PDA

View Full Version : Ce s-a intamplat la Buzau?



ultrasinside
30th July 2007, 13:42
Ce s-a intamplat la buzau a inceput cu 5 min inainte de meci,atunci cand mebrii grupului Enrg(energizatii) au fost retinuti de jandarmi-batuti(unu a ramas fara 2 dinti,unu care le spunea ca este operat de spate a primit numai lovituri in spate,etc)talhariti-un lant de argint D&G,amendati si unu dintre ei a fost retinut si batut timp de 20 de minute.Unii dintre noi aproximativ 50 am iesit afara ca sa cerem eliberarea lor iar atunci jandarmii au lovit din nou,au amenintat si ras de acest incident.
Strict in peluza ceea ce s-a intamplat a inceput de la 2 ''indivizi'' care daca nu erau jandarmi sub acoperire nu stiu ce puteau sa fie si care au stat lipiti de un grup de la noi,iar in momentul in care acestia le-au cerut sa se mute a inceput acest incident care era pe punctul de a se termina .Doar ca jandarmii au intervenit in forta-fara sa tina cont ca cei 2 nu se mai aflau in peluza si oamenii se retrageau.
S-a continuat pt. ca ei lovesc cu scuturile cu bastoanele dau cu spreiuri si chiar le face placere.
poze si video pe forum http://ultrasinside.makeforum.org/incidente-la-buzau-t7.html

www.ultrasinside.ro.tl

dydee_rapidysta
30th July 2007, 13:49
Deci totul s-a petrecut doar intre dinamovisti si jandarmi?Mie mi s-a parut ca cei 2 au intrat cu japca in galeria lui dinamo si ca ei erau suporteri ai gloriei..in fine :confused:(asa s-a vazut la tv)

Salah ad-Din
30th July 2007, 14:15
Trebuie sa multumim pe aceasta cale vajnicilor nostri hooligans (nu zic uktrasi).
Multumim ca ne dati inca o data ocazia sa vedem reluari.
Multumim din suflet pentru ca ne tineti in buzunare banii pe care noi am vrea sa-i dam pe bilete si abonamente.
Multumim din suflet ca nu ne lasati sa suferim de cald pe stadion.
Va multumim din suflet si pentru ca nu ne lasati sa murim de sete cu gatlejurile uscate de strigat in peluza sau tribuna. Berea de acasa e rece, mai bine pentru noi.
Va multumim pentru ca va pasa de nervii nostri, stand comod in fotoliu ne enervam mult mai putin decat "live" la unele ratari.
Multumim ca nu ne lasati sa ne obisnuim cu atmosfera frumoasa din Groapa, datorita voua trebuie sa ne pastram pentru noul stadion care va fi construit.
Va multumim pentru ca aveti grija si de relatiile noastre din familie, acum avem neveste mai putin suparate ca mergem pe stadion si ele raman acasa.

Gabi Tamas catre stelisti: "De v-ar calca o masina!"
Eu catre voi: Idem

caine19
30th July 2007, 14:33
Pana la urma am ramas cu amintiri din deplasarea asta...

Pacat de cei 4 enrg:(:(

fanatic88
30th July 2007, 15:50
ce s-a intamplat a fost numai din cauza lui jiji si frica lui sa nu piarda anul acesta primul loc ca si anul trecut si impus acestei echipe gloria buzau patronata de stim noi cine sa joce la rupere si a pus presiune prin intermediul presei etc..

Mario Di Lazi
30th July 2007, 20:57
s-au întâmplat 3 puncte ... :D
nu văd care e problema ? ...

fanatic88
30th July 2007, 22:49
problema e la jiji ...l-a trimis pe gurita degeaba :D

resita
31st July 2007, 10:08
fratele meu iar ne-am dat in spectacol :rosu::rosu::rosu:

nu inteleg de ce jandarmeria nu a intervenit in forta si nu a evacuat sectorul respectiv. trebuia data o lectie acestor huligani - trebuiau batuti pana nu mai stiau cum ii cheama

fanatic88
31st July 2007, 10:24
adevarul e ca vina este a lor pt ca o cauta de fiecare data ...dar si presa si oamnenii din fotbal au pus presiune pe acest meci si a contat mult

resita
31st July 2007, 10:31
vina este a suporterilor fara discutie, dar de ce dracu nu intervine jandarmeria mai dur?

esc
31st July 2007, 10:38
vina este a suporterilor fara discutie, dar de ce dracu nu intervine jandarmeria mai dur?

De frică! Că le sare presa în cap!
În mod normal acei golani trebuiau evacuați, duși la mititica și învățați bunele maniere cu bulanu'!

fanatic88
31st July 2007, 10:42
de fiecare data cand a intervenit a iesit nasol ...dar au imagini si pot fi identificati

resita
31st July 2007, 10:44
daca nu gresesc eu la constsnta cand au intervenit in forta si au evacuat galeria presa a fost de acord ca sa procedat corect.

pana cand nu se aplica sanctiuni mai severe huliganismul nu va putea fi stopat.si chiar acum faptasi se pot sanctiona, se pot idfentifica datorita imaginilor tv dar asta inseamna investigati si nu cred ca se doreste asta :(:(:(

Mario Di Lazi
31st July 2007, 10:47
100 lei este amenda pentru aceste violențe :D

esc
31st July 2007, 10:48
100 de lei? Atât?
Ce chestie! Lovești autoritatea statului, care e în exercițiul funcțiunii și numai atât pățești?

Mario Di Lazi
31st July 2007, 10:49
și io pe stradă dacă îl scuip și înjur pe unu ... primesc și 5 zile de bulău :D

esc
31st July 2007, 10:51
Plus arest preventiv, că ești pericol public!:happy

fanatic88
31st July 2007, 10:52
cand o sa vedem primi arestati poate atunci se vor mai linisti

Mario Di Lazi
31st July 2007, 10:54
Plus arest preventiv, că ești pericol public!:happy

păi da ...
mai aduc ăștia de la protv o babă care să declare că am înghesuit-o în lift ... ăla sunt ... :D ...

esc
31st July 2007, 10:55
Arestați au fost mai mulți! Dar urgent au primit liber....
Eu aștept Legea Dragomir! Aia care spune că dacă unul mișcă greșit în front, e apt de 3 luni de pușcărie fără judecată!

esc
31st July 2007, 10:56
păi da ...
mai aduc ăștia de la protv o babă care să declare că am înghesuit-o în lift ... ăla sunt ... :D ...
Dacă numai o înghesui e clar că baba o să fie nervoasă! Fă-i magia, și o să vezi că nu mai depune plângere!:happy

Mario Di Lazi
31st July 2007, 10:57
metoda bună este aia de la italieni ... îi cheamă pe toți la secție și văd meciul liniștiți la bulău :D

esc
31st July 2007, 11:04
Am citit în presa de azi, aia de sport care dezbate orice numai sport nu, că liderii galeriei dinamoviste sunt supărați pe jandarmi!
Prostia nu doare, altfel ăștia ar urla non-stop! Ce noroc au.....

Mario Di Lazi
31st July 2007, 11:09
Dacă numai o înghesui e clar că baba o să fie nervoasă! Fă-i magia, și o să vezi că nu mai depune plângere!:happy

dacă are vreo 40 de ani , o rezolv ... :D ... dacă are peste 50 ... nu mă bag :D - o să-i spun că țin post

esc
31st July 2007, 11:13
Hmmm, dar de-o babă de 18 primăveri ce zici?:D Tot la post ești?
Bun, s-o trimiți la mine, că eu nu țin post!:happy

fanatic88
31st July 2007, 11:15
metoda bună este aia de la italieni ... îi cheamă pe toți la secție și văd meciul liniștiți la bulău pai asta e cea mai buna metoda in opinia mea

esc
31st July 2007, 11:17
Dar și condamnarea în regim de urgență e bună! Chiar mai bună!
Să vezi atunci cum ultrașii or să se gândească de 5 ori până să mai sară o dată la bătaie!

bob
31st July 2007, 12:26
sunt vreo cativa looseri care stau prost cu nervii. si pe care-i doare in cot de echipa, abia asteapta un caft. dar, daca pe asta s-a bazat provocarea ?

esc
31st July 2007, 12:29
Ce provocare? Eu de câte ori merg la meci nu sunt provocat! Ei cum de sunt provocați din 5 în 5 minute?

Mario Di Lazi
31st July 2007, 12:33
acum sincer și io era să-l bat pe una la meci ... venea tot fumul de țigare spre mine, și i-am spus să nu mai fumeze ... :D
și mi-a zis că dacă sunt șmecher ... și l-am înjurat de au venit gardienii să ne calmeze ... :D

esc
31st July 2007, 12:35
Aha! Uite provocarea!:D

fanatic88
31st July 2007, 12:35
provocati nu au fost de jandarmi ci de toata presiunea pusa asupra acestui meci de jiji prin imprumutul lui gurita si ca a facut din gloria buzau steaua 2;presa are si ea vina ei ...golul buzoienilor si jandarmii au constituit picatura care a umplut paharul

resita
31st July 2007, 12:35
intradevar sunt unele persoane care vin la stadion numai sa provoace si sa faca scandal

fanatic88
31st July 2007, 12:36
unii nu stiu nici juma' din echipa sau scorul cu care se termina meciul ...

esc
31st July 2007, 12:38
Nu văd de ce atunci când echipa ta ia un gol tu să te bați cu jandarmii!
Nu văd de ce să te bați de altfel! Totuși, fiind oameni, suntem obligați să și gândim! Sau nu?:D

fanatic88
31st July 2007, 12:39
Nu văd de ce atunci când echipa ta ia un gol tu să te bați cu jandarmii!
iti trebuie ceva pitici la cap :)