PDA

View Full Version : Farul - FC National



Napoletan
30th April 2006, 00:33
La meciul de astazi gruparea Aria Ultra` a fost abuziv evacuata de jandarmerie in minutul 15. Motivul invocat a fost afisarea unor mesaje cu caracter obscen. Acestea au fost mesajele: "Noi punem suflet, voi ne aratati un deget" (acest mesaj a umplut picatura in mintea savantilor); "Jucatori inutil platiti, in mandria suporterilor loviti!"; "Jos tricourile mercenarilor"; "Respect Todoran". In momentul in care eram evacuati, unii dintre baieti au fost opriti si au fost amendati cu cate 5 milioane de lei, dupa ce in timpul meciului au incercat sa ii mai retina si pe altii, pe motiv ca isi injura jucatorii (de cantat nu a cantat nimeni, au fost doar unele vorbe "de dulce" aruncate de cate un om, nu a fost ceva "organizat" sa zic asa). In realitate, jandarmii au primit ordin din partea presedintelui clubului sa fim evacuati in momentul cand acesta a vazut mesajul Noi punem suflet, voi ne aratati un deget. Dupa ce am fost evacuati, am fost amenintati ca nu vom mai intra in aceasta peluza, pe motiv ca noi am mai creat probleme acolo. Totul a inceput de ieri, cand indignati de rezultatele din ultima vreme ale echipei, si mai ales de modul in care suntem tratati de proprii jucatori (am fost insultati in ultimele 2 jocuri), am hotarat sa mergem la club si sa le cerem explicatii acestora. Dupa ce am reusit mai mult sau mai putin sa dialogam cu jucatorii am afisat pe gardul stadionului mesajul "Afara cu mercenarii", mesaj care a fost indepartat ulterior de catre cei de la club.

OVIDIU 62
30th April 2006, 09:38
Cred ca FARUL a avut sambata un adversar care a venit cu ganduri de a face plaja .Oricum rezultatul ma multumeste.

b3bito
30th April 2006, 10:47
nu prea vad eu dc te`ar multumi pe tine rezultatul:rolleyes:

ULTRAS-CT
30th April 2006, 13:49
Ceea ce s-a intamplat ieri a fost o adevarata idiotzenie si o mare dovada de prostie din partea celor cu 2 clase ! de cum am intrat in stadion au inceput sa puna restrictzii " voi nu statzi acolo , venitzi aici ... " abia asteptau ceva ca sa imparta amenzi , ordinul de evacuare a venit a urmare a afisarii mesajelor mentionate mai sus de Napoletan .

dorryn
30th April 2006, 14:40
etapa si abuzul.. e ceva suspect aici..probabil sunt anumite interese..si din aceasta cauza se doreste indepartarea publicului de pe stadion.. pt ca in momentul in care am fost evacuati..o parte din cei care erau prezenti la meci au plecat in semn de solidaritate cu noi/..si nu ati vrea sa stiti ce ii auzeam vorbind in timp ce plecau ..CHIFOREANU LASA-NE !