PDA

View Full Version : Rapidul si arbitrii



Gica Chioru
28th July 2007, 17:34
Deci, sa scriem si in cazul Rapidului greselile flagrante prin care acesta este favorizat de arbitraj. Sau, poate, dimpotriva.

Mario Di Lazi
28th July 2007, 17:45
țin io minte acum vreo 10 ani când Rapidul a fost ajutată să egaleze pe FC Argeș ... s-au prelungit vreo 5 minute ...
atunci nu era regula cu acordarea minutelor de prelungire ..

mArIuSeL
28th July 2007, 17:46
Eu cred , ca ar fi bine sa facem astfel de thread cu toate echipele din Liga I!:)

Mario Di Lazi
28th July 2007, 17:49
motiv de scandal între forumiști :D

tedybear
28th July 2007, 18:19
nu uitati de Vaslui!!!!!!!!!!!!!

acolo deja s-a bagat arbitrul vineri, si, bineinteles, nu impotriva lu' Porumboiu

Adi Da Samraj
28th July 2007, 18:30
si de Gloria Bistrita :evil:

Lover
28th July 2007, 19:23
cred ca va ramane gol threadul asta... muuuulta vreme.

Duba
28th July 2007, 19:45
Ce intelegi tu prin curatenie? Cumva ca aceste thread-uri sa fie sterse? De ce? Va este frica ca Dinamo si Rapid, Timisoare si CFR vor beneficia de arbitraje mai favorabile decat ale Stelei?

Din punctul meu de vedere aceste thrend-uri sunt bine venite.

YoYoyOi
28th July 2007, 19:45
ai cumva impresia ca nu am vazut din prima ce-ai scris? chiar trebuie sa scrii pe fiecare thread acelasi lucru? :headbang:

Adi Da Samraj
28th July 2007, 19:46
solutia e simpla : ori se face o sectiune speciala numai pentru arbitraje ( un subforum ) ori se instituie o regula prin care se interzice total sa se discute pe acest forum despre arbitraje

Duba
28th July 2007, 19:49
ai cumva impresia ca nu am vazut din prima ce-ai scris? chiar trebuie sa scrii pe fiecare thread acelasi lucru? :headbang:

Sper ca nu nu-l iei in serios.

effect
28th July 2007, 22:13
Si Rapidul a cumparat arbitrii ? :yeah:

Duba
28th July 2007, 22:18
Dubla gresala. Constantin greseste si a patra oara in favoarea Rapidului. De aceasta data decisiv. Coman prinde mingea in afara careului de 16 m, un hent cat se poate de clar, dar Augustus se face ca nu vede. Urmeaza un contraatac rapidist, Buga se afla in ofsaid, incearca sa joace mingea, nu reuseste, aceasta ajunge la Mazilu care inscrie. Hotie mare, ca sa nu spun foarte mare.

caine19
28th July 2007, 22:32
cate greseli a facut arbitrul in favoarea rapidului :angry: ...

danpuric78
28th July 2007, 22:33
august a gresit grav pro rapid.
1. Offside la golul 1, la buga nesanctionat, + hent nesanctionat la coman in faza premergatoare.
2. Costescu eliminat aiurea.

Vladek
28th July 2007, 22:34
Nu exista asa ceva mai baieti.

Stati sa vina alde Sunchase si tataleone. O sa va zica amandoi ca toate deciziile lui Constantin au fost 100% corecte, ca de fapt i-a dezavantajat si ca numai Steaua si Dinamo sunt ajutate de arbitri. Daca nu sunteti de acord, sunteti niste comunisti imputiti, au, vai, impuscati comunistii, ne persecuta.

Gica Chioru
28th July 2007, 22:38
Dacia Mioveni-Rapid

1.Coman face hent.
2.Contraatac rapidist in aceeasi faza, ofsaid mare la Cesinha (sau cum il cheama), gol Mazilu.
3.Eliminare gratuita a varfului miovean Costescu, echipa gazda cedeaza mijlocul terenului permitand Rapidului sa urce cu fundasii pana in terenul advers, urmeaza un gol spectaculos al lui Mazilu si Rapidul castiga cu 2-1.

nubian
28th July 2007, 22:47
off-topic: oricine poate sa-si dea cu parerea aici in afara de stelisti, dupa meciul de ieri.. De fapt stelistii nu prea pot deloc sa-si dea cu parerea despre moralitate in general, avand in vedere situatia cu buzaul.
De dinamovisti nu mai vorbesc...
on-topic: a fost intradevar hent la Coman. Sunt rapidist si recunosc.

Dani3l
28th July 2007, 22:56
Neinsipirat sunchase cu topicul ala...:)) Hentz coman dupa care gol rapid din ofsaid...deci,sa zic si eu ca copos a dat bani la arbitrii?:happy

Vladek
28th July 2007, 23:00
off-topic: oricine poate sa-si dea cu parerea aici in afara de stelisti, dupa meciul de ieri.. De fapt stelistii nu prea pot deloc sa-si dea cu parerea despre moralitate in general, avand in vedere situatia cu buzaul.


Ei nu zau ? Vai, multumim din suflet, mare guru al Romaniei ce va aflati. Poate ne comunicati si noua, fraierilor de stelisti, programul intre care e permis sa postam pe ols si threadurile unde din marinimia domniei-voastre avem voie sa facem acest lucru.

On-topic : pe langa nenea Constantin azi, Coltescu a fost o pisicuta. Coltescu a mai luat si decizii contra Stelei cand a fost cazul, Constantin nici vorba.

Incubus
28th July 2007, 23:00
cred ca va ramane gol threadul asta... muuuulta vreme.

asa e, muuuuulta vreme a trecut... :ras-plans: uite ca se umple de la primul meci
Deci puneti in contul Rapidului 2 puncte furate. Probabil se termina 1-1

Dani3l
28th July 2007, 23:06
Ce suferinzi sunt rapidistii...pe sptfm.ro,suna rapidistii si-l ameninta cu bataia pe moderator...:happy
Frate,un hent mare cat china si un ofsaid mare cat nasul lui marius niculae.:happy

Charon
28th July 2007, 23:09
ieri steaua,azi Rapid,maine dinamo!
paranoia si puterea vad ca orbeste pe toti nu numai pe conducatori!

Nightwish
28th July 2007, 23:15
Ne orbeste? Explica-i tu la unu care a bagat cateva milioane de euro intr-o echipa de fotbal de ce a pierdut echipa lui dupa un meci de genul asta...

nubian
28th July 2007, 23:18
...deci,sa zic si eu ca copos a dat bani la arbitrii?:happy

Nici o sansa, la cat de zgarcit e ar fi in stare doar sa le promita si dupa aia sa uite subit..:D

YoNuTzz
28th July 2007, 23:22
traim in romania, nu ar mai trebui sa ne surprinda nimik...sunt prea multe milioane in joc, si se apeleaza la orice mijloc de culise posibil...

Celtic
28th July 2007, 23:22
Greselile de arbitraj in favoarea echipei sarmane sunt facute intotdeauna fara intentie. Muncitoreste :D

Charon
28th July 2007, 23:24
Ne orbeste? Explica-i tu la unu care a bagat cateva milioane de euro intr-o echipa de fotbal de ce a pierdut echipa lui dupa un meci de genul asta...

sa-i explic ca exista o lege a compensatiei in toate?
ca azi pierzi pe mana arbitrului si maine te ajuta cu spor?
da-mi un singur exemplu de echipa care a fost furata sau ajutata mereu!

Icebox
28th July 2007, 23:27
Hai baieti, greselile sunt evidente, dar fani ai Stelei, invadam repede si topicul vostru nicio problema. Daca sunt avantajate toate echipele puternice, mi se pare foarte corect, sanse egale. Daca altfel nu se poate?

Vladek
28th July 2007, 23:33
Hai baieti, greselile sunt evidente, dar fani ai Stelei, invadam repede si topicul vostru nicio problema. Daca sunt avantajate toate echipele puternice, mi se pare foarte corect, sanse egale. Daca altfel nu se poate?

Or fi avantajate, dar o singura echipa se plange constant ca e furata, ca trebuia sa castige 1231413 de cupe si titluri dar "ne-au furat", etc. Ghici care ? :D

Icebox
28th July 2007, 23:47
Or fi avantajate, dar o singura echipa se plange constant ca e furata, ca trebuia sa castige 1231413 de cupe si titluri dar "ne-au furat", etc. Ghici care ? :D

Haha :lol: Asta e meteahna romanului, sa se planga. Voi ce faceti acum nu va plangeti c-am furat noi ? :yes:

Charon
28th July 2007, 23:49
Or fi avantajate, dar o singura echipa se plange constant ca e furata, ca trebuia sa castige 1231413 de cupe si titluri dar "ne-au furat", etc. Ghici care ? :D

asta numesti tu argument?:groggy:

Vladek
28th July 2007, 23:58
Haha :lol: Asta e meteahna romanului, sa se planga. Voi ce faceti acum nu va plangeti c-am furat noi ? :yes:

Nope. Eu nu ma plang, nu fac decat sa va aratam nitel obrajorul dupa comedia de ieri.

Daca voi nu vreti sa acceptati realitatea, si anume ca toate echipele de pe lumea asta au fost si vor mai fi avantajate si dezavantajate de arbitraj ... ce sa va faca omul ?

Problema e ca multi indivizi (nu conteaza echipa favorita) isi pun ochelari de cal si nu vad decat greselile in favoarea adversarului, sarind repejor peste alea in favoarea echipei proprii. Sau se incapataneaza sa reduca un intreg meci la doua-trei faze, in loc sa stea 1 minut drept si sa se gandeasca sincer cine merita sa castige. Pentru ca de obicei aia care merita sa castige chiar o fac. Ce dracu, nu poate arbitrul sa-ti scoata mingea din plasa si sa o puna cu mana lui in cea adversa, cat ar fi el de "hot".

@legion. Vezi mai sus.

Icebox
29th July 2007, 00:03
Nope. Eu nu ma plang, nu fac decat sa va aratam nitel obrajorul dupa comedia de ieri.

Daca voi nu vreti sa acceptati realitatea, si anume ca toate echipele de pe lumea asta au fost si vor mai fi avantajate si dezavantajate de arbitraj ... ce sa va faca omul ?

Problema e ca multi indivizi (nu conteaza echipa favorita) isi pun ochelari de cal si nu vad decat greselile in favoarea adversarului, sarind repejor peste alea in favoarea echipei proprii. Sau se incapataneaza sa reduca un intreg meci la doua-trei faze, in loc sa stea 1 minut drept si sa se gandeasca sincer cine merita sa castige. Pentru ca de obicei aia care merita sa castige chiar o fac. Ce dracu, nu poate arbitrul sa-ti scoata mingea din plasa si sa o puna cu mana lui in cea adversa, cat ar fi el de "hot".

@legion. Vezi mai sus.

Si unde a scris vreun rapidist aici ca nu e asa? Propozitia intarita de mine, e falsa. Am acceptat, am zis c-a gresit, si ce acu' sa-mi iau gatul? Normal insa ca daca si voi si Dinamo sunteti ajutati, sa nu mi se para mare lucru, pt. ca nici tu banuiesc ca nu poti sa negi greselile de ieri. Ba chiar mi se pare corect si astept sa fie ajutate meci de meci ca sa fie egalitate. ;)

Si sa-ti reamintesc, te-ai exprimat prin: stati sa vina alde sunchase si nu stiu cine, ori acestia, nu au scris absolut nimic despre meciul cu Mioveni.

Nico21
29th July 2007, 00:23
Incredibil acest topic...deschis de un suporter al echipei care l-a bagat in mormant pe Mateianu,si care a castigat un trofeu prin decret de partid...cat de mare sa fie nesimtirea ca sa deschizi asa ceva?...tu suporter al clonei care a adus jegul,blaturile,luarea jucatorilor cu forta,acapararea fluierasilor,in Romania?...cat sa va mai suportam,rusnaci imputiti ?

Dani3l
29th July 2007, 00:26
Asa,fii taran..arata-te forumului,exprima-te,refuleaza-te...arata adevaratul rapidist!:yeah: Esti prea mic sa iti ducem grija,ne multumim sa radem de tine :happy
Apropo,esti offtopic,badarane:D

Icebox
29th July 2007, 00:26
Incredibil acest topic...deschis de un suporter al echipei care l-a bagat in mormant pe Mateianu,si care a castigat un trofeu prin decret de partid...cat de mare sa fie nesimtirea ca sa deschizi asa ceva?...tu suporter al clonei care a adus jegul,blaturile,luarea jucatorilor cu forta,acapararea fluierasilor,in Romania?...cat sa va mai suportam,rusnaci imputiti ?

Bravo. Asta e o parere la subiect, excelent. Daca ai o problema cu dansul, rafuiti-va pe privat. Altfel, ca sa nu ne facem de RAHAT, mai bine ti l-ai sterge.

Sau esti de parere ca Constantin n-a ajutat Rapidul azi?

Lover
29th July 2007, 00:27
Incredibil acest topic...deschis de un suporter al echipei care l-a bagat in mormant pe Mateianu,si care a castigat un trofeu prin decret de partid...cat de mare sa fie nesimtirea ca sa deschizi asa ceva?...tu suporter al clonei care a adus jegul,blaturile,luarea jucatorilor cu forta,acapararea fluierasilor,in Romania?...cat sa va mai suportam,rusnaci imputiti ?

daca ajung la putere, ii spanzur pe toti :lol:

Nico21
29th July 2007, 00:28
Ice,nu ti se pare ridicol ca un stelist sa deschida un topic cu furtisaguri,in care sa ii acuze pe altii de practici ghenciste ?:D:D:D

Icebox
29th July 2007, 00:30
Ice,nu ti se pare ridicol ca un stelist sa deschida un topic cu furtisaguri,in care sa ii acuze pe altii de practici ghenciste ?:D:D:D

Atata timp cat un rapidist a deschis un subiect cu Steaua dupa un meci in care Coltescu a ajutat Steaua, omul arhicunoscutul si plictisitorul Gica Orbu a deschis un subiect, ce-i intr-adevar adevarat, inainte sa apara greseala (oricum ar fi fost deschis) ca sa scoata in evidenta de fapt ca a fost deschis unul Stelei, si a zis ca aici comentam daca e ajutata, sau dimpotriva, dezavantajata echipa Rapid. Si care e problema aici? Ochi pt. ochi si dinte pt. dinte.

Uite ce e, iti propun sa uiti trecutul, ca n-are rost sa traiesti afundat in el.

Adi Da Samraj
29th July 2007, 02:04
cat sa va mai suportam,rusnaci imputiti ?

Pardon ? :angry:

YoYoyOi
29th July 2007, 02:41
cred ca va ramane gol threadul asta... muuuulta vreme.

cam asa ceva :happy

alamar
29th July 2007, 03:14
Deci circul a inceput. Goana dupa locul care duce direct in liga campionilor a produs deja doua victime. "Succes" baieti!

Ulysses
29th July 2007, 09:37
Ice,nu ti se pare ridicol ca un stelist sa deschida un topic cu furtisaguri,in care sa ii acuze pe altii de practici ghenciste ?:D:D:D

ia intraba-l si pe colegul matale de flota , numitul sunchase-airbus ce parere are?:happy

Sunchase
29th July 2007, 10:43
E bine ca s-a deschis si acest topic sa se deschida pt toate echipele si la final de campionat sa vedem care si cum. Intr-adevar ieri Coman a prins mingea in afara careului dar de cartonas rosu nici nu se poate pune vorba..a fost pur si simplu o greseala din partea lui..atacantul advers era la cativa metri distanta.
Vad ca nimeni nu spune despre lovitura libera inventata de arbitru la golul de 1-1 !
Restul au fost decizii corecte , costescu merita rosu din minutul 30

Celtic
29th July 2007, 10:58
Fostul asistent FIFA, Dan Lăzărescu, a analizat arbitrajul de aseară: "A fost henț clar la Coman în afara careului, iar la faza premergătoare primului gol a fost ofsaid la Buga, care și-a manifestat clar intenția de a juca faza. Eliminarea lui Costescu nu este justă. Nu a fost contact încît să se acorde penalty, dar a fost clar un contact, în nici un caz simulare", a spus Lăzărescu.

Dupa cum zice asta se pare ca nu au fost probleme cu arbitrajul :D

Dani3l
29th July 2007, 11:02
E bine ca s-a deschis si acest topic sa se deschida pt toate echipele si la final de campionat sa vedem care si cum. Intr-adevar ieri Coman a prins mingea in afara careului dar de cartonas rosu nici nu se poate pune vorba..a fost pur si simplu o greseala din partea lui..atacantul advers era la cativa metri distanta.
Vad ca nimeni nu spune despre lovitura libera inventata de arbitru la golul de 1-1 !
Restul au fost decizii corecte , costescu merita rosu din minutul 30
Si ofsaidul la buga nu l-ai vazut,nu?Corectule...

Nico21
29th July 2007, 11:04
Bai,sa avem in fiecare etapa,arbitraje din astea,vreo 40 de ani de acum incolo,si nu vom putea sa va egalam niciodata la acest capitol...voi sunteti la un nivel de unde ne priviti de sus...ca doar mai stii tu alta echipa din lumea asta,careia sa i se acorde un trofeu,printr-un decret de partid ?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Zax
29th July 2007, 12:36
@comment luat dupa dinamo mania...

" Daca la steaua a fost cum a mai fost...la rapid, cele 2 faze care au condus la golul de 0-1, sînt literalmente de cascadorii rasului. Hent la coman de 3-4 metri si off-side la buga de 2-3 m. Cum pastele mamii lor ajung astia arbitri de liga 1, eu unul nu inteleg. Si cand ma gandesc ca Dinamo a avut un 11m tot campionatul trecut...."

Ferko
29th July 2007, 12:49
Fostul asistent FIFA, Dan Lăzărescu, a analizat arbitrajul de aseară: "A fost henț clar la Coman în afara careului, iar la faza premergătoare primului gol a fost ofsaid la Buga, care și-a manifestat clar intenția de a juca faza. Eliminarea lui Costescu nu este justă. Nu a fost contact încît să se acorde penalty, dar a fost clar un contact, în nici un caz simulare", a spus Lăzărescu.

Dupa cum zice asta se pare ca nu au fost probleme cu arbitrajul :D

Oare Mircea Sandu l-a auzit ??? Eu cred ca nu !

tedybear
29th July 2007, 13:24
gol marcat din offside de Rapid, primul

hent la coman in faza premergatoare peste 75% (din pct meu de vedere)

lovitura libera gratuita pt Mioveni la golul acestora. ala pierduse mingea si a intrat ca vita in rapidist

PROST ARBITRU, PROST RAU! afaraaaaaaa

cred ca si Rapid, ca si Steaua au pana acu cate 2 puncte castigate de arbitri

Rapid (-2) puncte la final




PS. oricum Rapidul joaca JALNIC... astia nu or sa dea goluri decat pe contraatac, exact cum facea Steaua lu' gretosu' de porcolaroiu

Sunchase
29th July 2007, 13:30
gol marcat din offside de Rapid, primul

hent la coman in faza premergatoare peste 75% (din pct meu de vedere)

lovitura libera gratuita pt Mioveni la golul acestora. ala pierduse mingea si a intrat ca vita in rapidist






Din ce spui tu reiesa ca la faza primului gol este o dubla greseala..hent si offiside dar rezultatul final a fost doar golul incorect inscris de mazilu. La golul inscrie de Mioveni a fost doar o singura greseala de arbitraj dar rezultatul identic.Prin urmare ambele goluri au fost inscrise neregulamentar.....alte greseli de arbitraj nu a fost.
0-1 :ok:

Luis Garcia10
29th July 2007, 13:35
Eliminare aiurea :ok: 0-0 ;)

Charon
29th July 2007, 13:49
singura gafa pe care a facut-o tusierul si nu centralul a fost hentul lui Coman,care ce-i corect, daca se acorda nu se nastea golul unu!

eliminarea a fost corecta,pentru ca indiferent daca a fost contact sau nu,Costescu a cersit penalty la ambele faze la care a luat galben!
daca se ridica si continua jocul nu i se acorda nimic,asa l-a luat de prost pe arbitru ca si niculescu in supercupa!

la golul unu nu stiu ce se acorda,ca pana la urma Buga(care era in offside)nu a influentat faza!

Sunchase
29th July 2007, 13:53
Eliminare aiurea :ok: 0-0 ;)

Tu ai vazut meciul ? sincer ;) Costescu trebuia eliminat din minutul 20 dupa o intrare criminala in tusa la cesihna ...asta chiar inainte sa plonseze in careu .

0-1 :ok:

chipy_1923
29th July 2007, 15:06
august a gresit grav pro rapid.
1. Offside la golul 1, la buga nesanctionat, + hent nesanctionat la coman in faza premergatoare.
2. Costescu eliminat aiurea.

cu punctul 1 sunt de acord:ok:..Costescu eliminat corect, si greseala impotriva Rapidului la faza in care s-a dat lovitura libera si din care a marcat Dacia,n-a fost nici vorba de fault..

tataleone
29th July 2007, 16:21
Nu exista asa ceva mai baieti.

Stati sa vina alde Sunchase si tataleone. O sa va zica amandoi ca toate deciziile lui Constantin au fost 100% corecte, ca de fapt i-a dezavantajat si ca numai Steaua si Dinamo sunt ajutate de arbitri. Daca nu sunteti de acord, sunteti niste comunisti imputiti, au, vai, impuscati comunistii, ne persecuta.

:happy
Nici n-as fi scris daca n-ai fi pomenit numele meu...asa ma obligi sa raspund.
Stai linistit ca eu recunosc greselile pro-Rapid, spre deosebire de altii. Deci in afara de eliminarea lui Costescu, pe care o consider corecta, sunt de acord cu ce s-a scris pe aici.
Deci da, recunosc: Rapid a fost avantajata de arbitri! Multumit? :D
Dar una e cand esti favorizat in cateva meciuri pe campionat, timp in care se mai intampla sa fii si furat de cateva ori, si cu totul altceva e cand o echipa e doar avantajata, aproape meci de meci...

In concluzie, putem sa trecem -2p. pentru Rapid si -2p. pentru Steaua...Rog moderatorii sa nu stearga cele 3 threaduri pana la finalul campionatului, ba chiar s-ar putea face si pentru alte echipe...

tedybear
29th July 2007, 16:35
In concluzie, putem sa trecem -2p. pentru Rapid si -2p. pentru Steaua...Rog moderatorii sa nu stearga cele 3 threaduri pana la finalul campionatului, ba chiar s-ar putea face si pentru alte echipe...




Vaslui si... poate Bistrita, va rog :D

Luis Garcia10
29th July 2007, 16:39
Tataleone scade de la voi ca ai de unde...la Steaua a fost si pro si contra ;) Daca nu vrei si chiar nu vrei sa vezi...eu n-am ce-ti face ;)

Mario Di Lazi
29th July 2007, 16:42
Mazilu și arbitrii
titlul din prosport ...

Icebox
29th July 2007, 18:17
Eliminare aiurea :ok: 0-0 ;)

Mai baiatule, Lia Manoliu, Steaua - Rapid 1-1. Cine a dat gol cu un om in minus? Asta nu e o scuza ca ti-a iesit un atacant... nu mai dai goluri, nu primesti.

Domnu' Luis parca ati vazut si decizii contra gen lovitura libera sau astea contra nu se pun? A facut greseli in plus in favoarea noastra, dar a facut si pro si contra ... Collina al onlinesport forum ce esti.

Vladek
29th July 2007, 19:03
Domnu' Luis parca ati vazut si decizii contra gen lovitura libera sau astea contra nu se pun? A facut greseli in plus in favoarea noastra, dar a facut si pro si contra ... Collina al onlinesport forum ce esti.

Si eu ce dracu am scris pe forum de 10.000 de ori ? Nu cumva ca se fac greseli si pro si contra oricarei echipe din campionat ?? De data asta a fost randul Stelei si Rapidului. Poate data viitoare va fi exact pe dos !

Partea proasta e ca in loc ca sa ne preocupam de jucatori, antrenori, tactici, etc se pierde vremea cu arbitrii, banuieli, "hotii", "blaturi", etc. Si la fel fac si marii "conducatori de club". :(:(

eSteven
30th July 2007, 00:32
Mai Vladek, tu nu ai inteles pana acum ca fiecare om are dreptul sa discute despre ceea ce vrea? Daca ai fi bagat tu personal bani intr-o echipa de fotbal la care ai tine enorm cred ca ti-ai schimba imediat discursurile astea. Eu inteleg ca multi vor acuza arbitrajul si pentru a-si ascunde anumite slabiciuni, si inteleg ca in momentul in care echipa ta favorita este avantajata ti-ar sade bine ca toti sa taca. Numai ca ce am vazut eu sunt niste greseli flagrante (la Mioveni Rapid in special) care nasc intrebari... si alea sunt nu legate de blaturi, ci daca asemenea tusieri sau centrali au ce cauta sa arbitreze in L1. Faza de OFFSIDE clara la primul gol al Rapidului nu a fost sanctionata din 2 motive:ori a favorizat, ori nu cunoaste regulamentul si coroborat cu lipsa lui acuta de observatie a lasat faza sa curga. Ptr. cei care nu sunosc ala e offside chiar daca jucatorul nu a atins mingea, dar a intentionat sa o joace.
Arbitrajul a fost o varza chioara, care a devenit cu carne cand si-au bagat oamenii ceva in el.


Abia astept sa vad ce ai sa zici dupa meciul Dinamo/Rapid-Steaua.

Icebox
30th July 2007, 00:50
Si eu ce dracu am scris pe forum de 10.000 de ori ? Nu cumva ca se fac greseli si pro si contra oricarei echipe din campionat ?? De data asta a fost randul Stelei si Rapidului. Poate data viitoare va fi exact pe dos !

Partea proasta e ca in loc ca sa ne preocupam de jucatori, antrenori, tactici, etc se pierde vremea cu arbitrii, banuieli, "hotii", "blaturi", etc. Si la fel fac si marii "conducatori de club". :(:(

Da unde scrie de tine? Scrie Luis acolo? "Si eu ce mama dracu am scris" stai usor ca nu cu tine era discutia. :ok:


Tataleone scade de la voi ca ai de unde...la Steaua a fost si pro si contra Daca nu vrei si chiar nu vrei sa vezi...eu n-am ce-ti face

La aceasta fraza ma refeream, si nu este scrisa de tine.

SAMM
30th July 2007, 09:26
Greseli care au viciat rezultatul

Mioveni-rapid
1. la 0-0 hentz la Coman,
2. la 0-0la faza imediat urmatoare rapid da gol dar dupa ce buga a fost in offside (pe directia mingiei, si-a manifestat intentia sa joace)
3. la 1-1 eliminare absolut gratuita a lui Costescu, n-a fost penalty, dar nici simulare, un duel corp la corp
Toate fazele spre sfarsitul meciului

Buzau-dinamo
1. la 1-2 pe finalul meciului penalty incontestabil moti se arunca in fata lui gurita il opreste si dupa cateva secunde atinge si mingea
Se termina 2-2 dak se lua decizia corecta


Greseli fara vicierea rezultatului
Steaua-ceahlaul (satelit dinamovist)
1. la 0-1 in min 15 penalty acordat usor de coltescu la o faza discutabila, faultul pana la urma se produce cand Goian cade pe Nicolita nu cand Goian sare
2. la 2-1 penalty indicutabil la Nicolita min 78, coltescu a inchis ochii

cip_81
30th July 2007, 09:43
Cand a trebuit si Rapidul sa iasa la joc, a trebuit sa joace in 14 pentru a rapune o nou-promovata. Grav e ca toti 3 arbitri au gresit, ba, mai mult, au facut greseli ce tin de abc-ul arbitrajului. Au lasat senzatia ca s-au ospatat cu savarine.

Bifam si la echipa saraca si muncitoreasca 2 puncte luate cu japca.

bob
30th July 2007, 10:07
samm, esti de toata jena ! furati de rupeti si spuneti ca fazele sunt discutabile !
la mioveni s-a furat gospodareste ! si mai urmeaza !

SAMM
30th July 2007, 11:38
samm, esti de toata jena ! furati de rupeti si spuneti ca fazele sunt discutabile !
la mioveni s-a furat gospodareste ! si mai urmeaza !

ce furam ? esti nebun ?

uiti ce ati facut in supercupa

vi se dau numai arbitri incepatori la meciuri ca sa fie scuza ca au gresit ca sunt incepatori,

Lupescu dinamovistul a promovat in lotul A de arbitri numai pe aia care sunt corupti de militie, cei vechi care au fost exclusi erau corupti de mai multe cluburi si era cam riscant pt dinamo

Mario Di Lazi
30th July 2007, 12:04
Buzau-dinamo
1. la 1-2 pe finalul meciului penalty incontestabil moti se arunca in fata lui gurita il opreste si dupa cateva secunde atinge si mingea

tu ai văzut mă faza ? :D ... sau scrii aici după ce ți-au povestit colegii tăi de la școală ? :happy

chipy_1923
30th July 2007, 12:28
Tataleone scade de la voi ca ai de unde...la Steaua a fost si pro si contra ;) Daca nu vrei si chiar nu vrei sa vezi...eu n-am ce-ti face ;)

si la noi a fost pro si contra..Costescu trebuia eliminat din prima repriza dupa intrarea la Cesinha..si la lovitura libera din care a inscris Dacia ,nu a fost vorba de fault...:ok:cat despre faptul ca a luat Coman mingea in mana in afara careului,a fost o greseala stupida care nu-si avea rostul..nu inteleg d c nu a asteptat sa ia frumos mingea cand era in careu,avea tot timpul din lume...din cauza acelei greseli prostesti aveti voi subiect de discutie pe aici..

bob
30th July 2007, 12:35
samm,***, ce legatura are hotia de la mioveni si din ghencea , cu dinamo ? tu esti intreg la cap ?

SAMM
30th July 2007, 14:03
tu ai văzut mă faza ? :D ... sau scrii aici după ce ți-au povestit colegii tăi de la școală ? :happy

a fost fault, am vazut, si a recunoscut si moti a zis ca are remuscari pt simularea de retrogradat mintal cu Thereau si vrea sa spuna numai adevarul de-acum inainte

Adi Da Samraj
30th July 2007, 15:22
Luna este singurul satelit natural al Pamantului.

Ulysses
30th July 2007, 22:16
Bai,sa avem in fiecare etapa,arbitraje din astea,vreo 40 de ani de acum incolo,si nu vom putea sa va egalam niciodata la acest capitol...voi sunteti la un nivel de unde ne priviti de sus...ca doar mai stii tu alta echipa din lumea asta,careia sa i se acorde un trofeu,printr-un decret de partid ?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

mustata, ma mira faptul ca nu ai inteles pana acum ca soarta voastra e pecetluita: sa ne priviti de jos in sus !
decretul se refera cumva la Cupa Campionilor Europeni?:ok:

Datenshi
30th July 2007, 22:41
Greseli care au viciat rezultatul

Mioveni-rapid
1. la 0-0 hentz la Coman,
2. la 0-0la faza imediat urmatoare rapid da gol dar dupa ce buga a fost in offside (pe directia mingiei, si-a manifestat intentia sa joace)
3. Mioveniul egaleaza dintr-o lovitura libera inventata.
4. la 1-1 eliminare absolut gratuita a lui Costescu, n-a fost penalty, dar nici simulare, un duel corp la corp. Probabil a luat galben pentru ca s-a uitat ca milogul spre arbitru.
Toate fazele spre sfarsitul meciului

Buzau (satelit stelist) -dinamo
1. la 1-2 pe finalul meciului penalty incontestabil moti se arunca in fata lui gurita il opreste si dupa cateva secunde atinge si mingea
Se termina 2-2 dak se lua decizia corecta
S-a luat decizia corecta, Gurita a plonjat aiurea. ;)

Greseli fara vicierea rezultatului
Steaua-ceahlaul (satelit dinamovist)
1. la 0-1 in min 15 penalty acordat usor de coltescu la o faza discutabila, faultul pana la urma se produce cand Goian cade pe Nicolita nu cand Goian sare
2. la 2-1 penalty indicutabil la Nicolita min 78, coltescu a inchis ochii

Am facut cateva adaugiri. :D

valitudor
30th July 2007, 22:46
Mda, subscriu parerii lui Datenshi

Mie mi s-a parut cam usor acordat si faultul Daciei din care au marcat.

Observatile inteligente ale unor suporteri stelisti nu doresc sa comentez... au destule alte probleme

chipy_1923
31st July 2007, 00:57
mustata, ma mira faptul ca nu ai inteles pana acum ca soarta voastra e pecetluita: sa ne priviti de jos in sus !
decretul se refera cumva la Cupa Campionilor Europeni?:ok:

tristule,suntem in 2007..te chinuiesc amintirile..nu am cum sa privesc de jos un patruped lingau care behaie..:ok:

SAMM
31st July 2007, 09:22
Probabil a luat galben pentru ca s-a uitat ca milogul spre arbitru.


asta din ce sport ai adus-o :groggy:, la fotbal nu se aplica oricum

adaugirile tale sunt nesemnificative, nu schimba prea mult ce am afirmat eu


:ok:

Ulysses
1st August 2007, 00:02
tristule,suntem in 2007..te chinuiesc amintirile..nu am cum sa privesc de jos un patruped lingau care behaie..:ok:

ba eu zic ca da , ia gandeste-te la o pozitie de kamasutra , mai ales daca ai tendinte zoofile precum vad :happy:happy:happy

chipy_1923
4th August 2007, 20:35
ba eu zic ca da , ia gandeste-te la o pozitie de kamasutra , mai ales daca ai tendinte zoofile precum vad :happy:happy:happy

esti stelist si asta spune tot..oricum,neuronul tau nu a priceput ce am vrut eu sa zic..il inteleg,e cam stingher in tartacuta ta..

chipy_1923
13th August 2007, 21:40
penalty neacordat pentru Rapid la scorul de 0-1 in meciul cu "U" Cluj
...

Lover
13th August 2007, 21:49
cartonase galbene... mult prea multe, pentru ambele echipe... praf arbitrul

Rossi
19th August 2007, 01:45
Mai baiatule, Lia Manoliu, Steaua - Rapid 1-1. Cine a dat gol cu un om in minus? Asta nu e o scuza ca ti-a iesit un atacant... nu mai dai goluri, nu primesti.

vb de meciul ala in care Goian a jucat baschet in propriul careu si nu s-a dictat nici penalty in favoarea Rapidului si nici cartonas pt Goian ? :evil:

Icebox
19th August 2007, 03:28
vb de meciul ala in care Goian a jucat baschet in propriul careu si nu s-a dictat nici penalty in favoarea Rapidului si nici cartonas pt Goian ? :evil:

Da, parca la ala a fost. Si ce? :mda: Rapidul ar fi trebuit sa tina de rezultat. ;) Nu stiu ce legatura are intrebarea ta cu topicul de fata. :D Si ar trebui sa vezi si ce echipa fav. am.

Truica Madalin
19th August 2007, 17:36
astia saracii sunt singuri inpotriva tuturor....

Truica Madalin
19th August 2007, 17:37
adica incearca sa faca blaturi dar nu vor albitrii:))

grande
19th August 2007, 17:39
adica incearca sa faca blaturi dar nu vor albitrii:))


astia saracii sunt singuri inpotriva tuturor....

oltene mai treci si tu pe la scoala ,sau asta nu-i pentru tine !:headbang:

Gica Chioru
26th August 2007, 23:34
Din nou arbitraj foarte slab la meciul Rapidului, de data asta la Timisoara, cu Poli.
Au fost semnalizari aiurea de la margine, faulturi repetate trecute cu vederea, marea majoritate a fazelor judecate in favoarea Rapidului, mingea intoarsa la fault desi Bucur scapase singur, in faza identica la cealalta poarta rapidistii sunt lasati sa joace si abia apoi se revine. Meciul incepe cu un atac grosolan al lui Ganea, atac de rosu, chiar daca acesta ataca mingea, pentru care primeste galben, continua cu un atac mizerabil direct la om al lui Sapunaru, iarasi doar galben, etc. meci stricat de arbitraj.

Ganea isi pierde cumpatul in urma unei simulari a lui Sapunaru considerata de arbitrul asistent drept lovire. Il ataca pur si simplu pe arbitru, il strange de gat si il loveste cu pumnul. Va fi suspendat in jur de trei ani, a terminat cu fotbalul, mare pacat, mai putea juca un an doi.

Spectatorii timisoreni au strigat de cateva ori țiganii! tiganii! la adresa Rapidului.

Tyler Durden
27th August 2007, 00:31
Gica Chioru...aceeasi miopie, aceeasi frustrare, acelasi venin. e clar ca priveste lucrurile chioras.

Lover
27th August 2007, 00:44
ganea trebuia eliminat din min 2, apoi inca de vreo 2 ori pana la pauza.

Duba
2nd September 2007, 16:01
Directorul executiv al Craiovei, Silvian Cristescu a decarat dupa meciul cu Rapid ca rezultatul a fost facilitat din cauza arbitrajului.

“Acuz arbitrajul din aceasta seara. Nu inteleg de ce s-a acordat primul cartonas galben la Ovidiu Dadanae pentru ca a fost deposedare si a facilitat rezultatul”, a declarat oficialul oltean.

TYPI-STIINTA
2nd September 2007, 16:04
Directorul executiv al Craiovei, Silvian Cristescu a decarat dupa meciul cu Rapid ca rezultatul a fost facilitat din cauza arbitrajului.

“Acuz arbitrajul din aceasta seara. Nu inteleg de ce s-a acordat primul cartonas galben la Ovidiu Dadanae pentru ca a fost deposedare si a facilitat rezultatul”, a declarat oficialul oltean.

raspuns: ca sa i se poata acorda si cel de-al doilea galben cand va gresi cu adevarat :D
Oricum nu trebuie sa-i aratam acu` doar pe cei de la rapid cu degetu pt ca umbla la arbitrii.. mai sunt si alte echipe care fac asa ceva chiar de ani de zile :(

YoYoyOi
2nd September 2007, 16:06
astia-s culmea.... chiar daca primul galben nu era meritat nu poti acuza arbitrul ca Dananae a fost suficient de prost sa-l ia si pe al doilea :rolleyes:

Rossi
25th September 2007, 10:16
Din nou arbitraj foarte slab la meciul Rapidului, de data asta la Timisoara, cu Poli.
Au fost semnalizari aiurea de la margine, faulturi repetate trecute cu vederea, marea majoritate a fazelor judecate in favoarea Rapidului, mingea intoarsa la fault desi Bucur scapase singur, in faza identica la cealalta poarta rapidistii sunt lasati sa joace si abia apoi se revine. Meciul incepe cu un atac grosolan al lui Ganea, atac de rosu, chiar daca acesta ataca mingea, pentru care primeste galben, continua cu un atac mizerabil direct la om al lui Sapunaru, iarasi doar galben, etc. meci stricat de arbitraj.

Ganea isi pierde cumpatul in urma unei simulari a lui Sapunaru considerata de arbitrul asistent drept lovire. Il ataca pur si simplu pe arbitru, il strange de gat si il loveste cu pumnul. Va fi suspendat in jur de trei ani, a terminat cu fotbalul, mare pacat, mai putea juca un an doi.

Spectatorii timisoreni au strigat de cateva ori țiganii! tiganii! la adresa Rapidului.

Copos vede doar meciurile in care sunt dezavantajati ... de alea in care Rapid e avantajata uita repede ...

Ferko
25th September 2007, 12:15
Greseala de arbitraj pentru Rapid = greseala omeneasca ! Greseala de rbitraj contra arbitrului = hotie pe fata !

Gica Chioru
7th October 2007, 23:23
Rapid deschide scorul dintr-un penalty imaginar in meciul cu Farul Constanta.

Tyler Durden
7th October 2007, 23:33
ce tare-i Ghioru, atunci cand Rapid este avantajata se uita la meci cu ochiul bun, atunci cand Rapid este dezavantajata (vezi meciurile cu Clujul si Buzaul) priveste meciul cu ochiul cu care nu vede. :lol:

Sunchase
8th October 2007, 00:59
si la tvr1 si la kanal d peste tot s-a spus ca a fost 11 m.

jucatorul de la farul de pe langa minge si ii loveste piciorul lui mazilu. penalty mai clar de atat n-am vazut.

esti chior..chiorule :D

Nico21
8th October 2007, 10:27
Penalty de manual...sa nu amintesc de faptul ca in acest campionat ni s-au refuzat lovituri de la 11 m clare,cu Buzaul,cu Timisoara...

Vladek
8th October 2007, 10:56
Poate de manualul din Giulesti ... :happy :happy Mazilu se tranteste clar, inainte sa-l fi atins careva el deja pornise spre iarba.

Ferko
8th October 2007, 16:45
Rapid deschide scorul dintr-un penalty imaginar in meciul cu Farul Constanta."Greseala omeneasca" asa zice coposel.

Vladek
8th October 2007, 18:03
"Greseala omeneasca" asa zice coposel.

:happy :happy

Ahh, ce-mi plac mie baietii astia de la Rapid. O greseala contra lor e crima impotriva umanitatii ce trebuie pedepsita cu severitate pana in a 77-a generatie. Una in favoarea lor e "greseala omeneasca".

Nu ca altii ar fi mai breji. Asa e la noi in general, dar unii sar gardul de-a binelea.

Sunchase
8th October 2007, 19:14
ce greseala bai ? arata-mi mie pe cineva care a spus ca nu a fost 11 m ? Pana si gsp , fituica aservita stelistilor a spus ca a fost 11 m.

penibili..

Ulysses
8th October 2007, 19:19
dupa 11 m inventat, s-a rupt echilibrul:no:

Tyler Durden
8th October 2007, 21:20
dupa 11 m inventat, s-a rupt echilibrul:no:


lasa Ulysses, nu fi suparat, important e ca economia romaneasca e in crestere. :D

Ulysses
8th October 2007, 21:33
lasa Ulysses, nu fi suparat, important e ca economia romaneasca e in crestere. :D

ai dreptate , tyler , ia sa demonstram noi cum pot fi amici un rapidist si un stelist :ok:

Nico21
8th October 2007, 21:45
:D:D:D Pazea, Tylere !!!!:D:D:D

Lover
8th October 2007, 21:49
Rapid deschide scorul dintr-un penalty imaginar in meciul cu Farul Constanta.

si marmota invelea ciocolata in staniol... dupa ce si`a dat intalnire cu porcul care zbura peste biserica...

Sunchase
21st October 2007, 18:29
poli iasi- Rapid.

11 m clar refuzat la Sapunaru. A tolerat intrarile criminale ale iesenilor.

Lover
28th October 2007, 22:26
inca un arbitraj cu capu`n nori... tot asa si ajungem de rasu` africanilor !

Sunchase
29th October 2007, 02:06
gol inscris din offside ( 1 metru ) , Trica.

Rapid-ecomax 1-2.

Duba
6th November 2007, 21:17
Rapid a reusit in etapa a 13-a sa fure fara jena, arbitrului Dorobantu anuland un gol perfect valabil ialomitenilor de la Unirea Urziceni. Mai mult, acelasi fluieras a permis jocul la intimidare practicat de jucatorii echipei oropsite, Nicolae Grigore fiind iertat de binemeritatul cartonas rosu, care a venit totusi in minutul 80, dupa un fault criminal.

Tyler Durden
6th November 2007, 21:53
Duba, te astept pe acest thread si cand Rapidul pierde puncte pe mana arbitrilor si nu numai atunci cand este avantajata de aceastia.

Duba
18th March 2008, 18:27
Au trecut doua zile de la meciul U.Craiova - Rapid, 1-1, si nimeni n-a scris un cuvintel referitor la golul perfect valabil anulat oltenilor.
Din punctul meu de vedere, Rapid a beneficiat in aceasta etapa cel mai mult de pe urma arbitrajului, daca ne gandim ca arbitrul le-a scos mingea din poarta oltenilor. Este, cred eu, cel mai mare avantaj care i se poate face unei echipe.

Lordliv
18th March 2008, 18:42
in presa au aparut titluri precum " rezultat viciat de arbitru '" la meciul steaua -urziceni...
legat de meciul craiova - rapid, trebuia sa se spuna acelasi lucru ...dar tacere!

mai mult, beizadeaua augustus este delegat si miercuri la tg-jiu !

Sunchase
19th March 2008, 00:46
a fost fault clar , unghiul din care s-a filmat este clar insa a fost prezentata tvr dintr-o camera aflata in spate si se vede cum il impinge inainte sa sara la cap. oricum mizeria de augustus a fluierat inainte sa lovesca baird mingea cu capul..asa ca nu vad ce gol anulat poate fi.

ati avut 11 m , eliminare , bornescu a fost iertat de eliminare cand a facut hent in afara careului , primul vostru gol a venit de la o pasa a maestrului augustus si voi va plangeti de arbitraj ? dezgustator :rosu:


si Duba tu degeaba incerci sa scoti greselile de arbitraj ale arbtrilor in favoarea Rapidului..pentru cum dupa reiesa si din topicul asta , sunt 8 pagini pe cand la voi steaua si arbitrii sunt vreo 40.

Lordliv
19th March 2008, 01:23
a fost fault clar , unghiul din care s-a filmat este clar insa a fost prezentata tvr dintr-o camera aflata in spate si se vede cum il impinge inainte sa sara la cap. oricum mizeria de augustus a fluierat inainte sa lovesca baird mingea cu capul..asa ca nu vad ce gol anulat poate fi.

ati avut 11 m , eliminare , bornescu a fost iertat de eliminare cand a facut hent in afara careului , primul vostru gol a venit de la o pasa a maestrului augustus si voi va plangeti de arbitraj ? dezgustator :rosu:


si Duba tu degeaba incerci sa scoti greselile de arbitraj ale arbtrilor in favoarea Rapidului..pentru cum dupa reiesa si din topicul asta , sunt 8 pagini pe cand la voi steaua si arbitrii sunt vreo 40.

11 m clar,eliminare supercorecta,bornescu nu a atins mingea,mingea la golul nostru a venit de la prepelita,nici vorba de fault la golul lui baird!
asa ca ia ti ochelari,sau uita te la meciul craiova-rapid,nu la alt meci!:D

orbette
19th March 2008, 01:39
a fost fault clar , unghiul din care s-a filmat este clar insa a fost prezentata tvr dintr-o camera aflata in spate si se vede cum il impinge inainte sa sara la cap. oricum mizeria de augustus a fluierat inainte sa lovesca baird mingea cu capul..asa ca nu vad ce gol anulat poate fi.

ati avut 11 m , eliminare , bornescu a fost iertat de eliminare cand a facut hent in afara careului , primul vostru gol a venit de la o pasa a maestrului augustus si voi va plangeti de arbitraj ? dezgustator :rosu:


si Duba tu degeaba incerci sa scoti greselile de arbitraj ale arbtrilor in favoarea Rapidului..pentru cum dupa reiesa si din topicul asta , sunt 8 pagini pe cand la voi steaua si arbitrii sunt vreo 40.

e ca si cum as zice eu ca steaua a fost dezavantajata clar de arbitri in meciul cu cfr cluj :happy

Duba
19th March 2008, 15:27
Lupescu: "Copos a legalizat șpaga în arbitraj"

Directorul general al FRF, Ionuț Lupescu, l-a atacat dur pe patronul Rapidului pentru această declarație, spunand ca omul de afaceri a legalizat șpaga la începutul anilor '90, când făcea afaceri cu anumiți arbitri, ce dețineau la rândul lor magazine.

O declaratie mai mult decat corecta. Sa ne amintim de cate ori a fost avantajata rapid de arbitrii in anii anteriori, dar si in actualul sezon.
Referitor la arbitrajul lui Augustus Constantin in meciul Craiova - Rapid, acesta a fost clar in favoarea rapidistilor. Nu e de mirare daca luam in considerare cum au fost arbitrati cei care se milogesc tot timpul de Augustus. Pentru cine nu stie, copilul actualului presedinte al CCA, i-a arbitrat pana in prezent de 22 se ori pe rapidisti, castignd de 18 ori si remizand de 4.
Se poate spune ca Augustus este arbitrul de casa al Rapidului.

APPopescu
5th April 2008, 06:47
fiind si eu arbitru mi-as dori mai mult respect, bun simt si dreptate pentru arbitrii romani din partea jucatorilor, suporterilor si spectatorilor. arbitru nu este zeu atotstiutor, nu este perfect si nici lipsit de greseli omenesti. ati arbitrat vreodata un meci? eu nu neg coruptia din Romania, dar teoriile conspirationiste, suspiciuniile de blat si acuzarea arbitrilor ca s-au lasat cumparati si vanduti mi se par exagerate. normal ca exista si astfel de cazuri cum nu exista padure fara uscatori si nici o turma de oi fara una neagra, dar generalizari de genul ca toti arbitrii romani si toti centralii care o arbitreaza pe echipele Steaua sau pe Dinamo pe CFR sau pe Rapid, o si avantajeaza mi se par lipsite de fond. as ruga mai mult respect pentru arbitrii romani si pentru arbitrii in general, nu gasesc deloc corect ca cu nesimtire, lipsa de bun simt, de respect si de consideratie pentru functia si meseria de arbitru sa se arunce vina pe umarul acestuia pentru esecul unei echipe. faptul ca o echipa pierde sau castiga se datoreaza propriei sale neputinte sau putinte resp. putintei sau neputintei adversarei. a face responsabil pe arbitru pentru pierderea unui meci mi se pare o atitudine penibila lipsita de autocritica. Terminati va rog frumos odata cu ostilitatea si ura impotriva centralilor si arbitrilor care au sarcina sa conduca un meci si sa aplice un regulament fara de care un meci de fotbal s-ar termina haotic si cu violenta! deci va rog incetati cu a da vina pe arbitru si a-i pune in carca toata raspunderea si responsabilitatea. arbitrul conduce un joc dupa reguli pe care le aplica, nu este o functie si o meserie usoara sa decizi mereu corect in fractiuni de secunda. deci va cer si va rog de mai multa intelegere si incredere in arbitraj, ca arbitru care nu greseste nu exista!

Tyler Durden
5th April 2008, 09:31
Auzi, mai bine canti la alta masa ca n-aveam marunt. Astea sa le spui sotiei sau duhovnicului ca pe multi ne lasa rece confesiunile unui arbitru. Succes in ramura. :sleep:

Lover
5th April 2008, 11:18
cum arbitrii nu ne respecta, nu`i respectam nici noi.
v`as da ceva, dar nu va dau...