PDA

View Full Version : NFL Preseason 2007



cristane
29th July 2007, 21:00
Au mai ramas 7 zile pina la startul presezonului NFL!!! Asa ca ma gindesc ca e nevoie de un subiect separat ;)
De azi intr-o saptamina ne vom pregati de primul meci al sezonului, Hall of Fame Game, intre Saints si Steelers. :yeah: Sper ca sinteti si voi la fel de nerabdatori ca mine :D

little_earl
29th July 2007, 21:16
ce repede a trecut timpul, parca ieri-alaltaieri vedeam draft-ul :D

mtfk
29th July 2007, 21:38
pe itnerenet se pot vedea meciurile din presezon? ..dak da unde si cum

tre sa skimbati topicurile de la sticky

little_earl
29th July 2007, 21:40
probabil ca se vad pe sopcast si tvu ca si anul trecut

Sinisther
29th July 2007, 22:25
o parte dintre meciuri sunt transmise in direct de canalele cu acoperire nationala... restul din cate stiu sunt transmise de posturile locale afiliate marilor posturi TV cu diferite restrictii zonale...deci cele cu acoperire netionala se vor putea vedea in general fara probleme...restul... poate...daca avemn noroc...in schimb NFLN cred ca le trimite pe toate dar nu direct

aici e programnul transmisiilor Live

http://www.nfl.com/schedules/preseason/2007

si aici programul NFLN

http://www.nfl.com/nflnetwork/story/10257691

Bronco
30th July 2007, 05:58
o parte dintre meciuri sunt transmise in direct de canalele cu acoperire nationala... restul din cate stiu sunt transmise de posturile locale afiliate marilor posturi TV cu diferite restrictii zonale...deci cele cu acoperire netionala se vor putea vedea in general fara probleme...restul... poate...daca avemn noroc...in schimb NFLN cred ca le trimite pe toate dar nu direct

aici e programnul transmisiilor Live

http://www.nfl.com/schedules/preseason/2007

si aici programul NFLN

http://www.nfl.com/nflnetwork/story/10257691

Ok, am vazut programul, dar cine prinde NFL Network...ai vreun link...???
Pe mine ma intereseaza sa vad orice meci...orice echipa, am dus dorul meciurilor live:ok:

cristane
30th July 2007, 10:08
Keep checking myp2p.eu. Orice eventual stream va fi listat, fie pe site, fie pe forum. Meciul de duminica viitoare va fi aproape sigur. Si eu abia astept, vreau sa vad orice meci, la orice ora :D

codrutc
30th July 2007, 16:46
Deci avem primul meci de preseason in ziua cu ceremonia pentru Hall of Fame, pe 5 august (Saints- Steelers parca). Va fi transmis de NFL network.
Ma bucur si ca primele 2 meciuri ale Colts vor fi date la televiziunea nationala (Fox si ESPN). Oricum, cel de-al 3-lea meci este cel mai important pentru ca titularii joaca cel mai mult. Cel de-al 4-lea e folosit sa ajute antrenorii sa se decida (daca mai au cumva dubii) pe cine sa taie din lot inaintea comunicarii lotului de 53.

Cucu
31st July 2007, 15:23
Astept al 2-lea meci al lui Bears in preseason ... sa ne luam "revansa" :P

cristane
3rd August 2007, 11:34
Din cite se pare, destul de multe din meciurile primei saptamini de presezon vor fi stream-uite pe Sopcast. Programul streamurilor: http://streamednfl.blogspot.com/

NY Giants is on! :yeah:

A.k.a
3rd August 2007, 12:28
ora lor e trecuta acolo nu? Inca 2 zile si vedem iar football. GO BENGALS!

mtfk
3rd August 2007, 17:55
Nu pune nimeni si orele (dupa ora noastra) la care se vor difuza meciurile din presezon?

georgebz
3rd August 2007, 18:20
pai e foarte usor sa vezi orele .. te uiti pe program si mai adaugi 7 ore ;)

gomez11
3rd August 2007, 19:18
Sport 1 TV nu transmite nimic din presezon?

Patriots
3rd August 2007, 19:58
Sport 1 TV nu transmite nimic din presezon?

Din pacate nu :(

mtfk
3rd August 2007, 20:29
astia p tvu sau sopcast nu dau si reluarile meciurilor din presezon?

codrutc
3rd August 2007, 21:36
Mai baieti nu stiu voi cum sunteti caci eu am intrat deja in priza pentru noul sezon. De abia astept sa vad primul meci din preseason, Steelers - Saints
si apoi celelate, in special ale Colts.
NFL network vor face un fel de fotbal minut cu minut, cu transmisii alternative de la toate meciurile.

Despre Colts ai mei sunt mai exaltat ca niciodata. Nu pierd nici cel mai mic detaliu din training camp. Nu stiu de ce dar sunt incantat cu jucatorii pe care i-am luat in draft anul asta si de abia astept sa-i vad la treaba.
Si sa ne fereasca Dumnezeu de accidentari, pana acum stam excelent.

cristane
4th August 2007, 01:02
astia p tvu sau sopcast nu dau si reluarile meciurilor din presezon?

De obicei nu.

Eu duminica o sa ma trezesc la 3, dorul de football e prea mare ca sa mai conteze faptul ca dimineata va trebui sa merg la munca :D Tare mi-e ca va fi o toamna plina de nopti albe. Sper sa nu ajung sa fiu dat afara :sleep:

cristane
5th August 2007, 10:50
Today's the day :yeah: :bere:

mtfk
6th August 2007, 04:22
daca pana si rezervele de la steelers sunt mai bune decat ale celor care au ajuns in playoff anu trecut...avem sanse mari anu asta + ca noua strategie a antrenorului e perfecta:D

go steelers

p.s. stie cineva dc au triplat marcajele din apropierea centrului terenului??? alea la distanta de 1y

little_earl
6th August 2007, 09:39
am incercat si eu sa rezist macar un sfert, dar la 2:20 mi s-au inchis ochii, o sa iau meciul de pe torrents :p

Despre Colts ai mei sunt mai exaltat ca niciodata. Nu pierd nici cel mai mic detaliu din training camp. Nu stiu de ce dar sunt incantat cu jucatorii pe care i-am luat in draft anul asta si de abia astept sa-i vad la treaba.
Si sa ne fereasca Dumnezeu de accidentari, pana acum stam excelent.
am auzit ca booger mcfarland e out for the season, aveti cu cine sa-l inlocuiti?

daca pana si rezervele de la steelers sunt mai bune decat ale celor care au ajuns in playoff anu trecut...avem sanse mari anu asta
pai si saints tot cu rezervele au jucat :D

mtfk
6th August 2007, 10:08
Originally Posted by mtfk
daca pana si rezervele de la steelers sunt mai bune decat ale celor care au ajuns in playoff anu trecut...avem sanse mari anu asta

pai si saints tot cu rezervele au jucat :D

read again

little_earl
6th August 2007, 10:39
my bad .. inca nu ma trezisem :P

cristane
6th August 2007, 11:32
A fost un meci bun, dar la ce dor imi era de NFL, era clar ca o sa-mi placa :P Big Ben a jucat doar primul drive, in care a fost extrem de sharp. 2/3, 1 TD, o pasa de 55 yarzi, iar singura pasa incompleta a fost de fapt vina receiverului (washington parca). Din cei 8 qb's folositi de ambele echipe, in afara de Ben, mi-au mai placut Fife de la Saints si St. Pierre de la Pittsburgh. Ambii daca continua asa vor prinde cu siguranta loturile pt sezon. Si mi-a mai placut Carey Davis, RB la Steelers. Eu unul n-am mai auzit de el, dar din ce dadeau de inteles comentatorii, e un jucator caruia i se dadeau putine sanse sa prinda lotul, dar dupa meciul de ieri, ar putea sa devina rezerva de RB la Pittsburgh.

Anyway. Urmatoarele meciuri sint joi noaptea, and we're in for a treat: Colts @ Cowboys :D

mtfk
6th August 2007, 19:13
ziceau in reclame ca o sa fie transmise 52 de meciuri in 29 de zile, no sa fie difuzate toate meciurile?

cristane
6th August 2007, 20:06
ziceau in reclame ca o sa fie transmise 52 de meciuri in 29 de zile, no sa fie difuzate toate meciurile?

Nu cred, pentru ca multe sint inregistrate si transmise dimineata sau in timpul zilei, si nu cred ca vor fi streameri care sa le transmita. Dar vor fi multe live-uri, si de pe alte posturi decit NFLN. Joi Dallas cu Colts se trasmite sigur.

dumboss_yo
6th August 2007, 22:27
dap Vineri la 3:00 dimineata Colts @ Cowboys pe FOX ... il vedem cu SopCast fara probleme ... abia asteeeept ...

cristane
7th August 2007, 10:45
Ambele meciuri de joi vor fi live pe sopcast.

02.30 Cincinnati @ Detroit
03.00 Indianapoilis @ Dallas

Linkurile aici: http://www.myp2p.eu/NFL.htm

gester
7th August 2007, 14:02
Au mai ramas 7 zile pina la startul presezonului NFL!!! Asa ca ma gindesc ca e nevoie de un subiect separat ;)
De azi intr-o saptamina ne vom pregati de primul meci al sezonului, Hall of Fame Game, intre Saints si Steelers. :yeah: Sper ca sinteti si voi la fel de nerabdatori ca mine :D

f nerabdator,ideea e ,unde le vad:happy:happy,ce posturi dau ?

cristane
7th August 2007, 14:07
f nerabdator,ideea e ,unde le vad:happy:happy,ce posturi dau ?

Ti-am raspuns la celalalt subiect, cel cu programul nfl.

gester
7th August 2007, 14:18
Ti-am raspuns la celalalt subiect, cel cu programul nfl.

trebuie doar downloadat sopcast webplayerul?si calitatea?

cristane
7th August 2007, 14:32
Nu doar webplayerul, ci tot programul. Calitatea e de obicei in jur de 300 kbps, adica se vede ok. Nu ca la tv, dar ok.

codrutc
8th August 2007, 19:22
Shoot, nu am putut vedea Saints- Steelers pentru ca nu mi-a mers satelitul. DirecTV sucks. Atunci cand ploua afara adio TV.
Am reusit insa sa-mi dau si eu seama ca Big Ben a jucat bine atat cat a jucat.
Despre Saints, cred ca trebuie sa imbunatateasca secondary-ul, caci altfel vor avea probleme cu Colts in prima etapa. Sunt curios daca Jason David o sa joace bine in defense-ul lor.

cristane
8th August 2007, 19:27
Shoot, nu am putut vedea Saints- Steelers pentru ca nu mi-a mers satelitul. DirecTV sucks. Atunci cand ploua afara adio TV.

Deci nu doar UPC are probleme d-astea :D

codrutc
8th August 2007, 19:30
Deci nu doar UPC are probleme d-astea :D

Nu, asta e principalul dezavantaj al receptiei prin satelit.
Problema este ca firmele de cablu nu ofera NFL network.

Cucu
9th August 2007, 16:17
codrutc nu stiu daca in zona ta ajunge Comcast (comcast.com).
Dar eu am Comcast si mi-am luat sports package de la ei care include NFL Network, Gol Tv, Fox Soccer Tv ...
Incearca sa vezi ... poate se merita

codrutc
10th August 2007, 00:21
codrutc nu stiu daca in zona ta ajunge Comcast (comcast.com).
Dar eu am Comcast si mi-am luat sports package de la ei care include NFL Network, Gol Tv, Fox Soccer Tv ...
Incearca sa vezi ... poate se merita

Merci. Nu stiam ca Comcast au inclus NFL network.
Oricum, acum problema este ca incepand cu 1 septembrie ma voi muta in California. Problema va fi ca nu voi mai putea vedea meciurile Colts pe postul local si va trebui fie sa cumpar NFL Sunday Ticket sau sa incerc sa gasesc un mod de a vedea meciurile pe Internet.

Chiar asa, daca aveti vreo sugestie , va rog sa o faceti, in special cei de pe aici, Cucu, Seahawk.

codrutc
10th August 2007, 18:55
Am vazut meciul Colts - Cowboys, era si timpul pentru un meci, chiar daca numai de pregatire.

Ca de obicei in ultimii 3 ani in preseason Colts au pierdut, nimic deosebit, accentul e pe testarea noilor jucatori.
Iata observatiile mele legate de Colts:
1. titularii din ofensiva sunt gata pentru noul sezon, iarasi nimic deosebit.
2. apararea nr. 1 pare imbunatatita against the run, joc mai slab in pass coverage, in special pe mijloc.
3. Tony Ugoh inca are de invatat. E drept ca Peyton a avut destul de mult timp, in special pentru pasa lunga in diagonala pentru Marvin, dar asta a fost pentru ca Ugoh si Lilja au facut schimb de pozitii imediat dupa snap iar Lilja (pe post de LT) a fost cel care l-a tinut bine pe Damarcus Ware (sau Spencer, nu stiu care era).
4. Sorgi sucks, cred ca Betts ar trebui promovat in pozitia a 2-a la QB.
5. Return game si return coverage au fost mult mai bune decat in sezonul trecut. TJ Rushing va fi viitorul punt si kickoff returner.
6 In atac mi-a placut Craphonso Thorpe (WR) dintre noii veniti
7. Postul de #2 RB ramane inca in aer, nici DD Dorsey, nici Clifton Dawson nu m-au impresionat deocamdata.
8. Roy Hall m-a dezamagit putin, dar poate si pentru ca Sorgi a aruncat mereu peste el.
9. In aparare Freddy Keiaho is the real deal.
10. Pe postul de DT lasat liber de accidentarea lui Booger, Ed Johnson (rookie de la Pen State) a jucat excelent si are prima sansa in cursa de titularizare. In general linia defensiva a fost cam slabuta in ce priveste ajunsul la QB sau presiunea. Din linia defensiva mi-a mai placut Charleston (tot un rookie, free agent). Cred ca se va mai auzi de el.
11 Alti remarcati, unul Guzman mi-a placut in speciual team play.

Despre Cowboys, nu am urmarit cu atentie, dar am observat ca
1 Romo arata bine, la fel ca si anul trecut in preseason.
2. Jocul pe pozitia de TE este foarte bun.
3. Jocul lor in secondary pare imbunatatit comparativ cu sezonul trecut.
3. In aparare, blitz-urile lor nu au fost asa de eficiente si m-a surprins ca au recurs atat de mult la blitzuri intr-un meci de preseason
4. Mi-a placut QB-ul # 3 al lor, cu toate ca a jucat impotriva apararii noastre #3.

Cred ca mi-au scapat multe, in special in ce priveste observatiile legate de Cowboys, dar deocamdata atat

Bronco
10th August 2007, 21:37
Am vazut doar rezumatul...la Bengals-Lions, dar mi-a placut Calvin Johnson, ce receptii a avut. Cred k o sa fie in top...poate unul din cei mai buni receiveri din liga...

bason
10th August 2007, 22:30
Cred ca , Calvin Johnson sa fie in top ar trebui ca cei de la Lions sa aiba un "quarterback" calumea sa-l puna in valoare pe Calvin :) si apropo de Kenny Irons , pacat ca sa acidentat la primul sau meci oficial :(

codrutc
10th August 2007, 23:24
Meserias Calvin Johnson. Imi aduce aminte de Randy Moss in primii lui ani, dar mi se pare mai puternic decat Moss, cam ca T.O. tot in primii ani. Cu alte cuvinte arata ca o combinatie reusita intre Moss si T.O.

codrutc
15th August 2007, 21:19
Dintre toti QBii tineri din preseason, cel mai mult mi-a placut Jay Cutler de la Denver. Eu cred ca va fi unul din cei mai buni QB din NFL cat de curand.
L-a mai vazut careva ?

eNt
15th August 2007, 21:43
nu stiu dar l`ai vazut pe jhonson de la bengals?

A.k.a
15th August 2007, 22:24
Care dintre ei? :D

little_earl
15th August 2007, 22:38
QB doug johnson de la bengals are peste 30 de ani .. si n-are nici o sansa sa joace, atata timp cat palmer e sanatos

Sinisther
16th August 2007, 11:32
mi-a placut Campbell de la skins... mi se par mai mobil decat Cutler si cred ca o sa faca un sezon f bun... problema va fi divizia care e printre cele mai competitive din NFL

eNt
16th August 2007, 12:21
adevarat.Palmer are printre cele mai puternice brate din nfl.
Totusi a reusit el sa faca ceva in meciul cu lions.

Bronco
18th August 2007, 23:08
Culmea-culmilor: Este meci acum, Houston @ Arizona, si pe myp2p.eu, nu este transmis...:evil: Si era o ora excelenta pentru football. La naiba!!!!!!:confused::angry:

Dani3l
20th August 2007, 21:03
Cowboys 31-20 Broncos.
Romo 122 yards 11/18 completed pass.:yeah: 2-0 preseason:D
http://www.nfl.com/gamecenter?season=2007&week=PRE2&game_id=29478 Imagini video.
GO GO GO COWBOYS!:yeah:

georgebz
20th August 2007, 21:06
sa faca ei si 4-0 in preseason da degeaba :D .. Eagles castiga divizia anu asta ... ramane sa vedem cum se descurca Giants fara Tiki ... daca nu le merge bine , poate vor avea si Dallas o sansa de WildCard :P

Dani3l
20th August 2007, 21:14
Romo se va afla la primul sezon ca qb titular!
IT'S ROMO'S TIME!:yeah: Nu imi fac griji pt play-off,o sa jucam SIGUR!:D

cristane
20th August 2007, 22:22
Aoleu, si tu esti cu Dallas? Caught in the romo bandwagon? O sa fie atit de distractiv, sa o dea iar in bara ca anul trecut :D Zimbind :)

Dani3l
20th August 2007, 22:25
Aoleu, si tu esti cu Dallas? Caught in the romo bandwagon? O sa fie atit de distractiv, sa o dea iar in bara ca anul trecut :D Zimbind :)
Sunt fan Cowboys de pe vremea lui Aikman;)

Dani3l
21st August 2007, 12:25
Bears 27-24 Colts
http://www.nfl.com/gamecenter?season=2007&week=PRE2&game_id=29483

georgebz
31st August 2007, 01:33
care mai e situatia lui JaMarcus Russel ... ? ... cu siguranta in ultimii 10-15 ani nu a mai fost vreun 1st pick care sa nu semneze pana in acest moment al sezonului .... mie imi pare rau ca nu o sa il vad la treaba pentru ca mi-a lasat o impresie placuta in meciurile in care l-am urmarit ... din cate am inteles daca nu va fi semnat pana in a 10-a saptamana a sezonului nu mai are drept de joc in 2007 , iar daca nu va ajunge la o intelegere pana in Aprilie va fi iarasi in Draft ...

Zabriskie
31st August 2007, 12:37
Palmer iarasi a semnat foarte tarziu, nu a jucat nicio faza in primul sau an, si a ajuns destul de bine as zice :)

A.k.a
31st August 2007, 14:17
Lasa-l sa fie iarasi in draft, is curios prin ce runda a ajunge. Mai bine ar schimba sistemul asta cu plata pt rookies, pt ca cer nu stiu cati bani garantati fara sa dovedeasca nimic.

Cucu
31st August 2007, 16:07
perfect deacord cu tine AKA ... mult prea multi bani pentru cineva care nu a jucat un meci la nivel profesionist. Cel mai bine ar fi sa aibe un salariu standard primii 2 ani si dupaia sa se semneze contractul .