PDA

View Full Version : Etapa 26: Sportul - Poli Iasi



ADelPiero
30th April 2006, 23:01
Duminica, 7.05.2006, Sportul - Poli Iasi, (18,00, National TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
30th April 2006, 23:08
Daca ne intoarcem cu un punct , suntem meseriasi ! O victorie in Regie ar fi ceva de vis .

UrsMeier
30th April 2006, 23:10
bate sportul

ultras_sportul
30th April 2006, 23:18
Meci greu, e buna si o victorie obtinuta din 11 m.

Rossi
30th April 2006, 23:20
Sportul e favorita , dar am votat X . Personal nu cred ca Sportul e capabila sa o tina in ritmul asta , sa bata tot .

boosaw
30th April 2006, 23:28
Sper si cred cred ca va bate Sportul

ce_bine_e
30th April 2006, 23:41
si eu ..eu cred nu sper :D

rhadoo
30th April 2006, 23:47
bate sportul
nu cred ca poli mai are pt ce sa se lupte,din cate am inteles nici stimuli materiali nu prea sunt in momentul de fata la iasi
asa ca 1 solist
HAI JIUL PETROSANI!

yonu7
30th April 2006, 23:59
sportu pare la prima vedere mare favorita da nu se stie niciodata

B0gdaaaN
1st May 2006, 00:10
sper intr`un X dar la cat de bine joaca sportul cred ca baietii o sa vina cu traista goala din regie

Rechinul Ucigas
1st May 2006, 01:28
bate sportul dar greu :)

Ultras
1st May 2006, 01:43
In mod normal,daca ne facem jocul, ar cam trebui sa luam toate punctele. Daca in meciul cu Dinamo au jucat cu ceva improvizatii (Patriche care este fundas dreapta, a jucat titular pe postul de fundas stanga, Balan a intrat pe final pentru ca nu isi revenise dupa accidentare) duminica se pare ca vom avea toti jucatorii valizi. Nae isi va reveni si el. Ca sa avem sanse macar la UEFA, trebuie sa luam 6 puncte in urmatoarele 2 etape cu Poli Iasi si Bacau. Sper ca baietii sa ramana concentrati si sa nu se grabeasca. Timp este berechet. Nici nu trebuie sa se gandeasca la meciul cu Steaua care e ultimul inainte de turneul din SUA. Asa ca, mai mult decat orice avem nevoie de calm.

Situatia financiara cam nasola de la Iasi ma cam ingrijoreaza. Probabil ca Borcii si JJeii nu se vor conforma si vor promite ceva prime pentru a ne incurca. Asta se va vedea la meci. In mod normal, dupa ce am vazut astazi in meciul cu CFR-ul, Poli nu poate pune probleme decat pentru scurte perioade de timp si asta daca adversarul nu este concentrat. Au zvagniri bune in joc, dar care nu dureaza mai mult de 10 minute si nu sunt mai multe de 2-3 pe meci.

Universal
1st May 2006, 02:27
O prim asurpriza a etapei scor: 2-2, si Sportul pierde locul 2

arfel
1st May 2006, 08:01
prima infrangere a sportului returu asta

RajaF
1st May 2006, 08:56
De ce am votat 2 nu stiu :D
Poate cineva sa imi schimbe votul la 1? Ca mai solist decat unul asta nu o sa vedem anul asta.
Sportul simte momentul, si o sa profite de el. Daca nu mai calca gresit si bate tot ce prinde pana la sfarsit (mai ales Steaua) se trezeste in brate cu un titlu de campioana la care nu cred ca visau :D

Cattani
1st May 2006, 09:23
Am votat 2 dar fiind realist...bate sportul.Tre' sa recunoastem ca sportul are cea mai buna echipa si joaca cel mai frumos fotbal din Romania

arfel
1st May 2006, 09:23
pai bineinteles ca nu stii..Ai votat pentru ca stii ca va castiga iasu....tot in tur iasu a fost prima care a batut sportu in deplasare...acum va fi prima echipa care va bate sportu acasa

ce_bine_e
1st May 2006, 11:30
ar fi frumos sa luam 3 pnct, dar si 1 ar fi de ajuns..eu vreau sa terminam pe locul 9..ca mai sus nu avem cum :(

be@
1st May 2006, 12:24
pai bineinteles ca nu stii..Ai votat pentru ca stii ca va castiga iasu....tot in tur iasu a fost prima care a batut sportu in deplasare...acum va fi prima echipa care va bate sportu acasa

Sa dea Domnul sa fie asa cum spui tu . Anul trecut am facut 1-1 in Regie , iar in turul acestui campionat am batut Sportul cu 1-0 . Mor de ciuda ca nu va juca Balba . :headbang:

Paul
1st May 2006, 12:26
meci de 1 solist , desi nu exclud bomba :D

himi
1st May 2006, 13:17
Meci GREU, GREU, GREU!

De-om avea noroc sa dam un gol rapid, ne facem dupaia jocul...

cap
1st May 2006, 13:47
deja sportul e o forta in divizia a si tota lumea stie asta deci ii va bate pe ieseni

ce_bine_e
1st May 2006, 13:58
daca spui tu... :P

codrind
1st May 2006, 15:57
Sunt ieşean, dar sincer aş vrea să câştige Sportul, DOAR dacă ÎNTRADEVĂR trag la titlu !
M-am săturat să văd SDR-ul făcând troc CU DIVIZIA A . :mda:

Dar dacă totul e un foc de paie, ba mai mult evoluţia bună a Sportului e una CU DEDICAŢIE, atunci măcar un egal pt. POLI IAŞI:yeah:

Bergero
1st May 2006, 16:31
Sunt ieşean, dar sincer aş vrea să câştige Sportul, DOAR dacă ÎNTRADEVĂR trag la titlu !
M-am săturat să văd SDR-ul făcând troc CU DIVIZIA A . :mda:

Dar dacă totul e un foc de paie, ba mai mult evoluţia bună a Sportului e una CU DEDICAŢIE, atunci măcar un egal pt. POLI IAŞI:yeah:

Esti sigur iesean? Si atunci cum vrei sa cistige Sportul? Tu chiar realizezi ce-ai spus? Ce ne pasa noua de Sportul, Steaua , cine cistiga sau cine pierde campionatul? Adica sa ne clasam pe 11 numai sa cistige Sportul campionatul? Si banii din drepturile de televizare ocupati conform locului din clasament?

codrind
1st May 2006, 16:52
Esti sigur iesean? Si atunci cum vrei sa cistige Sportul?

Numa' asta ai înţeles?? :mda:

Eu unul cred că echipierii POLITEHNICII sunt deja în vacanţă! + "penuria" de lovele de la club !! :sleep:

Bergero
1st May 2006, 17:18
Numa' asta ai înţeles?? :mda:

Eu unul cred că echipierii POLITEHNICII sunt deja în vacanţă! + "penuria" de lovele de la club !! :sleep:

Vacanta, nevacanta, nu uita ca exista in Regulamentul de ordine interioara motivatii pentru succesele in deplasare! Asa ca baietii ar incasa niste prime nu tocmai mici daca vor cistiga cu Sportul! Chiar daca le-ar primi cu oarece intirziere!! Plus clasarea pe locul 9 ar insemna citeva zeci de mii de Euro in bugetul nu tocmai bogat al clubului! Si atunci de ce sa nu jucam? Crezi ca altii ne-ar motiva atit de consistent incit sa merite sa ne dam la o parte? Unde mai pui palmaresul si asa sarac al echipei! Asa ca nici o concesie! Daca baietii vor prinde o zi buna Sportul va avea probleme!!!!

poliis
1st May 2006, 18:43
+ "penuria" de lovele de la club !! :sleep:

cu atat mai mult trebuie o clasare mai sus...vreo 50mii de dolari nu-s din drum..
sper sa venim cu 1 punct macar...e bun si asta

DanielAndrei
1st May 2006, 22:12
imi place sportul si nu as fi prea tare mahnit daca ne-ar bate...dar nu cred ca o mai duce mult

Gigel Sportul
1st May 2006, 22:31
prima infrangere a sportului returu asta
A fost, in Cotroceni din pacate. De a doua nu cred ca mai este loc. Meci greu, dar cred ca se va termina 1-0, 2-0 sau 2-1 pentru Sportul.

arfel
1st May 2006, 22:41
acasa eu vorbeam nu per total da ce sa-i faci intelegi mai greu..in retur iasi i-a administrat prima infrangere in deplasare iar acuma va fi prima care i-o va administra acasa

ultras_sportul
1st May 2006, 23:38
Poate tu nu stii dar Nationalul joaca in Bucuresti, cu vreo 10 fani in tribune asa ca meciul l-am jucat ca acasa, avand vreo 40 de suporteri in tribuna la meciul respectiv.

Meciul cu Poli Iasi va fi foarte greu dar am speranta ca vom invinge echipa din Iasi, o echipa bine pusa in teren de Ionut Popa.

Ultras
2nd May 2006, 01:51
Rezultatul nu va depinde de cum va juca Poli, ci de cum vom juca noi. Daca ne vom face jocul nostru, vom face si scor. Daca nu, orice este posibil. Doar suntem "Gasca Nebuna". Acum multi se gandesc la titlu si la alte bazaconii, fac calcule dupa calcule, scenarii dupa scenarii, etc... Pe mine nu ma intereseaza locul pe care vom termina campionatul. Vreau doar sa ii vad pe baieti ca joaca asa cum numai ei stiu sa o faca in aceste ultime 5 meciuri. Inainte de orice competitie, pe mine ma intereseaza Jocul. Acum ca ne-au luat toti la ochi ma astept la orice si la nimic. Daca duminica jucam fotbal, nu il mimam cum au facut unii saptamana trecuta, putem sa si pierdem ca tot voi fi vesel. Poate un pic si trist. Oricum cred ca mai jos de locul 4 nu avem cum sa ajungem, asa ca este un progres fata de campionatul trecut si din punct de vedere al rezultatelor. Asa ca cine va veni duminica in Regie va vedea fotbal curat, jucat din stiinta, talent si placere. Cam asta reprezinta Sportul Studentesc in acest moment. Te poti alege chiar si cu o criza cardiaca, ca sa nu zici ca nu ai ramas cu ceva de la un meci de fotbal...

klaxus
2nd May 2006, 13:18
Sper ca frumoasa echipa a Sportului sa castige,echipa pe care o admir foarte mult pntru ca joaca fara frica si fara griji,dor din placere asa cum se juca acum cativa ani cand nu interveneau jocurile de culise in fotbal.Ar fi ceva extraordinar sa ia campionatul dar pana acolo trebuie sa treaca de Steaua,Rapid si cei mai periculosi,fluierici romaniei,bafta Sportul sper sa faceti in continuare ce stiti mai bine,sa jucati fotbal fara griji si din placere.

Balaci
2nd May 2006, 13:26
Sportul poate sa bata si sper din tot sufletul sa ia campionatul,ar fi poate cel mai frumos lucru care s-ar putea intampla in fotbalul romanesc la ora actuala!Desi sunt sigur ca Poli se va lupta,mai ales ca ei sunt sclavii lui Dinamo,cum prea bine stim!:D

be@
2nd May 2006, 13:35
Esti penibil ! Sclavii lui Dinamo au facut egal in Stefan cel Mare si l-au schimbat pe Ion Marin .
Noi avem un obiectiv , clasarea pe un loc cat mai bun , adica 9 , si vom incerca sa scoatem punct(e) in Regie .



Visează la naţională!

Ionuţ Bâlbă îşi doreşte să bifeze măcar o selecţie la lotul naţional. Ionuţ Popa spune despre elevul său că la această oră este între primii trei atacanţi din Divizia A.

După un tur în care a fost contestat de public şi de antrenor, Ionuţ Bâlbă face un retur de excepţie, ajungând la cota şapte în clasamentul golgeterilor.
Atacantul a fost, nu de puţine ori, în turul campionatului ţinta ironiilor antrenorului Ionuţ Popa pentru lejeritatea cu care încasa cartonaşe galbene de la arbitri, ajungând la o cifră uimitoare de avertismente. La capitolul goluri însă, “Balboa” a punctat doar de trei ori, încheind turul la egalitate cu Romică Miclea. În retur, Bâlbă s-a schimbat radical în bine. Se ceartă mai puţin cu arbitrii şi îşi vede de joc, iar rezultatele sunt vizibile: două goluri cu Bacăul, câte unul cu Rapidul şi Clujul. A ajuns la cota şapte şi nu vrea să se oprească aici, ţintind cel puţin zece goluri în acest sezon.
“Mă bucur enorm că mi-am ajutat echipa să câştige cu acest gol şi sper să nu mă opresc aici. Mă simt în formă şi vreau să înscriu şi în meciurile următoare. Important este însă ca echipa să câştige, nu contează cine o bagă în aţe”, spune golgeterul lui Poli.
Altfel, Ionuţ Popa s-a arătat impresionat de gestul jucătorilor săi, care, cu o zi înaintea partidei cu CFR Cluj, i-au solicitat antrenorului secund, Narcis Ciocârlan, să intre în cantonament. “Deşi le-am spus că indiferent de rezultate nu-i mai bag în cantonament, ei au venit la stadion din proprie iniţiativă. Au dat dovadă de caracter şi le mulţumesc pentru acest gest. În plus, mi-au dedicat victoria cu Clujul şi mi-au cântat în vestiar că mă iubesc. Au fost nişte gesturi impresionante”, a mărturisit “Popică”.

“Profesorul” le-a dat mici şi bere îngrijitorilor de la stadion
Antrenorul Ionuţ Popa s-a trezit ieri dis-de-dimineaţă. Nu pentru a efectua vreun antrenament matinal ori pentru a merge la iarbă verde, ci pentru a sărbători 1 Mai muncitoresc prin... muncă. “Aşa cum am promis la conferinţa de presă de după meciul cu Clujul, am trecut la munca gazonului. Am supervizat lucrările de la stadion”, a declarat Popa, care după ”antrenament” i-a invitat pe muncitori la o bere şi un mic. “Pe jucători nu-i iau la bere, ei servesc doar apă plată şi sucuri naturale, nu beau bere. I-am luat pe muncitori să le dau câte o bere pentru că m-au ajutat să muncim la teren”, a spus ”Profesorul”.

dede
2nd May 2006, 14:25
poli nu prea are cum sa faca ceva la sportu'...dar totusi, merita incercat

2-0

crys41
2nd May 2006, 16:49
Victorie Sportul, desi depinde mult de cine da primul gol. Poli e o nuca tare si sa speram ca nu vor sta cu fundul in poarta si sa dea gol pe contraatac primii.

boosaw
2nd May 2006, 17:51
Victorie Sportul, desi depinde mult de cine da primul gol. Poli e o nuca tare si sa speram ca nu vor sta cu fundul in poarta si sa dea gol pe contraatac primii.

Poli Iasi nu are motivatia necesara sa-i incurce iar Sportul e pe val.... 0-2 ; 1-2

ce_bine_e
2nd May 2006, 18:00
ai dreptate boosaw 0-2 1-2 ;):yeah: :evil:

boosaw
2nd May 2006, 18:05
ai dreptate boosaw 0-2 1-2 ;):yeah: :evil:

Phahaha... n-am vz ca joaca acasa... Atunci un 4-1 ; 4-2 /hello

Hipgnosis
2nd May 2006, 18:49
Noi avem un obiectiv , clasarea pe un loc cat mai bun , adica 9 , si vom incerca sa scoatem punct(e) in Regie.


Asta e obiectiv????
loooooooool

codrind
2nd May 2006, 21:24
V.... Poli e o nuca tare si sa speram ca nu vor sta cu fundul in poarta si sa dea gol pe contraatac primii.

Zi un meci în care POLI IAŞI a băgat "autobuzul" în poartă, şi atunci îţi voi da dreptate! :ok:

Dar dacă scrii doar ca să-l plagiezi pe mm "oblio" jackie-stoica-chan, atunci :rosu:


Asta e obiectiv????
loooooooool

Ce să-i faci "moşule" dacă SDR-ul nu-ţi permite să năzuieşti mai mult?!?!?
Mai cu arbitri, mai cu momeli, mai cu ....

yonu7
2nd May 2006, 23:28
Phahaha... n-am vz ca joaca acasa... Atunci un 4-1 ; 4-2 /hello

nu da iashu 2 goluri cu sportu
da daca o dat unu si mai si inscrie prima ala e scoru:evil:

be@
3rd May 2006, 00:01
Asta e obiectiv????
loooooooool

Da , acesta e obiectivul . Pentru ca mai sus de locul 9 nu putem termina in acest campionat . Trebuie sa castigam acasa cu Argesul si Jiul , iar daca mai scoatem si cateva puncte din Regie sau de la Vaslui :drak: , n-ar fi rau deloc .

Rossi
3rd May 2006, 10:34
ce diferenta este intre Farul si Poli Iasi ?
NICI UNA , pt ca ambele echipe au stat capra in compania stelei :rosu:

FarulConstanta si-a facut operatie de schimbare de sex , mai nou se numeste LazioRoma

be@
3rd May 2006, 11:55
Zi marmota ce facea ? Noi am schimbat antrenorul la Dinamo , pe cand Farul s-a prostituat in fata stapanilor .

Sa-i dea cineva ban astuia . Nu vedeti cum jigneste ? " Boule " , etc...

starsteel
3rd May 2006, 12:44
Daca Sportul castiga toate meciurile pana la final sincer eu ma bucur. Precizare TOATE !

Hopshio
3rd May 2006, 14:20
x.....

Gigel Sportul
3rd May 2006, 17:08
Domnule, ce de mesaje off-topic... despre ce se discuta pe aici??? A... parca despre un meci de fotbal.

alejandro
3rd May 2006, 17:15
hai ma sportu,fa un egal cu poli (stiu ca e imposibil:D ) da' tre' sa scapam macar de tine,pe langa rapid,ne stresezi si tu acum:P

Ultras
3rd May 2006, 19:22
N-avem noi treaba cu voi! Pe JJ vrem sa il stresam... Am vazut ca nu rezista la presiune si il ia cu transpiratie. Poate scapam tara de cioban...

Ultras
4th May 2006, 00:12
Ce poti sa mai spui despre un astfel de individ? Suporter de ocazie al Stelei...

paranghele
4th May 2006, 00:56
Lupta Poli!
facem egal, sa moara de ciuda faristii astia dusi cu pluta. de fapt, ce treaba au ei pe topicul asta??

Hai Poli!

crys41
4th May 2006, 09:17
Zi un meci în care POLI IAŞI a băgat "autobuzul" în poartă, şi atunci îţi voi da dreptate! :ok:

Dar dacă scrii doar ca să-l plagiezi pe mm "oblio" jackie-stoica-chan, atunci :rosu:


Da, am scris cumva in necunostinta de cauza, am rosu :(. Dar daca e asa, m-ai linistit :D, echipele care joaca deschis in Regie de obicei se intorc cu cateva boabe in ate si fara puncte :evil:.

philos
4th May 2006, 12:45
normal ar fi sa bata Sportul (ar fi mai bine si pt ca tine in priza lupta pt titlu), dar ce mai e normal in fotbalul romanesc ;):D

chinezu
4th May 2006, 13:49
Sper intr-o victorie a studentilor. Nu am nimic cu Poli dar ar fi in favoarea spectacolui pe final de campionat.

Hipgnosis
4th May 2006, 15:45
meci de 1 solist, mai ales ca lipsesc vreo patru titulari de la moldoveni. nu ca dc ar fi fost toti in teren ar fi avt ei prima sansa, dar totusi.
mai e totusi o problema in curtea studentilor: sa nu joace cu nasul pe sus, ca si-o fura:evil:

simi_id
4th May 2006, 15:51
Forza Poli. :)

Oricum Sportul e de admirat. Ar fi frumos sa ia campionatul, daca nu Rapid, iar Sportul cel putin pe locul 2. :)

Bravo.

Sunt polist, dar am scapat de grijile retrogradarii, nu ne batem pentru vreo cupa, asa ca nu ar fi bai daca castiga Sportul. :)

Ar trebui sa batem la Vaslui mai degraba. :ok:

ce_bine_e
4th May 2006, 16:26
trebuie sa castigam in fieacare meci!!!

Luis Garcia10
4th May 2006, 17:56
e meci de 1x , dar in mod normal sportul tre sa castige dak vrea sa mai spere la uefa!

poliis
4th May 2006, 17:59
Sportul, cale deschisa spre inca trei puncte

Sportul ar putea o misiune usoara la Iasi, in etapa 26, pentru ca gazdele nu pot conta pe patru titulari.

:evil:

simi_id
4th May 2006, 18:44
trebuie sa castigam in fieacare meci!!!

Corect, dar meciul asta e bine sa-l pierdem.
Prietenii stiu de ce. :D

Forza Sportu, Forza Rapid, Forza Poli IASI. :ok:

Gigel Sportul
4th May 2006, 20:15
hai ma sportu,fa un egal cu poli (stiu ca e imposibil:D ) da' tre' sa scapam macar de tine,pe langa rapid,ne stresezi si tu acum:P

Frica??? Dupa restanta cu Pandurii se justifica.

be@
4th May 2006, 21:42
Forza Poli. :)

Sunt polist, dar am scapat de grijile retrogradarii, nu ne batem pentru vreo cupa, asa ca nu ar fi bai daca castiga Sportul. :)


Scuza-ma , dar asta e o prostie . Stii ca stam foarte prost cu banii , si clubul are datorii mari la jucatori , asa ca trebuie sa ne clasam cat mai bine , pentru a lua mai multi bani de la LPF . Una e sa termini pe 11 , si alta pe 9 . Si eu vreau o clasare cat mai buna a Sportului , dar nu cu pretul infrangerii noastre .

GeKuRA
4th May 2006, 22:04
1-1 sau 0-0... meci inchis...

FORZA POLI !!!

ce_bine_e
4th May 2006, 22:08
9993999399393929399393993932320000000000000-9993999399393929399393993932320000000000001 :D
acuma sa fiu serios...6-4:D

Ultras
4th May 2006, 22:16
Daca vreti sa fiti seriosi... Daca vreti un punct, singura sansa a Iasiului este tactica lui Cartu. Aduceti cu voi de la Iasi Regia de Transport in Comun, poate si cateva vagoane de tren. Poate nu luati goluri si cine stie un contraatac norocos... Da' cum Balba nu joaca... Mai e si varianta in care jucatorii Sportului o iau razna...

One-Man Show
4th May 2006, 22:48
Park vad cum se alege Sportu' cu un 0 - 1 :rolleyes: :evil:

Ultras
4th May 2006, 23:07
Nu ma indoiesc nicio clipa ca asta iti doresti. Dar tot asa ti-ai fi dorit sa joace Steaua in finala UEFA, da' fotbalul nu iarta...

Meciul este foarte greu, dar decizia e la jucatorii Sportului. Daca isi vor face jocul nu au cum sa scape cele 3 puncte.

WOLF_ULTRAS
5th May 2006, 00:37
bate sportul 2-0 nu se pune problema

ce_bine_e
5th May 2006, 07:12
incepand cu sezonul 2006-2007, Poli Iasi v-a avea nocturna :D

Cra10veanu
5th May 2006, 08:11
ma indoiesc sa aiba mari probleme sportul la Iasi, cred ca vor bate lejer de tot

chinezu
5th May 2006, 08:52
ma indoiesc sa aiba mari probleme sportul la Iasi, cred ca vor bate lejer de tot
La Iasi sigur nu vor avea probleme.Ramane de vazut ce probleme vor avea la Bucuresti.

be@
5th May 2006, 11:45
ma indoiesc sa aiba mari probleme sportul la Iasi, cred ca vor bate lejer de tot

Esti Mama Omida cumva ? In campionatul trecut am facut 1-1 in Regie , iar acum in tur , la Iasi , am castigat . Asta pentru stiinta ta . Lejer in nici un caz n-o sa ne bata .

six
5th May 2006, 11:54
Meciul este foarte greu, dar decizia e la jucatorii Sportului. Daca isi vor face jocul nu au cum sa scape cele 3 puncte.:ok.....;)

Lazio.Roma
5th May 2006, 12:49
Esti Mama Omida cumva ? In campionatul trecut am facut 1-1 in Regie , iar acum in tur , la Iasi , am castigat . Asta pentru stiinta ta . Lejer in nici un caz n-o sa ne bata .
:happy :happy cata mai proastaaaaa =)))) o sa mancati 11-0 sa te linisteasca putin cu gura aia PUNGA a ta =))) sa nu mai faci misto de steaua vrodata ca nu ai valoare nici sa iesi pe strada probabil!! sa luati mai milti banii daca iesiti pe 9?! =))) vro 50 de lei noi!?!??!?! se traieste iasu 1 sezon cu banii astia (moldova =))) ce sa le ceri!? decat specimene ca be@ asta:))) care se fac fotbalisti peste noapte! si comentatori carre vorbesc la adrea unor echipe cu care nu au nici forta si nici valoarea sa le comenteze gurile lor PUNGA! probabil am exagerat ca te-am facut Catea de centura.. dar ai meritat! nu e treaba ta sa judeci Steaua! de steaua nimeni nu are dreptul sa se atinga! e SFANTA!

be@
5th May 2006, 13:57
Cine-i sfanta , mah ? :lol:
Afla ca eu nu dau doi bani pe echipa ta de comunisti , infractori si mafioti . Ok ?

MULTUMIM BORO !

/OLE/ /OLE/ /OLE/

B0gdaaaN
5th May 2006, 14:35
hmdea...de rasul p... si al basculii...multe specimene pe forumul asta



ALATURI DE DIVIZIA A MEREU...

Hopshio
5th May 2006, 14:38
sportul-poli iasi x...

vandal
5th May 2006, 15:54
Ba Lazio.Roma ai dat si tu de internet acolo in 'capitala'? Vezi ca sunt site-uri de unde poti downloada manele ca sigur iti plac...se vede dupa cuvintele pe care le folosesti. Oricum esti tare. Hai pa...cu tot cu sTEAUA ta cea sfanta cu tot.
Sportul - Poli 11-0 (fara aluzie la mancare)

bada_otelul
5th May 2006, 19:04
:happy :happy cata mai proastaaaaa =)))) o sa mancati 11-0 sa te linisteasca putin cu gura aia PUNGA a ta =))) sa nu mai faci misto de steaua vrodata ca nu ai valoare nici sa iesi pe strada probabil!! sa luati mai milti banii daca iesiti pe 9?! =))) vro 50 de lei noi!?!??!?! se traieste iasu 1 sezon cu banii astia (moldova =))) ce sa le ceri!? decat specimene ca be@ asta:))) care se fac fotbalisti peste noapte! si comentatori carre vorbesc la adrea unor echipe cu care nu au nici forta si nici valoarea sa le comenteze gurile lor PUNGA! probabil am exagerat ca te-am facut Catea de centura.. dar ai meritat! nu e treaba ta sa judeci Steaua! de steaua nimeni nu are dreptul sa se atinga! e SFANTA!


se pare ca cineva a baut alcool metilic.din cate stiu in functie de cantitate consumul de alcool metilic poate duce pierderea vederii sau chiar moarte.nu stiam ca produce si halucinatii.daca steaua e sfanta atunci jiji face parte din sfanta treime:drak: .
ontopic;sportul pleaca favorita dar cu poli nu e de glumit.oricum va iesi un meci frumos,ca mai toate meciurile sportului

bada_otelul
5th May 2006, 19:12
de steaua nu are nimeni dreptul sa se atinga,CU EXCEPTIA LUI BODU!

dasal
5th May 2006, 22:31
/hello
Daca ne intoarcem cu un punct , suntem meseriasi ! O victorie in Regie ar fi ceva de vis .
La felul cum joaca Sportul ma indoiesc sa luati un punct.Dar speranta moare ultima,nu?:yeah:

georgemp
5th May 2006, 22:33
Bate Sportul,sau egal...

Ess
6th May 2006, 00:11
[QUOTE=B0gdaaaN]hmdea...de rasul p... si al basculii...multe specimene pe forumul asta

mda...amin
:headbang:

cristian75poli
6th May 2006, 03:32
Esti Mama Omida cumva ? In campionatul trecut am facut 1-1 in Regie , iar acum in tur , la Iasi , am castigat . Asta pentru stiinta ta . Lejer in nici un caz n-o sa ne bata .
O sa luati cel putin 5 goluri, fara sa ajungeti la poarta lor...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

tuxie
6th May 2006, 12:29
de steaua nu are nimeni dreptul sa se atinga,CU EXCEPTIA LUI BODU!
Ai uitat de marmota :D

Swisstec
6th May 2006, 13:43
Ar fi imposibil sa piarda Sportul, de fapt ar parea imposibil! Dar totusi, cred ca mai da un gol, doua Mazilu!:)

bada_otelul
6th May 2006, 15:39
Ai uitat de marmota :D

am uitat,asa ca o sa reformulez.referitor la ce a zis un consumator de alcool metilic,cica de steaua nu are voie sa se atinga nimeni:
si marmota...
de steaua cred ca o sa se atinga putin mai mult DOMNUL BODU!

am uitat ontopic,cred ca bate sportul,mi-ar placea sa ii vad campioni sa se zgarie sdr pe fata.poli oricum a scapat de retrogradare

starsteel
6th May 2006, 21:15
Sportul dupa meciul de astazi al Stelei are sansa ca prin 5 victorii sa devina campioana. Daca reusesc performanta asta merita felicitarile tuturor.

Cristy
6th May 2006, 21:18
pai 4 le are asigurate, mai ramane una cu noi, de fapt o sa fie blat ca siman e ruda cu copos :happy

simi_id
6th May 2006, 21:40
Sportul dupa meciul de astazi al Stelei are sansa ca prin 5 victorii sa devina campioana. Daca reusesc performanta asta merita felicitarile tuturor.

Chiar prin 3. ;)

simi_id
6th May 2006, 21:45
Scuza-ma , dar asta e o prostie . Stii ca stam foarte prost cu banii , si clubul are datorii mari la jucatori , asa ca trebuie sa ne clasam cat mai bine , pentru a lua mai multi bani de la LPF . Una e sa termini pe 11 , si alta pe 9 . Si eu vreau o clasare cat mai buna a Sportului , dar nu cu pretul infrangerii noastre .

Locul 9 e cam greu ... uita-te putin la clasament. 10 e mai plauzibil. Dupa cum ziceam .. trebuie sa batem la vaslui.

aurasul
6th May 2006, 23:34
SIMI cam greu sa bateti VASLUIUL cam suntem in forma nu credeti ca ar fi timpul sa recunoastem ca va e frica de ai nostri.Multumim Stelistilor ca sunt de partea noastra.

Ultras
7th May 2006, 00:53
pai 4 le are asigurate, mai ramane una cu noi, de fapt o sa fie blat ca siman e ruda cu copos :happy


Vrei sa zici ca ii da Copos meciul lui Siman? Ca cealalta varianta e imposibila. Daca era cazul de asa ceva, o facea Siman in tur, nu acum...

hamsterutz
7th May 2006, 07:50
SIMI cam greu sa bateti VASLUIUL cam suntem in forma nu credeti ca ar fi timpul sa recunoastem ca va e frica de ai nostri.Multumim Stelistilor ca sunt de partea noastra.
ma....meciu cu voi e blat de cand s-a stab programu....si da nu mai pot de frica avetzi cea mai tare echipa...ati prins forma ce mai barcelona 2 :))

B0gdaaaN
7th May 2006, 10:07
pe national tv e meciul sau pe tvr ??

ce_bine_e
7th May 2006, 10:15
astia is bolnavi ... o batut si ei pandurii si se cred tare valorosi:happy

pe national tv prima deplasare din retur pe care nu o vad live :(

Ultras
7th May 2006, 12:13
Ai grija cu vorbesti. Esti si tu vreun MM? Da, in returul asta am batut Pandurii si inca 7 echipe, iar inainte de meciul cu Poli suntem pe 4, iar voi pe 11. Atat. Care va fi rezultatul meciului de azi nu conteaza. Conteaza ce vor oferi echipele spectatorilor. Fotbal adevarat sau imbacseala...

PS. Sper ca agitatia din ultima vreme, cu zvonuri si transferuri prin presa, sa nu ii afecteze pe jucatori. Am incredere in Gigi Multescu, care va reusi sa ii mentina cu picioarele pe pamant.

ce_bine_e
7th May 2006, 13:31
Ultras...ma refeream la fc vaslui..scuze daca nu m-am facut bine inteles

Leviss
7th May 2006, 18:26
Gol perfect valabil al Sportului, anulat de central.Se pare ca cineva nu doreste ca Sportul sa ajunga acolo sus....Oricum mai e mult pana la finalul partidei.Bafta Sportul..

be@
7th May 2006, 18:41
Valabil pe naiba. Dar penalty-ul la Onofras nu l-ai vazut la inceputul meciului ?


Goooooooooooooooooooooooooooooooooooool !

ce_bine_e
7th May 2006, 18:43
Ahamz...goool ! ! !se Pare Ca Purtam Ghinion :):d

simi_id
7th May 2006, 18:47
Golul Sportului mie mi s-a parut valabil.

apparte
7th May 2006, 18:49
be@,du-te fato la cratita! Daca ala a fost 11 m,inseamna ca ai dioptrii mai mari decat cele pt care s-au inventat lentilele! Cistean a blocat mingea! Si gol valabil anulat Sportului! In schimb penalty corect acordat pt Iasi!

KpaC
7th May 2006, 18:51
penalty clar .. nu mai comentati aiurea !

simi_id
7th May 2006, 18:52
Argesul a luat-o acasa de la Otelu cu 5-0 ??? :D

Acum putem trece in clasament pe 10. Ca e 10 ca e 9 tot aia e. Tot aceleasi drepturi de TV le primim.
Si mai e posibil sa vina Becali la Iasi. :P

ce_bine_e
7th May 2006, 18:52
Ne Vedem La Anu In Div A Nemteanule ;) Sa Aratam Ca Moldova E Cea Mai Tare! ;)

Hopshio
7th May 2006, 18:53
o fost penalty......sper sa bata iasu...:)

Cra10veanu
7th May 2006, 18:59
Ne Vedem La Anu In Div A Nemteanule ;) Sa Aratam Ca Moldova E Cea Mai Tare! ;)
la blaturi la ce ? :rosu:
mai e o repriza , nu ziceti hop :D

arfel
7th May 2006, 19:01
talpa diferit de joc periculos de ce vorbeau papgalii de la tv..deci gol anulat perfect si pe buna dreptate..putea sa bage si curu ca tot talpa era

vagus
7th May 2006, 19:01
Am impresia ca Sportul este lucrata pentru a nu incurca granzii de carton :happy ai fotbalului romanesc ... Vom vedea la sfarsit daca este asa sau nu ....

KpaC
7th May 2006, 19:02
olteanule .. stai in banca ta si haleste ceva praz ca poate tie foame .. o sa le aratam la anul care e mersun in moldova ..

hopshio :speram si noi .. si sper sa intre si fc bihor in a ca eu is la faculta la oradea si vreau sa vad si eu nijte meciuri aici :D

simi_id
7th May 2006, 19:05
la blaturi la ce ? :rosu:
mai e o repriza , nu ziceti hop :D

Nu am inteles care-i ideea ca mai este o repriza ...

Na.. eu sper sa revina Sportul si sa ia campionatul. Care e problema doar nu retrogradam.

Rechinul Ucigas
7th May 2006, 19:27
aham a egalat sportul ,,,,cred ca o sa bata :)

simi_id
7th May 2006, 19:34
:D Ce gol am luat ... ha

Cine e pe locul 1 ? :P Bv Sportu'

Forzza Rapid ... Forzza POLI IASI ... suntem pe locul 10 acum, etapa viitoare neaparat victorie !

Rechinul Ucigas
7th May 2006, 19:36
bravos sportul !

poliis
7th May 2006, 19:48
cei mai penali comentatori de la teve

bravo sportul...si sa luati campionatul

be@
7th May 2006, 19:53
:D Ce gol am luat ... ha



Si te bucuri , nu ? Ce penibil !
Felicitari Sportului si bafta mai departe .

Cra10veanu
7th May 2006, 19:58
be@ lasa gargara, cum si tu tii cu nationalu, poate si el tine cu Sportul :D

be@
7th May 2006, 19:58
la blaturi la ce ? :rosu:



E mare frustrarea in divizia B , asa ca te las in pace

be@ lasa gargara, cum si tu tii cu nationalu, poate si el tine cu Sportul :D
Eu , cand jucam cu Nationalul , nu pot sa fiu impotriva Politehnicii .

himi
7th May 2006, 20:00
Pfu, da greu a fost!
Inca 3 puncte! Mai vedem... mai sunt 4 meciuri...

Cra10veanu
7th May 2006, 20:03
E mare frustrarea in divizia B , asa ca te las in pace

Eu , cand jucam cu Nationalulu , nu pot sa fiu impotriva Politehnicii .
hai ca nu ma mai iau de tine, ca deja iti dau lacrimile, te las sa suferi fara sa-ti rasucesc cutitu-n vena :P

Datenshi
7th May 2006, 20:03
Felicitari. Mazilu ma surprinde de la meci la meci, am vazut 2 faze de mare atacant in repriza a doua. Impresionanta si incursiunea aia a lui Patriche. Ce mai, Sportul merita oricare loc de pe podium.

simi_id
7th May 2006, 20:06
Si te bucuri , nu ? Ce penibil !
Felicitari Sportului si bafta mai departe .

Be@, n-am nimic ... doar ca .... :D ... eu nu stiu ce sa mai zic ... zi si tu ... cum a fost al doilea gol ? :)

Si zi-mi sincer ... cum ti se pare ca joaca Sportul ?
Ca noi jucam prost de tot, nimic nu ne iese.

As vrea sa urez bafta urmatoarelor echipe in urmatoarea ordine:

1. POLI IASI
2. Rapid
3. Sportu
4. Dinamo
5. National
5. CFR Cluj
6. Farul

vagus
7th May 2006, 20:07
Bravo Sportu ! /hello Din pacate in fotbalul romanesc trebuie sa castigi chiar daca ti se anuleaza un gol sau se acorda penalty impotriva ta. Altfel n-ai sansa impotriva coruptiei ... Sportul este o echipa formata in 4-5 ani si acum se vad rezultatele. Dar pustii aia de la Sportul nu stiu inca ce inseamna presiunea rezultatelor ... sper sa nici nu afle pentru ca n-au fost crescuti cu asa ceva si vor claca. Si in urmatoarele etape cred ca se va intampla asta. Plus ca atunci cand o echipa joaca impotriva uneia care este pe podium si trage la titlu, altfel ... pune osu.

be@
7th May 2006, 20:10
Si zi-mi sincer ... cum ti se pare ca joaca Sportul ?


Joaca foarte frumos si merita sa fie pe podium . Dar eu nu pot sa ma bucur de infrangerea noastra .


Ca noi jucam prost de tot, nimic nu ne iese.



Eh , nici chiar asa . Daca am fi luat bataie la 3 goluri diferenta , cum era ?

studentel
7th May 2006, 20:11
asa cum am mai zis :
1.rapid
2.sportul
3.dinamo
4.steaua
si steaua si dinamo se lupta pt intertoto sa vedem daca sunt capabile sa faca ce a facuit cluju` anu trecut

be@
7th May 2006, 20:12
Bravo Sportu ! /hello Din pacate in fotbalul romanesc trebuie sa castigi chiar daca ti se anuleaza un gol sau se acorda penalty impotriva ta. Altfel n-ai sansa impotriva coruptiei ... Sportul este o echipa formata in 4-5 ani si acum se vad rezultatele. Dar pustii aia de la Sportul nu stiu inca ce inseamna presiunea rezultatelor ... sper sa nici nu afle pentru ca n-au fost crescuti cu asa ceva si vor claca. Si in urmatoarele etape cred ca se va intampla asta ...
Vagus , lasa-ne ! A fost talpa la golul anulat . Ce naiba , esti orb ? Arbitrul a fost foarte aproape de faza , asa ca las-o balta , ca Sportul n-a fost furat astazi .
Si vrei sa zici ca penalty-ul Politehnicii a fost acordat nedrept . Nu ? Esti ridicol !

simi_id
7th May 2006, 20:14
Joaca foarte frumos si merita sa fie pe podium . Dar eu nu pot sa ma bucur de infrangerea noastra .


Eh , nici chiar asa . Daca am fi luat bataie la 3 goluri diferenta , cum era ?


Be@ ... faptul ca la locale am votat cu PSD-ul numai ca sa iasa Nichita ca era singurul care sprijinea pe POLI, mi se pare ca am facut un gest destul de generos fata de aceasta echipa. :cool:

DanielAndrei
7th May 2006, 21:04
singura echipa de care am fost invinsi si nu imi pare rau :D...Bravo Poli, Bravo Sportul

B0gdaaaN
7th May 2006, 21:34
felicitari echipei sportul pt victorie si baietilor nostri pt jocul bun,zic eu pe care l`au prestat astazi...sper sa batem pe jiul etapa viitoare

cap
7th May 2006, 22:50
felicitari sportu pt victorie si va doresc suces si sa castigati campionatul

crys41
7th May 2006, 22:53
Uff, cu greu am luat inca 3 puncte, emotii cat cuprinde. Nu stiu ce le-a zis Multescu la pauza, dar cred ca s-au concentrat mai mult. Si le-a iesit :).

rhadoo
7th May 2006, 22:56
frumos meciul,felicitari sportul!
a fost greu pt studenti,poli a jucat frumos si curajos insa probabil cu mai multa concentrare puteau sa scoata 1 pct

HAI JIUL PETROSANI!

Gabriel
7th May 2006, 23:04
Am fost pe stadion. Meciul a fost superb. Bravo Sportu !
(golul lui Tibi Balan a fost anulat degeaba. am vazut si acum la minutu 91. a fost exceptional golu..cu driblingurile alea ale lui Varga si reluarea lui Mazilu).
oricum....foarte bine si asa.

am si eu o intrebare. cine e comentarul de stadion din Regie ? imi pare cunoscuta vocea.

chinezu
7th May 2006, 23:08
bravo sportul! cel mai tare fotbalist din div a =d.varga

savu_daniel69
7th May 2006, 23:51
Bravo sportul.Esti mai aproape ca oricand de titlul de campioana

gigel_bucur
8th May 2006, 00:19
Vagus , lasa-ne ! A fost talpa la golul anulat . Ce naiba , esti orb ? Arbitrul a fost foarte aproape de faza , asa ca las-o balta , ca Sportul n-a fost furat astazi .
Si vrei sa zici ca penalty-ul Politehnicii a fost acordat nedrept . Nu ? Esti ridicol !
a fost talpa la minge, nu poti risca sa-i sara supapa:)
ideea e ca se plange steaua de arbitraj, asta-i un mare bai:) va dati seama unde s-a ajuns? ne "memelizam" usor, usor... mai exact... ne ducem dracu:headbang:

p.s. am uitat, cand bou' baga capatzana la 30 de cm de gazon, unde ma-sa e talpa??? lasi capul jos, ok, il lasi pe pielea ta!

ULTRAS-STEEL
8th May 2006, 00:36
Go Go Go sportu furati campionatul granzilor nu merita nici una campionutul voi ati dovedit ca il meritati deplin nam mai vazut de cand ma stiu eu o campioana inafara de dinamo steaua rapid

Cra10veanu
8th May 2006, 01:11
Go Go Go sportu furati campionatul granzilor nu merita nici una campionutul voi ati dovedit ca il meritati deplin nam mai vazut de cand ma stiu eu o campioana din provincie
:happy :happy :happy :happy sportul echipa din provincie, am trait s-o aud si pe asta

ULTRAS-STEEL
8th May 2006, 01:29
:happy :happy :happy :happy sportul echipa din provincie, am trait s-o aud si pe asta
am comiso asta este :D ma gandeam la 2 lucruri deodata se mai intampla

Cra10veanu
8th May 2006, 01:33
vroiai sa zici ca mai castiga campionatu si alta echipa in afara de SDR, asa sint de acord cu tine

Ultras
8th May 2006, 01:46
Dupa cum am anticipat, cel mai greu meci de pana acum. Nu am ce sa le reprosez iesenilor. Si-au aparat sansele cum au putut, indiferent de motivatia pe care au avut-o astazi. Fie ca a fost vorba de ziua fetei lui Popa, prime promise de conducere sau de alte conduceri sau pur si simplu doar din dorinta de a ne incurca. Un singur lucru le reprosez: fotbalul nu inseamna sa iti rupi adversarii. Iar ultimul fault la Mazilu a fost pe cat de gratuit, pe atat de intentionat. Ionut a fost aproape de o accidentare grava, dar pe un anonim ca Onofras nu il intereseaza acest aspect. Cernoch este un taran ceh, nimic mai mult. Ah... era sa uit. Spectacolul a fost asigurat doar de o singura echipa.


PS. Cine isi mai pune intrebarea daca jucatorii Sportului vor rezista presiunii, a primit un raspuns. Care presiune? Sportul nu are decat o grija. Urmatorul atac...

PPS. Era sa il uit pe Trandu, care nu a fost tocmai tandru cu nervii nostri. Anularea golului lui Balan cred ca este cea mai groteasca decizie de arbitraj pe care am vazut-o pana acum (sau cel putin de care imi aduc aminte). Initial a validat golul, tusierul se indrepta spre centru, dar i s-a facut mila de ieseanul care se jelea pe jos si si-a schimbat decizia. Penibil. Asta a mai fost pe noi si la meciul cu Farul, parca...

whitewildstuff
8th May 2006, 03:22
Greul acum vine.O sa jucati cu Rapid si Steaua(ordinea e aleatorie),atunci o sa vedem caracterul tinerilor talentati de la voi din trupa.Dupa cum se aude ,cu Rapidul o sa o lasati mai moale!!De,chestie de fini si nasi!!Bafta si sper sa rupeti tot pana la final!Ca meritati,dupa cum ati jucat in retur.

iaro
8th May 2006, 04:23
Felicitari Sportului pentru victorie! Au meritat, in conditiile in care noi am crezut ca vom pleca cu un egal.
Ceea ce e urat insa e comportamentul unor suporteri care l-au injurat pe antrenorul nostru. De ce oare se impun asemenea idei ca jucam pentru ca ne stimuleaza altii? Ar fi trebuit sa venim in Regie si sa lasam capul jos si sa incasam 3-4 goluri fara sa reactionam? Ar fi facut asta bine fotbalului nostru? Cu tot respectul pentru echipa Sportului si suporterii ei adevarati, dar cei care au pretentia ca alte echipe sa se fereasca din calea voastra ca sa castigati campionatul mi se pare ca exagereaza un pic, poate cuprinsi de febra posibilitatii de a iesi campioni.
Cat despre cele ce vor urma, va doresc din suflet sa castigati campionatul asta, pentru ca ati jucat fain! Probabil ca il meritati mai mult decat celelalte echipe bucurestene, asa ca bafta!

Ultras
8th May 2006, 10:00
Nimeni nu a zis sa se dea Iasiul la o parte. Nu imi place stilul ultradefensiv si faulturile dure si inutile. Sa iti aperi sansele este perfect normal si recomandat, dar sa iti lovesti adversarii cu intentia sa ii rupi nu este o practica din acest sport.

Referitor la Popa, care face pe mironosita. Spectatorii, nu suporterii, din spatele bancii de rezerve a oaspetilor sunt rapidisti care simpatizeaza cu Sportul. Nu este o scuza, dar asta e situatia. Jandarmii sunt platiti pentru mentinerea ordinei publice, dar ii doare in basca si sparg seminte la umbra. Dar si Popa exagereaza, cand spune ca nu i s-a mai intamplat asa ceva. Nu ma chinui acum sa caut, dar as putea dat o duzina de exemple. Iar pentru faza cu alergatul pe langa Varga, arbitrul de kkt care este Trandu ar fi trebuit sa ii spuna sa continue sa alerge pana in tribuna, langa "prietenii" lui de care vorbeam mai devreme.

Ultras
8th May 2006, 10:02
Greul acum vine.O sa jucati cu Rapid si Steaua(ordinea e aleatorie),atunci o sa vedem caracterul tinerilor talentati de la voi din trupa.Dupa cum se aude ,cu Rapidul o sa o lasati mai moale!!De,chestie de fini si nasi!!Bafta si sper sa rupeti tot pana la final!Ca meritati,dupa cum ati jucat in retur.

Intr-adevar, greul acum vine. O sa jucam cu FCM Bacau si Gloria Bistrita. Meciurile cu Steaua si Rapid, prin comparatie, vor fi usoare, pentru ca sunt meciuri care se vor juca. Fara autobaze si depouri...

armin
8th May 2006, 11:25
Felicitari Sportul, felicitari Iasiul. O singura intrebare: Cum aia masii Mazilu era tot timpul fara marcaj in careul Iasiului?

be@
8th May 2006, 12:01
Din pacate in repriza a doua am facut pasul inapoi . Si sa lasi Sportul sa atace e crima curata .

Ultras
8th May 2006, 12:03
Pentru ca este un atacant de careu veritabil. Plus ca Sportul este singura echipa din campionat care joaca cu 2 varfuri clasice (Mazilu si Curelea) si cu 2 extreme (Varga si Balan/Stancu). Chiar daca Iasiul s-a aparat pe sapte linii, fundasi a avut doar 4. Pe cine sa tina mai intai si ei? Ce i-a folosit lui Dinamo, daca pe Mazilu au sarit Galamaz, Moti si C. Munteanu? Mingea tot in poarta a intrat...

armin
8th May 2006, 13:30
Pe cine sa tina mai intai si ei?

Sa-l tina pe Mazilu mai intai :) el a dat golul. Si in ce maniera? Ca la antrenament, liber in 6 metri.

Oricum, Sportul a castigat meritat. Au avut si un gol anulat pe nedrept, care daca era validat, ducea rezultatul la un scor mare, cred eu.

be@
8th May 2006, 14:21
Pentru suporterii Sportului , poze de la meci :

http://www.99poze.ro/SPORTUL_POLI_IASI/

Universal
8th May 2006, 19:08
Mazilu pleaca in orice caz de la Sportul anul acesta,merita ceva mai bun, o echipa mare a unui campionat ..poate FC Valencia,pote Sahtior Donetk? Cine stie,important este sa ajunga departe,si Varga,ori Curelea,merita baietii.

ultras_sportul
8th May 2006, 21:01
Avem intai niste meciuri de castigat :)

Universal
8th May 2006, 21:45
Asta da,dar apoi cred ca va pleca ,de preferinta din Romania sa scape de acesta er.

Gigel Sportul
8th May 2006, 21:48
Pentru suporterii Sportului , poze de la meci :

http://www.99poze.ro/SPORTUL_POLI_IASI/
Multam pentru poze be@, si felicitari pentru joc. Din pacate pentru Poli, cu Sportul nu ai voie sa faci mutari defensive la pauza, asa cum a facut Popa. Nu am nimic cu el, din motive obiective nu am fost in Bucuresti, asa ca am vazut meciul la TV, dar tot imi vine greu a crede ca ar fi fost injurat din tribuna. Poate o fi facut-o vreun individ mai coleric, postat la tribuna I, oricum suporterii Sportului stau la peluza dinspre Regie, care este in parte opusa bancii oaspetilor, greu de crezut ca l-ar fi injurat vreun suporter al Sportului. Tot ceea ce am auzit pe fundal a fost duelul verbal dintre cele doua peluze, care nu a depasit nici un moment limitele fair-play-ului.

Universal
8th May 2006, 21:50
Cu Mazilu numai la probleme te astepti,da goluri cand nu se asteapta nimeni,din faze uneori imosibile.L-as vedea in Spania pe Mazilu dar sa-si termine ce a facut la Sportul.,are valoare baiatul.Felcitari! A crescut bine!

Gigel Sportul
8th May 2006, 23:35
A fost un meci care pe care, un meci cum mi-as mai dori sa vad. Nu a fost spectacol, tandru ala sau cum il cheama a anulat un gol valabil din avion (nu este vina atacantului cand fundasul vrea sa scoata o minge joasa, 20-30 cm de sol, cu ce are mai prost, adica cu dovleacul), a mai fluierat un pic aiurea, dar meciul in sine, deesi mai putin spectaculos, a fost foarte interesant. Si daca Popa nu se retragea in minutul 40, poate si rezultatul ar fi fost altul, dar daca ai voie sa te retragi cu echipe precum National sau Steaua, care oricum sunt defensive, cu echipe ofensive, precum Sportul sau Rapid, nu ai voie sa faci greseala asta. Oricum, felicitari Poli, ma asteptam la un meci extrem de greu si nu m-am inselat.

@Cra10veanul: daca nu ai constatat, Sportul este o echipa de provincie, cat timp nu face parte din gasca SDR. In aceste conditii, Hai Provincia!.

vantian
8th May 2006, 23:41
pentru iesenii care au spus ca sau bucurat pt ca a castiga sportu sau ceva de genu rusine si mai bine nu mai veniti in copou(navem nevoie de voi):
si eu mias dori sa castige alta echipa campionatul decat sdr dar mam intristat pentru infrangerea asta la fel de mult ca la orice infrangere(acasa sau in deplasare)
apropo la meciule directe campionatul acesta avem avantajul in caz de egalitate de puncte:D :)
lasand gluma rog unii suporteri ai sportului sa mai lase nasu jos ca din cauza asta uraste lumea sdr-u.

Ultras
9th May 2006, 00:14
SDR este urat din cauza metodelor specifice, nu din cauza nasului. Cand nu castiga pe teren incearca sa creeze presiune in afara lui. Etapa trecuta a urlat Dinamo, acum urla Steaua si caraie Rapidul. Dar uita ca ei au 2-3 meciuri pe campionat in care sunt defavorizati si ca sunt favorizate in 10-12. Alt motiv pentru a fi urati. Sportul a fost favorizata de greseli de arbitraj in doua meciuri (Timisoara in tur - hent la Rusu pe linia portii si cu Dinamo - hent la preluarea lui Mazilu). Daca ma apuc acum sa insir meciurile in care am fost defavorizati ma apuca dimineata. Si nu e vorba numai de greseli izolate, ci si de maniere de arbitraj. Iar aici o sa mentionez arbitrajul de la Bistrita din tur, cand Sportul nu a reusit sa treaca de doua ori centrul terenului. Atunci jucatorii au intentionat sa nu mai intre pe teren dupa pauza si numai interventia lui Siman i-a facut sa se razgandeasca.
Noi nu ne facem iluzii ca vom castiga titlul, pentru ca stim ce urmeaza. Ce a fost cu Trandu este decat inceputul. Probabil ca urmeaza sa ne arbitreze Tudor de doua ori cu SR, Corpodean cu Gloria si la Bacau vreun Lucian Dan sau Robert Dumitru (daca se va risca reactivarea lui). Daca vor reusi sa castigam toate patru meciurile, atunci chiar ca Sportul este o super-echipa si vom avea tot dreptul sa tinem macar cateva zile nasul pe sus...

Gigel Sportul
9th May 2006, 00:14
Vii cu trei mesaje si deja o iei pe aratura, stimabile vantian. Unde erai cand Poli lupta in B pentru promovare? Eu eram alaturi de voi, ma certam cu toti pustanii pe pe la Sepsiszentgyorgy si mai stie draku' de unde si le explicam ca oricum Poli promoveaza. De cand ati urcat ne-ati pus mereu probleme, dar nu am urat niciodata Poli, meciul era doar pe gazon. Nu de mult, cred ca maxim douya saptamani, v-am propus o alianta, stiam ca se poate cu suporterii ieseni.

Si esti foarte reprezentativ pentru Poli Iasi, acel "mias" se scrie corect "mi-as" (stil vechi) sau "mi'as" (stil nou), etc., numai greseli de genul asta dai din tine. Nu ma supar pe tine, fii sigur ca suporterilor ieseni, care au mesaje postate cu trei ordine de marime mai multe decat ce ai postat tu, le pare rau pentru acest rezultat (desi si-au manifestat bucuria ca punem probleme granzilor, dar asta este altceva, invitatii gen "afara din Copou" nu au sens), ideea lor era ca poate reusim odata sa "spargem" dominatia SDR, sper sa reusim. Desi din Bucuresti, Sportul nu este SDR, este tot o echipa de provincie.

Cred ca nici un suporter al Sportului nu a tinut nasul sus fatza de Poli Iasi (dimpotriva, chiar va respectam si va privim ca pe niste aliati), nici nu am constatat vreo atitudine "superioara" sau ostila din partea "sportistilor" de pe forum. Daca unele mici ironii te deranjeaza, te priveste, dar mai studiaza intai forumul, mai posteaza inca 100x numarul de mesaje postate e tine pana acum, si apoi iti poti forma o parere.

O seara buna si ne mai auzim cu bine, dar fara acuze gratuite si fara nervi.

Ultras
9th May 2006, 00:43
Nu sunt de acord cu afirmatia ca Sportul nu este o echipa din Bucuresti. A fost inainte sa apara SDR, este si va fi, chiar si dupa disparitia SD... Adevarat ca este dintr-un Bucuresti mai putin mediatizat...

vantian
9th May 2006, 10:26
Vii cu trei mesaje si deja o iei pe aratura, stimabile vantian. Unde erai cand Poli lupta in B pentru promovare? Eu eram alaturi de voi, ma certam cu toti pustanii pe pe la Sepsiszentgyorgy si mai stie draku' de unde si le explicam ca oricum Poli promoveaza. De cand ati urcat ne-ati pus mereu probleme, dar nu am urat niciodata Poli, meciul era doar pe gazon. Nu de mult, cred ca maxim douya saptamani, v-am propus o alianta, stiam ca se poate cu suporterii ieseni.

Si esti foarte reprezentativ pentru Poli Iasi, acel "mias" se scrie corect "mi-as" (stil vechi) sau "mi'as" (stil nou), etc., numai greseli de genul asta dai din tine. Nu ma supar pe tine, fii sigur ca suporterilor ieseni, care au mesaje postate cu trei ordine de marime mai multe decat ce ai postat tu, le pare rau pentru acest rezultat (desi si-au manifestat bucuria ca punem probleme granzilor, dar asta este altceva, invitatii gen "afara din Copou" nu au sens), ideea lor era ca poate reusim odata sa "spargem" dominatia SDR, sper sa reusim. Desi din Bucuresti, Sportul nu este SDR, este tot o echipa de provincie.

Cred ca nici un suporter al Sportului nu a tinut nasul sus fatza de Poli Iasi (dimpotriva, chiar va respectam si va privim ca pe niste aliati), nici nu am constatat vreo atitudine "superioara" sau ostila din partea "sportistilor" de pe forum. Daca unele mici ironii te deranjeaza, te priveste, dar mai studiaza intai forumul, mai posteaza inca 100x numarul de mesaje postate e tine pana acum, si apoi iti poti forma o parere.

O seara buna si ne mai auzim cu bine, dar fara acuze gratuite si fara nervi.

deci de ce trebuie sa se refere tot timpu cineva la greselile gramaticale? stiu foarte bine sa scriu corect da nu vad legatura.
din campionat uram cel mai mult pe dinamo datorita motivelor insurite de tine dar am ajuns sa urasc mai mult pe steua datorita fanilor ei si a mentalitatii lor implicit a patronului si a jucatorilor.

si nu ma mai luat ca am numa nu stiu cate posturi. eu am treaba la stadion nu pe internet. mai ma uit din cand in cand ce mai scrie lumea pe forum da nu postez din motiv sa nu intru in polemici cu ei; prea multe persoane sufera pe internet(nu e o aluzie la nimeni).
bafta. ne vedem la urmatoru meci direct; preferabil pe stadion :)

be@
9th May 2006, 12:49
Multam pentru poze be@, si felicitari pentru joc. Din pacate pentru Poli, cu Sportul nu ai voie sa faci mutari defensive la pauza, asa cum a facut Popa.


A fost obligat la pauza sa-l schimbe pe Miclea , care se accidentase , cu Mitruc .


“Nu ştiu ce s-a întâmplat cu elevii mei la pauză. Le-am spus să nu se retragă, le-am spus să ţină mult de minge şi să contraatace, dar... Nu-mi explic cum am pierdut un joc pe care l-am avut la îndemână. Una peste alta, am pierdut în faţa unui adversar mai bun. Sportul a meritat victoria şi a demonstrat pe teren că este una dintre echipele solide ale campionatului”-Ionut Popa

Gigel Sportul
9th May 2006, 21:52
deci de ce trebuie sa se refere tot timpu cineva la greselile gramaticale? stiu foarte bine sa scriu corect da nu vad legatura.
din campionat uram cel mai mult pe dinamo datorita motivelor insurite de tine dar am ajuns sa urasc mai mult pe steua datorita fanilor ei si a mentalitatii lor implicit a patronului si a jucatorilor.

si nu ma mai luat ca am numa nu stiu cate posturi. eu am treaba la stadion nu pe internet. mai ma uit din cand in cand ce mai scrie lumea pe forum da nu postez din motiv sa nu intru in polemici cu ei; prea multe persoane sufera pe internet(nu e o aluzie la nimeni).
bafta. ne vedem la urmatoru meci direct; preferabil pe stadion :)
Sper sa ne vedem si pe stadion, poate in Copou sau poate in Regie, depinde si cum ne permit timpul si contul din banca sa facem deplasarea.

Regret sa aflu ca schimbarea defensiva de la pauza a fost provocata de fapt de o accidentare, dar oricum, cand joci cu o echipa ofensiva, nu ai voie sa te retragi. Nu stiu ce le-a spus Popa jucatorilor la pauza, cert este ca s-au retras cu toate liniile, era imposibil ca atacul Sportului sa nu rastoarne scorul. Rezultatul ma bucura (as fi meschin sa nu recunosc asta), dar meciul a fost unul extrem de greu, dupa cum intuiam. Poli a vrut sa se respecte, a dorit un rezultat bun in fata unei echipe candidate la titlu, era firesc sa o faca, dar nu a fost sa fie. A rezultat un meci frumos, disputat, chiar daca uneori peste limitele regulamentului, o disputa interesanta, care a meritat sa fie vazuta. A fost acel gen de fotbal, frumos, curat, pe care l-as dori in fiecare meci in fiecare etapa. S-au lansat acuze cum ca Dinamo i-ar fi stimulat pe ieseni pentru un rezultat bun, dar acest aspect mi se pare complet irelevant, in conditiile in care l-as crede.

Universal
10th May 2006, 20:59
Sincer-mi-as dori ca Sportul sa fie vicecampioana..apoi as vrea sa o vad cum se comporta in Cupa Uefa..si apoi mai vb

Gigel Sportul
10th May 2006, 22:56
Si daca renuntai la acel prefix "vice" iti cadeau dintii?

Universal
12th May 2006, 13:25
Nu , deoarece Sportul nu are stofa de campioana ,ar fi o mica minune , asta ar insemna o mare,o foarte amre perforamanta sis urriza( care m-ar bucura ,sincer) dar fiind realist nu cred