PDA

View Full Version : Olimpiada Distractiei McDonald's - streetball, cros, jocuri



Best Sport
28th April 2006, 14:30
McDonald’s Romania, DJS Timis si Best Sport organizeaza in Timisoara, la IULIUS MALL, in perioada 6-7 Mai 2006, un eveniment intitulat „Olimpiada Distractiei McDonald’s”.
Evenimentul este inclus intr-un turneu national care se va desfasura pe parcursul acestui an in 6 din marile orase ale tarii (Timisoara, Cluj-Napoca, Bucuresti, Brasov, Ploiesti si Constanta). Turneul are un caracter social, promovand ideea unei vieti echilibrate, orientata spre miscare si distractie.
Competitiile organizate in cadrul acestui eveniment sunt urmatoarele:
- McDonald’s Streetball
- Jocurile McDonald’s
- Crosul McDonald’s
McDonald’s Streetball este un competitie de „baschet de strada” cunoscuta si mult asteptata de iubitorii de sport din Romania. Etapa a 7-a a competitiei, care va deschide turneul din 2006, se va desfasura in Timisoara, in parcarea de la Iulius Mall, in perioada 6-7 mai. Echipele se pot inscrie in competitie pana pe 4 mai la telefon 021.316.25.36.
Jocurile McDonald’s este un competitie ce se va desfasura tot in parcarea de la Iulius Mall, in perioada 6-7 mai. Aceasta consta in formarea unor echipe care vor parcurge un circuit de probe cat mai distractive si antrenante (jocuri gonflabile gen bungee bull ride, human fusball, bungee run, lupte sumo, etc.).
Crosul McDonald’s are ca scop promovarea miscarii in randul maselor, adresandu-se tuturor categoriilor de varsta. Crosul se va desfasura in ziua de Duminica, 7 mai 2006. Startul crosului se va da la ora 10 din P-ta Operei, finish-ul fiind in parcarea Iulius Mall. Inscrieri la cros: intre orele 8.30 - 9.30 in Piata Operei.
Pentru toate cele 3 competitii, atat inscrierea echipelor, cat si accesul spectatorilor sunt gratuite.

Parteneri: McDonald's, Sprite, Nike, Iulius Mall, Swatch, De Boot, DJS Timis, Luna si Bec, Nahanny
Parteneri media: Onlinesport, Radio 21, Telesport, U TV, Tv Europa Nova, Agenda Zilei, Sport Total, Sapte Seri, Neogen
Organizator: Best Sport

Informatii si inscrieri: 021.316.25.36

YozzMaster
28th April 2006, 23:40
Nu se poate, in sibiu nu se face??:O =))

Kobe24
29th April 2006, 00:35
poti sa ne dai datele in care se va desfasura aceasta "olimpiada" si in celelalte orase?

fast_as_sound
1st May 2006, 04:05
pacat k streetballul organizat de voi se suprapune cu streetballul de la cluj (cupa rehau) ... as fi vrut foarte mult sa vin (avand in vedere ce am facut anu trecut la timishoara) dar nu pot sa ratez cupa rehau ... :|

Best Sport
1st May 2006, 14:57
pot sa dau niste date estimative:

20-21 mai - Cluj Napoca
10-11 iunie - Brasov
17-18 iunie - Bucuresti
9-10 septembrie - Ploiesti
23-24 septembrie - Constanta

voi anunta eventualele modificari de program in timp util

Inscrierile pt Streetball Timisoara se incheie joi - 4 mai.
Informatii si inscrieri: 021.316.25.36

Mult succes.

fast_as_sound
1st May 2006, 15:44
la iasi ... cel in care e sprite unul dintre sponsori...? pe cand?

YozzMaster
1st May 2006, 16:50
9-10 la Ploiesti?hm...nici o schimbare, la fel ca si anu trecut

Best Sport
1st May 2006, 17:40
Iasi: 7-8 octombrie in principiu

Mai este destul timp ...

eatdaworm
1st May 2006, 22:24
verde si asociatii or sa isi faca aparitia la cluj
plec cu ase-ul in olanda cu alti asociati de ai mei din ase. pentru baschet si sa fumez verde.
verde

fast_as_sound
2nd May 2006, 02:20
@ best sport ... cum e cu premiile anu asta? anu trecut ziceati k vreti sa dati premii in bani ... sau cumva nikeu mai are vekituri in depozit si prefera sa scape de ele decat sa sponsorizeze financiar turneul?

@verde ... ekipa ar trebui sa se keme verde/asociatul ... nu crezi?

Best Sport
2nd May 2006, 13:48
@fast_as_sound

Best Sport nu a considerat niciodata oportuna acordarea de premii in bani. Ne place sa credem ca participantii la competitiile noastre vin din placere si nu pt a castiga vreo suma de bani.
Suntem de parere ca premiile trebuiesc sa incurajeze practicarea sportului si de aceea vom acorda in continuare echipamente sportive drept premii.
Incercam insa, de la etapa la etapa, sa oferim premii din ce in ce mai substantiale.

eatdaworm
2nd May 2006, 21:49
in loc de echipament sportiv unii participanti ar prefera niste branza

fast_as_sound
2nd May 2006, 22:55
@bestsport ... inteleg k probabil ultima fraza arata faptu k vretzi sa participati si voi cu ceva la dezvoltarea fenomenului (si credeti-ma k orcum o faceti SUPERMULT, cu sau fara fraza asta) ... dar ... VOI MI-ATI ZIS ASTA anu trecut, nu am avut vreun vis sau ceva :) ... zau ...

si v-am intrebat k vroiam sa scad din premiu banii de tren si cazare sa vad ce iese :)) ... totushi ... de la bucuresti la timishoara ... sunt 600km ... alfel daca vreau sa ma distrez as putea sa ma duc pe shtrandu titan :) ... orcum, clar merg si sa ma distrez ... dar cred k sunt foarte multi care isi doresc sa castige, nu cred k sunt vreun unicat ... plus k anu trecut pot sa zic k m-am innecat k tziganu la mal ...

thekobe
2nd May 2006, 23:47
atunci scade si banii de colac...

eatdaworm
3rd May 2006, 15:35
eu oricum merg pe jos
banii sunt sangele din economie
show us the money
what is this are we playing for peanuts?
u don't wanna see me mad
verde

fast_as_sound
3rd May 2006, 17:05
de fapt ... you don't wanna see him !

Danila
3rd May 2006, 18:42
no way nu va fi din pacate la timisoara.Am decis sa mergem la rehau.
As fi vrut sa i-o dau tzatzosului de-acolo.Nu-i nimic, nu cred sa slabeasca pan' la anu'.
Verde cu-al lui verde o sa devina The GOAT al streetballului romanesc
la rehau vreau sa-i invatz romaneste pe maghiari...ca sunt niste analfabetzi!

Best Sport
4th May 2006, 09:56
bafta la cupa rehau pt toti impatimitii streetball-ului ... se stiu ei :)
sper sa ne vedem insa la urmatoarele etape ...

fast_as_sound
4th May 2006, 11:57
vad k best sport se face k nu-mi vede postu celalalt in care am zis k "voi mi-atzi zis faza cu cashu" :) ok, intelegem, v-atzi sucit, nu-s probleme :))

Best Sport
4th May 2006, 13:23
eu sigur nu ti-am spus ... cred ca stiu cine :)
parerea mea este ca nu trebuie sa "mituim" (cam dur spus) jucatorii sa participe la competitie...
de obicei, in competitiile sportive unde se percepe o taxa de participare, pt cei care vin din alte orase se aplica o reducere sau chiar se anuleaza taxa...

aici insa pt ca nu ne permitem sa platim drumul participantilor (desi este singura metoda cu care sunt 100% de acord) trebuie sa ne bazam pe impatimiti...
gandeste-te ca in cazul in care ar fi si bani la mijloc altfel ar fi rivalitatiile (deja existente) intre localnici, arbitrii si ... cei din alte orase :)
multa lume a auzit de FAIR PLAY, fiecare vrea ca celalalt sa fie FAIR dar cand este vorba de echipa lui sa existe totusi o modalitate sa castige exceptand regulile ...
in rest ... o sa mai vb cand ma intorc de la timisoara
mult succes

fast_as_sound
4th May 2006, 14:06
pai cre k ne vedem acolo :)

fast_as_sound
4th May 2006, 22:30
ntrebare: cei din div A au voe? si daca da, k anu trecut ... nu mai mult de 1 in teren?

Chelie
2nd June 2006, 01:01
am si eu o intrebare, la bucuresti ramane asa cum a fost stabilit la inceput sau se decaleaza si el cu o spatmana . multumesc anticipat

Best Sport
2nd June 2006, 12:00
McDonald's Streetball Bucuresti - 17-18 iunie

Anul trecut cei din divizia A trebuiau sa se inscrie la categoria Profesionisti, dar avem inscrise cel mult 2 echipe pe etapa.
Am hotarat atunci ca au voie sa joace la amatori, dar cel mult 1 jucator activ din divizia A pe echipa.
Daca sunt doar 2 echipe la profesionisti vor juca direct finala, ceea ce nu ar fi corect pentru ei.
In momentul in care vom incepe inscrierile pt Bucuresti vom analiza propunerile voastre si vom ajunge la o concluzie. Momentan eu inclin spre varianta cu 1 singur jucator divizionar A pe echipa. Voi ce parere aveti?

In ceea ce priveste organizarea, anul trecut au existat cateva probleme.
Cei care au participat la etapele de dupa Bucuresti stiu ca aceste probleme au disparut :) odata cu experienta acumulata.
Anul trecut au fost in Bucuresti aproape 260 de echipe ... am fost un pic depasiti ... dar cu siguranta anul acesta se va respecta programul meciurilor.

Vom anunta in curand toate amanuntele pentru etapa Bucuresti - McDonald's Streetball.

Multa bafta

StephonTrue 15
17th July 2006, 00:33
In Constanta cand se face ?

VenoMltd
13th September 2006, 13:40
da la iasi cand e ?? pana la urma ?? e pe 16-17 sept sau 7-8 oct ?? si inscrierile cand si unde ? :D

Best Sport
13th September 2006, 14:29
pentru iasi asteptam aprobarile pentru 30.09-1.10 sau 7-8.10 depinde de primarie ... vom anunta in momentul in care avem raspuns
constanta ramane 23-24 septembrie ... vom incepe de maine inscrierile ... mediatizare ... tot :)

za_horse
13th September 2006, 16:52
pentru iasi asteptam aprobarile pentru 30.09-1.10 sau 7-8.10 depinde de primarie ... vom anunta in momentul in care avem raspuns
constanta ramane 23-24 septembrie ... vom incepe de maine inscrierile ... mediatizare ... tot :)

Banuiesc ca de Arad nu poate fi vorba... O fi deajuns numai Timisoara pe vestul tarii :no: :rosu:

MainMan
26th September 2006, 23:36
Va rog mult sa'mi spuneti daca se mai face anul acesta vreun streetball la iasi. Prin octombrie am inteles ca este posibil dar nu stiu nimic sigur. Si niste informatii ar fi de folos. Multumesc!

KwisatzHaderach
27th September 2006, 03:05
In Constanta cand se face ?

In Constanta ar fi trebuit sa aibe loc in week-end-ul 23-24 septembrie (stiu pentru ca am fost invitat de organizatori) dar nu am participat si nu stiu care a fost treaba.

StephonTrue 15
27th September 2006, 09:28
17th July 2006, 00:33
StephonTrue 15

In Constanta cand se face ?

Data viitoare sa te uiti si tu cam de cand sunt posturile, acum stiu si eu ca a fost, multumesc...damnn

KwisatzHaderach
27th September 2006, 10:01
17th July 2006, 00:33
StephonTrue 15

In Constanta cand se face ?

Data viitoare sa te uiti si tu cam de cand sunt posturile, acum stiu si eu ca a fost, multumesc...damnn

Am vazut de cand a fost post-ul. Dar ti-am zis ce stiam. Oricum vremea nu a fost prea buna si e posibil sa se fi amanat.

StephonTrue 15
27th September 2006, 11:09
S-a jucat ma, am participat si eu..

VenoMltd
29th September 2006, 23:20
pana la urma la iasi se mai face pe 7-8 octombrie ?? dak da .. un numar de telefon sau ceva unde se pot face inscrieri :D stie cineva ?

Best Sport
2nd October 2006, 09:58
iasi - 7-8 octombrie - parcarea Iulius Mall
021.316.25.36 - inscrieri pana joi, 5 octombrie

VenoMltd
5th October 2006, 20:08
Ar putea cineva sami zica la ce ora incepe :)) :D ?
cand mam inscris mia zis la 9 .. la altii lea zis la 10 ... e.. 9 sau 10 ??

Best Sport
6th October 2006, 09:33
la 9-9.15 incepe tragerea tragerea la sorti .... la 10 incep meciurile
depinde ce au intrebat :)