PDA

View Full Version : [FINALA CL] FC Barcelona - Arsenal



Pages : [1] 2 3

Catalanul
26th April 2006, 23:50
O finala inedita, intre singurele echipe care nu au fost invinse pana acum in CL. Daca Barça era favorita pentru a ajunge in ultimul act al competitiei, nimeni nu se astepta ca Arsenal sa ajunga pana aici. Insa iata ca gunnerii au reusit sa joace prima lor finala CL.

Se anunta un meci superb, intre doua echipe spectaculoase :ok:

Parerile voastre despre finala le astept aici!

Sunchase
26th April 2006, 23:53
Victorie Arsenal cu 1-0 !

Paul
26th April 2006, 23:55
Meciul se anunta dinnainte spectaculos , deci e posibil sa se termine 0-0 si sa fie urat.

Barca e favorita hartiei , Arsenal e echipa care dintr-un anumit punct de vedere merita. Sincer chiar daca am un oarcare feeling pentru Barca tin cu Arsenal , poate asa intelege Mourinho si Abramovici ca desi au bagat sute de M de E , Liverpool si Arsenal conteaza in Europa ! De ce? Fiindca au traditie , experienta si mentalitate.

Sa vedem ce va fi !

Feanor
26th April 2006, 23:56
Eu n-as zice "un meci superb". Pe mine m-a cam dezamagit Barca in ultima vreme. De cand Messi a iesit, nu mai reuseste sa marcheze asa de mult. Sigur, ma bucur pentru calificare, dar totusi as fi preferat niste scoruri mai mari. La urma urmei, Barca n-a facut nici un meci cu adevarat memorabil in fazele eliminatorii : a jucat spectaculos, dar totusi nici o partida de care sa-ti aduci aminte si peste 10. Poate o sa o faca in finala.

sHperacLu
27th April 2006, 00:38
Va fi o nebunie de meci, abia astept! /hello


Desi imi doresc sa castige baietii mei, se pare ca nimic nu o poate opri pe Barça anul acesta. Au demonstrat cu Milanul ca stiu si sa se apere, si mi-e greu sa cred ca pot face Reyes si Fabregas ce n-au facut Kaka, Shevchenko, Inzaghi ş.a.m.d. :(

Mult succes Arsenal, si sa avem spectacol frumos! :ok:

BlueEnergy
27th April 2006, 02:12
O finala de care sper sa ne aducem aminte multi ani inainte de acum incolo!:P

raja_bell
27th April 2006, 03:37
barcelona a inteles ce conteaza cu adevarat: victoria!
de aceea au lasat-o mai moale cu spectacolul in meciurile decisive! nu au mai dorit sa riste inutil (vezi pataniile din trecut)! spectacol faci cu malaga, cu cadiz etc. intr-o finala de cupa campionilor nu iti permiti sa gresesti! asa a facut milan anul trecut. si-a batut joc de liverpool. faceau spectacol, se jucau cu englezii. au fost de ajuns 6 minute de greseli in lant si hop se facuse 3-3! iar apoi s-au taiat, au ratat din orice pozitie (nu voi putea uita ratarea lui sheva, cand a tras din 3m intr-un dudek deja in genunchi), iar cupa a poposit in anglia! ei bine, anul asta sper sa ajunga in peninsula! :D

ps: dupa cum ati putut observa, nimeni nu mai e dispus sa riste! incepand din sferturi aproape toate meciurile au fost plictisitoare pentru spectatori, incrancenate si incheiate cu scoruri stranse! nu numai in champions league, ci si in cupa uefa! scopul scuza mijloacele! si scopul este unul singur: cupa (= glorie si bani)! ;)

RajaF
27th April 2006, 05:14
Arsenal - Barca o sa se termine 5-5 dupa prelungiri si la loviturile de pedeapsa... sa fie cu voia sortii :D

E posibil sa fie cea mai frumoasa finala pe care multi dintre noi au vazut pana acum.

razzvanbot
27th April 2006, 09:40
Castiga Barcelona deoarece Arsenal nu are aparare pt Ronaldinho:( (desi nu a luat gol din septembrie!!!)

Datenshi
27th April 2006, 10:03
Stai linistit ca va fi un meci asa de incalcit ca nu prea va avea spatiu. Va fi mult mai important mijlocul. S-a vazut la Milano unde nu a miscat nimic atata timp cat au avut aia combustibil.

sun
27th April 2006, 15:38
Sunt crunt dezamagit de meciul de aseara . Barcelona nu a jucat ca o finalista de Cl , a fost ajutata de arbitrii la golul anulat lui Sheva , si a avut fff mult noroc .

Voi tine cu gasca nebuna a lui Wenger , merita atatia ani de eforturi o incununare de acest gen

Catalanul
27th April 2006, 15:42
aha, de parca Arsenal la cum a jucat marti cu Villarealul merita sa se afle in finala CL :rolleyes: Macar noi am controlat mai bine meciul avand ocazii de gol mai mari si mai clare.

Nu stiu daca noi sau Milanul (in sferturi) a avut mai mult noroc... cert este insa faptul ca in finala a ajuns echipele care merita acest lucru: Arsenal si Barça.

alejandro
27th April 2006, 15:43
Bravo Arsenal!
Anul asta ai ajuns in Finala,la anu' o castigi;)

b99cbd
27th April 2006, 15:56
Nu ar fi intelept sa mergem cu sacul la finala laudata.
Si unii si ceilalti sunt flamanzi de Liga, asa ca prevad un meci incrancenat. Vor fi si faze spectaculoase, dar meciul per ansamblu va fi, mai degaba, "inchis"
Arsenal va adopta tactica Stelei la Sevilla '86, blocaj in aparare, cu pressing si contraatacuri rapide. "Englezii" (ha, ha!) stau bine la viteza, inclusiv viteza de reactie, precizia paselor si, mai ales, la blocarea culoarelor.
Villareal a aratat ca totusi sunt vulnerabili in fazele construite simplu, direct pe poarta. Sunt aproape invulnerabili in fazele construite ca la handbal, prin pase nesfarsite la marginea careului.
Adica, exact fazele pe care Barca se incapataneaza sa le repete in ciuda faptului ca sunt contraproductive (majoritatea nu duc la faze de poarta).
De asemenea, Barca a arata ca stie din ce in ce mai bine sa rateze. Se perfectioneaza in directia asta (vezi Lisabona si meciul de aseara, in special).
Cred ca finala va fi decisa Henry si / sau Ronaldinho, adica de o sclipire sau mai multe ale acestora. Fraza asta suna ca un sablon de comentaror TV, darchiar cred ca va fi asa. Cum, de fapt, s-a intamplat si in semifinale: pasa "luminoasa" a lui Henry si cea creata de Ronaldinho pt Giuly au dus la golurile decisive.

stefaninho.91
27th April 2006, 19:45
1-0 pt. Barca ! Larrson o sa inscrie un gol frumos, si va pleca de la Barca cu fruntea sus. Chiar daca a stat putin pe Nou Camp, a facut multe...
De abia astept finala. HAIDE BARCAAAAAA !!

Feanor
27th April 2006, 20:14
3 - 1 pentru Barca ! Eu tot sper intr-un meci spectaculos si un scor pe masura. Ce mama dracului, e vorba de Barcelona, dar s-a calificat intr-un stil a la Juventus !

pinky
27th April 2006, 21:40
Va castiga Arsenal! Barca n-a aratat aseara ca ar avea forta sa-i invinga pe tunari, nu fotbalul spectacol i-a adus in finala, mai degraba prudenta si ajutorul arbitrilor. Sper ca si-au pastrat ce au mai bun pentru finala si va fi un meci frumos, demn de o finala UCL! Vreau doar spectacol si, la asa echipe, nu poate sa zica nimeni ca n-am de unde sa cer asa ceva. :ok:

Elphax
27th April 2006, 22:41
foarte interesant meci, oare vor juca fotbal sau vor juca doar pt. banii aia nenorociti?

Tunarul
28th April 2006, 01:00
Astept de 7 ani meciul asta ...
Sper la un 2-1 pt Arsenal :)

maldini
28th April 2006, 01:07
Tunarule daca arbitreaza Markus Merk mai bine nu intrati pe teren :D Oricum cred ca se va merge la penalty...Barca cu greu ne-a dat noua ( MILAN ) un gol in 180 de min cu Arsenal va fi mult mai greu apararea lor este BETON !!!

RajaF
28th April 2006, 01:11
Astept de 7 ani meciul asta ...

Numa 7? Si acuma ma arde sufletul pentru finala UEFA cu Galatasaray :D

vinsanity
28th April 2006, 03:43
mi-a placut arsenal si cu real si cu juve, au echipa de viitor, wenger e super antrenor, dar din pacate (pt ei) dau in finala peste cea mai buna echipa de vreo 2 ani incoace BARCELONA. castiga barca 2-1:yeah:

Ayrton
28th April 2006, 09:43
11-11 la voturi... hm, echilibrat sondaj... dar am eu presimtirea ca in sondaj va castiga pana la urma Barca si pe teren Arsenal! :evil:

SixeR
28th April 2006, 13:11
O sa impuscam doi iepuri dintr-o lovitura: o sa castigam UCL si o sa il aducem si pe Henry in urma meciului astuia.:D

Sasuke Uchiha
28th April 2006, 18:01
sixer. viseaza in continuare, nu o sa castigati finala si nici henry nu va veni la voi :sleep:

SixeR
28th April 2006, 18:55
ValiEnte, cand afirmi ceva, lasa frustrarea deoparte. Placa asta ai pus-o din faza grupelor.

Feanor
28th April 2006, 19:51
sixer. viseaza in continuare, nu o sa castigati finala si nici henry nu va veni la voi :sleep:

Valiente, eu vad ca la tine in profile scrie echipa favorita=Juventus/Steaua, asa ce naiba vrei ? :P

SixeR
28th April 2006, 20:41
Feanor, intrebarea asta mi-m pus-o si eu de cand m-am inregistrat pe forum.:) Nici pana in ziua de azi nu am gasit raspunsul. Si am o vaga presimtire ca nu o sa il aflu niciodata.

Feanor
28th April 2006, 22:23
Mi s-ar parea mai normal ca un fan Juventus sa faca bascalie de Milan/Inter/Roma, dar ma rog...

R9
28th April 2006, 22:43
Messi a declarat:

- Nu va faceti griji, voi ajunge la Paris! :happy :happy :happy

Vai de capu lui! :happy :happy :happy

0-1. Cu gol de Henry din penalti in minutu 2 dintr-un hent comis de Puyol.

Cu Eto'o ratand de 4 ori cu poarta goala, cu Ronaldinho ratand un penalti, cu Marquez expulzat si cu demisia lu Rijkaard dupa! :D

SixeR
28th April 2006, 23:06
Sa va intreb ceva: va place sa postati doar de amorul artei?:rolleyes:

Feanor
28th April 2006, 23:59
Messi a declarat:

- Nu va faceti griji, voi ajunge la Paris! :happy :happy :happy

Vai de capu lui! :happy :happy :happy

0-1. Cu gol de Henry din penalti in minutu 2 dintr-un hent comis de Puyol.

Cu Eto'o ratand de 4 ori cu poarta goala, cu Ronaldinho ratand un penalti, cu Marquez expulzat si cu demisia lu Rijkaard dupa! :D

Bai R9, ai ceva beri la bord ? :D

Dennis
29th April 2006, 00:21
arsenal 2 barca 1. cred ca o sa fie 1-1 pana in spre final iar apoi o baga un gunner in ate :)

RajaF
29th April 2006, 05:02
O sa impuscam doi iepuri dintr-o lovitura: o sa castigam UCL si o sa il aducem si pe Henry in urma meciului astuia.

Si mai zicea de postari pentru amorul artei... stai linistit sixer si viseaza in continuare ca vine Henry la barca. Dupa ce o sa inscrie golul victoriei in finala o sa fie multumit sa ramana cu slabii astia de englezi.

BAK
29th April 2006, 06:05
Barca Va Bate La O Diferentza De 2 Goluri In Sus!!!larson Da Gol, La Fel Si Marquez!

Sasuke Uchiha
29th April 2006, 09:25
feanor si sixer, ca imi place de juve nu are importanta aici..
."0-1. Cu gol de Henry din penalti in minutu 2 dintr-un hent comis de Puyol."
:happy :happy
asa ceva e imposibil arbitri au ajutat barsa ca sa ajunga aici si nu cred eu ca tocmai in finala vor fi corecti !

b99cbd
29th April 2006, 14:48
Messi a declarat:

- Nu va faceti griji, voi ajunge la Paris! :happy :happy :happy

Vai de capu lui! :happy :happy :happy

0-1. Cu gol de Henry din penalti in minutu 2 dintr-un hent comis de Puyol.

Cu Eto'o ratand de 4 ori cu poarta goala, cu Ronaldinho ratand un penalti, cu Marquez expulzat si cu demisia lu Rijkaard dupa! :D


Aoleu !
E muuulta durere pe lumea asta si muuulti oameni necajiti !

Feanor
29th April 2006, 15:18
feanor si sixer, ca imi place de juve nu are importanta aici..
."0-1. Cu gol de Henry din penalti in minutu 2 dintr-un hent comis de Puyol."
:happy :happy
asa ceva e imposibil arbitri au ajutat barsa ca sa ajunga aici si nu cred eu ca tocmai in finala vor fi corecti !


ValiEnte, tine minte ca ai promis ca nu mai scrii 2 saptamani pe forum daca Barca ia CL. Sper sa te tii, va scadea numarul de postari fanteziste.

Stii, si eu vreau ca Barca sa castige CL de patru ori consecutiv, dar nu cred ca o sa se intample. :P

Sasuke Uchiha
29th April 2006, 15:39
:happy :happy glumet esti feanor !


daca castigati CL eu NU mai scriu pe acest forum ! (timp de 1 saptamana :D )


nu iti face griji, barsa nu va castiga...binenteles daca nu inventeaza arbitrul vreun penalty pt barsa sau anuleaza vreun gol corect lu arsenal ;)

SixeR
29th April 2006, 15:56
ValiEnte, tu ce insinuezi? Ca arbitrii sunt platiti sa greseasca in favoarea Barcei?:lol:

vlad1607
29th April 2006, 16:27
tin cu ambele echipe cand vine vorba de campionatul lor intern...indiferent cine castiga o sa ma bucur.....presimt (poate ma insel ..) ca o sa castige Arsenal

Lucky_OLD_G's
29th April 2006, 16:46
styu cliseu conform caruia totu e posibil in fotbal......da parca e imposibil ca arsenalu sa bata barca...sau cel putin n-ar fi corect...........o echipe de locurile 6-7 in anglia sa bata cea mai tare echipa din lume din ultimii 2-3 ani........ logic ar fi sa ia barca ucl..

Feanor
29th April 2006, 17:04
ValiEnte, tu ce insinuezi? Ca arbitrii sunt platiti sa greseasca in favoarea Barcei?:lol:


Dar, totusi, sa mai greseasca naibii arbitrii si in favoarea noastra, ca m-am saturat de cat dadeau pentru ceilalti in anii trecuti.

RajaF
30th April 2006, 08:06
o echipe de locurile 6-7 in anglia

Clasament mincinos.
Cate sezoane terminate fara infrangere a avut Barcelona in ultimii ani? Daca tot e sa luam clasamentele interne... dar in meciul asta nu conteaza pe ce loc e o echipa sau alta, nu conteaza ce a fost pana acum. Un meci de totul sau nimic intre doua echipe frumoase... de abia astept.

dasal
30th April 2006, 13:01
Va castiga Arsenal! Barca n-a aratat aseara ca ar avea forta sa-i invinga pe tunari, nu fotbalul spectacol i-a adus in finala, mai degraba prudenta si ajutorul arbitrilor. Sper ca si-au pastrat ce au mai bun pentru finala si va fi un meci frumos, demn de o finala UCL! Vreau doar spectacol si, la asa echipe, nu poate sa zica nimeni ca n-am de unde sa cer asa ceva. :ok:
Nu pot fi 2 meciuri la fel,in finala sper sa avem spectacol sa nu zica lumea ca Barca a castigat in stil italian.

delaparis
1st May 2006, 15:37
Arsenal se va simti ca acasa pe Stade de France ... Wenger Henry si Pires sunt iubiti de multi in Franta si benficeaza de respectul tuturor ...

Totusi mi se pare ca Wenger nu are nici un trofeu europeean desi a jucat doua finale pina acum daca nu ma insel. Daca Arsenal reuseste sa-si faca jocul normal ar fi sa invinga.

R9
1st May 2006, 16:31
Arsenal a pierdut finala Cupei Uefa din 2000 cu Galatasarayu lu Hagi.
Si cam atat cu Wenger.

Mai are o Cupa a Cupelor castigata in 94 cu Parma si 2 pierdute in fata lu
Zaragoza in 95 si a Valenciei in 80.

Pentru Arsenal este prima oara cand ajunge intr-o finala a Cupei Campionilor.
N-ajunsese pana anu asta nici macar in semifinale.

Sa vedem daca o castiga acum pentru a intra in randurile marilor echipe ale Europei.
Pana acum a fost doar o amarata echipa pierduta prin Anglia.
Si daca nu va castiga finala asta, va ramane ce-a fost.

SixeR
1st May 2006, 18:03
Daca Arsenal reuseste sa-si faca jocul normal ar fi sa invinga.
Si daca Barca reuseste sa-si faca jocul?

delaparis
1st May 2006, 18:23
Care joc ?:D
Tre' sa fie in forma Ronald si ETO ca altfel iese rau de tot.
Arsenal au scheme chestii ... asculta comanda la Wenger.

RajaF
1st May 2006, 19:44
delaparis taci din gura ca de fiecare data cand zici ceva iese invers :D

delaparis
2nd May 2006, 01:23
Da in ultimul timp m-am cam facut de "ZAPADA" ...:D

Dar vei vedea ca pina la urma am drepteate ...

bran
2nd May 2006, 10:08
Daca au ajuns pana aici inseamna ca ambele echipe sunt valoroase. Va fi un meci de 1X2. In opinia mea partida va fi decisa de duelul dintre Ronaldiniho si Thierry Henry. Sa speram ca niciunul dintre ei nu se va accidenta pana la finala.:)

Feanor
2nd May 2006, 10:11
Daca au ajuns pana aici inseamna ca ambele echipe sunt valoroase. Va fi un meci de 1X2. In opinia mea partida va fi decisa de duelul dintre Ronaldiniho si Thierry Henry. Sa speram ca niciunul dintre ei nu se va accidenta pana la finala.:)


Sper sa nu fie cazul. O finala fara Ronaldinho sau Henry si-ar pierde jumatate din farmec.

RajaF
2nd May 2006, 10:25
speram ca niciunul dintre ei nu se va accidenta pana la finala.

Mah nu mai cobiti ca va mananc pe toti :D

Madrid4EVER
2nd May 2006, 15:13
Oricum Arsenal fara Henry ar putea invinge...dar Barca fara Ronaldinho in nici un caz!

R9
2nd May 2006, 16:09
In opinia mea partida va fi decisa de duelul dintre Ronaldiniho si Thierry Henry.

Ronaldinho vs. Henry (http://www.youtube.com/watch?v=wEShb-Z1aK4)

Feanor
2nd May 2006, 19:55
Mah nu mai cobiti ca va mananc pe toti :D


RajaF, Henry isi cauta casa in Barcelona. Te las pe tine sa tragi concluziile care se impun. :drak:

Catalanul
2nd May 2006, 22:13
Un frumos wallpaper:

http://img264.imageshack.us/img264/2594/cl9rs.jpg

Sasuke Uchiha
2nd May 2006, 22:51
adevaru e ca nici una dintre cele 2 echipe ar trebui sa fie in finala, pe barsa a dus-o arbitrii in finala iar arsenal este in finala ca a ratat riquelme... :sleep:

SixeR
2nd May 2006, 23:01
O finala de vis intr-un oras de vis.:) Aici e fotbalul mare, ca sa ii citez pe comentatorii de ProTV:lol:
@ValiEnte, dar care echipe meritau sa ajunga in finala?

Sasuke Uchiha
2nd May 2006, 23:28
chelsea,juve,villa,milan...

Catalanul
2nd May 2006, 23:31
bine... ce sa zica si ValiEnte :) vorbeste ciuda din el :D Zici ca e un robot... de fiecare data da o tura pe aici si vine si ne spune ca Barça a fost ajutata de arbitri, ca Barça nu merita sa joace finala, ca Barça va fi eliminata etc etc etc... aceleasi dubitatii post dupa post :D deja m-am plictisit sa-i citesc mesajele pentru ca stiu ca au acelasi continut, cat de cat :sleep:

Feanor
2nd May 2006, 23:35
chelsea,juve,villa,milan...

ValiEnte, sa stii ca eu tin minte promisiunea ta. :drak:

RajaF
2nd May 2006, 23:57
RajaF, Henry isi cauta casa in Barcelona. Te las pe tine sa tragi concluziile care se impun.

:happy :happy :happy Asta o stii de unde? Ti-a zis tie o randunica? Henry are o casa si in Paris, asta insemna ca o sa ma astept sa plece la PSG? Hai sa lasam discutiile pe alta data. Oricat de mult il vreti voi, nu o sa vina. Si daca o sa vina o sa vina cu blestemele multor fani si o sa vedeti ce se va intampla (vezi Vieira).

Feanor
3rd May 2006, 00:19
Din "Sport". Vezi ca ne-a dat Catalanul un link pe thread-ul Barcelona. Giuly zice si el ca va veni, asa ca avem motive sa fim optimisti.

Si casa aia din Paris o avea dinainte. Dar acum pt ce naiba si-ar lua omul casa in Barcelona ? :D Mare mister... :drak:

delaparis
3rd May 2006, 00:48
: Henry are o casa si in Paris, asta insemna ca o sa ma astept sa plece la PSG? .

Dece nu ? :D Echipa mare PSG asta ... :)

Parerea mea e ca daca pleaca se duce la Madrid dar sunt sanse mici sa paraseasca Arsenal mai ales daca cistiga CL ...

Feanor
3rd May 2006, 01:00
Eu cred ca va pleca de la Arsenal indiferent daca va castiga CL sau nu. Impresia mea e ca Henry a ajuns la un capat de drum cu Arsenal.

delaparis
3rd May 2006, 01:08
Greu de crezut ... mai ales dupa ceva declaratii pe care le-am vazut la TF1 acu' doua saptamini.

Henry a avut cariera lunga desi nu e asa batrin (28 de ani cred...) Monaco, Juve, Arsenal ... (junior la PSG:yeah: ) ... nu il vad sa o ia de la capat sa se impuna intr-o echipa unde concurenta e maxima iar sistemul de joc instabil de la un sezon la altul.
Acum e bine la Arsenal si-a facut locul cum trebuie .. e capitan .. respectat echipa joaca pentru el ...etc...

La Madrid ar fi ceva interes sportiv pentru el daca pleaca Ronaldo iar echipa asta i-a facut tot timpul pe francezi sa viseze ...

Sasuke Uchiha
3rd May 2006, 01:35
catalane posturile tale sunt f interesante, acelasi prosti una dupa alta :sleep: m-ai schimba ceva ca esti evervant cu dintosu in dreapta dintosu in stanga...faza lu dintosu aici faza lu dintosu acolo.. :sleep:
hai sevilla vs arsenal !!! :D

RajaF
3rd May 2006, 04:05
Impresia mea e ca Henry a ajuns la un capat de drum cu Arsenal.

Cred ca esti singurul din lume cu impresia asta :lol:
Uiti ca Henry are ocazia sa conduca un Arsenal mai puternic ca niciodata pe noul stadion...
E mai mult decat greu de crezut ca o sa dea cu piciorul la statutul de zeu al Londrei pentru a deveni un simplu extraterestru :D

Sunchase
3rd May 2006, 11:58
Un Arsenal mai puternic ca niciodata asta nu cred , insa da e destul de probabil sa ramana si sezonul viitor..

mblue
3rd May 2006, 15:57
bate arsenal 2-0, 2 goluri henry

Hopshio
3rd May 2006, 18:24
egal prelungiri...penalty...etc...:)

RajaF
3rd May 2006, 18:52
Sunchase cand zic mai puternic ma refer la viitor, nu la prezent. Echipa este intr-o pozitie sa ajunga poate cel mai puternic club din Europa. La anul toti "pustii" astia din echipa vor fi cu o finala de CL jucata :D

delaparis
3rd May 2006, 19:06
Cistigata ...

RajaF
3rd May 2006, 19:11
Delaparis daca pierdem vin dupa tine :drak:

delaparis
3rd May 2006, 19:16
Nu-ti fie teama ... de o saptamina imi ies iar toate pronosticurile .... Cistiga Arsenal ... cu greu dar cistiga

Hopshio
3rd May 2006, 19:28
egal se termina:))si imparte cupa in 2

Sasuke Uchiha
3rd May 2006, 21:55
Nu-ti fie teama ... de o saptamina imi ies iar toate pronosticurile .... Cistiga Arsenal ... cu greu dar cistiga

sper sa ai dreptate... /hello

realmadrid.com
3rd May 2006, 22:24
Am citit ca nu joaca Messi, este adevarat :D ?...daca nu joaca, Barca ne va plictisi mai rau ca in meciul cu Milan din retur :D

SixeR
3rd May 2006, 23:18
De ce sunteti asa de siguri ca o sa castige Arsenal? Pe ce va bazati afirmatiile?

delaparis
4th May 2006, 00:17
Ne bazam pe Henry Pires si maestru' Wenger ...

Feanor
4th May 2006, 10:52
Ne bazam pe Henry Pires si maestru' Wenger ...

O sa pierdeti si finala si pe Henry. :drak:

SixeR
4th May 2006, 12:40
Parca Barcelona nu ar avea pe ce sa se "bazeze" dar ma rog, asa au zis toti fanii echipelor adversare Barcei. Voi stiti mai bine. Eu zic sa asteptam pana la meci si vedem dupa aia cine a avut dreptate!:ok:

BlueEnergy
4th May 2006, 13:57
Nu-ti fie teama ... de o saptamina imi ies iar toate pronosticurile .... Cistiga Arsenal ... cu greu dar cistiga

Pariezi?:D Eu merg pe victoria Barcelonei. Chiar daca nu as fi fost fanul Barcelonei, daca as paria la o casa de pariuri tot pe mana Barcelonei as merge. Desigur ca disputa asta poate continua pana pe 17 Mai cand ne vom imparti in doua tabere... invingatori si invinsi! Invingatorii vor zice "v-am zis noi ca echipa X e cea mai buna", invinsii vor da vina pe arbitraj si pe ce motive se vor mai gasi. Lasand aceasta disputa la o parte, sper ca toata zarva de aici, sper ca asteptarile milioanelor de fani ai celor doua echipe sa aiba parte de un spectacol fotbalistic si sa merite toata aceasta asteptare!
In primul rand, as vrea sa castige fotbalul! Nu-mi doresc un meci tacticizat, nu-mi doresc un meci anost... vreau multe faze de poarta, multe goluri si un fotbal de calitate! Peste 2 saptamani vom fi ori in 9-lea cer de fericire ori vom fi multumiti ca echipa cu care tinem a ajuns in aceasta finala de CL, ceea ce e o performanta deosebita si o vom lua de la capat... cu un nou sezon de CL!:)

Offtopic... delaparis mergi la finala? Daca da, cand se pun in vanzare biletele, ce preturi sunt... daca ai ceva informatii despre asta, fiindca eu sunt total neinformat!

cocostegar
4th May 2006, 13:57
se pare ca e anul lui barcelona

bran
5th May 2006, 08:37
Va fi un partida foarte echilibrata. Cred ca se va decide la 11 metri.:evil: :evil: :evil:

Catalanul
5th May 2006, 14:48
Offtopic... delaparis mergi la finala? Daca da, cand se pun in vanzare biletele, ce preturi sunt... daca ai ceva informatii despre asta, fiindca eu sunt total neinformat!

preturile, in mod normal sunt intre 60-120 €. Insa nu prea mai gasesti, deci valoarea lor este acum de la 500 in sus :D

dasal
5th May 2006, 23:03
Nu-ti fie teama ... de o saptamina imi ies iar toate pronosticurile .... Cistiga Arsenal ... cu greu dar cistiga
Cam greu sa-ti iasa toate pariurile.Poate in 17.05 esti in saptamana oarba si gresesti...ce bine .Nu fii suparat la fotbalul pe care il joaca Barcelona acum doar din greseala poata sa castige Arsenalul,dar deja Barca e campioana si se poate concentra pentru UCL.:)

delaparis
6th May 2006, 01:05
preturile, in mod normal sunt intre 60-120 €. Insa nu prea mai gasesti, deci valoarea lor este acum de la 500 in sus :D

Minimum 550 € am gasit pe net ...
Sunt locuri de KK....
Atentie cu Stade de France (90000 capacitate ...) daca nu esti bine plasat vezi mai prost decit din elicopter ...

Daca vrei locuri ca lumea trebuie pus 1800 € ... !!!!

Pe cuvint ... au luat-o razna cu preturile. De fapt e prea tirziu de facut o afacere pe chestia asta. E mai ieftin la televizor.

Oricum prefer sa vad Arsenal campioana la TV decit sa fiu printre spaniolii tristi (20000 anuntati cel putin pe stadion) ... :P

Va fi un meci frumos .. parerea mea ...
Barcelona merita si ea sa fie echipa anului /hello Campioana Spaniei si cistigatoarea CL ... frumos nimic de zis...
Arsenal ar fi minunat ... jucatori tineri ... joc in viteza ... echipa in constructie ... formidabil ...
Se anunta o finala deosebita ...

RajaF
6th May 2006, 07:01
acum doar din greseala poata sa castige Arsenalul

Deci da, ti-ai dat pronosticul de analist profesionist :jerk:

Feanor
6th May 2006, 10:03
In mod normal, Arsenal nu prea are sanse, sa zica mersi ca au ajuns pana aici.

SixeR
6th May 2006, 12:10
Exact! Cine ar fi crezut ca Arsenal o sa ajunga in finala? Acum va trezirati ca o sa bateti pe Barca?! Nu zic ca nu puteti, dar putin respect nu ar strica! ;)

Sasuke Uchiha
6th May 2006, 12:43
cine ar fi crezut ca barsa o sa ajunga aici?¿... o finala surprinzatoare :D

Catalanul
6th May 2006, 14:02
Pai toata lumea se astepta ca Barça sa ajunga in finala, din moment ce la toate casele de pariuri echipa catalana avea cea mai mica cota pentru castigarea trofeului.

Feanor
6th May 2006, 15:08
cine ar fi crezut ca barsa o sa ajunga aici?¿... o finala surprinzatoare :D


Barcelona era favorita inca din toamna, ValiEnte, asa ca nu mai baga strambe... :P

CiRiC
6th May 2006, 16:03
In mod normal, Arsenal nu prea are sanse, sa zica mersi ca au ajuns pana aici.

E bine pentru Barca daca ia UCL, dar cine'i dadea lu Liverpool vro' sansa anu' trecut? totul ramine de vazut. Eu cred ca va fi un meci frumos si rezultativ: vr'o 3-4 goluri.

RajaF
6th May 2006, 16:28
Nu zic ca nu puteti, dar putin respect nu ar strica!

Pai exact asta ziceam si eu ca putin respect din partea voastra nu ar strica, ca or fi ajuns tunarii aici neasteptat dar nici ultimii desculti nu sunt.
Si juventinii si madrilenii au vrut acelasi lucru si au primit impreuna 3 boabe de respect fara sa dea vreo una inapoi :drak:


In mod normal, Arsenal nu prea are sanse,

Si asta pentru ca zici tu? In mod normal, daca Arsenal isi face jocul pe care poate sa il faca nu m-as avanta prea repede sa dau pronosticuri.

Feanor
6th May 2006, 17:56
RajaF, sa-ti aduc aminte ca Arsenal a luat o capaceala de la Barca in 1999 cand era mult mai tare decat acum ?

vlad1607
6th May 2006, 21:21
Am citit ca nu joaca Messi, este adevarat :D ?...daca nu joaca, Barca ne va plictisi mai rau ca in meciul cu Milan din retur :D


bine ma desteptule ca joaca guti raul si romaldo in finala :D :D :D asta da sport extrem :D palpitant :happy

rus_arsenal
7th May 2006, 23:09
Barca ii buna numa cu cadiz,mallorca si alte echipe fantoma de prin Spania , numa cu ele poate face show .
Cand o dat de Chelsea sau de milan, o fost plop .
asa ca nu mai va dati cu parerea ;fiecare are sanse 50-50 sa castige finala(asta o spun io desi sunt "proud to be Arsenal supporter",in primu rand sunt realist)

One-Man Show
7th May 2006, 23:22
Barca ii buna numa cu cadiz,mallorca si alte echipe fantoma de prin Spania , numa cu ele poate face show .
Cand o dat de Chelsea sau de milan, o fost plop .


Tu urmaresti fenomenul de ieri ? Cateodata joci shi in functie de adversar...;)

RajaF
8th May 2006, 03:11
Feanor sper ca glumesti nu? Ca daca nu insemna ca esti paralel rau de tot. Ia zi tu asa cati din echipa aia de acum 7 ani mai joaca la Barcelona? Si cati la Arsenal?

Feanor
8th May 2006, 09:22
Feanor sper ca glumesti nu? Ca daca nu insemna ca esti paralel rau de tot. Ia zi tu asa cati din echipa aia de acum 7 ani mai joaca la Barcelona? Si cati la Arsenal?

Pai asta voiam sa spun si eu. Daca Arsenal au luat-o atunci cu 4 - 2 cand erau in plina forma, Barca nu va avea probleme acum.

RajaF
8th May 2006, 09:26
Deci e clar ca habar nu ai de ce insemna fotbalul :D Arsenal in 99' era in plina forma intr-adevar. Din toata echipa de atunci au mai ramas 2 jucatori... Henry si Ljunberg... intr-adevar se pot face comparatii :D

Arsenal in plina forma acum este de doua ori mai buna decat era Arsenal in plina forma in 99'.

BlueEnergy
9th May 2006, 22:02
Barca ii buna numa cu cadiz,mallorca si alte echipe fantoma de prin Spania , numa cu ele poate face show .
Cand o dat de Chelsea sau de milan, o fost plop .
asa ca nu mai va dati cu parerea ;fiecare are sanse 50-50 sa castige finala(asta o spun io desi sunt "proud to be Arsenal supporter",in primu rand sunt realist)

Asta si-a facut user nou, si culmea a postat primul post chiar aici! Imi e greu sa cred ca totul e pura intamplare!:D

biku4steaua
9th May 2006, 22:37
BARCELONA ia si CL ca sa nu se plictiseasca titlul proaspat cucerit :) /hello
:no: Arsenal

delaparis
10th May 2006, 01:04
BARCELONA ia si CL ca sa nu se plictiseasca titlul proaspat cucerit :) /hello
:no: Arsenal

Paulica pleaca de aici ...:no:

NORGEMAN
10th May 2006, 08:58
bate barca sigur! trebuie! tunari nu au voie sa ia cupa :D

mblue
10th May 2006, 12:43
de ce nu au voie? unde scrie, au ajuns pe merit in finala. chiar vreau sa castige cupa arsenal pentru antrenorul lor a caror merite se vede dupa 10 ani de munca. oricum felicitari lui Arsen Wenger!

BlueEnergy
10th May 2006, 23:41
Prima finala europeana castigata de o echipa spaniola in defavoarea uneia engleza! Urmeaza a doua finala... care va fi castigata tot de o echipa spaniola!:D

alejandro
11th May 2006, 10:28
si astfel Spania va egala Anglia la trofee:D

iuli
11th May 2006, 22:17
a egalat de aseara... :)

vinsanity
12th May 2006, 11:51
imi place Arsenal, au multi jucatori tineri de perspectiva (nu-mi vine sa cred ce usor au renuntat cei de la Barcelona la Fabregas), Henry superjucator, dar sunt fan Barca pe viata asa ca in finala nu pot sa tin decat cu o singura echipa, oricum sunt sigur ca va fi un meci frumos:yeah:

Floryyyyyn
12th May 2006, 21:13
Barcelona ia cupa deoarece nu stie ca Ronaldinho inventeaza tot felul de trucuri/hello :yeah:

moxxx
13th May 2006, 19:57
2-1 pt arsenal, cu gol henry si pires
va castiga arsenal, pt ca au obtinut calificare in a3a zi de Paste, intr-un mod dramatic. inseamna ca vrea Dumnezeu.
Dumnezeu cu mila...

Feanor
13th May 2006, 23:17
Ba va castiga Barcelona, ca Ronaldinho are relatii speciale la Cel de Sus.

Sergiu
13th May 2006, 23:51
0-0 evident. Dar cred ca Arsenal se pricepe mai bine la penalty-ul. Lehman a salvat cateva. Valdez asta nu prea are experienta la penaltyuri.

Catalanul
14th May 2006, 01:05
Apropo de penalty-uri, jucatorii catalani au tras de la punctul cu var, la antrenamentul de astazi, in jur de 15 minute :D Sper insa sa nu fie nevoie sa se ajunga pana la loviturile de pedeapsa ;)

maldini
14th May 2006, 01:40
de ce sa va antrenati la penalty Catalane? Mai bine faceti cumva sa arbitreze finala MERK si ati luat cupa

SixeR
14th May 2006, 13:12
Cred ca si Merk s-a cait la finalul meciului Barca-Milan la fel cum a facut-o Serea!:lol:

Feanor
14th May 2006, 19:53
SixeR, fac astia de la Milan un scandal, ca si cum pe ei nu i-a avantajat niciodata arbitrul. De parca n-ar fi si Milanul intre echipele bagate in mizeria scoasa la suprafata de procuratura...

Catalanul
15th May 2006, 15:27
Norvegianul Terje Hauge va arbitra finala de miercuri.

NORGEMAN
15th May 2006, 18:43
n-o sa fie probleme cu arbitrajul, norvegianul e unul din cei mai buni

Catalanul
15th May 2006, 21:43
Ma mir ca n-au sarit milanezii pe noi (catalanii) cu faze gen "acesta este nataraul care l-a eliminat injust cica pe Del Horno :sleep: (neglijand faptul ca noua nu ni s-au acordat 2 penalty-uri :D )

SixeR
15th May 2006, 23:07
Eu zic sa nu ne batem capul cu toti care contesta Barcelona. Toata lumea e de parere ca Barca e cea mai buna echipa din lume numai ei o tin pe a lor:ba ca a fost ajutata de arbitrii, ba ca nu mai stiu ce alte prostii.
Avem lucruri mai bune de facut...Trebuie sa asteptam UCL in Barcelona!/OLE/

mblue
16th May 2006, 16:59
am vazut ca la casele de pariuri arsenal are o cota frumoasa:cool: deci...merita riscat:)

dasal
16th May 2006, 21:51
Chiar nu stiu de ce se agita unii ca a fost ajutata echipa de arbitrii,dar toti sunt de acord ca de 2 anii BARCELONA e cea mai tare echipa din Europa.:yeah:

moxxx
16th May 2006, 22:22
go gunners
Dumnezeu cu mila

Sasuke Uchiha
16th May 2006, 23:39
Ma mir ca n-au sarit milanezii pe noi (catalanii) cu faze gen "acesta este nataraul care l-a eliminat injust cica pe Del Horno :sleep: (neglijand faptul ca noua nu ni s-au acordat 2 penalty-uri :D )

hahahhah:happy 2 penaltiuri hahahahhah:happy
asta va trecut de chelsea... :sleep:

Feanor
17th May 2006, 10:57
go gunners
Dumnezeu cu mila


Uite si un tunar care e realist. :D Asa zic si eu, Arsenal ar avea nevoie de mult noroc sa castige diseara.

philips
17th May 2006, 13:16
lasa ca nici barcelona nu joaca cum o facea acum o luna.....asa ca nu stiu de ce zici ca arsenal va avea nevoie de mult noroc.....cat despre cote......mi frica sa nu dea falment casele de pariuri.

Feanor
17th May 2006, 13:58
lasa ca nici barcelona nu joaca cum o facea acum o luna.....asa ca nu stiu de ce zici ca arsenal va avea nevoie de mult noroc.....cat despre cote......mi frica sa nu dea falment casele de pariuri.

Barca si-a pastrat fortele pentru finala. :drak: Diseara scoatem artileria grea. Sa vezi ce va da Ronnie...

One-Man Show
17th May 2006, 14:12
lasa ca nici barcelona nu joaca cum o facea acum o luna.....asa ca nu stiu de ce zici ca arsenal va avea nevoie de mult noroc.....cat despre cote......mi frica sa nu dea falment casele de pariuri.

Vedem diseara ! :ok: 3- 0 (doar la pauza).

Sasuke Uchiha
17th May 2006, 14:46
si 3-3 la sfarsitul reprizei secunde...si castiga arsenal la penaltiuri, nu ? :D

SixeR
17th May 2006, 15:42
Da-i mah naiba ca doar n-or fi Liverpool!:D
Eu sper doar sa fie un meci frumos si sa castige Barca, bineinteles.
Oricum, sa va pregatiti pentru un comentariu a la ProTV!

One-Man Show
17th May 2006, 16:40
si 3-3 la sfarsitul reprizei secunde...si castiga arsenal la penaltiuri, nu ? :D

Scoate Moggi o carte de bucate sau nu ? :evil:

Arsenal are o echipa frumoasa, da' nu se poate compara cu Barcelona. Yo zic un 4 - 2 shi la final sa-l vedem pe Puyol cu trofeu' deasupra capului. :ok:

Catalanul
17th May 2006, 16:55
Echipe probabile:

Arsenal (4-4-2): 1 Lehmann; 27 Ebouè, 28 Tourè, 23 Campbell, 3 A.Cole; 13 Hleb, 19 Gilberto Silva; 15 Fabregas, 8 Ljungberg; 14 Henry, 9 Reyes
Barcelona (4-3-3): 1 Valdes; 23 Oleguer, 4 Marquez, 5 Puyol, 12 Van Bronkhorst; 24 Iniesta, 15 Edmilson, 20 Deco; 8 Giuly, 9 Etòo, 10 Ronaldinho

UTA-fan
17th May 2006, 19:21
arsenal are mai multe voturi:P eu tin cu cel mai bun jucator din lume - Henry desi nu is fan arsenal si nici henry trebuie sa recunosc ca ii cel mai bun

philips
17th May 2006, 19:44
Barca si-a pastrat fortele pentru finala. :drak: Diseara scoatem artileria grea. Sa vezi ce va da Ronnie...
asta ramane de vazut cu artileria grea.....sincer ma cam indoiesc.....recunosc ca barca joaca cel mai frumos fotbal la ora actuala si asta numa datorita mijlocului foarte puternic pe care il are.....apararea si atacul,insa, nu se ridica la acelasi nivel.
Daca pustii de la arsenal trec peste emotiile unei finale de CL.........iese prapad /OLE/

Feanor
17th May 2006, 20:07
asta ramane de vazut cu artileria grea.....sincer ma cam indoiesc.....recunosc ca barca joaca cel mai frumos fotbal la ora actuala si asta numa datorita mijlocului foarte puternic pe care il are.....apararea si atacul,insa, nu se ridica la acelasi nivel.
Daca pustii de la arsenal trec peste emotiile unei finale de CL.........iese prapad /OLE/


Hmm... Prapad... Dar ce, Arsenal il are in echipa pe Di Stefano ? :drak:

diablo20
17th May 2006, 20:21
chiar dc nu prea mi-ar place sa castige arsenal, cred ca merita mult mai mult decat barsa trofeul, insa vom vedea ce va fi si sa castige cel mai bun!!

BlueEnergy
17th May 2006, 20:29
Interesul pentru acest meci e enorm de mare! Cand au fost puse in vanzare biletele ele aveau un pret intre 60 si 120 de euro! Azi in ziua meciului s-au vandut 2 bilete la meci cu 5.000 de euro! Cu cateva ore inainte de meci atmosfera in jurul stadionului Stade de France e una fenomenala! Sper sa fie un meci cat mai frumos!

philips
17th May 2006, 20:46
nu are cum sa nu fie un meci frumos.....se intalnesc jucatori mult prea buni pentru ca miza sa isi puna amprenta pe jocul lor....
de cativa ani incoace parerea mea e ca cel mai bun jucator din lume este henry......insa de vreo 2 ani am inceput sa ma intreb daca nu cumva ronaldinho este mai bun decat el...... in concluzie, astept meciu asta de 2 ani si sper din tot sufletu sa nu ma fi inselat.......si henry sa evolueze la nivelul la care il astept.......cu o treapta peste decaru barcei

BAK
17th May 2006, 21:22
sper sa castige barca, insa mai mult sper ca va fi un meci frumos si cu multe goluri...daca rolandino si henry ar face spectacol...

tu26dor
17th May 2006, 21:47
bune amandoua... meci sigur de x ... dar una trebuie sa castige nu? cred ca barcelona e mai presus si chiar merita ... dupa aprerea mea

starsteel
17th May 2006, 22:11
Lehmann a luat rosu in min.16! Arsenal joaca cu al doilea portar dupa un debut de meci formidabil.

tu26dor
17th May 2006, 22:16
golul a fost anulat pe drept? nu putea fi lasata legea avantajului? ce rau imi pare ca nu vad meciul...

starsteel
17th May 2006, 22:26
Gol! Arsenal

Elphax
17th May 2006, 22:27
portarul parca ar trebui sa iasa pana la 6-7 metri ...
frumos Sol Campbell!

tu26dor
17th May 2006, 22:27
gol arsenal
tare meciul

Madrid4EVER
17th May 2006, 22:31
Ceea ce spune si comentatorul...Barcei ii face rau sa fie favorita....

tafu
17th May 2006, 22:32
ia ajuns blestemul meu pe catalanii :drak:
a-ti simtit si voi cum e sa va fie anulat un gol

RajaF
17th May 2006, 22:33
La naiba ca ma fac astia cu cordul :D

RajaF
17th May 2006, 22:35
Pfooooai ce a ratat eto'o...................

tafu
17th May 2006, 22:38
penala finala 11 contra 10
seamana cu uun meci steaua - arges

Catalanul
17th May 2006, 22:41
mai degraba penal arbitrajul... golul trebuia validat (arbitrul nu a auzit de legea avatajului ????), iar fault inventat la golul lui arsenal :(

ghinion imens la bara lui Eto'o, sa speram ca in repriza a 2-a egalam... si de ce nu castigam finala

BlueEnergy
17th May 2006, 22:43
Fault inexistent la acea lovitura libera din care s-a dat golul. S-a vazut clar ca Puyol nici nu-l atinge pe jucatorul lui Arsenal! Asta e... sper sa revina Barca in repriza a doua!

Sasuke Uchiha
17th May 2006, 22:46
incredibil meci !!! :yeah:
greu de crezut ca va rezista arsenal pana la sfarsit....ghinion la ocazia lu henry singur cu valdes...abia se misca
hai arsenalllllllllll !!!!!!!!!!!!
sunt super nervos.................... rezista arsenal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

philips
17th May 2006, 22:48
mai degraba penal arbitrajul... golul trebuia validat (arbitrul nu a auzit de legea avatajului ????), iar fault inventat la golul lui arsenal :(

ghinion imens la bara lui Eto'o, sa speram ca in repriza a 2-a egalam... si de ce nu castigam finala

lasa scenariile astea sf. arsenal joaca mult mai bine desi in 10 oameni.
eram mai fericit de lasa golul si ii dadea galben la lemman decat lovitura libera fff periculoasa si rosu.
cat despre faultu la eboue poate ca a fost un pic fortare....da unde era oleguer la faza golului.
arsenal merita sa castige dupa aspectul jocului......desi is cu un om mai putin si desi toata lumea zice ca barca ii favorita

Al Dracu
17th May 2006, 22:54
Arbitraj ireprosabil! :D Asta merge la Mondiale? Ca am auzit ca deja procurorii italieni l-au luat la ochi! :drak:

RajaF
17th May 2006, 23:02
**** arbitrului... multa ****... galben dat lui Henry degeaba... execrabil... strica toata finala :(

SixeR
17th May 2006, 23:17
Doamne, ce probleme ne pun astia de la Arsenal! Buna echipa!
Fantastic ce neputinciosi sunt catalanii! Mare noroc avem ca nu are noroc Henry la finalizari!

Grinco
17th May 2006, 23:25
Ar fi o mare nedreptate sa nu castige Arsenal, avand in vedere cum s-a jucat in seara asta.

stefy_deva
17th May 2006, 23:27
Goooolllllllll Eto'

1-1

tu26dor
17th May 2006, 23:29
bravo eto'
hai barcelona

stefy_deva
17th May 2006, 23:31
GOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL 2-1 pt BARCA

Belleti(sau cum se scrie)

tu26dor
17th May 2006, 23:32
bine baietii!!!!!

Sorin Blaj
17th May 2006, 23:45
Bravo BARCA!!!!!!!!!!!!!!!!!

philips
17th May 2006, 23:48
mare pacat.....la cum s-a jucat arsenal merita klaar sa castige finala..... arbitraj mai slab am vazut doar il liga lu mitica

Sasuke Uchiha
17th May 2006, 23:49
felicitari arsenal !!! felicitari STEAUA !!!!
henry trebuia schimbat din minutu 60.... sau batut cat au putut..
noroc incredibil la golu lu belleti :headbang:

Grinco
17th May 2006, 23:49
Poate in seara asta Barca nu aratat ca de obicei (primele 75 minute) dar castigarea trofeului e meritata, avand in vedere evolutia din acest sezon. Felicitari!

Sorin Blaj
17th May 2006, 23:51
BARCELONA, O ECHIPA DE VIS:

1. VALDES - 23. OLEGUER, 4. MARQUEZ, 5. PUYOL, 12. VAN BRONCKHORST - 20. DECO, 15. EDMILSON, 17. VAN BOMMEL - 8. GIULY, 9. ETO'O, 10. RONALDINHO

Rezerve: 25. Jorquera, 2. BELLETTI, 3. Motta, 6. Xavi, 7. LARSSON, 16. Sylvinho, 24. INIESTA

Si UN MARE ANTRENOR: FRANK RIJKAARD

One-Man Show
17th May 2006, 23:51
:D n-a jucat nimik, oleguer la fel, echipa facuta aiurea, DA' NU MAI CONTEAZA AKU' !

BRAVO BARCELONA !

OMU' MECIULUI: HENRIK LARSSON

Sergiu
17th May 2006, 23:51
Rusine barcelona
Rusine Rusine Rusine Rusine
Si inca vreo 100 de injuraturi pentru barcelona pentru o prestatie total lipsita de fair play.
Cea mai urata finala din istoria de 50 de ani a competitiei.
Rusine barcelona

pacat pentru fotbal, pacat pentru corectitudine, pacat pentru sport

nubian
17th May 2006, 23:51
bravo Arsenal, bravo Barca, a fost un meci superb

Sorin Blaj
17th May 2006, 23:53
felicitari arsenal !!! felicitari STEAUA !!!!
henry trebuia schimbat din minutu 60.... sau batut cat au putut..
noroc incredibil la golu lu belleti :headbang:
Pe final Henry a ratat decisiv, dar a fost cel mai periculos jucator de la Arsenal.

nubian
17th May 2006, 23:53
Rusine barcelona
Rusine Rusine Rusine Rusine
Si inca vreo 100 de injuraturi pentru barcelona pentru o prestatie total lipsita de fair play.
Cea mai urata finala din istoria de 50 de ani a competitiei.
Rusine barcelona

pacat pentru fotbal, pacat pentru corectitudine, pacat pentru sport

du-te sa vezi meciuri mai frumoase in serie c cu juventus...

Sorin Blaj
17th May 2006, 23:54
Rusine barcelona
Rusine Rusine Rusine Rusine
Si inca vreo 100 de injuraturi pentru barcelona pentru o prestatie total lipsita de fair play.
Cea mai urata finala din istoria de 50 de ani a competitiei.
Rusine barcelona

pacat pentru fotbal, pacat pentru corectitudine, pacat pentru sport
Noroc cu Juventusul tau. Ma faci sa rad.:D :D :D

BlueEnergy
17th May 2006, 23:55
mare pacat.....la cum s-a jucat arsenal merita klaar sa castige finala..... arbitraj mai slab am vazut doar il liga lu mitica

Cred ca te-ai uitat la alt meci! Golui lui Arsenal a fost in urma unui fault inexistent! Arsenal a jucat frumos insa de prin min 60 a inceput sa traga de timp (vezi faza cand Eto`o pune mingea portarului celor de la Arsenal sa bata aut de poarta)! Singurul si adevaratul pericol a fost Henry! In min 80 posesia balonului arata Barca 69% si Arsenal 31%! Iti dai seama ca Arsenal dupa gol a iesit doar pe contratac. In primul sfert din repriza a doua nici nu au prea calcat in jumatatea Barcelonei. Veriga slaba a Barcelonei a fost Oleguer! S-a vazut ce a jucat Barca dupa intrarea lui Belleti! Parerea mea... meci echilibrat, oricare din echipe ar fi putut castiga insa pana la urma a castigat Barca care spre sfarsit a apasat acceleratia! Ma bucur fiindca echipa mea favorita a castigat aceasta editie a CL!:D

P.s. Rajaf... lasa vrajeala cu arbitrajul ca a fost corect! Tu esti un motiv in plus ptr care ma bucur ca Barca i-a batut pe Arsenal. Stii tu de ce!:rosu:

philips
17th May 2006, 23:55
Poate in seara asta Barca nu aratat ca de obicei (primele 75 minute) dar castigarea trofeului e meritata, avand in vedere evolutia din acest sezon. Felicitari!
daca tot vorbesti de evolutia din acest sezon, spune si ca arsenal nu a mai luat gol de 10 meciuri chiar daca a jucat de 2 ori cu real, villareal sau juventus......zi ca a jucat de la egal la egal cu barca chiar daca era in 10 oameni........ba chiar a reusit sa le ia fata.......si zi ca golul lu eto care o relansat meciu a pornit dintr-o faza cel putin suspecta
pentru cum a jucat astazi....barca merita sa piarda
arsenal este invingatoarea morala din acest an........fara vedete k ronaldinho, eto, messi, deco, giuly, larsson si cu multi pusti a facut legea

Sorin Blaj
17th May 2006, 23:57
Doua momente magice ale lui HENRIK LARSSON, au decis invingatoarea.

Sergiu
17th May 2006, 23:58
Dupa un sezon de furaciune au reusit si ei sa castige jucand mai tot meciul cu un om in plus si au facut-o simuland de cel putin 5 ori.
Daca voi vreti:
Traiasca papusa cu codite, traiasca nesimtitul camerunez, traiasca circul pe stadionul de fotbal.

Sorin Blaj
17th May 2006, 23:58
daca tot vorbesti de evolutia din acest sezon, spune si ca arsenal nu a mai luat gol de 10 meciuri chiar daca a jucat de 2 ori cu real, villareal sau juventus......zi ca a jucat de la egal la egal cu barca chiar daca era in 10 oameni........ba chiar a reusit sa le ia fata.......si zi ca golul lu eto care o relansat meciu a pornit dintr-o faza cel putin suspecta
pentru cum a jucat astazi....barca merita sa piarda
arsenal este invingatoarea morala din acest an........fara vedete k ronaldinho, eto, messi, deco, giuly, larsson si cu multi pusti a facut legea
Philips. Arsenal a jucat foarte bine, din pacate poate fi doar o singura invingatoare. FELICITARI ARSENAL!

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:00
Dupa un sezon de furaciune au reusit si ei sa castige jucand mai tot meciul cu un om in plus si au facut-o simuland de cel putin 5 ori.
Daca voi vreti:
Traiasca papusa cu codite, traiasca nesimtitul camerunez, traiasca circul pe stadionul de fotbal.
Sergiulica tu nu ai pic de rusine? Tu vorbesti de furaciune?

BlueEnergy
18th May 2006, 00:01
daca tot vorbesti de evolutia din acest sezon, spune si ca arsenal nu a mai luat gol de 10 meciuri chiar daca a jucat de 2 ori cu real, villareal sau juventus......zi ca a jucat de la egal la egal cu barca chiar daca era in 10 oameni........ba chiar a reusit sa le ia fata.......si zi ca golul lu eto care o relansat meciu a pornit dintr-o faza cel putin suspecta
pentru cum a jucat astazi....barca merita sa piarda
arsenal este invingatoarea morala din acest an........fara vedete k ronaldinho, eto, messi, deco, giuly, larsson si cu multi pusti a facut legea


Hello... se da vreun trofeu pentru castigatoarea morala? :o: Fotbalul se joaca pe goluri si din cate stiu eu a castigat Barca cu 2-1! Sau vezi statistica meciului sa vezi posesia balonului. Arsenal s-a multumit sa stea cu curul in poarta si sa iasa pe contratac! De prin min 60 au inceput cu trasul de timp! Am uitat... "marea echipa" a Arsenalului!:rosu:

nubian
18th May 2006, 00:02
Cel mai mare regret dupa meciul asta e ca pleaca Larsson, a fost cel mai bun jucator azi si a decis meciul.. dar poate ca vine Henry in locul lui, caz in care nimeni n-ar mai putea-o opri pe Barca

Sergiu
18th May 2006, 00:03
Sergiulica tu nu ai pic de rusine? Tu vorbesti de furaciune?

Nu inteleg ce legatura are cine vorbeste:
A fost furt pe fata.
si cu asta basta.

oaspetele
18th May 2006, 00:04
daca nu ma insel, cel care a simulat faultul din care a iesit golul lui Arsenal nu avea deja un cartonas galbne ??
plus ca faultul lui lehmann a inceput in afara careului dar s-a terminat exact pe linia alba care face parte din suprafata de peseapsa.
oricum, greu de inteles lejeritatea barcelonei din prima repriza.
bravo barca, felicitari arsenal.

Grinco
18th May 2006, 00:04
Philips
Am zis mai sus ca era corect ca Arsenal sa castige dupa cum s-a jucat azi.

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:05
Sergiu, dute la culcare, tu ai vazut alt meci. Ce vina a avut arbitrul ca portarul lui Arsenal a faultat in postura de ultim aparator? Ce trebuia sa faca? Sa-l felicite. Ai vazut tu vreun protest din partea cuiva?

Grinco
18th May 2006, 00:06
Nu inteleg ce legatura are cine vorbeste:
A fost furt pe fata.
si cu asta basta.


Tii cu Juve si vobresti de furt? :D

cezar_iasi
18th May 2006, 00:07
asta nu e liga lu' mitica sa se vorbeasca de furaciuni si alte aberatii. Felicitari Arsenal...si cel mai important lucru care va ramane dupa aceasta seara: Barça Campioana Europei

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:08
Nu inteleg ce legatura are cine vorbeste
Vorbeste un fan al lui Juventus. Voi ar trebui sa taceti vreo cativa ani. La cat ati furat voi ...

tafu
18th May 2006, 00:08
SUBSCRIU SI EU LA CATEGORIA FURT PE FATA( nu numai meciul asta)

BlueEnergy
18th May 2006, 00:09
Pentru toti fanii si cei care gandesc limpede iata statistica meciului! Sa vedeti echipa care a jucat mai mult ceea ce se numeste FOTBAL!

Barcelona Arsenal
2 Goals scored 1
2 Yellow card 2
0 Red card 1
9 Shots on goal 5
9 Shots wide 3
20 Fouls committed 16
3 Corners 4
1 Offsides 1
37' 55'' Ball. Poss. (time) 21' 24''
64% Ball. Poss. (%) 36%

Din cate vad eu Barca a avut cele mai multe ocazii si o posesie care spune totul. Daca a jucat asa bine aceasta echipa a Arsenalului de unde au rezultat toate astea? Ca au jucat mai bine ca Barca?:rosu:

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:09
SUBSCRIU SI EU LA CATEGORIA FURT PE FATA( nu numai meciul asta)
Tafu, vezi sa nu subscrii din Serie B, ca si Sergiu.

tafu
18th May 2006, 00:10
nu vedeti ca barca nu a jucat absolut nimic ;:no:
in optimi eliminare del horno injusta:no:
in semi : nu prea a jucat nimic + gol anulat pt milan:no:
finala:barca joaca in 11 contra 10 , 70 de minute:no:
+ 2 goluri din greseala de portar(daca era lehman era alta situatie)

philips
18th May 2006, 00:11
Hello... se da vreun trofeu pentru castigatoarea morala? :o: Fotbalul se joaca pe goluri si din cate stiu eu a castigat Barca cu 2-1! Sau vezi statistica meciului sa vezi posesia balonului. Arsenal s-a multumit sa stea cu curul in poarta si sa iasa pe contratac! De prin min 60 au inceput cu trasul de timp! Am uitat... "marea echipa" a Arsenalului!:rosu:

in primu rand e normal sa se apare din moment ce are 1-0 si un om in minus....asa ca nu stiu care e problema ta
doi la mana marea echipa a barcelonei a facut un meci cum nu se poate mai prost....ronaldinho-0, eto-0, oleguer--, deco-0,

Sergiu
18th May 2006, 00:12
Sunteti penibili ca si barcelona.
Singura modalitate sa va aparati e sa ziceti ca Juve nu e corecta si cu asta se explica orice barcelona fura ca-n codru: nu e nici o problema ca doar Juve fura mai mult.

Ei bine daca voi ziceti ca Juve fura fara dovezi de ce n-as putea eu sa zic Ca Ca(cam asa e si echipa)talanii fura este evident nu stiu cum nu puteti vedea.

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:12
in primu rand e normal sa se apare din moment ce are 1-0 si un om in minus....asa ca nu stiu care e problema ta
doi la mana marea echipa a barcelonei a facut un meci cum nu se poate mai prost....ronaldinho-0, eto-0, oleguer--, deco-0,
Dupa tine 0+0+0+0=2-1?:)

Sergiu
18th May 2006, 00:13
tafu de accord
dar ai uitat sferturile penalty clar neacordat in tur benficai si unu inventat in retur

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:14
Sunteti penibili ca si barcelona.
Singura modalitate sa va aparati e sa ziceti ca Juve nu e corecta si cu asta se explica orice barcelona fura ca-n codru: nu e nici o problema ca doar Juve fura mai mult.

Ei bine daca voi ziceti ca Juve fura fara dovezi de ce n-as putea eu sa zic Ca Ca(cam asa e si echipa)talanii fura este evident nu stiu cum nu puteti vedea.
Care au fost furturile din acest meci, in opinia ta? Explica-te, nu fa afirmatii gratuite.

Sasuke Uchiha
18th May 2006, 00:15
subscriu la tafu... arbitrii au dus-o pe barça in finala, finala a castigat-o meritat... desi 11 vs 10 nici greu nu era...

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:16
subscriu la tafu... arbitrii au dus-o pe barça in finala, finala a castigat-o meritat... desi 11 vs 10 nici greu nu era...
Ce trebuia sa faca Barca, sa retraga un jucator de pe teren, ca sa fie 10 la 10?

Feanor
18th May 2006, 00:16
Rusine barcelona
Rusine Rusine Rusine Rusine
Si inca vreo 100 de injuraturi pentru barcelona pentru o prestatie total lipsita de fair play.
Cea mai urata finala din istoria de 50 de ani a competitiei.
Rusine barcelona

pacat pentru fotbal, pacat pentru corectitudine, pacat pentru sport

Stimabile, as putea sa stiu de unde pana unde prestatie lipsita de fair-play ?
Barcelona n-a avut absolut NICI UN AVANTAJ meciul asta ! Pt ca daca nu era eliminat Lehmann, era gol. Punct. Era ori Lehmann afara, ori 1 - 0 pentru Barcelona.

Si nu-mi vorbi tu mie de lipsa de fair-play, cand golul lui Campbell a pornit dintr-o lovitura libera facuta cadou iar in repriza secunda Arsenal n-a facut altceva decat sa stea cu curul in poarta si sa spere intr-o gafa a Barcelonei si o sclipire de geniu a lui Henry.


ValiEnte, ai de gand sa te tii de cuvant ? Stii tu la ce ma refer. :drak: Parca era vorba de cel putin o saptamana de "repaus" din cate imi amintesc. :D

Sergiu
18th May 2006, 00:17
Care au furturile din acest meci, in opinia ta? Explica-te, nu fa afirmatii gratuite.

Intai cereti scuze pentru afirmatiile la adresa lui Juventus (care au fost gratuite) si apoi iti zic si eu.

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:20
Intai cereti scuze pentru afirmatiile la adresa lui Juventus (care au fost gratuite) si apoi iti zic si eu.
Sergiule, se vede treaba ca ai glume in program in seara asta.

Feanor
18th May 2006, 00:20
in primu rand e normal sa se apare din moment ce are 1-0 si un om in minus....asa ca nu stiu care e problema ta
doi la mana marea echipa a barcelonei a facut un meci cum nu se poate mai prost....ronaldinho-0, eto-0, oleguer--, deco-0,


Philips, in cazul asta ar trebui sa ziceti mersi ca Barcelona n-a jucat bine : daca intr-un meci prost tot v-a dat un 2 - 1 (tine cont ca Arsenal a putut sa fie periculoasa doar cand avea avantaj, si ala obtinut foarte dubios ; dupa egalare, n-a mai fost in stare sa traga un sut pe poarta lui Valdes), atunci, cand era in forma, fara macar un 3 - 0 nu ati fi scapat. :drak:

Catalanul
18th May 2006, 00:21
Rog ca fustratii milanisti, "gobbi" si cei gen ValiEnte (ca sunt multi) sa fie banati pentru penibilitate :ok:

Tre' sa fii chior sa nu vezi ca Barcelona a jucat mai bine si a castigat JUST finala /hello

Feanor
18th May 2006, 00:22
Sergiule, se vede treaba ca ai glume in program in seara asta.

Sergiule, ia o pauza. Moggi e ala care are carabinierii cotrobaindu-i prin sediu la ora asta, nu Laporta.

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:23
Catalane, cum se vede victoria din Spania?
Cred ca esti in culmea fericirii.

Sasuke Uchiha
18th May 2006, 00:23
ValiEnte, ai de gand sa te tii de cuvant ? Stii tu la ce ma refer. :drak: Parca era vorba de cel putin o saptamana de "repaus" din cate imi amintesc. :D

binenteles...uitate sub avatar :D dar lasa-ma macar in seara asta...ca e mult de comentat

ps- catalane dute si plimbate...:sleep:

Tunarul
18th May 2006, 00:25
INCREDIBIL!!!
Arsenal merita victoria !!!
Cred ca decizia arbitrului privind cartonashul rosu unui portar intr-o finala trebuia putin abtinuta/gandita...

tafu
18th May 2006, 00:26
Daca tot se vroia spectacol , eu unul daca eram arbitru faceam astfel:lasam avantaj + 1-0 pentru Barcelona si il lasam pe Lehman in poarta(astfel si pe Pires) ; fotbalul se joaca in 11-11 (asa poti observa superioritatea unei echipe) , era doar o chestiune de timp pana cand Barca intorcea rezultatul (la faza asta au avut si noroc cu portarul GLUMA Almunia)

Sergiu
18th May 2006, 00:27
Rog ca fustratii milanisti, "gobbi" si cei gen ValiEnte (ca sunt multi) sa fie banati pentru penibilitate :ok:

Tre' sa fii chior sa nu vezi ca Barcelona a jucat mai bine si a castigat JUST finala /hello


Aici 10 injuraturi alege tu ce vrei.

pentru tine sa stii ca vad foarte bine.

Aici alte 10 injuraturi acuma ce nu vrei tu.

PS rog sa fii banat ca m-ai instigat la injuraturi.

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:28
Analiza Onlinesport este elocventa, singura greseala de arbitraj este impotriva Barcei:

Actualizat: Joi, 18 Mai 2006, 00:18:31
Barcelona, regina Europei

Barcelona a castigat miercuri seara Liga Campionilor 2005/2006, dupa ce a fost condusa cu 1-0 de Arsenal si a revenit, invingand la final cu 2-1. O echipa de vis, un meci de vis, o finala de vis.

LIVE: Semifinale Liga Campionilor
Liga Campionilor: Rezultate
Forum: Liga Campionilor

Meciul a inceput bine pentru Barcelona. Spaniolii au presat continuu, iar in minutul 19 un fault al lui Lehmann asupra lui Eto'o a dus la eliminarea portarului principal al lui Arsenal.

Parea ca nimic nu mai poate opri Barcelona, insa in minutul 37, Arsenal a marcat in inferioritate numerica.

Arsenal a deschis scorul in prima repriza prin Campbell. Un gol nedrept, care a venit dupa acordarea unei lovituri libere inexistente. Executia lui Campbell, a fost insa superba.

Cu 15 minute inainte de final, Arsenal conducea, inca. Doua pase ale lui Larsson au schimbat, insa, total soarta partidei.

In minutul 76, o pasa pentru Eto'o a dus la egalare, iar inca una pentru Belletti, cinci minute mai tarziu, a dus la al doilea gol pentru catalani. Arsenal nu mai primise gol in Liga Campionilor de peste 1.000 de minute!

2-1 pentru Barcelona, Frank Rijkaard devine al cincilea antrenor care castiga Liga Campionilor dupa ce a facut-o si ca jucatori.

Vom reveni cu detalii si cu un poster al Barcelonei cu trofeul!

Onlinesport

tafu
18th May 2006, 00:28
Ronaldihnooooooooooooooooooooooooooooooo=0
nu zic ca nu e un superjucator , dar a fost zero astazi

Sergiu
18th May 2006, 00:29
Ronaldihnooooooooooooooooooooooooooooooo=0

Mai rau e negativ numai rau face fotbalului.

philips
18th May 2006, 00:32
Philips, in cazul asta ar trebui sa ziceti mersi ca Barcelona n-a jucat bine : daca intr-un meci prost tot v-a dat un 2 - 1 (tine cont ca Arsenal a putut sa fie periculoasa doar cand avea avantaj, si ala obtinut foarte dubios ; dupa egalare, n-a mai fost in stare sa traga un sut pe poarta lui Valdes), atunci, cand era in forma, fara macar un 3 - 0 nu ati fi scapat. :drak:

am spus-o si o mai zic....la ora actuala barca joaca cel mai frumos fotbal si drept urmare trebuie sa vina rezultatele...un sfert de finala anu trecut cu chelsea asupra caruia nu vreau sa insist, o liga anu asta plus ultimele 2 campionate......nu poti spune nimic nici de arbitrii, nici de vreme, nici de adversari nici de suporteri...rezultate incontestabile.
io atat vreau sa zic ca arsenal si-a depasit conditia astazi si a jucat de la egal la egal, chiar daca a fost in inferioritate...cum vrei tu dupa ce alergi 60 de minute sa suplinesti lipsa unui om, sa mai fie periculoasa dupa 2-1
gandeste-te mai bine tu ce se intampla daca in tern erau leman si pires.......probabil nu era chiar 3-0 cum ai zis tu

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:33
Poze cu CAMPIONII EUROPEI:

Sunchase
18th May 2006, 00:34
Toate felicitarile pentru Arsenal !

Sergiu
18th May 2006, 00:34
Poze cu CAMPIONII EUROPEI:

Vrei sa zici hotii Europei?

Nixx
18th May 2006, 00:36
Sergiuseling, ce dracu comentezi atata de hotie? Unde a fost azi hotie?

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:36
am spus-o si o mai zic....la ora actuala barca joaca cel mai frumos fotbal si drept urmare trebuie sa vina rezultatele...un sfert de finala anu trecut cu chelsea asupra caruia nu vreau sa insist, o liga anu asta plus ultimele 2 campionate......nu poti spune nimic nici de arbitrii, nici de vreme, nici de adversari nici de suporteri...rezultate incontestabile.
io atat vreau sa zic ca arsenal si-a depasit conditia astazi si a jucat de la egal la egal, chiar daca a fost in inferioritate...cum vrei tu dupa ce alergi 60 de minute sa suplinesti lipsa unui om, sa mai fie periculoasa dupa 2-1
gandeste-te mai bine tu ce se intampla daca in tern erau leman si pires.......probabil nu era chiar 3-0 cum ai zis tu
Philips. Trebuie sa recunoastem ca Arsenal e superechipa. Si in opinia mea a jucat chiar foarte bine, avand in vedere omul in minus, dar asta e viata.

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:38
Vrei sa zici hotii Europei?
Sergiule esti prea "bun". Nu pot sa mai contrazic un om care persista in prostie. Noapte buna. Cateodata noaptea e un sfetnic bun. Dar numai cateodata.

Sergiu
18th May 2006, 00:39
Ma uit la finalele champions league de la prima editie din 1993 si un lucru e cert niciodata nu m-am simtit asa jignit. Adica vreau sa ma uit la fotbal si nu vad decat simulari, arbitrii penibili si niste jucatori ai barcelonei sub orice critica.

Si ceea ce ma doare cel mai tare e ca aproape toata lumea nu vede hotia si are tupeul sa ziCa Ca(ca si barcelona) e cea mai buna echipa din lume.
V-ati lovit la cap si aveti amnezie sau doar la barca va uitati de aia nu vedeti ca ceva nu e in ordine.

BlueEnergy
18th May 2006, 00:40
Pentru toti frustratii care tin cu Arsenal si tot scriu aici ca Barca nu a jucat nimic va rog mai uitati-va inca o data pe statistica meciului, mai priviti o data meciul! Sunteti niste fanatici frustrati! Larson a dat cele 2 pase de gol, Belleti trebuia introdus de mult in locul lui Oleguer!

Barcelona Arsenal
2 Goals scored 1
2 Yellow card 2
0 Red card 1
9 Shots on goal 5
9 Shots wide 3
20 Fouls committed 16
3 Corners 4
1 Offsides 1
37' 55'' Ball. Poss. (time) 21' 24''
64% Ball. Poss. (%) 36%

Hai gata cu acuzele. Suntem Campionii Europei! Sa moara dusmanii de ciuda!

cezar_iasi
18th May 2006, 00:40
sergiu...nu te mai chinui...tu vezi un fotbal inteles numai de tine....noapte buna

Sergiu
18th May 2006, 00:41
Sergiule esti prea "bun". Nu pot sa mai contrazic un om care persista in prostie. Noapte buna. Cateodata noaptea e un sfetnic bun. Dar numai cateodata.
Noapte buna si sper sa realizezi ca a meciul a fost o jignire la adresa fotbalului.

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:42
Pentru fanii Barcei, ca sa nu existe dubii:) :

Catalanul
18th May 2006, 00:42
http://www.marca.com/home/fotos_portada_grande/barcelonaganasegundachampions.jpg

FC BARCELONA, CAMPIOANA EUROPEI http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/yeahhh.gifhttp://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/yeahhh.gif

Un meci frumos, cu o revenire de senzatie a Barcelonei, care in 4 minute a intors soarta meciului :) Bravo Arsenal (pentru faptul ca a reusit sa faca fata Barçei timp de 75 minute cu un om in minus) dar mai ales felicitari BARÇEI, JUCATORILOR si mai ales lui RIJKAARD pentru schimbarile inspirate pe care le-a facut (Larsson 2 pase de gol si Belleti, autorul golului care a adus cupa in Barcelona).

VISCA EL BARÇA

Sergiu
18th May 2006, 00:43
Pentru toti frustratii care tin cu Arsenal si tot scriu aici ca Barca nu a jucat nimic va rog mai uitati-va inca o data pe statistica meciului, mai priviti o data meciul! Sunteti niste fanatici frustrati! Larson a dat cele 2 pase de gol, Belleti trebuia introdus de mult in locul lui Oleguer!

Barcelona Arsenal
2 Goals scored 1
2 Yellow card 2
0 Red card 1
9 Shots on goal 5
9 Shots wide 3
20 Fouls committed 16
3 Corners 4
1 Offsides 1
37' 55'' Ball. Poss. (time) 21' 24''
64% Ball. Poss. (%) 36%

Hai gata cu acuzele. Suntem Campionii Europei! Sa moara dusmanii de ciuda!

Lasa-ma cu statistica doar am vazut meciul.

Iar faza cu moartea de ciuda: de ce ma tot contrazici?

tu26dor
18th May 2006, 00:44
singurul regret este acum ca steaua(sau rapid) nu pot juca super cupa europei cu barcelona...
bravo ... super meci....

Sergiu
18th May 2006, 00:45
BARÇEI


Te-a imbatat succesul si nu mai stii sa scrii corect?

Feanor
18th May 2006, 00:46
am spus-o si o mai zic....la ora actuala barca joaca cel mai frumos fotbal si drept urmare trebuie sa vina rezultatele...un sfert de finala anu trecut cu chelsea asupra caruia nu vreau sa insist, o liga anu asta plus ultimele 2 campionate......nu poti spune nimic nici de arbitrii, nici de vreme, nici de adversari nici de suporteri...rezultate incontestabile.
io atat vreau sa zic ca arsenal si-a depasit conditia astazi si a jucat de la egal la egal, chiar daca a fost in inferioritate...cum vrei tu dupa ce alergi 60 de minute sa suplinesti lipsa unui om, sa mai fie periculoasa dupa 2-1
gandeste-te mai bine tu ce se intampla daca in tern erau leman si pires.......probabil nu era chiar 3-0 cum ai zis tu

Philips, am mai zis-o si o repet : chiar daca arbitrul alegea sa ignore regulamentul si sa-l lase pe Lehmann, pentru ca a fost fault de ultim aparator clar, atunci era 1 - 0 pentru Barcelona. Poate nu vrei sa spui acuma ca Eto'o l-a faultat pe Lehmann. Daca dicta faultul, era de rosu fara discutie. Daca nu dicta, era gol. Ori, daca Barca avea 1 - 0 atunci, alta era desfasurarea partidei, pentru ca Arsenal nu mai putea sa stea cu autobaza in fata portii si sa iasa pe contraatac. Trebuia sa atace si astfel lasa spatii in aparare. Te las pe tine sa te gandesti la consecinte.

Catalanul
18th May 2006, 00:47
sergiu, eu zic s-o lasi balta, du-te si te culca poate maine te simti ceva mai bine ;)

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:49
Catalane, nu mi-ai raspuns, cum se vede si se aude victoria Barcei in Spania?

Sasuke Uchiha
18th May 2006, 00:49
schimbari inspirate ???
faza a fost ca a inceput cu o echipa prost facuta..etoo pe stanga, ronaldinho atacant central, oleguer( pt mine e unul dintre cei mai slabi fundasi din spania si cel mai slab de la barsa) titular pe dreapta...
iniesta si belleti trebuiau sa fie titulari... :mda:

Feanor
18th May 2006, 00:51
Ma uit la finalele champions league de la prima editie din 1993 si un lucru e cert niciodata nu m-am simtit asa jignit. Adica vreau sa ma uit la fotbal si nu vad decat simulari, arbitrii penibili si niste jucatori ai barcelonei sub orice critica.

Si ceea ce ma doare cel mai tare e ca aproape toata lumea nu vede hotia si are tupeul sa ziCa Ca(ca si barcelona) e cea mai buna echipa din lume.
V-ati lovit la cap si aveti amnezie sau doar la barca va uitati de aia nu vedeti ca ceva nu e in ordine.

Sergiule, am sa ti-o zic direct, ca vad ca intreci limita : Barcelona nu primeste lectii de moralitate de la un suporter al "Batranei Curve". Clar ? Si apropo, paternitatea expresiei nu-mi apartine, e titlul din ProSport. Daca te simti cumva jignit, rezolva-ti problema cu Prosportul.

Tunarul
18th May 2006, 00:54
Fc Barcelona .... La capsuni cu ei!!!
Pe de alta parte finala e jucata si aveti tot dreptul sa va bucurati !
Cheers !!!

philips
18th May 2006, 00:54
Philips, am mai zis-o si o repet : chiar daca arbitrul alegea sa ignore regulamentul si sa-l lase pe Lehmann, pentru ca a fost fault de ultim aparator clar, atunci era 1 - 0 pentru Barcelona. Poate nu vrei sa spui acuma ca Eto'o l-a faultat pe Lehmann. Daca dicta faultul, era de rosu fara discutie. Daca nu dicta, era gol. Ori, daca Barca avea 1 - 0 atunci, alta era desfasurarea partidei, pentru ca Arsenal nu mai putea sa stea cu autobaza in fata portii si sa iasa pe contraatac. Trebuia sa atace si astfel lasa spatii in aparare. Te las pe tine sa te gandesti la consecinte.

de ce nu vrei sa intelegi ca io nu contest arbitraju..........desi nu am vazut nici o reluare klara la golul lui eto`o, unde io cred ca a fost offside.
arsenal nu din cauza arbitrilor a pierdut ci din cauza conjuncturii...iar barca nu pt ca afost mai buna a castigat........parerea mea e ca a fost un meci echilibrat care daca se joaca de 3ori odata e 1 , o data e x si o date 2.

Sorin Blaj
18th May 2006, 00:56
Henry este la fel de orbit ca si Sergiu:

Actualizat: Joi, 18 Mai 2006, 00:50:49

Henry acuza dur arbitrajul

Miercuri noapte, dupa ce Arsenal a pierdut Liga Campionilor Thierry Henry a formulat acuze dure la adresa arbitrajului si a povestit meciul asa cum l-a vazut el.
Capitanul lui Arsenal, Thierry Henry, s-a aratat dezgustat de prestatia arbitrului Terje Haugem.
"Am fost sicanat si lovit pe tot terenul. Carles Puyol si Rafael Marquez trebuia sa fi primit cartonase galbene", a spus Henry.
"A se fi aparat contra mea cu un cartonas galben ar fi fost altceva. Ma asteptam ca arbitrul sa isi faca treaba, dar nu a facut-o!'.

Henry a scuturat din cap a dezaprobare, catre Hauge, cand si-a ridicat medalia de invins pe Stade de France, moment in care a fost huiduit de fanii francezi prezenti.

Pe de alta parte, Henry a fost de acord cu decizia lui Hauge de a-l elimina pe portarul lui Arsenal, Jens Lehmann, pentru faultul asupra lui Samuel Eto'o din minutul 18.

Cum adica sa-si faca treaba? Henry poate vroia si pentru Barca un cartonas rosu. Nu a fost cazul. Daca pune problema asa trebuia sa se uite si la echipa lui, ca Toure mai avea putin si trecea la K1.

Catalanul
18th May 2006, 01:00
In Spania s-a iesit pe strazi in toate orasele mari, iar in Barcelona deja celebreaza victoria Barçei mai bine de 10 mii de persoane.

Parerea mea este ca unul din cei mai buni jucatori ai finalei a fost si VALDES care a avut 3 interventii providentiale la 3 suturi expediate de Henry :ok:

Sergiu
18th May 2006, 01:00
Sergiule, am sa ti-o zic direct, ca vad ca intreci limita : Barcelona nu primeste lectii de moralitate de la un suporter al "Batranei Curve". Clar ? Si apropo, paternitatea expresiei nu-mi apartine, e titlul din ProSport. Daca te simti cumva jignit, rezolva-ti problema cu Prosportul.

Da halal direct ma trimiti la ProSport.
Esti un las aduci jigniri si apoi trimiti responsabilitatea.

philips
18th May 2006, 01:01
hey, energie albastra...negativa.... nu mai pune statistica meciului.....ce ii asa de greu de inteles ca daca joci in 10 contra 11 nu poti sa domini, sa ai posesie, sa ai cornere, suturi spre si la poarta. In aceste conditii trebe sa fi oportunist, sa te aperi bine, iar cand ai ocazia sa duci oameni in careul advers, trebe sa dai randament. Ori, din punctu asta de vedere arsenal si-a fructificat sansele si a reusit sa faca fata barcei pana in minutul 75. Repet daca era leman in poarta se termina 1-0 si degeaba imi aratai acuma statistica.

Sorin Blaj
18th May 2006, 01:01
In Spania s-a iesit pe strazi in toate orasele mari, iar in Barcelona deja celebreaza victoria Barçei mai bine de 10 mii de persoane.

Parerea mea este ca unul din cei mai buni jucatori ai finalei a fost si VALDES care a avut 3 interventii providentiale la 3 suturi expediate de Henry :ok:
Da, Valdes a aparat bine, dar Larsson a fost decisiv.

Sorin Blaj
18th May 2006, 01:04
hey, energie albastra...negativa.... nu mai pune statistica meciului.....ce ii asa de greu de inteles ca daca joci in 10 contra 11 nu poti sa domini, sa ai posesie, sa ai cornere, suturi spre si la poarta. In aceste conditii trebe sa fi oportunist, sa te aperi bine, iar cand ai ocazia sa duci oameni in careul advers, trebe sa dai randament. Ori, din punctu asta de vedere arsenal si-a fructificat sansele si a reusit sa faca fata barcei pana in minutul 75. Repet daca era leman in poarta se termina 1-0 si degeaba imi aratai acuma statistica.
Daca se termina 1-0, cei de la Arsenal erau niste eroi, la fel ca si cei de la Liverpool, anul trecut, asa eroii sunt jucatorii Barcelonei, la fel ca si cei de la Manchester, care au intors si mai spectaculos scorul. Si tot 2-1, dupa 0-1.

Nixx
18th May 2006, 01:05
Repet daca era leman in poarta se termina 1-0 si degeaba imi aratai acuma statistica.
Daca era Lehman in poarta 1-0 putea fi doar in favoarea Barcelonei, pt ca ar fi fost validat golul lui Giuly.

Tunarul
18th May 2006, 01:07
Henry acuza dur arbitrajul

Continuare oficiala...:

He said: "It was a clear sending-off for Jens but if they didn't want us to win, they should have just said it from the start.

"It was more than difficult. Next time I'm going to learn how to dive maybe."

Nonetheless the Arsenal captain is a proud man, and said that he would start thinking about his future tonight.

He continued: "Everyone was talking about Ronaldinho before the game. I didn't see him today or and I didn't see Eto'o.

"Henrik Larsson made the difference by setting up two goals. That was the key.

"We can be proud, we can be more than proud but I'm sorry, some of the refereeing today was horrendous.

"I'll start to think about it [his future] tonight."