PDA

View Full Version : Etapa 2: Ceahalul - Gloria Buzau



Vadim
30th July 2007, 12:01
Vineri 3 august, ora 19:30 se joaca Ceahlaul - Gloria, meciul este transmis in direct pe Telesport.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

six
30th July 2007, 12:16
"Fratia inelului"sau......ok glumesc,castiga Ceahlaul :sleep:

scorpiuta
30th July 2007, 12:44
Ceahlaul- Gloria Buzau , sa nu se inteleaga altceav :cool:.

Meci de 1(70%)
x(30%)

Ferko
30th July 2007, 12:52
Se pare ca o sa fie 1 .

crissis
30th July 2007, 16:15
1 solist si pinalti se declara fericit cu noua lui echipa.

Luis Garcia10
30th July 2007, 16:21
E Ceahlaul VS Gloria Buzau ;)

Meci de 1x :D

danpuric78
30th July 2007, 18:33
ceahalul vine dupa meciul din ghencea, care, privind retrospectiv, i-a iesit pana la urma bine.
Stefan a fost dezavantajat evident intr-un meci cu audienta Toata lumea stie ca a fost furat in ghencea, intr-un meci in care oricum nu punea multe sperante la puncte.
Asa ca mare lucru n-a pierdut, in schimb are acum toate motivele sa ceara "despagubiri" de la arbitraje.

despre Buzau, sincer e greu. Nu-i vad si la anul in prima liga.

boni2204
30th July 2007, 18:38
va castiga ceahlaul pt ca buzoienii au dat tot ce au avut mai bun in prima etapa si sunt storsi

Leo
30th July 2007, 20:56
bate Ceahlaul

tu26dor
30th July 2007, 21:49
daca ceahlaul pierde e grav... se duc pe apa sambetei toate sperantele d-lui stefan. totusi nici cel mai pesimist pietrean nu crede ca putem pierde cu buzaul.

Ferdininho
30th July 2007, 22:42
Meci intre blatisti, ei oricum nu coteaza asa ca .....X

Ray1
30th July 2007, 23:29
meci echilibrat dupa meciul care lam vazut la buzau cu dinamo.dar insa cei de la Buzau nu cred ca o sa vada un punct pana in etapa 7-8

danpuric78
31st July 2007, 21:31
daca ceahlaul pierde e grav... se duc pe apa sambetei toate sperantele d-lui stefan. totusi nici cel mai pesimist pietrean nu crede ca putem pierde cu buzaul.

Nici eu nu cred asa ceva. Buzaul a jucat frumusel cu dinamo, insa ala a fost debutul.
Poate mai aduce stefan un fundas , ca in aparare e jale. In afara de iordache, restul sunt tot aia: nohai, forminte, avadanei, si goian, care de cand a plecat la dinamo in 2004, n-a mai jucat nimik.

Mahomed
31st July 2007, 23:57
o sa fiti un derby la anu...dar in Liga II :))

scorpiuta
1st August 2007, 10:24
o sa fiti un derby la anu...dar in Liga II :))


stai linistita, ca nu sunteti voi mai presus decat noi!:mda:

bob
1st August 2007, 14:50
bat nemtenii, ca satelitii sunt ocupati sa faca o vizita la piata sa-si cumere plase de rafie si slapi !
sfat pt nemteni : sa le arunce in teren ceva de mancare satelitilor, ca nehalitii astia nu si-au primit primele de la oier ! foame mare !

danpuric78
1st August 2007, 19:15
o sa fiti un derby la anu...dar in Liga II :))

Pai sa ne spui si noua. Voi stit cum e acolo.

Vladek
1st August 2007, 19:46
Meci intre Dinamo 2 si Steaua 2. Sper sa mearga amandoua brat la brat in liga a 2-a.

YoNuTzz
2nd August 2007, 14:59
se intalnesc doua echipe cu 0 pcte...cred k va castiga echipa lui pinalty...

paul30
2nd August 2007, 15:47
Meci slab ... x

tu26dor
2nd August 2007, 21:02
Poate mai aduce stefan un fundas , ca in aparare e jale. In afara de iordache, restul sunt tot aia: nohai, forminte, avadanei, si goian, care de cand a plecat la dinamo in 2004, n-a mai jucat nimik.

asa e dane... in aparare e jale... vai de capul nostru... oricum, daca lucrurile merg cat de cat bine, abia dupa etapa a 10 putem spune daca echipa e mai inchegata ca anul trecut.

orbette
3rd August 2007, 15:41
bate ceahlaul

Luis Garcia10
3rd August 2007, 15:44
Tare mi-e frica sa nu fie macel diseara cu Corpodean :rolleyes:

mister_perfect
3rd August 2007, 17:29
Joc la echipa fantastica si AM O INTREBARE......JOACA AZI VRANJKOVIC??STIE CINEVA CEVA SIGUR??

alin_cv
3rd August 2007, 18:19
Da.traiasca Cooperativa. Huoooo Comunistilor

laziobz
3rd August 2007, 19:35
cu sigurantza buzaul va fi dezavantajat de arbitraj...o sa vedem cel mai mare jaf de dupa revolutie...cu toate acestea sunt convins ca buzaul va castiga cu scorul de 3-2.

kain
3rd August 2007, 19:37
Hai Gloria, suie-te pe ei ! /OLE/ Prima victorie din Liga 1 ! /OLE/

dj_jaxxx
3rd August 2007, 19:39
Teoretic, Ceahlaul ar trebui sa bata. Gloria a jucat un meci destul de bun cu Dinamo, insa in deplasare va fi mai greu.

laziobz
3rd August 2007, 19:44
exista mai multa presiune pe echipa din piatra neamtz.sunt convins ca nu vor reusii sa-si stapaneasca nervii iar gloria va profita la maxim. sa nu uitam ca buzaul joaca un sistem 3-4-3 foarte ofensiv. ceahlaul nu va rezista.

asa cum am spus gloria va fi macelarita la piatra neamtz.jigodia de pinalty moldoveanu isi face datoria....in repriza a doua va fi macel....insa gloria va invinge cu 3-2. urmeaza o repriza plina de cartonase si cu goluri spectaculoase. hai buzauuuuu

dj_jaxxx
3rd August 2007, 22:13
Pai suntenti in 10 oameni acum. Crezi tu ca marcheaza Gloria? :)

danpuric78
3rd August 2007, 22:13
asa cum am spus gloria va fi macelarita la piatra neamtz.jigodia de pinalty moldoveanu isi face datoria....in repriza a doua va fi macel....insa gloria va invinge cu 3-2. urmeaza o repriza plina de cartonase si cu goluri spectaculoase. hai buzauuuuu

Bah, Buzaul vostru ar trebui macelarit in fiecare etapa, ca sa le treaca de divizia A. Nu sunt de ajuns sclavi becalizati in romania aia, mai trebuie acum si gloria buzau.

cry_66
3rd August 2007, 22:24
am incredere in gloria ca va tine pasul ligii 1:ok::ok::ok:

laziobz
3rd August 2007, 22:45
2-0 pentru ceahlaul.....pronosticul meu se adevereste.....o sa vedeti....va fi 3-2 pentru buzau.....hai buzauuuuuuuuu

dj_jaxxx
3rd August 2007, 22:47
E misto cand joci cot la cot cu antrenorul :)

Cati ani are Ion Viorel?

Vladek
3rd August 2007, 22:50
Bah, Buzaul vostru ar trebui macelarit in fiecare etapa, ca sa le treaca de divizia A. Nu sunt de ajuns sclavi becalizati in romania aia, mai trebuie acum si gloria buzau.

Ca sa ramana sclavii borcizati, sa existe echilibru :happy:happy

laziobz
3rd August 2007, 22:55
Ion viorel are 39 de ani

Dani3l
3rd August 2007, 22:59
Bah, Buzaul vostru ar trebui macelarit in fiecare etapa, ca sa le treaca de divizia A. Nu sunt de ajuns sclavi becalizati in romania aia, mai trebuie acum si gloria buzau.
Si mai zici ca nu esti obsedat de Steaua....:happy ai preluat stafeta de la "fratele" remy?:happy
Buzaul nu cred ca o sa faca baremul de puncte...

dj_jaxxx
3rd August 2007, 23:01
2-0 pentru ceahlaul.....pronosticul meu se adevereste.....o sa vedeti....va fi 3-2 pentru buzau.....hai buzauuuuuuuuu

Na ca a fost cat pe ce sa ti se realizeze pronosticul, insa poate etapa viitoare :D

danpuric78
3rd August 2007, 23:05
Si mai zici ca nu esti obsedat de Steaua.... ai preluat stafeta de "fratele" remy?

Nu-s mah obsedat de nimeni. Am zis si eu asa, ca ma oftica ala, stie el dinainte ca o sa fie macel.
Pana la urma toata chestia asta cu buzaul e doar o supozitie. pana acum s-a vorbuit, dar pana la urma buzaul n-a facut nimik pentru steaua.


Ca sa ramana sclavii borcizati, sa existe echilibru

Ce scalvi borcizati mah? Ma oftica suporteri din ashtia. Sunt si ei la al doilea meci de dupa amiaza si gata incep cu discutiile despre arbitraje.
In rest cum am zis mai sus, cat de satelit e buzaul vom vedea.

Vladek
3rd August 2007, 23:06
Ce scalvi borcizati mah? Ma oftica suporteri din ashtia. Sunt si ei la al doilea meci de dupa amiaza si gata incep cu discutiile despre arbitraje.
In rest cum am zis mai sus, cat de satelit e buzaul vom vedea.

Pai toata lumea are voie, ei de ce nu :D ?

Cristian
3rd August 2007, 23:07
La modu cum joaca buzaul nu cred ca vor face multi purici prin Liga I.

danpuric78
3rd August 2007, 23:09
Pai toata lumea are voie, ei de ce nu :D ?

Da Vladek, dar mai intai asteapta meciul si zici dupa aia. Nu o faci pe ghicitorul dinainte, si zici ca o da fie japca.

Oricum la 4-0 no comment. cred ca sunt ani buni de cand ceahlaul nu a mai batut la o asa diferenta in divizia A.

iar despre buzau, cred ca vor avea probleme mai serioase decat "servirea" lui becali.

Luis Garcia10
3rd August 2007, 23:09
Frumos a jucat Ceahlaul...si a obtinut o victorie la scor ..4-0! Buzaul nu a jucat deloc rau pana la eliminare..si chiar si in 10 au incercat ceva...e inca la inceput campionatul si eu cred ca se pot redresa :rolleyes: :D

laziobz
3rd August 2007, 23:09
bah ia terminati draqu cu nu suntem sclavii nimanui....jucam pentru noi..dar vad ca nu reusim sa jucam pentru noi....sper sa castigam etapa viitoare...pana atunci stam pe ultimul loc.

boni2204
3rd August 2007, 23:11
va castiga ceahlaul pt ca buzoienii au dat tot ce au avut mai bun in prima etapa si sunt storsi

dupa cum spuneam..., 4-0 fara comentarii:cool:

Cristian
3rd August 2007, 23:11
bah ia terminati draqu cu nu suntem sclavii nimanui....jucam pentru noi..dar vad ca nu reusim sa jucam pentru noi....sper sa castigam etapa viitoare...pana atunci stam pe ultimul loc.

Zi asta conducerii clubului si a majoritatii suporterilor :happy:happy:happy
Ceea ce zici tu e exclus... asta e parerea mea ca nu jucati nimic.

dj_jaxxx
3rd August 2007, 23:12
sper sa castigam etapa viitoare...pana atunci stam pe ultimul loc.

:happy:happy:happy

Rad de unul singur aici in birou. Ma gandesc sa-mi pun asta in semnatura daca imi dai voie :D

Vladek
3rd August 2007, 23:13
Da Vladek, dar mai intai asteapta meciul si zici dupa aia. Nu o faci pe ghicitorul dinainte, si zici ca o da fie japca.

Oricum la 4-0 no comment. cred ca sunt ani buni de cand ceahlaul nu a mai batut la o asa diferenta in divizia A.



N-am stiut ca a fost inainte. Dar stii, cand toata lumea face la fel ...
La 4-0, intr-adevar, mai bine taci din gura si-ti vezi de urmatorul meci.

Kainsashiki
3rd August 2007, 23:13
Din pacate sensul acestui joc era cunoscut de cand Rusmir si Vranjkovic au fost iertati. Ce nesimtiti si astia, ne fura si la Steaua II. Le strica moralul la jucatorii imprumutati mai mult :mda:

boni2204
3rd August 2007, 23:15
Din pacate sensul acestui joc era cunoscut de cand Rusmir si Vranjkovic au fost iertati. Ce nesimtiti si astia, ne fura si la Steaua II. Le strica moralul la jucatorii imprumutati mai mult :mda:

hai ca asta e tare cu moralul:lol: , cine va pune sa ii imprumutati pe toti la aceeasi echipa:rolleyes:

danpuric78
3rd August 2007, 23:22
Din pacate sensul acestui joc era cunoscut de cand Rusmir si Vranjkovic au fost iertati. Ce nesimtiti si astia, ne fura si la Steaua II. Le strica moralul la jucatorii imprumutati mai mult :mda:

Daca vrem sa facem teoria conspiratiei, atunci si eu pot sa zic ca ashtia au fost iertati ca sa scape neaga doar cu o etapa:D. deci avantaj steaua:D.
Oricum la ce s-a jucat e mai bine sa negandim la meciurile urmatoare, pentru ca la asta am vazut ce era de vazut.

laziobz
3rd August 2007, 23:47
eu fac un pariu....anul asta ceahlaul retrogradeaza...sunt absolut convins..asta seara au beneficiat de un jucator in plus...eliminarea a fost mult prea usoara.

Luis Garcia10
3rd August 2007, 23:56
Te inseli! Ceahlaul si-a facut echipa ...are multi jucatori de calitate :ok:

boni2204
3rd August 2007, 23:59
si in plus hizo vad ca isi incheie cariera de antrenor in forma maxima, vezi ce a realizat si la vaslui
sincer nu credeam ca mai poate reveni dupa experienta ratata cu pandurii..bv lui

gab
4th August 2007, 00:05
felicitari ceahlaului ;) si'au meritat victoria, iar eliminarea buzoianului a fost corecta numai ca a fost de galben faultul nu de rosu direct, dar era eliminat oricum! felicitari, mi'a placut enorm aceasta partida, mai ales ultimile 30 de minute :)

tu26dor
4th August 2007, 00:34
ceahalul a jucat super in seara asta... a jucat cum nu a mai jucat de mult.... nici nu a mai contat eliminarea buzoianuiul... nu inteleg totusi de ce la ora 00.33, la aproximativ o ora si 30 de minute de cand s-a terminat partida, pe pagina principala a onlinesport nu apare nici macar rezultatul partidei, fara sa mai am pretentia la un comentariu... rusine onlinesport... domnul vadim dormiti la ora asta sau sunteti impartial ca deobicei?

orbette
4th August 2007, 01:22
a jucat bine ceahlaul in seara asta, i-a iesit tot (pana la finalizare, acolo a avut grija frunza :groggy:) dar nu se poate sa-ti iasa tot timpul tot ce-ti propui. cazul ceahlaul seamana cu situatia pandurilor de anul trecut: au scapat de pomana de retrogradare, si au terminat la mijlocul clasamentului. nu cred ca poate retrograda ceahlaul anul asta, sunt alte echipe mult mai slabe. de cealalta parte, gloria buzau a jucat ca o echipa mica venita la ciugulit, atitudine care duce spre liga a II-a si un barem care s-ar putea sa nu fie indeplinit

tu26dor
4th August 2007, 01:23
"In timpul momentului de reculegere, unii spectatori au strigat trivialitati la adresa echipei Steaua."
(http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/ceahlaul-piatra-neamt/21805/ceahlaul-zdrobeste-gloria-buzau.htm)
aceasta este o fraza dintr-un articol onlinesport....
dragii mei, nu vreau sa discreditez acest site,, dinpotriva, chiar stimez foarte mult pe cei care i-au pus bazele si continua ceea ce vreau eu sa cred ca este un site de succes, dar anumite stiri sunt total eronate... momenul de reculegere a fost pur, limpede, cu adevarat de reculegere... ce legatura sa aiba trivialitati la adresa stelei cu momentul de reculegere? a fost o liniste de inmormantare... se auzea si musca care bazaia in reflectorul de la nocturna, dar nici urma de injurii. oare cine a scris acest articol si in ce baza? ati fost cumva pe stadion si ati auzit asemenea scandari? va rog, controlati-va si voi putin sursele... nu ne discreditati fara nici o baza reala... suntem fair-play.

Ferdininho
4th August 2007, 04:32
Ceahlaul-SteauaII....4-0. FELICITARI, ce nu a reusit Dinamo ati reusit voi, sa umiliti clona Stelei, felicitari din nou.

paul30
4th August 2007, 09:09
nu inteleg totusi de ce la ora 00.33, la aproximativ o ora si 30 de minute de cand s-a terminat partida, pe pagina principala a onlinesport nu apare nici macar rezultatul partidei, fara sa mai am pretentia la un comentariu... rusine onlinesport... domnul vadim dormiti la ora asta sau sunteti impartial ca deobicei?


Tu nu ai inteles bine? Ceahlaul Piatra Neamt - Gloria Buzau. Unde vezi tu Bucuresti?

crissis
4th August 2007, 09:16
Sa sperem ca nu ii apuca visele de campioni si pe cei de la Ceahlaul dupa ce au castigat aseara cu 4-0 cum ia mai apucat si pe altii etapa trecuta. Aseara Ceahlaul a aratat alta fata, se pare ca Hizo face treaba buna acolo,ramane de vazut ce va fi in continuare.In schimb Gloria Buzau daca continua la fel ca aseara se poate considera favorita la retrogradare.

progigi
4th August 2007, 10:58
Deci .. k spectator neutru eu consider k meciul de aseara a fost un adevarat spectacol, mai ales dupa primul gol. Felicit Ceahlaul pentru meciul facut aseara si mai ales k au umilit sclavii Stelei ! Bravo lor ! Cat mai mult succes in continuare !

scorpiuta
4th August 2007, 11:07
ce meci frumos...pacat de ratarile lui Frunza, dar bine ca si-a luat revansa spre final. Sper ca echipa sa arate aceasi pofta de joc si vineri, contra lui Dinamo, si sa obtinem minim un punct.!

Bravo Ceahlaul!

Incubus
4th August 2007, 11:27
Daca vrem sa facem teoria conspiratiei, atunci si eu pot sa zic ca ashtia au fost iertati ca sa scape neaga doar cu o etapa:D. deci avantaj steaua:D.
Oricum la ce s-a jucat e mai bine sa negandim la meciurile urmatoare, pentru ca la asta am vazut ce era de vazut.

Cei 2 au fost iertati (de comisiile pro-dinamoviste) pt ca Ceahlaul sa ia 3 puncte cu Gloria Buzau si apoi sa le doneze lui Dinamo, in etapa a 3-a. Asta se va intampla!

Patriots
4th August 2007, 11:32
Ce frumos au jucat cei de la Ceahlaul aseara.Bine ca au ramas in prima Liga , ca vad ca li s-a imbunatatit jocul fata de sezonul trecut.Felicitari!

tu26dor
4th August 2007, 13:23
Tu nu ai inteles bine? Ceahlaul Piatra Neamt - Gloria Buzau. Unde vezi tu Bucuresti?

da ... corect... hi hi...

Ferko
4th August 2007, 15:05
Un meci frumos, cei care au vazut blat inseamna ca sunt cel putin chiori, daca nu orbi.

Ferko
4th August 2007, 15:08
Cei 2 au fost iertati (de comisiile pro-dinamoviste) pt ca Ceahlaul sa ia 3 puncte cu Gloria Buzau si apoi sa le doneze lui Dinamo, in etapa a 3-a. Asta se va intampla!Cata frustrare si ce imaginatie bogata ai ! Apucat-te de scri SF ! Se castiga bine.

matei_viola
4th August 2007, 17:22
Frumos meci,steaua II continua tot asa,nici milioanele lui jiji nu'i mai scapa.

tu26dor
5th August 2007, 03:35
cu sigurantza buzaul va fi dezavantajat de arbitraj...o sa vedem cel mai mare jaf de dupa revolutie...cu toate acestea sunt convins ca buzaul va castiga cu scorul de 3-2.

aproape ai nimerit numarul de goluri... hi hi ... bine ca ai fost convins ca va castiga buzaul...

Cappone
5th August 2007, 13:24
ceahlaul a umilit steaua 2!anul acesta ceahlaul are o alta fata si cu siguranta nu va mai retrograda

danpuric78
5th August 2007, 18:08
Cei 2 au fost iertati (de comisiile pro-dinamoviste) pt ca Ceahlaul sa ia 3 puncte cu Gloria Buzau si apoi sa le doneze lui Dinamo, in etapa a 3-a. Asta se va intampla!

Ce sa faci. Rationament tipic de stelist.

YoYoyOi
5th August 2007, 18:49
dar corect :evil:

danpuric78
5th August 2007, 18:58
dar corect :evil:

Corect in masura in care ai vreun argument. Insa logica asta nu prea se bazeaza petru asa ceva. daca as face vreo analogie intre cei ce vin cu astfel de "cugetari" si IQ celor care se las patoriti de un ciobanas, s-ar aplica regulamentul ols. special pentru dinamovisti.
Insa cum vreau sa mai postez zilele astea am sa zic doar atat: istoria ceahlaul-dinamo arata doar o singura victorie dinamovista la piatra neamt in istorie.
Regula "daca facem noi inseamna ca fac si altii" nu merge tot timpul.