PDA

View Full Version : Etapa 26: Gloria - Steaua



Pages : [1] 2

ADelPiero
30th April 2006, 22:59
Sambata, 6.05.2006, Gloria Bistrita - Steaua, (18,00, National TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
30th April 2006, 23:12
Hai gloriosii , repetati povestea din tur . :evil:

UrsMeier
30th April 2006, 23:13
gloria e ca si scapata ,iar tata Jan o sa dea o mana de ajutor

Paul
30th April 2006, 23:13
tre sa batem ca altfel e de rau :D

vlad1607
30th April 2006, 23:16
e de rau ca ai 13833000000000 posturi si maxim 2 neuroni activi :D mama ei de sinapsa :D :D :D :D

Rossi
30th April 2006, 23:24
1 solist

Bistrita a batut in ghencea (in tur), acasa ... ii rupe pe stelistii bul versati :) ... asta apropos de articolul:
"11 tineri talentati, oferim placeri maxime! Prima 100 000 USD ˝ ora. Bonus, 1 ora stam ca fundasii. O luam pe toate partile

Ess
30th April 2006, 23:27
gloria e ca si scapata ,iar tata Jan o sa dea o mana de ajutor

Cam asta s-ar putea zice ca de...e eternul, nemuritorul si luminatul tetea jan.
sper sa ne contrazica scorul final...

rhadoo
30th April 2006, 23:50
Dupa pozitiile din clasament ar trebui sa bata steaua,insa sa nu uitam ca tata jan o mancat o pita pe la rapid
probabil x2
HAI JIUL PETROSANI!

Angelina Jolie
1st May 2006, 01:40
In afara de asta Sabau a fost dinamovist, rapidist dar niciodata stelist.
Pronostic 1 x.
LA REVEDERE TITLU'!

Rechinul Ucigas
1st May 2006, 01:43
1-1 si se duce dreacu tot la steaua , o sa se suie gigi pe maybach si o sa urle de nervi :D

Angelina Jolie
1st May 2006, 01:54
O sa intre direct in hol la Marriot cu maybachu' de nervi. Si apoi se sinucide.
HAI CFR!

Universal
1st May 2006, 02:02
[B]Steaua invinge contrar tuturor nebuniilor cu 3-0 cu mare fast, se vor mita multi de ce nu va juca slab,fiindca este echipa buna, si puternica,trece de crize rapide /B]

Vand vise
1st May 2006, 07:53
solistul campionatului
2 solist

dasal
1st May 2006, 11:35
1-1 si se duce dreacu tot la steaua , o sa se suie gigi pe maybach si o sa urle de nervi :D
La cine sa urle la meme,la nepotii lui tot degeaba,ca nu are de cine sa se prinda.Mai bine ar lua ranga cu care a indreptat maybach-ul si sa mai bate pe cate unul din clubul ala.:evil:

Sunchase
1st May 2006, 12:21
Inima lui Sabau i-a ramas alaturi de Rapid.Sper sa faca o figura frumoasa gloria.Pe ei si pe CFR ma bazez... in rest :rosu:

Paul
1st May 2006, 12:25
stiti voi ce stiti cu bazatu`
sa se oboseasca in meciurile cu noi si sa stea capra in meciurile cu voi :)

Sunchase
1st May 2006, 12:58
Noi am pierdut in tur la Bistrita .. nu incerca sa bagi si Rapidul in mizerii din astea ca nu te crede nimeni !

Hipgnosis
1st May 2006, 13:05
Meci incredibil de greu pt. Steaua.
Moral la pamant, fizic la pamanat. Cam nasol.
Iar Bistrita va juca la victorie, nu e nici un dubiu.
Sper sa ne trezim, dc. nu batem la Bistrita, Rapid ia prima optiune la titlu.

cap
1st May 2006, 13:49
cred ca steau isi va reveni

vasile314tzurka
1st May 2006, 13:51
bate steaua la diferenta de trei goluri... sper.

dede
1st May 2006, 15:30
asa cum s-a intamplat si in tur, aia de la bistrita vor da totul pe teren doar ca sa iasa bine pt...dinamo :mda: mai ales ca cica va juca si sabau

Paul
1st May 2006, 15:33
vrajeala cu Sabau ... o sa joace si el 10 minute :D

dede
1st May 2006, 15:39
de ajuns ca sa se vada dorinta de a invinge...oare de ce nu a jucat cu dinamo?

Rossi
1st May 2006, 15:48
cat a fost scorul in tur la : Steaua-Bistrita ???

Vand vise
1st May 2006, 15:56
ce conteaza scorul din tur???
castiga steaua cu 4-0

Rossi
1st May 2006, 15:57
si eu cred la fel , ca Steaua o sa bata cu cat a batut in tur :D

codrind
1st May 2006, 16:03
"Capra calcă piatra,
Piatra crapă-n patru......"

De data asta:

Capra NU calcă,
piatra nu se crapă,
numai că steaua pune banu'
Cu tata Jean ne vedem şi la anu'

Deci 2 solist! :no:

bada_otelul
1st May 2006, 16:36
si eu cred la fel , ca Steaua o sa bata cu cat a batut in tur :D


ai grija sa nu bata cum a batut sportul la dinamo:cat a fost scorul final?:evil:

Telespan
1st May 2006, 19:05
Inima lui Sabau i-a ramas alaturi de Rapid.Sper sa faca o figura frumoasa gloria.Pe ei si pe CFR ma bazez... in rest :rosu:


...eu am speranta k si Sportul ii bate pe Steaua,tu ce crezi?:yeah:

ASIGURATORUL
1st May 2006, 19:57
Crezi ca Steaua are valoarea lui Dinamo Telespane? Ai grija sa nu o furati voi de la Sportul, si poate de la Farul... si se cam duce si UEFA...:happy

Dennis
1st May 2006, 21:03
Mda....vom face un blat de ii batem in min 95. cu un penalty inexistent...right biato rozii?

0-3

APercele79
1st May 2006, 21:12
adica inexistent...cu cuvinte gen ne existent se adreseaza dumnezeul vostru nea JIJI
iar de penalty nu a zis nimeni nimic...voi blatuiti cu echipa adversa direct, ce sa va mai bateti capul cu arbitrajul?

Dennis
1st May 2006, 21:20
Scuza'ma pentru gresheli'le astea, nu am shtiut ca maidanezii au primit posturi in invatamant. Shi da, se pare ca toate meciurile le'am castigat cu ajutorul echipelor adverse sezonu' asta. 'boro shi rapid au fost prea scumpe pentru noi. Dar dinamo se pare ca ne'a lasat un gol in ultimul minut....

Bah ce gandire de caini prosti aveti, dupa ce ati facut voi de 3 ori mai multe blaturi decat noi aveti shi tupeu sa comenta'ti. nici nu aveti echipa, nici nimic...va dati de cur in cap da tot idioti ramaneti...

APercele79
1st May 2006, 21:25
pai gasca, dupa cum vorbesti se pare ca ai si tu 4 clase cit JIJI
aberezi, si pe urma ataci cand cineva te corecteaza

cu rapidul nu meritati sa castigati (sa vazut ca sunt mai buni ca voi), iar cu boro v-ati facut de cacao...de ce vorbesti doar ca sa te bagi in seama cu astia mai mari?

iar la capitolul blat, as tine ciocul mai mic in locul tau; chiar nu vezi cit pe din afara esti?? tu nu vezi cate meciuri suspecte aveti?
noi macar le pierdem, suntem varza avem o conducere de ***** si vrem sa scapam de ei...voi va mandriti cu JIJI si cu MEME, sunteti tatici la meciuri strategice..si mai aveti si gura mare pe deasupra..

daca nu stii sa vorbesti civilizat fara sa jignesti, du-te omule acasa ia abecedarul in mana, stai la birou si fa-ti lectiile

B0gdaaaN
1st May 2006, 21:30
poate face si Steaua blaturi,dar sa acuze un dinamovist echipa Steaua de blat...ma scuzati de expresie e RASUL P**II SI AL BASCULII....
Gloria - Steaua X

APercele79
1st May 2006, 21:43
da mai iesene din beverly hills, un dinamovist poate acuza stiaua de blaturi pentru ca daca dinamo facea blaturi (stiti prea bine gastele care ziceau ca multescu ne va da meciul pentru ca e dinamovist inrait), eram si noi pe locul I.
Daca cumparam pe sportul, pe cluj, si toate echipele astea care ne-au batut in retur, eram pe primul loc....asa ca daca tot te bagi in seama, ramai obiectiv...
cum a luat steaua campionatul ultima etapa, toata lumea a vazut. asa ca putem comenta blaturile daca tot steaua e curata ca lacrima (cum zice jiji)

B0gdaaaN
1st May 2006, 21:49
lasa mah ca ala din ultima etapa a fost blat cat casa de mare,dar nu crezi ca ar trebui sa zici ca Dinamo nu joaca nimic,conducatorii aduc jucatori care sa fie reeshapati la dinamo....daca si Dinamo facea performanta europeana cred ca nu mai aveau eticheta de echipa blatista...

APercele79
1st May 2006, 21:55
deci cam asta e diferenta intre noi si voi - noi ii uram pe conducatori, ii vrem afara si nu ii aparam deloc..vrem sa se joace pe teren si sa facem echipa...daca nu se poate, afara cu totii ..nimeni nu vrea blaturi
voua va curg balele dupa Jiji si MM, ii vedeti niste dumnezei, cand ei de fapt sunt 2 analfabeti care au ajuns sa dea cu pumnul in suporteri
puneti botul la vrajeala oierului ca steaua nu face blaturi, il credeti si pe urma aberati la adresa altor echipe
sa imi ziceti voua mie ca dinamo face numai blaturi cand amaratii au luat 3 puncte in 20 de meciuri....haha, chiar ca te bufneste si rasul - poate ca au dat meciuri, nu ca le-au cumparat..deaia au ajuns pe locul 4

Telespan
1st May 2006, 21:59
Crezi ca Steaua are valoarea lui Dinamo Telespane? Ai grija sa nu o furati voi de la Sportul, si poate de la Farul... si se cam duce si UEFA...:happy



...Stiaua este foarte slaba si nu stiu daca are valoarea lui Dinamo.......:headbang:

Noi nu ne luadam k facem si dregem,adica biserici,cruci,matani s.m.d:o:

Cred k o sa luam trei puncte si cu Sportul,cu voi am luat....:yeah:
E spun k daca luam trei puncte cu Farul si Stiaua se incurca la Bistrita(orasul lui Paul)atunci mai discutam what hell 's going on in seria A.

B0gdaaaN
1st May 2006, 22:00
care voi mah? zi`le lor stelistilor...ca pe mine ma doare`n f**d cine ia titlul anul asta...dar parca as vrea ca Sportul sa il ia...de ce ai impresia ca cine posteaza ceva contra lui Dinamo e automat stelist

APercele79
1st May 2006, 22:02
nu te-am facut stelist in nici un caz doar ti-am raspuns la afirmatie.

poate face si Steaua blaturi,dar sa acuze un dinamovist echipa Steaua de blat

B0gdaaaN
1st May 2006, 22:05
treaaba voastra...eu am scris...parerea mea ca se termina X si olaroiu pleaca

cristian75poli
1st May 2006, 23:56
tre sa batem ca altfel e de rau :D
O sa bateti din palme in tribuna...si atat...penibililor...:rosu:

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Hipgnosis
2nd May 2006, 00:04
O sa bateti din palme in tribuna...si atat...penibililor...:rosu:

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:


Care a fost ratiunea pt. care ai scris penibililor? N evezi pe locul 7 in campionat dupa investiti cat toata divizia A la un loc? :rosu: Ne sta patronul prin puscarie si nu stim?

Dennis
2nd May 2006, 00:33
deci cam asta e diferenta intre noi si voi - noi ii uram pe conducatori, ii vrem afara si nu ii aparam deloc..vrem sa se joace pe teren si sa facem echipa...daca nu se poate, afara cu totii ..nimeni nu vrea blaturi
voua va curg balele dupa Jiji si MM, ii vedeti niste dumnezei, cand ei de fapt sunt 2 analfabeti care au ajuns sa dea cu pumnul in suporteri
puneti botul la vrajeala oierului ca steaua nu face blaturi, il credeti si pe urma aberati la adresa altor echipe
sa imi ziceti voua mie ca dinamo face numai blaturi cand amaratii au luat 3 puncte in 20 de meciuri....haha, chiar ca te bufneste si rasul - poate ca au dat meciuri, nu ca le-au cumparat..deaia au ajuns pe locul 4

Bah, hai ca acum aberezi. Cand a zis vre'un stelist ca Becali e un Dumnezeu shi ca ne place de el? Dar sa fiu sincer la momentul actual nu ne prea pasa pentru ca echipa face performante shi in EurOpa shi in campionat. Shi chair ma indoiesc ca daca Dinamo ar juca bine shi ar avea rezultate v'ar interesa de conducere. Al dracu' ca acum 6-7 etape nu va prea interesa de conducere. Shi nu am spus ca face'ti blaturi, am spus ca ati facut blaturi in tur, shi cateva la inceputul turului...

cristian75poli
2nd May 2006, 01:06
Care a fost ratiunea pt. care ai scris penibililor? N evezi pe locul 7 in campionat dupa investiti cat toata divizia A la un loc? :rosu: Ne sta patronul prin puscarie si nu stim?
Urmeaza si patronul vostru, ca sa nu zic cioban, sa ajunga in aceasi situatie.
Sunteti penibili pt ca aveti gura pream mare, si ati visat deja la cupa uefa si va vedeti in CL...:headbang: ...peste doua-trei etape strigati iar DEMISIA...si iti mai dau motive daca vrei, tb doar sa ma anunti...:no:

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Hipgnosis
2nd May 2006, 16:30
Continuam discutia cand o sa fiti macar pe podiumul diviziei A, sau in primavara europeana :ok:

Oaia Dolly
2nd May 2006, 17:17
[QUOTE=APercele79]deci cam asta e diferenta intre noi si voi - noi ii uram pe conducatori, ii vrem afara si nu ii aparam deloc..vrem sa se joace pe teren si sa facem echipa...daca nu se poate, afara cu totii ..nimeni nu vrea blaturi
voua va curg balele dupa Jiji si MM, ii vedeti niste dumnezei, cand ei de fapt sunt 2 analfabeti care au ajuns sa dea cu pumnul in suporteri
puneti botul la vrajeala oierului ca steaua nu face blaturi, il credeti si pe urma aberati la adresa altor echipe
sa imi ziceti voua mie ca dinamo face numai blaturi cand amaratii au luat 3 puncte in 20 de meciuri....haha, chiar ca te bufneste si rasul - poate ca au dat meciuri, nu ca le-au cumparat..deaia au ajuns pe locul 4[/QUOTEA
Am si eu o intrebare contra carei echipe a menajat Sabau golgeterul deoarece peste o saptamana avea meci cu Poli Iasi?hmmmmmmm.........
Pe cine ati batut si voi returul asta pe teren propriu?...hmmmmmmm
Esti atat de orbit de ura pentru Steaua incat nu-ti dai seama ca te faci de ras.Astept injuraturile.....

APercele79
2nd May 2006, 17:31
[QUOTE=APercele79]deci cam asta e diferenta intre noi si voi - noi ii uram pe conducatori, ii vrem afara si nu ii aparam deloc..vrem sa se joace pe teren si sa facem echipa...daca nu se poate, afara cu totii ..nimeni nu vrea blaturi
voua va curg balele dupa Jiji si MM, ii vedeti niste dumnezei, cand ei de fapt sunt 2 analfabeti care au ajuns sa dea cu pumnul in suporteri
puneti botul la vrajeala oierului ca steaua nu face blaturi, il credeti si pe urma aberati la adresa altor echipe
sa imi ziceti voua mie ca dinamo face numai blaturi cand amaratii au luat 3 puncte in 20 de meciuri....haha, chiar ca te bufneste si rasul - poate ca au dat meciuri, nu ca le-au cumparat..deaia au ajuns pe locul 4[/QUOTEA
Am si eu o intrebare contra carei echipe a menajat Sabau golgeterul deoarece peste o saptamana avea meci cu Poli Iasi?hmmmmmmm.........
Pe cine ati batut si voi returul asta pe teren propriu?...hmmmmmmm
Esti atat de orbit de ura pentru Steaua incat nu-ti dai seama ca te faci de ras.Astept injuraturile.....

nu stiu daca ai vreun fetish de iti place sa fii injurat si tot astepti sa te injure lumea, dar din pacate nu o sa iti fac placerea asta..injura-te cu elevii de pe aici daca chiar atat de mult o doresti..
eu vorbesc doar cu argumente, nu vin sa ma cert cu internetistii (doar din cand in cand mai dau peste nas cand lumea abereaza la greu..)
dar cand zici ca ma fac de ris pe aici inseamna ca nu ai idee ce vorbesti...de ce ma fac de ris, ca am zis ca steaua face blaturi in campionat, si dinamo clar nu a facut (din moment ce au pierdut absolut totul, unde era sa faca blat???)
Explicati-ne si noua Domnu' Iesean logica dvs...this must be good

sun
2nd May 2006, 17:45
2-0 pentru Steaua

King of Hell
2nd May 2006, 17:48
3-0 Gloria-steaua HATTRICK NELU SABAU!!!

Hopshio
2nd May 2006, 17:51
"Capra calcă piatra,
Piatra crapă-n patru......"

De data asta:

Capra NU calcă,
piatra nu se crapă,
numai că steaua pune banu'
Cu tata Jean ne vedem şi la anu'

Deci 2 solist! :no:
faina poezie..si eu tre sa o invat...
steaua castga!!!

Oaia Dolly
2nd May 2006, 18:42
[QUOTE=Oaia Dolly]

nu stiu daca ai vreun fetish de iti place sa fii injurat si tot astepti sa te injure lumea, dar din pacate nu o sa iti fac placerea asta..injura-te cu elevii de pe aici daca chiar atat de mult o doresti..
eu vorbesc doar cu argumente, nu vin sa ma cert cu internetistii (doar din cand in cand mai dau peste nas cand lumea abereaza la greu..)
dar cand zici ca ma fac de ris pe aici inseamna ca nu ai idee ce vorbesti...de ce ma fac de ris, ca am zis ca steaua face blaturi in campionat, si dinamo clar nu a facut (din moment ce au pierdut absolut totul, unde era sa faca blat???)
Explicati-ne si noua Domnu' Iesean logica dvs...this must be good
Eu dispretuiesc oamenii care in lipsa unor argumente recurg la injuraturi. Despre ridicolul in care risti sa te afli- e vorba de insinuarea ca Steaua va face blat la bistrita, desi meciul vostru cu bistrita a fost unul destul de suspect, tinand cont de tactica lui sabau cu menajarea lui negrean si faza penibila de la golul 1. Cat despre restul celor care insinueaza ca Steaua va face blat cu pandurii-ma bufneste rasul. Chiar asa am ajuns?Sa inteleg ca nu avem voie sa castigam cu penultima clasata?

APercele79
2nd May 2006, 18:53
[QUOTE=APercele79]
Eu dispretuiesc oamenii care in lipsa unor argumente recurg la injuraturi. Despre ridicolul in care risti sa te afli- e vorba de insinuarea ca Steaua va face blat la bistrita, desi meciul vostru cu bistrita a fost unul destul de suspect, tinand cont de tactica lui sabau cu menajarea lui negrean si faza penibila de la golul 1. Cat despre restul celor care insinueaza ca Steaua va face blat cu pandurii-ma bufneste rasul. Chiar asa am ajuns?Sa inteleg ca nu avem voie sa castigam cu penultima clasata?
am zis eu ca va face steaua blat cu bistrita? in nici un caz...
poate te refereai la altii care au pomenit de bistrita, eu aveam in gand alte echipe..

Oaia Dolly
2nd May 2006, 18:57
[QUOTE=Oaia Dolly]
am zis eu ca va face steaua blat cu bistrita? in nici un caz...
poate te refereai la altii care au pomenit de bistrita, eu aveam in gand alte echipe..
Aaa si ca sa inchei eu n-as putea trece niciodata ca echipa favorita knaptsfirnuffelag:ok: ! Nu voi intelege niciodata fascinatia romanului pentru capra vecinului.

Paul
2nd May 2006, 21:04
am fost la antrenamentu lu Gloria ...
baga tara Nelutu Sabau , ca cam stangaci la finalizare
oricum preluarile le face mai bine ca 80% din lotul Gloriei :D

Dennis
2nd May 2006, 22:33
Gloria a avut mult noroc in tur. Chair nu stiu de ce asa multe lume isi va face sperante ca ne vom incurca cu ei. Sa fiu sincer, am mai multe emotii cu Pandurii decat cu astia.

pronostic: 0-2 :)

Universal
2nd May 2006, 22:51
Hai sa sa ,caprita sa, ca numai una e Steaua mea, 4-0 si luam titlu.Felicitari :)

Hipgnosis
3rd May 2006, 17:49
[QUOTE=Oaia Dolly]
Aaa si ca sa inchei eu n-as putea trece niciodata ca echipa favorita knaptsfirnuffelag:ok: ! Nu voi intelege niciodata fascinatia romanului pentru capra vecinului.

Dc. echipa ta preferata ar fi avut performantele europene ale onanistilor, si ai fi avut un IQ sub 15, ai fi inteles aceasta fascinatie :ok:
Dar cum nici unul din cazuri nu ti se potrivesc, nici macar nu incerca sa intelegi !!!

starsteel
4th May 2006, 12:57
Meci extrem de important cu Bistrita noroc ca il jucam in deplasare altfel era mult mai greu. Pronostic Bistrita - Steaua 0-2

apparte
4th May 2006, 13:11
Meciul se joaca la Reghin?Am auzit un zvon ca acolo se joaca!

Hipgnosis
4th May 2006, 13:22
Steaua joaca al patrulea meci in doar 9 zile, sau al cincilea in 12 zile, depinde cum vrei sa vezi problema.
Aviz lui remy - care acuza inaintea dublei Steaua - Boro faptul ca ne-am amanat un meci, pe cand Boro nu.

chinezu
4th May 2006, 13:34
2-0(negrean2) Uite de aia l-a menajat Nelutu!

Datenshi
4th May 2006, 13:37
Sper sa bata Bistrita, dar merge si un egal.
Sunt curios totusi, daca Steaua pierde 3 puncte sambata si Rapidul bate duminica, vine iar Titi?

starsteel
4th May 2006, 13:39
Lpf nu a fost de acord cu disputarea meciului duminica eventual ar fi trebuit programat vineri sa se bucure toata lumea.


Sper sa bata Bistrita, dar merge si un egal.
Sunt curios totusi, daca Steaua pierde 3 puncte sambata si Rapidul bate duminica, vine iar Titi?
Eu sunt curios cum va fi atmosfera in tara dupa ce Steaua bate la Bistrita si Rapidul face egal acasa?

SORENSEN
4th May 2006, 19:08
Inima lui Sabau i-a ramas alaturi de Rapid.Sper sa faca o figura frumoasa gloria.Pe ei si pe CFR ma bazez... in rest :rosu:

Ar trebui sa te bazezi pe Sportul pt ca Siman-Copos e un atac mai periculos decat cel in care se afla Mazilu...
Si apoi poate sa conteze prietenia Tata Jean-Corleone si Corleone -Becali(jiji)
Triada Sabau-Rapid-Dinamo e mai slaba ca cea de sus :D
Asta ca sa fiu in spiritul tau de ipocrizie.
Ca de Sportul-Rapid sau invers ca tot nu conteaza ..nu te aud...:rolleyes:
Meciul asta cred ca il va castiga Steaua.
ca si cu PAndurii daca castigam blat..daca pierdem e de rau .
Hai Steaua !

Sunchase
4th May 2006, 19:29
Noi n-am pierdut in giulesti cu fanii alaturi de ani buni.Anul asta am invins echipe care la anul vor juca in liga campionilor.Am dovedit clar ca anul asta suntem cei mai buni si ca meritam titlul.

2-0 a fost un scor bland saptamana trecuta diferenta a fost mai mare.

STEAUA-MANIA
4th May 2006, 19:57
pe CFR ma bazez...
Domnilor,doamnelor suntem martorii unui blat denuntat de catre un rapidist.cfr cluj vs rapid. Mersi ,sunchase:yeah:

Oaia Dolly
4th May 2006, 20:37
Tare faza! La finala cupei la handbal feminin galeria celor de la oltchim canta scooter!Traiasca ros-albastrii!

SORENSEN
4th May 2006, 21:41
Noi n-am pierdut in giulesti cu fanii alaturi de ani buni.Anul asta am invins echipe care la anul vor juca in liga campionilor.Am dovedit clar ca anul asta suntem cei mai buni si ca meritam titlul.

2-0 a fost un scor bland saptamana trecuta diferenta a fost mai mare.
Ok cate ocazii ati avut in meciul respectiv,cate minute ati tinut mingea....3 ocazii 2 goluri foarte bine pt voi ati castigat,ati behait cinste voua acum SE VORBESTE DESPRE UN ALT MECI desi poate se joaca Rapid III -Steaua si nu stiu eu sau cum :rolleyes:
Pe Gloria nu o putem acuza de partizanat ca cati s-a "aplecat "...cu noi (pariu) ca vor juca pe corect :D
Hai Steaua !

Hopshio
4th May 2006, 21:43
2......

apparte
4th May 2006, 23:03
Paul,sunt sanse de bilete in ziua meciului?Inca nu sunt sigur ca pot ajunge la meci(s-ar putea sa lucrez week-end-ul asta)!

Paul
4th May 2006, 23:46
Meciul se joaca la Reghin?Am auzit un zvon ca acolo se joaca!

Nop.
Dupa etapa asta se muta Gloria la Reghin.

Paul
4th May 2006, 23:48
Paul,sunt sanse de bilete in ziua meciului?Inca nu sunt sigur ca pot ajunge la meci(s-ar putea sa lucrez week-end-ul asta)!

In mod normal DA! Insa cel mai sigur e sa iti iau eu un bilet sambata dimineata cand pe la 9-10 si e ok.

WOLF_ULTRAS
5th May 2006, 00:36
bate :no: steaua:no:

remy
5th May 2006, 05:34
ALTE ABERATII STIL JIJI:

Război cu Pădureanu

Roş-albaştrii acuză LPF că i-a făcut jocurile lui Jean Pădureanu, care n-a vrut să amīne cu o zi meciul Gloria - Steaua din etapa viitoare

Conducerea din Ghencea a pus la zid Liga Profesionistă de Fotbal după ce solicitarea ei de a disputa meciul cu Gloria, din etapa următoare, īn ziua de duminică īn loc de sīmbătă a fost respinsă. "Tot returul am jucat numai duminica, tocmai acum nu se poate. Pentru mine e clar, totul a fost făcut intenţionat ca să fim obosiţi, să pierdem la Bistriţa şi să nu luăm titlul", a tunat Mihai Stoica. El a fost completat de Gigi Becali: "Acum se vede cīţi duşmani am la FRF şi la LPF, n-au vrut să respecte convenţia. Dacă nu ne-am calificat īn finala Cupei UEFA, meciul cu Gloria trebuia jucat duminică, dar nu s-a īntīmplat aşa".

Secretarul general al LPF, Valentin Alexandru, a explicat ieri motivul neamīnării: "Dacă solicitarea se face mai devreme de 7 zile trebuie neapărat acordul adversarei şi Jean Pădureanu a spus că īn ruptul capului el nu vrea să joace duminică. Mai era şi problema televizării. Naţional TV avea meci transmis īn direct şi duminică la ora 18:00, Sportul - Poli Iaşi, şi dacă se muta acel joc sīmbătă era OK, dar Şiman a spus că acum e īn lupta pentru titlu şi nu dă programul echipei peste cap. Tot returul l-am făcut numai īn funcţie de Steaua, iar acum stăm să discutăm despre o zi, de parcă meciul cu Farul nu l-au jucat la 48 de ore după cel cu Middlesbrough".

Jean Pădureanu a explicat şi el motivul refuzului: "Am apucat să vindem luni 2.500 de bilete, Sabău īşi făcuse deja programul, iar Steaua a venit cu solicitarea abia marţi după-amiază. Prea tīrziu".

"Eu, personal, am insistat pe līngă domnul Pădureanu să accepte să joace cu Steaua duminică, dar a zis nu şi nu. Aş fi fost dat afară dacă schimbam data meciului fără acordul Gloriei"
Valentin Alexandru

"Ce, Liga face ce spune Jean Pădureanu? Ei cred că Steaua e obosită şi gata, ne-au prins şi ne vor bate, dar vor vedea ei sīmbătă, vom īnvinge şi tot noi vom lua campionatul"
Gigi Becali

"Dacă Gigi Becali crede că noi am făcut jocurile altor echipe, atunci e treaba lui. Noi vrem să batem Steaua pentru noi, nu pentru Rapid"
Jean Pădureanu

4 ani au trecut de la ultima īnfrīngere suferită de Steaua la Bistriţa, 1-2 pe 30 martie 2002. De atunci, roş-albaştrii au cīştigat de două ori şi au terminat o dată la egalitate

5 mai 2006

cip_81
5th May 2006, 11:19
Ha, ha, ha...au inceput sa behaie. Cu prietenii au putut sa joace la 48 de ore, cu dusmanii nu vor nici macar la 72 de ore (cica e semnale ca in meciul asta nu vor mai gasi bulevarde asa mari in apararea adversa).

Hai Gloria...bateti-i si apoi bagati-i in staul.

armin
5th May 2006, 11:39
Noi am pierdut in tur la Bistrita .. nu incerca sa bagi si Rapidul in mizerii din astea ca nu te crede nimeni !

Si noi am pierdut in tur. Si tu ai inceput cu mizeriile. :rosu:

six
5th May 2006, 12:15
Cred (DORESC) ca va castiga echipa din orasul stelistului....Paulica....nu???:P :evil: :drak:

Paul
5th May 2006, 12:48
Am apucat să vindem luni 2.500 de bilete, Sabău īşi făcuse deja programul, iar Steaua a venit cu solicitarea abia marţi după-amiază. Prea tīrziu".

Ce minciuna ordinara.
Eram la stadion miercuri , cand dintr-o dubita blindata , plina cu 4 mascati au fost coborate la club 14.000 de bilete , si 1000 de afise color cu meciul (erau deja lipte d`alea alb negru).

1000 de bilete le-a primit un amic de-al meu , care are 2 terenuri sintetica langa stadion si le vinde in "bomba" unde are un TV sa nu se plictisesca cand joaca baietii pe sinteticele lui.

Din blindata au ajuns intr-o sacosa ... 200.000 * 1000 = 200 de milioane intr-o plasa ;)

Deci asta e minciuna ordinara cu a vandut bilete :rosu:

be@
5th May 2006, 14:16
Ce tupeu pe oier . Auzi la el ! Dar ca ce chestie sa va amanati voi meciul cu o zi ?

armin
5th May 2006, 14:21
@be@ mi-e mila de tine. Toate bucuriile vietii tale depind de Steaua Bucuresti.

STEAUA-MANIA
5th May 2006, 14:32
Hai Gloria...bateti-i si apoi bagati-i in staul.
Macar nu ne bagam jucatorii in pamant...:rosu:
bea:cati cozonaci v-a dat copos ca sa blatuti meci de la iasi?Ai avut si tu cozonac pe masa..:D
BATE STEAUA 2-0
armin: pt ea,e valabil bannerul de la meciul cu rapid..sper sa-l inteleaga LOL..

mblue
5th May 2006, 14:37
io imi bag picioarrele in jiji, 3-0 pt gloria si prevad o coborare frumoasa a lui jiji in sondaje.

Paul
5th May 2006, 14:57
Ce tupeu pe oier . Auzi la el ! Dar ca ce chestie sa va amanati voi meciul cu o zi ?
Foarte simplu.

1)Strategie. Era normal sa jucam in aceeasi zi cu Sportu si Rapid , fiindca daca batem Rapid intra mult mai concentrat la meci (pe principiul : daca nu batem , adio titlu).

2)In plus noi am jucat miercuri , iar Gloria a jucat acu 1 saptamana...
Nu vad care era problema daca ne creeam un mic avantaj. Bistrita e cel mai indepartat oras fata de Bucuresti , dintre cele din D.A.Echipa ajunge de azi la Bistrita , deci de cand s-a terminat meciul , pana cand au plecat la Bistrita a trecut fix 1 zi. Adica doar refacere. Antrenament din parti !

Datenshi
5th May 2006, 15:14
Foarte simplu.

1)Strategie. Era normal sa jucam in aceeasi zi cu Sportu si Rapid , fiindca daca batem Rapid intra mult mai concentrat la meci (pe principiul : daca nu batem , adio titlu).

2) Bistrita e cel mai indepartat oras fata de Bucuresti , dintre cele din D.A.

1) O sa se joace ultimele etape la aceeasi ora, ca si pana acum.
2) Si dintre cele din P.S.D. care e?:lol:

chinezu
5th May 2006, 15:44
Vad un 2-0 pt Steaua in min. 30 si un 4-2 pt Gloria la final. Ar fi super!

Hipgnosis
5th May 2006, 16:14
@be@ mi-e mila de tine. Toate bucuriile vietii tale depind de Steaua Bucuresti.

Mie nu! Isi merita soarta:evil:

alsign
5th May 2006, 17:24
Cred (DORESC) ca va castiga echipa din orasul stelistului....Paulica....nu???:P :evil: :drak:


adica sa inteleg ca doresti sa castige Rapidu' titlu ???

Hopshio
5th May 2006, 17:28
Vad un 2-0 pt Steaua in min. 30 si un 4-2 pt Gloria la final. Ar fi super!
aha..ce super ar fi dak nu ai mai posta tampenii dinastea,,,

iuli
5th May 2006, 17:50
aha...fiind vorba de tampenii....

stupizenii mai mari ca astea nu am vazut niciodata...

gloria-steaua = blat nu aveti nici un pic de minte...nu e blat...

rapid-sportul = blat din nou fara minte

dar noi "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul" :P

STEAUA-MANIA
5th May 2006, 18:19
Se pare ca Ioan Sabau revine pe terenul de fotbal.Interesant,o face intr-un meci cu STEAUA,acesta fiind ultimul meci....probabil nu joaca cu rapid,pt ca religia sa,ii interzice sa fure...iar dupa dinamo,ar fi al 2 lea furt=alungarea din Regat...

babuinu
5th May 2006, 20:07
Meci incredibil de greu pt. Steaua.
Moral la pamant, fizic la pamanat. Cam nasol.
Iar Bistrita va juca la victorie, nu e nici un dubiu.
Sper sa ne trezim, dc. nu batem la Bistrita, Rapid ia prima optiune la titlu.
sa mor io...daca imi vine sa crd ca ai pus atatea mesaje aci,:headbang: :headbang:

dasal
5th May 2006, 22:26
Sper ca jucatorii de la Gloria sa nu-si de autogol sa mai faca Steaua 3 puncte,poate asa o sa ia Sportul campionatul.:evil:

georgemp
5th May 2006, 22:30
Nu stiu,poate iese egal...

remy
5th May 2006, 23:53
Steaua joaca al patrulea meci in doar 9 zile, sau al cincilea in 12 zile, depinde cum vrei sa vezi problema.
Aviz lui remy - care acuza inaintea dublei Steaua - Boro faptul ca ne-am amanat un meci, pe cand Boro nu.
Daca-i asa, de ce au amanat meciul cu Bacaul, ca sa bulverseze campionatul ?
Asta e consecinta plangerii stelistilor ca sunt obositi si vor sa pregateasca in liniste meciul cu 'Boro. S-a vazut ce bine l-au pregatit.
Daca se juca meciul cu Bacaul la data stabilita, acum campionatul se termina la termen, si Steaua nu se dadea iar obosita ca nu poate lua campionatul din cauza asta.
De ce oare nu pun o pila la Corleone sa le amane si meciurile urmatoare pt. la anul, poate asa va lua si Steaua campionatul ?
Ori vrea sa ne faca de ras cum s-a facut cu Rosenborg si 'Boro, avand tupeul sa ia titlul in mod rusinos ?
Chiar ar trebui sa nu li se dea voie sa se faca iar singuri de ras in toamna, pt. ca Steaua e o echipa "umflata cu pompa" de cei doi mascarici care o conduc. A spus-o finul Radoi, si ii multumim pt. asta.
Gloria ar putea sa le spulbere visul de preamarire.
Vrem decaderea Stelei, pt. ca nu-i mai suporta cea mai mare parte a romanilor !

starsteel
6th May 2006, 00:15
Meciul de la Bistrita va marca revenirea la normal a echipei campioane.
FORTZA STEAUA !

APercele79
6th May 2006, 00:21
Vrem decaderea Stelei, pt. ca nu-i mai suporta cea mai mare parte a romanilor !
ca nu ii suportam noi, asta e altceva; dar din pacate 1/2 din romania e stelista (nu-i vorba ca din jumatatea aia 80% sunt din provincie care nu au vazut vreun meci in direct, si nici nu au televizoare, mai asculta si ei din cand in cand la radio - si tot vreo 80% sunt minori, care au auzit de la bunici ca steaua a castigat cupa in 86, si HAI SA FIM SI NOI STELISTI, CE DRACU..)
dar provincia e plina de stelisti.....asta ti-o garantez

One-Man Show
6th May 2006, 00:22
@ remy : seek help...FAST !

Oaia Dolly
6th May 2006, 00:35
Daca-i asa, de ce au amanat meciul cu Bacaul, ca sa bulverseze campionatul ?
Asta e consecinta plangerii stelistilor ca sunt obositi si vor sa pregateasca in liniste meciul cu 'Boro. S-a vazut ce bine l-au pregatit.
Daca se juca meciul cu Bacaul la data stabilita, acum campionatul se termina la termen, si Steaua nu se dadea iar obosita ca nu poate lua campionatul din cauza asta.
De ce oare nu pun o pila la Corleone sa le amane si meciurile urmatoare pt. la anul, poate asa va lua si Steaua campionatul ?
Ori vrea sa ne faca de ras cum s-a facut cu Rosenborg si 'Boro, avand tupeul sa ia titlul in mod rusinos ?
Chiar ar trebui sa nu li se dea voie sa se faca iar singuri de ras in toamna, pt. ca Steaua e o echipa "umflata cu pompa" de cei doi mascarici care o conduc. A spus-o finul Radoi, si ii multumim pt. asta.
Gloria ar putea sa le spulbere visul de preamarire.
Vrem decaderea Stelei, pt. ca nu-i mai suporta cea mai mare parte a romanilor !
Ce trist ca la 40 de ani sa gandesti astfel! Sper ca ai mintit in privinta varstei....

Dennis
6th May 2006, 01:15
ca nu ii suportam noi, asta e altceva; dar din pacate 1/2 din romania e stelista (nu-i vorba ca din jumatatea aia 80% sunt din provincie care nu au vazut vreun meci in direct, si nici nu au televizoare, mai asculta si ei din cand in cand la radio - si tot vreo 80% sunt minori, care au auzit de la bunici ca steaua a castigat cupa in 86, si HAI SA FIM SI NOI STELISTI, CE DRACU..)
dar provincia e plina de stelisti.....asta ti-o garantez

Mda...shi tu te'ai nascut caine ce sa zic...mah ma leshi...ce'am facut shi ce vom face de acum au fost shi vor fii performante mai bune ca dinamo, shi chair cred ca lui remy ii trebuie asistenta medicala daca are 40 de ani shi scoate asa ceva pe gura.

STEAUA-MANIA
6th May 2006, 01:16
ca nu ii suportam noi, asta e altceva; dar din pacate 1/2 din romania e stelista (nu-i vorba ca din jumatatea aia 80% sunt din provincie care nu au vazut vreun meci in direct, si nici nu au televizoare, mai asculta si ei din cand in cand la radio - si tot vreo 80% sunt minori, care au auzit de la bunici ca steaua a castigat cupa in 86,
Haha,la cati suporteri dinamovisti vin la meciurile lui dinamo din groapa..haha,mai bine taceai,filosof erai:D
Dinamovistii minori,ce crezi ca stiu de dinamo?Ma refer la rezultate,cu ce se mandresc?:D Knatspynufelag?:D
Maine,bistritenii vor lupta pt cozonacii lui copos:rosu: 2-0 STEAUA!:yeah:

APercele79
6th May 2006, 01:17
se putea sa nu zici tu una "de a lui Hip"?
daca taceai tu...chiar ca filozof erai :headbang:

STEAUA-MANIA
6th May 2006, 01:20
Percele:in cazul STELEI,vorbesc numerele(cele mai multe titluri de campioana a romaniei,cele mai multe cupele ale romaniei,cele mai multe supercupe ale romaniei,cele mai bune rez in cupele europene,cei mai multi suporteri)...in cazul tau..vorbeste frustrarea:D
Astept sa vad cu ce-mi combati datele mele:D in afara de frustrare,asta e omniprezenta:D

Cristy
6th May 2006, 01:23
Haha,la cati suporteri dinamovisti vin la meciurile lui dinamo din groapa..haha,mai bine taceai,filosof erai:D
Dinamovistii minori,ce crezi ca stiu de dinamo?Ma refer la rezultate,cu ce se mandresc? Knatspynufelag?:D
Maine,bistritenii vor lupta pt cozonacii lui copos:rosu: 2-0 STEAUA!:yeah:

uite-l si pe asta fan "scuter" :happy
dar steaua2, pardon faru pentru cine vor lupta? pentru stapanu vostru jiji becali :happy

sabau nu joaca maine, oricum 1 solist /hello


Percele:in cazul STELEI,vorbesc numerele(cele mai multe titluri de campioana a romaniei,cele mai multe cupele ale romaniei,cele mai multe supercupe ale romaniei,cele mai bune rez in cupele europene,cei mai multi suporteri)...in cazul tau..vorbeste frustrarea:D
Astept sa vad cu ce-mi combati datele mele in afara de frustrare,asta e omniprezenta:D

normal, ca daca steaua nu avea atatea trofee furate acum tu nu mai tineai cu ei, cine stie cu ce echipa tineai.
asta e suporterul stelist, pentru cupe, cum pierde echipa cum ii huiduie fluiera etc.

1 solist /hello

APercele79
6th May 2006, 01:26
bai baiatule, nu am nici o frustare ca altii de pe aici
eu mi-am vazut echipa la stadion castigand campionate, cupe, am ajuns sa vad cum am batut detinatoarea cupei uefa, am fost la stadion cand vialli era la bucuresti cu sampdoria - deci am avut multe bucurii de la clubul meu, stai cuminte (spre deosebire de restul cluburilor)....de 1 sapt. va vad pe voi cum va bagati unghiile in git ptr. ca ati ajuns sa bateti pe pandurii cu un autogol amarat...deci poate ma confunzi cu altii cand vorbesti de frustare

iar la ce am zis eu despre suporterii stelei..ai incercat si tu sa fii spiritual si sa te bagi in seama dar din pacate nu ti-a prea iesit...ptr ca am zis un pur adevar..
iti place sau nu iti place, c'est la vie!

Dennis
6th May 2006, 01:43
normal, ca daca steaua nu avea atatea trofee furate acum tu nu mai tineai cu ei, cine stie cu ce echipa tineai.
asta e suporterul stelist, pentru cupe, cum pierde echipa cum ii huiduie fluiera etc.

Bah dah shtii tu ca sunt toate furate...mare deshtept mai eshti ce sa zic...shi nu noi suntem cei care la 2 eshecuri dam antrenorul afara...(e.g. Dinamo, vreo 4-5 antrenori in jum de sezon. Rapid, dupa cum a declarat R. Lucescu, la 2 meciuri pierdute il da Copos afara(nu eu am zis'o)).

Macar shi daca am pierde...mai primesc niste oameni cozonaci sa nu moara saracii de foame...


de 1 sapt. va vad pe voi cum va bagati unghiile in git ptr. ca ati ajuns sa bateti pe pandurii cu un autogol amarat...deci poate ma confunzi cu altii cand vorbesti de frustare

Voi sunte'ti aia care au castigat multe meciuri la rand ce sa zic, shi toate cu echipe de clasa. Bah nu mai vorbiti prostii mai ales cand voi nu ati avut rezultate prea bune cu ultimele clasate...Shi cat despre bucuriile tale oferite de dinamo, bravo tie, dar asta nu inseamna ca toti dinamovishti au bucurii, pentru ca sunt multi frustrati, shi nici nu inseamna ca Steaua nu ne'a oferit noua bucurii, shi sezonul asta au fost destule, chiar daca am mai pierdut shi noi....

APercele79
6th May 2006, 01:51
dar asta nu inseamna ca toti dinamovishti au bucurii, pentru ca sunt multi frustrati, shi nici nu inseamna ca Steaua nu ne'a oferit noua bucurii, shi sezonul asta au fost destule, chiar daca am mai pierdut shi noi....
pai eu vorbeam de mine si ca nu am nici o frustrare cand vorbesc de echipa mea. Nu e cazul sa va atacati de la nimic..am vazut-o pe dinamo castigand de lungul anilor, dar la ora actuala e plina de puscariasi (de la conducere, la antrenor, la jucatori); eu tot langa ei sunt, dupa cum se vede
cine e frustrat in ghencea este treaba lor, eu doar vorbesc ptr mine (nici ptr toti dinamovistii nu vorbesc, ce sa mai zic despre alte echipe)?

Cristy
6th May 2006, 01:54
Bah dah shtii tu ca sunt toate furate...mare deshtept mai eshti ce sa zic...shi nu noi suntem cei care la 2 eshecuri dam antrenorul afara...(e.g. Dinamo, vreo 4-5 antrenori in jum de sezon. Rapid, dupa cum a declarat R. Lucescu, la 2 meciuri pierdute il da Copos afara(nu eu am zis'o)).

....

cred ca ai uitat ca olaroiu a fost dat afara dupa 8 meciuri si zenga inainte sa ia titlu, deci iar vorbesti aiurea :happy

APercele79
6th May 2006, 01:56
zenga ala daca vroia sa joace 4-4-2 iar jiji vroia 8-1-1, se stie ca steaua juca cu 8 in careu...saracul a fost papitoiul lu becali (cum e MM de fapt, o marioneta)
singurul care l-am respectat a fost protasov...ala se vedea ca era distins, toti l-au respectat
olaroiu asta, alt papitoi....sa facut de rahat in anglia dupa ce a primit o echipa servita pe tava de la protasov

ASIGURATORUL
6th May 2006, 08:15
Imi plac parerile vopsitorilor de masini. Frumos spune Barcauan. Acestia nu sunt suporterii lui Dinamo, iar la el a gresit culoarea, trebuia portocaliu....
Noi vom bate la Bistrita caci ambitia jucatorilor va fi mare, iar Oli nu-i chiar de lepadat! N-au vrut sa ne mai acorde o zi de odihna. LPF si Padureanu tin cu Steua?! Vom vorbi la sfarsit de campionat mai multe...:happy

Rossi
6th May 2006, 09:51
in proportie de 99% meciul o sa fie corect
deci pronostic 1x

Paul
6th May 2006, 11:12
sabau nu joaca maine, oricum 1 solist /hello


Joaca , am fost si ieri sa-l spionez si la 5 contra 2 , a dat 6 minute prins in "sita"

Cristy
6th May 2006, 11:20
daca zici tu :D
vedem azi daca joaca sau nu, oricum mai mult de 30 de min nu joaca.

starsteel
6th May 2006, 11:31
"S-au obişnuit să schimbe īn ultimul timp cum vor ei programul. De 3 săptămīni se ştie că meciul Gloria-Steaua se va juca sīmbătă. .... Nu vine nimeni să ne dicteze nouă. Nu sīntem cīrpa nimănui", a declarat Horoba

Cum ar putea sa fie Bistrita carpa Stelei doar ei reprezinta chiar mizeria din fotbalul romanesc.

dede
6th May 2006, 11:52
pai daca nu primesc ceva banuti, de ce sa fie "carpa"?

Darius
6th May 2006, 12:18
Sunt curios sa vad daca si-a revenit Steaua...cu Tg.-Jiu era sa o dea in "balta".
As spune ca acesta este un meci de 1X2...

Hard
6th May 2006, 12:29
am avut si vom avea mereuuuuu, boala pe ...., ne ....pe ei la infinit, .. lui rapid!!!
2-0 Steaua ,goluri Cristea, sa moara frustratii din giulesti de ciuda!

Rossi
6th May 2006, 13:13
Joaca , am fost si ieri sa-l spionez si la 5 contra 2 , a dat 6 minute prins in "sita"

SA SE CONSEMNEZE UNDEVA VA ROG !!!!!!

PENTRU PRIMA DATA IN ACEST SEZON , PAUL O SA VADA PE STEAUA IN DIREKT !!!!

saracul nu a fost la nici un meci in uefa , macar acum sa-si vada si el echipa , cand ii viziteaza orasul

:):):)

o sa fii in tribuna ? sau vezi meciul din podul casei ? :):):)

cat de frustrat esti ?

Paul
6th May 2006, 13:16
no comment ... frustrat ordinar

Cristy
6th May 2006, 13:17
am avut si vom avea mereuuuuu, boala pe lacatus,banel si vasilica ne ....pe ei la infinit, .. lui steaua!!!
2-0 Steaua ,goluri Cristea, sa moara frustratii din giulesti de ciuda!


lol iauite oaia :happy :happy :happy :happy
taci dracu si baga "scuterul" ca oricum va bate Sabau /hello

Dennis
6th May 2006, 13:23
zenga ala daca vroia sa joace 4-4-2 iar jiji vroia 8-1-1, se stie ca steaua juca cu 8 in careu...saracul a fost papitoiul lu becali (cum e MM de fapt, o marioneta)
singurul care l-am respectat a fost protasov...ala se vedea ca era distins, toti l-au respectat
olaroiu asta, alt papitoi....sa facut de rahat in anglia dupa ce a primit o echipa servita pe tava de la protasov

Zenga juca defensiv de felul lui, iar pe becali nu'l prea intereseaza atata timp cat echipa cashtiga shi ishi ia el banii lui. Olaroiu nu e antrenor de Steaua, avand in vedere ca incearca sa copieze tactice shi de la Protasov shi de la Zenga, iar in meciul cu 'boro sa vazut ca nu a reushit. Cat despre Protasov, cel mai bun antrenor al Stelei de foarte mult timp....

Totushi eu nu am emotii cu Gloria sa fiu sincer, cred ca va fii un 0-2 lejer, ca nu putem rata la infinit ca in meciul cu Pandurii.

Swisstec
6th May 2006, 13:41
Poate joaca si Sabau, poate da un gol, poate castiga Gloria, dar cred ca va fi egal!

Ella14
6th May 2006, 14:18
Anunturi sportive
DIVERSE / Jucatori de fotbal, vopsiti, si nu numai de suporteri, demoralizati, anesteziati si vandalizati, anuntam ca renuntam la statutul de fotbalisti in favoarea unor meserii mai pasnice. Astfel, dupa ce „secundul“ nostru a devenit pilot de Formula 1, noi, jucatorii, ne vom „transforma“ pentru o vreme dupa cum urmeaza: portarii vor deveni piloti militari, fundasii se vor angaja ca pirotehnisti, mijlocasii vor fi trimisi in Irak, in „focul“ luptei, atacantii vor face sarituri cu coarda elastica in cascada Niagara, iar antrenorii principali vor deveni kamikaze (cu acte in regula).

Hopshio
6th May 2006, 14:36
nu mai joaca sabau...''Nu voi juca''
Sabau s-a accidentat usor la un antrenament, si nici macar nu s-a inclus in lotul pentru azi...

Ioca10
6th May 2006, 16:43
Cine e pe primu loc Steaua e Steaua e !!!!
0-2

Forzza Steaua!!!

remy
6th May 2006, 16:49
Chiar asa, Paulica, cu cine tii acum, nu esti "patriot" si sa huidui pe Steaua, mai ales ca merita dupa saptamanile astea jalnice ?
Lasa, ca te spun eu la bistritenii tai, sa te urmareasca daca esti adevarat suporter.
Doar nu-ti tradezi orasul in care te-ai nascut, ca va fi vai de tine !
Te vor urmari aia pas cu pas.

remy
6th May 2006, 16:55
Haha,la cati suporteri dinamovisti vin la meciurile lui dinamo din groapa..haha,mai bine taceai,filosof erai:D
Dinamovistii minori,ce crezi ca stiu de dinamo?Ma refer la rezultate,cu ce se mandresc?:D Knatspynufelag?:D
Maine,bistritenii vor lupta pt cozonacii lui copos:rosu: 2-0 STEAUA!:yeah:
Si atunci de ce vorbesti de Dinamo pe un thread despre Steaua ?
Va dau voie sa scrieti cat vreti acolo, ca nu e interzis.
Orice argument se aduce despre jalnica Steaua [cititi ultimele mele postari (citate) de pe Intern], voi bagati placa cu Dinamo. Daca nu merge, depinde cine e aproape de Steaua, bagati aceeasi placa, dar cu titlul schimbat: Rapid, Sportul, etc.
Voi chiar va credeti stapanii lumii cum va aburesc idolii vostri: un cioban si un "smardoi" ?
Of, Doamne, rau ati ajuns sa credeti in astfel de trepadusi.

Bell
6th May 2006, 16:59
bistriteni aratati tarii ca se poate!!! bateti la ei ca l afasole:)

uti2102
6th May 2006, 17:50
Hai stelishtilor ! Cu tupeu, cu rautate ! Incepetzi meciul tare, marcatzi boabe shi luatzi cele 3 puncte !!!
Hai rosh-albashtrii ! Hai baietzi !
FORZA STEAUA !!! /hello

APercele79
6th May 2006, 18:20
Hai stelishtilor ! Incepetzi meciul tare, marcatzi boabe shi luatzi cele 3 puncte !!!
FORZA STEAUA !!! /hello
ati inceput tare rau...si apropo de boabe, aveti una in plasa :evil:

Bell
6th May 2006, 18:24
Gloria - Steaua 1-0!!!!!!!!!!!!! Hai dragi bistriteni mai inca vo' doua...

Bell
6th May 2006, 18:51
Vad ca steaua se multumeste cu 1-0...:happy HAI GLORIA!!!

tu26dor
6th May 2006, 19:06
pacat,... oare chiar nu e constienta steaua ca pierde campionatul daca o tine asa? vor marca macar odata dar egal e de ajuns ?

philos
6th May 2006, 19:08
stam pe ei ca pe butelie da' n-o bagam in ate...ma exaspereaza astia cu ratarile lor...numa' Nicolita are vreo 3 la activ...

tu26dor
6th May 2006, 19:12
daca intra un gol repede poate avem timp sa intoarcem rezultatul

tu26dor
6th May 2006, 19:20
ce ghinion am dat si o bara acum.... of... parca nu vrea sa intre
doua bare... hi hi

Oaia Dolly
6th May 2006, 19:24
Offside -din parti.Sunt curios ce mai spune marele remy.

tu26dor
6th May 2006, 19:25
chiar a fost offside? of... of ... of...

Oaia Dolly
6th May 2006, 19:30
Si un penalty

tu26dor
6th May 2006, 19:31
sunt curios ce reactii vor fi la sfarsitul meciului daca doamne fereste se termina asa...

Bell
6th May 2006, 19:37
sunt curios ce reactii vor fi la sfarsitul meciului daca doamne fereste se termina asa...
daca doamne fereste sigur se termina asa vor fi reactii de bucurie pt Glorie si de necaz pentru Steaua...simplu nu??:D

philos
6th May 2006, 19:40
tre'a rosu pt iesirea lui Iacob, da' si portarului...
galbenul pt Radoi nu l-am inteles...el saracu' n-a apucat sa mai dea inapoi :D

tu26dor
6th May 2006, 19:41
da simplu... dar ma refeream la reactia lui becali...

Oaia Dolly
6th May 2006, 19:42
Iacob trebuia eliminat.Cand este sa se aleaga praful se alege....

Bell
6th May 2006, 19:43
io cred ca le face o inchisoare la jucatori si ii tine acolo... dar io zic ca mai bine s-ar cara si ar lasa Steaua in steaua ei ca ar fi mai bine

Bell
6th May 2006, 19:44
ba da ce de cartonase la meciu' asta...

b3bito
6th May 2006, 19:45
nu cred k mai egaleaza steaua....:evil: :evil:

Bell
6th May 2006, 19:46
DAca ar face si CFR -utul macar un 0-1 bine-ar fi... si sunt sigur ca o sa fie bine:)

tu26dor
6th May 2006, 19:47
uite ca l-au eliminat pe iacob pana la urma

APercele79
6th May 2006, 19:48
sa ii vad moaca de bou a lui MM dupa meci

simi_id
6th May 2006, 19:50
dub dub dub tara dub dub dub

hahahahahaha :rosu: :D

tu26dor
6th May 2006, 19:52
cam asta e... rosu si la ghionea... ne-am luat-o si azi... of....

be@
6th May 2006, 19:53
Hahahahahahahahahahahaha !!!!!!!!!!!!

1. Albut presedinte ! :D

2. Iacob sa se duca la sapa , ca acolo-i de el . :rosu:

3. Paulica , mai traiesti ? V-a luat Gloria 6 puncte campionatul asta . :lol:


/OLE/ /OLE/ /OLE/

simi_id
6th May 2006, 19:54
Daca bateati pe Boro ajungeati departe. Asa ... :rosu:

tu26dor
6th May 2006, 19:55
poate daca se juca maine asa cum trebuia sa se joace si nu facea padureanu figuri era altfel rezultatul... dar de acum nu mai conteaza....
asta e... hai steaua... cat se mai poate... nu e totul pierdut

andreiush
6th May 2006, 19:55
Ole Ole multumim tata Janeee! :yeah:

Kainsashiki
6th May 2006, 19:57
Mai bine asa decat cu goluri date dupa ce portaru se da cap in cap cu un fundash !! Mai bine asa decat goluri date dupa ce fundashii se prefac ca joaca la ofside !!

Despre meci:

2 Ofside-uri aiurea date impotriva lu` Steaua
1 Penalti neacordat
4 minute de prelungiri dupa ce vreo 4 minute a tinut doar incaierarea aia + 6 schimbari + accidentari + trageri de timp
Multe ocazii pentru Steaua
Ghinion
Nervi

dede
6th May 2006, 19:57
mda...un meci in care arbitrii au contat cel mai mult...cu serea erou principal (oare unde am mai auzit de ăsta :mda:)...un gol anulat de-a moca, penalty neacordat + altele...
iar jucatorii bistritei...niste tzarani...nu ca m-as fi asteptat la altceva :jerk:

t.b.
6th May 2006, 19:57
Ia sa vedem cine i-a batut pe stelisti: Matei, Astilean, Abrudan, Pacurar, Negrean si Sabau antrenor :mda: iar si-a facut bistrita echipa din cl"U"jeni :headbang:

Cristy
6th May 2006, 19:58
felicitari SABAU /hello /hello
dupa cum spuneam 1 solist :D, pfff ce diferenta dintre albut in meciu cu dinamo :rosu: si in meciu cu steaua :happy

tu26dor
6th May 2006, 19:58
si zici ca rapid face egal cu farul....:D
... (haz de necaz dar dar de ce nu?)...

apparte
6th May 2006, 19:58
Asta e,ne-am furat-o pt ca nu avem o "minte limpede"!Pe final s-a vazut precipitarea,dar nu pot sa nu remarc arbitrajul sub orice critica al lui Serea(Iacob trebuia eliminat de la lovirea portarului,care trebuia si el avertizat cu galben,penalty pt Steaua).daca altadata am avut noroc,de data asta chiar a fost si mult ghinion!

AxinTe
6th May 2006, 19:59
hai ma.. Iacob merita rosu inainte de 10 minute sa il ia dupa ce i-a spart capul lui Muresan(sau D. Matei care era).. urat gestul lui sa il calce pe cap pe ala de jos.

Kainsashiki
6th May 2006, 20:01
esti chior ma !? unde l-a calcat?!? pune-ti ochelari !! si tu si serea ala si asistentu !!

andreiush
6th May 2006, 20:01
D3d3, zi si rosul care trebuia sa-l primeasca Iacob mai repede, nu-l pune la altele.

wallace
6th May 2006, 20:05
nu stiu,nu am vazut meciul dar deja Steaua lu' Olaroiu se intrece in nesimtzire!!!Nu vreau sa fiu rautacios dar Olaroiu trebuie schimbat!!!Nu are valoare de Steaua!!E fricos,echipa joaca naspa de cand a venit el si nici nu se poate compara cu Protasov.
Ne trebuie un antrenor cu mentalitate de invingator si nu unul care are vine cu tactici de echipe de mijlocul clasamentului.
Lasa-ne Oli,nu ai valoare de Steaua!!!!!!
De spectacol,ce sa mai zic,Steaua nu a mai jucat spectaculos de mult timp!!

dede
6th May 2006, 20:06
da...si rosu, care pana la urma l-a primit, ca sa nu comenteze careva ca dezavantajeaza pe gloria + galbenu' neacordat lu' albut (daca asa il cheama) + inca nu stiu cate offside-uri vazute doar de arbitru' ala asistent + multele min de prelungiri + inca 100 de galbene si rosii, acordate meritat sau nu

serea ar trebui sa-si pregateasca bagajele pt inca o excurise in div c :jerk:

Kainsashiki
6th May 2006, 20:08
hai mah taci daca nu ai vazut meciul. la 3-0 la betis avea valoare? nici n-ai vazut meciul si vbesti. Steaua a avut 2 bare + o ratare cu poarta goala si inca 6 ocazii mari.

AxinTe
6th May 2006, 20:08
dap, a cumparat Padureanu arbitrii :D

uti2102
6th May 2006, 20:09
Totul a mers din rau in mai rau in seara asta la Bistritza. De mult n-am mai avut asha nervi. Motivele :
- ne mishcam greu
- cand ajungem la poarta ratam din toate pozitzile posibile !!! cred ca puteam inscrie de vreo 5 ori azi :mda:
- cand reushim sa dam pe langa portar mingea intra in bara ! shi nu o data, de doua ori ! :mda:
- primim gol la primul shi singurul shut periculos al adversarului !!!
- arbitrajul te scoate efectiv din sarite (ni se anuleaza complet aiurea un gol, nu ni se da un penalty, nu-l elimina pe Iacob pentru ca mai apoi sa-l elimine pe degeaba pe Ghionea)
Fratzilor, om fi noi proshti, da' atatea rele ca-n seara asta io n-am vazut nici la Boro !!!

quatzecoatl
6th May 2006, 20:10
Furt pe fata , arbitru' ala era inapt

dede
6th May 2006, 20:11
nu stiu,nu am vazut meciul dar deja Steaua lu' Olaroiu se intrece in nesimtzire!!!Nu vreau sa fiu rautacios dar Olaroiu trebuie schimbat!!!Nu are valoare de Steaua!!E fricos,echipa joaca naspa de cand a venit el si nici nu se poate compara cu Protasov.
Ne trebuie un antrenor cu mentalitate de invingator si nu unul care are vine cu tactici de echipe de mijlocul clasamentului.
Lasa-ne Oli,nu ai valoare de Steaua!!!!!!
De spectacol,ce sa mai zic,Steaua nu a mai jucat spectaculos de mult timp!!
poate sa n-aiba valoare, da fii sigur ca nimeni nu-l schimba, mai ales in timpul campionatului
dupa aia va fi ca la dinamo...schimbari peste schimbari, fara nici un rezultat

cip_81
6th May 2006, 20:12
Ce mai tura-vura...steaua a pierdut azi la Bistrita si, totodata, campionatul.

uti2102
6th May 2006, 20:13
Oli are shi el vina lui, dar nu e explicabil cum in 2 meciuri ratezi ocazii cat pentru 10... :mda: Shi mai mult, iei gol la aproape singurul shut pe poarta....din faza fixa !!! Cu Gloria !!!

@Catzei : iar va datzi breji dupa ce atzi batut pe nishte mineri ?! :D Atzi luat-o pe urmele lui Barca...uan : "avem shanse 100% la titlu" :evil: Somn ushor, tot noi luam titlul !

Kainsashiki
6th May 2006, 20:15
inca nu inteleg de ce tot Nicolita este pus sa bata lovituri libere si sa centreze!!!!???

dasal
6th May 2006, 20:15
Dupa spusele lui nea JIJI nu merita sa fie daca nu sunt in stare sa bata pe Gloria.Stelistii au noroc cu restanta cu Bacaul ca altfel ADIO titlu.:evil:

Gabriel28
6th May 2006, 20:15
campionatul e pa.

Diodude
6th May 2006, 20:16
Steaua Europeana,ce faceti manca-v-ar nenea,nu mai bateti pe nimeni???HAHAHAHAHAHA!!!!Aacum in sfarsit realizati si voi stelistii care este adevarata valoare a acestei echipe,umflate la refuz cu pompa.Ce e mai nasol pentru voi,e ca la ce joaca steaua azi,s-ar putea ca la anu' sa nu ne mai reprezentati prin uefa.ar trebui sa va inscrieti cat mai repede in intertoto,ca pe dinamo cica nu i-ar interesa.Mi-aduc aminte acum 1 luna cum nu va ajungea nimeni la nas,pe vremea cand goian se credea jucator de fotbal,auzi ce porecla pe el"Hyppia"!!!!!Sa vezi crize pe cioban azi ,maine,se lasa cu decizii la greu,olaroiu,poate si laba ala de MM se duce pe la dunarea galati.Urmatoarea sincopa:saptamana viitoare cu CFR Cluj.Voi stiti cate puncte mai luati in 5 etape ramase???va zic eu pe bune si fara nici o exagerare.minim 7,maxim 8 puncte.va las pe voi sa calculati daca va ajung 8 puncte pentru cupa uefa.ce bine e!!!!!

brandacadabra
6th May 2006, 20:18
Ce mai tura-vura...steaua a pierdut azi la Bistrita si, totodata, campionatul.

AMIN...sa fie tzarana usaora...cernoziom nu alta :D

Kainsashiki
6th May 2006, 20:18
lasa Diodude ca cine rade la urma rade mai bine. O sa vedem noi cine o sa rada la sf campionatului. Razi cu pofta cat mai poti!

arien
6th May 2006, 20:18
1 solist

Bistrita a batut in ghencea (in tur), acasa ... ii rupe pe stelistii bul versati :) ... asta apropos de articolul:
"11 tineri talentati, oferim placeri maxime! Prima 100 000 USD ˝ ora. Bonus, 1 ora stam ca fundasii. O luam pe toate partile
mharsh mah la cotet,rex ce drac faci?? de ce nu esti cuminte:no:

dede
6th May 2006, 20:24
Stelistii au noroc cu restanta cu Bacaul ca altfel ADIO titlu.:evil:
da...mare noroc
de parca nu-i totuna daca juca cand trebuia cu bacau sau daca joaca peste 2 sapt :sleep:

APercele79
6th May 2006, 20:26
pai cu bacau poate sa joace 5 contra 11
va fi 3-0 steaua...ar fi culmea sa va faceti griji cu nea seche

Diodude
6th May 2006, 20:26
lasa Diodude ca cine rade la urma rade mai bine. O sa vedem noi cine o sa rada la sf campionatului. Razi cu pofta cat mai poti!
pai eu la ce joaca dinamo acum,adica nimic,nu am motive sa rad,poate sa plang da,sau nici macar sa mai sper la ceva.eu vorbeam doar de steaua europeana,ca ce va mai infierbantaserati acum vreo 3 saptamani ,ca santeti peste Milan,ca o fi ca o pati!!!!Acum ralizati macar unde e valoarea voastra???

remy
6th May 2006, 20:27
Totul a mers din rau in mai rau in seara asta la Bistritza. De mult n-am mai avut asha nervi. Motivele :
- ne mishcam greu
- cand ajungem la poarta ratam din toate pozitzile posibile !!! cred ca puteam inscrie de vreo 5 ori azi :mda:
- cand reushim sa dam pe langa portar mingea intra in bara ! shi nu o data, de doua ori ! :mda:
- primim gol la primul shi singurul shut periculos al adversarului !!!
- arbitrajul te scoate efectiv din sarite (ni se anuleaza complet aiurea un gol, nu ni se da un penalty, nu-l elimina pe Iacob pentru ca mai apoi sa-l elimine pe degeaba pe Ghionea)
Fratzilor, om fi noi proshti, da' atatea rele ca-n seara asta io n-am vazut nici la Boro !!!
Soarta, fratilor !
Dumnezeu nici nu vrea sa mai auda de diavolii de la Steaua.
Scapati repede de piezele-rele JIJI si MEME, ca voi doar cu "sateliti" castigati, sau cu arbitrii.
De ce i-a fost frica lui Serea sa dea rosii stelistilor care sareau la bataie ca-n K1, box sau lupte ?
Iar scapa gunoiul asta de Radoi ?
Ce joaca ordinarul asta, box sau K1 ?
Ce spune Comisia FRF despre gesturile de boxer (luptator K1) ale lui Radoi ?
Dar si de gesturile incredibile de macelar al lui IACOB.
Un club de rahat, care trebuie retrogradat in C, pt. ca nu stiu sa piarda !
JENANTI !!!
Cu astia va laudati, care nu pot da macar un gol unor bistriteni care au facut niste gafe de ziceai ca-s in C. Au avut ocazii stelistii si de la cativa metri si ei dau vina pe arbitri. Vroiati sa vi le bage ei in atze ? Sau bistritenii ?
Ce-am zis eu ca a fost un mic blat cu Pandurii, cand i-au ajutat retrogradatii aia cu un autogol, cado ? Cat a costat cadoul, mosh JIJI ?
Oare de ce nu joaca toate echipele cum au jucat Nationalul, Arges, Vaslui si Gloria Bistrita ?
Dubioase victorii a avut Steaua in campionatul asta. acum se vede valoarea lor.

APercele79
6th May 2006, 20:29
hahaha mama ce le tranteste remy asta..

Diodude
6th May 2006, 20:29
Steaua Europeana,ce faceti manca-v-ar nenea,nu mai bateti pe nimeni???HAHAHAHAHAHA!!!!Aacum in sfarsit realizati si voi stelistii care este adevarata valoare a acestei echipe,umflate la refuz cu pompa.Ce e mai nasol pentru voi,e ca la ce joaca steaua azi,s-ar putea ca la anu' sa nu ne mai reprezentati prin uefa.ar trebui sa va inscrieti cat mai repede in intertoto,ca pe dinamo cica nu i-ar interesa.Mi-aduc aminte acum 1 luna cum nu va ajungea nimeni la nas,pe vremea cand goian se credea jucator de fotbal,auzi ce porecla pe el"Hyppia"!!!!!Sa vezi crize pe cioban azi ,maine,se lasa cu decizii la greu,olaroiu,poate si laba ala de MM se duce pe la dunarea galati.Urmatoarea sincopa:saptamana viitoare cu CFR Cluj.Voi stiti cate puncte mai luati in 5 etape ramase???va zic eu pe bune si fara nici o exagerare.minim 7,maxim 8 puncte.va las pe voi sa calculati daca va ajung 8 puncte pentru cupa uefa.ce bine e!!!!!

UrsMeier
6th May 2006, 20:32
surprinzator rezultat

APercele79
6th May 2006, 20:34
surprinzator rezultat
nu pentru toti...doar ptr unii

si anul trecut au avut o perioada la fel cand pierdeau totul (si l-au dat afara pe zenga)
ultima etapa, i-a salvat nea oli si cu timisoara lui

vedem ce va fi anul asta

Gabriel28
6th May 2006, 20:35
oare cum e sa te bucuri mai multe ptr insuccesul altora decat ptr succesul echipei tale? cred ca e foarte trist....povestea vietii voastre.

ontopic: cum p.... mea au putut ba sa piarda???? jumate din echipa as trimite-o la steaua 2.

vlad1607
6th May 2006, 20:37
si la anul tot spre 23 o sa tropaitzi....pa pa titlul...:D :D

remy
6th May 2006, 20:42
Domnu Hagi, dar tu si alti fanatici, cum ma jigneati in ultimul hal, doar pt. ca incercam sa va trezesc si sa nu mai credeti in Steaua ... cazatoare ?
Ce de jigniri, injuraturi, amenintari mi-am luat de la multi ordinari care n-aveau ce discuta decat despre mine.
Voi cum faceati pe cei de la Dinamo pana acum o saptamana ?
Nu vreau sa mai aud critici la adresa mea, pt. ca am avut mare dreptate cu oile astea bete ale lui JIJI.
El se crede pe tarla ?
Mama lui de puscarias, asa-i invata ei pe jucatori, sa dea cu pumnul, sau sa imite calcarea pe cap a unui adversar ? Sau un adversar cu pometele vanat si plin de sange ? Numai banii conteaza la Steaua, dar omenia, ioc.
Mama voastra de criminali, ce dur jucati !
CINE E CEA MAI VIOLENTA ECHIPA DIN TARA ???

uti2102
6th May 2006, 20:45
Mi se pare mie sau pe-aici scriu mai multzi dinamovishti ?! Aaaa, dar nu e de mirare, looserii din lighian nu au alte motive de bucurie decat infrangerile Stelei. Ce jalnici doamne :D Uneori te intrebi daca asemenea specimene merita sa traiasca. Raspunsul insa cade brusc : DA ! Daca n-ar fi ei cum am putea sa ne dam seama cat de murdar poate fi caracterul oamenilor ?! :rolleyes:

APercele79
6th May 2006, 20:47
la cit de frumos vorbesti, se pare ca ai 4 clase ca dumnezeii tai JJ si MM
rusine sa-ti fie penibilule...

Cristy
6th May 2006, 20:47
http://www.gsp.ro/index.php?a=42401&shift=1

frustrarea si neputinta :happy asta se explica din imagini :happy

Vand vise
6th May 2006, 20:51
e klar... nu avem nici o sansa.. asta e arbitru de casa a lui dinamo... f.. de arbitru... a facut praf meciul... gol valabil anulat... 11 metri neacordat.... 3 cartonase :rosu: neacordate GLORIEI.... etc...asta trebuie exclus din arbitraj.... trebuie impuscat... rusineeeeeeeeeeeeeeeeeeee.............. TOT STEAUA CASTIGA CAMPIONATUL.......... SINGURI IMPOTRIVA TUTUROR!!!!!!!!!!!!! FORZA STEAUAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!

t.b.
6th May 2006, 20:52
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/5/42401/801f0550-14508585695404f092ffe_660_601_.jpg

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/5/42401/radoi-1450862486b6bbbf373ca_660_442_.jpg

no comment :no:

APercele79
6th May 2006, 20:53
haha si cand pierde steaua cu alte echipa...totul e din cauza lu dinamo

groaznici sunteti
ca va cara salomir in carca, va tot faceti ca uitati

remy
6th May 2006, 20:54
Mi se pare mie sau pe-aici scriu mai multzi dinamovishti ?! Aaaa, dar nu e de mirare, looserii din lighian nu au alte motive de bucurie decat infrangerile Stelei. Ce jalnici doamne :D Uneori te intrebi daca asemenea specimene merita sa traiasca. Raspunsul insa cade brusc : DA ! Daca n-ar fi ei cum am putea sa ne dam seama cat de murdar poate fi caracterul oamenilor ?! :rolleyes:

Tataie, cine injura pe dinamovisti, rapidisti, etc., pana acum 10 zile ?
Ce injuraturi ordinare mi-au fost date sa aud pe Forumul asta de la niste copii stelisti care credeau ca au devenit Sfinti daca tin si ei cu Steaua.
Tu nu mai ai o farama de demnitate sa incetezi cu atacuri murdare, si sa critici pe cei care conduc Steaua, si care au adus clubul asta la faliment ?
Cred ca deja va bate Dumnezeu daca mai vorbiti urat pe aici.
LUATI O PAUZA SI ... LASATI-NE, CA SUNTETI PENIBILI.
DOAMNE, RAZBUNA-TE SI MAI RAU PE JIJI, MEME SI STEAUA, PT. CA TE-AU LUAT IN DERADERE. AMIN !

rasheedkpenny
6th May 2006, 20:56
galbenu' neacordat lu' albut

Portarul e acoperit de regulament in acest caz, era in spatiul de protectie, intentiona sa degajeze!

Il astept pe Paulica sa ne spuna ce a vazut la meci...

Triphat
6th May 2006, 20:57
Nu se poate.....

n-am vazut meciul, am fost la munca... chiar asa de rau ne-a fuart arbitru ?

starsteel
6th May 2006, 21:00
Nu am avut macar putina sansa astazi oricum ramanem alaturi de STEAUA indiferent de rezultate, se pare ca schimbam adversarul, ne luptam cu Sportul si Dinamo pt. ultimul loc in UEFA. Trist dar din pacate adevarat. In cel mai rau caz in toamna urmarim "performantele" echipelor romanesti in cupele europene.
STEAUA MEREU IN SUFLETUL NOSTRU!

alex36
6th May 2006, 21:00
sa ii vad moaca de bou a lui MM dupa meci

care moaca!!..ca nici p-aia nu o are:D

codrind
6th May 2006, 21:01
http://www.gsp.ro/index.php?a=42401&shift=1

frustrarea si neputinta :happy asta se explica din imagini :happy

NU ai dreptate!! :rolleyes:

Adepţi ai sectei Moon-becali! cu sinucideri īn masă!! :P

Īn rest felicitări Gloriei pt. cele 6 puncte luate stelei !! :yeah:

BlueEnergy
6th May 2006, 21:01
Soarta, fratilor !
Dumnezeu nici nu vrea sa mai auda de diavolii de la Steaua.
Scapati repede de piezele-rele JIJI si MEME, ca voi doar cu "sateliti" castigati, sau cu arbitrii...

Un club de rahat, care trebuie retrogradat in C, pt. ca nu stiu sa piarda !
JENANTI !!!


Sunt curios daca am incepe sa folosim limbajul asta, stelistii sa zica de Rapid ca e un club de rahat, rapidistii de Dinamo ca e un club de rahat unde am ajunge? Eu stiu ca e topic destinat fotbalului nu sa folosim un limbaj de 2 clase ptr a ne exprima frustrarea!
Doi la mana remy mai termina ca de acum esti chiar enervant. Ori vorbesti de Steaua ori deschide-ti un topic despre Jiji si MM ca sa te simti mai bine. Totul are o limita si tu ai depasit-o de mult timp si continuii sa aberezi in continuare.
Se pare ca titlul e pierdut... sper sa-l ia Rapid ca e singura echipa care il merita!

starsteel
6th May 2006, 21:03
Nu se poate.....

n-am vazut meciul, am fost la munca... chiar asa de rau ne-a fuart arbitru ?
doar ne-a ciupit

boosaw
6th May 2006, 21:05
Steaua este intr-o degringolada totala... N-ar fi exclus sa piarda titlul

iceman77
6th May 2006, 21:08
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/5/42401/801f0550-14508585695404f092ffe_660_601_.jpg

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/5/42401/radoi-1450862486b6bbbf373ca_660_442_.jpg

no comment :no:

Hahaha...deci Steaua a fost batuta si la propriu si la figurat. Bravo Gloria.:ok:

starsteel
6th May 2006, 21:10
Socante imaginile cu Iacob si Radoi la cat sunt acum de darmati nu avem cum sa incheiem acceptabil campionatul.

Vand vise
6th May 2006, 21:12
Nu se poate.....

n-am vazut meciul, am fost la munca... chiar asa de rau ne-a fuart arbitru ?
furt pe fata....furt calificat.... asta trebuie inchis......
a facut praf meciul... gol valabil anulat... 11 metri neacordat.... 3 cartonase :rosu: neacordate GLORIEI.... etc

iceman77
6th May 2006, 21:12
La revedere Campionatul!!!

La revedere CL si UEFA!!!

Poate participati si voi in Intertoto.:jerk:

Gabriel28
6th May 2006, 21:13
Domnu Hagi, dar tu si alti fanatici, cum ma jigneati in ultimul hal, doar pt. ca incercam sa va trezesc si sa nu mai credeti in Steaua ... cazatoare ?
Ce de jigniri, injuraturi, amenintari mi-am luat de la multi ordinari care n-aveau ce discuta decat despre mine.

deci chiar nu facusem nici o referire la tine de data asta omule. cred ti-am raspuns de o mie de ori, dar de data asta chiar nu m-am legat de ce ai zis. te inteleg, esti dinamovist, suferi ca echipa nu merge cum ai vrea, si te supara multe din divizia a. si pe mine. dar ce putem noi sa facem? doar ne certam toti intre noi ca prostii si aia tot fac ce vor ei. asta e adevarul...noi prin faptul ca iubim niste echipe (personal mi se rupe p.... daca ia steaua campionatul, eu tin cu FC NATIONAL) ne lasam involuntar mani****ti. si tu de multe ori, o dai in extrema aiurea, vezi lucrurile numai prin prizma punctului tau de vedere. fii mai calm, ca oricum....cum ziceam ne "omoram" degeaba, echipele tot alea sunt, patronii de ***** tot aia, si tot durerea aia in cur o au fata de suporteri. hai noroc.

Triphat
6th May 2006, 21:14
Hahaha...deci Steaua a fost batuta si la propriu si la figurat. Bravo Gloria.:ok:

Meriti o bataie zdravana.....:rosu: cum plm poti sa zici asa ceva ?!

iceman77
6th May 2006, 21:14
furt pe fata....furt calificat.... asta trebuie inchis......
a facut praf meciul... gol valabil anulat... 11 metri neacordat.... 3 cartonase :rosu: neacordate GLORIEI.... etc

Hai, las-o ca macane!!! Gloria a cistigat pt ca voi sinte-ti niste neputinciosi.

Datenshi
6th May 2006, 21:15
Hahaha...deci Steaua a fost batuta si la propriu si la figurat. Bravo Gloria.:ok:

Aia s-au lovit singuri. Cretini.

Cristy
6th May 2006, 21:16
Gigi Becali "Ii bag la puscarie pe hoti!"

La finalul partidei, Gigi Becali a declarat: "Nu trebuie schimbat nimic la Steaua. Doar arbitrii, care ne-au furat. Ne-au privat de un 11 metri. Pana nu ajung eu presedinte al Romaniei, sa-i bag la puscarie pe toti hotii astia, nu se va schimba nimic!"

asa jiji fi dur :happy ai :drak: ce sunt cum au avut tupeul sa fure pe steaua ROMANIEI, echipe cea mai tare, mare si buna din lume:happy
pff ce nenorociti :happy

whitewildstuff
6th May 2006, 21:18
Remy e nascut intr-o perioada in care bunul simt era lege,nu in care joint-ul si 2000 de rami iti arata valoarea.Poate el greseste abuzand de posturi,dar daca aveti ceva brain cititi printre randuri.ON TOPPIC-Steaua a jucat sterp si nu are nici un varf care sa faca diferenta,Iacob s-a dus....Bostina (3 ani tusa)s-a dus.Cristea 2 ani(s-a dus).Aveti jucatori care stau la cutie 2-3 ani ,ridica biluta 5 luni si iar 3 ani stau pe tusa.Cartite .nu alta:yeah:

Datenshi
6th May 2006, 21:19
O sa se duca cu Vadim in curand si o sa-i faca pe fiecare presedinte pe cate un etaj la Balaceanca.

andreiush
6th May 2006, 21:19
Jiji poate se aliaza cu Borcica si fac ei revolutie :lol:

Paul
6th May 2006, 21:19
Il astept pe Paulica sa ne spuna ce a vazut la meci...

Un arbitru cretin , care a pierdut controlul partidei inca de la incalzire , cand si-a luat **** cu galeata de la ambele galerii , si atat stelistii da mai ales mica galerie bistriteana a scandat nu ie dinamo

Apoi ce a facut e de poveste. Jaf la drumul mare.

iceman77
6th May 2006, 21:20
Gigi Becali "Ii bag la puscarie pe hoti!"

La finalul partidei, Gigi Becali a declarat: "Nu trebuie schimbat nimic la Steaua. Doar arbitrii, care ne-au furat. Ne-au privat de un 11 metri. Pana nu ajung eu presedinte al Romaniei, sa-i bag la puscarie pe toti hotii astia, nu se va schimba nimic!"

asa jiji fi dur :happy ai :drak: ce sunt cum au avut tupeul sa fure pe steaua ROMANIEI, echipe cea mai tare, mare si buna din lume:happy
pff ce nenorociti :happy

Bravo Gigi!!! Asa imi place. Sa nu faci nici o schimbare, ca sa terminati pe locul 4. Si sa il tineti pe Olaroiu vara asta ca sa retrogradati anul viitor./hello

whitewildstuff
6th May 2006, 21:20
Borcica are demnitate in comparatie cu astia.Bleah!!!:ciocan:

whitewildstuff
6th May 2006, 21:23
Paulica,tu erai unul dintre pustii care au asteptat steaua in fata hotelului??ca nu aveati nici unul mai mult de 1.50 m.Tari ultrasii din Bistrita:happy

saphicus
6th May 2006, 21:24
De prin minutul 30 al meciului cu Boro, cand conducea la general cu 3-0 si pana astazi, Steaua nu a mai jucat NIMIC, pierzand calificarea in finala Cupei Uefa, primind o lectie de fotbal de la Rapid, castigand dupa mari emotii partida cu Pandurii Tg Jiu si cedand din nou astazi in meciul cu Gloria ! Steaua nu joaca pe masura pretentiilor !! Invocarea arbitrajului, doreste sa mascheze adevarata degringolada ce a cuprins echipa dupa rezultatele pomenite mai sus !!
Echipele adverse au "citit" jocul Stelei si ingrijorator este faptul ca banca tehnica nu are capacitatea sa redreseze din mers situatia ! Se joaca lent, previzibil, crispat, cu greseli in transmiterea balonului, greseli ce au aparut si in compartimentul considerat "forte" - apararea ! Nici vorba de schimbarea tacticii din mers, sau de folosire a actiunilor individuale ori a un-doiurilor in careul advers, care sa dezechilibreze apararea sau sa oblige echipa adversa la faulturi repetate! Steaua NU se descurca in careurile adverse supra-aglomerate! Penalty-ul la Nicolita NU A FOST pentru ca nu l-a dat arbitrul! Chiar daca il acorda, pentru ca o lume intreaga a vazut tinerea in careu numai arbitrul nu, impresia este ca desi a dominat repriza a doua, Steaua NU JOACA CEACE AR TREBUI SA JOACE IN ACEST MOMENT ! ASTA ESTE EVIDENT !
Campionatul s-a echilibrat din nou la "varf", vor mai fi surprize, insa sa judecam cu mintea limpede in ceace ne priveste pe noi, stelistii si sa spunem ca daca Steaua va continua sa se comporte in acest mod, nu va putea si nici nu va merita sa castige titlul ! Trebuie sa avem taria sa fim corecti cu noi insine ! :ok: :ok:

iceman77
6th May 2006, 21:29
De prin minutul 30 al meciului cu Boro, cand conducea la general cu 3-0 si pana astazi, Steaua nu a mai jucat NIMIC, pierzand calificarea in finala Cupei Uefa, primind o lectie de fotbal de la Rapid, castigand dupa mari emotii partida cu Pandurii Tg Jiu si cedand din nou astazi in meciul cu Gloria ! Steaua nu joaca pe masura pretentiilor !! Invocarea arbitrajului, doreste sa mascheze adevarata degringolada ce a cuprins echipa dupa rezultatele pomenite mai sus !!


Pai, sau imbolnavit oile de "sheep flu". Becali este contagios.:rosu:

Paul
6th May 2006, 21:32
insa sa judecam cu mintea limpede in ceace ne priveste pe noi, stelistii si sa spunem ca daca Steaua va continua sa se comporte in acest mod, nu va putea si nici nu va merita sa castige titlul ! Trebuie sa avem taria sa fim corecti cu noi insine ! :ok: :ok:

Crede-ma ca gresesti.
Campionatul tine 30 de etape si judecand cum a jucat Rapid in tur , nu as fi asa sigur cine merita si cine nu il merita.

Pana la urma , acum presiunea e la ei. Sa-i vedem cum joaca ei fiind pe locul 1. Noua nu ne-a priit pe locul 1 :(

iceman77
6th May 2006, 21:35
gloria 1 ocazie .... 1 gol = bulan 100%
steaua a avut 2 bari ... de ocazii ce sa zic??? doar 10-15 = GHINOIN 100%

Mereu Steaua domina dar nu marcheza. Mereu echipele joaca prea defensiv contra Steaua. Aceleasi scuze meci de meci.:rosu:

THE HUN
6th May 2006, 21:36
Cine ar fi crezut ca Gloria isi va reduce din imaginea de echipa blatista chiar in detrimentul Stelei.PS.Pana acum frustratii erau in tabara adversa Stelei si acum a ajuns si printre fanii stelisti.Al dracului de repede se intinde "epidemia" asta.

Cristy
6th May 2006, 21:41
:happy

pacat ca albut nu a vrut sa joace asa si cu dinamo:rosu:

vlad1607
6th May 2006, 21:41
behaiala tipica...pa pa titlu anu asta...asa ca la anu tot spre 23 o sa rumegatzi :D

vantian
6th May 2006, 21:43
nu pentru toti...doar ptr unii

si anul trecut au avut o perioada la fel cand pierdeau totul (si l-au dat afara pe zenga)
ultima etapa, i-a salvat nea oli si cu timisoara lui

vedem ce va fi anul asta
anu ista il aduc pe multescu:)

studentel
6th May 2006, 21:46
steaua e la pamant cu moralul si pana isi revin se termina campionatul;
clasament final: 1. rapid
2, sportul
3.steaua
4. dinamo

boosaw
6th May 2006, 21:48
steaua e la pamant cu moralul si pana isi revin se termina campionatul;
clasament final: 1. rapid
2, sportul
3.steaua
4. dinamo

idem.... in momentul de fata asta este cel mai posibil clasament... cu o posibila rocada sportul-steaua

studentel
6th May 2006, 21:50
lasa sa stea acasa steaua si dinamo la anu

Paul
6th May 2006, 21:54
poze de colectie

1.cei mai in forma jucatori de la bistrita
2. masajul zilei
3. cum arata un stadion arhiplin :D ! Doar Steaua poate aduce atatia oameni la stadion.

studentel
6th May 2006, 21:57
nu stiu de ce razi jesse_james ca o oaie imbecila dar eu am spus clasamentul cum il vad eu din postura de independent; tu l-ai spus ca un bolnav care tine cu steaua; deci al tau e perturbat de privirea ta bolnava; eu nu tin cu nimeni deci al meu e mai realist ca s anu o pun pe steaua pe locul 4 sau mai jos

studentel
6th May 2006, 22:04
da si? acuma se vede cum au ajuns acolo, nu? eu am zis bine in primele 4 si din romania, dar daca stau si ma gandesc bine o pun pe locul 5; deci daca steaua e in primele 4 din europa, inseamna ca si sportul si rapid sunt din primele 4

Dennis
6th May 2006, 22:07
Bah studentzel am avut pasa proasta dupa meciul cu 'boro asa ca tacati fleanca. Campionatul nu e pierdut shi putem spera, dar Uefa tot prindem shi daca nu luam campionatu'. Sper macar Sportul sa'l ia daca nu noi...

One-Man Show
6th May 2006, 22:21
Bah studentzel am avut pasa proasta dupa meciul cu 'boro asa ca tacati fleanca. Campionatul nu e pierdut shi putem spera, dar Uefa tot prindem shi daca nu luam campionatu'. Sper macar Sportul sa'l ia daca nu noi...

Da-mi voie sa te contrazic... Steaua joaca mizerabil; echipa nu pare sa ishi revina din socul eliminarii; antrenorul este lipsit de idei; pe patron il paraseste rabdarea; lipseste un element care sa fct. pe post de liant intre jucatori shi conducere; se refuza in continuare sa se apeleze la serviciile unui psiholog etc. Jiji ii da inainte cu Dumnezeu ! Dumnezeu te ajuta, da' te mai ajuti shi singur...


da si? acuma se vede cum au ajuns acolo, nu? eu am zis bine in primele 4 si din romania, dar daca stau si ma gandesc bine o pun pe locul 5; deci daca steaua e in primele 4 din europa, inseamna ca si sportul si rapid sunt din primele 4

Aici iti demonstrezi cunostiintele limitate in materie de fotbal.


nu stiu de ce razi jesse_james ca o oaie imbecila dar eu am spus clasamentul cum il vad eu din postura de independent; tu l-ai spus ca un bolnav care tine cu steaua; deci al tau e perturbat de privirea ta bolnava; eu nu tin cu nimeni deci al meu e mai realist ca s anu o pun pe steaua pe locul 4 sau mai jos

Aici eshti doar nesimtit...


jiji, tarane, sunt bolnave oile

--------------------------------------------------------------------------------
pacat ca albut nu a vrut sa joace asa si cu dinamo

Nu inteleg utilitatea acestei interventii...spammer mic ce eshti.


behaiala tipica...pa pa titlu anu asta...asa ca la anu tot spre 23 o sa rumegatzi

Voi traiti pt esecurile Stelei, nu pt succesul propriei echipe. Jalnic !

P.S. :1. Forumul ofera posibilitatea infiintarii unor grupuri. Va propun pe aceasta cale sa va infiintati "Grupul anti-Steaua".
2. V-as duce in ArenA, da' akolo a refuzat sa mearga cel mai fanatic dintre voi(shi provocat de suporterul unei echipe ce se zbate de ceva vreme in anonimatul Diviziei B)...

Romeo
6th May 2006, 22:22
Nea Gigi, cauta-l repede pe Dumitru Dumitriu, ca Oli pierde titlul !

Paul
6th May 2006, 22:27
Nea Gigi, cauta-l repede pe Dumitru Dumitriu, ca Oli pierde titlul !

Ulciorul nu merge de 2 ori la apa.

vlad1607
6th May 2006, 22:34
@One MAn Show : SA MORI TU ? :D SOMN USOR TINERE :D VISEEE (pt la anu :D ) Placute :D

Cristy
6th May 2006, 22:37
onemanshow: am vorbit despre meci ;) tu doar critici pana iti dau frustrarile pe afara.

remy
6th May 2006, 22:38
JIJI, fa-ti harakiri !!! Ai o "puscarie" de echipa, si la propriu si la figurat !
Sau mai bine roaga-te la seful tau, Nea Nicu, poate te-ajuta pe unde este !

Ultima speranta a lui Jiji !!!

http://www.dinamomania.net/galeriefoto/albums/userpics/10001/caricatura210105.jpg

whitewildstuff
6th May 2006, 22:41
DA????ETE fiica mamei Omidei cum se vede campeon!!!:happy Vezi ca we multi la coada,e toti din bucale +ala micu"de trage tare-n pept si vrea sa se bata in piata!Cica vrea sa fie saf pe piata,auzi in sisuri in arena,ce tare,sugaru;sau sa-i zic sugaci ca la noi in satra??Sau sugatoriu ca la aia la academia de gutani care cica daca citesc o ia in mana????oan men so,auzi ,praleo,cand iti schimbi scutecul si termini tigareea ,mai ne cati,muscuulo, prin piata aia de-i zice arena,nu stiu de ce,dsa te invarti tu tare muscheteo prin ea??haoarde praleo,focu la voi,parazitilor!!:yeah:

iceman77
6th May 2006, 22:42
vise sa ai tu... cu dinamo... erotice =)) :D
STEAUA E CAMPIOANA!!!

Fugi ma de aici...Steaua o sa piarda cu Sportul, CFR si Vaslui. Poate bate si ei la Bacau si cu Jiul. Tu esti orb? Nu vezi cit de urit joaca Steaua? Si Becali a zis deja ca nu face schimbari. Clasament final:

1.Rapid
2.Dinamo
3.Sportul
4.Steaua

Adio campionat Steaua!/hello

THE HUN
6th May 2006, 22:43
in primele 4 din europa....
De est,poate.

Diodude
6th May 2006, 22:51
radoi si iacob au avut tentative de sinucidere dupa meciul de la bistrita.se pare ca cei doi au incercat sa isi puna capat zilelor.cica si-ar fi taiat venele!!!!e adevarat?
Hai Dinamo!!!!

starsteel
6th May 2006, 22:51
Balamuc dupa meci, Meme i-a transmis lui Padureanu ca ar vrea sa-l vada mort. Conflictul e vechi blatistul nr.1 din Romania a avut mereu boala pe el ca nu punea botul la mizeriile lui. Sincer si eu l-as dori mort pe Padureanu cel putin din fotbalul romanesc.