PDA

View Full Version : Pentru ceilalti!



apparte
4th May 2006, 23:15
Pt ca multi contesta numele echipei noastre spunand ca ar fi de factura comunista...un link:http://montessuy.free.fr/steaua-montessuy/

Paul
4th May 2006, 23:20
Mais c'est surtout Steaua Montessuy, en référence au glorieux Steaua Bucarest, ce grand club de l'Est qui, soit dit au passage, n'a rien à voir avec les minables moustachus du dinamo qui ont eu une moule scandaleuse de pouvoir réaliser le doublé championnat-COPA de ROMANIA en 2000 (ce minable doublé donna d'ailleurs lieu à un pitoyable feu d'artifices dans un stade qui pue la gangrene).
ce tare :D

Ultras
4th May 2006, 23:23
Nu stiu ce ai vrut sa demostrezi, da' sa dai exemplu echipa de cartier a unor comunisti nu stiu daca este cel mai indicat...
Steaua lor (emblema pe care o folosesc) este chiar dupa modelul sovietic...

Dupa ce le-am citi obiectivele am ajuns la concluzia ca nu sunt numai comunisti, ci si drogati... :drak:


Les objectifs du club sont ambitieux, mais à la manière de l'Olympique Lyonnais, le Steaua montessuy est un club ambitieux :

Organiser de plus en plus de matches avec des équipes de quartier Boire des bières avec les équipes que l'on rencontre, ambiance 3eme mi-temps

Créer une association sportive afin de faire figurer le Steaua Montessuy en National puis en D2 (c'est le niveau qui nous correspond le mieux)

Faire coter le Steaua en bourse

Avoir 120000 abonnés dans les 2 ans à venir Remporter quelques championnats en premier lieu, coupes nationales, puis coupes d'Europe

Faire figurer au moins 6 joueurs en équipe nationale d'ici 2010

apparte
4th May 2006, 23:40
Ultras,n-ai priceput?Pai disputa e cu cei care neaga existanta acestui nume in alta parte decat blocul estic!Culmea e ca in Paris exista chiar o echipa,Red Star Paris,in Portugalia exista Estrella etc!Daca acum 4 ani iti zicea cineva ca veti avea in 3 ani jucatori la nationala,il credeai(in sezonul in care ati retrogradat ultima oara)?Sau ca va veti bate la unul din primele 3 locuri?

Paul
4th May 2006, 23:41
au uitat sa precizeze ca vor un stadion de 150.000 daca vor avea 120.000 de abonati :D

Ultras
4th May 2006, 23:48
Daca acum 4 ani iti zicea cineva ca veti avea in 3 ani jucatori la nationala,il credeai(in sezonul in care ati retrogradat ultima oara)?Sau ca va veti bate la unul din primele 3 locuri?

Eu spuneam asta si nimeni nu ma credea... Eu spun acum ca la nationala mai este loc de inca 3 jucatori de la Sportul in urmatorii 2 ani. Si mai spun ca ascensiunea in clasament nu este intamplatoare. Daca nu facea erori si nu "gresea" Dan Petrescu in tur, acum eram pe primul loc. Lejer... Sau poate nu... daca eram luati la ochi din timp.

Referitor la baietii aia veseli... Numele l-au preluat din Est. Steaua Rosie este simbolul armatei sovietice. Daca observi mai bine in ce gheto activeaza, poate ai sa pricepi de ce viseaza aproape a sasea parte dintre francezi la idealurile comunismului...

Paul
4th May 2006, 23:50
Pun pariu cu tine ca la anu o sa joace lumea tare de tot cu Sportu si locu 5 va fi o performanta pt. voi.

Ultras
4th May 2006, 23:56
Posibil. Campionatul a crescut foarte mult in valoare si nimic nu este exclus. Poate vom vedea pe Dinamo la retrogradare si pe Steaua fara griji pe la mijlocul clasamentului... Acum depinde foarte mult de pozitia pe care vom termina campionatul si ce are de gand Siman. Idem si pentru JJ. Nu stiu daca i-ar cade bine o eventuala pierderea titlului si inca un an de asteptare pentru CL...

atdi
11th August 2006, 18:12
Eu spuneam asta si nimeni nu ma credea... Eu spun acum ca la nationala mai este loc de inca 3 jucatori de la Sportul in urmatorii 2 ani. Si mai spun ca ascensiunea in clasament nu este intamplatoare. Daca nu facea erori si nu "gresea" Dan Petrescu in tur, acum eram pe primul loc. Lejer... Sau poate nu... daca eram luati la ochi din timp.

Referitor la baietii aia veseli... Numele l-au preluat din Est. Steaua Rosie este simbolul armatei sovietice. Daca observi mai bine in ce gheto activeaza, poate ai sa pricepi de ce viseaza aproape a sasea parte dintre francezi la idealurile comunismului...
Numele initial al Stelei e dupa modelul TSKA, pe cand Steaua Rosie Belgrad a fost echipa Militiei (Dinamo de la noi), la sarbi echipa armatei a fost Partizan Belgrad. In fine acum, mai e in polonia o Stea Alba, echipa antrenata de Dan Petrescu. S-o mai numi steaua si o echipa din Franta, dar si numele de steaua si de dinamo provin din est.