PDA

View Full Version : Adevaratii suporteri ai Stelei



Mihai
28th April 2006, 22:56
Aşteptaţi de 500 de suporteri!

Aproximativ 500 de susţinători ai Stelei se află la aeroportul Băneasa unde echipa din Ghencea a aterizat revenind din Anglia. Jucătorii steliştii au refuzat să dea declaraţii după ieşirea din aeroport, dar au salutat suporterii. Singurul care a vorbit cu presa a fost antrenorul Cosmin Olăroiu.

(c) GSP
Eu zic ca acestia sunt adevaratii suporteri ai stelei, nu cei 50.000 cu care va laudati la meciurile din UEFA de pe Lia Manoliu.
Si la bine si la rau, nu numai la bine.

PS:alpopa in caz ca nu consideri ca threadul este bun pentru subforumul "suporter Steaua" te rog frumos sa nu-l stergi si muta-l pe intern. Dar din ce am citit aici:http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1241 , nu cred ca am facut ceva ilegal.

Paul
28th April 2006, 23:00
Eu zic ca acestia sunt adevaratii suporteri ai stelei, nu cei 50.000 cu care va laudati la meciurile din UEFA de pe Lia Manoliu.
Si la bine si la rau, nu numai la bine.


1) Din aia 50.000 , unii erau din provincie si altii poate nu au putut ajunge la aeroport. Altii erau prea suparati. Adevaratii suporteri sunt cei care se bucura si apreciaza ca s-a ajuns in semifinale , si in plus am avut puterea sa avem 2-0 in deplasare la Boro.

2) Pt.Mihai

CIne sunt adevaratii suporteri ai Rapidului ? Cei care dupa ce au fost eliminati au inceput sa rupa si sa arunce cu scaune?

Lucky_OLD_G's
28th April 2006, 23:02
de acord cu paulica.......si plus ca pe aeroport nu au loc 50.000:d..

Mihai
28th April 2006, 23:04
Pt paul, aici nu vb de cei ai rapidului:P Insa si steaua a facut la fel in turul campionatului in Giulesti! Nu ii apar pe suporterii respectivi, nu-s de acord cu ei:) fiecare face ce il duce capu, nu am zis niciodata ca suporerii rapidisiti sunt cei mai frumosi, cei mai destepti etc.

Pai sa zicem cei din bucuresti, steaua a ajuns VINERI la ora 20, hai sa fim seriosi suporterii vostrii cu o medie in jur la 20 sigur nu aveau facultate sau scoala la ora 20, sau servici (ca sa nu fiu rau):D

@Lucky_OLD_G's :P va trebuia un aeroport mai mare nu:P

Dennis
28th April 2006, 23:04
Steaua ramane echipa noastra shi la bine shi la rau. Noi i-am incurajat shi la meci, am fost peste galeria lui middlesboro tot timpul in afara de goluri, ei nu au cantat aproape deloc. Sa speram ca o sa facem o figura mai frumoasa in Champions League sezonul viitor :) Felicitari shi pentru acel grup de suporteri de la aeroport :)

Mihai
28th April 2006, 23:07
Am uitat sa zic de cei care au fost in anglia! FELICITARI au fost perfecti! In multe momente au acoperit galeria lui Boro, nu-mi vendea sa cred ca auzeam atat de tare Steaua - steaua sau tap tap tap tarap tap tap :)

Paul
28th April 2006, 23:07
Pai sa zicem cei din bucuresti, steaua a ajuns VINERI la ora 20, hai sa fim seriosi suporterii vostrii cu o medie in jur la 20 sigur nu aveau facultate sau scoala la ora 20, sau servici (ca sa nu fiu rau):D


Iti promit ca vinerea viitoare la Bistrita , vineri la ora 20.00 cand vine Campioana Romaniei , in parcare la Hotel Bistrita vor fi minim 1000 de oameni.

500 de oameni sunt multi pentru o sosire la aeroport ! Dupa meciu cu Betis au fost vre`o 2000 si era dupa o calificare/victorie !

One-Man Show
28th April 2006, 23:09
1) Din aia 50.000 , unii erau din provincie si altii poate nu au putut ajunge la aeroport. Altii erau prea suparati. Adevaratii suporteri sunt cei care se bucura si apreciaza ca s-a ajuns in semifinale , si in plus am avut puterea sa avem 2-0 in deplasare la Boro.

Cam aici intru shi eu. Nu stiu daca ma puteam abtine de la cateva vorbe de duh la adresa lui Carlos.

Cat despre : "Adevaratii suporteri sunt cei care se bucura si apreciaza ca s-a ajuns in semifinale", astea-s vorbe de tv Paulus. Sunt inerente iesirile nervoase la adresa favoritilor in astfel de situatii. Suporterul de provincie este cu totul diferit fata de cel din capitala (nu este vorba de vreun mishto ieftin; tb sa traiesti ca sa intelegi; tb sa fi fost membru de galerie, sa fi fost meci de meci la stadion etc.). Nu exista stelist care sa nu aprecieze faptul ca Steaua a ajuns pana aici, dar bucuria a fost anulata de durerea simtita aseara privind indolenta, frica, lipsa de ...shi de... etc. a unora dintre jucatori. Aku' a trecut...Ne regrupam shi duminica vom fi la stadion !

Dennis
28th April 2006, 23:11
Steaua e o echipa frumoasa, pacat de infrangerea asta. Shi rapidul e echipa buna, au avut ghinion ca noi ne-am calificat. Dinamo e o echipa care la momentul actual ii va fii greu sa prinda Uefa. Dar totusi sa speram ca la anul toate echipele romanesti vor face figura frumoasa :)

Paul
28th April 2006, 23:20
Suporterul de provincie este cu totul diferit fata de cel din capitala (nu este vorba de vreun mishto ieftin; tb sa traiesti ca sa intelegi; tb sa fi fost membru de galerie, sa fi fost meci de meci la stadion etc.)

Pai si intre suporterii din capitala exista diferente. O parte dintre cei din capitala , au acelasi trasaturi ca si suporteru de provincie. Adica cam rar la stadion doar cand sunt meciuri importante. Altfel , diferenta dintre cei 15.000 (care vin la meciurile normale ) si 50.000 , inseamna ca sunt 35.000 din provincie si totusi nu as crede... desi cand vad in parcare la Lia Manoliu 6 autocare cu numar de Mures , si inca 4 cu numar de Bihor incep sa cred ca proncia e majoritara.

Sa nu uitam ca in aceste zile , se creeaza o noua generatie de suporteri stelisti. Dupa noi (si ma refer la trupa nascuta in 1988-1990) care am prins finalul seriei de 6 titluri consecutive , urmeaza un mare , fiindca generatiile 90-92 sunt dinamovisto-rapidiste. E important ca cei care acum prind radacini de stelist , sa prinda radacini sanatoase :ok: Noi suntem generatia "Danciulescu" fiindca el era numarul 1 in acele vremuri , iar noua generatie poate fi numita fara treama de a gresi "generatia Scooter" :evil:

Chiar azi mi-am amintit de un meci tare ... Bastia - Steaua 3-2 (dupa 2-0 Steaua si 1-0 in tur :evil:). Un meci care a "nascut" multi stelisti !

Dennis
28th April 2006, 23:27
Ai multa dreptate Paul. As vrea shi eu sa spun ceva pentru toti rapidistii shi dinamovisti care au iesit in strada sa se bucure. Nu va doresc in toate istoria pe care o veti crea sa traiti un moment cum am trait eu asteara. Este mult prea greu sa te bucuri timp de o repriza iar apoi sa pierzi calificarea in minutul 90. Am fost pe stadion shi ma durut foarte mult ultimul gol primit, cred ca a fost cel mai dureros moment din viata mea legat de un sport.

In viata mea nu o sa doresc nimanui asa ceva pentru ca doare...

Paul
28th April 2006, 23:37
As vrea shi eu sa spun ceva pentru toti rapidistii shi dinamovisti care au iesit in strada sa se bucure. Nu va doresc in toate istoria pe care o veti crea sa traiti un moment cum am trait eu asteara.

Amice , sa tratam cazul separat! Pe rapidisti ii inteleg in mare masura si le dau dreptate. Te asigur ca pentru noi , era de 10 ori mai rusinos sa ne elimine Rapid , decat sa ne fi batut ieri Boro ... nu cu 4-2 si cu 7-2.

In schimb dinamovistii , chiar nu pot fi intelesi (sa nu mai vorbesc de polisti). Ei chiar ca nu stiu ca se uite in curtea lor , dar se uita la altii. Ok la Rapid e ok , echipa lor merge bine , se mai iau si de Steaua , ca au si ei o rana deschisa.

Personal mai citesc forumul dinamoviot , dinamomania.net.
Toti spun ca pentru ei , ca si dinamovisti , rezultate de ieri e cel mai important al sezonului , dupa 5-1 cu Everton. Mult mai important ca victoria cu TSKA Moscova. Gandeste-te ca ei au trait un cosmar de 4 luni. Din 15 decembrie de cand i-a eliminat Marseille pana aseara. Daca Steaua ar fi luat uefa pentru ei era umilinta suprema.

Pentru noi , durerea e mult mai usoara , si trece repede (zic eu) fiindca putem vedea si lucrurile bune (acum la rece , a trecut o zi gata). Putem sa ne uitam in oglinda , si sa vedem lucruri bune. Vedem ca spre deosebire de Zenga Boys , acuma marcam in deplasare. Si nu intamplator , ci goluri multe. Liga Campionilor ne face (dupa multi ani)cu ochiul.

A fost un sezon de vis si nu stiu cand vom repeta acest sezon , si de aceea eliminarea nu e o tragedie. Felul in care am piedut era dureros. Dar daca la Bucuresti era 1-1 si era gata? Mai bine asa , ca am fost la 5 minute de finala , decat sa fi fost 1-1 si 0-0 , adica sa fi fost eliminati ...

SORENSEN
28th April 2006, 23:37
Nici macar dusmanilor ...dureros dar cred ca ne va face mai puternici si pe noi si cred ca si pe jcuatori....

Dennis
28th April 2006, 23:53
Sa fiu serios, nu stiu de ce se numesc suporteri cei care isi doresc sa piarda alta echipa mai mult decat sa castige ei. decat sa se numeasca fani dinamo...mai bine fani anti-steaua...

Paul
28th April 2006, 23:59
uite aici mentalitate de suporteri
Galeria se întoarce

Suporterii roş-albilor şi-au anunţat revenirea în tribune, un aspect important al deciziei fiind eliminarea Stelei.

Mihai IONESCU

Frustraţi de rezultatele obţinute de rivale în Europa, coroborate cu jocul foarte slab al favoriţilor, fanii “câinilor” (foto) au boicotat meciul cu Gloria.
Acum, eliminarea Stelei din UEFA a produs o emulaţie în rândul lor, aceştia sărbătorind eşecul roş-albaştrilor şi hotărând chiar să se întoarcă pe stadion. “O vom face doar pentru a striga pentru Dinamo, chiar dacă nu ne-am împăcat cu jucătorii”, ne-a spus unul dintre liderii “Nuova Guardia”.
Florin Marin se confruntă cu destule probleme medicale, Bărcăuan, Florea, Radu Ştefan şi Dănciulescu urmând să absenteze. “Întâlnim o echipă în formă, Sportul fiind revelaţia acestui retur de campionat. Este o formaţie care a dovedit maturitate în ultima perioadă, dar nouă ne trebuie cele trei puncte pentru a ne menţine în lupta pentru participarea într-o cupă europeană”, a declarat Florin Marin, antrenorul care, pentru criticile aduse după cantonamentele interminabile, şi-a dus elevii la Săftica doar de ieri.

Dennis
29th April 2006, 00:02
Frumos...galeria lui dinamo canta pentru steaua :D

uti2102
29th April 2006, 01:02
Primire frumoasa facuta la aeroport baietzilor. Sa speram ca-shi vor reveni cat mai repede shi vor fi de-acum incolo shi mai rai shi mai deshteptzi :)
FORZA STEAUA !!!
Sper sa fie un semnal, sa vina multa lume duminica la meci. E nevoie de suporteri, pentru titlul 23 !

walt.mann
30th April 2006, 01:14
Titlul va fi al Stelei, fara indoaia! Duminica trebui sa aratam ca noi dominam fotbalul romanesc!

Paul
1st May 2006, 12:07
Titlul va fi al Stelei , da duminica asta n-am prea fost in forma.

uti2102
1st May 2006, 13:10
Galeria Rapidului shi-a cam inghitzit galushca cand a vazut reply-urile stelishtilor :D
"Pentru ca universul vostru se-nvirte in jurul nostru"
"Pentru ca traiti pentru noi si nu pentru echipa voastra"
"Pentru ca fara noi ati fi mereu tristi"
"Pentru ca zilele voastre fericite ni se datoreaza"
"Pentru ca v-am invatat sa multumiti in engleza"
"Invidiosilor! Sa strigam impreuna: Multumim Steaua ca existi"

vasile314tzurka
1st May 2006, 13:16
ciinele moare de drum lung si prostul de grija altuia... mde.

Mihai
1st May 2006, 13:24
Pe langa ca esti off topic:P sa-ti zic de ce am facut acest topic, m-am saturat de cei 50.000 de stelisti din care sunt maxim 10.000 adevarati.
Lasa-ne cu grija asta, stiu ca esti baiat destept, insa sunt sigur ca ai si tu grijile tale;) cum sari tu ca ars cand este vorba de vadim... apare un topic cu el hop si tu sa-ti spui of-ul... deci fiecare cu grijile lui. Hai sa nu degenereze discutia ca suntem pe topicul stelei si nu au loc aici discutii de genul asta.

vasile314tzurka
1st May 2006, 13:29
discutia nu degenereaza. ce am scris e in topic. adevaratii suporteri vad cind echipa e in declin si stiu cine sunt vinovatii.
eu sunt stelist de pe vremea cind tu nu existai si unul precum constantin e pentru tine doar istorie.

p.s. cit despre of-ul meu privitor la vadim esti cu pluta si asta e off-topic, ca si referintele tale la inteligenta mea.

Mihai
1st May 2006, 13:38
Pai si e vina mea ca am 22 ani si nu am prins marii jucatori ai rapidului. Felicitari ca esti suporteri al stelei din 30 de ani sau mai mult, nu am zis ca nu exista suporteri ai stelei, sunt si ei destui... insa nu atati cat pretinde lumea.
Deci faza cu tu nu eram nascut cand tu erai cu steaua nu tin pentru ca e normal sa fie asa.
Te lauzi cu asa ceva... deci iti dai seama cat de 'praf' (asta sa o zic asa in termeni d-astia de copil cum sunt eu ;)) esti tu in comparatie cu un tzaran care l-a vazut pe Stefan cel mare la lupta sau cel care era era in Junimea si l-a cunoscut personal pe Eminescu, un poet care pentru tine e doar "istorie" :no:

vasile314tzurka
1st May 2006, 13:43
si asta nu e off-topic? eu ti-am raspuns la subiect, de acolo era aia cu virsta. subiectul nu era batalia de la razboieni. cit despre pretinsii suporteri, "parerea mea" e ca un alpopa sau un iocca nu sunt suporteri.

Paul
1st May 2006, 13:47
da cine e domne suporter ?
Ala care canta toata ziua demisia lui Oli? Ala care nu admite ca echipa poate avea perioada proaste? Pot sa pun pariu cu tine ca desi esti bucurestean , aseara ai stat acasa :rosu: . Un bucurestean , care nu merge la meciurile echipei (excluzand situatiile de forta majora) nu prea e suporter. Ala care nu merge la un meci cu Rapidu , e 0.
Du-te la Dinamo , ca acolo toate ziua de schimba antrenoru , de 2 ori pe an se schimba echipa , etc

Mihai
1st May 2006, 13:51
Eu consider incheiat discutia, poate ca nu trebuia sa fac acest topic pe threadul stelei.
Doar ceva vreau sa-ti zic: nu am zis la misto faza cu baiat destept, am vrobit cu oameni care te cunosc, ti-am citit si unele articole d-ale tale, nu vreau sa intelegi gresit:)

vasile314tzurka
1st May 2006, 13:59
da cine e domne suporter ?
Ala care canta toata ziua demisia lui Oli? Ala care nu admite ca echipa poate avea perioada proaste? Pot sa pun pariu cu tine ca desi esti bucurestean , aseara ai stat acasa :rosu: . Un bucurestean , care nu merge la meciurile echipei (excluzand situatiile de forta majora) nu prea e suporter. Ala care nu merge la un meci cu Rapidu , e 0.
Du-te la Dinamo , ca acolo toate ziua de schimba antrenoru , de 2 ori pe an se schimba echipa , etc

o
domnu paul,
ce onoare pe mine ca-mi raspundeti dupa ce de mult tot spun ca oli e surogat, nu antrenor.

hai sa lamurim ceva.
eu stau acasa la meciurile stelei din cauza "fanilor" si a galeriei steliste. mi-e imposibil sa pricep de ce au n-au treaba incep cu "m..e dinamo". nu e ceea ce vreau la un meci de fotbal. iulian stie precis despre ce e vorba. asa ca nu-mi da tu mie cartonase rosii...

apoi asta cu "du-te"... du-te tu la vaslui ca sa te dea premiu. daca erai atent eu am spus ca venirea lui olaroiu e proasta cu toate "am ajuns in semifinala" si alte blablauri festiviste. nu are a face cu acum am pierdut un meci acu schimbam antrenorul. nu am vorbit la fel despre zenga sau protasov. nici macar cind se putea mai bine (vezi meciul cu rosenborg). asa ca lasa suporterismul asta de doi lei si nu fii cocos, cind esti doar pui de grill.

Paul
1st May 2006, 14:04
am spus ca venirea lui olaroiu e proasta cu toate "am ajuns in semifinala" si alte blablauri festiviste. nu are a face cu acum am pierdut un meci acu schimbam antrenorul. nu am vorbit la fel despre zenga sau protasov. nici macar cind se putea mai bine (vezi meciul cu rosenborg).

Corect. Ai spus demult , da cand Oli dadea tun dupa tun in UEFA ai stat la cutie :drak: si ti-ai conservat ideile. Te lauzi ca esti stelist "vechi" . Ia spune-ne tu noua , de cate ori a schimbat Steaua antrenorul in plin sezon competitional.

Eu sunt suporter mai recent... de vre-o 9 ani doar si am prins doar 2 schimbari in plin campionat :Iese Oli intra Piti(et 8| ed. 2002-2003); Iese Zenga intra Dumitru (et. 27 |ed 2004-2005).

In rest doar inaintea sezonului sau intre tur si retur.

uti2102
1st May 2006, 17:04
"parerea mea" e ca un alpopa sau un iocca nu sunt suporteri.
"Parerea" unuia care ia in deradere victoriile "propriei" echipe, pentru ca apoi s-o desfintzeze la prima infrangere ma importa mult prea putzin :ok:

Mihaitza, ce-i cu tine ? Te aprinsashi dupa izbanda de ieri ?! Inchei cu o impertinentza, ca vad ca multe s-au mai perindat p-acilea : mai bine ca am pierdut aseara decat sa fii pierdut in sferturi ;) Bafta !

Paul
1st May 2006, 17:16
ar fi fost tragedie nationala daca pierdem in sferturi
ni se ducea dracului faima de cea mai buna echipa romaneasca in competitiile europene , si mai ales echipa care a mers cel mai departe in fiecare sezon post-revolutionar (cu exceptia celor 2 sezoane in care nu a participat)

Lucky_OLD_G's
1st May 2006, 17:32
Noi putem visa ca vom ajunge departe si in champions league atata timp cat am demonstrat asta si in uefa ...e mai greu ptr rapid sau dinamo sa viseze......cum e aia cu liga campionilor interzisa ciorilor.........cat despre javre......au sansa la anu sa se duca sa joace la matineu daca mai ramane pe acolo flocea cu netoitu borceoiu turcu si compania.........Steaua este si va ramane indiferent de ce zice prosportu Mandria Romaniei.........Brandul cel mai de succes...Marca cea mai tare...

Paul
1st May 2006, 20:04
ziarul cu cele mai mari vanzari in cartierul giulesti in aceste zile
pacat ca majoritatea giulestinilor nu stiu citii :(

Mihai
1st May 2006, 21:05
Mihaitza, ce-i cu tine ? Te aprinsashi dupa izbanda de ieri ?! Inchei cu o impertinentza, ca vad ca multe s-au mai perindat p-acilea : mai bine ca am pierdut aseara decat sa fii pierdut in sferturi ;) Bafta !

Nu m-am aprins dupa victoria de aseara.. threadul e facut cand au aterizat cei de la Steaua vineri:D

apparte
1st May 2006, 23:59
Iata parerea suporterilor Stelei(de pe site-ul suporterilor):
01-05-2006
I'd rather die of thirst
... than drink from the cup of mediocrity.

"Prefer sa mor de sete decat sa beau din cupa mediocritatii". E amuzant cum, uneori, poti gasi raspunsuri la intrebari in cele mai nesimnificative locuri. Dupa meciul de joi, mergand pe strazi spre nicaieri, m-am oprit sa beau o bere si am dat peste acest slogan pe care il stiam de atata vreme, insa care mi-a umplut sufletul de lumina in momentul in care mi l-am reamintit.

Am fost trist joi ? Nu, nu am fost trist, am fost devastat si am simtit ca s-a rupt o parte din mine... Nu concepeam sa primim in cateva zeci de minute mai multe goluri decat intr-o intreaga primavara europeana, nu credeam ca Eindhoven va ramane un vis interzis si nu o noua noapte magica de Mai. Fiecare gol m-a lovit peste fata ca un ciocan, iar la finalul meciului, auzind si petardele din oras care reprezentau extazul adversarilor complexati, imi venea sa intru in pamant de rusine. Week-endul a trecut ca un vis, avand in minte un singur lucru "las' ca duminica seara le dam noi motive de bucurie". Si aseara am trait nu o noua dezamagire, ci o imensa umilinta. Umilinta de a vedea "suporterii" venind in numar foarte mic la stadion si - culmea nesimtirii - parasind tribunele inaintea de terminarea partidei. Noi, cei care am salutat echipa deasupra tunelului care duce la vestiare, suntem considerati "ciudatii"... daca ai onoare trebuie sa pleci de la stadion cand nu esti de acord cu jocul echipei, ar spune adevaratii suporteri intre doua coji de seminte scuipate pe scaunul din fata.

Asadar, ce ar mai fi de spus dupa ce saptamana asta totul a mers cat se putea de prost, am ratat calificarea in finala, am pierdut "acasa" cel mai important meci al returului si va fi foarte greu sa ne pastram in pozitia de lideri ai Diviziei A ? Ar trebui sa multumim tuturor celor care au contribuit la lunga si frumoasa aventura europeana, celor care ne-au scos pe strazi si ne-au facut sa visam la mai mult si la mai mare. Rapid, Dinamo si Rocar Timisoara sunt echipe de fotbal. Cu bune si rele, cu parti romantice si parti urate ale istoriei, sunt echipe de fotbal si nimic mai mult. Steaua este altceva. Steaua reprezinta sperantele, visele si aspiratiile noastre. Indiferent ce certurile cu familia si prietenii, indiferent de dezamagirile materiale, culturale sau sentimentale, indiferent de circumstante, Steaua ne-a fost mereu alaturi. Chiar daca pierde, chiar daca o face umilindu-se, a doua zi este tot acolo unde o stiam, si o simtim aproape oricat de dur ne-ar fi lovit viata peste fata. Steaua este o stare de spirit si emotie pura, ceva ce nu poate fi descris in cuvinte, ceva ce poate fi numai cantat in ploaie si strigat cu toata forta atunci cand durerea te inunda si simti ca nu mai exista speranta.

Steaua nu a fost si nu va fi echipa perfecta, dar reprezinta orice altceva decat mediocritatea pe care o gasim la fiecare pas in Romania. Este raza de soare care razbate printre nori, paharul de apa din mijlocul desertului si certitudinea ca la sfarsit totul va fi bine si vom fi invingatori. Esti mediocru atunci cand lucrul care te bucura cel mai mult intr-un sezon intreg este o infrangere a rivalilor pe care propria ta echipa nu a fost in stare sa-i elimine, atunci cand stii numai sa injuri simbolurile unui club si sa scuipi adversarul atunci cand frustrarea te roade. Esti mediocru atunci cand, cu doua ore inainte de Pasti si/sau in fata presedintelui tarii, pe Stadionul National, echipa ta saluta galeria denigrandu-i pe altii.

Stimati colegi de suferinta, nu fiti tristi ! Am ajuns pana in semifinalele unei competitii europene (cati dintre voi s-ar fi gandit la asta la inceputul sezonului ?), iar titlul ne este la indemana in conditiile in care derby-urile s-au terminat. Insa, indiferent de ce ne va aduce finalul sezonului, numai noi, stelistii, suntem invingatori. Numai noi am reprezentat cu onoare Romania, numai noi ne-am strigat dragostea pentru propriile culori, si numai noi am reusit sa ramanem fair-play si sa acceptam atunci cand nu s-a putut mai mult ! Numai noi traim pentru propriile satisfactii si nu pentru dezamagirile altora, si tocmai de aceea am fost, suntem si vom fi, intotdeauna superiori. Numai noi nu vom bea niciodata din cupa mediocritatii !

Per aspera ad astra !

greco
Alpopa(si altii care frecventati acel forum),ma mir ca n-ati avut ideea sa postaezi acest articol aici!Este un punct de vedere cu care stiu ca si tu te-ai declarat de acord si reprezinta punctul de vedere al majoritatii suporterilor(daca nu chiar in totalitate)!

Lucky_OLD_G's
2nd May 2006, 00:47
Boon articolu........Orice ar fi nu o sa ne lasam echipa la greu......Doar nu suntem dinamovisti saum polisti....sa nu mai venim la meci sau sa injuram jucatorii pe unde apucam..........mie imi place la nebunie sa stiu ca echipa cu care tzin e o echipe de caractere si de jucatori care dau totu ptr steaua./....prea putin ma intereseaza ca intr-o zi pierde....ca in alta unu sau altu greseste...........vb lui petre marin...numa cine nu munceste nu greseste..........Faza e ca Steaua ne-a dat si mie personal mi-a dat spirit de invingatori......indiferent cu cine am juca putem bate.......barcelona milan juve ....Multumesc Steaua!!

Rossi
2nd May 2006, 12:35
Personal mai citesc forumul dinamoviot , dinamomania.net.
Toti spun ca pentru ei , ca si dinamovisti , rezultate de ieri e cel mai important al sezonului , dupa 5-1 cu Everton. Mult mai important ca victoria cu TSKA Moscova. Gandeste-te ca ei au trait un cosmar de 4 luni. Din 15 decembrie de cand i-a eliminat Marseille pana aseara. Daca Steaua ar fi luat uefa pentru ei era umilinta suprema.


vad ca mananci iaurt la greu ... citeaza macar unul care a zis ce ai scris tu mai sus

te astept cu o poza de pe forum , dar de la un membru , nu de la unu care are 1-2 mesaje si se da dinamovist

DOAR O POZA ATAT ; DE EXAGERARILE TALE NICI NU SE PUNE PROBLEMA ... AUZI CICA TOTI , BUHAHA , ESTI NOOB RAU

kaka4milan
2nd May 2006, 21:07
pe mine m-au enervat reactiile juktorilor dupa cele 2 meciuri...in afara de paraschiv, nici un alt juktor de la steaua nu a facut misto de rapidisti..si sa vad akum la stirile sportive cum le zivea vama in autocar sa behaie..si papagalii toti behaiau..si apoi cantau mel lui scooter..preluata de la dinamovisti
asemenea reactii fac diferenta intre un om normal si unul prost...intre omul de calitate si manelist..intre roman si.....

razwan_vs
2nd May 2006, 21:16
FORZA STEAUA !!! suntem cu voi mereu nu va vom lasa la greu....gura inchisa dinamovistilor....ca ati iesit cam devreme din cupa UEFA

Paul
2nd May 2006, 21:30
pe mine m-au enervat reactiile juktorilor dupa cele 2 meciuri...in afara de paraschiv, nici un alt juktor de la steaua nu a facut misto de rapidisti..si sa vad akum la stirile sportive cum le zivea vama in autocar sa behaie..si papagalii toti behaiau..si apoi cantau mel lui scooter..preluata de la dinamovisti
asemenea reactii fac diferenta intre un om normal si unul prost...intre omul de calitate si manelist..intre roman si.....

Rapid inseamna Marian Rada , Razvan Lucescu si Vasile Maftei. Adica 3 rromi. Cantitate neglijabila.

bluesky
2nd May 2006, 23:09
suporteri adevarati au fost cei care au fost la aeroport si iau asteptat aia se numesc adevaratii suporteri.in rest multi zic ca sunt suporteri dar prea putin.....

Paul
2nd May 2006, 23:18
aia erau cei care aveau dispozitia necesara sa ii astepte la aeroport
decat sa fi fost 2000 ,din care 1500 cu capetele plecate si nervosi mai bine 500 care stiu sa aprecieze :D

bluesky
2nd May 2006, 23:21
mi-au placut atitudinea lor,asa trebuiau sa fie da toti pe lia manoliu la meciul cu rapid unde am auzit demisia din tribune

uti2102
3rd May 2006, 17:26
:drak: Pai aia care strigau erau rapidishtii mah !

krysty_b1984
3rd May 2006, 22:56
Victoria rapidului impotriva noastra a fost un foc de paie ,la care noi le-am dat paiele si focul sa facem un pic mai palpitant campionatul ca daca i bateam nu mai avea farmec; campionatul tot al nostru va fii!

bluesky
8th May 2006, 15:36
mi-au placut suporteri care au fost la bistrita,au cintat tot timpul chiar si la final chiar daca au luat bataie.

Lucky_OLD_G's
8th May 2006, 15:42
Poi ce puteau face si ei saracii?????Yo daca eram in tribune intram pe teren si-l fugaream pe ionica fara frica seara mai ceva cum l-a fugarit gino pe zotta...si luui gheba ii luam fanionu si-l bateam cu el in cap pana ii revena vederea....

bluesky
8th May 2006, 15:45
lasa mai lucky ca o sa aiba grija de ei cel de sus ,insa si steaua nu a jucat bine.daca ai observat toate echipele au adoptat tactica defensiva cind joaca cu steaua in rest atacul ce mai pica.ar trebiu sa gindeasca alta tactica oli ca sa nu mai fie in dificultate .

dede
8th May 2006, 15:51
suporterii nici nu aveau cum sa nu cante sau sa-i fluiere pe stelisti...majoritatea erau de prin Ardeal, care nu-i vad pe stelisti toata ziua
insa puteau canta hotii hotii ca nu se supara nimeni

bluesky
8th May 2006, 15:53
lasa ca i mai bine ca nu au cintat ca asa mai mai aratam si noi a popor civilizat.o fi fost si arbitraju insa si steaua a jucat slab.

dede
8th May 2006, 16:00
a jucat, nu a jucat, asta nu inseamna ca nu merita sa castige
bistrita a avut o ocazie si un gol
Steaua a avut nshpe ocazii...si tocmai cand dam si noi un gol, vine dom' arbitru si ni-l anuleaza

oricum, de jucat am jucat mai bine decat bistrita

Paul
8th May 2006, 18:41
Poi ce puteau face si ei saracii?????Yo daca eram in tribune intram pe teren si-l fugaream pe ionica fara frica seara mai ceva cum l-a fugarit gino pe zotta...si luui gheba ii luam fanionu si-l bateam cu el in cap pana ii revena vederea....

lasa`l pe serea in pace
la cat p*** si-a bagat mirel in el , cred ca ar fi preferat sa ia 2-3 pumni in bot decat sa nu fie facut de ***** in felul ala


insa puteau canta hotii hotii ca nu se supara nimeni

Nop.

Motive:
1) Din peluza nu s-a vazut faza cu Dica ... era imposibil
2) La faza cu Banel daca nu a vazut-o Serea de la 2 m , cum sa o vedem noi de la 70 de m


Noi din peluza am vazut doar faza cu Goian , si ratarile lu Oprita ... :ciocan: , targerile de timp ale gazdelor , si alte gunoaie :drak:

$T3@u@
8th May 2006, 19:08
asta e nu poti castiga mereu tot.. da dupa ionica asi fugi pe stadion si las bate cu fanionul an cap... :mda:

Steaua1947_best
22nd July 2006, 15:13
Mah...eu nu pot sa zic decat k sunt mandru de aceasta echipa Steaua Bucuresti si ca orice s-ar intampla, sufletul meu va ramane devotat Stelei si indiferent de rezultare sangele meu este rosu-albastru! Forzza Steaua! In legatura cu suporterii....imi pare rau ca vor fi atat de putini suporteri la meciul Steaua-Rapid din supercupa, dar o sa vedeti k o sa castigam acest meci si la meciurile din Liga Campionilor se vor aduna din nou peste 40-45.000 de suporteri pe stadion! Forzza Steaua! Ultras 4 ever! Am fost, suntem si vom fi mereu campioni! pt mesaje de la voi, id-ul meu este cristinho91(messenger).

starsteel
23rd July 2006, 00:00
Nu vreau 45.000 spectatori pe stadion in UCL ci exact 28.000 bineinteles in Ghencea si eu printre ei.