PDA

View Full Version : Posibil turneu la Constanta



ady51a
4th May 2006, 13:25
„Rechinii“ ar putea īntālni selecţionata Ligii şi cea a „stranierilor“

La Constanţa, pe stadionul „Farul“, este posibilă organizarea unei competiţii inedite



Īn această lună, echipa naţională de fotbal a Romāniei va participa la un turneu īn SUA. Plecarea se va face pe 21 mai, īntoarcerea fiind planificată pentru data de 30 mai. Īn America, „tricolorii“ vor īntālni Uruguay (23 mai), la Los Angeles, Irlanda de Nord (26 mai) şi Columbia (27 mai), ultimele amicale fiind găzduite de Chicago.

Acţiunea Naţionalei īşi are consecinţele ei īn plan intern, Divizia A urmānd a fi īntreruptă pentru două săptămāni. Pentru a-i ţine īn priză pe jucători, conducerile tehnică şi administrativă ale Farului iau īn calcul mai multe variante. Cea mai plauzibilă este cea a organizării unui cantonament montan, după partida din deplasare cu Gloria. Stagiul de ozonificare va fi „condimentat“ şi cu cāteva meciuri. Directorul tehnic al clubului, Petre Comăniţă, spune că o decizie finală se va lua īn funcţie de evoluţiile viitoare din campionat ale „rechinilor“.

Mai există o posibilitate de a umple vidul competiţional din respectiva perioadă. Este vorba de organizarea, la Constanţa, a unui turneu inedit. Astfel, pe stadionul „Farul“, s-ar putea confrunta gazdele, Selecţionata Ligii, cea a „stranierilor“ care evoluează īn campionatele din Romānia şi o echipă nedesemnată īncă. Oricum, e cert că nu va fi vacanţă pentru fotbaliştii constănţeni pānă la īnceputul lui iunie, atunci cānd e programată īntālnirea din etapa a 29-a, cu Oţelul.

Cuget Liber

Ce parere aveti?

Dupa mine e greu de crezut ca jucatorii vor veni la acest turneu?
Oare cum o sa arate o eventuala selectionata a Ligii sau o selectionata a "stranierilor" din divizia A?
Eu nu cred ca sunt lasati de cluburile lor sa joace asa de flori de mar.

b3bito
4th May 2006, 17:40
eu zic k este o idee foarte buna..cea cu turneul la ct...dar vb ta nu jtiu cati jucatrii vor veni

pff
5th May 2006, 19:08
vorbe`n vant

BrasovFans
5th May 2006, 19:15
Lasa-ti voi turneul ala si ocupati-va de meciul cu Rapid de duminica. O sa fie un meci destul de greu pentru voi... pentru k din Giulesti e cam greu sa scoti ceva puncte! Oricum eu as vrea ca Steaua sa faca egal la Gloria !!!

ady51a
10th May 2006, 22:21
Probabil s-a stins turneul asta inainte de a se discuta.