PDA

View Full Version : Etapa 2: Pandurii - Otelul



Vadim
30th July 2007, 11:55
Duminica 5 august, ora 18:00 se joaca Pandurii - Otelul Galati, meciul este transmis in direct pe Telesport.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

*Coco*
30th July 2007, 12:04
Cu tot respectul pentru Galati dar la Tg-Jiu o sa aiba meci greu.
O sa veniti dupa un meci jucat la mijlocul saptamanii si oarecum o stare de oboseala o sa se depuna si nu cred ca o sa faceti un meci grozav la Tg-Jiu
Se stie de anul trecut ca la Tg-Jiu e nu se pleaca cu puncte, Deci 1 solist

Ferko
30th July 2007, 13:28
Eu cred ca o sa fie X. Cu goluri.

YoYoyOi
30th July 2007, 13:56
parca vad un X. Pandurii joaca acasa iar Otelul e cu gandul in alta parte :D

crissis
30th July 2007, 16:12
Meci foarte greu pentru galateni, pe teren propriu Pandurii nu prea cedeaza puncte .
1 poate X

SORINULTRA
30th July 2007, 16:32
acum o sa cedeze , batem 2-1

TaciAcolo
30th July 2007, 16:43
ca anu trecut bateti:D ...acum va lasam sa dati 2 si final 3-2

MagicTouch
30th July 2007, 16:53
Galatiul strica traditia din campionatul trecut si bate la tg.jiu

Patriots
30th July 2007, 20:39
2 solist.Otelari nu vor avea probleme cu Pandurii mai ales dupa meciul pe care l-au facut acestia cu U.

Leo
30th July 2007, 20:41
1 solist

*Coco*
30th July 2007, 20:42
:happy:happy:happy:happyBah voi iara incepeti ca in sezonul trecut?:lol::lol::lol:
Sa sti si tu Pandurii in deplasare joaca ff defensiv, acasa joaca ofensiv si te prind pe contraatac si te rup
Asa ca visati degeaba

Ferdininho
30th July 2007, 22:50
La ce ati aratat in meciul cu "U" va incarca bine astia...2 solist!

TaciAcolo
30th July 2007, 22:57
asa e ne`au incarcat aia de la u parca :cry:

Ray1
30th July 2007, 23:33
vedem in campionat cum se descurca otelul, si cum o sa reuseasca sa joaca si 3 meciuri pe saptamana sau chiar 4 in 10 zile.pronostic X

boni2204
30th July 2007, 23:56
merg pe un x, dar nu e exclus sa iasa si altceva

bada_otelul
31st July 2007, 19:22
pana la meci sunt 2 evenimente mult mai importante:meciul cu cfr si tragerea la sorti pentru turul 2 preliminar uefa.pana trecem si de hopurile astea nu are rost sa vb despre meciul cu pandurii

TaciAcolo
31st July 2007, 21:37
mai bine nici nu va prezentati la meci:D scapati mai ieftin

Mahomed
1st August 2007, 00:02
nici o sansa...una e sa ai noroc cu au avut prima etapa...si una e realitatea... 1 solisttttt

Mahomed
1st August 2007, 00:02
nici o sansa...una e sa ai noroc cu au avut prima etapa...si una e realitatea... 2 solisttttt
:D

Mahomed
1st August 2007, 00:03
[QUOTE=Mahomed;1473966] 2 solist

*Coco*
1st August 2007, 00:46
Cata blegu...:table:

TaciAcolo
1st August 2007, 00:56
:lol:ca bine zici...mai e si frustrat

YoNuTzz
2nd August 2007, 15:03
otelul va fi foarte motivata mai ales k are -3 la adevar...pronostic 2

*Coco*
2nd August 2007, 15:05
Foarte motivata era si sezonul trecut cand ziceau ca nu au cum sa rateze cele 3 puncte si au luat bataie:lol::lol::lol:

Fara discutie pronostic 1! Galatenii incep mai greu sezonul

paul30
2nd August 2007, 15:42
Am pus un 2 desi nu se stie. si x e posibil

bada_otelul
2nd August 2007, 20:15
pana la maine dupa tragerea la sorti meciul cu pandurii trece in plan secund.hai cu gorica la Galati!
am vazut acum ca gorjenii ne pregatesc capcane :)) gazonul va fi plin de gauri,adio pase rapide la firul ierbii,cel mai mult va avea de pirdut spectacolul fotbalistic:headbang:

TaciAcolo
2nd August 2007, 20:40
asa pregatiti de acum ...discursul de dupa meci :cry:

*Coco*
2nd August 2007, 21:56
Pai terenul e varza demult.Daca nu au cum sa il faca decat sa schimbe suprafata si nu au avut cand

bada_otelul
2nd August 2007, 22:10
intervine crainicul ca sa acopere galeria oaspete:hei hei pandurii...:happy:happy:happy

*Coco*
2nd August 2007, 22:10
Chiar neinteresant cum va auziti voi pe un stadion unde toate galeriile oaspetilor se aud mai bine decat aia de la DURII...
Despre meci 1 solist fara discutie.Voi vara asta cu participarea asta in intertoto ati pierdut pregatirea fizica de vara si dupa atatea meciuri s-a acumulat si o stare de oboseala si drumul de la Galati la Tg-Jiu sa il faci cu autocarul e prea mult si obositor.
Voi prin min 60 o sa fiti pe jos din cauza pregatiri fizice pe care nu o aveti peirduta din cauza participarii in Intertoto
Mai vb dupa meci...

bada_otelul
2nd August 2007, 22:26
Chiar neinteresant cum va auziti voi pe un stadion unde toate galeriile oaspetilor se aud mai bine decat aia de la DURII...
Despre meci 1 solist fara discutie.Voi vara asta cu participarea asta in intertoto ati pierdut pregatirea fizica de vara si dupa atatea meciuri s-a acumulat si o stare de oboseala si drumul de la Galati la Tg-Jiu sa il faci cu autocarul e prea mult si obositor.
Voi prin min 60 o sa fiti pe jos din cauza pregatiri fizice pe care nu o aveti peirduta din cauza participarii in Intertoto
Mai vb dupa meci...

mai coco tu pe ce planeta traieti?:) crezi ca daca n-am jucat 15 meciuri ca celelalte echipe nu avem pregatire corespunzatoare?pai 4 meciuri oficiale fac mai mult decat 7 amicale.in plus in dubla cu trabzon am intalnit un adversar f puternic si care ne-a pus probleme nu ca intr-un amical cand se menajeaza ambele echipe

*Coco*
2nd August 2007, 22:30
Ba da ma ati facut pregatire,dar nu suficinet cum au facut restul echipelor...
Alte echipe au facut 2-3 cantonamente in strainatate si voi ati facut 1 cantonament la Brasov.Pregatire ati facut dar nu suficient si asta o sa se vada pe parcurs.
Voi ati facut pregatire la inceput,dupa aia ati fost mai mult preocupati sa pregatiti meciurile din intertoto.
Lasa ca o sa vedeti voi...

Bell
2nd August 2007, 22:43
bate otelu... in cel mai rau caz egal (0 - 2)

bada_otelul
2nd August 2007, 22:46
vezi ca Otelul este o echipa europeana care a urcat 177 de pozitii in clasamentul intercluburi totusi:D.va fi un meci greu dar vom castiga.meciul cu cfr a fost un accident si o palma care a adus jucatorii nostri cu picioarele pe pamant.trebuie sa batem pentru ca trebuie sa prindem iar un loc de cupele europene pentru ca mereu cand am jucat in competitiile astea am facut cinste romaniei.

190 de locuri am urcat suntem pe 177:D

Hard
2nd August 2007, 22:51
...trebuie sa prindem iar un loc de cupele europene pentru ca mereu cand am jucat in competitiile astea am facut cinste romaniei....

:lol:

Juve-Otelul 5-0
Otelul -Gorica 0-2 /4-2

si care a mai fost:D ?

bada_otelul
2nd August 2007, 23:02
...trebuie sa prindem iar un loc de cupele europene pentru ca mereu cand am jucat in competitiile astea am facut cinste romaniei....

:lol:

Juve-Otelul 5-0
Otelul -Gorica 0-2 /4-2

si care a mai fost:D ?

Otelul juventus 1-0 vidanjorule englez:ok:
Otelul trabzonspor 2-1 2-1 ;)

Hard
2nd August 2007, 23:09
Victoria cu Trabzon e mai rasarita,dar acum lasati-i pe altii sa va laude...ramane de vazut de a fost sau nu doar un foc de paie (noroc:D )...hai sa-i bateti pe oltenii astia :D

*Coco*
2nd August 2007, 23:15
)...hai sa-i bateti pe oltenii astia :D
La cap sa le dam ....:happy:happy:happy

Hard
2nd August 2007, 23:47
nu e vorba de inchis gura,e vorba de subiectul threadului,care trebuie respectat.Singura performanta negativa a Stelei o consider Rosenborg.Dar la cate meciuri a avut in Europa...nu am de ce sa compar Otelul cu Steaua la capitolul asta:D Oricum sunt sigur ca jucatorii gorjeni va vor trata ca pe niste vedete internationale:lol:

*Coco*
2nd August 2007, 23:49
Ba ia hai gata cu discutile despre steaua pe topicul unde joaca Pandurii cu Otelul:cool:
steaua duca-se in B:evil:nu avem noi treaba cu ei:evil:

Hard
2nd August 2007, 23:52
3-0 pt Otelul si la gara :D

eSteven
3rd August 2007, 02:33
Sa dea Domnul ca echipa mai buna la ora actuala sa castige.:mask

Ray1
3rd August 2007, 02:41
Sa dea Domnul ca echipa mai buna la ora actuala sa castige.:mask

si care e echipa mai buna?:evil:

SORINULTRA
3rd August 2007, 10:59
Ba ia hai gata cu discutile despre steaua pe topicul unde joaca Pandurii cu Otelul:cool:
steaua duca-se in B:evil:nu avem noi treaba cu ei:evil:

:ok: batem cu2-0

Nightwish
3rd August 2007, 11:12
Nu prea cred ca Otelul are cum sa piarda meciul asta. Pronostic: X2

*Coco*
3rd August 2007, 11:22
Toti se arunca si spun ca Otelul nu are cum sa piarda acest meci...Multi ati uitat ca sezonul trecut doar 4 echipe(CFR,Dinamo,Craiova,Vaslui) au reusit sa bata la Tg-Jiu si 2 (Steaua si Rapid) au scos 1 punct.

SORINULTRA
3rd August 2007, 12:35
e lasa nu fi trist ca incepem noi bine sezonu asta

bada_otelul
3rd August 2007, 12:46
Toti se arunca si spun ca Otelul nu are cum sa piarda acest meci...Multi ati uitat ca sezonul trecut doar 4 echipe(CFR,Dinamo,Craiova,Vaslui) au reusit sa bata la Tg-Jiu si 2 (Steaua si Rapid) au scos 1 punct.

adik 6 din 17 mai mult de o treime au plecat neinfrante de la tg jiu.ce ti se pare asa imposibil sa plece si Otelul cu punct(e)?:o:

*Coco*
3rd August 2007, 13:11
Pentru ca voi sezonul trecut in deplasare din 17 meciuri ati batut 4 echipe si ati facut egal la 3.
In nici un caz la Tg-Jiu nu o sa plecati nici sezonul asta cu punct(e)

orbette
3rd August 2007, 15:39
ar fi chiar tragic sa nu ia puncte otelul, ar ramane pe 0 dupa 2 etape...poate calificarea asta in uefa ii va costa in campionat. cred ca va fi egal, 1-1

*Coco*
3rd August 2007, 15:57
Pai Otelul si asa dupa etapa 6 nu o sa aiba mai mult de 3-4 puncte.
Mai vb :cya:

Cristian
3rd August 2007, 16:44
Multumim Coco ptr incredere :D:D
Ia zi in Cupa Uefa ce facem ? :P Stii ca de cate ori ai zis ca luam bataie am castigat :)

*Coco*
3rd August 2007, 17:14
In Cupa UEFA mergeti mai departe dar in campionat dupa pirmele 6 etape nu o sa aveti mai mult de 3-4 puncte:cya::cya:

WOLF_ULTRAS
4th August 2007, 00:46
Nu va puneti cu expertul number 1 in fotbal ....deci lasati-o balta

SORINULTRA
4th August 2007, 08:39
Pai Otelul si asa dupa etapa 6 nu o sa aiba mai mult de 3-4 puncte.
Mai vb :cya:

zii zau cu limba intre dinti si te cred

SARMATAE
4th August 2007, 13:58
Un link pentru suporteii otelului...bun de scuipat site-ul respectiv!
http://www.lokomotiv.hit.bg/Info/index.html

SARMATAE
4th August 2007, 13:58
pentru suporterii Otelului:

http://www.lokomotiv.hit.bg/Info/index.html

TaciAcolo
4th August 2007, 18:57
gresisi theardu ...:):)
ot : 2-0 Pandurii :ok:

BBB
4th August 2007, 18:59
Pana mea de calculator prost. ce vreti amu si voi. ma duc pe threadu care trebe. :D

eSteven
4th August 2007, 22:55
In Cupa UEFA mergeti mai departe dar in campionat dupa pirmele 6 etape nu o sa aveti mai mult de 3-4 puncte:cya::cya:

Aha.. vad ca te freaca grija punctelor Otelului, insa eu parca vad titlul ala departe de U.Craiova. Daca te gandesti la raul altcuiva, este foarte posibil sa ti se intample tocmai tie.

4ZA OTELUL!!!

*Coco*
4th August 2007, 22:58
Cine a zis ma in afara de D.Stoica ca ne batem la titlu?
Acuma gata daca am luat bataie,dupa voi ne duceam in B iara
Dinamo cum lua bataie acuma nu mai ia titlu neam...
Ce mentalitate au unii:headbang:

Cristian
4th August 2007, 23:01
Coco oricum titlul nu il castiga Craiova si nicio echipa din provincie, titlul e amanetat ptr o echipa din Buc (Steaua sau Dinamo).
Cat despre meciul de maine fie ca cel mai bun sa castige. FORZA OTELUL !!!!

kerosene
4th August 2007, 23:05
Cu tot respectul pentru Galati dar la Tg-Jiu o sa aiba meci greu.
O sa veniti dupa un meci jucat la mijlocul saptamanii si oarecum o stare de oboseala o sa se depuna si nu cred ca o sa faceti un meci grozav la Tg-Jiu
Se stie de anul trecut ca la Tg-Jiu e nu se pleaca cu puncte, Deci 1 solist

Deci galatenilor,e clar.Daca zice Coco,asa e :cry: Va da gol expiratu` de Liviu Mihai

Bai Coco, doar pe Fc cracal mai trebuie sa intri si sa zici ca bate... :happy

*Coco*
4th August 2007, 23:05
Pai despre meciul de maine ce sa zic...
Pe aici ploua mai toata ziua si inca ploua, terenul la Tg-Jiu e varza
Din ce vazui prin presa va cam lipsesc multi jucatori si cei mai importanti:D

Sergio_D
4th August 2007, 23:05
pe forum, cu siguranta va castiga Otelul... ramane de vazut cum va fi si pe teren :D

*Coco*
4th August 2007, 23:08
Va da gol expiratu` de Liviu Mihai


Expirat cum e el v-a adus multe puncte voua cat timp a jucat la Constanta;)

kerosene
4th August 2007, 23:13
Pai atunci era valabil.De vreo 2 sezoane...s-a cam dus.Sper sa-si revina si sa joace, ca-mi placea mult de el,dar slabe sanse.

TaciAcolo
4th August 2007, 23:27
nu conteaza ...avem solutii in atac daca liviu e expirat :ok:

ReD_Devil
5th August 2007, 08:29
as fi zis 2 solist...dar avand in vedere absentele de la noi....mai bag si-un x langa....X2 :ok:

*Coco*
5th August 2007, 10:04
Hai ca vad ca pe langa vechii absenti (Semeghin, Daniel Stan, Brujan, Costin, Ngapounou ši Kouha) lor li se mai adauga si (Kim ši Silviu Ilie)

Pai cum improvizati voi o banda intreaga?
In apararea voastra 4 jucatori, 4 nationalitati (grea comunicare o sa aiba jucatorii astia intre ei)
Ieri a plouat toata ziua terenul e varza,Pandurii au un avantaj ff mare, Nu au cum sa piarda victoria

Cristian
5th August 2007, 12:20
Hai ca vad ca pe langa vechii absenti (Semeghin, Daniel Stan, Brujan, Costin, Ngapounou ši Kouha) lor li se mai adauga si (Kim ši Silviu Ilie)

Pai cum improvizati voi o banda intreaga?
In apararea voastra 4 jucatori, 4 nationalitati (grea comunicare o sa aiba jucatorii astia intre ei)
Ieri a plouat toata ziua terenul e varza,Pandurii au un avantaj ff mare, Nu au cum sa piarda victoria

Echipa o face numai si numai Grigoras, nu suporterii. Sper sa gaseasca formula castigatoare in meciul cu voi.

bada_otelul
5th August 2007, 12:44
pe forum, cu siguranta va castiga Otelul... ramane de vazut cum va fi si pe teren :D

pe forum nu castiga nimeni,aici doar se discuta:ok:
cred ca la meciul asta o sa avem tot 15-16 jucatori pe foaie din 18 posibili:headbang:
ne descurcam noi,oricum si cu cfr am jucat cu improvizatii la greu,mai ales pe sanga si pe dreapta in aparare,acum de bine de rau revine gado pe dreapta
nasol o sa fie cu terenul:headbang:

TaciAcolo
5th August 2007, 12:55
nu mai ploua...cred pana deseara ...da azi`noapte a rupt :D ..pana deseara poate isi revine gazonul

Gontel
5th August 2007, 16:40
Otelul trebuie sa recupereze punctele pierdute cu CFR-ul. Este un meci cu o echipa incomoda, dar care poate fi castigat, asa ca pronostic 2.

Luis Garcia10
5th August 2007, 16:44
Un X ar fi frumos :D :rolleyes:

Insane
5th August 2007, 19:21
0-0 la pauza ... otelul cu un om in minus dar tot o sa castige meciul !:evil:

eSteven
5th August 2007, 19:25
Un X ar fi frumos :D :rolleyes:

Nu ca ar fi frumos.. ar fi ideal ptr Otelul la cum au mers lucrurile.

Ratnikov si Nogo... belele de Liga 1. Eu nu as pune asa ceva pe teren. Am infinit mai multe emotii cand nogo are de rezolvat o situatie sau recuperare extrem de simpla, decat cand iese Gribauskas la minge, sau cand bate Jula penalty.

Jucatorii care au evolutii inconstante in aparare nu trebuie tinuti pe teren, ca pierzi meciul.:angry:

cryrad1975
5th August 2007, 19:34
0-0 la pauza ... otelul cu un om in minus dar tot o sa castige meciul !:evil:

care om in minus? ti se pare ca ratnikov ala poate fi trecut la numarul jucatorilor? sa fim seriosi...nu are loc nici la otelul 2

Cristian
5th August 2007, 19:44
Din pacate inevitabilul s-a produs... Ne vom reveni noi.

Celso
5th August 2007, 19:48
hai Galatiule:yes:....pierd pariu pe voi:D

eSteven
5th August 2007, 19:48
Exact ce spuneam ... Otelul joaca cu 9 jucatori, iar pandurii cu 12 avand un varf veritabil :Salif Nogo.

kerosene
5th August 2007, 19:57
:happy:happy:happy mai da si liviu mihai gol :lol:

cryrad1975
5th August 2007, 20:06
:happy:happy:happy mai da si liviu mihai gol :lol:

alt fotbalist si asta :headbang:
parca ar fi vedeta nu un fotbalist anonim de la anonimii pandurii.s-a mai linistit anul asta ala cu "hei-hei-pandurii":happy

bada_otelul
5th August 2007, 20:26
din pacate nogo parca e blestemat la pandurii,cand joaca acolo este petarda etapei.grybauskas aproape perfect,jelev magistral.pacat ca numai ei
arbitraj de kkt:nogo merita rosu iar radnikov a primit usor ambele cartonase.nu mai spun de intrarea lui putzurca,cel putin galben.a dat 5% gazdelor,dupa aia 15% oaspetilor dupa aia 20% gazdelor.numai dampulea a fluierat.faza identica cu cea la care jula a cerut penalty(hentz) in prima repriza la szekely a fost acordata.ce mai:arbitrajul romanesc in picaj,cand nu sunt rau intentionati arata doar cat de prosti sunt

*Coco*
5th August 2007, 20:36
Galatenilor visati frumos in continuare cu echipa asta pe care o aveti.
Astazi la cate ocazi a avut Pandurii trebuia sa va dea lejer 3-4.
La cum va prezentarati astazi nu aveti fatza de UEFA in nici un caz
FAIMOASA GALERIE A OTELULUI--->5 insi pe o mana ii numarai
5 insi cu 3 banere:happy:happy:happy:happy
Vai de voi nu va mai laudati galeria asta ca sunteti praf nici aia 5 care ati fost nu scoasara un sunet:happy

noir_desir
5th August 2007, 20:36
pacat de Otelul... ar fi fost fain sa castige toate echipele din Moldova.

Cristian
5th August 2007, 20:37
Asta e se mai intampla sa mai busim si unele meciuri cu parere de rau, da asta trebuie sa ne faca si mai puternici, ala de acolo a fost hent parerea mea e ca un egal ar fi fost mai just. Eu nu stiu unde dracu gasesc cei de la CCA petardele astea de arbitrii.
Coco mai termina cu provocarile. Cei 5 de care zici tu au venit pe cont propriu intru-cat nu s-a organizat deplasarea.

Ulysses
5th August 2007, 20:37
pana la urma de ce nu i-a dat rosu lu' frumosul ala de yeti?:rosu:

bada_otelul
5th August 2007, 20:38
Galatenilor visati frumos in continuare cu echipa asta pe care o aveti.
Astazi la cate ocazi a avut Pandurii trebuia sa va dea lejer 3-4.
La cum va prezentarati astazi nu aveti fatza de UEFA in nici un caz
FAIMOASA GALERIE A OTELULUI--->5 insi pe o mana ii numarai
5 insi cu 3 banere:happy:happy:happy:happy
Vai de voi nu va mai laudati galeria asta ca sunteti praf nici aia 5 care ati fost nu scoasara un sunet:happy

coco,aia 8 insi au mers pe banii lor si s-au auzit mai tare decat pseudogaleria voastra.ziceti ms ca am avut atatea absente.te astept sa vii la galati sa vezi cum luati de la 3 in sus:ok:

*Coco*
5th August 2007, 20:41
Acuma nu o mai dati ca ati avut absente.Ziele acestea va laudati ca bateti si cu absentele pe care le aveti.
V-am spus dupa primele 6 etape nu o sa aveti mai mult de 3-4 puncte(ati ras de mine cand am zis asta ,dar cine rade la urma rade mai bine:D)
Ziceti mersi ca ati luat doar 1 ca putea lejer sa fie 3-4

Cristian
5th August 2007, 20:41
Coco si ce crezi ca voi erati mai multi in editia trecuta de campionat ????? Ti-ai pus intrebarea de ce bannerele acelor grupari sunt puse invers ??? Ai fi tu bucuros ca ne-ati batut da las-o mai moale cu acuzele.

*Coco*
5th August 2007, 20:45
Ma cea ce are Pandurii nu se numeste galerie.Dar aia totusi au venit mai multi ca voi la Galati.
Voi la cat va laudati cu aceasta Galerie sa veniti doar 8 insi:rosu::rosu:

Cristian
5th August 2007, 20:46
Tu intelegi ce inseamna ca au venit pe cont propriu ? Sau vrei desenat ??????

cryrad1975
5th August 2007, 20:48
Galatenilor visati frumos in continuare cu echipa asta pe care o aveti.
Astazi la cate ocazi a avut Pandurii trebuia sa va dea lejer 3-4.
La cum va prezentarati astazi nu aveti fatza de UEFA in nici un caz
FAIMOASA GALERIE A OTELULUI--->5 insi pe o mana ii numarai
5 insi cu 3 banere:happy:happy:happy:happy
Vai de voi nu va mai laudati galeria asta ca sunteti praf nici aia 5 care ati fost nu scoasara un sunet:happy

"prezentarati"? "scoasara"? la cate posturi ai pe forum aici mai baiete... tot n-ai invatat limba romana? nu vorbim de dezacorduri care te umplu de penibil, ci doar de oltenismul asta stupid. "scoasara"-te singur de pe net si nu mai analiza tu pe Otelul, poate ai si alte treburi campenesti de rezolvat

*Coco*
5th August 2007, 20:49
Hai gata nu mai cautati atatea scuze ca au venit pe cont propriu ,ca ati avut prea multe absente bla bla bla
Asa puteati si voi sa veniti pe cont propriu
Hai:cya:

bada_otelul
5th August 2007, 20:50
Acuma nu o mai dati ca ati avut absente.Ziele acestea va laudati ca bateti si cu absentele pe care le aveti.
V-am spus dupa primele 6 etape nu o sa aveti mai mult de 3-4 puncte(ati ras de mine cand am zis asta ,dar cine rade la urma rade mai bine:D)
Ziceti mersi ca ati luat doar 1 ca putea lejer sa fie 3-4

mai tu ziceai si ca marea ta iubire se bate la titlu nu te-am crezut si am avut dreptate.fara stan fara seme fara gado fara kim(4 titulari plus rezerve) nu prea aveam ce face.singurul inlocuitor mai de doamne ajuta al lui seme,s.ilie a fost si el accidentat.in retur daca sunt valizi toti maturam cu voi pe jos;)
la sfarsitul sezonului oricum vom fi si peste pandurii si peste craiova asa ca poti dormi linistit.asta ti-am zis-o si sezonul trecut si ai vazut ca am avut dreptate:ok:

Marius.B
5th August 2007, 20:52
Ma cea ce are Pandurii nu se numeste galerie.Dar aia totusi au venit mai multi ca voi la Galati.
Voi la cat va laudati cu aceasta Galerie sa veniti doar 8 insi:rosu::rosu:

La Galati in sezonul trecut galeria Pandurilor a fost formata din 10 persoane.

*Coco*
5th August 2007, 20:53
10 insi mai mult ca voi.Si aia nu e galerie

eSteven
5th August 2007, 20:55
Galatenilor visati frumos in continuare cu echipa asta pe care o aveti.
Astazi la cate ocazi a avut Pandurii trebuia sa va dea lejer 3-4.
La cum va prezentarati astazi nu aveti fatza de UEFA in nici un caz
FAIMOASA GALERIE A OTELULUI--->5 insi pe o mana ii numarai
5 insi cu 3 banere:happy:happy:happy:happy
Vai de voi nu va mai laudati galeria asta ca sunteti praf nici aia 5 care ati fost nu scoasara un sunet:happy


Mai... "coco". Ce au visat fanii Otelului pana acum si nu au avut parte?. obiectivul echipei se stie foarte clar si te anunt ca e realist fata de SF-urile declarate de catre ciobanul nr.2 de la Craiova, adica --- TITLUL---

Atat s-a putut astazi. Grig s-a declarat invins fara drept de apel. Absente multe, lipsa creier si determinare cat cuprinde. Jucatori ca Semeghin isi iau doua etape de suspendare, in timp ce altii doar una +700 RON pentru coate date cu intentie in figura.

Nu iti fa tu griji de UEFA. Tu vezi-ti de echipa ta si de campionat. Stiu ca iti musti limba de ciuda ca voi nu jucati acolo, dar ai grija sa nu curga sange caci risti sa te otravesti.

Sergio_D
5th August 2007, 21:00
"prezentarati"? "scoasara"? la cate posturi ai pe forum aici mai baiete... tot n-ai invatat limba romana? nu vorbim de dezacorduri care te umplu de penibil, ci doar de oltenismul asta stupid. "scoasara"-te singur de pe net si nu mai analiza tu pe Otelul, poate ai si alte treburi campenesti de rezolvat

batura Pandurii! :yeah:

tin sa mentionez faptul ca timpul folosit de Coco in exprimare se numeste perfectul simplu, modul indicativ. Asta se invata la scoala prin clasele I-IV.

Dupa cum spuneam, era de asteptat ca galatenii sa spere la un rezultat bun la Tg-Jiu, dar iata ca nu a fost sa fie... :)

*Coco*
5th August 2007, 21:01
Voi nu mai puteati de ras toti cand am zis ca nu aveti pregatire fizica suficienta si dupa minutul 70 o sa se vada asta si ca dupa primele 6 etape nu o sa aveti mai mult de 3-4 puncte.
Radeti in continuare ca dupa aia rad eu mai bine de voi:yeah:

TaciAcolo
5th August 2007, 21:05
meci frumos...otelul doar primele 15 minute au jucat cand au avut si o bara...dupa sau stins incet ..prin presiunea pusa de Pandurii ...la pauza nu se supara nimeni daca era 3-1 excelent tot la fel sa joaca Pandurii si in continuare ...pe teren propiu suntem INVINCIBILI .....anul asta excelent joaca Djakpa

Sergio_D
5th August 2007, 21:05
Coco, e OK sa razi, sa te bucuri, dar incearca sa nu mai fi asa provocator :D:rolleyes:

cryrad1975
5th August 2007, 21:13
batura Pandurii! :yeah:

tin sa mentionez faptul ca timpul folosit de Coco in exprimare se numeste perfectul simplu, modul indicativ. Asta se invata la scoala prin clasele I-IV.

Dupa cum spuneam, era de asteptat ca galatenii sa spere la un rezultat bun la Tg-Jiu, dar iata ca nu a fost sa fie... :)

parca am mai discutat odata pe tema asta, dar daca in oltenia invatzati in clasele 1-4 cuvante gen "scoasara"...inseamna ca sunteti cu vreo 200 de ani in urma , doar in aromana se foloseau asemenea cuvinte.:groggy:

Sergio_D
5th August 2007, 21:16
esti offtopic, dar trec cu vederea de aceasta data. Tin sa precizez urmatorul lucru: modul indicativ, timpul perfect simplu este prevazut in gramatica limbii romane. Cauta in orice manual si ai sa vezi. Fara suparare, dar daca tu nu stii sau nu ai auzit de modul in care se conjuga unele verbe, nu inseamna ca nu exista. Hai sa iti explic, totusi:

Modul indicativ, timpul perfect simplu:

a scoate

eu scosei
tu scosesi
el/ea scoase
noi scoseram
voi scoserati
ei/ele scoasera

Poate ca tu nu esti familiarizat cu asemenea formulari verbale, insa ele exista si sunt corecte din punct de vedere gramatical.

Si cu asta, basta cu offtopicul. :)

P.S.: Limba "aromana" de care zici tu nu exista. Este un dialect al limbii romane, care inca se mai foloseste prin peninsula balcanica, mai exact prin Macedonia si zonele invecinate.

eSteven
5th August 2007, 21:21
Okay :D. Felicitari Pandurii!!

Cristian
5th August 2007, 21:21
Ma ia terminati cu gramatica asta ca aici e vorba de meciurile din campionat nu ora de Romana.

crissis
5th August 2007, 21:26
Plictisitor mai baieti aici discutam despre fotbal nu despre gramatica limbii romane.
Felicitari Pandurilor care inca odata dovedesc ca de la Tg Jiu oaspetii nu vor pleca cu multe puncte . Astazi galatenii au fost cam stersi.

YoNuTzz
5th August 2007, 21:53
nu am vzt meciul, dar mi se pare ciudat faptul k otelul, echipa de Uefa, are 0 puncte momentan...

*Coco*
5th August 2007, 22:00
mai tu ziceai si ca marea ta iubire se bate la titlu nu te-am crezut si am avut dreptate.fara stan fara seme fara gado fara kim(4 titulari plus rezerve) nu prea aveam ce face.singurul inlocuitor mai de doamne ajuta al lui seme,s.ilie a fost si el accidentat.in retur daca sunt valizi toti maturam cu voi pe jos;)
la sfarsitul sezonului oricum vom fi si peste pandurii si peste craiova asa ca poti dormi linistit.asta ti-am zis-o si sezonul trecut si ai vazut ca am avut dreptate:ok:


Prietene nu am zis absolut deloc EU ca mare mea iubire se va bate pentru titlu.Obiectivul Craiovei este clasare pe un loc care sa aduca un loc de cupa europeana

*Coco*
5th August 2007, 22:03
si anul trecut am pornit cu 3 infrangeri.cand plecam din postura de favoriti este nasol pt noi.cine se gandea ca o sa ne bata tocmai pandurii?referitor la galerie,cateva grupari sunt in protest fata de conducerea clubului:(.

Toti Gorjenii:ok:

bada_otelul
5th August 2007, 22:12
Voi nu mai puteati de ras toti cand am zis ca nu aveti pregatire fizica suficienta si dupa minutul 70 o sa se vada asta si ca dupa primele 6 etape nu o sa aveti mai mult de 3-4 puncte.
Radeti in continuare ca dupa aia rad eu mai bine de voi:yeah:

bai tata voi dupa ce ati dat gol v-ati retras si pana la sfarsit am dominat.numai pe contre ne-ati surprins de vreo 2 ori.atat!nu mai minti ca iti creste nasul si n-o sa mai poti da limbi

Sergio_D
5th August 2007, 22:16
gata mai... ati pierdut la Tg-Jiu, nu-i nimic, va reveniti voi. Bafta in continuare, chiar sper sa ajungeti macar pana in grupe in UEFA. Succes.

TaciAcolo
5th August 2007, 22:22
am batut marea echipa a otelului ...cred ca si acum lumea sarbatoreste in strada victoria :cry:

Cristian
5th August 2007, 22:24
am batut marea echipa a otelului ...cred ca si acum lumea sarbatoreste in strada victoria :cry:

Da am iesit cu torte pe strazi.

bada_otelul
5th August 2007, 22:46
am batut marea echipa a otelului ...cred ca si acum lumea sarbatoreste in strada victoria :cry:

bucurati-va:ati batut o echipa f buna,mult peste ce veti avea voi vreodata!:ok:

Balaci
5th August 2007, 23:04
:happy
Momentan Otelul e la retrogradare:evil:

Marius.B
5th August 2007, 23:23
Cuvantul cheie este momentan.
Cine rade la urma rade mai bine.

bada_otelul
5th August 2007, 23:24
:happy
Momentan Otelul e la retrogradare:evil:

te-ai udat la gandul asta,nu?:groggy:

*Coco*
5th August 2007, 23:40
Impresionant de numeroasa:shocked:
Cea mai slaba galerie din Liga I pe care am vazut-o la Tg-Jiu:ok:

PS.Si aia de la Unirea Urziceni care sezonul trecut nu aveau galerie au venit 15-20 de oameni de acolo, fara banner si au fost mai multi ca ei

TaciAcolo
5th August 2007, 23:41
http://img148.imageshack.us/img148/5001/p1010630ws7.th.jpg (http://img148.imageshack.us/my.php?image=p1010630ws7.jpg)

Hard
5th August 2007, 23:44
cica sunt in protest...:D
in fine,Otelul e singura echipa din Moldova care e dezamagit etapa asta.:no:

*Coco*
5th August 2007, 23:47
Mai conteaza?Sunt in protest fata de CONDUCERE, nu fata de echipa!
Se duc in deplasari sa sustina echipa, nu CONDUCEREA
Deci sa o lase mai moale pe asta "SUNT IN PROTEST" si daca sunt in prostest ce?Veneau pentru echipa.Dar ei cat isi lauda galeria aia ca e intre primele 3-4 din tara

bada_otelul
5th August 2007, 23:57
Mai conteaza?Sunt in protest fata de CONDUCERE, nu fata de echipa!
Se duc in deplasari sa sustina echipa, nu CONDUCEREA
Deci sa o lase mai moale pe asta "SUNT IN PROTEST" si daca sunt in prostest ce?Veneau pentru echipa.Dar ei cat isi lauda galeria aia ca e intre primele 3-4 din tara

din moment ce nu faci parte dintr-o galerie si nu stii cu ce se mananca si mai ales nu stii de ce sunt in protest,dc te bagi ca musca-n lapte si-ti dai cu parerea?
aia 8 insi cati au fost(nu 4 ca in poza) au cantat tot meciul si de multe ori se auzeau la tv,cand nu striga crainicul hei hei pandurii.galeria vostra am vazut ca avea 2 steaguri da de auzit cred ca nici ei nu se auzeau

Hard
5th August 2007, 23:57
coco tu de cate ori te-ai dus la Galati de ai "gura" mare?:D
Hai ca anul trecut au fost destui la Tg Jiu...ce stii tu de proteste fata de conducere cand tu nu ai facut nici o deplasare in viata ta...

crissis
5th August 2007, 23:59
Otelul e singura echipa din Moldova care e dezamagit etapa asta.:no:

Isi iau ei revansa etapa viitoare:ok:

*Coco*
6th August 2007, 00:01
din moment ce nu faci parte dintr-o galerie si nu stii cu ce se mananca si mai ales nu stii de ce sunt in protest,dc te bagi ca musca-n lapte si-ti dai cu parerea?
aia 8 insi cati au fost(nu 4 ca in poza) au cantat tot meciul si de multe ori se auzeau la tv,cand nu striga crainicul hei hei pandurii.galeria vostra am vazut ca avea 2 steaguri da de auzit cred ca nici ei nu se auzeau

Am stat aproape de galeria voastra
In min 20 au inceput sa strige de 3 ori Lupta Galati si atat, dupa pauza inainte de gol au mai strigat de 3 ori si atat a fost tot ce a cantat faimoasa galerie a voastra...
Pai nu voi ati zis ma ca sunteti in protest fata de conducere ?!?!?!Ca nu aveti nocturna.
Si cea ce are Pandurii nu se numeste GALERIE

bada_otelul
6th August 2007, 00:06
Am stat aproape de galeria voastra
In min 20 au inceput sa strige de 3 ori Lupta Galati si atat, dupa pauza inainte de gol au mai strigat de 3 ori si atat a fost tot ce a cantat faimoasa galerie a voastra...
Pai nu voi ati zis ma ca sunteti in protest fata de conducere ?!?!?!Ca nu aveti nocturna.
Si cea ce are Pandurii nu se numeste GALERIE

eu i-am auzit de mai multe ori si stateam la tv nu in tribuna:ok:
si motivul protestului il stiu numai ei,deocamdata nu l-au facut public.nu-ti mai da cu parerea aiurea:rosu:

*Coco*
6th August 2007, 00:08
ULTRASI, Galerie intre primele 3-4 din tara cum va numiti voi veneati pentru echipa;)

bada_otelul
6th August 2007, 00:10
ULTRASI, Galerie intre primele 3-4 din tara cum va numiti voi veneati pentru echipa;)

te asteptam cu drag la Galati sa strigi hei hei pandurii.dupa aia fa morala,dupa ce faci si tu o deplasare

*Coco*
6th August 2007, 00:14
Bine ultrasule ca ai facut tu multe deplasari:sleep:Ca eu unul numai pe forum te-am vazut cand Otelul a jucat in deplasare
E na in ziua de azi orice fraier care se duce si striga pentru o echipa se auto-intituleaza ULTRAS:headbang:

Hard
6th August 2007, 00:16
:happy gata ma lasati prostiile:D

eSteven
6th August 2007, 00:18
Adevarul e ca vazand reluarea, atent la gsp, mi-am dat seama ca nu e nici vorba de penalty. Iordache, sau cum il cheama, s-a lovit in Nogo si apoi a cazut in careu fara sa mai joace mingea mizand pe faptul ca :Ce poate fi mai clar decat ca am cazut in careu. Nu a pus mana pe el si nicio urma de piedica. A zis bine ala de la Telesport... a schimbat directia. Decizie ..Jocul lasat sa continue iar daca protesta --Galben. De altfel de aia nici nu i-a aratat rosu.. ca nu avea ptr ce.
Victoria Pandurilor a fost pe merit si nu o reneg.

WOLF_ULTRAS
6th August 2007, 01:37
Am stat aproape de galeria voastra
In min 20 au inceput sa strige de 3 ori Lupta Galati si atat, dupa pauza inainte de gol au mai strigat de 3 ori si atat a fost tot ce a cantat faimoasa galerie a voastra...
Pai nu voi ati zis ma ca sunteti in protest fata de conducere ?!?!?!Ca nu aveti nocturna.
Si cea ce are Pandurii nu se numeste GALERIE

Bai ce le mai scoti mah...deci chiar ma uimesti sti mai multe ca toti de echipa noastra si de galerie si conducere....
In primu rand la tg jiu sa deplasat numai o brigada....
Una dintre ele sa auto suspendat pe un timp nelimitat
Iar restu nush.........
Auzi tu ai facut vreo data vreo deplasare in viata ta ? sti ce inseamna viata de ultras...vad ca ai gura mare...o faci pe desteptul....atata timp cat nu cunosti fenomenul shut the fuck up...a ajuns un samantar sa isi de el cu parerea de galerie...deci esti penibil
Nici macar nu esti in stare sa ti cu echipa locala si mai scoti si ochi la alti ca daca erau suporteri veneau dupa echipa

ULTRASI, Galerie intre primele 3-4 din tara cum va numiti voi veneati pentru echipa;)

Cand vei fi si tu intr-o galerie si sa vezi ce se petrece ce inseamna un protest ce inseamna o deplasare cu ce se mananca fenomenul asta atunci ai si tu dreptul sa vb........vezi ca nimeni nu sa laudat ca aveam a 3-4 galeria din tara deci nu inventa

Marius.B
6th August 2007, 08:22
Adevarul e ca vazand reluarea, atent la gsp, mi-am dat seama ca nu e nici vorba de penalty. Iordache, sau cum il cheama, s-a lovit in Nogo si apoi a cazut in careu fara sa mai joace mingea mizand pe faptul ca :Ce poate fi mai clar decat ca am cazut in careu. Nu a pus mana pe el si nicio urma de piedica. A zis bine ala de la Telesport... a schimbat directia. Decizie ..Jocul lasat sa continue iar daca protesta --Galben. De altfel de aia nici nu i-a aratat rosu.. ca nu avea ptr ce.
Victoria Pandurilor a fost pe merit si nu o reneg.


Nici vorba de 11 metri la faza din minutul 44 ,Iordache se impiedica de Nogo si apoi se arunca in "bazin".Hent clar in careu (la acea faza cu Jula in prim plan)spre final ,arbitrul nici nu se sinchiseste.Daca se juca 11 la 11 castigam sigur.

bada_otelul
6th August 2007, 09:46
Nici vorba de 11 metri la faza din minutul 44 ,Iordache se impiedica de Nogo si apoi se arunca in "bazin".Hent clar in careu (la acea faza cu Jula in prim plan)spre final ,arbitrul nici nu se sinchiseste.Daca se juca 11 la 11 castigam sigur.

faza exact la fel in prima repriza la szekely da hentz:rosu:
cat despre coco,draga userule cu nume de papagal(chiar e nume de papagal stiu pe cineva care are:happy),nu sunt ultras si nici nu am zis vreodata ca as fi dar macar am fost in cateva deplasari si probabil voi mai merge in viitor:ok:

*Coco*
6th August 2007, 10:33
Chiar nu ma intereseaza protesul vostru:Psi pentru ce protestati.Ati venit 8 insi (cea mai slaba galerie pe care am vazut-o la Tg-Jiu)
Ati fost slabi din toate punctele de vedere:yeah:
Asa ca lasati gura aia mai mica Nu va mai laudati atat cu echipa voastra si cu galeria voastra faimoasa

bada_otelul
6th August 2007, 12:50
Chiar nu ma intereseaza protesul vostru:Psi pentru ce protestati.Ati venit 8 insi (cea mai slaba galerie pe care am vazut-o la Tg-Jiu)
Ati fost slabi din toate punctele de vedere:yeah:
Asa ca lasati gura aia mai mica Nu va mai laudati atat cu echipa voastra si cu galeria voastra faimoasa

ne mandrim pentru ca avem cu ce.de laudat doar voi oltenii si fratii vostri de cruce bucurestenii va laudati:rosu:

WOLF_ULTRAS
6th August 2007, 13:18
Chiar nu ma intereseaza protesul vostru:Psi pentru ce protestati.Ati venit 8 insi (cea mai slaba galerie pe care am vazut-o la Tg-Jiu)
Ati fost slabi din toate punctele de vedere:yeah:
Asa ca lasati gura aia mai mica Nu va mai laudati atat cu echipa voastra si cu galeria voastra faimoasa

Bai frate cat de prost poate sa fie omul(ce om PAPAGAL) asta...:headbang:

STEEL
6th August 2007, 14:51
Am jucat destul de slab,probabil oboseala si-a spus cuvantul insa prestatia unora dintre jucatori este absolut lamentabila.Am spus,spun si voi spune mereu ca acest nogo este beleaua echipei Otelul,baiatul asta,aproape la fiecare meci ma aduce in pragul disperarii.Nu cred,sunt convins ca este cel mai slab fundas din Liga I,uneori incerc din rasputeri sa mai gasesc unul la fel de slab si credeti-ma nu reusesc.Este adevarat,ne-au lipsit foarte multi titulari dar lucrul care ma deranjeaza cel mai tare a fost lipsa de determinare in multe momente.Chiar daca Radnikov nu ar fi fost eliminat,parerea mea este ca pierdeam oricum,proasta achizitie au facut cu el.
Marele nostru castig este acest Jelev,bun jucator,inteligent si stapan pe sine.Astept multe de la el pt. ca are intradevar talent.
Victorie meritata a oltenilor,si-au dorit-o mai mult.

eSteven
6th August 2007, 18:14
Am jucat destul de slab,probabil oboseala si-a spus cuvantul insa prestatia unora dintre jucatori este absolut lamentabila.Am spus,spun si voi spune mereu ca acest nogo este beleaua echipei Otelul,baiatul asta,aproape la fiecare meci ma aduce in pragul disperarii.Nu cred,sunt convins ca este cel mai slab fundas din Liga I,uneori incerc din rasputeri sa mai gasesc unul la fel de slab si credeti-ma nu reusesc.Este adevarat,ne-au lipsit foarte multi titulari dar lucrul care ma deranjeaza cel mai tare a fost lipsa de determinare in multe momente.Chiar daca Radnikov nu ar fi fost eliminat,parerea mea este ca pierdeam oricum,proasta achizitie au facut cu el.
Marele nostru castig este acest Jelev,bun jucator,inteligent si stapan pe sine.Astept multe de la el pt. ca are intradevar talent.
Victorie meritata a oltenilor,si-au dorit-o mai mult.

Cum il cheama pana la urma oficial? Radnikov sau Ratnikov? Am gasit ambele variante.:mda:. A jucat destul de slab, in conditiile in care nici echipa nu si-a rupt tricourile pe teren.
Eu iti dau dreptate cu Nogo. Am vazut ca si in meciul cu CFR era sa devina si el "portughez" ca si "galacticul" Nicolita, sau "pandur" la Tg Jiu. Face greseli, greselute, prostii, prostioare... meci de meci. Imi mai amintesc eu de un meci de-al Otelului din deplasare, cand conduceau cu 0-1, si au pierdut cu 2-1 pe doua greseli flagrante semnate <NOGO>. Trebuie sa se inteleaga ca nu merge atac sau joc ofensiv cu o aparare nesigura. Or, Nogo mai trebuie scos la cate un meci sa vada ca nu e batut in cuie pe teren. Nu are viteza, este foarte lent, nu are forta cand respinge mingile, nu iese cu pase scurte sau decisive din aparare. Imi place ca stie totusi sa sara la cap, dar nu e de ajuns.

Sergio_D
6th August 2007, 18:44
Tot Nogo a comis-o grav si la meciul din sezonul trecut de la Tg-Jiu, cand am batut cu 2-1. :rolleyes:

bada_otelul
6th August 2007, 20:16
Tot Nogo a comis-o grav si la meciul din sezonul trecut de la Tg-Jiu, cand am batut cu 2-1. :rolleyes:

ihi,exact asta am zis si eu.parca e blestemat cand joaca la pandurii:headbang:

STEEL
6th August 2007, 20:29
Cum il cheama pana la urma oficial? Radnikov sau Ratnikov? Am gasit ambele variante.

Ce mai conteaza cum il cheama?Atat timp cat n-are nicio treaba cu fotbalul nici nu ma obosesc sa-i pronunt numele corect.Totusi sper sa ma insel in privinta lui,poate a fost vorba de clasicul trac la debutul intr-o noua echipa,poate mai are nevoie de-o mica perioada de acomodare,cine stie.Oricum pana acum are la activ 3 meciuri oficiale in postura de rezerva, intrat pe finalul meciului daca nu gresesc.Cert este faptul ca a jucat de fiecare data foarte modest si in f. putine momente si-a ajutat pozitiv echipa.:mda: