PDA

View Full Version : Aihan Omer este noul antrenor al nationalei de handbal masculin a Romaniei



mArIuSeL
27th July 2007, 15:51
Era cel mai protrivit!!

rob_din
27th July 2007, 15:59
Si eu l-as fi pus tot pe Omer, dar din pacate nu antrenorul e problema handbalului masculin

mArIuSeL
27th July 2007, 16:00
Si eu l-as fi pus tot pe Omer, dar din pacate nu antrenorul e problema handbalului masculin

Sper ca acum cu venire lui Aihan Omer la conducerea nationalei..handbalul masculin se va ridica din anonimat!:)

rob_din
27th July 2007, 16:13
Sper ca acum cu venire lui Aihan Omer la conducerea nationalei..handbalul masculin se va ridica din anonimat!:)

Jucatorii tot aia sunt asa ca tot in anonimat va ramane. Singura sansa e sa avem mare noroc la tragerea la sorti pt play-off. Dar si asa ne facem de ras la turneul final

mArIuSeL
27th July 2007, 16:45
Jucatorii tot aia sunt asa ca tot in anonimat va ramane. Singura sansa e sa avem mare noroc la tragerea la sorti pt play-off. Dar si asa ne facem de ras la turneul final

Da! Ai dreptate! Dar eu cred , ca Aihan Omer va ridica foarte mult nationala !
Ex: Uite ce a facut la Resita!

georg40
27th July 2007, 17:39
Sunt nerebdator sa vad nationala in septembrie, dar cred ca problema handbalului romanesc nu sta in antrenor ( mie amicul Radu Voina mi-ar fi placut mai mult) ci in jucatori, in cluburi adica. Din cele citite apreciez ca masa de jucatori este insuficienta, a celor de valoare oricum, fiind nevoie de o munca sustinuta si nu de scurta durata pentru a readuce acest sport cel putin la nivelul anilor `80.

YoYoyOi
27th July 2007, 18:49
eu nu stiu de ce vedeti voi ca handbalul masculin este in anonimat.... daca la echipele de club se misca treaba, nu vad de ce nu s-ar misca si la nationala....

Universal
27th July 2007, 19:07
Handbalul masculin nu este deloc in anonimat...ok..Romania a fost de cateva ori Camnpiona Mondiala...dar odata cu venirea acestui antrenor va veni si performanta.

Personal salut aceasta decizie extrem de importanta

Geografu
27th July 2007, 19:50
O alegere buna a castigat o cupa europeana cu o echipa mica si cred/sper ca va face treaba si la nationala.E timpul sa mai mergem si noi la un turneu final.Bafta ! :ok:

resita
27th July 2007, 19:59
ceea ce ma bucura cel mai mult este faptul ca pe langa nationala va continua si la resita

Ma simt onorat ca am fost numit antrenorul nationalei, cu atat mai mult cu cat a fost un fel de concurs, cu Vasile Stanga, in premiera. De obicei, antrenorii sunt numiti la nationala, dar acum a fost diferit. Sincer, nu am crezut ca voi castiga. Am crezut ca Vasile Stanga are mai multi simpatizanti in Consiliul de Administratie. Am inteles ca e vorba de un contract pe un an, pana dupa meciurile din play-off-ul Campionatului Mondial din 2009. Ma surprinde perioada scurta, dar ne vom apuca de treaba, pentru ca ne dorim cu totii, eu, jucatorii si federatia, sa ne calificam la Mondialele din 2009", a declarat noul tehnician al nationalei, care a mai ocupat functia de secund la prima reprezentativa, alaturi de Petre Ivanescu, in 1999, si de Radu Voina, in 2003.

Nici nu s-a pus problema sa renunt la club

rob_din
27th July 2007, 20:45
eu nu stiu de ce vedeti voi ca handbalul masculin este in anonimat.... daca la echipele de club se misca treaba, nu vad de ce nu s-ar misca si la nationala....



Handbalul unei tari care n-a mai mers de atatia ani la un turneu final e in superanonimat. In handbal 2 lucruri conteaza :turneele de CM,JO,CE si Liga Campionilor. La astea suntem zero

mArIuSeL
27th July 2007, 21:26
Handbalul masculin nu este deloc in anonimat...ok..Romania a fost de cateva ori Camnpiona Mondiala...dar odata cu venirea acestui antrenor va veni si performanta.

Personal salut aceasta decizie extrem de importanta

Asta cred si eu , ca odata cu numirea lui Aihan Omer ca selectioner..vor aparea rezultatele!:ok:

lucian_iasi
28th July 2007, 00:26
Aihan Omer e cea mai potrivita solutie :ok: Cel mai bun antrenor roman la aceasta ora :ok:

resita
14th June 2008, 13:45
Aihan Omer e cea mai potrivita solutie :ok: Cel mai bun antrenor roman la aceasta ora :ok:


cata dreptate ai :ok:

SORENSEN
14th June 2008, 14:14
Normal ca asa este... a demonstrata-o in ultimi ani... de aceea cred ca a fost acceptat cu bratele deschise acum un an...