PDA

View Full Version : Finala Cupei Romaniei Feminin: Rulmentul - Oltchim



Pages : [1] 2

tudoor
29th April 2006, 20:57
Sa stabilit si finala Cupei:
Joi, 04.05, ora 19.00 in sala "Transilvania" din Sibiu : RULMENTUL BRASOV - OLTCHIM

O sa fie un meci pe cinste! Doua echipe valoroase se vor infrunta intr-un adevart derby al orgoliilor, mai ales intre conducerea oltchimului si Mariana Tarca! Totusi Rulmentu e formatia mai valoroasa, mai inchegata si in mod normal ar trebui sa aduca cupa la Brasov! Hai Rulmentul /hello

SORENSEN
29th April 2006, 21:16
E transmis cumva la Tv..Tv Sport ...ca e un meci ce nu trebuie pierdut....cred ca va fi un spectacol ...

tudoor
29th April 2006, 21:21
Da, o sa fie in direct pe TV Sport! din pacate cred ca si eu o sa ma uit la tv... inca tot nu inteleg de ce au pus astia finala cupei intr-o joi, ce tampenie! :mda:

Cosmin Salajan
30th April 2006, 00:07
dar ce vrei numai in wikend sa puna meciurile?
bate oltchimu

mitel4rulmentu
30th April 2006, 00:16
Ba cosmin te cred ca ai boala pe noi dar trebe sa fi alaturi de ardeal nu de OLTENI!!ASA CA S AVINA CUPA IN ARDEAL!!!!ANTI-OLTENI!!!;)si apel cate brasoveni cine vrea sa vian la sibiu sa fie la sala joi la ora 13:30 ;)

tudoor
30th April 2006, 00:23
mitele sati calm... unii oameni sunt invidiosi din fire! e nromal ca nu le pica bine ca la noi, care in ultimii ani n-am avut pretentii, se baga bani si se face performanta. in timp ce echipele lor se afunda in anonimat! dar nu-i problema, o sa aibe ani buni la dispozitie sa se obisnuiasca cu sitatia :drak:

Cosmin.. asta nu-i un meci oarecare, e finala cupei! deci mi se pare normal sa-l puna in weekend!

Cosmin Salajan
30th April 2006, 00:24
nus anti barsov, mi-am spus punctul de vedere, si sa piarda si brasovu anu asta ceva sa nu castige toate trofeele, sa lase si la altii :)
tudor final 4 al cupei romaniei la baschet a fost martea si miercurea, si sunt puse asa meciurile pentru ca nationala are meciurile de baraj in iunie si le trebuie timp de pregatire pentru acele meciuri si s-a comprimat campionatul.

tudoor
30th April 2006, 00:31
daca ar fi fost macar miercurea... era altceva! mai mergea cat de cat. dar joia mi se pare chiar aiurea! da nici n-am mai auzit de asa o programare!

andreiush
30th April 2006, 00:48
Pai joia se mai joaca meciuri de handbal. Unde ai auzit tu de meciuri miercurea? Rar de tot...

tudoor
30th April 2006, 00:57
lolz... chiar miercurea trecuta a fost meci :D si au fost mai multe, mai ales sezonu asta cand am avut o gramada de jocuri devansate sau amanate! dar oricum ideea e ca nu este un meci oarecare!

andreiush
30th April 2006, 00:59
No bine, la Baia Mare si la Cluj meciurile de handbal se joaca joia! :D Adica pe langa sambata sau duminica...

desdemona
30th April 2006, 01:28
Ba cosmin te cred ca ai boala pe noi dar trebe sa fi alaturi de ardeal nu de OLTENI!!
Cu boala, fara boala, propozitia asta m-a decis sa o spun: Hai Oltchim! /hello

tudoor
30th April 2006, 13:56
bai da ce faceti voi aici? coalitie? singuri impotriva tuturor eh? :D vorba aia, si tu Desdemona? :D no las' ca nu-i bai... cu atat mai dulce o sa fie victoria :drak:
btw... aveti noroc ca a plecat Dark la rusi, ca va punea el la punct :D

desdemona
30th April 2006, 14:08
Heh :) Nu ne deranjeaza disputa si nici nu ne consideram pusi la punct de pe urma ei, oricum ar decurge si cu oricine am purta-o. Fiecare e liber sa aiba propria opinie, propriile dorinte, propriile argumente. Mie in definitiv mi-e indiferent ce si cum, nu-s sutinatoare a nici uneia din echipe, dar daca e sa am totusi o preferata de dragul ..competiei, aleg cu ochii inchisi Oltchim (dintre cele 2). Sa fie intr-un ceas bun! :ok:

NORGEMAN
30th April 2006, 14:43
aveti noroc ca a plecat Dark la rusi, ca va punea el la punct :D

Sa muriti cu toti de ciuda ca noi luam tot:happy
Unde a plecat dark?:hmm: Rusia?

tudoor
30th April 2006, 14:59
ei, glumeam si eu Desdemona... ce sa fac dak is bine dispus, asa-i cand castiga echipa cu care tii tot ce se poate :P
da mey Norge o plecat si el spre zari mai calde :D

mitel4rulmentu
30th April 2006, 15:23
Lasa ma noi sa fim sanatosi!!Cand se uita lumea la noi cum Sarbatorim pe Litoral!!ASA Ca Doamne ajuta!!!FORZA RULMENTUL!!

andreiush
30th April 2006, 15:37
Mitele, ia vezi ce scrie sus sus pe pagina: Finala Cupei Romaniei Feminin: Rulmentul - Oltchim. Ce treaba are litoralul cu asta? Cam incurci borcanele ;)

mitel4rulmentu
30th April 2006, 21:21
Pai am zis ca in finala castigam noi!!si am zis ca sarbatorim pe litoral sau ce nu ne dati voie???E lasa nu mai fiti suparati ca tot RULMENTUL CASTIGA!!!ASta E FORZA RULMeNTUL!!

desdemona
30th April 2006, 21:38
Sa muriti cu toti de ciuda ca noi luam tot:happy
:happy :happy ai umor! :happy
De ce as muri eu de ciuda cand nu ma intereseaza cat si cum luati? E handbal feminin, helllooo!?! :evil: So I don't care.
Pe mine ma amuza situatia, din anumite puncte de vedere :D E hazliu pe OLS :D

Revenind: hai Oltchim!! :drak:


@tudoor, e ok, si eu glumesc :)

mitel4rulmentu
30th April 2006, 21:43
Da si tu pe mine ma amuzi deaoarece ti cu oltchim muhahahahahahhhahha :)):)) dar in fine orcum FINALA o castiga RULMENTUL!!!;)

NORGEMAN
30th April 2006, 21:52
Se mai pune problema mitele? nici nu conteaza cu cine jucam, noi castigam toate cupele disponibile anul asta:D

desdemona
30th April 2006, 22:48
Mitele, te amuzi in necunostinta de cauza :happy Sunteti realmente haiosi cum va umflati in pene :) Explicatia e mult mai simpla decat ai crede: .. intre o echipa olteana si una .. ardeleana - ghici ce aleg :ok: Ca vrei sa te simti important.. e altceva. Nu te pot opri :)
Plus ca discutam de handbal feminin, care - repet - nu ma pasioneaza la maxim. Dar de ce sa nu se bucure niste olteni.. si sa se bucure niste ardeleni? ;)

mitel4rulmentu
30th April 2006, 23:13
Deci sa cred ca esit olteanca???Doamne nu vreau sa ma simti important ptr ca nu ma intereseaza ce credeti voi!!DAr in fine mi-ar fi rusina sa fiu oltean... fara suparare ;)

desdemona
30th April 2006, 23:26
Ce sa zici si tu :D Eram sigura :D

Hai mai bine spune daca te duci la Sibiu ;) Cati va duceti dintre brasovenii de pe OLS? :cool:

mitel4rulmentu
30th April 2006, 23:38
Deci eu ma duc 100% eu cu tudor si nu stiu!!DAr speram sa mergem multi!!!;)nu vi si tu :)??

DIXX
1st May 2006, 00:15
Forza Rulmentul!!!
Cred k fetele au inceput sa-si revina.
Oricum va fi un meci strans si frumos.

tudoor
1st May 2006, 00:16
pai eu vineri de la 7.30 am un examen la faculta :D inca nush ce sa zic.. da' probabil ne vedem la meci mitele :D

mitel4rulmentu
1st May 2006, 00:16
Da va fi un meci super frumoas!!si sper ca cele mai bune sa castie!!ADICA RULMENTUL!!;)

dragosh_vl
1st May 2006, 15:01
Stiri
NE VEDEM LA SIBIU!
Jocul finalei Cupei Romaniei la handbal feminin se va desfasura la Sibiu in data de 4 Mai 2006, ora 18,45.

In urma rezultatelor obtinute dupa disputarea celor doua jocuri ale semifinalei Cupei Romaniei, primul la Rm. Valcea in care echipa valceana a obtinut victoria cu scorul de 31-24 iar cel de-al doilea la Zalau, pierdut cu scorul de 25-21 in favoarea echipei HC Zalau, Oltchim Rm. Valcea s-a calificat in finala Cupei Romaniei,jocul final al acestei intreceri organizata de F.R.H. va avea loc la Sibiu in data de 04 Mai 2006, ora 18,45.
Tinand cont de adversarul pe care urmeaza sa-l intalnim pentru disputarea cupei, Rulmentul Brasov, clubul Oltchim invita toti iubitorii de handbal sa participe ca spectatori si sustinatori ai echipei la acest eveniment deosebit de important pentru noi.
Joi 04 Mai la ora 15,00 vor pleca spre Sibiu, din fata Salii Sporturilor "Traian", autocarele puse la dispozitia suporterilor, urmand ca intoarcerea la Rm. Valcea sa aiba loc imediat dupa incheierea partidei. Transportul si intrarea la meci sunt asigurate de CS Oltchim.

Hai OLTCHIMUL.

mitel4rulmentu
1st May 2006, 15:09
Ba cate autocare veniti ma??Ziceti ma veniti multi??sa stiu cum fac cu Frati mei din sibiu!!;)

cocostegar
1st May 2006, 15:16
e clar .anul asta luam tot...

mitel4rulmentu
1st May 2006, 15:27
Da sa te auda D-zeu sa luam tot!!!Orcum sper sa luam chalenge si cupa romaniei!!SI nu e imposibil sa luam!!DAr fete trebe sa joace super puternic!!!;)

dragosh_vl
1st May 2006, 22:13
nu stiu nu sau dat nr de autocare .Oricum eu nu pot sa merg :((

mitel4rulmentu
1st May 2006, 22:26
Pai veniti mai mult de 3??si dc nu poti sa mergi!???E clar CA batem ;)SA VINA CUPA SA VINA CUPA LA BRASOV!!DOamne ajuta!!:D

DIXX
1st May 2006, 23:34
Pacat k sunt la munca si nu-l pot vedea nici macar la TV.
Forza Rulmentul!!!

mitel4rulmentu
1st May 2006, 23:59
DA pacat!!DAr lasa ca sunt eu acolo si tin pumni fetelor!!!Si sper sa venim cu cupa la BRASOV!!!;)

dragosh_vl
2nd May 2006, 09:20
Autocare pentru sustinatorii Oltchimului
Andi NICULESCU
Conducerea Clubului Sportiv Oltchim va pune 7 autocare la dispozitia suporterilor care vor sa urmareasca pe viu finala Cupei Romāniei la handbal feminin. Va reamintim ca elevele lui Cornel Badulescu vor da piept in ultimul act al competitiei cu viitoarea campioana a Romāniei, Rulmentul Brasov. Intālnirea va avea loc joi si va fi gazduita de sala polivalenta din Sibiu. Mijloacele de transport vor pleca din fata salii Traian in jurul orei 15.00, deplasarea si biletul de intrare urmand sa fie suportate de CS Oltchim

cocostegar
2nd May 2006, 10:58
nu mai veniti degeaba...ca oricum pierdeti....sau voi veniti sa vedeti o echipa adevarata?h3h3h3h3h3h3h3hh3h3h3h3h

mitel4rulmentu
2nd May 2006, 12:07
Da Dar nu Va dati Seama CA Tot Sibiu E cu noi??!!Voi Veniti 7 autocare!!Dar Restu sali o sa fie cu noi!!ASa ca nu mai Cheltuiti Bani Clubului!!Mai bine Faceti Ceva cu bani !!!;)

tudoor
2nd May 2006, 12:28
Conducerea Clubului Sportiv Oltchim va pune 7 autocare la dispozitia suporterilor care vor sa urmareasca pe viu finala Cupei Romāniei la handbal feminin.
7 autocare??? :o: bai frate dak era in weekend poate era si noi atatia.. da' joia la Brasov se lucreaza, chiar ma mira ca atati valceni n-au ce face! va dau exemple concrete de pe forum, cocostegar si Levente muncesc si pot merge la meci! si marea majoritate cu care am vorbit si eu sa vina cu mine mi-au zis ca n-au cum, ca muncesc sau au scoala...
no oricum... Hai Rulmentu!! Sa vina Cupa sub Tampaaaaa :ok:

dragosh_vl
2nd May 2006, 12:39
nu ma 7 autocare am pus sa vad ce reactii aveti dar nu scrie nicaieri nr de autocare care va face deplasarea la sb.

Si nu cred ca toti cei care vor fi din sb vor tine cu rulmentu.
Mai ales ca la anu vor avea echipa in div B datorita Oltchimului , care va muta echipa la Sb. Si in Sb sunt foarte multi Olteni dak nu ati Observat.

Hai Oltchimul

tudoor
2nd May 2006, 12:53
:happy auzi mah cine baga strambe pe forum... vai, vai :D

de la Brasov or sa mearga putini...unii cu autocarele de la club, altii pe cont propriu, dar o sa fim putini! oricum ce conteaza e ca o sa fie un meci tare de tot...si sa castige cel mai bun! adik noi :P
Hai Rulmentu!

mitel4rulmentu
2nd May 2006, 22:09
Ba ai sa vezi acolo!!Din pacate ptr voi!Toata sala o sa fie cu noi!!ASA CA LA olteni ......... la olteni!!ANTI-OLTENI!!!

DIXX
3rd May 2006, 01:52
E o prostie oricum k s-a programat joi dar asta e.

dragosh_vl
3rd May 2006, 09:56
da puteau sa o puna si ei Sambata sau Duminica


Oltchim face apel la suporteri
Andi NICULESCU
A mai ramas o singura zi pāna la meciul din finala Cupei Romāniei dintre Oltchim Rāmnicu Vālcea si Rulmentul Brasov. Va reamintim ca disputa va avea loc in Sala Sporturilor din Sibiu si este cruciala pentru echipa noastra, care mai are doar o sansa sa cucereasca un trofeu in acest sezon. In aceste conditii, sefii de la Oltchim s-au mobilizat si pus la dispozitia suporterilor mijloace de transport pentru deplasarea la Sibiu. Autocarele vor pleca joi, la ora 15.00, din fata Salii Traian. Costurile legate de transport si de bilete de intrare vor fi suportate in totalitate de CS Oltchim.

Currently 5.00/5 1 2 3 4 5

tudoor
3rd May 2006, 10:51
no vad ca iti place sa bagi articole din presa. de zici de asta de la noi ? ;) :D

Solidaritate

Se pare că nu doar handbalistele braşovene vor avea suporterii alături la partida din Cupa Romāniei, pe care o vor juca joi la Sibiu. Dinspre Vīlcea se aude că oficialii Oltchimului sīnt dispuşi şi ei să pună la dispoziţie cīte maşini este nevoie. Din păcate īnsă pentru ei, oricīt de mulţi suporteri ar veni, este cīt se poate de clar că sibienii prezenţi la meci se vor solidariza cu galeria braşoveană. Că doar deh, sīnt ardeleni de-ai lor, nu?

ovi sibiu
3rd May 2006, 10:57
Sper sa fie un meci interesant si echilibrat. Sala nu cred ca o sa fie plina, iar sibienii, cel putin cei cu care am vorbit, o sa tina cu Brasov. Bine, sa nu va imaginati ca o sa mearga cineva in galeria lor. :) Eu nu o sa tin nici cu Rulmentul, nici cu Oltchim, imi este si greu sa aleg.
Asa ca, cea mai buna echipa de maine sa castige.

Apropo de solidaritate, asa e, in mare parte sibienii o sa tina cu ardelenii, dar problema e alta, cati sibieni o sa vina la meci?

dragosh_vl
3rd May 2006, 12:07
ASA E CEI MAI BUNI SA CASTIGE :) oLTCHIMUL

DIXX
3rd May 2006, 12:20
Dragos ti-am mai explicat odata k forza se scrie cu singur z.Meciul e deschis oricarui rezultat asa ca sper doar sa fie un spectacol pe masura asteptarilor,sper sa vad si yo macar o reluare undeva.

cocostegar
3rd May 2006, 12:42
nu mai conteaza ii batem pe olteni!

mitel4rulmentu
3rd May 2006, 20:39
Indiferent de REzultat [cenzurat]....Asa ca vedem noi ca sala o sa fie full!!ASa ca toata sala ALATURI DE ARDELENI !!!;)

dragosh_vl
3rd May 2006, 21:26
mai greu sa fie toata sala sa tina numai cu Rulmentu

mitel4rulmentu
3rd May 2006, 21:38
Nu chiar toata dar majoritatea speram sa fie ;)Asa ca olteni....:rosu:

krysty_b1984
3rd May 2006, 22:39
Hai Rulmentul,mai dati-le peste nas oltencelor....cat mai puteti,sper si la anul sa mai puteti dar va fii cam greu ,depinde de campania de achizitii.

mitel4rulmentu
3rd May 2006, 22:57
Da ai Dreptate!!Domnule FLorescu ADU JUCATOARE DE FALOARE!!SA le aratam Clasa OLTENCELOR!!

krysty_b1984
3rd May 2006, 23:08
E o problema si cu jucatoarele astea de valoare ca daca sunt la un club de mai multi ani pt 2-3 mii de euro in plus pe an nu se misca de acolo.........la un cointract de 80-90 de mii florescu ar trebui sa ofere cel putin 100mii sau si un pic mai mult........si jucatoarele de valoare sunt la cluburile mari de ceva timp,asa in proportie de 90%

bani se pare ca are,daca la Dronic i-a dat 5000 mii pe luna.............daca si aia e de 5000 pe luna..................aici s-au intepat un pic

mitel4rulmentu
3rd May 2006, 23:15
Pai da si e cam moale Dronic!!Dar e o Fata de nota 10 razi cu ea de te caci pe tine se injura intre ele :))si tot felu deastea... :D

dragosh_vl
4th May 2006, 09:17
Handbal feminin, Cupa Romāniei
Chimiste, vrem trofeul!
Andi NICULESCU

Fetele de la Oltchim trebuie sa aduca trofeul la Rāmnicu Vālcea
• Elevele lui Badulescu dau piept pentru a doua oara in acest sezon cu Rulmentul Brasov Oltchim Rāmnicu Vālcea a uitat in ultimii doi ani de vechile rivale din Liga Nationala, Silcotub Zalau si Rapid CFR Bucuresti. Prima si-a adjudecat titlul national in editia trecuta dar vālcenilor nu le-a pasat prea tare in timp ce a doua s-a stins, dupa plecarea vedetelor Varzaru, Stoica, Busuioceanu si Dogaru. Pentru formatia noastra a aparut un nou pericol – Rulmentul Brasov. Gruparea de sub Tāmpa, revigorata de omul de afaceri Doru Florescu a transferat-o pe banca tehnica pe Mariana Tārca, plecata cu scandal de la Vālcea si timp de mai bine de un an duelul din campionat a fost completat de o disputa la fel de interesanta la nivel de declaratii. Dupa ce in sezonul trecut vālcencele s-au impus in ambele intālniri, si in sala Traian si la Brasov dar nu au reusit sa cāstige campionatul, uitānd de Silcotub, cele doua echipe s-au intālnit in acest campionat o singura data. Cāstig de cauza au avut elevele Marianei Tārca, Rulmentul asigurāndu-si titlul national, in mare parte, dupa acel succes la un singur gol diferenta. Iesite din Cupa EHF din primul tur si fara sanse la primul loc, vālcencele isi joaca astazi ultima sansa. Oltchim si Rulmentul se reintālnesc, de data aceasta in finala Cupei Romāniei. Partida va avea loc la Sibiu si va incepe la ora 18.45. Ea se anunta a fi una viu disputata. Chimistele si-au asigurat participarea in Cupa Cupelor pentru ca Brasovul merge in Liga Campionilor, dar orgoliile sunt mari. ”Vrem sa mergem in acesta competitie europeana dupa ce cāstigam Cupa Romāniei nu in urma faptului ca ne-am calificat in finala. Avem orgoliul nostru”, spun conducatorii clubului vālcean. De partea cealalta, Rulmentul a facut un sezon de exceptie, a cucerit titlul, a ajuns in finala cupei si va juca ultimul act in Challange Cup. • Luca si Elisei in teren Oltchim va conta in finala pe serviciile ambelor handbaliste transferate in acest retur de campionat. In teren vor fi Valentina Ardean Elisei si Steluta Luca, cea de-a doua menajata in ultimile etape tocmai pentru a fi in deplinatatea fortelor la confruntarea cu ardelencele. • Brasovencele, obosite? Oltchim ar putea avea ca atu principal prospetimea, avānd in vedere ca parcursul echipei noastre in Europa s-a terminat cu mult mai devreme decāt ne asteptam, dupa un prim tur. De partea cealalta, Rulmentul a avut un meci la cāteva zile, inclusiv doua deplasari in Franta si ar putea acuza oboseala si, eventual, posibile accidentari. • Prime record Chiar daca nu este nimic oficial, se pare ca handbalistele celor doua echipe vor evolua in finala Cupei Romāniei pentru niste prime record. Astfel, fiecare handbalista de la Oltchim, respectiv Rulmentul ar urma sa primeasca in jur de 1.000 de euro daca vor ridica trofeul deasupra capului. •



Duel al galeriilor In timp ce jucatoarele se vor duela in teren, tribunele vor fi animate de multi sustinatori ai ambelor echipe. De la Rāmnicu Vālcea, respectiv Brasov vor pleca multi spectatori, oltenii si ardelenii promitānd o atmosfera de zile mari. Galeria vālceana, Brigada Zavoi, pregateste si o coregrafie interesanta, care nu a fost dezvaluita pāna la ora inchiderii editiei. •



Fluiera bucuresteni Federatia Romāna de Handbal a avut curaj si a delegat pentru acest meci o brigada de arbitri mai putin experimentata. Astfel, cele 60 de minute vor fi fluierate in Sala Transilvania de bucurestenii Starck si Stefan, care vor avea o misiune extrem de dificila, avānd in vedere orgoliile foarte mari ale ambelor combatante. • CS Oltchim face apel la spectatori Inainte de acesta disputa cruciala pentru gruparea vālceana, CS Oltchim Rāmnicu Vālcea a emis un comunicat de presa in care face un apel la sprijin din partea suporterilor. Iata spicuiri din acest comunicat: „Meciul are o incarcatura deosebita, cunoscuta fiind rivalitatea sportiva creata in ultima perioada intre cele doua grupari, dar dincolo de orgolii este vorba de un trofeu intern ce sta bine in vitrina oricarui club: Cupa Romāniei. Este clar ca Rulmentul Brasov isi doreste pentru acest sezon cāstigarea tuturor celor trei trofee posibile - campionatul, Cupa Romāniei si Challenge Cup - in schimb si Oltchim Rm. Vālcea are ambitia sa participe in sezonul viitor in competitia oferita de E.H.F. in Cupa Cupelor din postura de cāstigatoare a Cupei Romāniei si nu doar finalista a acesteia. In acest sens, spectacolul de la Sibiu este garantat. Mai mult ca oricānd este nevoie de prezenta publicului la acest meci. Mai mult ca oricānd fetele au nevoie de incurajarile suporterilor. Tocmai de aceea Clubul Sportiv „Oltchim” intentioneaza deplasarea la Sibiu a unui numar cāt mai mare de spectatori. Toti cei interesati de a urmari pe viu evolutia vālcencelor in acest meci sunt asteptati joi 4 Mai la ora 15,00 in fata Salii Sporturilor „Traian” de unde vor fi preluati de autocare ce asigura transportul dus-intors pe ruta mai sus amintita. Intrarea la meci este asigurata tot de clubul „Oltchim. Optimisti in forta fetelor, bazāndu-ne pe sustinerea suporterilor, considerānd ca lucrurile nu pot sta altfel, va invitam pe toti sa ne bucuram impreuna de victoria Oltchimului si cāstigarea Cupei Romāniei. Hai Oltchim! ».

NORGEMAN
4th May 2006, 10:14
Hai Rulmentul! Tot Brasovlui te sustine!
Sa vina cupa, sa vina cupa sub Tampa

dragosh_vl
4th May 2006, 10:27
COMUNICAT DE PRESA
Comunicat de presa emis cu ocazia jocului finalei Cupei Romaniei

Cupa Romaniei la handbal feminin editia 2005 – 2006 a ajuns la final. Pentru disputarea ei se vor intalni doua echipe ce reprezinta pe de-o parte traditia si performanta, Oltchim Rm. Valcea, de partea cealalta situandu-se relevatia campionatului actual, Rulmentul Brasov. Meciul are o incarcatura deosebita, cunoscuta fiind rivalitatea sportiva creata in ultima perioada intre cele doua grupari, dar dincolo de orgolii este vorba de un trofeu intern ce sta bine in vitrina oricarui club: Cupa Romaniei.
Este clar ca Rulmentul Brasov isi doreste pentru acest sezon castigarea tuturor celor trei trofee posibile - campionatul, Cupa Romaniei si Challenge Cup - in schimb si Oltchim Rm. Valcea are ambitia sa: participarea in sezonul viitor in competitia oferita de E.H.F. in Cupa Cupelor din postura de castigatoare a Cupei Romaniei si nu doar finalista a acesteia. In acest sens, spectacolul de la Sibiu este garantat deoarece Oltchim Rm. Valcea va trimite intreg lotul disponibil la aceasta ora, inclusiv ultimele jucatoare sosite la echipa, Luca si Elisei, care sunt complet apte de joc. Chiar si suporterii fideli ai echipei organizati in galeria intitulata „Brigada Zavoi” au pregatit o coregrafie speciala in acest sens, cu multe aparitii in premiera, coregrafie ce va fi experimentata cu aceasta ocazie, organizand eventual si o intrecere a galeriilor.
Mai mult ca oricand este nevoie de prezenta publicului la acest meci. Mai mult ca oricand fetele au nevoie de incurajarile suporterilor. Tocmai de aceea Clubul Sportiv „Oltchim” intentioneaza deplasarea la Sibiu a unui numar cat mai mare de specatori. Toti cei interesati de a urmari pe viu evolutia valcencelor in acest meci sunt asteptati joi 4 Mai la ora 15,00 in fata Salii Sporturilor „Traian” de unde vor fi preluati de autocare ce asigura transportul dus-intors pe ruta mai sus amintita. Intrarea la meci este asigurata tot de clubul „Oltchim”, de aceea nu trebuie sa preocupe pe nimeni costul biletului de 4 RON (40.000 lei) atat cat organizatorii au fixat pretul acestuia.
Reprezentantii mass media sunt si ei invitati la acest meci, pentru ei clubul pune la dispozitie microbuzul acestuia cu plecare la ora 16,00 tot din fata Salii Sporturilor „Traian” si intoarcerea imediat dupa meci, microbuz rezervat exclusiv ziaristilor.
Optimisti in forta fetelor, bazandu-ne pe sustinerea suporterilor, considerand ca lucrurile nu pot sta altfel, va invitam pe toti sa ne bucuram impreuna de victoria Oltchimului si castigarea Cupei Romaniei.
Hai „Oltchim”!

tudoor
4th May 2006, 10:43
Daca tot vorbim aici de Cupa Romaniei m-am gandit sa adaug si o scurta istorie a competitie... articolul a aparut astazi in cotidianul Buna Ziua Brasov (http://www.bzb.ro)!

Autor: Dan VINTILĂ

Īn istoria de 85 de ani de handbal īn Romānia (se ia ca an de debut al sportului cu mingea la semicerc anul 1921), handbalul īn şapte jucători, cunoaşte o dezvoltare şi un avānt numai după cel de-al doilea război mondial, cānd ia fiinţă primul campionat de handbal īn 11 jucători, īn 1946. Peste 13 ani se trece la campionatul de handbal īn 7 jucători, cu prima ediţie pe regiuni, inter-regiuni, zone şi finală (1959). Au mai trecut 18 ani, pānă cānd īn 1977 se pun bazele unei noi competiţii, „Cupa Romāniei”. Din acel an, īn fiecare sezon, cu excepţia sezoanelor 1990/91, 1999/2000 şi 2001/01, s-a organizat această competiţie. Ca sistem de desfăşurare a fost diferit.

Prima ediţie, cu finala la Braşov
Prima ediţie a avut loc īn sezonul 1977/78, formaţiile prim divizionare şi şase echipe din divizia secundă au fost īmpărţite pe patru grupe preliminare. Jocurile au avut loc pe finalul lunii decembrie 1977. După ce s-au desfăşurat serii semifinale la sfārşitul lui februarie, pe 6 aprilie 1978 au avut loc cele două finale la Braşov. Īn finala mare, Universitatea Timişoara (antrenor Constantin Lache) a īnvins pe Constructorul Baia Mare, cu 14-12 (9-6), devenind prima deţinătoare a trofeului. Este de altfel singurul trofeu cāştigat de timişorence, formaţie care, cu cele zece titluri cāştigate īn carieră, deţine poziţia a doua īn ierarhia campionatelor naţionale.
La următoarea ediţie, Rulmentul reuşeşte ca īn seria B – din etapa a doua principală, să se claseze pe locul secund, după „U” Timişoara, iar īn seriile pentru locurile 1-8, să obţină dreptul de a evolua pentru locurile 5-6, de la Vaslui. Īnvingānd cu 16-15 (10-9) pe Constructorul Baia Mare, braşovencele se clasează pe poziţia a cincea, după Confecţia Bucureşti, Hidro Constanţa, „U” Timişoara şi Ştiinţa Bacău. Acelaşi loc 5 īl va reuşi şi īn ediţia următoare. Cele două poziţii 5, īn ediţiile a doua şi a treia, vor prefaţa succesul pe care-l va avea īn ediţia următoare.

Prima „Cupă” obţinută de rulmentiste
Ediţia 1980/81 a fost pentru formaţia de la poalele Tāmpei, una de graţie. Remus Drăgănescu şi Ion Mihăilă formaseră un lot omogen, cu care a dominat handbalul feminin romānesc. Spre finalul anului 1980 au loc seriile preliminare ale Cupei, la care au participat echipele din eşalonul doi. Īn prima decadă a lui ianuarie 1981, 16 echipe au format patru serii ale etapei a doua principală. Īn seria B, de la Zalău, Rulmentul se impune fără īnfrāngere īn faţa viitoarei mari echipe, clasată pe locul secund īn campionat, Ştiinţa Bacău, Constructorul Timişoara şi Confecţia Vaslui. Pentru etapa a treia, semifinală, s-au situat primele două clasate din etapa anterioară. Rulmentul cāştigă seria I de la Vaslui, din nou fără īnfrāngere īn faţa aceleiaşi formaţii din Bacău şi a două bucureştene, Progresul şi Confecţia. Īn cea de-a doua serie, de la Bistriţa, pe primele două locuri, care au dus īn cele două finale, s-au clasat, Terom Iaşi şi Vulturul Ploieşti, urmate de Hidrotehnica Constanţa şi Constructorul Baia Mare.
Finalele au loc pe 22 februarie 1981, la Tārgovişte, pentru locurile 5-8 şi la Rm. Vālcea pentru locurile 1-4.
Īn finala mică, Ştiinţa Bacău a īnvins Vulturul Ploieşti cu 24-12 (10-9). Formaţia băcăuană era pregătită de regretatul antrenor Eugen Bartha, care a format marea echipă moldoveană, ce va domina cāţiva ani, handbalul feminin romānesc.
Īn finala mare, Rulmentul a trebuit să se impună īn prelungiri, pentru a trece de formaţia Terom Iaşi, cu 25-21 (12-8, 18-18). Era primul succes al anului ’81, obţinut de elevele lui Remus Drăgănescu şi Ion Mihăilă. Trebuie reţinută formaţia ce a realizat acest succes: Elena Oprea – Drăgănescu, Lenuţa Nuţu, Viorica Drăguşel, Cristina Tache, Darinca Andrei, Manuela Neica, Irene Oancea, Adriana Pātruţ, Monica Chiriţă, Maria Furtună, Ursula Roman, Tatiana Constantin – Beschi, Rodica Marian, Hedda Theie, Aurelia Zamfir.
Nu peste mult timp de la acest succes, a urmat titlul de campioană, realizat la două puncte diferenţă, īn faţa formaţiei din Bacău şi la 10 puncte de pluton. Īn toamna lui ’81, Rulmentul īşi va trece īn palmares şi Cupa de toamnă, o competiţie intermediară, īn care componentele lotului naţional nu au luat parte.

După trei ani, īn finală cu vālcencele
La ediţia a patra, cāştigată de rulmentiste, formaţia din Rm. Vālcea, dădea primele semne, ele figurānd īn divizia secundă. O regăsim īn toamna lui 1982 pe locul 4, īn seria a doua a Cupei de Toamnă, pentru ca īn campionatul 1982/83, pe locul secund, după Ştiinţa Bacău, dar īnaintea Rulmentului, clasată pe locul 3.
Revenind la „Cupă”, īn ediţiile 1981/82 şi 1982/83, Rulmentul s-a clasat pe locul 4, fiind īnvinsă īn finala mică de Confecţia Bucureşti cu 23-26 şi respectiv AEM Timişoara cu 22-27.
Sezonul 1983/84 este cāştigat de Ştiinţa Bacău, rulmentistele revenind īn prim plan, prin ocuparea locului secund, vālcencele ocupānd poziţia a treia.
Cupa s-a disputat īn condiţiile cunoscute, grupe preliminare, etapa a doua principală, cea semifinală şi jocurile de clasament. Rulmentul cāştigă grupa principală, de la Buzău, īn faţa lui Terom Iaşi, Constructorul Timişoara şi Relonul Săvineşti, ca şi cea semifinală, de la Ploieşti, īn faţa ieşencelor, Hidro Constanţa şi Confecţia Bucureşti. Vālcencele mai lasă cāte un egal, īn ambele serii, īn cea principală Mureşului Tg. Mureş, iar īn cea semifinală, campioanelor din Bacău.
Finalele pentru locurile 5-8 au loc la Sf. Gheorghe, iar pentru locurile 1-4 la Cluj, pe 8 aprilie 1984.
Īn finala mică, Ştiinţa Bacău īnvinge pe Terom Iaşi cu 30-24 (13-12) şi ocupă locul 3, iar finala mare are loc īntre Chimistul Rm. Vālcea şi Rulmentul Braşov. Era pentru prima dată cānd vālcencele au prins finala Cupei, pe care au şi cāştigat-o cu 16-14 (9-6) după un meci īncrāncenat. A fost prima finală pe care cele două echipe au susţinut-o, iar pentru vālcence a fost primul trofeu cucerit din lungul şir de alte zece cununi care le vor obţine, ultima īn 2002. Oltchimul deţine un record greu de egalat, cucerirea a zece Cupe consecutiv, īntre 1989/90 şi 2001/02. Ultimul trofeu cucerindu-l cu Mariana Tārcă pe banca tehnică. Īn acelaşi sezon, Oltchimul a cucerit şi campionatul al 12-lea din carieră.
Rulmentistele au mai fost īn două rānduri pe podium. Īn 1985/86, cānd īn campionat au ocupat locul 2, după Ştiinţa Bacău, au disputat finala mică, la Timişoara, pe 2 martie 1986, īn compania lui Hidrotehnica Constanţa, pe care au īnvins-o cu 15-13 (4-6). Trofeul a fost adjudecat de Ştiinţa Bacău, care a dispus īn finala mare de Oltchim cu 27-25 (14-11, 21-21, 23-23).
Īn sezoanele 1988/89 şi 2001/02 s-a clasat pe locul 4, ultima dată după Oltchim, Silcotub şi Oţelul. Īntre cele două locuri 4, īn ediţia 1994/1995 a ocupat locul 2 după Chimistul Rm. Vālcea, dar īnaintea Rapidului şi Silcotubului.

Ediţia a 26-a, o ediţie cu campioana īn finală
Astăzi, īn Sala Sporturilor din Sibiu, are loc finala celei de-a 26-a ediţii, la care sunt prezente campioana ţării (cu trei etape īnainte de final), Rulmentul şi ocupata locului 3 īn clasamentul la zi, Oltchim Rm. Vālcea.
Cele două echipe s-au dovedit cele mai constante pānă la această dată. Rulmentul a īnvins īn primul tur, la Tg. Mureş, pe Mureş cu 36-23 (22-11). Īn dubla cu Cetate de la Deva, braşovencele s-au impus cu 28-26 īn primul meci şi un egal (25-25) īn al doilea.
Au urmat ambele partide cu HCM Roman, disputate la Braşov, īn care gazdele s-au impus cu 33-24 (14-15) şi 25-24 (10-12).
Oltchimul a trecut īn primul tur de CSM Sibiu, cu 35-28 (16-15), pentru ca īn sferturi de finală să īnvingă pe Astral Poşta Cālnău cu 28-24 (13-13) şi 29-25 (17-13). Īn semifinală s-au confruntat cu fosta campioană a ţării, Silcotub Zalău. După o victorie cu 31-24 (17-15) la Vālcea, īn deplasarea de la Zalău au cedat cu 21-25 (11-14), dar s-au calificat īn finală.
Ambele echipe vor arunca īn luptă garniturile de bază, pentru că ambele formaţii īşi doresc cucerirea trofeului.
Rulmentul: M. Crăcană, I. Munteanu – Cosmina Damian, Sladjana Dronic, Aneta Gheorghe - Barcan, Codruţa Zavragiu, Cristina Nicolae, Gabriela Chiţulescu, Elena Avădănii, Mihaela Urcan - Tivadar, Alina Măerean - Sorodoc, Valentina Radu, Ramona Geană, Melinda Erdös. Antrenori: Mariana Tārcă – Aurelian Roşca.
Oltchim: Cl. Bistriceanu, Valentina Elisei – Ardean, Alina Branişte, Andreea Dospin, Anişoara Durac, Nicoleta Gāscă, Roxana Gheorghe, Steluţa Luca, Oana Manea, Georgeta Nariţa, Adriana Nechita, Mihaela Raceala, Alexandra Roua, Andreea Tālvāc, Clara Vădineanu.

DIXX
4th May 2006, 10:52
Forza Rulmentul!!!

dragosh_vl
4th May 2006, 12:39
Hai OltchImuL

DIXX
4th May 2006, 12:48
Mai avem un singur dor,vreo trei cupe la Brasov!!!

cocostegar
4th May 2006, 13:37
toate 3 la bv...bine spus Dixx....forza rulmentul:yeah:

NORGEMAN
4th May 2006, 21:22
mai trebuie doar Cupa Challenge si va lasam cu buza umflata, eeeeeeee

krysty_b1984
4th May 2006, 21:24
Au pierdut Oltchimul pe mana lor....2 goluri si un minut...........:))

SORENSEN
4th May 2006, 21:34
nu e posibil ca la faza din ultimile 3 secunde ca oltchim sa afeze in lant in aparare ..erau dezorganizate...asta e poate la anu'

AMICU'
4th May 2006, 21:35
Pot spune ca si Rulmentul era sa piarda pe mana ei dupa ce a avut 5 goluri diferenta la pauza.
Felicitari echipei/hello /hello /hello /hello
Felicitari galeriei Rulmentului/hello /hello /hello /hello

ovi sibiu
4th May 2006, 22:33
Frumos meci, frumoasa atmosfera. Felicitari galeriilor, au fost la inaltime.

http://img262.imageshack.us/img262/1439/p10608112by.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10608112by.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/914/p10608171nv.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10608171nv.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/2585/p10608323pz.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10608323pz.jpg)http://img262.imageshack.us/img262/579/p10609003zb.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10609003zb.jpg)http://img262.imageshack.us/img262/4552/p10609065io.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10609065io.jpg)
http://img262.imageshack.us/img262/2973/p10608148nm.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10608148nm.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/9371/p10608150hs.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10608150hs.jpg)http://img262.imageshack.us/img262/4642/p10608230mv.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10608230mv.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/3098/p10608350zk.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10608350zk.jpg)http://img262.imageshack.us/img262/7025/p10608898ds.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10608898ds.jpg)

ovi sibiu
4th May 2006, 22:40
http://img262.imageshack.us/img262/3954/p10609101be.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10609101be.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/7922/p10609151co.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10609151co.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/2431/p10609234zd.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10609234zd.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/2117/p10608525nm.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10608525nm.jpg)http://img184.imageshack.us/img184/5075/p10608836hs.th.jpg (http://img184.imageshack.us/my.php?image=p10608836hs.jpg)
http://img184.imageshack.us/img184/5815/p10608878dg.th.jpg (http://img184.imageshack.us/my.php?image=p10608878dg.jpg)http://img184.imageshack.us/img184/6690/p10608279mr.th.jpg (http://img184.imageshack.us/my.php?image=p10608279mr.jpg)http://img184.imageshack.us/img184/299/p10608678xw.th.jpg (http://img184.imageshack.us/my.php?image=p10608678xw.jpg)http://img184.imageshack.us/img184/6007/p10608696br.th.jpg (http://img184.imageshack.us/my.php?image=p10608696br.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/8316/p10608733wj.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10608733wj.jpg)

DIXX
5th May 2006, 01:10
Super pozele Ovi,merci mult.Din ce se vede aici se pare ca cei din Valcea au fost mai multi dar n-am vazut nimic din meci abia maine la 11.20 da reluarea pe tv.sp.
Incidente ceva?Urari de bine lui nea Ghita?Nimeni nu zice nimic.Sper sa ia meciul cu Tomis in serios pt ca o finala e o finala,se joaca cu garda jos.Mai avem o cupa de luat si suntem in plan pe anul asta.
Bravo Rulmentul!!!

DeathRipple
5th May 2006, 08:12
de la tv s-a vazut asa: un meci in care s-a vrut, da' nu s-a putut. adica degeaba vreau eu sa rup plasa portii, daca materia cenusie nu ma ajuta. in nici un caz un meci de CL, cum trambitau comentatorii. arbitraj incredibil de prost, nu am vazut prea multe meciuri, dar asta mi s-a parut a fi cel mai slab arbitraj; viciere de rezultat clar (la ultima faza nici vorba de 7 metri, arbitrul fluierase cu mult inainte de a arunca mingea spre poarta). brasovu' tre' sa-i multumeasca mult hulitei dronic, care le-a facut meciu'. de asemenea tre' sa-i multumeasca si adinei meirosu, de care oltchimul ar trebui sa se desparta fara regrete cat mai repede. cat timp a jucat, nu a dat nici o pasa la extrema de pe partea sa, a facut de mai multe ori pasi sau a dat mingea la adversar, s-a aparat prost mai tot timpul - sincer nu-mi dau seama ce joaca.

in rest, eu am vazut doua formatii cu jucatoare fara cap, fara pic de viziune tactica, fara goluri din actiune, aproape numai patrunderi individuale, fara luciditate, fara o tehnica impresionanta...vorbesc din perspectiva cupelor europene. pt valoarea campionatului, e ok. la fel si arbitrii.

dragosh_vl
5th May 2006, 11:04
Frumos meci, frumoasa atmosfera. Felicitari galeriilor, au fost la inaltime.

http://img262.imageshack.us/img262/1439/p10608112by.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10608112by.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/914/p10608171nv.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10608171nv.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/2585/p10608323pz.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10608323pz.jpg)http://img262.imageshack.us/img262/579/p10609003zb.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10609003zb.jpg)http://img262.imageshack.us/img262/4552/p10609065io.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10609065io.jpg)
http://img262.imageshack.us/img262/2973/p10608148nm.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10608148nm.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/9371/p10608150hs.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10608150hs.jpg)http://img262.imageshack.us/img262/4642/p10608230mv.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10608230mv.jpg)http://img248.imageshack.us/img248/3098/p10608350zk.th.jpg (http://img248.imageshack.us/my.php?image=p10608350zk.jpg)http://img262.imageshack.us/img262/7025/p10608898ds.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=p10608898ds.jpg)


bv OltChim

tudoor
5th May 2006, 14:51
A fost un meci foarte frumos! s-a vazut ca ambele si-au dorit enorm victoria, n-am mai vazut asa un meci dur de mult timp. Am fost la un pas sa pierdem dar fetele nu s-au lasat batute nici o clipa, au luptat si au crezut pana in ultima secunda iar la sfarsit nu le-am mai vazut niciodata asa de bucuroase! Felicitari ambelor echipelor. A fost o zi mare pentru toti brasovenii, multumim din toata inima fetelor, antrenorilor si o tuturor de la club pentru bucuriile pe care ni le aduc!!!
Cupa, Cupa.. A venit sub Tampaaaa!!! /hello /hello /hello
http://img209.imageshack.us/img209/4006/picture2905mr.th.jpg (http://img209.imageshack.us/my.php?image=picture2905mr.jpg)

mitel4rulmentu
5th May 2006, 15:28
Bravo fetelor!!RESTU STITI VOI!!Nu mai potttttt au fost si incidente!!!

jay
5th May 2006, 16:31
viciere de rezultat clar.[...] brasovu' tre' sa-i multumeasca mult hulitei dronic, care le-a facut meciu'. de asemenea tre' sa-i multumeasca si adinei meirosu
Scoate-ti, oltene, unghia din gat! Majoritatea contributiilor tale la acest forum pot fi lejer catalogate drept trolling. Arbitrajul a fost bun, numai un frustrat cu damf de praz, practicant al caratului apei cu sacaua din Oltenia la Bucuresti putea afirma asemenea ineptii. Rulmentul a reusit eventul!:) Iar asa-zisa echipa de traditie din tristul orasel de pe Olt, fondata doar acum 33 de ani, sa fie multumita ca a avut onoarea de a ne fi sparring-partner ieri.

Bravo, fetelor!

dragosh_vl
5th May 2006, 17:42
ce te intereseaza cu cine tin ma oameni .
dak noi nu am avut de 20 de ani echipa in A .
Oricum la galeri pot sa spun ca ati fost mult sub noi.

cocostegar
5th May 2006, 18:25
am vz niste pastile de oameni in galerie la oltchim.......ce dracu cautau cei cu steaua........si va mai credeti mari ultrasi.apropo,voi stiti ce inseamna sa fi ultras...?

FazioneUltra
5th May 2006, 18:58
doamne... ultras...voi??? te rog frumos.... steagurile voastre sunt prin cosurile de gunoi din sibiu asa le apara un ultras?..ba copii ati fugit ca diseperatii ... nu am mai ras de mult asa.. unul de la voi nu stia pe unde sa mai si s a lovit de o masina parcata:) ce ultras ma nene la voi ... asa va aparati voi culorile???:o: ultras flank 3 copii ...auzi la ei ultras...:jerk: va asteptam pe la valcea
in loc sa multumiti ca v am lasat sa scapati usor faceti pe ultrasi ..?
doamne auzi la ei daca stim ce inseamna ultras :D :D :D :D
in fine ..probabil o sa ne mai intalnim noi:evil: ultrasilor hahahahaha...

ps nu avem nicio legatura cu galeria oltchim

apropo... ati vorbit cu cei de la urban sibiu sa va ajute sa va recuperati steagurile?

tudoor
5th May 2006, 19:33
iti dai seama ca ejti penbil, nuh mah pateticule? ati pierdut! stai draq in banca ta!
si la handbal nu exista ultrasi! asa ca n-are rost ce tot zici tu pe acolo! si btw asta e un forum ceva mai civilzat... dak ai ceva despre meci de zis atunci spune!

FazioneUltra
5th May 2006, 19:45
hahahaha tu esti unul din cei care s a intalnit cu noi ??? ultrasuleeeeeeeee:D :D :D :D :D :D :D
bineinteles ca nu exista ultrasi in afara de flok ultras
sti acum imi pare rau ca v am lasat sa fugiti...in fine nu ma pun cu ultrasii brasoveni doar stie toata lumea ce potential au:o:

tudoor
5th May 2006, 19:54
mda.. cum ma asteptam, n-ai nimic inteligent de spus! deci n-are rost sa mai discutam...
sa revenim totusi la discutiile noastre... Tivadar si-a spalat toate pacatele de anu asta! chiar nu intelegem de ce o mai baga, da macar pt 7m ala din final s-a meritat! Dronic exact la fel! cand eram toti de acord ca tre sa plece, o facut poate cel mai bun meci de cand e la noi! Sa vedem de la anu... se pare ca astea 2 o sa plece. sunr curios daca o vina "vedetele" de care zic astia de la club de la noi! trebe ca la anu in Cl o sa avem echipe tari de tot nu ce-om avut pana acum!

TheAndy
5th May 2006, 19:56
voi nu va vedeti lungu nasului...
daca ati fi galerie calume tot respectu dar voi sunteti o reclama cu ochi si picioare pt urban.face urbanu tot ce vrea din voi.

in concluzie replica unuia dintre comentatori de la tv : galeria brasovului alcatuita majoritar din angajati ai sponsorului principal...

ps v-am vazut anu trecut la un meci cu poli pe viu si superba coregrafie "gabi stan unicul antrenor".ca sa nu zic ca erau mai multi de la poli...

FazioneUltra
5th May 2006, 20:07
adevarul e ca tu esti atat de inteligent incat nu stiai pe unde sa m ai fugi si te ai impiedicat de o masina parcata l:D
ce scria nene pe bannerele din fata vostra uLTrASban
pana la urma cum se numeste ehipa pe care o sustii ..? rulmentul sau urban ?
mi au placut tricourile voastre personalizate uLTrASban
echipa voastra nascuta din ambitia si mandria ..prostesca..a unor valceni voi sunteti doar niste marionete... suporteri platiti .. am aflat ca , clubul a platit deplasrea/biletele ,in afara de echipa si voi ati primit o prima dupa meciul de ieri..penibil
palmaresul vostru se termina la anu..

mitel4rulmentu
5th May 2006, 20:08
bucurate ma ca ai luat si tu un steag!!dar te zgari pe ochi ptr ca ati pierdut!!Daca va credeti ultrasi de ce cand era echipa condusa de ce nu strigati ma??Lasa ma bucurativa Voi ca sunteti Ultrasi!!ce sa zici si tu cand pierzi!!!

Ba si daca tu ai vazut ca pe tricourile alea scrie asa iti zic sa iti cumperi niste ochelari!!Dar in fine cum ziceti voi ULTRASILOR!!!

FazioneUltra
5th May 2006, 20:19
dorele noi am cantat ...ca nu ne am auzit e alta treaba ..
repet nu avem nicio legatura cu galeria oltchim sau cum se mai numesc ei
in fine sunteti praf ...pe viitor va sfatuiesc sa faceti reclama si la coca cola ..am auzit ca platesc bine
aaa si sa nu uit... care sunt culorile clubului vostru? fularele voatre erau galben negre , "coregrafia" galben albastra , echipamentul jucatoarelor alb rosu,


ps eu stiam ca , culorile urban sunt verde albastru..

mitel4rulmentu
5th May 2006, 20:25
Ba dar tu unde ai stat ma in sala la meci???Sau nu Ai avut bani de bilet!!!Si avem 6 randuri de echipamente!!Si daca au ales sa joace in al rosu asta e!!Si galben Albastru Sunt culorile Clubului!!!Dar la voi numai stelisti asa ca ......

FazioneUltra
5th May 2006, 20:25
continuati sa va mandriti cu echipa vostra condusa de valceni... ca daor mancati o paine bune de pe seama ei...
in fine am vazut cine sunteti si cat va duce capu
bafta flok ultras ... pacat ca nu ati avut steagul de grup la voi

FazioneUltra
5th May 2006, 20:27
incearca sa raspunzi la intrebari daca tot te chinui sa scri...
incearca sa intelegi nu avem nicio legatura cu galeria oltchim

TheAndy
5th May 2006, 20:29
in valcea de salubritate se ocupa tot urban.parca vad ca le da florescu ordin sa vina la rulmentu la galerie.. .se fac iar aia sute...

mitel4rulmentu
5th May 2006, 20:29
Ba in primu rand aia nu se numesc flok ultras !!Si in al doilea rand mananci tu paine pe seama lu rulmentul!!!

AMICU'
5th May 2006, 20:30
dn duelul galeriilor am tras o singura concluzie;
daca valcenii spun ca galeria Rulmentului este sclava Urbanului, atunci galeria oltchimului este sclava lui steaua.

a jucat cumva steaua ieri si nu stiam????

mitel4rulmentu
5th May 2006, 20:31
Da amicule ai dreaptate !!ei acuma se scot ca sunt mari ULTRASI!!Dar nu sunt!!Ptr ca le-au luat la aia o panza galbena care nu insemna nimik ptr aia!!Asa ca mandritiva!!Si daca erati ultrasi unde era baner sau ceva Steaguri.Fulare????

tudoor
5th May 2006, 20:32
bah deci Flank Ultra n-are treaba cu handbalu!!! chiar nu poti intelege? Flank Ultra e brigada numai la FC Brasov! Andy... arata si mie o coregrafie de la voi care sa fie mai faina decat aia cu gabi stan, si oricum aia a fost facut de la Carpatica nu de noi!

mitel4rulmentu
5th May 2006, 20:34
Ba lasa ultrasi sa se bucure ca ei confunda apa calda cu apa rece!!Flank e una Carpatica e alta !!Urban e Alta dar in fine!!

TheAndy
5th May 2006, 20:35
florescu incearca acum sa-si faca imagine pe spatele vostru ,o copie dupa ce a facut roibu cu cs oltchim.cand oltchim jucau in champions league ani la rand au vazut toata europa,si-au facut imagine, au semnat contracte.Unul gros a fost cu siemens pentru retehnologizare.prietenia a ramas si acum e sponsor pe tricou.Acum ca vine UE el incearca sa-si extinda afacerea si afara si pentru asta trebuie imagine.De ce crezi ca duce in spate 2 echipe de handbal din A si sponsorizeaza nustiu cate in B la fotbal...

nu va acuz pe voi ca grup de nimic,ci de grosu galeriei cu care va mandriti.Brigada zavoi era la fel acum 1 an cu uniforme dar nu mai sunt chiar asa... .Am vazut poze cu voi cu banner prin salile de handbal... ;)

mitel4rulmentu
5th May 2006, 20:37
Ba acuma nu mai schimba subiectu!!deci aia au mers la meci ca sa se uite la meci!!nu ca ultrasi care merg ca voi in galerie!!Apropo....De ce nu ati avut curaj sa purtati fulare la gat???Sau nu aveti fularE??

AMICU'
5th May 2006, 20:39
doamne... ultras...voi??? te rog frumos.... steagurile voastre sunt prin cosurile de gunoi din sibiu asa le apara un ultras?..ba copii ati fugit ca diseperatii ... nu am mai ras de mult asa.. unul de la voi nu stia pe unde sa mai si s a lovit de o masina parcata:) ce ultras ma nene la voi ... asa va aparati voi culorile???:o: ultras flank 3 copii ...auzi la ei ultras...:jerk: va asteptam pe la valcea
in loc sa multumiti ca v am lasat sa scapati usor faceti pe ultrasi ..?
doamne auzi la ei daca stim ce inseamna ultras :D :D :D :D
in fine ..probabil o sa ne mai intalnim noi:evil: ultrasilor hahahahaha...

ps nu avem nicio legatura cu galeria oltchim

apropo... ati vorbit cu cei de la urban sibiu sa va ajute sa va recuperati steagurile?
cat de cretin sa fii incat sa te dai mare ca bati oamenii pe strada ca echipa favorita a pierdut:no: :rosu:
voi va dati mari ultrasi insa ati fost cat se poate de penibili.
Daca nu stiti sa va incurajati echipa macar sa luati la suturi pe cei ce stiu cu adevarat sa isi incurajeze echipa.Bine ca in meciul de la Brasov nu ati mai intrat in sala, stricati toata atmosfera cu comportamentul vostru salbatic.
Poate ati facut o excursie pana la Codlea, sa va priviti "pensiunea" unde se imblanzesc brutele.
V-au invatat fratii vostrii de la craiova cum sta treaba cu ciomageala......
Acest comportament salbatic nu are ce cauta in sport ,cu atat mai putin la handbalul feminin.
fazioneultra->clar.....salbaticia craiovei vorbea.
de la voi n-am ce sa cer, pentru ca s-a vazut clar cine sunteti.

mitel4rulmentu
5th May 2006, 20:41
Ba aia care erau pe strada nu erau ultrasi rulmentului!!ei Erau a lui FC BRASOV!!Care nu are treaba cu RULMENTUL!!Ca a mers la meci noormal sa tina cu ei ptr ca sunt brasoveni!!!Asa ca nu va mai dati voi mari cu ULTRARISMUL!!!

tudoor
5th May 2006, 20:44
da mah.. se intalnesc cu trei pe strada, care se pare ca nu aveau treaba cu rulmentu,si le iai un o carpa care nu inseama nimic. si se lauda pe forum ca au facut interventie la Flank Ultra!!! ceee peeeniiibiilllllllll!!!!!!!

FazioneUltra
5th May 2006, 21:00
e clar ca 2 dintre voi sunt cei care au s au itnalnit cu noi..doamne cat de penibili sunteti am vazut bannerul vostru la meciuri... pt copii din flok ultras care nu au nicio o treaba cu rulmentul dc veniti la meciuri doar pt ca e pe gratis deplasarea si mai primiti pe deasupra 10 lei ?
bafta in continuare marionetelor

ps aia de care zici tu ca nu aveau treaba cu rulmentul ..au stat tot meciul in primul rand , si sa ii vezi ce se mai agitau, mai aveau si fularele pe fata ca nu cumva sa ii recunoasca parinitii

mitel4rulmentu
5th May 2006, 21:04
Ba, nu era nici un baner cu FLOk si nu se numeste asa!!Si nu sunt eu acela de care zici tu!!Asa ca noi mergem sa vedem meciu!!si am stat in stanga galeriei jos ma!!Asa ca nu mai acuza si uitete mai bine ca nu era nici un baner!!!

aia din primu rand erau alti baieti care fac deplasarea cu bosorogi cu autocarele dar aia care erau atunci nu au venit cu ei!!Asa ca ii confunzi!!Si nu era nici un baner de Brigada pe acolo ptr ca mam uitat!!era ceva mare care scria:Campioni Provinciei sa asa ceva.. si mai erau banerele la bosorogi!!!

FazioneUltra
5th May 2006, 21:07
nu la meciul astsa cochile....

tudoor
5th May 2006, 21:08
ma deci n-avem treaba cu voi, nu ne punem la mintea voastra copii.. vedeti-va de treaba voastra! si dak chiar vrei poate ne si intalnim k vad ca tot insisti (mai ales ca erau niste "oltence fierbinti" pe la voi :) )! eu am stat chiar in colt si mai sus putin!

mitel4rulmentu
5th May 2006, 21:09
Dar la care meci ma??si de unde stii tu ca sunt copil ma??tu cati 15 ani ai ma???

FazioneUltra
5th May 2006, 21:17
pustilor cand vreti voi unde vreti voi....
vitejilor..:jerk:
sincer chiar nu cred ca are rost sa va mai raspund .

AMICU'
5th May 2006, 21:20
oricum esti paralel cu handbalul...tu poate credeai ca este o gala de k1 sau niste lupte de strada

AMICU'
5th May 2006, 21:32
de la tv s-a vazut asa: un meci in care s-a vrut, da' nu s-a putut. adica degeaba vreau eu sa rup plasa portii, daca materia cenusie nu ma ajuta. in nici un caz un meci de CL, cum trambitau comentatorii. arbitraj incredibil de prost, nu am vazut prea multe meciuri, dar asta mi s-a parut a fi cel mai slab arbitraj; viciere de rezultat clar (la ultima faza nici vorba de 7 metri, arbitrul fluierase cu mult inainte de a arunca mingea spre poarta). brasovu' tre' sa-i multumeasca mult hulitei dronic, care le-a facut meciu'. de asemenea tre' sa-i multumeasca si adinei meirosu, de care oltchimul ar trebui sa se desparta fara regrete cat mai repede. cat timp a jucat, nu a dat nici o pasa la extrema de pe partea sa, a facut de mai multe ori pasi sau a dat mingea la adversar, s-a aparat prost mai tot timpul - sincer nu-mi dau seama ce joaca.

in rest, eu am vazut doua formatii cu jucatoare fara cap, fara pic de viziune tactica, fara goluri din actiune, aproape numai patrunderi individuale, fara luciditate, fara o tehnica impresionanta...vorbesc din perspectiva cupelor europene. pt valoarea campionatului, e ok. la fel si arbitrii.
Poate ca meciul nu a fost spectaculos insa a avut tensiune si asta conteaza foarte mult in frumusetea jocului.
Viciere de rezultat.....ma faci sa rad.Daca arbitrii tineau cu noi inchideau ochii cand Tivadar a lovit mingea cu piciorul (cu 2 minute inaite de final cand Oltchimul conducea cu 2 goluri).Asta inseamna viciere de rezultat.
Se vede ca nu prea te pricepi la handbal.Zici ca arbitrul a fluierat inaite ca Tivadar sa arunce la poarta.Din cate stiu eu s-a dat aparare in semicerc,normal sa fluiere inaite.
Noi defilam cu ce avem....Oare nu voi ati luat vicecampioane mondiale, cea mai buna extrema din lume etc etc
Rulmentul este o echipa de final de meci....de aceea am revenit si in tur si in aceasta finala.Oltchimul s-a debusolat repede, mai ales in prelungiri.
Orice s-ar spune, arbitrajul a fost unul corect iar jocul unul foarte tensionat.
Cat despre valceni ce sa zic......visati la trecut ca noi traim din prezent si viitor.

mitel4rulmentu
5th May 2006, 21:35
deci ba ultrasule nu mai raspunde ca tu ma crezi ca am fost ala din aia 3 sau cati erau astia de la noi!!dar iti zic eu ca am vb cu aia ca aia nu sunt ultrasi!!Asa ca crezi ce vrei!!!Bafta

tudoor
5th May 2006, 21:36
Bai chiar asa.. am auzit mai devreme la stiri la tv ca cik la pauza Badulescu a vrut sa scoata echipa de pe teren din cauza arbitrajului (???) da nu l-a lasat sponsoru, sau asa ceva. e adevarat??? personal mi sa parut ca ne-a tot ciupit si pe noi, am jucat mult de tot in inferioritate! dar sa confirme cineva stirea aia ca mi se pare greu de crezut!

FazioneUltra
5th May 2006, 21:38
ultrasi :drak: ..ca o ironie poza e facuta la sibiu
ultrasii aia care ba nu au treaba cu handbalul ba nu au fost ei aia pe strada ...ganditi-va si voi ca poate ca mai recunoaste lumea.. poate v au mai vazut pe undeva...mai sti...:cool:
http://img99.imageshack.us/img99/8650/p10201775mc.th.jpg
http://img19.imageshack.us/my.php?image=p10201992kx.jpg

TheAndy
5th May 2006, 21:41
nu cred ca arbitraju a fost asa de ciupit.Pe final a fost cu agitatia aia si mai ales de ce a dat 7m :headbang:

AMICU'
5th May 2006, 21:44
7 metrii din aparare in semicerc...ce nu ati inteles.
De fapt, de ce vorbesc cu voi care nici macar nu stiti regulile jocului.
baieti treziti-va ca nu e fotbal

AMICU'
5th May 2006, 21:45
Bai chiar asa.. am auzit mai devreme la stiri la tv ca cik la pauza Badulescu a vrut sa scoata echipa de pe teren din cauza arbitrajului (???) da nu l-a lasat sponsoru, sau asa ceva. e adevarat??? personal mi sa parut ca ne-a tot ciupit si pe noi, am jucat mult de tot in inferioritate! dar sa confirme cineva stirea aia ca mi se pare greu de crezut!
cred ca i-a zis mascariciul de tadici....
au luat si ei boala cu arbitrii de la acest bufon

FazioneUltra
5th May 2006, 21:45
http://img136.imageshack.us/my.php?image=p10201808ou.jpg:sleep: :sleep: :sleep: :jerk:
http://img136.imageshack.us/img136/4435/p10201808ou.th.jpg

AMICU'
5th May 2006, 21:46
ultrasi :drak: ..ca o ironie poza e facuta la sibiu
ultrasii aia care ba nu au treaba cu handbalul ba nu au fost ei aia pe strada ...ganditi-va si voi ca poate ca mai recunoaste lumea.. poate v au mai vazut pe undeva...mai sti...:cool:
http://img99.imageshack.us/img99/8650/p10201775mc.th.jpg
http://img99.imageshack.us/my.php?image=p10201775mc.jpg
nici tu nu ai nici o treaba cu hanbalul.......hai la culcare cu tine ca maine aveti meci la 11:00

tudoor
5th May 2006, 21:48
sa fim seriosi a fost 7m! aparare in semicerc... fiti suparati pe Elisei ca n-o dat gol cu o faza mai devreme! daca o baga acum se discuta altfel!
btw.. tu ai zis ca nu mai vrei sa vorbesti cu noi! asa ca poti pleca...

mitel4rulmentu
5th May 2006, 21:51
Ba amice lasal in pace ca se bucura a le-a luat la asta o panza!!Care o are si acuma acasa ca nu are cearsaf!!ASA CA duminica castigati dar nu ne intereseaza!!1SUNTEM CAmPIONI

FazioneUltra
5th May 2006, 21:52
apropos ... daca ne zici si nou ce scrie pe carpa din imagine iti promit:)
http://img136.imageshack.us/my.php?image=p10201808ou.jpg

TheAndy
5th May 2006, 21:53
parerea mea e ca meciu l-au pierdut cand a ratat elisei de 2 ori. asta e.cat meciu de duminica : amical.mai sunt numa 3 etape.lua bataie zalau si se pare ca terminam pe 2.
pana la anu toate cele bune

FazioneUltra
5th May 2006, 21:54
stiiii cattt m am mai bucurat de panza aia ?:yeah: :yeah:
ce tarani doamne ce tarani

mitel4rulmentu
5th May 2006, 21:54
La DEplasarea asta e prima data cand au fost unul din FLank care a dus baneru!!Dar in fine!!Crezi ce vrei ba tarane!!ASA ca nu te baga nimeni in seama!!Hai Charles!!

FazioneUltra
5th May 2006, 21:55
hahahahahahaha penibil auzi 1
hahah ce ultras rebel..il vezi maine ca ia panza si se duce cu ea si la popice ca doar e ultras...hahahaha

FazioneUltra
5th May 2006, 21:56
hai ca ne vedem la valcea daca va da clubu masina :drak:
ultrasilor ;)))))))))))))))))))))) http://img136.imageshack.us/my.php?image=p10201808ou.jpg

mitel4rulmentu
5th May 2006, 21:57
Pai voi ce ultrasi sunteti???Doar la handbal???Ca eu nu am, vazut baner de al vostru ma gunoaielor!!Asa ca mai tacati gura aia odata!!!SI mai les ATI FOST SI VETI RAMANE TARANI!!!

mitel4rulmentu
5th May 2006, 21:58
Orcum nu venim ma!!Ca nu are rost!!ptr ca SUNTEM CAMPIONI!!SI LA TARA NOI NU MERGEM!!ASA CA CHARLES!!SI voi cu ce ati venit la sibiu ma??{Pe jos??

AMICU'
5th May 2006, 21:59
stiiii cattt m am mai bucurat de panza aia ?:yeah: :yeah:
ce tarani doamne ce tarani
daca din asa ceva te bucuri, e clar cu cine avem de-aface

ceea ce o sa ramana in istorie este urmatorul lucru:
Rulmentul campioana+cupa 2006
avem sanse mari sa luam si cealalta cupa.
tu multumeste-te cu carpele, arata-le si copiilor sa vada ce tata model au.

FazioneUltra
5th May 2006, 22:01
daca din asa ceva te bucuri, e clar cu cine avem de-aface

ceea ce o sa ramana in istorie este urmatorul lucru:
Rulmentul campioana+cupa 2006
avem sanse mari sa luam si cealalta cupa.
tu multumeste-te cu carpele, arata-le si copiilor sa vada ce tata model au.
doamne.. era clar ca a fost doar o ironie

tudoor
5th May 2006, 22:02
pfoaii ce chestie... sunt total de acord cu amicu' :D

TheAndy
5th May 2006, 22:02
"n-am vazut baner de al vostru ma "
e logic. e primul vostru an la handbal

FazioneUltra
5th May 2006, 22:04
Orcum nu venim ma!!Ca nu are rost!!ptr ca SUNTEM CAMPIONI!!SI LA TARA NOI NU MERGEM!!ASA CA CHARLES!!SI voi cu ce ati venit la sibiu ma??{Pe jos??


haha ce suporteri adevarati se duc la meciuri numa cand "are rost rost" cand nu are rost sta acasa hahaha
treaba noastra cu ce am venit dar am venit pe cont propriu

FazioneUltra
5th May 2006, 22:05
atat de draga mi a fost carpa aia incat am lasat o in primul tomberon (culmea ..inscriptionat urban)

AMICU'
5th May 2006, 22:06
"n-am vazut baner de al vostru ma "
e logic. e primul vostru an la handbal

PALMARES INTERN
CAMPIOANA NATIONALA 1980-1981
LOCUL 2 :1983-1984, 1986-197
LOCUL 3 : 1982-1983, 1985-1986
CUPA ROMANIEI :1981
CUPA FEDERATIEI : 1981

PALMARES INTERNATIONAL
SEMIFINALISTA IN CUPA CAMPIONILOR EUROPENI ,1981-1982
PARTICIPANTA IN CUPA EHF IN 1984,1986,1988
CUPA CUPELOR: 1995,1996,
CUPA ORASELOR: 1997

Chiar daca suntem la al doilea campionat si a doua cupa din palmares....timpul ne da dreptul sa speram.

mitel4rulmentu
5th May 2006, 22:07
AM vb cu ala si a zis ca nu scria nimik pe aia ma!ASa ca!!Poate va bucurati ca ne bateti duminica dar nu ne intereesaza ma!!ASA CA !! ;)

TheAndy
5th May 2006, 22:08
"CAMPIOANA NATIONALA 1980-1981"
spune tu ca te uitai dupa bannerele de grup pe atunci.nu asta era ideea.E primul vostru an la handbal in care ati facut mai multe deplasari.E normal sa nu ne stiti.Ati venit de cel mult 2 ori la valcea.

FazioneUltra
5th May 2006, 22:09
amice stai linistit..la anu va desfintati asta daca nu va preia rebu...

AMICU'
5th May 2006, 22:09
atat de draga mi a fost carpa aia incat am lasat o in primul tomberon (culmea ..inscriptionat urban)
si unde a fost satisfactia.
sincer pe suporterii brasovului cred ca ii dureau in dos de acea carpa ,erau prea bucurosi pentru succesul fetelor,ca sa mai bage in seama niste salbatici.
Cu asta ati ramas si voi de la finala......multe lacrimi, nervi si cel mai grav lipsa de comportament.

AMICU'
5th May 2006, 22:10
"CAMPIOANA NATIONALA 1980-1981"
spune tu ca te uitai dupa bannerele de grup pe atunci.nu asta era ideea.E primul vostru an la handbal in care ati facut mai multe deplasari.E normal sa nu ne stiti.Ati venit de cel mult 2 ori la valcea.
in patria sclavilor lui steaua

mitel4rulmentu
5th May 2006, 22:10
Da ma aici ai dreptate!!Dar noi nu suntem ultrasi e greu de inteles???zi tu acuma??Ca daca am fi ultrasi as pune baner la fiecare meci!!!Dar nu suntem!!Mergem ca iubim echipa nu ca suntem noi ultrasi!!

AMICU'
5th May 2006, 22:11
amice stai linistit..la anu va desfintati asta daca nu va preia rebu...
macar am realizat ceva anul acesta.....pe cand voi la fel de penibil pe cum va stiam.
Ceva mai destept stiti?

TheAndy
5th May 2006, 22:14
"sincer pe suporterii brasovului cred ca ii dureau in dos de acea carpa ,erau prea bucurosi pentru succesul fetelor,"
handbal nu e televizor + forum ,intelege..
oriunde unde exista combinatia magica suporteri - jandarmi - meci iese scandal.Astea sunt chestii de finetze care se vad doar din tribuna :)

AMICU'
5th May 2006, 22:16
"sincer pe suporterii brasovului cred ca ii dureau in dos de acea carpa ,erau prea bucurosi pentru succesul fetelor,"
handbal nu e televizor + forum ,intelege..
oriunde unde exista combinatia magica suporteri - jandarmi - meci iese scandal.Astea sunt chestii de finetze care se vad doar din tribuna :)
viata nu este numai deplasari+meciuri
viata inseamna scoala+munca

RaiNMaN
5th May 2006, 22:16
Vai ma.. :)) esti neb00n.. e klar.. ai mai mult de 14 ani?

VIOLENTA ULTIMUL REFUGIU AL INCOMPETENTILOR !

mitel4rulmentu
5th May 2006, 22:17
Ba rares nu mai ii injura ca astai nu stiu !!Ca sunt MARI ULTRASI DE LA FAzz

FazioneUltra
5th May 2006, 22:18
omule noi prin oras ne am mai intalnit cu suporteri brasoveni dc crezi ca nu s a intamplat nimic?...chiar au mancat la masa de langa noi

RaiNMaN
5th May 2006, 22:20
omule noi prin oras ne am mai intalnit cu suporteri brasoveni dc crezi ca nu s a intamplat nimic?...chiar au mancat la masa de langa noi

Nu credca erau Brasoveni adevarati ! Pentru ca avem si noi mandria noastra.. sa nu stam la masa cu mancatorii de praz..

Totusi noi am dat de civilizatie in schimb voi.. inca mai mancati paine cu franzela...

FazioneUltra
5th May 2006, 22:20
aaaaa si imi zice si mie ce pe scrie pe panza asta aaaaa si imi zice si mie ce pe scrie pe panza asta hai ma ultrasilor hotarati va sunteti sau nu ? hahahahahahah http://img136.imageshack.us/my.php?image=p10201808ou.jpg

tudoor
5th May 2006, 22:21
mda mah... oara de ce sa-mi pese, de castigarea cupei sau de o carpa pe care ai pierdut-o unii?? hmmm... bai nush ce sa zic :mda: hai ca iti zic totusi
CUPA ROMANIEI 2006

TheAndy
5th May 2006, 22:21
"Vom lua si cea de-a treia cupa:EHF". tu nu stii in ce cupa joaca rulmentu.ti-o spun cu o sinceritate deplina

RaiNMaN
5th May 2006, 22:21
aaaaa si imi zice si mie ce pe scrie pe panza asta aaaaa si imi zice si mie ce pe scrie pe panza asta hai ma ultrasilor hotarati va sunteti sau nu ? hahahahahahah http://img136.imageshack.us/my.php?image=p10201808ou.jpg

CE TARANI DOAMNE CE TARANI:yeah:


Bai tinere.. ce treaba are acea panza cu meciul de aseara?

RaiNMaN
5th May 2006, 22:24
Oricum.. cu o carpa de 3 RON si asa nu faci nimic.. dar in schimb noi avem CUPA ROMANIEI 2006 , CAMPIONATUL ROMANIEI 2006 .. si voi ce aveti?

AMICU'
5th May 2006, 22:24
omule noi prin oras ne am mai intalnit cu suporteri brasoveni dc crezi ca nu s a intamplat nimic?...chiar au mancat la masa de langa noi
te mai potolise-i
sau acum incerci sa mai dregi busuiocul.
Din cate am citi pana acum, am tras o singura concluzie.
suporterii oltchimului au razbunat neputinta favoritelor lor, altoindu-i pe brasoveni.

TheAndy
5th May 2006, 22:26
primul lucru e ca incidentu a fost inainte de meci...
nu vorbi fara sa stii

mitel4rulmentu
5th May 2006, 22:26
Ce ma ca ma vb cu aia si nu iau altoit ma!!A luat o panza de captusala care o are acuma la gat!!

desdemona
5th May 2006, 22:30
Pt. unii brasoveni: pana la urma v-ati hotarat ce cupa mai luati anul asta? :D :happy

tudoor
5th May 2006, 22:31
n-ai tu grije Desde.. luom tot ;)

mitel4rulmentu
5th May 2006, 22:31
DEsdemona acuma mam inervat!!Tot zici de mine ca vb urat dar nu il vezi pe mapetu asta de la valcea???Dai draq odata BAN!!

desdemona
5th May 2006, 22:32
@tudoor, pai da, dar macar sa stiti ce luati, cum se cheama acea cupa :) Nu zic de tine. Invatati-i si pe astia mai noi care intra pe OLS si se dau mari suporteri :D

mitel4rulmentu
5th May 2006, 22:34
deci acuma am vazut ca desde e olteanca!!Asa ca mai dezamagit :(

TheAndy
5th May 2006, 22:34
"LIGA CAMPIONILOR INTERZIS OLTENCELOR"

1993-1994 Oltchim termina in grupa semifinala pe 3
1995-1996 Oltchim termina in grupa semifinala pe 4
1996-1997 Oltchim intra in grupe si termina pe 3
1997-1998 Oltchim intra in grupe si termina pe 3
1998-1999 Oltchim intra in grupe si termina pe 3
1999-2000 pas
2002-2003 Eliminare in turul 2 preliminar

nu vorbi de champions league.zalau a intrat o singura data in grupe desi a patricipat 3 ani la rand
think si tu ca echipele care le vezi acum la tv : viborg , hypo viena,alea dp la unguri o luau in barba la valcea pe vremea aia

tudoor
5th May 2006, 22:36
pai mai Desde nici nu stiu daca o sa mai intre careva... uite si tuh cum se vorbeste pe aici si kulmea de la noi sunt atentionati! imi pare rau da se duce draq ols... is dezamagit :(

FazioneUltra
5th May 2006, 22:39
copii noapte buna si succes in cupa cupelor sau cupa ehf ? aaa nu in liga campionilor
bafta si voua ultrasilor hahahahahaha http://img136.imageshack.us/my.php?image=p10201808ou.jpg

olandezu
5th May 2006, 22:40
si eu am vrut macar sa vad daca el stie ceva despre handbal sau se baga si el in seama!!!Hai Rulmentul!u cu cine ti desdemona!!numa asa ca se pare ca ti oltchim dupa cum se vede

desdemona
5th May 2006, 22:41
@tudoor
Pe cei care au jignit - mai intai i-am atentionat cand am editat mesajul, apoi am dat avertisment.
Daca asta e nivelul unora, nu trebuie sa va coborati la acel nivel. Daca nu ii raspundeati, il avertizam numai pe el.
Daca esti dezamagit, nu am ce sa fac. Priveste mai detasat situatia si ai sa vezi ca ambele parti au gresit, nu conteaza cine a inceput. E totusi un forum public, nu trebuie sa va certati ca la usa cortului...

RaiNMaN
5th May 2006, 22:42
Fazione asta incepe sa ma distreze sa mor eu.. Chiar nu il inteleg. ;))
Oricum mai are de crescut si el.. ca acum e deabia un biet nou nascut..

mitel4rulmentu
5th May 2006, 22:44
Deci sa inteleg Desde.. ca numai de noi te ei???Care noi nu incepem sa ne certam dar tot de noi te ei... offf se vede ca se apropie finala cu c-ta si trebe sa en ti din timp

andreiush
5th May 2006, 22:44
Baaai, da terminati odata!

Daca nu stiti vorbi despre handbal si despre ce scrie in titlul threadului, atunci taceti si mergeti in alta parte!

Nu se ia nimeni mah de voi! Da terminati odata!

TheAndy
5th May 2006, 22:46
ma oricum eu ma las de discutiile pe tema meciului asta.Dabia astept sa va vad la anu in champions league desi nu cred ca treceti de turul 2 preliminar.Eu nu crd ca aveti puterea sa treceti de grupe.. .Nu ai ce sa discuti despre un meci cu oameni care prefera sa fie corecti pe forum decat in sala

desdemona
5th May 2006, 22:48
Mitele, avertisment a luat si el, au luat si cei de la voi care au jignit. Nu ma intereseaza disputele voastre, ti-am mai zis ca nu ma pasioneaza handbalul feminin. Sa fiti sanatosi, sa luati ce puteti :ok:

Daca continuati cu jignirile, ajungem insa la ban, indiferent ca va suparati sau nu si indiferent daca va considerati nedreptatiti.

tudoor
5th May 2006, 22:48
pai da mey Desde, numa ca "omul" a intra numa sa ne jigneasca pe noi!! uite si tuh ca n-o zis numic de meci sau despre handbal! si se dau avertismente la noi si altii nu sunt banati.. hmm nu pare corect! dar oricum faceti ce vreti... eu ma retrag!

olandezu
5th May 2006, 22:49
imi rasp si mie desdemona te rog la intreb?cu cine ti ca se pare ca ai ceva cu Brasovul

mitel4rulmentu
5th May 2006, 22:50
Datimi ban ma!!Ca vedeti numai pe noi dar pe aia care vin si ne baga in tot felu!!Off ce admini!!

RaiNMaN
5th May 2006, 22:55
Ma tineri mei.. Noi suntem corecti si in sala.. Daca nu ai observat noi nu prea injuram in schimb voi.. adica la voi la tara asa e.. Noi astia la oras suntem mai civilizati ! Oricum.. aveti grija de voi.. Si numai fiti suparati..ca poate la anu` retrogradati..

desdemona
5th May 2006, 22:57
@olandezu - cu HCM Constanta. Atat. Handbalul feminin nu ma pasioneaza.
@mitele, hai gata, ca nu ai fost usa de biserica. Vrei sa iti fac print-screen cu toate mesajele in care ai jignit si tu si pentru care meritai avertisment? De ce trebuie sa te pui la mintea unora care nu merita? Raspunde-i frumos sau ignora-l, ti-am mai zis, si nu esti pasibil de avertisment. Dar asa... sorry.

P.S. Ca sa nu mai scriu tuturor - se dau avertismente si pt jigniri prin PM.

RaiNMaN
5th May 2006, 22:57
Da ma din pacate pentru voi .. fericire pentru noi.. voi stati ca dinamo si va jucati pe play station .. in schimb noi momentan jucam in Challenge Cup.. finala.. pe care credca o luam.. si anul viitor de cupe europene .. jucam in Champions League.. deci e o mare diferenta intre ce jucati voi pe play station si ce jucam noi..

FazioneUltra
5th May 2006, 22:57
suferinzilor vb la anu cand nu o sa mai aveti echipa ....
echipa voastra e condusa de valceni....

RaiNMaN
5th May 2006, 23:00
Fazione... da ma ai dreptate suntem condusi de valceni.. asta e.. dar sa nu uitam ca nu numai el baga bani.. Si eu ma gandesc la fel ca tine.. ca poate in cativa ani patim si noi ca Fybrex Savinesti... dar de ce sa ne gandim la viitor? cand prezentul este mult prea glorios..

olandezu
5th May 2006, 23:02
ba fac eu greseli de ortografie pt ca scriu mult dar u cu cele 2-3-4 cuv pe care le scrii la fiecare msg ce greseli sa faci!nu scrii mult ca sa nu te faci de c....t!!!la fel cum s-a facut si oltchimul anul acesta!!!!!!Liga Campionilor interzis oltencelor!!!!

FazioneUltra
5th May 2006, 23:04
uite iti garantez eu ca la anu echipa voastra se va fi desfintata.. asculta la valcenii astia care stiu mai multe ;) ...si cred ca iti dai seama unde o sa se duca tarca nu?

mitel4rulmentu
5th May 2006, 23:07
Ba Tarca nu Pleaca de aici la Voi nici moarta !!DAca pleaca pleaca in afara sau al NAtionala!!asa ca :D

olandezu
5th May 2006, 23:10
:happy Ba fazione in caz ca nu stiai MARIANA TARCA,CARE A INVATAT VALCEA SA JOACE HANDBAL E DIN FAGARAS JUDETUL BRASOV,dar la cat handbal sti tu ce sa mai zic de geografie!!!!!!!!!!:happy :no:

/hello bv desdemona ma bucur ca nu ti cu oltchim !!!!!esti super !!!!!!!bv tie!Hai RULMENTUL!!!

mitel4rulmentu
5th May 2006, 23:17
Eu vam lasat!!E de ajuns pe ziua de azi!!Moderatori Scuzatima dar mau inervat aia!!!Desde sry :D

olandezu
5th May 2006, 23:24
ba fazione,daca te uiti putin la stiri si vezi declaratiile Marianei Tarca,ea a spus ca de la Brasov nu mai pleaca decat la nationala!!si afara poate peste cativa ani pt ca aici vrea sa faca performanta cu Brasov!!!!si la oltchim nu pleaca niciodata asa ca nu mai spera!lasa ma ca la voi vine Tadici ca asa se vehiculeaza!!!tadici un om care nu are suflet la fel ca oltchimul!!HAI RULMETUL SA LUAM SI CUPA CHALLENGE!!:rosu:

AMICU'
6th May 2006, 01:07
uite iti garantez eu ca la anu echipa voastra se va fi desfintata.. asculta la valcenii astia care stiu mai multe ;) ...si cred ca iti dai seama unde o sa se duca tarca nu?
dar de cand valcenii sunt expeti in handbal?
hai ma lasa-ti fanteziile astea numai pentru tine.
Sti ca devii penibil.....
Daca nu stiai Rulmentul este finantat si de autoritatile locale .CsM Rulmentul Brasov.
Acest club a existat si fara cei de la Urban.
Cand va mai fata mintea ,sa imi dati si mie un pui, ca sa avem si noi "ultrasi" fazionati:D

DIXX
6th May 2006, 01:42
Ba dar chiar nu inteleg de ce il bagati pe ala in seama si luati avertismente din cauza unui no name.Nu bagati oamenii din Valcea in galeata cu fazionatul asta care isi varsa toti nervii pe forum.Fazionatule la anul iti pregatesc mai multe carpe cu conditia sa ai curajul sa ne intalnim sa ti le dau personal,imi zici tu unde si cand la mine nu-i problema.

NORGEMAN
6th May 2006, 10:29
fazione, dak va credeti asa de tari ultrasi (sau ce oti fi voi), haideti la anu la noi prin brasov cand mai jucam cu voi sa vedem daca intr-adevar suntem doar pusti

olandezu
6th May 2006, 10:37
:ok: BV NORGEMAN!!ai dreptate!!daca are curaj sa vina in brasov!!!e smecher si vrea carpe,pai vino ma ca iti dau un fular daca,,carpele nu iti priesc.Ba fazione cati ani ai ma?

andreiush
6th May 2006, 10:43
Bai baieti, voi chiar nu va puteti abtine?

Mai terminati naibii odata, ca nu suntem pe forumul de fotbal sa ne tot injuram si sa ne amenintam.

Aici e forumul de handbal, cel mai civilizat de pe tot Onlinesportul! Si asa trebuie sa ramana, asta in cazul in care vreti sa mai scrieti aici!

Vorbiti si voi civilizat despre meciuri, despre echipe, si nu mai are nimeni nimic cu voi!

olandezu
6th May 2006, 10:50
ai dreptate andreiush,dar cum sa nu ii zici ceva cand el se tot leaga de noi si de Rulmentul!!!handbalul e un sport frumos!!:ok:

andreiush
6th May 2006, 10:52
Pai nu te cobori la nivelul lui, daca e asa cum zici tu. Da dovada ca tu esti mai destept si stii sa nu te bagi in astfel de contre.

Hai, bafta, daca mai aveti ceva de zis despre finala asta.

NORGEMAN
6th May 2006, 10:57
au jucat bine rulmentistele, fata de oltencele alea vai de capul lor, cu suporteri prosti PROSTI
ii asteptam la Sala Sporturilor Brasov sa sustina oltchimul sezonul urmator

olandezu
6th May 2006, 11:02
/hello Finala o sa O castigam noi bineinteles!Ca fetele au muncit mult pentru a obtine aceste performante!!Merita si cupa Challenge!!!HAI RULMENTUL LUPTA PT NOI!!!CU CE ECHIPA TII ANDREIUSH?

andreiush
6th May 2006, 11:05
Eu tin cu Minaur Baia Mare si cu HCM Baia Mare :cool:

andreiush
6th May 2006, 11:08
Baaa, iar incepeti. Va promit ca sunteti toti banati daca nu incetati.

olandezu
6th May 2006, 11:08
NU are rost sa ma mai cert cu tine mai fazione ca mi-am dat seama ce sti tu despre handbal!am si eu o intrebare pt tine:cati ani ai?Si inca ceva:noi ne-am sustinut echipa pe tot parcursul jocului pe cand voi cand ati vazut ca sunteti condusi stateati jos!numai cand si-a revenit echipa vs ati inceput sa cantati!!"suporteri adevarati"ce sa zic!!asta inseamna adevarata galerie cum e ea:cu copii si handicapati,dar adevarati!!nu ca voi niste avari dupa bani!nu puneti suflet pt echipa cum facem noi!!!aveti echipa dar nu aveti valoare si suflet!!si gata nu ma mai cert cu un mapetz

gata andreiush nu mai ma cert cu el!!!scuze de msg

NORGEMAN
6th May 2006, 11:13
ma duc sa ma uit la meci, sa ma calmez

mitel4rulmentu
6th May 2006, 11:58
Ba Gata ma lasatil in pace pe ala !!Are si el vro 20 de ani si baieti lui din Brigada au si aia tot atata dar lasai draq........Sa vina in brasov!!Orcum noi nu mergem la valcea ptr ca meciu e pierdut din start a zis Mariana ca intra cu rezervele!!Asa ca Ne vedem la anu!!!

FazioneUltra
6th May 2006, 12:44
ne mai intalnim noi !
bafta

DIXX
6th May 2006, 13:31
Las ba k fac un comando din cativa baieti-baieti si merg dupa ei prin tara,daca e va fac o poza cum le ard carpele de pe ei si pantalonii sa vedem asa care are bicepsii mai mari daca ei isi pun mintea cu niste copii.Si k sa nu ne mai certam aici deschide unul un topic"FU vs Brasov".Andreius are dreptate in handbal n-ar trebui sa existe asemenea limbaj dar cu se lauda inapoiatul ala intrece orice limita.Am vazut in tribuna o gramada de fetite si copii pe partea Oltchimului,ce-ar fi trebuit sa-i luam la palme pe toti daca pierdea Rulmentul?Frustrarea si neputinta i-au facut sa se razbune pe o carpa dar sa te mai si lauzi cu asta inseamna k esti dus rau,cand vin la Brasov yo personal merg la ei si torn pe ei un sac de carpe sa le ajunga pentru tot campionatul.
FORZA RULMENTUL!!!

andreiush
6th May 2006, 13:37
Si care e problema daca merg fetite si copii la meciuri?! Foarte bine ca merg!
Sau nu au voie numai baieti cu muschi, rasi in cap, de 1.90 si care injura tot meciul? Doar astia au voie?

Sunteti culmea toti maaaa!

FazioneUltra
6th May 2006, 13:47
Las ba k fac un comando din cativa baieti-baieti si merg dupa ei prin tara,daca e va fac o poza cum le ard carpele de pe ei si pantalonii sa vedem asa care are bicepsii mai mari daca ei isi pun mintea cu niste copii.Si k sa nu ne mai certam aici deschide unul un topic"FU vs Brasov".Andreius are dreptate in handbal n-ar trebui sa existe asemenea limbaj dar cu se lauda inapoiatul ala intrece orice limita.Am vazut in tribuna o gramada de fetite si copii pe partea Oltchimului,ce-ar fi trebuit sa-i luam la palme pe toti daca pierdea Rulmentul?Frustrarea si neputinta i-au facut sa se razbune pe o carpa dar sa te mai si lauzi cu asta inseamna k esti dus rau,cand vin la Brasov yo personal merg la ei si torn pe ei un sac de carpe sa le ajunga pentru tot campionatul.
FORZA RULMENTUL!!!

doamne ce ai cu carpa aia chair asa rau iti pare de ea ? nu intelegi ca aici nu e vorba de o carpa ? chiar ma doare undeva de voi ..am vazut ce terminati sunteti
m-am convins ... patreaza te nene pt meciul direct ..
si baietii aia au laut bataie inainte de meci nu dupa ...ce te face sa crezi ca am mai fi acordat atentie ,dupa meci , unor terminati care incepusera sa planga cand ne am intalnit cu ei inainte de meci...

ps cred ca ar fi mai bine sa te intorci la acadele tale ...daca mai aveti ceva de zis vb la meciul urmator ! pana atunci lasa neeeeeeee

NORGEMAN
6th May 2006, 13:56
doamne ce ai cu carpa aia chair asa rau iti pare de ea ? nu intelegi ca aici nu e vorba de o carpa ? chiar ma doare undeva de voi ..am vazut ce terminati sunteti
m-am convins ... patreaza te nene pt meciul direct ..
si baietii aia au laut bataie inainte de meci nu dupa ...ce te face sa crezi ca am mai fi acordat atentie ,dupa meci , unor terminati care incepusera sa planga cand ne am intalnit cu ei inainte de meci...

ps cred ca ar fi mai bine sa te intorci la acadele tale ...daca mai aveti ceva de zis vb la meciul urmator ! pana atunci lasa neeeeeeee

stai calm dixx, vorbea si el acuma;)

AMICU'
6th May 2006, 14:14
ok dorele dar nu ma minti ? daca vin in tur la valcea sau la anul la voi ..ca noi venim...dar venim degeaba am vazut ce copii sunteti numai sarantoci si handicapati pe la voi in "galerie" ...pe bune acuma
mai bine sarac si curat...decat bogat si murdar.

e mai bine sa vezi copii la sala decat sa vezi niste salbatici.
Nu mai apucati voi sa intrati in Brasov ca va opriti la "recreere" la Codlea.

NORGEMAN
6th May 2006, 14:16
si daca nu va racoriti acolo destul sa ne spuneti sa va racorim noi

DIXX
6th May 2006, 14:40
Deci mi-a spus unul acuma pe Skype k a venit un obez la el i-a luat steagul dar asta l-a pocnit pe obez si a taiat-o.Aaaaaaaaaa......:happy :happy :happy ce rusine grasule ti-ai luat un pumn si un picior in gura de la un copil si te mai dai mare zmardoi:rosu:

NORGEMAN
6th May 2006, 14:53
Deci mi-a spus unul acuma pe Skype k a venit un obez la el i-a luat steagul dar asta l-a pocnit pe obez si a taiat-o.Aaaaaaaaaa......:happy :happy :happy ce rusine grasule ti-ai luat un pumn si un picior in gura de la un copil si te mai dai mare zmardoi:rosu:


ce belea, merita felicitat pentru devotament baiatul:evil:
si se mai dadeau mari...

RaiNMaN
6th May 2006, 15:10
Hahaha =)) Oltenii cu prazu lor..Cascadorii rasului

FazioneUltra
6th May 2006, 19:16
hahahaahahah ;)))))))))))))))))))) cand am intrat in aia de la voi au inceput sa planga nici nu puteau sa mai vorbeasca da pai sa loveasca pe cineva de la noi ;))))))))))))))))) si au luat picioare in cap un prost s a impiedicat de o masina a cazut si nu se mai oprea din plans =))))))))))))))))) oricum tare o femeie pe acolo lasati ma in pace nu vedeti ca sunt copii , nu e fair play ce faceti ;))))))

hahahahahaha dics e clar ca esti unul dintre copii care si-a luat-o;)))))))))))))))))))))) ba copii sunteti penibili cascadorii rasului ;)))))
lasa-neeeee copile am un filmulet cu voi pe jos , si cand fugeati ca disperatii o sa incerc sa il scot de pe telefon :yeah:

omule
6th May 2006, 19:56
akum degeaba vb pe net, s-a vazut la sibiu....
cand s-au intalnit cu noi s-au blocat aproape incepusera sa planga
ce draq sa mai zicem...
Spuneti merci k nu v-ati luat-0 si nu mai comentati k alta dat nu stiu dak mai scapati!

ati inteles bah Rulmentistilor !!!

DIXX
6th May 2006, 21:16
Ba n-am cum sa va rup capul acum pt k nu sunt in tara dar n-o sa stiti niciodata cand o sa cad peste voi.Deci vorba voastra,vorbim degeaba acum asa k pe curand.

mitel4rulmentu
6th May 2006, 21:19
Da ma lasai!!DAca ei ne vred copiii lasa!!erai copii aia de acolo unde iam prins!!Nu noi!!Asa ca nu stiti ce vb!!

RaiNMaN
6th May 2006, 21:30
Ba poate astia au prins si ei niste putzoi din sibiu.. care aveau fulare cu fcbrasov sau mai stiu eu ce.. si acum ei cred ca noi suntem aia ! Ce sa le ceri.. Oricum.. Nu uitati "VIOLENTA ULTIMUL REFUGIU AL INCOMPETENTILOR".. Eu propun ca macar la hanbal sa fim mai Fair Play si sa lasam Violenta la o parte !

mitel4rulmentu
6th May 2006, 21:39
Da ma Dar pe stadion cand au venti 2 jandarmi la ei nu stiau pe unde sa fuga!!ORcum valcea e de kkt in orice SPORT!!!

DIXX
6th May 2006, 21:45
De frica si-au dat repede cu spray de la Paint pe pozele de la www.fazione.as.ro dar totusi mi l-a recunoscut cineva pe un gras in trening rosu si inca cativa.Soarecilor cercul se strange!!!

mitel4rulmentu
6th May 2006, 21:52
Se Strange dar degeaba ca nu o sa vina la brasov ptr ca nu au valoare!!Si Mare Brigada aveti voi ma!!10 PUSTI!!SI ne faceti pe noi pusti!!o si fost aia din sibiu care le-ati luat steagu mici dar noi nu suntem!!ASa ca Mai taceti!!

olandezu
6th May 2006, 23:25
Dixx nu are rost sa mai vb cu niste fraieri pt ca nu esti u in tara dar cand vei fi sa vedem daca au curaj sa vina la brasov can va juca oltchim aici!!ei se numesc suporteri pt ca au batut niste copii dar galeria adevarata nu au intalnit-o!!DIxx am fost la meciul din cupa cu oltchim si crede-ma ca nu am vazut in viata mea o galerie mai jalnica!!ei cand au vazut ca Rulmentul conduce stateau si se uitau la noi cum cantam,si cand au vazut ca oltchim si-a mai revenit si ne-au egalat au inceput si ei sa mai cante pe cand noi am avut incredere in fete pe tot parcursul meciul si am cantat neincetat!si ei mai zic ca sunt suporteri adevarati!

mitel4rulmentu
6th May 2006, 23:31
E adevarat!!Nu ii mai bagati in seama pe aia de la valcea!!GATA TERMINATI CA NU MAi POT!!

olandezu
6th May 2006, 23:50
ba fazione vad ca esti smardoi!lasa ca vi tu in brasov daca te tine brandul ca vad ca de gura esti bun!!!si pt faza aia cu carpele cum zici u,o sa vezi ca iti rupem noi capu'!!daca esti asa tupeist vino la brasov si mai vedem noi dupa aia!!o sa vezi cine e dixx cand vine in Romania!!il faci copil dar o sa vezi ce inseamna sa vb fara sa stii!!!

TheAndy
6th May 2006, 23:59
"daca te uiti putin la stiri si vezi declaratiile Marianei Tarca,ea a spus ca de la Brasov nu mai pleaca decat la nationala!!"

in handbalul romanesc nu exista onoare.Uita-te la fidelii spectatori valceni care au uitat dupa un argint la mondiale omul care injura din 2 in 2 saptamani oltchimul pe unde apuca.Popescu s-a dus sa joace fotbal la dinamo si a iesit ce a iesit.Handbalul e poate singurul sport unde conteaza exclusiv banul.Uita-te cum o echipa in ardeal la 1 an dupa ce a revenit in A ia campionatu.Uita-te in spania la Cemento-nu stu cum(care ne-au scos in ehf) .. ei erau acum 2 ani in anonimat si atunci cand ne-au scos era pe 1 in spania.Un ultim exemplu e Krim Ljubliana care desi in fiecare an e in sferturile CL ,reprezinta o tara a carei nationala nu se compara cu Oltchim II.Ce a declarat Mariana Tarca e normal pentru o astfel de perioada..

olandezu
7th May 2006, 00:23
Se poate sa ai dreptate!dar eu cred ca nu ar avea de ce sa declare asa ceva daca nu s-ar tine de cuvant!cred vb serios pt ca dupa meciul cu Merigniac cand am pierdut acasa si toata sala aplauda echipa si sa ii striga numele desi pierduse,ea a inceput sa planga deoarece nu ii venea sa creada ca brasovul iubeste aceasta echipa asa de mult si pe ea!!!at cred ca s-a vazut ca nu erau doar vb in vant!!ea este din Brasov si e normal sa faca aceste declaratii!!a spus ca o asemenea atmosfera nu a intalnit nicaieri pana acum!un public atat de frumos si atat de respectuos cu orice echipa!pe cand valcea sau silcotubul ne-au facut cu ou si cu otet!ne-au injurat atat pe noi suporterii cat si pe jucatoate si antrenoare,ceea ce la brasov nu s-a intamplat niciodata!acesta este un oras civilizat si asa va ramane!!!Hai Rulmentul!bravo BRASOV!!!!!cititi si invatati toti cei din zalau si valcea poate va civilizati si voi odata!!!

AMICU'
7th May 2006, 00:40
hahahaahahah ;)))))))))))))))))))) cand am intrat in aia de la voi au inceput sa planga nici nu puteau sa mai vorbeasca da pai sa loveasca pe cineva de la noi ;))))))))))))))))) si au luat picioare in cap un prost s a impiedicat de o masina a cazut si nu se mai oprea din plans =))))))))))))))))) oricum tare o femeie pe acolo lasati ma in pace nu vedeti ca sunt copii , nu e fair play ce faceti ;))))))

hahahahahaha dics e clar ca esti unul dintre copii care si-a luat-o;)))))))))))))))))))))) ba copii sunteti penibili cascadorii rasului ;)))))
lasa-neeeee copile am un filmulet cu voi pe jos , si cand fugeati ca disperatii o sa incerc sa il scot de pe telefon :yeah:
ha ha ha , ce inseamna sa gandesti cu pumnul sau cu piciorul
ha ha ha ha ha ha ce mari si tari suntem noi
ha ha ha ha ha ha ha ha am mai demonstrat lumii inca o data ca suntem o tara de vandali
ha ha ha ha ha ha ce penibili pot fii unii cand se dau mari cu prostiile ce le fac

RaiNMaN
7th May 2006, 09:25
FazioneUltra daca ai dovezi vreau si eu.. dar.. are dreptate AMICU' am dovedit inca odata ca suntem o TARA DE VANDALI !

Aa.. ce mai vroiam sa spun.. se vede ca nu stiti ce e cu adevarat la Brasov.. se vede ca nu ati avut echipa in Divizia A la fotbal.. pentru ca doar atunci ati fi observat ce este cu adevarat Orasul de la Poalele Muntilor ! .. FORZA RULMENTUL & FORZA STEAGU !

cocostegar
7th May 2006, 12:08
bah,voi aveti 17-18 ani...ce dracu....las ca ne intalnim noi si vedem....

TheAndy
7th May 2006, 12:50
Oltchim - ... 32-27 (aprox).

olandezu
7th May 2006, 13:29
amicule citeste si tu private msg!!

AMICU'
7th May 2006, 14:18
ok!
valcenilor pregati-va .....va vine mascariciul
http://gsp.ro/images/content/articles/2004/10/18/handbal/962047825ecac75bda43_157_115_.jpg

NORGEMAN
7th May 2006, 14:20
Oltchim - ... 32-27 (aprox).


sunteti penibili mah, va chinuiti sa ne bateti rezervele
in tot acest timp titularele se disting; ex:Elena Avadanie care intra la pizzerie
PATETICILOR:happy

olandezu
7th May 2006, 14:33
m-am uitat azi la reluare din cupa cu oltchim:am si eu un msg pt fazione :ba tu ziceai ca noi in galerie avem numai copii si handicapati, dar am vazut azi ca voi aveti numai copii,fete si huligani!!!!in galerie!!asa ca macar nu vorbi ma fara sa sti!ti-am mai spus eu ,dar vad ca ai capu gol!!!Hai Rulmentul!!!!!

AMICU'
7th May 2006, 14:35
Oltchim - ... 32-27 (aprox).
5 goulri diferenta...nu e asa mare, avnd in vedere ca au jucat rezervele.
acum sunteti si voi fericiti ca ne-ati batut

olandezu
7th May 2006, 14:39
amicule pe noi nu ne interesa rez asta pt ca suntem campioni!!!ne pastram pt finala challenge!!!acum au avut si rezervele o sansa sa arate ca au si ele valoare si eu cred ca au demonstrat cat de cat chiar daca am luat bataie!!!HAI RULMENTUL!!

desdemona
7th May 2006, 14:41
Eu va sugerez sa va mutati pe alt thread daca nu mai aveti de discutat finala Cupei Romaniei.

NORGEMAN
7th May 2006, 15:04
pai de ce desdemonda, tot despre meciul oltchim - Rulmentul discutam :D

DIXX
7th May 2006, 15:27
Finala cupei s-a cam incheiat asa k trebuie sa privim in viitor.Noi cu cupele ei cu carpele,acum trebuie sa ne orientam doar spre meciul din Challenge cu Constanta si sa mai schimbam threadul vorba lui Desdemona.

FazioneUltra
7th May 2006, 16:31
bai copii uite aici niste carpe poate le lauti si voi..(macar o carpa daca ati lua de la noi)
ma noi venim la voi in sat dar sunt sigur ca venim degeaba...avem deja 5 deplasari la brasov nu stiu cate aveti voi la valcea..
in fine cand vi de la capsuni copile (da stiu cine esti ) mai vb

http://www.fazione-rm-valcea.go.ro/oltchim%20cetate/DSC00397.jpg
http://www.fazione-rm-valcea.go.ro/oltchim%20cetate/DSC00398.jpg
http://www.fazione-rm-valcea.go.ro/oltchim%20cetate/DSC00396.jpg
http://www.fazione-rm-valcea.go.ro/oltchim%20cetate/DSC00394.jpg
http://www.fazione-rm-valcea.go.ro/oltchim%20cetate/DSC00395.jpg
si multe altele..bineinteles

NORGEMAN
7th May 2006, 16:45
noi te asteptam la brasov


sa iti amintesc ce s-a intamplat cu frati vostri mai mari de la U Craiova care acum cativa ani fugeau de pe stadionul nostru sa nu moara naibi acolo

AMICU'
7th May 2006, 16:56
bai copii uite aici niste carpe poate le lauti si voi..(macar o carpa daca ati lua de la noi)
ma noi venim la voi in sat dar sunt sigur ca venim degeaba...avem deja 5 deplasari la brasov nu stiu cate aveti voi la valcea..
in fine cand vi de la capsuni copile (da stiu cine esti ) mai vb

http://www.fazione-rm-valcea.go.ro/oltchim%20cetate/DSC00397.jpg





si multe altele..bineinteles
bai fazionatule Brasovul este unul din cele mai frumoase orase din tara, pe cand catulul vostru nu are nici 1% din frumusetiile Brasovului.
Ai vrea tu sa stai macar o saptamana in Brasov.
voi aramaneti cu carpele....noi avem cupa.
Apropo, carpele alea nu conteaza la palmares(doar la orgoliul vostru bolnav), cupa insa va conta la palmares si ce e mai important ca v-am batut pe voi in finala bai carparilor

DIXX
7th May 2006, 16:59
Nu-l mai bagati pe asta in seama k n-o terminam niciodata asa,fapte si nimic mai mult,fazione tu nu scapi oricum si cu asta gata.

NORGEMAN
7th May 2006, 16:59
din pacate tu nu o sa rezisti nici o zi la Brasov - fuzzione

DeathRipple
7th May 2006, 17:01
Poate ca meciul nu a fost spectaculos insa a avut tensiune si asta conteaza foarte mult in frumusetea jocului.
Viciere de rezultat.....ma faci sa rad.Daca arbitrii tineau cu noi inchideau ochii cand Tivadar a lovit mingea cu piciorul (cu 2 minute inaite de final cand Oltchimul conducea cu 2 goluri).Asta inseamna viciere de rezultat.
Se vede ca nu prea te pricepi la handbal.Zici ca arbitrul a fluierat inaite ca Tivadar sa arunce la poarta.Din cate stiu eu s-a dat aparare in semicerc,normal sa fluiere inaite.
Noi defilam cu ce avem....Oare nu voi ati luat vicecampioane mondiale, cea mai buna extrema din lume etc etc
Rulmentul este o echipa de final de meci....de aceea am revenit si in tur si in aceasta finala.Oltchimul s-a debusolat repede, mai ales in prelungiri.
Orice s-ar spune, arbitrajul a fost unul corect iar jocul unul foarte tensionat.
Cat despre valceni ce sa zic......visati la trecut ca noi traim din prezent si viitor.

hai sa-ti explic un pic, master al regulamentelor... s-a lovit de vreo 3 ori mingea de picioarele jucatoarelor, nu avea cum sa nu fluiere. due: aparare in semicerc se da NUMAI cand se arunca la poarta, nu cand jucatorul aflat in atac e cu spatele la poarta si arunca mingea DUPA ce fluiera ca sa mute infractiunea la 7 metri. eu nu spun ca au fost cumparati, spun doar ca arbitrii au fost o varza.

si am mai spus, daca citesti tu bine, ca ambele echipe au jucat la fel de prost. nici una din ele nu ar face fata pe plan extern. de fapt, se va vedea la toamna :) asta nu a fost niciodata derby de liga campionilor, cum zbierau aia la tv :) dar...voi continuati sa mancati seminte in tribune...

FazioneUltra
7th May 2006, 17:10
copii am venit de 5 ori la brasov..o sa venim si a 6ea oara ca nu ma doare buzunaru ..dar sunt convins ca o sa venim degeaba pana atunci taceti draq din gura .... sunt satul de ultrasi de tastatura

DeathRipple
7th May 2006, 17:13
eu unul n-o sa-mi mai bag niciodata masina p-acolo...tin la ea ;) reparati drumurile alea...sb-bv e o jignire de drum...iar strazile arata aproape ca la bombardament...in buc indraznesc sa spun ca e mai bine.

NORGEMAN
7th May 2006, 17:19
mah, eu nus ultras da' o sa te astept la Brasov sa faci cunostinta cu concetateni mei si cu mine
tu chiar asa memorie slaba ai de nu iti amintesti de acel "incident"?? documenteazate inainte sa vorbesti
atunci au fost fugariti pana la tren nu numai de ultrasi!!!!!

NORGEMAN
7th May 2006, 17:20
eu unul n-o sa-mi mai bag niciodata masina p-acolo...tin la ea ;) reparati drumurile alea...sb-bv e o jignire de drum...iar strazile arata aproape ca la bombardament...in buc indraznesc sa spun ca e mai bine.


voi vorbiti?:mda:
in BV strazile sunt mult mai bune decat la voi

AMICU'
7th May 2006, 18:12
eu unul n-o sa-mi mai bag niciodata masina p-acolo...tin la ea ;) reparati drumurile alea...sb-bv e o jignire de drum...iar strazile arata aproape ca la bombardament...in buc indraznesc sa spun ca e mai bine.
tu plimba-te linistit cu masina la tine acasa...nu aveti fata de un oras asa de frumos cum este Brasovul

DIXX
7th May 2006, 18:25
Bey va rog yo iesiti toti cu sape si lopeti si reparati drumul SB-BV sa-si poata baga masina Ripple-ul pe acolo,va rog mult de tot.

andreiush
7th May 2006, 18:28
Si va rog io mult sa taceti dracu daca nu mai aveti nimic de zis despre finala cupei Romaniei. Ati umplut vreo 10 pagini de porcarii si mesaje offtopic. Multumim, dar n-avem nevoie de astfel de discutii.

Scarbos:no:

NORGEMAN
7th May 2006, 19:41
nu e offtopic, toate au legatura cu finala!!!!!!!!!

oltenilor, iritati un oras intreg!

RaiNMaN
7th May 2006, 21:09
Fazione cand ai fost tata la Brasov?:)) Credca incurci Brasovul cu alt oras.. noi totusi am ajuns la civilizatie