PDA

View Full Version : Pavel si televiziunile



lord_30
29th July 2007, 14:21
A Pavel s-a calificat intr-o finala a unui turneu destul de tare din circuitul atp. Nu e posibil ca din numeroasele televiziuni pe care le avem , mai ales de sport, sa nu transmita nimeni aceasta finala. vedem o serie de transmisiuni ale unor meciuri amicale cu nicio miza si nu ne gandim ca mai exista si alte sporturi in afara de fotbal. mai ales ca eu cred ca o asemenea transmisiune ar avea o audienta bunicica, mai ales ca joaca un roman.

lord_30
29th July 2007, 14:22
ce parere aveti?

luma
29th July 2007, 14:24
Televiziunile din Romania au facut demult alegerea. Conteaza ce se vinde si fotbalul se vinde. :ciocan:

lord_30
29th July 2007, 14:26
Cred ca totusi ar avea si o astfel de finala audienta.

luma
29th July 2007, 14:32
Ar avea, lumea iubitorilor de tenis este o lume mare, dar nu si zgomotoasa. Prea linistita pentru a conta in grila vreunei televiziuni...:(

vassy
29th July 2007, 14:35
oricum nu se stia ca Pavel ajunge in finala, sansele erau chiar foarte mici, si drepturile de difuzare cred ca trebuiau cumparate inainte de inceperea turneului

lord_30
29th July 2007, 14:42
cred ca si acum se pot cumpara drepturile tv, la inceput nu transmitea de televiziunea croata. Crezi ca televiziunile spaniole nu vor cum para drepturile tv

Optimistul
29th July 2007, 14:53
A Pavel s-a calificat intr-o finala a unui turneu destul de tare din circuitul atp. Nu e posibil ca din numeroasele televiziuni pe care le avem , mai ales de sport, sa nu transmita nimeni aceasta finala. vedem o serie de transmisiuni ale unor meciuri amicale cu nicio miza si nu ne gandim ca mai exista si alte sporturi in afara de fotbal. mai ales ca eu cred ca o asemenea transmisiune ar avea o audienta bunicica, mai ales ca joaca un roman.

Atata timp cat in Romania la posturile de televiziune rubrica SPORT=FOTBAL, nu exista un interes national pt. o posibila ultima finala - sa dea Dumnezeu sa nu fie asa-la simplu a unuia dintre cei mai mari jucatori romani de tenis dupa Ilie Nastase.
Cu toate astea ,s-au facut progrese mari de unele televiziuni care transmit din ce in ce mai mult tenis : Telesport.

oricum nu se stia ca Pavel ajunge in finala, sansele erau chiar foarte mici, si drepturile de difuzare cred ca trebuiau cumparate inainte de inceperea turneului

Stai linistit, in alte tari mai civilizate se gaseau solutii si resurse pt. transmiterea acestei finale.

Cipri
29th July 2007, 15:58
oricum nu se stia ca Pavel ajunge in finala, sansele erau chiar foarte mici, si drepturile de difuzare cred ca trebuiau cumparate inainte de inceperea turneului
Si asta e un motiv ... oricum avem telesportul si eurosportul care din cand in cand mai transmite turnee ...

coiscif
29th July 2007, 20:51
QUOTE=vassy;1469230]oricum nu se stia ca Pavel ajunge in finala, sansele erau chiar foarte mici, si drepturile de difuzare cred ca trebuiau cumparate inainte de inceperea turneului[/QUOTE]

nici in finala de anu trecut andrei nu prea avea sanse sa ajunga si totusi a fost difuzata de tvsport sau ceva de genu! whatever...eu nu stiam ca se difuseaza si am urmarit scorul pe internet!:headbang::headbang::headbang:


deci se putea difuza!