PDA

View Full Version : Finala: Rapid - FC National



Vadim
26th April 2006, 19:04
Rapid si FC National joaca finala Cupei Romaniei 2005/2006. Comentarii aici despre acest meci.

miril
26th April 2006, 19:14
Se va repeta scorul de acum 26 de ani. HAI PROGRESUL!

grande
26th April 2006, 19:17
Castigam finala si cu asta basta !
sant prea mici pentru noi .

Emilio
26th April 2006, 19:21
Meci greu dar tocmai de aceea frumos.

Deschis oricarui rezultat, meciul sper sa fie castigat de echipa cea mai buna.

Eu sper ca Rapidul va castiga acest trofeu.

miril
26th April 2006, 19:24
Asa zic si eu, Emilio. Ce mai buna sa castige si dupa aia sa mergem la bere, sa ne bucuram impreuna, indiferent de cine a castigat. Eu sper sa fie Progresul meu!

Emilio
26th April 2006, 19:26
Bere? OK, fac cinste, unde vrei tu.

Paul
26th April 2006, 19:30
hmmmm ... finala se joaca pe Dinamo ... :evil:

altundeva nu vad ...

Stadioane cu nocturna din Bucuresti: Ghencea, Giulesti , Cotroceni , Stefan cel Mare si Lia Manoliu

Giulesti si Cotroceni pica.
Ghencea e in constructii.
Lia Manoliu ocupat de Steaua.

Deci ramane Dinamo ... :o:

Ciudata treaba ...

miril
26th April 2006, 19:47
Emilio, o...repriza eu, o repriza tu. Vor fi cel putin doua reprize, daca nu cumva vom intra in prelungiri. Cat despre loviturile de pedeapsa...

Am o rugaminte la rapidisti. Haideti sa facem acest topic de cinci...stele, fara ironii ieftine, fara cuvinte urate, sa aratam ca se poate dialoga intre suporterii a doua echipe de traditie, Rapid si Progresul. Ce ziceti?

Datenshi
26th April 2006, 19:48
Nu cred ca e o problema sa se joace pe Lia Manoliu. Dinamo e prea mic. :(

miril, eu sunt de acord.

Emilio
26th April 2006, 19:50
Miril --- nu vad de ce ar fi vreo problema. Mai ales ca tu esti moderator si daca o da cineva pe Steaua - Dinamo poti sa stergi ca off-topic.

miril
26th April 2006, 19:51
Nici nu m-am gandit ca va fi o problema. HAI PROGRESUL! Respect, Rapid!

grande
26th April 2006, 19:52
Chiar nu se stie stadionul unde se joaca finala ?

miril
26th April 2006, 19:55
Lia Manoliu, fara discutie.

Paul
26th April 2006, 20:19
nu cred ca e "fara discutie" ... e inchiriat de Steaua ,

Poate la Ploiesti , poate la Constanta , sau de ce nu pe Sportul de la ora 17.00 :evil:

In mod normal pe Dinamo , pe Lia are STeaua meci cu Pandurii ;) deci nu se poate

Bancaru
26th April 2006, 20:27
Cuplaj de traditie, asta o sa fie. Doua echipe cu vechime in Bucuresti. Soarta ne-a pus fata in fata si in B. Niciodata nu am dezarmat. Noi am ramas mai putini, dar asta nu din cauza noastra. Asa putini cum suntem speram sa luam cupa. Acum e momentul nostru. Sper ca Rapidul sa ia campionatul. Asa nu mai avem emotii, dar tot vrem cupa.

be@
26th April 2006, 20:37
Rapidu' , hai sa facem o intelegere : voi terminati pe locul doi in campionat , si noi castigam Cupa . Ce spuneti ? :D

grande
26th April 2006, 20:52
Nu be@ ,noi luam campionatul si luati voi cupa !

ce zici de asta ?

Platanu
26th April 2006, 20:54
Astazi,dupa semifinala de pe Cotroceni,crainicul a anuntat ca finala se va disputa pe "Lia Manoliu".

Rossi
26th April 2006, 20:59
Pe hartie e favorita Rapidul dar nu se stie niciodata .
In finala , bafta ambelor echipe !!!

andreiush
26th April 2006, 21:00
Am o rugaminte la rapidisti. Haideti sa facem acest topic de cinci...stele, fara ironii ieftine, fara cuvinte urate, sa aratam ca se poate dialoga intre suporterii a doua echipe de traditie, Rapid si Progresul. Ce ziceti?
Absolut de-acord! Si asta se poate cu o conditie majora, sa nu se amestece dinamovistii si stelistii, care chiar nu au nici o treaba cu finala asta. Sau, daca o fac, sa comenteze meciul si nu altceva!

Haide Rapiduletu' ! Sper sa fim noi mai buni ! :ok:

miril
26th April 2006, 21:06
Paul, ce voi inchiriati terenul si cand jucati in deplasare? Nu te mai grabi, ca finala nu se mai joaca pe 7 iunie ci pe 17 mai, cand voi...FCM Bacau - Steaua. Ranjesti degeaba!

be@
26th April 2006, 21:07
Nu be@ ,noi luam campionatul si luati voi cupa !

ce zici de asta ?

N-am nimic impotriva . Dar pentru asta , trebuie sa bateti etapa viitoare . Atata timp cat nu ia campionatul stiti voi cine :P , e ok . Noi nu mai avem sanse la primul loc .

Paul
26th April 2006, 21:16
Paul, ce voi inchiriati terenul si cand jucati in deplasare? Nu te mai grabi, ca finala nu se mai joaca pe 7 iunie ci pe 17 mai, cand voi...FCM Bacau - Steaua. Ranjesti degeaba!

M-am prins (intr-un tarziu ca finala Cupei e pe 17 mai ...
pe programarea veche stiam ceva de 3 mai ...adica saptamana viitoare , si de aia zic :ok:

Sa revin on topic :rapid super favorita si va castiga la pas (adica fara emotii , dar nu la scor )

Emilio
26th April 2006, 21:19
Nu be@ ,noi luam campionatul si luati voi cupa !

ce zici de asta ?

Nu Grande, trebuie sa ne gandim ca facem event anul asta ca oricum nu am facut niciodata. Rapid joaca toate meciurile la victorie.

grande
26th April 2006, 21:31
Tu ai dreptate ,dar nu am vrut sa fiu prea rau cu be@

Sunchase
26th April 2006, 23:49
Meci destul de greu.. depinde de forma de moment ! 1-0 , 2-1 ;)

b3bito
27th April 2006, 00:09
Se va repeta scorul de acum 26 de ani. HAI PROGRESUL!

AOLEU MIRIL NU MAI DEZGROPA MORTII....ORICUM VOI O CASTIGATI....:ok:

Luci@n333
27th April 2006, 02:14
Nu be@ ,noi luam campionatul si luati voi cupa !

ce zici de asta ?

Luam si campionatul si cupa.

miril
27th April 2006, 08:19
Din pacate nu ne mobilizam la toate meciurile! Sper sa luam Cupa dupa un meci frumos. Sa castige echipa mai buna! HAI PROGRESUL!

Edgar
27th April 2006, 09:43
Pe site la FRF scrie ca finala e pe 7 iunie -> link (http://www.frf.ro/cupa_romaniei.htm). Se poate juca foarte bine pe Lia Manoliu, pentru ca Steaua joaca in deplasare la Vaslui in ultima etapa.

dragosh_vl
27th April 2006, 09:49
Rapid - castigatoarea CUpei Romanie

rasheedkpenny
27th April 2006, 09:54
Am o rugaminte la rapidisti. Haideti sa facem acest topic de cinci...stele, fara ironii ieftine, fara cuvinte urate, sa aratam ca se poate dialoga intre suporterii a doua echipe de traditie, Rapid si Progresul. Ce ziceti?

Perfect de acord. Sper sa fie un meci frumos, jucat corect pe teren, fara duritati si alte chestii de genul. Fie ca echipa mai buna sa castige, bineinteles ca imi doresc sa fie Rapid, dar asta nu depinde de mine! :)

FORZA RAPID!

Miril, propun sa acordam o atentie deosebita acestui thread, ca sa nu se ajunga la discutii fara sens.

fia
27th April 2006, 10:07
Deci pana la urma pe ce data e finala. Pe site-ul FRF scrie 7 iunie, la fel si pe OLS si in alte surse, deci inclin sa cred ca asta e data, dar... in programul Diviziei A eu vad ca tot pe 6-7 iunie e programata etapa 30 :D

Hai Rapidul! Sper din toata inima sa castigam! As prefera ca finala sa aiba loc dupa ce s-a decis campionatul.

Edgar
27th April 2006, 10:09
Voinicii de la FRF se contrazic singuri.

Finala pe 7 iunie -> link (http://www.frf.ro/cupa_romaniei.htm) (Asa cum spune fia e etapa in ziua aia, nu are cum sa se dispute).
Finala pe 17 mai -> link (http://www.frf.ro/presa/aprilie2006/10.04.2006cont2.htm) (asa e mai logic, in aceeasi zi cu restanta FCM Bacau - Steaua).

Inclin spre 17 mai, 20:15 pe Lia Manoliu.

miril
27th April 2006, 10:22
Edgar, este si finala Ch L, in aceiasi zi, de aceea inclin spre 18.00 sau 19.00.

Si inca o notita, pusa si pe alt topic, extrasa de pe subforumul lui FCN si care-mi apartiune legata de data de desfasurare a finalei Cupei: "O stire printre altele: Liga Profesionistă de fotbal a decis astăzi amīnarea partidei FCM Bacău - Steaua, de duminică pentru data de 17 mai, cīnd urmează să se dispute şi finala Cupei Romāniei".

Iata cum este reflectata seriozitatea la LPF. Unele lucruri sunt puse la egalitate, daca nu chiar sunt privite ca mai importante decat data de desfasurare a finalei Cupei Romaniei. Rusine Mitica, continui sa fii un dambouvitean sadea, impreuna cu majoritatea celor (ir)responsabili de fotbalul romanesc.

be@
27th April 2006, 12:41
Reeditati finala Cupei din 1959/60, singura castigata de fotbalistii din Parcul cu Platani!

Victoria frumoasa in fata Farului ne apropie pentru a cincea oarć de Cupa Romaniei, dorita de toate generatiile de fotbalisti care au evoluat in Parcul cu Platani, de conducatori si suporteri. Este momentul sa reamintim cateva momente importante pentru noi, momente de varf din istoria acestei competitii.

Am jucat 4 finale ale Cupei:
1957/58 – cand Poli Timisoara si-a adjudecat trofeul dupa un sec 1-0. De retinut: cu 10 zile inainte de finala, in campionat, jucasem tot cu Poli Timisoara, pe care am invins-o cu un incredibil 7-0!
1959/60 – reusim sa castigam pentru prima data acest trofeu, dupa ce am invins cu 2-0 in finala pe Dinamo Obor Bucuresti (Dinamo II). Golurile au fost marcate de Nicolae Oaida in min. 10 si Valeriu Soare in min. 34, din lovitura libera.
1996/97 – Steaua invinge cu 4-2, bucurandu-se de trofeu. Golurile noastre au fost inscrise de Marin Duna si Tinel Petre
2002/03 – Dinamo pleaca fericita cu Cupa Romaniei, dupa un 1-0 realizat de Iulian Tames, pe atunci jucatorul lui Dinamo, dintr-o foarfeca la care Bogdan Vintila nu a avut reactie.

Cele 10 semifinale jucate pana acum au fost in anii: 1957/58, 1958/59, 1959/60, 1961/62, 1964/65, 1967/68, 1995/96, 1996/97, 2002/03, 2004/05.

Ne vom reintalni in data de 17 mai 2006, cu speranta aducerii trofeului in Cotroceni!

sursa : site-ul oficial

miril
27th April 2006, 12:58
"Steaua bucurandu-se de trofeu" iar "Dinamo pleaca fericita cu Cupa Romaniei". Interesante formularile respective de pe site-ul clubului. Care sa fie explicatia?

"Miril, propun sa acordam o atentie deosebita acestui thread, ca sa nu se ajunga la discutii fara sens".
Rasheedkpenny, din partea mea, te asigur ca vom colabora cat se poate de constructiv, pentru un topic de cinci stele. hAI PROGRESUL!

steaua-86
27th April 2006, 13:36
Felicitari ambelor echipe pentru ca au ajuns pana aici, fie ca cel mai bun sa castige. Oricum, cred ca diferenta de scor va fi mica.

Cat despre stadion, logic e sa fie Lia Manoliu, fiind cel mai mare din tara si cel mai 'neutru' din Bucuresti.

dede
27th April 2006, 15:07
va conduce rapid cu 3-0, va egala national, se va ajunge la penalty-uri si va castiga...rapid

Paul
27th April 2006, 15:13
Iata cum este reflectata seriozitatea la LPF. Unele lucruri sunt puse la egalitate, daca nu chiar sunt privite ca mai importante decat data de desfasurare a finalei Cupei Romaniei. Rusine Mitica, continui sa fii un dambouvitean sadea, impreuna cu majoritatea celor (ir)responsabili de fotbalul romanesc.

Pai pe LPF ii cam doare in patina de Cupa Romaniei (organizata de FRF). Ca fapt divers un meci mediu de Divizia A e evaluat la ~25.000 $ (imparte 6.000.000 la 240 de jocuri), pe cand finala Cupei inseamna maxim 15.000 $.

2 meciuri in aceeasi zi , ambele transmise de TVR.

miril
27th April 2006, 15:54
Si ti se pare normal sa actioneze asa? Daca nu sunt in stare sa trateze o competitie, inclusiv economic, cu responsabilitate, sa se autosuspende. Nimeni nu le va duce lipsa, din contra. In tari ca Anglia, asa ceva este de neconceput.

Universal
27th April 2006, 20:58
Rapid ia fara probleme Cupa ,ceea ce si merita,baietii au facut meciuri foarte frumoase,respect!

deja-vu
28th April 2006, 12:59
Un meci de traditie, care speram ca va fi spectaculos. Cel mai bun sa castige!
Sper sa fie Nationalul!
Succes Rapidului in campionat! Se pare ca era echipa care merita sa ajunga in semifinalele UEFA! Steaua ne-a dezamagit crunt aseara.

Gigel Sportul
28th April 2006, 23:21
Meci complet dezechilibrat: 4-0 si Cupa merge in Giulesti. Sper sa nu ia Rapidul campionatul, ar fi absurd ca Nationalul sa ne reprezinte in UEFA.

miril
29th April 2006, 01:01
Gigel, absurdul asta s-a mai intamplat de vreo doua ori in 8 ani si n-a iesit rau. Rapid ne-a dat gol, 1-0, cu trei minute inainte de final, in Giulesti si in tur i-am batut cu acelasi scor. O sa poti face o mai buna comparatie dupa ce jucati si voi cu Rapidul. Pana atunci...HAI PROGRESUL!

Universal
30th April 2006, 05:05
Be@- te rogt sa ai caracter si sa fii fair-play- schimba te rog din spiritul fair-play-ului poza, fii om si cu respect. Atat te rog.Mai mult nu.

Ontopic: Rapid are o sansa sa ia anul acestw CAmpionatul si Cupa-deci dubla,prin aceadsta,matematic, Razvan Lucescu devine cel mai bun antrenor din istoria Rapidului.

Emilio
2nd May 2006, 15:37
Dupa ce Progresul a pierdut cu Farul (in campionat) imi este din ce in ce mai clar ca au inceput deja pregatirile pentru finala.

Cat despre Lucescu, el si-a indeplinit deja obiectivul pentru anul asta: ori sfert de cupa UEFA ori Cupa ori campionatul. Si ce n-as da sa-l inlocuim pe "ori" cu "si" !!!

mblue
3rd May 2006, 14:39
bate rapid. campionatul il ia steaua si sportul merge in uefa

AMICU'
3rd May 2006, 15:56
FRF a anuntat miercuri ca "finala Cupei Romāniei, Rapid Bucureşti - FC Naţional 2000 Bucureşti, va fi programată miercuri, 17 mai a.c., de la ora 20.15, pe stadionul Naţional - Lia Manoliu din Bucureşti. Azi, a fost semnat contractul conform căruia finala va fi transmisă īn direct de TVR".

Sunchase
3rd May 2006, 19:40
INCREDIBIL CE NESIMTIRE :rosu: Din nou FRF face cuplu cu TVR, cuplul nesimtirii si muta o finala de cupa IN TIMPUL SAPTAMANII.Nu stiu cand s-a intamplat ultima data asta , cupa este o competitie cu o istorie foarte frumoasa, de multe ori cupa fiind o competitie mult mai curata decat campionatul, dovada si multe surprize aparute de-a lungul timpului si acum este trecuta ca un simplu meci de campionat :rosu: ma gandesc daca erau alte echipe:jerk: in finala ce decizie se lua. Din nou suporterii rapidisti si bancari din provincie din bucuresti cei care au servici si scoala sunt ignorati.Rusine ! :rosu:

Hopshio
3rd May 2006, 19:41
national......castiga.....cupa.......la penalty....

stefy_deva
3rd May 2006, 19:51
intr-adevar este un meci greu dar nu cred k se va ajunge la prelungiri!no chance!
Rapid va kstiga la 2 goluri diferenta(goluri:Moldovan, Niculae si poate Pancu)!pronostic:3-1(pt Rapid)

HAI RAPID!!!

grande
4th May 2006, 01:52
Un meci cu cupa pe masa, unde Rapidul nu are alta varianta decit ,victoria !!!!

HAI RAPID !!!!!!!

tu26dor
4th May 2006, 02:13
cel mai bun sa castige... mi-ar fi placut sa fi fost sportul in finala cu rapid... era o treaba...

miril
4th May 2006, 07:31
Sportul a fost eliminata in primele faze ale competitiei, in plus le-am luat toate cele sase puncte in joc, in meciurile directe.

Emilio
4th May 2006, 12:26
Se pare ca Moldovan e accidentat si s-ar putea sa piarda finala :(

One-Man Show
4th May 2006, 12:34
Un meci de traditie, care speram ca va fi spectaculos.

:happy :happy :happy un clasic 7-6 pt. Rapid; 5 goluri Niculae (sa ia vicepremieru' $$$ multi pe el); 3 goluri canguru' (sa ia ospataru' $$$ de la rushi); Sapunaru va da numele unui bulevard; juma' din titulari vor face intoxicatie alimentara cu 25 min inainte de meci etc.:evil: :rolleyes:

alamar
4th May 2006, 12:36
Meci complet dezechilibrat: 4-0 si Cupa merge in Giulesti. Sper sa nu ia Rapidul campionatul, ar fi absurd ca Nationalul sa ne reprezinte in UEFA.
Bine ca o sa ne reprezinte "the big team" Sportul Studentesc in Uefa. V-am batut de doua ori, asa ca ciocul mic si pasul mare. Mai vorbim pe 17 mai, asa spre miezul noptii...
Haaaaaaaaai Progresuuuuuuuu'

Platanu
4th May 2006, 13:16
NATIONALU',OLE!!!

Emilio
4th May 2006, 16:01
In 1961, inainte de finala cu Ariesul Turda, jucatorii Rapidisti au facut inainte de meci poza oficiala caci nu vroiau sa apara a 2-a zi in ziare cu tricourile murdare.

Din pacate pentru rapidisti, Ariesul Turda a castigat acea finala de Cupa Romaniei cu 2-1.

Bancaru
4th May 2006, 20:43
Atitudine de rahat. Au si inceput sa apara bagatori de seama sau de strambe. Am hotarat la inceputul acestui topic sa nu il murdarim. Daca cei care au scris ca sa se afle in treaba sau ca sa faca "sarsanaua mare" ar fi facut bine sa citeasca la inceput si sa se abtina. Cel mult pot da un pronostic. Daca echipele lor sunt ocupate cu castigarea campionatului sa ne lase pe noi sa ne ocupam de cupa, noi adica rapidistii si progresistii. Si poate ia totusi Rapidul campionatul. Si daca va fi ca Nationalul sa ajunga in UEFA sunt sigur ca in momentul in care va parasi competitia o va face cu fruntea sus; data trecuta ne-a eliminat PSG la care, printre altii, juca si Ronaldinho. Pentru cultura generala Ronaldinho a fost si in Cotroceni si in Giulesti si nu la meciuri demonstrative, platite.Tin pumnii Rapidului in campionat si sper sa avem noi cupa in vitrina incepand cu 17 seara.

Emilio
4th May 2006, 22:14
1968 --- finala cu Dinamo: la 1-1 minutul 90+, lovitura libera pentru Rapid, bara Neagu. Prelungiri in care Dinamo inscrie pentru 2-1 prin Mircea Lucescu, Rapid ataca cu Rica Raducanu pe rolul lui initial de varf dar primeste din nou gol tot de la Mircea Lucescu. Culmea e ca si atunci vorba rapidista "decat un gol urat mai bine o bara frumoasa" era valabila...

1970 --- saisprezecimi: CIL Gherla - Rapid: 4-3 :(

1971 --- optimi: CFR Timisoara - Rapid: 0-0, echipa timisoreana s-a calificat fiind mai tanara :mda:

Bancaru
5th May 2006, 11:47
Si-a rascumparat Lucescu greseala de atunci.

Emilio
5th May 2006, 13:06
Asa e, si-a rascumparat "greseala", si inca cum: chiar in perioada aia i s-a nascut RAZVAN!

Cristy
5th May 2006, 22:04
national......castiga.....cupa.......la penalty....

log ...... out........ urgent ....:happy

sa speram ca o sa joace moldovan, in rest nu prea imi fac probleme /hello

giovanni BV
6th May 2006, 13:44
Cred ca Rapid-ul va castiga Cupa Romaniei !!! Si Nationalul merge in Cupa Intertoto !!!

Emilio
6th May 2006, 16:41
Eu sper sa jucam si supercupa in compania rivalilor nostri traditionali de la FC National. Sa castige cel mai bun!

stefy_deva
8th May 2006, 15:17
Acum k Rapid nu a fructificat sansa d a lua campionatu in meciu cu faru se gandeste mai mult la aceasta finala care i-ar asigura participarea in UEFA!cine stie poate luam si kmpionatul si mergem in CL!!
RAPID-FC NATIONAL 4-2

HAI RAPID!!!!!

Universal
8th May 2006, 20:48
O ia fara nici o problema, cred ca bat la scor rapidistii 4-0

miril
8th May 2006, 23:41
Deocamdata, in meciurile directe, 1-1 si la meciri castigate si la scor. Universal, vrei sa iriti pe cineva de la Noi? Vad ca esti generos cu toti adversarii nostrii, fara sa ai vreun temei. Am pierdut la Farul dupa ce i-am batut intr-un meci mult mai important, spre exemplu.

georgemp
9th May 2006, 07:26
Noi ne mobilizam destul de bine,si cred ca o sa batem greu,cu un 1-0:)

NORGEMAN
9th May 2006, 08:55
poate vrei sa zici ca bate rapid cu 1-0 ca voi numai antijoc faceti! sunteti echipa mare doar cand jucati cu slabii care nu pun probleme in atac

miril
9th May 2006, 09:46
Am luat, decamdata, sase puncte Sportului, trei puncte Rapidului si lui Dinamo, cu care nu am jucat returul, inca, asa ca slabi nu suntem cu echipele mari, dar avem o echipa in formare, cu jucatori foarte tineri. In meciul din retur cu Rapidul nu am facut antijoc, dar nici ofensiv nu am jucat, ce-i drept. In meciul cu Steaua, din retur, am jucat urat, asta da.

Emilio
9th May 2006, 16:57
O veste oarecum proasta pentru Romania: Basescu s-a operat de hernie si sta in spital o saptmana.

O veste oarecum buna pentru Rapid: Basescu nu ne va stresa la finala. Chiar ma gandeam, indiferent de cine ia Cupa, ca Basescu s-ar fi ales cu injuraturi si huiduieli. Asa, la Viena, se pare ca s-a retras strategic...

miril
9th May 2006, 17:14
Te pomenesti ca a simtit ceva in...spate (spre noada) cand i s-a propus sa inmaneze echipei castigtoare Cupa, fiind pus si in situatia de a merge in tribuna oficiala fara sa-l mai aibe pe Gigi drept companion.

WOLF_ULTRAS
10th May 2006, 00:40
sper sa castige nationalul finala............mam saturat de tripleta R.D.S sa castige tot va ajunge mai lasati si la alti

starsteel
10th May 2006, 20:45
Arbitreaza Serea?

Platanu
10th May 2006, 21:50
Da-ti peste gura,sau mai bine peste degete!

Cristy
10th May 2006, 22:22
Arbitreaza Serea?

ai gresit topicu :happy

Universal
12th May 2006, 14:46
NU va fi problema ....Rapid ia cupa,numai sa nu se intample nimic grav...arbitraj etc

Bancaru
12th May 2006, 15:27
Asa cum s-a intamplat de jdemii de ori cu Rapid in cupa... Nu vor fi probleme de arbitraj. Ati si vazut pe National ca are trecere la "albitri". Sunt convins ca cine va triumfa o va face pe merit.

Universal
12th May 2006, 15:54
Sper sa fie fair-play..doar e Cupa Romaniei,am scapat de Dinamo..

sHperacLu
14th May 2006, 01:23
Sa sara eventul! :)

schoalex
14th May 2006, 18:09
Rapid face eventul!

Pepsi-Cola
14th May 2006, 19:25
Fc National ....!!!!!

NORGEMAN
14th May 2006, 19:32
Rapid face eventul!

deja vreti prea multe :P

Platanu
14th May 2006, 22:31
NATIONALU' OLE!

Universal
15th May 2006, 03:57
NU va lua eventul,Steaua castiga campionatul,acum ca Dinamo a iesit complet din joc,adversar adevarat ii este Rapid,Sportul are si ea vointa, dar nu au putere sa devina o forta pe timp indelungat.

Cristy
15th May 2006, 14:33
corpodean :rosu: bine ca nu l-a pus pe copilasu lui :rosu:

Bancaru
15th May 2006, 15:03
Cristy, pe noi ne-a rupt Corpodean de 2 ori rau de tot. O data chiar in cupa, cu Dinamo, Lucescu era in poarta noastra. A doua oara la Ploiesti in meciul cu Astra, 3-2, cand ne-a refuzat 2 lovituri de la 11 m si u a dat un ploiestean afara. Sau tu d'aia ii dadeai cartonas rosu?

Cristy
15th May 2006, 15:22
l-am vazut si la meciurile noastre, vroiam sa cobor sa-l iau la bataie :|
mai bine aduceau arbitrii straini, ca sa fie totul clar ...

starsteel
15th May 2006, 19:06
ai gresit topicu :happy
Ai vazut ce am gresit, nu e Serea e Corpodean. Diferenta e cam mica, garantez ca pe National nu ii favorizeaza.
Meciul e deschis oricarui rezultat va fi o disputa echilibrata.

rasheedkpenny
15th May 2006, 22:43
Corpodean are un stil ciudat de a arbitra... sa vedem ce o sa iasa! In mod normal probleme cu arbitrii n-ar trebui sa fie! Sa castige echipa mai buna!

Am recitit acum toate mesajele de pe thread-ul asta, si in afara de cateva incercari timide de a devia discutia, mesajele au fost ok. Pacat ca unele persoane care n-au nici o treaba cu acest meci posteaza cu insistenta prin aceasta zona... macar de-ar fi on-topic.

deja-vu
16th May 2006, 09:55
Speram sa fie un meci frumos si sa castige cine va juca mai bine. Un derby de traditie intre doua echipe care in decursul istoriei lor au fost de multe ori colege de suferinta, din motive pe care le cunoastem cu totii.
Succes Rapidului in campionat. Per total, merita sa-l castige. Sper ca Progresul sa castige cupa, desi va fi foarte greu.

NORGEMAN
16th May 2006, 10:03
nu aveti fata de cupe europene asa ca mai bine ii lasa-ti pe rapidisti sa castige si sa ne rugam ca in campionat sa iasa pe 3 si sportul sa prinda si ea uefa cup

miril
16th May 2006, 12:51
Am facut fata in UEFA in 1997 si 2002, avand bilant pozitiv, o vom face si acum!

Sunchase
16th May 2006, 12:52
Sa speram ca va fi un meci deschis.. Nationalul trebuie sa iasa la joc..

alamar
16th May 2006, 14:14
nu aveti fata de cupe europene asa ca mai bine ii lasa-ti pe rapidisti sa castige si sa ne rugam ca in campionat sa iasa pe 3 si sportul sa prinda si ea uefa cup
Bine ca are Sportul fatza. Dupa ce o sa vanda Siman juma' de echipa o sa aiba. Si daca ia Rapidul campionatul si Sportul iese pe 2, care este problema? Ca ramane Steaua si Dinamo pe dinafara? Mare tragedie...mi-au dat lacrimile. Ma duc sa iau o batista.

starsteel
16th May 2006, 19:42
Am ascultat azi ironiile lansate de jucatorii rapidisti la adresa echipei Steaua. Acum sunt hotarat,
FORTZA NATIONAL!

grande
16th May 2006, 19:56
Am ascultat azi ironiile lansate de jucatorii rapidisti la adresa echipei Steaua. Acum sunt hotarat,
FORTZA NATIONAL!
Te-ai hotarat tocmai acum ?:headbang:

FORZA RAPID !!!:)

Platanu
16th May 2006, 22:25
NATIONALU',OLE!

WOLF_ULTRAS
16th May 2006, 23:02
NATIONALU',OLE!CASTIGA
:ok:

mblue
17th May 2006, 09:13
ce interesant ar fi sa castige nationalul cupa si rapid sa nu mearga in cupele europene ca o dedicatie pt rada. mi-as dori sa castige rapid cupa doar pt razvan lucescu care este un antrenor senzational, nu stiu de il accepta in continuare pe rada care mi se pare rapidistul cel mai frustrat.

Datenshi
17th May 2006, 12:22
Care Rada, la jucator sau la papagal te referi?

raja_bell
17th May 2006, 12:42
speram sa vedem un nou spectacol, atat in tribune, cat si in iarba!
pentru noi, rapidistii, orice meci este o bucurie, un prilej de a sarbatori si celebra acest joc impreuna cu prietenii!
nici nu conteaza daca vom castiga sau nu! important este sa ne sustinem echipa asa cum numai noi stim sa o facem (in primul rand prin "nu e" steaua :ciocan: )!
altii pentru cupe si flori, noi din dragoste pentru culori! :yeah:

be@
17th May 2006, 12:54
nu aveti fata de cupe europene asa ca mai bine ii lasa-ti pe rapidisti sa castige si sa ne rugam ca in campionat sa iasa pe 3 si sportul sa prinda si ea uefa cup

:no: Daca reusim sa batem Rapidul , inseamna ca avem fata de Cupele Europene .

TRICOURI ANIVERSARE

FC National va evolua, in partida cu Rapid Bucuresti din cadrul finalei Cupei Romania, cu un echipament destinat special acestui eveniment. Modelul propus de firma Nike, partenerul clubului din Cotroceni, face parte din noua colectie a creatorului de echipament sportiv.

Abia astept sa vad si eu cum or sa fie. :P

"Am promis Cupa"
Zeno Bundea ii anunta pe suporterii bancari ca anul acesta a sosit clipa ca si ei sa se bucure de cistigarea unui trofeu. Ultima oara cind gruparea din Cotroceni a sarbatorit cucerirea Cupei Romaniei s-a intimplat in urma cu 45 de ani, cind echipa purta numele de Progresul Bucuresti si juca pe stadionul Republicii
Sport Total: E greu sa joci o finala de cupa impotriva unei echipe pentru care ai evoluat in trecut?

Zeno Bundea: La Rapid m-am simtit bine, dar acum cred eu ca nu mai este loc pentru sentimentalisme. Stiu ca fraza asta ai mai auzit-o, dar ea este adevarata in cazul meu: sint profesionist si trag din tot sufletul sa cistigam acest trofeu. Sint bani in joc, dar mai ales prestigiul nostru.

Ultima oara a fost intimplat acum 45 de ani.

Da, stiu, si de atunci FC National a mai jucat doua finale pe care le-a pierdut. Chiar vorbeam cu domnul presedinte Iacov ca a venit momentul sa mai aducem si noi un trofeu pentru acest club. I-am promis cupa in Cotroceni.

Crezi ca veti putea?

De ce nu? Prin parcursul nostru din Cupa Romaniei, am dovedit ca avem potential sa ne impunem si in finala, chiar daca intilnim un adversar de calibrul Rapidului. Ar fi foarte important pentru noi sa cistigam. Razboiul dintre cele doua conduceri a inceput deja. Am vazut declaratiile domnului Dinu Gheorghe, dar noi sintem linistiti. Pai, am fost noi la detector, doar nu ne speriem acum de niste teste antidoping.

In cazul in care veti cistiga, crezi ca are FC National trupa pentru Europa?

Raspunsul este simplu: daca treci de Rapid, care a ajuns pina in sferturile Cupei UEFA, inseamna ca si noi ne putem bate in aceasta competitie.

Bancaru
17th May 2006, 14:25
Tricouri aniversare? Dar ce aniversam? Poate tricouri speciale, dedicate evenimentului, dar aniversare? Sau mai stii... Sa fie cu noroc. Si eu abia astept sa le vad. Muamaaaaaaaaaaaaaa, ce emotii am!!!

dede
17th May 2006, 14:44
pt binele Romaniei, mai bine zis fotbalului din Ro, atunci sa castige rapid
da' eu mi-as dori mai mult sa castige national :evil:

Datenshi
17th May 2006, 14:56
Bai eu m-am saturat de discutiile astea. Nationalu' n-are fata de uefa, Sportu' vinde si iese din primu' tur etc. Sa castige cine merita, ce face mai incolo e cu totu' altceva.
Si eu am emotii, abia astept sa ajung la stadion. :)

RstInPc
17th May 2006, 15:39
In mod normal mi-as dori sa castige National insa, din anumite interese, ar fi bine sa castige Rapidul. Pana la urma, vreau sa vad un meci frumos cu multe goluri care sa se termine in timpul regulamentar, nu de alta dar mai este o finala astazi si nu vreau vreau s-o pierd.

DanielAndrei
17th May 2006, 15:42
rapidul are o echipa mai buna.daca nu castiga campionatul sa faca tot posibilul sa ia cupa. avem nevoie de ei in cupele eruopene

crs13
17th May 2006, 16:19
dupa cum joaca rapidul merita sa castige cupa dar si campionatul..deci imi doresc ca echipa mai buna sa castige.sper ca rpidul sa fie...

Bancaru
17th May 2006, 18:06
Acum chiar ca e jenant. Cum adica nu avem fata de UEFA? Dar ce fata trebuie sa ai? Iti trebuie o cicatrice pe obraz, un neg pe nas, alunite pe gat ... ? Ce fata? Daca va fi sa batem inseamna ca meritam. Asta este. Daca nu batem nu meritam. Drumul catre UEFA se bifurca. Odata o iei pe calea campionatului sau pe cea a cupei. Inca de la bun inceput cei de la National au anuntat ca in cupa isi pun sperantele. Obiectivul anuntat a fost finala cupei.
Repet, de cate ori am fost in Europa am iesit onorabil si nu ne-am facut de ras. Ba chiar am adunat puncte. Sa nu uitam ca si noi am eliminat echipa mari - Partizan Belgad, Herenveen, iar pe Bologna cu echipa aia mare care spulbera Milanul i-am batut la Bucale.
Auzi, fatza...

Paul
17th May 2006, 20:16
hmmmm...
ce vedem ... ca Rapidu nu are spectatori in stare sa umple un stadion de 50.000 cand au bilete cat vor ... din contra sunt 10.000 de toti (rapidisti , bancari , neutrii , jandarmi)

Ca FC National are nesimtirea sa joace cu tricolorul pe piept desi doar echipa Nationala si echipa campioana are acest drept

Sunt curios ce sigla au desentata bancarii pe meneca dreapta a tricoului ca seama cu "UEFA" :D

BTW. Hai Nationalu :D

cif2004
17th May 2006, 20:48
Mama ce finala!?!?
Asa joc anost n-am vazut in viata mea
Mai bine ma uit la o telenovela sau inchid televizorul.

DanielAndrei
17th May 2006, 20:54
Mai bine ma uit la o telenovela sau inchid televizorul.

mai rabdati inca 45 minute...:D /hello /hello

One-Man Show
17th May 2006, 20:55
Pe modelu' Borcea...yo ash vrea sa piarda amandoua. Foarte tare sondaju' de pe GSP: "ce finala veti urmari in aceasta seara". Barcelona - Arsenal...UNICA FINALA !:yeah:

NORGEMAN
17th May 2006, 21:07
cum e meciul baieti? de tot kkt-ul sau merita sa ma duc sa ma uit si eu?

Lup_Galben
17th May 2006, 21:11
putina lume pentru o FINALA de cupa.......poate chiar neasteptat de putini rapidisti, insa mai multi nu-s poate asta e concluzia.......sper sa bata Fc National !!!

Gabriel28
17th May 2006, 21:12
Unde sunt golurile alea multe ba rapidistilor, parca de trebuia sa fim deja batuti sau nu? Si anul trecut in UEFA rapidul era data descalificat de cand picase cu Feyenoord, si a ajuns in sferturi...asa ca discutii de genu "unii sau alti n-au echipe" nu isi au rostul.

Elphax
17th May 2006, 21:18
dar unde sunt rapidistii care a fi trebuit sa fie in tribune cu miile... cam slabut baieti!

Universal
17th May 2006, 21:24
Da..nu prea e nimica..dar sa vedem CINe ia Cupa...

starsteel
17th May 2006, 21:27
A desenat frumos pasele Nationalul prima repriza. Meci echilibrat.
Comentatorii nici un cuvant la ocazie rapidista din off-side au recunoscut macar off-sideul semnalizat aiurea la National.
Ambii tusieri au gresit pana acum in favoarea Rapidului.
In repriza asta nu prea mai leaga nimic National au cam facut pasul inapoi.
Singura surpriza de pana acum se pare ca e Corpodean cloceste el ceva pana in final.
Idioata programare, incepe Barca - Arsenal. Salutare!

Angelina Jolie
17th May 2006, 21:45
Bat fratii nostri mai mici.;) Avem 99 de ani pt cei care vor sari cu gura pe mine.

Paul
17th May 2006, 22:02
Subtirel s-a prezentat azi Rapidu. Adica a ratat mult , si mai ales din pozitii nepermise...

Vom asista la spargerea monopolului S - D - R in ceea ceea ce priveste Divizia A si Cupa ?

Hai Nationalu` :evil:

tu26dor
17th May 2006, 22:08
cred ca e clar....:)

si eu nu vad nimic...
nu zice nimeni nimic?

starsteel
17th May 2006, 22:09
Excelent cum era mai bine pt......Cluj. 0-0 Urmeaza prelungiri.

be@
17th May 2006, 22:13
De ce se aude imnul Rapidului ? Este voie ?

Paul
17th May 2006, 22:14
teoretic nu , practic da fiindca tot ce nu e interzis e permis :D
be@ , voi jucati o finala la 50 de ani , si nu ai mers la meci :o: ?

starsteel
17th May 2006, 22:15
Gol Rapid!

be@
17th May 2006, 22:19
teoretic nu , practic da fiindca tot ce nu e interzis e permis :D
be@ , voi jucati o finala la 50 de ani , si nu ai mers la meci :o: ?

Buey !!!!! Care 50 de ani ? Ultima finala am jucat-o in 2003 . :ciocan:

N-am putut sa merg .

Gabriel28
17th May 2006, 22:44
un meci total...aiurea....cu imic mai special decat un meci gen jiul - pandurii.......zici ca nu e finala...

starsteel
17th May 2006, 22:46
De vina e National nu joaca nimic.

starsteel
17th May 2006, 22:49
Scor final 1-0 pt. Rapid indiscutabil meritat.

be@
17th May 2006, 22:50
De vina e National nu joaca nimic.

Ba , ia nu mai comenta. De ce n-ati fost voi in finala , daca jucati mai bine? :jerk:
Felicitari Rapidului , a meritat sa castige .
Arbitrajul-foarte bun .

BAK
17th May 2006, 22:51
ma bucur ca a pierdut nationalul....o echipa de de 500 de suporteri la finala cupei....nici nu meritau mai mult....nici rapidul nu s-a prezentat foarte bine la capitolul suporteri....

be@
17th May 2006, 22:53
Da ? Si eu ma bucur ca o sa putreziti in B . Vezi-ti de treaba ta, frustratule .

stefy_deva
17th May 2006, 22:59
Sincer, suporterii Nationalului nu au d c sa fie suparati k au pierdut aceasta finala pt k RAPID a fost clar mai bun dekt National!
Vreau sa multumesc tuturor juktorilor pt acesta cupa!

OLE, OLE, OLE
MULTUMESC RAPIDULE!!!

smokeru_rom
17th May 2006, 23:12
am zis ceva si tot rapidist raman ca cupa o ia si campionatu pste 3 etape:)

Mihai
17th May 2006, 23:49
A venit cupa a venit cupa a venit cupa in Giulesti /OLE/
/OLE//OLE/
Cupa cucerita cu mari emotii:D Dar numai din cauza noastra s-a intamplat asa, noi ne-am facut meciul greu:D

OLE OLE Multumim Rapidule /OLE/

Rechinul Ucigas
18th May 2006, 00:03
Bravo Rapid ! stiam ca o sa castigati cupa :)
acum lupta pt titlu se da intre rapid , steaua si sportul , desi si sportul ar merita sa castige campionatul ...eu va tin pumni sa luati EVENTUL !!!
Bravo !!!

BAK
18th May 2006, 00:05
BAK: daca tineai cu o echipa mare mai ziceam sa vb de suporteri...dar voi ce suporteri aveti ba fomistilor...
ps: felicitari Rapid. ati fost oarecum echipa mai buna.

hehe, pai avem de 10 ori mai multi suporteri in B decat aveti voi in A....:rosu: auzi la el... echipa pensionarilor....
p.s Felicitari rapid :ok:

deja-vu
18th May 2006, 00:16
auzi fa, ai grije cum vorbesti ca foamea te face sa jignesti fara motiv.... frustrata esti tu cu echipa aia fara licentza si cu una care are 100 de spectatori pe meci...noi promovam draga, nu iti fa tu griji pentru noi....
Asta este o monstra de civilizatie a ardelenilor? Le strici firma!

Sunchase
18th May 2006, 00:19
Am fost mai buni.Nu cu mult dar am fost mai buni destul ca sa castigam trofeul.

Multumesc Rapid pentru un sezon superb ! /hello /hello

WOLF_ULTRAS
18th May 2006, 00:36
cea mai plictisitoare finala .............. nasoala tare

giovanni BV
18th May 2006, 00:37
Bravo Rapid-ului !!! Merita acest trofeu , pentru ca au dovedit in acest an ca sant un club de valoare in fotbalul romanesc si international !!!

uti2102
18th May 2006, 00:47
Pacat de anonimatul din tribune, care a riscat sa scufunde shi partida intr-un anonimat mai mult decat total, daca tzinem seama ca pe la aceeashi ora era finala CL. Natzional a jucat foarte bine, chiar m-au impresionat, shi au fost ghinionishti ca au luat acel gol, pe gresheala de portar. Per ansamblu totushi s-a vazut clar ca FCN nu erau capabili sa puna in pericol poarta rapidista decat printr-un accident...
Felcitari combatantelor shi felicitari Sportului, care a obtzinut calificarea intr-o cupa europeana :)

Curioasa declaratzia lui Niculae : "Am demonstrat si in Europa si in campionat ca suntem cea mai buna echipa din Romania." :o: Fara sa fac aluzii "rasiste", dar de cand se comporta rapidishtii ca liliecii, de vad lucrurile cu susul in jos ?! Sa le agatze cineva clasamentele alea cum trebuie, ca vad ca-s incurcatzi rau :evil:

Sunchase
18th May 2006, 00:51
0-2 , Moldo si Pancu ! :D Liniste in ghenutza

superchumbo
18th May 2006, 09:41
Inca o data "cea mai iubita echipa din romania" a umplut stadionul national. WoW!!!

De pe siteul onlinesport "Atacantul giulestenilor, Daniel Niculae, a facut aseara diferenta in finala Cupei. Rapid a castigat miecuri seara Cupa Romaniei, dupa ce a invins greu pe FC National, scor 1-0, in prelungiri."

Niculae??????????/ Diferenta??????????????// Confundati baieti.... Portarul Nae joaca la NAtional, nu la Rapid!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vladek
18th May 2006, 09:45
Victorie meritata a Rapidului, care merita felicitari, desi n-a jucat extraordinar aseara. Fara gafa lui Nae, probabil se ajungea la 11 metri.
Per total insa, Rapidul merita sa castige cupa.

steaua-86
18th May 2006, 11:16
Felicitari ambelor echipe, meciul n-a fost rau. Per ansamblu Rapidul a dominat insa e pacat ca s-a impus doar printr-o greseala stupida de portar. Arbitraj bun.

six
18th May 2006, 12:40
FELICITARI RAPID BUCURESTI NORMAL DE LA VIOLA .....:yeah: /hello :cool:

miril
18th May 2006, 13:12
Felicitari, Rapid! Ati fost mai buni. Off topic, Bak, te rog sa te abtii sa faci referiri la o echipa FC National/Progresul, a carui istorie nu o cunosti. Pe scurt, pe vremuri eram infratiti cu Sepcile Rosii, ne unea iubirea pentru Viorel Mateianu si nu numai, si eram in jur de 10 (zece) mii de supoteri prin anii 1955-75. Deci, putin respect si fa rereriri numai la topic, fara atacuri la persoana ca risti suspendarea si ar fi pacat. HAI PROGRESUL!

Bancaru
18th May 2006, 15:58
Se pare ca din tribuna meciul se vede altfel. Nu mi s-a parut un meci bun si nici un arbitraj pe masura. Rapidul a jucat mai bine si a meritat. Nu pot decat sa imi doresc sa nu se joace Supercupa Romaniei.

uti2102
18th May 2006, 21:26
E posibil sa nu ne prezentam la meci Bancare, datorita programului incarcat din preliminariile CL. Deci visul tau poate deveni realitate :)

Dennis
19th May 2006, 00:54
Felicitari Rapid pentru cupa :)

Shi alpopa, mai sunt 4 etape, vom juca shi vom vedea. =\

Bancaru
19th May 2006, 20:48
Si asa e bine Popa. Decat sa o pierdeti rusinos, mai bine nu va prezentati pe motiv de lipsa de timp. Astfel dorinta mea va fi realitate. Despre vise ... nu indraznesc sa impartasesc aici.

Universal
22nd May 2006, 18:00
Anul viitor ,Steau este la rand cu Cupa

Bancaru
22nd May 2006, 21:43
Ca mai mereu, de ani de zile.

Universal
27th May 2006, 06:58
dar in sezonul viitor au sanse
mai mari,sunt sigur...vor fi practicc la 3 nunti...

Bancaru
27th May 2006, 22:59
Si o inmormantare... vorba vine.

Universal
28th May 2006, 04:54
sa vedem unde va fi aceasta, daca nu ma insel , cred , in, nu va fi :ok:

Bancaru
29th May 2006, 20:18
Fii mai explicit! Bai, ce de posturi ai...

Universal
1st June 2006, 22:46
Nu vorbesc bine limba romana, am mai sus acest lucru, si uneori ma gandesc cum sa ''pun'' cuvintele...vorvesti cu un strain.Voiam sa scriu, se pune intrebarea, unde va fi ''inmormantarea'' Buna intrebare,nu?

grande
2nd June 2006, 12:16
Mai avetzi de asteptat pana sa luati si voi o cupa ,bah ,,strainule ,,!
acum daca locuiesti in Germania nu te mai consideri roman ?:rosu: ai uitat de unde ai plecat ,sau cumva te-ai convertit ?

Bancaru
2nd June 2006, 21:30
Grande, il crezi pe Universal un grande si un grosse?

grande
3rd June 2006, 00:17
Grande, il crezi pe Universal un grande si un grosse?
De indivizi din astia sunt saturat .....mai sti cind Raducioiu a plecat in Italia sa joace si dupa 6 luni a venit in Romania si a dat un interviu si se scuza ca a uitat sa vorbeasca romaneste ?:ciocan: ,ca el si ca universal sunt multi

Bancaru
5th June 2006, 20:15
Eh... hai sa nu fim rai. Poate chiar nu stie anumite lucruri.Daca e uschit de mult...

Universal
6th June 2006, 19:49
??? Nu m-am nascut in Romania, bunica mea este romana...numai lucruri depasite ganditi

Bancaru
6th June 2006, 20:01
Vezi... Universal, uşchit inseamna plecat. Te-ai uşchit! Intelegi? Vezi ca esti off topic

Universal
6th June 2006, 22:36
Nu stiam acest lucru, acumk il stiu..pai oricum ..de mult timp suntem in offtopic ..a trecut de mult Cupa...

Bancaru
6th June 2006, 22:52
Da. A trecut... Asa se zicea pe vremea aialalta: s-a uşchit! Nu e cazu tau, ca tu te-ai nascut "uschit".
La anul ia Progresul cupa.

Universal
9th June 2006, 12:47
:) Eu sper sa o ia Aik..dar nu exista in Romania..bine ca este Steaua :ok: echipa cu renume in lume

Bancaru
9th June 2006, 20:49
Ar insemna sa admita ca sunr loseri. Deci steaua va iesi din primul tur la care participa echipe de prima liga, sau, mia simplu, nu se prezinta. Loserii la cupa ciumecii in CL.

Universal
11th June 2006, 06:07
:) Cupa Cu Bani si cu rezultatae. Sa vedem ce va fi.Eu cred ca sezonul acesta va fi multa ami atre, daca intra si Universitaea Craiova in campioant , Cupa va fi mult mi abordata

Bancaru
11th June 2006, 19:46
Sa vedem. Nu zica ca oltenii sunt slabi, dar vin din B. Acolo or fi fost lei. Sa ii vedem si aici. Probabil ca anul asta nu s-au trezit, dar la anul or sa aiba echipa. Vor ingrosa randul loser-ilor care se bat pentru Cupa, adica toti inafara deee deee Steaua.

Universal
14th June 2006, 18:25
:) Dacä va cästiga Steaua si ampionatrul,si Cupa, cum vei reactiona, sä o luäm pe conditie.
Dar dacä Dinamo sau National?

Bancaru
15th June 2006, 21:49
Cum voi reactiona? Ca de obicei cand steaua ia un trofeu. Trag o voma mica.

Universal
16th June 2006, 12:31
Inseamna ca nu esti fair-play

Bancaru
16th June 2006, 12:35
Eu nu sunt?! Pai daca eu nu sunt, cine naiba e? O fi Steaua fair play? Ma lasi! Vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acri. In cazul nostru meme a zis ca aceasta competitie, Cupa Rom, e pentru loseri. Asta e fair play? O fi...

Universal
16th June 2006, 13:25
Sti, este mereu un lucru bun cand suporterii ar trebui sa se inteleaga intre ei.Eu sunt fair si nu atac pe nimeni, incerc sa nu ies in evidenta prin lucruri urate, vreau ca oamenii cu care comunic aici sa-si aminteasca ca eu macar,daca nimeni, a inceract sa fie un om fair cu toti,incerc sa ii schimb pe toti.Misiunea mea pe acest forum este sa fiu in cat mai bune relatii cu toti, daca nu reusesc, inseamna ca unii nu sunt de acord cu acesta atitudine.
Eu ma voi tine de acesta atitudine toata viata mea. ASa am crescut :ok:

Bancaru
16th June 2006, 21:47
Ma lasi... ! Ce are sula cu prefectura? Esti un leninist. Ne iubesti pe toti de ne omori. Daca nu sunt de acord cu tine inseamna ca sunt prost crescut (asa inteleg eu din romana ta relativa pe care inteleg de ce o vorbesti asa si nu ma leg de asta), ca te atac si ca nu sunt fair. Ce ai vrea, sa incepem sa ne imbratisam si sa ne plangem unul la altul pe umar? Brrrr...

Universal
19th June 2006, 20:07
M-ai inteles gresit, nu sunt deloc leninist, sunt un om cu principii fair si corecte.
Nimic mai mai mult. Nu am inteles propozitia '' ce are sula cu prefectura''
Cum sa va iubesc pe toti de va omor? Nici acest lucru nu il inteleg.Eu doar am dorit sa comunic, nicidecum sa atac sau sa zic ceva gresit. Nu este scopul meu.
Nu ai cunostinte despre mine. Dar orice ar fi , nu am spus ca esti prost crescut, ci doar ca intelegi lucrurile latfel.Eu vreau doar comunicare , nu ura, nu duce la nici un rezultat.

Bancaru
20th June 2006, 12:50
Poate te-am inteles gresit. Dar si tu pe mine. Sa zicem ca e scuzabil, desi ... vorbeam de cupa. Nu poti nega ceea ce s-a zis. MM a zis ca e competitie pentru loaseri. Si gata. De ce? Ca nu a luat-o Steaua. Are douazeci de trofee de loseri.

Universal
20th June 2006, 13:56
Este un om complex ce pricepe numai functia banilor , nu si oamenilor, sunt multi oameni ca el care sunt asa.George Copos este unul asemanator sau Porumboiu( pleaca de la Fc vaslui la Rapid, am citit aceasta)

Dar Rom ae nevoie de oameni care sa se priceapa la bani... dar cred ca mai bine sa scapati de ei...aduc atat bine cat si rau..este o senzatie ciudat cand vezi de aici din Passau stiri cum un manager bate un suporter, aici daca se intampla acest lucru, era dat in 3 ore afara si suspendat 10 ani dinn toate stadioanele.Eu sper ca in urmatorul sezon sa aiba alta atitudine si sa stie sa gandeasc mai mult.

Bancaru
20th June 2006, 14:59
Esti roman de-al nostru. Daca acorzi clementa unui mitocan... roman te numesti. Daca as fi stelist nu as avea nicio speranta in ceea ce il priveste pe mm. Nesimtit.

Universal
21st June 2006, 08:53
Nu acord nici o clementa si nici nu sunt roman.Din punctul meu de vedere, ar fi trebuit suspendat si amendat drastic, nu asa.

miril
21st June 2006, 09:12
Sa vedem cine ia...Cupa dintre voi doi. Eu dau drept castigator pe Bancaru Universal! Bafta in UEFA!

Universal
21st June 2006, 13:12
National nu este in Uefa....

miril
21st June 2006, 13:17
Vad ca nici gluma nu a s-a...calificat!

Universal
21st June 2006, 19:50
Nu este nici o gluma :) eu imi dau doar cu parerea. Sper ca oin sezonul viitor Steaua sa castige si Cupa.Asa nu mai este atat de antipatica unora :ok:

Bancaru
22nd June 2006, 10:25
Daca o sa ia si cupa imi va fi si mai antipatica. Brrrr... Dar nu cred, pentru ca fiind o competitie de loseri ei nu se murdaresc cu "prostimea".

Universal
22nd June 2006, 20:02
Nu se murdaresc, sunt si mai triumfatori.Nimic mai mult.O Cupa in plus o glorie mai mare

Bancaru
23rd June 2006, 13:20
O cupa de sampanie, de la Carlos pentru Jiji. Care este.

Universal
24th June 2006, 13:28
Bun portar
Avem nevoie de inca 3 jucatori buni. Dar bine ca si-a revenit Dinamo, Poli e in cestere , Lucescu a ramas la Rapid,Bergodi nu pleaca, poate incepe nebunia.

Bancaru
27th June 2006, 12:18
A inceput deja. La noi, cel putin...

Universal
28th June 2006, 20:34
La noi este liniste...a inceput de ceva timp campionatul..totul in ordine....sä speräm cä in Romänia nu se mai intämplä ce säa intämplat sezonul trecut..

Bancaru
29th June 2006, 15:10
Stii tu: speri mata, dar speri degeaba...

Universal
5th July 2006, 19:24
nu sper deloc degeaba, pana acum destul de bine...etapele au mult foc...deja POli-Steaua

Bancaru
10th July 2006, 13:59
Da... Aici vorbeam de cupa. Eu vreau sa vad cum abordeaza Steaua meciurile de cupa. Doar nu or vrea sa castige si sa fie loseri?

Universal
23rd July 2006, 04:49
Iatä cä au cästigat Supercupa. Sah mat :ok:

Bancaru
23rd July 2006, 20:21
Death match. Nu e mare branza. Sa inteleg ca sunt loseri?

Universal
23rd July 2006, 21:42
yeah...ciudat nu? losers ...care cästiga trofeul...cei care nu l-au vrut, in acest caz, au incä un titlu nr50 dacä nu mä insel

Bancaru
24th July 2006, 10:16
Nu pot decat sa ii felicit pentru hegemonia inceputa acum 27 de ani, in speranta ca nu au pierdut niciun titlu. Cat am dormit, voinicule? Ptiu!
Problema este alta. Mm Stoica daca ia un trofeu zice ce e cel mai important. Daca nu il ia, zice ca e pentru loseri. Sper ca anul asta sa nu ia Steaua titlul. Valoric cred ca ar merita, dar moral... niste nesimtiti.
Sunt curios cum vor aborda cupa Romaniei. Pana la ce punct vor juca cu rezervele, care, sa recunoastem, au valoare, dar nu sa castige tot. Meciul de sambata a fost un accident. Au castigat, dar nu au fost convingatori, si sa nu uitam ca si Rapidul a intrat cu o echipa incropita, cu un atac nou.

Universal
24th July 2006, 21:01
Eu cred ca, daca vor continua asa, ori vor iesi pana in finala Cupei ori pana in sferturi, in campionat locul 2 sau 1, daca nu cumva av fi o catastrofa( 5.6 jucatori accidentati pe o perioada lunga de timp)

Floryn Alcapone
7th January 2007, 20:55
/hello :D /hello /hello /hello /hello /hello /hello nu-i echipa mai grozava ca raid deoarece ea face cele mai frumoase jocuri :D :D!!!!!!!

Bancaru
10th January 2007, 10:43
Iata ca primul post al lui Capone nu s-a dus pe apa sambetii... Un inceput promitator. Veti mai auzi de el :D Dar si semnatura e meserisa.