PDA

View Full Version : Supercupa Frantei: Lyon - Sochaux



Kainsashiki
27th July 2007, 10:03
Sambata de la ora 18:50 (ora Romaniei) va avea loc Supercupa Frantei. Campioana Frantei, Lyon, va juca cu detionatoarea cupei, Sochaux. Partida este una speciala, deoarece actualul antrenor al lui Lyon, Alain Perrin isi va intalni fosta echipa cu care a reusit sa castige Cupa Frantei.

Insa Alain Perrin nu pare prea afectat ca isi va intalni fosta echipa, spunand ca meciul nu are o miza prea mare. "Nu nu am emotii, dar cand ai multi prieteni de cealalta parte se creaza automat o rivalitate. Dorinta mea e sa castig, nu conteaza impotriva cui. Sper sa castigam, dar o vom face cu prietenie si cu respect pentru adversari. Imi va face placere sa ma reintalnesc cu fostii mei jucatori si cu fostul meu staff", a spus Perrin.

Cum era de asteptat, Lyon este considerata favorita si are cota 1.60 la victorie, in timp ce Sochaux are 5.75, egalul avand cota 3.30.

Cine credeti ca va castiga?

Jerry20cm
27th July 2007, 11:01
iar vorbesti bah singur?:D

Kainsashiki
27th July 2007, 11:19
iar vorbesti bah singur?:D

da, cred ca o sa imi fac si eu un big cohones :D

Lyon s-ar putea sa fi obisit dupa turneul din ASIA unde a castigat Cupa Pacii....

Geografu
27th July 2007, 15:59
Hai sa fim seriosi Lyon va castiga la pas si acest trofeu.Sochaux n-are nicio sansa ! :no:

Universal
27th July 2007, 16:04
Lyon cu o echipa de 7 ani incredibili...campioni...Sochaux suprinzator sau nu castigatoarea Cupei..de obicei ma asteptam la Auxerre ,PSG sau Olympique,


va fi un meci frumos..totusi, o vad pe Lyon castigand , dar nu foarte clar :ok:

astept un 2-1 sau 1-1 dupa 90 de minute

Patriots
28th July 2007, 17:06
Lyon va castiga clar in fata celor de la Sochaux.Pronostic : 3-1 :D

Patriots
28th July 2007, 20:54
Lyon va castiga clar in fata celor de la Sochaux.Pronostic : 3-1 :D

Se pare ca m-am inselat :P Este 1-0 pt. Sochaux

Kainsashiki
28th July 2007, 21:03
LYON A CASTIGAT TROFEUL CAMPIONILOR!!!!

Olympique Lyon a castigat Trofeul Campionilor, competitie care deschide sezonul in Franta si in care se intalnesc campioana Frantei si detinatoarea cupei. Lyon a invins cu 2-1 Sochaux, intr-un meci in care actualul antrenor al lyonezilor, Alain Perrin, si-a intalnit fosta echipa.

Meciul a inceput cu o mica lovitura de teatru la a 12-a editie a Turneului Campionilor. In minutul 14, slovenul Birsa a primit o pasa de la Sene si l-a invins pe Coupet, iar linistea se lasase pe Stade Gerland.

Insa bucuria celor de la Sochaux nu a durat prea mult, pentru ca Benzema l-a lansat sase minute mai tarziu pe Sidney Govou, iar internationalul francez a readus egalarea. Cu trei minute inainte de pauza, Lyon a inscris golul decisiv, dupa un corner executat de Keita. Lovitura de colt a ajuns la Benzema, acesta a sutat in Richert, insa mingea a ajuns la Cris si acesta a introdus balonul in poarta.

Meciul s-a terminat cu victoria la limita, scor 2-1, a campioanei Frantei, care castiga astfel pentru a sasea oara trofeul in sase participari.

Un meci placut ochiului..:)