PDA

View Full Version : Va intereseaza fotbalul francez?



Kainsashiki
29th July 2007, 13:20
Vad ca pe aici m-ati lasat sa fac monolog, cine stie, poate nu sunteti interesati de fotbalul francez. Daca da, atunci votati, ca sa nu mai obosesc sa caut informatii care nu va intereseaza.

effect
29th July 2007, 13:23
DA :ok:

Geografu
29th July 2007, 13:29
Un mare DA este un fotbal de calitate care are un campionat printre cele mai puternice 5 din Europa ! ;)

Luis Garcia10
29th July 2007, 13:30
Nu prea :D ...doar la nivel de nationala! :D

effect
29th July 2007, 13:30
Nu mai starneste asa mult interesul , pentru ca in fiecare an Lyon face legea :(
Tin cu echipa care are galeria cea mai tare :drak:

Celso
30th July 2007, 19:04
imi place sa ma uit la Eurogoluri pe Eurosport...la campionatul Frantei...sunt niste meciuri interesante....insa pe aici nu prea am timp sa trec:(

Bogdy LFC
1st August 2007, 11:25
Sa fiu oarecum modest - pe mine DOAR Anglia - Premier League ma intereseaza.Ocazional postez prin alte threaduri cu alte campionate:D:ok:

cristane
9th August 2007, 18:03
Imi place campionatul Frantei, dar nu am de gind sa-mi pierd prea mult timp urmarind-l live. Si-asa sint prea ocupat cu Premier League si sporturile americane...

Aurel.D
21st August 2007, 16:13
ma interseaza acest campionat, mai ales ca am o slabiciune pt. Franta...:ok:

tchibos
21st August 2007, 16:24
pe mine ma intereseaza mai mult liga 2 din Franta

noir_desir
21st August 2007, 16:27
da, evident ca ma intereseaza... atat capionatul francez (mai ales PSG), cat si echipa nationala a Hexagonului.

Universal
21st August 2007, 16:35
Foarte Foarte mult.

Il si vad pe moderator zicand:atunci de ce nu scrieti drq-ului nimic aici ma :ras-plans:

Aurel.D
21st August 2007, 17:58
Din cauza sezonului din Romania, plin de evenimente..:D

delaparis
21st August 2007, 18:02
Nu mai starneste asa mult interesul , pentru ca in fiecare an Lyon face legea :(
Tin cu echipa care are galeria cea mai tare :drak:

anul asta va fi unul cu multe surprize ... Lyon, asa cum am prevazut, are un antrenor de mana a doua si a ratat deja inceputul iar in CL nu cred ca trece de grupe daca o tine tot asa.
Deci echipele de urmarit sunt Monaco, Bordeaux, Lens, Lille si evident ... PSG :D

tchibos
21st August 2007, 18:25
si din Liga 2 ce e de urmarit?.. e vreo echipa constanta?.. aud ca Le Havre are ceva transferuri bune dar vad ca nu e constanta, Nantes e la pamant dupa mine, Brest iar are jocuri bune, culmea cu echipele mari si o face de cacao cu echipele mici

Universal
21st August 2007, 18:25
Eu zic: Monaco si Marseille..apropo..cine antreneaza pe Lyon?

Universal
21st August 2007, 18:25
si din Liga 2 ce e de urmarit?

Nantes,Le Havre, Clermont Foot zic eu ca au sanse

White Shadow
21st August 2007, 18:27
slab campionat....in afara de Lyon nimeni nu joaca nimik

DAR

in ultimul timp am observat ca au inceput sa aiba un cuvant de spus prin Europa si alte echipe...dovada a fost in sezonul trecut din Champions League cand 3 echipe au trecut de grupe , Lyon , Lille si PSG....eu zic ca acest lucru conteaza enorm...sa ajungi in optimi cu 3 echipe din Franta....in sferturi a ajuns doar PSG care a eliminat-o pe Arsenal pt ca in sferturi sa fie eliminata de Liverpool......

tchibos
21st August 2007, 18:28
Clermont Foot zic eu ca au sanse

de astia nu stiu nimic si am mai pierdut si o gramada de bani pe ei

delaparis
21st August 2007, 18:30
Shadow , tu la ce sezon te referi ? :groggy: ...
PSG nu a mai fost in CL de nu mai stiu cati ani deja :D

tchibos
21st August 2007, 18:31
a vrut sa zica Monaco ;) .. sau poate se refera la sezonul 2008-2009 :)

White Shadow
21st August 2007, 18:35
Shadow , tu la ce sezon te referi ? :groggy: ...
PSG nu a mai fost in CL de nu mai stiu cati ani deja :D

:ras-plans::ras-plans: scuze..greseala mea...am incurcat PSV cu PSG

Universal
21st August 2007, 19:17
de astia nu stiu nimic si am mai pierdut si o gramada de bani pe ei

clermont au promovat din al treilea esalon si au de gand sa ajunga in Ligue 1.Poate reusesc :)

Hertz
21st August 2007, 19:24
Bordeaux e singura echipa de urmarit din Franta!!!!!

Ma refer la prima liga.

Echipa cea mai buna,frumoasa si iubita din Hexagon e AS Cannes :X:X:X

delaparis
21st August 2007, 19:30
..apropo..cine antreneaza pe Lyon?

Perrin ...
fost la Sochaux castigator de cupa Frantei anul trecut.
Atat a facut... in rest e antrenor bun la echipe mici. La Marseille in 2002-2003 nu a facut mare branza desi avea pe Drogba in echipa etc ...


.. sau poate se refera la sezonul 2008-2009 :)


asta este foarte probabil ... la ce se referea Shadow :D

Aurel.D
24th August 2007, 17:59
si din Liga 2 ce e de urmarit?.. e vreo echipa constanta?.. aud ca Le Havre are ceva transferuri bune dar vad ca nu e constanta, Nantes e la pamant dupa mine, Brest iar are jocuri bune, culmea cu echipele mari si o face de cacao cu echipele mici

:D Pai daca a promovat RC Strasbourg, s-a dus competitia in Ligue II....:ok:

tchibos
24th August 2007, 18:42
ce vorbesti? .. sunt orgolii mari si nume mici care vor mult.. Liga 2 e mult mai stabila decat Liga 1

dflOM
4th October 2007, 01:36
cand spui franta,te gandesti la OM,nu la lyon sau paris.asta e emblema fotbalistica a frantei,si singurul club francez cunoscut si respectat in europa.

Bogdy LFC
4th October 2007, 13:56
cand spui franta,te gandesti la OM,nu la lyon sau paris.asta e emblema fotbalistica a frantei,si singurul club francez cunoscut si respectat in europa.

:happy:happy Gata ai sarit si tu dupa ce-ati invins LIVERPOOL in Anglia.
In rest ai perfect dreptate....OM este emblema football-ului francez,mandria Frantei in Europa:evil: cum de altfel asa este si LFC in Anglia :ok:

Universal
4th October 2007, 13:57
este...cu exceptia scandalului din anii 93-95 este...cand au mani****t jocuri...

dflOM
4th October 2007, 14:05
am invins vicecampioana europei la ea acasa,noi care eram dati ca victime sigure.iar maniera in care am castigat nu lasa loc de dubii.in plus,nu multe echipe se pot lauda in ultimii ani cu o victorie in cupele europene pe anfield.
iar suporterii marseillezi au dominat sonor tot meciul.in afara de "you'll never walk alone" la inceput,nu i-am auzit pe englezi.asa ca rendez-vous pe 11 decembrie,pe Velodrome,ca sa simtiti ce inseamna o adevarata atmosfera de infern!

Bogdy LFC
4th October 2007, 14:10
asa ca rendez-vous pe 11 decembrie,pe Velodrome,ca sa simtiti ce inseamna o adevarata atmosfera de infern!

Atunci va fi prea tarziu or pt OM,or pt LIVERPOOL,ori pt nici una dintre ele :D:ok:

Universal
4th October 2007, 14:11
Asa este, putine echipe castiga acolo, cum sunt Marseille sau Benfica,
o sa treceti sigur de grupe :ok:

delaparis
4th October 2007, 14:16
Viitorul suna bine ... si pentru PSG :D

Amintesc acum 15 ani PSG castiga cupa cupelor dupa doi ani diferenta cand Marseille castigase cupa cmpionilor.
Deci daca statistica se respecta peste doi ani PSG e in CL :yeah:

Allez OM :D

dflOM
4th October 2007, 14:21
daca invingem peste 3 saptamani pe porto,acasa pe Velodrome,putem sa vorbim deja de primavara CL.insa pt moment obiectivul principal este redresarea corabiei in campionat,unde avem infinit mai multe probleme decat in liga.

Lordul
4th October 2007, 15:22
da ma intereseaza fotbalul din Franta in special Nice,Monaco,Marsseille si Lyon

Gontel
9th December 2007, 17:32
Viitorul suna bine ... si pentru PSG :D

Amintesc acum 15 ani PSG castiga cupa cupelor dupa doi ani diferenta cand Marseille castigase cupa cmpionilor.
Deci daca statistica se respecta peste doi ani PSG e in CL :yeah:

Allez OM :D

Mai degraba peste 2 ani PSG e in Ligue 2. :drak: asta chiar de anul viitor. ;)

Cneazul
11th May 2009, 13:30
nu prea:)

delaparis
11th May 2009, 13:43
de ce ? :)

Cneazul
11th May 2009, 16:31
ma interesa f mult in urma cu vreo 10 ani! in fiecare an alta echipa lua titlul! imi amintesc ca sedan, nou promovata a luptat pana in ultima etapa pentru titlu! asa s`a intamplat si cu nice. de cate e monpolul asta al lui lyon...:(
anyway, fotbalul e foarte spectaculos, no comment!
P.S. si multe cartonase rosii

delaparis
11th May 2009, 16:38
Anul asta e chiar interesant. Lyon are sanse la titlu dar Bordeaux si Marseille sunt favorite. :)
PSG ... mai vorbim ... :D