PDA

View Full Version : Vor repeta echipele romanesti rezultatele din 2005-2006?



Paul
28th April 2006, 22:50
Rapid in sferturi , Steaua in semifinale
Rapid 16 jocuri in Europa in acest Steaua , Steaua 18 jocuri in Europa in acest sezon.

Rezultatele nu le mai scriu , fiindca le stiti cu totii.
Cand vom mai atinge cel putin un sfert de finala al unei competitii Europene?

my_bogdan
29th April 2006, 01:00
la anu' :ok:
Steaua se califica in grupele Ch League.....iese pe 3 ...merge in primavara in Uefa...si ajunge in sferturi macar

Hai Steaua !

Paul
29th April 2006, 10:13
Nu cred ca in urmatorii 10 ani mai scoate cineva capu asa sus. Pana acum am fost desconsiderati de altii si i-am executat. De acum se schimba foaia.

Vand vise
29th April 2006, 10:35
steaua.. anul urmator... in ucl :D

Rossi
29th April 2006, 10:49
Cupa Uefa nu mai e ce a fost , toata crema se duce vad in CL .
Cu siguranta echipele romanesti vor ajunge din ce in ce mai sus in Cupa Uefa , unde sansele de a castiga un trofeu sunt infinit mai mari ca in CL

Paul
29th April 2006, 10:56
mai sus de semifinale ... :evil:
poate doar Steaua , dar noi vom juca in Liga, deci nu in UEFA :D

Rossi
29th April 2006, 10:59
mai sus de semifinale ... :evil:
poate doar Steaua , dar noi vom juca in Liga, deci nu in UEFA :D
si DACA mergeti ? credeti ca faceti ceva ? va inselati
am vazut valoarea Stelei , cand juca cel mai bine a fost eliminata de bunicii de la Rosemborg

Hopshio
29th April 2006, 11:02
toate trei for forma un trio si vor parcurge europa..dinamo si rapid din uefa steaua din CL!!!

Rossi
29th April 2006, 11:08
Steaua 18 jocuri in Europa

(P) vs Shelbourne (4-1;0-0)
(C) vs Rosenborg Trondheim (1-1;2-3)
(I) vs Valerenga (3-1;3-0)

(G) vs Lens (4-0; )
(G) vs Sampdoria ( ;0-0)
(G) vs Halmstad (3-0; )
(G) vs Hertha Berlin ( ;0-0)

(1/16) vs Hereenven (0-1;3-1)
(1/8) vs Betis Sevilla (0-0;3-0)
(1/4) vs Rapid Bucuresti (0-0;1-1)
(1/2) vs Middlesbrough (1-0;2-4)

ati intalnit vreo echipa de doamne ajuta ? NU , atunci ...shhhhhh

Rossi
29th April 2006, 11:13
Rapid se poate lauda cu Feyenoord cu Hamburg

Dinamo se poate lauda cu Everton si CSKA

Steaua se poate lauda cu Rapid :happy

uti2102
29th April 2006, 13:50
:o: Ce terminat :happy

Revenind off-topic : de la anul Cupa UEFA va primi o cu totul alta importantza din partea forului continental, premiile vor fi mai mari shi implicit shi interesul competitoarelor va fi mai mare. Se va incerca pe cat posibil eliminarea diferentzelor valorice atat de mari intre CL shi UEFA. Din acest punct de vedere consider ca de-acum incolo va fi mai greu pentru echipele romaneshti sa ajunga atat de departe. Totushi, cu multa seriozitate shi investitzii pe masura putem spera din nou la o semifinala de Cupa Uefa.
Eu unul consider ca o noua calificare in primavara UEFA, alaturi de o participare a Stelei in CL (shi un eventual loc 3 care ar trimite-o in primavara UEFA) ar fi senzatzional pentru sezonul care vine. Shi nici nu e chiar atat de greu de realizat, daca ne raportam la ce nebunii au reushit echipele romaneshti anul acesta. Desigur, pentru a avea shanse mai mari trebuie sa speram ca echipa din lighian nu va obtzine dreptul de a ne reprezenta intr-o cupa europeana....

Sunchase
29th April 2006, 13:58
Doar Rapid.Singura care a facut performanta si a eliminat echipe cu adevarat puternice !

uti2102
29th April 2006, 14:01
:happy Bravo bre, eshti dashtept foc. Shi cine a eliminat pe Rapid ?! :sleep:

Sunchase
29th April 2006, 14:07
Eliminat fara sa aiba ceva in plus ci din contra,pur noroc.lucru care s-a vazut si joi de altfel.

Paul
29th April 2006, 14:08
Dinamo se poate lauda cu Everton si CSKA

Am inteles da la un dinamovist , ca Dinamo se lauda in acest sezon , cel mai mult cu eliminarea STelei de catre Boro. Ati iesit in strada cand ati batut pe CSKA sau Everton :evil: ?

uti2102
29th April 2006, 14:09
Eliminat fara sa aiba ceva in plus ci din contra,pur noroc.lucru care s-a vazut si joi de altfel.
Voi suntetzi campionii istoriilor alternative mah :happy Daca shi cu parca.... :sleep:

Paul
29th April 2006, 14:29
Stai linistit , ca pe langa lectura asiduua a "Glasul rotilor de tren" , in bibliotecile rapizilor vor mai aparea "Bulan de Ghencea" , si "Unica primavara". Dinamovistii , se vor pune pe citit eseuri scurte gen "Fara Macaroane , berea nu e buna" de Cristi Borcea , "Aproape de umilintza suprema" de Mihnea Ionescu , iar apoi va aparea enciclopedia "Botanistii" :D

Dennis
29th April 2006, 15:07
Stai linistit , ca pe langa lectura asiduua a "Glasul rotilor de tren" , in bibliotecile rapizilor vor mai aparea "Bulan de Ghencea" , si "Unica primavara". Dinamovistii , se vor pune pe citit eseuri scurte gen "Fara Macaroane , berea nu e buna" de Cristi Borcea , "Aproape de umilintza suprema" de Mihnea Ionescu , iar apoi va aparea enciclopedia "Botanistii" :D

LmfaoR0flm@o!! Hai ca asta'i buna!! replica? ma cam indoiesc :D

delaparis
29th April 2006, 17:23
Daca Steaua si Rapid vor ramin cu aceisi jucatori (macar in proportie de 80%) atunci una din ele tot va apuca sferturile UEFA la anu.
Dinamo ar putea si ea dar sa vedem ce se intimpla la final de sezon.

Lucky_OLD_G's
29th April 2006, 18:15
dinamo ar putea si ea....? ce ar putea?..a trecut 1 aprilie delaparis.......asttya sa apuce intertoto cred ca ar fi suporterii cainilor multumiti......lasa uefa lasa ucl...........astea-s ptr echipe adevarate gen steaua...si rapid in mare masura......papagalii astya de echipe gen poli t. dinamo ...mai peste vreo 20 ani cu performantele stelei..sau ale rapidului........asta e adevaru ......

Paul
29th April 2006, 19:46
Dinamo ar putea si ea dar sa vedem ce se intimpla la final de sezon.

Am uitat sa specific: poll-ul se refera la UEFA sau Champions League , si nu la :

- Cupa UEFA INtertoto
- Norcia Winter Cup
- Cupa C.S.I.
- turneu Postas Panayotu din Cipru
- EFES Cup
- Antalya Cup

O echipa de sfert de UEFA se face in 3-5 ani, nu in 1 an!

Lucky_OLD_G's
29th April 2006, 20:12
ai uitat o competitzie importanta..........Cupa Romaniei.....:D:d........Ce dreacu mey atzi innebunit? ce performanta sa faca dinamo in europa.........ar fi una........ar fi o performanta ca sa se desfiinteze Cupa Uefa cum s=a desfiintat Gheata de aur din cauza clubului dinamo...........Paul ..tu stii de ce oare s-a desfiinta Cupa CUPELOR?...Sigur nu are legatura cu dinamo???????????/

Paul
29th April 2006, 20:18
Cand vom mai atinge cel putin un sfert de finala al unei competitii Europene?

Am specificat : Competitie Europenena, dar nu am scris ca doar acele organizate de uefa

Cupa Cupelor s-a desfiintat din ratiuni economice. Atunci UCL era cu 24 de echipe deci mai ramanea marfa pt. CWC (Cupa Cupelor). APoi s-a trecut pe UCL cu 32 de echipe si CWC a fost inghitita de uefa :evil:

E mana lu Lazio care a ramas definitiv cu trofeul !

starsteel
30th April 2006, 12:53
Daca ne referim strict la sezonul urmator intrebarea la titlul threadului este in mod sigur, nu. Singura necunoscuta o constituie parcursul Stelei care dupa ce va juca in grupele UCL nu stiu daca va dispune de suficienta forta pt. a ataca si UEFA Cup.
P.S. Am luat in calcul si lipsa totala de experienta a Sportului in cupele europene.

Gabriel28
30th April 2006, 22:19
la anul vor obtine rezultate si mai bune, de ce nu?

Gabriel28
30th April 2006, 22:23
Rapid sau Steaua in Liga
Una din ele + Sportul in Uefa

da e naspa ca daca, castiga rapid campionatu: atunci national se duc automat in uefa si cat sunt eu de "nationalist" or sa faca un rahat. Asa daca ia steaua campionatu macar am avea 2 echipe tari in uefa: Rapid si Sportul. intelegeti?

Universal
1st May 2006, 04:18
Anul:Rezultate la fel de buna cu o conditie: Steaua sa mai aiba un ajutor- Eventual Sportul sau Rapid sa aiba rezultate la fel de bune

starsteel
11th May 2006, 11:52
Sezonul urmator in cupele europene vom avem 3 echipe din 5 posibile.
Cele 5 sunt: Steaua Bucuresti, Sportul stud. Bucuresti, Rapid Bucuresti, Dinamo Bucuresti si National Bucuresti.
Ma uit la Bucuresti asta x 5 si ma gandesc la cat de ridicola e scandarea ANTI-BUCURESTI. Oare daca exista si a 6-a echipa din Bucuresti in div. A se lupta si aia pt. cupele europene?

Sunchase
11th May 2006, 11:58
S-a adeverit! Rapid merita sa joace finala Cupei Uefa!

Am vazut cu totii aseara ca Middlesbrough este o echipa de batut. Nu de oricine si exclus de Steaua. Nu putem sa spunem decat ca s-a ratat o finala de Cupa Uefa din pricina lipsei de experienta de care Steaua a dat dovada in acest an competitional european. Rapid a invins adversari tari, mult mai tari ca Middlesbrough, in vreme ce Steaua a luat bataie de la o echipa slaba. Patetici!


Nicidecum razbunati cum scrie presa din Romania sau gazeta stelistilor. Daca v-ati gandi mai profund veti vedea ca "razboinicii" au fost batuti de ei insusi. De slaba pregatire a jucatorilor stelisti si lipsa de valoare. Au avut noroc sa ajunga pana in acea faza a competitie si acolo pur si simplu li s-a terminat norocul. Li s-a terminat norocul sa mai intalneasca echipe ce jucau meciurile de Cupa Uefa cu rezervele, neinteresandu-i respectiva competitie, li s-a terminat norocul sa joace cu adversari slabi si foarte slabi. In acelasi timp Rapidul batea lideri la zi din marile campionate ale Europei, pe Feyenoord, pe Sahtior si echipe ce anul viitor vor participa in Champions League, cum este Hamburg. Spuneti-ne ce adversari teribili a batut Steaua, cei pe care ii vedeti razbunati de Sevilla de neparticiparea in finala Cupeu Uefa.
Putem sa spunem de Middlesbrough ca au fost cei care i-au umilit pur si simplu pe stelisti si au fost umiliti si ei la randul lor, dar de o echipa de fotbal adevarata. Scrieti in fituicile voastre ca pana la meciul cu Boro a tinut norocul "sinucigasilor". Acum se lupta cu toate armele, sa mai sterpeleasca un titlu de campioni. Un titlu nemeritat dupa victorii castigate prin vestiare. Un titlu pe care Rapidul o sa il castige. L-a castigat oricum fiind net superiori stelistilor. Un event va intari aceasta afirmatie si faptul ca Rapid ar fi trecut prin experienta sa de echipa englezeasca si ar fi ajuns in finala. Ei meritau sa fie acolo.


Si daca ar muri Valentin Ceausescu, tot nu am scapa de comunisti din Romania. Ei exista si vor mai exista in continuare, sunt in presa, mass-media, in institutiile statului si in politica. Sunt si in fotbalul romanesc cu pasaport rusesc cei drept, prezenti in Divizia A ca cersetori ce cauta recunoastere fotbalistica in Romania. Degeaba se tot chinuie presa din Romania sa ii laude si sa le elogieze trofeele, mereu acestea vor fi considerate drept o rusine a fotbalului romanesc, a tot ce au infiintat comunistii de dupa 1947!


/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

starsteel
11th May 2006, 12:22
Aberatia nr.1 "S-a adeverit! Rapid merita sa joace finala Cupei Uefa!"

Se vor mai juca probabil sute de finale UEFA Cup daca in urmatoarea jumatate de secol veti juca si voi una atunci veti demonstra celor de astazi ca meritati daca nu lasati testament ca urmasii, urmasilor vostri sa faca aceasta demonstratie.

Aberatia nr. 2 "Acum se lupta cu toate armele, sa mai sterpeleasca un titlu de campioni. Un titlu nemeritat dupa victorii castigate prin vestiare. Un titlu pe care Rapidul o sa il castige. L-a castigat oricum fiind net superiori stelistilor."

Hai sa vedem neta superioritate rapidista urmarind linia clasamentului de-a lungul celor 26 etape.
Steaua locuri ocupate etapele 1-26: 5,2,1,1,1,1,1,1,1,2,2,2,2,1,2,2,2,2,2,2,2,1,1,1,1* ,1*
Rapid locuri ocupate etapele 1-26: 5,5,10,10,10,7,9,7,6,7,4,7,5,9,6,6,5,4,3,3,3,3,3,3 ,2*,3*
*in cazul unei victorii a campioanei in meciul Bacau - Steaua

uti2102
11th May 2006, 12:29
Nu te-ai invatzat inca Starsteel ?! Rapid sunt finalishti morali ai cupei UEFA, iar Dinamo cashtigatorii morali ai acestei competitzii. De ce ?! Pai au batut cu 5-1 pe Everton, care a batut cu 1-0 pe Middlesbrough :happy
Ce ridicoli doamne...... :happy

Sunchase
11th May 2006, 12:31
Asa e .. toata lumea e ridicola cand spune ca Rapid a eliminat adversari mult mai puternici , cand spune ca a jucat mai bine in ambele manse , ca merita calificarea, ca ar fi facut o figura mai frumoasa cu Boro.
Toti sunt ridicoli ! Doar stelistii sunt obiectivi si drepti ! :happy :happy

mblue
11th May 2006, 12:39
@sunchase alege 100 de persoane la intamplare pe strada din romania si intrebai daca e li rusine de performantele echipelor romanesti in perioada 80-90 si vezi ce iti vor raspunde.

mblue
11th May 2006, 12:43
Doar Rapid.Singura care a facut performanta si a eliminat echipe cu adevarat puternice !
daca era asa puternica de ce nu a defilat cu steaua, rezultatele conteaza. se stia de la inceput regulamentul cu golul marcat in deplasare, nu s-a inventat special pt acel meci. e adevarat ca steaua nu a invins pe rapid in cele 2 meciuri dar e la fel de adevarat ca nici rapid nu ia invins. cand vom invata sa pierdem atunci facem un mare pas inainte, din pacate s-a demostrat ca nici steaua nici rapid nu au invatat sa piarda iar din pacate nu prea au invatat sa se bucure la o victorie. pacat :rosu:

starsteel
11th May 2006, 13:01
.....
Hai sa vedem neta superioritate rapidista urmarind linia clasamentului de-a lungul celor 26 etape.
Steaua locuri ocupate etapele 1-26: 5,2,1,1,1,1,1,1,1,2,2,2,2,1,2,2,2,2,2,2,2,1,1,1,1* ,1*
Rapid locuri ocupate etapele 1-26: 5,5,10,10,10,7,9,7,6,7,4,7,5,9,6,6,5,4,3,3,3,3,3,3 ,2*,3*
*in cazul unei victorii a campioanei in meciul Bacau - Steaua

A fost neta tare superioritatea asta rapidista prima urcare a lor pe podium sa petrecut in etapa a-19-a. Probabil aceasta superioritate a fost calculata cu ajutorul matematicilor speciale giulestene in care demonstratia a dovedit ca fata de locurile 1-2 sunt net superioare 3-10?! In concluzie 10>1 ceea ce este adevarat deci demonstaria giulesteana e valabila==> net superiori. Bravo mai matematicienilor!

uti2102
11th May 2006, 13:14
Mai Star, eu cred ca ei vor de fapt sa iasa campionii returului :D Pare-se ca au uitat ca pentru a cashtiga titlul trebuie sa joci bine shi in tur shi in retur :D

Paul
11th May 2006, 13:54
S-a adeverit! Rapid merita sa joace finala Cupei Uefa!

Am vazut cu totii aseara ca Middlesbrough este o echipa de batut. Nu de oricine si exclus de Steaua. Nu putem sa spunem decat ca s-a ratat o finala de Cupa Uefa din pricina lipsei de experienta de care Steaua a dat dovada in acest an competitional european. Rapid a invins adversari tari, mult mai tari ca Middlesbrough, in vreme ce Steaua a luat bataie de la o echipa slaba. Patetici!


Nicidecum razbunati cum scrie presa din Romania sau gazeta stelistilor. Daca v-ati gandi mai profund veti vedea ca "razboinicii" au fost batuti de ei insusi. De slaba pregatire a jucatorilor stelisti si lipsa de valoare. Au avut noroc sa ajunga pana in acea faza a competitie si acolo pur si simplu li s-a terminat norocul. Li s-a terminat norocul sa mai intalneasca echipe ce jucau meciurile de Cupa Uefa cu rezervele, neinteresandu-i respectiva competitie, li s-a terminat norocul sa joace cu adversari slabi si foarte slabi. In acelasi timp Rapidul batea lideri la zi din marile campionate ale Europei, pe Feyenoord, pe Sahtior si echipe ce anul viitor vor participa in Champions League, cum este Hamburg. Spuneti-ne ce adversari teribili a batut Steaua, cei pe care ii vedeti razbunati de Sevilla de neparticiparea in finala Cupeu Uefa.
Putem sa spunem de Middlesbrough ca au fost cei care i-au umilit pur si simplu pe stelisti si au fost umiliti si ei la randul lor, dar de o echipa de fotbal adevarata. Scrieti in fituicile voastre ca pana la meciul cu Boro a tinut norocul "sinucigasilor". Acum se lupta cu toate armele, sa mai sterpeleasca un titlu de campioni. Un titlu nemeritat dupa victorii castigate prin vestiare. Un titlu pe care Rapidul o sa il castige. L-a castigat oricum fiind net superiori stelistilor. Un event va intari aceasta afirmatie si faptul ca Rapid ar fi trecut prin experienta sa de echipa englezeasca si ar fi ajuns in finala. Ei meritau sa fie acolo.


Si daca ar muri Valentin Ceausescu, tot nu am scapa de comunisti din Romania. Ei exista si vor mai exista in continuare, sunt in presa, mass-media, in institutiile statului si in politica. Sunt si in fotbalul romanesc cu pasaport rusesc cei drept, prezenti in Divizia A ca cersetori ce cauta recunoastere fotbalistica in Romania. Degeaba se tot chinuie presa din Romania sa ii laude si sa le elogieze trofeele, mereu acestea vor fi considerate drept o rusine a fotbalului romanesc, a tot ce au infiintat comunistii de dupa 1947!


/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello


Esti un papagal nenorocit. Articolul e copiat de pe forzarapid.ro , e scris de cineva care semneaza

de Dan Stepan

Nici nu are rost sa mai comentam articolul , daca va furati singuri caciula!

MariusTR
11th May 2006, 14:08
Esti un papagal nenorocit...
Am dat printscreen ca sa nu editezi. Am dat report bad post.Iar jignesti, mai Paul. :jerk:

Cu siguranta echipele romanesti vor reedita performanta din acest an. Steaua va ajunge iar in semifinala.

dede
11th May 2006, 14:30
Un event va intari aceasta afirmatie si faptul ca Rapid ar fi trecut prin experienta sa de echipa englezeasca si ar fi ajuns in finala. Ei meritau sa fie acolo.
1.nu meritau nimic
daca ar fi meritat, ar fi castigat cu noi...cine i-a oprit s-o faca?
2.nu avem de unde sa stim ce ati fi facut voi...asa putem zice si noi ca daca ajungeam in gr ucl, ii bateam pe toti si bla bla bla
pana una alta, voi vb de ce puteati sa faceti, noi vb de ce-am facut :happy

cat despre rezultate, tre' sa mai treaca vreo 16 ani pana cand mai ajunge o echipa in semifinale

Aurel.D
11th May 2006, 14:55
Imi place de voi ca iar sunteti ontopic :mda: ! Si asta dupa numai 2 pagini!!!!:headbang:

Eu cred ca vor mai fi echipe romanesti in urmatorii 2-3 ani care sa aiba rezultate bune in Europa, cu doua conditii:
- echipele sa nu isi vanda jucatorii;
- campionatul sa fie cel putin la fel de curat ca ultimele 2;

Totusi, adevaratele limite ale unei echipe se vad in ultimii ani, in Ch. League, unde cu siguranta va ajunge o echipa romaneasca dupa campionatul viitor, cel tarziu!!

Cristy
11th May 2006, 15:08
A fost neta tare superioritatea asta rapidista prima urcare a lor pe podium sa petrecut in etapa a-19-a. Probabil aceasta superioritate a fost calculata cu ajutorul matematicilor speciale giulestene in care demonstratia a dovedit ca fata de locurile 1-2 sunt net superioare 3-10?! In concluzie 10>1 ceea ce este adevarat deci demonstaria giulesteana e valabila==> net superiori. Bravo mai matematicienilor!

priviti logica de indian din combinat :happy

starsteel
11th May 2006, 18:00
Indieni ati putea fi voi daca ne gandim la origini, marea voastra problema este ca cifrele sunt incontestabile pe cand vorbe aruncate in vant vor fi intotdeauna.
Sa-ti dau un exemplu de cifre care raman:
1 Steaua 22
2 Dinamo 17
3 Venus Buc. 8
4 UTA 6
5 Chinezul Timisoara 6
6 Ripensia Timisoara 4
7 U. Craiova 4
8 Rapid Buc. 3
9 Petrolul 3
10 FC Arges 2
11 Olimpia Buc. 2
12 Colentina Buc. 2
13 Romano-American Buc.1
14 Prahova Ploiesti 1
15 Coltea Brasov 1
16 Juventus Buc. 1
17 UDR Resita 1
18 Unirea Tricolor Buc.1
19 ICO Oradea 1
20 United Buc. 1
Sunteti cam jos nu? Asta inseamna palmares si e incontestabil. Daca ma gandesc ca ati avut 23 de ani inainte sa apara liderul fotbalului romanesc si nu ati produs nimic sunteti demni de miila. Noi avem un unic rival pe masura e la 5 titluri de noi. Ceea ce ati realizat anul asta va ramane mult timp unicat pt. voi oricum nici pt. celelalte echipe nu va fi prea curand o repetare a rezultatelor din 2005/2006 din cupele europene. Cine a fost liderul si in sezonul asta? Evident Steaua, traditia obliga.

SORENSEN
11th May 2006, 21:07
...Dinamo se poate lauda cu Everton si CSKA
...

Cum pm sa te lauzi ca ai eliminat pe Everton...care era varza in momentul ala si sa spui ca Steaua nu a avut adversar puternici in UEFA...a scuzama pt Dinamo sa treaca de turul 1 al unei cupe e o performanta nereusita de vreo 15-16 ani ..ahh ok scuzele mele...
Cat de spre o alta primavara ca asta nu stiu e greu de zic dar as inclina ca nu...prea curand...

iuli
11th May 2006, 21:50
zicea eternul paul ceva in legatura cu meciul BORO-stiaua...cum ca am fi iesit noi in strada...

Marseille-Dinamo...iti amintesti??? dupa meci au zburdat "stilistii" pe langa stadion cu cateva masini si steaguri ros-albastre...

eu zic ca deja sunteti penibili !!!

il cappo
12th May 2006, 00:02
9 Petrolul 3


prietene cred ca nu ai facut-o cu intentie dar Petrolul are 4 campionate ... cum ar putea fi ei in urma Rapidului ???:evil:
Eu sunt convins ca se vor repeta rezultatele din cupele europene de sezonul asta si e posibil ca chiar sa le imbunatatim.

Cristy
12th May 2006, 11:22
Indieni ati putea fi voi daca ne gandim la origini, marea voastra problema este ca cifrele sunt incontestabile pe cand vorbe aruncate in vant vor fi intotdeauna.
Sa-ti dau un exemplu de cifre care raman:
1 Steaua 22
2 Dinamo 17
3 Venus Buc. 8
4 UTA 6
5 Chinezul Timisoara 6
6 Ripensia Timisoara 4
7 U. Craiova 4
8 Rapid Buc. 3
9 Petrolul 3
10 FC Arges 2
11 Olimpia Buc. 2
12 Colentina Buc. 2
13 Romano-American Buc.1
14 Prahova Ploiesti 1
15 Coltea Brasov 1
16 Juventus Buc. 1
17 UDR Resita 1
18 Unirea Tricolor Buc.1
19 ICO Oradea 1
20 United Buc. 1
Sunteti cam jos nu? Asta inseamna palmares si e incontestabil. Daca ma gandesc ca ati avut 23 de ani inainte sa apara liderul fotbalului romanesc si nu ati produs nimic sunteti demni de miila. Noi avem un unic rival pe masura e la 5 titluri de noi. Ceea ce ati realizat anul asta va ramane mult timp unicat pt. voi oricum nici pt. celelalte echipe nu va fi prea curand o repetare a rezultatelor din 2005/2006 din cupele europene. Cine a fost liderul si in sezonul asta? Evident Steaua, traditia obliga.

aha si tu de ce nu ti cu echipa din orasul tau ?
simplu, nu are campionate, tu tii cu echipa asta ca are multe cupe ca multi altii de pe aici.
macar scoate otelu de la echipa favorita ca ii faci de ras :rosu:
voi sunteti marocani in caz ca nu stiai ;)

asta e retardat :D, daca nu am castigat nimic in anii aia suntem demni de mila ? suntem demni de mila ca am jucat pe propiile forte si nu am castiat ca voi n cupe jegoase prin furturi ?
ce oameni doamne ....
daca vrei sa ma bag in clasamentu ala jegos, pot spune ca suntem la egalitate cu locu 6 si anu asta putem sa-l depasim, da tu esti prea obsedat de shtoaia si nu stii.

Sunchase
18th May 2006, 00:41
Prima echipa calificata in cupele europene va saluta ! :cya: :evil:

uti2102
18th May 2006, 00:49
Prima echipa indiana ?! :evil: Salutari !

Sunchase
18th May 2006, 01:06
Gresit alpopa.Nu vorbim aici despre idolii vostri.
E vorba despre cea mai buna echipa romaneasca in editia 2005-2006 , Rapid Bucuresti ! /hello

steaua-86
18th May 2006, 15:42
E vorba despre cea mai buna echipa romaneasca in editia 2005-2006 , Rapid Bucuresti ! /hello

Ei, daca ai decretat-o tu cea mai buna, asa trebuie sa fie. Oricum, dupa ce trezesti poti sa-ti aduci aminte ca ati fost eliminati din UEFA de Steaua si deocamdata sunteti pe locul 3 in campionat.

Tzake
18th May 2006, 16:30
Sunchase, nu zice Hop pānă nu... zici Hip :D
Ce vreau de fapt să spun este căCupa Romāniei cāştigată nu vă īndrituieşte să vă atribuiţi titulatura de "cea mai bună echipă romānească".

Sunchase
18th May 2006, 18:29
Eu cred ca era demonstrat chiar inaintea partidei de ieri .. ;)

grande
18th May 2006, 20:02
Prima echipa indiana ?! :evil: Salutari !
Iar incepi cu chestii de genul asta ? :rosu:

uti2102
18th May 2006, 21:30
Pai cum vine asta prima echipa calificata in cupele europene ?! :o:
Sau ma rog, pentru voi o fi ceva deosebit calificarea ....

grande
18th May 2006, 22:26
Atunci spune-mi tu care este prima echipa romaneasca care este calificata pentru cupele europene ,editia 2006-2007 ?

daca pentru voi nu inseamna nimic calificarea in cupe, de ce va mai agitatzi atit sa castigatzi campionatul ?......doar pentru palmares ?

Universal
18th May 2006, 22:58
Las' sunteti in UEfa.... inca... poate aveti noroc si la anul sunteti in UCL...si va bateti cu noi.Mi-ar placea chiar

starsteel
18th June 2006, 12:02
.....
1 Steaua 22
2 Dinamo 17
3 Venus Buc. 8
4 UTA 6
5 Chinezul Timisoara 6
6 Ripensia Timisoara 4
7 U. Craiova 4
8 Rapid Buc. 3
9 Petrolul 3
10 FC Arges 2
11 Olimpia Buc. 2
12 Colentina Buc. 2
13 Romano-American Buc.1
14 Prahova Ploiesti 1
15 Coltea Brasov 1
16 Juventus Buc. 1
17 UDR Resita 1
18 Unirea Tricolor Buc.1
19 ICO Oradea 1
20 United Buc. 1
......

Se impune o rectificare la acest clasament:
1. Steaua 23 :bere: /OLE/

relansat
18th June 2006, 15:34
Bineinteles ca nu le vor repeta, de data asta o vom face si mai lata, hai cu CHL`ul :happy

Kroenan
19th June 2006, 16:21
Gresit alpopa.Nu vorbim aici despre idolii vostri.
E vorba despre cea mai buna echipa romaneasca in editia 2005-2006 , Rapid Bucuresti ! /hello


Va place sa va amagiti singuri, nu?
Dupa cate magarii ati facut si voi si actualii `campioni`, precum si Dinamo-ul in anii trecuti, ma mir cum de mai aveti `nas` sa apareti pe aici

In locul tau mi-ar fi rusine sa spun ca sunt.... ma rog, stii tu ce esti:D

lolo_grupa_c
22nd June 2006, 10:11
la fel ca anu asta?????nu prea cred ca e posibil!!!ar fi ceva....

Universal
22nd June 2006, 21:37
Eu cred ca Steaua se califica in 1/8 in Champions League si apoi....apoi mai vorbim cine este mai bun

Elphax
22nd June 2006, 23:22
Daca se va repeta, e sigur ca se va repeta PERFORMANTA cainilor... :D

aetius
23rd June 2006, 10:08
1.pentru sferturi cl -0% sanse
de ce ? steaua nu are meciuri in picioare la data sustinerii meciurilor din februarie, cl nu e uefa si echipele care raman nu sunt genul inimioare (herenveen) sau boemi ( betis ). daca nu cumva schimba mitica de la liga ceva si incepe returul in 10 februarie.
2.pentru sferturi uefa cup sansele sunt:
dinamo -10%
rapid -33%
steaua-40%
daca , doamne ajuta !, se califica toate 3 in sferturi vom avea un coef in jurul lui 10, si daca se repeta conjuctura de anul trecut vom fi pe 6-7 in europa!!!. adica 3 echipe in liga si 3 uefa !!! sweet , sweet ...dreams!!!

starsteel
23rd June 2006, 12:10
Nu sunt sanse sa repetam evolutiile din sezonul trecut, singura reusita anul asta va fi participarea in grupele UCL. Probabil una modesta.

Universal
23rd June 2006, 20:38
Steaua se detaseaza in UCl Dinamo si Rapid (sper si Farul) in Cupa Uefa singure.

:ok:
Anul acesta va fi la fel de bun

starsteel
23rd June 2006, 21:48
Ar fi bine, se pare ca avem semnale mai bune acum daca Radoi ramane la Steaua si Razvan la Rapid.