PDA

View Full Version : Zaglebie - Steaua & Steaua-Zaglebie.



Dani3l
30th July 2007, 21:37
Salutari frati si surioare steliste!:yeah::dance::cheer:
Desi exista un topic asemanator pe "EuRopa" m-am gandit sa fac un topic dedicat exclusiv stelistilor!:yeah:Nu de alta,dar n-are rost sa ne enervam pe non-stelistii de pe "EuRopa" mai bine sa avem un topic friendly!:ok:
So,dupa clasicul text ols "comentarii,pareri inainte si dupa aceste meci":happy
Zaglebie Lubin - Steaua,ora 21:45 live @ Prima Tv.
Cine comenteaza meciul?Carcotasii?!:happy
Sper ca maine Steaua sa joace asa:
Zapata
Golanski Radoi Goian Emeghara
Nicolita Croitoru Bicfalvi Badoi
Neaga Dica :yeah:
Hai Steaua!:ok:

Jerry20cm
30th July 2007, 21:39
exact, sa inceapa cu echipa aia si :cya:Cupele Europene

fara mijlocas/i la inchidere, nu faci nimic in ziua de azi.:ok:

Dani3l
30th July 2007, 21:42
Jerry,am inteles ca esti la datorie..naspa,ar fi fost frumos daca mergeai la o terasa,cu o bericica in mana,sa sarbatoresti golurile stelei. :yeah:
Unde o sa vedeti meciul?La terasa,intr-un bar,acasa la prieteni sau in casa proprie?Eu,o sa-l vad acasa..desi mi-ar fi placut sa fiu pe o terasa din Buc.:D
Bicfalvi e mij la inchidere..o fi ofensiv,dar mie imi place atacul.Tu il vrei pe rada in locul lui radoi,si radoi in locul lui eric,nu?:)

Jerry20cm
30th July 2007, 21:43
da, sunt la datorie sa scriu cat mai multe GOL STEAUA ;):D

apropo, echipa de maine: Cernea - Marin, Goian, Rada, Nesu - Badoi, Croitoru, Radoi, Nicolita - Dica, Neaga.

dede
30th July 2007, 21:46
Desi exista un topic asemanator pe "EuroPa" m-am gandit sa fac un topic dedicat exclusiv stelistilor!
de fapt e EuROpa, da' sa zicem... :D

castigam cu 3-0 :D

oricum, sper sa nu'mi faca prea multi nervi comentatorii maine... :D

Jerry20cm
30th July 2007, 21:50
daca-ti fac prea multi nevi comentatorii, poti sa urmaresti comentariu meu LIVE text:D

dede
30th July 2007, 21:54
text? :D prea stresant... :D
ii voi suporta eu cumva maine, sper sa nu vb prea mult... :happy

YoYoyOi
30th July 2007, 22:05
de abia astept :D

Universal
30th July 2007, 23:33
si eu :ok:

orice rezultat pozitiv( victorie de la 2 goluri diferenta) ma va face fericit

Si un egal ar fi benefic, dar vreau victoria :ok:

Snake_21
30th July 2007, 23:36
3-0 pt Steaua zic si eu :D il vad home meciu desi mi as fi dorit sa fiu pe stadion :D

Universal
30th July 2007, 23:47
il vezi la televizor :)

se poate vedea pe internet? daca da, da un link important

Florin2004
30th July 2007, 23:51
Asa e....cei din tara sunt norocosi ca il vad sigur...noi astia din afara asteptam un link (polonezi, chinezi....in orice limba numai sa vedem meciul)...FORTZA STEAUA!

Dani3l
31st July 2007, 00:16
http://www.sport.ro/stiri/12753/Fotbal-Intern/Leo-Badea-Antrenorul-lui-Zaglebie-l-a-atacat-pe-regele-Hagi.html
Corespondenta din Polonia.

effect
31st July 2007, 00:19
Echipa :

Cernea > l-as fi pus pe Zapata ,dar n-a primit cartea verde :angry:

Marin Goian Rada Nesu

Badoi Radoi Croitoru Nicolita

Dica Neaga

Pronostic : 2-0 pt noi dupa 45 de minute :ok:
La final 3-1 :lol:

YoYoyOi
31st July 2007, 08:03
acum ca nu e Bostina, parca orice formula de echipa mi se pare buna :D

dan
31st July 2007, 09:02
Vatca

Marin Goian Rada Nesu

Banel Radoi Bicfalvi Croitoru

Dica Neaga

nu mai vreau sa-l vad pe cernea in poarta, mai bine vatca. sa aiba si el ocazia sa arate daca e bun

Luis Garcia10
31st July 2007, 09:06
--------------Vatca------------------
--Marin---Radoi----Rada------Nesu---
--Badoi----Bicfalvi---Croitoru--Nicolita-
--------Neaga-----Dica--------------

Forza Steaua! :D

effect
31st July 2007, 12:17
Chiar am incredere in Vatca si sper sa joace :ok:

Luis Garcia10
31st July 2007, 12:22
Si eu sper sa joace..mai ales ca Cernea m-a dezamagit :)

dede
31st July 2007, 13:29
portarii conteaza mai putin, ca polonezii oricum nu o sa ajunga prea des la poarta... :D

aia de la gsp si prosport il dau pe Cernea in poarta... :rolleyes:

YoNuTzz
31st July 2007, 13:31
cred k cernea va juca...

Snake_21
31st July 2007, 14:05
Da si eu cred ca Cerna va juca dar a jucat dezamagitor in ultimu meci :( :(

dede
31st July 2007, 14:13
asta a fost in ultimul meci... :D azi va fi altceva ;)
nu se compara un meci cu altul... :D

Snake_21
31st July 2007, 14:18
Da sa speram :|

dede
31st July 2007, 18:34
Cernea- Golanski (Bădoi), Goian, Rada, P. Marin- Nicoliță, Rădoi, Lovin, Croitoru- Dică, Neaga

echipa asta o dau cei de la gsp... :groggy:

Luis Garcia10
31st July 2007, 18:36
Nu e rau...dar totusi..Rada cu Goian..chiar nu era alta solutie??? :( :|

dede
31st July 2007, 18:49
pai pe Baciu nu'l prea mai putem folosi, ne pregatim sa'i facem :cya: :D

totusi, se putea gasi si alta solutie, cu Radoi fundas... oricum, sa speram ca Hagi stie mai bine ce face :D

Luis Garcia10
31st July 2007, 18:51
Era bine cu Radoi :D :(

dede
31st July 2007, 18:55
las', ca Radoi sta bine acolo la mijloc :D

sper ca Lovin sa prinda o zi buna... :D :rolleyes:

si Neaga sa dea 2 goluri, iar Dica unul :D sau mai multe... :P

Luis Garcia10
31st July 2007, 18:56
Tare frica imi e de cuplul asta "rigid" Rada-Goian...sper sa fie ok! :D

dede
31st July 2007, 19:00
mie nu'mi place Rada :headbang: da' asta nu conteaza :D sa speram ca nu o sa ajunga mingea prea des prin zona aia... :rolleyes:

Luis Garcia10
31st July 2007, 19:05
Cernea si centrul apararii sunt punctele vulnerabile ale noastre in seara asta! Punctul forte e atacul si imi pun toate increderea in DICA si in RICA! :D :)

Snake_21
31st July 2007, 19:12
Nu stiu de ce dar cred ca Dica va fi din nou omul meciului :D

dede
31st July 2007, 19:14
nu nu :D de data asta Neaga, cu cele 2 goluri ale sale... :cheer: :D

Snake_21
31st July 2007, 19:16
Vedem :P :D

Kainsashiki
31st July 2007, 20:18
Cernea - Golanski, Goian, Rada, Petre Marin - Croitoru, Lovin, Radoi, Nicolita - Dica, Neaga

Cu echipa asta nu avem cum sa pierdem!

YoYoyOi
31st July 2007, 20:57
ce Vatca va tre ma? ati bolunzit? :groggy:

Dani3l
31st July 2007, 22:37
Radoi a fost cel mai bun in prima repriza.Dezamagitor dica si neaga..zici ca ar juca prima data impreuna.Incepe sa ma enerveze jocul pe sus al Stelei..cu polonezii,trebuie sa joci pe "jos".Lovin no comment...

YoYoyOi
31st July 2007, 22:47
pai eu asa tampenie de joc mai rar am vazut... parca joaca volei nu fotbal :(

si doar stiu ca aia-s inalti cat Berile, ce banat tot inalta mingile alea? :mda:

nu stiu juca la firul ierbii? ca doar terenul e bun, tehnici sunt, ce kkt e asta???

Nico21
31st July 2007, 22:54
mie nu'mi place Rada :headbang: da' asta nu conteaza :D sa speram ca nu o sa ajunga mingea prea des prin zona aia... :rolleyes:


Nu am auzit pana acum vreo fata sa afirme acest lucru...:D:D:D

Jerry20cm
31st July 2007, 23:47
excelent:ok:
scurt si la obiect.

Ce curvasaraie a facut Banelinho cu ei:drak::D

PS: cum sa nu-ti placa Rada? Pana si mie imi place Rada :happy

on-topic: s-a descurcat excelent Rada. O sa ajunga sa-i ia locul lui Ghionea

dede
31st July 2007, 23:49
Nu am auzit pana acum vreo fata sa afirme acest lucru...nu? :cry: auzi acum... :D

oricum, e bine ca am castigat... :D cam nasol jocul, dar asta conteaza mai putin :D ne vedem in turul 3... :cheer:

georg40
31st July 2007, 23:50
N-am vazut meciul, dar am vazut scoru:1-0 pentru Steaua si asta mi-ajunge !!!
Sa fie de bun augur pentru calificarea in runda urmatoare.
Lupta Steaua !!!

Vladek
31st July 2007, 23:50
Cam slabut ... mai ales din minutul 80 incolo. Mijlocul a fost cea mai mare slabiciune a noastra, adica a cam fost lipsa la constructie, de unde numarul mare de mingi bubuite. Ne-a salvat Goian azi, asa cum ne-a salvat Dica vineri. Ar cam trebui insa sa incepem sa castigam pe mana echipei, nu prin "sclipiri" individuale.

Despre echipa :

Cernea - sigur pe el, cand am avut nevoie a fost la post.
Petre Marin : muncitor si precis in interventii, ca de obicei. Neplacuta insa lipsa sa din ofensiva.
Rada : n-a stralucit, asa cum nimeni nu prea a facut-o, dar nici nu prea ai ce sa-i reprosezi.
Goian : omul meciului, jos palaria. In afara de gol a mai scos si o centrare pe care scria "gol" a polonezilor. Alaturi de Cernea, a fost singurul care merita prima de victorie.
Golanski : idem Petre Marin.

Croitoru : vrea si poate, dar nu inteleg incapatanarea lui Hagi de a pune un jucator de picior drept pe partea stanga. Azi insa, mediocru.
Radoi : a luptat si a scos si el o minge periculoasa. Plus : a inceput sa traga la poarta in loc sa tot frece mingea prin pase inapoi sau laterale. Minus : nu prea nimereste poarta.
Lovin : .... anost. Nu gasesc nimic de zis despre el. Cam jalon de cateva ori.
Nicolita : tot ca de obicei. Adica haotic, vesnic al doilea de minge, centrari aiurea, driblinguri rare si mai toate spre inapoi ... mai bine dati-i o sansa lui Badoi.

Neaga : tot slab. :( De alergat alearga, dar pe moment alearga degeaba. Nu se poate bate cu fundasii adversi, dar nu i-a depasit nici prin viteza sau dribling. Ma rog, o data i-a depasit dar tot peste a tras.
Dica : sa-i trecem la capitolul merite centrarea de la gol ... altceva nu prea a mai reusit. Dar ramane un om esential pentru Steaua.

Per total, echipa n-a stralucit dar a invins si asta conteaza. Ramane inca de corectat naravul mingilor bubuite in fata si obiceiul prostesc al retragerii in aparare dupa marcarea golului. :mda:

SORENSEN
31st July 2007, 23:50
Ia innebunit asta cu alergarile alea(Banel) si contat ca ia tinut acolo in zona...Goian cel mai bun de pe teren..gol..sigur in defensiva.. (cu mici exceptii)
Radoi si el foarte bun...
Atacul actual nu e ceea ce trebe pt Steaua ...sunt pe acelasi stil..trebuie gasita o solutie...

Oricum bine ca s-a inceput cu o victorie ...

Jerry20cm
31st July 2007, 23:51
Fara Banel, praful se alege de noi.

YoYoyOi
31st July 2007, 23:57
ca bine zici Jericule :D

tot timpul meciului m-am gandit la Oli... mingi bubuite in fata, pase aiurea inapoi sau in lateral, retragerea vadita in aparare dupa marcarea golului.... nici nu se vede ca a plecat :rolleyes:

Dani3l
31st July 2007, 23:57
Cernea - 6.5 a aparat ce a avut de aparat...cand nu a fost "prezent" l-a salvat bara
Golanski - 6 bun pe faza defensiva,face prea putin faza ofensiva.
Goian -7 ne'a scos in cateva faze + golul
Rada - 6 un joc sigur,nu si-a complicat viata
Petre Marin - 6 un meci bun.sigur pe el
Banel -5 un impiedicat..in afara sa alerge,nada de nada...
Radoi - 6,5 un adevarat capitan,nu s-a ferit sa puna piciorul! :yeah:
Croitoru -5.5 daca in prima repriza a fost mai activ,in cea de-a 2 a repriza nici ca l-am zarit...
Lovin - 5,5 acelasi jucator inutil....
Dica 5 in afara de pasa de gol...zici ca am jucat in 10:(
Neaga - 5,5 a alergat mult,insa fara rezultate.
Ov Petre,Nesu si Badoi au jucat prea putin ca sa imi fac o parere.
Lupta Steaua!

Jerry20cm
31st July 2007, 23:58
irino, pai n-ai vazut cum suflau aia de pe langa banel :D
Banel face ambele faze dreq, de cum a iesit el, s-a vazut cat ocazii si-au creeat polonezii.

dede
1st August 2007, 00:02
tot timpul meciului m-am gandit la Oli...
tu n'ai altceva la ce sa te gandesti in timpul meciului? :cry: :D

Goian omul meciului... :D si Cernea a fost bun, desi cam toti aveati ceva de comentat despre el dupa meciul cu cehlaul...:sleep:
de la Dica si Neaga ma asteptam mai mult... :(

YoYoyOi
1st August 2007, 00:03
pai am observat si eu, nu inteleg cum altii nu vad. E destul sa-ti stea unul in coaste si sa te incurce, daca mai nimereste si o pasa din 5 si cateva deposedari e clar jucatorul perfect in teren. N-are el eficacitate maxima la finalizare, dar fara el suntem lesinati.... s-a vazut cum a intrat Badoi, cica schimbare post pe post :happy

Luis Garcia10
1st August 2007, 00:48
Ce rezultate au fost :o: :o: GENK 1-2 SARAJEVO!
TAMPERE UNITED 1-0 LEVSKI
DEBRECEN 0-1 ELFSBORG!

Putem da in turul 3 peste echipe ca Sarajevo , Elfsborg sau Bate Borisov! Ce frumos ar fi :D Si ce facil! :rolleyes:

Dani3l
1st August 2007, 01:25
http://www.sport.ro/stiri/12817/GOIAN-CEEA-FOST-BARA-PE-FINAL-DE-MECI-EU-NU-IMI-MAI-ADUC-AMINTE.html
Goian,baiatu asta are simtul umorului...:happy
http://www.sport.ro/stiri/12816/Fotbal-Extern/Liga-campionilor/Dica-Dupa-meci-in-vestiar-toti-aveau-dureri-la-maini-la-picioare-la-spate....html

Luis Garcia10
1st August 2007, 01:40
:happy :happy :happy :lol: :cry: :cry:

effect
1st August 2007, 02:59
Am inceput bine in Europa :ok:

YoYoyOi
1st August 2007, 07:40
sa vedem in retur cum ne prezentam :rolleyes:

Snake_21
1st August 2007, 08:54
De acord cu Goian omul meciului dar nu sunt de acord cu faza cu Lovin a fost mai bun decat Dica :lol: :P sa fim seriosi nici chiar asa :P Oricum Dica a fost cam sters meciul asta :( dar nu poate mereu sa scoata echipa :D

Liviu
1st August 2007, 09:13
tot timpul meciului m-am gandit la Oli... mingi bubuite in fata, pase aiurea inapoi sau in lateral, retragerea vadita in aparare dupa marcarea golului.... nici nu se vede ca a plecat :rolleyes:
Reminescente ale unui trecut fricos, cu un joc ce unora le place sa creada ca este eficient dar pana la urma meschin, urat cu spume, ce da dovada de slabiciune. Herrera trebuia scos din fotbal din timp, sa nu isi castige adepti.
Sa vedem cum va fi mai tarziu, dupa 10-20 de meciuri, atunci cand isi pune un antrenor amprenta. Un prieten, acum doi ani cand Oleg nu castiga la Dublin sau pierdea Supercupa sau cu Rosenborg (...) era primul contestatar al ucrainianului, peste 3 luni era sa planga cand a plecat la Dnepr. Cum e viata !

Snake_21
1st August 2007, 09:26
Da imi amintesc si eu ca eram suparat dupa meciul cu Roseborg dar la cate ocazi am avut si la meciuri au urmat dupa nu am avut cum sa fiu suparat pe Protasov :D Oricum mi a parut tare rau cand a plecat Protasov de la Steaua :(

Gica Chioru
1st August 2007, 09:26
Am jucat slab, uneori chiar foarte slab, sistemul defensiv este dezastruos iar mijlocul nu reuseste sa controleze jocul. Pe deasupra jucam fara varf de atac ceea ce face ca Neaga sa nu-si gaseasca locul si sa actioneze in gol.
Un singur lucru ramane dupa acest meci, cel mai important, pana la urma, victoria. Am fi putut s-o pierdem datorita schimbarilor facute de Hagi, care a destabilizat complet flancul nostru drept inlocuindu-i pe Golanski si pe Nicolita. Asa s-a ajuns ca polonezii sa atace in valuri la sfarsitul meciului, taman acolo de unde iesise Nicolita. Cred ca polonezii ne vor crea multe probleme la Bucuresti. Un lucru e clar dupa aceste doua meciuri oficiale, nu putem juca fara un varf de meserie.

Cred ca Hagi a ales bine echipa de start, tinand cont de faptul ca singurul varf care putea intra in joc este nou venitul Zaharia iar Bicvalfy este, totusi, prea crud, probabil ca acesta va debuta in campionat. Lovin a fost bun, aseara.
As zice ca jucatorii nostri au jucat undeva intre nota 5 si nota 6, Neaga fiind de 5 iar Dica de 6, singurul pe care l-as evidentia in plus ar fi... Cernea.

Snake_21
1st August 2007, 09:28
Si Goian merita remarcat dupa meciul de aseara ;)

Gica Chioru
1st August 2007, 09:30
Si Goian merita remarcat dupa meciul de aseara ;)

Sigur ca da, pentru gol. Dar a facut si cateva greseli in aparare...

Snake_21
1st August 2007, 09:40
Da dar a jucat cu dureri la spate si a facut o bine chiar daca a mai avut si cateva greseli :)

bob
1st August 2007, 09:45
Am jucat slab, uneori chiar foarte slab, sistemul defensiv este dezastruos iar mijlocul nu reuseste sa controleze jocul. Pe deasupra jucam fara varf de atac ceea ce face ca Neaga sa nu-si gaseasca locul si sa actioneze in gol.
Un singur lucru ramane dupa acest meci, cel mai important, pana la urma, victoria. Am fi putut s-o pierdem datorita schimbarilor facute de Hagi, care a destabilizat complet flancul nostru drept inlocuindu-i pe Golanski si pe Nicolita. Asa s-a ajuns ca polonezii sa atace in valuri la sfarsitul meciului, taman acolo de unde iesise Nicolita. Cred ca polonezii ne vor crea multe probleme la Bucuresti. Un lucru e clar dupa aceste doua meciuri oficiale, nu putem juca fara un varf de meserie.

Cred ca Hagi a ales bine echipa de start, tinand cont de faptul ca singurul varf care putea intra in joc este nou venitul Zaharia iar Bicvalfy este, totusi, prea crud, probabil ca acesta va debuta in campionat. Lovin a fost bun, aseara.
As zice ca jucatorii nostri au jucat undeva intre nota 5 si nota 6, Neaga fiind de 5 iar Dica de 6, singurul pe care l-as evidentia in plus ar fi... Cernea.

sa-l sune cineva pe hagi, sa-i spuna ca pe langa rica+dica mai e nevoie de un atacant de careu. dar cred ca raspunsul va fi : eu am jucat la nivel inalt, nu-mi da mie sfaturi. incep sa se adevereasca predictiile de bine despre hagi ! am zis !

SAMM
1st August 2007, 14:08
joc f slab pe faza de atac

dak jucam asa, e deranj mare in turul 3
.
.
se cam rupe firul la 15-20 m de poarta adversa

.

Luis Garcia10
1st August 2007, 14:14
Pai gata a schimbat Gigi tactica mister SAMM :happy

Acum vom juca cu Neaga pe stanga, Croitoru in centru si cu un varf impins! :)) :lol:

SAMM
1st August 2007, 15:49
Pai gata a schimbat Gigi tactica mister SAMM :happy

Acum vom juca cu Neaga pe stanga, Croitoru in centru si cu un varf impins! :)) :lol:

inseamna ca asa castigam UCL dak a zis gg=capello+trapatoni+lippi+ferguson :groggy:


:evil:

Universal
1st August 2007, 16:08
O sa trecem si de polonezi,rabdare :ok:

Luis Garcia10
1st August 2007, 17:13
Eu sper ca sa se puna in aplicare tactica lui Gigi ( daca se poate spune ca e a lui!? ) pentru ca este una foarte buna pentru ce are Steaua in lot la momentul asta! :)

Brian
1st August 2007, 17:15
Echipa este in formare....trebuie sa se adapteze la noul stil de joc jucatorii, sa se formeze relatiile de joc, etc. Pt asta este nevoie de ceva timp(nu foarte mult, stati linistiti). Trecem de polonezi si o sa vedeti k echipa o sa joace din ce in ce mai bine. In plus, Neaga nu trebuie jucat varf. El trebuie sa vina din spatele varfurilor.

Gontel
2nd August 2007, 11:02
Stati asa, ma, nu grabiti. Am facut vara aceasta mai multe achizitii ca niciodata. Este nevoie de timp pt a se inchega echipa. Cu Ceahlaul mi-a placut cum am jucat, daca Neaga dadea macar 2 goluri din cele 4 ocazii pe care le-a avut, nu mai zicea lumea ca Steaua s-a chinuit. Dar in sport, nu exista loc de "daca"...

Nici eu nu am fost prea multumit de jocul de la Lubin, dar e bine ca am castigat. Trebuie sa avem rabdare in continuare.

myke
2nd August 2007, 13:48
la lubin am jucat bine pana la gol. dupa gol s-a rupt echipa. relaxare in defensiva, lipsa de concentrare pe benzi si dica, lovin si radoi au disparut din faza de atac, singurul care se mai zbatea pe acolo era rica. schimbarea lui banel cu badoi era cat pe ce sa ne coste victoria penru ca badoi are alt stil decat jardel. badoi e cu pasa de gol, cu centrarile, dar daca nu are atacant pentru cine sa centreze? daca il bagi pe badoi il bagi automat si pe zaharia. sau pe iacob, cand o sa isi revina. tactica dupa gol mi s-a parut a la Lucescu junior am dat gol si gata ne bagam cu curu in poarta si tremuram pana la sfarsit. asta nu mi-a placut.
pana la gol am suferit la ultima pasa sau la finalziare. neaga are un ghinion teribil sau nu se concentreaza destul nu pot sa imi dau seama si ne lipseste iacob.
la mijloc nu mi-a placut croitoru, cred ca merita incercata o varianta cu badoi sau cu bicfalvi(nu stiu ce la apucat pe cioban, bostina parea in forma.), banel e in revenire de forma, radoi inca nu se ridica la nivelul asteptarilor si lovin pare ca a revenit in mediocritatea lui dupa ce sezonul trecut impresionase pe final.
golanski nu pare integrat, petre marin printre cei mai buni, nesu a jucat prea putin. goian a gresit o singura data in defensiva in rest nu a miscat nimic prin zona. rada il suplineste bine pe ghionea, nu se ridica insa la nivelul acestuia. sta cuminte si il asculta pe goian ceea ce e foarte bine. greselile facute pana acum sunt nesemnificative.
portarii sunt marele nostru minus in comparatie cu dinamo si rapid. cernea e instabil. nu mi-a placut de el nici cu ceahlau nici cu lubin. cand apara bine, cand e cel putin carlos. astept sa il vad pe zapata. desi nu mi se pare cine stie ce scula.

polonezii nu cred ca o sa ne puna probleme in retur, insa nu vad prea bine turul trei. daca nu gaseste hagi o varianta in care sa marcam mai mult si sa ii tina concentrati pe jucatori tot meciul nu cred ca o sa mai vedem realu la bucuresti sau alta echipa mare. dar pana la turul trei mai sunt destule meciuri, jucatori sunt, antrenoru tre sa confirme sper acum sa fie si suporteri...

Dani3l
4th August 2007, 23:12
Zaglebie Lubin 0 - 1 Wisla Krakow Final
Oare si-au menajat titularii?

Dani3l
6th August 2007, 00:10
V-ati luat bilete la meci?Acum o ora am vorbit cu un prieten din Bucuresti,si mi-a zis ca se vand 4 bilete/persoana.Sper ca marti sa-mi ia si mie bilet..nu va lacomiti, lasati bilete si la provinciali.:D

Snake_21
6th August 2007, 00:12
Da si eu vreau sa mai prind macar 2 bilete marti cand mi o duce sa mi iau si eu bilete :(

Ioca10
6th August 2007, 00:15
Eu maine ma duc sa fac rost de ele;)

Dani3l
6th August 2007, 00:15
Cica sunt 5000 de abonati ,eu zic ca nu se vand 20.000 pana marti dupa'masa.Sper....:D

Snake_21
6th August 2007, 00:18
Si eu ca vreau sa vad meciul asta :D live

myke
6th August 2007, 00:49
maine ma duc sa iau bilete. in ciuda lu becali si a evenimentelor care se tot produc prin galerii, raman fidel peluzei 1. sper doar sa nu fie aglomeratie la case de bilete prea mare. sunt curios sa vad cum o sa se miste lucrurile cu sistemul asta nou pe care il tot lauda presa.

Dani3l
6th August 2007, 16:49
http://www.stelisti.ro/index/VIDEO__Afla_cum_vor_putea_intra_.html
Hmm, interesant sistem...:)

Luis Garcia10
6th August 2007, 16:55
Adica...care-i baiul? :o: :o: :| Nu se pot falsifica...sau ce? :|

Ioca10
6th August 2007, 18:00
E omor la bilete am stat 7 ore la coada...eu zic sa va grabiti....si important...biletele se dau doar pe Cartea de Identitate

Dani3l
6th August 2007, 18:15
http://stelisti.ro/index/VIDEO__Inaugurarea_noului_sistem.html
Oare persoanele care's mai..plinute ,pot intra pe portile astea?:)

Luis Garcia10
6th August 2007, 18:29
E omor la bilete am stat 7 ore la coada...eu zic sa va grabiti....si important...biletele se dau doar pe Cartea de Identitate

7 ore??? :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :confused:
Ma duc si eu maine sa imi cumpar bilet... :| Sper sa fie mai bine :rolleyes:

myke
6th August 2007, 19:38
am fost la 10,30 in ghencea. am plecat la 3. mai m-a prins si controloru pe 41 :(. era sa imi rup picioarele cand am ajuns la grilaj. un prieten de-al meu a stat cu capu lipit de gratii si nu avea cum sa mai iasa. e nebunie si bataie de joc. nu exista nicio logica, nu sunt gardulete se baga lume din toate partile si jandarmii nu pot face nimic decat daca se iveste o altercatie. Sistemul nou e bun, dar prea putine case, prea proasta organizare. Argaseala in loc sa arate la ziaristi cum se intre putea sa puna gardulete si sa exsite siruri ordonate cu intrare si iesire. cei care vor sa ia bilete zic sa se grabeasca, sa nu uite buletinu(se dau 4 bilete pe buletin) si sa isi pregateasca nervii. bafta eu am supravietuit :D

Geografu
6th August 2007, 19:43
Avem peste 65 % sanse sa ne calificam in turul III preliminar.Goian a fost eroul nostru iar tragerea la sorti a fost de departe norocoasa.Daca vom bate miercuri suntem 85 % calificati din nou in UCL !! :yes:

Ioca10
6th August 2007, 20:22
Eu ce sa zic nu mai puteam sa ies dupa ce am luat bilet...a trebuit sa escaladez gardul...

Snake_21
6th August 2007, 20:24
Ce porcarie :( nu cred ca mai vad meciul asta live :(

Ioca10
6th August 2007, 20:26
Sincer nu cred sa mai prinzi bilete...si daca ajungi sa te pregatesti..serios...se misca infect

Snake_21
6th August 2007, 20:29
Tocmai d aia nu cred ca mai merg poate la urmatorul meci o sa se organizeze mai bine si ma duc din prima zi sa fiu sigur ca prind bilet, acuma e tarziu :(

Ioca10
6th August 2007, 20:32
Vino la asta cu Iasu;)

Snake_21
6th August 2007, 20:33
Ar fi o idee :D vedem ce fac intre timp :D

SORENSEN
6th August 2007, 21:29
Am luat si eu nenorocitele astea de bilete...cretina organziare...am fost la 15.15 si am luat aproape la 18...

Nebunie..pe la 16.30 s-au trezit jandarmi si au gardurile....dar era prea tarziu.,...totusi a fost binevenita treaba si in al doispelea ceas...

Se pare ca in week-end s-au vandut 3500 de bilete iar astazi 6000
Bilete s-au tiparit 25 000 .

Deci bilete sunt destule...cred ca in toate zonele..si paote aveti norocul ca jandarmi sa pune de la inceput gardurile si asa se va evita nenorocirea de astazi...

dede
7th August 2007, 14:52
Zaglebie Lubin a ajuns la București cu gîndul de a produce marea surpriză. ”Știu că nu sîntem favoriți, dar în fotbal se pot întîmpla multe”, a declarat, la sosirea delegației poloneze, președintele lui Zaglebie, Robert Petryszyn. ”Sînt mulți bani în joc, dar fotbaliștii noștri nu vor juca cu gîndul la prime sau la banii care vor veni în cazul în care trecem de Steaua, ci pentru o calificare istorică în grupele Ligii Campionilor”.
Conform presei din Polonia, Robert Petryszyn este dispus să pună la bătaie cîte 200.000 de euro pentru fiecare jucător în cazul în care Zaglebie ajunge în grupe
stelisti.ro

o sa ramana cu banii... :D

Dani3l
7th August 2007, 21:29
Mare deranj e cu noul sistem de achizitionare a biletelor....amicul care mi-a luat biletu a zis ca a stat 5 ore in ploaie si se mai gandeste daca mai vine la mec de acasa...o prietena de-a mea ,a zis ca a stat ore bune in ploaie pt un bilet,si daca nu castiga maine ,nu mai merge la meciuri...sper sa se "suceasca":D
Hai ca tre sa plec ,am de prins un tren!:D
Ne "vedem" si ne "auzim" pe stad. Steaua!:yeah:
LUPTA STEAUA! :yeah:

SORENSEN
7th August 2007, 21:49
...
Ne "vedem" si ne "auzim" pe stad. Steaua!:yeah:
LUPTA STEAUA! :yeah:


"Ne vedem si ne auzim" cu siguranta...:ok:

dede
8th August 2007, 23:23
Steaua-Zaglebie 2-1, gol Nicolita, Zaharia, respectiv Stasiak
am avut ceva emotii, da' e bine ca ne'am calificat... inca putin si suntem iar in grupe :D

Snake_21
8th August 2007, 23:25
Dap am terminat cu thread ul asta :D si bine ca s a terminat cu bine :P

YoYoyOi
8th August 2007, 23:32
inca nu-mi revin dupa meci :( tot revad in minte faze tampite si greseli copilaresti :(
Din pacate Zapata a inceput cu stangul... Ma tem sa nu continue la fel. Eu as merge pe Cernea in meciul cu Bate, iar Zapata in campionat cu echipele accesibile, pana se prinde ce-i cu limba romana....

YoNuTzz
8th August 2007, 23:34
de aceasi parere cu zapata...
oricum important e k ne-am calificat...acum urmeaza sa-i batem pe BATE :ok:

Snake_21
8th August 2007, 23:38
BATE STEAUA SI STEAUA BATE :D imi convine :P

dede
8th August 2007, 23:41
Eu as merge pe Cernea in meciul cu Bate, iar Zapata in campionat cu echipele accesibile, pana se prinde ce-i cu limba romana....
Vatca mai traieste? :D de Andrey nu mai intreb... :rolleyes:

Snake_21
8th August 2007, 23:46
Da traieste :P nu l ai vazut in tribuna :P cu Andrey nu as putea sa te incurc parca citisem ceva ca ar vrea sa se intoarca la prima echipa :D

Geografu
8th August 2007, 23:51
Greu meci prieteni insa extraordinar de muncit.Am meritat victoria,Dorel e un castig enorm Zapata ma ingrijoreaza dar per total ne-am calificat in turul III preliminar UCL unde ne asteapta un adversar facil.
Omul meciului : Nicolita.
Doamne Ajuta in continuare ! Forzza Steaua !!! :yes:

Snake_21
8th August 2007, 23:55
Da asta e ce conteaza ca ne am calificat :D urmeaza meciul cu Iasi ul acuma :D care trebuie sa l castigam :D

Liviu
8th August 2007, 23:56
A 12-a victorie consecutiva pentru Steaua, 4 in acest sezon, suntem tari. :cool:

Snake_21
9th August 2007, 00:02
Sper sa urmeaza a 5 a din sezonul asta in meciul cu Poli Iasi :D

Luis Garcia10
9th August 2007, 00:59
Atmosfera minunata in tribune ..ca de obicei! DAR JOCUL NU MERGE! Hagi in opinia mea a fost jenant astazi! TOT RESPECTUL CA FOTBALIST..Dar nu se poate asa! E inadmisibil! Traiesc un sentiment greu de descris...ceva intre bucurie si dezamgire! Bine ca intr-un final si-a dat seama ca tre` sa-l bage pe Zaha si asa ne-a scutit pe toti de chinul unui final de meci pe muchie de cutit!
Forza Steaua!

eventHorizon
9th August 2007, 02:49
Dupa meciul de prezentare cu belgienii mi-am zis ca n-am sa ma mai uit la Steaua anul asta (aproape m-a luat somnu in tribune cu Charleroi :sleep:) intuind, sau mai bine spus constantand ca antrenorul hagi e ZERO! Imi vine sa iau medicamente cand ma gandesc ca am ajuns sa il regret chiar si pe Olaroiu :headbang:
Daca dupa un meci in care am jucat lamentabil, haotic sau mai bine spus, n-am jucat nimic!!! vine Hagi la conferinta de presa si spune " Echipa e mai buna pe zi ce trece" inseamna ca fie noi ceilalti nu-i intelegem capodopera construita din noroc si bambilici ori el e paralel cu fenomenu :groggy:
Ca un exemplu, Zenga a venit la Steaua cu 3 zile inainte de inceperea campionatului si dupa 3 etape echipa juca ceva, iar in returul acelei editii, dupa plecarea lui Neaga si accidentarea lui Oprita, juca meci de meci cu alde Litu si Simion , asa ca nu-i mai cautati scuze lu Hagi cum ca n-a avut timp sa pregateasca echipa sau n-are jucatori buni la dispozitie, ca va mintiti singuri.
Azi am revazut Steaua lui Jenei din '98-99 ... numai ca Steaua aia avea ghinion si din cand in cand mai dadea emotii la portarul advers :(
Nu mai ramane nimic de zis decat ... Bulan enorm in continuare in UCL, domnu' rege! :huhu:

Luis Garcia10
9th August 2007, 02:53
Asa este! Un adevar crud...dar trebuie sa-l acceptam! Daca si-ar da seama si Becali inca am mai avea timp sa-l prindem pe Zenga :rolleyes: :D

eventHorizon
9th August 2007, 03:05
Asa este! Un adevar crud...dar trebuie sa-l acceptam! Daca si-ar da seama si Becali inca am mai avea timp sa-l prindem pe Zenga :rolleyes: :D

Cred ca pt multi stelisti Zenga va ramane cel mai mare antrenor de la Steaua, desi exista si destui care au fost impresionati de echipa ofensiva a lui Protasov care uita de aparare cu desavarsire! In fine, poate o mai veni Zenga candva inapoi dar deocamdata ne arde prezentul :(

Vladek
9th August 2007, 10:37
Aseara am jucat nu slab, ci execrabil. Mai ales intre minutele 30-70, perioada in care polonezii chiar au crezut ca se poate si s-au aruncat cu toate fortele peste noi. Marea tampenie a inceput insa dinainte de meci, cand am auzit numai prostii. "Joc pragmatic", "nu conteaza spectacolul ci doar rezultatul, etc. Si uite asa jucatorii nostri au intrat pe teren cu idei si figuri in cap, gata de "maretul" rezultat de 0-0. In loc sa ne impunem jocul si sa dominam am inceput cu rahaturi gen "distrus jocul adversarului" & stuff. Dar intrucat nu suntem italieni (chestie care am mai zis-o de 32342323 de ori), era doar o chestiune de timp pana cand cineva sa comita o gafa si sa luam gol. Ca a fost Zapata ala, chiar nu conteaza. Daca nu gresea el, se gasea altul. Colac peste pupaza, a lipsit Goian, ceea ce nu numai ca s-a vazut in aparare, dar trecerea lui Radoi in aparare a insemnat practic cedarea mijlocului polonezilor, panaramele Lovin si Ov. Petre nereusind nici sa participe la ofensiva, nici sa blocheze adversarul departe de poarta Stelei. Au fost jalnici si unul si altul. De pasat n-au pasat decat in spate sau direct la adversar, ori in spate. Fizic vorbind, iar au fost depasiti, i-au dat polonezii la o parte ca pe muste.

Despre tactica lui Hagi ... :groggy::groggy: n-am priceput nimic. Cu Dica si Neaga alergand dupa mingi bubuite pe sus, ori in tusa ori departe de poarta voiam noi sa dam gol ?? Sau cu eternele urcari ale lui Nicolita ? Iar de scuze, s-avem iertare dar nu exista asa ceva. S-a cheltuit sezonul asta cat in ultimele 3 la un loc numai pentru transferuri. Ce s-ar fi facut oare Hagi daca in locul lui Golanski l-ar fi avut pe Stancu, pe Baciu in locul lui Rada si pe Carlitos in locul lui Zapata ?

Primele doua goluri, si al Stelei si al lui Zaglebie, au fost de tot rasul. Al lor - greseala de portar (posibil sa fi fost fault, dar nu e o scuza), al nostru - greseala colectiva. Golul doi a fost intr-adevar in stil de italieni, sut si gol pe respingere, aveam mare nevoie de el.

Daca nu schimbam ceva de urgenta, vin vremuri grele de tot. In primul rand, cu bielorusii trebuie aruncate la cos toate ideile alea de tot rahatul gen "conservare de rezultat", "pragmatism", etc. Macar in meciul din Ghencea, aia trebuie calariti, presati, sufocati in asa fel incat de-abia sa iasa din terenul lor. Secondo, Lovin sa dispara din teren. Daca se poate, sa dispara si din lot, sa-l trimita dracului la Buzau, la arabi, la Polul Nord, oriunde, numai sa fie departe de Steaua.

Note : inca mai avem timp sa-l readucem la echipa pe Zenga, iar loserul de Protasov e pe locul 1 in Ucraina cu 4 victorii in 4 meciuri, inclusiv una in deplasare contra lui Dinamo Kiev.

walt.mann
9th August 2007, 10:40
Poate se va schimba ceva cu un mijlocas de creatie la mijloc (Plesan/Herea)...
Totusi, mai degraba inclin sa cred ca Hagi nu poate gestiona Steaua. Mai bine se repozitioneaza ca director tehnic, si vine Zenga antrenor!

dan
9th August 2007, 10:47
lui hagi i-a fost frica de meciul asta..sper ca s-a lecuit de tacticile astea defensive contra unor echipe 'ca fa^nu'
daca ne urcam pe ei din minutul unu, nu scapau fara 3-4 goluri

cu iasiul o sa joace altceva...sper sa nu mai vad steaua jucand in halul asta, acasa, impotriva unui adversar slab cum a fost zaglebie

Fefeleaga
9th August 2007, 12:26
Din elucubratiile analfabetului:
"E bine ca echipa arata de la meci la meci ceva in plus" - sa mori tu?! :happy ce??? ca joaca din ce in ce mai prost si ca nu mai merge nici ce functiona bine inainte???
"Norocul are un rol intr-un moment. Cred ca Steaua si eu suntem doua nume puternice. Cred ca eu am o experienta, Steaua are istorie si traditie. Impreuna vom vedea, cred ca putem face lucruri mari." - cred ca ai creierul cat o aluna, ca jucator ai fost lux, insa meseria asta de antrenor te depaseste "suta la suta", ca sa folosesc una din cele 3 expresii pe care le cunosti; in momentele tale de liniste te intrebi cumva cat o sa mai mizezi pe bulan? :groggy:
"Polonezii au avut un om in plus la mijloc, tehnic vorbind." - no shit, tehnic vorbind; te referi cumva la tactica, chestia aia pentru care iti trebuie creier?!?! doh... :mda:
"Cand vom ajuge in grupe voi face un pariu cu patronul, veti afla atunci." :sleep: - nu vrei sa faci tu un pariu si sa dispari la tine la Mamaia? ca sa nu mai zic ca daca jucam la fel cu sovieticii nu baga nimeni mana in foc pentru grupe?

Michniewicz: ''Ii felicit pe Hagi si pe jucatorii Stelei.'' - baiat prea subtire... i-a dat clasa lu' Hagi dpdv tactic, si asta cu "materialul" precar pe care l-a avut la indemana :headbang:

Am asteptat, am asteptat, dar eu unul m-am lamurit. Hagi = Oli2, dar varianta fara creier :rosu:. Sa vina Zenga. Daca vrem ca echipa noastra sa arate ca una serioasa pe termen mediu si lung, nu gluma proasta de acum. Asta distruge pe zi ce trece cate ceva. :angry:

Universal
9th August 2007, 12:34
Steaua :yeah :

a 4-a victorie consecutiva in acest sezon

cred ca se potriveste acest cantec http://www.youtube.com/watch?v=T-99HbI8zec

Steaualicious :ok:

Gontel
9th August 2007, 12:48
Am jucat de cacao aseara. Nu e posibil sa intri cu 2 inchizatori pe teren si sa astepti sa se termine 0-0 meciul. Am ajuns sa ne fie frica de Zaglebie, o echipa mediocra, fara mari valori, dar sa recunoastem - o echipa de muncitori.
Lipsa lui Goian s-a vazut, s-a mai vazut si lipsa unui varf autentic pana la intrarea lui Zaharia. Un atacant de careu, asta ii lipseste Stelei de la inceputul sezonului. Neaga nu s-ar fi aflat niciodata pe traiectoria sutului lui O.Petre. De ce? Pt ca Neaga nu este un varf care sa stea in gura portii si colac peste pupaza a cam uitat cu ce se mananca fotbalul in Europa. In acest moment nu merita sa fie titular la Steaua. Este departe de acel jucator de pe vremea lui Zenga. A intrat Zaharia care a fost omul potrivit la locul potrivit.
Nu credeam insa ca Hagi va fi mai fricos si prudent ca Olaroiu. Cum sa ne bagam cu fundul in poarta inca din primul minut ca si cum am fi jucat cu Barcelona?
Zaglebie a ratat aseara o calificare istorica pt club - s-ar fi aflat extrem de aproape de grupele Ligii. Au avut mai multe ocazii ca noi, au jucat mai bine, mai organizat.

Si nu care cumva sa mai ziceti ca suntem in grupe! Veti vedea acolo meci cu bielorusii.

Luis Garcia10
9th August 2007, 13:22
Hagi ne-a aratat aseara ca nu e antrenor! A facut greseli majore si asta s-a vazut! Am sa pun acum o lista cu elementele care au constituit aseara lupta intre Hagi si jucatorii Stelei....
Miscari ale lui Hagi impotriva jucatorilor:
1. Cernea a facut un joc foarte bun la Lubin, iar "Regele" hotaraste titularizarea lui Zapata intr-un meci crucial, fara ca macar sa-l lase mai intai pe columbian sa "guste" din atmosfera si din presiunea "Ghencei"
2. Jocul cu doi inchizatori pe teren propriu le-a limitat jucatorilor forta ofensiva astazi...practic aceasta miscare a facut ca creativitatea sa nu existe aseara!
3. Croitoru e mijlocas central fara dubii, insa Hagi l-a impins spre stanga si astfel l-a legat si de maini si de picioare pe probabil cel mai tehnic jucator al Stelei!
4. Neaga si Dica au fost terorizati de Hagi aseara! Doi mijlocasi ofensivi, fara talie, au fost obligati sa se lupte cu puternicii fundasi polonezi si sa incerce sa prinda niste mingi lungi care practic erau inabordabile pentru ei!
5. Nu am avut varf in teren! Polonezii ieseau bine-mersi din aparare pentru ca nu exista un atacant care sa puna presiune pe ei...nu exista un om care sa ii incomodeze in fazele ofensive ale Stelei
6. Hagi i-a tinut asa pe jucatori timp de 70 de minute!

Miscari ale jucatorilor pentru a salva situatia:
1. Au incercat sa obtina cat mai multe faze fixe, stiind ca stapanesc foarte bine aceste momente ale jocului, un element bine implementat de Olaroiu ( ca avea el alte carente...deh asta e )
2. S-au daruit si au muncit cat pentru 3 meciuri!
3. Nicolita a urcat el pana la capat mereu, profitand de conditia fizica pe care o are , pentru a incerca sa suplineasca lipsa unui varf!
4. Neaga a alergat enorm si a fost si pe stanga si pe dreapta si in fata!
5. Au profitat de experienta lor in cupele europene si de public!

myke
9th August 2007, 13:25
cred ca daia sta zenga fara angajament. a vazut si el meciurile stelei de pana acum si a zis hagi nu rezista mult, ma ia pe mine JJ:D ce m-a dezamagit si mai mult la hagi ca nu a venit sa salute galeria. ceea ce mi s-a parut urat din partea lui, avnad in vedere ca a fost o comportare exemplara.
tactica lui hagi acum e simpla: toate mingile la banel :D pica vreun corner mai dam un gol. mai greseste si portaru si aia e, dupa asta ne bagam cu curu-n poarta si asteptam sa se termine meciu.

Jerry20cm
9th August 2007, 13:31
4 victorii in 4 meciuri
primul loc in campionat
calificati in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor
7 jucatori accidentati (Ghionea, Goian, Emeghara, Ochirosii, Iacob, Badea si Cristocea)

hai sa-l dam afara pe Hagi, care a luat echipa acum fix o luna de zile si care are parte de o groaza de accidentari si de 13 jucatori noi:ok:
bravo bah, imi place gandirea voastra.:ok:

Snake_21
9th August 2007, 14:00
Asa zic si eu e adevarat ca jocul Stelei e slab dar deocamdata avem numai victorii pe linie in meciurile oficiale din sezonul asta aveti rabdare cu Hagi ;) Da Zenga a fost un mare antrenor si inca e dar nu e la Steaua acuma si da si mie imi place mult de Protasov ca antrenor eram innebunit dupa cum juca Steaua pe vremea lui Protasov dar el e la alta echipa acuma :D Asa ca eu deocamdata nu zic nimic de Hagi pentru ca pana la urma are 4 victorii din 4 meciuri ;) chinuite sau nu , nu conteaza ;)

dede
9th August 2007, 14:11
buey, ce oameni... :confused:
eu cat timp vad victorii, nu comentez nimic, nici despre Hagi, nici despre echipa... pana la urma doar rezultatele conteaza... si la rezultate stam f bine: 4 meciuri, 4 victorii :ok:

daca voi vreti sa cautati toate defectele lui hagi, nu aveti decat... dar sa nu uitati ca nu e de mult timp la echipa, sunt multi jucatori noi, trebuie sa formeze o noua echipa si are si o groaza de accidentati :mda:

Dani3l
9th August 2007, 15:57
Iata-ma ajuns acasa dupa multe ore de mers cu trenul..:D
Trec notele in "catalog":
Zapata - 6 la faza golului polonez e evident faultul in atac.In a 2 a repriza a scos o lov f bine executata de un jucator polonez.
Golanski -6,5/7 se vede ca incepe sa fie tot mai bine pregatit fizic.A avut o evolutie constant buna.
Rada -7 fara greseala..nu stiu cum o sa fie cand revine Ghionea:)
Radoi - 6,5 s-a descurcat onorabil in aparare.
Petre Marin - 6 un meci fara urcusuri si coborasuri..a jucat bine:D
Banel - 5,5 ca de obicei,haotic in tot ceea ce face..un imprastiat..
Ov Petre - 5,5 un meci mediocru..
Lovin - 5 ca sa nu-i dau 4....odata cu venirea lui plesan si herea, nu mai pupa el primul 11 la Steaua...
Croitoru - 5,5 stearsa evolutia lui croitoru..ma astept mai mult de la el..
Neaga - 5,5 am impresia ca Neaga doarme in patul lui Oprita...prea mult rateaza:(
Dica - 5,5 ca de obicei,a "disparut" din joc:(
Zaharia - 6 pt ca a fost atent la faza golului 2.
Bicfalvi a jucat prea putin:)
Lupta Steaua!:yeah:

Jerry20cm
9th August 2007, 16:00
5.5 lu' Banel?
vezi sa nu vada cineva ce-ai scris, ca te pune sa-ti pui niste ochelari ;)

Luis Garcia10
9th August 2007, 16:13
Notele mele sunt:
Zapata--6 pentru ca a scos in doua situatii foarte grele!
Golanski--7! Mi se pare un castig pentru Steaua si eu cred ca inca nu ne-a aratat tot ce poate! :ok:
Rada--6 S-a achitat bine de sarcinile defensive, cu exceptia acelei mingi protejate pentru Zapata, care a fost pe punctul de a fi interceptata de atacantul polonez!
Radoi--5! Locul lui Mirel e la inchidere si se vedea ca mereu are tentatia sa iasa din dispozitiv...ba mai mult nici la offside nu prea parea sa stea bine!
P.Marin--5.5 Mi s-a parut pe alocuri nesigur si cred ca a facut o prima repriza slaba in defensiva!
Nicolita--8! Anost..dar impecabil din punct de vedere tactic! Fara el ..nu stiu ce faceam aseara :rolleyes: :(
Croitoru--5...poate mult mai mult...a facut un meci mediocru aseara!
Lovin--5.5 a recuperat destule mingi, dar din pacate faulteaza prea mult si mai si greseste!
O.Petre--6.5! L-am criticat mai mereu pe sarma ...dar tind sa cred ca a facut un meci bun aseara! Un plus si pentru contributia la cele doua goluri! :D
Dica--6 ..pentru nivelul lui a facut un meci slabut ..dar tot a dat o pasa de geniu...iar cand a primit mingea a stiut sa o gestioneze!
Neaga--6...Rica pare a avea un blocaj la finalizare....dar oricum a alergat mult si si-a dat silinta, tinand cont de misiunea ingrata pe care a avut-o aseara!

Dani3l
9th August 2007, 16:13
Banel e vax...dupa parerea mea;) asa cum nu trebuie sa fi de acord cu parerea mea,asa,nici eu nu trebuie sa fiu de acord cu parerile tale;)
Tot jocul Stelei era axat pe banel..era previzibil...cum avea mingea,tzop, "aruncam" mingile pe el...:(

eventHorizon
9th August 2007, 16:16
Voi astia care tot bagati la inaintare alea 4 victorii ca argument in favoarea lui Hagi si accidentatii , de cand va uitati la fotbal?! Chiar nu vedeti ca joaca lamentabil echipa asta de cand cu Hagi!?!?!?!?!?!? Aveti pierderi de memorie odata cu terminarea partidelor si uitati probabil ca avem 5 suturi pe poarta in 2 meciuri consecutive?! Va luati dupa boul de cioban care spunea ca trebuie sa ne bagam in poarta sa aparam un rezultat de 0-1! cu o echipa mediocra la noi acasa?!?! Asta e Steaua de azi?! Incredibil...
Stiti de ce a fost data afara Capello de la Real Madrid, echipa pe care anu trecut am avut tupeul sa speram sa o batem? Desi castiga meciuri o facea in cel mai inestetic mod posibil pentru o echipa de talia lui Real Madrid! Nu cumva acelasi lucru il cristicam si noi la Olaroiu? Acum sa tacem doar fiindca antrenor e Hagi, fostul mare jucator , care e iubit de toti romanii? Haideti sa-l facem si presedinte atunci si sa-l lasam sa ne faca de kk ca doar tinem la el:mda:

Jerry20cm
9th August 2007, 16:17
NOTELE MELE:

Zapata - 7

Golanski - 7
Rada - 6.5
Radoi - 6.5
Marin - 6.5

Nicolita - 8.5
Ov.Petre - 7
Lovin - 6
Croitoru - 6.5

Dica - 5.5
Neaga - 5

Kainsashiki
9th August 2007, 16:18
Despre meciul asta ce pot spune:

Radoi a jucat pentru prima data fundas central dupa cateva luni si pentru prima data cu Rada.

La mijloc, Ovidiu Petre care n-a mai fost titular de 5-6 luni, cu Florin Lovin, cei doi jucand pentru prima data impreuna.

Zapata e un portar bun, la gol n-a gresit si asta isi da seama oricine care a jucat fotbal la viata lui. cand esti in aer si incerci sa prinzi o minge cea mai mica atingere te poate face sa gresesti si sa nu uitam ca mingea a fost in afara spatiului portii, pe coltul lung, deci s-a intins serios sa o prinda.

Adversarul a fost pana la urma unul bun. Campioana Poloniei inseamna ceva, zic eu. Sa nu uitam ca ei se califica mai mereu la CM si nu au jucatori cu nume in campionatele europene.

Jerry20cm
9th August 2007, 16:22
Voi astia care tot bagati la inaintare alea 4 victorii ca argument in favoarea lui Hagi si accidentatii , de cand va uitati la fotbal?! :

de cand tu, foarte probabil, nici nu erai nascut

Prietene, inainte sa incepi sa arunci si sa stringi impotriva lui Hagi pune mana si gandeste-te la toate problemele intampinate in a gasi un prim-11.

Abia cand or reveni la echipa: Ghionea, Badea, Goian (ca aseara n-a jucat), Cristocea, Emeghara, Plesan, Iacob sau Ochirosii ... ti-am enumerat doar posibilii titularii.

cand Hagi va putea alinia formatia asta: Zapata - Golanski, Goia, Ghionea, Marin - Nicolita, Radoi, Plesan - Dica, Neaga -Badea.
si nu va avea rezultate, atunci poti sa-l critici, pana atunci pune mana si du-te pe stadion si incurajeaza-ti echipa pana la final.

Luis Garcia10
9th August 2007, 16:28
Voi astia care tot bagati la inaintare alea 4 victorii ca argument in favoarea lui Hagi si accidentatii , de cand va uitati la fotbal?! Chiar nu vedeti ca joaca lamentabil echipa asta de cand cu Hagi!?!?!?!?!?!? Aveti pierderi de memorie odata cu terminarea partidelor si uitati probabil ca avem 5 suturi pe poarta in 2 meciuri consecutive?! Va luati dupa boul de cioban care spunea ca trebuie sa ne bagam in poarta sa aparam un rezultat de 0-1! cu o echipa mediocra la noi acasa?!?! Asta e Steaua de azi?! Incredibil...
Stiti de ce a fost data afara Capello de la Real Madrid, echipa pe care anu trecut am avut tupeul sa speram sa o batem? Desi castiga meciuri o facea in cel mai inestetic mod posibil pentru o echipa de talia lui Real Madrid! Nu cumva acelasi lucru il cristicam si noi la Olaroiu? Acum sa tacem doar fiindca antrenor e Hagi, fostul mare jucator , care e iubit de toti romanii? Haideti sa-l facem si presedinte atunci si sa-l lasam sa ne faca de kk ca doar tinem la el:mda:

Eu sunt de acord cu afirmatiile tale si cred ca si prietenii nostri stelisti vor fi cu timpul...ca nu vor sa vada gafele de proportii ale lui Hagi ...e problema lor! Cu atat mai crunta va fi dezamgire cand isi vor da seama! :( Repet..sper sa nu existe dezamgirea! Dar sunt toate premisele! Hagi a avut aseara piesele care ii trebuiau pentru a rezolva calificarea rapid..nu a stiut sa le foloseasca si asta ma face sa cred ca nici atunci cand vor reveni accidentatii nu va stii!

eventHorizon
9th August 2007, 16:30
de cand tu, foarte probabil, nici nu erai nascut

Prietene, inainte sa incepi sa arunci si sa stringi impotriva lui Hagi pune mana si gandeste-te la toate problemele intampinate in a gasi un prim-11.

Abia cand or reveni la echipa: Ghionea, Badea, Goian (ca aseara n-a jucat), Cristocea ... ti-am enumerat doar posibilii titularii.

cand Hagi va putea alinia formatia asta: Zapata - Golanski, Goia, Ghionea, Marin - Nicolita, Radoi, Plesan - Dica, Neaga -Badea.
si nu va avea rezultate, atunci poti sa-l critici, pana atunci pune mana si du-te pe stadion si incurajeaza-ti echipa pana la final.

Daca te uiti de inainte sa ma fi nascut eu atunci sigur te uiti degeaba la fotbal! :ok:
Nu-mi spune tu mie cum si ce sa fac ca nu ma cunosti, ok?
Cat despre problemele de care zici tu sunt doar scuze si amagiri pentru naivi care chiar cred ca odata cu revenirea accidentatilor Steaua poate juca altfel cu Hagi!:mda:
Timpul va demonstra spusele mele , si de fapt a multor stelisti , desi sincer nu-mi doresc asta...

Jerry20cm
9th August 2007, 16:33
asa e, ca un adevarat stelist ce esti ... bun pesimistu tau
decat suporteri ca tine, mai bine stadionul pe jumatate gol :ok:

mi s-a scarbit de cei ca tine, tu faci parte din aia care vin la stadion si tipa doar 5 minute, la prima greseala a unui jucatori incepi si injuri - cam asta e caracterizarea ta.

eventHorizon
9th August 2007, 16:42
asa e, ca un adevarat stelist ce esti ... bun pesimistu tau
decat suporteri ca tine, mai bine stadionul pe jumatate gol :ok:

mi s-a scarbit de cei ca tine, tu faci parte din aia care vin la stadion si tipa doar 5 minute, la prima greseala a unui jucatori incepi si injuri.

ma faci sa rad, pe cuvant :) Sunt tocmai genul de "pesimist" care se duce in galerie la meciurile importante si vine acasa fara voce, daca chiar vrei sa stii! Si te-as ruga sa incetezi cu parerile tale despre mine ca esti total offtopic! thnx
Dac tu esti multumit cum joaca si ai sperante de mai bine treaba ta, dar mai sunt si altii cred altfel, ai vreo problema? Nu uita ca suntem de aceasi parte, nu o zic de dragul de a critica aiurea, dar pe mine unul nu ma multumeste deloc antrenorul asta! Cum am mai spus, Zenga era nevoit sa joace cu Lovin, Litu, Simion si Baciu si Steaua tot nu avea jocul asta slab! ;)

Universal
9th August 2007, 16:44
Event- nu ai experienta de suporter-si asta iti spune un suporter strain stelist

Jerry20cm
9th August 2007, 16:47
ma faci sa rad, pe cuvant :) Sunt tocmai genul de "pesimist" care se duce in galerie la meciurile importante si vine acasa fara voce, daca chiar vrei sa stii! Si te-as ruga sa incetezi cu parerile tale despre mine ca esti total offtopic! thnx
Dac tu esti multumit cum joaca si ai sperante de mai bine treaba ta, dar mai sunt si altii cred altfel, ai vreo problema? Nu uita ca suntem de aceasi parte, nu o zic de dragul de a critica aiurea, dar pe mine unul nu ma multumeste deloc antrenorul asta! Cum am mai spus, Zenga era nevoit sa joace cu Lovin, Litu, Simion si Baciu si Steaua tot nu avea jocul asta slab! ;)

Hagi nu e asta pentru tine si pt. nimeni:ok: ... macar atata respect sa ai fata de omu' care te scotea in strazi prin 94.
si Hagi daca-i avea pe Goian, Ghionea, Plesan, Cristocea, Badea, Iacob, Ochirosii, iti spun eu, ca nu juca cu Lovin titular.
vorbesti aiurea

meciul asta era extrem de important, bineinteles ca nu-si permitea sa riste sa piarda. putea fi ultimul lui meci pe banca Stelei, asa ca a preferat sa renunte la spectacol si sa joace prudent.

Universal
9th August 2007, 16:53
Mai bine prudent decat meci frumos si pierdut ;)

Jerry20cm
9th August 2007, 16:53
Fratilor, daca nici pe un stelist adevarat cum e Hagi nu-l sustineti, si-l criticati din prima....atunci dati-o dreq-ului de treaba.

Din pacate pentru Hagi, nimereste echipele in cele mai proaste momente si tocmai din cauza asta nu a avut performante ca antrenor ... pana acum.

Lasati-o in mama ei de critica si de pesimist si sustineti echipa.

Pana la urma, nu de spectacol iti amintesti peste cativa ani, ci de rezultate.:ok:

PS: Mi-l dati pe Zenga (e unul din favoritii mei) ca exemplu. Pai lu' Zenga si 5 Ronaldinho in echipa daca-i aduci, tot n-o sa-ti joace spectaculos.

YodaRo
9th August 2007, 17:12
Eu vad ca se naste o mare echipa.
1. Avem un antrenor nou. Hagi e la inceputul carierei de antrenor, mai are multe de invatat insa eu am incredere in el. E stelist adevarat si are trecere in fata lui jj. Dovada ca a adus ce jucatori a vrut el. Nu ii face jj echipa, Hagi e si el bogat si nu sta la mana berbecului. Hagi vrea sa faca treaba si nu e un mercenar. Oli a plecat imediat la un salariu mai mare la arabeti.
Hagi a dovedit ca stie sa aseze echipa..dovada meciul de la Constanta.
2. Ieri am jucat cu 6 jucatori noi in echipa... Golanski, Zapata, Rada, Neaga, Croitoru, Zaharia. Ne-au lipsit 5 dintre titularii de drept Badea, Iacob, Goian, Ghionea, Cristocea. In conditiile astea am jucat f rapid cu un-doiuri rapide in atac menite sa creeze superioritate. Dovada ca Hagi lucreaza la fazele de atac unde vrea viteza, asa cum e stilul Stelei. Apararea a dus greul insa si ea a fost lipsita de 2 oameni de baza.
3. Dupa doar 4 meciuri oficiale echipa are numai victorii, ce-i drept chinuite. Hagi a pus la punct apararea si acum lucreaza la atac. De aceea l-a adus si pe Plesan. Ii trebuie om la constructie.
4. EU vad echipa standard Zapata-Golanski, Goian, Ghionea, Marin-Banel, Plesan, Radoi, Dica, Badea, Iacob ( Zaharia). Cu echipa asta trecem de grupele UCL.

PS lasati-ma cu Protasov. El juca frumos dar am luat-o de la Rosenborg. Vorbiti despe Zenga dar el ce performante europene are? A dus echipa in UCL? Sa vedem ce face Hagi si apoi tragem concluziile.

Kainsashiki
9th August 2007, 17:19
event, hai sa-ti spun ceva:

Rapid, marcheaza prima in toate meciurile, continua sa atace si...si....siiiii.....primeste gol in ultimele 10 minute.

La Steaua exista prudenta dupa ce se marcheaza, sa nu cumva sa primeasca gol in ultimele minute, pt ca la urma urmei punctele sunt cele mai importante.

Universal
9th August 2007, 17:21
O sa fie atunci performanta daca:

-1 ia titlul de campioana sau cupa
-trece de grupele UCl sau ajunge in FINALA Cupa Uefa

atunci se poate spune: uitai-i pe Zenga,Protasov, Olaroiu- caci ei nu au reusit ATAT

Hagi o sa faca un sezon mare

un, dos ,tres ,STeaua :ok:

YodaRo
9th August 2007, 17:31
un lucru fo important e a avem concurenta pe posturi. Cine nu pune osul.. e out.
Dinamo a reusit ce a reusit in retur anul trecut ca avea 3 atacanti care se bateau pe 2 posturi.
Pana cum Rica joaca mai mult pentru tribuna. Isi pierde locul cand revine Badea si Iacob daca o mai lalaie.

Universal
9th August 2007, 17:44
este bine, acu 5 atacanti va fi cobcurenta maxima, oricum, cand va da gol Neaga, atunci se va dezlantui :ok:

Vladek
9th August 2007, 17:48
event, hai sa-ti spun ceva:

Rapid, marcheaza prima in toate meciurile, continua sa atace si...si....siiiii.....primeste gol in ultimele 10 minute.


Pentru ca fundasii lor sunt niste habauci si panarame, de-aia iau gol.



La Steaua exista prudenta dupa ce se marcheaza, sa nu cumva sa primeasca gol in ultimele minute, pt ca la urma urmei punctele sunt cele mai importante.

Pai am fost super-prudenti ieri, si tot am luat gol, a fost si o bara pentru adversari, plus momentul in care Zapata a respins din fata omului scapat singur spre poarta.

Faza asta cu prudenta merge la italieni, englezi, spanioli. Nu si la noi. Jucatorul roman invariabil gafeaza, daca trebuie sa reziste sub presiune mai mult de 10-20 de minute.

Universal
9th August 2007, 18:03
ba merge si la romani..nu degeaba sunteti latini :D

Fefeleaga
9th August 2007, 18:47
Pt. MAN_US:
Eu vad cum se naste un mare dezastru daca nu pleaca Hagi.
1. E varza ca abordare tactica. Exemplul cu Constanta e unul hilar dupa mine. Adica nu se pune. Dovada de mare strateg a dat-o aseara cu polonezii: l-a tinut in continuare pe Neaga varf :headbang:, a jucat la mijloc cu cei doi pacalici in conditiile in care si unul dintre ei e mult :headbang:, a reactionat dupa 1000 de ani dupa ce a vazut ca ne calaresc aia la mijloc :headbang:, intr-o luna de zile n-a fost in stare sa-i dezvete nici macar 1% din joc sa nu mai arunce varza tare si sus in conditiile in care nici macar nu era Iacob pe teren; mai zic?! :angry: astea sunt toate dude de antrenor!!! :rosu:; degeaba spui ca aduce pe cine vrea: o sa se aleaga prafu' de jucatorii aia cand incap pe mana lui
2. Aia cu un-doi-uri si viteza a fost buna :ok: :groggy:, vezi ca aia-n alb au fost polonezii :)
3. 4 meciuri cu bulan. Asta se termina, nu tine un an intreg si nu asteapta sa-i creasca creier antrenorului :cool:
5. Orice formula de echipa cu Gica pe banca e sortita haosului. Deci n-are importanta. :mda:

Singurul antrenor care a creat un progres imens pentru noi a fost Zenga. Ce a construit el a lasat urme si in ziua de azi. Nu Protasov, nu Olaroiu. Ganditi-va putin la perioadele respective si judecati singuri diferenta de abordare a jocului si diferenta de rezultate intre Zenga - Piturca, Protasov - Zenga si Olaroiu - Protasov. Cu mentiunea ca Oli s-a hranit multa vreme din Zenga + Protasov (pana i-a stricat la cap).
Mai faceti un exercitiu de imaginatie si ganditi-va ca de exemplu era CFR-ul pe teren in locul nostru ieri seara. Cred ca stergea pe jos cu polonezii.

Universal
9th August 2007, 18:52
1. Hagi a avut cativa accidentati si jucatori care abia s-au cunoscut, Rada a jucat pt prima data cu Rada impreuna-
2.Acest joc trebuia sa fie nespectaculos , mai bine prudent, o campioana adevarata cade dar se ridica :ok:
3.A gresit prin titularizarea a 1-2 jucatori, dar a reusit sa-i inlocuiasca la timp, rezultatul spunandu-si cuvantul.


Concluzia antrenoratului sub bagheta lui Hagi: 4 victorii din tot atatea posibile.
Se vrea sis pectacol.Mai intai insa punctele ;)

Asta nu inteleg multi

YodaRo
9th August 2007, 18:57
eu iti dau un singur contrexemplu. Cu Protasov pe banca am luat-o de la Rosenborg.
Ieri am jucat cu echipa carpita, cu Lovin si Ov Petre la mijloc. Cu Rada si Radoi fundasi centrali. NEaga nu da randament si va pierde echipa cand se refac badea si Iacob.
E abia al 4-lea meci oficial al Stelei cu Hagi pe banca. Nici un antrenor nu face minuni in asa scurt timp si cu juma de echipa in infirmerie.
Cand se schimba antrenorul si echipa asa ca la noi trebuie minim 4 luni sa se sudeze jocul. Asa zic specialistii.
Imi aduc aminte cand era Olaroiu...si faceam egal cu toti ciumetii sau luam bataie. Ia adu-ti aminte prin primavara. Aveam viteza melcului de joc. Lui Hagi ii trebuie timp...vorbim in iarna ce a facut si ce nu.
Zenga si Protasov nu au dus echipa in UCL...iar Oli a dus-o in semifinalele UEFA. Degeaba jucam frumos daca luam bataie de la Rosenborg. Si atunci si Protasov era la inceput...ca Hagi acum. Diferenta era ca nu erau jucatoi noi la echipa. Si nici multi indisponibili. SI protasov tot a luat bataie de la Rosenborg. Prefer un roman de al nostru, un stelist adevarat ca Hagi. Suntem langa el si la bine si la greu

Fefeleaga
9th August 2007, 19:05
"Dacă Steaua lui Olăroiu ar fi jucat ezitant precum Steaua lui Hagi, publicul și media ar fi criticat-o din răsputeri. Ce la Olăroiu era noroc la Hagi capătă înțeles de destin.

Nu e drept, dar cine a spus că viața e dreaptă?! Pînă la urmă, nimeni nu l-a oprit pe Olăroiu să se facă iubit de tribune și să-și deschidă canale de comunicare cu presa. Strict fotbalistic însă, echipa sa respira mai multă organizare, dovadă că a trecut de Standard Liege. Iar Standard = Zaglebie + Bate.

Din acest punct de vedere, Hagi știe că e dator. Dacă nu știe, uuups! Are patru victorii la activ, excelent!, obținute însă în urma unui “luptă și dă-i neicușorule!” care se poate întoarce oricînd împotriva băftosului de circumstanță. E un afront? Păi de ce? Să joci modest și să cîștigi face parte din legile sportului.

Hagi a adus spirit de luptă în teren, încredere în victorie în vestiar și concordie în tribună. Bravo! Mai trebuie să meargă și pasele, acțiunile periculoase pe poartă și, în general, fotbalul de calitate. Steaua e temporar învingătoare, dar meciul abia a început și e nevoie să crească."
Daca Olaroiu juca asa - Catalin Tolontan

Excelent comentariu. Atipic pentru Tolontan, da' aici s-a priceput. :(

YodaRo
9th August 2007, 19:11
Hagi a adus spirit de luptă în teren, încredere în victorie în vestiar și concordie în tribună. Bravo! Mai trebuie să meargă și pasele, acțiunile periculoase pe poartă și, în general, fotbalul de calitate. Steaua e temporar învingătoare, dar meciul abia a început și e nevoie să crească."
Excelent comentariu. Atipic pentru Tolontan, da' aici s-a priceput. :(
ce nu pricepe tolontan asta sau se face ca nu pricepe este ca Hagi are doar 4 meciuri oficiale la echipa si multi jucatori noi plus jumatate de echipa indisponibila.
Cand Olaroiu avea echipa indisponibila prin primavara luam bataie de la toti ciumetii. Nu castigasem un meci 2 luni de zile prin iarna, ia adu-ti aminte.

Universal
9th August 2007, 19:14
Tolontan este un critic subiectivist inrait .Si asa va ramane in vecii veciiilor.Numai dupa interese se va ghida.Parerea lui rar si-o spune

Fefeleaga
9th August 2007, 19:15
MAN_US, nu-s nebun sa-i cer lui Gica sa faca echipa asta sa zburde acum, dar dupa 1 luna vreau sa vad si eu macar 2-3 semne de ameliorare si sa nu mai faca greseli tactice si de abordare a meciurilor cum a facut aseara. Adica sa vad si eu o floare care sa prevesteasca primavara, ceva. Oricat as incerca, nu gasesc nimic de genul asta, dimpotriva.
De acord cu tine, abia dupa 3-4 luni se poate spune sigur ceva despre un antrenor, insa ar trebui sa se vada un minim progres de la meci la meci... :(
De acord in cea mai mare parte cu tine ref. la Protasov si Rosenborg. Cu o minora mentiune: nu-i poti compara pe descultii de aseara cu Rosenborg: aia au avut ani intregi de CL in spate, ne-au batut numai din experienta + ghinionul nostru...

Universal
9th August 2007, 19:33
dupa 1 luna are 4 victorii :cool:

ce vrei mai mult?

:cool:

Luis Garcia10
9th August 2007, 23:13
Diferenta era ca nu erau jucatoi noi la echipa. Si nici multi indisponibili. SI protasov tot a luat bataie de la Rosenborg. Prefer un roman de al nostru, un stelist adevarat ca Hagi. Suntem langa el si la bine si la greu

Ba era un indisponibil! CEL MAI IMPORTANT! DICA! :ok: ;)

Snake_21
10th August 2007, 22:21
@Event: In primul rand nu esti in masura sa te consideri mare expert sau mai bun decat altii si eu ma uit de ceva timp la fotbal si nu ma uit degeaba cum zici ca fac eu si ceilalti care l sustinem pe Hagi. Da jocul Stelei nu e stralucit dar asta nu inseamna ca nu poate sa se imbunateasca deocamdata e bine. Daca si la victorii critici antrenorul atunci eu nu stiu ce sa mai zic si cat de stelist esti tu :P

eventHorizon
11th August 2007, 00:23
@Event: In primul rand nu esti in masura sa te consideri mare expert sau mai bun decat altii si eu ma uit de ceva timp la fotbal si nu ma uit degeaba cum zici ca fac eu si ceilalti care l sustinem pe Hagi. Da jocul Stelei nu e stralucit dar asta nu inseamna ca nu poate sa se imbunateasca deocamdata e bine. Daca si la victorii critici antrenorul atunci eu nu stiu ce sa mai zic si cat de stelist esti tu :P

Eu am pus o simpla intrebare, indignat ca foarte multi tot baga in fata alea 4 victorii CHINUITE de parca s-a si uitat perioada Olaroiu :groggy:Atat! Nu sunt expert in fotbal si nici n-am pretins asta, dar Steaua de acum nu joaca nimic si cred ca e evident si pentru un copil de 13 ani ;) Nu ma asteptam si nici nu cred se cuvenea sa se joace la spectacol intr-un meci de calificare, dar echipa pusa in teren nu a fost in stare nici sa dea 3 pase consecutive, de actiuni cursive nici nu s-a pus problema, mingi lungi pe varfuri date aiurea, mijlocasi la inchidere care se calcau pe picioare, un Banel care centra si tot el singuru fugea sa dea foarfeca ::yeah: si etc ( daca eram expert ziceam mai multe :) ) Daca voua v-a placut sau va da incredere pentru viitor aceasta maniera de joc e treaba voastra , eu unul nu sunt multumit. Asta nu e echipa mai buna ca aia de anu trecut, si stim bine ce meciuri am avut acasa in grupe :mda:
Oricum, era doar o parere, n-am dat cu paru :D Care v-ati simtit jigniti injurati-ma pe privat :P
MULTA minte Regelui ! :ok:

Brian
11th August 2007, 00:50
Mie imi place sa cred k ma pricep la fotbal si cred k echipa joaca destul de bine avand in vedere k este un antrenor nou cu o noua strategie, multi jucatori noi... Este nevoie de timp sa se formeze relatiile de joc, jucatorii sa isi gaseasca locul in teren, etc. Este adevarat k toate meciurile au fost castigate la limita...dar este o diferentza mare intre un meci castigat cu emotii si unul castigat greu....Parerea mea este k echipa merge in directia cea buna si ca jocul va creste de la un meci la altul. Oricum, mai avem nevoie si de cei care acum sunt accidentati...

Luis Garcia10
11th August 2007, 01:09
Eu sunt de acord cu Event! Pare a fi loc doar de "mai rau" ...nu de "mai bine"! :(

Snake_21
11th August 2007, 11:00
@Event: parca acuma ce zici tu e pe alt ton :P nimeni nu a zis ca jucam super doar ca deocamdata avem rezultate :D si asta e important cu jocul eu cred ca o sa se imbunatateasca ;) acuma ramane de vazut daca ne am inselat noi aia care avem incredere in Hagi sau daca s au inselat aia care nu au incredere in Hagi :D