PDA

View Full Version : Etapa 2: CFR Cluj - Poli Timisoara



Pages : [1] 2

Vadim
30th July 2007, 11:47
Duminica 5 august, ora 21:30 se joaca CFR Cluj - Poli Timisoara, meciul este transmis in direct pe Kanal D.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Patriots
30th July 2007, 11:52
Va fi un meci foarte strans.Mizez pe un 1X

dydee_rapidysta
30th July 2007, 11:59
Desi mi-as dori sa bata Poli cred ca va fi egal..Go,Go,Goooooo POLI!!!:drak:

six
30th July 2007, 12:03
Mergem la victorie......franarii sau intarit serios dar nici noi nu cedam asa usor,asa ca cel mai bun sa castige....;)

Elphax
30th July 2007, 12:21
acum vom vedea daca avem sau nu echipa ...

dede
30th July 2007, 12:30
va fi un meci interesant... :D orice rezultat e posibil...

chipy_1923
30th July 2007, 12:44
x2..I hope :D..bafta Poli

Ferko
30th July 2007, 12:46
Daca Iancu nu si-a bagat codita printre arbitrii (evident prin Chivorchian) atunci sigur o sa fie un meci frumos intre 2 echipe care nu se cunosc deloc, dar cu pretentii justificate la un loc in fruntea clasamentului.

Ferdininho
30th July 2007, 13:42
Sper sa bata Poli, acum ori niciodata trebuie sa aratam ca avem echipa.

FORZA VIOLA!

m8k
30th July 2007, 13:46
Sa vedem cum misca echipa intr-un meci oficial, apoi revin si eu sper cu optimism la subiect cu pronosticuri! Pina atunci pot sa zic ca Poli a inceput sa joace fotbal, dar totusi cu Poli Iasi inca nu e edificativ!

grande
30th July 2007, 13:53
Este fara doar si poate derbyul etapei ,sper intr-o victorie a banatenilor !

Ess
30th July 2007, 14:11
sa vedem ce joaca cefereu' miercuri, la gl, dupa aia pun un pronostic.
ma duc si eu sa ma bronzez la nocturna. :D

esc
30th July 2007, 14:22
Meciul o să fie tare! Dar nu cred că frânarii, cheferii sau cum scriu unii pe aici o să scape victoria cu bănățenii de import!

mblue
30th July 2007, 14:33
Castiga franarii, bozgorii ,neromanii etc, 2-0, dubla didi.

esc
30th July 2007, 14:36
Ce luptă! În România o să fie un meci între moldoveni și unguri!

YoYoyOi
30th July 2007, 14:42
asta da meci tare :D

nu ma pot decide la un pronostic, dar X sa fie :drak:

alex_6tm
30th July 2007, 15:35
Meci de 1X2..dar eu sper la un 2:yeah: desi va fi foarte greu...forza viola

2stupiddogs
30th July 2007, 15:58
Ce luptă! În România o să fie un meci între moldoveni și unguri!SERIOS???:shocked:Ia zi-ne tu care-s unii si care-s altii?

crissis
30th July 2007, 16:02
Meci tare, ocazie buna pentru ambele echipe pentru asi arata adevarata lor valoare.
Totusi merg pe victoria gazdelor .
Pronostic 1

2stupiddogs
30th July 2007, 17:01
Meci greu pentru ambele echipe.CFR sa nu se creada invingatoare inainte de a incepe jocul ca nu intalneste chiar pe oricine!Sper sa nu fie greseli de arbitraj,jocul sa se desfasoare DOAR pe teren si sa invinga....Poli!:ok:

Elphax
30th July 2007, 17:16
SERIOS???:shocked:Ia zi-ne tu care-s unii si care-s altii?

se referea la meciul de miercuri probabil

alcoolul asta ...

2stupiddogs
30th July 2007, 17:47
se referea la meciul de miercuri probabil

alcoolul asta ...
Probabil ca la cel de miercuri se referea si SIGUR alcoolul(sau mai stiu eu ce alte substante)este cauza,altfel nu putea "emana" pareri intr-atat de pertinente!:headbang:

forza_CFR
30th July 2007, 17:48
trebuie sa batem...dar sa vedem ce facem la Galati !
eu zic un 1-0

madalin...
30th July 2007, 20:33
cel mai bn e sa bata DINAMO dintre echipele astea :happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:h appy

Leo
30th July 2007, 21:07
merg pe un egal

Ray1
30th July 2007, 23:25
clujul pleaca cu prima sansa, insa Poli care eu o vad la sfarsitul clasamentului in fata lui dinamo,poate rasturna situatia.1X

ensic
31st July 2007, 12:19
O sa ne putem face o impresie mai realista dupa meciul de maine cu Otelul!
Sper sa faca treaba buna portughejii !

esc
31st July 2007, 12:20
Avem și vreo 3-4 români în echipă! Unul e chiar căpitanul echipei!:D

Benny
31st July 2007, 12:39
Castiga franarii, bozgorii ,neromanii etc, 2-0, dubla didi.
Cred ca prefixul corect in acest caz nu este ne ci a. Deci cuvantul corect este aromanii nu neromanii.
(ca in exemplul tipic >> atipic si nu ca in exemplul inteles >> neinteles)

On topic: in rest ma alatur opiniei lui mblue. Castiga aromanii cu 2-1.

esc
31st July 2007, 12:42
Aromânii sunt o minoritate. Mblue prin neromâni, a vrut să bage orice nație în afara celei române în același castron!
Aromâni nu avem în echipă!:D

Sauron
31st July 2007, 13:59
Meciul o să fie tare! Dar nu cred că frânarii, cheferii sau cum scriu unii pe aici o să scape victoria cu bănățenii de import!

Dute mah ! ce parere scoasa (probabil) din putzul gandirii :headbang:
Tu ce esti puiule? cumva arici cu pene de import ?
Scor 0-2 :yeah:

Cluj4Poli
31st July 2007, 15:57
va fi greu de batut POLI, eu zic un 3-2:D

Mahomed
1st August 2007, 00:01
o sa fie goluri asta e sigur...zice EU :D

cse
1st August 2007, 07:55
Dute mah ! ce parere scoasa (probabil) din putzul gandirii :headbang:
Tu ce esti puiule? cumva arici cu pene de import ?
Scor 0-2 :yeah:

Puiule....:D Ce-mi place cum mă alinți!:D
Dar de ce te-ai supărat? Ce, actuala echipă nu-i cea importată din Bragadiru'?:rosu:
Poli cea veche, cu tot cu palmares există, joacă pe tarlale prin zona Bucureștiului!:drak:
0-2 o să fie în etapa a III-a la TM. CFR-ul o să facă instrucție cu voi!:yeah:

six
1st August 2007, 08:59
va fi greu de batut POLI, eu zic un 3-2:Diar noi 2-3 :D


CFR-ul o să facă instrucție cu voi!:yeah: cam dubios cum unii suporteri ai cailor ferate au pareri asa optimiste :D.....io stiu 7-0 pt voi ii ok???? ;)

cse
1st August 2007, 09:07
14-0! Ăsta-i rezultatul corect!
E ciudat cum timișorenii tot visează la fiecare început de campionat, apoi, dacă nu pică, se declară mulțumiți!:happy

six
1st August 2007, 09:11
14-0! Ăsta-i rezultatul corect!
a.....da,corect,m-ai lamurit.....si eu la varsta ta judecam asa,hai bau :D

cse
1st August 2007, 09:24
:happy
Ni la el bătrânul!:happy

Dar cum rămâne cu visele de început de sezon la voi? Asta de ce n-o comentezi?
Am auzit că umlatul iar amenință cu retragerea BkP din afacere, cică nu s-a aprobat un proiect de case pt. el.....

paul30
1st August 2007, 09:40
Am pus un 2.Sper sa bata Poli. Va fi un meci frumos totusi sper ca noul stil de joc impus de D. Uhrin sa aduca victoria pentu Poli. Dar nu se poate exclude nici un rezultat.
Hai Poli.

Elphax
1st August 2007, 09:55
:happy
Ni la el bătrânul!:happy

Dar cum rămâne cu visele de început de sezon la voi? Asta de ce n-o comentezi?
Am auzit că umlatul iar amenință cu retragerea BkP din afacere, cică nu s-a aprobat un proiect de case pt. el.....

era chiar proiect de cartier de blocuri + stadion si alte prostii

dar nu se retrage el, stai linistit, nu mor caii cand vor cainii - cum sa se retraga din afacerea proprie?

Ferdininho
1st August 2007, 12:21
era chiar proiect de cartier de blocuri + stadion si alte prostii

dar nu se retrage el, stai linistit, nu mor caii cand vor cainii - cum sa se retraga din afacerea proprie?

De cartierul Viola este vorba?
Va fi demarat proiectul pana la urma?

alin_cv
1st August 2007, 12:41
Pana acum nu am vazut CFR in meci oficial jucand,insa au primele 4 etape de foc:la Galati unde putine echipe v-or lua puncte,cu Timisoara care va fi greu de invins,in infernul de la Craiova unde sper ca nimeni sa plece cu puncte,cu Steaua care este totusi steaua.In aceste prime 4 etape CFR poate obtine si maximul de puncte(si atunci demonstreaza ca este o echipa valoroasa),dar la fel de bine poate sa nu obtina nici un punct.

Elphax
1st August 2007, 12:48
De cartierul Viola este vorba?
Va fi demarat proiectul pana la urma?

a fost o sedinta unde s-a votat daca se incep discutiile pt proiect, s-a votat impotriva, si nu incep discutiile, deci nici vorba sa se inceapa ceva

cica nu este teren in Timisoara ...

cse
1st August 2007, 12:51
De cartierul Viola este vorba?
Va fi demarat proiectul pana la urma?

Nu se demarează nimic!
Proiectul a fost respins!
Eu oricum nu înțeleg cum un cartier să țină o echipă de fotbal? Cum poate un cartier să adune pt. fotbal milioane de euro pe an? Oricum, nu e nevoie să înțeleg eu!:D

La Galați, în prima etapă bate Clujul că așa s-a încetățenit treaba, în ultimii trei ani, CFR-ul are TREI victorii! Nu e trei fără patru!:D
În etapa a II-a CFR-ul iar bate lejer, că nu are meci greu! Dimpotrivă....
În etapa a III-a CFR-ul o să reediteze scorul din returul abia încheia, adică învinge cu 1-0.
În a IV-a etapă e vorba de răzbunare! Cum blatiștii au fost trimiși la Bistrița CFR-ul o s-o învingă din nou pe Steaua!
Iaca aici: 4 etape= 4 victorii= 12 puncte....:D

edd
1st August 2007, 14:08
Nu se demarează nimic!
Proiectul a fost respins!
Eu oricum nu înțeleg cum un cartier să țină o echipă de fotbal? Cum poate un cartier să adune pt. fotbal milioane de euro pe an? Oricum, nu e nevoie să înțeleg eu!:D

La Galați, în prima etapă bate Clujul că așa s-a încetățenit treaba, în ultimii trei ani, CFR-ul are TREI victorii! Nu e trei fără patru!:D
În etapa a II-a CFR-ul iar bate lejer, că nu are meci greu! Dimpotrivă....
În etapa a III-a CFR-ul o să reediteze scorul din returul abia încheia, adică învinge cu 1-0.
În a IV-a etapă e vorba de răzbunare! Cum blatiștii au fost trimiși la Bistrița CFR-ul o s-o învingă din nou pe Steaua!
Iaca aici: 4 etape= 4 victorii= 12 puncte....:D

Cel mai bine ar fi sa se retraga toate echipele din campionat si sa joace doar cefereu ca oricum vor fi campioni. Nu-i asa? :headbang::headbang::headbang: Ce logica de copil de gradinita ai :headbang:

six
1st August 2007, 14:28
În etapa a II-a CFR-ul iar bate lejer, că nu are meci greu! Dimpotrivă....
cse,mai este la voi unu cu nume de robot si tot asa de optimist era.....yo zic sa faci cunostinta cu bea si sa-ti explice ea care-i treaba cu "lejeru" :P incontinuare cred ca va fi un meci greu in care cine da gol castiga,parerea mea ;)

Ess
1st August 2007, 14:36
zeroase>bea "lansatoarea de frustrime" mai lucreaza la noi??? :D:D:D

on toppic: meci deschis oricarui rezultat, cum am mai zis.
Un lucru este clar: spre deosebire de anul trecut, avem un inceput f greu de campionat.

cse
1st August 2007, 14:48
Cel mai bine ar fi sa se retraga toate echipele din campionat si sa joace doar cefereu ca oricum vor fi campioni. Nu-i asa? ...
De voi scăpăm oricum la vară. Ori picați ori vă desfințați!:happy

cse,mai este la voi unu cu nume de robot si tot asa de optimist era.....
Optimist? Realist domnule, realist!
Optimiști sunteți voi, care și anul trecut ați anunțat că o să faceți praf tot, și în afară de rahat n-ați făcut praf nimic!
Cât privește disputele voastre cu alții,....., asta-i treaba voastră!
Eu știu să-mi port singur de grijă!

Elphax
1st August 2007, 15:06
lasa ca v-am batut in cupa :ok:

boni2204
1st August 2007, 15:15
sper sa fie un meci frumos pt ca se intalnesc doua echipe cu pretentii, cfr pleaca cu prima sansa deoarece joaca pe teren propriu, dar nu se stie....

cse
1st August 2007, 15:17
lasa ca v-am batut in cupa :ok:

Și ce-i?
Oricum n-ați câștigat cupa.
Iar în campionat noi am terminat pe 3 și voi pe 8 parcă.....:D, la vreo 16 puncte de noi. Adică o eternitate!

edd
1st August 2007, 15:19
voi, care și anul trecut ați anunțat că o să faceți praf tot, și în afară de rahat n-ați făcut praf nimic!


Aici ai putina dreptate. La Poli pana anul asta doar s-a vorbit si nu s-au realizat prea multe, dar incepand din acest campionat observ ca, conducatorii nostrii au renuntat la astfel de obiceiuri!! Campionatul asta vor fi fapte nu vorbe, spre deosebire de voi care deja va credeti mari campioni... Veti fi foarte dezamagiti la finalul campionatului...

cse
1st August 2007, 15:23
Ioioioioi! Anul ăsta ați urlat de la început că gata, rupeți tot!
E adevărat că și noi am declarat, dar e normal la noi la ce investiții s-au/și se fac!
Amu de ex. se acoperă peluza nouă!
Plus o grămadă de jucători aduși!
Pt. noi și locul 2 e bun, pt. că e un progres față de locul 3!

Benny
1st August 2007, 15:49
Eu oricum nu înțeleg cum un cartier să țină o echipă de fotbal? Cum poate un cartier să adune pt. fotbal milioane de euro pe an?
Hai ma, fara truisme. Ca se duce forumul asta de rapa. A fost clar de la inceput ca nu intelegi. Nu e nevoie sa te repeti.

cse
1st August 2007, 15:56
Lasă că înțelegi tu!:happy
Nu mai știe grasul cum să facă rost de bani înainte de a declara că Bkp se retrage!:happy

deep purple
1st August 2007, 16:16
cse, tu ori esti copil ori esti infantil. Daca nu esti in stare sa porti o discutie... vad ca esti banned. E bine asa.

Despre meciul de duminica imi voi da cu parerea dupa ce-l vad pe cel de la Galati. Am vazut pe Poli cu Iasiul dar pe CFR nu i-am vazut inca.

White Shadow
1st August 2007, 16:40
CFR Cluj castiga campionatul , astia frate tac si fac.....bravo lor......

1-0 sau 2-0......dar cum ne aflam la inceputul campionatului e posibil si un rezultat de egalitate........in primele 6 etape echipele mari intotdeauna obtin mai greu victorile.........

Benny
1st August 2007, 16:48
De acord cu facutul. Cu tacutul insa incep sa semene tot mai mult cu Iancu.

deep purple
1st August 2007, 17:00
CFR Cluj castiga campionatul , astia frate tac si fac.....bravo lor......


Scuze dar tu ai probleme cu auzul? Andone n-o mai slabeste cu cel mai bengoso-valoroso lot din UE si campionatul care e pierdere de vreme sa se joace din moment ce CFR clar il va lua. Toata stima pt investitiile facute dar sezonul trecut CFR-ul a fost cea mai norocoasa echipa. A jucat cu subsolul clsamentului primele 6 etape. I-a prins pe otelari intr-o pasa super proasta si macau goluri din bulan pe final de meci dupa ce erau dominati pe unde mergeau.
Cand au venit la Timisoara au primit un 11 m cadou ca sa faca 3-1. Si Poli a avut un 11m cadou dar l-au ratat.
Pe teren neutru in cupa ce-au facut? Tot Poli a batut cu 2-0. Ca antrenor Munteanu si Bergodi nu sunt cu nimic mai prejos de Andone. Sa nu uitam ce serii 007 avea Ando pe la Dinamo.

Dar asta a fost anul trecut. Acum ei se lauda cu un alt lot si prime mai grase. Vom vedea peste 2-3 ore in ce consta schimarea.

gheorghe
1st August 2007, 17:39
Asta este momentul adevarului, acum vom vedea care este valoarea reala a lui POLI. Daca baietii au sange-n pix o sa bata la Cluj, daca vor accepta in continuare sa stea capra in fata tuturor celor cu pretentii cred ca Iancu ar trebui sa se gandeasca destul de bine daca doreste sa continue cu niste blazati.:thinkso Insa eu inca cred ca marea majoritate a componentilor echipei au o valoare reala care va fi dovedita in viitorul apropiat. Nu cred ca cfr-ul este o mare echipa, este doar un mic obstacol de traseu; momentele de o reala incarcatura nervoasa vor veni atuci cand ne vom razboi cu miticii.:ok:

del
1st August 2007, 19:43
cse, tu ori esti copil ori esti infantil. Daca nu esti in stare sa porti o discutie... vad ca esti banned. E bine asa.

Despre meciul de duminica imi voi da cu parerea dupa ce-l vad pe cel de la Galati. Am vazut pe Poli cu Iasiul dar pe CFR nu i-am vazut inca.

Infantil zici?:happy
Măcar noi, CFR-ul, mai și facem ce spunem.:D

spartacus
1st August 2007, 21:10
meci greu intre doua echipe pe care le-as dori pe podium la sfarsit..ordinea e evidenta:)

Andone m-a surprins cu organizarea defensiva in meciul cu Otelul. Sunt curios cum il va aborda pe cel cu Poli. Merg pe o victorie cu 2:0 sau 2:1 a CFR

m8k
1st August 2007, 22:10
Batem cu 1-0! Gol Cadu in min 90+6!:D

gica
1st August 2007, 22:51
Meci foarte greu ...dar sper sa fie cel putin ca si la ultimul meci in Gruia!Deci victorie la limita a lui CFR.

CFR CAMPIOANA PROVINCIEI!

p.s. deocamdata!!!!!!!!!

Ess
1st August 2007, 22:55
dubla campiona gica (05 si 06):D:D:D

deep> huh??? esti tu??? :P

gica
1st August 2007, 23:08
Scuze dar tu ai probleme cu auzul? Andone n-o mai slabeste cu cel mai bengoso-valoroso lot din UE si campionatul care e pierdere de vreme sa se joace din moment ce CFR clar il va lua. Toata stima pt investitiile facute dar sezonul trecut CFR-ul a fost cea mai norocoasa echipa. A jucat cu subsolul clsamentului primele 6 etape. I-a prins pe otelari intr-o pasa super proasta si macau goluri din bulan pe final de meci dupa ce erau dominati pe unde mergeau.
Cand au venit la Timisoara au primit un 11 m cadou ca sa faca 3-1. Si Poli a avut un 11m cadou dar l-au ratat.
Pe teren neutru in cupa ce-au facut? Tot Poli a batut cu 2-0. Ca antrenor Munteanu si Bergodi nu sunt cu nimic mai prejos de Andone. Sa nu uitam ce serii 007 avea Ando pe la Dinamo.

Dar asta a fost anul trecut. Acum ei se lauda cu un alt lot si prime mai grase. Vom vedea peste 2-3 ore in ce consta schimarea.



Cred ca timpul iti joaca feste!
Campionatul trecut in primele 3 etape din deplasare am batut cu un sec 3-1 la Galati
Piatra-Neamt
si Tg.-Jiu.
In fiecare dintre cele 3 partide golul primit a fost aprox. in min. 90.(86 la Galati,94 din 11m. la Tg.-Jiu si la fel 92 la Piatra...)
Asa ca teoria ta cu echipa norocoasa cade din principiu...Au fost victorii detasate fara discutii.
Ce se spunea la vremea respectiva dinspre Timisoara,era ca CFR a intalnit echipele slabe din campionat.
Mai incolo stim ce-a urmat pt. Timisoara.Infrangere la Galati si Tg-Jiu si victorie obtinuta dupa un arbitraj total aiurea la Ceahlaul(cu golul 2 anulat pt. nemteni...)
Asa ca vino cu comentarii documentate nu povesti....:rosu:

Nightwish
1st August 2007, 23:18
Pronostic: CFR Cluj 2 - 1 Poli TM

Bell
1st August 2007, 23:43
ii batem si pe banateni .. or da si ei un gol..asha ca va fi 4 - 1
HAI CFRUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!

insert
2nd August 2007, 00:02
Îi rupem pe repatriați! Moloz facem din ăia:D
14-0 pt. CFR e un scor corect!:D

Hopa! Băturăm la Galați! Sper ca importații Banatului să nu vină la meci, nu de alta, dar să nu se facă de râs!
Bate la ei ca la fasole!:D

ensic
2nd August 2007, 01:34
Sunt curios sa vad cu cine va face Ando echipa acasa in meciul cu Poli!
Nu m-as mira daca o sa schimbe complet tactica fata de cea de la Galati.
Oricum sper sa batem !

insert
2nd August 2007, 01:36
Batem lejer! Simnt! Nu degeaba-s urs!:D
Aiureii de vinituri n-au șanse la Cluj! Poate doar când joacă cu liliecii!:D

THE HUN
2nd August 2007, 05:00
meciul asta este un meci de 1x2

THE HUN
2nd August 2007, 05:00
meciul asta este un meci de 1x2

BAK
2nd August 2007, 05:11
ok, te-am inteles.......

Nightwish
2nd August 2007, 08:09
Oare o sa fie un meci de 1X2? :D

unik
2nd August 2007, 08:20
:groggy:2-0 pentru Poli spre bucuria unor clujeni:groggy:

m8k
2nd August 2007, 08:39
Oare o sa fie un meci de 1X2? :D

Va fi un meci de 111!:D

six
2nd August 2007, 09:09
Îi rupem pe repatriați! Moloz facem din ăia:D
14-0 pt. CFR e un scor corect!:D

Hopa! Băturăm la Galați! Sper ca importații Banatului să nu vină la meci, nu de alta, dar să nu se facă de râs!
Bate la ei ca la fasole!:DForza chefere,15-0,suntem cei mai buni,repatriatilor,molozurilor,importatilor,pasula rilor sunteti de ras.....asa ca pronostic 1(16-0) FORZA CFR gruia :o:........si eu credeam ca m8k este moderator :rolleyes:

insert
2nd August 2007, 09:12
Eu credeam că bănățenii au bun simnț cât de cât și nu se ocupă de stâlcirea numelor rivalelor!:D Mă rog....educația....
14-0 nu o să vă dăm din păcate, dar un 2, 3-0 cinstit tot vă articulăm!

six
2nd August 2007, 09:14
fii mai concret....

insert
2nd August 2007, 09:16
Uite, 2-0 pt. CFR îmi ajunge! E destul de concret?:D

six
2nd August 2007, 09:19
Uite, 2-0 pt. CFR îmi ajunge! E destul de concret?:DDa ....se vede ca ai....educatie :)

insert
2nd August 2007, 09:28
E vorba de realism aici! :D
Noi o să avem primul meci cu scântei abia în etapa a IV-a, cu Steaua!

CFR1907
2nd August 2007, 09:30
Meciul se va termina 2-0, dar nici cu un 14-0 nu m-as supara. :)

insert
2nd August 2007, 09:48
Atâta timp cât căștigăm, chiar nu mă interesează scorul! Și nici cum jucăm! Important e rezultatul, nu "artificiile"!

alin_cv
2nd August 2007, 10:42
CFR este o echipa formata din jucatori masivi insa lenti.Vreau sa o vad la lucru cu Timisoara si Craiova doua echipe care joaca spectaculos si in viteza,apoi o sa ma pronunt asupra CFR-ului.

NumLock
2nd August 2007, 10:46
O să ai plăcerea de-a vedea cum CFR le înfrânge pe amândou într-o săptămână!
Cred că ești copil cuminte, că prea repede ți s-a îndeplinit dorința!:D

Benny
2nd August 2007, 11:15
Plin de clone pe aici. Si alea proaste.

NumLock
2nd August 2007, 11:17
Deștepte mă!:D
Păcat că nu știi aprecia umorul!:happy

Benny
2nd August 2007, 11:37
Ieri CFR-ul a fost solid mai ales in aparare. A avut si putin noroc ca a deschis scorul repede si astfel sansele Otelului s-au cam dus. Prevad deci un meci greu pentru Poli.

YoNuTzz
2nd August 2007, 14:56
dupa victoria de la galati, nu cred k se va incurca CFR-ul acasa, desi nici Poli nu e de subestimat...

Cappone
2nd August 2007, 15:23
bate poli clar!!!clujul a fost jalnic in prima etapa.le dam la cfr-isti cel putin 2-3

mblue
2nd August 2007, 15:28
bate poli clar!!!clujul a fost jalnic in prima etapa.le dam la cfr-isti cel putin 2-3

Asa imi doresc sa fim la fel de jalnic tot campionatul cum a fost la Galati, chiar m-as bucura.

Nightwish
2nd August 2007, 18:27
CFR este o echipa formata din jucatori masivi insa lenti.Vreau sa o vad la lucru cu Timisoara si Craiova doua echipe care joaca spectaculos si in viteza,apoi o sa ma pronunt asupra CFR-ului.

Te referi la Surdu, la Semedo sau la Didi? :D

Ray1
2nd August 2007, 18:29
nu stiu daca o sa castige clujul.cristea omul meciului

spartacus
2nd August 2007, 18:33
CFR este o echipa formata din jucatori masivi insa lenti.Vreau sa o vad la lucru cu Timisoara si Craiova doua echipe care joaca spectaculos si in viteza,apoi o sa ma pronunt asupra CFR-ului.

nu cred ca trebuie sa ai o echipa de Speedy Gonzales ca sa faci treaba buna:)..in plus cred ca avem si suficiente exceptii: Semedo, Trica si Didy sunt primii care imi vin in minte...in fine vom vedea

Bell
2nd August 2007, 20:50
...le dam la cfr-isti cel putin 2-3

mai exact: le dati la CFR-isti 3 puncte...
si mai exact: va luam 3 puncte fara prea mari dureri de cap... adica facem si golaveraj (4 - 1) :yeah:
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

paul30
2nd August 2007, 21:51
4-1, 14-0 ?


Voi ce ati mancat. Va uitati la data expirarii alimentelor?

Bell
2nd August 2007, 22:31
cam p'acolo pe undeva.. inca nu e sigur :happy
btw... am fost in Alicante si mi-a placut tare mult, in Elche parca....

horica
2nd August 2007, 22:36
Poly te-ai trezit?N-are rost sa-ti strici somnul cu astia...continua,somn usor...
Pentru obiective de genul celor propuse de conducere in acest an este nevoie de pasi marunti si siguri...iar o victorie cu Timisoara ar da multa incredere baietilor.Sper la un spectacol in tribune cel putin la nivelul ultimei partide din Gruia cand am castigat cu 2-1(ca de altfel la orice partida cu timisorenii la Cluj!)

CFR CAMPIOANA PROVINCIEI!

p.s. deocamdata doar a provinciei

Bell
3rd August 2007, 00:42
asha Horica...
Batem, rupem , calcam... avem echipa tapana si o sa isi dea drumu si astia noii s'apoi sa vezi...
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

crissis
3rd August 2007, 00:55
bate poli clar!!!clujul a fost jalnic in prima etapa.le dam la cfr-isti cel putin 2-3

Lasa bautura pe caldura asta ca nu iti face bine :ok: Va scoate CFR-ul fotbalul din cap si visele marete de campioni si cupe europene. Abia astept sa-l vad din nou pe jabba cum face spume si cum scoate si iar o baga in liga lui mitica echipa aia alui de ... si cum iar se ia de arbitrii cica il fura fara rusine si alte alea :happy
CFR - Timisoara 3-0 si reveniti cu picioarele pe pamant visatorilor si voi ca si oltenii aia de la Craiova cum castigati un meci cum va si visati campioni.

Ray1
3rd August 2007, 02:43
nu stiu daca castiga cfr.mai degraba un egal

PerVersion
3rd August 2007, 03:49
Cu siguranta un meci greu.. Sper sa faca niste schimbari Andone, pt ca in meciul de la Galati au fost cativa jucatori care au jucat fara pic de determinare.

Cred ca vor inscrie ambele echipe, si nu cred ca va avea importanta care din ele va inscrie prima, deoarece ambele au puterea sa revina in joc. 2-1.

Sauron
3rd August 2007, 07:43
0-2 o să fie în etapa a III-a la TM. CFR-ul o să facă instrucție cu voi!:yeah:

Sa vezi tu cat o sa fie scorul cand o sa va prinda cei de la "U":drak:

Ferdininho
3rd August 2007, 09:01
Credeam ca daca au adus atatia "portugheju" vor castiga usor cu Otelul.
Pe dracu....bulan curat. Daca jucam ca si in meciul de acasa cu Iasiu-ul iar Bucur ramane in forma defilam in Gruia si-n teren.

Ferdininho
3rd August 2007, 09:04
Lasa bautura pe caldura asta ca nu iti face bine :ok: Va scoate CFR-ul fotbalul din cap si visele marete de campioni si cupe europene. Abia astept sa-l vad din nou pe jabba cum face spume si cum scoate si iar o baga in liga lui mitica echipa aia alui de ... si cum iar se ia de arbitrii cica il fura fara rusine si alte alea :happy
CFR - Timisoara 3-0 si reveniti cu picioarele pe pamant visatorilor si voi ca si oltenii aia de la Craiova cum castigati un meci cum va si visati campioni.

Eu cred ca v-ati pus nocturna degeaba, sezonul viitor jucati de la ora 11 eternul derbi cu Bacau, si asa numai se impiedica lumea de voi prin Liga I.

gheorghe
3rd August 2007, 09:27
De cand a ajuns frate si chefere-ul mare echipa? Astia acum 3 ani erau catalogati de un clasic in viata ca fiind "descultii campionatului"!:yes:Faptul ca s-au transformat in echipa portugheza nu ii confera automat statutul de mare echipa.(apropo, pe cine reprezinta aceasta echipa in Europa? Cumva Portugalia?!) Este o mare gogorita si chefereul asta, lucrurile vor reveni la normal (a se citi CFR in Liga a doua sau a treia!) iar echipa va purta din nou excelenta denumire de Steaua-CFR Cluj.:ok:Amin:drak:

paul30
3rd August 2007, 09:29
cam p'acolo pe undeva.. inca nu e sigur :happy
btw... am fost in Alicante si mi-a placut tare mult, in Elche parca....

Eu in Elche stau.

Elphax
3rd August 2007, 09:34
De cand a ajuns frate si chefere-ul mare echipa? Astia acum 3 ani erau catalogati de un clasic in viata ca fiind "descultii campionatului"!:yes:Faptul ca s-au transformat in echipa portugheza nu ii confera automat statutul de mare echipa.(apropo, pe cine reprezinta aceasta echipa in Europa? Cumva Portugalia?!) Este o mare gogorita si chefereul asta, lucrurile vor reveni la normal (a se citi CFR in Liga a doua sau a treia!) iar echipa va purta din nou excelenta denumire de Steaua-CFR Cluj.:ok:Amin:drak:

frate ce ai baut? :happy

Lordliv
3rd August 2007, 09:52
succes, poli!

Benny
3rd August 2007, 10:07
CFR CAMPIOANA PROVINCIEI!
Draga horica esti un provincial.


p.s. deocamdata doar a provinciei
Sa inteleg ca dupa acest campionat veti iesi campioana capitalei?

Nightwish
3rd August 2007, 10:27
De cand a ajuns frate si chefere-ul mare echipa? Astia acum 3 ani erau catalogati de un clasic in viata ca fiind "descultii campionatului"!:yes:Faptul ca s-au transformat in echipa portugheza nu ii confera automat statutul de mare echipa.(apropo, pe cine reprezinta aceasta echipa in Europa? Cumva Portugalia?!) Este o mare gogorita si chefereul asta, lucrurile vor reveni la normal (a se citi CFR in Liga a doua sau a treia!) iar echipa va purta din nou excelenta denumire de Steaua-CFR Cluj.:ok:Amin:drak:

Shhtt:nah:
2 - 0

ensic
3rd August 2007, 12:08
Sunt simpatici timisoarenii cu fervoarea declaratiilor lor optimiste. Eu chiar as vrea sa faca Timisoara un campionat bun anul asta.
Cat despre meci fara sa ne uitam fiecare echipa ce jucatori are e de ajuns sa ne uitam cate meciuri in Griua au castigat timisorenii in ultimii 3 ani.
Bafta CFR-ului, iar pentru Poli nu-i mare tragedie, este din belsug de unde sa strangeti puncte anul asta!

vassy
3rd August 2007, 13:00
balanta inclina spre CFR, oricum nu vor fi multe goluri, ma gandesc la un 1-0

locomotiva07
3rd August 2007, 14:51
1-0 e bine ca peste 2 saptamani vin cei flamanzi de incasat goluri, si trebuie sa le rezervam pt ei !!!
HAI CFR !!!!

orbette
3rd August 2007, 15:35
as vrea sa bata cfr-ul, ar veni putin mai slab motivati la craiova decat dupa o infrangere:)
meci deschis oricarui rezultat. cel mai probabil egal.

alin_cv
3rd August 2007, 17:25
Sa fie un meci frumos si cel mai bun sa castige.:ok: Haideti fratilor sa nu ne mai certam intre noi si sa ne unim in lupta cu SDR,care nu stau cu mainile in san si au inceput campania de fraudare a campionatului,cu largul concurs al LPF si FRF.Sa inceapa revolutia in fotbalul romanesc PROVINCIA contra BUCURESTI.:yeah:

matei_viola
3rd August 2007, 18:31
Clar bate Poli 0-1

spartacus
3rd August 2007, 19:49
simpatici unii timisoreni...iarasi placa cu echipa de portughezo-unguri care nu reprezinta Romania :sleep:
in fine..om vedea dupa meci...
forza CFR:ok:

TZEFERU
3rd August 2007, 20:39
portughezi, ungurii si careo mai fii tre sa reprezinte CFR in primul rind.
CFR vrea performanta, va creste si ea jucatori dar mai e nevoie de ceva timp pina se mai creaza ceva baze materiale. Nu le poti face pe toate imediat mai ales ca nu exista suport financiar de la guvernanti locali.
Num pasa ce natie au jucatorii CFR-ului, atit timp cit joaca pentru CFR si num pasa nici la alte echipe ce jucatori au.
Chestiile astea de-am pixu cu "vorbitul discutiilor" despre "sa vedem CFR cu jucatori romani"....adica la "pastele cailor".....does not hold water.

Sper sa cistige CFR Duminica, jucatorii vor sa lupte pentru titlu si fiecare meci e super-important. Ca vor putea sau nu, vom vedea. Am jucat poate mai slab "vizual" la Galati, dar si asa am luat punctele si putea fi si 2-0 pt CFR si atunci poate nu comenta nimeni nimic.
Fabiani si Ogbona daca joaca nu tre decit sa tina cite 2 jucatori linga ei la o adica si e OK, restul vor face treaba.
Mizez totusi pe victoria CFR-ului chiar si la limita.

ensic
3rd August 2007, 21:57
O sa fie victorie si nu o sa fie la limita. Jucatorii care au stat acasa in meciul cu galatenii vor trage tare sa fie luati pe viitor in lot.

deep purple
4th August 2007, 05:52
Vad ca multi o dau cu avantajul CFR-ului in meciurile directe si chiar televiziunile au spus ca Poli nu a luat niciodata puncte de la Cluj.

Eu imi aduc aminte de 3 intalniri in Gruia de cand a promovat CFR:
Prima a fost 1-1 apoi a urmat 2-0 si 2-1 pt CFR.
La Timisoara CFR-ul a facut un 2-2 in vremea lui Hagi si a batut cu 3-0 si 3-1.Ultima trebuia sa fie 3-0, dar CFR a beneficiat de un penalty inexistent.
Deci la puncte si adevar echipele se afla la o egalitate totala. La golaveraj Poli conduce cu 2 goluri mai multe. Ca sa facem departajarea mai departe putem aduce in discutie meciul din cupa de pe teren neutru in care Poli a batut cu 2-0.
Deci nu inteleg de unde atatia muschi pe minoritatea fotbalistica a Clujului? Cu 15 portughezi nu sa face primavara. Aia nu au parasit Portugalia de Figo ce erau.

TZEFERU
4th August 2007, 08:23
Vad ca multi o dau cu avantajul CFR-ului in meciurile directe si chiar televiziunile au spus ca Poli nu a luat niciodata puncte de la Cluj.

Eu imi aduc aminte de 3 intalniri in Gruia de cand a promovat CFR:
Prima a fost 1-1 apoi a urmat 2-0 si 2-1 pt CFR.
La Timisoara CFR-ul a facut un 2-2 in vremea lui Hagi si a batut cu 3-0 si 3-1.Ultima trebuia sa fie 3-0, dar CFR a beneficiat de un penalty inexistent.
Deci la puncte si adevar echipele se afla la o egalitate totala. La golaveraj Poli conduce cu 2 goluri mai multe. Ca sa facem departajarea mai departe putem aduce in discutie meciul din cupa de pe teren neutru in care Poli a batut cu 2-0.
Deci nu inteleg de unde atatia muschi pe minoritatea fotbalistica a Clujului? Cu 15 portughezi nu sa face primavara. Aia nu au parasit Portugalia de Figo ce erau.


Iti amintesti prost a fost 2-1, 2-0 si 2-1, nu a fost nici un 1-1

alex_6tm
4th August 2007, 08:33
Iti amintesti prost a fost 2-1, 2-0 si 2-1, nu a fost nici un 1-1

Eu stiu ca in toate cele 3 partide jucate in gruia am pierdut cu acelasi scor: 2-1

horica
4th August 2007, 10:42
N-au rost aceste discutii asupra scorului!
Importante pentru noi vor fi cele 3 pct.indiferent de scor.Chiar si un 1-0 in ultimul minut.


FORZA CFR!

corello
4th August 2007, 12:33
3-3
parerea mea:drak:

ensic
4th August 2007, 15:20
Atat o sa faceti probabil voi cu Poli !

horica
4th August 2007, 16:32
Credeam ca marele umflat a invatat cevade cand a intrat in fotbal.Dar vad ca iar o da pe ulei...
Daca anul trecut il ataca pe Dorinel Munteanu cu dopajul,acum am vazut declaratii ca retrage echipa de pe teren la meciul cu CFR daca vor fi dezavantajati.Ca CFR a castigat meciurile cu Dinamo si Rapid cu arbitri!Eu retin ca la meciul cu Dinamo CFR-lui i-a fost anulat un gol pe motiv de ofsaid....gol valabil.
Timisoreni mergeti si stergeti-i .... de la gura lui Iancu...iar creeaza presiune.Dar si ai nostri sper sa nu muste nada...

matei_viola
4th August 2007, 17:13
Timisoreni mergeti si stergetii *****ul de la gura lui Iancu...iar creeaza presiune.

Tu ai mamicuta ? daca da,incearca sa vezi pe unde ai vazut lumina zilei.

horica
4th August 2007, 17:52
Tu ai?

deep purple
4th August 2007, 17:52
Credeam ca marele umflat a invatat cevade cand a intrat in fotbal.Dar vad ca iar o da pe ulei...


Vorbesti de parca Muresan e siluet si nu pune niciodata presiune pe arbitrii. :groggy:

Dadoman
4th August 2007, 18:57
Bate Poli Timisoara.Sau in cel mai rau caz pentru ei, X.

home
4th August 2007, 19:08
3-3
parerea mea:drak:
*uiștii să-și vadă de jena lor de echipă!

Tu ai mamicuta ? daca da,incearca sa vezi pe unde ai vazut lumina zilei.
Are, dar se pare că tu n-ai....
Dacă-i ai fi avut, ai fi vorbit frumos!
Ioi, am uitat, ești bănățean fustrat!:D

Bate Poli Timisoara.Sau in cel mai rau caz pentru ei, X.
Poli TM bate, dar prin liga a IV-a. Asta de joacă mâine la Cluj e Fuljeru' Bragadiru reîncarnată, cosmetizată, umflată etc.:D

CFR bate la bănățeni ca la fasole! 3-0 scurt!:D

matei_viola
4th August 2007, 19:11
Tu ai?

Din pacate pt.tine am,si nu ma invatat sa vb porcos cum vb (scrii) tu.Stiam ca oameni din Cluj sant mai civilizati decat in multe orase din Romania.

home
4th August 2007, 19:17
Ce vorbești? Tu jignești și tot tu urlii?
Sunt surprins că ai! Puteam să jur că ești importat dintr-un bananier....

Ramirez
4th August 2007, 20:05
bat unguro-portughezo-franarii cu 15-0, aecbragadiristii se retrag din campionat:groggy:
traiasca clonele!!

home
4th August 2007, 20:13
Numai 14-0 bat clujenii!
Aveți un fix cu clonele, zău așa!:D

Ferko
4th August 2007, 20:23
Credeam ca marele umflat a invatat cevade cand a intrat in fotbal.Dar vad ca iar o da pe ulei...
Daca anul trecut il ataca pe Dorinel Munteanu cu dopajul,acum am vazut declaratii ca retrage echipa de pe teren la meciul cu CFR daca vor fi dezavantajati.Ca CFR a castigat meciurile cu Dinamo si Rapid cu arbitri!Eu retin ca la meciul cu Dinamo CFR-lui i-a fost anulat un gol pe motiv de ofsaid....gol valabil.
Timisoreni mergeti si stergeti-i .... de la gura lui Iancu...iar creeaza presiune.Dar si ai nostri sper sa nu muste nada...

A vrut sa spuna ca daca pierd, dar a zis ca daca vor fi dezavantajati. Pentru el a pierde un meci se traduce prin a fi dezavantajati !

BBB
4th August 2007, 21:13
huhurezii din deal-Politehnica Timisoara 1-2

horica
4th August 2007, 21:50
Nu era in intentia mea sa jignesc timisorenii cand am spus sa-l stearga la gura.....dar daca tot il gazduiti in orasul vostru pe marele umflat mitic puteti sa va aratati si parerea despre excesele de comportament.
Sincer nu inteleg atacurile lui la adresa CFR.Anul trecut dupa un atac suburban pentru prima oara Arpi raspunde cuiva(si lui Iancu i-a raspuns pe masura atacului).Acum vad ca nu a invatat nimic...se comporta in continuare ca un mitic.
Timisoara pentru a putea sa iasa din stadiul de speranta are nevoie de victorii in fata granzilor...nu de atacuri si implicit presiune la adresa celorlalti.
Din partea mea numai bafta Timisoarei(o merita pentru public si oras).....dar dupa aceasta etapa!


FORZA CFR!!

matei_viola
4th August 2007, 23:01
bat unguro-portughezo-franarii cu 15-0, aecbragadiristii se retrag din campionat:groggy:
traiasca clonele!!

Ramirez no comprende nada.

codrind
5th August 2007, 02:15
Meci de 1 solist!
DIFERENȚĂ de VALOARE!
Și cred că și de mentalitate!
La CFR - un ungur și un român și-au suflecat mânecile și s-au pus serios pe treabă.

La Timișoara în schimb totul e FAKE ! De la echipă - la conducător ( un giuleștean care face ce știe el mai bine - SĂ CERȘEASCĂ)

radante
5th August 2007, 03:08
POLI TM: vine dupa o victorie cu moral crescut (la fel si CFR). are un antrenor dupa parerea mea dur . jucatorii sunt foste vedete care s-au stins la TM dar incearca sa isi revina (de vreo 2 ani :) ) si cativa jucatori tineri promitatori (torje ...cred ca asa se scrie)

CFR: vine tot dupa o victorie. antrenor cu tactici devensive mai mult italiene (cel putin dupa prima etapa, sau poate a ramas tactica ultimului antrenor) dar din cate imi amintesc nici in atac nu o duce rau, are la dispozitie un lot numeros. concurenta in echipa e enorma, deci toti vor trage tare pt ca stiu ca au un inlocuitor daca nu merge totul conform planului. un lot fara vedete exceptionale. poate vedete in devenire :D. nu este inchegata echipa la maxim chiar daca se regasesc bine pe teren. insa o echipa care lupta pana obtine ce vrea.

merg pe 1x

votez 1 :) (ceea ce imi doresc)

2stupiddogs
5th August 2007, 09:29
Meci de 1 solist!
DIFERENȚĂ de VALOARE!
Și cred că și de mentalitate!
La CFR - un ungur și un român și-au suflecat mânecile și s-au pus serios pe treabă.

La Timișoara în schimb totul e FAKE ! De la echipă - la conducător ( un giuleștean care face ce știe el mai bine - SĂ CERȘEASCĂ)

Eu am crezut ca acolo,departeeee,la Iasi este numai UNA care ne INVIDIAZA si in acelasi timp ne IDOLATRIZEAZA(fara sa stie!) si aici ma refer la prietena Bea(aveti grija cum puneti accentul!)dar observ ca sunt mai multi care au aceeasi problema!Sa fie vorba de apa pe care o BEAu???Oare chiar o BEAu?

paul30
5th August 2007, 09:57
Sigur ca va fi un meci frumos si rezultatul e poate fi oricare. Personal cred ca va fi 1-1 desi Poli se pare ca e intr-o forma mai buna si sper sa se vada pe tabela.

HAI POLI

codrind
5th August 2007, 10:01
.... este numai UNA care ne INVIDIAZA....

INVIDIE ??? - sigur NU!
Doar milă=compasiune pentru niște suporteri care încă nu știu care-i echipa ORIGINALĂ, care "migrează" după unul sau altul în funcție de câți verzișori afișează etc... :no:

bazz
5th August 2007, 10:25
CFR-u e campioana anu asta...nu vad pe altcineva asa ca vor invinge lejer

Luis Garcia10
5th August 2007, 11:08
Meci de 1X2 ...ramane de vazut cine se va impune in duelul tactic! :rolleyes:

Ulysses
5th August 2007, 11:13
egalul e cel mai plauzibil...

gtibi
5th August 2007, 13:26
2-0

Luis Garcia10
5th August 2007, 13:28
Sper sa bata Poli :D

Bega
5th August 2007, 13:29
CFR-u e campioana anu asta...nu vad pe altcineva asa ca vor invinge lejer

Nu e exclus, dar parca si de Dinamo se zicea la fel pina ieri.

bazz
5th August 2007, 14:37
depinde cum va prezentati deseara..daca nu va "prezentati" o sa mai puna 3 puncte...prin prezenta inteleg jocul din teren..

2stupiddogs
5th August 2007, 14:38
INVIDIE ??? - sigur NU!
Doar milă=compasiune pentru niște suporteri care încă nu știu care-i echipa ORIGINALĂ, care "migrează" după unul sau altul în funcție de câți verzișori afișează etc... :no:
Chiar asa interesant este acest meci?Este in centrul atentiei pt. moldoven(ce)i?
Sau poate este vorba de o plictiseala cronica de pe urma careia se trezesc toti sa comenteze aiurea?!"mila=compasiune"?:shocked:dar de cei care calatoresc o vesnicie sa ajunga aici,nu ti-e mila?Nu simti compasiune?Saracii,ajung atat de obositi ca nici nu se mai intorc.......dar mai pot sa scrie comentarii rautacioase!Asta ca tot pomeneai de cei care migreaza.....

poli-umt
5th August 2007, 14:44
Imi doresc un meci frumos,fara cartonase,faulturi,accidentari si eliminari.Fie ca cel mai bun sa castige(Poli)!

Blitz.
5th August 2007, 15:08
derby-ul vestului...va fi strans. pronostic : 1-1

TaciAcolo
5th August 2007, 15:09
1 solist 3-0

2stupiddogs
5th August 2007, 15:12
1 solist 3-0
Cred ca ai sarit o saptamana din calendar.Pronosticul este perfect pt etapa viitoare...

noir_desir
5th August 2007, 15:39
sper sa fie un meci frumos, cu multe goluri... Un 3-2 pentru clujeni.

corello
5th August 2007, 15:43
2-2 sau 3-3
da n-ar fi rau sa ii fure arbitru pe timisoreni , nu ca as vrea sa piarda Poli da ca sa mai trecem la capitolul "vorbe" o noua amenintare cu retragerea echipei de pe teren:rosu:

Gontel
5th August 2007, 16:34
Daca e sa ne luam dupa palmares derbyul provinciei este UTA (6 campionate) - U. Craiova (4 titluri) si nu CFR - Poli, echipe care nu au avut performante majore pana acum.

Pronostic 1

Sorin Blaj
5th August 2007, 16:35
CFR-u e campioana anu asta...nu vad pe altcineva asa ca vor invinge lejer
Hai sa nu exageram. Au prima sansa azi, dar pana la campioana e cale lunga.

six
5th August 2007, 17:22
huhurezii din deal-Politehnica Timisoara 1-2ma rog,daca spui tu....asa sa fie ;)

crissis
5th August 2007, 17:27
Hai CFR scoateti-le fotbalul din cap si visele de campioni la timisoreni.

Ferdininho
5th August 2007, 18:05
Nu era in intentia mea sa jignesc timisorenii cand am spus sa-l stearga la gura.....dar daca tot il gazduiti in orasul vostru pe marele umflat mitic puteti sa va aratati si parerea despre excesele de comportament.
Sincer nu inteleg atacurile lui la adresa CFR.Anul trecut dupa un atac suburban pentru prima oara Arpi raspunde cuiva(si lui Iancu i-a raspuns pe masura atacului).Acum vad ca nu a invatat nimic...se comporta in continuare ca un mitic.

FORZA FRANARII!!

Arpi.....:happy:happy:happy ce nume de alint, si tu ai vopsit parul in rosu, alb, verde si acasa un poster imens cu Hungaria lui Fane cel sfant

deep purple
5th August 2007, 18:06
Eu cred iesenii inca mai digera greu infrangerea de la Timisorara. Alo, ati batut Craiova - faceti o hora si lasati-ne in pace.
Auzi la ala, "fake". Cred ca el il vede pe Alexa de plastic iar Ganea e doar o clona obtinuta in laborator. Si ca sa puna cireasa pe tort ne plange de mila unul care tine ori cu Poli ori cu Unirea Iasi, sau ceva in mijloc. Cine o ajuns sa ne critice. :-)

Hai sa ne incordam mushii dupa meci. Ambele echipe sunt mai la inceput de drum si e greu de spus care-i cea mai in forma.

Ferdininho
5th August 2007, 18:10
CFR-u e campioana anu asta...nu vad pe altcineva asa ca vor invinge lejer

Cum nu vezi alta mah...nu va fi campioana Poli Ieshi :headbang::headbang::headbang:

P.S Si tu si Criss ati gresit thread-urile. Valeo vine SARMA.......capul jos mah !

2stupiddogs
5th August 2007, 18:28
Hai CFR scoateti-le fotbalul din cap si visele de campioni la timisoreni.
Parerea mea este ca ai nevoie de un electrician.....:(:(:(

codrind
5th August 2007, 18:44
P.S Si tu si Criss ati gresit thread-urile.

Dacă ei au greșit thread-urile tu și încă câțiva ați greșit ECHIPA! Implicit și liga ! Cică undeva la ligi inferioare ar trebui să scrii


Valeo vine SARMA.......capul jos mah !
Nici măcar puerilă nu poate această dumă! Pe lângă faptul e e și perimată!
Oricum sper ca vișinii să aibă un rack imens pentru a scoate INFATUAREA pseudo-violeților! :ciocan:

Ferdininho
5th August 2007, 19:58
Nici măcar puerilă nu poate această dumă! Pe lângă faptul e e și perimată!
pseudo-violeților! :ciocan:

Este foarte de actualitate la cati fomisti exportati din estul tarii.
In halul in care joaca Ieshiul si cu bugetul vostru, (abia daca aveti bani de cura cu biscuiti ) aveti toate sansele sa jucati in cel mai scurt timp cu echipa lui Jambon, de asta pari asa documentat.
Nu mai sta pe net vezi ca la Ieshi se arunca cu salam pe strazi si este bataie mare. Nu rata ocazia.

On topic: CFR-Poli TM....0-2

blaga
5th August 2007, 20:09
:confused:
Campiona 2007-2008 la modul cel mai obiectiv....va fi...CFR Cluj.

prin Timisoara sant la moda papagalii mai Fernandinho

bazz
5th August 2007, 20:31
sa dea dumnezeu sa greseasca balas deseara.... sa scoata grasu ala cu capu mik echipa de pe treren...poate va inscrietzi bai in alta tzara ca vad ca in romania ve credetzi prea buni...
si pt ala cu sarmele lui si cu salamurile..esti prea jos colegule..las ca daca vii in iasi in retur o sa-ti dau o bere si vreo 2 felii de mezel din ala care se arunca pe strazi la noi..mare papagal

2stupiddogs
5th August 2007, 20:42
sa dea dumnezeu sa greseasca balas deseara.... sa scoata grasu ala cu capu mik echipa de pe treren...duce-ti-va bai in ungaria ca vad ca in romanaia nu avetzi cu cine juca...
Si pt nenea ala cu "sarma "...vezi sa nu te sugrumi dupa meci..stai jos ca te lovesti la ceas baiatule..
Observ ca pana si subiectul "Timisoara" este foarte placut iesenilor,la cati comenteaza despre Poli Timisoara(si mai ales CE comenteaza!)cred ca nu mai avem nevoie de UN electrician!Cunoaste cineva vreo firma de intalatii electrice?Macar un bobinator.......

bazz
5th August 2007, 20:46
bai da ce m-ai nimerit ...cu ce te pot ajuta?ca-s electrician de meserie..:yes:

Ferdininho
5th August 2007, 20:50
:confused:

prin Timisoara sant la moda papagalii mai Fernandinho

Aici vorbim de meciul acesta, acolo era vorba despre sezon si trebuia sa treci tot ce am spus...pornind de la faptul ca as vrea sa castige o echipa din provincie si nu una din Bucuresti.

P.S Pacat de Cluj, se vede ca v-ati "moldovenizat" de tot si la cati sholdoveni sunt in Manastur este normal ca majoritatea sa tina cu CFR, si sa navaleasca pe forum.

noir_desir
5th August 2007, 21:25
mah, aici se discuta despre CFR - Poli TM sau despre "prieteniile" moldavo-banatene? Ca sunteti off-topic rau de tot...

YoYoyOi
5th August 2007, 21:26
se va discuta imediat :D

bazz
5th August 2007, 21:33
goooollll!!!!

caine19
5th August 2007, 21:34
Deja e 1-0 :)

bazz
5th August 2007, 21:35
sa scoata ala echipa de pe teren ca afo offside:confused:

Sorin Blaj
5th August 2007, 21:36
Nu am vazut golul. Cum a fost?

crissis
5th August 2007, 21:37
Hai CFr-ul :yeah:
:shocked: deja este 1-0 :yeah:

noir_desir
5th August 2007, 21:43
1-1... meci frumos!

Sorin Blaj
5th August 2007, 21:44
Spectacol. Poli are forta. Bravo Plesan.

danpuric78
5th August 2007, 21:44
bun meci

crissis
5th August 2007, 21:45
1-1 au egalat astia :headbang:
Hai CFR cu golul doi :yeah:
Meci frumos .

Sorin Blaj
5th August 2007, 21:45
Ritm de joc excelent. Poli se mentine in atac.

bazz
5th August 2007, 21:50
e tare meciu ...

YoYoyOi
5th August 2007, 21:50
ha? pt cine? acum m-am mutat de la celalalt meci :D
ce? cum?

Sorin Blaj
5th August 2007, 21:51
1-1. :)

YoNuTzz
5th August 2007, 21:57
deja e 1-1...va fi un spectacol frumos...

noir_desir
5th August 2007, 22:00
2-1!

codrind
5th August 2007, 22:01
pe făgaș normal - 2-1 pt. CFR

crissis
5th August 2007, 22:01
2-1 :yeah::yeah::yeah:
Bravo Trica

torn_beton
5th August 2007, 22:01
Ce meci! :shocked:
Daca granzii nu isi schimba atitudinea si jocul oricare din echipele astea doua matura cu ei pe jos in meci direct.

danpuric78
5th August 2007, 22:01
superba faza, superb gol

Sorin Blaj
5th August 2007, 22:03
Apararea lui Poli scartiie.

YoYoyOi
5th August 2007, 22:10
pffff deja m-au zapacit astia :D

Incubus
5th August 2007, 22:16
mare mincinos Iancu asta; pai zicea ca scoate echipa...

crissis
5th August 2007, 22:17
mare mincinos Iancu asta; pai zicea ca scoate echipa...

Pai daca mai primeste Timisoara un gol se supara Jabba si isi ia jucariile si pleaca .

m8k
5th August 2007, 22:18
Jucam naspa!:headbang:
Cred ca nici la 50% din capacitatea echipei nu se joaca! Relatiile de joc inca nu sunt cunoscute la echipa! Dar daca avem 2-1 pina acum....:D

Ulysses
5th August 2007, 22:21
slabi si unii si altii , joc haotic , nelegat , final imprevizibil din cauza multiplelor greseli individuale si de-o parte si de alta, sper intr-un egal :ok:

YoNuTzz
5th August 2007, 22:21
frumos meci pana acum...se vede k provincia a crescut mult...chiar pare a fi un adevarat derby...
presimt o victorie a CFR-ului...

TZEFERU
5th August 2007, 22:22
Se pare ca Poli cam dominat dar CFR a bagat 2 goluri la singurele 2 faze de poarta. Fabianni ar trebui scos, saracul se plimba ca pe bulevard nici vorba de alergare, nici macar bataios nu e nu stiu ce. (jucam in 10,5 oameni).... Sincer Fabianni mai trebuie sa se pregateasca fara sa jignesc pe nimeni. Dany a facut 2 timpeni era sa faca 2 goluri. Andone mai trebuie sa sape, nu pare a fi cea mai buna formula, am vazut multe stingacii.
Inca nu ne sincronizam nici la mijloc nu stiu ce. Poli joaca ordonat si joaca la victorie. Sper sa incepem sa jucam mai repejor putin si mai consistent.
La cum s-a jucat in prima repriza nu sint sigur inca de victoria CFR-ului. Nu stiu de ce simt de parca CFR ar juca in deplasare si felul de abordare e cam acelasi...hmmm, sint confuz....dar daca da roade va trebui sa dau credit lui Andone.

torn_beton
5th August 2007, 22:26
slabi si unii si altii , joc haotic , nelegat , final imprevizibil din cauza multiplelor greseli individuale si de-o parte si de alta, sper intr-un egal :ok:

Cretule si aici ai venit ma? :happy
Pai daca asta a fost meci slab atunci ceea ce joaca Steaua cum se numeste? :happy

edd
5th August 2007, 22:26
Se pare ca Poli cam dominat dar CFR a bagat 2 goluri la singurele 2 faze de poarta. Fabianni ar trebui scos, saracul se plimba ca pe bulevard nici vorba de alergare, nici macar bataios nu e nu stiu ce. (jucam in 10,5 oameni).... Sincer Fabianni mai trebuie sa se pregateasca fara sa jignesc pe nimeni. Dany a facut 2 timpeni era sa faca 2 goluri. Andone mai trebuie sa sape, nu pare a fi cea mai buna formula, am vazut multe stingacii.
Inca nu ne sincronizam nici la mijloc nu stiu ce. Poli joaca ordonat si joaca la victorie. Sper sa incepem sa jucam mai repejor putin si mai consistent.
La cum s-a jucat in prima repriza nu sint sigur inca de victoria CFR-ului. Nu stiu de ce simt de parca CFR ar juca in deplasare si felul de abordare e cam acelasi...hmmm, sint confuz....dar daca da roade va trebui sa dau credit lui Andone.

Singua parere realista,cu argumente de pe acest thread.Respect!!:ok: In rest doar niste rautati fara sens :mda:

*Coco*
5th August 2007, 22:26
slabi si unii si altii , joc haotic , nelegat , final imprevizibil din cauza multiplelor greseli individuale si de-o parte si de alta, sper intr-un egal :ok:

Moama ce fotbal spectaculos joaca josnica echipa a stelei:happy:happy:happy

tourist
5th August 2007, 22:27
valoarea unei echipe se concretizeaza prin goluri .
alea cu --> echipa a jucat bine dar nu a reusit sa inscrie e pt. cascadorii rasului .

TaciAcolo
5th August 2007, 22:28
excelent joaca echipele ...care pana acum erau considerate mult inferioare celor din bucuresti: craiova bistrita, vaslui galati cfr timisoara pandurii urziceni chiar ca o sa fie cel mai al draqu campionat :)

torn_beton
5th August 2007, 22:28
Nu stiu de ce simt de parca CFR ar juca in deplasare si felul de abordare e cam acelasi...

Mda ai dreptate, jocul timisorenilor a fost mai consistent, fac presingul mai sus si alearga ca o echipa englezeasca.

tu26dor
5th August 2007, 22:29
joc frumos si haotic in acelasi timp... clujul nu este inca o echipa inchegata... mai are mult de muncit... meciul e un semnal de alarma la ceea ce va fi in viitor... sunt doua echipe care promit mult si cu siguranta pot sa se ridice peste asteptari...
deocamdata sa vedem repriza a doua, sper sa se mentina acelasi ritm alert.
cred ca va castiga clujul, daca dany nu reuseste pana la urma sa-si inscrie un autogol. hi hi

mArIuSeL
5th August 2007, 22:29
O prima repriza frumoasa..!Un fotbal de calitate.:)

dico
5th August 2007, 22:30
hai poli

m8k
5th August 2007, 22:32
Andone, suna repede la Anca, e intr-un bar de noapte cu femei goale si spune-i sa vina repede ca are meci si introdu-l in locul lui Fabianni si vom conta mai mult pe atac!:D

Leviss
5th August 2007, 22:34
Pana acum sunt de parere ca este cel mai frumos meci al acestui inceput de campionat.Ambele echipe joaca bine si cred ca daca vor continua asa "marile forte" bucurestene vor avea belele cu ele.

Sorin Blaj
5th August 2007, 22:46
Poli joaca acasa sau CFR-ul? :)

YoYoyOi
5th August 2007, 22:52
se joaca la CLuj :)

Leviss
5th August 2007, 22:53
2-2

Leviss
5th August 2007, 22:54
Frumos meci .

crissis
5th August 2007, 22:55
Iar au egalat astia :headbang: si inca cu un om in minus.
Hai CFR-ul nu va lasati.
Meciul asta cred ca se va termina 3-2 pentru CFR.

dede
5th August 2007, 22:55
poli egaleaza cu un om mai putin, gol plesan :D ce final de meci vom avea :D

TZEFERU
5th August 2007, 22:56
La fazele fixe sintem super varza. Aproape ca jucam si mai prost ca in prima repriza. Poli a dominat in continuare repriza a 2-a, se pare ca nu avem nimic in comun cu a ataca. Poate acuma dupa 2-2 ne trezim.
Andone fa schimbare !

caine19
5th August 2007, 22:57
plesan a marcat 2 goluri... chiar ca a fost o etapa nebuna :groggy:

Incubus
5th August 2007, 23:02
abia astepta Balaj sa dea penalty-ul asta :)))

YoYoyOi
5th August 2007, 23:04
fenomenal meci :ok:

crissis
5th August 2007, 23:04
Sa-l impuste cineva pe uratul ala de Didi :angry:
Pana la urma tot CFR va castiga :yeah:

caine19
5th August 2007, 23:10
De ce ii ai la pariuri ? :happy

YodaRo
5th August 2007, 23:16
ar fi pacat de TM sa piarda pe final.

Incubus
5th August 2007, 23:20
Sa-l impuste cineva pe uratul ala de Didi :angry:
Pana la urma tot CFR va castiga :yeah:

din nou rateaza Didy :happy
cred ca iti face in ciuda

YoYoyOi
5th August 2007, 23:20
bravo Timisoara /hello

felicitari Popa :cheer: mare portar :ok:

miril
5th August 2007, 23:21
Superb meci. Popa erou, pe final! Asa da fotbal!

m8k
5th August 2007, 23:21
Felicitari Provincia!!!!!!!!!!!!!!!!!:yeah::yeah::yeah:

Sorin Blaj
5th August 2007, 23:22
2-2, meci fantastic. Plesan si Popa, eroii Timisoarei.

dede
5th August 2007, 23:22
2-2 :D
frumos meci, frumos rezultat... egal, sa nu se supere nimeni :D

bada_otelul
5th August 2007, 23:23
exact ce ziceam:toate echipele care se bat la titlu scartaie rau,steaua doar cu bulan si cu arbitri a reusit doua victorii in 2 etape

YoNuTzz
5th August 2007, 23:23
SUPERB MECI...senzational marius popa in seara asta, penalty aparat, si respingere de pe linia portii...
cred k steaua si dinamo ar trebui sa-si puna semne de intrebare dupa meciul acesta...

m8k
5th August 2007, 23:23
Poli nuca tare! Noi mai avem de lucrat!:D

Luis Garcia10
5th August 2007, 23:25
Un meci superb! :ok: Poli surprinde placut si cred ca de-abia acum incep timisorenii sa aiba pretentii :ok: :D
PS: Steaua e pe primul loc /hello :yeah: :yeah:

YoNuTzz
5th August 2007, 23:25
acest meci superb incheie o etapa superba...

Luis Garcia10
5th August 2007, 23:26
Intr-adevar :ok: :D

Sorin Blaj
5th August 2007, 23:27
exact ce ziceam:toate echipele care se bat la titlu scartaie rau,steaua doar cu bulan si cu arbitri a reusit doua victorii in 2 etape

Mai bine vezi-ti de echipa ta, ca sunteti pe nicaieri.

crissis
5th August 2007, 23:27
Cam dezamagit de rezultat ,ah Didi asta :headbang:.
Meci superb rezultat echitabil. Felicitari ambelor echipe pentru spectacol.
Poate cei de la asa zise-le mari cluburi au vazut meciul , sa isi faca si ei o parere despre ce inseamna sa joci fotbal.

tu26dor
5th August 2007, 23:27
nu imi vine sa cred ce meci am urmarit... sa dea domnul sa fie asa tot campionatul...

bada_otelul
5th August 2007, 23:29
Mai bine vezi-ti de echipa ta, ca sunteti pe nicaieri.

bai scartarule taci din gura.eu zic ce vad

Sorin Blaj
5th August 2007, 23:29
Cam dezamagit de rezultat ,ah Didi asta :headbang:.
Meci superb rezultat echitabil. Felicitari ambelor echipe pentru spectacol.
Poate cei de la asa zise-le mari cluburi au vazut meciul , sa isi faca si ei o parere despre ce inseamna sa joci fotbal.
Ce de comentatori pe aici. Zici ca a jucat echipa lor.

Sorin Blaj
5th August 2007, 23:30
bai scartarule taci din gura.eu zic ce vad
Tu zici numai tampenii. Trebuie sa-ti spuna cineva asta.

TZEFERU
5th August 2007, 23:31
Multe pase gresite, preluari lungi care dureaza 2 minute si alte guri cascate. Didi nu o poate baga nici din 2 m. Oricum, sincer nu am fi meritat sa cistigam.
Poli a facut 2 greseli care putea sa ii coste. Didy se pare este specialist la a face un 11 m super-evident dar nu stie sa si marcheze.
Poli a crescut fata de anul trecut cred ca va fi o echipa puternica in acest sezon. Era sa uit.... CFR face prea multe faulturi...(mai ales faulturi ieftine la centrul terenului sau la 30-40 de m). La fazele fixe sintem prastie, mai ales mooolt.
Fabianni nu prea are ce cauta in prima echipa, am jucat in inferioritate in prima repriza. Anca e mult mai bataios, Surdu la fel. In atac nu am contat aproape deloc in afara de sa zicem forsingul de pe final...la hey-rup.
Meciul cu Rapid din primavara a fost jucat frumos si de CFR, asta nu pria.
CFR sinteti majori, e abia la inceput noi trebuie sa ii incurajam, dar pe bune mai e de muncit.
Succes ambelor echipe pe mai departe.

bada_otelul
5th August 2007, 23:32
Tu zici numai tampenii. Trebuie sa-ti spuna cineva asta.

bai daca nu-ti convine parerea mea adu argumente impotriva nu veni cu rahaturi d-ale tale gen "vezi-ti de echipa ta ca nush ce si nush cum"
pana una alta faptele imi dau dreptate mie nu tie

deep purple
5th August 2007, 23:32
Oricat ii injuram pe smenarii astia eu am toata stima pt Apri si Iancu. Cei doi au ocazia sa schimbe fatza campionatului nostru. Felicitari ambelor echipe. Nici nu ma supara ca n-am castigat si cred ca nu eram suparat nici daca CFR-ul o infigea in ate in minutul 90+3. Am trait sa vad asa un meci si nu puteam crede ca jos scria Cluj si Timisoara in loc de Barcelona si Manchester.
Cu atat mai bine fotbalului romanesc si noua ca iubitori ai fotbalului.

CE CAMPIONAT AVEM!!!