PDA

View Full Version : Dinamo si arbitrii



Pages : [1] 2

Gica Chioru
28th July 2007, 17:32
Spre deosebire de unii colegi eu cred ca initiativa lui Sunchase este pozitiva. Chiar daca in cazul lui vine din frustrare si ura, cred ca este bine venita o astfel de initiativa.

Ar fi bine ca in aceste top[ice sa scriem numai greselile flagrante de arbitraj, asa cum a fost in cazul Stelei, penaltyul din meciul cu Ceahlaul.

danpuric78
28th July 2007, 17:35
Buna idee are chiorul. Asa o sa putem tine cat de cat o evidenta a greselilor de arbitraj, pro si contra echipelor importante.

Mario Di Lazi
28th July 2007, 17:42
:D
o să fac și io un thread : Ceahlăul Pt. Neamț și arbitrii :D

mArIuSeL
28th July 2007, 17:45
Si la finalul campionatului sa vedem cine e pe primul loc!:D

Mario Di Lazi
28th July 2007, 17:46
Fotbalul românesc merge aiurea numai datorită scandalurilor dintre jucători, patroni, supoertri, forumiști :D

degeaba jucăm și ajungem în Europa, dacă noi ne bălăcărim peste tot

caine19
28th July 2007, 17:47
mai bine le stergeti cele 3 threaduri.. Oricum nu vor avea nici o importanta :ok:

Mario Di Lazi
28th July 2007, 17:48
cine să le șteargă ?
scandalul este foarte bun :D

tedybear
28th July 2007, 18:22
eiii acu nu il pupati pe Chioru'.. ca ideea pt a se face thread uri pt celelalte echipe a fost a mea, iar ideea principala a fost a lui Sunchase

uitati, aici am scris :D

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=132166

danpuric78
28th July 2007, 18:39
Daca discutiile si scandalurile despre arbitraj se vor rezuma doar la aceste forumuri e ok.
decat sa apara dupa fiecare etapa noi threaduri cu arbitrii, iar diverse alte threaduri sa fie inundate cu scandalurile despre flierasi, e mai bine asa.
cel putin va fi un scandal localizat.

Incubus
28th July 2007, 18:54
Sa se faca o sectiune speciala numai pt arbitraje :lol: Sa vezi acolo numai scandal, flegme si injuraturi.

Zauri
28th July 2007, 18:59
Balci- in asta se transforma forumul asta.

Adi Da Samraj
28th July 2007, 19:45
Sa se faca o sectiune speciala numai pt arbitraje :lol: Sa vezi acolo numai scandal, flegme si injuraturi.

solutia e simpla : ori se face o sectiune speciala numai pentru arbitraje ( un subforum ) ori se instituie o regula prin care se interzice total sa se discute pe acest forum despre arbitraje

Hai Craiova
29th July 2007, 12:10
Dinamo va fi arbitrata de un incepator la Buzau ca sa aiba scuze FRF ca e incepator daca va gresi in favoarea lor

CRF Cluj va fi arbitrata la Galati de Ionica "Ionelule" Serea (arbitrul de casa al dinamovistilor) ca sa puna umarul discret la un eventual insucces al clujenilor la Galati

Dinamo-si ia masuri de siguranta in special cu contracandidata la titlu CFR Cluj dar se pare ca sunt mai multe echipe interesate de titlu si mai presus de toate Becali arunca si el cate ceva pe ici pe colo

vom vedea azi daca dinamo va fi usor favorizata sau nu de arbitri

apropo delegari, A fost sau e Lupescu Dinamovist?

Charon
29th July 2007, 12:15
acum urmeaza dinamo?:happy

Ferko
29th July 2007, 13:01
Dinamo va fi arbitrata de un incepator la Buzau ca sa aiba scuze FRF ca e incepator daca va gresi in favoarea lor

CRF Cluj va fi arbitrata la Galati de Ionica "Ionelule" Serea (arbitrul de casa al dinamovistilor) ca sa puna umarul discret la un eventual insucces al clujenilor la Galati

Dinamo-si ia masuri de siguranta in special cu contracandidata la titlu CFR Cluj dar se pare ca sunt mai multe echipe interesate de titlu si mai presus de toate Becali arunca si el cate ceva pe ici pe colo

vom vedea azi daca dinamo va fi usor favorizata sau nu de arbitri

apropo delegari, A fost sau e Lupescu Dinamovist?Vezi ca e foarte riscant sa faci pe prostul : risti sa ramai asa.

Hai Craiova
29th July 2007, 13:07
si e problema ta Ferko?

rolul acestui forum e de a veni cu pareri despre fotbal, arbitri si tot ce are legatura cu sportul (fotbal in general) nu de a ne critica noi forumisti intre noi

sper ca tu sa devii mai destept, daca noi astialalti devenim mai prosti in timp ce comentam fotbalul pe acest forum!

Ferko
29th July 2007, 13:12
si e problema ta Ferko?

rorul acestui forum e de a veni cu pareri despre fotbal, arbitri si tot ce are legatura cu sportul (fotbal in general) nu de a ne critica noi forumisti intre noi

sper ca tu sa devii mai destept, daca noi astialalti devenim mai prosti in timp ce comentam fotbalul pe acest forum! Comenteaza cat vrei, dar asa cum ai spus despre fotbal, despre sport nu despre " daca nu va batem, va mancam". Nu din comentariile pe forum devii mai destept sau mai prost.

Mario Di Lazi
29th July 2007, 14:17
problema este că tare îmi e frică că și Dinamo o să fie ajutată de arbitrii ...
După Steaua și Rapid, urmează Dinamo ? :(

YoYoyOi
29th July 2007, 19:42
Niculescu :rosu:
Bratu :rosu:
Zicu :rosu:


arbitrul... :rosu:

Celso
29th July 2007, 19:59
Niculescu :rosu:
Bratu :rosu:
Zicu :rosu:


arbitrul... :rosu:

lol....:(

valitudor
29th July 2007, 20:00
Niculescu, Bratu si Zicu meritau rosu? Pai atunci gigel zau mieita al vostru trebuiau atarnati in streang :happy

Hai mai Yoyo, fi mai obiectiva

YoYoyOi
29th July 2007, 20:06
nu... nici n-au fost alea faulturi de rosu, de fapt nici de galben nu erau.... de fapt nici n-a fost fault.... :groggy:

Celso
29th July 2007, 21:08
nu... nici n-au fost alea faulturi de rosu, de fapt nici de galben nu erau.... de fapt nici n-a fost fault.... :groggy:

de rosu nu au fost....poate doar la Cristea ...dar si acolo, a lovit si buzoianul...deci se compenseaza:)

Dani3l
29th July 2007, 21:11
Nu trebuia eliminat adrian cristea pt lovirea adversarului?:)

Ferko
29th July 2007, 21:13
Niculescu :rosu:
Bratu :rosu:
Zicu :rosu:


arbitrul... :rosu:

Numai astia ? Cu restul ce faci ? Dar cu mieluseii de la Steaua II ??? Cata obiectivitate.

Celso
29th July 2007, 21:16
nu!@

Goian nu trebuia eliminat pt lovirea lui Rusmir?....

de unde era sa vada arbitrul ca i-a dat una mica Cristea...si pe jos pe acolo...

in plus Izvoranu a luat galben pt un fault la centrul terenului, iar buzoienii au avut 2 faulturi asemanatoare....si nu au luat nimic....plus toate loviturile libere acordate lui Buzau....arbitrul a gresit, impotriva ambelor echipe

resita
29th July 2007, 21:20
Niculescu :rosu:
Bratu :rosu:
Zicu :rosu:


arbitrul... :rosu:

doar astia 3? :thinkso::thinkso:
cred ca trebuiau 4 eliminati, in felul asta dinamo pierdea meciul si voi va bucurati :P:

facand o comparatie intre meciurile echipelor DINAMO, steua si rapid se pare ca dinamo a fost cea mai avantajata de fluierasa, penalti inventat pt. Dinamo

sau oare ma insel :drak::drak::drak:

Nightwish
29th July 2007, 21:28
Mda, dupa prima etapa, Steaua si Rapid au castigat cu ajutorul arbitrilor, Dinamo a castigat fara ajutor (oricum, fara viciere de rezultat).

YoYoyOi
29th July 2007, 21:29
ce slabanogi sunteti... nu incercati deloc sa demontati acuzatiile, doar le mutati in alta emisfera...

aici se dicuta de Dinamo, care azi a avut sprijinul arbitrului care nu a eliminat sau sanctionat 2-3 jucatori.... Bratu trebuia sa ia de vreo 2-3 ori rosu, dar na :rolleyes:

voi vorbiti de iubirea vesnica pt Steaua....

Vladek
29th July 2007, 21:41
Yoyo, hai ca exagerezi. Sa incercam sa fim fair-play, atat cat putem. S-a gresit mai mult vineri in favoarea Stelei decat azi pentru Dinamo. Si cu toate astea, ambele echipe au meritat pana la urma sa castige.

Dupa parerea mea, unica faza in care Dinamo a fost avantajata a fost lovitura lui Cristea. Pe care arbitrul are scuza ca nu prea avea cum sa o vada. Eu am vazut-o de-abia la reluare, cand au si apropiat imaginea. In rest, faulturi mai tari au fost si de o parte si de alta, insa nimic chiar atat de dur incat sa existe motive pentru rosu direct. Cred ca nu mai e nevoie sa zic ca n-a fost nici vorba de penalty la tontul de Gurita, care in loc sa-l dribleze pe Moti a preferat sa se impiedice de el. Deh, meteahna veche la fotbalistul roman : vesnic gata sa cada, in cautare de pomana.

JUSTITIARUL
29th July 2007, 21:42
granzi ai campionatului,singurii care au castigat 3 puncte 100% pe sudoarea lor au fost dinamovistii.steaua iar a avut un 11m de rasul curcilor (cred ca numai coltescu a vazut 11m0 iar rapidul a fost ajutata la greu de arbitru.dinamo s-a luptat si cu "ingaduitorul " ivan care i-a lasat pe tiganii din buzau sa dea la turloaie cat au putut(china e rupt si acolo a fost o lovitura clara cu intentie a buzoianului).
se pare ca borcea trebuie sa-si ia si el masuri de siguranta cu arbitrii.cinstit nu se poate lua acest campionat.

dede
29th July 2007, 21:49
... cred ca numai coltescu a vazut 11m0 ...
faza e ca asistentul a vazut penalty, nu coltescu... :happy

oricum, deja suntem obsedati de arbitrajele astea... in loc sa comentati meciul, voi imediat comentati arbitrajul... :mda:

boni2204
29th July 2007, 22:33
Yoyo, hai ca exagerezi. Sa incercam sa fim fair-play, atat cat putem. S-a gresit mai mult vineri in favoarea Stelei decat azi pentru Dinamo. Si cu toate astea, ambele echipe au meritat pana la urma sa castige.

Dupa parerea mea, unica faza in care Dinamo a fost avantajata a fost lovitura lui Cristea. Pe care arbitrul are scuza ca nu prea avea cum sa o vada. Eu am vazut-o de-abia la reluare, cand au si apropiat imaginea. In rest, faulturi mai tari au fost si de o parte si de alta, insa nimic chiar atat de dur incat sa existe motive pentru rosu direct. Cred ca nu mai e nevoie sa zic ca n-a fost nici vorba de penalty la tontul de Gurita, care in loc sa-l dribleze pe Moti a preferat sa se impiedice de el. Deh, meteahna veche la fotbalistul roman : vesnic gata sa cada, in cautare de pomana.

las-o ma ca asa e ea :D:D:D, cred ca vroia sa se uite la handbal de a vazut atatia eliminati, fiecare cu parerea lui, dar obiectivitatea ar trebui sa lase loc orgoliilor
e de inteles ca sperau multi stelisti sa ne incurce buzaul, dar din pacate pt ei asta e;)

valitudor
29th July 2007, 22:53
frustrarea e dubla. O data ca a castigat Dinamo, inca o data pt ca a catigat fara sa primim vreun penalti tocmai cand Steaua a primit un astfel de ajutor...

dede
30th July 2007, 00:12
stai buey linistit... de asta nu mai pot stelistii, de arbitrajele voastre... :sleep:
pe stelisti, spre deosebire de altii, ii intereseaza mai mult echipa lor decat ce face sau ce nu face echipa adversa... :mda:

YoYoyOi
30th July 2007, 07:42
Yoyo, hai ca exagerezi. Sa incercam sa fim fair-play, atat cat putem. S-a gresit mai mult vineri in favoarea Stelei decat azi pentru Dinamo. Si cu toate astea, ambele echipe au meritat pana la urma sa castige.


Dar s-a gresit si pentru Dinamo :rolleyes:
doaar asta voiam sa evidentiez ;)

Mario Di Lazi
30th July 2007, 07:44
Niculescu :rosu:
Bratu :rosu:
Zicu :rosu:


arbitrul... :rosu:

chiar nu te pricepi la fotbal ... :D


Dar s-a gresit si pentru Dinamo :rolleyes:

păi una e să greșești, și alta e să ajuți echipa să câștige :D

YoYoyOi
30th July 2007, 07:50
prin greseala a ajutat echipa ;)

da' las' ca te pricepi tu mai bine :rolleyes:

Mario Di Lazi
30th July 2007, 07:54
io chiar nu mă pricep ... :D

"Eminescu să ne judece" - ... :D

Gica Chioru
30th July 2007, 09:07
Niculescu :rosu:
Bratu :rosu:
Zicu :rosu:


Nu m-am uitat la meciul asta decat sporadic, nu asteptam nimic bun, am vazut, totusi, o faza in care Niculescu ataca grosolan un buzoian care avea mingea la picior. In anumite conditii faultul tiganului de Niculescu putea primi chiar cartonasul rosu. Daca individul nu a luat nici macar galben, nu stiu daca a fost sanctionat sau nu, dupa o asemenea intrare criminala, *** nu a avut nicio clipa intentia de a juca mingea, inseamna ca arbitrul a fost rau intentionat si a arbitrat pentru Dinamo.

Adi Da Samraj
30th July 2007, 09:09
A luat galben

tedybear
30th July 2007, 09:12
din ce am vazut cred ca Dinamo a castigat pe merit, sau putin noroc. prea a intrat sutul lui cristea ala :D

singura faza care nu stiu ce sa spun e lovitura libera a lui Niculescu de la gol, a fost pe bune fault? (nu am vazut faza)

cotul lui Cristea cred ca putea fi vazut de tusier, dar asta nu e neaparat rea-vointa

sunt curios cum or sa joace Buzaul cu Steaua..., pt ca cu Dinamo au facut un meci mare

OFFTOPIC: sunt cumva ultrasii Dinamovisti cei mai *******i din Romania???
cum draq sa dai ma in jandarmi cand se vedea ca aia nu dadeau ci doar incercau sa prinda cate unu sau doi din scandalagii

Frumoasa Romania noastra, pacat ca e locuita...

SAMM
30th July 2007, 09:26
Greseli care au viciat rezultatul

Mioveni-rapid
1. la 0-0 hentz la Coman,
2. la 0-0la faza imediat urmatoare rapid da gol dar dupa ce buga a fost in offside (pe directia mingiei, si-a manifestat intentia sa joace)
3. la 1-1 eliminare absolut gratuita a lui Costescu, n-a fost penalty, dar nici simulare, un duel corp la corp
Toate fazele spre sfarsitul meciului

Buzau-dinamo
1. la 1-2 pe finalul meciului penalty incontestabil moti se arunca in fata lui gurita il opreste si dupa cateva secunde atinge si mingea
Se termina 2-2 dak se lua decizia corecta


Greseli fara vicierea rezultatului
Steaua-ceahlaul (satelit dinamovist)
1. la 0-1 in min 15 penalty acordat usor de coltescu la o faza discutabila, faultul pana la urma se produce cand Goian cade pe Nicolita nu cand Goian sare
2. la 2-1 penalty indicutabil la Nicolita min 78, coltescu a inchis ochii

cip_81
30th July 2007, 09:35
*** Pur si simplu nu te pricepi. Niculescu a primit un galben absolut meritat, Bratu a avut o singura intrare mai tare (tare, nu dura) la Iovita, in rest au fost faulturi banale. Iar Zicu chiar nu stiu ce a facut, mai ales ca prea putin s-a vazut pe teren. Daca arbitrului asta ii dai rosu, ce ar merita aservitii lui jiji: Coltescu si tusierul?

Iar sa ceri penalty (am revazut faza de vreo 4567 de ori) la acea faza e o nesimtire crasa. Gurita a plonjat doar pentru plicul ala de 2000$. Nici macar el nu a fost vehement.
Singura greseala a fost la o faza cu Cristea, cand a lovit un buzoian.

SAMM
30th July 2007, 09:42
P.S. Samm, tu esti sanatos la cap? Cum poti tu, bai, baiatule, sa spui asa ceva cand 99.99% spun ca arbitrajul de pe Ghencea a fost scandalos, indreptat impotriva Ceahlaului, si sa vezi viciere de rezultat exact acolo unde nu a fost?


a fost o singura greseala pro Steaua penalty-ul si una anti-Steaua penalty-ul neacordat in repriza a 2-a


ATAT

aia n-au avut nicio ocazie de poarta si unii vorbesc de viciere de rezultat pai Steaua si in 8 tot ii batea pe dinamo 2

Gica Chioru
30th July 2007, 09:50
A luat galben

Vad ca pe GSP este trecut un singur galben, la Izvoranu. Coroborat cu ceea ce se spune pe aici, e clar, ordinarie. Faultul lui Niculescu a fost criminal, a fost genul de fault care nu se poate trece cu vederea.
ps.unde pot vedea imaginile cu presupusul fault la Gurita?

edit.Prosport spune: "Niculescu, Ropotan, Izvoranu", care-i adevarul?

YoYoyOi
30th July 2007, 09:54
cip, nu-ti bate capul de mancarea mea ca inca nu mi s-a intamplat sa o ard ;)

Dinamo trebuia sa aiba macar un jucator eliminat din cei 3 pe care i-am enumerta. N-am zis nimic de penaltiuri, nu prea au fost faze care sa ceara asta. Dar faulturile criminale si mai ales comportamentul salbatic al lui Bratu impuneau eliminari ;)

Mario Di Lazi
30th July 2007, 10:24
comentăm prea mult aceste decizii greșite ale arbitrilor ...
se vor face greșeli pentru echipele mari 250 de ani de acum încolo ... :D

Rossi
31st July 2007, 20:40
Spre deosebire de unii colegi eu cred ca initiativa lui Sunchase este pozitiva. Chiar daca in cazul lui vine din frustrare si ura, cred ca este bine venita o astfel de initiativa.

Ar fi bine ca in aceste top[ice sa scriem numai greselile flagrante de arbitraj, asa cum a fost in cazul Stelei, penaltyul din meciul cu Ceahlaul.

ce cauta asemenea personaje pe forum ?
cred ca in afara de zoo nu ar trebui sa le vedem nicaieri ...

threadul stelei a fost creat din cauza hotiei din prima etapa ... steaua practic a furat cele 3 puncte .... nu inteleg de ce nu se sesizeza nimeni ...o asemenea echipa nu are ce cauta in Liga 1 .... steaua trebuie desfiintata , deja s-a ajuns mult prea departe

threadul pt Dinamo de ce a fost creat ??? atata timp cat Dinamo nu a fost favorizata de arbitraj nu vad rostul acestui thread ....

cip_81
31st July 2007, 21:12
Vad ca pe GSP este trecut un singur galben, la Izvoranu. Coroborat cu ceea ce se spune pe aici, e clar, ordinarie. Faultul lui Niculescu a fost criminal, a fost genul de fault care nu se poate trece cu vederea.
ps.unde pot vedea imaginile cu presupusul fault la Gurita?

edit.Prosport spune: "Niculescu, Ropotan, Izvoranu", care-i adevarul?

Daca esti asa curios...exact cei 3 au luat galben. Niculescu si Izvoranu in prima repriza, Ropotan in a doua.

Nightwish
31st July 2007, 22:38
ce cauta asemenea personaje pe forum ?
cred ca in afara de zoo nu ar trebui sa le vedem nicaieri ...


threadul pt Dinamo de ce a fost creat ??? atata timp cat Dinamo nu a fost favorizata de arbitraj nu vad rostul acestui thread ....

Dinamo a fost favorizata de arbitraje cateva zeci de ani, banuiesc ca threadul s-a deschis preventiv :D

Hai Craiova
2nd August 2007, 11:29
Dinamo va fi arbitrata de un incepator la Buzau ca sa aiba scuze FRF ca e incepator daca va gresi in favoarea lor

CRF Cluj va fi arbitrata la Galati de Ionica "Ionelule" Serea (arbitrul de casa al dinamovistilor) ca sa puna umarul discret la un eventual insucces al clujenilor la Galati

Dinamo-si ia masuri de siguranta in special cu contracandidata la titlu CFR Cluj dar se pare ca sunt mai multe echipe interesate de titlu si mai presus de toate Becali arunca si el cate ceva pe ici pe colo

vom vedea azi daca dinamo va fi usor favorizata sau nu de arbitri

apropo delegari, A fost sau e Lupescu Dinamovist?



hehe, ce ziceam eu?
noroc ca CFR Cluj a fost mai buna si a castigat si inportiva arbitrilor

"Nu se poate asa ceva. Nu se poate sa ne anuleze un gol perfect valabil, asa ca vom cere sa fie adusi arbitri straini la meciurile importante si vom face toate demersurile pentru ca acest lucru sa se realizeze", a atacat Muresan

Duba
11th August 2007, 08:08
Etapa a 3-a: Ceahlaul - Dinamo
Dinamo inscrie golul 2 dintr-o pozitie clara de ofsaid.

Ulysses
11th August 2007, 09:21
si ca de obicei , ca in toata tara , spectatorii huiduie echipa cainilor in picioare :happy:happy:happy

Ferko
11th August 2007, 10:59
Etapa a 3-a: Ceahlaul - Dinamo
Dinamo inscrie golul 2 dintr-o pozitie clara de ofsaid.
Vad ca esti singurul pana acum care a vazut ca fost ofsaid clar. Juri pe Biblie ?

caine19
11th August 2007, 14:34
si ca de obicei , ca in toata tara , spectatorii huiduie echipa cainilor in picioare :happy:happy:happy

Tu ai postat vreodata ontopic sau esti ca de obicei : PARALEL cu ceea ce se discuta ?

In afara de atacuri nu esti in stare de nimic ...

Am batut cu 3-0 si a fost o victorie clara... Cred ca scorul este pre mic :)

Nico21
11th August 2007, 15:29
Tu ai postat vreodata ontopic sau esti ca de obicei : PARALEL cu ceea ce se discuta ?

In afara de atacuri nu esti in stare de nimic ...

Am batut cu 3-0 si a fost o victorie clara... Cred ca scorul este pre mic :)


Fii un bun samaritean...daca inscriati mai multe goluri,il aveati pe Ully pe constiinta...:):):)

SAMM
11th August 2007, 15:30
si ca de obicei , ca in toata tara , spectatorii huiduie echipa cainilor in picioare :happy:happy:happy

la fel era si securitatea hulita peste tot

Nico21
11th August 2007, 15:33
La fel si Valica si toti generalii de armata...:):):)

SAMM
11th August 2007, 15:47
La fel si Valica si toti generalii de armata...:):):)

nuuu, exagerezi, nici nu incape termen de comparatie, armata si atunci si acum are o imagine buna


:ok:

Ulysses
11th August 2007, 19:12
Tu ai postat vreodata ontopic sau esti ca de obicei : PARALEL cu ceea ce se discuta ?

In afara de atacuri nu esti in stare de nimic ...

Am batut cu 3-0 si a fost o victorie clara... Cred ca scorul este pre mic :)

ma caine , adica despre atmosfera de pe stadion sa nu vorbim ca e offtopic?:happy:happy:happydaca atatea mii de oameni huiduiau dinamo si strigau hotii inseamna ca eu atac ?:headbang::headbang::headbang: fii realist , nu te minti singur , eu am scris doar ce am vazut ca s-a intamplat acolo , sau tu ai inchis sonorul dupa golul 2 ala din offside de trei metri?:no:
ps cred ca la pauza si-a platit turcu cadoul pentru ziua lui :rolleyes:

caine19
11th August 2007, 19:41
si provincialii ( daca ii fac tarani iau cartonas ) aia de la buzau strigau hotii... Sunt curios de ce :groggy:
Moldovenii au jucat foarte dur , meritau cel putin 3 galbene in primele 20-25 de minute :ok:

Ulysses
15th August 2007, 13:10
aseara , cu lazio, de ce naiba stateau alde niculescu numa, pe jos , credeau ca-i arbitreaza corpo?:happy:happy:happy

caine19
15th August 2007, 13:27
Ca sa intrebi tu :) . Trebuie sa-ti omori timpul cu ceva nu ?

Ferko
15th August 2007, 14:47
ma caine , adica despre atmosfera de pe stadion sa nu vorbim ca e offtopic?:happy:happy:happydaca atatea mii de oameni huiduiau dinamo si strigau hotii inseamna ca eu atac ?:headbang::headbang::headbang: fii realist , nu te minti singur , eu am scris doar ce am vazut ca s-a intamplat acolo , sau tu ai inchis sonorul dupa golul 2 ala din offside de trei metri?:no:
ps cred ca la pauza si-a platit turcu cadoul pentru ziua lui :rolleyes:

Cred ca ai vazut alt meci sau daca totusi nu atunci sigur trebuie sa mergi la oftalmolog.

Zax
18th August 2007, 22:44
sa consemnam in carnetzel.... arbitrul a dat 25 lovituri libere pt dinamo din apropierea careului si prelungit meciul cu nu mai putin de 7 minute....:)

danpuric78
18th August 2007, 22:58
sa consemnam in carnetzel.... arbitrul a dat 25 lovituri libere pt dinamo din apropierea careului si prelungit meciul cu nu mai putin de 7 minute....:)

care bah 25?
a dat si unele mai usor dar nu 25. Iar meciul l-a prelungit cu 5 minute. dar in alea 5 minute au avut loc fapte grave: l-a liminat pe rednic, pe ala a lui netoiu, etc.

Zax
18th August 2007, 23:01
metaforic, ca doar n-am stat sa le numar... :cool:

Nightwish
18th August 2007, 23:02
sa consemnam in carnetzel.... arbitrul a dat 25 lovituri libere pt dinamo din apropierea careului si prelungit meciul cu nu mai putin de 7 minute....:)
Arbitrajul a fost decent, cu o usoara tenta pro-Dinamo (acele lovituri libere date usor) si nu a influentat rezultatul final

valitudor
18th August 2007, 23:02
Mda, arbitrul a tinut cu Dinamo astazi...:happy

hai CFR!!! :ok:

Arbitrajul nu l-as numi decent, ci slabut, neexperimentat dar, de acord, nu a influentat rezultatul. Eu nu le-as acorda nici un puct echipelor...

P.S. auzi: metaforic. Tocmai ai facut o aroganta
Cum e turcu' si pistolul

Zax
18th August 2007, 23:05
Arbitrajul a fost decent, cu o usoara tenta pro-Dinamo (acele lovituri libere date usor) si nu a influentat rezultatul final

pai n-au influentat pt ca a dat niculescu pe langa...daca trasforma macar una mai ziceai ca n-a influentat rezultatul?

Nightwish
18th August 2007, 23:07
pai n-au influentat pt ca a dat niculescu pe langa...daca trasforma macar una mai ziceai ca n-a influentat rezultatul?
Ai dreptate, daca dadea gol, cum s-a intamplat in cateva randuri pentru steaua, ti-as fi dat dreptate.. Dar pana una alta am eu dreptate, arbitrajul nu a influentat rezultatul.

Duba
19th August 2007, 00:39
sa consemnam in carnetzel.... arbitrul a dat 25 lovituri libere pt dinamo din apropierea careului si prelungit meciul cu nu mai putin de 7 minute....:)

Mai mult, le-a acordat jucatorilor din Mioveni cartonase galbene cu duiumul, unele nejustificate, in timp ce pe jucatorii lui Dinamo i-a iertat de cateva ori. Intr-un cuvant, baiatul lui Ion Craciunescu a fost pe fata cu Dinamo.

Icebox
19th August 2007, 01:35
Mama ce cuvinte, pe fata, pe spate ... Arbitrul a fost foarte bun ... aia de la Mioveni niste nesimtiti, da si-au luat punctul. Si cu asta basta.

Rossi
19th August 2007, 01:41
sau tu ai inchis sonorul dupa golul 2 ala din offside de trei metri?:no:

altu cu mintea odihnita ...

Ceahlaul - Dinamo 0-3
http://www.dailymotion.com/video/x2qcqh_ceahlauldinamo01niculescu_sport
http://www.dailymotion.com/video/x2qcz6_ceahlauldinamo02danciulescu
http://www.dailymotion.com/video/x2qd96_ceahlauldinamo03cristea_sport

Ferko
19th August 2007, 10:48
Meci stricat in mare parte de arbitru care nu a stiut sa tina meciul in mana. Tenta de arbitraj : pro carciunescu - fost presedinte la Craiova, foast presedinte la Poli 1921 Stiinta si tot timpul ANTI DINAMO. Oricum Dinamo a jucat destul de slab si a avut si ghinion (2 bare), dar fotbalul se joaca pe goluri. Mioveniul nu cred sa mai prinda niciun meci in Liga I in care sa aibe atata noroc. La ce a "jucat" Mioveniul pica in Liga II. Nu-l pot salva nici Netoiu, nici arbitrii.

Ferko
19th August 2007, 10:55
Arbitrajul a fost decent, cu o usoara tenta pro-Dinamo (acele lovituri libere date usor) si nu a influentat rezultatul finalAsa este: nu a influentat rezultatul; ai vrea ca deseara arbitrajul sa fie exact cum a fost cel dintre Dinamo si Mioveni, cu asa-zisa tenta usor pro-CFR cat a fost pro-Dinamo? Ce zici, ai vrea norocul lui Dinamo pentru CFR in meciul cu Steaua ? Sa nu-mi spui ca nu se compara Steaua cu Mioveni, dar daca jucati cum ati jucat cu cipriotii sa nu va mirati.

Gica Chioru
19th August 2007, 12:11
Doua lucruri raman dupa meciul Dinamo-Mioveni:
1.Incapacitatea dinamovista de a-si crea ocazii de gol impotriva unei echipe de liga a doua.
2.Modalitatea jegoasa prin care Dacia Mioveni a tras de timp. Sunt sigur ca daca n-ar fi preferat sa traga de timp ar fi castigat meciul.

Arbitrajul a fost penibil, in prima repriza a acordat trei lovituri libere din apropierea careului, decizii ridicole, umilitoare pentru iubitorul de fotbal. Niculescu nu a reusit decat o bara...
In repriza a doua nu a reusit sa combata tragerile de timp ale argesenilor, trebuia sa fie foarte drastic inca de la primele trageri de timp. S-au petrecut cel putin doua fapte uluitoare: un aparator argesean este trantit in afara terenului si se tareste in teren pentru a primi ingrijiri medicale iar un altul, similar, este trantit la un metru in teren si nu binevoieste sa se dea un pic in afara terenului... astfel de fapte trebuiau penalizate instantaneu cu cartonas, primul sau al doilea. Eu cred ca tragerile de timp si simularile sunt doua dintre abaterile cel mai des intalnite in fotbaqlul nostru si arbitrii ar trebui sa fie mult mai drastici in penalizarea lor.

Truica Madalin
19th August 2007, 17:34
Dinamo intotdeauna a foat tovarasa cu arbitri din romania

si nimemi nu poate sa ma contrazica poate dinamovisii

4star
20th August 2007, 16:13
Oricum .. se aranjeaza.. Borcea a zis ca vine el dinn vacanta si dinamo nu va mai pierde nici un punct pana la sfarsitul campionatului .
Oricum nmu il crede nimeni.. dar la ce s-o fi referit? La butoane?

Duba
26th October 2007, 18:59
Directorul tehnic al clubului Farul Constanta, Ion Marin, a declarat ca a expediat, vineri, pe adresa Federatiei Romane de Fotbal, un memoriu impotriva arbitrului Cristian Balaj, care a condus la centru meciul Farul - Dinamo, scor 0-1, din etapa a V-a a Ligii I.

"Am trimis un memoriu impotriva arbitrului Cristian Balaj caruia ii reprosam mai multe faze litigioase dar, in special, maniera de arbitraj. Pe parcursul meciului au fost mai multe faze asemanatoare, care au fost apreciate diferit", a spus Ion Marin.

Rossi
26th October 2007, 19:13
Directorul tehnic al clubului Farul Constanta, Ion Marin, a declarat ca a expediat, vineri, pe adresa Federatiei Romane de Fotbal, un memoriu impotriva arbitrului Cristian Balaj, care a condus la centru meciul Farul - Dinamo, scor 0-1, din etapa a V-a a Ligii I.

"Am trimis un memoriu impotriva arbitrului Cristian Balaj caruia ii reprosam mai multe faze litigioase dar, in special, maniera de arbitraj. Pe parcursul meciului au fost mai multe faze asemanatoare, care au fost apreciate diferit", a spus Ion Marin.

penibil ... daca Dinamo ar fi fost avantajata , ar fi tipat astia de pe forum mai tare ca Ion Marin ... de cand asteapta hienele sa zica ceva si de Dinamo ...

Dinamo - dezavantajata cu Poli Iasi , cu Cfr , cu Pandurii ...si asta numai in ultimile etape ...

Duba
4th November 2007, 16:24
Ion Crăciunescu a declarat că arbitrul Tiberiu Lajos a privat-o pe Universitatea Craiova de acordarea unui penalty la faza petrecută în minutul 30, atunci cînd Ionel Dănciulescu a oprit șutul lui Săceanu cu mîna. "Se impunea acordarea unei lovituri de departajare la faza în care Dănciulescu a oprit șutul celor de la Universitatea" ...

danpuric78
4th November 2007, 16:35
Ion Crăciunescu a declarat că arbitrul Tiberiu Lajos a privat-o pe Universitatea Craiova de acordarea unui penalty la faza petrecută în minutul 30, atunci cînd Ionel Dănciulescu a oprit șutul lui Săceanu cu mîna. "Se impunea acordarea unei lovituri de departajare la faza în care Dănciulescu a oprit șutul celor de la Universitatea" ...

Pai dupa ce fiul lui i-a tras un cap in gura lui velcovici ce voiai sa zica?

Arbitrii i-au consolat bine pe olteni ieri.
Ma rog, asta nu scuza prestatia lui dinamo.

Lordliv
5th November 2007, 00:54
Pai dupa ce fiul lui i-a tras un cap in gura lui velcovici ce voiai sa zica?

Arbitrii i-au consolat bine pe olteni ieri.
Ma rog, asta nu scuza prestatia lui dinamo.

sti tu,chestia aia cu anxietatea ,produs al civilizatiei tehnologice...tyler ti ar da mai multe amanunte...sigmund...

delaparis
5th November 2007, 00:57
Si cu arbitrii cum ramane ? :D

Duba
23rd February 2008, 08:05
Etapa 20: Dinamo - Ceahlaul 2-1

Prima etapa a acestui mini-retur si Borcea a inceput sa-si faca mana, apasand puternic pe butoane.
Primul gol din ofsaide, iar Bratu neeliminat, acestea sunt cele mai importante decizii luate ieri de brigada de arbitri. Decizii care au inclinat balanta decisiv in favoarea echipei care a furat, fura si, probabil, va mai fura cu ajutorul fluierasilor.
Ceea ce m-a frapat, insa, este faptul ca presa n-a scris aproape niciun cuvintel despre cum Dinamo a fost avantajata. Este jenant sa nu relatezi ceea ce a vazut o tara-ntreaga. Este jenant sa aperi hotia practicata an de an de echipa fostei securitati, Dinamo Bucuresti.

gheorghe
23rd February 2008, 12:01
# Duba

Tu ai mare dreptate dar se pare ca cei indrituiti cu observarea arbtrilor tac ca si porcii in cucuruz cand este vorba sa se ia masuri contra fluierasilor care avantajeaza CU CRASA NESIMTIRE echipa umflatilor din MI.:angry:

dinamo fura cu succes campionat dupa campionat, meci dupa meci ori cu arbitrii ori recurgand la coruperea jucatorilor echipelor adverse.

Scadenta pentru acest mod de a face "performanta" va veni in cupele europene, acolo unde asa-zisi "caini" o i-au din toate pozitiile! Knatspyrnufelag...17 Nentori...Elfsborg au ceva in comun: si-au batut joc cum au vrut de campioana Romaniei, dinamo!

dinamo in cupele europene (adica acolo unde nu se pot tranti meciurile!) este ZERO BARAT! Asta spune multe despre conditiile in care aceasta echipa a castigat campionate la rand in Romania.:rosu:

Duba
11th March 2008, 15:39
Ion Marin: "Vom face memoriu!"


Tehnicinul "rechinilor", Ion Marin a avertizat luni, că va depune un memoriu împotriva brigăzii de arbitri, fiind dezavantajat clar în meciul cu Dinamo încheiat cu scorul de 0-0.Partida a fost condusă la centru Lucian Dan, ajutat de asistenții Eduard Cringașu și Nicolae Megheșan.

"Președintele clubului a urmărit caseta jocului și a considerat împreună cu noi, cei din staff-ul tehnic, că arbitrul a fluierat împotriva noastră. Reclamăm un cartonaș roșu ce trebuia acordat lui Izvoranu, o lovitură de la 16 metri la un fault asupra lui Băcilă, dar și alte faze", a spus Ion Marin. (GSP)

Nici cand este ajutata de arbitrii, echipa fostei securitati, Dinamo, nu se poate impune. Singura lor sansa este sa aiba cate un Netoiu la fiecare echipa din campionat.

SAMM
11th March 2008, 15:44
n-am vazut meciul

dar am auzit ca a fost macel, dinamo mai spera la cupa europeana

Aurel.D
11th March 2008, 17:01
penibil...:sleep: reclamati aici niste faze de tot rahatul...o lovitura de la 16 metri, un fault....un hent neobservat..sunteti de rasul curcilor! :D Dar despre greseli impotriva lui Dinamo....nimic.

Pai am vazut in campionatele Frantei si Germaniei niste greseli de arbitraj, pentru care la noi il impuscau pe arbitru!!

Duba
11th March 2008, 19:03
penibil...:sleep: reclamati aici niste faze de tot rahatul...o lovitura de la 16 metri, un fault....un hent neobservat..sunteti de rasul curcilor! :D Dar despre greseli impotriva lui Dinamo....nimic.

Pai am vazut in campionatele Frantei si Germaniei niste greseli de arbitraj, pentru care la noi il impuscau pe arbitru!!

Penibil esti tu ca incerci sa coperi murdariile echipei care a furat, fura si va fura, atat timp cat este sub protectia celei mai importante institutii a statului, Ministerul de Interne, MIRa, cum se numeste acum.

Fazele au fost reclamate de Ion Marin, un caine de-al vostru.
Special l-am citat pe acesta, deoarece daca scriam eu, unii forumisti spuneau ca sunt subiectiv. Asa insa ...

N-au fost faze de tot rahatul cele reclamate de Ion Marin. Au fost infractiuni comise de Dinamo, pe care arbitrul n-a dorit sa le penalizeze. Oare ce se intampla daca Izvoreanu era eliminat? Cu Mioveniul in cupa am vazut ca v-ati furat-o cu un om mai putin pe teren, in ciuda faptului ca arbitrul a tras apoi cu voi cat a putut de mult.

Leo
11th March 2008, 20:22
sunteti penibili :rosu:

Duba
11th March 2008, 21:27
sunteti penibili :rosu:

Cine???? ION MARIN?????!!!!!!

Duba
14th March 2008, 17:19
O alta furaciune marca Dinamo s-a consemnat la meciul de la Reghin, Gloria - Dinamo, 1-1. Arbitrul Hateganu, un alt sclav al lui Borcea, a refuzat un penalty clar in min. 1 Bistritei si a acordat unul inexistent echipei care se identifica cu hotiile, Dinamo.
Si uite asa, echipa fostei securitati mai fura un punct si il adauga in clasament. Dupa meciurile cu Ceahlaul, Mioveniul, in cupa, si Farul, este al patrulea meci in care dinamo este avantajata pe fata in acest inceput de mini-retur.

djclausz
14th March 2008, 18:42
Gigi Multescu si Cornel Talnar s-au certat in timpul partidei de la Reghin. Astfel, la un corner pentru Bistrita, Talnar i-a strigat lui Bratu: “ramii la centru”, in vreme ce Multescu a intervenit imediat: “Bratule du-te in careu, ca ai fundas in marcaj”. Dupa acest moment, actualul principal din Stefan cel Mare s-a intors catre Talnar si i-a spus: “Ba, du-te-n p..a mea, taci odata ca altfel plec la vestiare si te las pe tine!”

Nightwish
14th March 2008, 18:53
Gigi Multescu si Cornel Talnar s-au certat in timpul partidei de la Reghin. Astfel, la un corner pentru Bistrita, Talnar i-a strigat lui Bratu: “ramii la centru”, in vreme ce Multescu a intervenit imediat: “Bratule du-te in careu, ca ai fundas in marcaj”. Dupa acest moment, actualul principal din Stefan cel Mare s-a intors catre Talnar si i-a spus: “Ba, du-te-n p..a mea, taci odata ca altfel plec la vestiare si te las pe tine!”

Asa, si ce legatura are asta cu threadul " Dinamo si arbitrii"? :sleep:

Dogville
14th March 2008, 19:02
O alta furaciune marca Dinamo s-a consemnat la meciul de la Reghin, Gloria - Dinamo, 1-1. Arbitrul Hateganu, un alt sclav al lui Borcea, a refuzat un penalty clar in min. 1 Bistritei si a acordat unul inexistent echipei care se identifica cu hotiile, Dinamo.
Si uite asa, echipa fostei securitati mai fura un punct si il adauga in clasament. Dupa meciurile cu Ceahlaul, Mioveniul, in cupa, si Farul, este al patrulea meci in care dinamo este avantajata pe fata in acest inceput de mini-retur.

Baaaa,nebunuleee...ajunge cu timpeniile astea ca ne-am saturat pina-n git.Ce penalty clar ai vazut tu in minutul 1 ? Ce mi-e mie clar,insa,e faptul ca esti bolnav incurabil de scleroza...metastaze,alea,alea....asa ca o sa fim ingaduitori cu tine de-acum incolo....

danpuric78
14th March 2008, 22:28
O alta furaciune marca Dinamo s-a consemnat la meciul de la Reghin, Gloria - Dinamo, 1-1. Arbitrul Hateganu, un alt sclav al lui Borcea, a refuzat un penalty clar in min. 1 Bistritei si a acordat unul inexistent echipei care se identifica cu hotiile, Dinamo.
Si uite asa, echipa fostei securitati mai fura un punct si il adauga in clasament. Dupa meciurile cu Ceahlaul, Mioveniul, in cupa, si Farul, este al patrulea meci in care dinamo este avantajata pe fata in acest inceput de mini-retur.

bah Duba, dar cand Tudor s-a facut ca ploua, atunci ce-a fost. furaciune marca steaua?

Ulysses
15th March 2008, 06:55
penalty inventat pentru cainii rosii:rosu::rosu::rosu:

sunt asa de jos insa ca nici nu mai conteaza:ok:

six
15th March 2008, 07:47
sunt asa de jos insa ca nici nu mai conteaza:ok: :D:D:D si asta ii doar inceputul.......:drak:

ensic
15th March 2008, 08:44
Ar trebui propus Lupescu la Oscar la sectiunea "Cel mai bun regizor"!
Se pot face iara ceva nominalizari serioase dintre "producatorii" in negru cu fluier la gat de pe la noi!

Duba
15th March 2008, 10:00
SPRIJIN „Câinii” au egalat dintr-un penalty cel puțin dubios

Bistrițenii se pot simți dezavantajați pe bună dreptate. Arădeanul Hațegan i-a ajutat pe dinamoviști să scoată un egal la Reghin.

Min. 1: Moți - fault în careu la Negrean
Prima fază controversată s-a petrecut chiar din primul minut de joc. Negrean a păcălit linia de ofsaid a „câinilor“, a scăpat singur cu Lobonț, dar a tras slab. Asta pentru că între timp fusese ajuns de Moți, care l-a împins discret, îndeajuns cât să-l dezechilibreze. Decizia corectă: penalty Gloria și eliminare Moți. Norocul arbitrului că Gloria a marcat imediat.

Min. 49: Penalty ușor acordat la Bratu
Cea mai încinsă fază s-a petrecut în minutul 49, când Bratu a căzut foarte ușor în urma unui contact cu Achim. Hațegan fluieră, Achim pune mâna pe minge, însă arbitrul indică faptul că a acordat penalty pentru tragere de tricou. PROSPORT, 15.03.2008

Presa are aceeiasi opinie, pe care si eu mi-am exprimat-o chiar in timpul jocului.

danpuric78
15th March 2008, 14:54
penalty inventat pentru cainii rosii:rosu::rosu::rosu:

sunt asa de jos insa ca nici nu mai conteaza:ok:

In timpul meciului au fost cel putin 3 dinamovisti care au zis asta cat se poate de clar, acolo pe thread.
DUca cfr, steaua, rapid poli, a venit si randul lui dinamo sa aiaba parte de arbitrei "buni".
Insa, a fost doar o frectie la un picior de lemn.

SAMM
17th March 2008, 15:10
In timpul meciului au fost cel putin 3 dinamovisti care au zis asta cat se poate de clar, acolo pe thread.
DUca cfr, steaua, rapid poli, a venit si randul lui dinamo sa aiaba parte de arbitrei "buni".
Insa, a fost doar o frectie la un picior de lemn.

pai dak aveti jucatori de lemn, doar arbitrul nu poate castiga meciurile


penalty si eliminare la Moti, greseala ff grava si fara dubiu, nu poate fi comparata cu un hentz destul de neclar ca intentie

Above_all
19th March 2008, 18:40
dinamo - poli iasi, moti il trage de umar pe atacantul iesean, penalti clar pt Iasi + cartonas rosu pt dinamovist


http://www.gsp.ro/stire/video-penalty-la-faultul-lui-moti-59367.html

Dogville
19th March 2008, 20:41
Ai dreptate, dar meciul era oprit pentru offside....:rosu:

Rossi
19th March 2008, 22:23
meciul era oprit pentru offside....:rosu:

nu s-a dictat penalty , pt ca in faza premergatoare a fost offside ....

ce bucurosi erau stelistii ca au o faza in care se pot lega de Dinamo ... ce teapa si-au luat :happy

http://img142.imageshack.us/img142/1787/offsidewg1.jpg

Duba
24th March 2008, 21:56
Echipa securitatii, dinamo, a furat cel mai mult de la inceputul acestui miniretur:

Etapa 20: Dinamo - Ceahlaul 2-1 - primul gol din ofsaid si Bratu neeliminat.
Etapa 21: Dacia Mioveni - Dinamo, scor 1-2, - 4 jucatori ai Daciei n-au jucat nimic, dandu-se la o parte la interventia butonului Netoiu. Dupa meci Cartu si-a dat demisia, sugerand ca el nu poate fi antrenor la o echipa care ia bani de la adversar, iar Vacaroiu a decalrt ca 3-4 juctori de la Mioveni au fost blat.
Etapa 22: Dinamo - Farul 0-0, - Ion Marin: "Vom face memoriu!" Tehnicinul "rechinilor", Ion Marin a avertizat luni, că va depune un memoriu împotriva brigăzii de arbitri, fiind dezavantajat clar în meciul cu Dinamo încheiat cu scorul de 0-0.Partida a fost condusă la centru Lucian Dan, ajutat de asistenții Eduard Cringașu și Nicolae Megheșan.
"Președintele clubului a urmărit caseta jocului și a considerat împreună cu noi, cei din staff-ul tehnic, că arbitrul a fluierat împotriva noastră. Reclamăm un cartonaș roșu ce trebuia acordat lui Izvoranu, o lovitură de la 16 metri la un fault asupra lui Băcilă, dar și alte faze", a spus Ion Marin. (GSP)
Etapa 23: Bistrita - Dinamo 1-1 - penalty si eliminare inca din min 1 refuzate de arbitrul Ovidiu Hațeganu pentru Gloria (oare cum se desfasura meciul????) si penalty inexistent la Bratu din care echipa fostei securitati a egalat.
Etapa 25: Conducerea dinamovista a iesit din stadion cu duba. Oare de ce?

Asadar, Dinamo a beneficiat meci de meci de arbitraj favorabil, fiind singura echipa din campionat aflata intr-o astfel de situatie.

orbette
24th March 2008, 22:56
te corectez, a furat cel mai subtil. altii au furat mult mai mult si mult mai clar :happy

Duba
24th March 2008, 23:01
te corectez, a furat cel mai subtil. altii au furat mult mai mult si mult mai clar :happy

NU, au furat cel mai mult. Am enumerat 4 meciuri in care dinamo a obtinut puncte 100% furate. Eu am venit cu exemple. Tu?

orbette
24th March 2008, 23:18
cu cfr - tudor a impins jocul spre poarta clujului. n-a dat 2 penalty-uri la 2-1 pt steaua. arbitrat corect, meciul ar fi fost castigat de cluj. si n-ar mai fi aparut probabil nici furturile din partidele urmatoare
cu urziceni - dica le-a dat la toti lectii de calarie. cand habibou lovea mingea cu capul, stelea deja se ridicase si ajungea la minge daca nu-l confunda dica cu o iapa
cu pandurii - ovidiu petre trebuia eliminat. meciul ala vi-o furati. pana acum am strans 8 puncte din 9 castigate cu arbitrul
victoria cu uta nu o contest, mi s-a parut un arbitraj acceptabil, nepartinitor din partea centralului. tusierii au tras cu steaua la greu totusi.
cu rapidul....JAPCA. a furat deaconu stiind ca vine rasplata. si cine se asteapta la decizii surprinzatoare din partea comisiei va fi crunt dezamagit.

in concluzie, steaua in mini-retur ar fi avut 4 puncte.

Duba
24th March 2008, 23:44
cu cfr - tudor a impins jocul spre poarta clujului. n-a dat 2 penalty-uri la 2-1 pt steaua. arbitrat corect, meciul ar fi fost castigat de cluj. si n-ar mai fi aparut probabil nici furturile din partidele urmatoare
cu urziceni - dica le-a dat la toti lectii de calarie. cand habibou lovea mingea cu capul, stelea deja se ridicase si ajungea la minge daca nu-l confunda dica cu o iapa
cu pandurii - ovidiu petre trebuia eliminat. meciul ala vi-o furati. pana acum am strans 8 puncte din 9 castigate cu arbitrul
victoria cu uta nu o contest, mi s-a parut un arbitraj acceptabil, nepartinitor din partea centralului. tusierii au tras cu steaua la greu totusi.
cu rapidul....JAPCA. a furat deaconu stiind ca vine rasplata. si cine se asteapta la decizii surprinzatoare din partea comisiei va fi crunt dezamagit.

in concluzie, steaua in mini-retur ar fi avut 4 puncte.

Cu CFR Cluj, Tudor a gresit prima oara in favoarea CFR-ului, iertandu-l de cartonasul rosu pe Fabiani. Oare, cu un jucator in minus, mai avea CFR-ul acele oportunitati de a sarja poarta Stelei, iar cei doi sa fie faultati? gandeste inainte sa postezi. E foarte important.

Se pare ca n-ai avut ochelarii la tine cand ai urmarit acea faza. Dica s-a dus din inertie in Stelea, chiar in momentul cand Habibou lovea mingea cu capul. Era oricum gol imparabil. In Anglia, ca de altfel in oricare alt campionat din vest acel gol era validat 100%, cum bine a procedat si arbitrul Ivan.

Bati campii la greu. A fost un fault de joc, care nu poate fi penalizat cu galben. Mai mult, Ovidiu Petre a primit primul galben extrem de usor. Ceea ce tu repeti nu reprezinta altceva decat frustrarea comentatorului sau a ziaristului care ti-a bagat in cap aceasta stupizenie.

Aici bati campii si mai si. Stii de ce? Pt ca Steaua se poate planfe mai mult de arbitraj decat UTA. Golul marcat de aradeni dupa un corber a fost precedat de un ofsaid nesemnalizat de asistent. Daca era cornerul nu se mai batea, iar golul nu se mai marca. O a doua gresala a lui Lucian Dan a fost neeliminarea lui Oliveira faultul criminal asupra lui Radoi.

Leo
25th March 2008, 13:19
Cine???? ION MARIN?????!!!!!!

nu , tu esti penibil :rosu:
si te rog sa-ti schimbi semnatura

Vladek
25th March 2008, 14:01
Nu v-ati plictisit pana acuma ? :sleep::sleep: Toate echipele "mari" au fost ajutate. Fara exceptie. Returul asta cea mai favorizata echipa a fost Steaua pana acum, dar stati linistiti ca le vine randul si la restu'.

Nu v-ati saturat ? A, scuze, continuati porcaiala.

Tyler Durden
25th March 2008, 14:34
si te rog sa-ti schimbi semnatura

De ce sa si-o schimbe, se pare ca lui ii place?(nu cunosc si parerea ,,impricinatei"). Faza proasta e ca am aflat ca Duba are o varsta destul de inaintata, iti dai seama cat de ,,tinerica" e mama lui...In contextul asta, Duba imi retrag cuvintele. :D

SAMM
25th March 2008, 14:44
cu rapidul....JAPCA. a furat deaconu stiind ca vine rasplata. si cine se asteapta la decizii surprinzatoare din partea comisiei va fi crunt dezamagit.
.

dupa mintea ta si Frisk a fost platit de Surkis


:groggy::groggy::groggy:

orbette
25th March 2008, 16:46
dupa mintea ta si Frisk a fost platit de Surkis


:groggy::groggy::groggy:

ai vazut meciul ala? curgea sangele siroaie din el. omul ala mai avea putin si-si dadea duhul acolo, nici vorba sa mai poata continua meciul. atunci, roma fusese oricum umilita in teren, si decizia lui n-ar fi influentat rezultatul. aici insa, cu totul alta poveste. nimic surprinzator, nu se poate compara o domnisoara made in romania cu un suedez de top. la duba nici nu ma mai chinui sa-i raspund, si-asa voi vad ca aveti o viziune proprie, mai aparte, asupra fotbalului.

Charon
25th March 2008, 17:04
au uitat sa mentioneze ca la meciul incriminat,roma-kiev,scorul in momentul intruperii era 2-0 pentru kiev si roma juca in 10!

SAMM
25th March 2008, 17:08
ce importanta are scorul cu agresarea arbitrilor

un regulament pentru idioti ar suna asa:
"daca arbitrul e lovit dar echipa gazda conduce nu are voie sa intrerupa meciul, daca e lovit dar adversarii conduc atunci poate intrerupe meciul"


sunteti ridicoli, scorul de pe teren nu conteaza, arbitrul a fost lovit si cu asta basta

plus ca frisk a oprit meciul din prima fara sa vada dak se mai continua cu violentele in timp ce deaconu v-a mai dat o sansa si tot s-a aruncat

CHIAR SUNTETI ORBI ???


:ok:

Duba
25th March 2008, 18:17
Nu v-ati plictisit pana acuma ? :sleep::sleep: Toate echipele "mari" au fost ajutate. Fara exceptie. Returul asta cea mai favorizata echipa a fost Steaua pana acum, dar stati linistiti ca le vine randul si la restu'.

Nu v-ati saturat ? A, scuze, continuati porcaiala.

Vladek imi pare rau pentru tine, dar n-ai prea urmarit meciurile echipei care se identifica cu blatul si butoanele, dinamo. Echipa fostei securitati a fost impinsa de la spate in 4 meciuri, asa cum am si exemplificat, in timp ce Steaua sa spunem ca fost ajutata in doua. dar si in cele doua, cu CFR-ul si Urziceniul, arbitrul a luat decizii gresite si impotrica Stelei. Cu CFR, Fabiani trebuia eliminat pt. cotul aplicat lui Goian. Si asta, atentie!, inainte ca CFR-ul sa aiba cele doua situatii de penalty. Iar cu Urziceniul, a fost penalty la Dica in prima repriza, deci inainte ca Golanski sa faca hent. Specialistii considera ca echipa pentru care arbitrul greseste prima oara, este avantajata mai mult. Din pacate, asa-zisii ziaristi de la noi ori nu se pricep, ori sunt rau-voitori si astfel creaza o imagine falsa despre ceea ce s-a intamplat cu adevarat pe teren.

Dogville
25th March 2008, 18:30
. Reclamăm un cartonaș roșu ce trebuia acordat lui Izvoranu, o lovitură de la 16 metri la un fault asupra lui Băcilă, dar și alte faze", a spus Ion Marin. (GSP)[/I][/U][/B]


Deci asta e viciere,da ? Ca n-a dat un cartonas rosu (si cine vorbeste...cotonogarul cotonogarilor,regele ligamentului dislocat,imparatul tibiei sfarimate....celebrul Sapaliga :drak:) si o lovitura libera de la 16 metri.....De fapt,daca iei la bani marunti fazele incriminate de acest papagal notoriu,ramin doua greseli mari si late :neeliminare Bratu cu Ceahlaul...(totusi pe fondul unui arbitraj care a permis la greu jocul cu cramponul pe tibie :drak: de ambele parti...) si penalty aiurea la Bistrita....in rest,vorbim sa ne aflam in treaba....

Duba
25th March 2008, 18:50
Deci asta e viciere,da ? Ca n-a dat un cartonas rosu (si cine vorbeste...cotonogarul cotonogarilor,regele ligamentului dislocat,imparatul tibiei sfarimate....celebrul Sapaliga :drak:) si o lovitura libera de la 16 metri.....De fapt,daca iei la bani marunti fazele incriminate de acest papagal notoriu,ramin doua greseli mari si late :neeliminare Bratu cu Ceahlaul...(totusi pe fondul unui arbitraj care a permis la greu jocul cu cramponul pe tibie :drak: de ambele parti...) si penalty aiurea la Bistrita....in rest,vorbim sa ne aflam in treaba....

Pai normal ca-i viciere. farul a avit trei ocazii uriase cand erati 11 pe tren. daca-l elimina pe Izvoreanu, cum era normal, Farul ajungea mult mai usor la poarta voastra, deci probabilitatea de a marca era mult mai mare.

Ati dat gol din ofsaid cu Ceahlaul, este adevarat ca la limita, dar tot ofsaid a fost. Vezi ca poti revedea faza daca sapi mai adanc pe GSP sai Prosport.

Cu Gloria, bistritenii au avut penalty in min. 1 si eliminare la Moti. Toate ziarele au scris, este adevarat 3 randuri, nu cum s-a intamplat cu Steaua la meciul cu CFR sau Urziceni , ca arbitrul trebuia sa dea penalty si eliminare la faza respectiva. Ati fact japca la cel meci.

Cu Mioveniul Borcea apasat butonul Netoiu, iar meciul s-a rezilvat. Stii tu mai bine.

Dinamo a furat cel mai mult de la inceputul acestui miniretur. Asta-i adevarul, oricat ar vrea cineva sa conteste acest lucru

Vladek
25th March 2008, 19:00
Vladek imi pare rau pentru tine, dar n-ai prea urmarit meciurile echipei care se identifica cu blatul si butoanele, dinamo. Echipa fostei securitati a fost impinsa de la spate in 4 meciuri, asa cum am si exemplificat, in timp ce Steaua sa spunem ca fost ajutata in doua. dar si in cele doua, cu CFR-ul si Urziceniul, arbitrul a fuat decizii gresite si impotrica Stelei. Cu CFR, Fbianii trebuia eliminat pt. cotul aplicat lui Goian. Sia asta, atentie, inainte ca CFR-ul sa aiba cele doua situatii de penalty. Iar cu Urziceniul, a fost penalty la Dica in prima repriza, deci inainte ca Golanski sa faca hent. Specialistii considera ca echipa pentru care arbitrul greseste prima oara, este avantajata mai mult. Din pacate, asa-zisii ziaristi de la noi ori nu se pricep, ori sunt rau-voitori si astfel creaza o imagine falsa despre ceea ce s-a intamplat cu adevarat pe teren.

Mai duba, n-am urmarit ca eu sunt (sau mai bine zis eram) suporter al Stelei. Zilele astea m-am retrogradat singur (triste zile) la randul de "simpatizant". Ma mai uit la meciuri daca apuc, mai mult din inertie. Iar in Ghencea nu mai calc pana ce nu dispare jegul de Becali. Totusi nu fac parte din frustratii si spalatii pe creier ce urmaresc orice meci al adversarului cu ochii cascati si pumnii stransi, zbierand dupa cartonase rosii si penaltiuri la orice faza. Am altele mai bune de facut.

Revenind la "subiect", mi se rupe ca X a fost avantajata de 3 ori iar Y de 5 ori. Pentru mine e tot un drac. Faptul ca si Dinamo si Rapid si CFR si Poli si cine mai vrei tu au fost avantajate ici-colo nu e o scuza pentru faptul ca Steaua a fost avantajata, in vreo 2 meciuri chiar grosolan. Dupa meciul cu CFR am zis treaca-mearga, se intampla si la case mai mari. Da' faza asta cu coincidenta nu tine mon cher. E prea mult 1-2 penaltiuri cu CFR, unul cu Urziceni, gol suspect tot cu Urziceni si la final povestea din Giulesti. Hai sa mai lasam relativismele, Deaconu putea sa continue meciul, ce dracu ! N-a vrut, ce sa ne mai ascundem dupa deget. Bineinteles ca n-am nici o dovada, dar cred ca Becali a corupt arbitri si oficiali. Repet, sunt 100% convins ca si aia care urla de indignare toata ziulica, alde Muresan & Copos au facut exact la fel. Dar asta nu-i o scuza, pricepi ? Daca X impusca un om, asta nu inseamna ca si Y are dreptul sa procedeze la fel.

Si ce-i mai trist in toata povestea asta e ca jocul echipei chiar se imbunatatise, incepuse sa arate cat de cat a echipa de fotbal. Puteam sa castigam fara "implicarea" lui Bekkali ! Dar deh, cum sa rateze el "milioanele din CL" ? Alea dupa care-i curg balele non-stop. Il doare fix in cot de titlu, banii sunt tinta jigodiei.Daca locul 15 ar duce direct in grupele CL, GG ar fi foarte multumit cu locul 15.

Asta e. Rau am ajuns. Nu mi-a ramas decat nadejdea ca poate-poate, intr-o zi vom scapa totusi de aceasta ciuma.

Bogdy LFC
25th March 2008, 19:34
Nu cred ca are rost sa vorbim de meciuri,cu atat mai putin din retur,in care Dinamo a fost clar AVANTAJATA de arbitrii :rosu:

Alex_Sutzu
2nd April 2008, 19:53
Bani pe net, foarte simplu, cam 100 $ tot castigi lunar!crede-ma! asta
fac de 1 an si mereu castig, nefacand mare lucru! tot ce trebuie sa
faci este sa accesezi link-ul: http://bux.to/?r=Alex_Sutzu sa iti faci
cont(dureaza 1 min.) si apoi sa intri in "surf ads" si sa accesezi toate
reclamele de acolo - 15 la numar (fiecare dureaza cate 30 sec.). poti sa
vezi live cati bani iti intra in cont, convinge cat mai multe persoane sa
intre pe link-ul tau si astfel si accesarile lor iti vor aduce bani in
cont.Este foarte simplu. Foarte important, dupa ce va inregistrati dati click
pe reclamele de la "surf ads" pentru a face bani!

APPopescu
5th April 2008, 05:58
fiind si eu arbitru mi-as dori mai mult respect, bun simt si dreptate pentru arbitrii romani din partea jucatorilor, suporterilor si spectatorilor. arbitru nu este zeu atotstiutor, nu este perfect si nici lipsit de greseli omenesti. ati arbitrat vreodata un meci? eu nu neg coruptia din Romania, dar teoriile conspirationiste, suspiciuniile de blat si acuzarea arbitrilor ca s-au lasat cumparati si vanduti mi se par exagerate. normal ca exista si astfel de cazuri cum nu exista padure fara uscatori si nici o turma de oi fara una neagra, dar generalizari de genul ca toti arbitrii romani si toti centralii care o arbitreaza pe Dinamo o si avantajeaza mi se par lipsite de fond. as ruga mai mult respect pentru arbitrii romani si pentru arbitrii in general, nu gasesc deloc corect ca cu nesimtire, lipsa de bun simt, de respect si de consideratie pentru functia si meseria de arbitru sa se arunce vina pe umarul acestuia pentru esecul unei echipe. faptul ca o echipa pierde sau castiga se datoreaza propriei sale neputinte sau putinte resp. putintei sau neputintei adversarei. a face responsabil pe arbitru pentru pierderea unui meci mi se pare o atitudine penibila lipsita de autocritica

Duba
6th April 2008, 09:39
In meciul de la Galati, Augustus Constantin a impins cat a putut jocul in terenul galatean, a tolerat jocul dur al spurcatilor, nesanctionand cu galben intrari f. dure ale sparanilor mieunatori. In acest mod, echipa care se identifica cu blatul, dinamo, a mai catigat 3 puncte mincinoase.

Rossi
6th April 2008, 09:57
te-ai luat dupa Gica Chioru ? "spurcati" e porecla voastra , nu a noastra , asa ca mergi pe burta sa nu te zgarii pe spate :happy

Duba
6th April 2008, 11:15
Echipei dinamo si suporterilor ei li se spun SPURCATII de peste 40 de ani. Daca nu ma crezi mai spurcaciune intra pe www.spurcati.ro, unde poti citi istoria nefardata a clubului tortionaro-comunist, dinamo.

Lover
6th April 2008, 15:11
In meciul de la Galati, Augustus Constantin a impins cat a putut jocul in terenul galatean, a tolerat jocul dur al spurcatilor, nesanctionand cu galben intrari f. dure ale sparanilor mieunatori. In acest mod, echipa care se identifica cu blatul, dinamo, a mai catigat 3 puncte mincinoase.

culmea ca tocmai un stelist acuza alte echipe de furt. voi ar trebui sa va bagati capul in pamant , jigodiilor, de rusine. nu sunteti in stare sa bateti nici o echipa fara ajutor. n`am vazut o victorie corecta a stelei din meciul cu dinamo kiev.

danpuric78
6th April 2008, 16:10
Echipei dinamo si suporterilor ei li se spun SPURCATII de peste 40 de ani. Daca nu ma crezi mai spurcaciune intra pe www.spurcati.ro, unde poti citi istoria nefardata a clubului tortionaro-comunist, dinamo.

De catre cine mah DUBA? De catre suporterii clubului lui valentin ceausescu, cel mai mare dizident anti-comunist din istoria Romaniei?:happy:happy

Esti comic mah DUba. TU un mare stelist vorbesti de comunisti. Dupa ce ceausestii au ciordit banii publici ai romanilor ca sa cumpere pereformante sa se bucure stelistii, vii tu sa ne zici de comunsit, mah prapaditule?

Cine ne zice noua spurcati mah? tu si inca trei fani alergici la apa ai echipei principalei minoritati conlocuitoare?
Echipa patronata de un comnist, tzigan, hot analfabet si handicapat, principalul furnzor de cas al defunctului CC al PCR

Gica Chioru
6th April 2008, 17:11
Toata tara va zicea spurcati, purice. Toata tara va zice spurcati si acum. "Rapidistii" v-au numit asa, unii dintre voi stiti foarte bine dar faceti pe prostii. Cat despre comunisti si alte cele, mizeriile ********e amenintau oamenii cu puscaria, pe unii chiar i-au bagat acolo, incepand cu Teo Georgescu, Ana, Luca, Teo, Dej baga spaima in burgheji , mizeriile ********e si-au batut joc de tot ce a insemnat onoare si cinste in sportul romanesc.

http://img305.imageshack.us/img305/9598/img08906sc.th.jpg (http://img305.imageshack.us/my.php?image=img08906sc.jpg)

serv_ag
6th April 2008, 17:34
Toata tara va zicea spurcati, purice. Toata tara va zice spurcati si acum. "Rapidistii" v-au numit asa, unii dintre voi stiti foarte bine dar faceti pe prostii. Cat despre comunisti si alte cele, mizeriile ********e amenintau oamenii cu puscaria, pe unii chiar i-au bagat acolo, incepand cu Teo Georgescu, Ana, Luca, Teo, Dej baga spaima in burgheji , mizeriile ********e si-au batut joc de tot ce a insemnat onoare si cinste in sportul romanesc.

http://img305.imageshack.us/img305/9598/img08906sc.th.jpg (http://img305.imageshack.us/my.php?image=img08906sc.jpg)

Lasa tovule ca acu vin Pastile si pe voi stelistii va spala de pacate.... pacat ca va si injumatateste galeria....:evil:

Rossi
7th April 2008, 02:11
Echipei dinamo si suporterilor ei li se spun SPURCATII de peste 40 de ani. Daca nu ma crezi mai spurcaciune intra pe www.spurcati-de-ghena.ro, unde poti citi istoria nefardata a clubului tortionaro-comunist, dinamo.


site-ul ala e facut de un spurcat de ghena ... baietii de pe forum zic ca ar fi vorba de Gica Chioru ...
daca tot cauti site-uri de scandal .... http://rrsteaua.uv.ro :happy:happy:happy

Rossi
7th April 2008, 02:15
Toata tara ne zice spurcati ....

intreaba rapidisti , timisoreni , aradeni sau ieseni ... baieti care merg pe stadion , baieti din galerii .... cand e vb de stelisti se foloseste apelativul spurcati ... asa ca ia o pauza ...

acmilan1ro
14th April 2008, 23:22
Din nou prestatie jenanta a lui Cristi Balaj in meciurile dintre Poli si Dinamo, insa de data aceasta probabil si-a dezamagit si Capo dei tutti Capi, dinamovistul Ionut Lupescu care l-a pus acolo intr-un anume scop dar sa vezi surpriza... asta agresit si cand a trebuit si cand NU ar fi trebuit...
S-au cam dus banutii lu' domnu' Fluierash ca n-a reusit sa aduca toate cele trei puncte in tabara catelusilor care la ragetul pe 9 voci al Politehnistilor au bagat marsarier si au zbught-o la Bucale. Umilinta totala a echipei Dinamo dar din pacate Timisoara trebuie sa suporte in continuare marsaviile Bucaleshtenilor. Dar pana cand mai fratilor....
Sa fie spusa intr-un ceas bun... Steaua - Poli sa se termine cu 0-4 in conditiile in care deja se pregatesc butoanele si arbitrajele...(vezi declaratia lui Dragomir cu Poli nu poate pune probleme stelei). De unde stie el? s-au s-a hotarat deja modul in care va fi arbitrata parida??????????????
JiJi:rosu:Sandu:rosu:Lupescu:rosu:Deaconu:rosu:Bal aj:rosu:Dragomir:rosu:

Jucatori Dinamovisti...http://blogmedia.thenewstribune.com/media/users/lauragentry/puppies.jpg ... la maturitate

acmilan1ro
14th April 2008, 23:24
Scuze pt erori de scriere, mi-e cam somn

SAMM
15th April 2008, 13:21
" Îmi amintesc că pe vremuri campionatul nostru furniza an de an Gheata de Aur pînă cînd, din cauza noastră, s-a desființat această competiție. Erau atacanți care marca cîte 6 goluri pe meci doar ca să cîștige acest trofeu", a spus Mureșan.


gura pacatosului adevar graieste,

securitatea asta

Duba
22nd April 2008, 14:42
Etapa 30:
dinamo a fost din nou ajutata de arbitrii. De aceasta data Coltescu este cel care a dat o mana de ajutor echipei care se identifica cu hotiile, dinamo, anulandu-le ialomitenilor un gol perfect valabil.

eventHorizon
22nd April 2008, 14:47
Sa desparti sintagma "dinamo si arbitrii" in 2 termeni separati e ca si cum ai rupe o relatie gen peste-centurista. Unu fara altu nu se poate :(

Lover
22nd April 2008, 16:34
Sa desparti sintagma "dinamo si arbitrii" in 2 termeni separati e ca si cum ai rupe o relatie gen peste-centurista. Unu fara altu nu se poate :(

ia uite cine se plange... suporterul celei mai avantajate echipe din europa.

Rossi
22nd April 2008, 17:18
Etapa 30:
dinamo a fost din nou ajutata de arbitrii. De aceasta data Coltescu este cel care a dat o mana de ajutor echipei care se identifica cu hotiile, dinamo, anulandu-le ialomitenilor un gol perfect valabil.

n-ai vazut mah ca l'a dezechilibrat pe Izvoranu ? nu ai vazut ca era cu mana pe el ? de unde atata gol valabil ...
dar de penaltyul inventat pt urziceni nu mai pomenesti nimic ... tipic ghencist

Duba
22nd April 2008, 17:51
Golul ialomitenilor a fost perfect valabil. Toti cei care au comentat faza, incluzandu-l aici si pe Cracinescu, au cazut de acord ca sclavul lui dinamo, pe numele lui Coltescu a defavorizat Urziceniul.

dinamo, banditii Romaniei!

Ferko
22nd April 2008, 18:22
n-ai vazut mah ca l'a dezechilibrat pe Izvoranu ? nu ai vazut ca era cu mana pe el ? de unde atata gol valabil ...
dar de penaltyul inventat pt urziceni nu mai pomenesti nimic ... tipic ghencistDece ii dai explicatii ? Zi Duba si...trage apa !

Gica Chioru
22nd April 2008, 18:28
Zici Ferko, te uiti cu sila in jos si te stergi cat poti de bine.

Tyler Durden
22nd April 2008, 22:32
Ferko, treaba aia e valabila si pentru Gica Chioru. :D

Ferko
23rd April 2008, 12:49
Tyler, ce vina are canalul ?

YoNuTzz
23rd April 2008, 13:35
mai nou a aparut "povestea" borcea - coltescu, actionarul acuzandu-l pe arbitru k a dat penalty si k a uitat ca borcea i-a dat bani si k i-a platit ratele...

YoYoyOi
23rd April 2008, 14:03
Sebastian Colțescu n-a avut nici o replică atunci cînd directorul executiv al “cîinilor” i-a spus după meciul Dinamo - Urziceni că i-a oferit bani.
Arbitrajului românesc i-a fost din nou aprins fitilul butoiului cu pulbere. Cristi Borcea și Se­bas­tian Colțescu au fost protagoniștii unei sce­ne incredibile petrecute în vestiarul arbitrilor, la finalul partidei Dinamo - Urziceni 1-1, în care oficialul din Ște­fan cel Mare a adus acuze violente la adresa “centra­lului” craiovean, dar prin care se și autodenunța.

“Eu ți-am plătit ratele!”
“Băi, ție nu-ți este rușine să dai penalty-ul ăla? Ai uitat cine te-a ținut în brațe cît timp ai fost suspendat? Ai uitat din ce bani ți-ai plătit ratele cît timp ai stat pe margine și nu mai aveai nici un leu? Ai uitat toate astea?”, ar fi urlat Borcea către arbitru, a cărui singură reacție a fost să-l invite pe șeful dinamovist afară din cabină. GSP (http://www.gsp.ro/stire/sebastian-coltescu-omul-de-casa-al-lui-borcea-cum-comentezi-65481.html)

ensic
23rd April 2008, 14:03
Sebastian Colțescu n-a avut nici o replică atunci cînd directorul executiv al “cîinilor” i-a spus după meciul Dinamo - Urziceni că i-a oferit bani.
Arbitrajului românesc i-a fost din nou aprins fitilul butoiului cu pulbere. Cristi Borcea și Se­bas­tian Colțescu au fost protagoniștii unei sce­ne incredibile petrecute în vestiarul arbitrilor, la finalul partidei Dinamo - Urziceni 1-1, în care oficialul din Ște­fan cel Mare a adus acuze violente la adresa “centra­lului” craiovean, dar prin care se și autodenunța.

“Eu ți-am plătit ratele!”
“Băi, ție nu-ți este rușine să dai penalty-ul ăla? Ai uitat cine te-a ținut în brațe cît timp ai fost suspendat? Ai uitat din ce bani ți-ai plătit ratele cît timp ai stat pe margine și nu mai aveai nici un leu? Ai uitat toate astea?”, ar fi urlat Borcea către arbitru, a cărui singură reacție a fost să-l invite pe șeful dinamovist afară din cabină.

De unde sunt citatele astea?

APPopescu
24th April 2008, 04:49
de pe gazeta sporturilor resp. prosport ... iarasi isi bat joc de arbitrii conducatorii cluburilor. iarasi faceti de rusine arbitrajul romanesc. lasati arbitrii in pace. cu cat puneti presiune pe arbitrii cu atat va bateti joc de imaginea si asa sifonata a arbitrilor romani. normal si firesc ca sunt si acolo (dar pe unde nu sunt in Romania?) oameni necalificati fara coloana si lipsiti de caracter care nu au ce cauta, ajunsi prin relatii de familie, economico-financiare, de afaceri si patronaj la arbitraj. dar oile negre nu reprezinta toata turma si oricum daca Romania a dat un Ion Craciunescu atunci am convingerea ca vor veni si vremuri mai bune in lumea arbitrilor romani. dar sigur nu prin astfel de stiri prin presa ... in Germania situatii de genul acesta ar fi nascut un scandal imens cu consecinte drastice ... dar ma rog, degeaba ne agitam, e o problema de mentalitate

Duba
30th October 2008, 14:15
Adrian Porumboiu a rememorat în exclusivitate pentru www.prosport.ro șicanele la care erau supuși "cavalerii fluierului" în anii 80-90, înaintea derby-urilor dintre Dinamo și Steaua.

Patronul vasluian susține că echipa din Ștefan cel Mare dispunea de o adevărată filieră în arbitrajul românesc și crede că nu există o altă echipă care să fi "umblat mai mult la fluierași" ca Dinamo.

"Se punea o presiune imensă pe arbitraj înainte de Dinamo-Steaua. Dar, deși se spune că Steaua îl avea în spate pe Valentin Ceaușescu, cele mai mari măgării le-a făcut Dinamo. Arbitrul nu venea pe gazon să conducă un meci, el era delegat al lui Dinamo. Aveau mentalitate de traseiști pe vremea aia și din păcate unii dintre ei așa au rămas. Acum îi văd că vin și dau lecții de moralitate, deși s-au mânjit. Niciodată nu o să ajungi mare arbitru, dacă nu ești integru. E unul, nu vreau să-i dau numele, care juca șah cu Valentin Ceaușescu și acum pledează în incoruptibil.", a declarat Porumboiu în exclusivitate pentru www.prosport.ro


Finanțatorul moldovean dezvăluie câteva din metodele pe care Miliția le practica pentru a-l determina pe arbitru să se supună, dar spune că astfel de tactici nu au funcționat niciodată în cazul său.

"Eu nu am avut treabă nici cu Dinamo, nici cu Steaua, am reușit să rămân integru. Dacă nu rămâneam așa, nu aș fi ajuns unde sunt azi. Au venit cei de la Dinamo și la mine, evident că m-au contactat. Înainte de primul meci la care am fost delegat m-am trezit "din întâmplare" cu însuși Comandantul Miliției în același compartiment cu mine, în tren. La hotel, la fel, tot "din întâmplare". Puține meciuri au fost arbitrate corect, te șicanau, îți făceau tot felul de probleme, pentru că așa era sistemul. Sunt mândru de mine că nu m-am lăsat încălecat. Dinamo avea o adevărată filieră în arbitrajul românesc"

Articol scris de Cristian Mihală

Asta e dinamo, clubul fostei securitati comuniste!
Uite ca inca o persoana spune acelasi lucruri despre clubul care se identifica cu santajul, blatul si hotia.

Ferko
30th October 2008, 15:08
Cum ? Mata citesti "Prosport" ? Parca nu stiai sa citesti si asa dintr-odata stii? Felicitari. Chiar ai citit sau asa ti-ai adus mata aminte din tinerete ? Acuma se poarta altceva : brichete, Ivan, Tudor, valize, sacose, fuga dupa autobuze cu fotbalisti, si alte chestii de stana.

Duba
30th October 2008, 15:15
Doare ca sa nu spun seaca, este? caine, asta-i adevarul, sunteti hotii hotilor!

tampeniile pe care le debitezi doar mintea ta si a altora ca tine pot emite. valizele au fost folosite pentru a se juca corect, nicidecum cum face Borcea (vezi ultimul meci cu Galatiul), bricheta a fost aruncata de corsicani si nu o data ci timp de 70 de minute incontinuu. Numai pe un stadion bananirer cum este Ghiulestiul se poate intampla asa ceva. Hai ca-mi pierd timpul cu un frustrat ca tine.

Ferko
30th October 2008, 15:20
Ca bine zici - iti pierzi timpul si randul la ... farmacie, asa ca repede repejior la colt , poate mai prinzi ceva, macar o punguta de langa farmacie - chimicale. Hai succes !

Duba
30th October 2008, 16:24
Cred ca acolo ti-l pierzi tu zi de zi. Obsesia STEAUA te va urmarii intreaga viata, iar fara un antinevralgic, un distonocalm e greu sa te lase durerile de cap sau nervii.Te inteleg intr-un fel. Va simtiti umiliti non-stop. Nu o spun eu, a spus-o Netoiu mai zilele trecute. Hai, pe bune, spune-ne si noua are dreptate Netoiu cand declara, citez: "Fanii dinamoviști suferă îngrozitor că Steaua joacă de 3 ani în Liga Campionilor, iar ei nu."

Duba
2nd November 2008, 13:31
dinamo - Steaua 1-1

dinamo a fost impinsa de la spate de Deaconu. Galbene necordate dinamovistilor dupa faulturi din spate (stancu min. 47) sau dure (Lovin calcat intentionat in prima repriza); jocul oprit intr-o situatie exterm de periculoasa pentru poarta lui Lobont, in loc de a acorda lege avantajului; cel putin un penalty neacordat Stelei.

cip_81
2nd November 2008, 13:39
dinamo - Steaua 1-1

dinamo a fost impinsa de la spate de Deaconu. Galbene necordate dinamovistilor dupa faulturi din spate (stancu min. 47) sau dure (Lovin calcat intentionat in prima repriza); jocul oprit intr-o situatie exterm de periculoasa pentru poarta lui Lobont, in loc de a acorda lege avantajului; cel putin un penalty neacordat Stelei.

Bai zabaucule, la faza aia cu avantajul, tusierul a ridicat fanionul (eu am fost la meci si am vazut, nu am stat in fata TV-ului sa mananc cacareze de oaie asa cum o faci de fiecare data), deci Deaconu a fost nevoit sa intoarca faza.
Penalty? :groggy: cred ca nu esti sanatos la cap. Dar voi sunteti invatati sa vi se dea penalty din orice (vezi si meciul cu Buzaul).
Apoi, Deaconu a acordat un fault in atac la un duel Ogararu-Niculae, in careul stelei, absolut caraghios. Goian a scapat de galben in prima repriza, Radoi de rosu, Golanski al doilea galben. Au fost 2 faze, cand Deaconu a dus fluierul la gura, vazand ca mingea a ajuns la oi, s-a facut ca ploua. Vezi, gasesc si eu nod in papura.

Rossi
2nd November 2008, 13:58
Dinamo - steaua 1-1

Dinamo a fost impinsa de la spate de Deaconu.

lol ... hai ca ai zis'o :happy

deaconu = sclavul stelei ... a facut saracul tot ce a putut pentru voi, dar daca voi sunteti MUCI ?!

bob
10th November 2008, 13:44
cocalarule, pe care pagina a clasamentului sunteti ? tot rasfoiesc pe aici si nu va vad ! la pagina 3 , cumva ?

Duba
7th March 2009, 17:01
Gaz Metan - Dinamo 1-1 cu ajutorul imens dat de arbitrul Lajos. Echipa MINISTERULUI DE INTERNE, dinamo, nu se dezminte si fura in continuare fara pic de jena. Penalty clarisim si eliminare la Moti vazuta de toata lumea, Craciunescu confirmand ceea ce toata lumea a vazut.
dinamo = furt cu arbitrii = blat!

guevarax
7th March 2009, 19:29
mizerie mai mare decat echipa asta nu exista nici in cuba, nici in venezuela, nici in afganistan

la 1-1 penalty si eliminare la moti, arbitrul a inchis ochii, si-a luat el cateva zeci de mii de euro ce mai conteaza ca il suspenda asa de ochii lumii 2-3 etape

rusine jegurilor din conducerea ministerului de interne si a echipei de fotbal subordonate direct

puscarie pt lajos

Bumbescu
7th March 2009, 20:07
He he....asta nu e nimic.....sa vedeti mai incolo, pe la ultimele etape ce va fi.......

Lover
7th March 2009, 21:20
He he....asta nu e nimic.....sa vedeti mai incolo, pe la ultimele etape ce va fi.......

hai sa nu vorbim, ca stii ce s-a intamplat in ultimii ani in ultimele 10 etape.
stii cine castiga 10 meciuri consecutive pe sfarsit... :D

valitudor
8th March 2009, 13:59
Nu inteleg de ce il contrazici pe Bumbescu. Omul vrea sa spuna ca steaua va reusi o serie si mai buna si va castiga titlul anul asta, la fel ca in fiecare an cand au niste reveniri "spectaculoase". :happy

red-bull
8th March 2009, 16:14
daca dinamo se duce sa faca jaf si cu medias atunci nu stiu la ce se mai joaca campionatul asta.Sa se faca de acum clasamentul...Dinao locul1....vaslui locul 2 si cfr-ul locul 3...restul nici nu mai conteaza

Rossi
10th March 2009, 06:08
Penalty clarisim si eliminare la Moti vazuta de toata lumea, Craciunescu confirmand ceea ce toata lumea a vazut.


de la Craciunescu ma asteptam ... doar a fost sclavul vostru ...
va facut cadou doua campionate in dauna noastra ...

dar ce zici de parerea lui Mimi ? E cumva dinamovist ? ne iubeste asa mult ? sau nu se pricepe la fotbal ?


Mihai Stoica : "Lajos a avut cîteva decizii controversate, însă părerea mea este că acela nu a fost penalty și nici eliminare. Nu poate fi vorba despre intenție la un șut puternic, care a venit dintr-un metru.

Nu este așa cum zice lumea, că Lajos este arbitrul lui Dinamo. Nu mi se pare atît de incorect precum alții. Din moment ce a greșit la Tîrgu Jiu împotriva lui Dinamo, în tur, nu văd de ce îl acuză cei care spun că e pro-Dinamo. În plus, nu am observat ca Dinamo să fi fost favorizată în acest campionat"

cinebelu
10th March 2009, 08:31
mizerie mai mare decat echipa asta nu exista nici in cuba, nici in venezuela, nici in afganistanba da, exista in Romania: steaua! :ok:

caine19
10th March 2009, 10:28
Gaz Metan - Dinamo 1-1 cu ajutorul imens dat de arbitrul Lajos. Echipa MINISTERULUI DE INTERNE, dinamo, nu se dezminte si fura in continuare fara pic de jena. Penalty clarisim si eliminare la Moti vazuta de toata lumea, Craciunescu confirmand ceea ce toata lumea a vazut.
dinamo = furt cu arbitrii = blat!

Ba spurcatilor se vede ca nu aveti nici o treaba campionatul asta si acum cautati alte activitati...

Anul acesta p*la e in ghencea...:yeah:

Aurel.D
12th March 2009, 14:52
Eu zic ca 5 cartonase rosii trebuiau acordate lui Dinamo...Hooo, ce v-ati pornit asa? In realitate Lajos a gresit doar la faza cu Malik. La Izvoranu nu a fost offside iar la Moti, discutabil pentru cine stie ce este ala un hent involulntar. Este inadmisibil cum cei de la GSP s-au si grabit sa acuze niste faze fara a se documenta mai mult. A gresit Lajos intr-un meci ati si tabarat ca mustele! Vedem noi in derbiuri care si cum...

In cel il priveste pe Craciunescu el critica tot ceea ce se intampla in arbitrajul romanesc, de cand este in confllict cu cei de la arbitraj si cu federatia....in special pe "prietenii" lui din arbitraj.

Aurel.D
12th March 2009, 18:38
Sa traiasca, sa fie sanatos! :) Exista o imagine clara in care se vede ca Izvoranu nu a fost in offside!! In ce il priveste pe Moti, am si eu o intrebare, poate s-a schimbat regulamentul: se mai considera hent involuntar cand mingea iti este sutata in mana de la mai putin de un metru?

Alta intrebare: ce inseamna "pozitie nefireasca" in cazul alunecarii?? Jucatorul trebuie sa stea in pozitie de drepti, cu mainile pe langa corp, ca un kamikaze?? Ca am vazut pe marele Craciunescu care punea problema pozitiei nefiresti, iar altii s-au luat dupa el fara sa judece.

valitudor
12th March 2009, 19:51
Cum am spus, cand nu intelegem nimic, preferam sa-i citam pe altii.
Cu alte cuvine: eu sunt prost, dar ala a zis...:happy

Aurel.D
12th March 2009, 20:25
Pana una alta este jenant ca tocmai suporterii echipei care a ocupat Locul 2 (!!) in ultimii 3 ani cu ajutorul pungii de 1 leu, alergarii dupa autocarele jucatorilor, si a valizelor dubioase ale patronului lor s-au gasit sa faca acum pe moralistii.

Bai stelistilor, bagati la cap: Dinamo in ultimii 3 ani a castigat cel mai clar un campionat dupa 1990, cand a maturat pe jos cu toata Liga I, dar pe de alta parte a pierdut in celelate doua campionate nu mai putin de 50 de meciuri acasa!!
Judecati si voi (care aveti cu ce...).

Gica Chioru
16th March 2009, 00:02
O alta japca ordinara a fost comisa in groapa. Arbitrajul proMI la meciul Dinamo-Otopeni a fost incredibil...

Gica Chioru
16th March 2009, 00:35
Un amic sintetizeaza perfect pe YM:
"astia dinamo au avut pana acum 3 meciuri si au luat 5 puncte - un blat si doua furaciuni cu arbitru"

Nico21
16th March 2009, 09:13
Bai Gica,dar de faptul ca Goian al vostru a avut 3 faulturi clare de galben si totusi a terminat partida in teren,ce parere ai ?

SAMM
16th March 2009, 09:16
********i mai nenorociti ca astia n-am vazut, a doua etapa returul asta cand scapa cu un punct adus de arbitrii, s-a investit mult de tot in arbitri

singura solutie ar fi arbitri straini la toate meciurile echipelor care se bat la titlul, astia romani sunt toti compromisi de porcea si clanul militienesc


1. Minutul 38: Tamaș trebuia eliminat.
2. Minutul 57: Tamaș trebuia eliminat.
3. Minutul 83: Tamaș trebuia eliminat.

moty
16th March 2009, 10:04
Bai Gica,dar de faptul ca Goian al vostru a avut 3 faulturi clare de galben si totusi a terminat partida in teren,ce parere ai ?

n-a terminat-o in teren, era pe banca :P

Gica Chioru
16th March 2009, 10:07
MI-ul isi face de cap, patronii tigani ai clubului Dinamo, beneficiind de protectia MI-ului, de pactul cu conducerea FRF-ului, de tratamentul preferential ce li-l ofera slugile din mass-media, vor fura un nou titlu.

JJ
16th March 2009, 10:18
Bai stelistilor, bagati la cap: Dinamo in ultimii 3 ani a castigat cel mai clar un campionat dupa 1990, cand a maturat pe jos cu toata Liga I, dar pe de alta parte a pierdut in celelate doua campionate nu mai putin de 50 de meciuri acasa!!
Judecati si voi (care aveti cu ce...).
Formularea asta e un pic cam schioapa. Poti sa dezvolti? Daca pierdeati 50 de meciuri in doua campionate, erati acolo unde va e locul - in divizia B. :D

vlad1607
16th March 2009, 11:15
da intr-adevar Goian trebuia eliminat clar de 2 ori.....furaciune intr-adevar...

SAMM
16th March 2009, 11:55
primul fault la Goian a fost de joc, la al doilea trebuia eliminat

diferenta mare este insa ca Steaua avea deja 1-0 si iasi o echipa slaba cu sau fara Goian foarte probabil Steaua lua cele 3 puncte, in meciul lui dinamo insa terminat 0-0 era mai greu sa se pastreze rezultatul daca dinamo juca in 10

mihai_alex
16th March 2009, 11:56
dinamo si arbitrii,picioarele si sosetele..

SAMM
23rd March 2009, 09:33
la buzau a fost asistent pe atacul dinamo in prima repriza lajos, numai ala putea trece cu vederea off-side-ul la niculescu inainte de penalty

Rossi
23rd March 2009, 12:00
la buzau a fost asistent pe atacul dinamo in prima repriza lajos, numai ala putea trece cu vederea off-side-ul la niculescu inainte de penalty

nu mai postati mah aberatii ... nu a fost nici un offside

gol Danciu
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=15286
gol Niculescu
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=15279

pana si sclavii vostri de la gazeta au facut stop cadru in momentul pasei si au zis ca nu a fost offside

cip_81
23rd March 2009, 12:05
la buzau a fost asistent pe atacul dinamo in prima repriza lajos, numai ala putea trece cu vederea off-side-ul la niculescu inainte de penalty

Numai un dezechilibrat psihic ca tine putea vedea offside la faza aia.

Ferko
23rd March 2009, 13:04
la buzau a fost asistent pe atacul dinamo in prima repriza lajos, numai ala putea trece cu vederea off-side-ul la niculescu inainte de penalty
Spune-i la ala care ti-a spus asa ceva sa-ti dea banii inapoi pentru ca te-a mintit. Incearca sa te mai uiti si la meci si apoi sa comentezi niste faze. Dinamo a castigat meciul clar si numai pe teren.

SAMM
23rd March 2009, 13:06
n-am vazut meciul, am vazut doar doua faze, mi s-a parut offside si cartonas rosu la torje

asa am vazut eu, nu inseamna ca sunt dezechilibrat psihic cum sustine un retardat mai sus

ultra
23rd March 2009, 14:10
sunt ajutati da-i in ... [ban primesc nu ?]

Novac
23rd March 2009, 14:19
... Dinamo a castigat meciul clar si numai pe teren.


As usually :lol::happy

Sezione
23rd March 2009, 16:44
Dinamo si arbitrii.... pai subiect asemanator cu Steaua si arbitrii...:))))))))))

laurdog
23rd March 2009, 16:47
Noutati, ceva?




Ahaaa, aceleasi "discutii inteligente". Continuati, meritati tot ce se intampla in societate.:ok:

red-bull
23rd March 2009, 18:26
da...cand era vorba de altii si tu conduceai ostilitatile nu mai erau "discutii inteligente"...plm fiecare isi apara interesul si tipa cat mai tare ca a lui e mai frumoasa

valitudor
23rd March 2009, 20:36
De ce nu spui asa SAMM, ca poate-ti dam o mana de ajutor:

Ti se pare offside aici?

Dupa parerea mea Torje merita in proportie de 75% cartonas rosu si a primit doar galben. Insa a fost o alta faza, necomentata deMarele Craciunescu, cand un jucator buzoian pur si simplu s-a urcat cu crampoanele pe abdomenul lui Izvoranu, cazut jos. Nu s-a acordat nimic acoloa. Nu ca ar conta, dar parerea comentatorilor a fost ca si de aceasta data trebuia rosu...

SAMM
24th March 2009, 09:56
De ce nu spui asa SAMM, ca poate-ti dam o mana de ajutor:

Ti se pare offside aici?

Dupa parerea mea Torje merita in proportie de 75% cartonas rosu si a primit doar galben. Insa a fost o alta faza, necomentata deMarele Craciunescu, cand un jucator buzoian pur si simplu s-a urcat cu crampoanele pe abdomenul lui Izvoranu, cazut jos. Nu s-a acordat nimic acoloa. Nu ca ar conta, dar parerea comentatorilor a fost ca si de aceasta data trebuia rosu...

greu de zis, insa eu cred ca a fost offside, camera nu e chiar pe linie iar tendinta in astfel de cazuri e ca jucatorul din plan indepartat sa fie aratat mai aproape de centrul terenului

la torje era rosu in proportie de 100%

Rossi
24th March 2009, 10:03
greu de zis, insa eu cred ca a fost offside,


Mah samm , nu cumva esti clona lu' Gica Chioru ? Ca si ala e la fel de chior ca tine :happy

http://img16.imageshack.us/img16/1521/offsidej.jpg

laurdog
24th March 2009, 10:06
Ooooops, a fugeat offsideul!!! Gasitorului, recompensa substantiala. Si un raspuns pt cel care a prins aripi:incearca si tu cu apa rece, e mai buna si te ajuta mai mult!:ok:

cip_81
24th March 2009, 10:11
n-am vazut meciul, am vazut doar doua faze, mi s-a parut offside si cartonas rosu la torje

asa am vazut eu, nu inseamna ca sunt dezechilibrat psihic cum sustine un retardat mai sus

Imi cer scuze, nu esti dezechilibrat psihic, esti doar schizofrenic.

Gica Chioru
24th March 2009, 10:20
Samm, e clar ma de ce n-a vazut banditul ala ofsaid, nu vezi ce rau e pozitionat?:D :happy

Spurcaciunilor, asa ati facut si cu docomentu' observatorului de la meciul cu Vasluiul? L-a scris ala dupa 5 luni de zile... Asa o fi tras si ala cu linia... Ma, mari mizerii sunteti...

laurdog
24th March 2009, 10:48
Iar vorbesti uitandu-te in oglinda? Are dreptate cip.
Te rog frumos sa faci un bine tarii si umanitatii in general..........SPANZURA-TE!!!!

petea
24th March 2009, 11:31
Cei de pe primul loc sunt mereu atacati.

SAMM
24th March 2009, 12:23
Imi cer scuze, nu esti dezechilibrat psihic, esti doar schizofrenic.

vezi ca ti-am trimis un mesaj, e mai indecent n-am vrut sa-l postez aici, oricum ma pis pe tine

rossi
poti trage o linie dreapta, paralela cu linia de mijloc si perpendiculara cu marginea ? poate asa vedem mai bine, ce ai desenat tu acolo e trasat gresit

valitudor
24th March 2009, 14:51
Daca vrei trasez eu o linie dreapta, perpendiculara pe fundul clasamentului. Nu ne arata linia ultimului aparator, ci doar tendinta de deplasare in clasament a Simbolului Romaniei...

http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=38078&d=1237879514

red-bull
24th March 2009, 18:50
mai terminati bah dreacu ca sunteti praf si unii si altii...s-a gasit cine sa vorbeasca...steaua si dinamo..plm nu sinteti in stare sa bateti otopeniul sau mediasiul da va umflati cat de buni sunteti voi....plm de 15 ani de zile suntem aproape zero in europa...dinamo a fost eliminata de toti pinguinii si steaua s-a facut constant de ras in liga...mai lasati si alte echipe nu munai voi....si staeua si dinamo au facut si vor mai face jafuri cu arbitrii

valitudor
24th March 2009, 18:56
Prietene, noi sunt ontopic iar tu esti offtopic. Daca nu-ti convine subiectul sau interlocutorii esti liber sa nu-ti mai bagi nasucul pe aici.
Ne scutesti si pe noi de aerele unui "fost dinamovist"

red-bull
24th March 2009, 19:25
stai cuminte ca nu am nici un fel de aere..aere aveti voi astia "suporterii adevarati" care va duceti la meci doar ca sa injurati

valitudor
24th March 2009, 20:41
De unde stii ca merg la meciuri si daca o fac, de unde stii ca ma duc doar pentru a injura?

Aerele de "fost dinamovist" reies din posturile tale. Vezi Doamne, ai fost atat de dezamagit de echipa in toamna incat acum nu mai ratezi nici un prilej de a mai lovi o data in echipa. Daca tot esti atat de blazat, cum se face ca esti peste tot unde e vorba de a lovi in Dinamo (si in Steaua, dar asta nu ma deranjeaza :) )?
Nu pari o persoana nemotivata, atat... ;)

ultra
24th March 2009, 23:10
Cum puteti sa mai aparati clubu asta, care cu Gaz [rosu+penalty Moti, rosu un mijlocas central Papa moloz ala], cu Otopeni rosu Tamas, cu Buzau, rosu Torje.

Elphax
24th March 2009, 23:14
pai daca il 'apara' arbitrii, de ce sa nu-l apere si suporterii ?

Sezione
24th March 2009, 23:30
Cum puteti sa mai aparati clubu asta, care cu Gaz [rosu+penalty Moti, rosu un mijlocas central Papa moloz ala], cu Otopeni rosu Tamas, cu Buzau, rosu Torje.

Alea ti se par greseli de arbitraj care au avantajat pe dinamo ??..hai mai ca nu li s-au dat cite 5 penalty-uri gratuite pe meci si 3 eliminati de la adversari ca specimene ca Rossi sa recunoasca ca dinamo a fost ajutata " putin " de fluierasi..:happy

valitudor
24th March 2009, 23:35
pai daca il 'apara' arbitrii, de ce sa nu-l apere si suporterii ?

Obiectivul lui peste... pe voi nu v-a avantajat arbitrul la penaltiul aparat de Pantilimon? Dar daca n-a zis ala nimic pe OTV n-avem de unde sa stim.

dardar_3
25th March 2009, 16:38
dinamo a fost eliminata de toti pinguinii


:lol: Misto asta...

Cat despre dinamo si arbitrii... eu va recomand un meci oarecare in Italia. Sa vedeti voi acolo offside-uri de 4-5 metri nesanctionate:headbang: In Romania cred ca primea direct recuperatorii dupa lasarea intunericului.

red-bull
25th March 2009, 19:52
De unde stii ca merg la meciuri si daca o fac, de unde stii ca ma duc doar pentru a injura?

Aerele de "fost dinamovist" reies din posturile tale. Vezi Doamne, ai fost atat de dezamagit de echipa in toamna incat acum nu mai ratezi nici un prilej de a mai lovi o data in echipa. Daca tot esti atat de blazat, cum se face ca esti peste tot unde e vorba de a lovi in Dinamo (si in Steaua, dar asta nu ma deranjeaza :) )?
Nu pari o persoana nemotivata, atat... ;)

ce sa apar mah?niste patroni circari si niste betivi care mimeaza fotbalul?Dinamo era un simbol...acum ne-am transformat si noi si steaua in blatistii si hotii campionatulul.Cand am reusit marile performante eram simplu Dinamo...nu cainii rosii sau spartanii...Hai in plm sa fim seriosi...si noi si steaua am ajuns sa lataram/behaim mai mult decat sa jucam fotbal.
Si motivat de cine sau de ce as fii?a poate ca sunt asa motivat pentru ca imi pare rau ca un simbol al roamniei a ajuns sa fure echipe ca otopeni sau gaz metan...ca altfel nu putem castiga

Apropo dardar diferenta intre arbitri nostrii si ai lor e ca ai nostrii sunt hoti...ai lor sunt doar prosti...si inca ceva...italienii sunt an de an sus in europa...noi mai putin

valitudor
25th March 2009, 20:24
Dinamo era un simbol zici...
Si in octombrie 2008 te-ai saturat de blaturile lor si ale rivalilor din Ghencea, hmm? Adica nu te-au deranjat ani de zile in care nu cred sa fi existat vreun meci corect in campionat, dar tie ti s-a umplut paharul taman in octombrie 2008. Si ai fost atat de dezamagit de Dinamo incat te-ai hotarat sa-ti faci cont aici si sa ne impartasesti si noua dispretul tau fata de Dinamo si Steaua, nu-i asa?

Pai daca ai un nasuc asa de curat si bine ingrijit, de ce ti-l vari in astfel de topicuri si discutii? Stii vorba aia cu musca si unde trage ea...

P.S. Spuneai ca in ultimii 17 ani Dinamo nu prea a avut performante europene, totusi, fiind atat de rare, ma gandesc ca un simpatizant al echipei ar trebui sa stie de cate ori a jucat in grupele cupei UEFA si cu cine a facut-o. Sau nu ai fost intr-atat de pasionat?



Dinamo in cei 3 ani de cupa uefa(parca trei nu patru) a reusit doar o calificar in grupe...acolo unde a dezamagit in fata unora ca herenveen sau beitar ierusalim


Parerea mea este ca daca ai ceva de spus, spune-o cu onestitate...

red-bull
25th March 2009, 21:24
da mah exact in octombrie 2008..pe 13, zi cu ghinion....stii cum se zice...mai bine mai tarziu decat niciodata.Trebuia cumva sa se intaple asta la o anumita data?E vreo fereastra de facut lehamite asa cum e aia de transferuri?...nu ai voie sa ti-se faca lehamite decat in anumite zile sau perioade nu?
Stiu si cu cine a jucat dinamo in grupe....cat de prost a jucat in meciul cu levski cand au ratat cu poarta goala....sau cum a piedut in fata unora ca partizan....care nu inseamna cine stie ce in europa...sau alte meciuri de astea de poveste
A si inca ceva...sunt liber sa imi var nasucul meu unde vreau...e democratie....sunt liber sa pun ce vreau eu...nu iti convine poti sa iti dai delete la cont si scapi de un fraier care te streseaza...vezi sunt si modest

valitudor
25th March 2009, 21:52
Prietene, ai pierderi de memorie...
Cand ne scaldam noi in mocirla Ligii 1, apari tu si ne spui urm:

mai terminati bah dreacu ca sunteti praf si unii si altii...s-a gasit cine sa vorbeasca...steaua si dinamo..

dupa care inchei cu asta:



A si inca ceva...sunt liber sa imi var nasucul meu unde vreau...e democratie....sunt liber sa pun ce vreau eu...nu iti convine poti sa iti dai delete la cont si scapi de un fraier care te streseaza...vezi sunt si modest
Eu asta iti spun de cateva posturi, dar numai nu te prinzi: esti sensibil? atunci nu ne mai cauta ;)

red-bull
25th March 2009, 22:05
totul e divertisment prietene...nu prea ai sesizat asta nu?In fine sa nu mai plictisim alti useri cu neintelegerile noastre eu iti zic doar atat....sunt Dinamovist nu caine rosu....nu spartan.Cand o sa redevenim dinamovisti poate atunci o sa revenim pe aceeasi lungime de unda...pana atunci nu cred.Borcea & co au omorat mitul dinamo si l-au transferat intr-un cliseu comercial....si la fel sa treaba si la steaua...si la multi altii.Prea multa vorbarie...prea putina istorie

valitudor
26th March 2009, 07:50
Numește tu o echipă suficient de curată după pretențiile tale
Oricum, pentru mine este de neinteles cum cineva atat de fin ca tine poate considera circul asta ca fiind divertisment...

red-bull
26th March 2009, 18:42
pai eu nu am nimik de castigat din circul asta...si nici de pierdut foarte mult...deci pentru mine e doar divertisment....problemele adevarate nu o sa vina sa mi-le rezolve nici borcea nici turcu...nimeni
Nu stiu daca e vre-una curata suta la suta dar parca craiova nu prea a fost implicata in scandaluri...cel putin nu pana sa vina mititicu
PS...eu nu am zis niciodata ca sunt foarte fin

Elphax
26th March 2009, 19:27
Obiectivul lui peste... pe voi nu v-a avantajat arbitrul la penaltiul aparat de Pantilimon? Dar daca n-a zis ala nimic pe OTV n-avem de unde sa stim.

da, ne-a avantajat enorm ca a inventat un penalty, i-a dar sansa lui Panti sa se afirme ...`

valitudor
26th March 2009, 19:39
Recunosc ca ala n-a prea fost penalti, dar daca era scrupulos arbitrul trebuia repetat penaltiul. Pantilimon a pasit in fata liniei, in schimb Bosneag a aparat corect penaltiul lui Ogararu

Elphax
26th March 2009, 19:55
Recunosc ca ala n-a prea fost penalti, dar daca era scrupulos arbitrul trebuia repetat penaltiul. Pantilimon a pasit in fata liniei, in schimb Bosneag a aparat corect penaltiul lui Ogararu

n-a fost DELOC penalty ...
si poate a pasit Pantilimon, dar majoritatea fac acelasi lucru :)

valitudor
26th March 2009, 20:31
n-a fost DELOC penalty ...
si poate a pasit Pantilimon, dar majoritatea fac acelasi lucru :)

Asa este. Dar, de asemenea, majoritatea arbitrilor nu acorda galben (transformat ulterior in rosu) jucatorilor care lovesc mingea dupa fluierul arbitrului intr-o faza similara celei produse de Izvoranu. Scopul pentru care se acorda galben este pentru evitarea tragerilor de timp, nu era cazul lui Izvoranu

Concluzia? Ambii arbitrii puteau fi ma idioti decat au fost, de aceasta data avand si "sprijinul" regulamentului

YoYoyOi
11th April 2009, 22:53
4 draci. Au fost doar 2 neacordate. si zeci de faulturi date aiurea

red-bull
11th April 2009, 23:18
hopa cine s-a facut mai nou caine rosu :happy

YoYoyOi
11th April 2009, 23:20
Hategan :drak:

red-bull
11th April 2009, 23:40
propun ca hategan sa primeasca grad in militie pentru aceasta prestatie

Aurel.D
11th April 2009, 23:58
Unii dintre voi vorbiti ca sa va aflati in treaba.....:) Mergeti mai bine pe "popice", ca sunteti varza cu fotbalul....Hai, pa....

Cipri
12th April 2009, 11:02
Dinamo si arbitrii , mama si copilul ...

illazio
12th April 2009, 11:35
http://blog.prosport.ro/lucian_lipovan/2009/04/11/turcule-interzice-te/

Înainte de a fi bătut de Dinamo, Vasluiul a fost “făcut” de arbitrul Hațegan. Am o părere și despre cât e “meritul” conducerii dinamoviste pentru arbitraj, dar ma abțin. E poate prima oară însă când îi dau dreptate lui Porumboiu să facă scandal, chit că la 4-1 probabil că nu-l bagă nimeni în seamă. Dar Hațegan a “punctat” decisiv, pe ici, pe colo, prin punctele esențiale. Pe de altă parte nu mă număr nici printre “fanii” lui Emil Grădinescu. Dar până să-l interzică Vasile Turcu pe stadionul Dinamo, de fapt nu pe stadion, ORIUNDE, e cale lungă. Ba mai mult, cică era să fie linșat la stadion și l-a salvat Turcu, i-a făcut cum ar veni un bine, dar din tonul lui înțeleg că e ultima oară când face asta. Data viitoare probabil îl dă pe Grădinescu hrană pentru haită. Pentru că, dacă nu știați, “se pune prea multă presiune pe arbitri”, zice același Turcu. Înainte să-l interzică pe Grădinescu, Turcu trebuie să interzică următoarele lucruri:

- prezența unor “interlopi” în jurul băncii tehnice a dinamoviștilor, care-și folosesc capul doar ca să le dea altora în gură cu el

- ar fi prea mult să sper ca își interzice lui însuși orice apariție în public care presupune să vorbească

Îmi pare rău că despre jocul lui Dinamo nu pot să-mi fac, adesea, o părere concludentă. Pentru că, deși evident că nu e vina jucătorilor că arbitrii greșesc în favoarea lor, e la fel de clar că au un avantaj major destul de des. De multe ori am impresia că meciurile lui Dinamo ar fi mai bine arbitrate de Rednic, cu Borcea și Turcu la linie. Hai să nu exagerez, dar și niște fani mi-e greu să cred că ar arbitra în halul ăsta de șmecherește.

P.S: mă aștept la niște replici puternice în comentarii. le primesc cu plăcere câtă vreme nu sunt jignitoare, altfel e timp irosit pentru că va urma “delete” si “spam”!

Rossi
12th April 2009, 14:05
Vasluiul a fost scutit de 2 cartonase rosii !!!

Cand s-a dictat penalty pt Dinamo , Canu trebuia eliminat ... era o faza iminenta de gol !!!

In repriza secunda Temwanjera l-a lovit cu pumnul in fata pe Moti !!!

Chiar si asa , Dinamo a folosit echipa stiuletarului pe post de copac :ok:

Rossi
12th April 2009, 14:10
4 penaltiuri neacordate lui FC Vaslui

nu serios , eu vazusem 8 ...

deci s-a scremut gsp-ul si a inventat 2 faze , care cica i se imputa lui Hategan ...

Minutul 37
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=16525&autoplay=1
La faza aia se putea dicta cel mult o indirecta , in nici un caz penalty ...


min 68
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=16528
despre faza asta , nimic de comentat ... mingea e lovita de Lobont
se vede clar ce traiectorie ia mingea ...

Sa mai vorbim de cate ocazii a avut Dinamo ? Sa mai vb ca jocul a fost la discretia noastra ? Nu are rost ...

si pana la urma ... cica nu mai aveti ce comenta ...

Duba
12th April 2009, 21:29
Inca un meci in care arbitrul ajuta pe fata echipa tortionarilor comunisti, dinamu. Dupa Medias si Otopeni, Vasluiul a fost urmatoarea victima a lui borcea ursarul. Doua penalty-uri clare neacordate pentru moldoveni si alte numeroase faze de joc pe care Hateganu, arbitrul care a furat de 3 ori Steaua in acest campionat, a judecat doar pentru echipa care se identifica cu blatul si hotia, di-na-mu.

dinamo esti o mizerie!

Rossi
12th April 2009, 21:37
facem pariu ca in 3-4 etape steaua ajunge pe 10 ? :happy

1. Dinamo 49
2. Timișoara 46
3. Urziceni 46
4. CFR Cluj 43
5. Craiova 41
6. Rapid 39
7. FC Vaslui 38
8. Brașov 38
9. Steaua 38
10 FC Arges 34

YoYoyOi
12th April 2009, 21:39
ala-i clasamentul lui Borcea?

Ulysses
12th April 2009, 21:41
Din partea mea , sa ajunga si pe 14:rolleyes:. Numai asa se va restructura totul din temelii:)

Voi insa , ca de obicei, din minciuna in minciuna in Romania iar in europa-ciuca batailor pescarilor si bucatarilor:happy

Duba
12th April 2009, 21:48
Voi insa , ca de obicei, din minciuna in minciuna in Romania iar in europa-ciuca batailor pescarilor si bucatarilor:happy

Crezi ca intelege creierasul cat un dop a lui rossi mesajul de mai sus?

Leo
12th April 2009, 22:02
Stiu ca situatia stelei este foarte greu de digerat pt unii dintre voi . Si atunci ce va ramane ? Sa loviti in DINAMO . De, frustratul tot frustrat ramane .
In rest numai bine.
Nu va mai legati de Rossi , va da clasa multora dintre voi . :D

Razvan T.
12th April 2009, 22:04
Cata fustrare pe stelisti :happy:happy

Rossi
12th April 2009, 22:14
facem pariu ca in 3-4 etape steaua ajunge pe 10 ? :happy

1. Dinamo 49
2. Timișoara 46
3. Urziceni 46
4. CFR Cluj 43
5. Craiova 41
6. Rapid 39
7. FC Vaslui 38
8. Brașov 38
9. Steaua 38
10 FC Arges 34




ala-i clasamentul lui Borcea?

se vede treaba ca bunul simt iti lipseste cu desavarsire ...

tocmai ti-ai luat rusini pe un thread de sugestii ...

ESTI PARALELA CU FOTBALUL !!!

PS: ai idee ce ati facut tur-retur cu Vasluiul si cu Brasovul ?

Duba
12th April 2009, 22:32
"Sunt la fel de supărat, nu pentru că am pierdut meciul, ci pentru că am pierdut într-o manieră care nu are ce căuta pe un stadion de fotbal. Dacă aș avea un astfel de arbitraj, nu mi-ar fi frică nici de Real Madrid, nici de Barcelona. Au fost două penalty-uri clare. Eu îl știam drept un arbitru curat. Eu sunt un om rațional. După meciul cu Timișoara l-am felicitat pe Balint, dar cum să îi felicit acum pe cei de la Dinamo când ei utilizează astfel de practici", a spus patronul Vasluiului, Adrian Porumboiu la gsptv.

YoYoyOi
12th April 2009, 22:53
Sa-i spuna cineva lui Rossi cum se calculeaza clasamentul, ca vad ca el e pe dinafara. Ca si Borcea. :happy

Rusini ti-ai luat tu, ignorantule!

Rossi
12th April 2009, 23:06
Sa-i spuna cineva lui Rossi cum se calculeaza clasamentul, ca vad ca el e pe dinafara. Ca si Borcea. :happy

Rusini ti-ai luat tu, ignorantule!

habar nu ai ce e ala offside dar comentezi prestatiile arbitrilor ...

YoYoyOi
12th April 2009, 23:12
lasa ca stii tu :cry:

ce-i ala hent stii? ca Moti a facut un hent in careu in minutul 6, dar nu s-a dat penalty pentru Vaslui

Rossi
12th April 2009, 23:12
Sa-mi spuna cineva cum se calculeaza clasamentul

STABILIRE CLASAMENT FINAL /INTERMEDIAR - criterii departajare:

- daca doua echipe acumuleaza acelasi numar de puncte dupa ce au jucat toate meciurile programate, clasamentul se va stabili pe baza aplicarii, in ordine, a urmatoarelor criterii:
> numarul mai mare de puncte obtinute in jocurile directe disputate intre echipele aflate la egalitate de puncte;
> golaverajul mai bun in jocurile directe;
> numarul mai mare de goluri marcate in jocurile directe;
> golaverajul general mai bun (diferenta intre golurile marcate si primite in toate jocurile din campionat)
> numarul mai mare de goluri marcate in toate jocurile de campionat.


ps: pe intermediar aveti golaveraj mai bun ... dar la final , la nr egal de pct , Brasovul si Vasluiul sunt peste voi ...

YoYoyOi
12th April 2009, 23:13
tu esti gramada rau ma :happy

pai s-au jucat toate meciurile? :cry: Ai vrea tu si Borcea sa se incheie campionatul azi :D

Cristy RVD
12th April 2009, 23:16
Nu ar vrea ca ar fi pe 2 si iar ar rata UCL :D

Gica Chioru
13th April 2009, 17:25
N-am vazut meciul dar am vazut aseara fazele la Ioanitoaia.

1.Hent la Moti. Panarama face hent aiurea, parca stia ca nu o sa fluiere ala.
2.A.Cristea ii trage una in cap unuia de la Vaslui taman cand se pregatea ala sa dea cu capul. Hai, lovitura ca lovitura, e disperat sa dea in minge, dar il trage si de mana in acelasi timp.
3.Lobont intervine la un vasluian, ii trage una in gheata si se interpreteaza ca a atins mingea.
4.Ofsaid reactivat la Zicu la golul trei al lui Dinamo. Faza dificila, o pun aici asa, d'al dracu...:cool:

Ma intreb ce urmeaza... incredibil arbitrajul lui Hateganu.

Hingherul
13th April 2009, 17:29
Calm gica! Masina DNA se indreapta spre groapa sa ia gunoiul!