PDA

View Full Version : Finala Challenge Cup feminin: Rulmentul Brasov - Tomis Constanta



Darkslowstar
24th April 2006, 21:13
Finala Challenge Cup la feminin este o afacere 100% romaneasca. Se infrunta campioana Romaniei si Tomis Constanta. Cea mai buna echipa sa invinga! :ok:

joao pinto
24th April 2006, 22:01
RULMENTUL, bineinteles ! :yeah:

andreiush
24th April 2006, 22:07
Care au fost rezultatele din campionat intre cele doua echipe sezonul acesta? Ca mi-e lene sa caut pe frh.ro, si mi-e scarba!

Darkslowstar
24th April 2006, 22:21
Am invins la Constanta in tur cu 25-24 dupa ce am controlat autoritar meciul fetele s-au relexat pe final si Tomis s-a apropiat periculos si jucam in penultima etapa cu ele la Bv.

mitel4rulmentu
24th April 2006, 22:21
ANDREIUSH A BATUT RULMENTUL CA DE OBICEI!!SI NORMAL CA RULMENTUL ADUCE CUPA ACASA!!
ba am o intrebare?care are fumigene de vanzare!!sa ma contactere plzzz :D

tudoor
24th April 2006, 22:32
E clar ca Rulmentu e mare favorita! si dupa mine, nici nu se pune problema sa nu aducem cupa la Brasov!!! Sper ca returu sa se joace la noi k sa fie o sarbatoare in toata regula :ok:
dar oricum este o mare realizare ca s-a ajuns k o finala de cupa europeana sa fie 100% romaneasca! cu totii trebuie sa fim mandrii!
http://www.99poze.ro/Campioanele_la_intoarcere/

mitel4rulmentu
24th April 2006, 22:39
BA Maine se Trage la Sort Programul Meciurilor!!Cum aFlat unde jucam TURU>si returu???Ca vreau sa fie TURU LA EI!!SI RETURU AICI!!ca sa SARBATORIM!!!OLE OLE TE IUBIM RULMENTULE!!:P

andreiush
24th April 2006, 23:23
25-24 in tur ziceti... Pai atunci e echilibrata finala, spun eu. Si zic asta gandindu-ma ca in tur voi ati cam rupt tot, ati fost in forma maxima si ati batut doar la un gol, e drept, in deplasare.

Cand se joaca meciurile? Pe ce date? Inainte sau dupa meciul de campionat?

Asa-i ce de intrebari pun.. :D Daca nu stiu prea multe despre handbalul feminin, atunci intreb :D

tudoor
24th April 2006, 23:57
Eu am vazut meciul din tur la tv si tin minte ca am dominat tot meciu! am condus si la vreo 7 goluri, da in repriza a doua s-au relaxat fetele si spre sfarsit chiar au condus alea de la tomis! chiar daca n-ar fi meritat au fost aproape sa castige atunci, dar pana la urma am batut noi la limita :) oricum diferenta de valoare e clara si n-avem cum sa ne incurcam de data asta!
deci maine la 12 la Viena o sa fie tragerea la sorti pt finala, care o sa se joace pe 13/14 mai turul si pe 20/21 sarbatoarea la Brasov :P

aveti aici cronica meciului din tur http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitorulexpres&a=citeste&p=sport&s_id=20698

Darkslowstar
25th April 2006, 00:16
Sunt certe datele astea? M-am uitat pe situl EHF si nu scria nimic. Ar fi misto, mai ales ca as prinde si eu minim un meci, pt ca ma intorc din Rusia pana atunci, sper. Yuppiiiiee

PS si eu am vazut meciul cu Tomis la yeveu si pot spune ca am castigat pe merit. Sa- vazut clar diferenta de valoare dintre ceel 2 echipe, chiar daca scorul a fost echilibrat.

leo.mocanu
25th April 2006, 03:48
Cred ca Rulmentul este favorita certa. Constanta a pierdut si extrema stanga, una dintre jucatoarele cu experienta - Ramona Stefan - care va deveni mamica. Este un mare merit ca au ajuns pana aici si sper sa faca un meci foarte bun acasa, pentru a putea sa-si multumeasca suporterii si sa iasa cu fruntea sus.
Pe de alta parte, daca judecam dupa prestatiile din meciurile tur ale semifinalelor, e greu de spus. Este o mare realizare pentru o echipa, care-si punea problema ca nu are bani sa ajunga in Islanda, sa fie in stare sa joace finala Ch.C cu una dintre cele mai bogate echipe romanesti. Si-au depasit conditia, in special in meciul retur din Azerbaidjan si in turul semifinalelor.

mitel4rulmentu
25th April 2006, 10:13
BA deci daca returul pe 21 e la noi!!!si castigam cupa DE ZIUA MEA!!DAU LA TOTI DE BAUT!!;)

Cosmin Salajan
25th April 2006, 11:10
bate brasovul, constanta sta in 3 jucatoare......

NORGEMAN
25th April 2006, 11:23
Bate Rulmentul cu siguranta! Putem sa strigam deja CAMPIONII CAMPIONII/hello
/OLE/

RaiNMaN
25th April 2006, 11:32
Pai cum sa nu batem ma pe Constanta? Trebuie sa il batem pe Mu(s)ci.. care e bun prieten cu "prietenu`" nostru domnul antrenor Tadici !

boshcUtza
25th April 2006, 12:03
de cand ii tadici domn bre?
pana una alta bate rulmentu

tudoor
25th April 2006, 13:05
Se pare ca iar avem ghinion la tragere :( primul tur va fi la Brasov si meciul decisiv la C-ta! Datele sunt aceleasi adica 13/14 si respectiv 20/21 mai!

hai mai, macar acum sa-l lasam in pace pe Ghita! saracu, cred ca de duminica plange intr-una :drak:

Darkslowstar
25th April 2006, 18:23
Nasol, as fi vrut sa avem si noi odata noroc si sa jucam meciul 2 acasa. Asta inseamna ca trebuie sa mergem cu toti cu fetele la Constanta. Eu merg sigur, mai ales ca 90% nu voi putea ajunge la meciul de la Brasov :(
Hai cu organizarea neamule! Poate facem si un mic FM dupa ;)

desdemona
25th April 2006, 21:32
FeMe, de acord! :D Sa cunosc si eu acesti multi si minunati suporteri ai rulmentistelor de care ma minunez zilnic pe forum! :) Sper sa nu dati bir cu fugitii intr-o finala de cupa europeana! Va asteptam pe toti la Constanta!/hello
Eu am mai spus-o si-o mai spun ca nu ma dau in vant dupa handbalul feminin si nici nu pot fi dupa cum bate vantul - mare suporter doar cand exista rezultate. Dar in numele suporterilor constanteni, ma sacrific (alaturi de ceilalti forumisti constanteni care vor fi prezenti) sa ingropam securea razboiului, dupa meci! :drak:

Darkslowstar
26th April 2006, 01:02
Securea razboiului? Nici vorba, mai bine ingropam sticle goale si coji de pizza. Venim, numai sa gasim bilete :)

mitel4rulmentu
26th April 2006, 10:11
Ba a zis Maierean Ca toate meciurile europene am jucat acasa si ne-am calificat asa ca acuma SE REPETA ISTORIA!!!Asa ca Trebe sa CAStigam !!!!!;)

razvy
26th April 2006, 20:07
Clujeni -
Latest news:
1. Daca va castiga Constanta ea are posibilitatea sa isi aleaga cupa in care joaca sezonul viitor. Daca nu isi alege Challenge Cup (in care oricum s-ar califica prin ocuparea uneia dintre pozitiile 3-5 la sfarsitul sezonului si ar fi STUPID sa isi aleaga Challenge Cup :) .... ) atunci locul 6 (ocupat in prezent de U Jolidon) va lua locul formatiei constantene in Cupa Challenge.
2. Daca va castiga Rulmentul nu se schimba nimic ....
Rulmentul - CL calificari
- o echipa in Cupa Cupelor
- o echipe in EHF
- 3 echipe in Challenge (locurile 3-5)

Deci CosminU .. boshcUtza -> tinem cu Petra .. si nu cu Miki :D

mitel4rulmentu
26th April 2006, 20:21
Ba tine ma cu rulmentul ma!!CA echipa are valoare!!LAsa ca vedem noi cine va lua cupa!!Debea astept sa fac baie in MARE Ca sa sarbatoresc!!Ca e si ziua mea pe 21 ;)

tudoor
26th April 2006, 23:11
Noi o sa venim Desdemona! sper sa facem rost si de bilete cumva, sa nu venim doar sa va admiram sala de afara :D om veni si dupa meci undeva, nu de alta doar asa ca sa va consolam si pe voi :P by the way... la Bv nu vine nimeni dintre voi?

Da Mitele asa a fost de fiecare data, turul l-am jucat acasa... speram macar acum sa fie invers :( dar asta e, daca asa e traditia ce sa-i faci? o sa facem o noapte alba la marea neagra :ok:

andreiush
26th April 2006, 23:47
I-auzi Desde, mergi in deplasare la Brasov cu ultrasii constanteni de la handbal? :evil:

Darkslowstar
27th April 2006, 00:21
Ce capacitate are sala de la Constanta? Din cate stiu eu este destul de mica. Singura problema ar fi sa nu gasim bilete la meci, dar altfel venim cu tontii :D

andreiush
27th April 2006, 00:24
Pai cat sa aiba... vreo 2000 am impresia...

desdemona
27th April 2006, 03:14
I-auzi Desde, mergi in deplasare la Brasov cu ultrasii constanteni de la handbal? :evil:

La fete? Am si alte treburi... :D Mai degraba m-as duce sambata la Steaua, desi... dar nu ma duc, ca sunt in doliu dupa ai nostri :P Uite asa.

On-topic - o sa merg la meciul de la Constanta. Daca tot e acasa...
@Dark - pai daca vreti, va pot cumpara. 1900 are.

andreiush
27th April 2006, 03:25
Slab Desde, daca nu iti sustii echipa si in deplasare intr-o astfel de confruntare :evil:

No Dark, 1900 de bilete iti cumpara Desde! Sunteti atat(i)a de to(n)ti? :D

desdemona
27th April 2006, 03:28
Alooo, si noi stam pe scara exterioara? :D

M-as duce in deplasare daca ar fi pt baietii nostri :kiss: Handbalul feminin nu ma pasioneaza chiar intr-atata, fie ea si o finala de cupa europeana. :D Nu-i de ajuns ca le onorez cu prezenta si sustinerea acasa? :P

andreiush
27th April 2006, 03:38
Voi stati la TV :D

Avand in vedere adversarul Constantei ma gandeam ca vei merge si in deplasare :evil: Asta tot vreau eu sa-ti zic! :D :rolleyes:

desdemona
27th April 2006, 03:43
De ce mi s-ar trezi spiritul de "constanteanca" asa deodata si sa iubesc tot la orasul asta? Ce iubesc iubesc, ce nu... nu m-au facut niciodata si nu ma vor face unele reusite sa ma schimb dupa cum bate vantul. Asta tot vreau eu sa-ti zic! :D :rolleyes:

P.S. Dupa cum vezi, nu-ti raspund nici moarta la faza cu adversarul :D Nu de alta, dar s-ar putea ca berile sa ma faca sa spun lucruri necujetate :D

andreiush
27th April 2006, 03:48
Aha, eu am inteles ce vrei tu sa zici!:D :rolleyes: Ca tu nu esti ca altii! :D :rolleyes:

Sa castige... cel mai bun! :D

mitel4rulmentu
27th April 2006, 16:20
Normal ca castiga RULMENTUL!!SI SPERAM SA CASTIGE SU CUPA ROMANIEI!!;)

cocostegar
27th April 2006, 17:52
jucam in finala!!!:yeah:

mitel4rulmentu
28th April 2006, 00:20
Jucam si per sa o si castigam!!!Si cupa romaniei speram sa o castigam ptr ca zucam cu VALCEA!!!;)

leo.mocanu
29th April 2006, 08:10
De regula, la fiecare meci in cupele europene (la masculin si la feminin) a fost rezervat un sector de tribuna pentru oaspeti. Mai mult ca sigur si acum va fi la fel.
Cred, insa, ca numai un sector nu va fi suficient pentru brasoveni. Am drept referinta meciul de campionat, cand au fost foarte multi suporteri. Oricum, mai multi decat ai nostri.
De cumparat bilete, iarasi este prematur de vorbit, atata vreme cat pana acum intrarea a fost libera, iar sala jumatate goala (sau plina, ziceti cum vreti).

andreiush
29th April 2006, 11:24
Bine, dar acum sigur va fi intrararea cu bilet, nu ? :o:

desdemona
29th April 2006, 17:17
Daca nici cu intrarea libera nu vor veni toti brasovenii..... :cool: la cat de infocati sunt pe forum.... :P

cocostegar
29th April 2006, 17:28
apropo,in europa e cu bilete....si s-au epuizat cu 2 zile inainte de meci(la meciul cu meriniac) va fii ful....forza rulmentul

Paul
29th April 2006, 19:59
vad ca Brasovu e favorit , da un feeling ca se califica Constanta

daca nu s-au calificat la fotbal , castiga Cupa la Handbal :D

andreiush
29th April 2006, 20:01
Unde sa se mai califice mai Paul? :D E finala! ;) Si nu de Cupa a Romaniei, ci Challenge Cup.
Finale peste finale :yeah:

NORGEMAN
29th April 2006, 20:22
:thinkso: Ce probleme va mai faceti voi? Eu zic ca e evident faptul ca Rulmentul va castiga ambele cupe:bere: . Cat despre cati suporteri:no: vor veni la jocuri, va asigur ca, brasovenii vor fi prezenti in numar foarte mare/OLE/

andreiush
29th April 2006, 20:27
Norgeman, de aia suntem aici, ca sa discutam. Asa cum voi va vedeti deja castigatori, si altii spera ca vor face surpriza. Cine stie ce se poate intampla!

desdemona
29th April 2006, 20:40
Asteptam, in acest caz, brasovenii pe litoral!
Succes, prea multa infumurare strica uneori, ceea ce va dorim si dumneavoastra! :D Succes, adica :D

tudoor
29th April 2006, 21:02
hmm.. pai daca va batem cu vreo 10 goluri in tur, nu cred ca o sa inghesuie lumea la meci! no vezi ce simplu rezolvam si problema cu biletele :P dar in orice caz noi o sa venim si d-abia astept sa incepa fiesta brasoveana pe litoral!

Cosmin Salajan
29th April 2006, 23:29
deci cum ziceaun amic deal meu
forzza contantza si Petra !!!!
p.s. clujenii stiu de ce

mitel4rulmentu
30th April 2006, 00:17
DOamne ba cosmine se VEde ca esti cu orice echipa in afara de noi!!!NO de acuma se schimba foaia!!DE acuma NU FA MAI CALIFICATI LA BARAJ!!ASA CA MAI STATI IN B!!!!Cu Galeria aia a voastra.....

tudoor
30th April 2006, 00:38
mey mitele cred ca n-ai inteles :) au si ei unele interese aici! adica daca ar bate tomis (ceea ce nu se va intampla, dar sa presupunem) jolidonu s-ar califica la anu in challange! deci e normal sa tine cu tomisu!
si k idee... d-abia astept primul meci Steagu' - U in A, unde ne e locu! poate chiar in toamna... :ok:

andreiush
30th April 2006, 00:42
Cu Galeria aia a voastra.....
Bine ca aveti voi! :D:D

mitel4rulmentu
30th April 2006, 15:18
Da orcum si la baraj ii batem pe U ca nu au echipa deloc!!!!Au o Galerie cat decat!!!DAr echipa = 0 :)

DIXX
1st May 2006, 00:10
I-am zis lui Nicu ca aia cu palmarele de lemn sunt penibili si a zis ca de la meciul urmator dispar,oricum erau toti de la Forex.Cat timp vin de la forex acolo o sa fie taranie mare.

mitel4rulmentu
1st May 2006, 00:14
Deci Dixx lasa ca facem ceva calumea cand te intorci!!!Dar sa speram sa castigam TOT CE SE POATE ;)

DIXX
1st May 2006, 11:08
Deci cand ma intorc de tot si afacerile merg vreau sa investesc asa din prima cel putin 3000€ in steaguri imense japoneze,fulare,fumigene(foc bengalez),etc cu conditia sa ne mutam toti tinerii la tribuna care se construieste(sa bata camerele pe noi) si sa nu prind pe acolo picior de taran sau taran de forex.Nu-mi place sa vorbesc mult despre asta dar e visul meu si de obicei duc la bun sfarsit ce-mi propun.

mitel4rulmentu
1st May 2006, 13:26
DA dixx sa dea domnu sa iasa ca vrei tu!!Dar uite azi am vb cu NIcu si a zis ca de la inceput se ocupa el de noi!!Adica noi astia tineri ne face el rost de autocar de deplasari si tot ce ne trebe!!Dar numai sa nu mai stam cu astai !!Eu zic ca are iidee buna!!HAI RULMENTUL!!:D

cocostegar
1st May 2006, 15:18
ar fii bine,inseamna ca o duci si tu bine daca ai posibilitatea sa investesti atata...

mitel4rulmentu
1st May 2006, 15:33
Lasa ca daca e mai pune si noi!!Dar punem in LEi GREI nu in Eurro ca nu imi permit ;)DAr lasa ca vedem ;)

jay
2nd May 2006, 12:45
I-am zis lui Nicu ca aia cu palmarele de lemn sunt penibili si a zis ca de la meciul urmator dispar,oricum erau toti de la Forex.Cat timp vin de la forex acolo o sa fie taranie mare.
Dixx, gunoaiele alea de la Forex au suporteri? Probabil niste taranoi, la prima generatie de la opinca.
Absolut de acord cu tine, galeria fetelor trebuie sa fie pe masura valorii echipei, adica de nota 10!

AMICU'
2nd May 2006, 20:38
Partida tur a finalei Cupei Challenge va avea loc la Braşov, pe 14 mai, de la ora 17.15, şi va fi condusă de cuplul macedonean Nachevski-Nikolovski. Returul se va disputa la Constanţa, pe 21 mai, de la aceeaşi oră, iar meciul va fi condus de arbitrii croaţi Sokol şi Posavec.

AMICU'
2nd May 2006, 20:49
Dixx, gunoaiele alea de la Forex au suporteri? Probabil niste taranoi, la prima generatie de la opinca.
Absolut de acord cu tine, galeria fetelor trebuie sa fie pe masura valorii echipei, adica de nota 10!
ai incheiat cu jignirile?
ceea ce scoti tu din cap sunt semne ale gandirii tale "stralucite".
Oamenii aia sunt de 10000000000 de ori mai destepti decat unii ca tine pentru ca nu se folosesc de jigniri pentru a puncta un lucru.
Se vede ca ai fost scapat din observatie cand erai mic si ca ai crescut intr-un mediu care nu ti-a permis sa te dezvolti din punct de vedere moral.
Poate ca iti vei da si tu seama ca jignirile tale nu pot schimba o lume si ca ar trebui sa fii mult mai diplomat sau cel putin decent.
"Gunoaiele " alea de la Forex nu demult iti erau idoli.
Adrian Harlab este unul din cei mai respectabili antrenori pe care i-a dat Brasovul
Adrian Ilie ti-a dat multe momente de bucurie scoatand o Romanie in strada si facand tara asta mult mai respectata decat a fost.
"Gunoiul"de Anghel iti va devenii idol la anu' cand va revenii la Fc Brasov.
Forexul in sine d-a facut respectata pentru ca la putin timp de la infintare a promovat din C in B si la primul sau sezon in B se bate pentru locul de baraj ce duce in A.
Fustratilor nu le vina sa creada ca Forexul e mai sus in clasament decat Fc Brasov , si ca are sanse ca de la anul sa reprezinte Brasovul in divizia A.
Ma scuzati pentru off-topic, insa ar trebui sa ne respectam nu sa jignim in stanga si in dreapta, chiar daca anumite lucruri ne deranjeaza sau chiar daca vorbim despre o echipa adversa.

jay
2nd May 2006, 21:12
Si Tucunel mi-o fi fost idol, si PSD-ul, si toti tradatorii gen Luca, Manta...:) Dupa logica ta ar fi trebuit sa-mi fi mutat simpatiile spre Timisoara cand au fost transferati acolo Anghel, Paltinisan si Serbanoiu, apoi spre Ghencea in anii '80 (Lacatus, Kramer, Stangaciu) samd. Tu esti mai nou pe-aici, mai tinerel, vezi cum vorbesti! Si ai grija cum traversezi strada, la traficul de acum e destul de periculos. Nu ma cunosti, dar dai cu presupusul...

Eu nu voi respecta niciodata taranoii forexisti si pace! Si da, esti off-topic! Putem continua pe PM.

mitel4rulmentu
2nd May 2006, 21:57
Ba amicule lasama cu forexu tau ca daca te prind la meciurile lu steagu sau a lu rulmentul cu ceva cu forex la tine iti dau foc!!NU GLUMESC!!!ANTI-FOREX

DIXX
3rd May 2006, 02:07
Amicule Adi Ilie chiar n-are nici o legatura cu forexul doar se antreneaza cu ei si atat.Yo ziceam de nea Mihai care face pe dirijorul si e penibil rau,un gras care flutura un steag la forex l-am vazut si la Rulmentul cu palmarele si Mitel stie de cine zic deci nu vorbesc aiurea si niste mosi alcoholici care n-au nici o legatura cu sportul,ne fac doar de kkt peste tot.Are rost sa zic mai multe?

NORGEMAN
3rd May 2006, 08:57
Ba amicule lasama cu forexu tau ca daca te prind la meciurile lu steagu sau a lu rulmentul cu ceva cu forex la tine iti dau foc!!NU GLUMESC!!!ANTI-FOREX


da' nici n-ai la ce sa dai foc ca ei nu au nici steaguri, nici fulare, nici nimik, k n-are cine sa le cumpere

tudoor
3rd May 2006, 10:57
bah da voi nu sunteti normali mah!!! ce draq bagati in seama toti minoritarii care ne fac de ras orasu? stati si voi mai calmi...

deci incepand de luni se vor pune biletele in vanzare la sala! un bilet costa 10lei... mitele, sti ce-ai de facut da? :D

DIXX
3rd May 2006, 12:24
Ca data trecuta Mitele(se poate si mai rau):D :D :D

cocostegar
3rd May 2006, 12:44
taci ma ca aia de la forex au un steag cu real madrid!!!:happy sunt destul de acceptabile preturile la bilete...

AMICU'
3rd May 2006, 15:12
Amicule Adi Ilie chiar n-are nici o legatura cu forexul doar se antreneaza cu ei si atat.Yo ziceam de nea Mihai care face pe dirijorul si e penibil rau,un gras care flutura un steag la forex l-am vazut si la Rulmentul cu palmarele si Mitel stie de cine zic deci nu vorbesc aiurea si niste mosi alcoholici care n-au nici o legatura cu sportul,ne fac doar de kkt peste tot.Are rost sa zic mai multe?
Adrian Ilie este unul din actionari.
Il vezi aproape meci de meci pe stadionul lui Forex.
cat despre galerie, intr-adevar sunt penibili, asta nu este un motiv sa-i jigniti

AMICU'
3rd May 2006, 15:16
Ba amicule lasama cu forexu tau ca daca te prind la meciurile lu steagu sau a lu rulmentul cu ceva cu forex la tine iti dau foc!!NU GLUMESC!!!ANTI-FOREX
Mai bine ai merge cu un fular cu Rulmentul la gat, ca nu joaca Fc Brasov.
am fost cu esarfa lui Forex la meciul cu Oltchim si nu mi-a dat nimeni foc si am stat chiar langa "galeria" Rulmentului.

AMICU'
3rd May 2006, 15:20
taci ma ca aia de la forex au un steag cu real madrid!!!:happy sunt destul de acceptabile preturile la bilete...
tu poate ca nu mergi la meciurile lui Forex, insa sunt multi din fosta galerie a lui Fc Brasov si din actuala galerie a Rulmentului, care merg.Si cand zic actuala galerie a Rulmentului ,ii exclud din start pe cei batrani.
Daca nu ai observat galeria lui Forex are ceva steaguri si esarfe...insa doar atat.

mitel4rulmentu
3rd May 2006, 20:32
Ba mai taci ma!!Ca poate aflu cine esti copile si te calc in picioare!!Ba tudy nu stiu cand se pun in vanzare!!Dar cred ca va rezolv ;)

AMICU'
3rd May 2006, 23:40
de luni se vor pune in vanzare biletele pentru meciul tur din ultimul act al „Challenge Cup”, care va avea loc pe 14 mai, de la orele 17.15, la Sala Sporturilor „D. P. Colibasi”. „Se vor putea gasi 1.000-1.200 de tichete, fiecare dintre ele costand 100.000 de lei vechi. Restul locurilor din tribuna vor fi ocupate de invitati si de oaspeti”,

mitel4rulmentu
3rd May 2006, 23:41
E *****!!Deci e clar ca trebe sa vb cu relatile sa fac rost de bilete :D

DIXX
4th May 2006, 00:46
Aici te contrazic amicule,stiu din surse sigure k Ilie n-a bagat nici un ban la Forex,toti asteapta sa faca ceva dar nu cred .Am fost la meciul cu Constanta sa-l vad pe Anghel,m-am asezat chiar sus langa aia de la RTT si la inceputul meciului a venit si galeria la tribuna oficiala,am rezistat putin k ma durea capul de la talanga aia dar tot ce pot sa spun e k erau niste mosi aproape toti beti care se vedea k nu prea le au cu sportul.Aveau toti esarfe imaculate(era clar k le-au primit inaintea meciului)pe care le purtau peste haina de la costum si patru steaguri toate la fel(tiparite la comanda)cu cozi lungi pe care le fluturau cu randul ca la defilare pe timpul lui nea Nicu.Erau penibili rau si se vedea k striga la comanda pentru o lada de bere dupa meci probabil.

Cosmin Salajan
4th May 2006, 00:53
bine, bine fotbalu nu e aci, mai lasatzi off topicu !

tudoor
4th May 2006, 10:48
Mai bine ai merge cu un fular cu Rulmentul la gat, ca nu joaca Fc Brasov.
am fost cu esarfa lui Forex la meciul cu Oltchim ...
d'ohhhh http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/40.gif

cocostegar
4th May 2006, 16:18
:yeah: hh2h2h2h2hh

mitel4rulmentu
5th May 2006, 15:26
OLEE OLEE MULTUMIM RULMENTUL!!!!heheeh AM Castigat ;)

cocostegar
5th May 2006, 18:20
acum trebuie sa-i batem si pe cei de la c-tza...bravo fetelor

mitel4rulmentu
5th May 2006, 20:04
Da sa FACE TRIPLETUL!!SA Castigam tot ce se Poate;)

RaiNMaN
5th May 2006, 22:40
Castigam tot ! Sa le dam peste nasuc oltenilor.. ca prea s-au ajuns si ei..

mitel4rulmentu
5th May 2006, 22:48
DA ma Tare in clanta sunt si ei cu brigada lor!

olandezu
5th May 2006, 23:44
/OLE/ RULMENTUL castiga si cupa Challenge pt ca merita!!!fetele au muncit mult in acest an!!bv lor!Au facut un oras intreg fericit!si sunt sigur ca multi le multumesc!!Hai Rulmentul!!!

DIXX
6th May 2006, 01:45
Forza Rulmentul!!!

mitel4rulmentu
6th May 2006, 11:53
Forza Rulmentul!!Fetele au fost minunate in finala de la sibiu!!Au avut un pshic foarte bun!!Si Bravo Mariana Tarca Si Rosca Care au avut incredere in unele jucataore!!!Bafta In Continuare Fetelor!!Si in Champions league de la anu!!!:D

DIXX
6th May 2006, 13:41
Dar pt CL tre sa mai aduca niste jucatoare

RaiNMaN
6th May 2006, 15:14
Mai intai sa luam Challenge Cup si atunci va fi o adevarata sarbatoare in Brasov ! Deabia astept.. Mult a fost putin a mai ramas

mitel4rulmentu
6th May 2006, 21:06
Da sper sa mergem multa lumea la C-ta!!Ca ar fi frumos sa fie multa lume!!Si poate mai iesim odata in Piata Sfatului!!:D

olandezu
6th May 2006, 22:54
ai dreptate dixx!!mai trebuie sa luam vreo 2 jucatoare care au experienta in LC!!hai Rulmentul!!

mitel4rulmentu
6th May 2006, 23:06
trebe sa luam mai multe ca sa avem sanse in CL...... dar sa cumpere florescu !!

cocostegar
7th May 2006, 12:01
cine e cea mai tare echipa din tara...rulmentul......cu toti la c-tza1

RaiNMaN
7th May 2006, 15:56
Constanta.. VENIM !

mitel4rulmentu
7th May 2006, 23:01
Sa speram ca o sa mergem minim 5 autocare!!dar sa ne dea aia bilete:D

andreiush
9th May 2006, 21:31
A īnceput războiul psihologic

Conducerea adversarei din finala Challenge Cup, Rulmentul Braşov, a īnceput deja războiul psihologic īnaintea partidei din campionat, dar şi din dubla din ultimul act al competiţiei europene. Braşovenii au propus ca jocul de campionat să se desfăşoare a doua zi după turul finalei (14 mai, ora 17.15), varianta fiind refuzată categoric de Tomis. Drept urmare, meciul de campionat de mīine, din etapa a 25-a, a fost mutat la Sf.Gheorghe, ora de start fiind 11.00, iar formaţia de pe Litoral nu a primit acceptul de a face obişnuitul antrenament de acomodare dinaintea partidei. Constănţencele pleacă astăzi spre Sf. Gheorghe, după antrenamentul de dimineaţă, urmīnd să rămīnă īn Ardeal pīnă la meciul-tur din Challenge Cup.

----------

I-auzi Mitele, ce stii despre asta? Ati inceput atacurile? :evil:
La Sf. Gheorghe mergi la meci?

mitel4rulmentu
9th May 2006, 21:38
Da ma merg!!Ba mie imi pare rau ptr orice neintelegeri!!ASta e !!LASA CA O SA FIE BINE!!:D

andreiush
9th May 2006, 21:41
Da tu n-ai scoala ma de la ora 11? :D Am vrut sa zic ceva rau, da nu mai zic :pace:

Nu-i frumos mah sa sabotati adversarii :evil:

mitel4rulmentu
9th May 2006, 21:49
E....am dar nu imi las echipa la Greu :D!!ASa ca Rulmetul FOREVER!!

SORENSEN
14th May 2006, 01:05
Astazi e meciul cred ca Rulmentul va castiga lejer...Constanta e destul de valoroasa dar nu cred ca se compara cu Brasovul ...

NORGEMAN
14th May 2006, 09:12
...bine spus;)

DIXX
14th May 2006, 12:07
Chiar Mitel a ramas fara bilet la Challenge si sunt vreo sase cordoane de jandarmi pana la intrare.Mitele ori iti sapi un tunel pana la Lili ori ultima solutie sti si tu doar,ii dai lui unul una in cap ii bagi 20RON in buzunarul de la piept si ii iei biletul,ce sa faci acum si tu?

NORGEMAN
14th May 2006, 13:18
e na, o ramas fara bilet? chiar el? nu cred!:P

Pepsi-Cola
14th May 2006, 13:32
dupa parerea mea e brashov

andreiush
14th May 2006, 13:41
Hai mai, ce naiba, are nevoie Mitel de bilete la meciurile Rulmentului? :o: Pai el nu intra cu Leana? :o: :D

DIXX
14th May 2006, 14:41
La meciurile de campionat poate dar nu si la Challenge sti cum sunt jardamii,toti sunt schimbul unu ei stiu numai una si buna.Eu oricum nu-l inteleg,toata ziua e la sala,stia ca Luni se vand toate biletele si o mai cunoaste si pe aia de la casa.Mitel asta ramane o enigma pentru mine:D

NORGEMAN
14th May 2006, 15:46
poate nu mai avea bani, o fi ramas falit de atatea meciuri bune ale Rulmentului

DIXX
14th May 2006, 16:59
Sunt curios daca-l vad la TV in Galerie dar cred k e acolo pt k daca nu era aici.

Darkslowstar
14th May 2006, 18:14
L-am vazut eu cred :)

DIXX
14th May 2006, 19:18
Musi ala cred k a baut apa dupa Ghita face tot felul de fite si program artistic pe margine sa-si acopere lipsurile de la echipa.Repriza a doua am jucat tot timpul in trei si in patru si am ratat exasperant de mult dar le batem si acolo.Ma gandesc ce atmosfera era la sala daca era gata si tribuna noua dar mai trebuie sa asteptam.

NORGEMAN
14th May 2006, 19:35
nici nu cred ca au inceput-o, sau ma insel?

jay
14th May 2006, 19:37
Da, diferenta trebuia sa fie mai mare de 8 goluri! Oricum, nu cred ca Tomis poate remonta diferenta. Challenge Cup e la Brasov!

Rechinul Ucigas
14th May 2006, 19:49
las ca batem in retur ! :D infern in sala sporturilor din c-ta !!!

NORGEMAN
14th May 2006, 20:14
infernul o sa-l facem noi dupa ce luam cupa :D

mitel4rulmentu
14th May 2006, 21:59
Deci Fratilor ce super a fost finala!!!O FINALA DE VIS!!!! :D

Darkslowstar
14th May 2006, 23:26
Constanta nu-i echipa rea, dar sta in cateva jucatoare, adica Petrache, Paraianu, Vaduva Stefan (gravida acum) si Mazur (excelenta azi). Tarca le-aanihilat excelent pe Petrache si Paraianu si in repriza a doua si pe Mazur, deci Constanta a intrat in pana de idei. Din pacate pt constantence celelalte jucatoare nu se ridca la valoare celor de mai sus, chiar daca portarul lor a reusit sa limiteze scorul. Musi a facut un circ gratuit, in loc sa caute solutii pt a o anihila pe Tivadar, imperiala in seara asta. Mi-a lacut foarte mult si Maierean azi, de mare clasa. Jucatoare polivalenta, excelenta pe toate posturile. Au prins o zi mai slaba extremele noastre, mai ales preferata mea, Cristina Nicolae, dar si Avadanei.

PS vreau bilet la retur, ma ajuta si pe mine cineva? Pls pls :)

mitel4rulmentu
14th May 2006, 23:29
Ba DEci fetele de la rul au jucat Super bine!!Ba cu biletul nu stiu cum faci :(

andreiush
14th May 2006, 23:30
Mai, da puteati scrie si voi scorul aici, sa nu mai trebuiasca sa caut prin alte site-uri. Eu am vazut pana la 7-7, ca apoi am fost pe drum. Echilibrat meci pana atunci.

mitel4rulmentu
14th May 2006, 23:38
Scorul a fost 30-22 FORZA RULEMENTUL!!!!:D

andreiush
14th May 2006, 23:39
Pai intre timp am aflat si eu...

mitel4rulmentu
14th May 2006, 23:40
aa ok!!Cum facem rost de bilete la returul finalei??PLZZ :D

SORENSEN
14th May 2006, 23:59
Mai, da puteati scrie si voi scorul aici, sa nu mai trebuiasca sa caut prin alte site-uri. Eu am vazut pana la 7-7, ca apoi am fost pe drum. Echilibrat meci pana atunci.
Ce coincidenta si eu pana in min 15 (aproximativ) la 7-7 m-am uitat si cand eram pe uasa era 10-7 si de atunci stiam ca se va termina cum am preconizat adica la scor ...si rezultatul de 30-22 e unul banuiesc meritat...
Jumatea de repriza mi s-a parut ca Rulmentul a rata exasperant iar fetele de la Constanta au facut vreo 3 sau 4 faulturi in atac aiurea...

mitel4rulmentu
15th May 2006, 00:02
DA ma!!Fetele noastre au jucat super bine!!SI mai ales Publicu a fost a 8 jucatoare :D

Darkslowstar
15th May 2006, 00:13
Diferenta de valoare dintre cele doua echipe este destul de mare, s-a vazut destul de clar. La fel si dintre cei doi antrenori, Musi numai a facut scandal pe cand Tarca a anihilat eficient punctele forte a Tomisului.

mitel4rulmentu
15th May 2006, 00:25
ASta e Adevarat!!

DIXX
15th May 2006, 09:01
Nu-i prea inteleg pe antrenorii astia care cauta tot timpul tot felul de motive pentru neputinta lor in loc sa-si vada de echipa lor.La un time-out cerut de Tarca el se uita arogant la masa oficiala in loc sa vorbeasca cu fetele lui,sa le dea un sfat si el,saracele s-au incurajat singure si asa s-a scurs timpul dintr-o pauza care in care se putea rezolva ceva.

DeathRipple
15th May 2006, 09:32
nu prea inteleg nici io....da' cam multi totusi....cam multi. ceea ce nu poate sa insemne decat 2 lucruri: ori au dreptate, ori marea majoritate a antrenorilor din romania (inclusiv cei de la lot) au un caracter infect si total neprofesionist. alegeti ce va place :)

NORGEMAN
15th May 2006, 09:38
superb meci, superba galerie

Darkslowstar
15th May 2006, 09:48
Care multi, dora 2 si aceea lucreaza impreuna. Musi e influentat de tadici probabil, un caracter mai puternic si mai expansiv.
Deathripple, ti s-a parut ca Rulmentul a castigat cu arbitrii? Parerea mea este ca difernta dintre cele 2 echipe a fost mai mare aseaar decat scorul inregistrat.

DeathRipple
15th May 2006, 10:07
nu am vazut meciul, astfel incat nu ma pot pronunta. parerea mea este ca rulmentul este in mod normal mai buna decat tomis. daca e mai buna la 8 goluri, asta nu stiu. dilema mea inca ramane. ori exista un sambure de adevar, ori majoritatea antrenorilor sunt lamentabili. ambele situatii sunt regretabile.

singurul meci pe care l-am vazut cat de cat a fost finala cupei romaniei, unde arbitrii au gresit lamentabil, voit sau nu. badulescu nu e omul care sa se ia de arbitraj. nici cand era la galati nu comenta nimic; este diferit complet de tadici din pct asta de vedere. eu pot vedea ceva din tribuna, antrenorul vede mult mai bine, ca doar e meseria lui, amandoi putem fi subiectivi, dar gatu ar trebui sa fie impartial. si am inteles ca nu a fost...in fine.

problema va fi nu acum, ci cand iesim in europa, unde nu va mai exista acel 5% din partea arbitrilor.

leo.mocanu
15th May 2006, 10:16
Asta este felul lui Musi, zbiara tot timpul, le injura pe fete, e ceva de neimaginat. Contesta de multe ori si in campionat, uneori i se mai trece cu vederea.
Departe de a-i stirbi meritele in mentinerea de mai bine de un deceniu in prima liga (si nu numai) a unei echipe fara individualitati, care mai ult a dat decat a luat jucatoare, trebuie sa recunosc ca eu nu l-as accepta ca antrenor nici macar o clipa. Este stilul lui Karpol, sau a mai nu stiu cui, autocrat.
Brasovul este sigur mai buna, iar cupa o vor castiga pe merit. Este foarte adevarat ca am vazut cel putin doua faze in care jocul a fost intors in favoarea gazdelor, dupa ce portarita Constantei respinsese, iar o jucatoare tot de la Constanta recuperase.
Constanta a ajuns in finala, unde nimeni nu visa, facand doua mari surprize: azerele si islandezele. Este un castig imens pentru o echipa formata din jucatoare tinere, multe dintre ele, unde doar spiritul de echipa le pune in valoare.
In ce o priveste pe Mariana Tarca, si eu as sta linistit la zece goluri pentru echipa mea. Amintiti-va atitudinea ei in meciul cu frantuzaicele.

DeathRipple
15th May 2006, 10:23
karpol e cumva antrenorul nationalei feminine de volei a rusiei? ca si-ala e un descreierat maniac :)

mitel4rulmentu
15th May 2006, 12:12
BA musi asta e Tadici 2 !!Si el intra in teren si el injura si el face tot ce face tadici!!Asa ca trebe sa te astepti de la ei la orice!!

DIXX
15th May 2006, 12:31
Asta e,vedem ce va fi la Constanta,daca pleaca Dronic,Tivadar si Radu sunt curios pe cine o sa aduca sa facem fata macar onorabil in CL pt ca Spiridon nu e cine stie ce,o Amariei si inca doua bune ar mai trebui neaparat.Oricum Tomisul mi-au lasat impresie buna,bravo lor.

Darkslowstar
15th May 2006, 16:50
Tomisul are cateva individualitati, dar nu destul pt un razboi as ade mare. Mi-au placut Mazur si Jerebie, de exemplu, doua jucatoare bune.

krysty_b1984
15th May 2006, 20:03
Dronic poate sa plece ca nu merita cei 5000€ pe care i ia,Radu si ea ca nu e mare pierderea,Tivadar e marea pierdere,dar unde pleaca Mihaela,la Gyor?

desdemona
15th May 2006, 21:24
Oficialii constănţeni critică arbitrajul
„Arbitrul mirosea a băutură”

La finalul partidei contānd pentru manşa tur a finalei Challange Cup la handbal feminin, ce a opus echipa gazdă, Rulmentul Braşov şi cea de pe litoral, CS Tomis, cāştigată clar de gazde (30-22), oficialii constănţeni au acuzat maniera de arbitraj.

Tehnicianul Tomisului, Dumitru Muşi, cel care este totodată şi antrenorul secund al echipei naţionale de handbal feminin a Romāniei, vicecampioană mondială, a declarat la finalul partidei cu Rulmentul că arbitrajul a fost sub orice critică: „Este inadmisibil să se īntāmple aşa ceva la un asemenea nivel. E o ruşine pentru handbal. Arbitrajul a fost sub orice critică. Nu mi-a fost dat pānă acum să văd aşa ceva. Unul dintre arbitrii macedoneni mirosea a băutură de la o poştă”. Cu afirmaţiile lui Muşi a fost de acord şi finanţatorul Tomisului, Gheorghe Slabu, la rāndul său extrem de supărat pe arbitrii pentru maniera īn care aceştia au condus īntālnirea de la Braşov.


:D

Dar ce i-ati dat, frate, sa bea? :D :rolleyes:


****

"Ce rost mai mare să luăm trofeul la Constanţa? Mai bine īl lăsăm aici. Arbitrii şi-au făcut treaba, īmpingānd din spate echipa locală."
Gheorghe Slabu, preşedinte Tomis Constanţa

Cosmin Salajan
15th May 2006, 21:28
ca e buna bautura la romani

AMICU'
15th May 2006, 21:28
poate ca in capul lui Musi era creierul imbibat in alcool sau poate ca i s-au trasmis niste vapori de alcool de la tadici-pacalici.
dar la meciurile castigate de acesti doi mari cunoscatori ai handbalului de ce nu contesta arbitrajul?

andreiush
15th May 2006, 21:30
Amicu', orice poti sa zici despre Tadici, ca e nebun, ca e nu stiu cum, dar sa zici ca nu e cunoscator al handbalului... inseamna ca tu chiar nu stii nimic despre fenomenul asta.

Cosmin Salajan
15th May 2006, 21:41
tadici dupa 25 de ani in handbal stie cred ca si al ce ora se spala wc-urile in sala floreasca

NORGEMAN
15th May 2006, 21:43
ce tare e asta ;))

mitel4rulmentu
15th May 2006, 21:59
BA e clar ca astia sunt prosti!!cum sa Fie si asta arbitri cu noi!!Doamne.... Aducetil PE Benladen poate e cu voi :D

SORENSEN
15th May 2006, 23:19
Asta e,vedem ce va fi la Constanta,daca pleaca Dronic,Tivadar si Radu sunt curios pe cine o sa aduca sa facem fata macar onorabil in CL pt ca Spiridon nu e cine stie ce,o Amariei si inca doua bune ar mai trebui neaparat.Oricum Tomisul mi-au lasat impresie buna,bravo lor.
Ai sa vezi ce valoare are Spiridon...
Cat despre faptul ca trebuie aduse niste jucatoare pt CL asta e marea problema...
Victoria RUlmentului la 8 goluri a transat finala...Felicitari fetelor de la Brasov.

mitel4rulmentu
16th May 2006, 00:02
Da Felicitari!!Dar sper sa facem la c-ta un meci mai bun ca acasa si sa ii aratam lu Musi ca nu stam noi in Arbitri :D

DIXX
16th May 2006, 00:59
Asa sa fie cum zici tu dar din ce-am vazut la Hipo e luptatoare dar nu iese din rama cu absolut nimic,in sfarsit poate n-am vazut destule meciuri cu ea.Amariei e baza,daca vine face cat juma' de echipa.

Rechinul Ucigas
16th May 2006, 04:03
Acuze grave!
Marian Ursescu


Prima finală romānească īn cupele europene a creat un scandal monstru īn handbalul romānesc. Prestaţia arbitrilor macedoneni Marjan Nacevski şi Aco Nikolovski a stīrnit nemulţumiri mari īn tabără constănţeană, oaspeţii acuzīnd tabăra braşoveană că a cumpărat arbitrii. "Rulmentul nu a cīştigat Challenge Cup, ci a cumpărat-o! A fost o japcă ordinară, ne-au furat ca īn codru. Acesta nu e handbal, e prostituţie", a acuzat Dumitru Muşi, antrenorul lui Tomis, secundul "naţionalei" Romāniei.
Gheorghe Tadici, antrenorul reprezentativei, a luat apărarea Constanţei. "Toţi or să zică acum că sīnt prieten cu Muşi. Vă spun sincer, īnsă că a fost ceva de domeniul incredibilului. Constanţa a jucat foarte bine, dar arbitrii erau īmbrăcaţi īn tricoul Braşovului. Mă aşteptam la aşa ceva de cīnd am văzut ce arbitri au fost delegaţi", a mărturisit Muşi. Şi tehnicianul echipei masculine a Romāniei, Lucian Rīşniţă, a blamat arbitrajul. "Meciul a fost foarte slab, nu a semănat cu o finală. Arbitrii nu au folosit īnsă aceeaşi măsură īn luarea deciziilor. Diferenţa corectă, după mine, ar fi fost de două-trei goluri".

Mariana Tīrcă, antrenoarea Braşovului, spune că s-a săturat de astfel de acuze şi că-i pare rău că a īntīlnit o echipă romānească īn finală. "Sīnt cīţiva antrenori care numai atīta ştiu, să se vaite cīnd pierd. Păcat, pentru că aducem numai deservicii handbalului".


Scuze de la observator
La banchetul oficial de după meci, Dumitru Muşi, antrenorul Constanţei a discutat cu observatorul partidei, danezul Allan Lund. "Īi era ruşine de ceea ce făcuseră macedonenii. Şi-a cerut scuze şi mi-a spus că nu a văzut aşa ceva īn viaţa lui", a povestit Muşi. Danezul vrea să le facă raport celor doi arbitri. "Nu are ce să facă. Omul e bine intenţionat, dar degeaba. Nacevski e la ultimul sezon internaţional ca arbitru pentru că īmplineşte cincizeci de ani şi nu mai are dreptul să arbitreze", a completat oficialul constănţean.


Stīngă: "Lupt īmpotriva arbitrajului corupt!"
Vasile Stīngă, antrenorul cīştigătoarei Challenge Cup, la masculin, a recunoscut că Rulmentul a primit zece procente ajutor de la arbitri. "Nacevski ăsta e recunoscut īn toată Europa. Oricum, şi la noi sīnt cīţiva arbitri corupţi pīnă īn măduva oaselor şi vă promit că voi lupta īmpotriva lor. Nu se poate să-şi mai bată joc de munca noastră", a spus Stīngă.


"Braşovul are o echipă mai bună, putea să ne bată şi fără arbitri. A recurs la aceleaşi metode pe care le-a folosit şi īn campionat, şi īn Cupa Romāniei"
Gheorghe Slabu, patron Tomis

leo.mocanu
16th May 2006, 09:12
Sa nu vorbim despre consumul de alcool la Musi. Traieste la intensitate maxima fiecare faza, sufera pentru tot ce este in teren. iar daca avem in vedere ca ultimele performante internationale la nivelul junioarelor si senioarelor sunt legate si de numele lui, nu cred ca merita sa fie balacarit. Are, intr-adevar o atitudine extrem de dura, asa cum am mai spus, dar ea se "revarsa" deopotriva asupra elevelor sale si asupra arbitrilor. Nu este unicat, si Anja Andersen procedeaza la fel. Ba chiar mai urat.
Doresc Rulmentului succes in Liga Campionilor anul viitor si sper ca Mariana Tarca sa demonstreze ca este antrenoare. Pana una-alta, eu o vad un fel de Vasile Stanga al handbalului feminin: extraordinara individual, performante cu echipa de club, fara rezultate deosebite la nationala.

mitel4rulmentu
16th May 2006, 09:17
Orcum MAriana Tarca e peste Tadici si Peste Musi la tot !!CAracter.... etc...Si sper sa avem un parcurs cat mai lung in Liga campionilor

NORGEMAN
16th May 2006, 09:39
Finala :d

DIXX
16th May 2006, 11:00
Deci singura solutie ar fi sa le bata si la Constanta sa vedem ce mai zice domnul Musi.Tadici a plecat la Oltchim dar la Zalau a ramas Elena Tadici (nevasta lui Ghita)antrenoare la echipa.Sunt curios sa vad daca mai are tupeul Ghita sa sara si la nevasta in primul meci oficial.

DeathRipple
16th May 2006, 11:47
Sa nu vorbim despre consumul de alcool la Musi. Traieste la intensitate maxima fiecare faza, sufera pentru tot ce este in teren. iar daca avem in vedere ca ultimele performante internationale la nivelul junioarelor si senioarelor sunt legate si de numele lui, nu cred ca merita sa fie balacarit. Are, intr-adevar o atitudine extrem de dura, asa cum am mai spus, dar ea se "revarsa" deopotriva asupra elevelor sale si asupra arbitrilor. Nu este unicat, si Anja Andersen procedeaza la fel. Ba chiar mai urat.
Doresc Rulmentului succes in Liga Campionilor anul viitor si sper ca Mariana Tarca sa demonstreze ca este antrenoare. Pana una-alta, eu o vad un fel de Vasile Stanga al handbalului feminin: extraordinara individual, performante cu echipa de club, fara rezultate deosebite la nationala.

vedem...poate ca nu e asa...a stat multi ani p-afara, a vazut ce inseamna profesionismul la sarbi. a ocupat mai multe functii cand a revenit la valcea. eu zic ca experienta are de unde sa fi acumulat pana acum. eu zic sa nu concluzionam. vedem ce stie echipa in liga campionilor. si chiar daca o ia pe coaja, nu e neaparat vina antrenorului.

Darkslowstar
16th May 2006, 12:15
Deranjeaza rau de tot ascensiunea Brasovului, se vede. Rasnita probabil nu a vazut meciul, de zice ca diferenta corecta era de 2-3 goluri. Astea sunt rautati gratuite. La cat am ratat singur cu portarul, daca diferenta era de 15 goluri, era un scor mai apropiat de ce s-a vazut pe teren.
Tarca are toate calitatile necesare sa faca performanta si ca antrenoare, este inca destul de tanara, dar are o experienta competitionala vasta.

mitel4rulmentu
16th May 2006, 12:18
Da ai dretate Dark !!

AMICU'
16th May 2006, 18:53
Amicu', orice poti sa zici despre Tadici, ca e nebun, ca e nu stiu cum, dar sa zici ca nu e cunoscator al handbalului... inseamna ca tu chiar nu stii nimic despre fenomenul asta.
eu nu contest cunostintele lui in materie de handbal.
eu contest manifestarile lui care il fac invidios si pe un clovn.Ce antrenor ai mai vazut sa fugareasca arbitrii in sala? Ce antrenor ai mai vazut sa isi injure omologul de pe banca vecina , mai ales daca este si o femeie??? Ce antrenor ai mai vazut sa intre pe teren la fiecare accidentare a vre-unei jucatoare din echipa ce o conduce????? ce antrenor se mai plange ata de mult de arbitraj fara a-si aduce vre-un repros in pregatirea meciului????? Ce antrenor isi altoieste jucatoarele????? Ce antrenor acuza in stanga si in dreapta cand are un sezon ratat?????
Si inca ceva de arbitraje.Dupa cum stiti, finantatorul actual al Rulmentului si antrenoarea Mariana Tarca, au venit de la Oltchim.Atunci de ce nu s-a plans nimeni de arbitraje ostile???Atunci de ce nu s-a plans nimeni de hotii????
Sa nu imi ziceti ca acum cand au venit la Brasov au devenit de-odata corupatori si hoti.
Daca tot ii faceti in fel si chip pe acesti oameni, de ce nu au fost facuti in astfel de feluri si la Oltchim????
Ascensiunea Rulmentului doare, si doare chiar foarte tare.S-a dus suprematia oltchimului si a zalaului, se naste o noua echipa matre sub Tampa si asta doare mai mult ca orice.
tadici cel mai mare invidios pe performantele Marianei Tarca isi roade si acum unghiile de ciuda ca a fost eclipsat chiar de marea lui rivala.
Superioritatea Rulmentului a fost evidenta in acest campionat, asa ca nu cred ca mai era loc de astfel de atacuri si aberatii din partea unora si a altora.

leo.mocanu
17th May 2006, 07:34
[QUOTE=Darkslowstar] La cat am ratat singur cu portarul, daca diferenta era de 15 goluri, era un scor mai apropiat de ce s-a vazut pe teren.
QUOTE]
Handbalul se joaca in sapte jucatori si unul din ei e portar. Pe de alta parte si Constanta a ratat destul in situatii similare. Sa contabilizam doar ce a intrat in poarta.
Diferenta dintre Brasov si Constanta e mai mare de doua-trei goluri, dar nici de cincisprezece nu e.
Foarte bine ca a crescut echipa de la Brasov, sa speram ca va fi in stare sa faca fata in CL. Acolo e un alt handbal.
Si daca tot intrebi care antrenor ar face atatea, ti-o recomand pe Anja Andersen.

desdemona
17th May 2006, 11:55
Orcum MAriana Tarca e peste Tadici si Peste Musi la tot !!
Ba chiar am putea spune ca este peste amandoi la un loc, asa-i? :D Doamneee, mare ti-e gradina :evil: Ia argumenteaza "tot"-ul ala :D

DeathRipple
17th May 2006, 13:24
Dupa cum stiti, finantatorul actual al Rulmentului si antrenoarea Mariana Tarca, au venit de la Oltchim.Atunci de ce nu s-a plans nimeni de arbitraje ostile???Atunci de ce nu s-a plans nimeni de hotii????


corectie. tarca a venit de la oltchim, florescu a venit de la urban, care este, intr-adevar, in valcea, dar nu de la oltchim.

DIXX
18th May 2006, 10:59
La om la om cei doi antrenori au fost eleganti si la locul lor,sper ca la Constanta sa terminam odata cu toata povestea asta.

Mex
18th May 2006, 13:24
Intr-adevar, la "OM la OM", Musi si Mariana Tarca au fost mai mult decat eleganti. Aproape ipocriti, daca e sa ne gandim la decalariile care s-au facult si in acest sezon si cu ocazia finalei Challenge Cup. Musi...dupa ce a spus vrute si nevrute dupa meci, a venit la emisiune facand pe elegantul, pe "eu nu am spus nimic", īn timp ce Mariana, tot sezonul i-a boscorodit pe selectioneri ca nu iau pentru Naţionala, mai multe fete de la Rulmetul. Si la emisiune a venit cu "e alegerea lor. stiu ei mai bine ce fac".

In fine, la urma urmei, sper ca RUlmentul sa bata si la Constanta. Asa am incheia in forta un sezon perfect si le-am da si peste nas lui Musi, Tadici,(inamicul nr.1 al Bv-ului), RAsnita (care pan la urma, e normal sa ia partea lui Tomis, ca doar e constantean) şi lui Stanga (a carui parere, in ceea ce priveste handbalul feminin, este oricum total irelevanta!!!)

DIXX
20th May 2006, 00:49
Vorba lui Mariana:"Nu mai vreau finala romaneasca".
Cata dreptate are.

Rechinul Ucigas
20th May 2006, 01:43
las mai nu va mai necajiti , va batem la c-ta ! infern duminica :D

DIXX
20th May 2006, 12:21
Daca sunteti mai buni de ce nu.Dronic e punctul de a pleca la Tomis din vara.

desdemona
21st May 2006, 19:05
Well? Care-i treaba? :D Ca eu m-am uitat la Sportul - Steaua si nu m-am preocupat de fete. Sunt totusi curioasa :D

NORGEMAN
21st May 2006, 19:29
am luat cupa, normal zic eu, altceva ce se putea intampla....
CINE E CEA MAI BUNA? RULMENTUL EEEEEEEEE OLEEEEEEEE OLEEEEEEEEE

DIXX
21st May 2006, 20:43
Daca mentineau ritmul le dadeam usor peste zece dar n-au mai vrut,au fortat exact cat a trebuit sa le batem si acolo.

desdemona
21st May 2006, 20:47
@Norgeman
Wow, cate detalii, mersi.... stai putin sa apuc sa citesc, ce navalesti asa :D

Asteptam si eu un scor (minim), un rezumat de 2 propozitii/fraze (macar cate una de fiecare echipa)... sau macar cate un calificativ dat combatantelor in meciul asta. Sau pentru voi nu conteaza decat ideea de a castiga si meciului ii uitati desfasurarea/liniile principale la 3 secunde dupa ce s-a incheiat? Credeam ca o sa dati buzna cu amanunte... Scuze, ma asteptam la altceva. Macar la un rand, probabil.

Nu-i nimic, am aflat si singura.

Felicitari, Rulmentul! Bravo, Constanta! :ok:

@DIXX, sa cresteti mari si din ce in ce mai buni! :)

ady51a
21st May 2006, 21:03
Felicitari Rulmentul!!! :ok:


Am vazut niste jucatoare de la Brasov foarte bune dat cam urate, dar nu una sau doua ci toate. Cred ca a adunat Mariana cele mai urate jucatoare de handbal, intamplator sau nu si cele mai bune:D :drak: , cu o clasa la handbal peste peste cele de la Tomis.
De la noi doar Alina Petrache si Mihaela Paraianu pe alocuri au mai miscat cate ceva, in rest :rosu:

NORGEMAN
21st May 2006, 21:03
scuza-ma dar eu tot weekendul asta sunt ametit de la betia de vineri seara pe care am tras-o si nu ma pot concentra prea mult ca imi explodeaza capul:D
...stiam ca o sa te informezi si tu despre meci si singura:D
stim ca tii cu c-ta si k noi am batut dar asta e, pur si simplu suntem mai buni

desdemona
21st May 2006, 22:26
Stii prost :drak: mai ales la ultima parte :evil:

DIXX
21st May 2006, 22:29
Desde stiu k am batut pana la urma la un gol dupa ce-am avut vreo opt in fata.A fost un meci obisnuit la care n-am avut nici o emotie,ce amanunte sa-ti dau ca nu-mi place sa ma laud.:) Vezi pe www.port.ro programul ca se dau reluari si maine si poimaine.Uite baiatul de mai sus e dezamagit k n-a vazut piese,aici chiar k n-am cum sa-l ajut,las' k vine vara si se umple iar faleza.

ady51a
21st May 2006, 23:25
Bine eu nu m-am dus dupa "piese" acolo, dar nici chiar asa :headbang: . Bine ca avem noi ceva "piese" in echipa si oricum eram cu "piesa mea" deci nu puteam intinde coarda :ok: :P :kiss: :pace:

PS: Voi de ce mergeti la meci, ca sa le vedeti pe alea? Parca erau niste "gaine jumulite", scuza-mi aluzia cu gripa aviara de la Brasov. :jerk:

Darkslowstar
22nd May 2006, 11:02
Felicitari Rulmentul, in mod cert cea mai buna echipa feminina romaneasca a ultimilor ani!
Desde, Rulmentul a condus de la inceput pana la sfarsit si cred ca e relevant ca prima si ultima egalitate a fost la 1-1. N-am avut nici o emotie, desi Tarca a jucat mult rezervele, care au dovedit ca sunt peste titularele Constantei si aici le evidentiez pe Ramona Geana (asta ti-a scapat Ady :D), Melinda Erdos si Chitulescu, pe faza de aparare. In rest Ionica Munteanu (si asta ti-a scapat :D) a aparata foarte bine si chiar si fara sa forteze am depasit extrem de usor apararea constanteana. La final fetele au inceput sa se amuze si asa s-a apropiat si Tomis.

ady51a
22nd May 2006, 22:20
Crede-ma nu cred ca mi-a scapat ceva :D, ori sunt eu prea pretentios :rolleyes:
am spus-o la handbal jos palaria pt Rulmentul! A fost de departe cea mai bune echipa din Romania.
La anul se anunta vremuri grele pt Tomis dupa plecarea Alinei Petrache in Islanda.:headbang:

desdemona
23rd May 2006, 11:52
@Adi, esti prea pretentios :D Ionica Munteanu e o dulceatza, macar pe ea o puteai remarca, e cam singura care imi place mie dintre rulmentiste :)

DeathRipple
23rd May 2006, 12:56
Crede-ma nu cred ca mi-a scapat ceva :D, ori sunt eu prea pretentios :rolleyes:
am spus-o la handbal jos palaria pt Rulmentul! A fost de departe cea mai bune echipa din Romania.
La anul se anunta vremuri grele pt Tomis dupa plecarea Alinei Petrache in Islanda.:headbang:

..sau nu. vin vreo 3-4 de la oltchim...care evident nu mai au loc in noua echipa.

desdemona
23rd May 2006, 13:42
“Cīntec de lebăd㔠pentru unele jucătoare de la Tomis

Eşecul cu Rulmentul Braşov din finala Challenge Cup a fost cīntecul de lebăda pentru cīteva jucătoare din lotul Tomisului. La finalul acestui sezon, cinci dintre handbalistele constănţene, Alina Petrache, Cristina Duican, Ghiuler Osman, Georgiana Borcan şi Roxana Mazur īşi īncheie contractul cu gruparea de pe Litoral. Prima a anunţat deja că nu va continua cu CS Tomis, avīnd mai multe oferte concrete din Islanda, printre care şi de la fosta adversară din semifinalele Challenge Cup, Valur Reykjavik. Plecarea ei reprezintă o lovitură puternică, ţinīnd cont că Petrache a fost golgetera echipei īn acest sezon, ocupīnd poziţia a treia īn clasamentul trofeului “Simona Arghir Sandu”, cu 210 goluri. Situaţia celorlalte nu este decisă, īnsă Dumitru Muşi a anunţat că lotul va fi serios remaniat īn această vară. “Unele īşi īncheie contractul, altele vor pleca pentru că valoare nu le permite să facă performanţă”, a spus antrenorul constănţean. Principalul finanţator al Tomisului, Gheorghe Slabu a promis īnsă că echipa va fi īntărită cu jucătoare de valoare, demarīndu-se deja tratative īn acest sens. Prima achiziţie a fost făcută, Amelia Busuioceanu semnīnd deja cu echipa de pe litoral. Fostul centru de la Astral Poşta Cīlnău vine după o accidentare gravă, din cauza căreia a stat pe tuşă o jumătate de an. Chiar dacă s-a vorbit şi despre o posibilă venire a sīrboaicei Dronic, jucătoarea de la Rulmentul Braşov a dezminţit această posibilitate. (Telegraf)

Darkslowstar
23rd May 2006, 18:21
Mazur e o mare pierdere pt voi, la fel si Petrache. Mie mi-a placyt mult de Mazur in finala, si in campionat de Vaduva. Va asteapta zile grele daca nu aduceti intariri serioase.
Slabu cred ca nu stia ce salariu are Dronic :D. Oricum Slajedna vrea neaparat sa ramana si sa joace in CL.