PDA

View Full Version : Spectatorii si... performanta lu' Bosanceanu



Kroenan
27th April 2006, 11:42
Chiar si cu stadionul gol, astia din conducere tot nu inteleg nimic... Anul trecut veneau in medie 4000 - 5000. Daca se facea performanta anul asta, la anul numarul lor s-ar fi dublat sau chiar mai mult...

Dar eu am o alta intrebare... De ce a venit Bosanceanu la Farul?

1) Performanta e clar ca nu vrea... Atata timp cat a avut cateva meciuri `suspecte` nu vad cum ar fi dorit ceva
2) Desi nu are habar in materie de fotbal refuza orice colaborare cu altii
3) Nu isi face publicitate prin ziare sau la emisiuni TV, deci nici asta nu e motivul
4) Cand altii AU VRUT sa preia clubul acum cativa ani, a refuzat categoric...
5) A reusit sa enerveze pe toata lumea prin masuri de genul: legitimarea spectatorilor platitori, schimbarea numelui stadionului, scumpirea biletelor desi performante nu erau, etc.
6) Face tot posibilul sa indeparteze lumea de la stadion, ca sa nu aiba cine sa-l critice.
7) Blameaza jucatorii, dar nu are in conducere o persoana mai `dezghetata`, capabila sa duca o relatie civilizata cu presa (care din pacate se intrece in mistouri)
8) Peste tot e o degringolada totala... De la tineret pana la echipa mare nimeni nu da 2 bani pe ce se intampla. Lucrurile se taraie de la an la an

Acum inteleg ce a vrut sa spuna Pascovici la inceputul anului cand a declarat: ``La echipele din Bucuresti exista cineva acolo sus care se lupta pentru jucatori, apara interesele clubului, si organizeaza totul strict fotbalistic si nu ca pe o afacere``

Sunt curios ce parere aveti voi...

P.S Desi am vrut sa fac thread-ul asta de cand s-a inceput tratarea spectatorilor PLATITORI ca niste infractori, totusi am asteptat...

arian18
27th April 2006, 14:33
Nu avem prea multi oameni in ctza cu bani si sa fie onesti. Majoritatea sunt sunt suspecti, si nu iubesc ekipa, vor doar sa obtina BANI, asta din cate stiu eu...din departare.

LazioRoma
27th April 2006, 15:46
CITITI PE www.farul.ro REACTIA SUPORTERILOR FARISTI ( SI POZELE CU MESAJELE ) LA ADRESA ECHIPEI rusinossss

Klingon
28th April 2006, 01:52
Dar eu am o alta intrebare... De ce a venit Bosanceanu la Farul?

Pai de ce vin astia cu bani multi la echipe de fotbal? Sa faca si mai multi bani, normal. Prin multe mijloace: vanzari de jucatori, inchirierea unor spatii publicitare pe stadion, tricouri, etc, drepturi de televizare, materiale promotionale, bilete de intrare la meci. L-am lasat la urma pe cel mai important mijloc dintre toate: spalarea banilor.



1) Performanta e clar ca nu vrea... Atata timp cat a avut cateva meciuri `suspecte` nu vad cum ar fi dorit ceva

Se poate obtine ceva "performanta" si prin mijloace cooperatiste.



2) Desi nu are habar in materie de fotbal refuza orice colaborare cu altii

Inseamna ca este fudul, complexat, sau are ceva de ascuns.



3) Nu isi face publicitate prin ziare sau la emisiuni TV, deci nici asta nu e motivul

Publicitatea costa. El prefera sa fie chiar el ziarul si televiziunea care face publicitate altora. De ce n-o mai fi loc pe tricouri pentru sigla clubului?



4) Cand altii AU VRUT sa preia clubul acum cativa ani, a refuzat categoric...

Inseamna ca afacerea merge, isi atinge scopurile. Poate asteapta calificarea in UEFA, pentru a vinde clubul mai scump decat l-a luat. Chiar asa, de ce si-ar dori unul ca Bosanceanu sa mearga in UEFA? Tot drepturi de televizare si alte sume.



5) A reusit sa enerveze pe toata lumea prin masuri de genul: legitimarea spectatorilor platitori, schimbarea numelui stadionului, scumpirea biletelor desi performante nu erau, etc.

Nu pare sa aloce mult timp clubului Farul, are treburi mai importante. Probabil nu toate deciziile lui fotbalistice sunt foarte bine gandite.



6) Face tot posibilul sa indeparteze lumea de la stadion, ca sa nu aiba cine sa-l critice.

Ai dat singur raspunsul.



7) Blameaza jucatorii, dar nu are in conducere o persoana mai `dezghetata`, capabila sa duca o relatie civilizata cu presa (care din pacate se intrece in mistouri)

Nepotismul este la moda, iar Constanta pare sa fie in partea de sus a clasamentului national. Clubul este condus ca o afacere de familie.



8) Peste tot e o degringolada totala... De la tineret pana la echipa mare nimeni nu da 2 bani pe ce se intampla. Lucrurile se taraie de la an la an

Nu conteaza atat timp cat aduce bani.



Acum inteleg ce a vrut sa spuna Pascovici la inceputul anului cand a declarat: ``La echipele din Bucuresti exista cineva acolo sus care se lupta pentru jucatori, apara interesele clubului, si organizeaza totul strict fotbalistic si nu ca pe o afacere``

Este optimist. Mai toate cluburile din Romania au incaput pe mana unor Becali, Iancu, Netoiu, Bosanceanu, care nu sunt in stare sa lege doua fraze despre sportul rege, in schimb stiu totul despre regele sportului. Respectiv banul.



Sunt curios ce parere aveti voi...

Proasta. Despre situatia Farului, se intelege.

dorryn
28th April 2006, 06:10
bosanceanu e principalul vinovat pt situatia critica in care se afla fotbalul constantean .. chiforeanu ala... vai de capul lui ..e doar mana dreapta a lui bosanceanu..echipa e de 2 lei ...toata ziua ii vezi prin baruri..pe la bowling..prin cluburi...cu navete de bere langa ei fumand tigara dupa tigara..in vestiar fac legea ..antrenorii nu sunt de vina..vukotici pare un antrenor destul de bun..dar daca ar juca cu voiculet..cu apostu cu pacuraru in primul "11" ar avea parte de scandaluri din partea "batranilor".. grigoras din cauza asta a plecat.. pt ca atunci cand a vrut sa-i puna la punct s-a lovit de refuzul categoric al lui bosanceanu..si-au luat-o in cap.. nu mai respecta pe nimeni ..se gandesc doar la bani..si cum sa-i castige prin mijloace nu tocmai crestinesti..de publicul care vine la stadion in conditiile astea rusinoase pt o tara libera nu ii intereseaza..ba au inceput sa ii injure,sa le arate degetul...ei ca jucatori profesionisti..NU SE POATE ASA CEVA..nu este normal..asta nu este atitudine de jucator profesionist..si conducerea nu ia masuri.DE CE?cred ca stim raspunsul.Cum sa mai vina lumea la stadion? sa vada ce?un joc de 2 lei..o bataie de joc in adevaratul sens al cuvantului..sa vada degetul din mijloc al jucatorilor?