PDA

View Full Version : Propuneri si autopropuneri pt un nou moderator pe sectiunea de pariuri



Pages : [1] 2

ady51a
2nd May 2006, 15:48
Deschid threardul pt propuneri pt un nou moderator aici pe pariuri care sa faca echipa pe viitor cu cei 2 existenti deja care in acest moment se ocupa de concursul Gamebookers (concurs care necesita o activitate intensa si implicit un timp destul de mare alocat zilnic si care pe viitor se doreste continuat).

Cautam ce cineva care:

- petrece ceva timp pe forum (in special pe sectiunea de Pariuri Sportive)
- este dispus sa modereze discutiile pe aceasta sectiune si sa propuna noi subiecte de discutie.

razwan_vs
2nd May 2006, 16:13
eu ma propun pe mine........... sau pe shadow daca vrea sa accepte functia asta ...

fia
2nd May 2006, 16:28
Paul

Shumu
2nd May 2006, 16:29
eu il propun pe iuli (daca doreste).. si-asa nu prea are el treaba cu pariurile, dar de placut ii place si asta e cel mai important. i-am da si lui o activitate si eu zic ca ar face treaba buna.

Hopshio
2nd May 2006, 16:29
hopshio:)

cris79
2nd May 2006, 16:52
Iuli are un vot importiva de la mine ... dupa calmul aratat propun pe hopshio sau razwan vs iar super rabdare si 50 000 de explicatii da Expertul care cred ca este un ocupat mereu !

Shumu
2nd May 2006, 17:14
De ce are Iuli un vot impotriva de la tine? Ca tu tii cu Steaua si el cu Dinamo? v-ati contrazis voi pe teme d-astea sau ce? da un motiv cand spui ca esti de acord sau ca nu esti de acord cu ceva sau cineva

Kainsashiki
2nd May 2006, 17:30
Vot impotriva pentru Iuli si din partea mea (a fost banat de cateva ori, limbajul lui nu este corespunzator unui moderator tinand cont ca un moderator n-ar trebui sa foloseasca expresii de genul "esti prea prost" si "hai jet" + ca lui ii place sa se considere superior; a mai fost moderator pentru 2 zile si a renuntat singur din cate imi aduc aminte)

Un vot de la mine pentru Shumu, pare baiat destept si chiar daca e mai nou pe forum e baiat destept.
De asemenea si SHADOW ar trebui sa fie moderator.

cris79
2nd May 2006, 17:40
De ce are Iuli un vot impotriva de la tine? Ca tu tii cu Steaua si el cu Dinamo? v-ati contrazis voi pe teme d-astea sau ce? da un motiv cand spui ca esti de acord sau ca nu esti de acord cu ceva sau cineva

nu are absoult nici o treaba cu echipele favorite ... citeste-i raspunsurile acide + multe alte posturi facute numai sa atace ...e clar ca nu este el facut sa fie moderator deorece in loc sa medieze o discutie mereu are placerea de a turna mai mult gaz pe foc ... si inca ceva a fost o explicatie care nu o datoram nimanui, e pararea mea si mi-am spus-o asa ca nu vreau sa intru intr-o polemica si cu tine ... tu l-ai propus iar eu nu ti-am comentat tie propunerea ci doar mi-am spus pararea mea legata de Iuli fara a ma adresa persoanei tale.
P.S (nu am intrat niciodata intr-o discutie contradictorie cu Iuli pe baza echipelor favorite adica Steaua Vs Dinamo,daca tu gasesti asa ceva da-mi si mie post-ul)

Shumu
2nd May 2006, 17:47
am crezut ca motivul e Dinamo-Steaua. restul nu comentez

iuli
2nd May 2006, 17:51
deci sa imi spun si eu parerea...

aici m-am certat in ultimul timp, adik nu se poate numi cearta, am spus doar adevarul

cu marele diablo, care nu are nici o treaba cu pariurile....si se crede super tare, cea mai mare cota care a pus-o de cand pariaza pe net este 1.25 cam atat....e purul adevar

si cu cris, hai mai bine te las in soarta ta...sa inveti in continuare pariuri de la diablo...:jerk:

atat si nimic mai mult...

spuneti-mi ce nu e adevarat aici....

Hopshio
2nd May 2006, 17:53
no comment!!..

Shumu
2nd May 2006, 17:54
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))0

Kainsashiki
2nd May 2006, 18:02
Iuli arata-mi un post unde ma cred mare si tare. in fine nu inteleg ce ai impotriva cotelor mici. daca pariez 200 euro pe o cota de 1,20 si tu pariezi 30 euro pe o cota de 2 analizata 2 ore cine are profitul mai mare? pana la urma ce e important? sa ai profitul cat mai mare sau sa obtii cote cat mai mari ? n`am mai postat biletele mele castigatoare pe forum pt ca vad ca e frustrant pt unii sa vada cum altcineva castiga cu pariuri live. sunt un parior praf sau cum ma mai consideri tu dar atata timp cat eu castig sume care pe mine ma multumesc vorbele tale n-au nici o valoare in fata mea!

Si spune-mi ca nu am dreptate cand am zis ca nu meriti sa fii moderator ca iti dau 100 de argumente impotriva.

cris79
2nd May 2006, 18:05
deci sa imi spun si eu parerea...

aici m-am certat in ultimul timp, adik nu se poate numi cearta, am spus doar adevarul

cu marele diablo, care nu are nici o treaba cu pariurile....si se crede super tare, cea mai mare cota care a pus-o de cand pariaza pe net este 1.25 cam atat....e purul adevar

si cu cris, hai mai bine te las in soarta ta...sa inveti in continuare pariuri de la diablo...:jerk:

atat si nimic mai mult...

spuneti-mi ce nu e adevarat aici....


Cred ca asta e cel mai cuminte post al tau :) ... oricum e o proba elocventa pentru a ajunge moderator ... ai un fund sexi oricum numai ca e mai ok nu-l intorci la toti baietii unii au placeri ascunse ...treaba ta dar riscul e maxim !

iuli
2nd May 2006, 18:09
mda....interesant....

castigi ceva....

400 de euro pusi pe bolton-boro la 3-1 parca si apoi la 3-3 ai vandut...

ai "castigat" in jur de 350 de euro

oricum eu nu ma omor sa fiu moderator insa doar am raspuns la unele injurii nejustificate...

oricum tu esti praf eu sunt bun si am incheiat discutia...

iuli
2nd May 2006, 18:13
aaaaa....si inca ceva...si dak ma votati voi moderator nu o sa vrea vADIM

Kainsashiki
2nd May 2006, 18:17
ok ma "bunule" poti sa fii si cel mai bun parior din lume ca in fatza mea esti 0.

aaa...si "bunule" o intrebare de la unu "praf" daca se poate...la concurs de cate ori ai castigat ma ? din cate imi aduc eu aminte odata castigam si am vrut sa demonstrez ca regulamentul are multe lipsuri si am postat un bilet cu 2 evenimente din acelasi meci si odata am luat locu 3 cu vreo 2 euro mai putin, iar saptamana trecuta sambata prinsesem cota 8 dar uitasem ca ultima ora e 22:30..si cu 850 euro pt duminica nu se stia cine castiga......tu ce ai facut ma "bunule ? doar gura e de tine ma, o analiza n-am vazut de la tine, un bilet castigator nimic !

si gata, stai in banca ta ca de acum nu te voi mai baga in seama orice ai scrie.

iuli
2nd May 2006, 18:26
deci....

nu ma lua cu lipsuri de la concurs ca numai din cauza concursului am luat ban...

faza cu 2 meciuri a demonstrat prostia ta

eram in top 3, am luat ban
eram la 150 de puncte am luat ban
bilet de 400 de puncte nevalidat pt ca nu am scris sportul la federer

in legatura cu biletele...am si spus-o sunt impotriva lor...si chiar dak nu as fi...nu as fi atat de anormal sa poun bilete de 1.2 cota...

hai pa ca ti-am acordat prea mult timp...

Shumu
2nd May 2006, 18:38
Mai bine ati recunoaste ca Shumu e cel mai tare si v-ati impaca

ciorbicafaristu
2nd May 2006, 18:40
daca ajunge bagatorul asta de seama moderator mai bine taiem internetul si aruncam calculatoarele pe geam.

Shumu
2nd May 2006, 18:47
ciorbi, tu ce mai ai cu iuli?

Shumu
2nd May 2006, 18:49
hai am inteles ca nu-l vreti pe iuli, dar hotarati-va! pana la urma pe cine vrei moderator?

Kainsashiki
2nd May 2006, 18:53
propunerile mele sunt vraciul, SHADOW si Shumu (chiar daca e mai nou pe forum)

ar trebui sa vina fiecare cu propuneri si sa se faca un poll ca sa votam

iuli
2nd May 2006, 18:55
vraciul sau hopshio...

shadow nu o sa vrea

shumu nu merita

iuli nu vrea nici el :D

diablo :jerk:

ParazitU 1919
2nd May 2006, 19:18
iuli nu numai ca nu vrea dar nici nu merita tot timpu vb ff urat ( acuma imi raspunde "uite ca so bagat si asta..."

ady51a
2nd May 2006, 19:32
Pai asta era si scopul acesui threard, sa auzim propuneri si apoi o sa mai fac inca unul sa se voteze. Pana acum nimic interesant poate doar vraciul, SHADOW s razvan_vs. Mai asteptam propuneri.
Cu Iuli nu am nimic doar ca i-am dar niste avertismente acum ceva timp si cred ca trebuie sa ne mai demonstreze cate cava inainte de a accepta o propunere referitoare la el.
Rog seriozitate in propuneri nu discutii fara rost. Exista "cafeneaua pariorilor" pentru asta.

Hopshio
2nd May 2006, 19:34
bah gata nu va certati si nu mai faceti offtopic...spuneti cine vreti sa fie moderator...mie imi place ca iuli are personalitate si spune tot ce are pe suflet:).....

Hopshio
2nd May 2006, 19:35
[QUOTE=ady51a]Pai asta era si scopul acesui threard, sa auzim propuneri si apoi o sa mai fac inca unul sa se voteze. Pana acum nimic interesant poate doar vraciul, SHADOW s razvan_vs. Mai asteptam propuneri.
Cu Iuli nu am nimic doar ca i-am dar niste avertismente acum ceva timp si cred ca trebuie sa ne mai demonstreze cate cava inainte de a accepta o propunere referitoare la el.
Rog seriozitate in propuneri nu discutii fara rost. Exista "cafeneaua pariorilor" pentru asta.[
si eu:)

iuli
2nd May 2006, 19:58
eu am vb doar cu asa zisii pariori urat...ok?????

parazitule....hai lasa...chiar un parazit esti

Vraciul
2nd May 2006, 19:58
mei, eu consider ca un bun moderator trebuie sa aiba cateva calitati, sa fie un bun parior, sa cunoasca toate sau, ma rog, aproape metodele de pariuri, sa fie un fin diplomat, sa fie, in afara faptului ca are un "drept de veto", un bun prieten cu ceilalti, sa fie IMPARTIAL intr-o disputa intre mebrii forumului, sa aiba foarte multa rabdare, si la fel de mult timp. trebuie sa ai o anumita scoala in pariuri si in comportamentul uman, caci aici suntem cateva zeci de forumisti si la fel de multe temperamente. ganditi-va care dintre noi, cei propusi avem cele mai multe din calitatile de mai sus.
nu stiu cat de mult timp am eu de stat pe site-ul asta, 2 ore dimineata, sunt mai tot timpul online in timpul zilei dar nu am timp mereu sa fiu cu ochii pe OLS, si cateva ore seara.
si iuli mi se pare ok dar uneori il strica impulsivitatea si modul mult prea direct. daca l-ati cunoaste cum il cunosc unii si chiar si eu, v-ati da seama ca este un tip in care poti avea incredere. probabil Shumu a glumit, dar iuli ARE FOARTE MARE TREABA cu pariurile. singura chestie este sa stii cum sa il iei si sa nu ii iei in calcul toate vorbele care deranjaza.
de ceilalti membrii propusi nu stiu prea multe lucruri decat: shadow este un tip perseverent si cred si un parior foarte bun.
sincer, eu unul il regret pe relansat.

Paul
2nd May 2006, 20:18
Sa ma exprim si io in calitate de fost moderator pe aici , si care stiu probabil cum sta treaba.

Ce calitate trebuie sa aiba viitorul moderator al zonei de pariuri :

1. activitate aici in zona (si aici e simplu de vazut si sunt destule solutii)

Atentia. Nu cred ca sunt importante bagarile in seama. Consider ca un om "valoros" nu e care se baga in seama , ci acela care a deschis de-a lungul timpului threaduri. Haideti sa facem un exercitiu sa vedem dintre cei care s-au autopropus cate threaduri a facut fiecare.

2. O oarecare conduita. iuli nu are cum sa fie moderator (din punctul meu de vedere) ca e un bagator de seama , si un scandalagiu. Cu siguranta unii vor parasii forumul daca el ajunge mod , si apacuturile sale.

3. Talent de moderator. Asta se vede doar in timp.

Activitatea de parior nu are importanta. Asa Expertul ar trebui sa fie din start votat ca e cel mai meserias. A fi moderator inplica timp.

Sectiunea de pariuri a luat-o la vale de la plecarea lui relansat. Pe vremea lui era activitate aici.

Consider ca mai intai ar trebui intrebat relansat daca nu cumva ar dori sa revina. Apoi consider ca cel mai indreptatit e Shadow

Este un parior bun (nu ca ar conta) , e vechi si activitatea lui e exclusiv in zona de pariuri , in plus spre deosebire de cei avizi de fonctie care au scris aici el a stat la cutie. Shadow e pe forum de acum un an , cand forumul de pariuri avea 200 de posturi :evil: si l-am ridicat impreuna cu Shadow , Sica84 , Ady51a , Expertul si altii la ceea ce a ajuns acum.

DR. LITTO
2nd May 2006, 20:23
Paul , Shadow, Diablo, Vraciul si.... cam atat .cu mari sanse PAUL

iuli
2nd May 2006, 20:24
Cand te vorbesc altii pe la spate inseamna ca esti important
Cand te barfesc si te jignesc le e frica de tine ca ii domini
Cand nu o sa ma mai vorbeasca nimeni, atunci o sa imi fac probleme

atat e de spus :D

eu oricum nu vreau moderator, ati innebunit cu totii

Dregan
2nd May 2006, 20:25
Eu il propun pe Yeti - omul zapezilor...

Vraciul
2nd May 2006, 20:28
spre deosebire de cei avizi de fonctie care au scris aici

Paul, eu am incercat sa enumar cateva dintre calitatile unui bun moderator, nu sunt nici avid de functia asta si nici nu m-am autopropus. Nu este cazul sa generalizezi aprecierea pe care ai facut-o. Intreaba-l pe Diablo ce i-am scris in privat. De altfel nu cred ca ai citit postul meu de mai sus in care am regretat plecarea lui Relansat.
In cazul in care Iuli va fii moderator va avea sustinerea mea pentru ca stiu cu siguranta ca se va schimba. Am zis cateva cuvinte si de Shadow.
Expertul are si el toata sustinerea mea, insa nu stiu cat timp are de stat pe OLS.
Respect parerea ta pentru ca ai avut si ai activitate intensa aici.
Important nu cred ca este sa deschizi multe threaduri ci conteaza mai mult cum mediezi. Oricum, multe au fosat lasate balta.

Vadim
2nd May 2006, 20:29
Propunerea mea este Shadow, daca are timp. Cred ca daca Relansat s-a cerut singur afara a avut motive si din experienta nu cred ca e bine sa se revina asupra deciziilor... Daca totusi vrea si crede ca se poate tine de o decizie constant, fara sa il bata vantul, de ce nu?...

Nu vreau sa il jignesc pe Iuli, spun numai ca nu are calitati de moderator.

Paul ca moderator a fost super-ok, ca timp si pricepere, insa altele l-au dat in jos, mai ales atitudinea ostila fata de oamenii de pe forum.

Hopshio
2nd May 2006, 20:31
si io??:((

Dudubetwin
2nd May 2006, 20:35
acuma va cer sa va autopropuneti !! atata fara nici o alta discutie !! un singur post cu autopropunerea !! sa vedem care sunt interesati !!

Vadim
2nd May 2006, 20:37
Autopropunerile se iau in considerare. Textul pe care l-a pus vraciul ajuta mult in luarea unei decizii viitoare. Chiar daca acum se va lua un singur om, vom folosi ceea ce s-a scris aici pe viitor.

razwan_vs
2nd May 2006, 20:38
si tu ce ? trebuie sa fii mai vechi frate pe OLS .....nu ca noi hopshio...trebuie vb cu shadow daca vrea :D daca vu alegem alta varianta...si alta treaba fratilor nu va mai certati ca niste copii mici nu conteaza care ii mai bun care ii mai prost ...conteaza sa luati banii la pariuri ...si atat

Hopshio
2nd May 2006, 20:52
da io's vechi sa stii:P

Vraciul
2nd May 2006, 20:54
:)) pe cuvantul meu ca hopsio este cela mai nimerit. este cel mai simpatic de pe forum si nu se cearta cu nimeni.

Dregan
2nd May 2006, 20:54
da io's vechi sa stii:P



Pai tocmai de aia ca esti invechit...

Hopshio
2nd May 2006, 20:56
hahah....ce glumeti..ai haz...da aratani-l la tine pe theard...nu fa offtopic:)

Rockefeller
2nd May 2006, 20:59
propunerile mele:shadow,neo11,razvy04.in ordinea asta:)

Paul
2nd May 2006, 20:59
Paul ca moderator a fost super-ok, ca timp si pricepere, insa altele l-au dat in jos, mai ales atitudinea ostila fata de oamenii de pe forum.

Minti cu nerusinare. EU nu am alungat oameni pe forum , ci i-am adus.
Am preluat forumul de la 200 de mesaje (atat avea) ... in luna mai , si prin iulie ma laudam in "Cartea de Aur" ca am atins mia

Apoi forumul urma sa aiba o a doua explozie in era "relansat". Unul dintre forumurile exclusiv de pariuri e.pariuri .ro , are cca 46.000

OLS zona de pariuri are 31.000 , insa in ultima luna s-au scris doar 1000.

Deci nu mai vorbi tu de atitudinea mea ostila fata de oamenii de pe forum :rosu: . Mai zi-mi 3 moderatori , care ti-au luat un forum de la 0 , si l-au adus aici si mai povestim.

BTW.
Stai calm , nu ma intereseaza fonctia de mod pe pariuri.

Dregan
2nd May 2006, 20:59
:)) pe cuvantul meu ca hopsio este cela mai nimerit. este cel mai simpatic de pe forum si nu se cearta cu nimeni.


Pai pe el eu zic sa-l facem mascota atunci...;)

Vraciul
2nd May 2006, 21:01
Dregane.... nu fi nese..... Surioara lui o sa imi fie prietena anul asta. :P

Hopshio
2nd May 2006, 21:03
:)) las ca nu mam suparat....pe dregan ...io zic ca glumeste..daka nu asta ii treaba lui..!!:) si in legatura cu prietena vb pe mess vraciu:)

razwan_vs
2nd May 2006, 21:05
Pai pe el eu zic sa-l facem mascota atunci...;)




bine ca esti tu tare dregan :rosu: ...daca nu ii hopshio ce ai cu el ca nu am inteles ?

Dregan
2nd May 2006, 21:06
:)) las ca nu mam suparat....pe dregan ...io zic ca glumeste..daka nu asta ii treaba lui..!!:) si in legatura cu prietena vb pe mess vraciu:)



Bineinteles ca glumeam si ma bucur ca nu te-ai suparat cum se obisnuieste pe acest forum. Asta e! Ma distrez si io putin si cum altfel cand vezi ce lupte se duc pt "putere" pe aici. Vraciule iti urez succes in a deveni cumnat cu hopshio.:ok:

Vraciul
2nd May 2006, 21:07
Dregane, crede-ma, mai bine cumnat cu Hop decat moderator aici. :P

Hopshio
2nd May 2006, 21:10
bah..ii privilegiu sa devii cumnatul meu..cum compari cu postul de moderator:))...hjai ca vam lasat ca intra sor'mea pe mess...si noh iam zis ca is alegeri da nu mo ascultat....succes:)

Vadim
2nd May 2006, 21:31
Paule, e exact cum ti-am spus. Daca citeai mai sus ce am scris si nu aveai atitudine ostila in general, nu aveai raspunsul ala.

Paul
2nd May 2006, 21:36
da mai vadime sunt functiile moderatorului ?
Sa creeze subiecte , sa le intretina (cand e cazul) sa le modereze (sa faca curat) si eventual sa atraga lume pe forum.

Ma rog , nu mai intru in discutie pe tema asta. Il propun moderator pe daroczi :D

iuli
2nd May 2006, 21:43
nu...acum sincer

nu ma inteleg deloc bine cu paulica :D insa e facut pt a fi moderator...asta e parerea mea...multe subiecte interesante a deschis pe aici

deci votul meu se indreapta spre paul :ok:

Vadim
2nd May 2006, 21:45
Paul, asa credeam si eu la inceput. Numai ca dupa 4 ani am ajuns la alta concluzie: cea mai importanta calitate a unui moderator, supermoderator sau administrator este sa nu fie influentabil.

iuli
2nd May 2006, 21:47
mda....excelent zis....cred ca sunt putini neinfluentabili pe aici...

printre ei si eu....

insa paul ai votul meu :ok:

Paul
2nd May 2006, 21:48
dar totusi e bine sa fie influentabil ... de catre proprietar
important e sa nu fie in barca vecinului ... :D

moderatorii de pe OLS nu ai putere (de ban de ex) deci rolul lor e pur decorativ

Vadim
2nd May 2006, 21:48
Uite asta cu puterea de ban se poate schimba...

Tocmai ca proprietarul se baga cel mai putin sa influenteze... Daca mint sa ma contrazici.

Paul
2nd May 2006, 21:49
insa paul ai votul meu :ok:
Cand o sa candidez la Primaria Bistrita o sa te anunt :D

iuli
2nd May 2006, 21:50
dak se va vota :D

insa stiu ca te-ai prins :P

Paul
2nd May 2006, 21:52
Uite asta cu puterea de ban se poate schimba...

Tocmai ca proprietarul se baga cel mai putin sa influenteze... Daca mint sa ma contrazici.

1) Ce drept de ban mai Vadime , ca 50 % dintre moderatori nu stiu ca uneasca 2 threaduri , iar 25 % nu stiu regulamentu :D

2) I-ai influentat pe multi. Cazul MariusTR , care m-a injurat de numa si a luat doar 3 saptamani. Lumea zica ca tu i-ai influentat sa ia numa 3 saptamani in loc de 3 ani :D

fia
2nd May 2006, 21:58
Paul, asa credeam si eu la inceput. Numai ca dupa 4 ani am ajuns la alta concluzie: cea mai importanta calitate a unui moderator, supermoderator sau administrator este sa nu fie influentabil.
LOL, eu credeam ca asa ii alegi..... sa-ti cante in struna te-ai tzepuit cu atatia pana acum....
Dar sa-ti zic ceva, toti ajung la faza asta, unii mai devreme, altii mai tarziu, in functie de cand le sare tandara, sau mai exact cand ii calca patronul pe coada. Unii au coada mai rezistenta, rezista la mai multe, altii se aprind mai repede, depinde de om.

Sa-mi zici si mie cand se inchie un ciclu, cand nu mai ramane nici unul din moderatorii vechi (peste 2 ani), deocamdata parca mai sunt cativa.
Ar fi misto o statistica cu cel mai longeviv moderator.....

Vadim
2nd May 2006, 22:02
Fia daca tu spui de ce am incercat eu sa te conving pe tine... Si fa un tabel cu ce au incercat sa te convinga altii. Apoi fa diferentele si pune-l aici. Astept cu nerabdare.

Paul
2nd May 2006, 22:15
Sa-mi zici si mie cand se inchie un ciclu, cand nu mai ramane nici unul din moderatorii vechi (peste 2 ani), deocamdata parca mai sunt cativa.
Ar fi misto o statistica cu cel mai longeviv moderator.....

rashhed are cca 2 ani jumate in campul muncii :D

Paul
2nd May 2006, 22:17
LOL, eu credeam ca asa ii alegi..... sa-ti cante in struna te-ai tzepuit cu atatia pana acum....
Dar sa-ti zic ceva, toti ajung la faza asta, unii mai devreme, altii mai tarziu, in functie de cand le sare tandara, sau mai exact cand ii calca patronul pe coada.

Uite aici ai perfecta dreptate. Sunt unii (adica) unu` care desi imi e foarte bun amic si nu m-a calcat niciodata pe coada , are o personalitate mai slaba ca si cainele meu, care din cand in cand ma mai latra , mai ales cand uit sa-l hranesc cu zilele :d

Pana intr-o zi cand vom zice ce e de zis , si ce e evident , desi parca nu are rost.

fia
2nd May 2006, 22:20
Pai nu a incercat nimeni sa ma convinga de nimic..... si nici nu a reusit.... d-aia nu sunt moderator.
Si mai e o chestie, la un moment dat te saturi.... pentru ca e o munca prestata si nu ai nici o satisfactie/beneficiu.

fia
2nd May 2006, 22:21
rashhed are cca 2 ani jumate in campul muncii :D
Tudose, 3 ani moderator, 2 ani si 4 luni admin :D

Paul
2nd May 2006, 22:24
Tudose nu mai e mod.
In plus functia de admin e 0. Asa El Greco e cel mai vechi :P

Deci Tudose e admin de cand sunt eu pe forum?
2 ani si 4 luni :Evil:

fia
2nd May 2006, 23:00
el greco nici nu are ca varsta atat.... Se numea simplu admin, si a fost redenumit in "El Greco"

bluesky
2nd May 2006, 23:02
puneti si voi unu care ii mai vechi pe aicea care sa fie moderator,daca nu sa aleaga unu vadimca doar el ii sef aicea.

Paul
2nd May 2006, 23:33
mai aici nu e piata , sa zici ca il pui pe X sau Y ca e vechi
aici e chestie ca se cauta un om care ai aiba timp , chef si talent ca sa se bage la treaba asta :d

ala e moderatoru ideal

tchibos
2nd May 2006, 23:59
nu conteaza cat de vechi este un moderator, important e sa fie bun... eu am vazut acum ceva timp un threand cu "cel mai bun moderator" unde puteai vota si spune din ce punct de vedere e cel mai bun. As fi interesat sa vad un threand de genul "cel mai prost moderator", ca e unul pe care l-as vota cu cea mai mare placere, ca dupa ce nu stie sa scrie mai e si nesimtit...

Vadim
3rd May 2006, 00:08
Tudose, 3 ani moderator, 2 ani si 4 luni admin :D
Eu cred ca mai vechi este Gabriel: 4 ani moderator, 22 de ore admin. :D

White Shadow
3rd May 2006, 01:01
Propunerea mea este Shadow, daca are timp. Cred ca daca Relansat s-a cerut singur afara a avut motive si din experienta nu cred ca e bine sa se revina asupra deciziilor... Daca totusi vrea si crede ca se poate tine de o decizie constant, fara sa il bata vantul, de ce nu?...

Nu vreau sa il jignesc pe Iuli, spun numai ca nu are calitati de moderator.

Paul ca moderator a fost super-ok, ca timp si pricepere, insa altele l-au dat in jos, mai ales atitudinea ostila fata de oamenii de pe forum.

Yo nu vreau sa fiu moderator pt ca in 14.05.2006 ma retrag de pe acest forum si nu doar de pe forum , nu mai vreau sa aud de pariuri o buna perioada de timp , am avut nevoie de 9 luni ca sa realizez ca yo nu am nici o treaba cu acest fenomen care se numeste "pariuri sportive".

Patru persoane au contribuit la o buna dezvoltare a sectiunii "Pariuri Sportive" de cand sunt yo pe acest forum.
1.Ady 51 a............la acest baiat trebuie sa îi facem o statuie aici la pariuri , unul dintre cei mai buni moderatori de pe forum.
2.Paul...............Vadim tata.......cat timp a fost Paul moderator pe pariuri treaba pe pariuri a mers exceptional , a fost o persoana care si-a dat interesul pe "pariuri sporive" si a reusit sa atraga foarte multi useri , este doar o parere personala si yo zic ca de cand sunt pe pariuri pot sa spun cand a mers treaba mai bine si cand a mers prost , nu ma intereseaza certurile voastre Paul vs aia mai mari de pe OLS........yo iti spun ca Paul a fost un moderator foarte bun pe "Pariuri Sportive".....nu vreau sa laud pe nimeni dar dupa atata timp petrecut pe acest forum ma gandesc ca am si yo dreptul la o parere.
3.Expertul..............un parior cu experienta care cunoaste cel mai bine acest fenomen "Pariuri Sportive".....si merita tot respectul nostru.
4.Relansat............in perioada in care Relansat a fost moderator treaba pe pariuri a mers cel mai bine de cand sunt yo pe acest forum , un baiat foarte sociabil , cum s-a retras de pe forum au inceput sa dispara si userii si s-a lasat linistea peste "Pariuri Sportive".

Yo nu am contribuit cu nimika , am stricat un thread cu 67 de pagini fara nici un rost , imi cer scuze.

Nu ma intereseaza cine va fi moderator pe pariuri , din partea mea poate sa fie si Gogu din Covăsânţ.

Cat timp a fost Paul moderator pe pariuri totul a fost :ok:
Cat timp a fost Relansat moderator pe pariuri totul a fost :ok:

Vadim
3rd May 2006, 02:08
Chiar poti sa te retragi din pariuri? Paul a zis la fel si are 5 carduri si 10 conturi...

Hopshio
3rd May 2006, 06:49
mno..pan la urma cine?:)

razwan_vs
3rd May 2006, 07:02
mai este timp...este nerabadator....trebuie sa facem un poll ca sa votam si cine iese ala il punem...shadow care era cea mai vehiculata alegere nu canditeaza :)))

bran
3rd May 2006, 07:54
Vraciul:ok: :ok: :ok:
Fara alte explicatii

ady51a
3rd May 2006, 09:36
mai este timp...este nerabadator....trebuie sa facem un poll ca sa votam si cine iese ala il punem...shadow care era cea mai vehiculata alegere nu canditeaza :)))
O sa facem si un poll dar deocamdata mai asteptam o zi doua sa vedem cine se mai inscrie.:ok:

Shumu
3rd May 2006, 11:06
Cu Shumu moderator, forumul ar fi cunoscut o noua etapa
Pe langa faptul ca s-ar fi facut multa curatenie la sectiunea de pariuri, s-ar fi deschis noi threaduri(nu f multe) cu adevarat interesante si la care ai intr-adevar ce sa scrii. (de ex despre blaturi, discutii aprinse, un thread organizat si profesionist despre predictii, ponturi plus alte cateva)
-Deocamdata pe forum e haos
-Shumu e inventiv
-Shumu stie sa propuna subiecte d-a dreptul incitante si interesante
-Viziunea membrilor forumului asupra pariuririlor ar fi devenit una mult mai larga si mai deschisa la lucruri noi
-Shumu are personalitate
-nu ne-am fi limitat doar la fotbal, tenis si NBA, mai exista si alte sporturi
-Shumu vorbeste si poate vorbi cu membrii forumului despre orice, se baga in orice discutie
-Shumu e cel mai tare
-Shumu ar fi propus noi concursuri si idei de concursuri
-ii place competitia
-ar mai fi facut si alte lucruri care nu ii vin in cap acum
-Principalul scop ar forumului ar fi fost nasterea si cresterea adevaratilor castigatori la pariuri
-mentalitatea ar fi fost alta
-discutiile mult mai libere
-s-ar fi desfiintat multe reguli tampite, s-ar fi creat altele noi
-etc
-revolutie pe forum
-votati-l pe Ceausescu
-dar pe Shumu nu l-a propus nimeni sa fie moderator
-desi i-ar fi placut f mult, Shumu oricum nu poate sa fie moderator pt ca nu are timp de tot ce ar vrea el sa faca pt ca sta f prost cu facultatea( are restante) si l-ar omori ma-sa daca ar repeta din nou anul

tchibos
3rd May 2006, 11:23
Paul merita sa fie iar moderator... din cate imi amintesc cu el a inceput sectiunea pariuri sportive, tot el l-a propus pe ady51a moderator. In plus Paul are stofa chiar daca are si o atitudine de "rebel de culise"

Vadim
3rd May 2006, 11:27
Shumu, esti bun, nu te doare nimic de promiti... :D

iuli
3rd May 2006, 11:30
vezi paule...te fac moderator... :P

oricum, el e potrivit pt acest post, imi place ca spune lucrurilor pe nume, ca si mine de altfel :ok:

Vraciul
3rd May 2006, 11:42
Shumu poate fi o solutie de proba. De ce nu? Nu stiu cat de mult conteaza vechimea, cred ca mai mult trebuie sa conteze initiativele viitorului moderator. Fiecare candidat sa vina cu o platforma program. :P
Apropo, paul a zis ieri ca unii scriu aici pentru ca sunt avizi de postul de medorator. Nimic mai fals in ceea ce ma priveste. Lumea il propune dar el nici da nici ba. Nu cred ca i-ar displace sa fie moderator. :)

ady51a
3rd May 2006, 11:51
Vraciule tu nu vrei sa te bagi?

Vraciul
3rd May 2006, 12:35
nu, nu am destul timp sa stau cu ochii pe OLS.
tu si baghera ar trebui sa propuneti cativa oameni pentru ca viitorul moderator va colabora cu voi doi. noi ceilalti vom vota.

neo11e
3rd May 2006, 13:00
si eu zic ca shumu merge de "proba" , poate se activeaza forumul , si poate mai lasa si din stilul asta .. de a se privi singur de sus de la persoana a 3-a :) .. oricum , eu il regret pe relansat , avea majoritatea calitatilor care se cer de la un moderator , inclusiv bun simt :ok:

Hopshio
3rd May 2006, 13:02
shumu?? nush ..io l-as propune ori pe paul ori pe vraciu....

Hopshio
3rd May 2006, 13:37
astea trebuiau discutate in privat...si pur kred ca o sa primesti avertisment..iti dau astia avertisment..!!!

iuli
3rd May 2006, 13:39
:D :D :D :D :D :D :D :D :D


no comment :o:

Hopshio
3rd May 2006, 13:42
:):):):):):) saracu shumu..toata cariera s-a dus pe apa sambetei!!!:D:D:D:D:

neo11e
3rd May 2006, 13:52
ops , ce oameni suparati :D , e clar .. deja shumu fuge pe strazi dupa pur :P

Dregan
3rd May 2006, 14:20
:D Asa e in campaniile electorale:D ...apar detractorii:D

Hopshio
3rd May 2006, 14:21
mdea...da gata ....las ca ii trece omului..sa revenim la ale noastre...:)

Shumu
3rd May 2006, 15:37
eu il propun pe Pur sa fie moderator, dar trebuie sa-l asteptati pana iese din spital

Hopshio
3rd May 2006, 16:17
hai ca asta ii buna:D

bluesky
3rd May 2006, 16:32
supuneti si voi la vot si care va aduna mai multe voturi ala sa fie ales moderator.vad ca lumea nu prea se inghesuie sa ocupe postul asta.....

Hopshio
3rd May 2006, 16:35
io propun pe vraciu sau pe hopshio...hopshio ala ii un tip tare de treaba:))

bluesky
3rd May 2006, 16:39
glumet mai esti tu mai hop,stai ca tu te autopropui dar cine te ve alege aicea ii necunoscuta.

Hopshio
3rd May 2006, 16:43
las ca le zic pritenilor sa se logheze si sa ma voteze...fi serios..daka cineva ma va vota il voi felicita:P

alejandro
3rd May 2006, 17:20
hopshio ala ii un tip tare de treaba:))
are un vot de la mine:)

Hopshio
3rd May 2006, 17:23
felicitari pt alegerea facuta:))

Vraciul
3rd May 2006, 18:14
Votul numarul 2 pentru Hop de la mine. Hop conduce detasat cu 2 voturi la 0.

Hopshio
3rd May 2006, 18:19
felicitari pt alegerea facuta!!:)

tchibos
3rd May 2006, 18:49
.. oricum , eu il regret pe relansat , avea majoritatea calitatilor care se cer de la un moderator , inclusiv bun simt :ok:

subscriu :ok:

Kainsashiki
3rd May 2006, 19:02
Pana acum candidatii sunt razvan_ws si hopshio. 100 de posturi cu propuneri si doar 2 candidati ? :)

razwan_vs
3rd May 2006, 20:37
:D .........daca numai candideaza nimeni

iuli
3rd May 2006, 22:13
razwan vs nu are fata de moderator...

hop e mai simpatic

dak nu e paul, votez hop

Paul
3rd May 2006, 22:21
Chiar poti sa te retragi din pariuri? Paul a zis la fel si are 5 carduri si 10 conturi...

nu te poti retrage din pariuri , da ajungi la un moment in care langa agentie e o berarie , si bei o bere si in loc sa pariezi 100.000, pariezi doar 70.000 , ca 30.000 i-ai dat pe bere

si daca castigi nu o sa regreti ca ai pariat doar 70.000 :ok:

Paul
3rd May 2006, 22:29
Pana acum candidatii sunt razvan_ws si hopshio. 100 de posturi cu propuneri si doar 2 candidati ? :)

in cazul asta , solutia ideala e : Nici unul!

Apropo nu cred ca decizia tre sa o ia userii de pe forum , ci cei doi moderatori , sau mai bine zis ady51a care e taticul zonei , si el stie (sau ar trebui sa stie)cine ce si cum .

Nu cred ca e nevoie ca in functia de moderator sa fie 1 spammer ordinar , sau un vanator de functie , care se autopropune pe unde apuca , si care traieste cu senzatia ca moderatoru e sefu. Ar fi rusinor pentru forumul de pariuri , ca dupa ady51a (pe care personal l-am propus direct la conducere) , relansat (care a fost acceptat ca moderator de toti de aici) ... ambii 2 baieti de un bun simt rar intalnit , si chiar cu un pic de "talent" de moderator , sa urmeze acum unu care se autopropune , se baga in seama pe unde apuca , si mai e si contestat. Mai e si Bagheera , insa cum activitatea mea e in scadere , nu l-am urmarit sa vad cum actioneaza.

Repet: un model de moderator a fost ady51a, care avea activitate de mod inainte sa fie mod. Adica deschidea threaduri si le intretinea. Relansatu in schimb a fost cam "lenes" la inceput , pana l`am spalacit odata pe YM :evil: si i-am explicat ce inseamna sa fi mod , si atunci s-a pus pe treaba.

PS. Vad ca inca unii ma propun. Va multumesc pentru voturi , da nu voi fi mod aici din 2 motive: Nu vreau eu (nu am timp si nu am chef) si nu vor altii (din cate stiu eu , am fost odata mod si am fost demis pentru "abuz de functie").

iuli
3rd May 2006, 22:54
abuz de functie? :o:

P.S. dak nu ma injuram cu toti pe aici eram deja mod :)

Paul
3rd May 2006, 23:01
iuli

hai sa vezi de ce nu ai ajunge veci moderator
Ai deschis in toata viata ta 9 threaduri : 2 pe Valea Plangerii , 3 pe Suporter Sportul (de fapt o dublura)

Ai 4 pe pariuri , pe subforumul bilete , din care 2 sunt threadurile tale. Raman 2 threaduri , in care aveai o propunere de concurs fantoma.

Scurt pe 2: Activitate subtire de tot , ca si initiator de subiecte.

iuli
3rd May 2006, 23:07
pai dak te iei dupa threaduri deschise, nu merita nimeni...

Paul
3rd May 2006, 23:24
pana una alta ai facut 8 threaduri fara nici un sens ... numa de dragu de a te baga in seama !

Un thread era de ajuns acum !
Oricum exista un subforum , dedicat WC 2006. Deschiderea de threaduri in masa , se poate face doar cu acordul adminului , si de obicei o fac mozii.

E o greseala fatala ce ai facut , iti doresc succes in lupta ta disperata in a ajunge mod , dar iti garantez ca nu rezisti mai mult de 60 de zile in ritmul asta.

Paul
3rd May 2006, 23:27
iuli , esti penibil

Acum observ ce ai facut. Am dat click pe steguletzele alea si am vazut ca sunt de pe e-pariuri ,

http://www.e-pariuri.ro/forum/forumdisplay.php?fid=77

Ce ai facut tu esti un furt ordinar , ai copiat ceva , si in fond esti jenant!
Nu stiu , cat de incantati ar fi unii de pe OLS (oameni de treaba) daca un cretin de pe e-pariuri.ro , ar da copy/paste cu ce se scrie aici.

Ai auzit de drepturi de autor?

Stergeti dracului chestiile alea !

Vad ca continuii sa deschizi topcirui. Esti jenant. Offtopic threadul cu promvare/retrogradare , exista asemenea threaduri pe alte subforumuri alea acestui forum!

iuli
3rd May 2006, 23:31
auzi...chiar nu stiu care e problema...am si zis ieri...nu vreau sa fiu moderator...

vad ca tu esti cel mai interesat de acest post, altfel nu tot intrai ca puricele pe aici

ady51a
3rd May 2006, 23:34
Iuli usurel, si eu sustin ca trebuie sa reflectam intr-un fel la Campionatul Mondial din punct de vedere al pariurilor sportive si ne gandim cum sa facem cheatia asta cu cap. Chiar azi am discutat cu bagheraa sa incercam sa gasim o solutie si am hotarat ca e bine sa mai astaptam putin si apoi vedem ce si cum deschidem si acum hop 8 threarduri deschise de tine. Mai incet totusi.
Ce urmaresti cu asta?

iuli
3rd May 2006, 23:35
ok ti-am zis sa le stergi....

Paul
3rd May 2006, 23:39
unde te crezi tu ... faci o prostie si apoi dai ordin sa se stearga

In mod normal meriti si un avertisment , pentru magariile facute ...
e vorba de furt , si apoi spam si bumping in sensul ca discutiile cu adevarat importante s-au dus in jos :D

iuli
3rd May 2006, 23:41
deja nu iti mai raspund...chiar imi pare rau ca te-am sustinut....

discutii cu adevarat importante aici....

tchibos
3rd May 2006, 23:46
iuli uite de asta nu ai tu stofa de moderator. Paul v-a dat o mostra de ceea ce inseamna moderator adevarat intr-un post anterior... cu exemplu concret (ady51a -> urmariti-l si veti intelege ce calitati trebuie sa aiba un moderator). Despre relansat am spus-o si o repet: un om cu foarte mult bun simt, ar fi trebuit sa ramana moderator. Nu am prea urmarit activitatea lu' baghera dar nu e nici la degtul cel mic a lu' relansat la capitolul asta. Despre Paul pot spune ca am vazut multe mesaje la adresa altora care deranjau, insa aici (pe sectiunea pariuri) si-a facut treaba bine. Imi amintesc la inceput cum era doar panza de paianjen pe sectiunea asta si el era singurul care se zbatea sa faca ceva. De fapt el si ady51a au fost cei care au dat viata sectiunii si pentru asta merita tot respectul.

Deci pentru alti moderatori aici as vota Paul sau relansat... altfel voi avea din ce in ce mai putina placere sa mai intru pe sectiune... si asa de cand a devenit baghera moderator interesul meu pentru sectiune a scazut simtitor

ps: cum pot atasa un fisier in excel?... extensia xls

gabi94
4th May 2006, 00:12
Nu vreau sa mai enumar si eu calitatile care ar trebui sa le aiba un moderator,ele fiind deja amintite mai sus....
L-as fi sustinut pe SHADOW dar nu este interesat,Hopshio ar trebui lasat sa mai ''coaca''....
Este o alagere grea ,dar cum am observat in ultimul timp o scadere a activitii pe acest forum,inclin sa cred ca este nevoie de cineva ca sa o re-dinamizeze...
Poate ca SHUMU ar fi persoana potrivita....

TaciAcolo
4th May 2006, 01:46
SHUMU ar fi persoana potrivita cred si eu chiar daca nu sunt "vechi" pe forum am citit cateva din posturile lui si cred ca are adilitati de moderator:D

Vraciul
4th May 2006, 07:22
:) mei mei.... Paul a asteptat sa il propuna lumea si apoi sa refuze. :) Da lectii de atitudine si citeste posturile din doua in doua randuri. Intr-un post anterior de pe thread spune ca toti cei care scriu aici sunt avizi de functie. ...printre care si el. Abia la a 8 pagina a threadului refuza si el. Hai sa facem un altul cu "meritele lui paul pe OLS". am vazut ca jumatate din paginile threadului sunt cu ode si laude despre administratorii vechi, printre care, cel mai mare post este al lui Paul, cu propriile merite. Gata, chestia aia este istorie si va multumim pentru asta.
Relansat este cu doua clase peste Paul. Hop este preferatul meu. Trebuie o schimbare, un moderator cu initiativa.
Apropo, chiar daca sunt mai tot timpul online, nu am prea mult timp de dueluri verbale pe OLS, imi ajung cele din timpul serviciului.

PS: mie unul nu imi trebuie un moderator ca sa port o discutie. el va insemna pentru mine DOAR un coleg de forum pentru ca nu moderatorul imi impune ce anume sa postez. din fire nu sunt un tip violent sau vulgar(decat in anumite situatii :))

nu stiu ce mare kk este functia asta de moderator. si eu la randul meu, de cand sunt pe thread am moderat, in adevaratul sens al cuvantului anumite discutii intre membrii, ramanand neutru.
am face mai multa treaba daca, fiecare la randul lui, ar fi un "moderator"(atentie la ghilimele si nu interpretati). nu trebuie poate, decat unul oficial.

si inca ceva, unul dintre membrii care va fi moderator oficial, si il voi simti inferior mie din multe puncte de vedere, in nici un caz nu il voi considera moderatorul meu. nu interpretati crezand ca eu ma consider superior multora de aici. nu, nu cred asta pentru ca pe foarte multi nu ii cunoasc. un moderator trebuie sa se faca respectat fara prea mare efort din partea lui si sa stie sa se impuna fara sa impuna la randul lui masuri coercitive la adresa membrilor rebeli, decat ca ultima masura necesara(am inteles ca moderatorul nu are drept de "ban" dar poate vorbii la stapanire :)). deci, atentie pe cine alegeti. atentie cui dati sceptrul "puterii".

Hopshio
4th May 2006, 07:28
mdea..relansat era cel mai bun..shumu nu cred ca se paopte baga ca si moderator...mdea noh..voi stiti

_Razvi_
4th May 2006, 08:35
E distractiva toata discutia de aicea..Fiecare cu meritele lui,fiecare cu orgoliul sau iar ols -> pariuri se duce in jos,calitatea a scazut discutii adevarate despre pariuri si metode d pariere lipsind cu desavarsire..Infine nu e problema mea..E a tuturor ce activeaza pe aicea..D la admin moderator si pana la incepatori..

Dregan
4th May 2006, 12:33
E distractiva toata discutia de aicea..Fiecare cu meritele lui,fiecare cu orgoliul sau iar ols -> pariuri se duce in jos,calitatea a scazut discutii adevarate despre pariuri si metode d pariere lipsind cu desavarsire..Infine nu e problema mea..E a tuturor ce activeaza pe aicea..D la admin moderator si pana la incepatori..


Adevar ai grait!:yeah:

Paul
4th May 2006, 14:00
deja nu iti mai raspund...chiar imi pare rau ca te-am sustinut....

discutii cu adevarat importante aici....
tu m`ai sustinut pe mine bre? Da eu am nevoie de sustinerea ta?



mei mei.... Paul a asteptat sa il propuna lumea si apoi sa refuze. Da lectii de atitudine si citeste posturile din doua in doua randuri. Intr-un post anterior de pe thread spune ca toti cei care scriu aici sunt avizi de functie. ...printre care si el. Abia la a 8 pagina a threadului refuza si el. Hai sa facem un altul cu "meritele lui paul pe OLS". am vazut ca jumatate din paginile threadului sunt cu ode si laude despre administratorii vechi, printre care, cel mai mare post este al lui Paul, cu propriile merite. Gata, chestia aia este istorie si va multumim pentru asta.
Relansat este cu doua clase peste Paul. Hop este preferatul meu. Trebuie o schimbare, un moderator cu initiativa.
Apropo, chiar daca sunt mai tot timpul online, nu am prea mult timp de dueluri verbale pe OLS, imi ajung cele din timpul serviciului.

Ma copilas , care ti-ai facut prima adresa de email cand eu m-am inregistrat pe forumul asta , uite sa intelegi 4 ever cum sta treaba.

1. Daca ai senzatia ca mi-as fi dorit sa fiu mod te inseli.
2. Daca vroiam sa fiu mod , ii lasam lu Vadim un mesaj pe Y!M ... alo sefu vreau sa fiu mod pe Pariuri , de maine de la ora 12.00 , si deja eram mod.
Nu aveam eu nevoie sa ma sustina iuli si altii de pe aici , ca daca cumva ati uitat asta nu e forumul vostru , sa alegeti voi democratic , ci forumul are un proprietar si alege un mod de care forumul sa aiba nevoie si sa-l dezvolte ,proprietarul nu are nevoie de un mod care sa-i traga forumul in jos.

Iti garantez ca in secunda in care vreau sa fiu mod , voi avea sustinerea cui trebuie , nu a catorva catelusi care vor avatar 100*100 , si sa aiba Custom Title "moderator".

Tu habar n-ai cum era aici acu 1 an. Batea vantu.. Daca as face o lista cu cei pe care i-am invatat sa-si faca card si sa parieze online (pe forum , sau pe Y!M) si as lua 10 % din cat a castigat fiecare , maine mi-as lua B.M.W.

Repet inca o data: functia de mod nu iti aduce nici un avantaj , nici o satisfactie in schimb iti omoara nervii , produce pierdere de timp , si in plus iti restrange din drepturi. Un mod nu mai poate ca in alte zone ale forumului ca se ia la harta cu unu sau cu alte pe diverse teme (de fotbal).

Eu i-as ruga pe cei care se viseaza mod sa raspunda la urmatoarele 5 intrebari:

1. Cati ani au ?
2. De cati ani joaca la pariuri ?
3. Care este motivul pentru care ar dori sa devina mod ? (sa nu raspundeti : vreau sa fiu mod pentru ca merit)
4. Care e prima chestie pe care ar face-o ca si mod ? In sensul de decizie majora. De exemplu , eu cat am fost mod , principala decizie pe care am luat-o a fost sa sustin creearea forumului de Bilete
5.De ce cat timp ati fost useri normali (cum sunteti acuma) v-ati ferit sa deschideti threaduri cu tema serioasa , in schimb activitatea voastra s-a consumat in Cafenea si pe threadul Live , adice 2 threaduri unde spamul e la el acasa?

Shumu
4th May 2006, 14:07
Ce avantaje si dezavantaje are un moderator?

Paul
4th May 2006, 14:11
avantaje: nici unu
dezavantaje: o gramada

Hopshio
4th May 2006, 14:13
bravo te felicit..da daka te crezi asa bun dc nu mai vrei sa continui? dak zici ca nimeni nu ii bun pt mod atuncea cine sa fie???...oricum intrebarile is bune...:)..dar kred ca puteai sa imi pui direct intrebarea mie cu cafeneaua si live scores....

Paul
4th May 2006, 14:22
din fericire nu stau sa citesc cafeneau sa vad cine face cafele, deci nu avea de unde sa stiu ca tu iti face veacu prin cafenea

Hopshio
4th May 2006, 14:27
obisnuiam sa scriu prin cafenea..dar acuma nu..decat o ''picat'' forumul asta..adika sectiunea asta..pariuri sportive....nu mai scrie.. nimeni..

_Razvi_
4th May 2006, 14:35
Well , ca sa fi mod necesita responsabilitati si mai ales cunostiinte ..
Nu cred ca numarul de posturi sau vechimea pe forum conteaza ...
Daca o faci o faci din placere,si cu scopul de a ajuta o comunitate,daca vrei sa te bagi doar sa fi smecher,ar fi mai bine sa stai pe tusa .. deoarece sunt cunoscatori ai fenomenului care stau in liniste sa prinda pestele ...

Paul
4th May 2006, 15:08
obisnuiam sa scriu prin cafenea..dar acuma nu..decat o ''picat'' forumul asta..adika sectiunea asta..pariuri sportive....nu mai scrie.. nimeni..

Amice , tu imi esti foarte simpatic si te-as fi sustinut. Da i`am intrebat pe 2 meseriasi din zona , care n`aveau nici un interes sa ma minta , si mi`ai zis din prima : "iuli si hop , nu au nici o treaba cu functia de mod. mai bine fara"

Hopshio
4th May 2006, 18:43
aha..ok..oricum nu ma supar sa stii dak nu is..am zis sa imi incerc si eu sansa ca miar placea....dak da sa fie ii dak nu..sanatos oi fi si dak nu is mod...

tchibos
4th May 2006, 19:03
o idee buna a zis Paul... cine vrea sa fie moderator aici sa trimita un PM lu' Vadim sau la unul din moderatorii deja existentii apoi sa se faca un poll timp de o saptamana si atunci cine va fi moderator va fi unul ales, dar sa se puna conditii de genul ... votantii sa aiba cel putin o perioada de timp (o luna, un an, un deceniu...) de cand e pe forum si sa aiba un numar minim de mesaje de...

razwan_vs
4th May 2006, 19:53
este buna ideaa lui tchibos .... sa se faca un poll si sa voteze toti de pe forumul pariuri si care iese ..ala sa fie moderatorul fara nici o supararea....chiar daca iese hopshio ,iuli , eu etc....cel mai bun sa iasa

Onlinesport vrea parerea voastra
4th May 2006, 19:55
Nu vom face poll pentru moderatori. Decizia va fi luata de moderatori, pe forumul moderatorilor, nu public.

razwan_vs
4th May 2006, 19:57
oK...

Vraciul
4th May 2006, 20:03
Paulica tata, adevarul doare? Pe langa mine tu esti intr-adevar copil.
Ai grija ca ai facut foarte multi de aici "catelusi". Nu este cazul sa te dai superior pentru ca ai "n"-spe mii de posturi.
Ai mai dat cu bata in balta odata spunand ca cei care scriu pe threadul asta sunt avizi de functia de moderator.
Apropo, nu ti-am contestat meritele, ci doar faptul ca afisezi aerul asta de prea plin de tine. Las-o balta, cu unii tine, cu altii nu.
Can eu jucam la pronosport(evident nu se pot compara cu pariurile sportive), tu erai bebe mic, fara nici un fel de rautate iar internet eu am avut cand tu ai auzit ceva vag de notiunea de internet.
Stii chestia aia cu: sunt 3 tipuri de orase? Un oras prin care trece trenul, unul prin care se aude trenul iar un alt oras in care s-a auzit de tren. Asa si la tine cu internetul. Mai bine stai pe burta.
PS: trebuie sa merg la o doamna. vorbim dimineata.:ok:

hop, nu ne certam, paul isi elibereaza frustrarile. (am modificat dar o sa le zic pana la urma, cei care au apucat sa citeasca sunt norocosi :))
haidi pa...ulica

Hopshio
4th May 2006, 20:11
deci tot nu inteleg de ce ne zbatem aicea...ca decizia tot de moderatori va fi luata....noi trebuia sa zicem doar dak vrem si dak nu vrem sa propunem...nu trebuia sa ajungem la unele filozofii si certuri...

Paul
4th May 2006, 20:56
nu se cearta nimeni , doar asistam la lupta celor avizi de functie ...

am o noua si ultima propunere!

Toti cei care au solicitat sa fie moderatori , sa fie numiti in functia de mod.
Apoi in timp ramane cine poate !

Dregan
4th May 2006, 21:01
nu se cearta nimeni , doar asistam la lupta celor avizi de functie ...

am o noua si ultima propunere!:rosu: :rosu: :rosu:

Toti cei care au solicitat sa fie moderatori , sa fie numiti in functia de mod.
Apoi in timp ramane cine poate !



Lol!! Sau mai bine sa fie facuti toti userii mod...:drak:

Paul
4th May 2006, 21:02
nu toti userii , numai cine vrea

relansat
4th May 2006, 21:16
Hai ca am stat prea mult pe tusa

Din start, nu inteleg de ce mai trebe un mod, insa daca e o nevoie ashe de acuta propun vraciu din lipsa de alti

candidatzi si nimic altceva ...

A venit si vara, inca un moderator? :o: ... o sa fie mai multi mozi decat posturi pe forum (scuzati impertinenta)

P.S: cate 1-2 posturi pe saptamana fac bine ca doar sunt om (adus de vant, ca sa citez pe al` mai mare) :)

ady51a
4th May 2006, 21:30
Relansat mai trebuie pt ca eu personal nu mai am timp sa ma ocup si de sectiune asa cum o faceam inainte. Dupa cum se stie exista un concurs gamebookers iar noi (Eu si Bagherra) trebuie sa facem clasamentul zilnic. dupa cum probabil cunosti munca asta ne "mananca un timp zilnic", timp pe care tu il cunosti pt ca ai facut si tu activitatea asta. Din cate se pare acest concurs se doreste sa fie continuat si dupa 15 Mai (periaoda cand s-a anuntat ca se incheie) si de asta sustin ca e mai bine sa fim 3 modaratori si sa ne imaprtim sarcinile pe viitor.
Eu personal nu mai fac fata si acolo pe concursul Gb si pe Farul si pe sectiunea de pariuri propriu zisa ca sa nu mai zic de Intern. Asta e punctul meu de vedere. De asta e bine sa mai fie un moderator. In plus mai sunt perioade mai lungi sau mai scurte in care cinava dintre noi nu poate intra. Eu acum zugravit toata casa de examplu si nu am mai intrrat cam 3 saptamani, probabil o sa plecam in vacanta la vara sunt totusi niste motive destul de plauzibile nu ne apucam asa sa cautam un moderator doar de dragul de a crea o discutie.

Hopshio
4th May 2006, 21:38
Hai ca am stat prea mult pe tusa

Din start, nu inteleg de ce mai trebe un mod, insa daca e o nevoie ashe de acuta propun vraciu din lipsa de alti

candidatzi si nimic altceva ...

A venit si vara, inca un moderator? :o: ... o sa fie mai multi mozi decat posturi pe forum (scuzati impertinenta)

P.S: cate 1-2 posturi pe saptamana fac bine ca doar sunt om (adus de vant, ca sa citez pe al` mai mare) :)
bine ai revenit.....nu vrei sa fii din nou mod???

Shumu
4th May 2006, 21:38
deci nu se termina concursul? sau daca nu se stie in mod exact, cine va lua decizia? OLS sau Gamebookers?

Paul
4th May 2006, 23:46
gamebookers in nici un caz , decizia oricum o ia Vadim (OLS) dar cum nu prea le are cu pariurile ne lasa pe noi sa ne alegem moderatorul

Personal , l-as lasa pe ady51a , sa-si aleaga el singur omul. El e mod , el stie de cine are nevoie !

ady51a
4th May 2006, 23:54
Eu am mai spus-o nu am eu nevoie personal de nimic. Daca cineva care intra des pe forum doreste sa contribuie cu ceva la punerea in ordine a problemelor de pe aici si sa facem impreuna (si nu doar noi moderatorii existenti, ci toata lumea care intra pe aici) o sectiune care sa fie intr-adevar de pariuri si de INFORMATII, PONTURI, SUGESTII, COTE BUNE DE JUCAT, FORMULA CEA MAI BUNA DA PARIURI, si altele, este bine venit. Eu vreau sa fie cineva care are chef sa faca chestia asta. Sau sa ne ajute sa facem asta. Deci in primul rand cineva care sta destul de mult pe forum si pe sectiunea asta in primul rand. :ok:

Vraciul
5th May 2006, 07:09
Eu in nici un caz. Nu am nici timp si nici calitati de moderator. Sunt altii mai buni. Am mai zis asta.
Ady, sunt convins ca unii dintre noi te vor ajuta, tu doar trebuie sa propui ce ar trebui facut. Sau chiar noi putem propune si daca este o idee buna o poti pune in practica.

Angelina Jolie
5th May 2006, 09:13
Hopshio:ok:

Vraciul
5th May 2006, 09:17
3-0 pentru hop:ok:

Shumu
5th May 2006, 12:18
si eu il sustin pe hopshio pt ca pare genul de pesoana receptiva la orice si daca ajunge moderator sper sa faca schimbari majore pe forum si sa discearna cele mai bune dintre ideile si propunerile noastre.
si vraciul ar fi fost o solutie f buna pt ca asa cum am mai zis e baiat destept, dar daca nu vrea... o fi stiind el de ce

iuli
5th May 2006, 12:23
imi pare rau sa zic....hop e cu off-topicul....

Paul
5th May 2006, 12:44
votez cu iuli :happy: :happy:

3-1 /OLE/

iuli
5th May 2006, 13:04
eu nu ma autopropun...dak o sa fiu votat mai vedem...

Hopshio
5th May 2006, 13:17
imi pare rau sa zic....hop e cu off-topicul....
poti sa te uiti...in ultimul timp nu am mai facut offtopic..am scris cand era nevoie....
si paul...sa iti zic un secret...3-0 era cand a zis vraciul..dupa accea a zis si shumu ca ma alege..deci 4-1:evil:
ps.: si eu am zis ca daka ma va vota cineva...sincer vreau sa fiu mod...sa vad cum ii sa ajut...dar dak nu o sa ajung acuma mod...mai este timp...dar nu ma asculnd dupa deget si zic : nu ma autopropun..pt ca ii minciuna..cei care or zis ca nu se autopropun defapt vor sa fie mod...

Hopshio
5th May 2006, 13:33
vraciul sau hopshio...

shadow nu o sa vrea

shumu nu merita

iuli nu vrea nici el :D

diablo :jerk:

mah aicea parca ziceai alceva..ca ma votezi..acuma cand ai vazut ca deja or zis cativa sa fiu mod..acuma u zici ca nu ma mai votez ca fac offtopic...;parca pe vremea cand ai scris u asta nu faceam..sa fim seriosi...fie a vostru....

Shumu
5th May 2006, 13:35
stati putin! intre cine e lupta asta? parca iuli nu mai candida .. eu prima data l-am propus pe iuli. el era prima mea varianta. toata lumea l-a respins si atunci m-am reorientat si l-am votat pe hopshio

Daca lupta e intre hopshio si iuli, il prefer pe iuli (il cunosc mai bine si am incredere in el)
Daca lupta e intre hopsio si oricine altcineva il votez pe hopshio(este receptiv la orice si urmareste toate discutiile)

vraciul e baiat destept

Hopshio
5th May 2006, 13:38
nush cine mai ii in lupta.....ma gandesc ca nu ma lupt singur?? nu mai ii nimeni..mda noh...io am zis ...nu il votez pe iuli..ci pe hopshio...:)

Shumu
5th May 2006, 13:53
Daca ar fi avut timp pt activitatea de moderator, Shumu ar fi castigat campania asta

_Razvi_
5th May 2006, 14:43
Intru si eu in lupta :) ma propune cineva ???
HiHiHi ...

Paul
5th May 2006, 14:49
preturile:

pentru un post de mod: 50 de beri
pentru un post de super mod : 4 serii * 50 de beri
pentru un post de admin : 10 serii * 50 beri , da dupa aia o sa primiti si voi beri de la cei pe care ii aduceti ;)

Hopshio
5th May 2006, 14:50
mai bine sthiu ca le beau eu decat sa ti le dau tie...pt un post de mod.....:ok:

DR. LITTO
5th May 2006, 14:52
Hopshio un vot in minus de la mine No comment !!! offtopic la greu

iuli
5th May 2006, 14:53
mah aicea parca ziceai alceva..ca ma votezi..acuma cand ai vazut ca deja or zis cativa sa fiu mod..acuma u zici ca nu ma mai votez ca fac offtopic...;parca pe vremea cand ai scris u asta nu faceam..sa fim seriosi...fie a vostru....


m-am razgandit...ady a aratat ceva ce u nu ai facut pana acum...

Hopshio
5th May 2006, 14:54
uita-te cand am facut ultima data offtopic la greu...ca am facut si eu pe vremea lui rely si amuh toata lumea zice ca offtopic la greu...

iuli
5th May 2006, 15:01
nu vreau sa intru in polemica...

arata-mi si mie niste predictii facute de tine...

Hopshio
5th May 2006, 15:02
Sa ma exprim si io in calitate de fost moderator pe aici , si care stiu probabil cum sta treaba.

Ce calitate trebuie sa aiba viitorul moderator al zonei de pariuri :

1. activitate aici in zona (si aici e simplu de vazut si sunt destule solutii)

Atentia. Nu cred ca sunt importante bagarile in seama. Consider ca un om "valoros" nu e care se baga in seama , ci acela care a deschis de-a lungul timpului threaduri. Haideti sa facem un exercitiu sa vedem dintre cei care s-au autopropus cate threaduri a facut fiecare.

2. O oarecare conduita. iuli nu are cum sa fie moderator (din punctul meu de vedere) ca e un bagator de seama , si un scandalagiu. Cu siguranta unii vor parasii forumul daca el ajunge mod , si apacuturile sale.

3. Talent de moderator. Asta se vede doar in timp.

Activitatea de parior nu are importanta. Asa Expertul ar trebui sa fie din start votat ca e cel mai meserias. A fi moderator inplica timp.

Sectiunea de pariuri a luat-o la vale de la plecarea lui relansat. Pe vremea lui era activitate aici.

Consider ca mai intai ar trebui intrebat relansat daca nu cumva ar dori sa revina. Apoi consider ca cel mai indreptatit e Shadow

Este un parior bun (nu ca ar conta) , e vechi si activitatea lui e exclusiv in zona de pariuri , in plus spre deosebire de cei avizi de fonctie care au scris aici el a stat la cutie. Shadow e pe forum de acum un an , cand forumul de pariuri avea 200 de posturi :evil: si l-am ridicat impreuna cu Shadow , Sica84 , Ady51a , Expertul si altii la ceea ce a ajuns acum.
mi se pare mie paul sau ziceai ca iuli nu are cum sa fie moderator aicea...si mainainte tocmai lai votat...hmmm...???

iuli
5th May 2006, 15:03
offf...a zis la misto mah...

Hopshio
5th May 2006, 15:04
nu vreau sa intru in polemica...

arata-mi si mie niste predictii facute de tine...
no hou ca nici u nu ai mai dat predictii de mult...eu imi puneam biletele la theardul meu de bilete....da ai zis ca fac offtopic la greu...aratami cand am facut ultima oara offtopic la greu..si dak imi arati iti dau dreptate....

Hopshio
5th May 2006, 15:05
offf...a zis la misto mah...
la misto??? nu prea cred....dak vorbeste la misto pe un subiect important nu sthiu cum a ajuns mod....

Dregan
5th May 2006, 15:05
Bai da stiu ca vi s-a urcat sangele la cap din cauza acestui post de mod. Reveniti-va baieti... cred ca toti suntem pe acest forum ca sa gasim solutii pt a castiga bani din pariuri, dar vad ca toata lumea a uitat scopul.

DR. LITTO
5th May 2006, 15:09
pana la urma urmei noi am putea fi proprii nostri moderatori ... daca nu incalcam regulile si ne respectam unii pe altii (ceea ce nu prea se intampla ) ..
greu tare ... ce fel o sa va simtiti daca o sa fiti moderatori ? o sa aveti impresia ca o sa conduceti lumea ? sau ce .... Hopshio ... vrei sa fiii moderator???? fa-ti propriul forum de pariuri :D ( fara gluma )

Hopshio
5th May 2006, 15:12
no auziti...cine mai vrea sa fie mod sa isi faca propriu lui forum...lol....oricum hai ca eu nu mai particip la aceasta campanie..oricum ma bucur ca am invatat ceva ....

iuli
5th May 2006, 15:14
dar acum intreb si eu....

pt ce mai trebuie un mod????

Hopshio
5th May 2006, 15:16
:))) dak citeai prima pagina primul post de pe acest theard...aflai.....

DR. LITTO
5th May 2006, 15:16
Hopshio .... cine te-a propus pe tine s-au luat probabil dupa posturile tale ( dar probabil ca ei nu stiu ca mai mult de 90 % din posturile tale sunt facute pe cafeanea .... si acestea doar ... "sal all ce mai facetzi " -- nimic interesant ... ) asa ca poate din cauza unora ca tine nu prea mai posteaza lumea pe aici >>>

Hopshio
5th May 2006, 15:18
poate..eu iam tinut sa nu mai posteze...leam spus ce mai facetzi si ei or zis ca ..gata...nu mai posteaza....tiam zis ..fi tu moderator..pe mine nu ma mai intereseaza...cine ii....si nu ma poti acuza ca din cauza mea...adu pe cineva care o postat pe acest forum si acum nu mai posteaza din cauza mea...si trebuia sa imi zici atuncea ca fac prea mult offtopic...d.a cum sa imi zici cand si u faceai.....mai demult cand era rely si u scriai pe cafenea...destul..dar acuma??? nu te mai vede omu!!...si sa stii ca eu mam autopropus....

DR. LITTO
5th May 2006, 15:22
Dupa cate am observat tu ai facut thread-ul "de ce nu mai posteaza lumea la pariuri sportive " raspunsul ar trebui sa ni-l dam singuri

Hopshio
5th May 2006, 15:25
dar am vazut ca nimeni nu ma acuza pe mine pe theardu acela....si cei care au postat acolo sunt persoane care sthiu de mine si care shtiu ca am facut offtopic pe un theard care era pt asa ceva....si nu au zis acolo ca eu sunt de vina...

tchibos
5th May 2006, 17:18
nush cine mai ii in lupta.....ma gandesc ca nu ma lupt singur?? il votez pe..hopshio...:)

s-ar putea sa iesi infrant

pana una alta poate inveti sa folosesti si cratima :evil:

Hopshio
5th May 2006, 17:21
deja nu mai particip pt acest post....asa ca nu va mai legati de mine..si de nush care..ca nu asta era scopul ca sa criticam...ci sa alegem un nou moderator..

Paul
5th May 2006, 17:38
pe care nu il mai alegem , ca nu avem pe cine :D

Hopshio
5th May 2006, 17:42
cek mai bine ii sa il aleaga moderatorii...

White Shadow
5th May 2006, 17:53
s-au postat pe acest thread 13 pagini , deci in concluzie cine va ajunge moderator ?

Paul
5th May 2006, 17:55
Hopshio .... cine te-a propus pe tine s-au luat probabil dupa posturile tale ( dar probabil ca ei nu stiu ca mai mult de 90 % din posturile tale sunt facute pe cafeanea .... si acestea doar ... "sal all ce mai facetzi " -- nimic interesant ... ) asa ca poate din cauza unora ca tine nu prea mai posteaza lumea pe aici >>>

1100 din cele 2000 le are in cafenea si pe live
adica 55% :drak:

e clar :D

White Shadow
5th May 2006, 18:01
Hopshio stai linistit ma baiatule , inainte sa te bagi undeva trebuie sa te gandesti unde te bagi si daca esti in stare sa faci fata cerintelor.....tu vrei sa fii moderator ca sa te lauzi la scoala ca esti moderator pe OLS.....

Hopshio
5th May 2006, 18:04
hou mah..ca am zis ca ma retrag fie a vostru postu ala....

Dregan
5th May 2006, 18:08
s-au postat pe acest thread 13 pagini , deci in concluzie cine va ajunge moderator ?



Si se vor mai posta ink o mie de pagini daca nu se hotaraste odata. Astept cu interes alegerea unui mod pt ca lucrurile sa revina la normal si sa trecem la lucrurile importante cum ar fi:PARIURILE/hello

White Shadow
5th May 2006, 18:15
ma frate dar nu vreti sa fiti moderator nici unu ?.....de cine v-ati speriat asa tare ?....de Paul ?.....

Vraciul
5th May 2006, 18:17
precis de paulica m-am speriat eu.:ciocan:

White Shadow
5th May 2006, 18:19
tu ai spus ca nu ai timp Vraciule........

iuli
5th May 2006, 18:21
mozii vor vota cine o sa fie...deci noi nu stiu dc ne tot chinuim pe aici :P

Hopshio
5th May 2006, 18:23
klar/...si shadow u ziceai ca nimeni nu vrea sa fie?? si eu am zis de la bun inceput ca as vrea..si dupa accea o trebuit sa renunt din cauza voastra...ca tot ati inceput sa ma acuzati cate offtopicuri AM FACUT...si acum vii cu intrebarea: nimeni nu vrea sa fie moderator??

Vraciul
5th May 2006, 18:25
mane, mi-ar face placere sa fie moderator. nu stiu eu mare lucru despre "meseria" asta dar cunosc cativa baieti buni de aici care m-ar ajuta cu siguranta.
insa, de cand s-a lansat campania am stiut ca eu nu pot fi moderator din cateva motive si cel mai important ar fi timpul. nu am timp. restul motivelor le stiti voi, cred.
repet, nu m-a pasionat niciodata sa fiu moderator si nici nu am fost niciodata avid dupa asta. nici cand am fost incepator, junior, senior etc.... nu m-a deranjat asta. am invatat multe de la voi cum si voi, cei mai vechi, ati invatat de la altii.
baghera si ady sa propuna cateva nume si noi vom vota, democratic. important este ca unii dintre noi sa elimine din vocabularul lor unele apelative sau invective adresate altora.

White Shadow
5th May 2006, 18:26
mozii vor vota cine o sa fie...deci noi nu stiu dc ne tot chinuim pe aici :P

pai voi veniti cu propunerile , la final se trage linie si se va alege unul dintre cei care vreau sa fie moderatori......sau unu care sa mearga la Eurovision.


mane, mi-ar face placere sa fie moderator.

deci Vraciul vrea sa fie moderator , am dat Quote ca sa vada tot poporul.

Hopshio
5th May 2006, 18:34
mno in sfarsit unu care vrea sa fie mod:evil: buna alegere vraciu:yeah:

Vraciul
5th May 2006, 18:37
mare belea esti shadow, scoate chestia aia ca ma faci de cacao.:ciocan:

White Shadow
5th May 2006, 18:40
Ok Vraciule , am inteles ca nu ai timp , cine a mai ramas ?

Vraciul
5th May 2006, 18:50
ursica sau ursoaica.:evil:

Hopshio
5th May 2006, 18:56
:))mdea:D

tchibos
5th May 2006, 18:59
astia tre' sa fie in tandem ca de fapt e unul cu personalitate dubla:D

White Shadow
5th May 2006, 19:05
astia cine mai sunt ma ?....ca yo nu am auzit de ei....ursuletul unde-i ?

Vraciul
5th May 2006, 19:09
umbro, posteaza amandoua pe concursul gb. pe cuvant. intra, posteaza si ies. dupa nickuri sunt fete, dar multi zici ca sunt baieti dar pana la urma tot fete sunt.:jerk:

tchibos
5th May 2006, 19:13
astia cine mai sunt ma ?....ca yo nu am auzit de ei....ursuletul unde-i ?

da-le idei si o sa vezi ca apare si ursuletu' la concurs:headbang:

White Shadow
5th May 2006, 19:14
deci astia au treaba cu concursul , familia ursu vrea sa castige concursu.


da-le idei si o sa vezi ca apare si ursuletu' la concurs:headbang:

ursuletul , ursu polar , ursu brun.....poate vin cu toata familia.

Vraciul
5th May 2006, 19:16
pana dimineata vreau ca iuli sa fie ales moderator. ati inteles? este un tip cu initiativa. poate nu vad asta maine ca:ciocan:

Shumu
6th May 2006, 00:04
tari rau replicile cu ursii:) mi-au placut mult!!
daca candideaza ii votez si eu!

Dregan
6th May 2006, 00:10
V-am zis eu de la inceput sa votati cu Yeti - omul Zapezilor:ok:

Shumu
6th May 2006, 00:17
si-acuma mai rad de la ursii aia:))
am zis eu de la inceput ca vraciu e baiat destept, el a inceput-o p-asta cu ursii

Pana la urma cine mai candideaza? noi cu cine votam?

gabi94
6th May 2006, 00:31
N-ai inteles ca noi nu o sa votam ? Facem eventual propuneri.
Decizia va fi luata de administratorii forumului .

Shumu
6th May 2006, 00:48
pai da dar putem sa spunem pe cine dorim, iar administratorii ne vor asculta pentru ca d-aia au deschis acest thread. Altfel puneau ei din prima. Tot un fel de vot e si asta.
Ideea e ca nici noi nu stim pe cine vrem.

Hopshio
6th May 2006, 08:20
pe shumu dorim:)

TaciAcolo
6th May 2006, 13:42
inca un vot pe SHUMU :yeah:

koala2006
6th May 2006, 13:52
eu am incredere in Bagheera !!! Cine are de comentat, il astept cu argumente!!!!!!!!!!!

iuli
6th May 2006, 13:56
lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol

gabi94
6th May 2006, 14:07
eu am incredere in Bagheera !!! Cine are de comentat, il astept cu argumente!!!!!!!!!!!
Cine l-a contestat pe Bagheera?Este vorba despre un moderator in plus...
Este adevarat insa ca de cand face calcule la clasamentul pt concursul de bilete,nu mai stie ce se intimpla pe celelalte Threaduri...

Shumu
6th May 2006, 17:40
dupa ce-am mai citit in ultimul timp pe forum, am ajuns la concluzia ca iuli isi doreste cel mai mult sa fie moderator. haideti sa-l lasam sa vedem de ce e in stare!

bine, s-ar mai putea tine cont si de faptul ca unii dintre membrii au deschis de curand niste threaduri destul de interesante care au captat imediat atentia tuturor. asta cam inseamna calitati de moderator

iuli
6th May 2006, 17:49
si dc ai ajuns la concluzia asta? :)

gabi94
6th May 2006, 18:14
dupa ce-am mai citit in ultimul timp pe forum, am ajuns la concluzia ca iuli isi doreste cel mai mult sa fie moderator. haideti sa-l lasam sa vedem de ce e in stare!

bine, s-ar mai putea tine cont si de faptul ca unii dintre membrii au deschis de curand niste threaduri destul de interesante care au captat imediat atentia tuturor. asta cam inseamna calitati de moderator

Faptul ca s-au deschis unele threaduri noi este ca urmare a mesajelor prin care s-a tras concluzia ca acest forum incepuse s-a aiba o lipsa de consistenta ....
Nu toti cei care au deschis threaduri noi au insa in vedere sa devina moderatori...

Shumu
6th May 2006, 23:07
dupa parerea mea iuli e cel mai bun moderator posibil. de fapt eu cred ca e nascut pentru asa ceva. are toate calitatile necesare iar daca va pierde lupta cu hopshio asta se va datora doar faptului ca Bagheera si Ady nu-l vor alege pt ca se tem de el ca e mult mai bun ca ei

Deci votul meu indubitabil este pentru iuli

iuli
6th May 2006, 23:57
nu mai fi ironic...

Vraciul
8th May 2006, 11:06
tot nu ati ales un moderator? mei mei.....

relansat
8th May 2006, 11:12
daca va pierde lupta cu hopshio asta se va datora doar faptului ca Bagheera si Ady nu-l vor alege pt ca se tem de el ca e mult mai bun ca ei

Ashe este ... adi si calin sunt impotriva lu` Iuli, tu`tzi imaginez ce o sa fie daca o sa intre iuli moderator? :o:

Picioare rupte, capete taiate ... mai ceva decat intr`un film horror ...

Mey ady, mai las` draga de la tine ... tu chiar vrei sa devii persona non grata pe ols ? :happy

Din lipsa de seriozitate din partea celorlalti "competitori", votu` meu nu s`a schimbat: vraciu :ok:

Vraciul
8th May 2006, 11:53
no way...... poate o functie onorifica, precum Lacatus, fara atributiuni. :)

Vraciul
8th May 2006, 12:57
am uitat:
propunerea mea. iuli sau ... relansat. :P

Celso
8th May 2006, 15:13
hai salut..si bine vam gasit ca n-am mai postat pe aici de ceva amar de vreme....io zic ca era bun Ballack ala...parerea mea..dupa cum lam vazut ca vorbeste ,,,pare baiat inteligent..si descurcaret...si pe deasupra si cunoscator in ale pariurilor...
Io pe el l-as vota daca ar candida...ce bine ar fi..sa candideze:) :rolleyes:

Ballack_29
8th May 2006, 15:17
stai linisti celso ca nu am disparut de tot :D citesc fiecare post de pe acest forum ;).....ma sa sti ca as candida daca as avea voturi..acum depinde ce spun moderatorii...in fiecare dim vad ce s-a mai intamplat pe forum peste noapte, deci timp am de "navigat" pe forum, idei am ...astea n-ar fi o problema :P

vdm ce-o iesi ;) mersi de vot

bluesky
8th May 2006, 15:23
tot nu ati gasit pe cineva compatibil care sa fie moderator,da greu mai merge mai lume.

Dregan
8th May 2006, 16:41
hai salut..si bine vam gasit ca n-am mai postat pe aici de ceva amar de vreme....io zic ca era bun Ballack ala...parerea mea..dupa cum lam vazut ca vorbeste ,,,pare baiat inteligent..si descurcaret...si pe deasupra si cunoscator in ale pariurilor...
Io pe el l-as vota daca ar candida...ce bine ar fi..sa candideze:) :rolleyes:




Lol... Auzi tu Ballack... Cred ca mai bine ne intoarcem la varianta ursuletz... Si io il propun pe Ballack... e bun... la decojit semintze. Celso fii mai serios si nu mai veni cu propuneri din astea...


Ballack :no:
iuli :ok:

Vraciul
8th May 2006, 16:51
nu sunt de acord cu tine Dregane. Iti propun sa stai putin de vorba cu el pe mess si o sa vezi ca 100% nu ai dreptate.

Celso
8th May 2006, 17:16
...lase Dregane...k stim noi de ce nu il simpatizezi tu pe Ballack;)

Dregan
8th May 2006, 17:50
nu sunt de acord cu tine Dregane. Iti propun sa stai putin de vorba cu el pe mess si o sa vezi ca 100% nu ai dreptate.


Vraciule am stat de vorba cu el. I-am cerut cand posteaza la Ponturi sa dea si cateva explicatii... iar el a inceput sa ma jigneasca. Bineinteles ca nu mi-a picat bine si am ripostat...insa cateva prietenii de pe aici m-au scos putin pe tusa in timp ce el nu a primit ban nici macar 24 de ore. Asa ca Ballack nu are fata de moderator tinand cont de felul in care a stiut el sa-mi raspunda cand eu am cerut un lucru normal: o explicatie la un pont.

Ballack_29
8th May 2006, 20:07
felul cum ai ripostat nu a fost deloc ortodox adica iti faci un user asemanator ca nume cu al meu si incepi sa-i injuri pe toti in toate felurile posibile? Poate nu ti-am raspuns nici eu cum a trebuit da nu ti-am zis tie cum ne-ai facut pe multi de aici.....asta e a trecut acum, hai sa incheiem subiectul ;) si sa dam forumului o fatza mai buna :ok:

Hopshio
8th May 2006, 20:51
hmm.deci vad ca shumu nu participa si eu ziceam ca il votez pe el...votul meu s-a schimbat si imi pare bine ca ballack vrea sa fie mod pt ca are un vot de la mine:ok:

Dregan
8th May 2006, 21:17
Un mare vot pentru Iuli:yeah:

tchibos
8th May 2006, 22:11
, idei am ...astea n-ar fi o problema :P



ca de exemplu?...

DR. LITTO
8th May 2006, 22:19
Ballack_29 ai un vot de la mine .... sper sa faci ceva cu subforumul de pariuri spoetive ... ca sa mai am si eu de ce sa intru ... ok ?

Ballack_29
8th May 2006, 22:24
ca de exemplu?...


hai sa nu fiu rau si sa iti dau un mic raspuns :1. too much offtopic mai sunt si alte probleme.. vorbim...



10x DiLYVIO vedem ce putem face ;)

Shumu
8th May 2006, 22:29
offtopicul e bine-venit atata timp cat nu reprezinta singurul motiv de a posta pe forum

relansat
8th May 2006, 22:32
@schumu` ca bine zici :ok:

iuli
8th May 2006, 22:34
rely fara c si cu s mare

Shumu

relansat
8th May 2006, 22:40
Se mai face pollu` sau nu? E a 17`a pagina a threadului si parca nu se mai termina ...

@iuli... si fara "`" ... apropos, cine e relly?

TaciAcolo
8th May 2006, 22:48
schumu daca nu vrea atunci ballack :D