PDA

View Full Version : Geely - Logan Killer



ionut_cluj
31st July 2007, 15:12
www.geelyromania.ro

inainte sa-mi sariti in cap, dati o geana la modelul MK sau CK la dotari. ramai crucit cate au reusit sa puna orezarii pe o masina de 11.000 de euro.
din cate am aflat despre aceasta marca... e cel mai mare concern auto din China, masinile sunt desenata de Bertone iar platforma si motoarele sunt de Peugeot. N-am vazut variante diesel si nu prea stiu multe despre siguranta. Despre fiabilitate om mai vedea, dar ce frapeaza este raportul dotari/pret care bate la fund loganul.

daca in 3 ani de zile aud vorbe de bine despre aceasta masina, mi-as lua un MK full options.

p.s. repet, uitati-va la specificatii, la dotarile de baza.

Universal
31st July 2007, 23:07
concluzia:masina slaba

Dacia va avea insa o noua marca- un fel de Freelander..anul viitor

Vadim
1st August 2007, 00:04
Pare peste Logan, dar e si peste la pret.

Datenshi
2nd August 2007, 11:49
Am auzit ca la siguranta chinezii sunt praf. Am vazut niste teste la televizor (nu am retinut marcile) si te speriai.

Universal
2nd August 2007, 17:08
da..dar nu cred ca este vorba despre aceeasi marca, era vorba despre Brilliance parca, apropo masini chinzesti, a fost testata de Auto Motor Sport si a cazut la toate capitolele inclusiv calitate si stil !

Dacia in schimb la siguranata are unele probleme, in rest, raportul pret-calitate este destul de echilibrat.

ionut_cluj
2nd August 2007, 19:31
da..dar nu cred ca este vorba despre aceeasi marca, era vorba despre Brilliance parca, apropo masini chinzesti, a fost testata de Auto Motor Sport si a cazut la toate capitolele inclusiv calitate si stil !

Dacia in schimb la siguranata are unele probleme, in rest, raportul pret-calitate este destul de echilibrat.


hai sa-ti explic o chestie pe cat de ciudat pe atat de adevarata. daca te uiti cu atentie in fitzuica aia de revista o sa vezi ca cele mai laudate marci sunt vw, skoda, audi, si bmw. de ce? pentru ca cel care tine in spate revista este importatorul acestor marci in romania. la fel si in germania. niciodata nu vei vedea un cuvant rau despre aceste marci. ca un caz particular... ma uitam la niste teste comparative la van-uri. si (culmea culmilor!!!) bolovanul ala de touran a iesit mai bun decat Megane Scenic XXl sau Mitsubishi Grandis....o ABERATIE!!!. E logic sa-si laude modelele lor, doar de acolo vin salariile angajatilor.

p.s. ca sa nu spun ca Fiat e facut praf pe unde e prins...va prindeti voi si singuri de ce.

Daca vrei pareri cu adevarat subiective citeste Bild, nu fitzuica aia sau top gear sau nu stiu ce.

on-topic: cu siguranta nu stiu cum stau astea, stiu ca Brilliance a fost un fiasco. In presa romaneasca n-am incredere, dupa presa romaneasca cea mai buna/rapida/fiabila/puternica/ieftina masina e loganul, deci e logic sa distruga orice concurent. om trai si-om vedea....

Universal
2nd August 2007, 21:16
Fituica aceasta este cel mai titrat ziar automobilistic german.DAr nu pot sa nu fiu de caord cu 1-2 aspecte pe care lea-i enumerat, totusi, Fiat este o masina slaba, ca vrem sau nu.

ionut_cluj
2nd August 2007, 22:19
Fituica aceasta este cel mai titrat ziar automobilistic german.DAr nu pot sa nu fiu de caord cu 1-2 aspecte pe care lea-i enumerat, totusi, Fiat este o masina slaba, ca vrem sau nu.

gresesti, Auto Bild e.
Fiat are cele mai bune motoare diesel din lume la ora actuala (Multijet)
Fiat are cea mai bine vanduta masina in clasa compacta (Grande Punto)
Fiat are cea mai mare crestere a po****ritatii si profitului din ultimul deceniu.
Fiat are masina care a primit cele mai multe comenzi inainte de a fi lansata (Fiat 500)
Fiat are cele mai mari vanzari in segmentul utilitar.

Hard
28th August 2007, 19:59
din seria "Ce minunatii mai scot chinezii" :
http://www.oddee.com/item_86044.aspx