PDA

View Full Version : Etapa 26: Jiul - Dinamo



ADelPiero
30th April 2006, 23:58
Sambata, 6.05.2006, Jiul Petrosani - Dinamo, (17,00, TVR 2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

vlad1607
1st May 2006, 00:05
mdaa...mare meci mare :D :D

FORZA CAINII !

rhadoo
1st May 2006, 00:08
Sper sa batem
in mod normal ar trebui sa scoatem un rezultat bun
deci 1
HAI JIUL PETROSANI!

Paul
1st May 2006, 00:15
solistul etapei , bate Dinamo care nu isi permite sa piarda trenul care duce in uefa :D

UrsMeier
1st May 2006, 00:19
intervine porcea

boosaw
1st May 2006, 00:25
Dinamo are prima sansa dar nu se stie niciodata

Rossi
1st May 2006, 00:43
Dinamo are prima sansa dar nu se stie niciodata
asa e
la ora actuala te poti astepta la orice din partea lui Dinamo
meci de 1X2

Rechinul Ucigas
1st May 2006, 02:29
bate jiul ! :D

Universal
1st May 2006, 03:37
Fara probleme x2, Dinamo are obiectiv,Jiul nu, este salvat, pronostic 1-1 1-2 sau 0-1

george-dinamo
1st May 2006, 10:31
intervine porcea
bai baiete dar esti de-a dreptul pur si simplu. nu te-ai saturat sa zici inainte de fiecare meci ca e blat? sau ca intervine borcica? :no: :rosu:
despre meci...ce sa zic, poate batem si noi pe cineva, ca am avea nevoie. desi daca nu se fac schimbari majore la echipa, mai bine nu prindem uefa si stam acasa.

Leviss
1st May 2006, 10:47
Victorie JIUL si umilinta cainilor continua..

dasal
1st May 2006, 12:29
Dinamo are prima sansa dar nu se stie niciodata
A avut prima sansa si cu Sportul,si?.....ce Jiul-ui in strica 3 puncte.

metallic_rain
1st May 2006, 12:55
1x2

cap
1st May 2006, 15:03
sper ca va fi 1

brandacadabra
1st May 2006, 15:36
castigam dar nu dupa un joc prea frumos :D

FORZA DINAMO !

r3my
1st May 2006, 16:14
Batem cu 2-0. Dar nu-i exclus nici un 3 sau 4-0. /hello

dede
1st May 2006, 16:16
un meci in care mai castiga si dinamo vreun pct, 3

0-2

totmarius
1st May 2006, 18:20
pana acuma sau votat
10 de 1
4 de x
7 de 2

cineva uraste dinamo sau altcineva are incredere in Jiul


cred ca bate JIUL

Hipgnosis
1st May 2006, 18:26
Meci de X2, mai multe spre 2
dinamo nu-si permite sa piarda puncte dc. mai vor loc de uefa.
problema e sa si poata :ok:

APercele79
1st May 2006, 20:43
sa ne bata si jiul...acum ce mai conteaza??
macar sa pierdem totul sa iasa naibi revolutie in stefan cel mare si sa plece toti incompetentii ca sunt satul de ei!!!!

RajaF
1st May 2006, 20:49
Cel mai bine pentru Dinamo ar fi sa bata jiul, poate se simte cineva si ii da jos de pe tron pe Borcea&Co.

boosaw
1st May 2006, 20:56
Puteti sa luati bataie si cu 20-0 ca tot nu lasa Porcea & Co ciolanul.... Ei castiga Usd de pe urma clubului, majoritatea jucatorilor fiind coproprietate actionar/club fiecare isi urmareste interesul...

APercele79
1st May 2006, 20:59
eu zic ca daca galeria nu isi face prezenta in continuare si dinamo joaca cum a jucat tot returul, unul cate unul se cara toti...din moment ce investitia nu e profitabila, ce sa mai caute la club? sa tot piarda cascaval??

plecati, ardea-v-ar focul de boschetari!!!

Dennis
1st May 2006, 22:08
Meci de 1x. Jiul e o echipa relativ buna shi dinamo joaca nashpa la momentul actual. 2-1, 1-1

cristian75poli
2nd May 2006, 00:52
Sper sa continue cosmarul pechinezilor...
1 SOLIST

"POLI" - CAMPIONII!!!

Hipgnosis
2nd May 2006, 01:00
sa ne bata si jiul...acum ce mai conteaza??
macar sa pierdem totul sa iasa naibi revolutie in stefan cel mare si sa plece toti incompetentii ca sunt satul de ei!!!!

Pai dc. pleaca toti incompetentii nu ramane decat Mutu - cersetorul, nu fotbalistul :ok:

Ayrton
2nd May 2006, 18:28
1 SOLIST

"POLI" - CAMPIONII!!!

:happy
Mai rocaristo-bragadiristule, ce poli campioni vezi tu???
:happy

Revenind la meci, imi doresc sa nu castige Dinamo, doar-doar BBCN va pleca dracului din "Stefan cel Mare".

Hopshio
2nd May 2006, 18:33
desi am votat x..cred ca ii meci de 2 fara probleme..

APercele79
2nd May 2006, 18:35
Sper sa continue cosmarul pechinezilor...
1 SOLIST

"POLI" - CAMPIONII!!!
bai baiatule daca 75 e anul tau de nastere, inseamna ca ai peste 30 de ani si minte de gaina
vii tu aici si tot dai in echipele bucurestene....anti bucuresti alea alea...poli campionii,,,,hahaha, la ce campioni tati, poate la polo, barbut..la fotbal sunteti un film de groaza
daca tot nu ai ceva bun la adresa echipelor bucurestene. macar fa-ne si noua o favoare si stai la forumul tau din bega si cearta-te cu ai tai de ce timisoara nu e pe podium..

steaua-86
2nd May 2006, 18:38
Normal Dinamo ar trebui sa bata, practic mai bine si-o iau si mai au o sansa sa li se innoiasca "lotul" de conducatori. Dupa ce a iesit anul asta, faptul ca ia bataie de la Jiul nu e mare rusine. S-ar putea sa le faca bine.

boosaw
2nd May 2006, 18:58
desi am votat x..cred ca ii meci de 2 fara probleme..
Nu fi asa sigur... Nu se stie niciodata... Un egal cred ca ar fi bun pentru noi..... 2-1 pt Jiul :D

totmarius
2nd May 2006, 19:53
Normal Dinamo ar trebui sa bata, practic mai bine si-o iau si mai au o sansa sa li se innoiasca "lotul" de conducatori. Dupa ce a iesit anul asta, faptul ca ia bataie de la Jiul nu e mare rusine. S-ar putea sa le faca bine.


nici in tur nu a fost rusine cand cu greu au scos un egal mari campioni...

rhadoo
2nd May 2006, 20:35
daca reusim sa invingem nu cred ca se mai pune problema retrogradarii in dreptul nostru
sa speram ca vom invinge,logic nu ar trebui sa ne facem griji avand in vedere meciul tur in care cateii au egalat pe sfarsit de meci si pe o molesala suspecta a jucatorilor nostrii,prietenii stiu de ce!!!!!!!!!!!!
acum avand in vedere forma de zile mari a cateilor cred ca un pronostic 1 nu este hazardat
HAI JIUL PETROSANI!

Swisstec
2nd May 2006, 22:37
Moleseala pe naiba, ca au jucat bine si repriza a doua, dar a buctat-o Hotoboc!!!:rosu:
Dupa meciul tur, noi suntem favoritzi, dupa jocul echipelor, noi suntem favoritzi, dupa "buzunarul" arbitrilor, ei sunt favoritzi, cred ca vom avea un arbitraj ca in meciul cu Farul, sper sa fie acelasi deznodamant!!!:drak:
Si inca ceva, Florentin nu s-a mai prezentat de 2 zile la antrenamente, iar are probleme medicale, dar cred ca-si pregateste plecarea, daca nu a si terminat-o deja!!!:rosu:(ce mai jucator...bleah!)

bazz
2nd May 2006, 23:39
1 solist!Asta daca nu se umbla la arbitri sau la vreo 2-3 jucatori de la jiul

Universal
2nd May 2006, 23:48
Cum ar trebui sa fie dupa cum joaca ambele echipe in acest moment: 3-3 dar cred ca se va termina 3-2 sau 2-1

rhadoo
3rd May 2006, 02:00
ar fi bine sa fie asa cum spui tu
tare mi-ar mai place sa vad cateii cum pleaca invinsi de la petrosani
HAI JIUL PETROSANI!

Aurel.D
3rd May 2006, 12:55
Nu stiu cat de bine ar fi pt "schimbare" sa piarda Dinamo, dar eu as vrea sa bata! Cred ca jucatorii isi doresc revansa dupa meciul din tur, macar asa din orgoliu.
Si oricum la vara vor avea loc schimbari la Dinamo: se vor mai adauga scaune la PCH!!

Hipgnosis
3rd May 2006, 15:27
1. Cred ca jucatorii isi doresc revansa dupa meciul din tur, macar asa din orgoliu.
2. Si oricum la vara vor avea loc schimbari la Dinamo: se vor mai adauga scaune la PCH!!

1. exista asa ceva in groapa? onanistii au aratat deja ca nu au orgoliu. orgoliii, DA! orgoliu, NU!
2. adica? mai bine se adauga niste papusi, sa para stadionul mai plin :evil:

Otzelaru'
3rd May 2006, 16:01
CORCITURILE VOR LUA BATAIE ADICA 4-0 URAAAAAA HAI JIU:yeah:

rhadoo
3rd May 2006, 20:50
CORCITURILE VOR LUA BATAIE ADICA 4-0 URAAAAAA HAI JIU:yeah:
nu ar fi rau sa fie cum zici tu dar depinde de multi factori
eu sper sa nu isi bage coada borcea si cu netoiu si sa puna niste butelii pe la stadion ca sa vezi atunci ce meci de cacao va fi
HAI JIUL PETROSANI!

B0gdaaaN
4th May 2006, 01:56
1x...Dinamo,parerea mea este ca ei inca dorm...nush de ce nu joaca nimic...

Rossi
4th May 2006, 11:08
Sper sa continue cosmarul pechinezilor...
1 SOLIST

"POLI" - CAMPIONII!!!

daca cainii rosii sunt pechinezi inseamna ca voi NU EXISTATI :ok:

POLI CAMPIONI ? la ce ? la impaiat fazani ? ca la fotbal mai aveti putin si retrogradati ... la anul se stie , ii luati locul lu Craiova :evil:

bine ca v-ati rercuperat palmaresul , acum va puteti lauda si voi cu vreo doua Cupe ale Romaniei :happy :happy

Rossi
4th May 2006, 11:11
CORCITURILE DE LA OTELU GALATI , CARORA LE PLACE SA STEA CAPRA IMPOTRIVA STELEI , VOR LUA BATAIE ADICA 4-0 URAAAAAA HAI JIU:yeah:

daca zici tu

Rossi
4th May 2006, 11:14
1. exista asa ceva in groapa? onanistii au aratat deja ca nu au orgoliu. orgoliii, DA! orgoliu, NU!
2. adica? mai bine se adauga niste papusi, sa para stadionul mai plin :evil:

ORGOLIU ? dap , in GROAPA exista asa ceva , la voi in GHENA nu :rosu:

legat de onanisti , am vazut aseara vreo 11 , erau imbracati in niste zdrente de culoare ros-albastra

starsteel
4th May 2006, 14:01
Un meci care nu prezinta interes nu cade Jiul.

serga3r
4th May 2006, 14:14
/hello Nu am pierdut nici un meci dea lui Jiu acasa,si va spun eu ca fiecare echipa care a venit la Petrosani a fost primita cum a meritat<mai putin suporterii otelului care sau dat in stamba,stiu ei cine!!!!> Dar sambata la Petrosani dinamo va avea viata lui calache<si echipa si suporterii>si daca nu se umbla la arbitrii sau jucatori de la Jiu,va fii clar pronostic 1 solist!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dinamo:rosu: :rosu:

serga3r
4th May 2006, 14:23
hai jiu!!!!!!!

Aurel.D
4th May 2006, 15:21
/hello Nu am pierdut nici un meci dea lui Jiu acasa,si va spun eu ca fiecare echipa care a venit la Petrosani a fost primita cum a meritat<mai putin suporterii otelului care sau dat in stamba,stiu ei cine!!!!>

Dar sambata la Petrosani dinamo va avea viata lui calache<si echipa si suporterii>si daca nu se umbla la arbitrii sau jucatori de la Jiu,va fii clar pronostic 1 solist!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dinamo:rosu: :rosu:

Si daca nu va fi asa, imi asiguri la iarna, un weekend la Straja?:D

yonu7
4th May 2006, 16:32
x2

boosaw
4th May 2006, 16:41
Se pare ca Porcea a ajuns primul pe list lu' Bodu... Sechestru+oprirea functionarii firmelor... Sa vedem ce va urma.....

APercele79
4th May 2006, 18:18
sa-l ia, da-l dracu de boschetar...sa ii ia pe toti la jilava...BODU are suportul de la toti fanii dinamovisti....legati toti actionarii

Luis Garcia10
4th May 2006, 18:36
bate jiul cu 1-0!

apparte
5th May 2006, 00:52
Am votat X pt ca nu i-am vazut pe Jiul in retur in nici un meci!

Dennis
5th May 2006, 01:05
Eu cred ca va fii un meci cam egal, deoarece Jiul nu e o echipa slaba, iar Dinamo trece printr'o perioada proasta. Cred ca va fii meci de x.

WOLF_ULTRAS
5th May 2006, 01:34
da o sa fie egal sigur

chinezu
5th May 2006, 08:47
daca reusim sa invingem nu cred ca se mai pune problema retrogradarii in dreptul nostru
sa speram ca vom invinge,logic nu ar trebui sa ne facem griji avand in vedere meciul tur in care cateii au egalat pe sfarsit de meci si pe o molesala suspecta a jucatorilor nostrii,prietenii stiu de ce!!!!!!!!!!!!
acum avand in vedere forma de zile mari a cateilor cred ca un pronostic 1 nu este hazardat
HAI JIUL PETROSANI!
Daca tu consideri ca meciul din tur a fost blat,scuza-ma dar esti total pe dinafara.

cip_81
5th May 2006, 10:46
Daca tu consideri ca meciul din tur a fost blat,scuza-ma dar esti total pe dinafara.

Ca e el pe dinafara...treaca-mearga...problema e ca si mintea-i tot pe acolo.

Mda, pana la meciul cu oamenii minelor, Dinamo a avut o serie de 4 meciuri consecutive, pe propriul teren, in care marca de cel putin 5 ori, si tocmai aici s-au gandit ca ar fi bun un egal. Mai, rhadoo, daca era golul victoriei mai intelegeam...dar pana la urma a fost doar un amarat rezultat de egalitate....asa ca mai lasati-o dracului cu moleseala venita din partea unor jucatori fara valoare.

r3my
5th May 2006, 11:39
[...]asa ca mai lasati-o dracului cu moleseala venita din partea unor jucatori fara valoare.
Sambata veti vedea valoarea acestor "jucatori fara valoare". De la 2-0 in sus... fara numar o s-o luati. /hello

six
5th May 2006, 13:01
Sambata veti vedea valoarea acestor "jucatori fara valoare". De la 2-0 in sus... fara numar o s-o luati. /hello
:yeah: Forza JIUL...../hello :yeah: :drak:

cristian75poli
5th May 2006, 13:40
Meci de 1 SOLIST!!!

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

rhadoo
5th May 2006, 14:30
Ca e el pe dinafara...treaca-mearga...problema e ca si mintea-i tot pe acolo.

Mda, pana la meciul cu oamenii minelor, Dinamo a avut o serie de 4 meciuri consecutive, pe propriul teren, in care marca de cel putin 5 ori, si tocmai aici s-au gandit ca ar fi bun un egal. Mai, rhadoo, daca era golul victoriei mai intelegeam...dar pana la urma a fost doar un amarat rezultat de egalitate....asa ca mai lasati-o dracului cu moleseala venita din partea unor jucatori fara valoare.
chiar tu ai spus ca ati avut o serie de rezultate pozitive la scoruri de acum,''de istorie'' si crezi ca dadea bine o infrangere cu o echipa care se lupta pt evitarea retrogradarii?si mai ales ca infrangerea ar fi fost chiar in '''cusca'':headbang:
eu nu am zis ca a fost blat,am zis ce a scris presa la vremea respectiva,dar probabil ca nu a vazut meciul nimeni si cum voi ati avut ''liber'' la stadion stiti mai bine cum sau petrecut treburile in ''cusca''
de la televizor asa sa vazut!
revenind la meci daca se va juca pe bune ,nu aveti nici o sansa:ciocan:
dar la stilul vostru stalinist ne putem astepta la orice:rosu:
HAI JIUL PETROSANI!

Paul
5th May 2006, 14:41
Declaratia lu Borcea la realitatea tv

"Baietii sunt in revenire de forma , si ve-ti vedea la Petrosani , echipa Dinamo asa cum ne-a obisnuit. Suntem candamnati sa castigam ca sa ne mentinem sperantele la titlu" :evil:

Dinamo va juca asa cum ne-a obisnuit? Bate Jiul la scor in cazul asta :D

Hopshio
5th May 2006, 14:45
jiul!!!:)

mblue
5th May 2006, 15:27
2-0 jiul

chinezu
5th May 2006, 16:34
chiar tu ai spus ca ati avut o serie de rezultate pozitive la scoruri de acum,''de istorie'' si crezi ca dadea bine o infrangere cu o echipa care se lupta pt evitarea retrogradarii?si mai ales ca infrangerea ar fi fost chiar in '''cusca'':headbang:
eu nu am zis ca a fost blat,am zis ce a scris presa la vremea respectiva,dar probabil ca nu a vazut meciul nimeni si cum voi ati avut ''liber'' la stadion stiti mai bine cum sau petrecut treburile in ''cusca''
de la televizor asa sa vazut!
revenind la meci daca se va juca pe bune ,nu aveti nici o sansa:ciocan:
dar la stilul vostru stalinist ne putem astepta la orice:rosu:
HAI JIUL PETROSANI!
Baiete!E PT ULTIMA DATA CAND TE BAG IN SEAMA.Daca tu sustii ca meciul Dinamo-Jiul(1-1) a fost blat ori esti f naiv(ca sa nu zic altfel) ori beat(ar fi mai bine)

rhadoo
5th May 2006, 17:31
Baiete!E PT ULTIMA DATA CAND TE BAG IN SEAMA.Daca tu sustii ca meciul Dinamo-Jiul(1-1) a fost blat ori esti f naiv(ca sa nu zic altfel) ori beat(ar fi mai bine)
da ma leshi? iti spun eu sa ma bagi in seama?am zis eu ca a fost blat?tu sau nu vezi bine sau nu stii sa citesti sau vb ta esti beat
presa a speculat la vremea respectiva ca a fost o a 2 repriza ''amicala",deoarece JIUL era antrenata de un dinamovist,chirila,asta a fost
acum ai inteles mai doctore in fotbal?
deci sa revenim:JIUL VA INVINGE! indiferent daca iti convine sau nu
HAI JIUL PETROSANI!

Aurel.D
5th May 2006, 18:57
Da, a fost un mare blat, ca Dinamo se lupta la titlu, iar Jiul sa scape de retrogradare, iar acel meci le-a adus cate 5 puncte ambelor echipe, daca nu stiati....
Cum blat a fost si cu FC Arges si cu Poli Iasi...

Mare este gradina lui Dumnezeu......!!!!

totmarius
5th May 2006, 19:45
Da, a fost un mare blat, ca Dinamo se lupta la titlu, iar Jiul sa scape de retrogradare, iar acel meci le-a adus cate 5 puncte ambelor echipe, daca nu stiati....
Cum blat a fost si cu FC Arges si cu Poli Iasi...

Mare este gradina lui Dumnezeu......!!!!


5 puncte pei eu cand am facut clasamentul amadunat 7 la Jiul si 12 la dinamo de ce oare oricum jiul scoate cel putin un egal

si apropo de declaratia lu borcea daca dinamo joaca cum "va" obisnuit e GRAV ma hai pa voua si hai JIUL

cip_81
5th May 2006, 20:05
da ma leshi? iti spun eu sa ma bagi in seama?am zis eu ca a fost blat?tu sau nu vezi bine sau nu stii sa citesti sau vb ta esti beat
presa a speculat la vremea respectiva ca a fost o a 2 repriza ''amicala",deoarece JIUL era antrenata de un dinamovist,chirila,asta a fost


Care presa, mai, baiatule? Care repriza a doua, mai, baiatule? Daca-mi aduc eu bine aminte, golul Jiului a venit tot in repriza a doua. Ce sa-nteleg...Chirila era anti-dinamovist pana la 1-0 pentru Jiul, apoi, brusc, in timpul reprizei a doua, si-a redescoperit simpatiile alb-rosii si s-a facut 1-1? Asta sa i-o spui unuia care lucreaza in mina.

Apropo, sa ne dai si noua un link, un citat, o dovada istorica in care se insinueaza negru pe alb ca repriza a doua a fost amicala. Daca exista asa ceva...jos palaria. Daca nu, eu cred ca unii dintre voi aveti carbuni in loc de creier.

BAK
5th May 2006, 22:22
jiul-dinamo 0-2..nu pentru ca ar fi blat ci pentru ca jiul e asa e slaba ca si dinamo poate bate...sau mai stii?

p.s. unde e ghiermele remisor, ca pe tot threadul jiul-dinamo nu am gasit nici un mesaj scris de el...bina ca pe intern umple restul threadurilor pe la 4 dimineatza....asta e fan de fan....

dasal
5th May 2006, 23:19
Ce bine ar fi sa bata Jiul.:evil:

georgemp
5th May 2006, 23:20
Bate dinamo...

Bell
5th May 2006, 23:23
Hai Mineri dati pa ei ca asa poate CFR sa ajunga in UEFA:)... desi Dinamo e favorita mea... dupa CFR...

Ess
6th May 2006, 00:56
meci de 1 solist.
BTW>este vreo entitate la dinamo in rol de antrenor???????

APercele79
6th May 2006, 03:01
ce vrei si tu nene? nu ai somn?

toata lumea incearca sa devina mai spirituala, dar nu prea iese...

whitewildstuff
6th May 2006, 05:05
Jenanti,ca de obicei toti pustii astia,ca Jiul e o echipa europeana si numai Borcea cu arbitrii ar putea sa ii opreasca din drumul lor glorios catre infinit:P .Ce jenant cand nimeni nu isi mai vede lungul nasului(asta insemnand bun simt )si recunoasterea valorii proprii care tinde catre 0 absolut!!!PRONOSTIC 2 PE VALOARE,nu pe nastrasnucii,gen general acceptat pe forumul asta la moda:o: .de voi,copiii gheenei:ok:Apropo,Gheena e mama TERRA(in mitologia greaca ,sa nu imi dati vreun avertisment ca va mananc din vorbe);) ,nu ghena din colt cu porumbistea:P

ASIGURATORUL
6th May 2006, 09:32
Am votat 1, dar cred ca am gresit. Daca ma gandesc mai bine, Dinamo avand intreg lotul si-ar putea arata "valoarea". Mai ales ca Barcauan, Vlad Munteanu si Niculescu si-au vopsit masinile din dragoste pentru Dinamo... Acestia care au facuto nu pot fi decat niste huligani nenorociti... Totusi cred ca 1 este pronosticul corect:yeah:

Rossi
6th May 2006, 10:52
Jiul ne-a incurcat in tur , trebuie sa ne luam revansa
pronostic 2

Leviss
6th May 2006, 12:50
Va veti lua revansa...:no: .Si pronosticul meu este la fel cu al tau ,cu o mica diferenta ,veti lua 2 boabe si gata ...Mars acasa..:evil:

dede
6th May 2006, 13:02
cred ca va castiga dinamo...desi si jiu' poate castiga, doar daca nu se cred deja invigatori, stiind ca dinamo joaca cum joaca...

0-1

Leviss
6th May 2006, 13:13
cred ca va castiga dinamo...desi si jiu' poate castiga, doar daca nu se cred deja invigatori, stiind ca dinamo joaca cum joaca...

0-1

Problema este ca dinamovistii se cred deja invingatori,vezi majoritatea comentariilor facute de suporterii catelari, lucru pe care l-au facut si suporterii cfr-ului inaintea meciului cu noi .Tocmai de aceea eu sper sa se repete evolutia buna a Jiului din meciul cu cfr si de ce nu chiar si corul final sa fie cel putin la fel..

Darius
6th May 2006, 13:19
Va juca Florentin Dumitru cu Dinamo?

Swisstec
6th May 2006, 13:25
Table? Da! Fotbal? Nu! Sa plece de aici, cu tot cu apa de la genunchi!!!

offtopic: Azi am nunta, nu a mea:D si meciul. Ce sa fac? Propuneri!

Leviss
6th May 2006, 13:29
Table? Da! Fotbal? Nu! Sa plece de aici, cu tot cu apa de la genunchi!!!

Frate nu mai fi asa de suparat ca dupa cate am inteles a plecat deja..
Oricum a aratat ca e departe de ceea ce se numeste un jucator profesionist.
Eu cred ca Militaru chiar daca are varsta pe care o are ar fi facut mai multe in teren decat aceasta "vedeta"..

Swisstec
6th May 2006, 13:31
Pai mai multe insemnand orice, ca asta n-a facut nimic! Cu genunchiul lui cu tot! Sa merg la meci?:D

Swisstec
6th May 2006, 14:16
Se pare ca voi avea poze de la meci, deci merg! :D
Baietzii de la Dinamo sa fie linistitzi, altfel o iau la mecla!:)

Ella14
6th May 2006, 15:17
Anunturi sportive
DIVERSE / Jucatori de fotbal, vopsiti, si nu numai de suporteri, demoralizati, anesteziati si vandalizati, anuntam ca renuntam la statutul de fotbalisti in favoarea unor meserii mai pasnice. Astfel, dupa ce „secundul“ nostru a devenit pilot de Formula 1, noi, jucatorii, ne vom „transforma“ pentru o vreme dupa cum urmeaza: portarii vor deveni piloti militari, fundasii se vor angaja ca pirotehnisti, mijlocasii vor fi trimisi in Irak, in „focul“ luptei, atacantii vor face sarituri cu coarda elastica in cascada Niagara, iar antrenorii principali vor deveni kamikaze (cu acte in regula).

r3my
6th May 2006, 16:56
On topic 100%. :no:

remy
6th May 2006, 18:19
Daca Dinamo nu pierde cu atatea rezerve (accidentati sau suspendati), e valoroasa !

dede
6th May 2006, 18:26
scoate-te scoate-te remy
deci, dupa cum zice si remy, e normal ca dinamo sa piarda

Darius
6th May 2006, 18:35
A dat gol Dinamo...a marcat Tibi Curt in min.30...

quatzecoatl
6th May 2006, 18:50
Se termina x k altfel nu e bine , e aiurea in tramvai !!! scor final 1-1

boosaw
6th May 2006, 19:02
A dat gol Dinamo...a marcat Tibi Curt in min.30...
La singura lor faza din rep I ... Sa vedem rep II :d

andrei1921tm
6th May 2006, 19:25
goooooooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllll l.1-1...frumos

Darius
6th May 2006, 19:26
1-1...gol Jiul...a marcat C.Petre in minutul 66.

A fost un gol frumos...

Bell
6th May 2006, 19:31
Baaaa ... pe cand sa va laud ati inasat o boaba de la mineri:headbang:
No faceti bine si reveniti-va ca tre sa castigati...dati pe ei

APercele79
6th May 2006, 19:31
2-1 noi
mama ce gol naspa

Bell
6th May 2006, 19:31
no ashe da!!!!! cu un pic de mustruluiala se poate...

Darius
6th May 2006, 19:33
Dupa ce Jiul a trecut pe langa 2-1 prin Dulcea, la atacul imediat urmator Dinamo a inscris prin Claudiu Niculescu...ce ciudat este si fotbalul asta...

Bell
6th May 2006, 19:33
zice ca o o tras din 10 metri Niculescu la coltul lung... io nu pot vdea meciul din pacate

Darius
6th May 2006, 19:40
Mie mi-a placut golul lui Niculescu...a fost un sut plasat din interiorul careului la coltul lung...

APercele79
6th May 2006, 19:41
nu ai gusturi nasoale

Bell
6th May 2006, 19:42
Dulcea asta era sa va bage mortu'n casa iar...mare atentie la neatentie ca tre sa iesit cu 3 puncte ma baieti!!!

Darius
6th May 2006, 19:50
Nu pot sa inteleg cum a putut rata Mircea Gheorghe din 3-4 metri...

APercele79
6th May 2006, 19:51
3-1....gol discutabil.
clar blat

Bell
6th May 2006, 19:51
Bravo DINAMO!!! 1 -3 v-ati scos:)

Darius
6th May 2006, 19:52
Ce meci ciudat...este 1-3 pentru Dinamo, insa golul trei al lui Dinamo a fost marcat de catre un petrosenean si nici macar nu este sigur ca a fost gol...cat despre Jiul ce sa mai zic?...la ratarile Jiului nu pot sa spun decat ca s-a batut singura...

APercele79
6th May 2006, 19:53
lolol am aruncat boaba si lumea haleste

ai vazut reluarea?

apparte
6th May 2006, 19:54
Gol valabil !Mingea a depasit linia portii cu intreaga circumferinta!

Darius
6th May 2006, 19:55
Intr-adevar, a fost gol valabil...ciudat, dar valabil.

Rossi
6th May 2006, 19:55
Dinamo invinge cu 3-1 , meritat , dar mai greu de cat o arata rezultatul ...
adevarul e ca am avut mare bulan ...


Bravo DINAMO!!! 1 -3 v-ati scos:)

bravo pe draq , ca tot urat jucam

APercele79
6th May 2006, 19:55
thank you apparte...discutam ieri suspiciunile de blat fara motive
vino maine pe thread-ul asta si sa le vezi si la meciul asta...cum de golul a fost validat? blat

Cristy
6th May 2006, 19:56
incredibil cat a ratat baiatul ala, dulcea.
felicitari jiului pentru meciul facut, pacat de ratari ;)

APercele79
6th May 2006, 19:57
adevarul ca jiul si-a dat viata pe teren...bravo lor

boosaw
6th May 2006, 19:58
Meci pierdut de Jiul nu castigat de Dinamo... Asa ceva nu se poate... Minim 3 ratari extraordinare.... Jiul a dominat tot meciul... In fine ... Bravo Dinamo... Dulcea tre' trimis la nebuni... Sau la "poligraf"... Glumesc /hello

esku
6th May 2006, 19:58
Dinamo invinge cu 3-1 , meritat

fi mah serios :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Bell
6th May 2006, 19:58
Dinamo invinge cu 3-1 , meritat , dar mai greu de cat o arata rezultatul ...
adevarul e ca am avut mare bulan ...



bravo pe draq , ca tot urat jucam

Bine ca nu va pot vedea atunci:headbang: dar ma bucur ca Dinamo a castigat si sper sa va reveniti la jocul care va conscrat!!! ca pana atunci imi pun si eu satelit:yeah:

boosaw
6th May 2006, 19:59
Gol valabil !Mingea a depasit linia portii cu intreaga circumferinta!

E autogol fara discutii... Gol valabil

six
6th May 2006, 20:01
Pacat de Jiul dar per ansamblu meci bun....:ok:

boosaw
6th May 2006, 20:03
Originally Posted by BIANCO-ROSSI
Dinamo invinge cu 3-1 , meritat
Exagerezi... Meci dominat clar de Jiul... Daca Jiul nu rata fazele clare scorul era un 4-3 ; 5-3

APercele79
6th May 2006, 20:04
nu stiu daca merita jiul 5-3....dar nici 3-1 dinamo nu este indicativ meciului

philos
6th May 2006, 20:10
bulan de bulan :D...pardon, eficienta a decis jocul...

APercele79
6th May 2006, 20:13
hai philos, lasa-ne cu filozofia ta...voi cum ati luat ultima etapa cu pandurii??
las-o mai moale....mai bine vezi sa nu o luati la popou de la sabau

philos
6th May 2006, 20:14
lol...am stat calare pe ei si am bagat-o in ate...
acum stam calare pe ei si nu mai intra :D

totmarius
6th May 2006, 21:01
incredibil cat a ratat baiatul ala, dulcea.
felicitari jiului pentru meciul facut, pacat de ratari ;)


vreau sa fac o completare si sa/ti spun apropo de semnatura ta ca lita a facut blaturi cand a fost la jiul intreaba/l

totmarius
6th May 2006, 21:06
legat de meci nu am mai vazut de mult atatea ratari ale jiului dulcea ma omorat dinamo a dat trei goluri din doua faze jumate dar fotbalul se joaca pe goluri golul trei valabil arbitrajul 15 la suta dinamo in rest hai jiul

Kainsashiki
6th May 2006, 21:13
am vazut doar ultimele 3 minute din meci si m-am minunat ce am vazut:

ratare incredibila a unui jucator de la jiul. la 2 metri in fata portii a respins mingea.
autogol al unui jucator de la jiul


foarte frumos:) sper ca nu asa sa fi aratat tot meciul..

boosaw
6th May 2006, 21:15
am vazut doar ultimele 3 minute din meci si m-am minunat ce am vazut:

ratare incredibila a unui jucator de la jiul. la 2 metri in fata portii a respins mingea.
autogol al unui jucator de la jiul


foarte frumos:) sper ca nu asa sa fi aratat tot meciul..

Din pacate asa a fost tot meciul... Jiul a dominat copios dar a ratat inexplicabil... :( Asta e...

brandacadabra
6th May 2006, 21:15
BLAT BLAT iar a tinut vremea pacea globala ionosfera stratosfera si osama cu DINAMO.............

whitewildstuff
6th May 2006, 21:27
Ce blat urat,sa stam toti cu inima in pantaloni:headbang: .Si ce gol 3,brrrrrr,:P Sa ne fie de bine si la mai multe!!!!La cate injuraturi s-au auzit acolo imi pare bine ca le-am dat 3:ok:

pinky
6th May 2006, 21:27
legat de meci nu am mai vazut de mult atatea ratari ale jiului dulcea ma omorat dinamo a dat trei goluri din doua faze jumate dar fotbalul se joaca pe goluri golul trei valabil arbitrajul 15 la suta dinamo in rest hai jiul
Si 85% Jiul, sau cum? :rolleyes:
Dinamo, adica jucatorii echipei Dinamo, au dat 2 goluri... al treilea a fost un nefericit autogol, nu se pune ca ocazie pentru noi. Deci 2 goluri din 2 ocazii jumate, e chiar ok. :D
Jocul a fost slab, jucatorii lui Dinamo au fugit :o:, Jiul a ratat foarte mult (multa sanatate lui Dulcea si chiar si lui Dinita), suporterii Jiului, intruchiparea penibilului... dar, totul e bine cand pierde steaua. :drak:

@brancadabra, stii cum se zice... vremea, pacea globala, ionosfera, stratosfera si osama tin, de obicei, cu cei mai buni :drak:
In schimb, semnele de punctuatie nu prea tin cu tine :D

totmarius
6th May 2006, 21:32
Si 85% Jiul, sau cum? :rolleyes:
... suporterii Jiului, intruchiparea penibilului... dar, totul e bine cand pierde steaua. :drak:

@brancadabra, stii cum se zice... vremea, pacea globala, ionosfera, stratosfera si osama tin, de obicei, cu cei mai buni :drak:
In schimb, semnele de punctuatie nu prea tin cu tine :D


la ce bun sa pun semne de punctuatie pentru ca folosesc o tastatura mult diferita si nu le gasesc in partea cu suporterii Jiului, intruchiparea penibilului ma intreb de ce pentru ca nu au folosit vopsea ... sau ...

vlad1607
6th May 2006, 21:39
victorie ce scartzaie din cauza aceluaisi joc slab...3 puncte si atat.

FORZA CAINII !

rhadoo
6th May 2006, 21:40
ce se poate spune?nimic
dinamo jalnica,numa nu a cersit punctele bleah...
apropo sa schimbat numele lu dinamo in m..e dinamo?
ce sa strigat la meci este dragostea cu care sunteti primiti probabil peste tot in tara
si arbitrii?niste jeguri da oricum nu mai conteaza
HAI JIUL PETROSANI!

APercele79
6th May 2006, 21:42
da radule asa e....

boosaw
6th May 2006, 21:56
ce se poate spune?nimic
dinamo jalnica,numa nu a cersit punctele bleah...
apropo sa schimbat numele lu dinamo in m..e dinamo?
ce sa strigat la meci este dragostea cu care sunteti primiti probabil peste tot in tara
si arbitrii?niste jeguri da oricum nu mai conteaza
HAI JIUL PETROSANI!
Albitrii nu au dezavantajat in situatile clare... Jucatorii au pierdut pe mana lor... Cineva se lua de suporteri.. Vroiai sa le cante melodii de dragoste? Suporterii dinamovisti la meciuri striga "i love you steaua?" Tu esti penibil (cel care nu a gasit de ce altceva sa se ia)

whitewildstuff
6th May 2006, 22:29
Hai mai,chiar asa???Jiul extraterestrA SI DINAMO afara pe pista???Ce dracu de joc ati vazut???Voi ati atacat si noi ne-am aparat:evil: Si va mai dadeam 2 daca mai erau 5 minute.HAHAHA!!!!!!De cand a intrat Danciu,erau 4 care stateau langa el+2 ocazii la misto in min. 92.Noi am venit sa luam 3 puncte.nu sa va dam 10,apropo ,ratearea uriasa din pasa lui Militaru,acesta era in off-side de 2 metri cand a dat pe spate.Asta asa ca o consolare ptr. voi mai momarlanilor care cantati:dup,dup,dup in loc de HEI RUP!!!!!:D

boosaw
6th May 2006, 22:35
Hai mai,chiar asa???Jiul extraterestrA SI DINAMO afara pe pista???Ce dracu de joc ati vazut???Voi ati atacat si noi ne-am aparat:evil: Si va mai dadeam 2 daca mai erau 5 minute.HAHAHA!!!!!!
N-are rost sa discutam pentru ca nu vrei sau nu poti sa fi obiectiv... Ati dat cele 2goluri la singurele ocazii avute... Autogolul ce sa mai zic... De ratari n-are rost... 3faze clare...Petre si 2 Dulcea... In rest tot meciul Jiul a atacat... Dar fotbalul e pe goluri si Dinamo a castigat dar dupa joc si ocazii rezultatul nu este corect... In fine... Felicitari Dinamo... Iar Jiul la ora actiuala nu are echipa de "B"

whitewildstuff
6th May 2006, 22:41
Chiar nu are echipa de B.Dar Dinamo a venit la rezultat.Cand ne-ati egalat l-au bagat pe Danciu si s-a vazut.Sunt obiectiv si nu-mi place jocul nostru,dar de aici si pana sa spun ca voi jucati ca o echipa de top mai e,sunteti o echipa care se bate la retrogradare!!!Ma rog,s-a batut!Ca Pandurii au rezolvat-o:ok: M0a deranjat atitudinea unor suporteri.Tineti fratilor cu Jiul.nu cu altii care sunt facuti mari de presari!!Bafta si la anul 2 meciuri frumoase intre noi!!!

boosaw
6th May 2006, 22:45
Chiar nu are echipa de B.Dar Dinamo a venit la rezultat.Cand ne-ati egalat l-au bagat pe Danciu si s-a vazut.Sunt obiectiv si nu-mi place jocul nostru,dar de aici si pana sa spun ca voi jucati ca o echipa de top mai e,sunteti o echipa care se bate la retrogradare!!!Ma rog,s-a batut!Ca Pandurii au rezolvat-o:ok: M0a deranjat atitudinea unor suporteri.Tineti fratilor cu Jiul.nu cu altii care sunt facuti mari de presari!!Bafta si la anul 2 meciuri frumoase intre noi!!!
Eu nu am spus ca avem un joc formidabil, ca avem super echipa... Am zis ca azi Jiul a fost peste Dinamo si dupa jocul de azi si ocaziile avute Jiul nu merita sa piarda... In rest... Nimic de zis... Dinamo a dat 2 goluri, noi tot 2... Pe gsp aparea 2-2 dupa autogolul Jiului :d

rhadoo
6th May 2006, 22:49
Albitrii nu au dezavantajat in situatile clare... Jucatorii au pierdut pe mana lor... Cineva se lua de suporteri.. Vroiai sa le cante melodii de dragoste? Suporterii dinamovisti la meciuri striga "i love you steaua?" Tu esti penibil (cel care nu a gasit de ce altceva sa se ia)
cum nu au dezavantajat?tu ai fost la meci?pai au fost 2 penalty-uri neacordate pt noi
au atins mingea cu mana in careu,nu ai vazut?
cate offside-uri a dat rahatu ala in repriza a 2 a ?
probabil ca esti tu penibil,daca nu intelegi ce am vrut eu sa scriu:headbang: sau ti sa luat de la aia din galati
HAI JIUL PETROSANI!

whitewildstuff
6th May 2006, 22:52
Da,sunt multi care si-ar fi dorit 2-2.dar nu mai spune ca meritati victoria cand de fapt ati luat 3 goluri!si steaua a atacat ,a avut 2 bari asta-seara ,dar a luat-o cu unu-0.Dar ati luat 3!!!!Si noi daca la 4-4,dadeam gol .nu bara cu Sportul,eram castigatori si bine inteles userii de pe OLS il faceau blat!!Ca e la moda!:ok:

Si Rhadao.eu l-am vazut la televizor si te invit si pe tine sa vezi "la rece"fazele care nu au fost chiar asa!!Penalty???LOL,baga tare si vezi rezumatul ca esti partinitor si acuzatoriu:evil:

boosaw
6th May 2006, 22:55
cum nu au dezavantajat?tu ai fost la meci?pai au fost 2 penalty-uri neacordate pt noi
au atins mingea cu mana in careu,nu ai vazut?
cate offside-uri a dat rahatu ala in repriza a 2 a ?
probabil ca esti tu penibil,daca nu intelegi ce am vrut eu sa scriu:headbang: sau ti sa luat de la aia din galati
HAI JIUL PETROSANI!

Cred ca ma confunzi... eu ma luasem de dinamovistul care nu avea alta treaba decat sa se ia de scandarile publicului

whitewildstuff
6th May 2006, 22:58
Pai am batut cu 3-1,de ce sa ma iau decat de publicul minunat din Vale????

rhadoo
6th May 2006, 23:01
Pai tu mie mi-ai raspuns
uita-te mai sus
oricum nu conteaza,cert e ca dinamo este slaba,au o imagine dezastru,e iubita de nu se poate,si fara arbitrii nu cred ca astazi ar fi reusit sa miste ceva
bratu penibil nu stiu de ce il mai tineti
de dulcea idem,nu stiu ce dracu e in capu astuia,probabil vrea sa frece tusa
HAI JIUL PETROSANI!

whitewildstuff
6th May 2006, 23:03
Pai de ce sa ma iau??? Ca v-am dat 3!!!Reale goluri ca nu le-a bagat Coltescu(parca)cu mana!!!!Si tu te luasei de dinamovistul care se lua de tribune.HAHAHA!!!BAFTA LA ANUL!!!!Sa fiti iubiti ca fotbalul e greu pe acolo.Cati aveti imprumutati de la noi????Asta asa ,de divertisment,sa va aduc zambetul pe buzele care fredoneaza scoute maria involuntar:jerk:

boosaw
6th May 2006, 23:04
Pai am batut cu 3-1,de ce sa ma iau decat de publicul minunat din Vale????
Cum spuneam mai sus.... Suporterii lu' Dinamo fac hora fratirii si se pupa cu toate galeriile rivale... Lor le plac mult scaunele din ce am vazut :d... Si mai nou vopseaua :d

pinky
6th May 2006, 23:04
in partea cu suporterii Jiului, intruchiparea penibilului ma intreb de ce pentru ca nu au folosit vopsea ... sau ...

Hehe, vezi tu, macar vopseaua aia n-a fost folosita pe ritm de Scooter-Maria, nu stiu daca ma intelegi... una e sa protestezi pentru a-ti aduce echipa cu picioarele pe pamant si alta e sa canti imnuri, oficiale sau neoficiale, ale altor echipe, pardon, turme, ca un sclav. Poate acuma ai prins si partea penibila, daca nu, imi pare rau, sincer... :rolleyes:

boosaw
6th May 2006, 23:05
Pai tu mie mi-ai raspuns
uita-te mai sus
oricum nu conteaza,cert e ca dinamo este slaba,au o imagine dezastru,e iubita de nu se poate,si fara arbitrii nu cred ca astazi ar fi reusit sa miste ceva
bratu penibil nu stiu de ce il mai tineti
de dulcea idem,nu stiu ce dracu e in capu astuia,probabil vrea sa frece tusa
HAI JIUL PETROSANI!
Ah... acum am vazut... sorry... mesajul era pentru altcineva.... greseala mea

rhadoo
6th May 2006, 23:06
Destui din pacate, da avem si de la steaua,probabil ca o sa primim si de la rapid,asa ca sa nu suparam capitala!?
HAI JIUL PETROSANI!

boosaw
6th May 2006, 23:11
Hehe, vezi tu, macar vopseaua aia n-a fost folosita pe ritm de Scooter-Maria, nu stiu daca ma intelegi... una e sa protestezi pentru a-ti aduce echipa cu picioarele pe pamant si alta e sa canti imnuri, oficiale sau neoficiale, ale altor echipe, pardon, turme, ca un sclav. Poate acuma ai prins si partea penibila, daca nu, imi pare rau, sincer... :rolleyes:

Sunt tachinari normale intr-un meci... Ce putin luat la misto strica? :d Steaua cum a patit dupa episodul "Boro" ? Peste tot se intampla asa... Inteleg rivalitatea Steaua-Dinamo-Rapid dar aici a fost o singura scandare (o singura data) care nu merita atata atentie

whitewildstuff
6th May 2006, 23:14
Auzi,rhadao,Dinamo e slaba acum,adica de 3 luni ,in ochii presei nu pare asa ,ca e atacata in fiecare numar de raspANDACII LUI MM!!Chiar si asa ,slabita din interior de becali,atacata la greu pe oriunde,au echipa cea mai valoroasa din punct de vedere strict fotbalistic,doar ca ne lipseste un antrenor adevarat acum:)Si o sa-l avem stai linistit si tu si toti cei care cantati prohodul echipei asteia.Curios,eu spre deosebire de voi astia tineri si nelinistiti, am prins si perioada neagra din istoria echipei Dinamo93-98 si atunci nu erau atacati in paginile fituicilor de sport ,chiar deloc.Cum am ridicat capul in 98,am ajuns cei mai blatisti,cei mai rai,ceimai cei mai....eu totusi cred ca e si lume realista si obiectiva pe aici.Sper!!!!Si va doresc bafta!!!In divizia B,am uitat sa precizez:evil:

rhadoo
6th May 2006, 23:41
Auzi,rhadao,Dinamo e slaba acum,adica de 3 luni ,in ochii presei nu pare asa ,ca e atacata in fiecare numar de raspANDACII LUI MM!!Chiar si asa ,slabita din interior de becali,atacata la greu pe oriunde,au echipa cea mai valoroasa din punct de vedere strict fotbalistic,doar ca ne lipseste un antrenor adevarat acum:)Si o sa-l avem stai linistit si tu si toti cei care cantati prohodul echipei asteia.Curios,eu spre deosebire de voi astia tineri si nelinistiti, am prins si perioada neagra din istoria echipei Dinamo93-98 si atunci nu erau atacati in paginile fituicilor de sport ,chiar deloc.Cum am ridicat capul in 98,am ajuns cei mai blatisti,cei mai rai,ceimai cei mai....eu totusi cred ca e si lume realista si obiectiva pe aici.Sper!!!!Si va doresc bafta!!!In divizia B,am uitat sa precizez:evil:
da iti multumim de urare:jerk: sper sa jucati cu noi,a am uitat ca voi ati fi in seria a 2 a
lasand la o parte ''urarile'' in momentul de fata dinamo e varza,pai nu au jucat nimic,pe deasupra au fost si ridicoli,cel putin la faza de prin minutul 70 cand un fundas de al vostru a crezut ca iese mingea in aut,el sa dus dupa o minge pe margine cand defapt faza a curs si daca nu era prostia lui dulcea dadeam gol
de aia spun ca dinamo probabil stia ca va castiga la petrosani
HAI JIUL PETROSANI!

Swisstec
6th May 2006, 23:51
Cei care spun blat sunt prosti!!! Borcea, in ritmul asta ramai fara bani! Pacat ca nu a fost lovit arbitrul de acea ghiulea(pahar de suc)!!! La golul 3, autogolul Dinamoului, era imposibil ca tushierul sa fi vazut daca mingea a intrat sau nu in poarta!!! A se vedea pozitzia sa fatza de linia portzi!!!:rosu: Sa spunem ca a ghicit!
Altceva, sa-i ia :drak: pe "suporterii"(tzaranii) Stelei care canta taratap tap tap pe stadion, clar? Da gol JIUL si ei imi tarataptapt-eaza??? Prosti!
Au "rasarit" papadiile pe stadion, cei de la suc se misca din ce in ce mai greu, l-au si scumpit!:D
Mi-am pierdut si umbrela, fir-ar sa le fie noul "sistem de securitate"!!!
Refuz sa ofer poze de la meci din motive personale: JIUL-Dinamo 1-3!:D

Din toate acestea rezulta ca...mai bine mergeam la nunta!!!:D :happy

whitewildstuff
6th May 2006, 23:57
Swiss,lasa ca a fost gol valabil,pozele sunt deja pe dinamomania,baga si tu la tine,le-ai bagat pe site-ul ala pe care il promovezi??sau nu0l mai ai???

pinky
7th May 2006, 00:08
Sunt tachinari normale intr-un meci... Ce putin luat la misto strica? :d Steaua cum a patit dupa episodul "Boro" ? Peste tot se intampla asa... Inteleg rivalitatea Steaua-Dinamo-Rapid dar aici a fost o singura scandare (o singura data) care nu merita atata atentie

Pai tocmai, ca nu sunt normale! Aia cu Boro a fost altceva, aia nu-s din tara, din campionatul intern... dar sa canti imnul stelei ca sa enervezi (vorba vine, ca au si impresionat pe cineva :rolleyes: ) pe dinamovisti e ca si cum ar canta dinamovistii imnul Rapidului ca sa-i enerveze pe stelisti... nu exista asa ceva, mai degraba as striga Hai Dinamo! pana mi se usuca gura decat sa cant imnul oricarei alte echipe romanesti! E chestie si de mentalitate... aia care au cantat Maria, ce-o sa mai cante la meciul contra stelei?

Si merita atentie scandarea pentru ca nu e primul stadion din Romania pe care s-a auzit! Credeam ca episodul de la Cluj a fost o intamplare, dar tot mai multi o dau pe behaieli... lipsa de onoare!

Swisstec
7th May 2006, 00:17
Beheheeeeeee!!! Hehe!
Mai am site-ul, dar nu mai fac reclama ca ma cearta cei de "sus"!
Gol a fost, n-am zis ca nu! Am reclamat doar ca "arbitrul" nu le prea are cu fotbalul...sau a avut un motiv azi sa nu aibe..."mda"
Vreau sa-l mai aud pe Barcauan spunand ca nu stie de ce peste tot ii injura lumea!!!
Steaua si Dinamo ar trebui bagatzi intr-un singur campionat, sa joace intre ei, sa aranjeze intre ei si sa ne lase in pace! Forza Gloria!:D
Daca nu va fi suspendat stadionul si arbitrii, sa se duca la cules de papadii, chiar la noi pe teren, cei de la CCA si LPF si care mai "este"!!!
In afara de Petre, nici un jucator din lotul actual de la Dinamo nu merita a fi respectat!!!:rosu:
Ce era cu acel: "Jucatzi sau...plecam!" ??? Va schimbatzi sentimentele? Trecetzi la "scooteri"??? Sa nu mai aud de voi!
N-am nici cea mai mica sperantza ca arbitrii vor fi suspendatzi! Stiu ca nu vom auzi aproape nimic despre acest "furt" pe fatza!!! Cei de la JIUL nu vor face mare galagie, a spus un pic Simota ca a fost jaf si...cam atat! Asta a fost cam tot, pentru ca sunt niste mutzi!!! A, tzin sa reclam si jocul murdar facut de dinamovisti, care au primit doar un cartonas galben, parca!!!
A venit lume nu numai din Petrosani! Ca sa ce? Sa-l vada pe "Coltzaru'" cum isi bate joc de noi??? Pai, da!:D
Hai pa, ma duc!

whitewildstuff
7th May 2006, 00:25
Hai pa,urmareste meciul acasa si vezi furturile:rosu: Esti penibil de usor de ghicit,parca esti jiji.Hai pa si sa va vad in B ca nu stiti sa recunoasteti un esec ,pai daca mai jucam 5 minute va mai dadea Danciu unul,Coltescu a arbitrat prea finut,meritati cel putin 11 rosii:drak:

Diodude
7th May 2006, 00:28
Beheheeeeeee!!! Hehe!
Mai am site-ul, dar nu mai fac reclama ca ma cearta cei de "sus"!
Gol a fost, n-am zis ca nu! Am reclamat doar ca "arbitrul" nu le prea are cu fotbalul...sau a avut un motiv azi sa nu aibe..."mda"
Vreau sa-l mai aud pe Barcauan spunand ca nu stie de ce peste tot ii injura lumea!!!
Steaua si Dinamo ar trebui bagatzi intr-un singur campionat, sa joace intre ei, sa aranjeze intre ei si sa ne lase in pace! Forza Gloria!:D
Daca nu va fi suspendat stadionul si arbitrii, sa se duca la cules de papadii, chiar la noi pe teren, cei de la CCA si LPF si care mai "este"!!!
In afara de Petre, nici un jucator din lotul actual de la Dinamo nu merita a fi respectat!!!:rosu:
Ce era cu acel: "Jucatzi sau...plecam!" ??? Va schimbatzi sentimentele? Trecetzi la "scooteri"??? Sa nu mai aud de voi!
N-am nici cea mai mica sperantza ca arbitrii vor fi suspendatzi! Stiu ca nu vom auzi aproape nimic despre acest "furt" pe fatza!!! Cei de la JIUL nu vor face mare galagie, a spus un pic Simota ca a fost jaf si...cam atat! Asta a fost cam tot, pentru ca sunt niste mutzi!!! A, tzin sa reclam si jocul murdar facut de dinamovisti, care au primit doar un cartonas galben, parca!!!
A venit lume nu numai din Petrosani! Ca sa ce? Sa-l vada pe "Coltzaru'" cum isi bate joc de noi??? Pai, da!:D
Hai pa, ma duc!
In ce faza va furat mah arbitru azi pe voi ???sau voi, daca un arbitru ii arbitreaza corect pe Dinamo considerati ca e hot????

whitewildstuff
7th May 2006, 00:36
Super hot,adica le-a lasat faza cu Militaru pasa pe spate ,cu capul,si dulcea ala sau cum il cheama a ratat,era ala in 3 metri de off-side si nimeni nu zice nimic,doar ce ocazie a avut jiul momarlani!Ce marlani:) .Ii ncurajezi ca sa doarma cat de cat bine si ei te injura,ce paparude!!Dup,dup,dup, la zdup!!!!

The Surveyor
7th May 2006, 01:33
Imnul Jiului a fost acoperit de scandarile behaite ale unor insi de provenienta incerta - pretinsi suporteri ai gazdelor, dar cu carpe rosu-albastre la gat - care confunda Jiul, club respectabil, care merge spre 90 de ani de existenta, cu un satelit al Stelei. Baietasi cu cosuri pe nas, cantati-va "Maria" in ocolul lui Gigi Becali. Pe stadionul unde flutura steagul alb-negru sub care au luptat pentru glorie si onoare sportiva Costica Marinescu, Tudor Paraschiva, Lica Panait, Iuliu Farkas, Petre Libardi, Gigi Multescu, etc. se canta, eventual, daca va ajuta mintea sa-l invatati, Imnul Minerilor.

In rest, Jiul tinde sa devina Saint Bernard-ul diviziei A. In prezenta baietilor lui Sunda si-au recapatat respiratia cei de la Pitesti, Timisoara, Galati si, acum, cateii lui Borcea. Indiferent de ce-au facut sau n-au facut Coltescu si trupa lui, daca Dulcea si Mircea Gheorghe nu scapau cascavalul din gura, in pragul portii lui Munteanu, acum discutam altfel cu baietii din groapa.

Mai sunt patru etape. 12 puncte. Ar fi bine daca "vedetele" de sub Parang ar lasa-o mai moale cu declaratiile razboinice de prin presa si ar mai produce oarece pagube si prin portile adverse, pentru a nu fi nevoiti ca, de la toamna, sa ne reglam ceasurile pe alte fuse orare.

HAI JIUL!

Swisstec
7th May 2006, 01:33
Da, da! Daca nu ai observat, la majoritatea, daca nu la toate fazele in care se putea anticipa ca jiulistii vor finaliza tusierul ridica batzu'!
Ciocu' mic, ca nu atzi fost la stadion, eu da, asa ca...

Mda, vedeta fiind mai ales Drida, care apare in presa aproape inaintea fiecarei etape, declarand ca va "darama zgarie-nori"! Azi n-a aratat nimic, in schimb pare sa-si fi revenit Ilin...:mda: Poate daca era Soltuz in aparare, baga putzin "tremurici" in ai echipei Dinamo atacantzi...

Rossi
7th May 2006, 01:40
victorie ce scartzaie din cauza aceluaisi joc slab...3 puncte si atat.

FORZA CAINII !

dap , asa e , am luat 3 puncte dar jocul nu merge , echipa nu are incredere in ea ; si la 1-0 si la 2-1 sa retras in propria jumatate , preferand sa bubuie mingiile

Balan = petarda , noroc ca alearga :evil: , ii calca pe urme lui Petre , care si el alearga fara rost :ciocan:
Vladut = inamic public - a atins mingea de 5 ori si de 5 ori a dat-o la adversar

whitewildstuff
7th May 2006, 01:48
Survivor,sa inteleg ca esti printre ultimul supravietuitor in jungla asta mediatica numita,cand steaua,cand rapid.Daca esti obiectiv si revezi meciul o sa-mi dai dreptate!!!Ati incercat mai mult decat puteti duce.Felicitari ptr. asta,dar sa spui ca arbitrul a decis rezultatul mi se pare prea mult!!Dar poti sa te pui in locul unui impatimit si subiectiv suporter???:sneaky:Mandria locala a murit in voi odata cu scouter.BLEAHHHH!!!!

Leviss
7th May 2006, 01:49
Ceea ce am vazut azi pe de o parte mi-a placut, din punct de vedere al jucatorilor Jiului .Pot sa spun cu mana pe inima ca nu meritam sa pierdem.In ceea ce priveste asa zisiii spectatori mi s-a facut scarba pur si simplu .Nu se poate ca la un meci de pe teren propriu al Jiului mai mult de jumatate din spectatori sa cante imnul stelei..Ceea ce s-a intamplat azi mi-a confirmat faptul ca majoritatea celor care vin la meciurile Jiului vin doar pentru a vedea " marile " echipe din capitala.Sunt bucuros totusi ca am aratat ca nu suntem cu nimic sub *****ei si consider ca rezultatul este unul micinos.
Ps: Rusine celor care au scandat pro steaua , au dovedit ca nu au ce cauta pe stadionul Jiul.Vreau sa repet sloganul celor de la Timosoara chiar daca este prea tarziu dupa cele intamplate ieri: SUSTINETI ECHIPA LOCALA , NU PE CELE DIN capitala!!!

Swisstec
7th May 2006, 01:53
Si de organizare nu zice nimeni nimic???:mda:
Fir-ar sa le fie umbrelele!:)
Maine parca-l vad iar pe Sunda ca zice ca merita macar un egal si ca merge etapa urmatoare sa castige, deja spune acelasi lucru in fiecare weekend!
A schimbat doar cuvintele fatza de Chirila, el spunea ca a intalnit cea mai buna echipa din A la o anumita categorie...

Leviss
7th May 2006, 02:01
Lasa-l pe Sunda , eu cred ca nu are nici o vina , doar nu trebuia sa intre el in teren sa o bage in ate.Azi ,de fapt ieri am pierdut din cauza lui dulcea(lasate frate ca nu ai nici o treaba cu fotbalul).Nu se poate sa ratezi in asemenea hal singur cu portarul.Eu daca as fi in locul lui m-as apuca de orice altceva numai sa uit de fotbal.Nu l-am suportat nici in divizia B , dar dupa meciul de ieri a devenit un NIMENI cel putin in fata mea.
Ps: dulcea, ducea, dulcea lasaneeee,lasaneeee,lasaneeeeeeee!!!!

Leviss
7th May 2006, 02:04
Apropos de asa zisi suporteri ai JIULUI:Imi este scarba de voi(Exclud aici pe cei de la BWM cu toate ca am ceva retinetri si fata de ei).Nu se poate frate ca la un meci de acasa al JIULUI sa scandezi pro steaua , indiferent impotriva cui ar juca.

Cainele
7th May 2006, 02:06
asta da chestie penibila...lipsa de mandrie ... :lol:

in fine....victorie mult mai grea decat o arata scorul
PS: ms Dulcea , Dinita , Gheorghe :P

Diodude
7th May 2006, 02:11
dap , asa e , am luat 3 puncte dar jocul nu merge , echipa nu are incredere in ea ; si la 1-0 si la 2-1 sa retras in propria jumatate , preferand sa bubuie mingiile

Balan = petarda , noroc ca alearga :evil: , ii calca pe urme lui Petre , care si el alearga fara rost :ciocan:
Vladut = inamic public - a atins mingea de 5 ori si de 5 ori a dat-o la adversar
Mai ales Vlad Munteanu care din momentul in care a intrat pe teren a adus f.multa "clarviziune" in jocul lui Dinamo.Ma intreb cum V.Munteanu poa' sa stea de atata amar de vreme la Dinamo,si sa nu il remarce nimeni cat de ratat e acest jucator.E ceva de ras acest V.Munteanu.Eu nici pe Margaritescu nu pot sa-l inghit,consider ca nu e jucator de Dinamo.E bun numai la anti-joc,la stricat jocul adversarilor,iar in momentul cand sa dea o pasa,este absolut INCAPABIL!!!Eu nu inteleg ce vad antrenorii la Margaritescu bun,e jucator de divizia B dupa mine.Si inca o chestie,eu daca as fi antrenor as juca titular cu Catalin Munteanu meci de meci.Asta daca ar avea pe cineva de valoare la mijloc langa el,va zic eu ca ar fi meserie.Da asa cu cine???Grigorie,Margaritescu,Petre???Numai chiauni.

whitewildstuff
7th May 2006, 02:22
Pai Margaritescu joaca la inchidere ,inchide jocul adversarilor,e meserias la asta din punctul meu de vedere.Nu ai dreptate,diodude!!!Asta trebuie sa faca si o face foarte,foarte bine.Sa rupa jocul adversarilor.Si Alexa isi revine incet,azi a inceput sa-si aduca amte de meserie!!!!sI CUM VREI SA JUCAM CAND RAHATUL ALA DE F. MARIN II AMETESTE SI NU SCHIMBA POST PE POST???E VRAISTE SI NUMAI CONDUCEREA NE-A PRIVAT DE 10 PUNCTE CARE AR FI TREBUIT SA LE AVEM AVANS.PE RAPIZI I-AM BATUT RAU IN TUR SI ACUM NE-AU DAT 3/NOI LE-AM DAT 5/SUNT ACEIASI JUCATORI DOAR ANTRENOR DE VALOARE LIPSESTE!!!!

pinky
7th May 2006, 02:28
In afara de Petre, nici un jucator din lotul actual de la Dinamo nu merita a fi respectat!!!:rosu:


El si Dulcea! :drak:
Mai, ce le stiti voi pe toate, auzi ca numai Petre merita respectat. Pai si ce ai tu daca eu vreau sa respect si munca lui Moti, a lui Margaritescu, sau a lui Bratu, sau a lui Catalin Munteanu? Cat de usor va e sa vorbiti despre lucruri din astea! Petre momentan, daca ar trebui respectat pentru jocul prestat, ar fi tot vopsit, din cap pana-n picioare, pentru ca, cu el pe teren, jucam in 10 practic... dar voi stiti mai bine cum e cu jucatorii care merita respect, la noi... :rolleyes:

whitewildstuff
7th May 2006, 02:30
Vreau relatii despre portarul Gloriei,,sunt putini care stiu sa iasa pe centrari si reflex pe linia portii.E super!!1Ce varsta are??Daca e pana in 25 il vopsim noi ptr. europa:ok: E bun ,ar merita ceva sanse la o echipa de top!!!Ca a noastra!!!

Leviss
7th May 2006, 02:35
Daca am fi sa ne luam dupa statistici (posesie, ocazii, etc)am fost peste dinamo, dar din pacate fotbalul se joaca pe goluri....Inca o dat RUSINE !!!! taranilor care au uitat la ce meci au venit si au scandat pro steaua...
Decat sa fie asa cum a fost ieri ,mai bine sa fie la meciurile Jiului 500 de oameni care intradevar sufera pentru Jiul , decat 10000 din care 9000 nu au altceva de facut deca sa scandeze pro steaua sau pentru orice alta echipa.
PS: Pentru cei cateva mii de tarani ce m-au facut sa imi fie rusine ca ma aflu in tribunele stadionului JIUL: Sustineti echipa locala , nu pe cele din capitala!!!!

Diodude
7th May 2006, 02:37
Pai Margaritescu joaca la inchidere ,inchide jocul adversarilor,e meserias la asta din punctul meu de vedere.Nu ai dreptate,diodude!!!Asta trebuie sa faca si o face foarte,foarte bine.Sa rupa jocul adversarilor.Si Alexa isi revine incet,azi a inceput sa-si aduca amte de meserie!!!!sI CUM VREI SA JUCAM CAND RAHATUL ALA DE F. MARIN II AMETESTE SI NU SCHIMBA POST PE POST???E VRAISTE SI NUMAI CONDUCEREA NE-A PRIVAT DE 10 PUNCTE CARE AR FI TREBUIT SA LE AVEM AVANS.PE RAPIZI I-AM BATUT RAU IN TUR SI ACUM NE-AU DAT 3/NOI LE-AM DAT 5/SUNT ACEIASI JUCATORI DOAR ANTRENOR DE VALOARE LIPSESTE!!!!
Pai si ce Dinamo are nevoie de un jucator la mijloc care sa strice jocul adversarilor,sau de un meserias care sa construiasca ceva???Pentru mine Margaritescu e de divizia B.In ceea ce priveste antrenorul ai dreptate.avem cel mai bun lot din tara,sant convins ca daca am fi avut antrenor care sa stie unde sa puna jucatorii in teren,la ora asta Dinamo juca fotbal de calitate si marsaluia prin campionat fara nici o greata,dar asa induram meciuri penibile unul dupa altul.

whitewildstuff
7th May 2006, 02:41
"Originally Posted by Swisstec
In afara de Petre, nici un jucator din lotul actual de la Dinamo nu merita a fi respectat!!!

El si Dulcea!
Mai, ce le stiti voi pe toate, auzi ca numai Petre merita respectat. Pai si ce ai tu daca eu vreau sa respect si munca lui Moti, a lui Margaritescu, sau a lui Bratu, sau a lui Catalin Munteanu? Cat de usor va e sa vorbiti despre lucruri din astea! Petre momentan, daca ar trebui respectat pentru jocul prestat, ar fi tot vopsit, din cap pana-n picioare, pentru ca, cu el pe teren, jucam in 10 practic... dar voi stiti mai bine cum e cu jucatorii care merita respect, la noi..."
Ce rost au respectele unora care canta scouter ???Nu ne intereseaza,ii simpatizam pana ieri,dar azi dupa ce am auzit taranii ma bucur ca le-am dat TREI si pa!!!!!Doar Niculescu (pe care il injurau ieri)face cat toata echipa lor de schiori de Rusu!!!!

Swisstec
7th May 2006, 02:41
Eu ziceam de respect din partea adversarilor, este reciproc acest respect! Nu l-am auzit pe Florentin Petre sa dea declaratzii gen Babicu, Barcauan si altzii!:mda:
Cainele, nu e lipsa de mandrie, pentru ca ei nu au nici o legatura cu aceasta echipa, doar vin si tzipa pe stadion! La meciul cu Steaua cam juma' de stadion s-a bucurat la golurile lor... Ce sa faci?:( Am mai spus-o, copii din panselutze si traista ciobanului! Daca maine ia Dinamo campionatul vetzi avea cei mai multzi suporteri...

Si ca de obicei se trezeste unul care sa posteze o porcarie de final/inceput de zi!

whitewildstuff
7th May 2006, 02:44
Dio,e esential intr-un joc de echipa cineva sa strice ceva ce cealalta echipa incearca sa construiasca.E esential!!!Si e de cateva mii de ani asta,fara suparare!!!Era un chinez,mare strateg,ca borcica;) care spunea ca e mai usor sa distrugi .......Swisstec,putem de acum inainte sa numim slugile stelei???Sau copiii orfani ai destinului???Dupa ce s-a scandat acolo,sunteti niste sclavi!!!Chiar nu ma asteptam la niste oameni liberi si mandri care au avut o echipa in A cand altii visau,jdeani ,dar a trecut,scuter cu dub,dub va caracterizeaza,pacat.

Swisstec
7th May 2006, 02:57
Din fericire acei suporteri NU sunt ai JIULUI! Majoritatea sunt din partzi, Lupeni, Vulcan, Aninoasa, poate ca au venit si ceva frustatzi de pe la Hatzeg, Deva, Hunedoara, desi nu cred...
Oameni liberi, mda, nu avem voie cu umbrele...:D
Tzin sa spun ca dupa meci, nici suporterii dinamovisti nu au fost prea incantatzi! De la ploaie oare?:mda:
Si tzine cont ca vorbesti cu unii care nu au recitat taratap azi la stadion! Nu generaliza!!!
Ar fi trebuit sa ne adunam catziva sa cantam..."Maccarone!"! Sau nu?

whitewildstuff
7th May 2006, 03:05
Care fericire mai calaretu'???Ei sunt mai multi ca voi si canta ce canta!Pe vremea mea jucam in B si ne injuram si ne respectam,nu puneam botu' la jiji!!!!pacat de voi!!!Si aia din lupeni,vulcan samd nu tineau cu jiul???OdaTQ ,de mult???Acu' pruncii lor tin cu scuterasii lu' maria:yeah:

Leviss
7th May 2006, 10:36
Swisstec ,din nefericire aia care au dat tonul la tap-tarap si alte mizerii la meciul de ieri , sunt suporteri ,daca se mai pot numi asa dupa cum s-au comportat ieri ,ai Jiului.Ei sunt unii dintre cei care au fost la Vulturii Negri.
Inca o data spun ca imi este sila de ce am auzit ieri la meci..

r3my
7th May 2006, 13:09
incompetenta si furt pe fata... Dupa ce ca in prima repriza Jiul n-a fost lasata sa joace nimic de catre arbitri, plus un hentz dinamovist in careu, lasat nesemnalizat in min.88, in repriza a doua si-a facut loc pe teren asa-numit "atacantul" Dulcea, atacant fara nici un gol in 26 etape, dar cu zeci de ratari... Asa ca infrangerea ne-am dat-o singuri, prin ratarile monumentale ale "atacantului" de rezerva al nostru. In rest, o noua nota buna pt Paleacu si un bravo pt revenirea lui Militaru.

Swisstec
7th May 2006, 14:26
Nota buna pentru Paleacu??? Imi pare rau sa te contrazic, dar mie nu mi s-a parut sa faca ceva senzatzional, poate Petre, care a avut o idee de mare jucator la gol si poate recuperarile si incursiunile lui Ilin... A, da, a fost introdus din nou marele fundas...bastinas, caruia refuz sa-i scriu numele...:mda:
Sper sa nu-l mai vad vinerea viitoare pe Drida prin ziare declarand ca-i va spulbera pe cei de la Iasi, tare mi-e frica ca o luam in freza si de la ei!
Si daca cei care au taraptaptit erau "suporteri" ai JIULUI, ar trebui sa se mute in Pipera, sau eventual, sa ia oile si s-o ia pe deal, ca avem destule in Vale!

Rossi
7th May 2006, 14:27
sa fimseriosi , cu Jiul am avut si noroc
Dinamo trebuie sa-si imbunatateasca jocul , daca vrea sa traga la titlu

Swisstec
7th May 2006, 14:34
Corect, stie cineva vreun mail de la cca?
Dinamo va lua titlul cand voi deveni eu alpinist daca joaca tot asa!
A fost cineva de pe forum, la meci? dinamovist...:)

r3my
7th May 2006, 14:43
Nota buna pentru Paleacu??? Imi pare rau sa te contrazic, dar mie nu mi s-a parut sa faca ceva senzatzional, poate Petre, care a avut o idee de mare jucator la gol si poate recuperarile si incursiunile lui Ilin... A, da, a fost introdus din nou marele fundas...bastinas, caruia refuz sa-i scriu numele...:mda:
Sper sa nu-l mai vad vinerea viitoare pe Drida prin ziare declarand ca-i va spulbera pe cei de la Iasi, tare mi-e frica ca o luam in freza si de la ei!
Si daca cei care au taraptaptit erau "suporteri" ai JIULUI, ar trebui sa se mute in Pipera, sau eventual, sa ia oile si s-o ia pe deal, ca avem destule in Vale!
Paleacu este constant in evolutii bune, asta vroiam sa spun. Cat despre acei "suporteri" -> sunt doar niste SCLAVI

metallic_rain
7th May 2006, 20:18
Una peste alta figura a tinut si ieri. Chiar daca a parut ca jiul luat bataie la mare lupta si furaciuni se pare ca adevarul e altul. In sezonul viitor Pereny si Alin Ilin raman la Jiul, pt prestatia de ieri, chestie stabilita inainte.... Sa moara Porcea daca nu e adevarat! Nu ne dezmintim deloc... Blaturi in B interese si in A =))

starsteel
7th May 2006, 21:16
Diversiune dinamovista: autocarul pleaca de la meci gol dar cu escorta iar echipa cu "autocarul" Jandarmeriei.

boosaw
7th May 2006, 21:21
Diversiune dinamovista: autocarul pleaca de la meci gol dar cu escorta iar echipa cu "autocarul" Jandarmeriei.
de parca a avut cineva ceva cu ei... in afara de huidueli

rhadoo
7th May 2006, 23:38
Diversiune dinamovista: autocarul pleaca de la meci gol dar cu escorta iar echipa cu "autocarul" Jandarmeriei.
parca sau simtit cu musca pe caciula,cu toate ca nimeni nu avea treaba cu ei,oricum nu au mai fost demult asa
trebuia sa isi aduca aminte de vremurile ''de altadata''
sa speram ca nu va fi un nou ''inceput''
HAI JIUL PETROSANI!

cap
7th May 2006, 23:42
sau trezit si ei in ultima clipa

Swisstec
7th May 2006, 23:50
Daca meciul de ieri a fost blat, atunci a fost unul foarte reusit...:mda:

Vine politzia...:D

metallic_rain
8th May 2006, 00:58
Blat sau nu, Pereny si Ilin vor ramane jiulisti si la anul ;)) Intelegere parafata ieri inainte de meci!

rhadoo
8th May 2006, 01:06
ramane si dinita si florentin dupa meciu cu steaua,ca doar asa e in fotbal?nu ?
o sa vedem ce o sa fie,da cred ca o sa scoatem un rezultat favorabil cu iasu
HAI JIUL PETROSANI!

ULTRAS-STEEL
8th May 2006, 01:30
aveti bulan mare ca panduri nu joaca nimic ca alt fel erati dusi no offence

Swisstec
8th May 2006, 01:39
Auzi, tzie tzi se pare noroc sa fim furatzi pe fatza??? Dinamovistii s-au simtzit cu musca pe caciula, altfel de ce ar fi plecat cu duba?
Sa-i ia apa si pe stelistii aia care au aparut la tv!!!:rosu:

ULTRAS-STEEL
8th May 2006, 01:42
inafara de meciul asta ca ati fost furati pe fata no coment dar nu prea ati mai jucat ca la inceputul returului vati lasat cu capu pe o ureche

Rossi
8th May 2006, 01:50
Arbitrajul a fost impecabil la Jiul-Dinamo

Ocaziile au fost de-o parte si de alta

Dinamo a castigat cu noroc

Fotbalul se joaca pe goluri nu pe ocazii

Swisstec
8th May 2006, 01:51
Asta-i adevarat, dupa acele victorii magnifice cu CFR-ul si Farul am luat o pauza, apoi 2-0 cu Natzional si atat... Dar pot spune ca unele meciuri meritau a fi castigate, cel cu Bistritza in care Dulcea, din nou Dulcea, "indoaie" bara, cu Vasluiul ne este refuzat un penalty clar, la FC Arges ghinionul se tzine, din nou, scai de noi, cu Poli rateaza Dragan in primele minute, dar ce a urmat nu are rost sa comentam, cu Otzelul atacam tot meciul si pierdem cu 3-0, iar cu Dinamo se stie!

Si link-ul de la contact de pe site-ul CCA nu merge!!! De ce oare??? :rosu: :mda:

Swisstec
8th May 2006, 01:55
http://img265.imageshack.us/img265/7506/3202pozazilei8fo.png

rhadoo
8th May 2006, 02:01
Au lasat autocaru amanet si de aia or plecat cu duba?
cred ca vor lasa si cativa jucatori:cl dragan,ilin,ala ionica marinica cum dracu il cheama+ce o sa mai trimita acum,ca doar si-au "'revenit"" cu noi
HAI JIUL PETROSANI!

Aurel.D
8th May 2006, 11:15
1. Meci castigat cu noroc de Dinamo.
2. Jenant pt. cei de la jiul sa acuze arbitrajul cand ei au ratat 5 ocazii cat Casa Poporului din care doua din 2 m!!
3. Dinamo nu merita sa castige campionatul cu echipa asta care oricum se va destrama la vara, dar poate prinde macar UEFA.
4. Urat din partea fanilor lui Steaua care au blocat autocarul la plecare. Acest gest a devenit mai mult teribilist decat convingere.

Apropo, jandarmi erau pe acolo?

Ess
8th May 2006, 12:00
1. Meci castigat cu noroc de Dinamo.
2. Jenant pt. cei de la jiul sa acuze arbitrajul cand ei au ratat 5 ocazii cat Casa Poporului din care doua din 2 m!!
3. Dinamo nu merita sa castige campionatul cu echipa asta care oricum se va destrama la vara, dar poate prinde macar UEFA.
4. Urat din partea fanilor lui Steaua care au blocat autocarul la plecare. Acest gest a devenit mai mult teribilist decat convingere.

Apropo, jandarmi erau pe acolo?

3.Cam greu sa-l castige...a mai dat de trei ori din picioare...un fel de rigor mortis sau ceva de genu'...
Cu punctele 1, 2 si 4 sunt de acord :D:D:D

remy
8th May 2006, 18:17
jiul-dinamo 0-2..nu pentru ca ar fi blat ci pentru ca jiul e asa e slaba ca si dinamo poate bate...sau mai stii?

p.s. unde e ghiermele remisor, ca pe tot threadul jiul-dinamo nu am gasit nici un mesaj scris de el...bina ca pe intern umple restul threadurilor pe la 4 dimineatza....asta e fan de fan....
Viermisorule, oxiurule, ai reusit sa legi 2 fraze ?
Ma ataci in lipsa ? Nu e fair-play.
Cum de n-ai dat totul din tine si sa nu acuzi pe Dinamo de toate relele din lume, dar pe Steaua ii aperi in mod rusinos, cu toate ca spui mereu ca nu esti stelist mascat ?
Ca deobicei, numai cu numele meu in gura stai, aproape in orice post.
Chiar asa mari cosmaruri ai, tataie ?
Eu am scris acum cateva zile, ca daca Dinamo bate pe Jiul si cu o echipa cu multi accidentati, deci mai multe rezerve, ramane inca o echipa mare !

Universal
8th May 2006, 19:20
Daca aici este unul lipsit de Fair-play ,atunci tu,Remy,nici nu te uiti in ''ograda'' ta si vorbesti ca musca-n lapte, nu stii decat sa ataci ,altceva nu gasesti ami bun sa faci, in loc sa fii optimist ,esti un rasisit notoriu si cu rea-credinta, si crede-ma , nu sunt singuruil care spune acest lucru.Esti poate cel mai discriminant om de aici..mai esti om?

Jiul a pierdut pe drept cu Dinamo, nu mai au obiectibv

APercele79
12th May 2006, 19:33
pai si eu zic ca au pierdut pe drept, dar din pacate unii vad ca i-a furat arbitrul, ca golul 3 nu merita sa foe validat...labareala
a fost un meci extrem de greu, dar a fost o victorie meritata

felicitari jiului ptr un meci bun..au jucat tare 90 de min

Rossi
12th May 2006, 19:49
Auzi, tzie tzi se pare noroc sa fim furatzi pe fatza??? Dinamovistii s-au simtzit cu musca pe caciula, altfel de ce ar fi plecat cu duba?
Sa-i ia apa si pe stelistii aia care au aparut la tv!!!:rosu:


alooo provincia

verificati-va venele cu lamele :evil:

la meciul Jiul-Dinamo nu a fost nici o faza care sa poata fii reclamata de Jiul ... asa ca RELAXXX

de ce au plecat cu DUBA ? pt a evita incidente cu galeria dinamovista

va credeti si voi acolo la tara mare brigada de ultrasi ...apropos , cum o sa aveti recolta anul acesta ? se face porumbul ?

r3my
13th May 2006, 00:19
alooo provincia

verificati-va venele cu lamele :evil:

la meciul Jiul-Dinamo nu a fost nici o faza care sa poata fii reclamata de Jiul ... asa ca RELAXXX

de ce au plecat cu DUBA ? pt a evita incidente cu galeria dinamovista

va credeti si voi acolo la tara mare brigada de ultrasi ...apropos , cum o sa aveti recolta anul acesta ? se face porumbul ?

alooo miticii

mey, esti atata de cult, ca rad de numa'... cat porumb crezi tu ca se face la noi???? asa... dupa parerea ta... cam cate hectare sunt cultivate la noi??? Ca stim cu totii ca porumbul creste cel mai bine prin munti, mai ales intre stanci...
si ia mai marsh tu la tine in canale....