PDA

View Full Version : Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova



Lup_Galben
29th April 2006, 17:15
etrolul Ploiesti - Universitatea Craiova
Mai sunt 7 zile pana la marele meci dintre Petrolul Ploiesti si U. Craiova, un derby din orice punct de vedere, un derby al unor echipe care au scris istorie, care au niste suporteri patimasi si care de fiecare data a starnit un interes major in randul suporterilor. Tocmai de aceea am considerat k trebuie deschis un poll pentru un asemenea meci care din pacate se desfasoara in esalonul secund si nu in primul esalon acolo unde le era locul de fel celor doua echipe.
Orgolii, ambitii, traditie.......Petrolul Ploiesti - U. Craiova !

ayo
29th April 2006, 20:54
CRAIOVA , are o datorie morala fata de suporteri...si trebuie sa castige

Lup_Galben
29th April 2006, 21:41
CRAIOVA , are o datorie morala fata de suporteri...si trebuie sa castige


nush daca trebuie sa se bazeze pe acest aspect neaparat !
trebuie sa se bazeze pe faptul k o eventual victorie a petrolului va micsora distanta la 5p si lupta pentru primul loc pot spue k va fi din nou deschisa !

Cra10veanu
29th April 2006, 21:45
si va castiga
Forza Craiova

boshcUtza
30th April 2006, 00:06
victorie clara a Petrolului in fatza oltenilor
craiova e pe duca
pronostic un 1 solist(clar evident sau cum vreti voi)

Lup_Galben
30th April 2006, 00:23
victorie clara a Petrolului in fatza oltenilor
craiova e pe duca
pronostic un 1 solist(clar evident sau cum vreti voi)

:ok:
prietenii stiu de ce....;)

King of Hell
30th April 2006, 00:35
1 solist :D nu vad rostul poll-ului

bob19
30th April 2006, 00:57
Victorie Petrolul la cel putin 2 goluri diferenta.Craiova trebuie sa mai astepte pana isi plateste datoriile...la anul viitor.

Leo_
30th April 2006, 01:08
nu vad rostul poll-ului
pentru a face diferenta intre cei cu capul in nori care viseaza cai verzi pe pereti, recte tu, si cei cu picioarele pe pamant :D:D
meci greu, as fi multumit cu un egal. Important e sa nu pierdem ;)

Cra10veanu
30th April 2006, 01:59
clujenenilor, poate nu vazurati bine, e universitatea craiova nu cluj :D meci greu la ploiesti in orice caz, echipa asta a bagat 3 goluri rapidului in cupa, deci tre sa fim prudenti, dar mergem cu un scop, 3 puncte :D

KLMN
30th April 2006, 02:30
Craiova nu are nici o sansa la Ploiesti, asadar un 1 solist.

Angelina Jolie
30th April 2006, 02:47
No, ii voie sa tin cu Petrolul? :D
Eu zic ca bat lupii.

EDMOND_
30th April 2006, 03:23
De ce sa nu ai ? Petrolul are destule sanse mai ales ca nu vom putea folosi apararea standard , Mitchell fiind suspendat o etapa. Insa noi jucam altfel in derbiuri si nu va fi nici o surpiza daca vom face un egal sau vom castiga.
O eventuala victorie a Petrolului nu va avea prea mare importanta pt noi.
Avem opt puncte avans si mai sunt sapte etape.In principiu putem pierde fara probleme inca doua meciuri sau chiar trei ( ca doar Petrolul nu va obtine sapte victorii consecutive!). Teoretic, trebuie sa castigam meciurile acasa (Campina, Sibiu, Valcea) si unul in deplasare ( Petrolul, Otopeni, Mioveni, Dinamo II ) insa o victorie sau un egal la Ploiesti ar cam lichida conturile.
Nu seamana un meci cu altul asa ca este posibil ca la sfarsitul saptamanii viitoare sa vedeti o alta fata a Universitatii .

CHITU
30th April 2006, 04:34
yo cred ca o sa fie un meci pe viata si pe moarte....ambele echipe trag pt acelasi lucru...pt are jucatori destul de bunicei ...vine dupa cateva meciuri bune si toate sansele sunt de partea lor...craiova vine dupa 3 infrangeri consecutive..dar..in schimb au un lot mai bine asezat in teren si la fel ca si noi si ei au toate sansele la o victorie....yo zic ca cel mai bun sa castige.......si acela sper sa fie PETROLUL....:evil: :D :evil:

tudoor
30th April 2006, 14:07
chiar daca n-o sa tin niciodata cu ei... trebe sa bate oltenii! nu de alta da' nu vreau sa jucam cu Petrolu daca prindem baraju :)

boshcUtza
30th April 2006, 14:38
clujenenilor, poate nu vazurati bine, e universitatea craiova nu cluj :D meci greu la ploiesti in orice caz, echipa asta a bagat 3 goluri rapidului in cupa, deci tre sa fim prudenti, dar mergem cu un scop, 3 puncte :D
mah nici nu stiu de ce ma chinui sa-ti explic ca no esti oltean si nu poti pricepe dar intre galeria lui "U" si Lupii Galbeni exista muuuuuuuuuuuuult respect
pote o sa merg la meci dk o sa mai vina cineva din cj nu de alta da mi-ar placea sa ii cunosc pe ci de la Petrolu

King of Hell
30th April 2006, 14:41
Petrolul trebuie sa bata pentru a-si consolida pozitia 2, sa fie sigur ca ajung la baragiu.

bob19
30th April 2006, 15:08
chiar daca n-o sa tin niciodata cu ei... trebe sa bate oltenii! nu de alta da' nu vreau sa jucam cu Petrolu daca prindem baraju :)
Daca tot iti este frica de Petrolul poate jucati barajul cu Craiova.Cred ca asta ar fi cea mai buna varianta pentru voi si pentru noi.
FORZA PETROLUL!!!!/hello

tudoor
30th April 2006, 15:19
Nu cred ca o sa mai pierda oltenii primu loc, chiar daca ii bateti sambata! si pt baraj Petrolu mi se pare cea mai buna echipa. din seria noastra toate is slabe, din b3 U, gazu sau fco cam la fel.. in schimb petrolu imi da emotii mari :) oricum maxim in 2 ani presimt un meci Steagu - Petrolu in A ;)

bob19
30th April 2006, 15:33
Nu cred ca o sa mai pierda oltenii primu loc, chiar daca ii bateti sambata! si pt baraj Petrolu mi se pare cea mai buna echipa. din seria noastra toate is slabe, din b3 U, gazu sau fco cam la fel.. in schimb petrolu imi da emotii mari :) oricum maxim in 2 ani presimt un meci Steagu - Petrolu in A ;)
Pana la sfarsitul campionatului mai sunt 7 etape si se pot schimba multe(Craiova sa piarda primul loc)
Referitor la meciul Brasov-Petrolul in divizia A poate il vedem chiar anul acesta.

dragosh_vl
30th April 2006, 15:47
CRAiova

ASP
30th April 2006, 17:31
mah nici nu stiu de ce ma chinui sa-ti explic ca no esti oltean si nu poti pricepe dar intre galeria lui "U" si Lupii Galbeni exista muuuuuuuuuuuuult respect
pote o sa merg la meci dk o sa mai vina cineva din cj nu de alta da mi-ar placea sa ii cunosc pe ci de la Petrolu
ma nu stiu cum sa-ti explic dar ar trebui sa va respectati mai mult pe voi cand ies stelistii si se bucura in centrul Clujului. si poate asa nu va mai ciordesc aia de la steaua steagurile. in rest, gazarii baieti simpatici cand nu incearca sa fure scaune de pe stadioanele adverse.
si daca bate si daca pierde Craiova e oricum in A.

georgemp
30th April 2006, 17:52
Sa bata PETROLUU!

Vadim
30th April 2006, 17:53
Un meci decisiv va fi asta... Chiar a facut blat Petrolul in ultima etapa?

Lup_Galben
30th April 2006, 18:00
... Chiar a facut blat Petrolul in ultima etapa?

DA.....asa cum a facut si urziceniul cu craiova :ciocan:

ASP
30th April 2006, 18:27
cand urla ziarele de blaturile petrolului va ascundeti sub pres. si nu ar fi nici macar primul.

Lup_Galben
30th April 2006, 18:52
cand urla ziarele de blaturile petrolului va ascundeti sub pres. si nu ar fi nici macar primul.

ce incerci sa insinuezi k motru-petrolul a fost blat ?
probabil k au tras aia pentru noi de v-au batut pe voi acasa.....:)

vlad1607
30th April 2006, 19:01
Un meci decisiv va fi asta... Chiar a facut blat Petrolul in ultima etapa?

ce intrebare inteligenta

ParazitU 1919
30th April 2006, 20:05
!!! Fotza Petrolul !!!

marcel
30th April 2006, 20:34
[QUOTE=boshcUtza]victorie clara a Petrolului in fatza oltenilor
craiova e pe duca
da ,e pe duca si o sa ramaneti in b. in alte discutii eram alaturi de u cluj dar acun nu-i inteleg!:no:

boshcUtza
30th April 2006, 22:40
mah nush cum sa-ti zic dar voi o sa aveti 3 meciuri consecutive in care o sa peirdeti

Cra10veanu
30th April 2006, 22:55
yo cred ca o sa fie un meci pe viata si pe moarte....ambele echipe trag pt acelasi lucru...pt are jucatori destul de bunicei ...vine dupa cateva meciuri bune si toate sansele sunt de partea lor...craiova vine dupa 3 infrangeri consecutive..dar..in schimb au un lot mai bine asezat in teren si la fel ca si noi si ei au toate sansele la o victorie....yo zic ca cel mai bun sa castige.......si acela sper sa fie PETROLUL....:evil: :D :evil:
2 infrangeri consecutive, 1-0 cu motru , 1-0 cu urziceniu, si vine victoria la Ploiesti.
Ps: nu va mai uitati in gura clujenilor pt ca ei voteaza pt prieteni pt ca oftica e prea mare pt ei :evil: , au probleme cu obiectivitatea, nu vedeti ce pronosticuri dau pe intern la divizia A, Pandurii bat cu 5-0 pe cfr, vasluiu la fel :happy :happy

Cra10veanu
30th April 2006, 22:55
mah nush cum sa-ti zic dar voi o sa aveti 3 meciuri consecutive in care o sa peirdeti
macar noua nu ne ies frunzele de la morcov ca promovam ori ba, voua da, calcati pe ele chiar...

Angelina Jolie
30th April 2006, 22:57
Da, da la iasi le-o iesit ma.:D
Oricum cine promoveaza din seria voastra are sanse mari de ramanere in A ceea ce nu pot spune despre promovata din B3, din pacate.
PS Deja is resemnati. Inca un an pe sate.:lol:

boshcUtza
30th April 2006, 23:00
mai angelica am tot gandesc cine naiba o putut aduce pe lume un experiment geneic esuat asa ca tine

Angelina Jolie
30th April 2006, 23:13
Oac oac. Nu stiu ma. Si eu m-am gandit dar n-am gasit raspunsul.
Deci sa fie mai clar: indiferent de rezultat, Craiova si Petrolul in A, voi tot pe sate.:lol: Sa le zici la sanicolaii mari ca ii pup la anul cand treci pe acolo.:D

ayo
1st May 2006, 00:34
mah nush cum sa-ti zic dar voi o sa aveti 3 meciuri consecutive in care o sa peirdeti

NOSTRADAMUS...ia zi tu repede ce intarziere are trenu de budapesta?? si la ce linie trage ? da locul 66 e ocupat ??

PETROLUL - CRAIOVA meci cu ambitii si orgolii f mari deschis orcarui rezultat...Care echipa va prinde o zi buna si va avea si putin noroc va castiga...la anu sper sa se joace si in A...


Taranii din Romania
Asculta Scooter-Maria...

Lup_Galben
1st May 2006, 01:12
[B][COLOR="Blue"][B]
[COLOR="Blue"]

PETROLUL - CRAIOVA meci cu ambitii si orgolii f mari deschis orcarui rezultat...Care echipa va prinde o zi buna si va avea si putin noroc va castiga...la anu sper sa se joace si in A...




:ok:
total obiectiv si realist.....bravo !

HIV
1st May 2006, 01:43
yo cred ca o sa fie un meci pe viata si pe moarte....ambele echipe trag pt acelasi lucru...

Ai vazut tu vreodata meci pe viatza si pe moarte in divizia B ? Eu nu,doar bambilici . Cu alte cuvinte...0-0

Angelina Jolie
1st May 2006, 02:19
Eh poate n-ai fost tu la ultimele voastre meciuri cu CFR sa vezi meciuri pe viata si pe moarte. Apropo, erai nascut atunci?:D
Meciul asta este derbyul diviziei B (nu B2) prin palmaresul si importanta echipelor combatante. Va fi fain, presimt eu, si bate Petrolul.

omul
1st May 2006, 03:03
macar noua nu ne ies frunzele de la morcov ca promovam ori ba, voua da, calcati pe ele chiar...
nu calca mah, ca mai iese si iepurasu' din cand in cand si le aduna :D
@angie
nu mai zi mah de palmares, ca imediat vine t.b. si iti spune ca ei au "50 de sezoane in A, ce-s alea titluri de campioana?" si ca U ii mai tare decat U Craiova si Petrolul la un loc

Angelina Jolie
1st May 2006, 03:33
52 mai omule, vezi ca ii jignesti. Mi-o explicat el odata ca asa si pe dincolo si nu stiu mai ce si o mai scos 2 sezoane ca magicianu din palarie.
Dar de la 50 (52 pardon:D)de sezoane pana la titluri si cupe cum au combatantele de aici e cale lunga oricum.

omul
1st May 2006, 03:39
50, alea doua sunt in "campionatu' prieteniei" cu Romania rupta in doua in WW2, alea cu care se lauda tebeu' mai mult decat cu niste titluri, ca deh - or fost goniti

on tpic: bate Petrolul, sa fie mai interesanta lupta :D

Universal
1st May 2006, 04:37
Cine invinge? Zic mai degraba un 1-1 sau 2-1 Petroluol abte, Craiova este ca si in A

Cra10veanu
1st May 2006, 04:41
or avea u cluj 50 de sezoane in A, prin 1800 cand se juca fara offside la pomana etc, dar au ei ani buni in divizia B plus c-au gustat si divizia C, ceea ce nu se va pune in discutie la Universitatea, Craiova normal :D

Angelina Jolie
1st May 2006, 04:43
No acuma sa vezi cum apare unu si-ti zice ca ei is infiintati in 1919 pe cand voi ...
Deja asa bine le cunosc placa.:lol:

Cra10veanu
1st May 2006, 04:46
noi ne-am infiintat destul de tarziu, 1948, dar de atunci n-am dat inapoi :D sintem olteni, de aia moare lumea :happy

Universal
1st May 2006, 05:04
Oltenii sunt si ei oameni..dra oare sunt romani? Ce ziceti?

Cra10veanu
1st May 2006, 05:07
ca si caracter...nu cred :D

Universal
1st May 2006, 05:09
temperamentul oltenilor,la deschiderea lor spre latinism...nu prea sunt, au identitate diferita,am vazut pe propria piele dupa 3 zile de sedere in Craiova si Valcea

Lup_Galben
1st May 2006, 11:45
referitor la meciul de sambata ........acesta s-ar putea desfasura cu portile inchise sau pe un teren neutru datorita scandarilor rasiste avute de suporterii Petrolului la returul meciului de cupa cu rapid.
din cate stiu, miercuri va avea loc sedinta in care se va decide daca derbyul ca avea loc sau nu pe Ilie Oana.......

NORGEMAN
1st May 2006, 12:33
Oltenilor, vedeti ce faceti dar sa castigati si petrolisti aia sa ajunga jos, jos
BAFTA!

dragosh_vl
1st May 2006, 15:57
hia craiova

bob19
2nd May 2006, 00:15
hia craiova
Cred ca ai vrut sa scrii hua Craiova dar ai gresit o litera.:headbang:

dragosh_vl
2nd May 2006, 10:18
hai craiova

enachecosmin
2nd May 2006, 11:12
Petrolul va castiga.Si ei sunt constienti ca se pot apropia de craiova...dar daca sunt mai buni oltenii...asta e...oricum,Forza Lupii...nu-i mai bagati in seama pe olteni...jucatorii vor arata pe teren....dupa aia rar o sa mai vedem vreun oltean pe aici.....Hai Petrolul!:ok:

jay
2nd May 2006, 13:39
Tudore, eu din acelasi motiv am votat pentru gazari. Pentru ca noi nu prindem barajul! Si zau ca n-as vrea sa promoveze Forex, nu avem nevoie si la poalele Tampei de versiunea brasoveana a surogatelor gen CFR Gruia, UMT, Astra Ploiesti.

tudoor
2nd May 2006, 14:08
mda asta asa-i.. da' eu inca sunt optimist! nu pot sa cred ca poate o echipa "de cartier" sau nici macar, cum e Forexu poate prmova inaintea noastra! da las sambata pe la pranz o sa stim si noi sigur daca ne mai facem iluzii pana la sfarsit sau ne putea relaxa!

Balaci
2nd May 2006, 14:08
Bate Craiova,e clara treaba!Petrolul mai are de stat ceva ani prin divizia B,oricum locul 2 il va lua Valcea:D

Lup_Galben
3rd May 2006, 00:06
INCREDIBIL derby-ul nu este televizat !!!
conform programului tvsport, in dimineata zilei de sambata va fi transmis meciul de la botosani in care echipa gazda intalneste fc brasov. surprinzator......
mai mult acest nici nu este transmis in "premiera tv" fiind preferat meciul dintre otopeni si motru :(
Sambata 06.05.06

11:00 Fotbal, Divizia B: F.C. Botosani - F.C. Brasov (IN DIRECT)

13:00 Fotbal, Divizia B: C.S. Otopeni - C.S. Minerul Motru (PREMIERA TV SPORT)
sper totusi k pana la urma va fi cumva televizat fiindk sunt m,ulti telespectatori care doresc sa vada un asemenea meci si nu meci intre locurile 3,4 ale seriei I.....:(

ayo
3rd May 2006, 02:00
pai conducerea Petrolului s-a "sucit":no: ...din aceasta cauza nu mai este transmis meciul...
ASTA E O SA VENIM MAI MULTI.../OLE/

Lup_Galben
3rd May 2006, 09:45
pai conducerea Petrolului s-a "sucit":no: ...din aceasta cauza nu mai este transmis meciul...


nu stiam......pacat.....dar la asemenea conducere poate k era de asteptat :no:

tudoor
3rd May 2006, 11:38
conform programului tvsport, in dimineata zilei de sambata va fi transmis meciul de la botosani in care echipa gazda intalneste fc brasov.
ha ha... ce chestie! pai clar ca e mai interesant meciu vostru!! asta o sa fie primu meci a lui Steagu' care-l da pe TV in b... super :ok:

Lup_Galben
3rd May 2006, 13:56
am trimis un mail alora de la TVS si am primit raspuns cu mk intr-adevar cei de la petrolul nu a vrut k meciul sa fie televizat si drept urmare au ales meciul dintre botosani si fc brasov. oricum daca brasoc pierde acest meci nu cred k mai au sanse sa ajunga anu asta in "A" ! ...din pacate...

King of Hell
3rd May 2006, 14:13
Lupule, io in locu tau m-as bucura ca nu e transmis meciul. :D Stiu conducatorii vostri mai multe decat vor sa spuna. :rolleyes:

EDMOND_
3rd May 2006, 17:43
Sunt de aceeasi parere! Este foarte ciudat refuzul Petrolului, mai ales ca meciul de la Craiova s-a televizat! Si ca, oricum, locurile in tribune vor fi ocupate. Sa refuzi niste bani care vin de la televizarea meciului inseamna sa ai niste motive foarte serioase. Era corect ca meciul sa fie televizat, sunt doua echipe cu traditie si cel putin una va juca in A anul viitor.
Stiu ca au fost probleme cu arbitri la meciul Petrolului de la Valcea. Vreau sa cred ca nu se va intimpla si in meciul de sambata.

t.b.
3rd May 2006, 19:02
nu calca mah, ca mai iese si iepurasu' din cand in cand si le aduna :D
@angie
nu mai zi mah de palmares, ca imediat vine t.b. si iti spune ca ei au "50 de sezoane in A, ce-s alea titluri de campioana?" si ca U ii mai tare decat U Craiova si Petrolul la un loc


Stai tu linistit ma omule ca recunosc la orice ora ca Petrolul, Craiova sau UTA au palmares mai bogat decat noi. Dar e clar ca noi suntem printre cele mai vechi echipe romanesti. 1919 - Ardeal - Romania - "U"
Ca sa lamurim o treaba sa nu ramaneti in ceata :D noi avem 50 de sezoane in A, asta in mod oficial, plus inca 2 sezoane in care campionatul nu s-a finalizat din motive de razboi. Voi cate ziceati ca aveti? :evil:

Sa revin on topic, Craiova deja-i promovata, asa ca sper sa bata Petrolul sa prinda barajul.

Lup_Galben
3rd May 2006, 22:00
se pare totusi k meciul se va juca cu portile deschise......clubul neavand parte de nici o eventuala suspendare a terenului dupa ceea ce s-a intamplat la meciul de cupa....huh, e bine....

alb.albastru
3rd May 2006, 23:40
BATE CRAIOVA!!!.....si atāt.

King of Hell
4th May 2006, 00:35
Tzop Tzop Tzop Tzororop Tzop Tzop \:D/ \:D/

Angelina Jolie
4th May 2006, 03:55
52 mai omule, vezi ca ii jignesti. Mi-o explicat el odata ca asa si pe dincolo si nu stiu mai ce si o mai scos 2 sezoane ca magicianu din palarie.

Ca sa lamurim o treaba sa nu ramaneti in ceata noi avem 50 de sezoane in A, asta in mod oficial, plus inca 2 sezoane in care campionatul nu s-a finalizat din motive de razboi. Voi cate ziceati ca aveti?
Ce ziceam?:lol:

CHITU
4th May 2006, 05:22
Lupule, io in locu tau m-as bucura ca nu e transmis meciul. :D Stiu conducatorii vostri mai multe decat vor sa spuna. :rolleyes:
ai dreptate... si daca o sa fie vreun blat ordinar sa mor daca nu ii sparg geamurile la casa lu bercea...desi sper si nu vad motivul pt care ar fi un blat la ploiesti...oricum conducerea noastra e in stare de orice:rosu:

CHITU
4th May 2006, 05:25
mah nici nu stiu de ce ma chinui sa-ti explic ca no esti oltean si nu poti pricepe dar intre galeria lui "U" si Lupii Galbeni exista muuuuuuuuuuuuult respect
pote o sa merg la meci dk o sa mai vina cineva din cj nu de alta da mi-ar placea sa ii cunosc pe ci de la Petrolu
daca te hotarasti si vrei sa vi sa-mi spui ...si o sa ne intalnim si o sa stam de vb

Bogdan"U"
4th May 2006, 06:45
trebuie sa le dam repede 3 goluri ca altfel o sa ne fure arbitrul rau de tot

Lup_Galben
4th May 2006, 10:48
trebuie sa le dam repede 3 goluri ca altfel o sa ne fure arbitrul rau de tot

nu mai dormita mah baiete, craiova daca pierde pierde pe mana ei la ploiesti, asa cum a facuto si cu motru si cu urziceni.......hai sa nu ne mai luam asa dupa arbitraj. vom vedea in teren care a fost echipa care a meritat sa castige......

EDMOND_
4th May 2006, 12:31
Lup Galben , avem toate motivele sa credem ca echipa cu care tii va incerca sa castige meciul prin orice mijloace. Explica tu obiectiv de ce refuza Petrolul sa televizeze\ meciul?!!

1. este clar ca cele 8000 de bilete se vor vinde
2. televizarea meciului ar aduce niste bani in plus clubului.

CHITU
4th May 2006, 17:04
Lup Galben , avem toate motivele sa credem ca echipa cu care tii va incerca sa castige meciul prin orice mijloace. Explica tu obiectiv de ce refuza Petrolul sa televizeze\ meciul?!!

1. este clar ca cele 8000 de bilete se vor vinde
2. televizarea meciului ar aduce niste bani in plus clubului.
u ai dreptate in ce spui...dar problema ar putea fi alta de partea suporterilor ploiesteni...ca la foamea care e pe conducerea noastra ar putea foarte bine sa va dea voua meciul...si daca ma contrazici at explicami de ce nu ar lua bani de la tv ca sa televizeze meciul...yo cred ca ofera mititelu mai mult si daia.:rosu: :no: :rosu:

CHITU
5th May 2006, 00:33
BATE CRAIOVA!!!.....si atāt.
asta nu se stie:rosu: :no: :rosu: :no: :rosu:

inter
5th May 2006, 00:43
u ai dreptate in ce spui...dar problema ar putea fi alta de partea suporterilor ploiesteni...ca la foamea care e pe conducerea noastra ar putea foarte bine sa va dea voua meciul...si daca ma contrazici at explicami de ce nu ar lua bani de la tv ca sa televizeze meciul...yo cred ca ofera mititelu mai mult si daia.:rosu: :no: :rosu:

ai Absolut dreptate:happy

Leo_
5th May 2006, 00:55
CHITULE, tu esti de-adevaratelea frate? :D

EDMOND_
5th May 2006, 00:57
u ai dreptate in ce spui...dar problema ar putea fi alta de partea suporterilor ploiesteni...ca la foamea care e pe conducerea noastra ar putea foarte bine sa va dea voua meciul...si daca ma contrazici at explicami de ce nu ar lua bani de la tv ca sa televizeze meciul...yo cred ca ofera mititelu mai mult si daia.:rosu: :no: :rosu:


Uite ca la asta nu m-am gandit! Oricum mesajul asta candideaza cu succes la mesajul zilei !!:happy

CHITU
5th May 2006, 04:36
aveti cele mai multe blaturi din istoria craiovei de cand a venit mititelu lavoi...voi puteti comenta ce vreti ca e normal sa va dati corecti nu??????doar voi sunteti ""cei mai buni dintre romani"" nu??????

:happy :happy :happy :happy :happy

Cra10veanu
5th May 2006, 05:00
aveti cele mai multe blaturi din istoria craiovei de cand a venit mititelu lavoi...voi puteti comenta ce vreti ca e normal sa va dati corecti nu??????doar voi sunteti ""cei mai buni dintre romani"" nu??????

:happy :happy :happy :happy :happy
daca nu sintem noi cei mai buni...altii mai buni ca noi nu gasesti :ok:

ASP
5th May 2006, 10:06
la valcea a fost macel cu arbitrii.... acum cu Craiova nu se televizeaza ca nu vor sefii de la Ploiesti..... oare de ce????
ce-i de la Petrolul s-au obisnuit sa arunce pisica blatista la noi in curte, cand toata lumea stie ca ei sunt campionii blaturilor (mai ales alea cu arbitrul). hotul care striga hotul.
cum era la inceputul campionatului cand zicea bercea ca ploiestenii au ras in vestiar de pustii de la Craiova? cred ca si-au inghitit limba (tot in vestiar)?
cum era aia cu mititelu e sarac, n-are bani? pai si atunci de unde are bani de blaturi (ca alea dupa cum stiu ce-i de la petrolul nu se fac pe gratis)?
petrolul sa ne dea noua meciul...... asta chiar e patetic.

EDMOND_
5th May 2006, 11:59
Lasati-l! Dupa cum scrie chiar nu conteaza. :D

Edgar
5th May 2006, 13:15
Indiferent de rezultat, e greu de crezut ca Stiinta va rata promovarea. E suficient un an de B, sper ca si-au invatat bine lectia si n-o sa fie iar scandaluri pe banda in Banie. Orice s-ar spune, prezenta Craiovei (si a suporterilor sai) pe prima scena e necesara pentru fotbalul romanesc.

enachecosmin
5th May 2006, 14:39
Maine e marele meci.Sper sa batem,trebuie sa batem!E obligatoriu sa batem!Forza Lupii~~~~Hai baieti!~~~Se poate!Maine vin si eu la meci!Petrolul-Craiova 3-1~~~Forza LUPII!!!!

tudoor
5th May 2006, 22:40
pana la urma sunteti siguri ca nu se televizeaza din cauza conducerii? pentru ca uitati ce am gasit azi pe un ziar din Brasov:

" Plătesc pentru TV

Dacă de regulă televiziunile dau bani ca să televizeze un meci, oficialii de la FC Botoşani au oferit ei bani pentru ca partida să fie transmisă īn direct sīmbătă. Aşadar, moldovenii au fost dispuşi să scoată din buzunar 1000 de euro pentru a fi liniştiţi că vede o ţară īntreagă partida dintre ei şi FC Braşov."

alb.albastru
5th May 2006, 23:05
eu zic ca bate CRAIOVA fara probleme...o sa vedeti.:sneaky:

alb.albastru
5th May 2006, 23:07
asta nu se stie:rosu: :no: :rosu: :no: :rosu:
AM DREPTU' LA OPINIE, CA E DEMOCRATIE NU? EU ZIC CA BATE CRAIOVA FARA PROBLEME...SI ATAT :rosu:

georgemp
5th May 2006, 23:36
BAteee Petrolul!

apparte
6th May 2006, 00:35
:evil: Da,are dreptate ploiesteanul,Craiova e un fel de Juventus!:D :D
Edmond,esti pe post de Moggi? Sau Leo?:D Ca de Inter nu poate fi vorba!:D

Lup_Galben
6th May 2006, 04:08
Astăzi, de la ora 11:00, are loc derby-ul Seriei B2, Petrolul - U Craiova, cu implicaţii īn lupta pentru promovarea directă, dar şi pentru locul secund, ce duce la baraj. După ce şi-a īncheiat cariera de jucător chiar la Ştiinţa, cu un an īn urmă, antrenorul "găzarilor", Vivi Răchită (foto), a fost tentat să revină astăzi pe teren, exasperat de gafele īn serie ale fundaşilor săi. A renunţat īnsă la idee, nu şi la gīndul victoriei, care i-ar apropia pe ploieşteni la 5 puncte de liderul din Bănie. Tot 3 puncte vrea şi omologul său de la Craiova, Ovidiu Stīngă, mai ales că oltenii vin după două eşecuri consecutive: "Ca să evităm presiunea īn finalul sezonului, e obligatoriu să batem la Ploieşti!". (Constantin Radu, Ionel Luţan)

6 mai 2006
sursa : http://www.gsp.ro/index.php?a=42265&shift=1

Lup_Galben
6th May 2006, 04:15
Cu prilejul conferinţei de presă de ieri, oficialii Petrolului au explicat şi motivul pentru care au refuzat ca “TV Sport” să televizeze meciul de mīine. “Nu am primit nici o propunere decentă din partea lor. E drept, a fost una, dar indecentă īn opinia noastră, īn valoare de 500 de dolari, pe care nu o puteam accepta”, a explicat Florin Bercea.

ASP
6th May 2006, 12:03
:) asta da explicatie. asta e sinucidere mediatica. in loc sa arati de ce e in stare echipa ta si ca merita sa joace in A, preferi sa refuzi televizarea. pana mai ieri motivul era ca nu vin spectatorii la meci. acum e "indecenta".
exista un istoric destul de nefericit cu echipele care nu au dorit televizarea. era ceva de ascuns...

alb.albastru
6th May 2006, 12:42
GOOOOOOOOOLLLL 1 - 0 goool Baird!

marcel
6th May 2006, 12:44
1-0 gol Baird

inter
6th May 2006, 12:44
:yeah: :yeah: :yeah: bun australianul asta :ok:

alb.albastru
6th May 2006, 12:51
min 45. S-a terminat prima repriza la o faza in care Baird facea presing la portarul petrolist bun bun

vasi_florescu
6th May 2006, 13:28
Petrolul va castiga.Si ei sunt constienti ca se pot apropia de craiova...dar daca sunt mai buni oltenii...asta e...oricum,Forza Lupii...nu-i mai bagati in seama pe olteni...jucatorii vor arata pe teren....dupa aia rar o sa mai vedem vreun oltean pe aici.....Hai Petrolul!:ok:
Probabil ca nu va cunoasteti conducerea,altfel ati sti ca Dan Dorobat este oltean.Asa ca macar un oltean il vedeti destul de des prin Ploiesti,de peste 20 de ani

Eu am fost modest si desi sunt suporter al Univ.Craiova am votat un egal la meciul de astazi.S-ar putea sa am si surpriza unei victorii in deplasare,lucru care nu m-ar deranja prea tare........

craiova_
6th May 2006, 14:01
Doamne ce tiganie e in ploiesti
patronul a refuzat orice pret ca sa transmista, a platit garoii sa sparga niste geamuri la autocarul universitatii..au o echipa de kaka ..un mare kaka...au luaty bataie de la olteni peste tot acasa si in deplasare...de la Craiova..de la valcea...ce sa caute garoii aia urat mirositori in divizia A? ce sa caute rachita si bercea?

vasi_florescu
6th May 2006, 14:04
Vilcea a pierdut din cate se pare la Juventus Bucuresti cu 1-0,asa ca avem iarasi 11 puncte avans.

giovanni BV
6th May 2006, 14:21
Nu este nici un dubiu in promovarea lui U Craiova , si Petrolul ramane cea mai tare echipa din baraj-ul pentru promovare !!! Sper ca sa piarda cu orice echipa a Brasov-ului in barajul de promovare !!! Hai Brasov-ul - se poate !!!

alb.albastru
6th May 2006, 14:29
eu zic ca bate CRAIOVA fara probleme...o sa vedeti.:sneaky:
Deci a fost cum am zis:mda: :evil:

inter
6th May 2006, 14:41
vad ca "lupii" sunt in doliu .. mde asa e cand e "gura multa" :D:D sau cum zic ei "mentalitate ultras" :P

deci lasati-ne gazarilor sa ne pregatim de Serie A :D:D

voi vedeti ce faceti cu matineele :D:D:

wsk
6th May 2006, 14:44
pacat ca nu am putut vedea meciul ...
1-0 si mai avem decat un mic pas spre A ...:)

King of Hell
6th May 2006, 15:06
Ai caramba, batura oltenii...:D AY AY AY

jay
6th May 2006, 15:11
Nu stiu daca rezultatul de azi ar trebui sa ma bucure sau nu. Daca FC Brasov ar prinde barajul, cu siguranta as prefera ca adversara din B2 Valcea, dar daca Forex termina pe locul 2 in B1, cred ca gazarii au sanse mai mari sa-i bata.

Intere, dar ce repede ai ajuns acasa. Era prea agomerat la Romanesti sau colega de camera ti-a pus in vedere sa ajungi cel tarziu la 2 acasa? :D

inter
6th May 2006, 15:14
jay@: .. asta e valoarea... noi defilam , voi va tarati :D:D
kh@: probleme? pana mai ieri mergeai cu pretolistii .. nu juca la pariuri ca te "pierzi" ... cateodata parca ii inteleg pe aia din deal :P

Lup_Galben
6th May 2006, 15:36
Pentru cei care nu au vazut meciul va spun cu mana pe inima k Bornescu a castigat aceasta partida, senzational a aparat, vreo 5 suturi extraordinare !
Felicitari Craiovei ! fara bornescu altu era rezultatul insa asta e.......poate k asa a vrut D-zeu azi....
surprinzator suntem tot pe 2 dupa esecul valcenilor.....probabil k o sa ne "consolam" cu barajul......
inca o data felicitari pentru victorie !

King of Hell
6th May 2006, 15:51
jay@: .. asta e valoarea... noi defilam , voi va tarati :D:D
kh@: probleme? pana mai ieri mergeai cu pretolistii .. nu juca la pariuri ca te "pierzi" ... cateodata parca ii inteleg pe aia din deal :P

azi o fost o etapa nebuna de tot...toate rezultatele, cel putin din B3...pe dos...UTA, Corvinu merg in C...Alba se salveaza vad ca...Gazu face blaturi ca asta stie mai bine...aiaiaiai

georgemp
6th May 2006, 16:44
Pentru cei care nu au vazut meciul va spun cu mana pe inima k Bornescu a castigat aceasta partida, senzational a aparat, vreo 5 suturi extraordinare !
Felicitari Craiovei ! fara bornescu altu era rezultatul insa asta e.......poate k asa a vrut D-zeu azi....
surprinzator suntem tot pe 2 dupa esecul valcenilor.....probabil k o sa ne "consolam" cu barajul......
inca o data felicitari pentru victorie !
Tot ajungeti voi in "A"!Felicitari si craiovei!

EDMOND_
6th May 2006, 17:18
u ai dreptate in ce spui...dar problema ar putea fi alta de partea suporterilor ploiesteni...ca la foamea care e pe conducerea noastra ar putea foarte bine sa va dea voua meciul...si daca ma contrazici at explicami de ce nu ar lua bani de la tv ca sa televizeze meciul...yo cred ca ofera mititelu mai mult si daia.:rosu: :no: :rosu:



Ce dreptate a avut CHITU asta. da, Craiova a facut inca un blat, ploiestenii ar trebui sa ia masuri cu oficialii astia care vand toate meciurile importante. Zau ca nu se mai poate !

Daca va uitati putin in clasament si pe programul meciurilor viitoare veti avea surpriza sa vedeti cine are sanse de ultim moment la locul 2. O echipa care va juca si cu Petrolul si va fi gazda.

PS Avem 11 puncte avans, mai sunt doar 6 meciuri! Practic suntem promovati!
Cred ca este timpul sa ne luam la revedere , nu cred ca o sa mai intru pe aici. Toate cele bune tuturor!

iulian
6th May 2006, 17:43
tocmai acum cand va obisnuiserati sa va sculati devreme :D
Felicitari oricum.

NORGEMAN
6th May 2006, 17:58
ploiestenilor, aveti o bafta de sf
nici nu meritati sa fiti pe 2

ASP
6th May 2006, 17:59
inca 3 puncte la pusculita.

ayo
6th May 2006, 19:57
Salut tocmai am ajuns si eu acasa...frumos meciul(pt noi) , sunt un pic "dezamagit" de ploiesti...un stadion care sincer nu are fatza nici de div c (este doar o parere personala)...sunt dezamagit si de suporterii ploiesteni...care au fost "la inaltime" la craiova, in schimb azi au fost depasiti la toate capitolele...ma asteptam sa fie ceva mai indrazneti(ceva incidente:drak: )...
in schimb noi am avut un portar "in forma" ceva ghinion ...dar e bine ca s-a terminat cu bine :D
HAI CRAIOVA !!!!

inter
6th May 2006, 21:14
http://www.gruppo-maxima.ro/images/stories/meciuri/petrolul-universitatea/DSC01943.JPG

mda, se pare ca petrolistii ... nu vor mai calca pe aici :drak: ... le-am dovedit si lor si proaspetilor lor "amici" ca ii depasim ... lejer ... :evil:

cat despre meseriasii ... clarvazatorii aia din seria 3-a care vedeau .. victoria gazarilor , cu care mai nou se :kiss: sa ia o piatra-n gura .. ca sa nu le zic altceva!:cya:

Cra10veanu
6th May 2006, 21:17
gata, si ete ca ajunsaram in A :D
FORZA STIINTA !

AxinTe
6th May 2006, 21:18
Divizia A fara Stiinta e ca o nunta fara lautari.. Mi-e dor de meciurile Dinamo-Craiova.

inter
6th May 2006, 21:19
/hello /hello cine nu sare , cine nu sare ori e ....................... :evil:

Cra10veanu
6th May 2006, 21:21
/hello /hello /hello bine Baird, dadusi foc la gaz astazi :happy :happy

boshcUtza
6th May 2006, 21:22
iote ma cum apar oltenii ca ciupercile dupa ploaie
da dupa mecuirile cu motru si urziceni unde erati fa?

inter
6th May 2006, 21:25
b.................... stai flexat si vezi sa nu te calce trenul!
ala care vine din deal .. ca am impresia ca voi ati intrat in "istoria" Clujului!

mai usor cu "concluziile" pe aici ca nu avem nevoie de candidati la retrogradare care sa-si dea cu parerea!

Cra10veanu
6th May 2006, 21:26
ba ba ba echipa de ras a clujului, du-te si plange alaturi de pakistanezii tai din ploiesti :happy

inter
6th May 2006, 21:29
http://www.gruppo-maxima.ro/images/stories/meciuri/petrolul-universitatea/DSC02000.JPG

/hello /hello /hello asta nu se face la Cluj , ca n-au voie .. la Ploiesti ... ma lamurii :evil:

Cra10veanu
6th May 2006, 21:31
de ce e stadionu asa de gol ? :D

inter
6th May 2006, 21:35
de la aia 500$ oferiti ca drepturi de televizare

http://www.gruppo-maxima.ro/images/stories/meciuri/petrolul-universitatea/DSC02012.JPG

astia au fost eroii din tribune!:yeah:

Cra10veanu
6th May 2006, 21:39
cred c-am fost mai multi ca ei :happy

boshcUtza
6th May 2006, 21:45
mah io nu mai zic nimic om vedea noi la anu ce si cum
cat despre calcatu trenului ma mir cum de stii ce e ala

Cra10veanu
6th May 2006, 21:48
ce sa vedem la anu, nu cred ca ne vom intalni la anu in nici-un caz :D

inter
6th May 2006, 21:53
nu mey, se referea ca o sa tina cu aia din "deal" :D:D:D ca asa mai vede si el fotbal in Cluj .. ca in rest cica au invatat harat cu drumurile judetene .. :P

clujene ciocu mic , ca daca te-ai dat "balena" .. poti sa fluireri? :D:D

Cra10veanu
6th May 2006, 21:56
eu as zice asa, sa tina si ei cu cfr macar pana promoveaza :D

boshcUtza
6th May 2006, 21:56
mah ciocu mic sa-i zici la mata
si dk nu ne vedem in a oa sa ne vedem in b stati voi linistiti

inter
6th May 2006, 21:58
ce poti sa te astepti de la o broscuta .. cand nu mai are argumente o da in jigniri ... ..
esti dus ... in C :D:Dsa-l votezi pe ala care ti-a pus tricolorul pe "buci"! :D:D

Cra10veanu
6th May 2006, 22:03
mah ciocu mic sa-i zici la mata
si dk nu ne vedem in a oa sa ne vedem in b stati voi linistiti
fa, una la mana n-avem cum sa ne vedem in B ca sint serii diferite :no:
si doi, noi sintem deja promovati, voi, nailes :D

boshcUtza
6th May 2006, 22:27
mah da de la anu o sa fie numa 2 serii asa ca
si matematic nu sunteti promovati
da nush de ce dracu ma chinui sa va explic ca doar sunteti olteni si oricum nu intelegeti

Lup_Galben
6th May 2006, 22:41
La meci au asistat aproximativ 7.000 de spectatori, īntre care şi 500 de suporteri craioveni veniţi la Ploieşti pentru a-şi īncuraja favoriţii.
Īn finalul primei reprize suporterii ploieşteni au aruncat cu cāteva pietre pe teren, iar īncepānd din minutul 80 al jocului, publicul ploieştean a cerut demisia antrenorului Valeriu Răchită şi a preşedintelui Consiliului de Administraţie, Florin Bercea.

Componenţii echipei Universitatea Craiova au sosit la stadionul "Ilie Oană" cu o pătură īn locul unuia dintre geamurile laterale ale autocarului, care fusese spart īn cursul nopţii de persoane īncă neidentificate, cu toate că vehiculul a fost păzit la hotel de jandarmi. Īn timpul jocului, şoferul autocarului a pus o folie de plastic īn locul geamului care lipsea, pentru ca drumul pānă la Craiova să fie parcurs īn condiţii optime.

King of Hell
6th May 2006, 22:46
Noh, amu ce va certati aci ma? :D

inter
6th May 2006, 22:58
mah da de la anu o sa fie numa 2 serii asa ca
si matematic nu sunteti promovati
da nush de ce dracu ma chinui sa va explic ca doar sunteti olteni si oricum nu intelegeti

mda... ai dreptate ... matematic inca nu .. dar valoric dam clasa la toata divizia B cu niste pusti .. in timp ce "echipe istorice" .. si-o fura de n-au aer cu "veteranii" lor mult prea bine platiti!/hello

ASP
6th May 2006, 23:00
care tineti cu Craiova, nu va mai certati cu fanii Clujului doar din cauza lu' boscutza ala... ca ala e ceva gen masinuta din gara.
nu are rost ca de la un meci cu petrolul sa ne luam la harta cu cei de la U Cluj. majoritatea sunt baieti simpatici. au avut ei motivele lor sa tina petrolul (care or fi alea nu stiu).
boscutza fac pariu ca esti dinamovist.

boshcUtza
6th May 2006, 23:00
mai documenteaza-te bre si dupaia mai stam de vorba

inter
6th May 2006, 23:03
au avut ei motivele lor sa tina petrolul (care or fi alea nu stiu).
.

frate .. s-au apucat mai multi Uisti sa o dea in balarii pe aici ca Petrolul in sus, in jos .. acu lasa-i sa-si savureze "clipa de glorie" ..
si-o merita!
asta e daca n-au minte!:evil:

ASP
6th May 2006, 23:53
unde s-au ascuns vitejii aia din ploiesti in frunte cu chitaitoru' ala?

Cra10veanu
6th May 2006, 23:58
i-o fii prins politia, aia or fii spart geamu de la autocar :happy

CHITU
7th May 2006, 06:01
mai baieti sa lamurim ceva ..ca am observat ca sunteti cam nelamuriti...peluza din stanga voastra(si aici vb cu cei care au fost la meci,daca intra vreunul pe forumul asta,,,ca cei care sunt aici sunt doar suporteri daia de tastatura)si tribuna 1,care se afla in fata vostra sunt in renovare..si nu se da voi sa se intre acolo...daia erau goale...poate nu te asteptai sa fie asa galeria lupilor...sincer nici yo nu ma asteptam...dar credema ca dupa atata timp in divizia B si dupa atatea meciuri proaste a echipei multi mebri ai galeriei se duc in tribuna,,nu mai vin in peluza...si daca o tinem tot asa cred ca o sa ajungem si mai putini...asta este felicitari craiova pt victorie...:cool: :cool:


i-o fii prins politia, aia or fii spart geamu de la autocar :happy
nu iubito stai linistita ca nu l-am spart yo si nici nu ma luat garda..nu-ti mai face griji ca sunt bine...sa ai grija de tine iubita mea

ASP
7th May 2006, 11:06
cine a vazut vreodata fata luata de garda?

Cra10veanu
7th May 2006, 21:22
n-ai vazut cand face politia razie, ce aduna de pe trotuare ? ce-s alea ? baieti ? :D

CHITU
8th May 2006, 00:52
cine a vazut vreodata fata luata de garda?
pai dc nu te-a luat garda???aaaa scuze nu mai sta pe troatoar ca nustiu ce mas face fara tine..te pup