PDA

View Full Version : Intre doua sezoane, Plusenko este un ''afemeiat''



AlinJeleu
30th July 2007, 12:56
Intre doua sezoane, Plusenko este un ''afemeiat''

Retras anul acesta din competitiile sportive, vestitul patinator rus Evgheni Plusenko, multiplu campion european, mondial si olimpic, a avut parte de tot felul de intamplari, mai mult sau mai putin placute. In martie a fost jefuit - pagube destul de importante, evaluate la cateva zeci de mii de dolari.

Recent, a fost supus, in Germania, unei interventii chirurgicale la un picior. O problema mai veche, dar care a recidivat. Operatia, pentru care pacientul a platit o suma uriasa, a reusit. Plusenko va reveni pe ghiata la 31 august. O scurta aparitie, mai mult de incalzire.

Cat despre intrecerile sportive, prezenta marelui patinator la competitii internationale ramane inca sub semnul intrebarii. Desi cei care-l cunosc pe Iuscenko dau ca sigura inscrierea lui in concursuri, incepand din urmatorul sezon.

Dar poate cel mai rasunator si mediatizat eveniment din viata renumitului sportiv, a fost despartirea de sotia lui, Maria Ermak, marea pasiune a lui Evgheni, femeia pentru care, sustine presa de scandal, Plusenko era gata sa puna prematur punct carierei de sportiv.

L-a convins insa mama, Tatiana Vasilievna, si antrenorii, sa nu faca o asemenea greseala. Evgheni si Maria s-au casatorit in urma cu doi ani, dupa o relatie de cateva luni.

Prietenii spun ca Plusenko era inebunit dupa Maria, pe care o suna de cateva ori pe zi, indiferent de locul unde se afla. Dar casnicia celor doi nu a mers. Din vina cui? Parerile sunt impartite - unii o acuza pe ea, considerata prea pretentioasa pentru a rezista ca sotie de mare sportiv. Altii arata cu degetul in directia lui: lipseste mult, nu-i acorda atentia cuvenita, o ignora. Probabil adevarul e undeva la mijloc, ca de obicei.

Oricum, impotriva destramarii casniciei a luptat inclusiv mama lui Plusenko. Acum, cand fiul ei si-a recapatat libertatea, Tatiana Vasilievna s-a decis sa vorbeasca. „Este un afemeiat inrait”, sustine ea, foarte ingrijorata de atentia acordata de Evgheni sexului frumos.

„Pur si simplu nu poate fara femei”, recunoaste mama sportiva, suparata ca odrasla nu a mers pe urmele tatalui lui, un om fidel familiei si casei. Prima iubire a acestui artist al ghietii a fost blonda Uliana. „Mama, uita-te ce par are, ce piciore lungi are”, se minuna Evgheni, pentru care aspectul exterior al femeii joaca un rol major.

Plusenko a stat trei ani cu Uliana, mare iubitoare de petreceri si care-l cara pe patinator prin tot felul de baruri si restaurante. Mama se supara, dar nu putea face nimic. Dar Uliana si-a facut-o cu mana ei - la una din petrecerile organizate la vila lui Plusenko, s-a purtat necuviincios. A doua zi, Evgheni a dat-o afara, socat de comportamentul alesei inimiii lui.

Apoi, in viata tanarului s-au perindat tot felul de femei, pana cand a aparut Masa. Tatiana Vasilievna a indragit-o din prima clipa. „Maria a fost candidatura ideala, era alegerea perfecta pentru fiul meu. Dar bucuria a durat prea putin, astfel ca la un moment dat ruptura a fost iminenta”, spune mama.

Potrivit spuselor sale, „Masa este o mama excelenta si un prieten de nadejde. Doar relatiile personale cu Jenia au intrat, din pacate, in impas”.

skater girl
30th July 2007, 16:36
WOW,cred k 'fanele' lui plush nu mai pot de fericire cand citesc ultima parte a articolului:rolleyes:,au si ele sperante acum:happy:,plush nu-i asa inaccesibil,din cate observ:groggy:,deja vad hoardele de fane innebunite la aflarea acestei vesti:rolleyes:
ps:acest topic ar putea fi mutat pe "stele ale patinajului'...:D poate se sesizeaza mi amiga,whisperitza :)

praf_de_stele
30th July 2007, 18:01
ha ha ha :happy
de tot rasul plush asta :cry: sincer...:happy

peirsolgirl
30th July 2007, 19:59
Daca era mai frumos, intelegeam, dar asa....:o: Ca nu cred ca fetele il iubesc pentru talentul lui

whisper
30th July 2007, 20:21
:D Ma sesizez,draga....:D Ba pt talentul lui,talentul lui care aduce bani :cry:
Ma gandeam eu ca Plushy e vinovat in treaba cu divortul:)

Iulya
30th July 2007, 20:28
Daca era mai frumos, intelegeam, dar asa....:o: Ca nu cred ca fetele il iubesc pentru talentul lui

dk ar fi sa fiu rautacioasa, as zice k motivele sunt banii si notorietatea :P

duchess
1st August 2007, 08:43
Ha, ha! De unde e articolul asta?
Oricum eu am vazut interviul mamei lui Plush in rusa (pot sa pun linkul) si intr-adevar zicea ca lui Plush nu-i place sa stea singur (adica fara doamne) da' nici intr-un caz mami n-a declarat ca-i un afemeiat inrait (ar fi fost si culmea, ca doar il iubeste si nu i-ar face rau cu declaratii nesabuite..). Au contraire, mamica sustinea ca atunci cind Plush iubeste (cum a fost cazul cu sotia) nu se uita nici in stinga, nici in dreapta ci e chiar fidel. Numai ca sotiei nu-i venea sa creada asta, era mult prea geloasa si de aia nu s-au putut intelege.
Sunt de acord ca Plush nu-i o frumusete da' are carisma si pare sa aiba simtul umorului care-i mai important decit toate. Oricum toate prietenele oficiale (inclusiv actuala, care-i f. draguta) proveneau/provin din familii f. bogate....

Cristinush
1st August 2007, 09:36
I`auzi!!Eu nu am vazut articolul pana aku`...Deci nu poate fara femei, a?!..Plush, Plush...copil copac ce esti..!:o:

praf_de_stele
1st August 2007, 17:12
ce acum are alta iubita? le schimba ca pe chiloti? :cry:
si daca o iubea asa de mult pe fosta sotie, maria, cum de si-a facut atat de repede alta? :confused: inteleg ca nu poate sta fara femei, dar dupa ce a suferit atat dupa divort, a uitat-o?

peirsolgirl
1st August 2007, 19:28
Cu actulala a venit si la noi, la Kings on Ice

whisper
1st August 2007, 19:50
Ia sa il lasam pe senor Plushy sa iasa cu cine vrea si sa faca ce vrea..ca doar e major,vaccinat si treaba lui ce face...:P
Da si el sa ne lase pe noi linistite si sa zica.."Nu revin!" :evil:

irinaidu
1st August 2007, 23:00
mare draptate ai adelina. pe mine ma intereseaza prea putin ce face plushy. sunt convinsa ca sunt femei care il plac, fiecare cu gusturile lui.
asa cum nu mi-ar place sa aud jigniri la adresa lui brian datorita vietii lui amoroase, la fel cred ca si plushy are drept la intimitatea lui.
eu doar nu vreau sa il vad in come back spre patinajul amator.

whisper
2nd August 2007, 18:54
De acord Irina :D

flying_dreamz
5th August 2007, 18:56
plush, plush.....:happy... ashe faci tu in timpul liber?:evil:

da' din partea mea sa faci ce ti-o place! numai sa nu-i bati pe staph si pe brian cand te-oi intoarce!:D:P

baicea
23rd November 2007, 08:24
e cel mai bun oricum...si este totusi om..nu e perfect..

innuendo
28th April 2008, 21:33
ee bine ca-i plac femeile si nu-i plac altceva :))

cum zicea baicea..ramane cel mai bun :P.
cel putin in cazul meu, el e vinovat ca imi place patinajul. el e capul rautatilor :P. Dupa ce l-am vazut pe el evoluand, am inceput sa ma uit la patinaj.

praf_de_stele
28th April 2008, 22:29
acum parca nu`mi mai displace asa de mult :D

rocs_a
28th April 2008, 22:31
carui fapt se datoreaza acest lucru, Ade? :D

praf_de_stele
28th April 2008, 22:41
pai l`am vazut p`aci pe la emisiuni si pare simpatic :D si la kings on ice mi`a placut...oare sunt beata? :cry:

Cristinush
28th April 2008, 23:07
Din cate stiu, tu ai mai trecut prin perioade de simpatie temporara si cu Caro:D Sa fie Plushy urmatoarea victima? :o: http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-542.gif

praf_de_stele
28th April 2008, 23:10
cu caro atunci chiar vorbeam prostii...nush cum oi fi putut...poate doar pt ca era singura din europa care putea castiga...dar MA ENERVEAZA CARO :)