni se daruiau cu adevarat pentru echipa. Jucau cu sufletul iar pentru ei "ORGOLIUL" era pe primul plan. Cu parere de rau nu mai vad acelasi lucru la echipa......
Mi-l aduc aminte pe Beni Pelger ca avea mereu tricoul ud pe el in urma efortului si daruintei care o dadea pe teren.........ufff ce dor imi e de acei baieti minunati.
Eu sper intr-un 3-1 pentru Sibiu si cred ca primul meci este cel mai important , iar daca reusim o victorie vineri sansle noastre cresc considerabil.( sa nu uitam ca am mai venit cu victorie de la cluj si nu am reusit sa ne calificam acasa).
Semifinala se va decide la nivelul aparari acolo unde noi suntem cam subtirei....asta o stie toata lumea de un campionat intreg si inca nu s-a facut nimic nici in ceasul al 12-lea. Ca singura solutie pe care o vad eu este sa nu jucam cu toti americani in teren. Cred ca s-a vazut asta si in prima repriza cu Asesoft cand am avut in permanenta un american pe banca........parca a functionat altfel sistemul defensiv. Sper ca Vulc sa isi dea seama de acest lucru!!!!!!!
Un plus mare pe care il au Clujeni in fata noastra este la nivelul banci tehnice.......:((.
Ne vedem la Cluj.Hai CSU !
"PESTE TOT JUCAM CA ACASA " !!!!!!

dolby
7th May 2006, 09:41
In meciul de cupa cu asesoft, baietii nostri(in special evans, argrett si brice) au aratat ca se pot concentra la maximum, spre deosebire de meciurile din sezonul regulat, si eu cred ca daca o sa fim putin mai atenti in aparare, putem veni cu o victorie dupa primele 2 meciuri de la cluj. si o sa le castigam pe cele doua de acasa, evident :D. U-CSU 1-3

MT
8th May 2006, 10:23
Bursa speculatiilor: Zvonuri triste, se pare ca Sibiul se destrama. Dupa sfarsitul campionatului (18 mai , ca sa fim exacti ;) ) se zice ca unii dintre americano-francezi au de gand sa se duca spre zari mai imbelsugate ?!. Speram cu totii sa ramana motivati pentru ultimele lor meciuri sub tricoul CSU si sa ofere publicului un spectacol de adio estetic.

Iar la modul general pacat ca echipele transilvane (includ aici si Clujul) nu reusesc sa mobilizeze mai bine firmele locale pentru constituirea unor bugete ceva mai "sanatoase" care sa le permita -de ce nu? - si unu-doi pasi prin Europa, macar.

dolby
8th May 2006, 11:05
............. se zice ca unii dintre americano-francezi au de gand sa se duca spre zari mai imbelsugate ?!.

Iar la modul general pacat ca echipele transilvane (includ aici si Clujul) nu reusesc sa mobilizeze mai bine firmele locale pentru constituirea unor bugete ceva mai "sanatoase" ...............



Argrett pleaca (aproape) sigur, posibil si clavon.De restul nu se aude nimic, au contracte semnate si pe sezonul viitor( nu ca asta i-ar impiedica sa plece)


In alta ordine de idei, directorul economic al clubului nostru, domnul antrenor Mircea Vulc, a anuntat o suplimentare a bugetului pe sezonul viitor de la 120 la 300 de mii de euro, iar zvonistica spune ca nici Clujul nu sta pe loc din acest punct de vedere.E un inceput.

MT
8th May 2006, 11:14
..directorul economic al clubului nostru, domnul antrenor Mircea Vulc

Sunt curios prin ce procese de constiinta ( Dr. Jekyll/ Mr. Hyde) trece M.V. in momentul cand, in fata oglinzii, incepe negocierea salariului de antrenor cu directorul economic. Sau invers. :D

dolby
8th May 2006, 11:21
nu cred ca negociaza direct. Apeleaza la un prieten comun, vicepresedinte la federatie, pentru mediere.

MT
8th May 2006, 11:34
Hehe, ai dreptate, uitasem de al 3-lea job. ;) Auzi, lasand acum la o parte rivalitatea pricinuita de meciul direct, oare numai eu am impresia ca daca ai 3 meserii simultan te cam risipesti si nu prea mai ai cum sa te concentrezi asupra jobului de baza ? Care -teoretic- ar trebui sa fie....

dolby
8th May 2006, 13:31
nu, nu numai tu ai impresia asta. din pacate ai mare dreptate, si asta e valabil prin mai toate domeniile.

inchei aici subiectul, ca deja sunt off-topic

on topic: oricum baietii nostri o sa va administreze cate o infrangere pentru fiecare functie detinuta de domnul Vulc. :)

Razvan P
8th May 2006, 15:59
@dolby "oricum baietii nostri o sa va administreze cate o infrangere pentru fiecare functie detinuta de domnul Vulc." (ranjet)
In felul asta, nici macar Asesoft (sau Dinamo) nu are sansa in finala mare.

Ayrton
8th May 2006, 16:10
merg pe mana clujenilor in semifinala asta. am votat 3-2, dar e posibil sa se termine si mai repede.

andrei^^^
8th May 2006, 16:32
0-3.Cu dedicatie ptr. Ghitza Muresan,Cristescu,si Horia Rotaru.

MT
8th May 2006, 16:42
Cat de disperat poti sa fi sa-ti creezi un user numa' sa votezi intr-un poll ?! :rolleyes:

andrei^^^
8th May 2006, 17:10
liderul nostru spiritual nu si-a dat obstescul sfarsit.Credeam ca te-ai ascuns dupa "disputa " cu dolby.
Am dreptul sa votez si eu chiar daca pana acum am impartit calculatorul de servici cu unul din userii forumului intrand pe logarea acestuia care era automata.Asa ca nu-ti inchipui ca cine stie ce mare descoperire ai facut.Cred ca mai tre' sa stai ascuns o vreme caci te-a cam lasat inspiratia.

BAK
8th May 2006, 17:34
bah andrei, vezi ca te cheama oile si pungile de samantza.nu va mai tot agitati cu baschetul vostru ca pana una alta e singurul sport de performantza intr-un oras de peste 200.000 de locuitroi...

MT
8th May 2006, 17:53
:)
Mic, rau si negru'n'ceru'gurii. Chiar nu era nevoie de povestea cu calculatorul de la servici al colegului de birou, care se logheaza automat, nu sunt admin sa analizez IP-urile de pe care se posteaza si chiar in situatia in care as fi avut aceasta posibilitate nu m-ar fi interesat. Intr-un cuvant nu sugeram nici un scenariu prin care sa acuz pe cineva ca-si cloneaza identitatea, etc. Remarcam doar -cu amuzament, te asigur - limitele pe care le atinge si depaseste cineva doar pentru a-si dovedi atasamentul fata de o cauza. :D
Iar referitor la inspiratia mea (sau lipsa ei) asta e viata, imi recunosc deschis (mormanul de) lipsuri si neajunsuri, nu toti putem fi perfecti ca si suporterii in galben/albastru.

ovi sibiu
8th May 2006, 18:10
bah andrei, vezi ca te cheama oile si pungile de samantza.nu va mai tot agitati cu baschetul vostru ca pana una alta e singurul sport de performantza intr-un oras de peste 200.000 de locuitroi...
Bah BAK (pastrez modalitatea de exprimare de mai sus), Sibiul are aproximativ 170000 de locuitori, dar nu asta conteaza. Nu inteleg de ce amesteci borcanele. Haide sa discutam despre baschet si sa lasam la o parte jignirile.Daca nu vrei, iti doresc somn usor. :sleep:

BAK
8th May 2006, 18:18
Bah BAK (pastrez modalitatea de exprimare de mai sus), Sibiul are aproximativ 170000 de locuitori, dar nu asta conteaza. Nu inteleg de ce amesteci borcanele. Haide sa discutam despre baschet si sa lasam la o parte jignirile.Daca nu vrei, iti doresc somn usor. :sleep:

aici e dimineatza, acum m-am trezit....eu not decat sa raspund cu aceeasi moneda...oricum, calificarea se decide in 5 meciuri...vom vedea...

Cosmin Salajan
8th May 2006, 22:51
of, ce m-am saturat de "razboiul" cluj sibiu

Razvan P
9th May 2006, 08:52
@andrei "Cu dedicatie ptr. Ghitza Muresan,Cristescu,si Horia Rotaru."
Ce ai cu saracu' Rotaru care si-a primit picioarele in cur de la "bunul" sau prieten si ex-coleg de echipa(de suferinta) cand a fost dat afara de la U.
@BAK "bah andrei, vezi ca te cheama oile si pungile de samantza"
Aveam o parere mai buna despre tine, jignirile la adresa unor useri te cam definesc (cel putin din punctul meu de vedere).
@BAK "calificarea se decide in 5 meciuri"
Daca va fi asa , sansele sunt de partea lui U , dar sper sa fie altfel.

MT
9th May 2006, 09:18
About Roti: Unii isi mai schimba antrenorul cand echipa merge prost (se presupune ca tactica, folosirea optima a materialului uman pe care-l are o echipa, alea-alea, sunt apanajul -si datoria- celui de pe banca). Altii - si bravo lor ca reusesc - se descurca doar cu combinatia galerie/freestyle players, nenii cu par alb fiind tinuti in vitrina pentru bunele relatii cimentate de-a lungul secolelor cu alti dinozauri (din fericire din ce in ce mai putini, zici ca a lovit meteoritu' in baschetul romanesc) de pe la tot felul de comitete si comitzii, vorba lui' Nenea Iancu de la Asesoft.

BAK
9th May 2006, 09:34
[QUOTE=Razvan P@BAK "bah andrei, vezi ca te cheama oile si pungile de samantza"
Aveam o parere mai buna despre tine, jignirile la adresa unor useri te cam definesc (cel putin din punctul meu de vedere).
eu am scris asa ceva, probabil la misto, ca urmare a ceea ce a svris el.....poate a fost un pic deplasat.... oricum, se simte tensiunea meciurilor

sansa este de partea lui U indiferent in cate meciuri se va juca semifinala....eu cred ca performanta voastra din cupa si pozitia noastra din clasamentul sezonului " regulat" o dovedesc...

me_sb
9th May 2006, 11:48
as vrea sa iti vad reactia cand sibiul va trece in finala ..in urma ultimului meci ...castigat la voi acasa ...asa ...pentru a completa tacamul...vrei nu vrei ..clujul e o echipa care poate fi batuta ...si acasa si in deplasare ...depinde doar de ai nostrii cat de tare isi doresc acest lucru..si cu asta ..am terminat ca eu personal m-am saturat de atacurile astea ieftine.

MT
9th May 2006, 12:30
Clujul e o echipa care poate fi batuta si acasa si in deplasare. Spre deosebire de Sibiu care rade tot pe unde merge, sa nu mai vorbim de meciurile de acasa unde adversarii, intr-un meci intreg, nu au ocazia sa atinga nici macar inelul (sa nu uitam, in buna traditie a modestiei locale, la Sibiu sunt cele mai inalte panouri din tara! :D)

Concluzie: Calificarea Clujului in finala va fi o maaaare surpriza. Ne vom bucura asadar de doua ori mai mult.

me_sb
9th May 2006, 15:39
vezi MT ? tu nu pricepi omule!
Si Asesoftul este o echipa care poate fi batuta ...nu exista echipa invincibila ...nici macar Clujul!
da, imi sustin ideea ...puteti fi batuti ...a, btw, la cat de mult credeti voi in calificarea voastra in finala ....cred ca ....supriza va fi ...dar una neplacuta pentru voi ...

MT
9th May 2006, 15:56
Bineinteles ca putem fi batuti. Am si fost batuti campionatul asta. Si voi ati fost batuti. De mai multe ori si mai nasol (acasa, recent, de doua ori) decat noi.

Problema e ca acest thread s-a transformat din "Cine credeti (argumentat) ca va castiga?" in "Cine vreti cu disperare sa castige?"
Capisci?

Ma asteptam la argumente in favoarea unei optiuni sau alta. Ceva de genul de ce Sibianul_X crede ca sansele sunt 53.32% in favoarea echipei sale si nu 46.68%. Ca Brice a mancat zilele astea morcovi si telina si vede mai bine cosul de la 3. Ca Dee si-a luat de la Metro sosete din bumbac elastic si va sari cu 0.04 mm mai sus decat de obicei. Ca Vulc a pus mana pe cartea "Dummy's Guide To Coach Basketball" si copiaza scheme defensive pe rupte. Etc.
Eu mi-am exprimat (in primul post) parerea personala (si poate subiectiva) de ce consider mai mari sansele echipei preferate.

In loc de asta se trezesc unii cu argumente geniale de tipul "Va batem! -De ce? -Pentru ca puteti fi batuti" . Ma rog, parafrazand lozincile epocii de aur, fiecare dupa posibilitati.

me_sb
9th May 2006, 16:16
hai sa punem altfel problema....echipa sibiului motivata, apararea functioneaza (au aratat ca se pot si apara, asta daca vor) si minegea intra in cos...daca sibiul joaca la fel cum au facut-o acasa cu asesoftul ...da...puteti fi batuti! eu am mai zis-o si pana acum, luand in calcul meciurile directe din tur/retur sezonul asta intre sibiu si cluj ...ambele echipe au sanse foarte mari de calificare! cu un arbitraj corect ...am putea avea parte de spectacol...
bun, ok ....clujul e cel mai tare ....hai sa fim seriosi ca nici sibiul nu e chiar ultima clasata!
si daca tu iti argumentezi parerile, foarte bine, si eu zic ca daca baietzii nostri se apara asa cum au facut-o in meciurile importante ...si cu un atac (lipsit de individualism si egoism..ca uite, noi le vedem si pe alea rele din curtea noastra)....avem posibilitatea sa va luam un meci acasa weekendu asta(apoi doua la noi si am ajuns in finala :P ) ..asa cum am facut-o si anul trecut ...uf..si sa nu imi aduc aminte de "show-ul" cu numele "uite clujul/nu e clujul"...na in fine ...fie ca cel mai bun sa castige ...noi ciobanii, samantzarii...si alte alea ...salutam "iluminatii/universitarii" clujeni

Razvan P
9th May 2006, 16:18
Daca ne luam dupa clasamentul din sezonul regulat si clasamentul din Final4 cupei (ah ce rau imi pare ca nu am jucat un meci cu U in acel Final4), ce argumente sa mai aduc ? Ca arbitri au tras cu Asesoft, ca al 2-lea meci nu a mai avut nici o valoare pt. CSU dpdv. al angajamentului, ca Asesoft a castigat mult mai usor finala decat semifinala din Final4 - toate astea sunt doar niste chestiuni teoretice si subiective. Eu cred ca in play-off conteaza f. mult dorinta de a castiga, dar mai ales forma de moment(la valori sensibil egale, cum ipotetic consider cele 2 echipe). Cel mai mare avantaj al Cj (din punctul meu de vedere) e HCA (ceea ce am si zis intr-un post anterior, ca daca se joaca 5 meciuri, U are avantaj). Singurul avantaj al lui CSU (dezavatajul lui U)e forma lui Dumitrescu (un om de 20ppg), dar poate si impreviziunea jocului lui CSU (cateodata si Vulc e surprins).
In rest sa castige cel mai bun !

MT
9th May 2006, 16:18
Multumim.

Vedeti ca se poate argumenta ? ;)

LE (si oarecum offtopic) Cealalta semifinala nu prea trezeste asemenea pasiuni sau mi se pare mie ?

me_sb
9th May 2006, 16:33
da mai...mai sunt si alte meciuri in afara de ceea ce se joaca in Transilvania...cum de am uitat??? :P asa mi-as dori ca asesoftul sa nu ajunga in finala ...sa mai argumentez? :P
stiu ca sunt cea mai sudata echipa din campionat...ca au valori (da burlacu se numara printre ele dar ca spirit de fair-play e NULL)...dar ...vreau sa mai castigam si noi titlul in plus :P....acum sunt in bucuresti si deci ....as avea sansa sa vad meciul decisiv sibiu-dinamo (meciul 4 al finalei) aici in capitala (da da omul mai si viseaza ...sau spera)....hehehe....ei...totusi cred ca asesoft se va califica ..mai mult ca sigur ...

paul*
10th May 2006, 14:44
Evolutia sondajului a devenit interesanta.Pana la urma si cu mare greutate cunoscatorii fenomenului au preluat conducerea.

MT
10th May 2006, 14:54
Hehehe...mama ce au crescut voturile pro-Sibiu... :D

http://csufans.sibiul.ro/viewtopic.php?p=8937#8937

:happy

Ma abtin de la comentarii, vad ca sunt tot mai multi care intra de pe calculatorul colegului de la servici...:yeah:

Razvan P
10th May 2006, 15:18
@MT "Hehehe...mama ce au crescut voturile pro-Sibiu... "
Vad o oarecare invidie ca unii mediatizeaza forumul onlinesport ? sau ca nu exista un forum al lui U ? Nu trebuie sa te stresezi e doar un sondaj ce e aici.

MT
10th May 2006, 16:56
Imi pare rau, vad ca altii se streseaza sa-si mobilizeze cumetrii, shogorii si vecinii de pe scara blocului ... :D
Demna oricum de toata admiratia emulatia trezita de aceasta partida in sanul tinerei generatii sibiene ... in curand va fi posibila adaugarea in portofoliu si a sintagmei "Cea mai votata echipa din tara!" .
Bravo si succese in bransa in continuare.

paul*
10th May 2006, 17:16
MINISTERUL TRANSPORTURILOR si-a deschis pool ptr. sine s-or venit ciobanii sa-i strice distractia.Ma tu esti cheferist si te dai acu' cu "U" ca-s bajetii in semifinale.

MT
10th May 2006, 17:38
Nu e frumos sa-ti apelezi concitadinii cu apelativul "ciobani". Ma asteptam ca macar ei intre ei sibienii sa se respecte, sa faca front comun impotriva valului (nedrept) de adjective nu foarte magulitoare cu care sunt apelati din toate directiile. :no:

SoGO`
10th May 2006, 20:06
pacat..ca ne atacam asa.. 1-3 ..abia astept sa va vad fetele cand (sper eu) o s-o furati de la noi :) !

BAK
10th May 2006, 22:20
nu prea cred ca o s-o furam de la voi..... daca la finalul clasamentului nu aveati 6 infrangeri plus cele mai multe puncte primite din toate echipele din playoff nu as mai fi fost asa de sigur.

MT
11th May 2006, 08:48
Pentru cei din zonele din Transilvania unde se poate receptiona , meciurile de vineri si sambata vor fi transmise de TVR2 (regional) Cluj. Ar fi interesant de stiut daca vor fi si ceva bunicute pensionare care -ramanand acasa- vor incalca legea copyrightului :D si intre un crosetat de sosete la nepotei si dat de mancare la pisica vor captura cu TVtunerul un .avi , .mpg, ceva ?!? ;)

dolby
11th May 2006, 09:07
neste bunicute de la voi, eventual, ca la noi la Sibiu e prost semnalul de la TV Cluj, si prin alte burguri nu stiu daca-i vreun interes.

As dori sa mentionez ca semnalul e prost pentru ca nu se receptioneaza bine, nu pentru ca e de la Cluj :drak: .Asta asa, ca sa nu se interpreteze........:evil:

MT
11th May 2006, 09:22
Lobii antenei de emisie din Feleac sunt asimetrici, semnalul este directionat preponderent catre zonele din Transilvania unde exista cetateni racordati la reteaua de electricitate si posesori de televizor. :D

LE Tot ca sa nu se interpreteze, nu ma refeream la faptul ca o stana -de exemplu- nu ar fi interesanta pentru marketingul TVR Cluj ci doar la faptul ca in Sibiu exista retele de cablu, receivere satelit, etc. si de aceea semnalul e directionat preponderent spre zonele mai "neajutorate" ;)

alexi_s
11th May 2006, 10:05
da MT ce sa zic ...poti sa stai linistit ca eu o sa vad meciul ...defapt meciurile si nu pe tvr 2 cum te asteptai .
recunosc ca nu e frumos sa fi rambo pe net si sa dai pronosticuri aiurea ...si mai ales cel mai naspa lucru sa faci si copii sa voteze de dragul de a vedea un procentaj mai mare . dar vreau sa te intreb asa amical : cum a ajuns chetreanu sa joace in all star game ? nu tot prin voturile voastre ...? nu tot miseleste ? nu vreau sa atac dar in privinta asta voi sunte-ti master chiefs cu Ip-urile si chestii de astea asa ca nu mai emite tu teorii pe aici aiurea ca cineva ne-a obligat sa intram pe aici ca devi jalnic si cred ca stii foarte bine ca daca nu am fi noi ati fi mult mai tristi asa ca bucurati-va ca mai umpleti si voi sala aia ...

MT
11th May 2006, 10:25
Prietene, in afara de conspiratii clujene mai vezi altceva? De ce pana mea nu s-au napustit "misheii clujeni ai IP-urilor" sa sara si pe aici cu votul? Pe siteul FRB situatia a fost foarte simpla, in afara de cativa suporteri din 2-3 orase (si voi trebuie sa fiti felicitati pentru ardoarea cu care va sustineti echipa) restul Romaniei a avut dureri acute in koor referitor ca nu stiu cand, nu stiu unde va avea loc un nustiuce meci la nustiucesport. Pe cand ai' din Clooj au fost direct interesati de evenimentul ce urma sa se petreaca in ograda lor.

Pun pariu de pe acum (pe 2 halbe de Ursus contra Trei Stejari ) ca daca la anul ASG e la Sibiu cei mai votati vor fi ai vostri, tot pe motiv de restu' tarii durut in basca.

Cat despre prezenta voastra in sala la Cluj, fiti bineveniti. Referitor la (vechile si ieftinele) atacuri cu "umplutul salii" tin sa te informez ca - de data asta- ma doare pe mine in basca cati spectatori sunt sau in ce fel se manifesta (cu conditia sa o faca in mod civilizat); am trecut de (foarte) multa vreme de epoca adolescentina a teribilismelor de genul "galeria noastra striga mai tare" sau "confetti-ul nostru e mai colorat decat al vostru". La sala ma duc pentru artistii de pe teren, nu pentru amatorii din tribuna.
Parerea mea.

paul*
11th May 2006, 16:29
la cate treitze o dat chetreanu in ALS era sa iasa si MVP.Daca s-ar fi intamplat acest lucru cred ca ar fi trebuit desfiintat als-ul.
M.Vulc cel mai bun antrenor roman al anului,Horia Rotaru antrenorul nationalei Romaniei si reggetonistul Chetreanu MVP la ALS ar fi completat pe deplin tabloul jalnic al baschetului romanesc.Asta numa' prin tinuta pe care o are de-l vezi te apuca rasu',plans.

clOcK
11th May 2006, 17:37
Mai pe scurt din tot ce ati scris voi: Ne vedem acolo si vom vedea la fatza locului cine cum joaca. HAI CSU

BAK
11th May 2006, 20:19
la cate treitze o dat chetreanu in ALS era sa iasa si MVP.Daca s-ar fi intamplat acest lucru cred ca ar fi trebuit desfiintat als-ul.
M.Vulc cel mai bun antrenor roman al anului,Horia Rotaru antrenorul nationalei Romaniei si reggetonistul Chetreanu MVP la ALS ar fi completat pe deplin tabloul jalnic al baschetului romanesc.Asta numa' prin tinuta pe care o are de-l vezi te apuca rasu',plans.

ai ceva cu chetrenu samantare? :drak: macar la noi in echipa li se da credit la jucatori tineri si care provin din propria pepiniera....in afara de jucatorii straini din echipa, absolut toti jucatorii au junioratul la Cluj..... eu cred ca totusi este ceva

Cosmin Salajan
11th May 2006, 22:39
of of....., sper ca maine sa fie un spectacol misto, cel mai bun sa castige !

Dumars
11th May 2006, 23:39
la cate treitze o dat chetreanu in ALS era sa iasa si MVP.Daca s-ar fi intamplat acest lucru cred ca ar fi trebuit desfiintat als-ul.
M.Vulc cel mai bun antrenor roman al anului,Horia Rotaru antrenorul nationalei Romaniei si reggetonistul Chetreanu MVP la ALS ar fi completat pe deplin tabloul jalnic al baschetului romanesc.Asta numa' prin tinuta pe care o are de-l vezi te apuca rasu',plans.

Chetreanu, intr-adevar are o tehnica a aruncarii jalnica. Dar ca aparator, cred ca
ar putea fi un candidat merituos pentru un ipotetic " Defensive Player of The Year".
Anul acesta a crescut destul de mult la mai multe capitole. A realizat cateva meciuri de exceptie. Sper ca si maine si sambata sa imi confirme spusele si sa isi indeplineasca sarcina cat mai bine.
Nu sunt un fan al lui. Chiar am fost putin mirat ca a fost primit inapoi la echipa anul trecut dupa ce s-a intors din SUA. Dar mi-a aratat ca m-am inselat.

Referitor la voturile pentru ASG. Asta e sistemul, nu s-a blocat accesul nimanui la vot. Si atata timp cat nu voteaza antrenorii din Divizia A rezervele, mi se pare normal sa fie un interes mai mare din partea gazdelor ASG. Poate la anul va fi la Sibiu. :)

paul*
12th May 2006, 10:14
Bak=inapoiat

eddy_jozsa
12th May 2006, 11:38
ai ceva cu chetrenu samantare? :drak:

bravo... daca la inceput aveai posturi foarte pertinente, acum ai decazut in penibil, si esti undeva sub nivelul lui MT (apropo... ffff tare gluma aia cu negocierea salariului, dar restul au fost cam... slabe)

uite ca sunt oameni fair-play pe-aici... clock, dumars, cosminU, RazvanP... samd... dar din cauza unor alti indivizi nu mai am chef sa postez pe-aici, asa ca... hai sictir!

P.S. Ah da... parca e si ceva meci azi... vorba lu clock, vom fi in sala si vedem acolo cine joaca cel mai bine... PESTE TOT JUCAM CA ACASA!

deliutza
12th May 2006, 14:31
eddy, ca completare la semnatura ta, azi si maine meciul e la cluj ! eu in principiu am sa vin la sibiu ! sper sa nu va supere unele mesje care se vor arata azi de catre galerie, eu una nu sunt de acord cu ele, stiu ce scrie, dar nu am ce face

BAK
12th May 2006, 17:08
mai lasati-ma in pace cu fair playul vostru....voi vedeti fair play in declaratiile voastre?nu am atacat pe nimeni de pe forum, una e sa fii ironic si alta sa faci pe cineva prost, idiot , etc.

uita-te ce scrie paul* si apoi da si tu din papagal... da ce? is curios eu de tine sau de taranul ala?

voi tot timpul trebuie sa va dati cu parerea despre ce se intampla la noi, ba cu publicul, ba cu sala, ba cu jucatorii sau cu tot felul de clasamente cu "ce mai mare din romania" care va ajuta si pe voi sa scapati de frustrarea pe care o aveti.
pana nu se vor termina semifinalele nu mai postez ca sa nu agit spiritele...

RCD
12th May 2006, 18:27
Sa terminat meciul de la cluj? cu cat??

RCD
12th May 2006, 18:55
U Cluj 96 CSU Sibiu 99 si se cam pare ca nu ajungem anul asta in finala :headbang:
dar nu se stie niciodata

danrogojan
12th May 2006, 18:55
ma inclin in fata lui clavon.
daca e sa ne referim la faze individuale realizate vreodata in campionatul romaniei, cred ca tocmai am gasit un loc 1 detasat. nu se poate asa ceva. absolut fenomenal dunkul.

PS: eddie n-am mai ajuns la meci. l-am vazut la TV. poate ne vedem la finala.

monica
12th May 2006, 19:09
Bravo Csu!!!!96-99.

Dumars
12th May 2006, 19:19
Da, felicitari CSU Sibiu !

Revenirea lui Tudor Dumitrescu, nu a ajutat asa de mult pe cat se spera. Poate chiar a tras putin in jos echipa, comparativ cu evolutiile lui de dinainte de accidentare.
Apararea noastra zona, mult prea larga, a permis sibienilor sa inscrie de la 3 in voie. Daca si Ionut Mocanu a inscris 2 sau 3 de 3, ce mai poti sa mai zici?
Nu sibienii au castigat meciul, ci mai degraba clujenii s-au precipitat prea mult si au pierdut pe mana lor.
De la 96-91, clujenii nu au mai inscris nimic.

King of Hell
12th May 2006, 19:29
Victorie meritata a sibienilor.

dolby
12th May 2006, 19:40
Da, felicitari CSU Sibiu !

....... Daca si Ionut Mocanu a inscris 2 sau 3 de 3, ce mai poti sa mai zici?



ionut mocanu nu arunca el prea mult de 3, dar daca e liber la 6.25, in general ii cam intra, asa ca nu va mirati asa de tare.


oricum, cred ca toata lumea e de acord ca semifinala se joaca in continuare.

Dumars
12th May 2006, 19:54
Eu il stiam pe Viorel ca nu se gandeste de doua ori daca e liber la 3, de asta eram surprins. Pe Ionut il stiam mai mult la angajament.
Si Tordai a dat cateva.
Oricum per total, ati avut un procentaj excelent de la 3. Sunt tare curios sa aflu mai exact, cat a fost.
Poate ne ajuta Vasi, deoarece cred ca el a notat statisticile cu programul smartstats de la Fiba.
Arbitrajul penibil in unele faze. Dar nu s-a gresit preferential. Deci nu arbitrajul a decis rezultatul.

paul*
12th May 2006, 20:36
Pacalicii aia doi de pe TVR 2 pe numele lor Blag si Ban au facut de rusine meseria de comentator de televiziune.Nu sunt mult deasupra nivelului debordant si de prost gust etalat de simbolul mitocanilor de pe OLS celebrul inapoiat BAK.

paul*
13th May 2006, 06:26
Apropo de cei doi pacalici...Patrundere Clavon pe langa impiedicatul de Chetreanu stop sut ,Chetreanu se impiedica de piciorul lui Clavon care era fixat pe podea si culmea pacalicii sar intrigati."Fault grosolan,asa ceva nu se poate".Tot asti doi retardati de pe tvr cluj au afirmat ca:'' s-ar fi putut dicta fault la minge pierduta penibil de Rochnavschy in finalul meciului".Explicatiile la astia doi ca tvr este televiziune publica si ca statutul lor de comentator ii obliga la impartialitate .

Dumars
13th May 2006, 06:34
Apropo de cei doi pacalici...Patrundere Clavon pe langa impiedicatul de Chetreanu stop sut ,Chetreanu se impiedica de piciorul lui Clavon care era fixat pe podea si culmea pacalicii sar intrigati."Fault grosolan,asa ceva nu se poate".Tot asti doi retardati de pe tvr cluj au afirmat ca:'' s-ar fi putut dicta fault la minge pierduta penibil de Rochnavschy in finalul meciului".Explicatiile la astia doi ca tvr este televiziune publica si ca statutul lor de comentator ii obliga la impartialitate .

Si daca "Chetreanu se impiedica de piciorul lui Clavon care era fixat pe podea" atunci cum de Chetreanu a primit ingrijiri, de la asistenta medicala sau dna dr, la fata? Probabil a fost si un cot, mai putin vazut la TV.
Nici mie nu mi s-a parut totul regulamentar la acea minge ce i-a fost furata lui Roschnafski, si chiar fault antisportiv mi s-a parut putin exagerat.
Din pacate, comentatorii ar fi trebuit sa fie mai impartiali. Stiu si eu ca sunt fani Cluj pe fata. Dar daca studioul teritorial s-ar fi aflat la Sibiu, sigur ar fi tinut cu Sibiul respectivii comentatori.

dolby
13th May 2006, 09:05
Pro Sport, 13.05.2006:
''Sibiul a învins la Cluj, după un meci marcat de incidente
Semifinalele Diviziei A masculine au început, aşa cum era de aşteptat, cu meciuri pe muchie de cuţit. În prima partidă de la Cluj, sibienii lui Mircea Vulc (foto) au reuşit surpriza, impunându-se cu 99-96. CSU Sibiu a luat conducerea cu 28 de secunde înainte de final (97-96), iar Kabengele a stabilit scorul final cu două libere. Supăraţi, spectatorii clujeni au vrut să-i bată pe jucătorii oaspeţi, dar jandarmii au intervenit. Între aceştia şi suporteri au avut loc schimburi de lovituri.''

Nu vreau sa judec pe nimeni , va spun doar asa:sa nu va mirati de modul in care o sa fiti primiti la noi pe pasune-si tin sa precizez ca asta nu e o amenintare, e doar o previziune.(pentru neinitiati, anul acesta suporterii clujeni ne-au bucurat inimile cu urmatorul banner:''Aici e sala de sport, nu pasune de pascut'').Aveti o obsesie cu oile sibienilor, dar ma rog, fiecare cu marotele lui.Eu cred ca buna parte a clujenilor sufera de un ''complex de superioritate'', daca imi e permisa exprimarea, cand vine vorba de noi, in sensul ca va deranjeaza teribil cand ne simtiti pe noi superiori, sau chiar egalii vostri.( sunt cateva exemple chiar si pe forum)

Felicitari galeriei - cu studii superioare, evident- de fot......, a, asta, de baschet a lui U pentru modul in care au stiut sa-si incurajeze echipa, cu sportivitate si cu batul de la steaguri pe spinarea sibienilor.

As dori sa mai felicit si pe cei doi comentatori, ''echidistanti'', dupa cum s-au autodenumit, pentru modul impartial in care au comentat, interpretand aproape toate deciziile (multe din ele normale de joc) ale arbitrilor, ca fiind impotriva echipei clujului, si ignorand cu o senitatate demna de o cauza mai buna cele luate impotriva Sibiului ( doar un singur exemplu vreau sa dau, o faza cand s-a fluierat repunere din aut pt Sibiu, si cei doi au inceput sa se lamenteze ca dumitrescu a fost scos cu tot cu minge in aut de clavon, fault grosolan in opinia dumnealor; ce au uitat sa mentioneze e ca faza a fost precedata de un fault grosolan in atac al lui Chetreanu, nesanctionat de arbitri).

Stilul lor de a comenta are darul sa provoace, si uite ce fel de reactii apar, si din cauza asta.Sunt de acord cu tine dumars, ca probabil daca era studio la sibiu, comentatorii ar fi fost poate la fel de partinitori, dar asta nu schimba cu nimic situatia.

Cel mai mult m-a deranjat insa gestul lui Perisici de a acuza arbitrajul, il credeam altfel de om, dar se pare ca s-a molipsit si el de la domnul manager Cristescu.Dar ma rog, probabil asta e modul domniei sale de a-si motiva jucatorii.

In rest, eu personal va astept cu bratele deschise la Sibiu, dar inca o data spun, sa nu va mire reactiile ostile ale unei parti a publicului.Vi le meritati pe undeva, din cauza unor indivizi care nu sunt cu nimic mai presus decat cei pe care ii gratulati voi tot timpul cu apelativul de ''mocani'', ''ciobani'', ''samantari''.

Poate sunt putin prea vehement, dar ma enerveaza teribil modul asta de a justifica o infrangere, prin a da vina pe arbitraj - cand nu e cazul - indiferent despre ce echipa e vorba.Arbitrii au gresit in trecut si vor gresi probail si in continuare, cateodata voit, cateodata neintentionat, dar in meciul de aseara chiar nu au influentat rezultatul(in opinia mea, evident).Restul e provocare ieftina...........

Dumars
13th May 2006, 09:42
Nu vreau sa judec pe nimeni , va spun doar asa:sa nu va mirati de modul in care o sa fiti primiti la noi pe pasune-si tin sa precizez ca asta nu e o amenintare, e doar o previziune.
Am mai fost la Sibiu si am scapat. Desi Hiena (liderul galeriei de la U) a cam luat-o putin.

(pentru neinitiati, anul acesta suporterii clujeni ne-au bucurat inimile cu urmatorul banner:''Aici e sala de sport, nu pasune de pascut'').

Felicitari galeriei - cu studii superioare, evident- de fot......, a, asta, de baschet a lui U pentru modul in care au stiut sa-si incurajeze echipa, cu sportivitate si cu batul de la steaguri pe spinarea sibienilor.

Asta e. Cand vin suporteri de fotbal la un meci de baschet cam asa se intampla. Din pacate.




As dori sa mai felicit si pe cei doi comentatori, ''echidistanti'', dupa cum s-au autodenumit, pentru modul impartial in care au comentat, interpretand aproape toate deciziile (multe din ele normale de joc) ale arbitrilor, ca fiind impotriva echipei clujului, si ignorand cu o senitatate demna de o cauza mai buna cele luate impotriva Sibiului

Stilul lor de a comenta are darul sa provoace, si uite ce fel de reactii apar, si din cauza asta.Sunt de acord cu tine dumars, ca probabil daca era studio la sibiu, comentatorii ar fi fost poate la fel de partinitori, dar asta nu schimba cu nimic situatia.
Corect. Daca ar fi fost studio de televiziune local, sa zicem. Dar intr-adevar sunt putin neprofesionisti din acest punct de vedere.
Ca o mica paranteza, in SUA televiziunea locala care transmitea meciurile echipei locale (Sacramento Kings) chiar m-a mirat prin obiectivitate. Si chiar laudau realizarile echipei adverse.
Nu ca s-ar putea face vreo comparatie.


Cel mai mult m-a deranjat insa gestul lui Perisici de a acuza arbitrajul, il credeam altfel de om, dar se pare ca s-a molipsit si el de la domnul manager Cristescu.Dar ma rog, probabil asta e modul domniei sale de a-si motiva jucatorii.
...

Poate sunt putin prea vehement, dar ma enerveaza teribil modul asta de a justifica o infrangere, prin a da vina pe arbitraj - cand nu e cazul - indiferent despre ce echipa e vorba.Arbitrii au gresit in trecut si vor gresi probail si in continuare, cateodata voit, cateodata neintentionat, dar in meciul de aseara chiar nu au influentat rezultatul(in opinia mea, evident).Restul e provocare ieftina...........
Arbitrajul a fost de multe ori destul de slab, dar nici o echipa nu poate da vina pe arbitri.
Poate ca reactia lui Perisic se datoreaza si faptului ca se simte putin cu musca pe caciula. Am o parere foarte buna despre el, dar consider ca ieri a facut multe greseli si nu a pregatit jocul cum trebuie.


In rest, eu personal va astept cu bratele deschise la Sibiu, dar inca o data spun, sa nu va mire reactiile ostile ale unei parti a publicului.Vi le meritati pe undeva, din cauza unor indivizi care nu sunt cu nimic mai presus decat cei pe care ii gratulati voi tot timpul cu apelativul de ''mocani'', ''ciobani'', ''samantari''.
Multumim de posibila primire. :) Dar sunt aproape sigur ca nici unul dintre cei ce au folosit apelativele insirate de tine nu citeste aceste forumuri de baschet, avand cu totul alte preocupari. (Mult mai academice). In momentul de fata cred ca sunt in pregatiri intense pt meciul de divizia B "U"-Corvinul.
Si personal as fi venit daca meciurile erau in weekend. Asa, eventual joi o sa incerc sa plec mai repede de la serviciu. :D

Ca o mica observatie, in poza de pe GSP (http://www.gsp.ro/index.php?a=43172&shift=1), este un "suporter" clujean in prim plan. La pauza, un prieten m-a intrebat daca am vazut Hoolingans
(http://www.imdb.com/title/tt0385002/) si mi-a spus ca respectivul seamana cu un actor din acel film. Se pare ca avea dreptate.

dolby
13th May 2006, 09:55
Am mai fost la Sibiu si am scapat. Desi Hiena (liderul galeriei de la U) a cam luat-o putin.



eu nu ma refeream la bataie, ci la huiduieli.

woody
13th May 2006, 15:58
Am fost la meciul de ieri dar din pacate a trebuit sa plec aseara (dar am predat stafeta Monicai si lui Corne care au mers azi  ). O sa incerc sa scriu cateva lucruri despre meciul de ieri si despre atmosfera.

In primul rand vreau sa scriu ca rezultatul de ieri si manifestarile suporterilor clujeni sunt o palma meritata pe obrazul unor suporteri de tastatura, tot clujeni, de pe forumul online sport. Acestia ne-au ironizat in permanenta pe acel forum si ne-au dat apelative de genul “ciobani”, “samantzatari”, s.a. E, uite ca acum radem noi (deocamdata bineinteles). Iar ciobanii s-a vazut cine au fost, unii care ne-au injurat, care au sarit sa ne bata jucatorii, care au asteptat in fata salii sa bata baietii din galeria noastra (bineinteles ca vorbesc despre galeria Clujului). Acesti indivizi nu stiu sa piarda dupa cate s-a vazut, pentru ca e evident ca am fost mai buni ca ei. La noi la sala doar s-a aruncat cu niste ghemotoace de hartie sau cu o bricheta si s-au trezit niste clujeni sa se revolte “ia uitati ce fac sibienii!” Ce mai ziceti mai acum? Ar trebui sa faceti ciocul mic. (Ma refer doar la acei suporteri clujeni care au sarit calul cand au scris de suporterii din sibiu si de echipa noastra. Pentru ceilalti nu am decat simpatie, mai ales ca ii si cunosc pe unii dintre ei si sunt care chiar ne-au ajutat sa iesim ieri din sala fara sa ne ia la ochi turbulentii din galeria clujului). Trebuie sa fiu totusi corect si sa remarc galeria clujului pentru ca in majoritatea timpului si-au sustinut echipa.

Despre galeria noastra, nota 10 (am fost si eu printre ei  ). Ar fi fost 10+ daca in sfertul 3 cand jocul nostru suferea ar fi sustinut mai mult jucatorii nostri. Dar eram cam obositi, s-a cantat in 80% din timp. Ca sonor i-am depasit de multe ori pe clujeni iar numeric eram cam tot atatia cat in galeria clujului. Sala pe jumatate plina (vorbisem cu cineva care era in sala cu o ora inainte de meci si spunea ca sunt doar cateva sute de suporteri – la noi cu o ora inainte nu are rost sa mai mergi ca nu mai prinzi loc). Restul spectatorilor cam apatici, doar in cateva momente izbucnind si sustinandu-si galeria, in rest, vorba lui alexi_s, “mancatori de popcorn”.

Trecand la joc, inceputul a fost echilibrat, diferenta fiind in permanenta de 2-3 puncte in favoarea clujului, noi luand conducerea in finalul primului sfert, 25-23 (parca, nu mai sunt sigur pe scorul din unele momente asa ca sa nu “sariti” pe aici  ). A, era sa uit, cand a iesit Evans dupa doar 2-3 minute am spus “s-a terminat. Nu o sa rezistam in fata clujului.”. E, n-a fost asa, si asta datorita unei mobilizari extraordinare a jucatorilor, in special a romanilor (Toci si fratii Mocanu) dar si a celor straini. Acest joc cred ca a dat incredere foarte mare romanasilor nostri pentru ca s-a vazut ca au putut sa bata o echipa puternica, chiar l;a ei acasa, si mai mult, sa revina si sa castige in ultimul minut. Apararea mi s-a parut ca a functionat bine, noi practicand o aparare agresiva si om la om in multe momente, lucru care i-a incomodat clar pe clujeni.

Trec peste sfertul doi si trei ca nu imi mai aduc aminte mare lucru din ele  si ajung la al patrulea. Eram condusi cu vreo 9 puncte si cam pierdusem speranta, intrase dumitrescu si dadu-se 2 treite din primele 2 aruncari, ulterior fiind luat in primire de ai nostri si nemainfacand nimic. Ne-am apropiat la 5 puncte, am ratat atacul, au marcat din nou clujenii, am atacat, fault la Argrett, acesta le-a ratat pe ambele. Clujenii erau in delir si probabil se vedeau si castigatori (mai erau 5 minute). Aici a fost unul dintre putinele momente cand toata sala era ca un vulcan. La atacul urmator marcheaza din nou clujenii, facandu-se 10 punce diferenta. De aici a inceput sfarsitul pentru clujeni. L-am vazut pe Clavon trecand rapid pe la fiecare jucator si imbarbatandu-i, dupa care echipa noastra s-a asezat solid in aparare. Au fost cateva atacuri ratate de cluj, noi am marcat tot si cu 1 minut inainte de final clujul mai avea 1 punct avans. Am marcat pe atacul nostru, clujul a inceput un atac mai lung, un jucator de-al lor incearca sa arunce de sub panou, e capacit de 2 de-ai nostri, mingea se scurge pe piciorul clujeanului afara. Arbitrul a avut o ezitare (mai erau 3.5 secunde) – (a fost cea mai lunga fractiune de secunda din viata mea, se vedea clar cum arbitrul ezita si penduleaza usor mana intr-un sens sau in altul, nehotarat) si a dat minge pentru sibiu. In secunda aia am izbucnit toti (galeria sibiului of course) in urale, fiind clar ca am castigat. S-a cerut time-out de catre clujeni, acestia incercand sa mai repare ceva. Se repune mingea, e faultat Brice. Mai erau 2.8 secunde. Intr-o atmosfera incredibil de ostila (efectiv vibra sala de huiduieli) Brice transforma ambele aruncari cu mult sange rece. Se repune mingea, ataca clujul pe stanga, brice taloneaza un jucator de-al lor fara al atinge, clujeanul arunca dar se fluiera finalul meciului. Bucurie imensa pentru noi, tristete pentru clujeni, imensa frustrare pentru galeria clujului, care sare la bataie la jucatorii nostri.

Vreau sa remarc jocul lui Clavon (hulit prea devreme de multi suporteri sibieni).

Trebuie sa inchei deocamdata ca mi se termina bateria la calculator.

laziosibiu
13th May 2006, 19:26
din punctul meu de vedere dupa primele doua meciuri sibiul pare a fi in avantaj.au fost meciuri interesante.eu pot vorbi doar de cel de azi.clujenii au fost mai in priza, iar sibienii exact opusul, se pare ca nu au mai putut fi la fel de montati ca si ieri.
urmeaza doua la sibiu.daca ar fi jucat si evans as fi zis ca sibiul are prima sansa, asa ... ramane de vazut!
nu pot sa nu remarc nesimtirea si prostia galeriei din cluj.iar cei care au vazut meciul stiu la ce ma refer, la scandarile sibienilor "csu sibiu" ei raspundeau intr-un fel aparte "m ***" ... este rusinos!!!!daca prin cioban(desi stim cu toti ca vorbim la figurat) se intelege un badaran, nesimtit, cretin si prost, atunci cei care au facut parte din galeria clujului pot fi linistit numiti CIOBANI!!!

mishu
13th May 2006, 21:53
Cluj-Sibiu, meciul 2 (http://www.halfcourt.info/A55B25/Halfcourt.nsf/DIVAV/6E14C01046B0E3448625716D0063112D?OpenDocument)

sper sa nu-l stergeti... cronica contine si statisticile complete ale meciului realizate asa cum ar trebuie sa le faca toate echipele...

MT
13th May 2006, 22:46
Mda. 1-1. In mod evident avem echipa excelenta. In mod evident ne dominam adversarul in prima parte a partidelor. In mod evident ar trebui sa castigam fluierand partidele cu galbenii. Si la fel de evident cedam psihic pe sfarsit.
Concluzie: avem valoare de campioni, dar nu avem fata. Sigur, din fericire mai exista sperante, Sibiul are (tot atat de putina) stofa de castigatori ca si noi. Concluzia este clara, Asesoft campioana indiferent cu cine va juca finala, asta in afara de cazul cand s-ar investi serios intr-un psiholog...

Atmosfera relativ buna (mai ales la inceputul partidelor) (hai sa comentez si tribuna) , o galerie simpatica a Sibiului (azi), ieri niste handy care dupa ce totul era OK iar scandarile civilizate s-au trezit sa ia la mishto faptul ca zicerile clujenilor se refera la U, echipa desfiintata in viziunea mucosilor in galben. Din acel moment galeria (de fotbal) a Universitatii a luat foc si a considerat brusc ca in fata sunt adversarii de la cine stie ce divizionara B rivala iar invitatiile la o partida de sex oral adresate sibienilor au inceput sa curga. Ma rog, se pare ca nu au sunat rau pentru urechile celor in galben care au insistat pe tema provocarii, totul degenerand intr-o atmosfera de antipatie-ura reciproca.

La sfarsit am scapat incidentele pomenite mai sus asa ca nu pot din pacate sa relatez ceva vazut nemijlocit.

Referitor la pronostic, ramane 3:1 , shutul in koor de ieri sper sa fi dat un dram de mandrie si ambitie "risipitorilor clujeni" de pe teren.

paul*
13th May 2006, 23:34
in primul meci a avut loc o faza cu care cred ca nu o sa mai avem ocazia sa ne intalnim.Un jucator clujan s-a prins cu o mana de inel iar cu cealalta a executat un capac sub privirile arbitrului aflat in caciula si care nu intelegea de ce sibienii protesteaza.La fel de nedumeriti erau si cei doi pacalici comentatori de televiziune publica.Din pacate cu astfel de oameni in jurul acestui frumos sport ne va fi imposibil vreodata sa iesim la liman.

za_horse
13th May 2006, 23:51
Un jucator clujan s-a prins cu o mana de inel iar cu cealalta a executat un capac sub privirile arbitrului aflat in caciula si care nu intelegea de ce sibienii protesteaza.

Si tu esti culmea, doar nu o sa se prinda bietul om cu doua maini de inel si sa execute capac cu piciorul? Si arbitri e bine ca nu au dat fault in atac :happy .


La fel de nedumeriti erau si cei doi pacalici comentatori de televiziune publica.

Nu am auzit comentariul dar am mai vazut eu comentatori care nu prea stiau cand e offside si cand nu la un contraatac in baschet, si cate seturi se joaca;asa ca putin patriotism local nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni.:drak:


Din pacate cu astfel de oameni in jurul acestui frumos sport ne va fi imposibil vreodata sa iesim la liman.
Si pe lista asta ar putea fi pusi si Vulc, Ziguli si... Boriga!

BAK
13th May 2006, 23:59
in primul meci a avut loc o faza cu care cred ca nu o sa mai avem ocazia sa ne intalnim.Un jucator clujan s-a prins cu o mana de inel iar cu cealalta a executat un capac sub privirile arbitrului aflat in caciula si care nu intelegea de ce sibienii protesteaza.La fel de nedumeriti erau si cei doi pacalici comentatori de televiziune publica.Din pacate cu astfel de oameni in jurul acestui frumos sport ne va fi imposibil vreodata sa iesim la liman.


ce fel de oameni mah? adica din cauza unor comentatori noi nu iesim la liman..... atata ***** scoti pe gura ....... bine ca Antrenorul Nationalei de Baschet ne va scoate...il stii si tu.... il cheama vulc...ala :rosu:

probabil ca ati si fost furati de arbitru...nu-i nimic, victoria cu atat e mai placuta cu cat e mai contestata....

dolby
14th May 2006, 02:00
Atmosfera relativ buna (mai ales la inceputul partidelor) (hai sa comentez si tribuna) , ....o galerie .........a Sibiului........ niste handy care dupa ce totul era OK iar scandarile civilizate s-au trezit sa ia la mishto faptul ca zicerile clujenilor se refera la U, echipa desfiintata in viziunea mucosilor in galben.

Mare dreptate ai, MT.

As vrea sa felicit (din nou) galeria clujeana pentru viteza de reactie la provocarile ''mucosilor'' din Sibiu, concretizata in scrierea intr-un timp record (probabil pe camasile de pe ei) a unui mesaj de raspuns , mai sus pomenitul cu sala de sport si pasunea, pentru ca doar n-o sa creada cineva ca-l aveau pregatit de-acasa ca sa-i provoace pe suporterii sibieni.

Apropo, nu e vreun admin prin zona sa-l linisteasca putin pe texanul nostru U- ist ?

BAK
14th May 2006, 07:52
Mare dreptate ai, MT.

As vrea sa felicit (din nou) galeria clujeana pentru viteza de reactie la provocarile ''mucosilor'' din Sibiu, concretizata in scrierea intr-un timp record (probabil pe camasile de pe ei) a unui mesaj de raspuns , mai sus pomenitul cu sala de sport si pasunea, pentru ca doar n-o sa creada cineva ca-l aveau pregatit de-acasa ca sa-i provoace pe suporterii sibieni.

Apropo, nu e vreun admin prin zona sa-l linisteasca putin pe texanul nostru U- ist ?

da care e problema ta? cu ce te-am jignit pe tine...:jerk: daca e o problema cu ce am scris atunci sa stearga sau sa imi dea avertisment..... scrieti fratilor de ai vostrii ca pe poate posturile numai pe noi ne criticati de parca noi am fii cancerul baschetului romanesc. discutia se purta intr-un mod civilizat pana in momentul in care ati inceput sa va dati cu parerea despre ai nostri....

laziosibiu
14th May 2006, 08:41
eu am facut faculta la cluj pe vremuri :) nu cred ca in perioada aia sa fi lipsit de la un meci al sibiului la cluj.nu eram niciodata noi cei care faceam galerie sibiului in numarul in care au fost "mucosii in galben"(apropo, jenanta exprimare ca sa nu zic altfel dar e normal, in linia a ceea ce raspundeau ieri gazdele scandarilor sibienilor!!!), dar imi aduc aminte ca si atunci eram apostrofati de anumite persoane care probabil se credeau "carturari luminati" doar pentru simplul motiv ca traiesc intr-un oras foarte frumos cum este cluj!
cand de fapt erau niste ingusti la minte, neciopliti, prosti si nesimtiti pe deasupra!!!asa cum au fost cei care ieri faceau parte din galeria gazdelor ...
s-a tot vorbit despre comentatori.aici nu ma bag, au fost penibil de mult in favoarea clujului, dar poate ca e normal avand in vedere ca de acolo sunt.
ca sa inchei cu parerea mea personala vis-a-vis de baschet de data asta: cei mai buni in opinia mea: le var si krstanovic de la cluj, dee si brice de la sibiu.
acum decisiv va fi poate primul meci de la sibiu.oricm vor fi cu siguranta doua meciuri de vazut!!!mare pacat insa ca performanta echipei care se va califica va ramane doar locul 2, pentru ca in finala nu va fi nici o sansa ...

alexi_s
14th May 2006, 09:38
hai sa lamurim ceva ...ca vad ca sunte-ti in ceata ...
DA ma noi suntem MUCOSI dar stim cum arata harta romaniei si am o intrebare : VOI stiti sa iesiti din cluj ?ca vad ca scrumiera o manuiti bine ...
m-am luat de chetreanu ca nu trebuia sa-l vad in all star game apai scuza-ma parerea a ramas la fel .e varza ! NOI NU MANCAM SEMINTE IN TRIBUNA/ NOI NU PURTAM PANTOFI DE LAC LA MECIURI e un slagar mai vechi al mucosilor astia care au venit in cluj la voi in oras am stat o noapte pe strazi cu fularul la gat am cautat contactul ca vad ca pe net sunte-ti toti Rambo I II III si a dreaq daca v-am vazut ... asa ca lasati voi fazele astea cu mucosii ca fara noi ati fi mult mai tristi ati sta acasa sambata ....ca doar..nu.. ce pl m sa faci sambata ? nu ?, hai ca vin mucosii .
Cat despre desfintati vad ca ati inteles gresit marii ultrasi complexati ai romaniei : PAI daca va fura aia steagu de pe gard, mai existi ca grupare vechia guardia ? pai daca voi strigati noi v-am adus aminte ca e desfintata vechia guardia , nu avem nici o treaba cu U echipa de fotbal( cum pl m sa zici ca o echipa de fotbal e desfiintata? ) hai ciao .
Va dam noi 3 autocare, veniti la sibiu ? sau harta Romaniei incepe si se termina cu cluj ...

BAK
14th May 2006, 09:56
hai sa lamurim ceva ...ca vad ca sunte-ti in ceata ...
DA ma noi suntem MUCOSI dar stim cum arata harta romaniei si am o intrebare : VOI stiti sa iesiti din cluj ?ca vad ca scrumiera o manuiti bine ...
m-am luat de chetreanu ca nu trebuia sa-l vad in all star game apai scuza-ma parerea a ramas la fel .e varza ! NOI NU MANCAM SEMINTE IN TRIBUNA/ NOI NU PURTAM PANTOFI DE LAC LA MECIURI e un slagar mai vechi al mucosilor astia care au venit in cluj la voi in oras am stat o noapte pe strazi cu fularul la gat am cautat contactul ca vad ca pe net sunte-ti toti Rambo I II III si a dreaq daca v-am vazut ... asa ca lasati voi fazele astea cu mucosii ca fara noi ati fi mult mai tristi ati sta acasa sambata ....ca doar..nu.. ce pl m sa faci sambata ? nu ?, hai ca vin mucosii .
Cat despre desfintati vad ca ati inteles gresit marii ultrasi complexati ai romaniei : PAI daca va fura aia steagu de pe gard, mai existi ca grupare vechia guardia ? pai daca voi strigati noi v-am adus aminte ca e desfintata vechia guardia , nu avem nici o treaba cu U echipa de fotbal( cum pl m sa zici ca o echipa de fotbal e desfiintata? ) hai ciao .
Va dam noi 3 autocare, veniti la sibiu ? sau harta Romaniei incepe si se termina cu cluj ...

nu cred ca v-a amenintat nimeni pe net...... si in afara de galeria de fotbal nimeni nu sare sa va bata....ei v-au scuipat sau au dat cu nu stiu eu ce dupa voi. asta e un lucru diferit.... probabil ca voi nu ati provocat deloc....
alexis, stai linistit ca nimeni nu te bate pe strada daca ai un fular cu sibiul pentru ca sincer acest lucru nu prea cred ca il intereseaza pe aproape nimeni . oare daca umbli cu un fular cu U prin sibiu ce se va intampla?.
interesul pentru baschet in sibiu e mult mai ridicat, mai ales ca altceva nu aveti pe acolo...daca noi perdem avem alte sporturi la care putem castiga deci nu e o tragedie....in schimb la voi....

p.s Sunt foarte multe de facut sambata seara in cluj:D

clOcK
14th May 2006, 11:11
Acuma m-am trezit si eu dupa deplasarea de la cluj, din care am ramas cu cateva chestii bune si rele: Vreau sa spun ca galeria lui poli, pardon U, este ... penibila, nu stiu frate voi numa atata scoala aveti ? cate clase faceti domne ? Si de ce dracu nu veniti la sibiu ? de frica ? daca veniti stati linistiti ca noi suntem poate un pic mai destepti ca voi si nu o sa aiba nimeni treaba cu voi + ca noi avem jandarmi de nu ai loc sa te misti de ei. Auzi inca 1, am citit intr-un ziar clujean ca "galeria sibiana a scris pe baner cu culorile lui U, alb si negru", pai ce mai oi cauta panza de nu stiu ce culoare si vopsea la fel pentru un baner care il folosim RAR. Macar aveti fete frumoase mai.

P.S.: VA ASTEPTAM LA SIBIU, MACAR ATAT SA VA SPALATI RUSINEA.

bart3nd3r
14th May 2006, 11:20
pai normal ca galeria de la fotbal se agita ...ca la baschet nu aveti una..noroc ca v-au dat sibienii un exemplu ...si oricine a fost la meci si nu vorbeste din auzite sau din ce comenteaza aia la televizor stie ca galeria din sibiu nu a fost acolo sa se certe cu aia de la fotbal din cluj ci sa isi incurajeze echipa ...plus ca nu stiu ce sporturi aveti voi sa va mandriti si sa va aduca si performante ...CFR poate ca astia joaca totusi in divizia A ...ca U mai e numai in amintirile voastre ...si pana la urma sunteti asteptati la sb ca promitem ca va asteptam cu galeria de la baschet nu ca cei de la FC SIBIU (sa nu zic Inter ca am trai in trecut ca voi )...si atmosfera ca la Sibiu nu e nicaieri la baschet in Romania ...veniti si luati lectii

ovi sibiu
14th May 2006, 12:03
In primul rand, felicitari ""americanilor derizorii" de la CSU Sibiu (citat dintr-un clasic de pe forum), pentru ca au reusit sa produca surpriza (pentru unii) si sa castige la Cluj. Daca juca si Evans, cred ca acum era 2-0 pentru noi, dar acum nu mai conteaza.
@BAK, ai zis ca noi avem rezultate numai la baschet, asa este, dar din punctul de vedere al clujenilor care au scris urmatorul mesaj, "Daca la fotbal nu avem satisfactii... ne-a ramas baschetul" si la voi e la fel, se vede si in poza.
http://img256.imageshack.us/img256/4915/p10703706mz.th.jpg (http://img256.imageshack.us/my.php?image=p10703706mz.jpg)
Ne-ai facut "tarani", "ciobani" si "samantzari", imi pare rau sa-ti spun, dar esti departe de realitate. Vineri si sambata s-a vazut cine e taran. Cand noi strigam :"CSU Sibiu", cei din galeria Clujului strigau m..e. Noi nu ne-am coborat la nivelul lor si nu i-am injurat, am strigat: "ATATA SCOALA AVETI", "FACETI CLUJUL DE RAS", "MAJORETE SI ATAT" etc.
@MT, ce ai cu mucosii in galben? Ai fost la sala sau ai vazut meciul la tv? Cei care au injurat si au scuipat au fost cei din Cluj. Ai dreptate, atmosfera a fost frumoasa, dar nu datorita galeriei voastre, care sambata s-a evaporat, ci datorita mucosilor in galben, care au cantat non-stop.
Cei din galeria Clujului au facut de toate, ne-au injurat, au sarit sa-i bata pe jucatorii sibieni, au scuipat, au aruncat cu scaune si scrumiere in autocarul nostru. Sper ca cei de la terasa aceea si-au recuperat scrumierele.
In fine, nu generalizez pentru ca nu toti cei care au fost la sala s-au comportat asa. Totusi, ceilalti au o parere gresita in ceea ce ne priveste. Ei cred ca Atlassib-ul ne pune autocare fara sa platim, ca suntem cumparati sa cantam, ca primim bani sa facem tricouri, steaguri, sa luam tobe etc. Pana si jandarmii au crezut ca suntem platiti cand se merge in deplasare. Ei bine nu este asa, deplasarile se platesc, biletele la fel. Daca nu credeti, intrebati-l pe dl. Cristescu, el stie, a stat la intrare, ne-a numarat si ne-a verificat biletele. /hello

Poze, facute de catre raul81:
1.cativa mucosi in galben
2.restul mucosilor in galben
3.alti mucosi in galben
4.o scrumiere poate sa sparga geamul unui autocar
5.galeria de la fotbal a venit la baschet (1)
6.galeria de la fotbal a venit la baschet (2)
7.Hiena isi primeste inapoi steagul aruncat inspre jucatorii sibieni
8.doi jucatori importanti din meciul de sambata

http://img238.imageshack.us/img238/9092/im0019376fk.th.jpg (http://img238.imageshack.us/my.php?image=im0019376fk.jpg)http://img238.imageshack.us/img238/5036/p10701477vh.th.jpg (http://img238.imageshack.us/my.php?image=p10701477vh.jpg)http://img238.imageshack.us/img238/9851/p10704546zv.th.jpg (http://img238.imageshack.us/my.php?image=p10704546zv.jpg)http://img238.imageshack.us/img238/1466/im0019428gy.th.jpg (http://img238.imageshack.us/my.php?image=im0019428gy.jpg)
http://img276.imageshack.us/img276/6417/p10702906rg.th.jpg (http://img276.imageshack.us/my.php?image=p10702906rg.jpg)http://img276.imageshack.us/img276/1268/p10702927ue.th.jpg (http://img276.imageshack.us/my.php?image=p10702927ue.jpg)http://img276.imageshack.us/img276/8301/p10702974da.th.jpg (http://img276.imageshack.us/my.php?image=p10702974da.jpg)http://img80.imageshack.us/img80/2782/p10704913sw.th.jpg (http://img80.imageshack.us/my.php?image=p10704913sw.jpg)

RCD
14th May 2006, 12:48
Va dam noi 3 autocare, veniti la sibiu ? sau harta Romaniei incepe si se termina cu cluj ...

Daca dati 3 autocare pt galeria lui U vopsita in acceleasi cularo cu ale lui BU Poli o sa fie pline asa ca sa vina autocarele.
Cat despre faptul ca nu cunoastem harta Romaniei cat se poate de gresit:rosu:

clOcK
14th May 2006, 12:51
Daca stiti harta romaniei de ce nu veniti la sibiu ? Defapt ce mai imi bat eu capul treaba voastră. Sunteti oameni slabi (fara nici o jignire sau ceva de genul)

RCD
14th May 2006, 13:12
Nu venim la SB pt ca am vazut orasul de multe ori (oras frumos) si pt ca galeria nu are (nu vrea) sa dea bani pt deplasari.

Voi care cunoasteti asa de bine romania ati fost la toate meciurile pe care CSU lea disputat la bucuresti si ploiesti???????????

RCD
14th May 2006, 13:13
Sau va place mai mult sa vizitati transilvania respectiv clujul?????

Oancea
14th May 2006, 13:23
@RCD Nu la toate, dar la marea lor majoritate am participat... Da' de ce intrebi? :)

RCD
14th May 2006, 13:34
curios cat de afectionati (fanatici) sunteti fata de CSU

Oancea
14th May 2006, 13:42
Curios? As indrazni sa nu fiu de acord cu tine. Este normal./hello /hello /hello

HAI CSU!!! Lalalallalalalaal, Lalalalalalalala, Lalalalalalalaaaaaaaaaaaaa
HAI CSU!!! Lalalallalalalaal, Lalalalalalalala, Lalalalalalalaaaaaaaaaaaaa

Faptul ca unii nu pot sa inteleaga afectiunea, este numai si numai problema lor. Intotdeauna ne-am sustinut echipa.

Iar daca ai mai lua in calcul ca la Sibiu a luat nastere fenomenul de baschet spectacol din Romania(spectacol total, atat in teren cat si in tribune), ai putea sa intelegi.

RCD
14th May 2006, 14:16
de ce curios?
voi aveti echipa de baschet pe care o susutineti in stilul vostru cea ce e de admirat

dar la noi deplasarile pt a sustine echipa favorita (baschet fotbal handbal voliei....) se impart in mai multe locuri deci nu se fac deplasari la toate meciurile pe care la sustine U sau cum se numesc echipele (mobilteco hertz jolidon......) depinde de sponsor

sunt de aplaudat (respectat) modul in care suporteri sibiului isi incurajeaza echipa dar este mai putin de aplaudat faptul ca va credeti superiori asta deranjeaza mai mult si noi ne lasam atrasi in "jocul" acesta cu ciobani si alte alea

oricum este de aplaudat modul in care joaca csu spectacol dar din pacate nu este de ajuns ca csu sa castige ceva anul acesta dar e interesant de vazut cum se va comporta csu anul viitor in cupele europene daca se va inscrie

bart3nd3r
14th May 2006, 14:23
suporterii sibieni nu se cred superiori...asa suntem ..si nu puteti zice ca voi va lasati antrenati in jocuri din astea pentru ca noi am fost la cluj sa ne sustinem echipa nu sa ne certam cu galeria voastra ...voi ati fost cei care ati reactionat aiurea ...si daca o sa veniti la Sibiu tot echipa o sa o sustinem ...plus ca la Sibiu nu o sa fie o galerie ..o sa fie o sala intreaga care vine la baschet pentru baschet nu ca nu au altceva de facut dupa masa ...

deadlock
14th May 2006, 14:26
Unde era galeria Clujului ieri ? Ziceai ca se joaca la Sibiu , nu in deplasare. Si sa va mai spun ceva. Multi clujeni de pe partea cu galeria noastra bateau din picior si miscau buzele pe ceea ce cantam noi. Si asta zice totul !/hello

paul*
14th May 2006, 14:28
nu ptr cluj venim mei ci ptr. femeile din cluj.Daca voi va epuizati energiile dand mue pe la stadioane tre' sa le multumeasca cineva si pe ele saracele.

RCD
14th May 2006, 14:44
...voi ati fost cei care ati reactionat aiurea...
Daca noi am reactionat inseamna ca voi ne ati provaocat
Nu se poate o actiue fara o reactiune
NU zic ca am reactionat in modul cel mai bun
Dar este imbucurator ca daca sa stricat in sala "csu" si am castiat poate o sa castigam si la sibiu

bart3nd3r
14th May 2006, 14:57
Ce sa zici si tu... Daca ai fost la meci, ai auzit ca in timp ce noi ne incurajam echipa, simpaticii clujeni ne urau numa' bine, in 4 litere... Drept urmare noi am provocat... Ce-i drept, ca atunci cand galeria echipei ce joaca in deplasare se comporta mult mai frumos decat cea a gazdelor, canta mai mult si mai frumos ca ei, este o provocare...

boshcUtza
14th May 2006, 16:09
Ce sa zici si tu... Daca ai fost la meci, ai auzit ca in timp ce noi ne incurajam echipa, simpaticii clujeni ne urau numa' bine, in 4 litere... Drept urmare noi am provocat... Ce-i drept, ca atunci cand galeria echipei ce joaca in deplasare se comporta mult mai frumos decat cea a gazdelor, canta mai mult si mai frumos ca ei, este o provocare...
mah nu uita ca anu trecut in play off la meciurile de la cj galeria voastra a inceput din senin sa strige numele echipei din deal de parca ati avea voi vreo legatura cu cei din gruia si de aia a inceput tot
intr-adevar anu asta nu ati zis nimic de ei dar multi nu au uitat ce a fost atunci insa ati inceput sa stigati faza cu "peste tot jucam ca acasa" si asta a fost luata ca o provocare

Mihaitza_sb
14th May 2006, 17:01
mah nu uita ca anu trecut in play off la meciurile de la cj galeria voastra a inceput din senin sa strige numele echipei din deal de parca ati avea voi vreo legatura cu cei din gruia si de aia a inceput tot
intr-adevar anu asta nu ati zis nimic de ei dar multi nu au uitat ce a fost atunci insa ati inceput sa stigati faza cu "peste tot jucam ca acasa" si asta a fost luata ca o provocare
Da ce sa zici si tu acuma, pai daca si scandarea "Peste tot jucam ca acasa" mai este luata ca provocare ce sa mai zic de voi?:rosu: In primul rand ceea ce strigam era adevarat cel putin in a doua zi cand am fost net peste voi la capitolul galerie si v-am lasat cu gura cascata cand am cantat vreo 7 minute in continu aceeasi melodie in rest numa' bine si va asteptam pe la noi.

King of Hell
14th May 2006, 17:02
cine dracu m-o pus sa intru pe threadu asta sa citesc ce o scris 3 boschetari din sibiu...pfoai ce urla'n voi hormonii. inapoi la fotbal cu mine, lumea voastra e prea mica si ingusta. vorba aia, sunteti prea mici pentru un razboi prea mare.

bart3nd3r
14th May 2006, 17:33
Bafta multa tinere in fotbal! Ca la baschet mici sanse!

paul*
14th May 2006, 17:34
cred ca-i mai bine sa te intorci la fotbal si sa urli cu ghascha de bitangi ai lui hiena

Resonantz
14th May 2006, 17:36
cine dracu m-o pus sa intru pe threadu asta sa citesc ce o scris 3 boschetari din sibiu...pfoai ce urla'n voi hormonii. inapoi la fotbal cu mine, lumea voastra e prea mica si ingusta. vorba aia, sunteti prea mici pentru un razboi prea mare.
Pliscul mic, tu nu ai nici un drept sa faci astfel de afirmatii, cred ca ai gresit locatia.
Referitor la suporterii clujeni, m-a dezamagit faptul ca si-au varsat nervii pe jucatorii sibieni, oare ce vina o fii avand?
In partida a doua, Vulc a facut ceva greseli, fapt ce a permis Clujului sa bata fara probleme. In final cand eram la 6 pct diferenta, dupa ce Safar a reusit sa opreasca un atac al gazdelor, Vulc l-a scos imediat si l-a introdus pe Spanu, jucator din generatia veche care practic nu joaca nimic. Sa nu uitam ca Safar a redus din diferenta prin 3 aruncari de 3 plus o suplimentara. Si introducerea lui Calota a fost o nereusita, lucru observat si de comentatorii TVR Cluj.
Apropo de comentatori, au fost de toata jena.

Cosmin Salajan
14th May 2006, 17:49
sa mor io ce penibili sunt unii, m-am scarbit de ce am citit aici, asta e ultimul post pe treadul de baschet! salutare! "ultrasilor"

deadlock
14th May 2006, 18:01
cine dracu m-o pus sa intru pe threadu asta sa citesc ce o scris 3 boschetari din sibiu...pfoai ce urla'n voi hormonii. inapoi la fotbal cu mine, lumea voastra e prea mica si ingusta. vorba aia, sunteti prea mici pentru un razboi prea mare.

cred ca tu esti unul din aia 20 care erau ieri in "galerie" daca se poate numi asa. personaje cu un grad atat de ridicat de cultura ca tine fac Clujul de rusine. stai la fotbal si nu mai vb de baschet.

Si nici la fotbal nu aveti sanse, tot in mediocritate va zbateti. dar aici e vb despre baschet.

Si cum ziceam si ieri, "Noi nu ne prindem mintea cu taranii"

King of Hell
14th May 2006, 18:04
Sibienilor, noi galerie de fotbal, voi de baschet. Fiecare cu ale lui. Eu nici nu am fost la meci, ca nu am rabdare sa ma uit la baschet. Da totusi, manusa voi ati aruncat-o sezonu trecut...acum sincer si cu respect ma retrag, ca discutia ma depaseste, si nu-mi place sa ma bag ca musca in curu' calului. Poate oi veni intr-o deplasare la Sibiu, asta daca se gandeste careva de la voi sa cumpere loc pentru la anul in divizia B. (la fotbal). Ciaules bulan

bart3nd3r
14th May 2006, 19:14
Bafta cu echipa voastra de fotbal in B. Noi sa avem bafta in baschet cu Asesoftu in finala desi o sa ne fie foarte greu daca nu chiar imposibil! :)

clOcK
14th May 2006, 19:15
King, stai linistit ca nu o sa cumpere nimeni loc in B, pentru ca la noi nu este prea mult interes pentru fotbal, macar o sa mareasca bugetul la baschet ce este foarte bine, o sa fie jucatori noi, o sa plece cativa, dar noi ... la fel ramanem ... sper ca viitor terminati si voi cu gloria asta a voastra de "scandalagii" si veti face ca noi (nu ma dau mare), adica sa va sustineti echipa si ATAT. Si daca a fost cineva de aici la meci in galeria la cluj ... cum va-ti gandit sa dati in jucatori ? daca veneati inspre noi era alta treaba ... dar in jucatori ?

Pentru cativa din sibiu: Din cate stiu eu nu este vorba ca nu au mai venit cei de la U la galerie, eu stiu, din ce am vb cu directorii salii sambata dimineatza ca nu i-a lasat in sala, iar cel ce a sarit la scandal Erji sau cum ii spuneti nu mai ar voie in sala.

P.S: Va asteptam la sibiu pentru a ne sustine echipele favorite.

eddy_jozsa
14th May 2006, 20:13
S-a încheiat prima „dublă” de meciuri, jucate la poalele Feleacului. Au fost două zile cu o atmosferă de zile mari, dar şi două zile presărate cu incidente, provocate mai ales de galeria echipei de fotbal de divizia B „U” Cluj, cunoscută ca fiind una din cele mai agresive galerii din ţară. Cele petrecute nu au făcut deloc cinste oraşului Cluj-Napoca, însă fără intervenţia jandarmilor totul s-ar fi putut termina şi mai rău. Vă prezentăm aici un jurnal al celor petrecute în afara terenului de baschet

Gasiti articolul intreg aici: http://www.numaibaschet.ro/articole/articol42

Aici e adevarul gol-golutz, in tribune s-a vazut cine cum e, cine e taran, cine nu-i, cine are bun simt, cine n-are, cine e doar cioban si nici macar hooligan... am vazut destule, o sa vedem si la sibiu (bine, clujeni probabil nu, dar asta e :P)

In teren (ceea ce poate e mai important), e o paine de mancat, si nu bag mana in foc pentru nicio echipa, vor fi 2 meciuri f stranse

King of Hell
14th May 2006, 20:23
Bafta cu echipa voastra de fotbal in B. Noi sa avem bafta in baschet cu Asesoftu in finala desi o sa ne fie foarte greu daca nu chiar imposibil! :)

eu din postura mea de ne-amator de baschet, totusi pot spune ca Burlacu ala ii un nebun. :D Si Helcioiu sau cum il cheama.

bart3nd3r
14th May 2006, 21:27
Sunt de acord cu tine 100% in legatura cu Burlacu!

BAK
14th May 2006, 21:48
Gasiti articolul intreg aici: http://www.numaibaschet.ro/articole/articol42

Aici e adevarul gol-golutz, in tribune s-a vazut cine cum e, cine e taran, cine nu-i, cine are bun simt, cine n-are, cine e doar cioban si nici macar hooligan... am vazut destule, o sa vedem si la sibiu (bine, clujeni probabil nu, dar asta e :P)

In teren (ceea ce poate e mai important), e o paine de mancat, si nu bag mana in foc pentru nicio echipa, vor fi 2 meciuri f stranse

sincer, cred ca lucrurile s-au intamplat asa cu le-ai descris!...
insa se vede ca si ediye josu a picat in penibil la fel ca si comentatorii de la tvr..... atmosfera ca si in grecia? PENIBIL..... tu nu esti cu nimic mai bun decat banu si celalalt comentator..... articolul este foarte tendentios...... nu ai decat sa sari cat vrei.....esti un ziarist de nota zero. :yeah: daca asta iti este meseria, iti prevad un viitor "stralucit"...

Pepsi-Cola
14th May 2006, 22:06
3-1

eddy_jozsa
14th May 2006, 22:28
sincer, cred ca lucrurile s-au intamplat asa cu le-ai descris!...
insa se vede ca si ediye josu a picat in penibil la fel ca si comentatorii de la tvr..... atmosfera ca si in grecia? PENIBIL..... tu nu esti cu nimic mai bun decat banu si celalalt comentator..... articolul este foarte tendentios...... nu ai decat sa sari cat vrei.....esti un ziarist de nota zero. :yeah: daca asta iti este meseria, iti prevad un viitor "stralucit"...

n-am zis ca daca dai click pe linkul ala gasesti un articol de ziar perfect 100%, echidistant si obiectiv. Daca vroiai sa-l citesti, l-ai citit (se pare ca asta ai si facut), daca nu, tot acolo e pentru mine. Bine insa ca crezi ca toate relatate s-au intamplat cum am scris, asta era si intentia, sa relatez fazele alea, pt ca cei din fata televizoarelor (si nu numai) poate nu stiau toate detaliile.

In rest nu ma intereseaza parerea ta de texano-clujean, dar poate data viitoare pui si tu literele alea intr-o ordine acceptabila. Daca eram clujean acum ma ridicai in slavi...

2pol
14th May 2006, 22:28
Sa fim seriosi Bak ..nici macar nu ai fost la meci si te crezi in masura sa comentezi ...daca ai fi vazut meciul chiar ti-ai fi dat seama ca a fost asa cum zice edy... nici macar asta nu au putut accepta clujenii ,ca au primit o adevarata lectie de la galeria sibiana ..

BAK
14th May 2006, 23:00
@eddie josa- "aici e adevarul gol golutz". tu ai scris asta nu eu....adevarul gol golutz e ca atmosfera a fost ca in grecia, sibiul e cea mai fair play galerie....(cand aruncati cu paine in teren cum era?). si nu uita ca si voi ati provocat insa se pare ca asta ai uitat sa mentionezi in articol
@2 pol....am fost la toate meciurile cluj-sibiu in afara de cele din acest sezo. poate o sa prind meciul 5 ....si anii trecuti a fost acelasi lucru, mai putin cu incidentele regretabile....

2pol
14th May 2006, 23:07
N-o sa ai ocazia sa vezi meciul 5 ca nu o sa fie cazul ..avem 2 meciuri acsa si public de baschet ...si nici nu stiu de ce continui sa zici ca noi am provocat ...noi ne-am sustinut echipa ... clujul stia sa injure ...atata ...ca nu ne-am coborat la acelasi nivel e o alta problema ..iar daca te referi la faza cu CFR asta nu era o provocare ..era un adevar pe care fiecare il accepta cum poate

bart3nd3r
14th May 2006, 23:09
In articol se vorbeste de meciurile de acuma! Nu ne legam de trecut!Noi nu am provocat clujenii la aceste meciuri! A fost o atmosfera superba in tribune la cluj si asta datorita noua sibienilor! Asta cred ca o poate spune oricine a fost la meci si vorbeste obiectiv!

SilverZeus
14th May 2006, 23:40
...tot va furam noi un meci la Sibiu, stati linistiti :)

alexi_s
14th May 2006, 23:54
fainilor ,mirobolantilor cautati prin casa harta Romaniei poate gasiti Sibiul sau ...defapt nu stiti iesirea din cluj spre sibiu ...sa nu o luati dreaq prin moldova ca va rataciti aiurea ...
voi vorbiti de samantari si tarani si la meciul cu corvinul mi-am fracturat creierul cand v-am vazut toti cu aceeasi freza cu chica si creasta care la noi nu se mai poarta de cand istoria ... saracilor dar ce faceati cu plasele de seminte si vai Doamne ca le mancati cu tot cu coaja ...sa nu faceti mizerie ?
Nu s-a legat nimeni de palmaresul echipei U care este unul de invidiat si imi pare rau sincer ca se zbate de ceva timp prin B si o spun tare ca nu acolo ar trebui sa fie ...dar si prin strigari si prin tot cam copiati Italia asa frumos de tot ...ragazzi si dinalea de ti se intoarce stomacul .
Incercati sa nu mai copiati pe nimeni luati-va inima in dinti si imitati-va pe voi ... fiti originali macar 5 % sau mai sunte-ti fani si juventus milan jolidon mobitelco dinamo s.a.m.d. (ce nu -i suport pe astia cu curcubeul pe ei ) ....si daca e sa o luam asa alb negru nu sunt culori dar deja o dam in arta si altele ...
Hai noroc !

Danila
15th May 2006, 01:12
imi cer scuze k intervin...nu e forum de fotbal...rog galeriile sa se abtina de la incurajari si scandari fix pe forum

BAK
15th May 2006, 01:25
voi vorbiti de samantari si tarani si la meciul cu corvinul mi-am fracturat creierul cand v-am vazut toti cu aceeasi freza cu chica si creasta care la noi nu se mai poarta de cand istoria ... saracilor dar ce faceati cu plasele de seminte si vai Doamne ca le mancati cu tot cu coaja ...sa nu faceti mizerie ?
Hai noroc !

te pomeni ca voi in sibiu sunteti niste trend setteri pentru toata tara..... ma indoiesc ca in galerie la fotbal sunt fashion victims ca si in cea a sibiului...... sunt curios daca ai putea intra tu intr-un club decent de prin cluj daca esti imbracat de meci...

on topic....sunt convins ca vor fi 5 meciuri....tot castigam noi un meci la voi acasa...istoria de anul trecut se va repeta..... SINCER sper ca sa nu existe violentze la meciul nr 5. de la cluj, spre deosebire de primele 2 meciuri....

alexi_s
15th May 2006, 08:59
:))))))) mai bine ne mai astepti odata acolo decat sa iti treaca prin cap sa vi la sibiu ...ce violenta ma ? pisamas ...cu scrumiera ? hai sa ne batem cu scrumiere vrei de la 30 de metri distanta ...tare fair a fost .
Bate-ti la noi un meci .... visati in continuare ! euzic ca joi dimineata sa va urcati in autocare ca miercuri o luati sigur ca nu va cred chiar asa sa veniti 2 zile sa stati prin sibiu ... ciao ragazzzo :)))

raul81
15th May 2006, 09:51
Imi vine sa ma dau cu capu de toti pereti :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:fiindca nu am mers in galerie, mai ales sambata. Fratilor sibieni, sa stiti ca suporterii clujeni au primit nu o palma, ci efectiv un croseu in plina figura, mai ales in meciul de sambata, din partea galeriei noastre. Eu am facut pozele de pe site si am stat in tribuna opusa galeriei noastre, si va pot spune ca URLA frustrarea in clujenii de toate varstele. :jerk: :evil:

Dupa mintea lor, noi suporterii sibieni, suntem PLATITI ca sa cantam, ni se pun la dispozitie autocare GRATIS, clubul ne cumpara tobe, sirene, tricouri,etc. intr-un cuvant suntem cu TOTII angajatii clubului, asta ne e meseria. Efectiv PENIBIL sau mai bine zis JENIBIL (jenant si penibil). Atata ii duce capul.
Dupa 5 ani de facultate in cluj, timp in care am fost la majoritatea meciurilor de baschet,( la fotbal mai putin , fiindca astia de la U au pus bilete si cand jucau in Div.C ) am ajuns sa cunosc f.f.f. bine suporterii clujeni. In general, la baschet oamenii sunt linistiti, cei drept cunoscatori ai baschetului, dar in afara de Hiena+ 4 sau 5 oameni, NIMENI nu face galerie. Asta bineinteles daca nu sunt chemati cei din galeria echipei de fotbal. Asa ca efectiv nu merita sa mai intrati in polemica cu ei.
Adevarul DOARE, si asta se vede de la o posta. Banerul afisat sambata, in lipsa celor de la fotbal, < Daca la Fotbal, nu avem satisfactii .... ne-a ramas Baschetul !>, spune totul despre cei care, acum, vor sa ne scoata noua ochii, :ciocan: ca in afara de baschet Sibiul e mort, d.p.d.v. sportiv. Vorba aceia : rade ciob de oala sparta.

Asa ca, in incheiere, ii invit pe clujeni sa faca o scurta deplasare intr-un oras, in care baschetul a devenit un fenomen, nu doar la nivel de GARGARA prin mass-media (cum e la altii), ci in adevaratul sens al cuvantului.

P.S. Ce fel de oameni sunt aceia, pt care MAMA, care le-a dat viata, e pusa in plan secund, de o echipa? :rosu:

vasi
15th May 2006, 10:25
Stau, citesc si ma minunez de cata ura poate exista intre unii...
Oameni buni, cu totii ne consideram a fi iubitori ai baschetului si fani ai uneia sau alteia dintre echipe. Aici trebuie sa si ramanem. Nu sa ne transformam in dusmani pentru ca unii sunt din Cluj, iar altii din Sibiu
Ce s-a intamplat vineri e regretabil, dar din pacate nu e 100% vina clujenilor... Daca ARgrett se abtinea si nu arata doua degete spre tribune, totul ramanea la stadiul de frustrari... violentele nu mai exiastau
Pacat, oricum

MT
15th May 2006, 10:30
Mah, scandalagiilor. :)

1. "Mucosii in galben" a fost o licenta poetica pe care o regret, imi cer scuze, e OK ?
2. Galeria Sibiului (uite, nu mai folosesc expresia de la 1) ) s-a comportat OK, cel putin in meciul 2 a cantat ultimele 2 sferturi continuu (cred).
3. Referitor la meciuri: daca strategia aruncarilor de 3 in prima partida a fost pusa la punct de M.V atunci trebuie sa recunosc ca e un antrenor de calitate.Sincer. Apararea clujana a fost setata pe ideea patrunderilor individuale ale sibienilor si cand colo a plouat cu treite (cu un procentaj incredibil de reusita). In meciul doi s-a reconfigurat ideea de joc si practic in afara de seria spectaculoasa a lui Tom Cruise...ehmmm...Safar ... dar cand diferenta era deja aproape insurmontabila, cred ca au mai fost doat 3 incercari reusite.
4. Meciurile de la Sibiu vor fi pe muchie de cutit, orice e posibil.
5. Fara o pregatire psihica corespunzatoare clujenii vor avea din nou o viata grea pe final (e deja plictisitor sa enumeram meciurile in care U a condus pentru a se rahati spre sfarsit: toate cel 4 meciuri cu Sibiul de anul asta, cu Dinamo si Asesoft in Cupa, etc, etc, etc).

PS Ma mir ca sibienii nu au remarcat jocul exact al lui "Goofy" ;) Argrett, vreau sa va spun ca la recuperari ofensive nu cred ca a avut un concurent serios in ai nostri... Plus o exactitate de invidiat la libere. Pacat ca-l pierdeti (din zvonuri) , daca isi imbunatateste defensiva cred ca pozitia de best center din campionat a lui Zoki ar fi fost serios amenintata. In rest de la Sibiu respecte pentru Tordai - cu un joc extrem de precis si eficient, partial pentru Mocani (in prima partida excelenti), foarte bun (dar parca inconstant) Brice.
Despre Clavon ce sa spun ... cu el castigati, cu el pierdeti, cand trage toata echipa dupa el cand franeaza inadmisibil jocul :).
Despre ai nostri, in afara de LeVar - stralucitor- toti au fost inconstanti. Cu toate astea se putea merge fara emotii,cu un 2-0 linistitor la Sibiu. Asa insa, lacrimi, sudoare si sange trebuie sa curga pentru victorie. :D

raul81
15th May 2006, 11:31
Vad ca puteti, sa lasati pe cat posibil frustrarea si sa judecati, cat de cat, obiectiv ceea ce s-a intamplat in weekend la cj !

Trebuie totusi sa mai mentionez un lucru, destul de penibil (parerea mea), care a avut loc sambata:
Galeria Sibiului a fost asteptata la intrarea in sala, pt a contabiliza nr. fanilor sibieni de nimeni altul decat : Mirceaaaaaaa Cristescuuuuuuu - presedintele clubului (daca nu ma insel, fiindca mie mi se pare ca, el are un cumul de functii: pe alocuri antrenor, purtator de cuv, jandarm, <controlor de bilete>,etc) ! Frumos gest, ce sa spun ! Banuiesc ca, scopul principalul era confiscarea SIRENELOR, pe care le-au avut sibienii, in meciul de vineri ! Inca odata <sincerele> mele felicitari dl. Cristescu ! Tineti-o tot asa, ca va sta bine !

MT
15th May 2006, 11:46
Prietene, din cate stiu eu Mircea Cristescu a fost cel care a depus toate eforturile pentru calmarea spiritelor si evitarea incidentelor similare cu cele de vineri. Asa ca nu-l mai demonizati atat, bitte. Va faceti singuri rau incingand atmosfera gratuit, oricum toata lumea se asteapta la norul de scuipati traditionali pe sacoul lui MC (si curatatoria chimica costa scump ;) ) nu are sens ca incidentele sa contina si monede sau sandwichuri in plus; nu de alta dar dupa ce o parte din turbulentii de la Cluj au reusit sa se faca de ras cu scandalul de la sfarsitul meciului 1 mai lipseste doar ca aceleasi chestii sa se intample si la Sibiu pentru ca "altii" ;) sa arate satisfacuti spre asa-zisa civilizatie si calm ardelenesc ... care nu prea s-au vazut vineri.

Un pic offtopic, un articol zic eu impartial aici (http://www.bza.ro/fullnews.php?ID=9277).

raul81
15th May 2006, 11:59
Stai linistit, ca la Sibiu, in afara de Mister Mitea (domnul de la OPC), care se agita ca un sifon pe parchetul salii, desi locul lui este in tribuna, nu cred ca o sa fie probleme !
Spre deosebire de altii, noi suntem capabili sa invatam din greseli, ai sa vezi ! Asta bineinteles, daca reusiti sa ajungeti la meciuri, fiindca de la TV nu prea ai cum sa simti atmosfera din sala noastra !
Trebuie totusi sa nu un apara un element perturbator, in rolul principal, adica brigada de arbitrii !
Dar si asa, sunt sigur ca nu o sa mai vezi pe parchetul salii Transilvania, altceva decat un spectacol baschetbalistic, care nu poate avea loc decat cu participarea TRIBUNELOR GALBENE ! /hello /hello

ovi sibiu
15th May 2006, 12:11
@MT, prietene, esti incredibil! De fiecare data uiti ce ai scris in mesajele anterioare! Spui ca acum noi "incingem atmosfera gratuit" enumerand functiile domnului Cristescu (jandarm, controlor de bilete, manager, chiar si antrenor secund etc), dar dumneavoastra ce ati facut de cateva luni incoace cu Mircea Vulc? Atunci nu s-a incins atmosfera gratuit? Sau sunteti singurul avizat pentru ironii pe acest forum?
Si eu am auzit ca a indemnat la fair-play, dar..... in fine, nu mai comentez ce s-a intamplat.

MT
15th May 2006, 12:56
Nu asta era problema. Era vorba ca MC chiar a linistit spiritele si nu le-a incins. Si ca i se datoreaza -in mare parte- faptul ca lucrurile nu au degenerat mai rau. Nu ma deranjeaza de loc ca i se enumera functiile :D intr-adevar face o gramada de lucruri pentru club, inclusiv pune mana impreuna cu nea gigi mani****ntii la aranjatul bannerelor cu sponsorii (zgarciti) ai echipei pe marginea terenului inainte de partide..Cat despre Vulc, ce vrei sa spui? I s-a intamplat ceva la Cluj? A luat flegme, sandwichuri sau monede in cap ? Daca a fost asa imi pare sincer rau si in mod clar este regretabil.

Tot sincer, mi se rupe de ceea ce se va intampla (sau nu) la Sibiu in afara partidelor de pe teren, poate voi sunteti incantati sa jucati (ipotetica) finala cu Asesoftul cu sala suspendata. Eu nu as fi asa vesel in locul vostru. Vorba lui Orwell din 1984, they're watching us.

MT
15th May 2006, 13:07
Dar si asa, sunt sigur ca nu o sa mai vezi pe parchetul salii Transilvania, altceva decat un spectacol baschetbalistic, care nu poate avea loc decat cu participarea TRIBUNELOR GALBENE ! /hello /hello

Ma gandeam ca spectacolul are nevoie si de ceva jucatori pe parchetu' ala. :)

Despre arbitri, sa te auda AlDeSus si sa fie impartiali.

ovi sibiu
15th May 2006, 13:23
@MT, nu sar in apararea nimanui, dar vad ca nu intelegi! Spectacolul baschetbalistic se refera la "artistii" (dupa cum i-ai numit si tu) de pe parchet! De ce poate avea loc numai cu participarea tribunelor galbene? Pentru ca la un moment dat li s-ar rupe si jucatorilor (asa cum ti se rupe si tie) sa mai faca spectacol in fata unei sali goale sau adormite!

raul81
15th May 2006, 13:40
Dar si asa, sunt sigur ca nu o sa mai vezi pe parchetul salii Transilvania, altceva decat un spectacol baschetbalistic, care nu poate avea loc decat cu participarea TRIBUNELOR GALBENE ! /hello /hello


Ma gandeam ca spectacolul are nevoie si de ceva jucatori pe parchetu' ala. :)

Despre arbitri, sa te auda AlDeSus si sa fie impartiali.

@ MT :
Come on ! Vad ca faci pe Buffonul !
Ok, atunci daca asta e rolul tau pe forum, te inteleg !

Spectacol fac si echipele din NBA la antrenamente, dar cel care conteaza are loc in fata TRIBUNELOR (care sunt de obicei pline ochi)!

Ce nu ai inteles din termenul spectacol baschetbalistic ? Sau poate tu postezi doar asa ca sa te afli in treaba! :rosu:

King of Hell
15th May 2006, 13:46
fainilor ,mirobolantilor cautati prin casa harta Romaniei poate gasiti Sibiul sau ...defapt nu stiti iesirea din cluj spre sibiu ...sa nu o luati dreaq prin moldova ca va rataciti aiurea ...
voi vorbiti de samantari si tarani si la meciul cu corvinul mi-am fracturat creierul cand v-am vazut toti cu aceeasi freza cu chica si creasta care la noi nu se mai poarta de cand istoria ... saracilor dar ce faceati cu plasele de seminte si vai Doamne ca le mancati cu tot cu coaja ...sa nu faceti mizerie ?
Nu s-a legat nimeni de palmaresul echipei U care este unul de invidiat si imi pare rau sincer ca se zbate de ceva timp prin B si o spun tare ca nu acolo ar trebui sa fie ...dar si prin strigari si prin tot cam copiati Italia asa frumos de tot ...ragazzi si dinalea de ti se intoarce stomacul .
Incercati sa nu mai copiati pe nimeni luati-va inima in dinti si imitati-va pe voi ... fiti originali macar 5 % sau mai sunte-ti fani si juventus milan jolidon mobitelco dinamo s.a.m.d. (ce nu -i suport pe astia cu curcubeul pe ei ) ....si daca e sa o luam asa alb negru nu sunt culori dar deja o dam in arta si altele ...
Hai noroc !

ma nu mai ai loc in catunu' tau? poate ar trebui sa te muti la oras. iti recomand Mediasul, ca e aproape si macar acolo au curent electric si canalizare.

MT
15th May 2006, 14:04
@raul81 Cool down, meshtere, spectatorii nu sunt totul. Baschet spectaculos se poate juca si cu o sala goala (sau suspendata :D), daca pe teren sunt profesionisti. Dinamo mai apuca din cand in cand sa castige frumos in sala goala de liceu la care-i zice teren propriu. Invers, Sibiul pierde spectaculos meciuri in fata "vulcanului galben" sau cum ii ziceti voi.

In schimb (trust me) nu exista spectacol baschetbalistic (dar deloooc :D ) in lipsa jucatorilor de pe teren, indiferent cate steguletze, bannere si cantece sunt in tribuna.

Iar referitor la apelativele matale nepoliticoase, ca tot mi-a ghicit Ovi_Sibiu ticul verbal, stii deja ce iti raspund, nu ? Ma distrez (sincer) sa vad ce usor isi pierd cumpatul majoritatea internet-fanilor sibieni care una-doua trec la atacuri la persoana.

PS Offtopic, am o nelamurire, nu am inteles scandarea de vineri ("Niciodata la oi!") a galeriei voastre ca riposta la bannerul (intr-adevar jignitor si nepotrivit) cu sala de sport si pasunea afisat de galeria alora cu fotbalul. Ce semnificatie avea, totusi ?

raul81
15th May 2006, 14:21
In schimb (trust me) nu exista spectacol baschetbalistic (dar deloooc :D ) in lipsa jucatorilor de pe teren, indiferent cate steguletze, bannere si cantece sunt in tribuna.

Da-mi voie sa :happy :happy :happy :yeah: :yeah:
Ok MT, you rule ! You are red caps suporter number 1 , numero UNO !

Daca ceea ce facem noi in tribuna se cheama: spectacol baschetbalistic, atunci chiar ca suntem cei mai buni (din intregul univers chiar)!

Si totusi dupa umila mea parere, ceea ce se face in tribune se cheama COREGRAFIE ! Vai de capu si de sepcile voastre, va tineti mari si tari ca aveti o mie si una de univeristati, si nu sunteti in stare sa intelegeti lucrul asta !

Ia intreabai tu pe baietii de la fotbal , ceea ce fac ei in tribune se cheama : spectacol fotbalistic ?!! :happy :happy :yeah: :yeah:

deadlock
15th May 2006, 14:28
PS Offtopic, am o nelamurire, nu am inteles scandarea de vineri ("Niciodata la oi!") a galeriei voastre ca riposta la bannerul (intr-adevar jignitor si nepotrivit) cu sala de sport si pasunea afisat de galeria alora cu fotbalul. Ce semnificatie avea, totusi ?

pai se pare ca nu ai vrut sa o intelegi pt ca stiti ca nu o sa ajungeti niciodata acolo. Dar lasa daca tu zici ca asa ai auzit e bine. Ceilalti au auzit ce trebuia si s-a vazut treaba asta./hello

woody
15th May 2006, 14:35
Vad totusi ca "partile" revin la sentimente mai asezate :). Vreau sa fac o precizare: nu exista nici o dusmanie intre suporterii sibieni si clujeni. Chiar daca la nivel declarativ partile se antipatizeaza reciproc cand e sa discutam aici (uneori) sau chiar face to face nu cred ca avem nimic de impartit. Sibienii au ceva cu o parte a suporterilor clujeni: cei care ne injura, care ne adreseaza cuvinte jignitoare, samd.

Vad ca cosminU s-a suparat, pacat, era unul din suporterii simpatici ai clujului.

Unii clujeni au scris ca ii deranjeaza atitudinea noastra de superioritate. Din punctul nostru de vedere nu este o atitudine de superioritate, este pur si simplu o enumerare a realitatii. Cine poate sa conteste ca la meciurile sibiului este cea mai frumoasa atmosfera, ca suporterii sunt cei mai organizati din tara, ca avem cel mai mare steag vazut intr-o sala in romania, si multe altele (pot sa detaliez daca vreti :) )? Inteleg totusi ca apare frustrarea pentru ca poate unii dintre voi si-ar dori sa fie asemenea suporteri si la cluj. Sincer, mi-as dori sa existe asemenea suporteri si in alte localitati si sa existe un duel adevarat (sportiv bineinteles) intre galerii in timpul meciului, asa cum se intampla la meciurile de fotbal dintre echipe cu public numeros. Si atunci suporterii sa se intreaca in a avea coregrafii si manifestari cat mai originale si spectaculoase, lipsite de injuraturi si amenintari. Poate e o chestie prea idealista, poate o sa spuneti ca asemenea lucruri se intampla si prin alte parti (inclusiv in strainatate). Nu ma intereseaza ca se intampla si prin alte parti, stiu cum as vrea sa fie un duel corect intre galerii si echipe.

Nu uitati de o vorba (care nu e goala):

FAIR PLAY, PLEASE!

carpi
15th May 2006, 14:52
MESAJ LUI ERJI:
draga erji, asa cum bine stii, copii rai iau na-na la funduletz atunci cand sunt rai! noi speram ca ****nele jandarmilor ti-au explicat cat de cat!
daca ai sange in tine(desi cred ca ai sirop de coacaze) vino la sibiu. ai cuvantul meu ca nimeni nu-ti va face nimic! vei primi in schimb o lectzie de ce inseamna o galerie si ce inseamna iubirea de echipa!
te asteptam la sibiu desi stim ca nu vei veni fiindca esti prea mic, prea josnic, prea las si prea...... mai au rost cuvintele?
si pentru clujenii care ne-au facut tzarani, pasunisti si alte alea, alea: cred ca baschetul este o enigma pentru voi!

MT
15th May 2006, 14:53
@woody: as pune pariu ca esti alta generatie (older, ca mine) decat precedentii "scriitori" sibieni, dar sunt (aproape) convins ca as castiga; oricum, salutari maturitatii in gandire ;)

Referitor la asa-zisa frustrare a spectatorilor clujeni in fata galeriei voastre , te rog sa intelegi ca unii din cei care mergem la sala suntem spectatori in primul rand, si in al doilea rand suporteri. Ce inseamna asta (vorbesc in nume strict personal):
- imi place sa cred ca apreciez spectacolul, indiferent de cine il face (chiar daca e un jucator sibian)
- ma lasa complet rece chestiile legate de coregrafii, scandari, etc. Nu stiu cum draq se face ca in timpul partidei sunt ocupat sa incerc sa descifrez schemele de joc si ideile tactice, sa ma bucur de realizarile estetice, etc, asa ca imi lipseste timpul necesar pentru a sta cu ochii/urechile ciulite la galerii.
- normal ca simpatizez cu echipa mea, ma bucura victoriile si ma intristeaza infrangerile ei, dar nu consider ca asta ar trebui sa-mi influenteze intr-un fel viata, exista mult mai multe lucruri cu adevarat importante de facut pe pamantul asta ca sa-ti permiti luxul de a dedica atat de mult suflet/energie unei activitati de entertainment, pana la urma.
- Detasarea aceasta (relativa) ma face cateodata sa fiu perceput ca "ironic" de catre cei orbiti de pasiune. Adevarul este ca e nu e chiar neplacut sa te uiti cum musca imediat capetele infierbantate din momelile aruncate, imi recunosc acest mic pacat. :D

Parerea mea.

dolby
15th May 2006, 15:26
Nu se poate face un thread separat Play-off semi 1:"The War'' :D , unde sa continue toata cearta asta? Ar fi interesant ca aici sa se mai discute si despre baschet, nu numai despre scandaluri, si despre care galerie e cea mai galerie, si care sunt mai iluminati sau mai ciobani. In ritmul asta n-o sa se opreasca sfada pana in play-offul viitor.

ovi sibiu
15th May 2006, 15:31
- Detasarea aceasta (relativa) ma face cateodata sa fiu perceput ca "ironic" de catre cei orbiti de pasiune. Adevarul este ca e nu e chiar neplacut sa te uiti cum musca imediat capetele infierbantate din momelile aruncate, imi recunosc acest mic pacat. :D

Pun pariu ca ti-a placut filmul "The Truman show".Nasol ca faci experimente cu noi, sa stii ca iti trebuie consimtamantul participantilor, daca nu, incalci reguli de conduita morala etc.
Eu, un muritor de rand, spun PAS si nu ma mai bag in discutii cu tine.
Numai bine.

MT
15th May 2006, 15:36
Aici nu se cearta nimeni. Cel mult ne insultam in mod politicos. :D

@Ovi_sibiu Da' tu chiar le pui la suflet. Relax, enjoy the life, be happy. Ce draq sunteti (majoritatea) sibienilor atat de stresati, zici ca viitorul vostru biologic/profesional/erotic depinde de un rahat de aprobare (venita de la niste necunoscuti de pe nu'sh'ce forum pana la urma) a faptului ca aveti cea mai mare, cea mai tare, etc. Si mai ales neaparat sa reiasa ceva legat de superioritatea fata de Cluj. Pe cuvant ca nu inteleg marota asta a voastra cu noi. Calmati-va fratilor ca dati in apoplexie.
Uite , declar din nou ca aveti o galerie excelenta (cea mai tare din tara) si o echipa spectaculoasa (cea mai spectaculoasa). Multumit? Sunt clujan, ma si semnez daca vrei, trece-o pe borderou la pagina "Clujeni care recunosc ca..." si relaxeaza-te.

raul81
15th May 2006, 15:44
@woody: as pune pariu ca esti alta generatie (older, ca mine) decat precedentii "scriitori" sibieni, dar sunt (aproape) convins ca as castiga; oricum, salutari maturitatii in gandire ;)

Referitor la asa-zisa frustrare a spectatorilor clujeni in fata galeriei voastre , te rog sa intelegi ca unii din cei care mergem la sala suntem spectatori in primul rand, si in al doilea rand suporteri. Ce inseamna asta (vorbesc in nume strict personal):
- imi place sa cred ca apreciez spectacolul, indiferent de cine il face (chiar daca e un jucator sibian)
- ma lasa complet rece chestiile legate de coregrafii, scandari, etc. Nu stiu cum draq se face ca in timpul partidei sunt ocupat sa incerc sa descifrez schemele de joc si ideile tactice, sa ma bucur de realizarile estetice, etc, asa ca imi lipseste timpul necesar pentru a sta cu ochii/urechile ciulite la galerii.
- normal ca simpatizez cu echipa mea, ma bucura victoriile si ma intristeaza infrangerile ei, dar nu consider ca asta ar trebui sa-mi influenteze intr-un fel viata, exista mult mai multe lucruri cu adevarat importante de facut pe pamantul asta ca sa-ti permiti luxul de a dedica atat de mult suflet/energie unei activitati de entertainment, pana la urma.
- Detasarea aceasta (relativa) ma face cateodata sa fiu perceput ca "ironic" de catre cei orbiti de pasiune. Adevarul este ca e nu e chiar neplacut sa te uiti cum musca imediat capetele infierbantate din momelile aruncate, imi recunosc acest mic pacat. :D

Parerea mea.

Total off-topic :)

Hai sictir, sictir, sictir ! :evil:
Săracu nenea MT !
Ce să-i faci dacă îi sărac cu duhu şi încearcă să se scoată !! :happy

Dumars
15th May 2006, 15:52
@woody: as pune pariu ca esti alta generatie (older, ca mine) decat precedentii "scriitori" sibieni, dar sunt (aproape) convins ca as castiga; oricum, salutari maturitatii in gandire ;)

Referitor la asa-zisa frustrare a spectatorilor clujeni in fata galeriei voastre , te rog sa intelegi ca unii din cei care mergem la sala suntem spectatori in primul rand, si in al doilea rand suporteri. Ce inseamna asta (vorbesc in nume strict personal):
- imi place sa cred ca apreciez spectacolul, indiferent de cine il face (chiar daca e un jucator sibian)
- ma lasa complet rece chestiile legate de coregrafii, scandari, etc. Nu stiu cum draq se face ca in timpul partidei sunt ocupat sa incerc sa descifrez schemele de joc si ideile tactice, sa ma bucur de realizarile estetice, etc, asa ca imi lipseste timpul necesar pentru a sta cu ochii/urechile ciulite la galerii.
- normal ca simpatizez cu echipa mea, ma bucura victoriile si ma intristeaza infrangerile ei, dar nu consider ca asta ar trebui sa-mi influenteze intr-un fel viata, exista mult mai multe lucruri cu adevarat importante de facut pe pamantul asta ca sa-ti permiti luxul de a dedica atat de mult suflet/energie unei activitati de entertainment, pana la urma.
- Detasarea aceasta (relativa) ma face cateodata sa fiu perceput ca "ironic" de catre cei orbiti de pasiune. Adevarul este ca e nu e chiar neplacut sa te uiti cum musca imediat capetele infierbantate din momelile aruncate, imi recunosc acest mic pacat. :D

Parerea mea.


Felicitari MT !
Buna sinteza si in mare masura de acord.
E bine totusi ca s-au aprins asa spiritele dintr-un anumit punct de vedere. Observ ca apar foarte multi utilizatori noi.
Sunteti bine-veniti ! Si sa va pastrati interesul pentru baschet si dupa incheierea finalei (mica sau mare, cum o fi).
Referitor la rezultatul acestei serii, daca Sibiul va castiga ambele meciuri, va spun de pe acum felicitari . Inseamna ca sunteti mai buni si meritati sa mergeti in finala. Parca asa se tot spune, cel mai bun sa invinga.

ovi sibiu
15th May 2006, 16:04
@Ovi_sibiu Da' tu chiar le pui la suflet. Relax, enjoy the life, be happy. Ce draq sunteti (majoritatea) sibienilor atat de stresati, zici ca viitorul vostru biologic/profesional/erotic depinde de un rahat de aprobare (venita de la niste necunoscuti de pe nu'sh'ce forum pana la urma) a faptului ca aveti cea mai mare, cea mai tare, etc. Si mai ales neaparat sa reiasa ceva legat de superioritatea fata de Cluj. Pe cuvant ca nu inteleg marota asta a voastra cu noi. Calmati-va fratilor ca dati in apoplexie.
Uite , declar din nou ca aveti o galerie excelenta (cea mai tare din tara) si o echipa spectaculoasa (cea mai spectaculoasa). Multumit? Sunt clujan, ma si semnez daca vrei, trece-o pe borderou la pagina "Clujeni care recunosc ca..." si relaxeaza-te.
:happy :happy :happy
Ok, nenea MT.Pacat totusi, ca la varsta dumneavoastra, mai ales pentru cineva care este maestru in ironii, nu va dati seama de o alta ironie!

MT
15th May 2006, 17:41
Imi dau seama de foarte multe lucruri...nu inseamna ca trebuie sa le si arat, nu ? ;)

PS

...Hai sictir, sictir, sictir !

Ce spuneam mai sus ...:ok: ...another moron bites his ass...

@Dumars: ;)

STEAUA-MANIA
15th May 2006, 18:34
Cand se joaca urmatorul meci si de la ce ora?:D

BAK
15th May 2006, 19:44
cred ca toti clujenii care sunt cunoscatori ai baschetului recunosc ca sibiul are cea mai adevarata galerie de baschet! nimeni nu a contestat acest lucru. insa la multi dintre voi vi s-a urcat la cap si ati devenit aroganti....publicul clujean este unul iubitor si cunoscator de baschet ...ca nu este organizat intr-o galerie e ceva diferit.....
cu ce cred ca sunteti penibili e faza cu" a noastra e mai mare"...de la steag pana la numarul de seminte raportat la numarul de suporteri....iluminatul e mai puternic, statia de amplificare e mai puternica....oamenii au numai haine cavali, zegna in timp ce noi inca purtam ciocate si saboti din piatza,etc. faini sunteti unii!

alexi_s
15th May 2006, 20:33
pai normal mai asta ... ca doar nu o sa port ciucate ....prefer superstaruri , ca sa mori dreaq de oftica ... odata ca vad ca e la moda ca daca nu mai ai cum sa te scoti te lauzi pe net ca esti ironic si ca defapt ai glumit sau deja o dati la intovarasala cu noi suporteri ce sunteti(doar acasa o iubiti pe U mai mult ca pe nush cine? ia iubiti-o si pe U in deplasari saracilor!)

Mama te urasc dar nu ca pe U !

SilverZeus
15th May 2006, 20:45
...mah, da' mai terminati odata cu toate refularile astea publice....asta e singurul mod prin a va arata "pasiunea" ptr acest sport ? ...2 echipe, una din Cluj si alta din Sibiu joaca o semifinala....una trebuie sa castige: cea mai buna !!!...din pacate, cealalta merge acasa, insa asta este....nush de unde atata ura inter-urbana....invatati sa va respectati, daca respectati acest sport

RCD
15th May 2006, 21:03
ia iubiti-o si pe U in deplasari saracilor!

luat de pe adresa de web a lui csu www.csusibiu

AUTOCAR PENTRU DEPLASARE LA CLUJ

CSU Atlassib SIBIU prin managerul echipei CRISTIAN BICHER, vine în întâmpinarea dorinţei suporterilor de a însoţi şi încuraja echipa la meciurile de vineri 12.05.2006 - ora 17.00 şi sâmbătă 13.05.2006 - ora 17.00 cu BU Mobitelco Cluj.

Doritorii vor avea la dispoziţie un autocar de 70 locuri, care va pleca de la Sala Transilvania, vineri la ora 12.00. Întoarcerea la Sibiu va avea loc sâmbătă după finalul celei de a doua partide de la Cluj.

Persoana de contact, pentru înscrieri este FLORIN IACOB - Tel.: 0745/378 306.


Deci vati organizat si platit singuri deplasrile?????


no coment

deliutza
15th May 2006, 21:21
mai putetzi? hai mai scoatetzi perle: "aia e mai tare, ala e mai mare" doamne ce fenomene :(
@ alexi_s stai linistit ca suporterii lui "U" merg in deplasari

bart3nd3r
15th May 2006, 23:04
@RCD ..

Ai cea mai mica idee cine e Florin Iacob?,.......
Mai bine stai jos daca nu stii ce vorbesti!

RCD
15th May 2006, 23:12
Da florin iacob e persoana de contactat daca suparteri lui csu vor sa mearga la cluj cu autocarul pus la dispozitie de csu atlasib sibiu prin managerul general

e foarte clar

bart3nd3r
15th May 2006, 23:32
Sa fii sanatos... nu vreau sa intru in polemici cu tine... nu meriti

RCD
15th May 2006, 23:40
ce polemici? scrie clar cine e nu ai cum sa intri in polemici

BAK
16th May 2006, 03:24
pai normal mai asta ... ca doar nu o sa port ciucate ....prefer superstaruri , ca sa mori dreaq de oftica ... odata ca vad ca e la moda ca daca nu mai ai cum sa te scoti te lauzi pe net ca esti ironic si ca defapt ai glumit sau deja o dati la intovarasala cu noi suporteri ce sunteti(doar acasa o iubiti pe U mai mult ca pe nush cine? ia iubiti-o si pe U in deplasari saracilor!)

Mama te urasc dar nu ca pe U !

jenant......vad ca oricat de frumos incerci sa vorbesti cu "ultrasii" sibieni, ei tot gasesc motive de scandal...frumos.....
lasa tu saracii....cred ca tu esti ala care nu a iesit din sibiu in viatza ta...:jerk: so mori tu de oftica, superstaruri is niste ieftinaturi de doi lei, crezi ca nu mai pot eu ce umblatoare porti tu.....

de ce tot gasesti motive de scandal....te simti frustrat cu ceva..?

BAK
16th May 2006, 03:25
Sa fii sanatos... nu vreau sa intru in polemici cu tine... nu meriti

zise sclavul rapidului.....

dolby
16th May 2006, 08:12
Buna dimineata.

Domnul Manager Cristescu s-a trezit si el intr-o zi, a cascat, s-a intins un pic, apoi a inceput sa-si miste maxilarele, formand sunete care i-au iesit pe gura, s-au articulat in cuvinte si au format propozitii si fraze dupa cum urmeaza:

-vis-a-vis de meciul de vineri de la cluj:"Arbitrii si-au facut de cap, profitand de sabsenta presedintei FRB, Carmen Tocala, plecata din tara''

Apoi a continuat, referindu-se si la meciurile de la Sibiu:
''Daca arbitrii nu ne vor lasa sa jucam, o sa retrag echipa de pe teren.........si ii las pe sibieni sa joace singuri''

drept urmare.............

..........as dori sa fie organizata o selectie aici pe forum printre cei care poseda aptitudinile necesare - preferabil sa fie clujeni - pentru a incropi o echipa de baschet care sa le tina companie baietilor nostri, sa nu spuna lumea ca ne-am calificat fara lupta.:drak: Si in cazul in care nu se materializeaza aceasta initiativa, as mai avea o propunere pentru domnul Manager Cristescu: sa-si retraga echipa de pe teren, da, suntem de acord, dar nu s-ar putea ca dupa asta cele doua echipe sa joace un amical ?......... asta asa, pentru cea mai grozava galerie din tara si pentru cel mai adevarat public :evil:.

MT
16th May 2006, 09:16
Omul s-a fript cu ciorba anul trecut (ce coincidenta, tot cu echipa lui nenea-prietenul dinozaurilor federali) asa ca acum sufla si in iaurt.

Clujenii insa sunt insa convinsi ca va fi un arbitraj cinstit, sa fim seriosi, unde s-au mai vazut arbitrii influentati de vicepresedintele federatiei ?!? :rolleyes:

LE Stau si ma gandesc, pur ipotetic, daca as fi finantatorul unei echipe cu jucatori excelenti dar fara rezultate, as baga o gramada de bani acolo si tot nimic, nimic desi in mod evident pana si rivalii recunosc valoarea individuala a baietilor...care draq ar putea sa fie argumentul corect pentru a pastra ...hmm... omul de pe banca atata amar de vreme? :mda:

Galushca
16th May 2006, 10:34
Hai ca aici nu pot sa tac...Clujul se poate mandri cu o echipa integra...in care puteti gasi multi oameni nascuti, crescuti in cluj-napoca si care joaca super bine...ceea ce din pacate nu puteti gasi la voi! In echipa 'sibiului' putem gasi oameni de prin toate tarile lumii...dar sibieni...prea putin. Daca s`ar juca un meci "real" intre cluj si sibiu cu jucatori care sunt crescuti de voi nu cred ca ati fi asa veseli si plini de "echipa voastra". Haide U si jos palaria in fatza jucatorilor romani!

paul*
16th May 2006, 11:03
probabil ca e vorba aici de romanii Seals,Mijuskovic,Perisic etc.
Ma gandesc cum ar arata baschetul romanesc cu GhitA Muresan presedintele FRB,Cristescu presedinte U CLUJ si Horia Rotaru antrenor la nationala.Si totusi incet incet incepe sa se contureze.
Ufffffff are Vulc el pacatele lui dar nu este gainar ca si Cristescu.

Razvan P
16th May 2006, 11:14
acum ca s-au mai linistit apele m-am hotarat sa-mi expun si eu parerea.
Meciurile au decis care e echipa mai slaba, nu care e mai buna. Cel putin in primul meci CSU nu a fost mai buna decat U, mai degraba U a fost mai slaba decat CSU (la fel a fost si in al 2-lea meci, cu precizarea ca U risca o eliminare rusinoasa si a intervenit si orgoliul - in sensul bun al cuvantului). Semifinala e abia la inceput , abia a trecut 1 episod. Despre arbitraj (o parere formata din fata televizorului) : a fost deasupra jocului. Adica au arbitrat mai bine decat au jucat echipele (nu au fost perfecti , dar nici nu au influentat rezultatele). Problema mea se pune in felul urmator: daca nu se imbunatateste jocul celor 2 echipe , indiferent care ajunge in finala, va fi maturata de Asesoft (nu cred ca Dinamo are o sansa in momentul de fata). Nu comentez incidentele si mi-as dori ca la Sibiu sa se ignore total ce s-a intamplat la Cluj.

RCD
16th May 2006, 11:18
@paul
restul jucatorilor inafara de zoran seals si mijuskovic si-au facut junioratul la cluj
rotaru ca antrenor are aceeasi valore ca si vulc
si cu big ghita ce ai?

MT
16th May 2006, 11:37
si cu big ghita ce ai?

A jucat la Washington Bullets/Wizzards care sunt rivalii de moarte ai CSU Sibiu in Conferinta Est.

Lasand gluma la o parte:

...Problema mea se pune in felul urmator: daca nu se imbunatateste jocul celor 2 echipe , indiferent care ajunge in finala, va fi maturata de Asesoft ...

Partial iti dau dreptate, totusi cred ca anul asta sunt sanse ceva mai mari de a pune probleme ploiestenilor indiferent care dintre "ardelene" intra in finala.

bart3nd3r
16th May 2006, 11:53
Hai ca aici nu pot sa tac...Clujul se poate mandri cu o echipa integra...in care puteti gasi multi oameni nascuti, crescuti in cluj-napoca si care joaca super bine...ceea ce din pacate nu puteti gasi la voi!
Nu vad care ar fii problema ca noi nu avem oamenii nascuti si crescuti in cluj! :happy Ne multumim cu ce avem, suntem mandrii de ei. Ei reprezinta Sibiul si pe langa faptul ca joaca super bine pun si suflet pentru echipa.:yeah: :yeah: :yeah:


Daca s`ar juca un meci "real" intre cluj si sibiu cu jucatori care sunt crescuti de voi nu cred ca ati fi asa veseli si plini de "echipa voastra".

Propunei domnului cristescu chestia asta.... poate rezolva el ceva la federatie. Acum nu va mai prezentati la meci pentru ca noi nu avem sibieni in echipa??? :ciocan: :headbang: :ciocan: :headbang:

AiR
16th May 2006, 12:07
Barty, tenismeni te sustin!!! :))

carpi
16th May 2006, 12:46
miercuri si joi, csu preda lectii de baschet la sibiu. corigentzii la comportament(erji+galeria) si cei care nu stiu sa piarda(cristescu&comp.) pot anuntza retragerea de pe acum. in timpul lectzilor, galeria csu va prezenta tema: cum este sa fii peste tot ca acasa!

eddy_jozsa
16th May 2006, 12:59
iar mi se face greatza citind ziarele de azi... acum, deodata, arbitrii sunt de vina ca mobitelco a mierlit-o in primul meci, nefiind in stare s-o bage in cos in ultimele 2 minute sau asa.

respect pentru jucatori, respect pt spectatorii si fanii care cunosc baschetul, dar cristescu in ochii mei este un om de cea mai joasa spetza, cred ca ar trebui sa fie membru VG, si nu conducator de club! ...pur si simplu nu stie sa piarda omul asta... mi-e scarba

Apropo, in caz ca Evans nu-si va reveni, am pregatit o surpriza pentru voi... (din randul jucatorilor, nu din tribuna)

Resonantz
16th May 2006, 15:26
Apropo, in caz ca Evans nu-si va reveni, am pregatit o surpriza pentru voi... (din randul jucatorilor, nu din tribuna)
Sper sa nu fie Cornel Alecu surpriza. Daca jucam cu Alecu asa cum se zvoneste, vom juca 4 contra 5 cu Clujul. Sper totusi sa joace Evans.

MT
16th May 2006, 15:48
Cine nu are batrani, sa-si cumpere :)

Offtopic: Daca vine Tenter la Cluj, impreuna cu Bubu vom avea doi jucatori de peste 70 de ani pe teren. (impreuna, bineinteles ;) )

MT
16th May 2006, 17:43
dar cristescu in ochii mei este un om de cea mai joasa spetza... mi-e scarba


Din fericire norocul este ca ceea ce ti se pare "ochilor tai" despre caracterul unui om nu valoreaza nici cat o ceapa degerata pentru altii (http://www.handisport.ro/ro/evenimente.html#allstargame) :rolleyes:

Dar asta era offtopic.

eddy_jozsa
16th May 2006, 18:44
mdaaa :hmm: atunci poate termenul de Gigi Becali al Ardealului se potriveste mai bine.

Vii la Sibiu maine MT? Te asteptam... (era sa zic cu bratele deschise :mda: )

MT
16th May 2006, 18:51
Vii la Sibiu maine MT? Te asteptam... (era sa zic cu bratele deschise :mda: )

Imi pare rau, nu pot sa beneficiez de ospitalitatea traditionala locala.

LE si de ce nu cu bratele deschise ma rog frumos?! Personal am amintiri foarte placute despre bratele (si nu numai)primitoare ale unei foste colege de facultate, sibianca de felul ei... :remember_oftand:

alexi_s
16th May 2006, 19:06
ba fra de ce o ardeti pe aici ca maram daca nu mergeam cu atlassibul nu aveam cu ce veni ? sau crezi ca nu stim de atata timp ca sageata albastra e la 5 :12 a.m. ? sunt unii care au venit cu ocazii ...daca ni s-a oferit de ce sa refuzam si e prima deplasare care nu s-a platit integral ... nu vad care e faza trebuia sa venim pe jos ca sa primim aplauze sau v-a fost ciuda ca am venit ?si ....nu am venit degeaba ... Hai CSU............. intotdeauna peste U !

eddy_jozsa
16th May 2006, 19:23
Autocar pentru suporteri
Conducerea clubului clujean va pune la dispozitia suporterilor un autocar atat pentru partida de maine, cat si pentru cea de joi. Fanii nu vor trebui sa plateasca decat biletele de intrare la meci, care vor costa 3 lei pentru fiecare partida. Fanii sunt asteptati maine, la orele 10.00, in fata Casei de Cultura a Studentilor, plecarea fiind programata o ora mai tarziu. Acelasi program va fi respectat, foarte probabil, si pentru deplasarea de joi.

Alexis, stai linistit, ca toti clujenii depun eforturi uriase sa vina la Sibiu.... toti vin pe cont propriu... ma aplec in fata spiritului de initiativa a suporterilor de sub poalele feleacului

@MT: Well-well... si prin cluj sunt... "bratze" faine... asa ca aici chiar v-as putea lauda :D

RCD
16th May 2006, 19:48
Nu trebuia sa veniti pe jos "fra" dar nu trebuie sa va bateti cu caramida in piept ca voi va organizati si platiti singuri deplasarile cand clar ca nu e asa este de laudat initiativa CSU de a va pune autocar la dispozitie si vad ca si conducerea lui BU face la fel.
Cat despre cati studenti vor veni si cate eforturi fac ce va intereseaza?

clOcK
16th May 2006, 20:02
Sry ca postez numai acuma dar nu am mai intrat:Mai fratilor sibieni, de ce va tot laudati ca avem cea mai mare cea mai tare cea mai cea, stati naibi linistiti, ca pana la urma nu castigati nimic. Si Raul sa sti ca Cristescu a fost la intrare pentru ca nu era Florin (la care erau banii de bilete) si ne-a numarat urmand ca Florin sa ii dea banii cand venea. Si btw lasati pe clujeni in pace fratilor, daca ei nu vor sa vina la sibiu nu vor, nu este problema nimanui de aici zic eu.
Si pentru clujeni: Precum a zis si alexis mai sus, este primul autocar care a fost gratis (aproape, noi am mai dat banii la sofer) in rest am platit, si toata coregrafia este facuta din banii nostri, ca sa stiti nu de alta. Sper sa nu fie replici la fraza anterioara. In alta ordine de idei Evans nu va juca.
Mai RCD ai fost vreodata la vreun meci de a lui poli cu treunl/sageata pe banii tai ? impreuna cu inca 4-5 prieteni si sa va sustineti in fata unei sali intregi echipa ?

RCD
16th May 2006, 20:39
@clOcK
Tre sa recunosc ca in ultimi 2-3 ani de cand a inceput "fenomenul" galben-albastru si sa introdus sageat albastar nu am fost in nici o deplasare pt ca nu locuiesc in romania
Si ca sa fim clar e de admirat ce fac suparteri sibiului doar ca se dau cu 10 cm mai mari de cat sunt in realitate

clOcK
16th May 2006, 22:34
@RCD Intr-o galerie gasesti toate genurile de oameni, si unii (aceia mai noi veniti sa le zic asa) aceia se lauda, dar din restu (mai vechi, care mergem la meciuri dinainte sa se construieasca Sala Transilvania) nu am vazut sa se laude vreunu sa zic: "noi suntem mai asa decat voi, noi asa, noi invers) dar oricum cand te duci 4-5 oameni intr-o sala in care sunt cateva sute de persoane si te apuci sa strigi, gandestete ce sentiment ai in tine :) Sper ca intr-o zi sa fie rivalitate mai mare intre galerii (in ceea ce priveste sustinerea echipelor favorite si nu altfel de rivalitate)

dolby
16th May 2006, 23:06
ca sa punem putin lucrurile la punct......... rostul unei galerii este in primul rand sa-si sustina echipa favorita, nu sa se bata cu pumnii in piept ca ei sunt cei mai....si cei mai........ . nu sunt de acord intotdeauna cu toate manifestarile galeriei noastre, dar comportamentul lor la Cluj , in opinia mea a fost foarte aproape de unul exemplar ( bineinteles, vorbesc din postura unuia care a vazut meciul la televizor, dar nu cred ca ma insel). poate au provocat putin, dar si ei la randul lor au fost provocati, nu cred ca mai e cazul acum sa discutam asta....... .

Ca sa dau un exemplu, chiar daca deviez putin de la subiect, acu' vreo cateva saptamani am avut ocazia sa vad finala Cupei Romaniei la handbal feminin, rulmentul-oltchim;dinspre valcea au venit vreo 6 autocare, cred ca trei sferuri dintr-una din tribune era plina de suporteri ai Oltchimului. de partea cealalta, galeria Brasovului nu cred ca era cu mult mnai mare decat ce am avut noi la Cluj.Oameni de toate soiurile, vreo cativa la 40-50 de ani, vreo cativa pustani, dar cert este ca eu inca nu am auzit( inca ) asa o atmosfera facuta de vreo galerie in sala Transilvania.(raportat la numarul de sustinatori).Mult peste suporterii olteni, in orice caz. Si nu stiu daca ei stau acum si se bat cu pumnii in piept ca sunt ''cea mai galerie'' din galaxia asta .....si nu spun asta din postura unui ''suporter de tastatura''- cum ii place sa spuna lui Alexi_s , mi-am spart si eu plamanii destul la vremea mea prin salile de baschet......... asa ca daca e vorba de incurajat echipa favorita, hai sa demonstram in timpul meciurilor de la Sibiu ce fel de sustinatori suntem, si sa nu ne mai certam aiurea pe forumuri........

MikePort
17th May 2006, 00:14
Salut.
Nu pot sa cred ca din 13 pagini mai mult s-a scris despre galerii si show-ul din tribune decat despre jocul in sine.
Totusi , nici galeria nu este de neglijat. Faza cu al 6-lea jucator nu este tocmai o vorba in vant. S-a vazut cel mai clar in meciul Sibiului cu Asesoft din cupa.
Zicea cineva ca vine la sala sa vada efectiv jocul din teren, si eu fac la fel, dar nimic nu se compara cand faci asta cu 2000 de suflete alaturi de tine si cand respiri si strigi la unison cu alte 2000 de guri CSU SIBIUUUUUUUUU.

RCD
17th May 2006, 00:25
@clOcK
ai drespate cand zici ca in galerie gaseti tot felul de oameni si eu merg la meciurule lui (la inceput a fost U apoi a aparut Carbochim ca apoi sa se uneasca) din clasa 4 pana am terminat faculta si am zburat din ro in deplasari nu am prea fost decat f aproape dar in sala sp H. Deminan mai tot timpul miam lasat vocea pe acolo de bagam 2 zile faringosept, si langa mine statea in ultimul timp un prof universiatr si in spatele nostru hiena cu galeria.
dar uitate pe fir inapoi si vezi ca sustinatori lui csu au ineput cu faze gen stiti une e sibiul? aveti harti? stiti care e iesirea din cj catre sibiu? noi ne organizam toate deplasarile, noi, noi, ....
cea ce sa descoperit ulterior a fi eronat
si daca vrei sa ii dai clasa la cineva ii areti ca esti mai bun ca el nu il iei la misto

on toppic sper ca din urmatoarele 2 meciuri sa castige U unul ca sa se ajunga in meciul decisiv la cj si de data asta sa fie aceeasi atmosfera ca amul trecut la meciul 3 dintre csu si U din playof si decisivul ca si anul trecut sa il castige U

BAK
17th May 2006, 00:33
cand e meciul 5?(daca o sa sa mai joace...poate dam un tun la sibiu si obtinem 2 victorii?)..sper sa fiu in tara si sa prind meciul 5..

RCD
17th May 2006, 00:39
@ BAK
Etapa Play Off Faza II Jocul 5 Locurile 1-4
2006-05-21
BU Poli-Mobitelco Cluj Napoca - CSU Atlassib Sibiu

poate castigam 2 meciuri ar fi si asa ok

BAK
17th May 2006, 01:21
cam da...eu numai pe 22 ajung...deci e mai bine daca castigam in patru...

woody
17th May 2006, 09:52
A venit si ziua meciului 3. Meci foarte greu (pentru ambele formatii :) ), greu de spus cine va castiga. Echipele sunt de valori sensibil egale, chiar daca clasamentul de la sfarsitul sezonului regulat spune altceva. Sibiul are avantajul terenului propriu dar nu il are pe Evans (mare pierdere pentru noi). Clujul se pare ca nu are indisponibili, deci se vor prezenta cu echipa cea mai buna. As putea spune ca depindem in mare masura de cum vor juca Brice si Clavon, daca unul dintre ei va da rateuri meciul este ca si pierdut (asta daca nu cumva si clujul va juca prost).

Bine ca s-au linistit treburile cu "cine e mai mare si mai tare din galaxie" :). Totusi sa nu uitam ca toti suntem de vina aici prin aruncarea de vorbe de genul asta intr-un sens si in altul. De fapt aproape sigur nu se poate spune cine a inceput. Si nici nu mai conteaza.

E vremea sa "vorbeasca" jucatorii, noi am palavragit destul. Sa castige cel mai bun (bineinteles ca speram ca noi sa fim aia :) )

P.S. Apropos de "sa vorbeasca jucatorii", sper ca arbitrii sa nu influenteze in nici un fel jocul si rezultatul final. Cred ca e singurul fel in care poate fi stricat acest spectacol sportiv.

MT
17th May 2006, 10:23
Arbitrii...boala grea. Din pacate sunt (aproape) sigur ca indiferent de rezultat una dintre parti se va lansa in acuzatii la adresa lor. Speram cu totii doar sa nu existe si baza reala pentru acestea.
Vorba aceea, discutiile pe margine s-au incheiat, e randul artistilor din teren sa iasa la rampa.

Razvan P
17th May 2006, 11:49
Meciul 3 - meciul seriei. Cine va castiga meciul asta, isi va mari sansele la finala MARE (dupa mine la 90%). De ce ? F. simplu, va fi un impact psihologic pentru ambele echipe, si mai ales pt. ca ambele echipe nu pot sa duca doua meciuri in 2 zile consecutive la un nivel ridicat de efort fizic. Sibiul a aratat ca are si banca (de rezerve :) ), iar Clujul ca poate sa joace la 100 de puncte, cum se vor juca ambele partide. Daca "U" pierde azi, eu sunt sigur ca seria se va termina in 4, iar daca CSU pierde, meciul decisiv va fi la Cluj unde "U" va avea sanse mai mari.

King of Hell
17th May 2006, 17:14
daca cineva poate posta cat de cat rezultatu live...ii tzuck picioarele.

Dumars
17th May 2006, 17:46
Cu 2 minute inainte de pauza mare, conduce Clujul cu 42-38.

La pauza Sibiul conduce cu 46-44. A avut si 46-42.

De la clujeni Dumitrescu a dat 3 de 3, Silva tot 3 si LeVar a jucat bine.

De la Sbiu, Clavon si Argrett au jucat OK.

Marea surpriza din lotul lui CSU este magnificul Cornel Alecu. A parasit AA special pentru acest meci. Dar in meci nu a facut greseli pana acum, dar nici nu a marcat. Are tot timpul sa o faca.

Later edit:
La finalul sfertului 3 este 65-59 pentru Sibiu. Alecu a reusit un cos de 3 pe final.

King of Hell
17th May 2006, 18:34
cat ii scoru?!

Dumars
17th May 2006, 18:55
Cu 1:26 inainte de final conduce Clujul cu 81-75.
Dar cum clujenii sunt mai slabi pe final de partida, e posibil orice.
Clavon eliminat cu 5 greseli.

t.b.
17th May 2006, 18:58
Dumars de unde afli rezultatul? E pus pe ceva site sau te informeaza de la fata locului careva prin telefon?

Sper sa rezistam...

Galushca
17th May 2006, 19:00
Hai U!!!

Dumars
17th May 2006, 19:01
Prin telefon, prin amabilitatea lui Ovi_sb.
Cum aflu, va anunt.
Cand am vorbit ultima data, stiind rezultatul de la sfarsitul sfertului 3, deja eram pregatit sa il felicit.


Later edit:
Deci,... o sa avem meci la Cluj. Sau nu.:)

Scor final:
Sibiu-CLuj
82-90.

MT
17th May 2006, 19:08
Asa da :)

Bravo baieti, se pare ca e adevarat ca in conditii de tribuna ostila joaca mai bine. :)

King of Hell
17th May 2006, 19:09
no bun, 4-1 pentru Cluj scoru final general. :D

t.b.
17th May 2006, 19:12
Scor final:
Sibiu-CLuj
82-90.

ESTEEEE!!!!
Nu-i sigur ca o sa avem meci la Cluj :evil:
asa am facut si anul trecut am pierdut acasa si am castigat la Sibiu :)

Galushca
17th May 2006, 19:13
:yeah: Yha! Bravo Cluju! /hello /hello /hello

MT
17th May 2006, 19:20
Sa nu uitam sa multumim lui Dumars si Ovi Sb pentru "transmisiune", TVR2-Cluj se pare ca a fost acoperit de (mult mai importanta) partida dintre Bacau - Steaua.

Si acum e timpul pentru niste beri reci ... in cinstea baietilor :)

King of Hell
17th May 2006, 19:36
PERFECT! Ridic paharul si zic HAIDE U! Totusi sa nu ne culcam pe o ureche, poate ne bat sibienii maine, dar in meciul decisiv de la Cluj au 0% sanse. Ca doar n-om fi fraieri de 2 ori si nu ne-or fura arbitrii de 2 ori?

MT
17th May 2006, 19:49
Ups, am uitat, intrebare: Cat timp si cum a jucat Tudor (Dumitrescu) ? Si a doua intrebare (scleroza ;)) situatia la aruncarile de 3 cum a stat?

t.b.
17th May 2006, 19:53
uita ce-am gasit

Clujul se impune la Sibiu, conduce 2-1 la general

Poli Mobitelco Cluj a realizat un sfert 4 de mare efect, în urma căruia s-a impus în meciul 3 al semifinalei campionatului naţionat de baschet masculin. Scorul acestei confruntări: CSU Atlassib Sibiu - Poli Mobitelco Cluj 82-90.
A fost un meci decis pe final, în care mai mult au decis greşelile individuale ale celor mai buni jucători de la gazde. In special Clavon şi Kabengele fiind cei responsabili cu aceste erori. De la gazde au fost eliminaţi Clavon şi Tordai. Pentru oaspeţi decisiv a fost aportul lui Tudor Dumitrescu precum şi aruncările de la mare distanţă ale specialiştilor echipei Silvăsan, Dumitrescu precum şi cosurile lui Mijuskovic. Sibiul nu a reuşit decât foarte puţine aruncări de trei puncte. Aşadar Poli Mobitelco recâştigă avantajul terenului propriu, Sibiul urmând să joace mâine în meciul 4 cu sabia lui Damocles deasupra capului.

http://www.numaibaschet.ro/stire-47

Dumars
17th May 2006, 19:56
Din cate am inteles, Tudor a jucat destul de mult si a inscris mai multe de la 3. De la 3 au mai inscris si Silva si Mijuskovic.
De la sibieni am inteles ca au fost cam 3 reusite de la 3.
Brice a jucat cu mult sub valoarea sa. Clavon a pierdut mai multe mingi.

Ii asteptam pe cei ce au fost la meci sa ne spuna mai multe. Chiar si despre arbitraj.

Personal, spun ca maine Sibiul are prima sansa. De obicei Clujul se relaxeaza dupa o asa victorie. Oricum, voi fi acolo si voi vedea.

BAK
17th May 2006, 20:02
uita ce-am gasit

Clujul se impune la Sibiu, conduce 2-1 la general

Sibiul urmând să joace mâine în meciul 4 cu sabia lui Damocles deasupra capului.

http://www.numaibaschet.ro/stire-47

Bravo baietii! Hai U!

p.s. cine ii Damocles asta mai, unul din galerie de la noi:D ?

boshcUtza
17th May 2006, 20:03
bravo baietii
si eu zic ca pana la urma va fi 3-2 pt cluj
stie careva cand se joaca meciu 5?

t.b.
17th May 2006, 20:07
Duminica, parca asa am vazut pe site-ul federatiei

BAK
17th May 2006, 20:07
cica pe 21....dar nu cred ca o sa mai fie cazul

MikePort
17th May 2006, 20:11
PERFECT! Ridic paharul si zic HAIDE U! Totusi sa nu ne culcam pe o ureche, poate ne bat sibienii maine, dar in meciul decisiv de la Cluj au 0% sanse. Ca doar n-om fi fraieri de 2 ori si nu ne-or fura arbitrii de 2 ori?
Se vede ca nu ai nici o treaba cu baschetul. Echipele sunt de valori foarte apropiate , as zice dupa meciul de azi Clujul 51% si Sibiul 49%. Maine Sibiul are prima sansa daca publicul ramane alaturi de echipa, azi am controlat meciul pana ne-a ingropat Dumitrescu cu cateva treite si niste greseli stupide din partea sibienilor. Clavon imi lasa uneori impresia ca e cu gandul in alta parte, da niste pase direct la adversar de te crucesti ca la urmatoarea faza sa joace foarte bine. Inger si demon
PS: Azi la CSU a jucat Alecu , care a facut-o bine, nu stiu de ce nu a fost introdus pe final.

ovi sibiu
17th May 2006, 20:11
Felicitari Clujului! Asta e, mai incercam si maine. Se simte lipsa lui Evans din echipa, Clavon din pacate este omul de totul sau nimic. Astazi a pierdut cateva mingi pe final, iar de la libere a ratat foarte mult. Brice a jucat modest, cred ca a marcat una sau doua de a trei. Argrett a jucat bine, a incercat si s-a vazut ca e motivat, dar fara sprijin e greu.A intrat si Alecu, s-a vazut ca nu a mai jucat de mult, dar nu a gresit deloc, a reusit un cos de 2 puncte (era galagie si Dumars nu a inteles bine, plus ca eram si ragusit :D ) in ultima secunda a sfertului 3. De la Cluj Dumitrescu, Silvasan si Mijuskovic au fost excelenti de la 3, iar Krstanovic a jucat bine.
Despre atmosfera nu vreau sa mai zic nimic, totusi remarc diferenta dintre jandarmii din Sibiu si cei din Cluj. La sfarsitul meciului, am vrut sa ma duc sa-l salut pe CosminU, dar nici macar n-am putut sa intru in tribuna. Au fost vreo 15 clujeni, sper sa nu gresesc.

MikePort
17th May 2006, 20:17
Parere personala: Dumitrescu merita mai mult MVP decat Krstanovic, Dumitrescu este dupa parerea mea cel care a tras azi echipa dupa el

ovi sibiu
17th May 2006, 20:43
http://img294.imageshack.us/img294/1580/p10706487jy.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=p10706487jy.jpg)http://img294.imageshack.us/img294/2277/p10706516cq.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=p10706516cq.jpg)http://img180.imageshack.us/img180/1382/p10706521fq.th.jpg (http://img180.imageshack.us/my.php?image=p10706521fq.jpg)http://img294.imageshack.us/img294/5347/p10706746uk.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=p10706746uk.jpg)http://img294.imageshack.us/img294/4872/p10706791um.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=p10706791um.jpg)
http://img180.imageshack.us/img180/4290/p10706967ri.th.jpg (http://img180.imageshack.us/my.php?image=p10706967ri.jpg)http://img294.imageshack.us/img294/2884/p10706986cv.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=p10706986cv.jpg)http://img180.imageshack.us/img180/1796/p10707044bb.th.jpg (http://img180.imageshack.us/my.php?image=p10707044bb.jpg)http://img180.imageshack.us/img180/5011/p10707078op.th.jpg (http://img180.imageshack.us/my.php?image=p10707078op.jpg)http://img180.imageshack.us/img180/9693/p10707133bc.th.jpg (http://img180.imageshack.us/my.php?image=p10707133bc.jpg)

SilverZeus
17th May 2006, 21:14
Si acum e timpul pentru niste beri reci ... in cinstea baietilor :)


....asa e BRAVO CLUJUL !!!!!!!!!!!!

Resonantz
17th May 2006, 21:15
Clujul a foat mai buna astazi. Au fost motivati si concentrati pe toata durata partidei. Ai nostrii au jucat doar 3 sferturi. Si eu zic ca Dumitrescu merita MVP,deoarece el a fost tot timpul cu mintea limpede, mai ales pe final de la aruncarile libere.
Clujenii au avut nervi de otel. Multi jucatori cedau psihic in fata unui asemenea public cum a fost astazi, dar parca pe clujeni mai tare i-au motivat.

MikePort
17th May 2006, 21:35
Ce naiba se intampla cu astea 2 echipe? De ce nu pot fi constante un meci intreg?
Imi amintesc si acum cat de mult m-a impresionat Clujul in prima parte a intalnirii cu Asesoft din finala Final4, au fost niste scheme ca la carte de am zis ca o sa castige Clujul clar, apoi dintr-o data greseli peste greseli. Ce sa mai zic de meciul dintre Sibiu si Asesoft din Final4 cand conduceam cu vreo 15 puncte la un moment dat.
Acum in Playoff povestea se repeta. Sibiul castiga primul meci la Cluj pe final , Clujul castiga la Sibiu meciul 3 tot pe final.
Mai am o nelamurire:
De ce nu l-a introdus pe Vulc pe Alecu la final in locul lui Clavon(eliminat)? L-a bagat pe Calota. Alecu a jucat foarte bine cat a jucat, cateva recuperari, cateva pase cum n-am mai vazut de ceva vreme pe la echipa sibiana si cos cu fault in ultima secunda a sfertului 3.

t.b.
17th May 2006, 21:37
Parere personala: Dumitrescu merita mai mult MVP decat Krstanovic, Dumitrescu este dupa parerea mea cel care a tras azi echipa dupa el

PE frbaschet e trecut MVP Mijuskovic

MikePort
17th May 2006, 21:51
am avut aceiasi sursa, au schimbat pe frbaschet intre timp
In fine, ideea e ca Dumitrescu e un super jucator si a facut diferenta azi in opinia mea. CSU Sibiu in conditii ostile cum a fost Clujul azi ar fi luat-o rau de tot. Asa ca clujenii au meritat sa castige.

Cosmin Salajan
17th May 2006, 22:59
tin sa multumesc celor care au facut banerul cu "1940........."
meciul a fost echilibrat tordai prea nervos,la sibiu nu le-a mers 3 pct (6 parca in total). dumitrescu omul potrivit la locul potrivit cat a fost in teren a fost exceptional, zoran nu a jucat nimic, lapuste a dat de 3 (2 aruncari, una decisiva pe sfarsitul meciului), ce nu mi-a placut e ca clavon nu stie sa cada.

ginu
17th May 2006, 23:21
bravo Clujule! Tot asa!

Tin sa felicit Sibiul, si mai ales galeria! Pozele postate de ovi_sibiu sunt superbe. Beton galerie! Ce ciuda mi-e ca nu prind nici un meci... nici macar finala...
Super faine tricourile cu "Al 6-lea jucator"!!

Ei, pretul pribegiei!

Hai "U"

dolby
17th May 2006, 23:34
...felicitari clujului.azi au aratat a echipa. noi, din pacate, nu. nu poti castiga un meci pe joc individual, cu un astfel de adversar in fata.

Cosmin Salajan
18th May 2006, 00:33
sibiul nu a avut banca.... iar nici brice, mocanii sau tordai nu au fost in "parametrii normali".
clujul avea in sfertul 2 deja 4 jucatori cu 3 greseli personale si totusi numai mijuskovic a fost descalificat deja cand meciul era decis

Dumars
18th May 2006, 07:45
Tordai si LeVar "buni prieteni" inca din meciul 2

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/5/43773/untitled1-14605029724e62253bcdd_487_843_.jpg

CSU ATLASSIB: Clavon (23p), Argrett (20), Kabengele (14), Tordai (9), I. Mocanu (5), Şafar (3), V. Mocanu (3), Spînu (3), Alecu (2)
BU POLI: Dumitrescu (26), Silvăşan (19), Seals (13) Lăpuşte (12), Mijuskovici (11), Roschnafski (5), Krstanovici (4)

Sursa: GSP

MT
18th May 2006, 08:33
Hmm, Zoki 4 puncte iar Tudor si Silva impreuna 45. Sa inteleg ca (din nou ) am avut antrenor :) si nu am mai jucat pe pivot ci i-am omorat cu balisticele intercontinentale ?

Astazi va fi un meci foarte greu, Sibiul ar trebui sa fie extrem de determinat sa incerce prelungirea semifinalei pe cand ai nostri s-ar putea sa fie mai relaxati dupa victoria de ieri avand in subconstient probabil linistea ca mai exista un meci in cazul in care nu inving azi.
LE Invidie vesnica fericitilor care au sansa sa ajunga la meci. ;)

raul81
18th May 2006, 08:47
Tot ce pot sa spun este ca SUPORTERII Sibieni meritau mai mult de la acest meci ! De altfel cand am spus:


Spre deosebire de altii, noi suntem capabili sa invatam din greseli, ai sa vezi ! Asta bineinteles, daca reusiti sa ajungeti la meciuri, fiindca de la TV nu prea ai cum sa simti atmosfera din sala noastra !
/hello /hello
o parte (daca nu chiar majoritatea clujenilor) au crezut ca fac "caterinca"!

Despre meciul de baschet in sine, ce sa mai spun. Din pacate, au fost prea multi factori, cei drept nici unul determinant, care au dus la acest esec (care ne-a redus simtitor sansele de a juca finala)!
Daca ar fi sa amintesc cativa dintre acesti factori, ei sunt:
E_meritul M.Vulc, jucatorii (care din pacate nu s-au ridicat la nivel suporterilor), 2 din cei 3 arbitri (care au fost, in unele faze, efectiv PENIBILI) si de ce nu, determinarea jucatorilor clujeni !

Asta e ! Viata merge inainte! Atata timp cat "teoretic" mai avem o sansa, ea trebuie jucata, pana in ultima secunda !

RCD
18th May 2006, 09:00
PT jucatori lui BU FELICITARI
PT suporteri lui CSU FELICITARI

Razvan P
18th May 2006, 09:46
Felicit U pentru victorie. De ce mi-a fost frica nu am scapat (Dumitrescu).

MT
18th May 2006, 10:14
Tudor se pare ca are el o treaba cu Sibiul, de aceea e foarte determinat cand joaca impotriva CSU.
PS Sunt convins ca dintele lui nu este impotriva orasului, spectatorilor sau fostilor colegi de echipa...asa ca nu imi dau seama cine a mai ramas de antipatizat acolo ... sau da ?! ... o fi nenea ala care la cea mai mica gresala isi trateaza jucatorii cam asa :ciocan: ?! ;)

paul*
18th May 2006, 10:58
Nu a vrut nimeni ca in acest sfarsit de campionat sa se creeze tensiune si de aceea la toate nivelurile suporterilor a fost evitat subiectul M.Vulc.avandu-se in vedere divizarea care exista vizavi de persoana acestuia.
Asteptam sa se sfarseasca campionatul si vom vedea ce va fi de facut.Oricum un lucru este sigur.Vulc va avea viata grea din campionatul viitor.Cine crede ca Vulc este de neclintit se insala.

Galushca
18th May 2006, 11:28
Sibiu here we come!...:D

King of Hell
18th May 2006, 13:14
nu au de gand sa transmita meciu nici azi?

MT
18th May 2006, 13:36
Din cate stiu eu, nu. Poate gasim vreun "transmisionist" voluntar ca si ieri ?

RCD
18th May 2006, 13:41
DA
forumisti care merg la meci azi si au minute sunt rugati sa dea tel forumistilor care stau acasa iar acestea sunt rugati sa puna scorurile pe net

MT
18th May 2006, 13:45
Aia cu minutele nu trebuie sa fie o problema. Daca primesc nr. de tel. (normal ca pe privat ;) ) de la cineva care va fi in sala si dispus sa fie deranjat din cand in cand ma oblig eu sa updatez scorul pe aici.

Galushca
18th May 2006, 14:20
Si eu! Count me in too! Minutele firmei pot fi folosite si in scopuri bune nu numai pentru a face afaceri...nu? ...Msg me cine are chef sa fie stresat ca sa nu murim aici curiosi!

Cosmin Salajan
18th May 2006, 15:30
eu din pacate nu am putut merge :(

Galushca
18th May 2006, 16:00
hai ma...nici unu dornic sa`si faca minute?... :D am voce sexy :D

MT
18th May 2006, 16:21
Las' ca poate pe siteul_care_era_inscriptionat_pe_tricourile_negre :P ale unor participanti la streetul de la Cluj de acum doua saptamani vor fi postate ceva up-to-dateuri in timpul meciului. ;) Fundasii din Oradea de pe forum poate ne ajuta ?

RCD
18th May 2006, 16:35
poate ca suporteri sibiului care merg al meci sunt inca sparati si nu vor sa vorbeasca cu clujeni

Galushca
18th May 2006, 17:15
Lasa`i atunci sa stea cu spatele...ca`i mai frumos oricum ca fatza! :D

Cosmin Salajan
18th May 2006, 17:16
hai mah minutu si scoru pls..............

Galushca
18th May 2006, 17:21
CosminU din cei care au mai fost ieri la meci nu au mers si azi? nu le ai numerele de telefon sau ceva?

Cosmin Salajan
18th May 2006, 17:28
19-13 dupa primu sfert

RCD
18th May 2006, 17:35
:headbang:
:ciocan:

Cosmin Salajan
18th May 2006, 17:54
43-35 la pauza

Alt Snoopy
18th May 2006, 18:17
CLUJUL E SUPARARE MARE DACA NU CASTIGI AZI CA EU NU POT DUMINICA SA VIN LA MECI!!!!!!!!!!!! NU TE LASA ACUMA!!!!!!!!!:ciocan: